FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Karaule JNA - Slovenija

Go down 
+89
mijatovic
Željko vuk
Tramvaj
Zoran I
Cveto
vlada malinoa
bolecole
eci
motofrik
pinz
PORUCNIK
ivan01
kleever
kruner
Crni Lenart
posavljak
Rizzo
mupe
Ljube
jozl52
vinko1967
Kursula
puc(f)lek
Vladimirs
SveJug
Žalostna Sova
KizaS
Lala Basaid
SiniZkk
vukela
miran cvilak
miro81
pinz710m
Brkakougar
Dragan 968
vuk sa kapunara
djurap
Mirko Stojanovic
G.Brijanje
milovan skoro
zeljoni
Gringo
Dina
Krusevac
Vrhovlje
halo 92
Dani Viktor
Veroljub Stanojevic
ivangrad
grašarević
Dime Todorovski
Dino-Priboj
Gandalf
bosanac 1
hadžija1968
sabit berisha
mirko bratuš
milutins
Surogat
zastavnik
vojc
Sonjak
Magacioner_Brezovnik88/89
pedja71
BL-TZ
Pero™
semsudin
miler
duci64
Colonelo54
mahi
Stazio
Miroslav 90\91
Miroslav 72
Max Blitz
warpaint
Mikoyan
boyan64
vladimir
Kemo Specijalac
Jovisa Veljovic
šepa
titinudbas
Vojnik Graničar
alexandar
ZAGORAC
Kaplar M
purger
Nik
93 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Next
AutorPoruka
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

Karaule JNA - Slovenija - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 8 Icon_minitime29.05.15 23:49

Prema jednoj neproverenoj informaciji, do pre 10 godina u bivsoj karauli Britof se nalazila kafana, gostionica. Tada je zatvorena, a sta je sada sa njom, ne znam.
Na vrh Go down
pinz710m
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 38
ČLAN OD: : 2015-01-28
M(j)esto Nova Gorica

Karaule JNA - Slovenija - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 8 Icon_minitime25.06.15 12:44

Bil na toj karauli nedavno. Bila gostionica, izgleda da je još neka kafana ali samo petkom, subotom i nedeljom, ali izgleda bol za lokalce ... Karaula stoji, antene su gore, žal nisam imao kamere sa sobom.
Koš za košarko još stoji, staza za kuglanje mislim je iz novijeg doba ... Inače karaula na lepom mestu po prilike odručnim krajevima.[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
SiniZkk
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 98
ČLAN OD: : 2015-03-30

Karaule JNA - Slovenija - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 8 Icon_minitime25.06.15 16:10

pinz710m (citat):
Bil na toj karauli nedavno. Bila gostionica, izgleda da je još neka kafana ali samo petkom, subotom i nedeljom, ali izgleda bol za lokalce ... Karaula stoji, antene su gore, žal nisam imao kamere sa sobom.
Koš za košarko još stoji, staza za kuglanje mislim je iz novijeg doba ... Inače karaula na lepom mestu po prilike odručnim krajevima.[You must be registered and logged in to see this image.]
Pinz710m, hvala najljepše na informaciji! Ukoliko bi  iz bilo kojeg razloga ponovo išli u tom pravcu, bio bih zahvalan da uradite nekoliko fotografija i dostavite na pp ili postavite na forum.
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaule JNA - Slovenija - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: spojiti   Karaule JNA - Slovenija - Page 8 Icon_minitime27.06.15 20:57

Dali moze neko da mi kaze dali je u vase vreme bila komanda JEZERSKO moj cale je sluzio na AUSTRIJSKOJ GRANICI to mu je bila komanda a neznam kako se zvala karaula 1957 brat je bio na BUGARSKOJ 1981 a ja na GRCKOJ 1987
Na vrh Go down
KizaS
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 15
ČLAN OD: : 2015-09-18
M(j)esto Batajnica

Karaule JNA - Slovenija - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 8 Icon_minitime18.09.15 19:40

Cao drugari,evo i ja da se upisem.Vojnikovao sad vec davne90\91..Granicni odsek Sezana a karaule ovim redom:
1.Lokvica(nemate je ovde zato sto je bila aktivna samo 4 meseca,od septembra 90.do januara 91.)
2.Blok Gorjansko -januar-mart 91.
3.Veliki dol -mart-april 91.
Samo lepe uspomene.Pozdrav svima
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

Karaule JNA - Slovenija - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 8 Icon_minitime22.09.15 1:35

Pozdrav clanu KizaS

Gde se ta karaula Lokvica nalazila u odnosu na selo i na granicni prelaz?
Na vrh Go down
KizaS
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 15
ČLAN OD: : 2015-09-18
M(j)esto Batajnica

Karaule JNA - Slovenija - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 8 Icon_minitime22.09.15 18:17

Karaula se nalazila na samoj magistrali Sezana-Nova Gorica,tj. izmedju Opatjeg sela i Mirena.Lokvica(e) je obliznje selo udaljeno oko 3km od magistrale,odnosno karaule,a tu se takodje nalazio i malogranicni prelaz prema Italiji.Koliko sam ja razumeo,taj objekat su povremeno koristili izvidjaci,mislim iz Postojne.Mi smo tu proveli 4 meseca,a karaula je zatvorena zbog nedostatka uslova,pre svega pijace vode.U tadasnjoj nomenklaturi to je bila karaula 8.4,prva u granicnom bataljonu Sezana.Po zatvaranju karaule,nas reon je preuzela karaula 8.5-Nova Vas,a mi smo rasporedjeni na ostale karaule u ceti( Klarici,Gorjansko i Veliki Dol).Jos uvek pamtim fantastican pogled sa osmatracnice u karauli,sa leve strane Jadransko more i grad Monfalkone,a sa desne Julijski Alpi.Ako odes na Google Earth,na toj raskrsnici se sada nalazi neki objekat sa 3-4 zgrade,verovatno kafana ili motel.
Na vrh Go down
pinz710m
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 38
ČLAN OD: : 2015-01-28
M(j)esto Nova Gorica

Karaule JNA - Slovenija - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 8 Icon_minitime27.09.15 17:00

Znam tvoj rajon i te karaule. Lokvica nije ni jedno ni drugo ...
Evo jedna slike iz Velikog Dola, pored karaule, sve je zaraslo, nije sigurno.[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
KizaS
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 15
ČLAN OD: : 2015-09-18
M(j)esto Batajnica

Karaule JNA - Slovenija - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 8 Icon_minitime28.09.15 18:14

U Velikom Dolu sam proveo poslednjih 45 dana,tako da mi nije ostao nesto u secanju.Komandir bio neki brka Makedonac, ni ime mu nisam zapamtio.Svakako,hvala na fotografiji.
Na vrh Go down
djurap
Gušter
Gušter
djurap


BROJ POSTOVA: : 44
ČLAN OD: : 2015-02-12

Karaule JNA - Slovenija - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: veliki dol   Karaule JNA - Slovenija - Page 8 Icon_minitime11.10.15 1:32

KizaS (citat):
U Velikom Dolu sam proveo poslednjih 45 dana,tako da mi nije ostao nesto u secanju.Komandir bio neki brka Makedonac, ni ime mu nisam zapamtio.Svakako,hvala na fotografiji.
koje si godine i koji period bio  na karauli u velikom dolu ?
poz djuro
Na vrh Go down
KizaS
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 15
ČLAN OD: : 2015-09-18
M(j)esto Batajnica

Karaule JNA - Slovenija - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 8 Icon_minitime12.10.15 15:44

Pozdrav Djuro,u Velikom dolu sam bio mart i april 1991.Tu sam i zavrsio vojnicku karijeru.Obuku prosao u Vipavi,severna kasarna.Majska klasa"90.,skinuo se 2 nedelje ranije zbog nekoriscenja redovnog odsustva i izbegao sva sranja koja su posle dosla.
Na vrh Go down
pinz710m
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 38
ČLAN OD: : 2015-01-28
M(j)esto Nova Gorica

Karaule JNA - Slovenija - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 8 Icon_minitime12.10.15 21:00

Kakor vidiš sve je zaraslo. Karaule se leti sa puta ne vidi više. Možda zimi. Bila je prošli put neka žuta traka iznad po putu napred, tako da ne znam čemu služi ... Gore po putu je lepa borova šuma.
Na vrh Go down
KizaS
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 15
ČLAN OD: : 2015-09-18
M(j)esto Batajnica

Karaule JNA - Slovenija - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 8 Icon_minitime15.10.15 17:57

Pinz 710m,hvala jos jednom za fotografije Velikog dola.Da li znas sta se sada nalazi u Lokvicama?To je objekat na raskrsnici za selo i prelaz prema Italiji.Takodje ako imas neke informacije o karauli Gorjansko.Ona se nalazila na ulazu u selo, preko puta lokalnog groblja.
Na vrh Go down
pinz710m
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 38
ČLAN OD: : 2015-01-28
M(j)esto Nova Gorica

Karaule JNA - Slovenija - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 8 Icon_minitime15.10.15 20:53

U Lokvicama objekat tipa " hacijenda" privatnog vlastništva ...
A Gorjansko, na strani 23 ovog posta stavio sam slike, karaule u selu i na prelazu blok Gorjansko.
Lokalno groblje je malo napred da.
Na vrh Go down
KizaS
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 15
ČLAN OD: : 2015-09-18
M(j)esto Batajnica

Karaule JNA - Slovenija - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 8 Icon_minitime16.10.15 14:25

Puno hvala za informacije. Ta karaula u selu Gorjansko je bila komandna za par okolnih karaula.Nije imala rejon i na njoj je obitavao neki porucnik kao komandir te granicne cete.U mom prvom obracanju na ovom postu,ja se zajebao i napisao da sam bio na Bloku,a zapravo sam bio na ovoj karauli u selu.
Na vrh Go down
djurap
Gušter
Gušter
djurap


BROJ POSTOVA: : 44
ČLAN OD: : 2015-02-12

Karaule JNA - Slovenija - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: veliki dol   Karaule JNA - Slovenija - Page 8 Icon_minitime16.10.15 18:04

KizaS (citat):
Puno hvala za informacije. Ta karaula u selu Gorjansko je bila komandna za par okolnih karaula.Nije imala rejon i na njoj je obitavao neki porucnik kao komandir te granicne cete.U mom prvom obracanju na ovom postu,ja se zajebao i napisao da sam bio na Bloku,a zapravo sam bio na ovoj karauli u s
lik secas li se mozda zadnjih 45 dana imena kerova ako ne brkatog makedonca komandira  karaule veliki dol?
BIMBO, KOR, RONY, ILI NESTO SLICNO?
Na vrh Go down
KizaS
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 15
ČLAN OD: : 2015-09-18
M(j)esto Batajnica

Karaule JNA - Slovenija - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 8 Icon_minitime19.10.15 16:47

Zao mi je Djuro ne secam ni jednog od tih koje si spomenuo.Pamtim samo nekog vucjaka Bashu koji je bio na Bloku Gorjansko.Nikog sem kerovodje nije jebavao,najstrasniji pas u Sezani.
Na vrh Go down
djurap
Gušter
Gušter
djurap


BROJ POSTOVA: : 44
ČLAN OD: : 2015-02-12

Karaule JNA - Slovenija - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 8 Icon_minitime20.10.15 17:35

KizaS (citat):
Zao mi je Djuro ne secam ni jednog od tih koje si spomenuo.Pamtim samo nekog vucjaka Bashu koji je bio na Bloku Gorjansko.Nikog sem kerovodje nije jebavao,najstrasniji pas u Sezani.
na fotki ispod mog korisnickog imena  i pored mene je BIMBO moj pas  sa granice.
Na vrh Go down
Žalostna Sova
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2015-10-29

Karaule JNA - Slovenija - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 8 Icon_minitime29.10.15 20:04

Zdravo svima

Novi član nostalgičnog foruma Žalostna Sova. Evo slike karaule Čepinci, najsjevernije karaule u Jugi, na SLO-MAG grani. Javite se koji znate taj kraj iz osobnog, vojničkog iskustva, a pogotovo avgustovska '85. Sečam se Čelota, Save, Buce, Sovića, Gorilkota,... al tvrda glava nikako da se seti punih imena. Toliko za početak. Uživajte ma ko god da ste i gde god bili.

[You must be registered and logged in to see this image.]" />
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3576
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaule JNA - Slovenija - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 8 Icon_minitime29.10.15 21:17

Dobro nam došao Žalostna Sovo!  cheers
Na vrh Go down
djurap
Gušter
Gušter
djurap


BROJ POSTOVA: : 44
ČLAN OD: : 2015-02-12

Karaule JNA - Slovenija - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 8 Icon_minitime31.10.15 18:36

Žalostna Sova (citat):
Zdravo svima

Novi član nostalgičnog foruma Žalostna Sova. Evo slike karaule Čepinci, najsjevernije karaule u Jugi, na SLO-MAG grani. Javite se koji znate taj kraj iz osobnog, vojničkog iskustva, a pogotovo avgustovska '85. Sečam se Čelota, Save, Buce, Sovića, Gorilkota,... al tvrda glava nikako da se seti punih imena. Toliko za početak. Uživajte ma ko god da ste i gde god bili.

[You must be registered and logged in to see this image.]" />
sova pa gde je fotka?
da je nije pojeo flok sa kobasicama.
poz djuro
Na vrh Go down
mirko bratuš
Kapetan
Kapetan



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3737
ČLAN OD: : 2012-04-15
DOB : 76

Karaule JNA - Slovenija - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 8 Icon_minitime31.10.15 19:53

[You must be registered and logged in to see this image.]
Karavla Srednji vrh (Radovljica).Mogoče se jo kdo spominja.
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

Karaule JNA - Slovenija - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 8 Icon_minitime01.11.15 6:01

Evo jos jedne slike karaule Srednji Vrh, u malo novijem stanju, bez ljudi i auta

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
mirko bratuš
Kapetan
Kapetan



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3737
ČLAN OD: : 2012-04-15
DOB : 76

Karaule JNA - Slovenija - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 8 Icon_minitime01.11.15 6:49

[You must be registered and logged in to see this image.]
Pa še z zadnje strani.
Na vrh Go down
pinz710m
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 38
ČLAN OD: : 2015-01-28
M(j)esto Nova Gorica

Karaule JNA - Slovenija - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 8 Icon_minitime01.11.15 20:12

Lepo ohranjena.
Na vrh Go down
Žalostna Sova
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2015-10-29

Karaule JNA - Slovenija - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 8 Icon_minitime01.11.15 21:25

djurap (citat):
Žalostna Sova (citat):
Zdravo svima

Novi član nostalgičnog foruma Žalostna Sova. Evo slike karaule Čepinci, najsjevernije karaule u Jugi, na SLO-MAG grani. Javite se koji znate taj kraj iz osobnog, vojničkog iskustva, a pogotovo avgustovska '85. Sečam se Čelota, Save, Buce, Sovića, Gorilkota,... al tvrda glava nikako da se seti punih imena. Toliko za početak. Uživajte ma ko god da ste i gde god bili.

[You must be registered and logged in to see this image.]" />
sova pa gde je fotka?
da je nije pojeo flok sa kobasicama.
poz djuro
Haha... baš taj Flok, da. Fotka mi pravi probleme. Sad ću ja nju....


[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Žalostna Sova
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2015-10-29

Karaule JNA - Slovenija - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 8 Icon_minitime01.11.15 21:29

ZAGORAC (citat):
Dobro nam došao Žalostna Sovo!  cheers
Pa dobro vas našao. Svima lep pozdrav iz okoline Ljubljane.
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

Karaule JNA - Slovenija - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 8 Icon_minitime02.11.15 3:21

Pozdrav Žalostnoj Sovi !!!

Je li konacno prodata karaula Cepinci? Bila je u oglasima pre izvesnog vremena:

[You must be registered and logged in to see this link.]


Na vrh Go down
SveJug
Kapetan I klase
Kapetan I klase
SveJug


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4341
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

Karaule JNA - Slovenija - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 8 Icon_minitime26.11.15 12:21

Nik (citat):
Fotografije i podaci o karaulama JNA  su jako nedostupni na internetu iz vise razloga.

To su vojni objekti koji se nalaze uglavnom uz samu drzavnu granicu,veoma cesto na nepristupacnim terenima i bez kontakta sa civilnim svetom.
Ja vec duze vreme sakupljam fotografije karaula JNA koje su se nalazile u Sloveniji,postavicu ih ovde a svako ko  ima neki materijal vezan za ovu temu moze slobodno dopuniti jer znam kako je kad vojnik granicar vidi svoju karaulu.

Mnoge od njih su danas preuredjene u planinske centre ili lovacke domove,a ima i onih koje su u fazi raspadanja ili su totalno srusene.


[You must be registered and logged in to see this image.]


Karaula Ljubelj granicni odsek Radovljica-danas restoran

JBT sa graničarima u karauli na Ljubelju gde je i prespavao.

[You must be registered and logged in to see this image.]

_________________
Više ne krivim ljude koji me razočaraju, od sad krivim sebe što očekujem previše!
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan I klase
Kapetan I klase
SveJug


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4341
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

Karaule JNA - Slovenija - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 8 Icon_minitime27.11.15 21:36

SveJug (citat):
Citat :

Karaula Ljubelj granicni odsek Radovljica-danas restoran

JBT sa graničarima u karauli na Ljubelju gde je i prespavao.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Cudi me da jos niko nije komentarisao ovaj post. Shocked

_________________
Više ne krivim ljude koji me razočaraju, od sad krivim sebe što očekujem previše!
Na vrh Go down
semsudin
Podporučnik
Podporučnik
semsudin


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1435
ČLAN OD: : 2013-03-11
DOB : 56
M(j)esto GRABOVAC, VELIKA KLADUSA

Karaule JNA - Slovenija - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 8 Icon_minitime27.11.15 22:09

Ma drug moj natjerao si me na ovaj komentar tj.osvrt na slike koje si postavio  iz karaule Ljubelj i posjeta toj karauli druga TITA.Mislim da će ti vojnici koji su imali čast da popiju čašu vina i ugoste predsjednika TITA pamtiti dok su živi.Takođe me je dojmila slika gdje će TITO spavati na istom željeznom krevetu kakav je i kod ostalih vojnika graničara.To sve kazuje kakvog smo imali predsjednika države.Inače samo jedan put sam prešao granicu na Ljubelju i pamtim tu vožnju sa autom u zimskim uslovima koja je za mene bila strašna tj.spuštanje u Austriju pod velikim nagibom i velikim krivinama.Za ove zaista lijepe slike koje si postavio veliki + cheers
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

Karaule JNA - Slovenija - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 8 Icon_minitime04.02.16 23:34

karaula Anton Sibelja Stjenka, Gorjansko, go Sezana

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
mirko bratuš
Kapetan
Kapetan



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3737
ČLAN OD: : 2012-04-15
DOB : 76

Karaule JNA - Slovenija - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 8 Icon_minitime07.02.16 10:22

[You must be registered and logged in to see this image.]
Ljubelj z avstrijske strani.
Na vrh Go down
Vladimirs
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2014-08-14

Karaule JNA - Slovenija - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: pitanje jedno???ja sam bio u karauli Lokvica-Miren kod Nove Gorice RVPVO , nisa je nasao na vasem spisku , pa da pitam ima li koga de bio tamo na sluzenju vojnog roka 1978-79 ,mali podsjetnik bio je sa nama Stamenkovic -Srba , bit ce mi drago da mi se ne   Karaule JNA - Slovenija - Page 8 Icon_minitime01.03.16 10:05

Nik (citat):
Fotografije i podaci o karaulama JNA  su jako nedostupni na internetu iz vise razloga.

To su vojni objekti koji se nalaze uglavnom uz samu drzavnu granicu,veoma cesto na nepristupacnim terenima i bez kontakta sa civilnim svetom.
Ja vec duze vreme sakupljam fotografije karaula JNA koje su se nalazile u Sloveniji,postavicu ih ovde a svako ko  ima neki materijal vezan za ovu temu moze slobodno dopuniti jer znam kako je kad vojnik granicar vidi svoju karaulu.

Mnoge od njih su danas preuredjene u planinske centre ili lovacke domove,a ima i onih koje su u fazi raspadanja ili su totalno srusene.


Karaula Kosenjak granicni odsek Dravograd-danas planinski dom

[You must be registered and logged in to see this image.]


Karaula  Kapunar granicni odsek Maribor

[You must be registered and logged in to see this image.]


Karaula Zirovnica granicni odsek Radovljica

[You must be registered and logged in to see this image.]


Karaula Duh granicni odsek Maribor

[You must be registered and logged in to see this image.]


Karaula Jezersko granicni odsek  Radovljica

[You must be registered and logged in to see this image.]


Karaula Breginj granicni odsek Tolmin-nekad i sad

[You must be registered and logged in to see this image.]


Karaula Sabotin granicni odsek Nova Gorica

[You must be registered and logged in to see this image.]


Karaula Livske Ravne granicni odsek Tolmin

[You must be registered and logged in to see this image.]


Karaula Kuzma granicni odsek Murska Sobota

[You must be registered and logged in to see this image.]


Karaula Vič granicni odsek Dravograd

[You must be registered and logged in to see this image.]


Karaula Spicnik granicni odsek Maribor-danas restoran

[You must be registered and logged in to see this image.]


Karaula Kobilje granicni odsek Murska Sobota

[You must be registered and logged in to see this image.]


Karaula Lendavske Gorice granicni odsek Murska Sobota

[You must be registered and logged in to see this image.]


Strazarska kucica - Lendavske Gorice

[You must be registered and logged in to see this image.]


Karaula Prosenjakovci granicni odsek Murska Sobota

[You must be registered and logged in to see this image.]


Karaula Ceršak granicni odsek Maribor

[You must be registered and logged in to see this image.]


Karaula Terča granicni odsek Dravograd

[You must be registered and logged in to see this image.]


Karaula Krvavi Potok granicni odsek Sezana

[You must be registered and logged in to see this image.]


Karaula Gornja Radgona granicni odsek Maribor

[You must be registered and logged in to see this image.]


Karaula Hodos granicni odsek Murska Sobota-karaula danas

[You must be registered and logged in to see this image.]


Karaula Plavje granicni odsek Sezana

[You must be registered and logged in to see this image.]


Karaula  Hrvatini granicni odsek Sezana

[You must be registered and logged in to see this image.]


Karaula Ljubelj granicni odsek Radovljica-danas restoran

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

Karaule JNA - Slovenija - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 8 Icon_minitime01.03.16 11:37

Vladimirs (citat):
Tema: pitanje jedno???ja sam bio u karauli Lokvica-Miren kod Nove Gorice RVPVO , nisa je nasao na vasem spisku , pa da pitam ima li koga de bio tamo na sluzenju vojnog roka 1978-79 ,mali podsjetnik bio je sa nama Stamenkovic -Srba , bit ce mi drago da mi se ne


Karaula Lokvica je spomenuta u ovom postu:
[You must be registered and logged in to see this link.]

KizaS (citat):
Cao drugari,evo i ja da se upisem.Vojnikovao sad vec davne90\91..Granicni odsek Sezana a karaule ovim redom:
1.Lokvica(nemate je ovde zato sto je bila aktivna samo 4 meseca,od septembra 90.do januara 91.)
Na vrh Go down
puc(f)lek
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
puc(f)lek


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 323
ČLAN OD: : 2016-02-29

Karaule JNA - Slovenija - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 8 Icon_minitime02.03.16 15:48

 Pozdrav,
 trazim informaciju. Zna li neko, na kojoj karauli je sluzio potporucnik Subasic Zeljko, prije nego je u martu 90g.  prekomandovan u Mariborsku kadetnicu?
    
Na vrh Go down
mahi
Gušter
Gušter
mahi


BROJ POSTOVA: : 68
ČLAN OD: : 2013-03-07
DOB : 63

Karaule JNA - Slovenija - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 8 Icon_minitime08.03.16 10:29

semsudin (citat):
Oh, moj spremljevalec mi je ta komentar tj.osvrt slike, ki jih zahtevali od Ljubelj stolpu in obiščejo Watchtower druge TITA.Mislim da so ti vojaki, ki so imeli čast, da piti kozarec vina in gostitelj predsednik Tito se spomnil, ko živi.Takođe navdušila me je s slikami, kjer TITO spanje v isti postelji kot je železo in drugi vojaki graničara.To vse vrste predstav smo imeli predsednika države.Inače samo eno, ko sem prečkal mejo na Ljubelju in se spomnimo, da je vožnja z avtom v zimskih razmerah, ki za bil sem grozno tj.spuštanje v Avstriji po strmih klancih in velike krivinama.Za to res lepe slike, ki jih ustanovijo velik + cheers
Torej, kaj se leto je bilo, da je bounce bounce bounce
Na vrh Go down
mahi
Gušter
Gušter
mahi


BROJ POSTOVA: : 68
ČLAN OD: : 2013-03-07
DOB : 63

Karaule JNA - Slovenija - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 8 Icon_minitime08.03.16 10:31

semsudin (citat):
Ma drug moj natjerao si me na ovaj komentar tj.osvrt na slike koje si postavio  iz karaule Ljubelj i posjeta toj karauli druga TITA.Mislim da će ti vojnici koji su imali čast da popiju čašu vina i ugoste predsjednika TITA pamtiti dok su živi.Takođe me je dojmila slika gdje će TITO spavati na istom željeznom krevetu kakav je i kod ostalih vojnika graničara.To sve kazuje kakvog smo imali predsjednika države.Inače samo jedan put sam prešao granicu na Ljubelju i pamtim tu vožnju sa autom u zimskim uslovima koja je za mene bila strašna tj.spuštanje u Austriju pod velikim nagibom i velikim krivinama.Za ove zaista lijepe slike koje si postavio veliki + cheers
IZ  KOJE  GODINE  JE   OVA  FOTKA
Na vrh Go down
bosanac 1
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 15
ČLAN OD: : 2011-10-03
M(j)esto TUZLA

Karaule JNA - Slovenija - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 8 Icon_minitime06.04.16 23:10

pinz710m (citat):
Nekoliko karavla u drugačijem stanju ...

Bivša karaula Klariči, snimljeno danas, to nije CASSINO, kakor se spominje ...[You must be registered and logged in to see this image.]
Bravo za fotografije dijela karaule. Služio sam na njoj od januara do septembra 1989.godine. Kao desetar sam zadnjih 6 mjeseci obavljao dužnost komandira karaule nakon što je stariji vodnik Aleksovski Saša dobio prekomandu. Milsim da je ovo jedina zgrada ostala a da je stara zgrada sa spavaonicama i osmatračnicom srušena. Onaj mali objekat što se vidi iza je bio box za svinje i a pored je bio za kerove.
Na vrh Go down
mahi
Gušter
Gušter
mahi


BROJ POSTOVA: : 68
ČLAN OD: : 2013-03-07
DOB : 63

Karaule JNA - Slovenija - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 8 Icon_minitime02.05.16 19:05

[You must be registered and logged in to see this image.]KO  SE  PREPOZNA  LIVEK 80 GODINE  DAN  GRANICARA  15 AVGUST
 LIVEK LIVEK
Na vrh Go down
mirko bratuš
Kapetan
Kapetan



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3737
ČLAN OD: : 2012-04-15
DOB : 76

Karaule JNA - Slovenija - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 8 Icon_minitime03.05.16 20:06

[You must be registered and logged in to see this image.]
Pred leti tu čez žica,zdaj neko obeležje.Do kdaj,se sprašujem.
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaule JNA - Slovenija - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 8 Icon_minitime04.05.16 10:56

Zamolio bih nekog dali moze da stavi Karaulu JEZERSKO granicni ocek Radovljica moj otac je sluzio na toj KARAULI od 1957 do 1959 bio je na obuci u PIROTU pa GRANICA.Poz
Na vrh Go down
mirko bratuš
Kapetan
Kapetan



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3737
ČLAN OD: : 2012-04-15
DOB : 76

Karaule JNA - Slovenija - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 8 Icon_minitime04.05.16 11:46

[You must be registered and logged in to see this image.]
Ruševine karavle na Virnikovi planini(vir:internet)
Na vrh Go down
mahi
Gušter
Gušter
mahi


BROJ POSTOVA: : 68
ČLAN OD: : 2013-03-07
DOB : 63

Karaule JNA - Slovenija - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 8 Icon_minitime04.05.16 14:23

[You must be registered and logged in to see this image.]EVO  MENE  U  PATROLI
Na vrh Go down
mahi
Gušter
Gušter
mahi


BROJ POSTOVA: : 68
ČLAN OD: : 2013-03-07
DOB : 63

Karaule JNA - Slovenija - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 8 Icon_minitime04.05.16 14:31

[You must be registered and logged in to see this image.]
EVO  MENE   POSLE  27 GODINA KRAJ  ZIDA  KARAVLE  JAO  KAKVA  SU  TADA  DOSLA  SECANJA  NAZAD --  EVE  I  OVE  GODINE  CE  TAMO  DA  SE  SETIM ONIH  KOJI SU  SA NAMA  I  ONIH  KOJI  VISE  NEMA
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3576
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaule JNA - Slovenija - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 8 Icon_minitime04.05.16 15:58

mahi (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]EVO  MENE  U  PATROLI
Nepropisno nošenje ON i ostale opreme. Very Happy
Na vrh Go down
mirko bratuš
Kapetan
Kapetan



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3737
ČLAN OD: : 2012-04-15
DOB : 76

Karaule JNA - Slovenija - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 8 Icon_minitime06.05.16 20:14

[You must be registered and logged in to see this image.]
Pogled s Kostanjevice na železniško postajo Nova Gorica in Sabotinom v ozadju.
Dosti graničarjev je službovalo v teh krajih.
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

Karaule JNA - Slovenija - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 8 Icon_minitime07.05.16 15:29

Sa tog mesta gde je to slikano, oko 700 m juzno je karaula Pristava (Rafut) ...vec sam stavljao slike.
[You must be registered and logged in to see this link.]

Severoistocno je karaula Solkan. [You must be registered and logged in to see this link.]

Ta staza duz granice od Rozne Doline do zeleznicke stanice u Novoj Gorici mi je omiljeni pravac...kad sam tamo uvek idem u patrolu Smile
Na vrh Go down
Kursula
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2011-10-23

Karaule JNA - Slovenija - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 8 Icon_minitime12.05.16 20:53

Kemo Specijalac (citat):
Lutajuci Internetom, naidjem na ovu sliku karaule GO Radovljica, zapadno od karaule Jezersko, na Ankovoj planini, na putu za vrh Roblek (iz one cuvene pesme " Na Roblek" Smile)
 
[You must be registered and logged in to see this image.]
 
 
znajuci da se nas granicar Nik puno angazuje oko slika karaula, prelistah temu, i nadjoh na ovu sliku:
 
Nik (citat):
Karaula Kapunar granicni odsek Maribor

Pogled sa druge strane

[You must be registered and logged in to see this image.]
sad...ili ih je JNA tako lepo tipski pravila da su identicne (cak i fleke ispod prozora, i gromobran), ili ovo odranije nije Kapunar...uglavnom, ove moje novopronadjene karaule nema u spisku GO Radovljica (sledeca od Jezerskog bi trebalo biti Medvodje, ali takav kraj nisam nasao na mapama)...u nadi da cemo je identifikovati, cekamo nekog granicara koji je sluzio u tim krajevima...
 
EDIT...u daljoj potrazi, nasao sam da se ova napustena karaula zvala : karaula Kokrškega odreda, rejon Zgornje Jezersko; sto sve odgovara nazivu karaule Jezersko:

[You must be registered and logged in to see this image.]

kao i izvor, gde se vidi tacna lokacija na mapi:

[You must be registered and logged in to see this link.]
Kemo,ako me sećanje nevara ja sam bio na ovoj karauli.Bio sam u Medvođi na karauli "Srećko Perhavec" pa sam prekomandovan na ovu karaulu (da me ubijes nemogu da se setim naziva).Ova karaula je nova i samo jedna generacija je bila u njoj.Ona se nalazi izmedju prelaza Jezersko i Medvođe (Karaula "Srećko Perhavec").Krajem 90-te se otvorila,možda zato nemaš informacija o njoj.Mislim da je jedna među retkim koja je imala civilni telefon. Bio sam komandir karaule mesec dana na karauli "Srećko Perhavec",što je bila retkost za desetara (čekalo se da stigne neki vodnik sa akademije),a na ovoj sam bio ZKK.Bio sam majska klasa,ali pošto nisam mogo ceo vojni rok da koristim redovno i deset dana nagradno skino sam se ranije t.j. 22 aprila.Pošto se početkom maja zaguzvalo često sam zvao na karaulu. Sve do jednog dana,kad mi se javio Slovenski policajac i ljubazno mi objasnio da su preuzeli karaulu i da su svi vojnici živi i zdravi, što mi je bilo veoma drago. Ovi predeli su prelepi.... Kada budem skeniro slike,pustiću da vidite karaulu sa vojskom.... prva i poslednja generacija ove karaule....

Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaule JNA - Slovenija - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 8 Icon_minitime12.05.16 21:06

Kursula moj ćale je bio na Karaulu JEZERSKO od maja 1958 do septembra 1959 jer je septembra 1957 bio u PIROT na obuku a maja 1958 otisao na Karaulu JEZERSKO gr. ocek RADOVLJICA imam i slike iz tih vremena.
Na vrh Go down
Sponsored content





Karaule JNA - Slovenija - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija - Page 8 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Karaule JNA - Slovenija
Na vrh 
Stranica 8/11Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Next
 Similar topics
-
» Karaula 'Kapunar' - granični odsek Maribor
» Karaula "Jožica Flander"-Gaj G.O.Maribor
» Ljubljana vojarna Maršal Tito, VP 2265 aprilska 1984. - kuvari
» Karaula 'Sladki Vrh'
» Tolmin 87/88

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR SLOVENIJA-
Idi na: