FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988.

Go down 
+36
miran cvilak
SiniZkk
miro81
zokika
Viking
013gonzo
VojnikGranicar
vuk sa kapunara
Mirko Stojanovic
zeljoni
halo 92
jovanovt
zonta
lacoš
Četni evidentičar
zastavnik
dpuric
Max Blitz
missar
Stazio
KOTLOVNICAR
bubamara
nokru
titinudbas
šepa
cxfan
Lunatik 1
ZAGORAC
Profa
Kemo Specijalac
alexandar
Gringo
vladimir
mad-max
purger
Vojnik Graničar
40 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
AutorPoruka
Četni evidentičar
Podporučnik
Podporučnik
Četni evidentičar


BROJ POSTOVA: : 1310
ČLAN OD: : 2014-01-18
DOB : 54
M(j)esto Tu i Tamo

Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988. - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988.   Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988. - Page 5 Icon_minitimeThu 20 Feb 2014 - 19:11

Sex shop

[You must be registered and logged in to see this image.]

_________________
Audaces fortuna iuvat
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988. - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988.   Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988. - Page 5 Icon_minitimeThu 20 Feb 2014 - 20:20

Četni evidentičar (citat):
Pogled iz piste.  

Četni evidentičar.
Je li ovo zgrada u kojoj je bila smještena 3 čete.?
Tj. objekat koji se nalazio sa sjeverne strane piste.!
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Četni evidentičar
Podporučnik
Podporučnik
Četni evidentičar


BROJ POSTOVA: : 1310
ČLAN OD: : 2014-01-18
DOB : 54
M(j)esto Tu i Tamo

Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988. - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988.   Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988. - Page 5 Icon_minitimeThu 20 Feb 2014 - 21:36

Vojnik Graničar (citat):
Četni evidentičar (citat):
Pogled iz piste.  

Četni evidentičar.
Je li ovo zgrada u kojoj je bila smještena 3 čete.?
Tj. objekat koji se nalazio sa sjeverne strane piste.!

Da. Prošli tjedan bio sam u Mariboru, pa sam imao vremena i zavirio sam u kasarnu. Rekoh, da napravim koju fotku za tebe i za Šepu. Otišao sam još u restoran Tri ribnike, gde sam često izlazio.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988. - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988.   Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988. - Page 5 Icon_minitimeThu 20 Feb 2014 - 22:27

Četni evidentičar (citat):
Da. Prošli tjedan bio sam u Mariboru, pa sam imao vremena i zavirio sam u kasarnu.
Rekoh, da napravim koju fotku za tebe i za Šepu.
Otišao sam još u restoran Tri ribnike, gde sam često izlazio.

Četni evidentičar.
Blago tebi.
Ti si imao prilike "često zalaziti u taj restoran" a ja često nisam mogao ni pomisliti na tako što, he he he he....
Mislim da i naš Šepa isto nije često pomišljao na takve stvari.
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Četni evidentičar
Podporučnik
Podporučnik
Četni evidentičar


BROJ POSTOVA: : 1310
ČLAN OD: : 2014-01-18
DOB : 54
M(j)esto Tu i Tamo

Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988. - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988.   Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988. - Page 5 Icon_minitimeThu 20 Feb 2014 - 23:33

Vojnik Graničar (citat):
Četni evidentičar.
Blago tebi.
Ti si imao prilike "često zalaziti u taj restoran" a ja često nisam mogao ni pomisliti na tako što, he he he he....
Mislim da i naš Šepa isto nije često pomišljao na takve stvari.

Pa ste imali vas dvoje zato lipoga života na karauli. Čar je toga još veči. Dok ste bili u Melju, nedeljom ste sigurno izlazili. Pa, gde ste odlazili? Znam, da je bila Astoria popularna, no ja tamo nisam izlazio, jer je bilo zbog vojnika i dosta vojne policije, pa i mrsko mi je bilo, kao da bi bio u kasarni. Kod tri ribnika nije bilo vojske i to je bilo idealno mesto za maknuti se, a i klopa je bila odlična. Danas je u tom restoranu sve isto, čak isti stoli samo što je razpored malo drugčiji i stolice su nove. Dobro za uspomene. Ali je danas (bio sam u četvrtak posle podne) bilo sasvim prazno - nijednog gosta. To se tad nije nikad desilo. Kriza, kriza. Inače jedino je ta gostiona ostala ista svu tu vreme, iz vanka i iz nutra. Novi svet (tad isto tako dobra gostiona) još radi istom imenom samo se preselila na drugu lokacijo. Sve se je izmenilo i ljudi u gradu, verovatno su zbog krize nekako zagorčeni. U kasarni moram ti reči mnogo je mamurno, a i neka čudna lica kreču se po krugu i imao sam osječaj, kao da me gledaju, ko deveto čudo. U bateriji još uvjek je TV studio, kao prošli put kad sam bio pre nekoliko godina. No tad barem nisam imao tako bednog osječaja. U zgradi treče čete nema ništa. Ušao sam i onaj sex shop ne radi odnosno smešten je kao u nekom privatnom stanu, da moraš prije zvoniti. Barem bi ušao u njega, da je normalan shop, pa mi je bilo zato i to mrsko. Mislim, da u krug Kasarne neču više nikad, da si ne kvarim sečanja i ako ču biti u Mariboru, nadam se još više puta.

Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988. - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988.   Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988. - Page 5 Icon_minitimeThu 20 Feb 2014 - 23:35

Četni evidentičar (citat):
...restoran Tri ribnike, gde sam često izlazio.

[You must be registered and logged in to see this image.]

offtopic za kasarnu Melje ali...

Pamtim ovaj restoran...takodje smo i mi muzikanti isli tamo kad smo bili pri novcu. Narocito se secam poslastice odatle - Pohorski omlet. A narocito se ne secam kojom prilikom smo kao koze obrstili citavu zalihu te poslastice za to popodne Smile

Na vrh Go down
Četni evidentičar
Podporučnik
Podporučnik
Četni evidentičar


BROJ POSTOVA: : 1310
ČLAN OD: : 2014-01-18
DOB : 54
M(j)esto Tu i Tamo

Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988. - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988.   Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988. - Page 5 Icon_minitimeFri 21 Feb 2014 - 0:03

Kemo Specijalac (citat):
Pamtim ovaj restoran...takodje smo i mi muzikanti isli tamo kad smo bili pri novcu. Narocito se secam poslastice odatle - Pohorski omlet. A narocito se ne secam kojom prilikom smo kao koze obrstili citavu zalihu te poslastice za to popodne Smile

Evo Kemo specijalac samo zate ova fotka. Setit češ se tih panjskih končnica. Jes, da su sad malo požutele i postarile ali još uvjek stoje. A, da omlet je bio carski. Isto je bio mnogo dobar žrebičkov steak z jurčki. Pričao sam sa konobarom, pa mu iskritizirao kako sad stoje stoli. Pitao ga zašto nema ljudi i tako. Kaže da ima sad puno samo za vikend. Na kraju bilo je nesmislice pričati sa njim, kad sam ustanovio, da se nije još rodio, tad kad sam ja dolazio tamo. Pa me opet blisnulo ono, kako očem, nečem starim i ako to ne osječam ili se lažno zavjeravam.  Cool 

PS. nije tako mnogo off topic jer je jedino ta restoran ostao avtentičan. Sve je ostalo, kasarna i sve drugo otišlo u nepovrat.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
šepa
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
šepa


BROJ POSTOVA: : 384
ČLAN OD: : 2012-04-27
DOB : 54
M(j)esto ZENICA

Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988. - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988.   Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988. - Page 5 Icon_minitimeFri 21 Feb 2014 - 8:04

Četni evidentičar (citat):
Pogled iz piste

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ja nikako da prepoznam ovu zgradu, bio sam u onoj preko puta livnice i onoj kod glavne kapije, ali jednostavno ne mogu da prepoznam ovu.

Na vrh Go down
šepa
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
šepa


BROJ POSTOVA: : 384
ČLAN OD: : 2012-04-27
DOB : 54
M(j)esto ZENICA

Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988. - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988.   Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988. - Page 5 Icon_minitimeFri 21 Feb 2014 - 8:18

Četni evidentičar (citat):
Da. Prošli tjedan bio sam u Mariboru, pa sam imao vremena i zavirio sam u kasarnu. Rekoh, da napravim koju fotku za tebe i za Šepu. Otišao sam još u restoran Tri ribnike, gde sam često izlazio.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ovdje sam bio jedanput samo ali nisam ulazio u restoran, bio sam vani, bilo je malo jezero sa labudovima.Inače osim Astorie, još sam često odlazio u jedan mali kafe ispod mosta, tako se i zvao "PICOLO", tamo nisu imali ništa protiv vojnika, nekoliko puta u kafe "RIM" ali tamo me vodio drug iz kadetnice sad ne znam gdje se nalazi ali vratio sam se autobusom znači nije blizu. Pa to je bilo dok smo bili na obuci, sa karaule sam izašao par puta u toku osam mjeseci, ustvari ako odbijem redovno odsustvo, jedan vikend i 21 dan obuke u Ljubljani onda sedam mjeseci. Malo je vojnika imalo želju da ide u Maribor o tome sam već pisao, mi smo gore bili drugi svijet, interesantnije je bilo zezati se sa mještanima, popiti koju čašu vina, pomoći im nešto a i oni su bili drugačiji ljudi nego u gradu, bar većina.

Na vrh Go down
Četni evidentičar
Podporučnik
Podporučnik
Četni evidentičar


BROJ POSTOVA: : 1310
ČLAN OD: : 2014-01-18
DOB : 54
M(j)esto Tu i Tamo

Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988. - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988.   Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988. - Page 5 Icon_minitimeFri 21 Feb 2014 - 13:18

šepa (citat):
Četni evidentičar (citat):
Pogled iz piste

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ja nikako da prepoznam ovu zgradu, bio sam u onoj preko puta livnice i onoj kod glavne kapije, ali jednostavno ne mogu da prepoznam ovu.

Šepa, to ti je ta zgrada pogledom iz piste. Onaj dio zgrade, još malo desno pored kapije, suprotno od levaonice, zbog spremanja fotke, da sam je mogao staviti tu gore, izgleda da je odrezan.  

Ova donja fotka je napravljena iz prvog kata prošle zgrade pogledom preko piste na graničarsku zgradu.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
Četni evidentičar
Podporučnik
Podporučnik
Četni evidentičar


BROJ POSTOVA: : 1310
ČLAN OD: : 2014-01-18
DOB : 54
M(j)esto Tu i Tamo

Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988. - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988.   Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988. - Page 5 Icon_minitimeFri 21 Feb 2014 - 14:05

šepa (citat):
Ovdje sam bio jedanput samo ali nisam ulazio u restoran, bio sam vani, bilo je malo jezero sa labudovima.Inače osim Astorie, još sam često odlazio u jedan mali kafe ispod mosta, tako se i zvao "PICOLO", tamo nisu imali ništa protiv vojnika, nekoliko puta u kafe "RIM" ali tamo me vodio drug iz kadetnice sad ne znam gdje se nalazi ali vratio sam se autobusom znači nije blizu. Pa to je bilo dok smo bili na obuci, sa karaule sam izašao par puta u toku osam mjeseci, ustvari ako odbijem redovno odsustvo, jedan vikend i 21 dan obuke u Ljubljani onda sedam mjeseci. Malo je vojnika imalo želju da ide u Maribor o tome sam već pisao, mi smo gore bili drugi svijet, interesantnije je bilo zezati se sa mještanima, popiti koju čašu vina, pomoći im nešto a i oni su bili drugačiji ljudi nego u gradu, bar većina.

Šepa, podsjetio si me na ime Piccolo izpod mosta i na RIM. Svaka čast. U Piccolu ja sam imao drugčiji osječaj, što se vojske tiče. Pa evo reči ču ti, kako je konobarica bila ljubazna i maltene nabacivala mi se sve dok nije videla, da sam vojnik. S kolegom Solerom smo se zezali i pravili, da smo mi studenti, kad smo bili u civilu. Ali kad sam jednom sam ušao u uniformi, nešto sam bio u Vojvoda mišiča "službeno", pa sam tako namerno svratio u Picolo da je iznenadim. Ova je bila maltene u šoku. Posle nas nije više sa Solerom ni pet posto šljivila i ako smo bili u civilu. Čak je izblebetala to svim stalnim gostima, pa tako više nije bilo u Piccolu za nas ugodno.

A u Rimu, neke nedelje več blizu skidanja sreli se iz oči sa kapetanom Perom. Naravno formalno ja nit nisam tražio dozvole za izlazak i još bio u civilki. Soler se uspeo sakriti, a meni nije kapetan ništa reko, ja ga onako zaprepaden pozdravim, a on samo gleda i ništa ne kaže. Siguran sam bio kako če da mi napravi sranje od toga. A nepredvidljiv, kakav je bio, toga nije ni jednom spomenio u kasarni, jedino dva tri dana nije hteo da razgovara sa mnom. Na sam dan skidanja, ono kad sam se pozdravljao s njim on tad kaže; pa da ne boš pozabil s seboj vzeti rdeče jopice. Naime tad me je video u jednoj lakoj crvenoj jopi, koju sum kupio u Mariboru, a imam je još sad.

 A bile su ribe u Rimu najbolje od svih kafiča u MB, Šepa. Da bio je dosta daleko od kasarne ali sasvim blizu gdje mi je stanovao stric.  Nikad neču zaboravit zezanja sa Solerom, kad smo bili u gradu, pa onako na oprezu znao sam ja ili on reči nebroj puta Ređa, Ređa ili Pero, Pero, kako bi ga nasamario ili on mene, pa uhvati panika nekad mene, nekad njega, pa se smijali posle od srca. Kad je to provalio Soler u RIm-u, naravno stoječi iza šanka ja mu nisam verovao, mislio kako se on majmuniše ali tad je stvarno došao Pera.

Šta bi dao, da su mi ponovo te godine, ista vremena i da mi je iču u JNA, ali negdje kroz na jug, u Makedoniju ili slično. Čak mi je danas pomalo žao, što u ono vreme nisam prihvatio toga, da sam bio najprije rekrutovan za ŠRO u Zadru, pa si ja to izamenio za Maribor sa željom, kako ču biti samo obični vojnik.  Very Happy

Na vrh Go down
šepa
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
šepa


BROJ POSTOVA: : 384
ČLAN OD: : 2012-04-27
DOB : 54
M(j)esto ZENICA

Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988. - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988.   Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988. - Page 5 Icon_minitimeFri 21 Feb 2014 - 14:51

Četni evidentičar (citat):
šepa (citat):
Četni evidentičar (citat):
Pogled iz piste

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ja nikako da prepoznam ovu zgradu, bio sam u onoj preko puta livnice i onoj kod glavne kapije, ali jednostavno ne mogu da prepoznam ovu.

Šepa, to ti je ta zgrada pogledom iz piste. Onaj dio zgrade, još malo desno pored kapije, suprotno od levaonice, zbog spremanja fotke, da sam je mogao staviti tu gore, izgleda da je odrezan.  

Ova donja fotka je napravljena iz prvog kata prošle zgrade pogledom preko piste na graničarsku zgradu.

[You must be registered and logged in to see this image.]

E taj dio koji si odrezao je bila moja spavaona II ČETA II VOD neposredno iznad kapije i tu sam bio zadnja tri mjeseca. A u onoj pored zgrade graničnog voda (druga slika) sam proveo kraće vrijeme od dolaska 15.09.1988. kad su nas preselili u ovu zgradu do rampe. Tu zgradu su ispraznili i tamo više nije bilo vojske, osim u prizemlju skladište vojne opreme koje si spominjao ranije.

Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988. - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988.   Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988. - Page 5 Icon_minitimeFri 21 Feb 2014 - 19:33

šepa (citat):
Ja nikako da prepoznam ovu zgradu, bio sam u onoj preko puta livnice i onoj kod glavne kapije, ali jednostavno ne mogu da prepoznam ovu.

Šepa ni ja je nisam prepoznao.
A onda sam otvorio "Google kartu" pa sam uspoređivao zgradu sa slike i zgradu u kasarni i došao sam do zaključka da je to zgrada sa sjeverne strane piste u kojoj se nalazila 3 četa.
U nju nikada nisam ulazio niti znam kakva je njena unutrašnjost.
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988. - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988.   Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988. - Page 5 Icon_minitimeFri 21 Feb 2014 - 19:45

A ovdje su negdje u kasarni "Tone Tomšič" bile postavljene one prepreke za vježbanje.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Četni evidentičar
Podporučnik
Podporučnik
Četni evidentičar


BROJ POSTOVA: : 1310
ČLAN OD: : 2014-01-18
DOB : 54
M(j)esto Tu i Tamo

Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988. - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988.   Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988. - Page 5 Icon_minitimeFri 21 Feb 2014 - 20:26

Vojnik Graničar (citat):
A ovdje su negdje u kasarni "Tone Tomšič" bile postavljene one prepreke za vježbanje.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Vojnik graničaru baš sam stajao na tom mestu uvjeren, kako su bili tu kamioni. Moi dajc, dva komada tam110 i pinzgauer, pa još nekolice vozila iz drugih četa. Tako mi se čini i po makedamu, koji je tamo bio. Kad je bio Pera u kasarni znao sam mu se sakriti u kamion pa tamo čitati knjigu. Ako bi došao, glumio bi kako nešto radim, a ako me nije našao i posle se derao gde li sam bio ja mu onako glumio kako sam podmazivao vozila i da je to nužno, kako jih zadužavam i malo su u pogonu. 

Da nisu bile prepreke više levo, prema kotlovnici ili niže dole prema graničarskoj zgradi, gdje je sad ono žbunje? Ili gdje je bio onda autopark?

Na vrh Go down
Četni evidentičar
Podporučnik
Podporučnik
Četni evidentičar


BROJ POSTOVA: : 1310
ČLAN OD: : 2014-01-18
DOB : 54
M(j)esto Tu i Tamo

Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988. - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988.   Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988. - Page 5 Icon_minitimeFri 21 Feb 2014 - 20:34

Vojnik Graničar (citat):
šepa (citat):

Ja nikako da prepoznam ovu zgradu, bio sam u onoj preko puta livnice i onoj kod glavne kapije, ali jednostavno ne mogu da prepoznam ovu.

Šepa ni ja je nisam mprepoznao.
A onda sam otvorio "Google kartu" pa sam uspoređivao zgradu sa slike i zgradu u kasarni i došao sam do zaključka da je to zgrada sa sjeverne strane piste u kojoj se nalazila 3 četa.
U nju nikada nisam ulazio niti znam kakva je njena unutrašnjost
.

Onda ja pogrešno mislio, da si bio u 3. četi. Izgleda da sam pobrkao. Ali svakako, to je sve ista zgrada i od 2. čete (drži se skupa) samo ulazi so različiti.
Na vrh Go down
zonta
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 30
ČLAN OD: : 2012-11-01
M(j)esto niš

Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988. - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988.   Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988. - Page 5 Icon_minitimeTue 4 Mar 2014 - 13:43

Četni evidentičar (citat):
šepa (citat):
Vojnik Graničar (citat):
Četni evidentičar.
Evo ti slike tvog objekta u kojem je bila smještena tvoja jedinica, kako ti kažeš "baterija".
Ma kad smo kod te "baterije" daj mi reci što točno znači "baterija" što ta "baterija" sve ima u svom sastavu.
Ja znam da je u tom objektu bio minobacački vod a za ostalo se ne mogu sjetiti.!?

[You must be registered and logged in to see this image.]
Ako se dobro sječam ovdje je do ulice bio zid, a lijevo na ovoj slici ulaz u kantinu, kod tog zida bi znali sjediti i piti onaj mariborski sok u pivskoj flaši i jesti "plazma" keks, coca-colu i sl. tu nam je bilo dozvoljeno sjediti.

Dobro se sječaš Šepa. Zid je bio onako iz u koso stavljenih stabra. I kantina je bila tu. Nije mi jasno ono, da vam je bilo tu dozvoljeno sedeti. Pa kad si izašao iz kantine mogao si sesti bilo gde u kasarni i na ono malo klupa. Tu između kantine i baterije nije bilo klupa za sesti pa se moglo samo uz rub škarpe. Kad sam bio prošli put tu je bio studio POP TV, sad izgleda više nije.   cheers

u moje služenje tu su bili samostalni vodovi protivoklopni sprat minobacački prizemlje baterija je jedinica u rangu čete koja se sastoji iz dva ili više vodova artiljeriskog oruđa jedne ili više vrsta i kalibra konkretno baterija u kojoj sam služio sastojala se iz dva po vodova samohodnih PO topova (samohodka M-36) i jednog PO voda POLK-a 9K11 (maljutke)

Na vrh Go down
cxfan
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 48
ČLAN OD: : 2012-04-28
M(j)esto Mb

Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988. - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988.   Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988. - Page 5 Icon_minitimeWed 9 Apr 2014 - 9:10

Eto mene, ja još uvjek u toj kasarni i javljam se iz bivše kasarne, sada adresa Ul.heroja Šaranoviča 27 ili 29. Maribor.
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988. - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988.   Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988. - Page 5 Icon_minitimeThu 10 Apr 2014 - 1:16

cxfan (citat):
Eto mene, ja još uvjek u toj kasarni i javljam se iz bivše kasarne, sada adresa Ul.heroja Šaranoviča 27 ili 29. Maribor.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Cxfan.
Pojaviš se kao grom iz vedra neba, tako i odeš.
Znam da si još u kasarni, ali po sada drugim zadacima.
Hajde mi slikaj hodnik moje bivše II čete na prvom katu zgrade gdje radiš.
Slikaj ga od polovice prema istoku i od polovice prema zapadu, ako nije problem.!!!

Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
cxfan
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 48
ČLAN OD: : 2012-04-28
M(j)esto Mb

Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988. - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: hodnik 1 sprat    Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988. - Page 5 Icon_minitimeTue 15 Apr 2014 - 16:41

hodnik 1 sprat, istok zapad

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
šepa
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
šepa


BROJ POSTOVA: : 384
ČLAN OD: : 2012-04-27
DOB : 54
M(j)esto ZENICA

Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988. - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988.   Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988. - Page 5 Icon_minitimeWed 16 Apr 2014 - 15:55

cxfan (citat):
hodnik 1 sprat, istok zapad

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ako me oči i sječanje ne varaju, podne pločice nisu promijenjene od vremena kada smo mi bili tu.Odmah sam se sjetio kako smo ovaj dugački hodnik morali uglancati da vojničke čizme škripe kad se hoda.A to smo radili tako da staro čebe položimo na pod, oborimo stol na ploču preko čebeta, dva vojnika vuku stol za noge a treći čuči i drži se za noge i tako pravi pritisak, i onda tako tamo-ovamo dok se ne sjaje ove pločice.
Daaaa, ovaj stakleni ormar sa osvježavajučim pićima i slatkišima je i tada bio tu lol! lol! lol!

Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988. - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988.   Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988. - Page 5 Icon_minitimeThu 17 Apr 2014 - 10:37

[You must be registered and logged in to see this image.]

Zahvaljujući našem članu foruma CXFAN-u dobili smo slike hodnika II čete u kasarni "Tone Tomšić".
Evo nakon 26 godina imam priliku ponovno vidjeti ovaj zapadni hodnik.
Ako me sjećanje ne vara ova vrata koja sam označio sa strelicom 1 tu je bila oružana.
Ona se nalazila baš nasuprot stepeništa.
Vrata pod brojem 2 tu su bili umivaonici.
Rekao bi jedan moj prijatelj tu su bili JNA "korita".
Mene taj izraz podsjeća na ono iz čega jedu svinje he he he he ....
Ali nije puno ni pogriješio.
Onih električnih satova (koji se nalaze iza onih staklenih vrata) nije bilo, to je nešto novo.
Centralno grijanje koje je ovdje postavljeno također nije bilo.
Vatrogasnih aparata također nije bilo.

Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
cxfan
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 48
ČLAN OD: : 2012-04-28
M(j)esto Mb

Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988. - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988.   Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988. - Page 5 Icon_minitimeThu 17 Apr 2014 - 10:47

94 zgrada se obnavljala i puno toga se mjenjalo i napravilo na novo.
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988. - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988.   Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988. - Page 5 Icon_minitimeThu 17 Apr 2014 - 11:01

[You must be registered and logged in to see this image.]

šepa (citat):

Ako me oči i sječanje ne varaju, podne pločice nisu promijenjene od vremena kada smo mi bili tu.
Odmah sam se sjetio kako smo ovaj dugački hodnik morali uglancati da vojničke čizme škripe kad se hoda.
A to smo radili tako da staro čebe položimo na pod, oborimo stol na ploču preko čebeta, dva vojnika vuku stol za noge a treći čuči i drži se za noge i tako pravi pritisak, i onda tako tamo-ovamo dok se ne sjaje ove pločice.
Daaaa, ovaj stakleni ormar sa osvježavajučim pićima i slatkišima je i tada bio tu lol! lol! lol!

Ovo je istočni hodnik II čete u kasatni "Tone Tomšič".

Strelica 1.
Tu je bio strateški važna prostorija tj. WC, da nije bilo njega bilo bi svašta, he he he he he...

Strelica 2.
Tu je bila učionica gdje se držala nastava, gdje smo gledali na TV-u dnevnik, čistili naoružanje....
Kad se uđe u tu prostoriju televizija je bila sa lijeve strane u blizini vrata.
A tu su nas sa lijeve strane (između prozora uz zid) i slikavali za sliku u vojnoj knjižici.
I to je ispalo ovako.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988. - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988.   Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988. - Page 5 Icon_minitimeThu 17 Apr 2014 - 11:04

cxfan (citat):
1994 zgrada se obnavljala i puno toga se mjenjalo i napravilo na novo.

CXFAN.
Ako me sjećanje ne vara na ovoj slici koja pokazuje istočni hodnik s desne strane nije bilo ovoliko vrata.
Mislim da su tu neka vrata naknadno probijena.!?
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988. - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988.   Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988. - Page 5 Icon_minitimeThu 17 Apr 2014 - 11:24

šepa (citat):
Ako me oči i sječanje ne varaju, podne pločice nisu promijenjene od vremena kada smo mi bili tu.
Odmah sam se sjetio kako smo ovaj dugački hodnik morali uglancati da vojničke čizme škripe kad se hoda.
A to smo radili tako da staro čebe položimo na pod, oborimo stol na ploču preko čebeta, dva vojnika vuku stol za noge a treći čuči i drži se za noge i tako pravi pritisak, i onda tako tamo-ovamo dok se ne sjaje ove pločice.
Daaaa, ovaj stakleni ormar sa osvježavajučim pićima i slatkišima je i tada bio tu lol! lol! lol!

Šepa.
Pločice su iste kao i one 1988/1989 godine.
Sve se u životu mijenja ali pločice ostaju iste, he he he he he...
A ovo glancanje pločica to su desetari iz moje klase prenijeli na tvoju, he he he...
Tako se i kod mene radilo.
A taj stol je bio (bar u moje vrijeme 1988) kod WC-a i taj stol je požarni u četi koristio za pisanje i za tim stolom je sjedio.
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
cxfan
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 48
ČLAN OD: : 2012-04-28
M(j)esto Mb

Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988. - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988.   Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988. - Page 5 Icon_minitimeThu 17 Apr 2014 - 11:37

Neznam kako je bilo prije, mi smo ušli 98 godine. Ali je sigurno istočni hodnik skračen. Iza ovih vrata odmah sa desne strane danas je prostorija sa cca 70m2 a dalje ravno je prostorija od 100m2 i isto takva desno. 

Prije te prostorije desno na podu je bio teraca pod i možda je prije bila tu kupaona ili nešto slično.

[You must be registered and logged in to see this image.]

ovako sada izgleda jedna od dvorana.

Na vrh Go down
šepa
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
šepa


BROJ POSTOVA: : 384
ČLAN OD: : 2012-04-27
DOB : 54
M(j)esto ZENICA

Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988. - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988.   Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988. - Page 5 Icon_minitimeThu 17 Apr 2014 - 14:44

Vojnik Graničar (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

šepa (citat):

Ako me oči i sječanje ne varaju, podne pločice nisu promijenjene od vremena kada smo mi bili tu.
Odmah sam se sjetio kako smo ovaj dugački hodnik morali uglancati da vojničke čizme škripe kad se hoda.
A to smo radili tako da staro čebe položimo na pod, oborimo stol na ploču preko čebeta, dva vojnika vuku stol za noge a treći čuči i drži se za noge i tako pravi pritisak, i onda tako tamo-ovamo dok se ne sjaje ove pločice.
Daaaa, ovaj stakleni ormar sa osvježavajučim pićima i slatkišima je i tada bio tu lol! lol! lol!

Ovo je istočni hodnik II čete u kasatni "Tone Tomšič".

Strelica 1.
Tu je bio strateški važna prostorija tj. WC, da nije bilo njega bilo bi svašta, he he he he he...

Strelica 2.
Tu je bila učionica gdje se držala nastava, gdje smo gledali na TV-u dnevnik, čistili naoružanje....
Kad se uđe u tu prostoriju televizija je bila sa lijeve strane u blizini vrata.
A tu su nas sa lijeve strane (između prozora uz zid) i slikavali za sliku u vojnoj knjižici.
I to je ispalo ovako.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Prvu noć i mjesec-dva poslije spavao sam u spavaoni u koju se ulazilo negdje na sredini ove polovine hodnika desno, prozori su gledali na livnicu preko puta

Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988. - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988.   Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988. - Page 5 Icon_minitimeFri 18 Apr 2014 - 6:11

šepa (citat):
Prvu noć i mjesec-dva poslije spavao sam u spavaoni u koju se ulazilo negdje na sredini ove polovine hodnika desno, prozori su gledali na livnicu preko puta.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Šepa.
A onda smo spavali u istoj spavaonici.
Evo slike spavaonice izvana.
Označio sam prozore spavaonice (nisam siguran da li sam možda falio jedan prozor u smjeru zapada).!?
Ali pune ne mijenja stvar uglavnom to je tu.!
A mlađi vodnici i vodnici su spavali negdje odmah tu do naše spavaonice (prozor označen krugom).

Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988. - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988.   Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988. - Page 5 Icon_minitimeFri 18 Apr 2014 - 6:15

[You must be registered and logged in to see this image.]

Tu ispred spavaonice smo slagali čizme i cipele po nekoj zamišljenoj crti.
Navečer smo čarape morali ostaviti uredno postavljene na čizme da se zrače.
A ujutro se probudim i ne nađem ih na čizmama jer ih je netko ukrao, iako je u hodniku bio požarni.!?
Dok sam bio u kasarni "Tone Tomšič" čarape su uvijek krali u hodniku.
Dok sam bio u karauli "Ceršak" nitko nikome nije krao čarape u hodniku.
Blažena karaula po tom pitanju.!

Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
šepa
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
šepa


BROJ POSTOVA: : 384
ČLAN OD: : 2012-04-27
DOB : 54
M(j)esto ZENICA

Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988. - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988.   Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988. - Page 5 Icon_minitimeFri 18 Apr 2014 - 10:27

Vojnik Graničar (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Tu ispred spavaonice smo slagali čizme i cipele po nekoj zamišljenoj crti.
Navečer smo čarape morali ostaviti uredno postavljene na čizme da se zrače.
A ujutro se probudim i ne nađem ih na čizmama jer ih je netko ukrao, iako je u hodniku bio požarni.!?
Dok sam bio u kasarni "Tone Tomšič" čarape su uvijek krali u hodniku.
Dok sam bio u karauli "Ceršak" nitko nikome nije krao čarape u hodniku.
Blažena karaula po tom pitanju.!

Blažena po mnogim stvarima. Ta priča o čarapama mi je jako poznata, zaista su ih krali tako sa čizama. U početku ti nije jasno kako neko može obući prljave čarape koje je neko danima nosio. Veoma brzo ostaneš bez onih nekoliko pari koje si zadužio.Tako sam jedno jutro ostao i bez posljednjeg i sreća pa sam ranije bio na hodniku i vidio da ih nema pa sam ukrao i ja sa drugih čizama.Nisam se toliko loše osječao što sam ukrao, koliko što sam morao obući čarape ukočene od kombinacije znoja i prašine.Od zakletve sam od kuće redovno dobijao čarape uz ostale stvari.U kasarni nisu uzimali čarape na pranje pa smo se sami morali snalaziti, a s obzirom da nije bilo grijanja u Melju tada, i da je bila zima kad sam ja bio na obuci to je bio problem.Na karauli sam imao mašinu za pranje veša "Gorenje", staviš i pereš ako treba samo svoj veš pa i čarape. Inače kad smo došli morali smo svoj veš obilježiti inicijalima, pa i ako se prao zajedno nije bilo zamjene.

Na vrh Go down
cxfan
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 48
ČLAN OD: : 2012-04-28
M(j)esto Mb

Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988. - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988.   Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988. - Page 5 Icon_minitimeFri 18 Apr 2014 - 11:27

Za orjentaciju: ovaj zid pravo nije postojao u vaše vrijeme ima iza njega još cca 15 m honika.
Na vrh Go down
šepa
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
šepa


BROJ POSTOVA: : 384
ČLAN OD: : 2012-04-27
DOB : 54
M(j)esto ZENICA

Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988. - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988.   Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988. - Page 5 Icon_minitimeFri 18 Apr 2014 - 13:42

cxfan (citat):
Za orjentaciju: ovaj zid pravo nije postojao u vaše vrijeme ima iza njega još cca 15 m honika.

Iz mog iskustva na čišćenju pločica i meni se učinio kratak, pa sad davno je bilo ali vrata naše spavaonice su bila u desnom uglu gledajući prema livnici, kad uđeš večina kreveta je bila lijevo, tako da ovi prozori koje je graničar obilježio su sigurno naši ali ulazna vrata možda i nisu, toalet je ovako preblizu. U zgradi u koju smo preselili u jesen 1988. kod glavne kapije hodnik je bio na "L", tako da su umivaonici ili korita bili na hodniku, a WC je bio jeziv-dvije kabine na 120-150 vojnika II čete.
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988. - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988.   Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988. - Page 5 Icon_minitimeFri 18 Apr 2014 - 20:47

cxfan (citat):
Za orjentaciju: ovaj zid pravo nije postojao u vaše vrijeme ima iza njega još cca 15 m honika.

Teško je iz ove pozicije i nakon 26 godina ocijeniti duljinu tog hodnika.!
Ali znam sigurno da je taj hodnik išao i u desno skroz do prozora kroz koji se također vidjela tvornica.
Evo slike i objašnjenja.
Strelica 1 taj prozor je bio u hodniku.
Strelica 2 to je prozor os moje sobe.
A desno od ovih strelica to je bila soba (mislim) prvoga voda.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
cxfan
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 48
ČLAN OD: : 2012-04-28
M(j)esto Mb

Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988. - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988.   Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988. - Page 5 Icon_minitimeSat 19 Apr 2014 - 11:23

danas:

strelica dva prostor veličine 70m2 - kancelarije.
strelica 1 prolaz do plesne dvorane a u međuprostoru napravljeni wc ji. Jer ima dosta vodovodnih cijevi i teraca pod sa naklonom zanima me što je tu bilo prije.
desno je danas plesna dvorana veličine cca 100 m2
Na vrh Go down
šepa
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
šepa


BROJ POSTOVA: : 384
ČLAN OD: : 2012-04-27
DOB : 54
M(j)esto ZENICA

Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988. - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988.   Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988. - Page 5 Icon_minitimeSun 20 Apr 2014 - 21:47

cxfan (citat):
danas:

strelica dva prostor veličine 70m2 - kancelarije.
strelica 1 prolaz do plesne dvorane a u međuprostoru napravljeni wc ji. Jer ima dosta vodovodnih cijevi i teraca pod sa naklonom zanima me što je tu bilo prije.
desno je danas plesna dvorana veličine cca 100 m2

Vidim da je sada unutar zgrade lijepo, a fasada očigledno nije ničija. Mene su u jesen 1988. godine iselili iz ove zgrade zbog navodnog renoviranja, a evo do danas to nije završeno.Mislim da su ove zgrade u Melju, barem po starosti istorijski spomenici.
Na vrh Go down
cxfan
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 48
ČLAN OD: : 2012-04-28
M(j)esto Mb

Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988. - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988.   Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988. - Page 5 Icon_minitimeMon 21 Apr 2014 - 8:07

1895 je godina izgradnje, a zaščitena je zunanji oblik zgrade. Fasada je u krizi a vlastnici nemaju para da se obnovi.
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988. - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988.   Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988. - Page 5 Icon_minitimeMon 21 Apr 2014 - 18:04

cxfan (citat):
danas:
Strelica dva prostor veličine 70m2 - kancelarije.
Strelica 1 prolaz do plesne dvorane a u međuprostoru napravljeni wc ji.
Jer ima dosta vodovodnih cijevi i teraca pod sa naklonom zanima me što je tu bilo prije.

Desno je danas plesna dvorana veličine cca 100 m2

Cxfan.
Moram ti reći da te ovdje (što je podcrtano) nisam baš razumio.
Uglavom ovaj prozor se nalazio u hodniku čete, i u tom hodniku nije bilo ničega sve do druge strane zgrade.

[You must be registered and logged in to see this image.]

A evo ti i nacrt II čete onoga čega se sjećam.
Plavom strelicom samm označio ovaj prozor.
Uglavnom tu je bio hodnik.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ne znam da li te je to zanimalo.!

Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
cxfan
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 48
ČLAN OD: : 2012-04-28
M(j)esto Mb

Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988. - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988.   Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988. - Page 5 Icon_minitimeTue 22 Apr 2014 - 7:56

Plava strelica je međuprostor veličine 3x7m, 

pod je brušen sa naklonom i takav sam video u kupatilu gje sam ja bio u vojsci.

A u zidovima puno vodovodnih i kanalizacijskih cijevi.

Zanima me dali je tu bila kakva kupaona ili nešto slično.
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988. - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988.   Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988. - Page 5 Icon_minitimeThu 24 Apr 2014 - 9:52

cxfan (citat):
Plava strelica je međuprostor veličine 3x7m, pod je brušen sa naklonom i takav sam video u kupatilu gje sam ja bio u vojsci.
A u zidovima puno vodovodnih i kanalizacijskih cijevi.
Zanima me dali je tu bila kakva kupaona ili nešto slično.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Cxfan.
Ovaj dio hodnika koji tebe interesira, a kojeg sam ja poplavio, 1988 godine je bio samo hodnik i tu više nije bilo ničega.

Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
šepa
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
šepa


BROJ POSTOVA: : 384
ČLAN OD: : 2012-04-27
DOB : 54
M(j)esto ZENICA

Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988. - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988.   Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988. - Page 5 Icon_minitimeThu 24 Apr 2014 - 13:30

Vojnik Graničar (citat):
cxfan (citat):
Plava strelica je međuprostor veličine 3x7m, pod je brušen sa naklonom i takav sam video u kupatilu gje sam ja bio u vojsci.
A u zidovima puno vodovodnih i kanalizacijskih cijevi.
Zanima me dali je tu bila kakva kupaona ili nešto slično.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Cxfan.
Ovaj dio hodnika koji tebe interesira, a kojeg sam ja poplavio, 1988 godine je bio samo hodnik i tu više nije bilo ničega.

Desno ili lijevo od "oružane" je bila Šokecova kancelarija. U ovom plavom prostoru ali u onoj zgradi u koju smo mi preselili su bili umivaonici ili korita, možda je Cxfan u pravu možda su i ovdje nekada bili umivaonici, pa je pod ostao takav.To se kod nas zove "teraca", a zapravo je beton sa kamenčićima koji kad se izbrusi površina dobije se izgled mortadele ili kranjske kobasice u presjeku  Laughing Laughing Laughing

[You must be registered and logged in to see this image.]

nešto slično ovome.

Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988. - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988.   Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988. - Page 5 Icon_minitimeSat 26 Apr 2014 - 4:46

Nekada davno, upravo iz kasarne Tone Tomsic je krenula opstinska Stafeta...

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988. - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988.   Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988. - Page 5 Icon_minitimeSat 26 Apr 2014 - 4:47

Granicar, Sepa, i ostali...da li su vam oficiri sa slike poznati?

fotografija je nastala u vase (i moje) vreme...

Mesto dogadjaja je Meljski Hrib.


[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
jovanovt
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2014-04-25

Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988. - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988.   Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988. - Page 5 Icon_minitimeSat 26 Apr 2014 - 15:49

Jel ima netko iz  1 bataljun, 1 ceta, 1 vod pesadiju 87/88 kasarna Tone Tomsic ili mozda ima netko ko se sjeca nekoga iz 1 cete ?
Na vrh Go down
šepa
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
šepa


BROJ POSTOVA: : 384
ČLAN OD: : 2012-04-27
DOB : 54
M(j)esto ZENICA

Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988. - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988.   Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988. - Page 5 Icon_minitimeSat 26 Apr 2014 - 17:18

Kemo Specijalac (citat):
Granicar, Sepa, i ostali...da li su vam oficiri sa slike poznati?

fotografija je nastala u vase (i moje) vreme...

Mesto dogadjaja je Meljski Hrib.



[You must be registered and logged in to see this image.]

Drugi s lijeva je kapetan Iklase Bajat Velimir, komandant kasarne "Tone Tomšić". Ovog majora i druga dva oficira se ne sječam ili nisu bili oficiri u Melju, s obzirom da je komandant bio kapetan major mu sigurno nije bio potčinjen. Bajat je bio visok, korpulentan i glavat a još je uvijek nosio kapu 2 broja veću pa mu je ovako stajala kao na slici

Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988. - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988.   Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988. - Page 5 Icon_minitimeSat 26 Apr 2014 - 18:04

Prvi s leva je major tenkista Zdravko Toljaga; Bajata ste prepoznali; treci je kapetan Milic Mile, neko ga je vec spomenuo na temi; cetvrti je kap. Ikl Pesic Veljko, ne znam gde je radio.
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988. - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988.   Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988. - Page 5 Icon_minitimeSat 26 Apr 2014 - 20:52

jovanovt (citat):
Jel ima netko iz  1 bataljun, 1 ceta, 1 vod pesadiju 1987/1988 kasarna Tone Tomsic ili mozda ima netko ko se sjeca nekoga iz 1 cete ?

[You must be registered and logged in to see this image.]

Druže desetaru JovanovT, dobro došao na F.B.P.N. JNA.!
Paaaaaa da baš nekoga znam iz tvoje čete sa imenom i prezimenom ne znam.
Ali se sjećam nekih osoba iz tvoje 1 čete.
Bilo bi mi drago nakon 26 godina da mi pokušaš ti otkriti kao se oni zovu.
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988. - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988.   Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988. - Page 5 Icon_minitimeSat 26 Apr 2014 - 21:25

jovanovt (citat):
.............., procitao sam za poricnika Stojanovic i za bombu i jeste bilo tako.
Pozz druze  
vladimir (citat):
Drugo M75  je koriscena vezbovna a ne bojeva.

JovanovT.
Ovdje sam se prepucavao sa članom foruma Vladimirom za to bacanje ručne bombe M75, kada je ranjen vaš komandant čete Stojanović.
On nuporno tvrdi da nije bila prava bojevna bomba M75 već da je bila školska.

A onda sam pronašao ovaj članak na forumu koji je Vladimira uvjerio da smo koristili bojevne bombe M75.


ZAGORAC (citat):
Bojeva gađanja iz pješačkog naoružanja su se vršila na Orizarju, posebno se ocjenivalo gađanje sa "šarcem" i to ona dubinska (osobito mete pod kutom).
Na Javorskom putu imali smo bacanja ručne bojeve bombe, vježbe sa dinamitom (kapisla M8), postavljanja protu-pješačkih i protu-tenkovskih minskih polja ("sistem karo"), protutenkovska borba-iskopaš rov za stoječi stav, dobiješ školsku magnetnu minu, te kad T-55 prolazi iznad tebe, staviš mu minu i ako se nakon toga kod tenka pojavi žuti dim to je to.

I tako se Vladimir nekao "predao".

JovanovT, ti si vjerojatno bio na poligonu kada se je to dogodilo.!?

Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
šepa
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
šepa


BROJ POSTOVA: : 384
ČLAN OD: : 2012-04-27
DOB : 54
M(j)esto ZENICA

Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988. - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988.   Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988. - Page 5 Icon_minitimeSat 26 Apr 2014 - 22:16

Kemo Specijalac (citat):
Prvi s leva je major tenkista Zdravko Toljaga; Bajata ste prepoznali; treci je kapetan Milic Mile, neko ga je vec spomenuo na temi; cetvrti je kap. Ikl Pesic Veljko, ne znam gde je radio.

Jaaaoo kakav sam propust napravio, Milič Mile naravno, pa bio sam na raportu kod čovjeka, malo se maskirao nisam ga prepoznao.
Na vrh Go down
jovanovt
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2014-04-25

Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988. - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988.   Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988. - Page 5 Icon_minitimeSun 27 Apr 2014 - 20:58

Citat :
Citat :
I tako se Vladimir nekao "predao".

JovanovT, ti si vjerojatno bio na poligonu kada se je to dogodilo.!?

jesam bio i tako je to je bila prava bomba koja je ranila porucnika Stojanovic

Na vrh Go down
Sponsored content





Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988. - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988.   Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988. - Page 5 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988.
Na vrh 
Stranica 5/9Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 Similar topics
-
» Maribor, kasarna 'Tone Tomšič' 17.09.1986 - 17.09.1987
» Karaula "ŠPIČNIK" VP 5457, granični odsjek Maribor sept. 1988.-1989.
» Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.
» Vojni orkestar VP 8164 Maribor 87/88
» Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR SLOVENIJA-
Idi na: