FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 VJERA I VJERSKE LITURGIJE

Go down 
+35
ZAGORAC
Lala Basaid
Dinko
hadzija68
Jozo Trklja
Mostarac
mirko bratuš
semsudin
pukovnik
BEOGRAD
pera84
Zemce
Srdjan Radovanov
PORUCNIK
013gonzo
alexandar
gerard ford
Zoran Francuski
Mandarin Stari
lili hop
vladimir
bojnik
Matrix
SveJug
Stazio
VBČ
purger
KIKIRIKI
Marduk
dinosaurus
East&West
dpuric
Max Blitz
milutins
lacoš
39 posters
Idi na stranicu : Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 14 ... 20  Next
AutorPoruka
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

VJERA I VJERSKE LITURGIJE - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VJERA I VJERSKE LITURGIJE   VJERA I VJERSKE LITURGIJE - Page 8 Icon_minitimeTue 8 Dec 2015 - 19:26

10 zapovijedi ateista svih zemalja...

[You must be registered and logged in to see this link.]


1. Budite otvorena uma i voljni mijenjati svoja uvjerenja u skladu s novim dokazima.

2. Težite razumijevanju onoga što je najvjerojatnije istina, a ne vjerovanju u ono što želite da je istina.

3. Znanstvena metoda je najpouzdaniji način razumijevanja prirodnog svijeta.

4. Svaka osoba ima pravo kontrolirati vlastito tijelo.

5. Bog nije nužan da biste bili bolja osoba ili živjeli potpunim i smislenim životom.

6. Vodite brigu o posljedicama vaših postupaka i za njih preuzmite odgovornost.

7. Postupajte prema drugima onako kako želite da oni postupaju prema vama i kako oni žele da se prema njima postupa. Imajte na umu njihovo stajalište.

8. Naša je odgovornost brinuti o drugima i o budućim generacijama.

9. Ne postoji samo jedan ispravan način življenja.

10. Ostavite svijet boljim mjestom nego kakvim ste ga zatekli.

Na vrh Go down
pukovnik
Poručnik
Poručnik
pukovnik


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2090
ČLAN OD: : 2012-02-29

VJERA I VJERSKE LITURGIJE - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VJERA I VJERSKE LITURGIJE   VJERA I VJERSKE LITURGIJE - Page 8 Icon_minitimeTue 8 Dec 2015 - 23:34

VBČ (citat):

Zaista me zanima tko je ta "organizatorica" i tko joj je dao autoritet da zabranjuje put razvedenima i rastavljenima. Budući da navodna ukazanja nisu priznata, ne radi se o svetištu pa nitko iz Crkve ne smije organizirati službena hodočašća, a oni bi imali autoritet da nekome zabrane put.
Dakle "organizatorica" priča gluposti. To je privatno organizirano putovanje i kojekakve zabrane nemaju nikakvu osnovu.

Kako to nije područje mojeg interesa zanima me mora li neko mjesto nužno imati priznata ukazanja da bi bilo proglašeno svetištem. Koliko znam U Mariji Bistrici nije bilo nikakvih ukazanja pa je jedno od najpopularnijih i najposjećenijih marijanskih svetišta. I priznato.

_________________
Semper Fidelis
Na vrh Go down
VBČ
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
VBČ


Veteran Foruma SP
Forumska Spomenica 2009 FS
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 14543
ČLAN OD: : 2009-05-01

VJERA I VJERSKE LITURGIJE - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VJERA I VJERSKE LITURGIJE   VJERA I VJERSKE LITURGIJE - Page 8 Icon_minitimeWed 9 Dec 2015 - 0:56

pukovnik (citat):
VBČ (citat):

Zaista me zanima tko je ta "organizatorica" i tko joj je dao autoritet da zabranjuje put razvedenima i rastavljenima. Budući da navodna ukazanja nisu priznata, ne radi se o svetištu pa nitko iz Crkve ne smije organizirati službena hodočašća, a oni bi imali autoritet da nekome zabrane put.
Dakle "organizatorica" priča gluposti. To je privatno organizirano putovanje i kojekakve zabrane nemaju nikakvu osnovu.

Kako to nije područje mojeg interesa zanima me mora li neko mjesto nužno imati priznata ukazanja da bi bilo proglašeno svetištem. Koliko znam U Mariji Bistrici nije bilo nikakvih ukazanja pa je jedno od najpopularnijih i najposjećenijih marijanskih svetišta. I priznato.

Koliko znam, ne mora biti ukazanja da bi mjesto bilo priznato svetištem.

No o tomu odlučuje mjesni biskup, ako je riječ o mjesnom svetištu, biskupska konferencija ako je riječ o nacionalnom svetištu
odnosno Papa ako je riječ o medjunarodnom svetištu. 

No kad je u priči i ukazanje, onda se čeka da ukazanje bude priznato da bi i status svetišta bio priznat.
Doduše, često se Medjugorje laički naiziva svetištem, što ono nije niti se s crkvenog stajališta smije nazivati
i tretirati.

Marija Bistrica je, koliko sam mogao pronaći, nacionalno svetište.

_________________
Inta ilaahi, inta abuye, Inta habibi wikullil muna...
Na vrh Go down
https://jna-sfrj.forumbo.net
milutins
Kapetan I klase
Kapetan I klase



Forumska Spomenica 2009 FS
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4379
ČLAN OD: : 2009-08-19
DOB : 63

VJERA I VJERSKE LITURGIJE - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VJERA I VJERSKE LITURGIJE   VJERA I VJERSKE LITURGIJE - Page 8 Icon_minitimeWed 9 Dec 2015 - 1:38

VBC stavio si interesantan link u vezi kvasnog i bezkvasnog hleba/kruha za vrijeme pricesca.Apsolutno mi je jasno zbog cega je kod rimskog krila bezkvasni(tajna/poslednja vecera)a kod istocnog krila kvasni,razlicit prilaz euharistiji.
Pitanje je.
Da li vjernici rimskog krila u toku posta koriste kvasni ili bezkvasni hleb.Kod nas istocnog krila je iskljucivo kvasni?

_________________
ko istinu gudi,gudalom ga po prstima biju
Na vrh Go down
VBČ
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
VBČ


Veteran Foruma SP
Forumska Spomenica 2009 FS
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 14543
ČLAN OD: : 2009-05-01

VJERA I VJERSKE LITURGIJE - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VJERA I VJERSKE LITURGIJE   VJERA I VJERSKE LITURGIJE - Page 8 Icon_minitimeWed 9 Dec 2015 - 1:51

Što se tiče posta je li kruh kvasni ili beskvasni ne igra ulogu

_________________
Inta ilaahi, inta abuye, Inta habibi wikullil muna...
Na vrh Go down
https://jna-sfrj.forumbo.net
milutins
Kapetan I klase
Kapetan I klase



Forumska Spomenica 2009 FS
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4379
ČLAN OD: : 2009-08-19
DOB : 63

VJERA I VJERSKE LITURGIJE - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VJERA I VJERSKE LITURGIJE   VJERA I VJERSKE LITURGIJE - Page 8 Icon_minitimeWed 9 Dec 2015 - 3:05

U nedelju posle liturgije u nasoj crkvenoj sali odrzano je predavanje o postu.To je uobicajeno u toku posta u sklopu vjeronauke za odrasle.Bilo je tu rijeci o kvasnom i bezkvasnom hlebu,o pricescu uopste,kao i o nacinu posta i njegovoj promjeni kroz istoriju.Tu sam cuo veoma interesantan,meni do sada nepoznat podatak,Nekada je pravoslavni post bio dosta slican muslimanskom,nije se nista jelo ni pilo od izlaska do zalaska sunca.Nocu bi se uzimala posna hrana.

_________________
ko istinu gudi,gudalom ga po prstima biju
Na vrh Go down
VBČ
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
VBČ


Veteran Foruma SP
Forumska Spomenica 2009 FS
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 14543
ČLAN OD: : 2009-05-01

VJERA I VJERSKE LITURGIJE - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VJERA I VJERSKE LITURGIJE   VJERA I VJERSKE LITURGIJE - Page 8 Icon_minitimeWed 9 Dec 2015 - 23:33

milutins (citat):
U nedelju posle liturgije u nasoj crkvenoj sali odrzano je predavanje o postu.To je uobicajeno u toku posta u sklopu vjeronauke za odrasle.Bilo je tu rijeci o kvasnom i bezkvasnom hlebu,o pricescu uopste,kao i o nacinu posta i njegovoj promjeni kroz istoriju.Tu sam cuo veoma interesantan,meni do sada nepoznat podatak,Nekada je pravoslavni post bio dosta slican muslimanskom,nije se nista jelo ni pilo od izlaska do zalaska sunca.Nocu bi se uzimala posna hrana.

Nisam znao za ovo.

_________________
Inta ilaahi, inta abuye, Inta habibi wikullil muna...
Na vrh Go down
https://jna-sfrj.forumbo.net
alexandar
Kapetan I klase
Kapetan I klase



Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 4561
ČLAN OD: : 2011-06-23

VJERA I VJERSKE LITURGIJE - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VJERA I VJERSKE LITURGIJE   VJERA I VJERSKE LITURGIJE - Page 8 Icon_minitimeWed 9 Dec 2015 - 23:57

Ja isto ne znam.
Moze biti , a i sigurno je , da se ranije vise osecao i "cinio" duhovni post , paralelno sa telesnim.
Ne zaboravimo da je telesni post nistavan bez duhovnog.
Na vrh Go down
VBČ
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
VBČ


Veteran Foruma SP
Forumska Spomenica 2009 FS
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 14543
ČLAN OD: : 2009-05-01

VJERA I VJERSKE LITURGIJE - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VJERA I VJERSKE LITURGIJE   VJERA I VJERSKE LITURGIJE - Page 8 Icon_minitimeThu 10 Dec 2015 - 0:03

alexandar (citat):
Ja isto ne znam.
Moze biti , a i sigurno je , da se ranije vise osecao i "cinio" duhovni post , paralelno sa telesnim.
Ne zaboravimo da je telesni post nistavan bez duhovnog.

Da upravo to! Imao sam priliku vidjeti svašta. Npr. jedna muslimanka mi pričala kako cijeli dan gleda TV,
da joj brže prodje dan (post). Jedna pravoslavka priča da za post nabavi sir od soje, hrenovke od soje, svašta od soje,
i ispadne super post. Mislim da ovi ljudi ne kuže smisao posta.

_________________
Inta ilaahi, inta abuye, Inta habibi wikullil muna...
Na vrh Go down
https://jna-sfrj.forumbo.net
alexandar
Kapetan I klase
Kapetan I klase



Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 4561
ČLAN OD: : 2011-06-23

VJERA I VJERSKE LITURGIJE - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VJERA I VJERSKE LITURGIJE   VJERA I VJERSKE LITURGIJE - Page 8 Icon_minitimeThu 10 Dec 2015 - 0:16

Da . Apsolutno ne razumeju. Vecina.!
To je sve ispalo toliko smesno ,moram reci, da cesto ljudi poste , a ne znaju zasto.

Nije ni cudo . Na kraju krajeva sa jedne strane Crkva se i ne trudi bas da pojednostavi objasnjenja i ucini ih dostupnim svima. A sa druge strane vernici i nisu bas zainteresovani da sami udju u srz i nauce nesto. I jos povrh svega , savremeni nacin zivota nas u mnogome udaljava i od pomisli a kamo li cinjenja posta.
Na vrh Go down
gerard ford
Podporučnik
Podporučnik



Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1636
ČLAN OD: : 2014-03-12
M(j)esto Jaska

VJERA I VJERSKE LITURGIJE - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VJERA I VJERSKE LITURGIJE   VJERA I VJERSKE LITURGIJE - Page 8 Icon_minitimeThu 10 Dec 2015 - 12:41

VBČ
,, Mislim da ovi ljudi ne kuže smisao posta.,,Točno tako.

[You must be registered and logged in to see this link.]





Veza između molitve i posta i zaustavljanja ratova poznata je od davnina, još od biblijskih vremena, sjetimo se samo primjera iz 2. Knjige Ljetopisa 20,18-23 kad je kralj Jošafat molitvom slavljenja rastjerao čete Amonaca i Moapaca pa je Izrael opet mogao uživati mir u svojoj zemlji. U 17. stoljeću kršćani su pobijedili višestruko jaču tursku vojsku kod Beča, koja je nakon zazivanja pomoći od Blažene Djevice Marije, jednostavno ustuknula i više se nije vratila. Od toga vremena je ostao blagdan imena Marijina koji se slavi  12. 09. Gospa je 25. 01. 2001. Preko vidjelaca u Međugorju rekla: 'Ponavljam vam još jedanput: Samo se molitvom i postom i ratovi mogu zaustaviti, ratovi vaše nevjere i straha za budućnost.' .
Na vrh Go down
VBČ
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
VBČ


Veteran Foruma SP
Forumska Spomenica 2009 FS
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 14543
ČLAN OD: : 2009-05-01

VJERA I VJERSKE LITURGIJE - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VJERA I VJERSKE LITURGIJE   VJERA I VJERSKE LITURGIJE - Page 8 Icon_minitimeThu 10 Dec 2015 - 14:02


"Gospa" moze trazit sto god hoce, no katolicka Crkva je definirala sto se trazi:

[You must be registered and logged in to see this link.]

_________________
Inta ilaahi, inta abuye, Inta habibi wikullil muna...
Na vrh Go down
https://jna-sfrj.forumbo.net
alexandar
Kapetan I klase
Kapetan I klase



Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 4561
ČLAN OD: : 2011-06-23

VJERA I VJERSKE LITURGIJE - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VJERA I VJERSKE LITURGIJE   VJERA I VJERSKE LITURGIJE - Page 8 Icon_minitimeSat 19 Dec 2015 - 22:02

Pre primanja hriscanstva Srbi su bili mnogobozacki narod. Pored vrhovnog boga Peruna, koga su svi postovali, svaki dom je imao i svoje domace bozanstvo.
U tom duhu , jedna od glavnih odlika srpskog Pravoslavlja, za koju ne zna ostali hriscanski svet, jeste krsna slava.

Krsna slava u mom Domu.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Molitva Svetom Ocu Nikoli
Na vrh Go down
Srdjan Radovanov
Vodnik
Vodnik



BROJ POSTOVA: : 432
ČLAN OD: : 2013-12-16

VJERA I VJERSKE LITURGIJE - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VJERA I VJERSKE LITURGIJE   VJERA I VJERSKE LITURGIJE - Page 8 Icon_minitimeSat 19 Dec 2015 - 23:36

Srećna Slava!
Na vrh Go down
VBČ
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
VBČ


Veteran Foruma SP
Forumska Spomenica 2009 FS
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 14543
ČLAN OD: : 2009-05-01

VJERA I VJERSKE LITURGIJE - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VJERA I VJERSKE LITURGIJE   VJERA I VJERSKE LITURGIJE - Page 8 Icon_minitimeTue 22 Dec 2015 - 2:58

S vremena na vrijeme, i već stoljećima se kršćani počupaju u Crkvi Kristova Groba,
stoga ni ne čudi zašto ključ crkve čuvaju muslimani. 


_________________
Inta ilaahi, inta abuye, Inta habibi wikullil muna...
Na vrh Go down
https://jna-sfrj.forumbo.net
VBČ
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
VBČ


Veteran Foruma SP
Forumska Spomenica 2009 FS
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 14543
ČLAN OD: : 2009-05-01

VJERA I VJERSKE LITURGIJE - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VJERA I VJERSKE LITURGIJE   VJERA I VJERSKE LITURGIJE - Page 8 Icon_minitimeTue 22 Dec 2015 - 18:39

[You must be registered and logged in to see this image.]



Najsvetije mjesto kršćanstva Crkvu Kristova Groba u Jeruzalemu u različitim dijelovima posjeduje ukupno 6 kršćanskih zajednica: pravoslavna Crkva Jerzualemskog Patrijarhata, rimokatolička Crkva, armenska apostolna Crkva, sirijska atiohijska Crkva, koptska Crkva i etijopska Crkva. Tuče svećenika i redovnika različitih zajednica se dešavaju obično za uskrs, jer je dovoljno malo da se poremeti složeno pravilo/protokol kad će tko i gdje vršiti službu. Zbog složene imovinske situacije i nepovjerenja jednih prema drugima, ključeve crkve čuva s koljena na koljeno već stoljećima muslimanska familija Joudeh koja i posreduje u sporovima i svadjama različitih zajednica, dok druga muslimanska familija Nusseibeh svako jutro otljučava i navečer zaključava glavnu kapiju.

_________________
Inta ilaahi, inta abuye, Inta habibi wikullil muna...
Na vrh Go down
https://jna-sfrj.forumbo.net
alexandar
Kapetan I klase
Kapetan I klase



Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 4561
ČLAN OD: : 2011-06-23

VJERA I VJERSKE LITURGIJE - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VJERA I VJERSKE LITURGIJE   VJERA I VJERSKE LITURGIJE - Page 8 Icon_minitimeTue 22 Dec 2015 - 23:15

Ja zaista ne znam kako se na Golgoti ne dogode i neki tezi incidenti.
Na vrh Go down
gerard ford
Podporučnik
Podporučnik



Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1636
ČLAN OD: : 2014-03-12
M(j)esto Jaska

VJERA I VJERSKE LITURGIJE - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VJERA I VJERSKE LITURGIJE   VJERA I VJERSKE LITURGIJE - Page 8 Icon_minitimeTue 22 Dec 2015 - 23:29

Svi vjeruju u istoga Boga a opet tuku se na mjestu sa kojega je sve počelo?
Ljudska bijeda očito  je da  nema granice.
Na vrh Go down
alexandar
Kapetan I klase
Kapetan I klase



Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 4561
ČLAN OD: : 2011-06-23

VJERA I VJERSKE LITURGIJE - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VJERA I VJERSKE LITURGIJE   VJERA I VJERSKE LITURGIJE - Page 8 Icon_minitimeTue 22 Dec 2015 - 23:51

Znam prijatelja koji bi na ovo rekao , "ovo je psiholoski problem, ne forumski ".....srecom Smile
Na vrh Go down
PORUCNIK
Pukovnik
Pukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10461
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 62
M(j)esto Bijelo Polje

VJERA I VJERSKE LITURGIJE - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VJERA I VJERSKE LITURGIJE   VJERA I VJERSKE LITURGIJE - Page 8 Icon_minitimeWed 23 Dec 2015 - 8:37

gerard ford (citat):
Svi vjeruju u istoga Boga a opet tuku se na mjestu sa kojega je sve počelo?
Ljudska bijeda očito  je da  nema granice.
Samo zlonamjeran ili neuk covjek moze reci da muslimani nisu sljedbenici i Hristovog (a.s) ucenja.
Prve Muhamedove (a.s) sljedbenike od unistenja zastitio je kralj Abisinije (Eriopije) hriscanin, jer ih je Muhamed tamo poslao. Ostala je upamcena recenica koju je rekao, kad su mnogobosci dosli da traze da im ih preda, a oni mu objasnili sustinu vjere, povukavsi stapom liniju po pijesku: "Ovolika je razlika izmedju vase i moje vjere!"

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
gerard ford
Podporučnik
Podporučnik



Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1636
ČLAN OD: : 2014-03-12
M(j)esto Jaska

VJERA I VJERSKE LITURGIJE - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VJERA I VJERSKE LITURGIJE   VJERA I VJERSKE LITURGIJE - Page 8 Icon_minitimeWed 23 Dec 2015 - 11:06

PORUČNIK


Sve tri velike monoističke religije(judeizam,kršćanstvo i islam) izviru iz   krila Abrahamova.
Na vrh Go down
vladimir
Podpukovnik
Podpukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 7557
ČLAN OD: : 2011-01-25

VJERA I VJERSKE LITURGIJE - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VJERA I VJERSKE LITURGIJE   VJERA I VJERSKE LITURGIJE - Page 8 Icon_minitimeWed 23 Dec 2015 - 12:15

u firmi imamo dva pakistanca, razlikuju se kao mars i zemlja. gazda pije pivo i votku ,razbija  a ovaj drugi  nece pivo limenku ni prstom da pipne. cak je od gazde trazio da ukloni pivo sa mesta gde treba da se moli alahu jer to nije u skladu sa muslimanskom verom.
Na vrh Go down
gerard ford
Podporučnik
Podporučnik



Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1636
ČLAN OD: : 2014-03-12
M(j)esto Jaska

VJERA I VJERSKE LITURGIJE - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VJERA I VJERSKE LITURGIJE   VJERA I VJERSKE LITURGIJE - Page 8 Icon_minitimeWed 23 Dec 2015 - 15:39

vladimir (citat):
u firmi imamo dva pakistanca, razlikuju se kao mars i zemlja. gazda pije pivo i votku ,razbija  a ovaj drugi  nece pivo limenku ni prstom da pipne. cak je od gazde trazio da ukloni pivo sa mesta gde treba da se moli alahu jer to nije u skladu sa muslimanskom verom.
Pravo na vjeroispovijest je(jedno) osnovno ljudsko pravo i trebalo bi biti dostupno svima ,i muslimanima koji se doseljavaju u Evropu .Onolika prava kolika imaju kršćani u Arapskim zemljama trebaju imati i muslimani u Evropi.Mislim da je to u redu.
Na vrh Go down
VBČ
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
VBČ


Veteran Foruma SP
Forumska Spomenica 2009 FS
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 14543
ČLAN OD: : 2009-05-01

VJERA I VJERSKE LITURGIJE - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VJERA I VJERSKE LITURGIJE   VJERA I VJERSKE LITURGIJE - Page 8 Icon_minitimeWed 23 Dec 2015 - 15:40

gerard ford (citat):
vladimir (citat):
u firmi imamo dva pakistanca, razlikuju se kao mars i zemlja. gazda pije pivo i votku ,razbija  a ovaj drugi  nece pivo limenku ni prstom da pipne. cak je od gazde trazio da ukloni pivo sa mesta gde treba da se moli alahu jer to nije u skladu sa muslimanskom verom.
Pravo na vjeroispovijest je(jedno) osnovno ljudsko pravo i trebalo bi biti dostupno svima ,i muslimanima koji se doseljavaju u Evropu .Onolika prava kolika imaju kršćani u Arapskim zemljama trebaju imati i muslimani u Evropi.Mislim da je to u redu.

Ljudska prava nisu pitanje reciprociteta.

_________________
Inta ilaahi, inta abuye, Inta habibi wikullil muna...
Na vrh Go down
https://jna-sfrj.forumbo.net
gerard ford
Podporučnik
Podporučnik



Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1636
ČLAN OD: : 2014-03-12
M(j)esto Jaska

VJERA I VJERSKE LITURGIJE - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VJERA I VJERSKE LITURGIJE   VJERA I VJERSKE LITURGIJE - Page 8 Icon_minitimeWed 23 Dec 2015 - 15:45

VBČ (citat):
gerard ford (citat):
vladimir (citat):
u firmi imamo dva pakistanca, razlikuju se kao mars i zemlja. gazda pije pivo i votku ,razbija  a ovaj drugi  nece pivo limenku ni prstom da pipne. cak je od gazde trazio da ukloni pivo sa mesta gde treba da se moli alahu jer to nije u skladu sa muslimanskom verom.
Pravo na vjeroispovijest je(jedno) osnovno ljudsko pravo i trebalo bi biti dostupno svima ,i muslimanima koji se doseljavaju u Evropu .Onolika prava kolika imaju kršćani u Arapskim zemljama trebaju imati i muslimani u Evropi.Mislim da je to u redu.

Ljudska prava nisu pitanje reciprociteta.
..nego?
Na vrh Go down
VBČ
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
VBČ


Veteran Foruma SP
Forumska Spomenica 2009 FS
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 14543
ČLAN OD: : 2009-05-01

VJERA I VJERSKE LITURGIJE - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VJERA I VJERSKE LITURGIJE   VJERA I VJERSKE LITURGIJE - Page 8 Icon_minitimeThu 24 Dec 2015 - 14:56

Pokrivene židovske žene.


_________________
Inta ilaahi, inta abuye, Inta habibi wikullil muna...
Na vrh Go down
https://jna-sfrj.forumbo.net
SveJug
Kapetan I klase
Kapetan I klase
SveJug


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4341
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

VJERA I VJERSKE LITURGIJE - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VJERA I VJERSKE LITURGIJE   VJERA I VJERSKE LITURGIJE - Page 8 Icon_minitimeWed 30 Dec 2015 - 7:43

VBČ (citat):


Najsvetije mjesto kršćanstva Crkvu Kristova Groba u Jeruzalemu u različitim dijelovima posjeduje ukupno 6 kršćanskih zajednica: pravoslavna Crkva Jerzualemskog Patrijarhata, rimokatolička Crkva, armenska apostolna Crkva, sirijska atiohijska Crkva, koptska Crkva i etijopska Crkva. Tuče svećenika i redovnika različitih zajednica se dešavaju obično za uskrs, jer je dovoljno malo da se poremeti složeno pravilo/protokol kad će tko i gdje vršiti službu. Zbog složene imovinske situacije i nepovjerenja jednih prema drugima, ključeve crkve čuva s koljena na koljeno već stoljećima muslimanska familija Joudeh koja i posreduje u sporovima i svadjama različitih zajednica, dok druga muslimanska familija Nusseibeh svako jutro otljučava i navečer zaključava glavnu kapiju.
Godine 1852 doneto je status quo za sveta mesta i tog trenutka su se vrsili neki radovi koji su se istog trenutka zaustavili i od istog tog trenutka se nista nije pomerilo/sklonilo pa i merdevina (lotra, stuba) je od tog trenutka na isto mesto. 

Slika je iz mog privatnog albuma
[You must be registered and logged in to see this image.]

_________________
Više ne krivim ljude koji me razočaraju, od sad krivim sebe što očekujem previše!
Na vrh Go down
gerard ford
Podporučnik
Podporučnik



Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1636
ČLAN OD: : 2014-03-12
M(j)esto Jaska

VJERA I VJERSKE LITURGIJE - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VJERA I VJERSKE LITURGIJE   VJERA I VJERSKE LITURGIJE - Page 8 Icon_minitimeTue 5 Jan 2016 - 22:25

Božje milosrđe

:

Stari je kralj običavao razgovarati sa svojim dugogodišnjim prijateljem, starim svećenikom.
Jednog dana reče mu: „Ti kažeš da čovjek koji je stotinu godina činio najgora zlodjela, može doći u nebo ako se pred smrt pokaje i zamoli Boga za oproštenje. Tvrdiš i da čovjek koji je učinio samo jedan veliki grijeh, a ne pokaje se zbog njega, odlazi u pakao. Zar je to pravedno? Zar su stogodišnja zla lakša od jednoga jedinoga?“
Stari svećenik se nasmiješi i reče: „Uzmem li jedan ovakav kamenčić i položim ga na površinu jezera, hoće li kamenčić potonuti ili će ploviti?“ „Potonut će“, odgovori kralj. „A uzmem li stotinu velikih kamenova i stavim ih u barku, te barku otisnem na sredinu jezera, hoće li kamenje potonuti ili će plivati?“ „Plivat će“, reče kralj.
„Jesu li onda onih stotinu kamenova i barka lakši od jednog kamenčića?“
Kralj je bio zbunjen i nije znao što bi odgovorio.
Tada mu starac objasni: „Tako je, o kralju, i s ljudima. Kad se čovjek koji je mnogo griješio osloni na Boga, neće pasti u pakao. Naprotiv, čovjek koji je i samo jednom zgriješio, a ne uzda se u Božje milosrđe, propada.“
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

VJERA I VJERSKE LITURGIJE - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VJERA I VJERSKE LITURGIJE   VJERA I VJERSKE LITURGIJE - Page 8 Icon_minitimeSun 10 Jan 2016 - 15:42


To se zove veselo vjenčanje..... Smile

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

VJERA I VJERSKE LITURGIJE - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VJERA I VJERSKE LITURGIJE   VJERA I VJERSKE LITURGIJE - Page 8 Icon_minitimeMon 11 Jan 2016 - 1:18


[You must be registered and logged in to see this link.]
Na vrh Go down
VBČ
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
VBČ


Veteran Foruma SP
Forumska Spomenica 2009 FS
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 14543
ČLAN OD: : 2009-05-01

VJERA I VJERSKE LITURGIJE - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VJERA I VJERSKE LITURGIJE   VJERA I VJERSKE LITURGIJE - Page 8 Icon_minitimeMon 11 Jan 2016 - 23:58

Max Blitz (citat):

[You must be registered and logged in to see this link.]

Iuistinu na znam čemu te senzacionalističke mise za pojedine likove koje se priredjuju u RH.
Apsolutno ne podržavam!

_________________
Inta ilaahi, inta abuye, Inta habibi wikullil muna...
Na vrh Go down
https://jna-sfrj.forumbo.net
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

VJERA I VJERSKE LITURGIJE - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VJERA I VJERSKE LITURGIJE   VJERA I VJERSKE LITURGIJE - Page 8 Icon_minitimeTue 12 Jan 2016 - 0:06

VBČ (citat):
Iuistinu na znam čemu te senzacionalističke mise za pojedine likove koje se priredjuju u RH.
Apsolutno ne podržavam!

Pojedinci su uporni s misom za A.P., pa su ovi 'drugi' misu naručili Titu.

Navodno se ne može odbit ni za jednu krštenu osobu, jer ima pravo na spas duše ili što već.


Ne bih ovome pridavao veći značaj, a sve u svemu po meni je pozitivno zbog što šireg spektra manifestacija demokracije i različitosti.
Zabranjenih stvari bi u stvari trebalo biti čim manje.
Kako rekoh ranije, sporo se navikavamo na ne-jednoumlje u bilo kojem segmentu društvenih zbivanja.
Ali - ide. Smile
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

VJERA I VJERSKE LITURGIJE - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VJERA I VJERSKE LITURGIJE   VJERA I VJERSKE LITURGIJE - Page 8 Icon_minitimeTue 12 Jan 2016 - 18:17

Večernja molitva (povečerje) episkopalnih/anglikanskih primasa (iz svijeta) u katedrali u Canterburyu.

Anglikanski primasi (nadbiskupi) se međusobno ne slažu oko određenih doktrinarnih i moralnih točaka (homoseksualnost, žene biskupice i sl), a sastanak je organiziran od strane duhovnog vođe - Nadbiskupa Canterburyskog, i trajat će do ovog petka. Primasi imaju prilike razgovarati međusobno i vidjeti može li se jedinstvo Crkve održati i pod kojim uvjetima.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
VBČ
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
VBČ


Veteran Foruma SP
Forumska Spomenica 2009 FS
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 14543
ČLAN OD: : 2009-05-01

VJERA I VJERSKE LITURGIJE - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VJERA I VJERSKE LITURGIJE   VJERA I VJERSKE LITURGIJE - Page 8 Icon_minitimeTue 12 Jan 2016 - 18:18


Nisam za biskupice.

_________________
Inta ilaahi, inta abuye, Inta habibi wikullil muna...
Na vrh Go down
https://jna-sfrj.forumbo.net
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

VJERA I VJERSKE LITURGIJE - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VJERA I VJERSKE LITURGIJE   VJERA I VJERSKE LITURGIJE - Page 8 Icon_minitimeWed 13 Jan 2016 - 22:41

Na Tajvanu je sagrađena plava građevina visoka 17 metara, dizajnirana u obliku cipele s visokom potpeticom, a svrha joj je - privući više žena na molitvu.

Ova struktura izgrađena je u samo 2 mjeseca, a sastoji se od 322 komada plavog stakla te tako podsjeća na staklenu cipelicu koju je nosila Pepeljuga.

Još se ne zna o kakvoj je crkvi riječ, no svoja će vrata otvoriti sljedeći mjesec.


[You must be registered and logged in to see this link.]



Na vrh Go down
milutins
Kapetan I klase
Kapetan I klase



Forumska Spomenica 2009 FS
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4379
ČLAN OD: : 2009-08-19
DOB : 63

VJERA I VJERSKE LITURGIJE - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VJERA I VJERSKE LITURGIJE   VJERA I VJERSKE LITURGIJE - Page 8 Icon_minitimeWed 13 Jan 2016 - 23:07

Ko slavi Sv Jovana neka kupuje ribu-ove godine je posna slava.

_________________
ko istinu gudi,gudalom ga po prstima biju
Na vrh Go down
milutins
Kapetan I klase
Kapetan I klase



Forumska Spomenica 2009 FS
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4379
ČLAN OD: : 2009-08-19
DOB : 63

VJERA I VJERSKE LITURGIJE - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VJERA I VJERSKE LITURGIJE   VJERA I VJERSKE LITURGIJE - Page 8 Icon_minitimeWed 13 Jan 2016 - 23:45

Evo Gerard pojasnjene za ono "svaka religija ima svoje talibane"-ovdje da ne kvarimo kosarku.Sinoc nas pukovnik sa punim pravom izgrdi zbog postiranja neprikladnih komentara u pionire.
Ja sam naveo talibane kao primjer vjerskog ekstremizma,zloupotrebe,pogresnog pristupa religiji,isticanja svoje religije kao jedino prave i sl.

_________________
ko istinu gudi,gudalom ga po prstima biju
Na vrh Go down
milutins
Kapetan I klase
Kapetan I klase



Forumska Spomenica 2009 FS
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4379
ČLAN OD: : 2009-08-19
DOB : 63

VJERA I VJERSKE LITURGIJE - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VJERA I VJERSKE LITURGIJE   VJERA I VJERSKE LITURGIJE - Page 8 Icon_minitimeWed 13 Jan 2016 - 23:55

Max,pogledao sam video i zaista je nevjerovatno dokle idu ljudske gluposti.Ova zena misli da nesto zna i takvi su najgori.
Nema tu puno filozofiji,ili vjerujes ili ne.Takvih novih vjernika kao sto je ova gospodja, na veliku zalost crkve su prepune.
Kakvih sve pitanja vjernici postavljaju kod nas ovdje svesteniku na casovima vjeronauke za odrasle je da covjek ne povjeruje??

_________________
ko istinu gudi,gudalom ga po prstima biju
Na vrh Go down
VBČ
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
VBČ


Veteran Foruma SP
Forumska Spomenica 2009 FS
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 14543
ČLAN OD: : 2009-05-01

VJERA I VJERSKE LITURGIJE - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VJERA I VJERSKE LITURGIJE   VJERA I VJERSKE LITURGIJE - Page 8 Icon_minitimeWed 13 Jan 2016 - 23:57

Video uklonjen!

Budalaština koja nema veze s temom!

_________________
Inta ilaahi, inta abuye, Inta habibi wikullil muna...
Na vrh Go down
https://jna-sfrj.forumbo.net
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

VJERA I VJERSKE LITURGIJE - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VJERA I VJERSKE LITURGIJE   VJERA I VJERSKE LITURGIJE - Page 8 Icon_minitimeThu 14 Jan 2016 - 0:10

milutins (citat):
Max,pogledao sam video i zaista je nevjerovatno dokle idu ljudske gluposti.Ova zena misli da nesto zna i takvi su najgori.
Nema tu puno filozofiji,ili vjerujes ili ne.Takvih novih vjernika kao sto je ova gospodja, na veliku zalost crkve su prepune.
Kakvih sve pitanja vjernici postavljaju kod nas ovdje svesteniku na casovima vjeronauke za odrasle je da covjek ne povjeruje??

Zato ti je meni moj Milutine to sve svejedno, grickam kokice i čitam i gledam te glusposti s neta, to mi je od svega nazanimljivije.
Na vrh Go down
milutins
Kapetan I klase
Kapetan I klase



Forumska Spomenica 2009 FS
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4379
ČLAN OD: : 2009-08-19
DOB : 63

VJERA I VJERSKE LITURGIJE - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VJERA I VJERSKE LITURGIJE   VJERA I VJERSKE LITURGIJE - Page 8 Icon_minitimeThu 14 Jan 2016 - 0:15

Ma jasno mi je da si ti i zavrtio ovaj video zato sto su obicne gluposti a ne iz nekih drugih razloga.
I ja sam pre 15-ak godina sa kumom ateistom iz Istre otisao ovdje u NJ na katolicku misu-gostovao neki lik,preziva se Sudac,ubjedio narod da ima otvorene rane i sl,
Prije mise obrati se okupljenim vjernicima ovim rijecima"Hvaljen Isus i Marija,dolazim iz Zagreba i donosim vam pozdrav od Boga".
Kum me gurnu,pokaza na vrata i mi izadjemo.
Ako Bog zivi u Zg rece kum,hajmo mi napolje.

_________________
ko istinu gudi,gudalom ga po prstima biju
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

VJERA I VJERSKE LITURGIJE - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VJERA I VJERSKE LITURGIJE   VJERA I VJERSKE LITURGIJE - Page 8 Icon_minitimeThu 14 Jan 2016 - 0:21

milutins (citat):
...preziva se Sudac, ubjedio narod da ima otvorene rane i sl.

Sklonila ja Crkva vlč. Sudca negdje, nema ga više u javnosti ima duže vrijeme.
Na vrh Go down
milutins
Kapetan I klase
Kapetan I klase



Forumska Spomenica 2009 FS
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4379
ČLAN OD: : 2009-08-19
DOB : 63

VJERA I VJERSKE LITURGIJE - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VJERA I VJERSKE LITURGIJE   VJERA I VJERSKE LITURGIJE - Page 8 Icon_minitimeThu 14 Jan 2016 - 0:24

Neznam?Strina mi pricala da je pre par godina bila velika misa kod nje u selu u Posavini(Novo Selo,kod Odzaka)da je on bio tamo i da je skupio 50 000 eura.
Ona je bila tada na misi

_________________
ko istinu gudi,gudalom ga po prstima biju
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

VJERA I VJERSKE LITURGIJE - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VJERA I VJERSKE LITURGIJE   VJERA I VJERSKE LITURGIJE - Page 8 Icon_minitimeThu 14 Jan 2016 - 0:27

milutins (citat):
pre par godina

Da, nema ga od tad negdje...
Na vrh Go down
VBČ
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
VBČ


Veteran Foruma SP
Forumska Spomenica 2009 FS
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 14543
ČLAN OD: : 2009-05-01

VJERA I VJERSKE LITURGIJE - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VJERA I VJERSKE LITURGIJE   VJERA I VJERSKE LITURGIJE - Page 8 Icon_minitimeThu 14 Jan 2016 - 0:33

Max Blitz (citat):
milutins (citat):
...preziva se Sudac, ubjedio narod da ima otvorene rane i sl.

Sklonila ja Crkva vlč. Sudca negdje, nema ga više u javnosti ima duže vrijeme.


Meni je taj tip mutan.

_________________
Inta ilaahi, inta abuye, Inta habibi wikullil muna...
Na vrh Go down
https://jna-sfrj.forumbo.net
milutins
Kapetan I klase
Kapetan I klase



Forumska Spomenica 2009 FS
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4379
ČLAN OD: : 2009-08-19
DOB : 63

VJERA I VJERSKE LITURGIJE - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VJERA I VJERSKE LITURGIJE   VJERA I VJERSKE LITURGIJE - Page 8 Icon_minitimeThu 14 Jan 2016 - 1:03

Takvih mutnih tipova koji vrse svestenicke sluzbe ima u svim religijama.Moj stav je tu vrlo jednostavan.
Nije moje da sudim o njihovim gresima,oni su odabrali svestenicku sluzbu i za svoje grehe odgovaraju Bogu.
Moje je da stitim ugled i dostojanstvo svog svestenika svugdje i na svakom mjestu,i da postujem crkveni ustav,jevandjelje,crkvena lica,hijerarhiju,odluke crkvenih vlasti,crkvena nacela,bozije zapovesti i sl.

_________________
ko istinu gudi,gudalom ga po prstima biju
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

VJERA I VJERSKE LITURGIJE - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VJERA I VJERSKE LITURGIJE   VJERA I VJERSKE LITURGIJE - Page 8 Icon_minitimeThu 14 Jan 2016 - 14:23

milutins (citat):
Max Blitz (citat):
Iskreno nisam znao da je i Nova godina duplo.  scratch

Bravo max,ma ne da je duplo,mi ovdje u crkvi slavimo je u subotu(nuzda zakon menja)posto je sutra radni dan.I to sve pro protokolu,uz sampanjac u ponoc,cestitanja i sve ono sto prati Novogodisnji docek.
Zaviri na nasu facebook stranicu crkvapaterson i uvjerices se.
Sretna vasilica svima koji slave-na mnogaja ljeta

Zavirim ja na mnoge mnoge stranice, pa ću i na tu. Smile

Nego... je li se onda sve pomiče za 13 dana ili samo Božić i Nova Godina?
Kad onda slaviš npr. Praznik rada?

Pitam zato jer je u RKC 1.svibnja blagdan sv. Josipa Radnika.


Također mi je nejasno, tj. ako je tako, novo mi je saznanje, po čemu je prvi dan u novoj godini i crkveni blagdan??
Na vrh Go down
milutins
Kapetan I klase
Kapetan I klase



Forumska Spomenica 2009 FS
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4379
ČLAN OD: : 2009-08-19
DOB : 63

VJERA I VJERSKE LITURGIJE - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VJERA I VJERSKE LITURGIJE   VJERA I VJERSKE LITURGIJE - Page 8 Icon_minitimeThu 14 Jan 2016 - 16:40

Nista se ne pomice,jednostavno se prati Julijanski kalendar.I mi slavimo Bozic 25 decembra,NG 1 januara ali po julijanskom kalendaru.Danas je 1 januar 2016,praznik Sv Vasilija Velikog,zato mi pravoslavci ovu NG nazivamo "vasilica","potrefilo"se da taj praznik pada prvi dan u NG.
Znaci rodjenje Hristovo nije kanonsko pitanje/problem.I katolici i pravoslavci se slazu da je 25 decembar rodjenje Hristovo.Vaskrs/Uskrs je kanonski problem,istocna i zapadna crkva imaju suprotna misljenja u vezi vaskrsnuca u vremenskom,tj kalendarskom smislu.
Mi pravoslavci ne zivimo po julijanskom kalendaru,zovemo ga crkveni kalendar.Jednostavno po njemu slavimo vjerske obrede-zivjeti po njemu bi bilo neprakticno.
1 Maj se ovde ne slavi,imamo Labor Day koji je uvijek prvi ponedeljak u septembru,produzeni vikend,obicno oznacava sezonu zavrsetka piknika,povratak sa godisnjih odmora i pocetak nove skolske godine

_________________
ko istinu gudi,gudalom ga po prstima biju
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

VJERA I VJERSKE LITURGIJE - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VJERA I VJERSKE LITURGIJE   VJERA I VJERSKE LITURGIJE - Page 8 Icon_minitimeThu 14 Jan 2016 - 16:47

Ok, jasnije je.
Za sve to ja površno znam, no moje stanje svijesti je vrlo sekularno (osnovat ću 'sekularnu crkvu' Smile ), pa se moram malo posebno prešaltat kad su ove teme.
Na vrh Go down
Jozo Trklja
Vodnik I klase
Vodnik I klase



BROJ POSTOVA: : 502
ČLAN OD: : 2013-02-27
M(j)esto Zagreb

VJERA I VJERSKE LITURGIJE - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VJERA I VJERSKE LITURGIJE   VJERA I VJERSKE LITURGIJE - Page 8 Icon_minitimeThu 14 Jan 2016 - 16:50

Ostaću tamo gdje jesam policajac na cesti nije država već je sam pretstavlja , svećenik u crkvi nije crkva već je samo pretstavlja.
Na vrh Go down
Sponsored content





VJERA I VJERSKE LITURGIJE - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VJERA I VJERSKE LITURGIJE   VJERA I VJERSKE LITURGIJE - Page 8 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
VJERA I VJERSKE LITURGIJE
Na vrh 
Stranica 8/20Idi na stranicu : Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 14 ... 20  Next
 Similar topics
-
» VJERA I VJERSKE LITURGIJE
» Vjera i JNA
» Vjera i financije
» Vjerske usluge
» Primjer vjerske tolerancije

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: 
OTVORENA CIVILNA PLATFORMA
 :: DUHOVNA NADGRADNJA
-
Idi na: