FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Karaule JNA - Slovenija

Go down 
+89
mijatovic
Željko vuk
Tramvaj
Zoran I
Cveto
vlada malinoa
bolecole
eci
motofrik
pinz
PORUCNIK
ivan01
kleever
kruner
Crni Lenart
posavljak
Rizzo
mupe
Ljube
jozl52
vinko1967
Kursula
puc(f)lek
Vladimirs
SveJug
Žalostna Sova
KizaS
Lala Basaid
SiniZkk
vukela
miran cvilak
miro81
pinz710m
Brkakougar
Dragan 968
vuk sa kapunara
djurap
Mirko Stojanovic
G.Brijanje
milovan skoro
zeljoni
Gringo
Dina
Krusevac
Vrhovlje
halo 92
Dani Viktor
Veroljub Stanojevic
ivangrad
grašarević
Dime Todorovski
Dino-Priboj
Gandalf
bosanac 1
hadžija1968
sabit berisha
mirko bratuš
milutins
Surogat
zastavnik
vojc
Sonjak
Magacioner_Brezovnik88/89
pedja71
BL-TZ
Pero™
semsudin
miler
duci64
Colonelo54
mahi
Stazio
Miroslav 90\91
Miroslav 72
Max Blitz
warpaint
Mikoyan
boyan64
vladimir
Kemo Specijalac
Jovisa Veljovic
šepa
titinudbas
Vojnik Graničar
alexandar
ZAGORAC
Kaplar M
purger
Nik
93 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Next
AutorPoruka
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

Karaule JNA - Slovenija - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 7 Icon_minitime12.02.15 16:33

Pozdrav Djurap

Na forumu, i na internetu uopste, ima malo podataka o tvojoj karauli Veliki Dol.

Prema mojim istrazivanjima, lokacija bi joj trebala biti ovde:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Da li su susedne karaule bile Brje pri Komnu, i Vrhovlje?

Dok se ne javi neko ko je bio tamo, slobodno mozes otvoriti temu "Karaula Veliki Dol", i pisati na njoj o zivotu i radu tamosnjih granicara, tako ce te neko ko pretrazuje internet o tome najlakse naci i pridruziti se diskusijama.

Iz tvog granicnog odseka imamo na forumu bivseg komandira karaule Krvavi Potok, koji nam je dosta razjasnio o lokacijama karaula i sluzbi na njima.
Na vrh Go down
Nik
Razvodnik
Razvodnik
Nik


BROJ POSTOVA: : 225
ČLAN OD: : 2012-01-12

Karaule JNA - Slovenija - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 7 Icon_minitime12.02.15 19:57

Karaula Logarska dolina (Savinjski partizan) granicni odsek Dravograd

[You must be registered and logged in to see this image.]



Fotografije iz 1991.god. ,mozda se neko ovde i prepozna!


Nik: komentar modifikovan dana: 30.09.16 15:08; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
vuk sa kapunara
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 12
ČLAN OD: : 2015-02-12
M(j)esto sl mostanisa vranje srbija

Karaule JNA - Slovenija - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 7 Icon_minitime12.02.15 20:10

Pozdav svim bivsim granicarima takodje bivse drzave SFRJ ja sam Boban bio sam na karaulu Kapunar od 9 maja do 30 decembra 1989 ,komandi karaule je bio vodnik Deleut Mensud iz foce, vozio je tada jednog zelenog ,,ficu,,ima li nekog iz tog perioda da je bio na kapunaru, vukovi sa kapunara ima li vas jos nekog....... ajmo da ozivimo ono vreme ... pozdrav...cao...
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

Karaule JNA - Slovenija - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 7 Icon_minitime12.02.15 21:29

vuk sa kapunara (citat):
Pozdav svim bivsim granicarima takodje bivse drzave SFRJ ja sam Boban bio sam na karaulu Kapunar od 9 maja do 30 decembra 1989 ,komandi karaule je bio vodnik Deleut Mensud iz foce, vozio je tada jednog zelenog ,,ficu,,ima li nekog iz tog perioda da je bio na kapunaru, vukovi sa kapunara ima li vas jos nekog....... ajmo da ozivimo ono vreme ... pozdrav...cao...

Pozdrav Vuku (iako nisam granicar Smile )

Ti si medju retkima koji se javljaju sa Kapunara; verovatno si video na slikama da karaulu sada koriste radioamateri.

Postoji tema o karauli Kapunar. [You must be registered and logged in to see this link.]

Mogao bi pisati i u toj temi malo o svom zivotu, radu i iskustvima  na karauli, da je malo osvezimo.

Tvoj komandir karaule je vec spominjan na forumu, kao poslednji komandir karaule Cersak.
Na vrh Go down
Dragan 968
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2015-02-22
M(j)esto Alibunar

Karaule JNA - Slovenija - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 7 Icon_minitime22.02.15 18:52

Jovisa Veljovic (citat):
Kemo Specijalac (citat):
Veroljub Stanojevic (citat):
Zovem se Veroljub Stanojević iz Obrenovca.Iz Tolmina sam dosao Radovljicu u komandu graničnog odseka granični vod u aprilu 1988g i ostao do 31 12 1988g.Komadant graničnog odseka je bio puk. Josip Jauk.Bio sam njegov kurir os septembra tačnije od dana graničara pa sve do skidanja.Takodje u tom periodu sam radio i u kantini. Drzali smo 110 km granice od tromedje pa sve do karaule jezersko uključujuci i nju . Ukupno je bilo 10 karaula.Mnogih se sećam i bili smo na njima.Isli smo i u patrole.Prelepi predeli.Takodje sam bio i na pomenutoj karauli LJUBELJ iŽIROVNICA koju pominjeJoviša Veljović kojeg pokušavam da se setim jer mi se čini da smo bili zajedno posebno ta epizoda sa čajem. Ovom prilikom ga pozivam ako me se seća da mi se javi kao i sve ostale iz tog vremena.Bilo bi mi puno drago a i ja ću se njima javiti. Mi smo u to vreme bili najviše angažovani na izgradnji nove karaule Rateče Planica. Na toj karauli prilikom Dana graničara mi je dodeljena ZNAČKA PRIMERNOG VOJNIKA na koju sam kako vreme prolazi sve više ponosan.Značku mi je dodelio General Višnjić.Posle toga sam io kurir komadanta  i kantina. Ipak je prošlo prilično vremena slabo se sećam imena a više likova i dogadjaja. Mogu samo reći da je bilo i lepih ali i teških trenutaka ali često se sećam vojničkih dana i sigurno ću ponovo doći da obidjem sve te prelepe predele Još jednom veliki pozdrav svima koji me se možda sećaju ali i ostalima iz moje generacije!

Pozdrav, Veroljub...

sa Jovisom Veljovicem sam cesto u kontaktu (zajedno smo nekada studirali i u zadnje vreme se mi sa generacije vidjamo vrlo cesto), pa cu mu preneti ovaj tvoj post, posto on slabo prati ovaj forum.  
mislim da je on bio moja generacija JNA, septembar 87/88

Veroljube, ja sam bio cata u komandi, septembarska 87/88. Eric Sinisa je bio kurir maj.Jauka, ja se tebe ne secam takodje. Ti mora da si dosao kasnije u gr.vod. ~Skinuo~ sam se 05.septembra 88. U kantini je radio ~Puskar~, kako smo ga zvali, i ja se ne secam imena coveka, al mislim da se on skinuo ranije. Proveo sam neke 3 nedelje u Zirovnici, tj. nas 6 ~komandosa~ u potkrovlju, i to je bilo u januaru 88. tako da caj koji se tebi cini poznat si mozda pio sa SV  Mejeskovicem, ako vas je vodio u  patrolu, ali kasnije iste godine. Od ljudi kojima se secam imena iz Radovljice- Vidalina Hrvoje, Milivojevic Zoran, Emra Bekim, Erdeljan Zoran-vozac, Spenser *ne secam se imena, iz Sopota-vozac takodje, Dusan Stopar, moj desetar, Mirko Sirovnik gene moj od prvog dana iz Tolmina, Mahmutbegovic Mevludin, Opacic- vezista... posao mi bio da pratim spiskove, tako da se secam dosta imena. Kemo spec. je moj kolega sa posla, a i imali smo prilike da se druzimo 20 dana na armijskim igrama u Mariboru te 88. Pozdrav

Zovem se Dragan Todorovic , u Radovljicu sam dosao iz Kranja u jynu 1988 na telefonsku centralu , posle nekog vremena sam prebacen na 92 , Mnogo je bio desavanja ovih  godina ali se javljaju neka secanja ...
 Momak iz veze sa kosom na razdeljak je najverovatnije Hlavati Tomas , slovak iz Padine , 
Taj Albanac koga pominjes se zvao Emra Bekim , osim njega je bio jos jedan Albanac Paralangaj Vehbi , doktor je bio slovenac iz Portoroza , kuvar Mustapic Ivo iz Orebica , jos jedan sa primorja , iz Splita , Perkovic vatreni pripadnik Torcide . Pesadinac iz Gostivara Halimi Dzabir inace turcin je bio pekar u Zagrebu .
 St vodnik Krstevski se vratio u Skoplje , zastavnik Vlado Mudrinic penzionisan , potporucnik Prvoslav Djordjevic bezbednjak , vodnik Otoceh je jedno vreme radio u Vrscu . Ako se setim jos necaga napisacu , Pozdrav
Na vrh Go down
Nik
Razvodnik
Razvodnik
Nik


BROJ POSTOVA: : 225
ČLAN OD: : 2012-01-12

Karaule JNA - Slovenija - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 7 Icon_minitime25.02.15 15:40

karaula Prosenjakovci granicni odsek Murska Sobota


[You must be registered and logged in to see this image.]


Nik: komentar modifikovan dana: 30.09.16 15:12; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Nik
Razvodnik
Razvodnik
Nik


BROJ POSTOVA: : 225
ČLAN OD: : 2012-01-12

Karaule JNA - Slovenija - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 7 Icon_minitime04.03.15 16:33

Karaula Kosenjak granicni odsek Dravograd

[You must be registered and logged in to see this image.]




Fotografije sam dobio pre 10-ak dana.


Nik: komentar modifikovan dana: 30.09.16 15:19; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

Karaule JNA - Slovenija - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 7 Icon_minitime28.03.15 1:20

Karaula Rateče, go Radovljica...na prodaju...

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
djurap
Gušter
Gušter
djurap


BROJ POSTOVA: : 44
ČLAN OD: : 2015-02-12

Karaule JNA - Slovenija - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 7 Icon_minitime28.03.15 16:21

Kemo Specijalac (citat):
Karaula Rateče, go Radovljica...na prodaju...

[You must be registered and logged in to see this image.]
i koliko bi kostala ova karaula?
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

Karaule JNA - Slovenija - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 7 Icon_minitime28.03.15 16:44

djurap (citat):
Kemo Specijalac (citat):
Karaula Rateče, go Radovljica...na prodaju...

[You must be registered and logged in to see this image.]
i koliko bi kostala ova karaula?

[You must be registered and logged in to see this link.]

citat:

2. Nekdanja vojaška stražnica Rateče, k.o. 2167 Rateče, parc. št. 1094/7, ID znak 2167-1094/7-0v skupni izmeri 1.341 m2 s stavbo št. ID 2167-36 in 2167-37.
a. Nepremičnina je prazna oseb in polna neuporabnih stvari, ki jih odstrani kupec.
b. Po potrdilu o namenski rabi je osnovna namenska raba (površine za obrambo) in podrobnejša namenska raba (površine za razpršene gradnje) do spremembe občinskega prostorskega akta.
c. V korist parc. št. 1094/7 je v zemljiški knjigi vknjižena stvarna služnost nujne poti po severnem delu parc. št. 1094/5 ob škarpi 3m.
d. Ogled stražnice: (po predhodni najavi na tel. št. 041/*-----

e. Izklicna cena 194.500,00 eur
Na vrh Go down
Brkakougar
Podporučnik
Podporučnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1557
ČLAN OD: : 2015-01-15

Karaule JNA - Slovenija - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 7 Icon_minitime28.03.15 17:44

Da li je rec o mestu Radovljica gde danas zivi Jurij Franko?
Na vrh Go down
šepa
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
šepa


BROJ POSTOVA: : 384
ČLAN OD: : 2012-04-27
DOB : 54
M(j)esto ZENICA

Karaule JNA - Slovenija - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 7 Icon_minitime28.03.15 20:15

Kemo Specijalac (citat):
djurap (citat):
Kemo Specijalac (citat):
Karaula Rateče, go Radovljica...na prodaju...

[You must be registered and logged in to see this image.]
i koliko bi kostala ova karaula?

[You must be registered and logged in to see this link.]

citat:

2. Nekdanja vojaška stražnica Rateče, k.o. 2167 Rateče, parc. št. 1094/7, ID znak 2167-1094/7-0v skupni izmeri 1.341 m2 s stavbo št. ID 2167-36 in 2167-37.
a. Nepremičnina je prazna oseb in polna neuporabnih stvari, ki jih odstrani kupec.
b. Po potrdilu o namenski rabi je osnovna namenska raba (površine za obrambo) in podrobnejša namenska raba (površine za razpršene gradnje) do spremembe občinskega prostorskega akta.
c. V korist parc. št. 1094/7 je v zemljiški knjigi vknjižena stvarna služnost nujne poti po severnem delu parc. št. 1094/5 ob škarpi 3m.
d. Ogled stražnice: (po predhodni najavi na tel. št. 041/*-----

e. Izklicna cena 194.500,00 eur
Za ovaj krš i 1300m2 zemljišta 194.500,00 Eura????? Da u cijenu nije uračunata i posada karaule? Za ovaj novac se kod mene može kupiti 4.000 m2 u neposrednoj blizini grada, ili npr stan u centru Sarajeva 100 m2
Na vrh Go down
djurap
Gušter
Gušter
djurap


BROJ POSTOVA: : 44
ČLAN OD: : 2015-02-12

Karaule JNA - Slovenija - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 7 Icon_minitime28.03.15 21:36

imam porodicno imanje u vojvodini sa svim pratecim objektima .kuca,  u funkciji..stala ,obor ,supa, basta, cardak,avlija, garaza dobar i lud komsija x4 iste kvadrature tel, wifi?,NOVI SAD mi je 33km  BG 110   rado di ga menjao ovu karaulu.
Na vrh Go down
djurap
Gušter
Gušter
djurap


BROJ POSTOVA: : 44
ČLAN OD: : 2015-02-12

Karaule JNA - Slovenija - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 7 Icon_minitime28.03.15 21:38

rado bi ga menjao za ovu karaulu.
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaule JNA - Slovenija - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 7 Icon_minitime28.03.15 21:57

djurap (citat):
rado bi ga menjao za ovu karaulu.
Zašto bi se mjenjao za ovu ruševinu.!?
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
djurap
Gušter
Gušter
djurap


BROJ POSTOVA: : 44
ČLAN OD: : 2015-02-12

Karaule JNA - Slovenija - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 7 Icon_minitime28.03.15 22:48

Vojnik Graničar (citat):
djurap (citat):
rado bi ga menjao za ovu karaulu.
Zašto bi se mjenjao za ovu ruševinu.!?
zato sto sam bio granicar.
a radije bi ga zamenio za moju josssssssssssssss raspusteniju karaulu.
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

Karaule JNA - Slovenija - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 7 Icon_minitime29.03.15 7:06

[You must be registered and logged in to see this link.]

u ovom dokumentu iz 2014, nasao sam na malo nize cene...ovde je pocetna cena karaule Ratece 165.325,00 eur ; karaule Kosenjak 87.000,00 , Terča - 62.300,00.
Karaula »Dragomir Brenčič«  Miren - Kostanjevica (Nova Vas) -  124.300,00 ,dok je zemljiste karaule Miren – Kostanjevica pocetno procenjeno na 55.000,00 eur .

Moje je misljenje da su cene nerealno visoke...
Na vrh Go down
pinz710m
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 38
ČLAN OD: : 2015-01-28
M(j)esto Nova Gorica

Karaule JNA - Slovenija - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 7 Icon_minitime29.03.15 10:29

Cene su stvarno nerealno visoke.
I sam sam želeo jednu tih karaula održavati, jer sam vidio da se ruše jedna za drugo, ali nedaju.
Bolje da se sruše ...
Sredio bi jo malo za historiju.
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaule JNA - Slovenija - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 7 Icon_minitime29.03.15 14:09

šepa (citat):

Za ovaj krš i 1300m2 zemljišta 194.500,00 Eura?????
Da u cijenu nije uračunata i posada karaule?
Za ovaj novac se kod mene može kupiti 4.000 m2 u neposrednoj blizini grada, ili npr stan u centru Sarajeva 100 m2.
Šepa.
Nasmija me sa ovim tvojim komentarom.!!
Imaš od mene jedan plisić za uračunavanje posade karaule u proidajnu cijenu.!
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
halo 92
Desetar
Desetar



BROJ POSTOVA: : 280
ČLAN OD: : 2014-08-22
M(j)esto Beograd

Karaule JNA - Slovenija - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 7 Icon_minitime29.03.15 19:58

Cene jesu veoma visoke i što je još interesantnije to su početne cene, jer je u pitanju javno nadmetanje. Iskreno, meni ovo liči na klasičnu nameštaljku za određenog kupca. Ne znam kakva su pravila u Sloveniji kada su u pitanju javne licitacije ovakvog tipa, ali u principu licitacija se objavljuje dva puta i ukoliko nema zainteresovanih, treći put ide slobodna pogodba, tj. prihvata se cena koju bilo ko ponudi. Živo me interesuje da li je i jedna od ovih karaula prodata za ove pare, odnosno da li je uopšte prodata.
Na vrh Go down
šepa
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
šepa


BROJ POSTOVA: : 384
ČLAN OD: : 2012-04-27
DOB : 54
M(j)esto ZENICA

Karaule JNA - Slovenija - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 7 Icon_minitime29.03.15 22:17

halo 92 (citat):
Cene jesu veoma visoke i što je još interesantnije to su početne cene, jer je u pitanju javno nadmetanje. Iskreno, meni ovo liči na klasičnu nameštaljku za određenog kupca. Ne znam kakva su pravila u Sloveniji kada su u pitanju javne licitacije ovakvog tipa, ali u principu licitacija se objavljuje dva puta i ukoliko nema zainteresovanih, treći put ide slobodna pogodba, tj. prihvata se cena koju bilo ko ponudi. Živo me interesuje da li je i jedna od ovih karaula prodata za ove pare, odnosno da li je uopšte prodata.
Ko zna,možda oko karaule rastu tartufi!
Na vrh Go down
djurap
Gušter
Gušter
djurap


BROJ POSTOVA: : 44
ČLAN OD: : 2015-02-12

Karaule JNA - Slovenija - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 7 Icon_minitime30.03.15 10:16

šepa (citat):
Kemo Specijalac (citat):
djurap (citat):
Kemo Specijalac (citat):
Karaula Rateče, go Radovljica...na prodaju...

[You must be registered and logged in to see this image.]
i koliko bi kostala ova karaula?

[You must be registered and logged in to see this link.]

citat:

2. Nekdanja vojaška stražnica Rateče, k.o. 2167 Rateče, parc. št. 1094/7, ID znak 2167-1094/7-0v skupni izmeri 1.341 m2 s stavbo št. ID 2167-36 in 2167-37.
a. Nepremičnina je prazna oseb in polna neuporabnih stvari, ki jih odstrani kupec.
b. Po potrdilu o namenski rabi je osnovna namenska raba (površine za obrambo) in podrobnejša namenska raba (površine za razpršene gradnje) do spremembe občinskega prostorskega akta.
c. V korist parc. št. 1094/7 je v zemljiški knjigi vknjižena stvarna služnost nujne poti po severnem delu parc. št. 1094/5 ob škarpi 3m.
d. Ogled stražnice: (po predhodni najavi na tel. št. 041/*-----

e. Izklicna cena 194.500,00 eur
Za ovaj krš i 1300m2 zemljišta 194.500,00 Eura????? Da u cijenu nije uračunata i posada karaule? Za ovaj novac se kod mene može kupiti 4.000 m2 u neposrednoj blizini grada, ili npr stan u centru Sarajeva 100 m2
kod mene u Vojvodina za taj novac moze se kupiti 10 i vise seoskih  kuca sa pratecim objektima.
Na vrh Go down
djurap
Gušter
Gušter
djurap


BROJ POSTOVA: : 44
ČLAN OD: : 2015-02-12

Karaule JNA - Slovenija - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 7 Icon_minitime30.03.15 11:25

pinz710m (citat):
Cene su stvarno nerealno visoke.
I sam sam želeo jednu tih karaula održavati, jer sam vidio da se ruše jedna za drugo, ali nedaju.
Bolje da se sruše ...
Sredio bi jo malo za historiju.
bilo bi dobro posedovati jednu privatnu karaulu umesto vikendice. i napraviti jedno druzenje za bivse granicare ili mozda iznajmiti za neki rijaliti sou.
Na vrh Go down
pinz710m
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 38
ČLAN OD: : 2015-01-28
M(j)esto Nova Gorica

Karaule JNA - Slovenija - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 7 Icon_minitime01.04.15 21:11

Pa moglo bi sve. Več sam jim nudio ozbiljne realne ponude pa ne ide.
Možda je neko nekdje i uspeo nekoliko godina nazad. Sada ne može.
Na vrh Go down
djurap
Gušter
Gušter
djurap


BROJ POSTOVA: : 44
ČLAN OD: : 2015-02-12

Karaule JNA - Slovenija - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 7 Icon_minitime01.04.15 22:46

pinz710m (citat):
Pa moglo bi sve. Več sam jim nudio ozbiljne realne ponude pa ne ide.
Možda je neko nekdje i uspeo nekoliko godina nazad. Sada ne može.
lik je u mom mestu zakupio gradjevinsko stovariste ko fudbalsko igraliste na 99 godina a iznajmio AR   tog zemljista za repetitor mobilnE telefonije verovatno mnogo vise od svog zakupa. a klarici karaula iz mog go danas kazino.. ma moze skoro sve.. samo treba znati i imati.
Na vrh Go down
miro81
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 136
ČLAN OD: : 2015-01-08
DOB : 62
M(j)esto Ljubljana

Karaule JNA - Slovenija - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 7 Icon_minitime01.04.15 23:42

Pero™ (citat):
Max Blitz (citat):
Sa FB:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Probaču da prevedem:

TRADICIONALNI SUSRETI: O uspešnoj saradnji organa granične milicije, carine, graničara i ostalih stanovnika u Pomurju (deo Slovenije uz reku Muru) na različitim područjima smo več više puta pisali. Ovog puta bi hteli posebno poudariti/naglasiti sportski susret pripadnika JNA sa karaule Kuzma i Sotin sa organima milicije graničnog prelaza Kuzma. U mesecu maju (peti mesec)su izveli takmičernje u pucanju sa vazdušnom puškom, odbojci, malom fudbalu i šahu. Pobedili su vojnici i osvojili pehar. Drugi susret je bio pre nedavno u čast dana graničara. Ovog puta su se izkazali milicajci i carinici. Na slici sudinici poslednjeg susreta.
Tekst: M Kopič, foto Š Ružič
1. Maj 1978

In zakaj moras prevesti?
Tudi meni nihce ne prevaja iz cirilice!?
flower granata

Na vrh Go down
http://miroslav.korosec@gmail.com
Nik
Razvodnik
Razvodnik
Nik


BROJ POSTOVA: : 225
ČLAN OD: : 2012-01-12

Karaule JNA - Slovenija - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 7 Icon_minitime03.04.15 12:18

Kad smo vec kod prodaje karaula evo jos jednog primera:

Sobota, 4. oktober 2014



Nekdanji vojaški stražnici v Podpeci in Koprivni so brez uspeha skušali prodati že na mnogih dražbah;
 ker ni javnega interesa (in denarja), nekdanje stražnice pogosto prodajo zasebnikom


[You must be registered and logged in to see this image.]



Ministrstvo za obrambo (Mors) je v tem tednu na javni dražbi skušalo prodati dve nekdanji stražnici na Koroškem,
eno v Podpeci in drugo v Koprivni (obe na območju občine Črna), a ponovno brez uspeha.
Izklicna cena za vojašnico Terča v Podpeci, z ljudem dobro poznanim portretom maršala Tita na fasadi, je znašala nekaj manj kot 53 tisoč evrov,
a kupca ni bilo.

Prvi vidljivi znaci propadanja karaule

[You must be registered and logged in to see this image.]


Nik: komentar modifikovan dana: 30.09.16 15:27; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
šepa
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
šepa


BROJ POSTOVA: : 384
ČLAN OD: : 2012-04-27
DOB : 54
M(j)esto ZENICA

Karaule JNA - Slovenija - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 7 Icon_minitime03.04.15 12:46

Nik (citat):
Kad smo vec kod prodaje karaula evo jos jednog primera:

Sobota, 4. oktober 2014



Nekdanji vojaški stražnici v Podpeci in Koprivni so brez uspeha skušali prodati že na mnogih dražbah;
 ker ni javnega interesa (in denarja), nekdanje stražnice pogosto prodajo zasebnikom


[You must be registered and logged in to see this image.]



Ministrstvo za obrambo (Mors) je v tem tednu na javni dražbi skušalo prodati dve nekdanji stražnici na Koroškem,
eno v Podpeci in drugo v Koprivni (obe na območju občine Črna), a ponovno brez uspeha.
Izklicna cena za vojašnico Terča v Podpeci, z ljudem dobro poznanim portretom maršala Tita na fasadi, je znašala nekaj manj kot 53 tisoč evrov,
a kupca ni bilo.

Prvi vidljivi znaci propadanja karaule

[You must be registered and logged in to see this image.]
53 graničara po 1.000 Eura i kupimo je heheheh, porez na promet nekretnina je kod nas 6% da se i to skupiti, pa na godišnji odmor u patrole Smile
Na vrh Go down
Nik
Razvodnik
Razvodnik
Nik


BROJ POSTOVA: : 225
ČLAN OD: : 2012-01-12

Karaule JNA - Slovenija - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 7 Icon_minitime03.04.15 13:11

E kako bi to dobro bilo,cini mi se da sam negde video i neke povoljnije ponude sto se tice cene pa bi mogli i da biramo Very Happy
Na vrh Go down
titinudbas
Gušter
Gušter
titinudbas


BROJ POSTOVA: : 98
ČLAN OD: : 2012-05-01
M(j)esto Bijeljina

Karaule JNA - Slovenija - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: TEK TOLIKO DA SE ZNA...   Karaule JNA - Slovenija - Page 7 Icon_minitime03.04.15 18:08

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
titinudbas
Gušter
Gušter
titinudbas


BROJ POSTOVA: : 98
ČLAN OD: : 2012-05-01
M(j)esto Bijeljina

Karaule JNA - Slovenija - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: TEK TOLIKO DA SE ZNA........   Karaule JNA - Slovenija - Page 7 Icon_minitime03.04.15 18:09

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
titinudbas
Gušter
Gušter
titinudbas


BROJ POSTOVA: : 98
ČLAN OD: : 2012-05-01
M(j)esto Bijeljina

Karaule JNA - Slovenija - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: TRDKOVA SLOVENIJA   Karaule JNA - Slovenija - Page 7 Icon_minitime03.04.15 18:12

[You must be registered and logged in to see this image.]


alexandar: komentar modifikovan dana: 05.04.15 22:39; prepravljeno ukupno 1 puta (Reason for editing : resize)
Na vrh Go down
titinudbas
Gušter
Gušter
titinudbas


BROJ POSTOVA: : 98
ČLAN OD: : 2012-05-01
M(j)esto Bijeljina

Karaule JNA - Slovenija - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: MATJASEVCI   Karaule JNA - Slovenija - Page 7 Icon_minitime03.04.15 18:14

[You must be registered and logged in to see this image.]


alexandar: komentar modifikovan dana: 05.04.15 22:40; prepravljeno ukupno 1 puta (Reason for editing : resize)
Na vrh Go down
titinudbas
Gušter
Gušter
titinudbas


BROJ POSTOVA: : 98
ČLAN OD: : 2012-05-01
M(j)esto Bijeljina

Karaule JNA - Slovenija - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: DOLIC SLOVENIJA   Karaule JNA - Slovenija - Page 7 Icon_minitime03.04.15 18:16

[You must be registered and logged in to see this image.]


alexandar: komentar modifikovan dana: 05.04.15 22:42; prepravljeno ukupno 1 puta (Reason for editing : resize)
Na vrh Go down
titinudbas
Gušter
Gušter
titinudbas


BROJ POSTOVA: : 98
ČLAN OD: : 2012-05-01
M(j)esto Bijeljina

Karaule JNA - Slovenija - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: GORNJI SLAVECI SLOVENIJA   Karaule JNA - Slovenija - Page 7 Icon_minitime03.04.15 18:18

[You must be registered and logged in to see this image.]


alexandar: komentar modifikovan dana: 05.04.15 22:43; prepravljeno ukupno 1 puta (Reason for editing : resize)
Na vrh Go down
titinudbas
Gušter
Gušter
titinudbas


BROJ POSTOVA: : 98
ČLAN OD: : 2012-05-01
M(j)esto Bijeljina

Karaule JNA - Slovenija - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: NEKADASNJI GRANICNI PRELAZ U KUZMI SA AUSTRIJOM, U SADASNJEM STANJU...   Karaule JNA - Slovenija - Page 7 Icon_minitime03.04.15 18:20

[You must be registered and logged in to see this image.]


alexandar: komentar modifikovan dana: 10.04.15 23:28; prepravljeno ukupno 1 puta (Reason for editing : resize)
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

Karaule JNA - Slovenija - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 7 Icon_minitime03.04.15 23:11

@ SiniZkk

moguca lokacija oceve karaule Britof:

[You must be registered and logged in to see this link.]

i ono sto sam uspeo da izvucem sa Google sa te lokacije:

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Nik
Razvodnik
Razvodnik
Nik


BROJ POSTOVA: : 225
ČLAN OD: : 2012-01-12

Karaule JNA - Slovenija - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 7 Icon_minitime04.04.15 17:42

Karaula Vogrinka granicni odsek Tolmin

Akcija uredjenja karaule u planinski dom 21.6.2014

[You must be registered and logged in to see this image.]




[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
mirko bratuš
Kapetan
Kapetan



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3737
ČLAN OD: : 2012-04-15
DOB : 76

Karaule JNA - Slovenija - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 7 Icon_minitime04.04.15 18:09

Samo medklic.To je zdaj planinski dom pod Ježo,740 mnv.
Na vrh Go down
pinz710m
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 38
ČLAN OD: : 2015-01-28
M(j)esto Nova Gorica

Karaule JNA - Slovenija - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 7 Icon_minitime05.04.15 18:28

Nekoliko karavla u drugačijem stanju ...

Bivša karaula Klariči, snimljeno danas, to nije CASSINO, kakor se spominje ...[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
pinz710m
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 38
ČLAN OD: : 2015-01-28
M(j)esto Nova Gorica

Karaule JNA - Slovenija - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 7 Icon_minitime05.04.15 18:37

Karaula Blok Gorjansko, malo je ostalo, srušila se, mislim, da sa silom.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
pinz710m
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 38
ČLAN OD: : 2015-01-28
M(j)esto Nova Gorica

Karaule JNA - Slovenija - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 7 Icon_minitime05.04.15 18:41

Gorjansko, ostala je samo kučica, magacin, velik grb graničara ...

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
miran cvilak
Vodnik
Vodnik



BROJ POSTOVA: : 443
ČLAN OD: : 2013-01-29
M(j)esto Šentilj

Karaule JNA - Slovenija - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 7 Icon_minitime16.04.15 10:02

zeljoni (citat):
Na Šentilju sam proveo najviše vremena u "akciji" hehe . Tu su mi nekako najlepše uspomene , bilo je tu i ružnih stvari ali su slike izbledele a ono lepo ostade. Pogled na sam granični prelaz , kada smo išli prema tvom reonu morali smo preći preko samog graničnog prelaza . Zategnuti , uglancani sa lepim psom , blicevi sevaju . Par puta smo bili zamoljeni da se slikamo iako je to bilo zabranjeno. Jednom prilikom prolazimo mi kad iz autobusa neko povika : frrrrrr fazani , gušteri , bio je to naš kolega iz starije generacije , krenuo čovek u arbajt u Austriju . Uzmi , uzmi cigare , čokolade , znam da nesmete, ali ja sam džomba. A karaula Đaković me asocira na lepa druženja , na spavanja u štali , na igranje odbojke. Na njoj sam proveo desetak dana .Radgonu pamtim samo po onoj toplini , oni su se grejali na centralno , koje su dobijali iz Palome. Spavali smo na podu na onim podmetačima i nikada mi nije bilo toplije hehe.


Zeljoni da se nisi malo zbunio.Od Palome do Radgone ima jedno 20 km,tako da se nisi mogao grijati iz Palome.Paloma je grijala karaulu u Sladkom Vrhu.
Na vrh Go down
vukela
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2015-05-14
M(j)esto novi karlovci

Karaule JNA - Slovenija - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 7 Icon_minitime14.05.15 20:33

pozdrav NIK.hvala ti na lepim slikama koje su me podsetile na lepe dane provedene na granici.
ja sam bio na košenjaku 78/79god.vidim da su lepo sredili i uredili karaulu u planinski dom.u blizini karaule bio je i lovački dom.kasnije malo slika sa granice.zasad pozdrav svim graničarima.
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaule JNA - Slovenija - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 7 Icon_minitime14.05.15 22:11

vukela (citat):
pozdrav NIK.
Hvala ti na lepim slikama koje su me podsetile na lepe dane provedene na granici.
ja sam bio na košenjaku 78/79god.
Vidim da su lepo sredili i uredili karaulu u planinski dom.
U blizini karaule bio je i lovački dom.kasnije malo slika sa granice.
Zasad pozdrav svim graničarima.
Pozdrav Vukela.
Dobro došao na stranice F.B.P.N. JNA.
Jedva čekam da vidim te tvoje slike graničara iz te 1978 - 1979 godine.
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
zeljoni
Džomba
Džomba
zeljoni


BROJ POSTOVA: : 180
ČLAN OD: : 2014-11-12
DOB : 56
M(j)esto Novi Sad

Karaule JNA - Slovenija - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 7 Icon_minitime15.05.15 10:16

miran cvilak (citat):
zeljoni (citat):
Na Šentilju sam proveo najviše vremena u "akciji" hehe . Tu su mi nekako najlepše uspomene , bilo je tu i ružnih stvari ali su slike izbledele a ono lepo ostade. Pogled na sam granični prelaz , kada smo išli prema tvom reonu morali smo preći preko samog graničnog prelaza . Zategnuti , uglancani sa lepim psom , blicevi sevaju . Par puta smo bili zamoljeni da se slikamo iako je to bilo zabranjeno. Jednom prilikom prolazimo mi kad iz autobusa neko povika : frrrrrr fazani , gušteri , bio je to naš kolega iz starije generacije , krenuo čovek u arbajt u Austriju . Uzmi , uzmi cigare , čokolade , znam da nesmete, ali ja sam džomba. A karaula Đaković me asocira na lepa druženja , na spavanja u štali , na igranje odbojke. Na njoj sam proveo desetak dana .Radgonu pamtim samo po onoj toplini , oni su se grejali na centralno , koje su dobijali iz Palome. Spavali smo na podu na onim podmetačima i nikada mi nije bilo toplije hehe.


Zeljoni da se nisi malo zbunio.Od Palome do Radgone ima jedno 20 km,tako da se nisi mogao grijati iz Palome.Paloma je grijala karaulu u Sladkom Vrhu.
Jesam , oprostite , znam da smo se negde lepo ugrejali da nam je bilo žao što moramo dalje.
Na vrh Go down
Nik
Razvodnik
Razvodnik
Nik


BROJ POSTOVA: : 225
ČLAN OD: : 2012-01-12

Karaule JNA - Slovenija - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 7 Icon_minitime16.05.15 10:11

vukela (citat):
pozdrav NIK.hvala ti na lepim slikama koje su me podsetile na lepe dane provedene na granici.
ja sam bio na košenjaku 78/79god.vidim da su lepo sredili i uredili karaulu u planinski dom.u blizini karaule bio je i lovački dom.kasnije malo slika sa granice.zasad pozdrav svim graničarima.

Pozdrav i tebi vukela dobrodosao na forum!
Drago mi je da su te slike karaule Kosenjak podsetile na lepe dane provedene na granici.Cekamo tvoje slike, ja sam bio na susednoj karauli Vič ,vidimo se na spoju! Very Happy
Na vrh Go down
miran cvilak
Vodnik
Vodnik



BROJ POSTOVA: : 443
ČLAN OD: : 2013-01-29
M(j)esto Šentilj

Karaule JNA - Slovenija - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 7 Icon_minitime19.05.15 11:10

zeljoni (citat):
miran cvilak (citat):
zeljoni (citat):
Na Šentilju sam proveo najviše vremena u "akciji" hehe . Tu su mi nekako najlepše uspomene , bilo je tu i ružnih stvari ali su slike izbledele a ono lepo ostade. Pogled na sam granični prelaz , kada smo išli prema tvom reonu morali smo preći preko samog graničnog prelaza . Zategnuti , uglancani sa lepim psom , blicevi sevaju . Par puta smo bili zamoljeni da se slikamo iako je to bilo zabranjeno. Jednom prilikom prolazimo mi kad iz autobusa neko povika : frrrrrr fazani , gušteri , bio je to naš kolega iz starije generacije , krenuo čovek u arbajt u Austriju . Uzmi , uzmi cigare , čokolade , znam da nesmete, ali ja sam džomba. A karaula Đaković me asocira na lepa druženja , na spavanja u štali , na igranje odbojke. Na njoj sam proveo desetak dana .Radgonu pamtim samo po onoj toplini , oni su se grejali na centralno , koje su dobijali iz Palome. Spavali smo na podu na onim podmetačima i nikada mi nije bilo toplije hehe.


Zeljoni da se nisi malo zbunio.Od Palome do Radgone ima jedno 20 km,tako da se nisi mogao grijati iz Palome.Paloma je grijala karaulu u Sladkom Vrhu.
Jesam , oprostite , znam da smo se negde lepo ugrejali da nam je bilo žao što moramo dalje.
Ma nema panike,sigurno je i u Radgoni bila topla vojarna,samo sigurno nije bila grijana iz Palome Smile
Na vrh Go down
zeljoni
Džomba
Džomba
zeljoni


BROJ POSTOVA: : 180
ČLAN OD: : 2014-11-12
DOB : 56
M(j)esto Novi Sad

Karaule JNA - Slovenija - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 7 Icon_minitime20.05.15 23:25

Embarassed  Very Happy
Na vrh Go down
SiniZkk
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 98
ČLAN OD: : 2015-03-30

Karaule JNA - Slovenija - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 7 Icon_minitime29.05.15 0:45

Kemo Specijalac (citat):
@ SiniZkk

moguca lokacija oceve karaule Britof:

[You must be registered and logged in to see this link.]

i ono sto sam uspeo da izvucem sa Google sa te lokacije:

[You must be registered and logged in to see this image.]
Skinuo sam ovu i još nekoliko fotografija na osnovu lokacije koju si postavio i odnio ocu. To je to-HVALA KEMO! Prvi komentar je bio: "Eh, koliko sam puta bio na ovoj osmatračnici". Baš se obradovao da je vidi nakon toliko godina. Ne može se prići karauli  (street wiew) nije usnimljeno . Ali dobro je i ovo.
Na vrh Go down
Sponsored content





Karaule JNA - Slovenija - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 7 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Karaule JNA - Slovenija
Na vrh 
Stranica 7/11Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Next
 Similar topics
-
» Karaula "Jožica Flander"-Gaj G.O.Maribor
» Karaula 'Kapunar' - granični odsek Maribor
» Karaula "ŠPIČNIK" VP 5457, granični odsjek Maribor sept. 1988.-1989.
» Karaula 'Sladki Vrh'
» Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR SLOVENIJA-
Idi na: