FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Karaule JNA u Srbiji

Go down 
+73
Ribarci
daki2311
Rade58
pera84
PORUCNIK
aronija
smoc
Splićanin
joxa
DejaK
privorac
Vojvojan
fofnudl
Kinez93
Nele
ПИ
Letanca
shally
Dejan Jovanović Požarevac
Lala Basaid
vojnik zele
Dzeri1965
Bart
C3PO
Čedomir Bosić
Vide Gajic
milutins
čiko
salezmajster
sipikovo
Sashacarp
bojc
Proteinko
013gonzo
hadzija68
broz
veter
kraljevcanin
karakondja
myki68
tomaz doljak
željko hr
21GO
kruno1811
flexi
Vrba
Požarni
miler
hajduk
Gringo
dpuric
Novica Noni
Die_Nadel
Granicar MK
petačinci 88/89
hadžija1968
daatcho
brko
biznis
Vuksapetacinaca
v.p.2370
stampar
purger
Stazio
Max Blitz
SveJug
Vojnik Graničar
Rodic Zeljko
East&West
Pero™
ZAGORAC
Kemo Specijalac
posavljak
77 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
AutorPoruka
posavljak
Vodnik I klase
Vodnik I klase



Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 553
ČLAN OD: : 2013-04-08
DOB : 61
M(j)esto Derventa, Republika Srpska, BiH

Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA u Srbiji   Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Icon_minitime21.08.13 12:56

Kolega "stampar" ja nekako uspijem postaviti slike ali neznam kako to treba objasniti, mislim da je najbolje da ukucaš na internetu "postavljanje slike na forum" i dobićeš objašnjenja, tako sam se ja naučio ili da upitaš nekog mlađeš i napišeš sebi uputstvo "korak po korak".
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA u Srbiji   Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Icon_minitime21.08.13 12:57

stampar (citat):
UPOMOC, kako da okacim slike karaule?

napisao sam ti u privatnoj poruci, procitaj i probaj Smile
Na vrh Go down
posavljak
Vodnik I klase
Vodnik I klase



Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 553
ČLAN OD: : 2013-04-08
DOB : 61
M(j)esto Derventa, Republika Srpska, BiH

Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA u Srbiji   Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Icon_minitime22.08.13 14:33

Ljudi gdje nestade "stampar", zadnji put je vikao  "UPOMOC", da mu se nije šta desilo.!?  GRANIČARI možemo li nešto preduzeti !
Na vrh Go down
stampar
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2013-07-30
M(j)esto beograd

Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA u Srbiji   Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Icon_minitime26.08.13 17:44

samo opusteno granicari, bio sam na vikend zezanju
Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik
Pero™


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2042
ČLAN OD: : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA u Srbiji   Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Icon_minitime26.08.13 18:33

stampar (citat):
samo opusteno granicari, bio sam na vikend zezanju

Kakav vikend, kakvo zezanje...
 
Nema odmora dok traje obnova.
 
Ma šalim se, nemoj previše ozbiljno da me shvatiš. Uleti na forum svake toliko i podeli tvoja iskustva sa nama.
Na vrh Go down
stampar
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2013-07-30
M(j)esto beograd

Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA u Srbiji   Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Icon_minitime26.08.13 20:01

Pero prijatelju, ja sam pravi granicar i dan danas. Elem, za vikend sam bio u Kikindi, 7 kilometara od rumunske granice. Nisam isao u patrolu ali sam zato kuvao gulas u kotlicu sve vreme budno pazeci da u casici bude rakije. Naravno, posle gulasa sam presao na spricere i verovao ili ne, setio sam se vina iz Sipikova.
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA u Srbiji   Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Icon_minitime26.08.13 20:22

Citat :
setio sam se vina iz Sipikova

Ja se tog vina i dan danas secam sa nostalgijom, iako nisam bio u karaulama negotinsko/zajecarskog granicnog odseka...Sad
 
s obzirom da sam detinjstvo i mladost proveo u tom kraju, bar neko od nas je imao skolskog druga iz Sipikova, Halova, Little & Big jasenovac, ili Velikog Izvora; zimi su bile omiljene degustacije domaceg vina...tada, kao klinac, nisam ni znao da su oko tih sela karaule sa granicarima koji nas budno cuvaju dok mi probamo koje je vino bolje i jace; i koji mozda u isto vreme rade iste strojeve radnje sa vinom kao i mi deca Smile
Na vrh Go down
posavljak
Vodnik I klase
Vodnik I klase



Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 553
ČLAN OD: : 2013-04-08
DOB : 61
M(j)esto Derventa, Republika Srpska, BiH

Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA u Srbiji   Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Icon_minitime16.09.13 15:17

Mi graničari sa karaule Mali Jasenovac smo takođe u vrijeme mog službovanja često koristili vino iz Šipikova, naročito bijelo, kada su bile neke seoske slave u samom Šipikovu ili ga donosili u karaulu i pili sa kiselom vodom, neko kaže špricer i sl.
Nego Kemo ja se sjeti da je Štampar obećao postaviti neke slike na forum pa neznam hoće li biti nešto od toga, posebno me zanimaju jer su vezane za Mali Jasenovac. Valjda ćemo posle ovih godišnjih odmora imati više učinka na forumu a kada budem u prvoj prilici posjetiću Mali Jasenovac i Šipikovo i naravno popiti neku čašicu vina i okačiti sliku na forum.
Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik
East&West


Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2557
ČLAN OD: : 2012-11-06
DOB : 67
M(j)esto BG

Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA u Srbiji   Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Icon_minitime16.09.13 19:28

[You must be registered and logged in to see this image.]

Pero, ovo je negde na bugarskoj granici gde si ti služio. Možda baš i tvoja???

Na vrh Go down
stampar
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2013-07-30
M(j)esto beograd

Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA u Srbiji   Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Icon_minitime16.09.13 20:44

dobro vece, evo stampara ali bez slika. probao ja da okacim slike ali ... bice da sam glup za to.
ovih dana doci ce jedan drugar da mi pokaze pa ako naucim ihaaaaa...
do tada pozdrav za vojnike sa foruma
Na vrh Go down
Vuksapetacinaca
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2013-10-03
M(j)esto cuprija

Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA u Srbiji   Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Icon_minitime03.10.13 16:34

Ja sam bio na Petačincima kuvar septembar 88/89,sada sam video samo jednu sliku na kojoj je karaula
zapuštena
Na vrh Go down
Vuksapetacinaca
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2013-10-03
M(j)esto cuprija

Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA u Srbiji   Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Icon_minitime03.10.13 16:35

ako neko ima neku sliku ili informaciju bilo bi mi dragao da se cujemo
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA u Srbiji   Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Icon_minitime03.10.13 23:17

Vuksapetacinaca, pozdrav i dobrodosao...

i onu sliku sam jedva nasao na internetu...slabo je to ko slikao i slabo slika i dan danas...

Slobodno napisi o svom zivotu na karauli, stavi koju sliku ako imas iz privatne arhive, opisi neki zanimljiv dogadjaj, naci ce se vec granicari sa ovog foruma da postavljaju pitanja...nekoliko njih je sluzilo jna takodje na bugarskoj granici.

Na vrh Go down
posavljak
Vodnik I klase
Vodnik I klase



Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 553
ČLAN OD: : 2013-04-08
DOB : 61
M(j)esto Derventa, Republika Srpska, BiH

Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA u Srbiji   Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Icon_minitime26.12.13 17:16

Stampar, pa gdje nestadoše te slike, daj nekog od ove mlade generacije da to postavi na forum lakše je njima nego nama 50 i nekih.
Na vrh Go down
biznis
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2014-01-02
DOB : 55

Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA u Srbiji   Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Icon_minitime02.01.14 23:15

Pozdrav svima!

Ja sam bio  88/89 na karauli Petačinci.Se pravi od septembra 88 do januara 89. januarska klasa. Je li možda koji ovdje na forumu. ,Koji je tada isto vreme bio na ovoj  karauli. zvali smo se VUKOVI
Na vrh Go down
biznis
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2014-01-02
DOB : 55

Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA u Srbiji   Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Icon_minitime02.01.14 23:27

A izvini, verovatno si bio ti vuksapetačinaca. Nisam prije vidio.
Na vrh Go down
brko
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2014-01-25

Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA u Srbiji   Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Icon_minitime28.01.14 11:02

Pozdravljeni
Bio sam graničar na Srbsko - Bugarsko granici u selu Donja Nelvija 1987 na karauli koja se je tada zvala 12 Februar. Ali kao što sam čuo se sada zove Lazino brdo i vjerovatno ne postoji više zato što tamo nema vojnika. Ja sam iz Slovenije i htio bi pitat dali je još koji na ovem forumu da je bijo na ovoj karauli.
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan I klase
Kapetan I klase
SveJug


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4341
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA u Srbiji   Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Icon_minitime28.01.14 13:12

brko (citat):
Pozdravljeni
Bio sam graničar na Srbsko - Bugarsko granici u selu Donja Nelvija 1987 na karauli koja se je tada zvala 12 Februar. Ali kao što sam čuo se sada zove Lazino brdo i vjerovatno ne postoji više zato što tamo nema vojnika. Ja sam iz Slovenije i htio bi pitat dali je još koji na ovem forumu da je bijo na ovoj karauli.

Pozdrav drugar i dobro dosao. Pero™️ je isto bio na Srb-Bug granicu. Sigurno ce ti se javiti pa dokle procitaj starije postove na forumu.  Smile
Na vrh Go down
daatcho
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2014-01-27
DOB : 62
M(j)esto ljubljana

Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA u Srbiji   Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Icon_minitime28.01.14 22:30

karaula kaluđerovo,bela crkva,granični prelaz yu-rom.1981,por. dragan.j.des.-darko,moca.voj.-branko m.l.fida,dean kuhar iz kopra,bego-rijeka,kapitan ladje,mice mak., mirko,gran.kamen 114-122,marinko,tonči,bikič,opančar,muštikla,bibić,jaz,psa rik in liks.bilo je super,lep pozdrav,če kdo bere,sori,vseh imen se pa ne spomnim
Na vrh Go down
brko
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2014-01-25

Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA u Srbiji   Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Icon_minitime29.01.14 10:45

Komanda nam je bila u Pirotu a granični vod smo imali u Dimitrovgradu.Komandir karavle je bio stari vodnik.

Ramiz Samardzic voli ovaj upis

Na vrh Go down
hadžija1968
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 10
ČLAN OD: : 2014-01-29
DOB : 55
M(j)esto gradacac

Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA u Srbiji   Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Icon_minitime29.01.14 10:58

brko (citat):
Pozdravljeni
Bio sam graničar na Srbsko - Bugarsko granici u selu Donja Nelvija 1987 na karauli koja se je tada zvala 12 Februar. Ali kao što sam čuo se sada zove Lazino brdo i vjerovatno ne postoji više zato što tamo nema vojnika. Ja sam iz Slovenije i htio bi pitat dali je još koji na ovem forumu da je bijo na ovoj karauli.

karaula svoboda,donja nevlja ,dimitrovgrad,1987/1988.

_________________
karaula svoboda donja nevlja dimitrovgrad
Na vrh Go down
hadžija1968
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 10
ČLAN OD: : 2014-01-29
DOB : 55
M(j)esto gradacac

Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: slike   Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Icon_minitime29.01.14 12:11

hadžija1968 (citat):
brko (citat):
Pozdravljeni
Bio sam graničar na Srbsko - Bugarsko granici u selu Donja Nelvija 1987 na karauli koja se je tada zvala 12 Februar. Ali kao što sam čuo se sada zove Lazino brdo i vjerovatno ne postoji više zato što tamo nema vojnika. Ja sam iz Slovenije i htio bi pitat dali je još koji na ovem forumu da je bijo na ovoj karauli.

karaula svoboda,donja nevlja ,dimitrovgrad,1987/1988.

[You must be registered and logged in to see this image.]

_________________
karaula svoboda donja nevlja dimitrovgrad
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA u Srbiji   Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Icon_minitime29.01.14 13:49

pozdrav za clanove hadžija1968 i Brko, koji su verovatno sluzili na istoj karauli u isto vreme...
 
dok clan hadžija1968 ne postavi slike iz prethodnog posta u vecem formatu, evo jedne koje sam nasao na netu; verovatno je to ulaz u vasu bivsu karaulu Donja Nevlja.
 
[You must be registered and logged in to see this image.]
 
tamo gde sam nasao ovu sliku, pise i da "oni tereni i livada ispred karaule polako zarastaju i krecu da rastu jelke."
 
 
I jos nesto...da li je ovo bilo tamo i u vase vreme, ili je napravljeno posle:
 
[You must be registered and logged in to see this image.]
 
 
EDIT: moguce je da su u pitanju dve razlicite karaule; ova karaula na slici se vodi kao Gornja Nevlja, a karaula Svoboda se vodi kao Verzar...
na srecu imamo clanove foruma koji su bili tamo pa ce nam to razjasniti.

Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik
Pero™


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2042
ČLAN OD: : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA u Srbiji   Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Icon_minitime30.01.14 0:46

brko (citat):
Pozdravljeni
Bio sam graničar na Srbsko - Bugarsko granici u selu Donja Nelvija 1987 na karauli koja se je tada zvala 12 Februar. Ali kao što sam čuo se sada zove Lazino brdo i vjerovatno ne postoji više zato što tamo nema vojnika. Ja sam iz Slovenije i htio bi pitat dali je još koji na ovem forumu da je bijo na ovoj karauli.

Zdravo Brko, i svi novi članovi.
 
Pisaču ti slovenački u privatnim porukama, ali neka ovde ostane zvanični jezik SH.
 
Nisam bio na tvojoj karauli, bio sam dosta niže a još uvek u Srbiji.
 
Sve jug, ja nism bio na Srbsko-Bugarskoj granici, ja sam bio na granici SFRJ i ponosim se time, a u pravu si da je bilo na teritoriji republike Srbije. Kako god okreneš obadva smo nekako u pravu, ali ja sam se osečao da branim tada nam još zajedničku zemlju. Nadam se da češ ovaj komentar uzeti bez bilokakve uvrede.
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan I klase
Kapetan I klase
SveJug


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4341
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA u Srbiji   Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Icon_minitime30.01.14 7:50

Pero™ (citat):
Sve jug, ja nism bio na Srbsko-Bugarskoj granici, ja sam bio na granici SFRJ i ponosim se time, a u pravu si da je bilo na teritoriji republike Srbije. Kako god okreneš obadva smo nekako u pravu, ali ja sam se osečao da branim tada nam još zajedničku zemlju. Nadam se da češ ovaj komentar uzeti bez bilokakve uvrede.
 
Embarassed  Pardon, normalno da si ti u pravu. Zbunila me tema " Karaule JNA u Srbiji". Pozdrav pionir
Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik
Pero™


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2042
ČLAN OD: : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA u Srbiji   Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Icon_minitime30.01.14 8:41

Sve Jug, ne moraš da se izvinjavaš, znam šta i u kakvom smislu si hteo da kažeš. 

Ali nekako sam ponosan da sam odradio za svoju zemlju, malo sa nostalgijom gledam na to iako te zemlje neče više biti.
Na vrh Go down
hadžija1968
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 10
ČLAN OD: : 2014-01-29
DOB : 55
M(j)esto gradacac

Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: hadžija1968   Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Icon_minitime30.01.14 11:19

[You must be registered and logged in to see this image.]
 
 
[You must be registered and logged in to see this image.]
 
 
[You must be registered and logged in to see this image.]
 
 
[You must be registered and logged in to see this image.]

 
evo još slika u malo boljem formatu...karaula Svoboda-D.Nevlja.

_________________
karaula svoboda donja nevlja dimitrovgrad
Na vrh Go down
hadžija1968
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 10
ČLAN OD: : 2014-01-29
DOB : 55
M(j)esto gradacac

Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA u Srbiji   Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Icon_minitime31.01.14 17:58

Pozdrav za brku i sve ostale graničare
Vaša karaula 12 Februar je sada Lazino brdo a moja karaula Svoboda je Verzar.
Svoboda je susjedna karaula vašoj karauli,kod nas komandir karaule je bio stariji vodnik prve klase
Bora neznam prezime.

_________________
karaula svoboda donja nevlja dimitrovgrad
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA u Srbiji   Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Icon_minitime31.01.14 19:15

jos uvek nisam naleteo na sliku karaule Svoboda- Verzar, Donja Nevlja (Google Street View jos nije odradio posao za Srbiju : ) ) .

umesto toga, ponudicu lokaciju na mapi:

[You must be registered and logged in to see this link.]

stanje i funkcija: karaula „Svoboda“ u selu Verzar – napuštena pri preuzimanju policije;

Obe karaule: „Svoboda“ u selu Verzar i „Lazino brdo“ kod sela G. Nevlja dobro su očuvane, imaju
struju, vodu, parno grejanje, sto im daje perspektivu za upotrebu u neke druge svrhe - turisticke, lovacke, planinarske, itd; sve je bolje od propadanja i zuba vremena
Na vrh Go down
posavljak
Vodnik I klase
Vodnik I klase



Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 553
ČLAN OD: : 2013-04-08
DOB : 61
M(j)esto Derventa, Republika Srpska, BiH

Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA u Srbiji   Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Icon_minitime11.02.14 16:51

E kolege graničari da mi je znati šta bi sa onim "štamparom" koji obeća okačiti neke slike na forum i ne ispuni obećanje. Jedva se nađe neko da je služio na karauli Mali Jasenovac ali od slika ništa. Po onome komentaru da je kuvao čorbanac reklo bi se da je lovac ili ribolovac a oni znaju omanuti. Ja prije mislim da je ribolovac jer oni znaju češće omanuti, pošto lovci to mogu samo jedanput a ribolovci hoće i dva i više puta. Ko zna možda sam se i prevario ???? !!!!!  
PS
Što se tiče čorbanca mislim da ga mi lovci iz Posavine odlično pravimo pa možda i najbolje i to od tri četiri vrste mesa: divlja svinja, srna i zec uz dodatak junetine oko 30% a uz to posavska šljivovica ljuta i pivo hladno da rosi onako po flaši.
Na vrh Go down
petačinci 88/89
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2014-03-01

Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA u Srbiji   Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Icon_minitime02.03.14 15:41

Vuksapetacinaca (citat):
Ja sam bio na Petačincima kuvar septembar 88/89,sada sam video samo jednu sliku na kojoj je karaula
zapuštena
tad je bio kuhar Branko Kutlača koliko se ja sijećam, ili možda koji mjesec prije tebe?
Na vrh Go down
petačinci 88/89
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2014-03-01

Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA u Srbiji   Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Icon_minitime02.03.14 15:44

biznis (citat):
Pozdrav svima!

Ja sam bio  88/89 na karauli Petačinci.Se pravi od septembra 88 do januara 89. januarska klasa. Je li možda koji ovdje na forumu. ,Koji je tada isto vreme bio na ovoj  karauli. zvali smo se VUKOVI
I ja sam, samo reci ime pa se čujemo...

biznis voli ovaj upis

Na vrh Go down
Granicar MK
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2014-04-02

Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA u Srbiji   Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Icon_minitime02.04.14 10:16

Zdravo bivsi i sadasnji GRANICARI,sad sam se pridruzio na ovom forumu.Nakratko za sad sluziosam u JNA u Knjazevcu septembarske klase 1987-1988 godine,tamo je bila i moja obuka posle toga poslali me u granicare na jugoslovensko-bugarsku granicu na karaulu Stevan Gjorgjevic Novak ili Ravno bucje.Kad sam pogledao neke fotografije od karaule uhfatila me neka nostalgija za ono vrme koje smo prosli.... :cry:Ako se neko od clanova ovom forumu seti na ta vremena nek napise nesto i setimo se na vreme koje smo prosli po te karaule u koj je bilo i lepo i tesko.....pozdrav od Makedonca GRANICAR
Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik
Pero™


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2042
ČLAN OD: : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA u Srbiji   Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Icon_minitime04.04.14 0:16

Dobrodošao Graničaru MK. Pozdrav iz bugarske granice, ja sam se skinuo u setembru 87, bio sam nešto niže od tebe, ali u principu bi moralo da bude slično.

LP

Pero
Na vrh Go down
Vuksapetacinaca
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2013-10-03
M(j)esto cuprija

Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA u Srbiji   Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Icon_minitime16.04.14 12:27

ja se bas ne sećam ali trebalo bi da sam zatekao januarsku imajsku klasu sacam se da sam dosao preko spoja sa susedne karaule i da sm tada bio jedini septembarska klasa na karaluli,ali nikako ne mogu da se setim imena januaraca mldji vodnik je bio...
Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik
Pero™


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2042
ČLAN OD: : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA u Srbiji   Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Icon_minitime17.04.14 8:53

Vuksapetacinaca (citat):
ja se bas ne sećam ali trebalo bi da sam zatekao januarsku imajsku klasu sacam se da sam dosao preko spoja sa susedne karaule i da sm tada bio jedini septembarska klasa na karaluli,ali nikako ne mogu da se setim imena januaraca mldji vodnik je bio...



Ja sam bio septembarac, januarske klase nisam ni video jer su se svi skinuli pre nego što sam došao na karaulu. Slično je bilo i sa aprilskom klasom što su bili naše đombe. Skinuli su se pre nego što su došli naši gušteri. Tako da smo bili neko vreme sami na karauli. Imena... polako se gube, prošlo je dosta vremena, znam sve iz moje lase, ali imena drugih klasa polako nestaju.
Na vrh Go down
Die_Nadel
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 12
ČLAN OD: : 2014-05-07
DOB : 52

Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA u Srbiji   Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Icon_minitime13.05.14 20:36

Pozdrav svim bivšim graničarima JNA!
Slike koje su objavljene uglavnom su vezane za granicu sa Bugarskom i Albanijom, nije li tako? 1991.g. stažirao sam na Karauli "Boško Palkovljević - Pinki" , granični prijelaz Horgoš na Mađarskoj granici u sastavu 13.graničnog bataljona. Ovaj bataljon u zoni odgovornosti obezbjeđivao je oko 150 km državne granice. Pokušaću da nabrojim karaule koje su tada postojale:
21. Lazar Nešić, 22.Petar Drapšin, 23.Boško Palkovljević - Pinki, 24.Pionir, 25. Zorka , 26. Diogen, 27. Ratko Sofijanić, 28. Matko Vuković , 29. 29 Novembar, .....
Imao sam tada priliku da boravim na gore navedenim karaulama, ukoliko ima neko da je služio u gore navedenom bataljonu neka se javi. Imam i određeni broj fotografija iz tog vremena sa granice i iste ću objaviti čim nađem vremena.
 
Pozdrav !!!!
Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik
Pero™


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2042
ČLAN OD: : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA u Srbiji   Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Icon_minitime14.05.14 0:22

Dobrodošao na forum ''igla''

sa nestrpljenjem čekamo slike.  cheers
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA u Srbiji   Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Icon_minitime24.05.14 14:54

karaula Krvavi Kamen, Vlasina

[You must be registered and logged in to see this image.]

karaula Rasovati Kamen, g.o. Zajecar

[You must be registered and logged in to see this image.]


ostaci stare karaule Krcun, g.o. Zajecar

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Novica Noni
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2014-06-09
DOB : 57

Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA u Srbiji   Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Icon_minitime09.06.14 20:30

Ima li nekog da je sluzio 86. God. Na karauli Ramadan?

Pozz.
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA u Srbiji   Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Icon_minitime09.06.14 20:46

[You must be registered and logged in to see this link.], dobro dosao na forum!
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA u Srbiji   Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Icon_minitime09.06.14 21:21

Pozdrav novom clanu Novica Noni
Nadam se da ces na ovom forumu pronaci nekog sa tvoje karaule / klase.
Za sada si pronasao nekoga ko je u to doba ziveo blizu (Zajecar) Smile
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA u Srbiji   Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Icon_minitime10.06.14 6:28

Pa i to je dobro barem mu može poslikati nešto što ga zanima,a mi jadni nikog ni za lijek???

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
hajduk
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2014-08-09

Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA u Srbiji   Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Icon_minitime09.08.14 1:08

šta reći nešto me steže u grudima kad gledam ove meni dobro poznate zgrade pre četerdesetak godina sam bio graničar u toj karavli i svega se do pojedinosti sećam kao da je bilo juče.

Kemo Specijalac (citat):
napustena karaula u selu Petacinci (Ilinjci), blizu Dimitrovgrada

[You must be registered and logged in to see this image.]


napustena karaula selo Vuci Del opstina Babusnica

[You must be registered and logged in to see this image.]


karaula Dojkinci, danas Planinarski dom PD "Vodlič" iz Pirota

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Karaule JNA u Srbiji   Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Icon_minitime09.08.14 21:22

hajduk (citat):
Šta reći nešto me steže u grudima kad gledam ove meni dobro poznate zgrade pre četerdesetak godina sam bio graničar u toj karavli i svega se do pojedinosti sećam kao da je bilo juče.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Hajduk.
Dobro došao na stranice Foruma Bivših Pripadnika Nekadašnje JNA.
Vidim da si i ti bio graničar.
Mogao si nam napisati nešto o tvojoj karauli kako je bilo u tvoje vrijeme.
Ako imaš neku sliku iz tog vremena da nam je pokažeš.
Ako ne znaš kako se to radi javi se pa će mo ti pomoći.
Hajduk, obrati pažnju gdje pišeš tekst.
Trebaš ga pisati ispod na onoj velikoj bijeloj površini.

A za generale ovog foruma.
Ispravite tekst koji je napisao Hajduk.
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
miler
Desetar
Desetar



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 252
ČLAN OD: : 2012-03-06
DOB : 58
M(j)esto Pirot

Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA u Srbiji   Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Icon_minitime13.08.14 18:05

Pozdrav za sve graničare i evo vesti koja će možda nekima biti interesantna:

Rekonstrukcija karaule u Dojkincima
[You must be registered and logged in to see this image.]






PIROT – Opštini Pirot je u okviru IPA prekograničnog programa Bugarska-Srbija odobren projekat rekonstrukcije karaule u selu Dojkinci.
Na vrh Go down
Požarni
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2014-09-07
M(j)esto Kruševac

Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA u Srbiji   Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Icon_minitime07.09.14 12:01

Pozdrav za sve graničare.Da li ima neko ko je sluzio na karauli Donji Krivodol.Klasa Mart 95/96
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA u Srbiji   Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Icon_minitime07.09.14 12:14

[You must be registered and logged in to see this link.], dobro dosao na forum!.Verovatno nisi procitao pravila ovog foruma Jedno  od njih zabranjuje  komentarisanje dogadjaja koji nisu vezani za JNA (posle 07.1991.g)., sto ne znaci da ne mozes da uzmes ucesce u radu foruma iako nisi sluzio JNA uz navedena ogranicenja.
Na vrh Go down
Vrba
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2014-09-14

Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA u Srbiji   Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Icon_minitime14.09.14 19:29

Pozdrav svima.Evo i moje slike.Januarac 86-87.Došao iz Knjaževca na karaulo Bračevac. Granični kamen 509.preko granice je bilo Bugarsko selo Rabrovo. Na sliki sam prvi sa leve.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA u Srbiji   Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Icon_minitime14.09.14 19:34

Dobrodošao...kaj i cigareta u ruci...ostav...... i još slika....!!!! lol!

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
Sponsored content





Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA u Srbiji   Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Karaule JNA u Srbiji
Na vrh 
Stranica 2/9Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 Similar topics
-
» Karaula Nikolić Dojransko jezero
» Karaula "Jožica Flander"-Gaj G.O.Maribor
» Etiopia - Rodjen U Predgradju 1991.
» Karaule u HR
» Karaule JNA Vojvodina

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR SRBIJA-
Idi na: