FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)

Go down 
+38
Kaplar M
Senad
dvomotorac
Slobodan.
raketaš
Četni evidentičar
janeztrdi
guster danijel
ercov54
tomerc
mirko bratuš
sasa staza
dražen
Minolovac
Pera-Sopot
semsudin
Mikula 67
alexandar
Pero™
panon
vladimir
ZAGORAC
lacoš
dojran
SveJug
Max Blitz
Delboy
zokika
dinosaurus
purger
East&West
Srdjan Radovanov
milutins
pera84
dpuric
BEOGRAD
Stazio
bojnik
42 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3 ... 11 ... 20  Next
AutorPoruka
SveJug
Kapetan I klase
Kapetan I klase
SveJug


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4341
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 2 Icon_minitime18.12.13 18:15

dinosaurus (citat):
Odlično znači bili ste mi u komšiluku...

Svake godine, redovno  Very Happy  Ove godine za 1 Maj, nazalost za vreme odmora direkt Svedska-CG. Procitaj moje starije postove, ima objasnjenje zasto.  Smile
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 2 Icon_minitime18.12.13 18:19

SveJug (citat):
Svake godine, redovno  Very Happy  Ove godine za 1 Maj, nazalost za vreme odmora direkt Svedska-CG. Procitaj moje starije postove, ima objasnjenje zasto.  Smile
 
Drago mi je da Vam se dopada  Very Happy
Na vrh Go down
dojran
Podporučnik
Podporučnik
dojran


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1334
ČLAN OD: : 2013-01-08
DOB : 60
M(j)esto Zagreb

Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 2 Icon_minitime18.12.13 19:37

milutins (citat):
Naravno da ima prohibicije,dozvoljeno je do 5 galona,oko 19 litara.
Ko moze da te kontrolise koliko peces rakije u podrumu?Ja imam prijatelja otisao mlad u penziju,vrhunski strucnjak za rakiju.Ima bakarni Kazan(mislim 80 litara)instaliran u podrumu,prikopcan na gas.Nas nekoliko pecemo rakiju kod njega.
Sto se tice suhomesnatih proizvoda kod caleta ovdje imam pushnicu za meso.
Trenutno se sushi,slanina,pork lions I rebra.
Kobasicu objesio prekljuce,danas nalozio trecu vatru,josh dan dva na dimu i posle skidam,2-3 nedelje provjetravanje bez dima.
Kobasice su 100%svinjsko meso,prednje noge.Od zacina biber i "madjarska paprika",so, preliv sa vodom tj,isjeckan garlic pustio vodu.
Crijeva su kombinacija,za frishke kobasice koristim prirodna crijeva .Ono sto dimim vjestacka.
Kobasice su vrhunskog kvaliteta-ipak moram priznati ni blizu po kvalitetu sa slavonskim .Kulen nepravim,nemam "bubu",niti bih znao.Oduvijek se pitam kako slavonci naprave taj kulen-vrh vrhova.
Nije puno osusheno,kad ga sijeces unutra je crven i vlazan-kako odrzi tu vlaznost to mi nikako nije jasno?
 
Nije ni kulen problem osim što koristiš crvene mišiće šunki(otuda boja).Ide isto paprika(ako želiš izbjeći apštosanje nemoj stavljati slatku papriku)sok od bijelog luka i biber i naravno sol.Probaj napuniti u deblje crijevo pa dobiješ ono što mi zovemo kulenova seka.Za kobasice isto pravilo,nikako ili što manje slatke paprike,doći će boja od mesa,naravno.S tim da je za kulen potrebno zrelije(meso starije svinje),nije dobro od 100-kilaša.Ako hoćeš izrazito crveni kulen ili kobasice ali bez slatke paprike,soliš nitritnom soli.Takvom soli soliš i meso za sušenje pa dobiješ prirodniju boju(crveniju).

Na vrh Go down
dojran
Podporučnik
Podporučnik
dojran


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1334
ČLAN OD: : 2013-01-08
DOB : 60
M(j)esto Zagreb

Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 2 Icon_minitime18.12.13 19:48

Kulen moraš oprezno dimit,jedan dan dim drugi zrak,pa opet tako i ne dimiš do potpune tvrdoće nego na polutvrdo pa onda samo zrak.Puno je dugotrajniji proces nego kod kobasica.
Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik
East&West


Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2557
ČLAN OD: : 2012-11-06
DOB : 68
M(j)esto BG

Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 2 Icon_minitime18.12.13 20:31

Lepo za videti, a može se nešto i naučiti


_________________
Bata Nidža, zvani Đole, u slobodno vreme iskusni politički radnik
Na vrh Go down
milutins
Kapetan I klase
Kapetan I klase



Forumska Spomenica 2009 Spomenica 2009
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4191
ČLAN OD: : 2009-08-19
DOB : 62

Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 2 Icon_minitime18.12.13 22:04

Stazio (citat):
A kada se domaći hleb/kruh malo ohladi narezati (gore spomenuti) pršut i domaći sir iz ulja.  Very Happy

[You must be registered and logged in to see this image.]

 
Domaci sir IZ ULJA?Da li je razlog drzanja sira u ulju zbog dugotrajnosti,ili arome?
Znam ranije da se meso,peceno ili sirovo drzalo u maslu do pojave zamrzivaca.

_________________
ko istinu gudi,gudalom ga po prstima biju
Na vrh Go down
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 59
M(j)esto ZAGREB

Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 2 Icon_minitime18.12.13 22:06

Radi se o maslinovom ulju a razlog je jedno i drugo.

_________________
Tko pjeva često zlo i misli
Na vrh Go down
milutins
Kapetan I klase
Kapetan I klase



Forumska Spomenica 2009 Spomenica 2009
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4191
ČLAN OD: : 2009-08-19
DOB : 62

Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 2 Icon_minitime18.12.13 22:36

dinosaurus (citat):
SveJug (citat):
milutins (citat):
Mene ove sipke podsetise na "Milosevu sablju"-specijalitet iz restorana Milosev Konak u Bg

Milutine, izgleda imas dobar ukus! Zasto, naime poznata mi je njihova kuhinja.  Wink

Odlično znači bili ste mi u komšiluku...

Rijetko idem u stari kraj.Kada stignem prvih 5-6 dana su rezevisani za beogradske restorane i obilazak mnogobrojnih prijatelja po metropoli.
Islo se u Orac(iznad hotela Slavije)na jagnjetinu-kazu da je zatvoren.
Rostilj u Milosev Konak,a cesto i u bastu partizanovog stadiona(grobar do daske),tamo sam degustirao izuzetno ukusnu becar sniclu.
Za domacu pogacu,sir,kajmak i sl,bila je jedna kafana brvnara na Avali"Mitrovica Dom"-na moju veliku zalost stradala je u pozaru.
Uvece se izlazilo u bastu pozorisne kafane, ako sviraju dzezeri,ili negdje na Skadarliju-tamo sam voleo Boemski Podrum.

_________________
ko istinu gudi,gudalom ga po prstima biju
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 2 Icon_minitime18.12.13 23:23

milutins (citat):
Rijetko idem u stari kraj.Kada stignem prvih 5-6 dana su rezevisani za beogradske restorane i obilazak mnogobrojnih prijatelja po metropoli.
Islo se u Orac(iznad hotela Slavije)na jagnjetinu-kazu da je zatvoren.
Rostilj u Milosev Konak,a cesto i u bastu partizanovog stadiona(grobar do daske),tamo sam degustirao izuzetno ukusnu becar sniclu.
Za domacu pogacu,sir,kajmak i sl,bila je jedna kafana brvnara na Avali"Mitrovica Dom"-na moju veliku zalost stradala je u pozaru.
Uvece se izlazilo u bastu   pozorisne kafane, ako sviraju dzezeri,ili negdje na Skadarliju-tamo sam voleo Boemski Podrum.
 
Jeste Milutin Orač je zatvoren poodavno a Konak radi,posebno je leti dobro....a Partizan No  navijam za Zvezdu  Very Happy Very Happy
Skadarlija kao uvek...

Na vrh Go down
lacoš
Kapetan
Kapetan
lacoš


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3968
ČLAN OD: : 2012-12-07

Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 2 Icon_minitime19.12.13 8:26

pera84 (citat):
Citava krava kod lokalnog farmera(sredjena kao u mesnici: svaka kategorija izrezana ili samljevena posebno) oko $5 po kg.
Kad kazem krava imajte na umu da se ovdje govedina racuna zivotinja stara oko 18 mjeseci, ne kao kod nas, Perava koja je pasla kad je Hrist hod'o zemljom.

Jučer tražio junetine da malo pomješam za kobasice.Zamalo da me nije kap udarila,1kg=66,90 kn,ili za naše Amere,1kg=12,09$.I sad nek se mi zdravo hranimo.I što je najgore meso je uvezeno iz Brazila ili Argentine.

Na vrh Go down
Stazio
Major
Major
Stazio


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 5085
ČLAN OD: : 2012-11-24
DOB : 57
M(j)esto HN

Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 2 Icon_minitime19.12.13 9:18

lacoš (citat):
pera84 (citat):
Citava krava kod lokalnog farmera(sredjena kao u mesnici: svaka kategorija izrezana ili samljevena posebno) oko $5 po kg.
Kad kazem krava imajte na umu da se ovdje govedina racuna zivotinja stara oko 18 mjeseci, ne kao kod nas, Perava koja je pasla kad je Hrist hod'o zemljom.

Jučer tražio junetine da malo pomješam za kobasice.Zamalo da me nije kap udarila,1kg=66,90 kn,ili za naše Amere,1kg=12,09$.I sad nek se mi zdravo hranimo.I što je najgore meso je uvezeno iz Brazila ili Argentine.

Možda ovamo putuje putničkim brodom, prvom klasom.  Wink 

 lol!
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan
Kapetan
lacoš


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3968
ČLAN OD: : 2012-12-07

Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: meni   Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 2 Icon_minitime19.12.13 10:57

Evo druže puk.da skratimo vrijeme čekanja,a i vrijeme je ručka,ja sam za sebe odabrao pa izvolite vi odabrati nešto sa menia.Piće propuštav vama na izbor(valjda će biti vino).Maxa neču povesti jer ne služe ribu Laughing 
 
1.Dimljena špic rebra spremljena na ćumuru servirana na vojvođanskom prilogu sa mladim kajmakom

2.Punjena rolovana beta vešalica u slanini sa dimljenim kačkavaljem servirana sa gurmanskim krompirom
3.Dimljena vešalica od vrata na žaru servirana sa domaćim crvenim lukom iz turšije i prženim krompirom  
4.Carski ražnjići od filea rolovan sa slaninom prilog prženi krompir sa mladim kajmakom
5.Karađordjeve šnicle – traditionali specijalitet  
6.Punjeni file sa kačkavaljem, prženim lukom, suvim šljivama, preliven sosom od belog vina, pečuraka, slanine i paprike
7.Leskovačka tradicionalna mućkatica servirana sa pire krompirom obogaćenim kajmakom
8.Barena dimljena butkica zapečena u glinenom tanjiru sa domaćim flekicama i preUvom od ren – krem sosa
9.Dimljena zapečena butkica u podvarku
10.Niški ćevap serviran na ljutom pindjuru i przenom krompiru
11.Leskovački gurmanski uštipci servirani na pire krompiru sa kajmakom
10.Pljeskavica na žaru servirana sa ljutenicom”kovac” i prženim krompirom .
na kajmaku – prilog prženi krompir


Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik
East&West


Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2557
ČLAN OD: : 2012-11-06
DOB : 68
M(j)esto BG

Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 2 Icon_minitime19.12.13 13:17

Prebacio ovde da ne kvarimo temu o služenju naših predaka.

lacoš (citat):
Evo druže puk.da skratimo vrijeme čekanja,a i vrijeme je ručka,ja sam za sebe odabrao pa izvolite vi odabrati nešto sa menia.Piće propuštav vama na izbor(valjda će biti vino).Maxa neču povesti jer ne služe ribu Laughing

1.Dimljena špic rebra spremljena na ćumuru servirana na vojvođanskom prilogu sa mladim kajmakom

2.Punjena rolovana beta vešalica u slanini sa dimljenim kačkavaljem servirana sa gurmanskim krompirom
3.Dimljena vešalica od vrata na žaru servirana sa domaćim crvenim lukom iz turšije i prženim krompirom  
4.Carski ražnjići od filea rolovan sa slaninom prilog prženi krompir sa mladim kajmakom
5.Karađordjeve šnicle – traditionali specijalitet  
6.Punjeni file sa kačkavaljem, prženim lukom, suvim šljivama, preliven sosom od belog vina, pečuraka, slanine i paprike
7.Leskovačka tradicionalna mućkatica servirana sa pire krompirom obogaćenim kajmakom
8.Barena dimljena butkica zapečena u glinenom tanjiru sa domaćim flekicama i preUvom od ren – krem sosa
9.Dimljena zapečena butkica u podvarku
10.Niški ćevap serviran na ljutom pindjuru i przenom krompiru
11.Leskovački gurmanski uštipci servirani na pire krompiru sa kajmakom
10.Pljeskavica na žaru servirana sa ljutenicom”kovac” i prženim krompirom .
na kajmaku – prilog prženi krompir

Neka dođe i Max, u Kovaču ima za svačiji ukus! Zaslužio je za besplatan prevod.  Laughing

_________________
Bata Nidža, zvani Đole, u slobodno vreme iskusni politički radnik
Na vrh Go down
BEOGRAD
Podporučnik
Podporučnik
BEOGRAD


Prim(j)eran Vojnik PV
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 1648
ČLAN OD: : 2013-03-15
M(j)esto Scottsdale

Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 2 Icon_minitime19.12.13 13:44

lacoš (citat):
Jučer tražio junetine da malo pomješam za kobasice.Zamalo da me nije kap udarila,1kg=66,90 kn,ili za naše Amere,1kg=12,09$.I sad nek se mi zdravo hranimo.I što je najgore meso je uvezeno iz Brazila ili Argentine.


Ako ti je za utehu nije ni kod mene jeftinije a sto se cene kod vas tice sta da ti kazem. Mora i Todoric malo da zaradi. Very Happy
Na vrh Go down
milutins
Kapetan I klase
Kapetan I klase



Forumska Spomenica 2009 Spomenica 2009
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4191
ČLAN OD: : 2009-08-19
DOB : 62

Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 2 Icon_minitime19.12.13 13:59

Za kobasicu u proslu subotu kupio 120 funti svinjetine,prednje noge bez kosti u Restoran Depot -ukupna cijena $150
1 funta/454 gr
1 kg ispod $3

Junetina je otprilike isto(argentinska)
Jagnjetina i jaretina oko $4/kg(Novi Zeland).
Cijene su na veliko,pakovanja od po 30-ak kg,jagnjad su manja oko 20 -ak kg.
Najjevtinija kupovina je na farmerskim pijacama,pre 3 godine sam kupio bika od 400 kg(grupno smo pravili "specijalitete")platili na pijaci $380,dodaj josh $120 za transport i klaonicu

_________________
ko istinu gudi,gudalom ga po prstima biju
Na vrh Go down
Srdjan Radovanov
Vodnik
Vodnik



BROJ POSTOVA: : 432
ČLAN OD: : 2013-12-16

Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 2 Icon_minitime19.12.13 14:24

Marenda u zimskom lovu ...  Very Happy 
 
[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
BEOGRAD
Podporučnik
Podporučnik
BEOGRAD


Prim(j)eran Vojnik PV
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 1648
ČLAN OD: : 2013-03-15
M(j)esto Scottsdale

Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 2 Icon_minitime19.12.13 14:26

Milutine ne pali narod sa tim cenama, jer je Restaurant Depot prodavnica za vlasnike restorana gde je obavezno clanstvo .Gde li samo nadje argentinsku junetinu??? Ja je barem nikada nisam video.
Na vrh Go down
milutins
Kapetan I klase
Kapetan I klase



Forumska Spomenica 2009 Spomenica 2009
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4191
ČLAN OD: : 2009-08-19
DOB : 62

Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 2 Icon_minitime19.12.13 14:36

BEOGRAD (citat):
Milutine ne pali narod sa tim cenama, jer je Restaurant Depot prodavnica za vlasnike restorana gde je obavezno clanstvo .Gde li samo nadje argentinsku junetinu??? Ja je barem nikada nisam video.

Slabo ti poznajes neke stvari.
Restoran Depot jeste lanac prodavnica gdje se snabdijevaju restorani.
Njihovu karticu moze dobiti BILO KO sa registrovanom firmom bilo kojeg vrsta posla..
Sve sto treba je Federal Identification Number(FIN)

Uostalom evo ti link,provjeri cijene i eventualnu registraciju [You must be registered and logged in to see this link.]

_________________
ko istinu gudi,gudalom ga po prstima biju
Na vrh Go down
BEOGRAD
Podporučnik
Podporučnik
BEOGRAD


Prim(j)eran Vojnik PV
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 1648
ČLAN OD: : 2013-03-15
M(j)esto Scottsdale

Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 2 Icon_minitime19.12.13 14:45

milutins (citat):
Slabo ti poznajes neke stvari.
Restoran Depot jeste lanac prodavnica gdje se snabdijevaju restorani.
Njihovu karticu moze dobiti BILO KO sa registrovanom firmom bilo kojeg vrsta posla..
Sve sto treba je Federal Identification Number(FIN)

I kako se sada to razlikuje od onoga sto sam ja napisao? Nije mesto gde bilo ko moze da udje i kupi vec je pristup ogranicen samo clanovima. Samim tim cene nisu one koje placa obican narod po prodavnicama.
Nego ozbiljno gde nadje argentinsku junetinu?
Na vrh Go down
milutins
Kapetan I klase
Kapetan I klase



Forumska Spomenica 2009 Spomenica 2009
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4191
ČLAN OD: : 2009-08-19
DOB : 62

Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 2 Icon_minitime19.12.13 15:07

Napisao si da u Restoran Depot mogu kupovati samo vlasnici restorana-tu je razlika.
Argentinsku govedinu mozes kupiti na nekoliko lokacija osim Restoran Depot-a.
Uvozi je Tyson Foods-kod mene u nj mozes da kupis u Newark-"Valley Provisions Inc

ps-imash je u NYC,nemogu se sjetiti adrese,znam lokaciju-moguce je da se zove "Farmers Market"-negdje oko W12-e,10 ili 11-a av??
Cijena?najbolja u gradu-striktno je diktira Dow Jones-provjerish izjutra na berzi i to je to

_________________
ko istinu gudi,gudalom ga po prstima biju
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 2 Icon_minitime19.12.13 16:21

lacoš (citat):
Evo druže puk.da skratimo vrijeme čekanja, a i vrijeme je ručka, ja sam za sebe odabrao pa izvolite vi odabrati nešto sa menia. Piće propuštav vama na izbor(valjda će biti vino). Maxa neču povesti jer ne služe ribu Laughing

1.Dimljena špic rebra spremljena na ćumuru servirana na vojvođanskom prilogu sa mladim kajmakom
6.Punjeni file sa kačkavaljem, prženim lukom, suvim šljivama, preliven sosom od belog vina, pečuraka, slanine i paprike
7.Leskovačka tradicionalna mućkatica servirana sa pire krompirom obogaćenim kajmakom
9.Dimljena zapečena butkica u podvarku
11.Leskovački gurmanski uštipci servirani na pire krompiru sa kajmakom
 
Evo, može nešto od ovoga...  Very Happy 
Iako bih rado i neku štuku ili smuđa, nisam odavno ...  Wink 
 
 
East&West (citat):
Neka dođe i Max, u Kovaču ima za svačiji ukus! Zaslužio je za besplatan prevod.  Laughing
 
To je čas posla, druže E&W, mogu i zatvorenih očiju... Smile 
Pokazivao sam kćeri koja su u ćirilici različita slova (ima 6 god.), pa bivša žena digla galamu što maltretiram dijete s tim. Tako da je moram potajno učit.
Ide joj i kineski, izneneđujuće dobro...  Very Happy

Na vrh Go down
milutins
Kapetan I klase
Kapetan I klase



Forumska Spomenica 2009 Spomenica 2009
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4191
ČLAN OD: : 2009-08-19
DOB : 62

Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 2 Icon_minitime19.12.13 16:46

Jesmo vala navalili sa ovim mesnatim proizvodima kao da nije post u obje konfesije.
Posno prase,posno jagnje,postan staffing-josh ako je na nekom splavu-post na vodi.
Sezona je ribe,ajvara,pekmeza......
Strogi post do 7 januara,kod strine sam 25 decembra na rucku-naravno za mene specijalno riba i ostale posne djakonije.
Eto fine prilike da se "omrsim"sa posnom hranom

_________________
ko istinu gudi,gudalom ga po prstima biju
Na vrh Go down
BEOGRAD
Podporučnik
Podporučnik
BEOGRAD


Prim(j)eran Vojnik PV
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 1648
ČLAN OD: : 2013-03-15
M(j)esto Scottsdale

Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 2 Icon_minitime19.12.13 16:52

Zato si ti znaci kupio samo 50 kila mesa za kobasice. Koliko bi tek kupio da ne postis. Very Happy 
Na vrh Go down
pera84
Podpukovnik
Podpukovnik
pera84


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
BROJ POSTOVA: : 6178
ČLAN OD: : 2011-03-17
M(j)esto USA

Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 2 Icon_minitime19.12.13 17:16

Beograde, Milutine, danas je Sveti Nikola. Hoce li se ugurati gdje noge pod sto?
Na vrh Go down
milutins
Kapetan I klase
Kapetan I klase



Forumska Spomenica 2009 Spomenica 2009
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4191
ČLAN OD: : 2009-08-19
DOB : 62

Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 2 Icon_minitime19.12.13 19:12

Naravno danas idemo kod prijatelja u Pa-nekih 70-ak milja voznje,standardna procedura.
Najvishe volim ono kad domacici predajem poklone i cvijece"Joj niste trebali "je obavezno Smile 

_________________
ko istinu gudi,gudalom ga po prstima biju
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 58
M(j)esto Kraljevo

Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 2 Icon_minitime19.12.13 21:34

Upravo sam stigao sa slave,Prvi put u restoranu- valjda je to sada moderno.No i pored toga lepo sam se proveo.
Na vrh Go down
milutins
Kapetan I klase
Kapetan I klase



Forumska Spomenica 2009 Spomenica 2009
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4191
ČLAN OD: : 2009-08-19
DOB : 62

Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 2 Icon_minitime19.12.13 21:57

Ja krecem za par minuta.Nisam ljubitelj tih novatorija u slavskim obredima.Slava u restoranu je za mene notorna glupost.Da li je bila ikona?Necu valjda ikonu sa istocnog zida slavske sobe skidati i nositi u kafanu!Ko sluzi goste?Konobari ili domacin?
Slava nije party-postovanje prema precima , svecu zastitniku i treba da se slavi u kuci,stanu.
Osim naravno u ekstremnim slucajevima- u rovu i sl.

_________________
ko istinu gudi,gudalom ga po prstima biju
Na vrh Go down
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 59
M(j)esto ZAGREB

Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 2 Icon_minitime19.12.13 22:10

dpuric (citat):
Upravo sam stigao sa slave,Prvi put u restoranu- valjda je to sada moderno.No i pored toga lepo sam se proveo.
I u 21:34 došao doma  Shocked kao da si bio na nekoj pionirskoj zabavi  lol! 
Opiši malo redosljed jela  Very Happy znaš kako to Bojnik radi Smile

_________________
Tko pjeva često zlo i misli
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 58
M(j)esto Kraljevo

Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 2 Icon_minitime19.12.13 22:17

Moji prijatelji odlucili od ove godine da slave u restoranu(mada to kod nas nije uobicajeno ali se ova novotarija izgleda sve vise prima)
- Dobrodoslica
- Kafa
- Predjelo (riblji cevapi i pljeskavice, posni kackavalj, pecurke)
- sarma
- pasulj prebranac
- przena somovina
- pecena pastrmka
- vocna torta
PICE - sve vreme.
Ranijih godina sedelo se duze, ali restoran je restoran.Oko 9 osoblje restorana kao otvara prozore da malo provetre (pusi se) promaja ovamo - onamo, ajmo kuci.
Na vrh Go down
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 59
M(j)esto ZAGREB

Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 2 Icon_minitime19.12.13 22:22

Ovo je sve nešto riblje  Shocked ili ja nisam upoznat sa običajima  scratch  očekivao sam carstvo mesa Smile

_________________
Tko pjeva često zlo i misli
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 58
M(j)esto Kraljevo

Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 2 Icon_minitime19.12.13 22:24

Sve slave do Bozica su posne
Na vrh Go down
BEOGRAD
Podporučnik
Podporučnik
BEOGRAD


Prim(j)eran Vojnik PV
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 1648
ČLAN OD: : 2013-03-15
M(j)esto Scottsdale

Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 2 Icon_minitime19.12.13 22:26

A od cega je onda bila sarma ako je slava posna?
Mozda je to po nekom novom pravilu ali se kod mene uvek za Sv. Nikolu krkala prasetina i jagnjetina.
Na vrh Go down
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 59
M(j)esto ZAGREB

Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 2 Icon_minitime19.12.13 22:27

Eto nisam znao.

_________________
Tko pjeva često zlo i misli
Na vrh Go down
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 59
M(j)esto ZAGREB

Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 2 Icon_minitime19.12.13 22:27

BEOGRAD (citat):
A od cega je onda bila sarma ako je slava posna?
Mozda je to po nekom novom pravilu ali se kod mene uvek za Sv. Nikolu krkala prasetina i jagnjetina.

To sam i ja u prvi mah očekivao.

_________________
Tko pjeva često zlo i misli
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 58
M(j)esto Kraljevo

Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 2 Icon_minitime19.12.13 22:29

Postoji posna sarma (bez mesa)
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 2 Icon_minitime19.12.13 22:32

BEOGRAD (citat):
A od cega je onda bila sarma ako je slava posna?
Mozda je to po nekom novom pravilu ali se kod mene uvek za Sv. Nikolu krkala prasetina i jagnjetina.

Po novom pravilu se krkala prasetina....po starom je Sv. Nikola posna slava
Na vrh Go down
milutins
Kapetan I klase
Kapetan I klase



Forumska Spomenica 2009 Spomenica 2009
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4191
ČLAN OD: : 2009-08-19
DOB : 62

Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 2 Icon_minitime19.12.13 22:36

BEOGRAD (citat):
A od cega je onda bila sarma ako je slava posna?
Mozda je to po nekom novom pravilu ali se kod mene uvek za Sv. Nikolu krkala prasetina i jagnjetina.

Strasno???Jagnjetina i prasetina za Sv Nikolu?
Pa to je bilo jedino izmedju dva rata oko Mostara i u Boki ponegdje.

_________________
ko istinu gudi,gudalom ga po prstima biju
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan I klase
Kapetan I klase
SveJug


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4341
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 2 Icon_minitime19.12.13 22:41

dpuric (citat):
Moji prijatelji odlucili od ove godine da slave u restoranu(mada to kod nas nije uobicajeno ali se ova novotarija izgleda sve vise prima)
- Dobrodoslica
- Kafa

- Predjelo (riblji cevapi i pljeskavice, posni kackavalj, pecurke)
- sarma
- pasulj prebranac

- przena somovina
- pecena pastrmka
- vocna torta
PICE - sve vreme
.
Ranijih godina sedelo se duze, ali restoran je restoran.Oko 9 osoblje restorana kao otvara prozore da malo provetre (pusi se) promaja ovamo - onamo, ajmo kuci.
 
U celini isto kao ovde plus 2 vrste lososa. Pusenje STROGO zabranjeno, svuda.  Twisted Evil
Na vrh Go down
Stazio
Major
Major
Stazio


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 5085
ČLAN OD: : 2012-11-24
DOB : 57
M(j)esto HN

Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 2 Icon_minitime19.12.13 23:10

Posna slava: za predjelo slana sardela (može i hobotnica "na salatu" i riblja pašteta) ,brodet, bakalar (na bijelo ili u komadima sa krompirom), lignje (na razne načine) i nešto od ribe (pečeno ili prženo), obično ništa luksuzno. Prebranci, somovi i ostalo u jelovniku su novijeg datuma, najčešće ih i nema.
Štrudla sa jabukom, grožđicama i cimetom obavezna i sitni posni kolači.
I naravno, pristojan ručak/večera uz razgovor i šalu ali bez muzika, harmonika, pjevača i sl.
Tako se slavilo i slavi u Boki.
Na vrh Go down
pera84
Podpukovnik
Podpukovnik
pera84


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
BROJ POSTOVA: : 6178
ČLAN OD: : 2011-03-17
M(j)esto USA

Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 2 Icon_minitime19.12.13 23:38

Sarma se pravi s mljevenom ribom.
Nekoliko godina sam proveo u Novoj Varosi, podno Zlatara. Odem prvi put kod nekih poznanika za Svetog Nikolu, sve na stolu posna jela. I narezan prsut?!?!
Sta je ovo ljudi? Prsut.
Znam ja da je prsut, nisam blesav, al' otkud meso za posnu slavu? Aj' sta ti znas, ti si Bosanac.  Laughing 
Na vrh Go down
BEOGRAD
Podporučnik
Podporučnik
BEOGRAD


Prim(j)eran Vojnik PV
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 1648
ČLAN OD: : 2013-03-15
M(j)esto Scottsdale

Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 2 Icon_minitime19.12.13 23:41

milutins (citat):
Strasno???Jagnjetina i prasetina za Sv Nikolu?
Pa to je bilo jedino izmedju dva rata oko Mostara i u Boki ponegdje.

I u Vrcinu do 1985te.
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik
bojnik


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2744
ČLAN OD: : 2012-11-13
DOB : 59
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 2 Icon_minitime19.12.13 23:46

Dečki moji, sve štima, običaji, vjerske svetkovine se moraju poštivati (tko drži do njih), no nema ni sprovoda ni verestovanja bez mesa i dobre meze, osobnog sam mišljenja da će dragi Bog zažmiriti na jedno oko (ma koliko to nekome bilo bogohulno),  ako čemo zbog hrane naje......, e onda neka to bude sa punim stomakom.
 
[You must be registered and logged in to see this image.]
 
PS vegetarijanci nemoj da mi se mešate u temu, begaj na zelenu stranicu

Na vrh Go down
Stazio
Major
Major
Stazio


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 5085
ČLAN OD: : 2012-11-24
DOB : 57
M(j)esto HN

Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 2 Icon_minitime19.12.13 23:51

A ti bojniče nemoj da nam "praviš zazubice". Sjećaš li se onih inspirativnih ćevapa sa početka teme?  Smile 

 lol!
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik
bojnik


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2744
ČLAN OD: : 2012-11-13
DOB : 59
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 2 Icon_minitime19.12.13 23:54

Ti su moj prijatelju davno ekološki prerađeni, red je na novim generacijama čevapa, pošto je sutra petak, i imam neku ribetinu, u subotu idu čevapi + luk + ajvar + somuni (ima ih i kod mene u pekari) i još kojekavi dodatci. pirat
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan
Kapetan
lacoš


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3968
ČLAN OD: : 2012-12-07

Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 2 Icon_minitime20.12.13 7:31

dpuric (citat):
Sve slave do Bozica su posne
 
E ovo nisam znao.Kod nas nema posta(za Sv.Nikolu nikako),riba se jede na Badnjak,ali to nije službeni(crkveni)post(više tradicija).U godini su službeno dva posta-Veliki Petak i Pepelnica.
Jeli  to u Pravoslavaca tradicija ili je to po crkvenom pravilu?
Reko je moj pokojni deda, grijeh neide u usta nego iz usta, jedi ti sinek kaj ti je dobro i dok ima. Laughing

Na vrh Go down
SveJug
Kapetan I klase
Kapetan I klase
SveJug


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4341
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 2 Icon_minitime20.12.13 8:29

Nisam ni znao da je zena ovo sinoc dobila od gazdarice.  Smile 

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik
bojnik


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2744
ČLAN OD: : 2012-11-13
DOB : 59
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 2 Icon_minitime20.12.13 11:30

A ti po obićaju ujutro sve smazao, dali si barem tanjurić oprao ili je to dočekalo ženu Wink 

_________________
Quidquid latine dictum sit, altum videtur. – Šta god se kaže na latinskom, zvuči mudro.
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan
Kapetan
lacoš


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3968
ČLAN OD: : 2012-12-07

Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 2 Icon_minitime20.12.13 11:39

bojnik (citat):
A ti po obićaju ujutro sve smazao, dali si barem tanjurić oprao ili je to dočekalo ženu Wink 

Ženi če ostat fotografija i umazan tanjur Laughing
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik
bojnik


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2744
ČLAN OD: : 2012-11-13
DOB : 59
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 2 Icon_minitime20.12.13 15:56

Tako je što se nije ranije ustala, jerbo kaže stara poslovica: Tko rano rani smaže sve sa tanjura. study 

_________________
Quidquid latine dictum sit, altum videtur. – Šta god se kaže na latinskom, zvuči mudro.
Na vrh Go down
milutins
Kapetan I klase
Kapetan I klase



Forumska Spomenica 2009 Spomenica 2009
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4191
ČLAN OD: : 2009-08-19
DOB : 62

Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 2 Icon_minitime20.12.13 16:11

lacoš (citat):
dpuric (citat):
Sve slave do Bozica su posne
 
E ovo nisam znao.Kod nas nema posta(za Sv.Nikolu nikako),riba se jede na Badnjak,ali to nije službeni(crkveni)post(više tradicija).U godini su službeno dva posta-Veliki Petak i Pepelnica.
Jeli  to u Pravoslavaca tradicija ili je to po crkvenom pravilu?
Reko je moj pokojni deda, grijeh neide u usta nego iz usta, jedi ti sinek kaj ti je dobro i dok ima. Laughing 

U Pravoslavlju po crkvenim pravilima postoje 4 posta
1 UskrsnjI(Casni)post
2Petrovski
3Gospojinski
4Bozicni
Svaka srijeda i petak u toku godine osim trapavih sedmica(od Bozica do Bogojavljenja).
Sve slave koje su u toku posta su naravno posne kao i one koje padnu u srijedu ili petak a nismo u posTu-osim slava u trapavim sedmicama-npr Sv Stefan 9-og januara je uvijek mrsna slava posto je u trapavoj sedmici.
Kako je kod katolika-isto 4 posta,isto se posti srijedom i petkom-nisam siguran za trapave sedmice.
Moja strina je katolkinja iz Posavine,posti ovaj bozicni post identicno kao i mi pravoslavci.

PS-Postoji i individualni tzv zavjetni post

_________________
ko istinu gudi,gudalom ga po prstima biju
Na vrh Go down
Sponsored content





Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme) - Page 2 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)
Na vrh 
Stranica 2/20Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3 ... 11 ... 20  Next
 Similar topics
-
» Samo za ljubitelje prave hrane (treći dio teme)
» Samo za ljubitelje prave hrane (IV)
» Samo za ljubitelje prave hrane (prvi dio teme)
» Za Ljubitelje Dobre Kapljice
» Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988.

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: 
OTVORENA CIVILNA PLATFORMA
 :: RAZNO
-
Idi na: