FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)

Go down 
+38
Kaplar M
Senad
dvomotorac
Slobodan.
raketaš
Četni evidentičar
janeztrdi
guster danijel
ercov54
tomerc
mirko bratuš
sasa staza
dražen
Minolovac
Pera-Sopot
semsudin
Mikula 67
alexandar
Pero™
panon
vladimir
ZAGORAC
lacoš
dojran
SveJug
Max Blitz
Delboy
zokika
dinosaurus
purger
East&West
Srdjan Radovanov
milutins
pera84
dpuric
BEOGRAD
Stazio
bojnik
42 posters
Idi na stranicu : Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 16 ... 20  Next
AutorPoruka
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 12 Icon_minitime19.04.14 20:11

purger (citat):
Inače sam gadljiv,jabuke ne volim ali zato trešnje obožavam one krupne crne ali ih ne otvaram Smile

Pa bolje što ih ne otvaraš,obično su pune Laughing
Na vrh Go down
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 59
M(j)esto ZAGREB

Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 12 Icon_minitime19.04.14 20:14

Znam  lol! 

_________________
Tko pjeva često zlo i misli
Na vrh Go down
Stazio
Major
Major
Stazio


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 5085
ČLAN OD: : 2012-11-24
DOB : 57
M(j)esto HN

Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 12 Icon_minitime19.04.14 20:23

Visoko proteinske trešnje.  Very Happy 
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3740
ČLAN OD: : 2013-12-01

Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 12 Icon_minitime19.04.14 20:26

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
zokika
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 607
ČLAN OD: : 2013-10-10
DOB : 67
M(j)esto SG - SLO

Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 12 Icon_minitime19.04.14 23:35

dinosaurus (citat):
Crvi iz jabuke su prava napast...

- zagrizem jabuku i vidim crva...   grozno
- nije to ništa, zagrizem jabuku i vidim pola crva....
Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik
Pero™


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2042
ČLAN OD: : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 12 Icon_minitime20.04.14 3:07

Jedno pitanje za prijatelje iz pravoslavnih krajeva: šta se kod vas (tradicionalno) jede za vaskrs?

O Našim krajevima je tradicionalna šunka, ili slični proizvodi, jaja, sir, kruh/hleb, hren, potica (različite vrste) mislim da sad u novije vreme i različiti krastavci, salatice, namazi od sira, itd...
Na vrh Go down
BEOGRAD
Podporučnik
Podporučnik
BEOGRAD


Prim(j)eran Vojnik PV
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 1648
ČLAN OD: : 2013-03-15
M(j)esto Scottsdale

Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 12 Icon_minitime20.04.14 5:43

Pero™ (citat):
Jedno pitanje za prijatelje iz pravoslavnih krajeva: šta se kod vas (tradicionalno) jede za vaskrs?

O Našim krajevima je tradicionalna šunka, ili slični proizvodi, jaja, sir, kruh/hleb, hren, potica (različite vrste) mislim da sad u novije vreme i različiti krastavci, salatice, namazi od sira, itd...

Tradicionalna je prasetina za svaki praznik. Very Happy
Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik



Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1231
ČLAN OD: : 2013-02-06
M(j)esto Svuda po malo

Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 12 Icon_minitime20.04.14 8:11

Ili jagnjetina na raznju a moze i pecena u furuni za hleb,zavisi od ukusa i vestine domacina. A porodice kojima je ovo malo komplikovano odu i kupe meso za rostilj ili pak u pecenjari pazare prasetinu ili jagnjetinu. Batine  pionir  salutiranje 2
Na vrh Go down
Četni evidentičar
Podporučnik
Podporučnik
Četni evidentičar


BROJ POSTOVA: : 1310
ČLAN OD: : 2014-01-18
DOB : 54
M(j)esto Tu i Tamo

Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 12 Icon_minitime20.04.14 12:26

tomerc (citat):
Hot-dog?

Dobar ti je ovaj Hot - dog. Nije kao ercov54 svadbarski kupus, ali ma ono nešto, pa zaslužuje plus. Za spodbudo.

Ali nekad je i hot - dog iz onih kioska bio mnogo dobar, pogotovo zenf.

A za praznike. Ja sam jučer van sve tradicije i uz šunko i poveticu poželeo si čevapa i pečene slanine na žaru. Pa sam i sve goste razveselio. Ostala su šunka i jaja, a ni jedan čevap i pečena slanina.

_________________
Audaces fortuna iuvat
Na vrh Go down
pera84
Podpukovnik
Podpukovnik
pera84


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
BROJ POSTOVA: : 6178
ČLAN OD: : 2011-03-17
M(j)esto USA

Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 12 Icon_minitime20.04.14 14:44

Pero™ (citat):
Jedno pitanje za prijatelje iz pravoslavnih krajeva: šta se kod vas (tradicionalno) jede za vaskrs?

O Našim krajevima je tradicionalna šunka, ili slični proizvodi, jaja, sir, kruh/hleb, hren, potica (različite vrste) mislim da sad u novije vreme i različiti krastavci, salatice, namazi od sira, itd...

Imenjace, ja sam ovo naturio jutros:

Tek toliko da se nadje uz jaja, sir i pogacu.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
lacoš
Kapetan
Kapetan
lacoš


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3968
ČLAN OD: : 2012-12-07

Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 12 Icon_minitime20.04.14 15:15

pera84 (citat):
Imenjace, ja sam ovo naturio jutros:

Tek toliko da se nadje uz jaja, sir i pogacu.

[You must be registered and logged in to see this image.]

 Laughing  Rolling Eyes

[You must be registered and logged in to see this image.]

_________________
"Teško nama,Mardonije, kad nas vodiš u borbu protiv takvih ljudi koji se ne bore za novac, nego za slavu."  -Tritantehma
Na vrh Go down
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 59
M(j)esto ZAGREB

Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 12 Icon_minitime20.04.14 16:12

pera (citat):
Imenjace, ja sam ovo naturio jutros:

Tek toliko da se nadje uz jaja, sir i pogacu.

Pera isti ručak smo imali Smile samo je moja bila uz mlince!
Šta si je baš ovako na rešetki pekao? ili je bila na ražnju?

_________________
Tko pjeva često zlo i misli
Na vrh Go down
pera84
Podpukovnik
Podpukovnik
pera84


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
BROJ POSTOVA: : 6178
ČLAN OD: : 2011-03-17
M(j)esto USA

Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 12 Icon_minitime20.04.14 17:28

Na resetki. Ako malo pazljivije pogledas vidjeces da je ispod posuda u koju kapa mast a briketi se postave sa strane. Inace bi sve bilo gotovo za dva minuta.  Laughing 
Temperatura je oko 160, sat i 45 minuta. Mogu se u onu posudu ispod staviti i mladi krompiri zadnjih 45 minuta. Za one sa slabim srcem i povisenim pritiskom...
Na vrh Go down
pera84
Podpukovnik
Podpukovnik
pera84


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
BROJ POSTOVA: : 6178
ČLAN OD: : 2011-03-17
M(j)esto USA

Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 12 Icon_minitime20.04.14 17:29

@ lacos

potrosio sam plus za danas  Laughing

(gradske vlasti se zale kako je populacija ptica, narocito pataka i kanadskih gusaka "explodirala i otela se kontroli". pa reko', da pripomognem  Laughing )
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan
Kapetan
lacoš


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3968
ČLAN OD: : 2012-12-07

Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 12 Icon_minitime20.04.14 17:58

pera84 (citat):
@ lacos

potrosio sam plus za danas  Laughing

(gradske vlasti se zale kako je populacija ptica, narocito pataka i kanadskih gusaka "explodirala i otela se kontroli". pa reko', da pripomognem  Laughing )

Nevjerojatno kako zapamtim stvari koje nebih trebao, Laughing ovo drugo odmah ishlapi drunken

_________________
"Teško nama,Mardonije, kad nas vodiš u borbu protiv takvih ljudi koji se ne bore za novac, nego za slavu."  -Tritantehma
Na vrh Go down
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 59
M(j)esto ZAGREB

Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 12 Icon_minitime20.04.14 20:19

pera84 (citat):
Na resetki. Ako malo pazljivije pogledas vidjeces da je ispod posuda u koju kapa mast a briketi se postave sa strane. Inace bi sve bilo gotovo za dva minuta.  Laughing 
Temperatura je oko 160, sat i 45 minuta. Mogu se u onu posudu ispod staviti i mladi krompiri zadnjih 45 minuta. Za one sa slabim srcem i povisenim pritiskom...

Moram priznat interesantno i još nikad nisam vidio da se peče ovako u komadu!  Shocked 
Posudu sam primjetio ali sam mislio da ima neku drugu ulogu,jel ju okrečeš i odprilike koliko puta?

_________________
Tko pjeva često zlo i misli
Na vrh Go down
Stazio
Major
Major
Stazio


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 5085
ČLAN OD: : 2012-11-24
DOB : 57
M(j)esto HN

Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 12 Icon_minitime20.04.14 20:27

Uskršnji ručak: Pršut i domaći sir, jagnjeća supa, pečena jagnjetina i teletina sa mladim krompirom, uskršnji kolač i obavezna jaja. Tako je otprilike i običaj u mom kraju uz manje varijacije (jagnjetina je obavezna).

Za danas više ni riječ o hrani.  drunken
Na vrh Go down
pera84
Podpukovnik
Podpukovnik
pera84


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
BROJ POSTOVA: : 6178
ČLAN OD: : 2011-03-17
M(j)esto USA

Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 12 Icon_minitime20.04.14 21:23

Nema okretanja. Stavis i izvadis (da oprostite na izrazu)  Laughing
Na vrh Go down
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 59
M(j)esto ZAGREB

Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 12 Icon_minitime20.04.14 22:02

Ne razumijem  scratch  pečeš patku na rešetki a da se ne okreče???? Nešto sam očigledno krivo shvatio!

_________________
Tko pjeva često zlo i misli
Na vrh Go down
BEOGRAD
Podporučnik
Podporučnik
BEOGRAD


Prim(j)eran Vojnik PV
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 1648
ČLAN OD: : 2013-03-15
M(j)esto Scottsdale

Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 12 Icon_minitime20.04.14 22:57

I kako je ispala ta patka na rostilju? Ja zadnji put kada sam pekao patku imala je ukus auto gume. Sva sreca nisam pozvao goste inace bi ostali gladni. Nije na njoj bilo 200 grama mesa a zilava zube da polomis.
Na vrh Go down
Stazio
Major
Major
Stazio


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 5085
ČLAN OD: : 2012-11-24
DOB : 57
M(j)esto HN

Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 12 Icon_minitime20.04.14 23:38

Meni domaća pačetina i pačija jaja imaju neki čudan ukus (kao da ima zemlje ili mulja), možda imate neki način (ili začin) da to neutrališete.  Shocked  Divlju nisam probao, možda je bolja.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3740
ČLAN OD: : 2013-12-01

Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 12 Icon_minitime20.04.14 23:56

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
tomerc
Razvodnik
Razvodnik



BROJ POSTOVA: : 227
ČLAN OD: : 2014-01-09

Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 12 Icon_minitime21.04.14 0:04

Stazio (citat):
BEOGRAD (citat):
I kako je ispala ta patka na rostilju? Ja zadnji put kada sam pekao patku imala je ukus auto gume. Sva sreca nisam pozvao goste inace bi ostali gladni. Nije na njoj bilo 200 grama mesa a zilava zube da polomis.

Meni domaća pačetina i pačija jaja imaju neki čudan ukus (kao da ima zemlje ili mulja), možda imate neki način (ili začin) da to neutrališete.  Shocked  Divlju nisam probao, možda je bolja.

Spremao sam Pekinsku patku koristeci ova dva recepta (bollje receno kombinujuci  Wink )







Patka je ispala izuzetno ukusna, a preporucujem da se prave i kineske palacinke - kombinacija je fenomenalna!


_________________
Potpis editiran od strane administracije (ovo nije mjesto za romane!)
Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik
Pero™


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2042
ČLAN OD: : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 12 Icon_minitime21.04.14 1:13

purger (citat):
Ne razumijem  scratch  pečeš patku na rešetki a da se ne okreče???? Nešto sam očigledno krivo shvatio!

u USA imaju jedan način pečenja što ga mi tek učiimo (neki). Zove se indirektno pečenje. Staviš meso pored uglja, može biti ugalj sa obe strane, i zatvoriš poklopac na žaru. Meso peče temperatura vazduha što se zadržava na rošrilju. Peče se slično kao u rerni, samo je teže kontrolirati temperaturu ali ima ipak ukus po dimu i žaru, sa praksom se nauči i održavanje temperature i količina uglja. 

Ja sam tek ove godine nabavio sličan žar, kad če biti nešto zanimljivo i dobro, naravno kad naučim, biče i slike. Nešto sličo ovome, samo malo jeftinije. Nije okus hrane u žaru nego je u majstoru koji peče. 

[You must be registered and logged in to see this image.]

Potraži malo po Youtube, ima puno prikaza za indirect cookig i slično.


Još nešto; ne treba da je žar okrugao, može i 4 ugaoni, može i na plin, itd...zavisi koliko imaš mesta i koliko ljudi očekuješ za pečenje, ja radim samo za užu familiju (nekolio ljudi), pa mi je to dosta.

Na vrh Go down
BEOGRAD
Podporučnik
Podporučnik
BEOGRAD


Prim(j)eran Vojnik PV
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 1648
ČLAN OD: : 2013-03-15
M(j)esto Scottsdale

Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 12 Icon_minitime21.04.14 1:37

Mnogo su cesci grilovi na propan a princip je isti. Prednost tih grilova je sto hrana moze jako brzo da se spremi .
Na vrh Go down
pera84
Podpukovnik
Podpukovnik
pera84


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
BROJ POSTOVA: : 6178
ČLAN OD: : 2011-03-17
M(j)esto USA

Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 12 Icon_minitime21.04.14 4:57

Pero™ (citat):
purger (citat):
Ne razumijem  scratch  pečeš patku na rešetki a da se ne okreče???? Nešto sam očigledno krivo shvatio!

u USA imaju jedan način pečenja što ga mi tek učiimo (neki). Zove se indirektno pečenje. Staviš meso pored uglja, može biti ugalj sa obe strane, i zatvoriš poklopac na žaru. Meso peče temperatura vazduha što se zadržava na rošrilju. Peče se slično kao u rerni, samo je teže kontrolirati temperaturu ali ima ipak ukus po dimu i žaru, sa praksom se nauči i održavanje temperature i količina uglja. 

Ja sam tek ove godine nabavio sličan žar, kad če biti nešto zanimljivo i dobro, naravno kad naučim, biče i slike. Nešto sličo ovome, samo malo jeftinije. Nije okus hrane u žaru nego je u majstoru koji peče. 

[You must be registered and logged in to see this image.]

 cheers  cheers  cheers 

Nije slucajno da se mi isto zovemo.

Pero je objasnio sve. Jedino, ja imam malo veci. Mislim rostilj. Pa kad imam vise gostiju, mogu da pecem vise mesa odjednom. Ne bih se slozio s tim da na patki ima samo dvaes' deka mesa. Mozda na divljim. Nisam se jos sreo s "ukusom mulja".

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik
Pero™


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2042
ČLAN OD: : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 12 Icon_minitime21.04.14 11:04

BEOGRAD (citat):
Mnogo su cesci grilovi na propan a princip je isti. Prednost tih grilova je sto hrana moze jako brzo da se spremi .

Imam i jedan žar na plin. Ukus je bolji na klasičnom, ali plinski ima prednost u brzini, uključiš ga, sačekaš da se sagreje, što je možda minut dva. Ispečeš, ugasiš. Dosta manje je i dima, ako imaš iznad sebe neugodne komšije.

Voleo bi i ja da imam takvu grdosiju (vidi točkove, ko od manjeg voza) kakvu ima moj suimenjak iz USA, ali šta če mi ako pečem samo za nekoliko ljudi.
Na vrh Go down
tomerc
Razvodnik
Razvodnik



BROJ POSTOVA: : 227
ČLAN OD: : 2014-01-09

Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 12 Icon_minitime21.04.14 13:16

Pero™ (citat):
BEOGRAD (citat):
Mnogo su cesci grilovi na propan a princip je isti. Prednost tih grilova je sto hrana moze jako brzo da se spremi .

Imam i jedan žar na plin. Ukus je bolji na klasičnom, ali plinski ima prednost u brzini, uključiš ga, sačekaš da se sagreje, što je možda minut dva. Ispečeš, ugasiš. Dosta manje je i dima, ako imaš iznad sebe neugodne komšije.

Voleo bi i ja da imam takvu grdosiju (vidi točkove, ko od manjeg voza) kakvu ima moj suimenjak iz USA, ali šta če mi ako pečem samo za nekoliko ljudi.

 Ako volis miris dima iz uglja postoji trik i za to: ubacis komadic uglja u gorionik i dobijes dim, odnosno i miris i ukus.
Fora radi i sa elektricnim rostiljem: ubacis komadic  uglja na elektricni grijac i kako grijac krene da se zari, pocet ce i ugalj i dobijas dim iz uglja, a toplinu iz elektricnog grijaca.
Radi posao.
Provjereno

_________________
Potpis editiran od strane administracije (ovo nije mjesto za romane!)
Na vrh Go down
BEOGRAD
Podporučnik
Podporučnik
BEOGRAD


Prim(j)eran Vojnik PV
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 1648
ČLAN OD: : 2013-03-15
M(j)esto Scottsdale

Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 12 Icon_minitime21.04.14 14:54

Za miris dima, moj recept je komadic drveta potopljen u vodi nekoliko dana i onda se postavi na grejni element zadnjih 10tak minuta. Ja obicno koristim hrastovinu ali moze i drugo drvo.
Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik
Pero™


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2042
ČLAN OD: : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 12 Icon_minitime21.04.14 15:06

Dobijaju se ovde i parčiči drveta, ima različitih, za razne vrste mesa. Ja sam kupio Hickory od firme Weber. Neznam kako se to prevede, jer ne raste u evropi. Nešto slično orahu ili kestenju. Inače najbolji ukus daje i odresci loze od grožđa ili neko slično vočno drvo. Ja sam inače gradsko dete, i iako imaju neki susedi loze, ne mogu ili nemam volje da jih maltretiram za malo drvca od loze ili voča, barem ne u leto, možda ču se setiti u jesen.

Ja još nisam probao na plinskom žaru, jer mi bio prioritet što manje dima, ali nekde sam pročiao, drvo se namoči u vodu za nekih pola sata (ili više), pa se ga zavije u štanjol, probuši zavoj na nekoliko mesta sa nožem,  pa se ga stavi na gorilni deo. Koliko taj princip radi neznam, nisam probao, ali prije ili kasnije probaču i to.
Na vrh Go down
pera84
Podpukovnik
Podpukovnik
pera84


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
BROJ POSTOVA: : 6178
ČLAN OD: : 2011-03-17
M(j)esto USA

Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 12 Icon_minitime21.04.14 15:50

Imenjace, ne moras da lozis citavu "lokomotivu". Kad pripremas za manje osoba, koristis onu manju komoru sa strane.


[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
lacoš
Kapetan
Kapetan
lacoš


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3968
ČLAN OD: : 2012-12-07

Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 12 Icon_minitime21.04.14 15:54

pera84 (citat):
Imenjace, ne moras da lozis citavu "lokomotivu". Kad pripremas za manje osoba, koristis onu manju komoru sa strane.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Za sada izgleda izvrsno.Perice nemoj da to preliješ medom ili pekmezom Laughing  Wink

_________________
"Teško nama,Mardonije, kad nas vodiš u borbu protiv takvih ljudi koji se ne bore za novac, nego za slavu."  -Tritantehma
Na vrh Go down
BEOGRAD
Podporučnik
Podporučnik
BEOGRAD


Prim(j)eran Vojnik PV
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 1648
ČLAN OD: : 2013-03-15
M(j)esto Scottsdale

Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 12 Icon_minitime21.04.14 16:18

Pazi samo sto Pera cepa chili kao da je iz Teksasa.
Na vrh Go down
pera84
Podpukovnik
Podpukovnik
pera84


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
BROJ POSTOVA: : 6178
ČLAN OD: : 2011-03-17
M(j)esto USA

Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 12 Icon_minitime21.04.14 16:21

BEOGRAD (citat):
Pazi samo sto Pera cepa chili kao da je iz Teksasa.

All my exes live in Texas.... cheers  Laughing
Na vrh Go down
dojran
Podporučnik
Podporučnik
dojran


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1334
ČLAN OD: : 2013-01-08
DOB : 60
M(j)esto Zagreb

Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 12 Icon_minitime21.04.14 21:23

Vidim,vidaju se "rane"zadobijene unatrag 2-3 dana.......biti će sutra bolje,malo juhice,variva pa malo ništa....do druge prilike.Dijete uvijek počinju ponedjeljkom....utorkom!

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
tomerc
Razvodnik
Razvodnik



BROJ POSTOVA: : 227
ČLAN OD: : 2014-01-09

Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 12 Icon_minitime21.04.14 22:43

Nije lose ni morsko prase



























[You must be registered and logged in to see this image.]

_________________
Potpis editiran od strane administracije (ovo nije mjesto za romane!)
Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik
Pero™


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2042
ČLAN OD: : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 12 Icon_minitime22.04.14 0:43

dojran (citat):
Vidim,vidaju se "rane"zadobijene unatrag 2-3 dana.......biti će sutra bolje,malo juhice,variva pa malo ništa....do druge prilike.Dijete uvijek počinju ponedjeljkom....utorkom!

[You must be registered and logged in to see this image.]

Dojrane; sve dijete počinju na isti dan - sutra.  lol!

Najbolje stvari najviše štete, slano, masno slatko, alkohol... Ipak smanjii malo svega, otiđi u neku šetnju, itd.. smanjiče se i kile.

Pera84; perice, tebe ču ja prijaviti administraciji foruma da stavljaš pornografiju - food porn! Ma šalim se kad ču ja obvladati moj novi žar, stavljaču fotografije pa če se tebi cediti sline! Ovo što si stavio izgleda... mmmm...njam... izvrsno.

Vidi se i da si pravi balkanac (u dobrom smislu reči) kad zapečeš moraš da staviš još malo pasulja. Inače ja to više volim da pečem u kuhinji, lepo i polako, naravno u Đuveču. Taj Đuveč mi je zakon, ako nekad idem kome u posetu, pa da donesemo nešto hrane, ja dozvolim samo da uzmu iz njega, nudili su se da ga operu ali nedam. Nedaj bože da ga razbiju.

Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik
Pero™


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2042
ČLAN OD: : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 12 Icon_minitime22.04.14 0:47

tomerc (citat):
Nije lose ni morsko prase

 Meni se više sviđa srbski brancin

[You must be registered and logged in to see this image.]

 A ni svinjska ribica nije loša.

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 12 Icon_minitime22.04.14 1:24

tomerc (citat):
Nije lose ni morsko prase

Istina!  Smile 

[You must be registered and logged in to see this image.]

Cuy chactao je tradicionalno jelo koje potječe iz peruanske kuhinje. U području Anda se cuy, koji je zapravo zamorac (morsko prase), počeo jesti još 900 godina pr. Kr. kao jelo bogato različitim proteinima. Recept spravljanja ovog jela prenošen je sa koljena na koljeno a prvenstveno se na ovaj način priprema u oblasti Arequipe. Zamorac se priprema na sličan način kao zec. Meso se začini različitim začinima, gdje važnu ulogu igra Cayenne papar. Tako odstoji nekoliko sati da bi meso upilo te začine a onda se peče u tavi prekrivenoj ravnim kamenom. Servira se na tanjur bez rezanja i komadanja, zajedno sa glavom. Prilog je obično krumpir, kojeg u Peruu ima nekoliko desetina različitih vrsta, i salsom criolla. U nekim drugim oblastima zamorac se priprema na ražnju i poslužuje se sa prilogom koji izgleda kao žganci.
U posljednje vrijeme ovo jelo postaje turistička atrakcija i servira se sa priborom za jelo, iako se originalno jede samo rukama.
 study

Na vrh Go down
dojran
Podporučnik
Podporučnik
dojran


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1334
ČLAN OD: : 2013-01-08
DOB : 60
M(j)esto Zagreb

Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 12 Icon_minitime22.04.14 22:23

Max Blitz (citat):
Cuy chactao je tradicionalno jelo koje potječe iz peruanske kuhinje. U području Anda se cuy, koji je zapravo zamorac (morsko prase), počeo jesti još 900 godina pr. Kr. kao jelo bogato različitim proteinima. Recept spravljanja ovog jela prenošen je sa koljena na koljeno a prvenstveno se na ovaj način priprema u oblasti Arequipe. Zamorac se priprema na sličan način kao zec. Meso se začini različitim začinima, gdje važnu ulogu igra Cayenne papar. Tako odstoji nekoliko sati da bi meso upilo te začine a onda se peče u tavi prekrivenoj ravnim kamenom. Servira se na tanjur bez rezanja i komadanja, zajedno sa glavom. Prilog je obično krumpir, kojeg u Peruu ima nekoliko desetina različitih vrsta, i salsom criolla. U nekim drugim oblastima zamorac se priprema na ražnju i poslužuje se sa prilogom koji izgleda kao žganci.
U posljednje vrijeme ovo jelo postaje turistička atrakcija i servira se sa priborom za jelo, iako se originalno jede samo rukama.
 study

Gdje nađe ovo štakorče????

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 12 Icon_minitime22.04.14 22:36

dojran (citat):
Gdje nađe ovo štakorče????
 Laughing Laughing 

Zašto bi zamorac bio puno drugačiji od kunića, ... slična životinja po mnogočemu ....  Smile 

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
pera84
Podpukovnik
Podpukovnik
pera84


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
BROJ POSTOVA: : 6178
ČLAN OD: : 2011-03-17
M(j)esto USA

Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 12 Icon_minitime22.04.14 23:13

dojran (citat):
Gdje nađe ovo štakorče????

Nisu ni ove sto sjede za stolom puno bolje.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3740
ČLAN OD: : 2013-12-01

Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 12 Icon_minitime23.04.14 1:07

pera84 (citat):
dojran (citat):
Gdje nađe ovo štakorče????

Nisu ni ove sto sjede za stolom puno bolje.

Hvala za komentar koji me jako nasmejao,zasluzuje mnogo vise od+
Na vrh Go down
pera84
Podpukovnik
Podpukovnik
pera84


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
BROJ POSTOVA: : 6178
ČLAN OD: : 2011-03-17
M(j)esto USA

Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 12 Icon_minitime23.04.14 3:30

Pero™ (citat):
Vidi se i da si pravi balkanac (u dobrom smislu reči) kad zapečeš moraš da staviš još malo pasulja. Inače ja to više volim da pečem u kuhinji, lepo i polako, naravno u Đuveču. Taj Đuveč mi je zakon, ako nekad idem kome u posetu, pa da donesemo nešto hrane, ja dozvolim samo da uzmu iz njega, nudili su se da ga operu ali nedam. Nedaj bože da ga razbiju.

Pero, jebo te vrag, trebalo mi je sat vremena da se sjetim sta je "djuvec". Kazem ja da se mi ne zovemo isto slucajno. Evo moj. Da izvines, djuvec.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
BEOGRAD
Podporučnik
Podporučnik
BEOGRAD


Prim(j)eran Vojnik PV
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 1648
ČLAN OD: : 2013-03-15
M(j)esto Scottsdale

Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 12 Icon_minitime23.04.14 3:56

U Vojvodini djuvec zovu neko jelo od mesanog povrca.
Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik
Pero™


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2042
ČLAN OD: : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 12 Icon_minitime28.04.14 1:51

Evo malo istorije o Đuveču kao posudi za spremanje jela. Obično je ovalnog oblika

[You must be registered and logged in to see this link.]

I da, tako se zove i jelo što se stavlja sve i svašta, pirinač, krompir luk/kapula, mrkva/šargarepa, tikvice, grah, začini... zapravo sve i svašta a može i meso. Barem za moj ukus najbolje nešto što se kuva isto dugo kao i povrče.

A za prebranac je dušu dalo, kad završim sa poslom na štednjaku, na običnim posudama, stavim ga još u đuveč da se zapeče u štednjaku/rerni... naravno da mora da bude neko suvo rebarce za ukus.... pa još dekorativni efekt kad se to stavi na sto... mmmmmm

Inače našao sam i jednu trgovinu što ima i viši glineni lonac, za pečenje raznih čorbi, ala bosanski lonac, svatbarski kupus, boršč i slično... samo još nemam vremena i volje da odem da kupim.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 12 Icon_minitime28.04.14 2:18

Volim grah s tjesteninom, pa je to onda - pašta-fažol...

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik
Pero™


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2042
ČLAN OD: : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 12 Icon_minitime28.04.14 2:24

purger (citat):
pera84 (citat):
Na resetki. Ako malo pazljivije pogledas vidjeces da je ispod posuda u koju kapa mast a briketi se postave sa strane. Inace bi sve bilo gotovo za dva minuta.  Laughing 
Temperatura je oko 160, sat i 45 minuta. Mogu se u onu posudu ispod staviti i mladi krompiri zadnjih 45 minuta. Za one sa slabim srcem i povisenim pritiskom...

Moram priznat interesantno i još nikad nisam vidio da se peče ovako u komadu!  Shocked 
Posudu sam primjetio ali sam mislio da ima neku drugu ulogu,jel ju okrečeš i odprilike koliko puta?

Purgeru, pogledaj ovu internet stranu. Sviđa mi se kako komentiraju spremanje... it smels GUDDDDD

Pečenje na USA način sa poklopcem za žar

[You must be registered and logged in to see this link.]

Na internetu ima i puno drugih recepta, ali kao što sam rekao, sviđa mi se komentar.

Ako su kod nas ovi manji žari sa poklopcem dosta jeftini, verovatno su i kod vas, ali malo pogledaj i za dodatnu opremu, po meni je najvažniji termometar, a ima i drugih sitnica.

Jedino što mislim da govedina nije ista i da treba malo da se istrenira pre vrhunskih rezultata, ali ipak može da se nači pravi put i ukusno pečenje.

Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik
Pero™


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2042
ČLAN OD: : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 12 Icon_minitime28.04.14 2:30

Max:

kod nas pašta fižol izgleda malo drugačije

Više u smislu ovog

[You must be registered and logged in to see this link.]

Največa razlika je da su testenine manje, da je meso narezano, može i kobasica ili hrenovka, a može i neka suva rebra. Inače slično.

Kuvam ja i dosta ostalih tradicionalnih jela iz Slovenije, ''na kašiku'' ali mnoga jela ne poznaju granice pa se prave po mnogim zemljama u okolini.
Na vrh Go down
pera84
Podpukovnik
Podpukovnik
pera84


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
BROJ POSTOVA: : 6178
ČLAN OD: : 2011-03-17
M(j)esto USA

Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 12 Icon_minitime28.04.14 2:33

Pero™ (citat):
Evo malo istorije o Đuveču kao posudi za spremanje jela. Obično je ovalnog oblika

[You must be registered and logged in to see this link.]

I da, tako se zove i jelo što se stavlja sve i svašta, pirinač, krompir luk/kapula, mrkva/šargarepa, tikvice, grah, začini... zapravo sve i svašta a može i meso. Barem za moj ukus najbolje nešto što se kuva isto dugo kao i povrče.

A za prebranac je dušu dalo, kad završim sa poslom na štednjaku, na običnim posudama, stavim ga još u đuveč da se zapeče u štednjaku/rerni... naravno da mora da bude neko suvo rebarce za ukus.... pa još dekorativni efekt kad se to stavi na sto... mmmmmm

Inače našao sam i jednu trgovinu što ima i viši glineni lonac, za pečenje raznih čorbi, ala bosanski lonac, svatbarski kupus, boršč i slično... samo još nemam vremena i volje da odem da kupim.

Pero, u Bosni se to zove "tagarica" kao i istoimeno jelo. E sad je tu ona stara dilema "kokos-jaje". Neki izvori tvrde da je jelo dobilo ime po posudi a neki obratno  Neutral 

[You must be registered and logged in to see this link.]


Ovde ga zovu "dutch oven" i nije stranac u kuhinjama. Barem nase generacije. A ovi mladji...ako nesto ne moze u mikrovalnu onda se i ne jede.

Na vrh Go down
Sponsored content





Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 12 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)
Na vrh 
Stranica 12/20Idi na stranicu : Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 16 ... 20  Next
 Similar topics
-
» Samo za ljubitelje prave hrane (treći dio teme)
» Samo za ljubitelje prave hrane (IV)
» Samo za ljubitelje prave hrane (prvi dio teme)
» Za Ljubitelje Dobre Kapljice
» Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988.

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: 
OTVORENA CIVILNA PLATFORMA
 :: RAZNO
-
Idi na: