FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Karaule JNA - Slovenija

Go down 
+89
mijatovic
Željko vuk
Tramvaj
Zoran I
Cveto
vlada malinoa
bolecole
eci
motofrik
pinz
PORUCNIK
ivan01
kleever
kruner
Crni Lenart
posavljak
Rizzo
mupe
Ljube
jozl52
vinko1967
Kursula
puc(f)lek
Vladimirs
SveJug
Žalostna Sova
KizaS
Lala Basaid
SiniZkk
vukela
miran cvilak
miro81
pinz710m
Brkakougar
Dragan 968
vuk sa kapunara
djurap
Mirko Stojanovic
G.Brijanje
milovan skoro
zeljoni
Gringo
Dina
Krusevac
Vrhovlje
halo 92
Dani Viktor
Veroljub Stanojevic
ivangrad
grašarević
Dime Todorovski
Dino-Priboj
Gandalf
bosanac 1
hadžija1968
sabit berisha
mirko bratuš
milutins
Surogat
zastavnik
vojc
Sonjak
Magacioner_Brezovnik88/89
pedja71
BL-TZ
Pero™
semsudin
miler
duci64
Colonelo54
mahi
Stazio
Miroslav 90\91
Miroslav 72
Max Blitz
warpaint
Mikoyan
boyan64
vladimir
Kemo Specijalac
Jovisa Veljovic
šepa
titinudbas
Vojnik Graničar
alexandar
ZAGORAC
Kaplar M
purger
Nik
93 posters
Idi na stranicu : 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Next
AutorPoruka
Nik
Razvodnik
Razvodnik
Nik


BROJ POSTOVA: : 225
ČLAN OD: : 2012-01-12

Karaule JNA - Slovenija Empty
KomentarNaslov komentara: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija Icon_minitime18.04.12 11:36

Fotografije i podaci o karaulama JNA  su jako nedostupni na internetu iz vise razloga.

To su vojni objekti koji se nalaze uglavnom uz samu drzavnu granicu,veoma cesto na nepristupacnim terenima i bez kontakta sa civilnim svetom.
Ja vec duze vreme sakupljam fotografije karaula JNA koje su se nalazile u Sloveniji,postavicu ih ovde a svako ko  ima neki materijal vezan za ovu temu moze slobodno dopuniti jer znam kako je kad vojnik granicar vidi svoju karaulu.

Mnoge od njih su danas preuredjene u planinske centre ili lovacke domove,a ima i onih koje su u fazi raspadanja ili su totalno srusene.


Karaula Kosenjak granicni odsek Dravograd-danas planinski dom

[You must be registered and logged in to see this image.]


Karaula  Kapunar granicni odsek Maribor

[You must be registered and logged in to see this image.]


Karaula Zirovnica granicni odsek Radovljica

[You must be registered and logged in to see this image.]


Karaula Duh granicni odsek Maribor

[You must be registered and logged in to see this image.]




Karaula Breginj granicni odsek Tolmin

[You must be registered and logged in to see this image.]



Karaula Sabotin granicni odsek Nova Gorica

[You must be registered and logged in to see this image.]


Karaula Livske Ravne granicni odsek Tolmin

[You must be registered and logged in to see this image.]


Karaula Kuzma granicni odsek Murska Sobota

[You must be registered and logged in to see this image.]


Karaula Vič granicni odsek Dravograd

[You must be registered and logged in to see this image.]


Karaula Spicnik granicni odsek Maribor-danas restoran

[You must be registered and logged in to see this image.]


Karaula Kobilje granicni odsek Murska Sobota

[You must be registered and logged in to see this image.]



Karaula Lendavske Gorice granicni odsek Murska Sobota

[You must be registered and logged in to see this image.]


Strazarska kucica - Lendavske Gorice

[You must be registered and logged in to see this image.]


Karaula Prosenjakovci granicni odsek Murska Sobota

[You must be registered and logged in to see this image.]


Karaula Ceršak granicni odsek Maribor

[You must be registered and logged in to see this image.]


Karaula Terča granicni odsek Dravograd

[You must be registered and logged in to see this image.]


Karaula Krvavi Potok granicni odsek Sezana

[You must be registered and logged in to see this image.]




Karaula Hodos granicni odsek Murska Sobota-karaula danas

[You must be registered and logged in to see this image.]


Karaula Plavje granicni odsek Sezana

[You must be registered and logged in to see this image.]


Karaula  Hrvatini granicni odsek Sezana

[You must be registered and logged in to see this image.]


Karaula Ljubelj granicni odsek Radovljica-danas restoran

[You must be registered and logged in to see this image.]


Nik: komentar modifikovan dana: 30.09.16 11:20; prepravljeno ukupno 8 puta
Na vrh Go down
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 58
M(j)esto ZAGREB

Karaule JNA - Slovenija Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija Icon_minitime18.04.12 12:11

Ovo što ja vidim izgleda fantastično!
Zna li neko zna da li su te karaule građene od samog početka da budu karaule ilii im je prvotno bila namjera nešto drugo?

_________________
Tko pjeva često zlo i misli

Ajeti voli ovaj upis

Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Kaplar M


BROJ POSTOVA: : 657
ČLAN OD: : 2010-11-06
DOB : 58
M(j)esto Belgrade

Karaule JNA - Slovenija Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija Icon_minitime18.04.12 12:24

Prelepe fotografije, mene raduje sto su neke karaule postale restorani... ziveli drunken
Na vrh Go down
Nik
Razvodnik
Razvodnik
Nik


BROJ POSTOVA: : 225
ČLAN OD: : 2012-01-12

Karaule JNA - Slovenija Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija Icon_minitime18.04.12 12:46

Hvala vam ljudi na lepim recima......... Very Happy

Posle drugog svetskog rata dosta objekata je preuredjeno u karaule ali od sredine 60-ih se pocelo sa gradnjom novih karaula.
Sve danasnje postojece karaule su izgradjene bas specijalno za tu namenu-samo sto su neke starije a neke novije izgradnje.

Nemojte mi zameriti ako postoji neka greska jer jako je tesko naci fotografije karaula-menjali su se cak i nazivi nekih karaula.
Ja cu postaviti jos neke pa ako dodje do greske naci ce se neko ko ce da ukaze na to!
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3574
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaule JNA - Slovenija Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija Icon_minitime18.04.12 13:09

Karaula KOBILJE,skoro pa "pljunuti" Drenak!
Na vrh Go down
alexandar
Kapetan I klase
Kapetan I klase



Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 4561
ČLAN OD: : 2011-06-23

Karaule JNA - Slovenija Empty
KomentarNaslov komentara: Re   Karaule JNA - Slovenija Icon_minitime18.04.12 15:30

Utisak je da lice i da podsecaju arhitektonski jedna na drugu......gradjene manje vise u stilu kraja gde se nalaze, ali projektovane za strogu namenu verovatno po nalogu i pod nadzorom komandi granicnih odseka....Dakako da lepo mogu da posluze i za gostione, sto bi reko' nas Kaplarica... cheers Naravno Nik, sledi+ za veliki trud... Smile
Ocekujemo nastavak.......naravno i Miroslava Wink
Na vrh Go down
Nik
Razvodnik
Razvodnik
Nik


BROJ POSTOVA: : 225
ČLAN OD: : 2012-01-12

Karaule JNA - Slovenija Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija Icon_minitime18.04.12 15:44

aleksandar obradovic (citat):
Utisak je da lice i da podsecaju arhitektonski jedna na drugu......gradjene manje vise u stilu kraja gde se nalaze, ali projektovane za strogu namenu verovatno po nalogu i pod nadzorom komandi granicnih odseka....Dakako da lepo mogu da posluze i za gostione, sto bi reko' nas Kaplarica... cheers Naravno Nik, sledi+ za veliki trud... Smile
Ocekujemo nastavak.......naravno i Miroslava Wink

Hvala Aleksandre!

Bice jos slika sigurno-samo mi treba vremena-jako je tesko pronaci.
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaule JNA - Slovenija Empty
KomentarNaslov komentara: Karaule JNA-Slovenija   Karaule JNA - Slovenija Icon_minitime19.04.12 17:12

Arrow  Arrow  Arrow GRANIČAR "NIK".!!! sunny  bounce

Arrow Pohvala za pronađene karaule.!!! Very Happy  Smile  Laughing  bounce
Arrow Gledam  Shocked ove karaule kakvih sve ima, očito JNA nije imala neki standard za gradnju karaula, ima ih svakakvih.! Twisted Evil
Arrow Jedan detalj sam zapazio između moje Arrow  Arrow karaule "CERŠAK" - Mariborski granični odsjek i Arrow  Arrow karaule "KAPUNAR" - Mariborski granični odsjek...!!! Twisted Evil  Shocked  Rolling Eyes Smile  Laughing
Arrow To su  Arrow balkoni,  Arrow svaki balkon je rađen na ćošku karaule tako da se sa jednoga balkona mogu pokrivati dvije strane karaule...!!! Twisted Evil
Arrow A ova dva balkona su u potpunosti ista, kao da ih je radio isti majstor..!!! Rolling Eyes  Twisted Evil  Smile  Laughing


Arrow Arrow  Arrow Karaula "Ceršak".!!! sunny  bounce

[You must be registered and logged in to see this image.]


Arrow Arrow  Arrow Karaula "Kapunar".!!! sunny  bounce

[You must be registered and logged in to see this image.]

Arrow Arrow  Arrow I za kraj Graničar "NIK" imaš od mene jedan + tako ti podižem reputaciju sa Arrow 11 na Arrow 12.!!! sunny  bounce

Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Nik
Razvodnik
Razvodnik
Nik


BROJ POSTOVA: : 225
ČLAN OD: : 2012-01-12

Karaule JNA - Slovenija Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija Icon_minitime19.04.12 18:15

@ Vojnik Graničar hvala ti! Very Happy

Mozda si se ti malo nasalio ali ja mislim da si ti u pravu u potpunosti.Dok sam sakupljao ove slike karaula i ja sam razmisljao o tome da su razlicito gradjene.
Mislim da se tu stvarno radi o "MAJSTORU".
Verovatno su se vremenom menjali projektanti u vojsci pa ko je kad bio na funkciji tako se i gradilo.Naravno treba dodati da i vreme cini svoje jer neke su stare a neke novije gradnje.
Tu sigurno postoji jos mnogo razloga (ima karaula na jako nepristupacnim terenima) pa je verovatno bio problem kako dopremiti materijal za izgradju-narocito u planinama.E sad,svi mi mozemo reci vojska je to prebacice helikopterom ili na neki drugi nacin......ali to kosta.....

Mislim da su razlicito gradjene a i nije se ulagalo u sve karaule podjednako-pa je samim tim i zivot i rad vojnika granicara i komandira karaula na karaulama bio razlicit sto je po meni NEPRAVEDNO!

Gledajuci film KARAULA pomislio sam da je sve to bezveze i da tako nikad nije bilo.Uzeo sam u obzir da je to film i da vojska nije imala isti tretman u svim bivsim Republikama (uslovi za zivot i rad) zatim da pokusavaju da oblate JNA i jos mnogo toga..................flilm je pa zbog publike........

Tek sad vidim po ovim slikama karaula i jos nekim stvarima (koje nisam znao dok sam bio u vojsci) da je razlika bila ogromna u svemu pa tako i u samom filmu mozda ima dosta istine.
Svaki granicni odsek je imao razlicit broj karaula u zavisnosti od teritorije koju pokriva ali sam takodje primetio da je svaka karaula imala i razlicit broj vojnika sto je takodje uticalo na njihove uslove zivota i rada.

Kad sve ovo sagledam mogu samo da kazem da sam imao srece sto sam bio na karauli Vič i da si ti Vojnik Graničar bio u pravu kad si rekao da je moja karaula "mali hotel sa zvezdicama". Very Happy

Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3574
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaule JNA - Slovenija Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija Icon_minitime19.04.12 20:10

Da,imao si sreće! Uslovi na samom "Drenku"bili su izvrsni,ali ostalo....stvarno se posrećilo tebi i Vojniku Granićaru,uostalom kao i svima "gore"!
Na vrh Go down
Nik
Razvodnik
Razvodnik
Nik


BROJ POSTOVA: : 225
ČLAN OD: : 2012-01-12

Karaule JNA - Slovenija Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija Icon_minitime20.04.12 18:49

Karaula Bistriški jarek granicni odsek Dravograd

[You must be registered and logged in to see this image.]


Nik: komentar modifikovan dana: 30.09.16 11:28; prepravljeno ukupno 1 puta

pedja71 voli ovaj upis

Na vrh Go down
Nik
Razvodnik
Razvodnik
Nik


BROJ POSTOVA: : 225
ČLAN OD: : 2012-01-12

Karaule JNA - Slovenija Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija Icon_minitime21.04.12 2:26

Karaula Libeliče granicni odsek Dravograd

[You must be registered and logged in to see this image.]


Karaula Vogrinka granicni odsek Tolmin

[You must be registered and logged in to see this image.]


Nik: komentar modifikovan dana: 30.09.16 11:31; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
titinudbas
Gušter
Gušter
titinudbas


BROJ POSTOVA: : 98
ČLAN OD: : 2012-05-01
M(j)esto Bijeljina

Karaule JNA - Slovenija Empty
KomentarNaslov komentara: Svaka cast!   Karaule JNA - Slovenija Icon_minitime01.05.12 23:08

Ovo sam trazio odavno malo da se prisetimo, pogotovu mi koji smo nostalgicari.
Uspijo sam zahvaljujuci vama pronaci i moju karaulu Kuzma u kojoj sam sluzio vojni rok od
novembra 1977 do kraja septembra 1978 godine. U pocetku mi je bio komandir karaule Stari Zastavnik Najdan Krstic
a zatim i Stari vodnik Eci (tako se zvao) Pre toga sam bio na obuci u Mariboru kasarni Melje gde sam ucestvovao 14 dana
na Manevru ??? Golija 77.
Sta reci, bilo je to lijepo i nezaboravno vrijeme...
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaule JNA - Slovenija Empty
KomentarNaslov komentara: Karaule JNA-Slovenija   Karaule JNA - Slovenija Icon_minitime02.05.12 1:44

titinudbas (citat):
Arrow Ovo sam trazio odavno Smile Laughing malo da se prisetimo, pogotovu mi koji smo nostalgicari.
Uspijo sam zahvaljujuci vama pronaci i moju karaulu Kuzma u kojoj sam sluzio vojni rok od
novembra 1977 do kraja septembra 1978 godine. U pocetku mi je bio komandir karaule Stari Zastavnik Najdan Krstic
a zatim i Stari vodnik Eci (tako se zvao) Pre toga sam bio na obuci u Mariboru kasarni Melje gde sam ucestvovao 14 dana
na Manevru ??? Golija 77.
Sta reci, bilo je to lijepo i nezaboravno vrijeme... Rolling Eyes Shocked Sad

Arrow Arrow Arrow TITINUDBAS, dobro došao na Arrow Arrow Arrow Forum Bivših Pripadnika Nekadašnje JNA.!!! Very Happy Smile Laughing bounce
Arrow Vidim po ovome što si pisao da smo bili u istoj kasarni u gradu Mariboru kasarna Arrow "Tone Tomšič" ali mi nije jasna ova tvoja karaula " Arrow KUZMA", koja je ona granični odsjek. Rolling Eyes bounce
Arrow Očekujemo od tebe da nam i ti nešto napišeš o tvojim vojničkim danima u JNA bez obzira billo nešto loše ili nešto dobro.. bounce
Arrow Ako imaš neku sliku iz JNA voljeli bi da i to postaviš na forum da i mi vidimo kako je to bilo te 1977/1978 godine.. bounce
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Nik
Razvodnik
Razvodnik
Nik


BROJ POSTOVA: : 225
ČLAN OD: : 2012-01-12

Karaule JNA - Slovenija Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija Icon_minitime02.05.12 3:17

titinudbas (citat):
Ovo sam trazio odavno malo da se prisetimo, pogotovu mi koji smo nostalgicari.
Uspijo sam zahvaljujuci vama pronaci i moju karaulu  Kuzma u kojoj sam sluzio vojni rok od
novembra 1977 do kraja septembra 1978 godine. U pocetku mi je bio komandir karaule Stari Zastavnik Najdan Krstic
a zatim i Stari vodnik Eci (tako se zvao) Pre toga sam bio na obuci u Mariboru kasarni Melje gde sam ucestvovao 14 dana
na Manevru ??? Golija 77.
Sta reci, bilo je to lijepo i nezaboravno vrijeme...

Evo jos nekih slika karaule Kuzma

[You must be registered and logged in to see this image.]

Karaula Kuzma granicni odsek Murska Sobota-danas

[You must be registered and logged in to see this image.]


Nik: komentar modifikovan dana: 30.09.16 11:38; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
šepa
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
šepa


BROJ POSTOVA: : 384
ČLAN OD: : 2012-04-27
DOB : 54
M(j)esto ZENICA

Karaule JNA - Slovenija Empty
KomentarNaslov komentara: ŠPIČNIK   Karaule JNA - Slovenija Icon_minitime02.05.12 23:07

Nik svaka ti čast. Bio sam na karauli Špičnik negdje od 7-8 januara 1989. do 15-09-1989. Ne mogu da vjerujem kad vidim ovu fotografiju, prelijepo izgleda.Inače je već 89-te bila stara i oronula zgrada, a sama karaula je slovila kao najlošija i najteža (po rejonima) u Mariborskom odsjeku. Meni je ostala u najboljem sječanju. Imam nekoliko fotografija iz tog vremena sa drugovima na kojima se vidi karaula nadam se postaviti uskoro. Hvala POZDRAV!
Na vrh Go down
Nik
Razvodnik
Razvodnik
Nik


BROJ POSTOVA: : 225
ČLAN OD: : 2012-01-12

Karaule JNA - Slovenija Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija Icon_minitime02.05.12 23:33

šepa (citat):
Nik svaka ti čast. Bio sam na karauli Špičnik negdje od 7-8 januara 1989. do 15-09-1989. Ne mogu da vjerujem kad vidim ovu fotografiju, prelijepo izgleda.Inače je već 89-te bila stara i oronula zgrada, a sama karaula je slovila kao najlošija i najteža (po rejonima) u Mariborskom odsjeku. Meni je ostala u najboljem sječanju. Imam nekoliko fotografija iz tog vremena sa drugovima na kojima se vidi karaula nadam se postaviti uskoro. Hvala POZDRAV!

Znam kako je kad se posle toliko godina vidi karaula na kojoj si nekad bio Very Happy

Ako uspem da iskopam jos neku fotografiju postavicu je!

cheers
Na vrh Go down
Jovisa Veljovic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2012-02-20
DOB : 56
M(j)esto Beograd/Priboj

Karaule JNA - Slovenija Empty
KomentarNaslov komentara: Karaula Zirovnica i Ljubelj   Karaule JNA - Slovenija Icon_minitime03.05.12 19:49

Imao sam prilike da budem i na jednoj i drugoj - rekao bih da ovo nije slika Zirovnice, ja sam 3 nedelje spavao u potkrovlju. To je inace bio lovacki dom pa je promenjena namena u karaulu. To je bilo 88. Ljubelj je bio blizu gr.meje/prelaza i tada je bila kafanica tamo, vodio nas je st.vodnik Mejeskovic /kom.karaule/ u obilazak i svracali na caj sa rumom. Inace sam posle toga proveo do septembra vreme u Radovljici, komandi gr.odseka.
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaule JNA - Slovenija Empty
KomentarNaslov komentara: Karaule JNA-Slovenija   Karaule JNA - Slovenija Icon_minitime03.05.12 19:59

Jovisa Veljovic (citat):
Arrow Imao sam prilike da budem i na jednoj i drugoj - rekao bih da ovo nije slika Zirovnice, ja sam 3 nedelje spavao u potkrovlju. To je inace bio lovacki dom pa je promenjena namena u karaulu. To je bilo 88. Ljubelj je bio blizu gr.meje/prelaza i tada je bila kafanica tamo, vodio nas je st.vodnik Mejeskovic /kom.karaule/ u obilazak i svracali na caj sa rumom. Inace sam posle toga proveo do septembra vreme u Radovljici, komandi gr.odseka. bounce
Arrow Arrow Arrow JOVIŠA VELJOVIĆ.!!! sunny bounce
Arrow Dobro došao na Forum Bivših Pripadnika Nekadašnje JNA. bounce
Arrow Očekujemo i od tebe da nam napišeš nešto gdje si bio i što si radio. bounce
Arrow Naravno ako imaš i koju sliku iz tog razdoblja, voljeli bi i to vidjeti... bounce
Arrow Pratiti će mo te na forumu da vidimo kako si ti provodio dane u JNA.!!! bounce

Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

Karaule JNA - Slovenija Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija Icon_minitime03.05.12 20:36

ako je Jovisa Veljovic momak iz Priboja koji je sa mnom studirao Ekonomski fakultet u Beogradu (upisali 87, poceli 88) i sa kojim sam se druzio prve godine fakulteta, pozdrav i od mene Smile
Na vrh Go down
Nik
Razvodnik
Razvodnik
Nik


BROJ POSTOVA: : 225
ČLAN OD: : 2012-01-12

Karaule JNA - Slovenija Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija Icon_minitime03.05.12 21:23

Jovisa Veljovic (citat):
Imao sam prilike da budem i na jednoj i drugoj - rekao bih da ovo nije slika Zirovnice

Jeste Zirovnica ali je to danasnji izgled-peuredjena u planinski dom!
Na vrh Go down
Nik
Razvodnik
Razvodnik
Nik


BROJ POSTOVA: : 225
ČLAN OD: : 2012-01-12

Karaule JNA - Slovenija Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija Icon_minitime03.05.12 21:33

Jovisa Veljovic (citat):
Imao sam prilike da budem i na jednoj i drugoj - rekao bih da ovo nije slika Zirovnice

Tako kaze google!  Ponovo sam proverio. Evo jos slika

[You must be registered and logged in to see this image.]

Žirovnica – Dom pri izviru Završnice na zgornji Smokuški planini oziroma nekdanja stražnica JLA, ki je v lasti ministrstva za obrambo, je Planinsko društvo Žirovnica (PD) z najemno pogodbo prevzelo v upravljanje leta 1996.

Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaule JNA - Slovenija Empty
KomentarNaslov komentara: Karaule JNA-Slovenija   Karaule JNA - Slovenija Icon_minitime05.05.12 14:35

Arrow  Arrow  Arrow Karaula:  Arrow  Arrow  Arrow "KRVAVI POTOK"  -   pale No  Embarassed  Granicni odsek "SEŽANA".!!! sunny bounce
 
[You must be registered and logged in to see this image.]

Arrow Za ovu karaulu  Arrow  Embarassed  pale  No "KRVAVI POTOK" sam čuo još 1988 godine od komandira moje karaule  Arrow "CERŠAK" bounce, zastavnika I klase Spasković Radoje. Twisted Evil Rolling Eyes  Shocked
Arrow Pričao nam je da na granici sa Italijom postoji karaula koja se zove "KRVAVI POTOK" Embarassed pale  No  a da je komandir te karaule također neki ( mislim) zastavnik koji se zove "DANE DRAKULIĆ" pale Embarassed  No  te da su također na karauli imali (RAZVODNIKA ili DESETARA) kojem je prezime bilo "VJEŠTICA" Embarassed pale  No  ili tako nešto. Rolling Eyes Shocked  No
Arrow Arrow Arrow Arrow Uglavnom od karaule strava i užas u svakom pogledu.!!! pale Embarassed  No
Arrow Žao mi je što još ne znam podataka o toj karauli, nisam sve zapisao kad nam je Arrow Spasković Radoje pričao.!!! Evil or Very Mad Rolling Eyes  Wink


Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Nik
Razvodnik
Razvodnik
Nik


BROJ POSTOVA: : 225
ČLAN OD: : 2012-01-12

Karaule JNA - Slovenija Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija Icon_minitime05.05.12 15:29

Evo jos jedne fotografije

Karaula Krvavi Potok granicni odsek Sezana

[You must be registered and logged in to see this image.]


Nik: komentar modifikovan dana: 30.09.16 11:39; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Jovisa Veljovic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2012-02-20
DOB : 56
M(j)esto Beograd/Priboj

Karaule JNA - Slovenija Empty
KomentarNaslov komentara: zanimljivo!   Karaule JNA - Slovenija Icon_minitime16.05.12 9:00

Nik (citat):
Evo jos jedne fotografije

Karaula Krvavi Potok granicni odsek Sezana

[You must be registered and logged in to see this image.]

Za ovu karaulu je u moje vreme kruzila prica da je komandir bio neki Drakulic !

Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaule JNA - Slovenija Empty
KomentarNaslov komentara: Karaule JNA-Slovenija   Karaule JNA - Slovenija Icon_minitime16.05.12 10:34

Citat :

VOJNIK GRANIČAR...

Arrow Karaula: Arrow Arrow Arrow "KRVAVI POTOK" - Arrow Granicni odsek Arrow "SEŽANA".!!! Very Happy Smile Laughing

Arrow Za ovu karaulu "KRVAVI POTOK" sam čuo još 1988 godine od komandira moje karaule "CERŠAK" , zastavnika I klase Spasković Radoje.
Arrow Pričao nam je da na granici sa Italijom postoji karaula koja se zove "KRVAVI POTOK" a da je Arrow komandir te karaule također neki ( mislim) zastavnik koji se zove "DANE DRAKULIĆ" te da su također na karauli imali (RAZVODNIKA ili DESETARA) kojem je prezime bilo "VJEŠTICA" ili tako nešto.
Arrow Arrow Arrow Uglavnom od karaule strava i užas u svakom pogledu.!!! No pale Embarassed Suspect Shocked
Žao mi je što još ne znam podataka o toj karauli, nisam sve zapisao kad nam je Spasković Radoje pričao.!!!

Citat :
Arrow Arrow Arrow JOVISA VELJOVIĆ - BEOGRAD...!!! sunny bounce

Arrow Arrow Arrow Za ovu karaulu je u moje vreme kruzila prica da je komandir bio neki Drakulic !!!! bounce Twisted Evil

Arrow Evo Arrow Jovisa (ili Joviša) Veljović, je potvrdio moje navode koje sam naveo na ovim stranicama o Karauli Arrow "Krvavi Potok" i njenom komandiru Arrow "Dane Drakulić"...!!! Twisted Evil bounce Very Happy Smile Laughing
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Nik
Razvodnik
Razvodnik
Nik


BROJ POSTOVA: : 225
ČLAN OD: : 2012-01-12

Karaule JNA - Slovenija Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija Icon_minitime17.05.12 13:50

Karaula Nova vas granicni odsek Sežana

[You must be registered and logged in to see this image.]


Karaula Koprivna granicni odsek Dravograd

[You must be registered and logged in to see this image.]


Nik: komentar modifikovan dana: 30.09.16 11:43; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Nik
Razvodnik
Razvodnik
Nik


BROJ POSTOVA: : 225
ČLAN OD: : 2012-01-12

Karaule JNA - Slovenija Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija Icon_minitime17.05.12 16:13

Karaula Kapunar granicni odsek Maribor

[You must be registered and logged in to see this image.]

Pogled sa druge strane


[You must be registered and logged in to see this image.]

Karaula Kapunar danas

[You must be registered and logged in to see this image.]


Nik: komentar modifikovan dana: 30.09.16 11:55; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Nik
Razvodnik
Razvodnik
Nik


BROJ POSTOVA: : 225
ČLAN OD: : 2012-01-12

Karaule JNA - Slovenija Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija Icon_minitime19.05.12 1:44

Karaula Logarska dolina (Savinjski partizan) granicni odsek Dravograd


Nazalost ovo su jedine fotografije (crno bele) koje sam pronasao

[You must be registered and logged in to see this image.]


Danasnji izgled

[You must be registered and logged in to see this image.]


Karaula Libeliče granicni odsek Dravograd

Evo jos nekih fotografija ove karaule

[You must be registered and logged in to see this image.]




Danasnji izgled


[You must be registered and logged in to see this image.]


Nik: komentar modifikovan dana: 30.09.16 12:05; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Nik
Razvodnik
Razvodnik
Nik


BROJ POSTOVA: : 225
ČLAN OD: : 2012-01-12

Karaule JNA - Slovenija Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija Icon_minitime19.05.12 12:45

Evo jos slika karaule Kosenjak


Karaula Kosenjak granicni odsek Dravograd

Danasnji izgled-planinski dom

[You must be registered and logged in to see this image.]



Vrh na Kosenjaku i granicni kamen

[You must be registered and logged in to see this image.]


Put od Dravograda do karaule Kosenjak






Obratite paznju na put do karaule Kosenjak-na snimku se vidi deo Austrije pa i rejon moje karaule Vič  jer to su bile susedne karaule!

Uzivajte u prirodi! cheers


Nik: komentar modifikovan dana: 30.09.16 12:31; prepravljeno ukupno 3 puta
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

Karaule JNA - Slovenija Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija Icon_minitime22.05.12 22:08

ovo mi lici na Holmec Smile

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
Nik
Razvodnik
Razvodnik
Nik


BROJ POSTOVA: : 225
ČLAN OD: : 2012-01-12

Karaule JNA - Slovenija Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija Icon_minitime22.05.12 23:17

Ne lici nego je to zaista karaula Holmec.

Izbegavao sam da postavim fotografiju te karaule zato sto je tokom sukoba 90-ih skroz stradala i na svim dostupnim fotografijama se vide posledice toga.
Ali posto si ti Kemo Specijalac prvi postavio,ja cu postaviti jos samo jednu fotografiju kao potvrdu da se radi o istoj karauli.

Karaula Holmec granicni odsek Dravograd

[You must be registered and logged in to see this image.]


Fotografije su identicne i na njima se vide tragovi borbe,ali to je bio samo pocetak-jer ta karaula danas ne postoji.
Srusena je do temelja i izgorela u pozaru.

Imam i prijatelje medju kojima je i sam komandir te karaule-preziveli su strasne muke (nazalost neki nisu) pa je to jos jedan dodatni razlog da ne postavljam slike.
One koje su dostupne nisu za ovaj forum.
Mislim da je ta  karaula  jos uvek tema medjunarodnog pravosudja.

To je taj PROKLETI granicni odsek Dravograd.
Setimo se samo upada terorista 1972.god u rejonu karaule Bistriški jarek-granicni odsek Dravograd.
Po tom dogadjau je snimljen film i serija Brisani prostor pa koga zanima moze da pogleda.


Nik: komentar modifikovan dana: 30.09.16 12:33; prepravljeno ukupno 2 puta

Neva voli ovaj upis

Na vrh Go down
šepa
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
šepa


BROJ POSTOVA: : 384
ČLAN OD: : 2012-04-27
DOB : 54
M(j)esto ZENICA

Karaule JNA - Slovenija Empty
KomentarNaslov komentara: ŠPIČNIK   Karaule JNA - Slovenija Icon_minitime22.05.12 23:23

Ova karaula je u građevinskom smislu identična karauli na kojoj sam ja bio, "ŠPIČNIK", potpuno ista, ulaz, prozori, osmatračnica, baš sve.Očigledno da je tipski objekat.Inače na fotografiji na kojoj je obnovljena kao restoran, ulaz je premješten na dužu bočnu stranu, i ulazi se kroz nekadašnju kuhinju.
Na vrh Go down
vladimir
Podpukovnik
Podpukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6132
ČLAN OD: : 2011-01-25

Karaule JNA - Slovenija Empty
KomentarNaslov komentara: Karaule JNA-Slovenija    Karaule JNA - Slovenija Icon_minitime22.05.12 23:33

Po tom dogadjau je snimljen film i serija Brisani prostor.dali mislis na upad teroristicke grupe u SFRJ i operaciju Radusa 1972?
Na vrh Go down
Nik
Razvodnik
Razvodnik
Nik


BROJ POSTOVA: : 225
ČLAN OD: : 2012-01-12

Karaule JNA - Slovenija Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija Icon_minitime22.05.12 23:43

vladimir (citat):
Po tom dogadjau je snimljen film i serija Brisani prostor.dali mislis na upad teroristicke grupe u SFRJ i operaciju Radusa 1972?

Tacno tako-na to sam mislio.
Sve se to dogodilo u granicnom odseku Dravograd-karaula Bistriški jarek-komandir karaule tadasnji vodnik-Milan Ilic
Inace to je karaula pod rednim brojem 28!

Moja karaula Vič nosi redni broj 30.Deli nas samo karaula Kosenjak redni broj 29!


Karaula Holmec nosi redni broj 34!
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

Karaule JNA - Slovenija Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija Icon_minitime23.05.12 1:00

karaula Hodoš, granicni odsek Murska Sobota, pre obnove:

[You must be registered and logged in to see this image.]


karaula Hodoš obnovljena kao Mladinski dom Hodoš

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
Nik
Razvodnik
Razvodnik
Nik


BROJ POSTOVA: : 225
ČLAN OD: : 2012-01-12

Karaule JNA - Slovenija Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija Icon_minitime23.05.12 16:35

Evo novih fotografija koje sam dobio od mog dragog prijatelja inace nekadasnjeg  komandira ovih karaula pa mu se ovim putem javno zahvaljujem lol!
 
 
Karaula Holmec granicni odsek Dravograd-danasnji izgled-novoizgradjeni restoran
 
[You must be registered and logged in to see this image.]

 
[You must be registered and logged in to see this image.]
 
 
Karaula Strojna granicni odsek Dravograd
 
[You must be registered and logged in to see this image.]


Nik: komentar modifikovan dana: 30.09.16 12:36; prepravljeno ukupno 2 puta
Na vrh Go down
šepa
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
šepa


BROJ POSTOVA: : 384
ČLAN OD: : 2012-04-27
DOB : 54
M(j)esto ZENICA

Karaule JNA - Slovenija Empty
KomentarNaslov komentara: Karaula Šentilj   Karaule JNA - Slovenija Icon_minitime29.05.12 20:11

Našao sam na netu sliku na kojoj je prilaz karauli "Šentilj", sada je ispred nje postavljen jedan od uništenih tenkova, nažalost objekat se ne vidi
 
[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
Nik
Razvodnik
Razvodnik
Nik


BROJ POSTOVA: : 225
ČLAN OD: : 2012-01-12

Karaule JNA - Slovenija Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija Icon_minitime07.06.12 16:01

Evo jos nekih fotografija karaule Holmec iz perioda 90-ih koje sam upravo dobio.

Karaula Holmec granicni odsek Dravograd

[You must be registered and logged in to see this image.]


Nik: komentar modifikovan dana: 30.09.16 12:38; prepravljeno ukupno 1 puta

Neva voli ovaj upis

Na vrh Go down
Nik
Razvodnik
Razvodnik
Nik


BROJ POSTOVA: : 225
ČLAN OD: : 2012-01-12

Karaule JNA - Slovenija Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija Icon_minitime13.06.12 13:28

Karaula Livek granicni odsek Tolmin

Nekadasnji izgled

[You must be registered and logged in to see this image.]


Nik: komentar modifikovan dana: 30.09.16 12:39; prepravljeno ukupno 2 puta
Na vrh Go down
Nik
Razvodnik
Razvodnik
Nik


BROJ POSTOVA: : 225
ČLAN OD: : 2012-01-12

Karaule JNA - Slovenija Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija Icon_minitime31.07.12 22:20

Karaula Lipica granicni odsek Sežana i granicni prelaz



Bilo nekad......... Mad

Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3574
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaule JNA - Slovenija Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija Icon_minitime31.07.12 22:33

Kolega,jedan veliki +....prvenstveno za muziku! cheers cheers cheers
Na vrh Go down
Nik
Razvodnik
Razvodnik
Nik


BROJ POSTOVA: : 225
ČLAN OD: : 2012-01-12

Karaule JNA - Slovenija Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija Icon_minitime01.08.12 0:29

ZAGORAC (citat):
Kolega,jedan veliki +....prvenstveno za muziku! cheers cheers cheers

Hvala kolega uzvracam istom merom cheers
Na vrh Go down
boyan64
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 126
ČLAN OD: : 2012-09-27
DOB : 59
M(j)esto Slovenija

Karaule JNA - Slovenija Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija Icon_minitime27.09.12 19:31

Karavla Slatna kod Rateč ( Kranjska gora)

Sada planinski dom.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Inače je veoma zanimljiva cesta koja ide iz Rateč prema Tromeji ( trogranici SLO/A/I)
Tom cestom se nakada služila samo vojska. Negdje su granični kameni samo metar od ruba ceste.


A na vrhu brda gdje se susreču granice je sada veoma živo i zanimljivo.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
Mikoyan
Gušter
Gušter
Mikoyan


BROJ POSTOVA: : 44
ČLAN OD: : 2011-09-19

Karaule JNA - Slovenija Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija Icon_minitime21.12.12 18:18

Nik dali možda imaš kakv podatak dali je u Istri bila koja karaula?
Na vrh Go down
warpaint
Gušter
Gušter



Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 78
ČLAN OD: : 2009-05-14
DOB : 52

Karaule JNA - Slovenija Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija Icon_minitime23.12.12 10:13

A sto bi karaula radila u Istri? Posto je granica sa Italijom bila dosta zapadnije, vojnici bi se poprilicno nahodali u svakodnevnim patrolama Wink
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Karaule JNA - Slovenija Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija Icon_minitime23.12.12 11:00

Evo, prisjetite se malo................. Like a Star @ heaven

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Nik
Razvodnik
Razvodnik
Nik


BROJ POSTOVA: : 225
ČLAN OD: : 2012-01-12

Karaule JNA - Slovenija Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija Icon_minitime24.12.12 13:40

mikoyan (citat):
Nik dali možda imaš kakv podatak dali je u Istri bila koja karaula?

Ovde je spisak svih granicnih odseka Slovenije

[You must be registered and logged in to see this link.]

Po spisku se vidi da zapadni deo pokriva granicni odsek Sežana a odgovornost za granicu sa mora preuzima JRA (Jugoslovenska ratna mornarica).
Izmedju Slovenije i Hrvatske u to vreme nije bila granica koju bi obezbedjivala JNA i granicne sluzbe!
Na vrh Go down
Mikoyan
Gušter
Gušter
Mikoyan


BROJ POSTOVA: : 44
ČLAN OD: : 2011-09-19

Karaule JNA - Slovenija Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija Icon_minitime24.12.12 15:15

Nik (citat):
mikoyan (citat):
Nik dali možda imaš kakv podatak dali je u Istri bila koja karaula?

Ovde je spisak svih granicnih odseka Slovenije

[You must be registered and logged in to see this link.]

Po spisku se vidi da zapadni deo pokriva granicni odsek Sežana a odgovornost za granicu sa mora preuzima JRA (Jugoslovenska ratna mornarica).
Izmedju Slovenije i Hrvatske u to vreme nije bila granica koju bi obezbedjivala JNA i granicne sluzbe!

Znam da nije bilo granice između SLO i HR nego me interesira dali je bila kakva karaula u sklopu radarske stanice na Savudriji?

Na vrh Go down
Nik
Razvodnik
Razvodnik
Nik


BROJ POSTOVA: : 225
ČLAN OD: : 2012-01-12

Karaule JNA - Slovenija Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija Icon_minitime24.12.12 18:20

mikoyan (citat):
Znam da nije bilo granice između SLO i HR nego me interesira dali je bila kakva karaula u sklopu radarske stanice na Savudriji?

Potrazio sam mali i saznao da je Savudrija u opstini Buje gde se pocetkom 90'- ih vodila zestoka rasprava izmedju dve bivse republike oko granice.Tu se pominje Savudrijska karavla i problem koji je nastao oko nje.

Piranski zaliv-Savudrijska vala ili Savudrijski rt - jos uvek rasprava i oko naziva a karaula je mozda iz tog perioda a mozda je nastala i tokom 90' ih.

Na vrh Go down
Sponsored content





Karaule JNA - Slovenija Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Karaule JNA - Slovenija Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Karaule JNA - Slovenija
Na vrh 
Stranica 1/11Idi na stranicu : 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Next
 Similar topics
-
» Karaula "Jožica Flander"-Gaj G.O.Maribor
» Karaula 'Kapunar' - granični odsek Maribor
» Črnomelj '82. ABHO
» Karaula 'Sladki Vrh'
» Tolmin 87/88

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR SLOVENIJA-
Idi na: