FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Karaula Nikolić Dojransko jezero

Go down 
+33
PORUCNIK
kosic drago
pera84
Bg 011
Prke
jezda
pinz710m
dribler4
t.veles/s.dojran 88/89
Saša Nikolić
Gringo
STRUMIKS
Vojnik Graničar
Lala Basaid
harri
Pero™
stari FAZAN
ercov54
aleksa961
dpuric
ZAGORAC
milutins
SveJug
vladimir
Kemo Specijalac
Doda
missar
humka83
Boske
lacoš
Stazio
Max Blitz
dojran
37 posters
Idi na stranicu : 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Next
AutorPoruka
dojran
Podporučnik
Podporučnik
dojran


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1334
ČLAN OD: : 2013-01-08
DOB : 60
M(j)esto Zagreb

Karaula Nikolić Dojransko jezero Empty
KomentarNaslov komentara: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero Icon_minitime08.01.13 20:20

Molim da se jave pripadnici u periodu 12.1982.-09.83.Zapovjednik Vićentijević Predrag(kvisko)
Hvala!
Na vrh Go down
dojran
Podporučnik
Podporučnik
dojran


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1334
ČLAN OD: : 2013-01-08
DOB : 60
M(j)esto Zagreb

Karaula Nikolić Dojransko jezero Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero Icon_minitime08.01.13 21:10

Oprostite, nisam to dobro učinio.
Pozdrav svima na forumu!!!!!!
Što reći...bilo davno, vrlo dobro iskustvo,ludilooo....
Nikolić se nalazi pored jezera Dojran.Nasuprot je Stari Dojran.
Reon 2.5 km do jezera.Jednom u 10 dana do druge karaule na planini Belasici cca 5-6 km u brdo,ufffff,opako brdo.Nisam to volio pa sam zaboravio kako se zove.
Zajebancija bila zagarantirana.
Zapovjednik .......čovjek -špijun,nenadmašan u svojim kreacijama špijunskog "rata".
Svaki dan u 15.00 čovjek ode kući......a mi ......texas živi....

Doktor Živago voli ovaj upis

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Karaula Nikolić Dojransko jezero Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero Icon_minitime09.01.13 13:25

dojran (citat):
Jednom u 10 dana do druge karaule na planini Belasici cca 5-6 km u brdo,ufffff,opako brdo.Nisam to volio pa sam zaboravio kako se zove.
Zajebancija bila zagarantirana.
Zapovjednik .......čovjek -špijun,nenadmašan u svojim kreacijama špijunskog "rata".
Svaki dan u 15.00 čovjek ode kući......a mi ......texas živi....

Pozdrav Dojran i dobro došao! Very Happy
Tvoja priča mi se čini kao uvod u scenarij filma 'Karaula'... upravo tako...
Očekujemo zanimljive priče, dok čekaš klasiće, nemoj biti previše razočaran ako ti se odmah ne jave.
Možda bi mogao nešto napisati i na temi 'Špijunaža u JNA' o tvome oficiru, ne moraju biti teške teme i međunarodne zavjere! Very Happy
Živio! cheers

Na vrh Go down
dojran
Podporučnik
Podporučnik
dojran


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1334
ČLAN OD: : 2013-01-08
DOB : 60
M(j)esto Zagreb

Karaula Nikolić Dojransko jezero Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero Icon_minitime09.01.13 15:45

Hvala!
Bilo je svega....a najdojmljiviji(i najopasniji) su bili odlasci na karaulu s druge strane(Grčke).
Ipak su i oni samo ljudi,a mi smo bili dobri s njima,šetali mi na njihovu stranu a i oni k nama.
Inače su oni bili u nepovoljnijem položaju spram nas jer su u vojsci morali biti 24 mj.podoficiri 4 mj.duže.Sumnjao naš kvisko u takve aranžmane,tražio,tražio i našaoooo......vozaču ispao grčki Marlboro pod noge "kvisku u "pincu"......koja je to smijurija bila...KOS,VOS i što ti ja znam.
Ajd' smiri se to.....ode on na osmatračnicu i vidi grčke vojnike kako šetaju kod nas i "marišu" lubenice ......pa luđo počne pucati iz puške po njima ..udaljenost cca 700 m....mo'š mislit što je pogodio ali nastala je frka epskih razmjera a trka grka je bila filmska.
Zasad toliko,imam materijala za "karaulu"uživo....samooo, nema moje ekipe,ipak moraš imati svjedoke a bili smo ekipa uigrana,s tim da u svakom žitu ima kukolja,svugdje je bilo "uvlakača"s kojima nikad nisi znao što i kud bi a kod nas je bila zabranjena svađa i tučnjava pošto smo spavali s bojevom municijom tako da smo morali paziti kad s takvima ideš u patrolu što radiš.
Poslije slijedi još.........hvala!
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Karaula Nikolić Dojransko jezero Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero Icon_minitime09.01.13 16:14

Nije ti neophodna ekipa koja je bila s tobom za bit na ovom forumu. Ima i drugih graničara ovdje, vidio si. Ja sam bio u mornarici u Kumboru, kasarna je bila ogromna i skoro svi rodovi vojske u njoj, a za sada sam skoro sam na forumu uopće iz Kumbora, a kamoli netko iz moje jedinice.
Ovo da je oficir pucao na grčke vojnike mi je u domeni znanstvene (loše) fantastike, a nije da ti ne vjerujem, nemoj to misliti.
Takve priče su ovdje na cijeni, čekaj malo da vide drugi forumaši, svašta će te pitati, vidjet ćeš.... Very Happy
Na vrh Go down
dojran
Podporučnik
Podporučnik
dojran


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1334
ČLAN OD: : 2013-01-08
DOB : 60
M(j)esto Zagreb

Karaula Nikolić Dojransko jezero Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero Icon_minitime09.01.13 18:24

Vjerojatno ih nije ni gađao ali smo ga toliko isfrustrirali ili izazvali reakciju mi sami pošto smo s ekipom s druge strane granice imali nonšalantni i tolerantni odnos što je u to vrijeme bilo zabranjeno(bilo kakvi kontakti su bili strogo zabranjeni)i s tim da su oni bili ušli u naš teritorij...po običaju "internacionalnih"postrojbi koje je bolila ona stvar za granice koje razdvajaju ljude.
Uklopiti se u teoriju kako neprijatelj nikad ne spava.......ha,ha,ha nikad nisam htio.
A vidjeti trku poslije pucnjave.....mi smo mislili da će se ovi ljutiti na nas ali su samo odmahnuli rukom...."fucking crazy man".

Inače,prvi sudar sa karaulom je bio šokantan,noć,kamion drnda negdje i eto...stigosmo.Neki čudni ambijent.Mi stigli,zima,postrojili nas u trpezariji,upoznavanje,moram priznati nije bilo podlosti na koje smo bili pripremljeni poslije sam saznao zašto pa se tako ni ja nisam odnosio prema novacima.Razlog je bio STRAH.Tamo je bilo vrlo lako "puknuti".Napune ti glavu svim i svačim pa te pošalju npr.u 1.00-5.00 u "šetnju".......haloooo,još veći šok.Pa se pitam što mi je to trebalo.
Onda shvatiš psihologiju zastrašivanja i da "baba roga" ne postoji.Moram priznati odnosno vidio sam da kod nekih to malo duže traje.....pa i nije baš ugodno šetati po noći kroz žbunje i vrtiš film kako se cijeli svijet urotio protiv tebe i baš sad i upravo sad neki "ilegalac"čeka iza žbuna da te upuca.Naravno 9 mj.nisam nikog vidio,a iskreno....nisam se ni trudio previše.
Ali....kada te početna faza prođe onda krenu razmišljanja kad si već tu....kako zaje.... sistem i boravak si učiniti ugodnim.
Nastavit će se..........

Doktor Živago voli ovaj upis

Na vrh Go down
Stazio
Major
Major
Stazio


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 5085
ČLAN OD: : 2012-11-24
DOB : 57
M(j)esto HN

Karaula Nikolić Dojransko jezero Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero Icon_minitime09.01.13 22:21

dojran (citat):
Vjerojatno ih nije ni gađao ali smo ga toliko isfrustrirali ili izazvali reakciju mi sami pošto smo s ekipom s druge strane granice imali nonšalantni i tolerantni odnos što je u to vrijeme bilo zabranjeno(bilo kakvi kontakti su bili strogo zabranjeni)i s tim da su oni bili ušli u naš teritorij...po običaju "internacionalnih"postrojbi koje je bolila ona stvar za granice koje razdvajaju ljude.
Uklopiti se u teoriju kako neprijatelj nikad ne spava.......ha,ha,ha nikad nisam htio.
A vidjeti trku poslije pucnjave.....mi smo mislili da će se ovi ljutiti na nas ali su samo odmahnuli rukom...."fucking crazy man".

Inače,prvi sudar sa karaulom je bio šokantan,noć,kamion drnda negdje i eto...stigosmo.Neki čudni ambijent.Mi stigli,zima,postrojili nas u trpezariji,upoznavanje,moram priznati nije bilo podlosti na koje smo bili pripremljeni poslije sam saznao zašto pa se tako ni ja nisam odnosio prema novacima.Razlog je bio STRAH.Tamo je bilo vrlo lako "puknuti".Napune ti glavu svim i svačim pa te pošalju npr.u 1.00-5.00 u "šetnju".......haloooo,još veći šok.Pa se pitam što mi je to trebalo.
Onda shvatiš psihologiju zastrašivanja i da "baba roga" ne postoji.Moram priznati odnosno vidio sam da kod nekih to malo duže traje.....pa i nije baš ugodno šetati po noći kroz žbunje i vrtiš film kako se cijeli svijet urotio protiv tebe i baš sad i upravo sad neki "ilegalac"čeka iza žbuna da te upuca.Naravno 9 mj.nisam nikog vidio,a iskreno....nisam se ni trudio previše.
Ali....kada te početna faza prođe onda krenu razmišljanja kad si već tu....kako zaje.... sistem i boravak si učiniti ugodnim.
Nastavit će se..........
dorjan dobro došao na forum cheers
Na vrh Go down
dojran
Podporučnik
Podporučnik
dojran


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1334
ČLAN OD: : 2013-01-08
DOB : 60
M(j)esto Zagreb

Karaula Nikolić Dojransko jezero Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero Icon_minitime10.01.13 17:00

Hvala!!!!
Na vrh Go down
dojran
Podporučnik
Podporučnik
dojran


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1334
ČLAN OD: : 2013-01-08
DOB : 60
M(j)esto Zagreb

Karaula Nikolić Dojransko jezero Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero Icon_minitime10.01.13 21:12

Evo još malo iz života na karauli.
Čitajući druge teme,mogu potvrditi da je istina.Radi se o slijedećem.....svu novu opremu smo dobijali mi.Išli smo u patrolu u svečanoj uniformi,odnosno nismo ni dužili radnu.Oružje je bilo relativno novo oprema vrhunska.Ali najveća prednost....imali smo svog kuhara,nema čekanja za obrok,vratiš se iz patrole jelo te čeka,pravi tuševi koristiš ih koliko hoćeš.Za municiju nismo baš previše marili jer se u praksi dio otpisivao svake godine zbog oštećenja i sl. pa smo tako i mi pomalo puckarali po bocama u jezeru(razdužio je koliko je tko imao)i nitko nikad nije pitao gdje je.Nije bilo kao u vojarni za metak 10 dana.Dužili smo borbeni komplet ali ga nikad nismo nosili u patrolu....tko bi se još time baktao(odvali rame),radio stanica,dalekozor,lisice i po ljetu serum protiv zmijskog otrova(antiviperinum).Da,zmije su bile opaki problem,pun k.... otrovnica,u proljeće kada počnu izlaziti...ajoj.....ali vremenom se navikneš pa postaju domaće životinje,čak smo morali proći tečaj protiv zmija.Poslije je to postala zabava,tko će uhvatiti većeg poskoka,uf kako je to bilo dobro.Najveći štos,nije bilo natjerivanja oko čizama,bez pogovora smo ih nosili,zamislite zašto.
Strah,priča za sebe,mrkla noć a moraš se sresti s drugom patrolom ili zasjedom ali gdje i kako.....o tome drugi put..........
Hvala na pažnji!

Doktor Živago voli ovaj upis

Na vrh Go down
lacoš
Kapetan
Kapetan
lacoš


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3968
ČLAN OD: : 2012-12-07

Karaula Nikolić Dojransko jezero Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero Icon_minitime10.01.13 21:43

Pa izgleda da vam nije trebala ni puška jer izgleda da nam niko nije htio ništa .sami smo se raskopusali.

_________________
"Teško nama,Mardonije, kad nas vodiš u borbu protiv takvih ljudi koji se ne bore za novac, nego za slavu."  -Tritantehma
Na vrh Go down
Stazio
Major
Major
Stazio


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 5085
ČLAN OD: : 2012-11-24
DOB : 57
M(j)esto HN

Karaula Nikolić Dojransko jezero Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero Icon_minitime10.01.13 22:14

dorjan jedan plus za interesantnu priču sunny
Na vrh Go down
dojran
Podporučnik
Podporučnik
dojran


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1334
ČLAN OD: : 2013-01-08
DOB : 60
M(j)esto Zagreb

Karaula Nikolić Dojransko jezero Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero Icon_minitime10.01.13 22:24

Vidiš koliko nam je trebalo da shvatimo kako nam nitko neće ništa,pa nam te fore provaljuju i danas.
Pa ja 9 mj nikoga nisam vidio(doduše nisam se ni trudio),kakvi vanjski neprijatelji sami smo sebi bili najveći.Vjerojatno je bilo mjesta gdje je bilo provokacija ali samo provokacija zbog nacionalne ili političke netrepeljivosti.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Karaula Nikolić Dojransko jezero Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero Icon_minitime10.01.13 22:24

dojran (citat):
Evo još malo iz života na karauli.
Čitajući druge teme,mogu potvrditi da je istina.Radi se o slijedećem.....svu novu opremu smo dobijali mi.Išli smo u patrolu u svečanoj uniformi,odnosno nismo ni dužili radnu.Oružje je bilo relativno novo oprema vrhunska.Ali najveća prednost....imali smo svog kuhara,nema čekanja za obrok,vratiš se iz patrole jelo te čeka,pravi tuševi koristiš ih koliko hoćeš.Za municiju nismo baš previše marili jer se u praksi dio otpisivao svake godine zbog oštećenja i sl. pa smo tako i mi pomalo puckarali po bocama u jezeru(razdužio je koliko je tko imao)i nitko nikad nije pitao gdje je.Nije bilo kao u vojarni za metak 10 dana.Dužili smo borbeni komplet ali ga nikad nismo nosili u patrolu....tko bi se još time baktao(odvali rame),radio stanica,dalekozor,lisice i po ljetu serum protiv zmijskog otrova(antiviperinum).Da,zmije su bile opaki problem,pun k.... otrovnica,u proljeće kada počnu izlaziti...ajoj.....ali vremenom se navikneš pa postaju domaće životinje,čak smo morali proći tečaj protiv zmija.Poslije je to postala zabava,tko će uhvatiti većeg poskoka,uf kako je to bilo dobro.Najveći štos,nije bilo natjerivanja oko čizama,bez pogovora smo ih nosili,zamislite zašto.
Strah,priča za sebe,mrkla noć a moraš se sresti s drugom patrolom ili zasjedom ali gdje i kako.....o tome drugi put..........
Hvala na pažnji!

Evo ovako nekako bih i ja volio da sam odslužio vojni rok! Stvarno. Opisao sam otprilike na temi

[You must be registered and logged in to see this link.]

kako sam završio u mornarici i što sam u stvari htio, vjerovao netko ili ne..... Very Happy

Na vrh Go down
lacoš
Kapetan
Kapetan
lacoš


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3968
ČLAN OD: : 2012-12-07

Karaula Nikolić Dojransko jezero Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero Icon_minitime10.01.13 22:32

Čuj kad imaš 18-19 godina i kad uletiš u ruke tim facama pa kad te ispreplaše sa svim tim čudima
od raznoraznih neprijatelja koji su nam stalno prijetili,shvati svoj posao ozbiljno(u početku).
Več za par mjeseci vidiš da od toga gotovo ništa ne stoji.Za 30 godina vidiš da je to bila čista izmišljotina radi nečega ili nekoga.E sad ko se omastio to je druga tema.

_________________
"Teško nama,Mardonije, kad nas vodiš u borbu protiv takvih ljudi koji se ne bore za novac, nego za slavu."  -Tritantehma
Na vrh Go down
dojran
Podporučnik
Podporučnik
dojran


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1334
ČLAN OD: : 2013-01-08
DOB : 60
M(j)esto Zagreb

Karaula Nikolić Dojransko jezero Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero Icon_minitime10.01.13 22:43

Otprilike je to išlo ovako,nakon prvotnog šoka shvatiš kako je ekipa ok,sve ti je pruženo klopa,dnevni odmor,ujutro dn.zapovjed,pa tko je bio na "poslu"po noći ide na odmor a ostali ....krivina braco, imali nogomet,košarku i odbojku, i da KONJA.....živog(jednom prilikom pobjegao u Grčku to je bilo za film),nema maltretiranja osim onog kojeg smo sami proizveli,a bilo ih je bogme,bilo.
Nažalost slike ne posjedujem pošto nam je to bilo zabranjeno a"kvisko" je uvijek imao svoje "igrače"tako da......ali zato smo poslije 15,00 pretvarali karaulu u nešto što nema veze s vojskom,ja bih prije rekao kako smo bili razuzdani do te mjere da je čak i "kvisko"puno puta odustao a nije se ni on baš pretrgao.

Vježbe uzbune...ha..ha........sutra.......
Na vrh Go down
dojran
Podporučnik
Podporučnik
dojran


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1334
ČLAN OD: : 2013-01-08
DOB : 60
M(j)esto Zagreb

Karaula Nikolić Dojransko jezero Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero Icon_minitime10.01.13 22:49

Lacoš,ne mogu quote,jer sam fazan,što plaše...kolju braco.......kolju.....oči k'o sarme na plitkom tanjuru....ubili tu,ubili tamo......krvi do koljena,šupak ni biberom otključat
Na vrh Go down
Boske
Zastavnik
Zastavnik



BROJ POSTOVA: : 879
ČLAN OD: : 2012-10-28
DOB : 60
M(j)esto Austrija

Karaula Nikolić Dojransko jezero Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero Icon_minitime10.01.13 23:24

dojran (citat):
Otprilike je to išlo ovako,nakon prvotnog šoka shvatiš kako je ekipa ok,sve ti je pruženo klopa,dnevni odmor,ujutro dn.zapovjed,pa tko je bio na "poslu"po noći ide na odmor a ostali ....krivina braco, imali nogomet,košarku i odbojku, i da KONJA.....živog(jednom prilikom pobjegao u Grčku to je bilo za film),nema maltretiranja osim onog kojeg smo sami proizveli,a bilo ih je bogme,bilo.
Nažalost slike ne posjedujem pošto nam je to bilo zabranjeno a"kvisko" je uvijek imao svoje "igrače"tako da......ali zato smo poslije 15,00 pretvarali karaulu u nešto što nema veze s vojskom,ja bih prije rekao kako smo bili razuzdani do te mjere da je čak i "kvisko"puno puta odustao a nije se ni on baš pretrgao.

Vježbe uzbune...ha..ha........sutra.......

A ja u tim vremenima sasvim mirno spavao Sleep Računao sam ne može se ništa desiti jer nas naši hrabri i budni graničari čuvaju Shocked

_________________
Živjeti znači boriti se
Na vrh Go down
dojran
Podporučnik
Podporučnik
dojran


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1334
ČLAN OD: : 2013-01-08
DOB : 60
M(j)esto Zagreb

Karaula Nikolić Dojransko jezero Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero Icon_minitime11.01.13 19:44

To ti je izgledalo kao da si dao vuku ovce čuvat'!!!! Embarassed
Na vrh Go down
dojran
Podporučnik
Podporučnik
dojran


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1334
ČLAN OD: : 2013-01-08
DOB : 60
M(j)esto Zagreb

Karaula Nikolić Dojransko jezero Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero Icon_minitime11.01.13 20:06

Ha......uzbune,normalne u ono doba,naravno po noći.Bilo ih je nekoliko,a jedna mi se urezala u pamćenje.Dolazi šef u 2.00 ujutro,nađe stražara kako spava,probudi ga uzme njegovu pušku PAP,ispali okvir........ništa,mi "mrtvi"nitko ni da mrdne.U spavaonicu ulazi dežurni i obzirno kaže -uzbuna.........'ko te j..e,naš odgovor,odnosno netko mu je odgovorio.Šef sluša i ne vjeruje,uzima svoj gun i ispali okvir...opet ništa.............ulazi u spavaonicu i drekne ....uzbuna.......eeee to je bila reakcija.....nakon trke,inače mi na uzbunu nismo nosili ništa osim oružja i nikako na glavni ulaz nego kroz prozore.Nekako se strmopizdiš kroz prvi otvor kojeg nađeš i bris u mrak.U rovu smijeh.Poslije svega pita on nas što smo čuli....ništa osim uzbuna,ha,ha....to se zove spavanje i budnost.Naravno,pala je kazna uz ispiranje mozga,a i naš stražar je poslije dobio svoje,inače je dogovor bio da straža ne smije spavati.(dobio je duplu stražu)
Toliko o postu prije,i mismo stvarno mirno spavali!!!!

Doktor Živago voli ovaj upis

Na vrh Go down
Stazio
Major
Major
Stazio


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 5085
ČLAN OD: : 2012-11-24
DOB : 57
M(j)esto HN

Karaula Nikolić Dojransko jezero Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero Icon_minitime11.01.13 20:10

dojran (citat):

Toliko o postu prije,i mismo stvarno mirno spavali!!!!
I Grci su izgleda mirno spavali. Very Happy

Doktor Živago voli ovaj upis

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Karaula Nikolić Dojransko jezero Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero Icon_minitime11.01.13 20:19

Ako se uzme ukupni period 1945.-1991., mislim da je jugoslavensko-grčka granica bila najmirnija uopće, s najmanje problema.
Varam li se?
Ipak smo bili okruženi BRIGAMA!
Nadam se da neće nitko sad pitati što znači kratica.....to se zna! Very Happy
Na vrh Go down
Stazio
Major
Major
Stazio


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 5085
ČLAN OD: : 2012-11-24
DOB : 57
M(j)esto HN

Karaula Nikolić Dojransko jezero Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero Icon_minitime11.01.13 20:22

Max Blitz (citat):
Ako se uzme ukupni period 1945.-1991., mislim da je jugoslavensko-grčka granica bila najmirnija uopće, s najmanje problema.
Varam li se?
Ipak smo bili okruženi BRIGAMA!
Nadam se da neće nitko sad pitati što znači kratica.....to se zna! Very Happy
Možda smo mi (SFRJ) u vrijeme njihovog građanskog rata bili malo "nestašni". Rolling Eyes
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Karaula Nikolić Dojransko jezero Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero Icon_minitime11.01.13 20:27

Stazio (citat):
Max Blitz (citat):
Ako se uzme ukupni period 1945.-1991., mislim da je jugoslavensko-grčka granica bila najmirnija uopće, s najmanje problema.
Varam li se?
Ipak smo bili okruženi BRIGAMA!
Nadam se da neće nitko sad pitati što znači kratica.....to se zna! Very Happy
Možda smo mi (SFRJ) u vrijeme njihovog građanskog rata bili malo "nestašni". Rolling Eyes

To se ne važi, ako smo mi nešto....prvi..... pirat
Na vrh Go down
dojran
Podporučnik
Podporučnik
dojran


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1334
ČLAN OD: : 2013-01-08
DOB : 60
M(j)esto Zagreb

Karaula Nikolić Dojransko jezero Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero Icon_minitime11.01.13 20:43

Eeee......naj....mi zbog njih 83,siječanj ili veljača.Inače Grci nisu nikad išli u patrolu ili ih se vrlo rijetko moglo čuti,neki njihovi generali se pobunili pa pokušali državni udar ili što već,mi dobili uzbunu,ne znam koje kategorije i ono sve patrole pojačati i uveli nam umjesto 8 sati"posla"12.Zima,mi po 6 sati vani,maskirne uniforme a nigdje ništa.Upitan odlazak klase koja je trebala kući.Ali ipak kroz 10-15 dana to se smiri,kod njih na karaulu dođe helikopter,nešto črč,brlj.drlj i kao sve u redu,nama opozovu uzbunu i ajmo sve po starom.
Tako da priča o prvom.......oni su malo "zdrmani"čak i sad,ako vidimo što se događa.Tamo nije bilo nikakvih incidenata ako izumemo našeg konja koji je pobjegao kod njih i nije htio natrag a razlog je bio maltretiranje dvojice koji su znali jahati(bili s Kosova).Jednom prilikom ga odvezali a on......ha ha ha....pravo preko grane..ko da je znao,e to je bio show........
Na vrh Go down
humka83
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik



BROJ POSTOVA: : 368
ČLAN OD: : 2013-01-09

Karaula Nikolić Dojransko jezero Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero Icon_minitime13.01.13 18:38

Da tako je bilo na Grćkoj granici i u dijelu Gevgelije "83 godine, prošao sam sve karaule, mirno i dobro je bilo, posle u komandi napisao se izvješća ( depeša) sa istih dežurni tel 261
Na vrh Go down
dojran
Podporučnik
Podporučnik
dojran


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1334
ČLAN OD: : 2013-01-08
DOB : 60
M(j)esto Zagreb

Karaula Nikolić Dojransko jezero Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero Icon_minitime15.01.13 22:38

Ovo je karaula Nikolić,u podnožju lijevo između crnih borova,u sredini slike je Grčka karaula Muries,isto između crnih borova,lijevo se vidi grčko selo Muries.Granica je od jezera prema karauli Nikolić.Jedna zanimljivost.....na Mak. strani se nalazi linija bunkera iz WW1-Solunski front,proteže se cijelom granicom pa nastavlja u Grčku sve do Soluna.Vrlo dobro je vidljiva u zimi kada se makne zelenilo.
Bunkeri su zasebna tema o kojoj drugi put....[IMG=https://2img.net/r/ihimizer/img833/2715/76134080002.jpg][/IMG]

Na vrh Go down
missar
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase
missar


BROJ POSTOVA: : 735
ČLAN OD: : 2012-05-21
DOB : 71

Karaula Nikolić Dojransko jezero Empty
KomentarNaslov komentara: Re: karaula nikolić dojransko jezero    Karaula Nikolić Dojransko jezero Icon_minitime16.01.13 0:20

dojran (citat):

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ovo je karaula Nikolić,u podnožju lijevo između crnih borova,u sredini slike je Grčka karaula Muries,isto između crnih borova,lijevo se vidi grčko selo Muries.Granica je od jezera prema karauli Nikolić.Jedna zanimljivost.....na Mak. strani se nalazi linija bunkera iz WW1-Solunski front,proteže se cijelom granicom pa nastavlja u Grčku sve do Soluna.Vrlo dobro je vidljiva u zimi kada se makne zelenilo.
Bunkeri su zasebna tema o kojoj drugi put....
Pretpostavio sam da je to tvoja karaula, na kraju Nikolića, bliže granici, ali nisam bio siguran. Grčku karaulu sam prepoznao,zbog puta
koji vodi samo do nje.Tvoju fotku sam malo prepravio, da se bolje vide obe karaule.Nego, čujem da je konj opet na našoj strani,
a baš ste ga razmazili..... Laughing
pozdrav cheers

Na vrh Go down
Doda
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 18
ČLAN OD: : 2013-01-17
DOB : 54
M(j)esto Sarajevo

Karaula Nikolić Dojransko jezero Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero Icon_minitime17.01.13 13:51

Da se prijavim, sluzio također na karauli Nikolič, klasa 88/89 , u moje vrijeme bilo sranje , dvoje mrtvih vojnika. utopili se na jezeru, pa istraga , suđenja dva puta.. Ime komandira karaule se ne sjecam, znam da je bio zastavnik I klase, moguce da je isti lik gore vec pomenuti
Na vrh Go down
dojran
Podporučnik
Podporučnik
dojran


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1334
ČLAN OD: : 2013-01-08
DOB : 60
M(j)esto Zagreb

Karaula Nikolić Dojransko jezero Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero Icon_minitime17.01.13 21:21

Doda (citat):
Da se prijavim, sluzio također na karauli Nikolič, klasa 88/89 , u moje vrijeme bilo sranje , dvoje mrtvih vojnika. utopili se na jezeru, pa istraga , suđenja dva puta.. Ime komandira karaule se ne sjecam, znam da je bio zastavnik I klase, moguce da je isti lik gore vec pomenuti

Pozdrav Doda,očigledno je onda već popustila disciplina jer mi nismo smjeli na kupanje u jezeru i toga smo se pridržavali.Žao mi je tvojih kolega.
Negooo,imaš li kakvu sliku, izbliza slikanu?To bi bilo zanimljivo.Ja sam imao neke ilegalne ali ne znam gdje su.
Zapovjednik je bio st.vodnik I klase(moj).
Na vrh Go down
dojran
Podporučnik
Podporučnik
dojran


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1334
ČLAN OD: : 2013-01-08
DOB : 60
M(j)esto Zagreb

Karaula Nikolić Dojransko jezero Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero Icon_minitime17.01.13 21:23

dojran (citat):
Doda (citat):
Da se prijavim, sluzio također na karauli Nikolič, klasa 88/89 , u moje vrijeme bilo sranje , dvoje mrtvih vojnika. utopili se na jezeru, pa istraga , suđenja dva puta.. Ime komandira karaule se ne sjecam, znam da je bio zastavnik I klase, moguce da je isti lik gore vec pomenuti

Pozdrav Doda,očigledno je onda već popustila disciplina jer mi nismo smjeli na kupanje u jezeru i toga smo se pridržavali.Žao mi je tvojih kolega.
Negooo,imaš li kakvu sliku, izbliza slikanu?To bi bilo zanimljivo.Ja sam imao neke ilegalne ali ne znam gdje su.
Zapovjednik je bio st.vodnik I klase(moj).
Jeli bilo zmija? Very Happy
Na vrh Go down
Doda
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 18
ČLAN OD: : 2013-01-17
DOB : 54
M(j)esto Sarajevo

Karaula Nikolić Dojransko jezero Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero Icon_minitime18.01.13 10:47

dojran (citat):
Doda (citat):
Da se prijavim, sluzio također na karauli Nikolič, klasa 88/89 , u moje vrijeme bilo sranje , dvoje mrtvih vojnika. utopili se na jezeru, pa istraga , suđenja dva puta.. Ime komandira karaule se ne sjecam, znam da je bio zastavnik I klase, moguce da je isti lik gore vec pomenuti

Pozdrav Doda,očigledno je onda već popustila disciplina jer mi nismo smjeli na kupanje  u jezeru i toga smo se pridržavali.Žao mi je tvojih kolega.
Negooo,imaš li kakvu sliku, izbliza slikanu?To bi bilo zanimljivo.Ja sam imao neke ilegalne ali ne znam gdje su.
Zapovjednik je bio st.vodnik I klase(moj).
 
Nije bilo dozvoljeno kupanje , kao i bilo gdje u JNA bar tako mislim. Zastavnik je njih slao u ribolov, bacali su mreze, krupna riba njemu a sitna nama ( jezero je bilo bogato ribom ). Nisu imali camac vec su koristili gumu od kamiona. Tako su lovili mozda 2 mjeseca i jedan dan se nisu vratili, nasli su ih na dubini od 2 metra zapetljani u mrezu. Vjerojatno se sjecas kako je izgledalo izlazak na jezero kroz trstiku, nasli su ih na vanjskom dijelu trstike prema otvorenom jezeru. Dva puta sam bio na vojnom sudu u Skoplju kao svjedok ( nas cetvorica najstarije klase septembar 88) jednom cak i poslije sluzbe kao civil 1990 god. Slika objekata nemam , imam neke slike ali samo se vidimo mi vojnici , objekat slabo tako da nisu interesantne drugima. Zmija nije bilo nesto posebno bar ih se ne sjecam previse, nosili smo serum, ubili smo par neotrovnica na samoj karauli.
 
Kad je bila prekomanda u Prilepu zaduzimo opremu tipa pelerina , kacket, hlace do koljena , kad su nas vidjeli u Dorjanu natrag u Strumicu po redovnu opremu Smile
 
P.S. Mislim da nam je bio isti k. karaule

Na vrh Go down
Doda
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 18
ČLAN OD: : 2013-01-17
DOB : 54
M(j)esto Sarajevo

Karaula Nikolić Dojransko jezero Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero Icon_minitime18.01.13 10:54

Zar je ovo slikano sa osmatracnice? Nesto mi predaleko izgleda, ili sam zaboravio. Jedine ilegalce koje smo uhvatili, cak i nisu bili ilegalci vec trazili zlato zbog Solunskog fronta, kao da raste na grani, uhvatili na povratku u selu Smile
Na vrh Go down
dojran
Podporučnik
Podporučnik
dojran


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1334
ČLAN OD: : 2013-01-08
DOB : 60
M(j)esto Zagreb

Karaula Nikolić Dojransko jezero Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero Icon_minitime19.01.13 20:10

Očigledno se radi o istom zapovjedniku,pošto je išao u ribolov ali imao je čamac.Ova slika je slikana s brda iznad"Popovnjak".Ako nikad niste po kazni išli gore,svaka čast bili ste dobri.Kako je bilo s Metaxa-om i Ouzo-m?U moje vrijeme se je uredno "točila" na reonu.Da li ste kontaktirali Grke?Je li Điđi(konj)bio tamo ili je umro.Psi Alen i Kot sigurno nisu pošto su u moje vrijeme bili u 10.godini.
Na vrh Go down
dojran
Podporučnik
Podporučnik
dojran


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1334
ČLAN OD: : 2013-01-08
DOB : 60
M(j)esto Zagreb

Karaula Nikolić Dojransko jezero Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero Icon_minitime19.01.13 20:38

Haa,bunkeri!Ja došao tamo....zima,prošli graničarsku obuku,bojevo gađanje pa u službu.Stariji vojnici nas naučili kako eskivirati patrolu.To je bilo spavačina po bunkerima.Uredili ih mi kao dnevni boravak,svaka patrola nešto ponijela i eto ga,unutra obloženo kartonima,na ulazu kišna kabanica,zabundaš se u debelu bundu(od ovčjeg krzna)i spavajjjjj.Nanjušio šef da se nešto događa ali ne zna što.Mi šutimo on pizdi i.....kontrola 1,2,3,po noći,sve dobro.No ode on u kontrolu po danu i ima što vidjeti,samo biraj bunker......malo benzina i sve on zapali.Naravno,tko će više u garavi bunker.Bunkere smo birali da pregled iz njih bude što bolji,tako da su ostali jednostavno otpali.I tako ostadosmo mi bez bunkera ali na sreću stiglo brzo proljeće pa i mi živnuli.Jedino dobro te zime nije bilo snijega svega par cm.ali je zato puhaloooo i bilo je jakih mrazeva,čak se je i potok zaledio i izašao iz korita.To je bilo klizalište.
Na vrh Go down
Doda
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 18
ČLAN OD: : 2013-01-17
DOB : 54
M(j)esto Sarajevo

Karaula Nikolić Dojransko jezero Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero Icon_minitime19.01.13 20:47

dojran (citat):
Očigledno se radi o istom zapovjedniku,pošto je išao u ribolov ali imao je čamac.Ova slika je slikana s brda iznad"Popovnjak".Ako nikad niste po kazni išli gore,svaka čast bili ste dobri.Kako je bilo s Metaxa-om i Ouzo-m?U moje vrijeme se je uredno "točila" na reonu.Da li ste kontaktirali Grke?Je li Điđi(konj)bio tamo ili je umro.Psi Alen i Kot sigurno nisu pošto su u moje vrijeme bili u 10.godini.

Nismo gore nikada bili, sa grcima par puta razmjenili cigarete popusili koju ne znaju engleski i to je to. Psi su se zvali Igor i Grom, Gromu niko nije smio prici osim vodica ,a Igor u patroli bio ovakav, stanes ti , stao on... sjednes ti sjedne on, zaspes ti zaspe on, cirkus od psa. Konja smo imali ne sjecas se imena
Na vrh Go down
dojran
Podporučnik
Podporučnik
dojran


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1334
ČLAN OD: : 2013-01-08
DOB : 60
M(j)esto Zagreb

Karaula Nikolić Dojransko jezero Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero Icon_minitime19.01.13 20:50

Doda,je li "bunar"bio tamo?Tamo je bio "spoj"s Grcima.Od njega je put vodio u njihovu karaulu.Odnosno bunar je bio prvo zasjedno mjesto.Ako me sjećanje ne vara bila su tri.Drugo je bilo kod one velike smokve,a treće kod hrasta kod jezera.Ispravi me ako griješim.Jeste li išli na liniju kod karaule?Točno na liniji u drveće smo urezali inicijale i klasu.Iako,do tamo je teško doći pošto je jako gusto žbunje.
Na vrh Go down
dojran
Podporučnik
Podporučnik
dojran


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1334
ČLAN OD: : 2013-01-08
DOB : 60
M(j)esto Zagreb

Karaula Nikolić Dojransko jezero Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero Icon_minitime19.01.13 20:53

Kod nas je Kot bio opak,dražili ga mi obučeni u šefovu uniformu tako da kad je njega vidio.....ajoj,a on jadan stalno pita,šta mu je, eeee kad bi samo znao,ovaj se htio potrgati,a i njega bi da ga je uhvatio.
Yassas,calimera....
Na vrh Go down
Doda
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 18
ČLAN OD: : 2013-01-17
DOB : 54
M(j)esto Sarajevo

Karaula Nikolić Dojransko jezero Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero Icon_minitime20.01.13 10:39

dojran (citat):
Haa,bunkeri!Ja došao tamo....zima,prošli graničarsku obuku,bojevo gađanje pa u službu.Stariji vojnici nas naučili kako eskivirati patrolu.To je bilo spavačina po bunkerima.Uredili ih mi kao dnevni boravak,svaka patrola nešto ponijela i eto ga,unutra obloženo kartonima,na ulazu kišna kabanica,zabundaš se u debelu bundu(od ovčjeg krzna)i spavajjjjj.Nanjušio šef da se nešto događa ali ne zna što.Mi šutimo on pizdi i.....kontrola 1,2,3,po noći,sve dobro.No ode on u kontrolu po danu i ima što vidjeti,samo biraj bunker......malo benzina i sve on zapali.Naravno,tko će više u garavi bunker.Bunkere smo birali da pregled iz njih bude što bolji,tako da su ostali jednostavno otpali.I tako ostadosmo mi bez bunkera ali na sreću stiglo brzo proljeće pa i mi živnuli.Jedino dobro te zime nije bilo snijega svega par cm.ali je zato puhaloooo i bilo je jakih mrazeva,čak se je i potok zaledio i izašao iz korita.To je bilo klizalište.
 
Mi nismo pravili bunkere, po pravilu preko dana smo isli u patrolu u oba smjera , rejon prema jezeru i prema drugoj karauli. Noc je bila druga prica, obucemo se i sjedimo ili u kuhinji ili spavamo u magacinu. Kljuc se prenosio generacijama Smile, straza ne smije spavati, ako vidi svjetla od auta pred karaulom, nas upozori i trk prema jezeru. Ako je kontrola a ne sjecam da je i jedna bila ne mogu nas stici jer put nije prohodan za auto. Prema drugoj karauli smo radili drugacije ( kontrola te mogla stici autom), odemo do karaule, trebalo je jedno 45 min. brzog koraka i sjedimo gore dok patroli ne zavrsi, onda se samo spustimo, gore smo nosili odjecu na pranje jer su imali perilicu a mi nismo. Imali su cak i centralno grijanje.

Na vrh Go down
dojran
Podporučnik
Podporučnik
dojran


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1334
ČLAN OD: : 2013-01-08
DOB : 60
M(j)esto Zagreb

Karaula Nikolić Dojransko jezero Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero Icon_minitime20.01.13 11:43

To je to,u moje vrijeme skoro isto osim što smo imali nekoliko kontrola,ali cesta prema Belasici nije bila tako dobra,mogao je gore samo pinz a čuješ ga na kilometar.
Nego,jeste li imali inicijalizaciju?
Na vrh Go down
Doda
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 18
ČLAN OD: : 2013-01-17
DOB : 54
M(j)esto Sarajevo

Karaula Nikolić Dojransko jezero Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero Icon_minitime20.01.13 11:59

Cesta je bila losa i u moje vrijeme, samo motor i terensko vozilo, a inicijalizacija jeli mislis svi na jednog na kamaru?
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

Karaula Nikolić Dojransko jezero Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero Icon_minitime20.01.13 12:12

Citat :
"dojran"na Mak. strani se nalazi linija bunkera iz WW1-Solunski front,proteže se cijelom granicom pa nastavlja u Grčku sve do Soluna.Vrlo dobro je vidljiva u zimi kada se makne zelenilo.
Bunkeri su zasebna tema o kojoj drugi put....


[You must be registered and logged in to see this image.]




Je li ovo neki od tih bunkera o kojima se prica ovde?



Kemo Specijalac: komentar modifikovan dana: 20.01.13 16:18; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
dojran
Podporučnik
Podporučnik
dojran


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1334
ČLAN OD: : 2013-01-08
DOB : 60
M(j)esto Zagreb

Karaula Nikolić Dojransko jezero Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero Icon_minitime20.01.13 15:40

Moguće,ima ih svakakvih veličina i oblika.Mi smo birali samo one "elegantne".
Na vrh Go down
missar
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase
missar


BROJ POSTOVA: : 735
ČLAN OD: : 2012-05-21
DOB : 71

Karaula Nikolić Dojransko jezero Empty
KomentarNaslov komentara: Re: karaula nikolić dojransko jezero    Karaula Nikolić Dojransko jezero Icon_minitime20.01.13 16:38

dojran (citat):
Moguće,ima ih svakakvih veličina i oblika.Mi smo birali samo one "elegantne".
Dojran, nadam se da je ovaj  dovoljno "elegantan"... Laughing    cheers

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
dojran
Podporučnik
Podporučnik
dojran


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1334
ČLAN OD: : 2013-01-08
DOB : 60
M(j)esto Zagreb

Karaula Nikolić Dojransko jezero Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero Icon_minitime20.01.13 16:56

Mogao bi poslužiti iako koristili smo ih samo zimi(vjetar)dok po ljetu ne razlog su bile zmije.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Karaula Nikolić Dojransko jezero Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero Icon_minitime20.01.13 17:02

Što misliš Dojran o luku i strijeli u kombinaciji s JNA? Very Happy
(Referiram se na temu 'luk i strijela' na 'Sportu')....
Možda bi vam tamo dobro došlo bilo da prezalogajite nešto izvan SDO-a. Laughing
Na vrh Go down
dojran
Podporučnik
Podporučnik
dojran


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1334
ČLAN OD: : 2013-01-08
DOB : 60
M(j)esto Zagreb

Karaula Nikolić Dojransko jezero Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero Icon_minitime20.01.13 17:27

Što mislim......mislim da su vojnici imali ekipu koja se takmičila ,po oblastima ili vojarnama no to je tako malo zastupljeno bilo(compound u "povojima") ????ali u današnje vrijeme,grrrrrrr.....bilo bi svašta,samo ne znam kako ga tamo čuvati...
Haaa....dobra reklama.......za temu.....
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Karaula Nikolić Dojransko jezero Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero Icon_minitime20.01.13 17:35

dojran (citat):
Što mislim......mislim da su vojnici imali ekipu koja se takmičila ,po oblastima ili vojarnama no to je tako malo zastupljeno bilo(compound u "povojima") ????ali u današnje vrijeme,grrrrrrr.....bilo bi svašta,samo ne znam kako ga tamo čuvati...
Haaa....dobra reklama.......za temu.....

Vojnici u JNA su imali ekipu koja se takmičila u 'compound-hunteru'? Jesam li te dobro shvatio?
Bilo bi zanimljivo i o tome tko zna, ali na:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Wink Cool
Na vrh Go down
dojran
Podporučnik
Podporučnik
dojran


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1334
ČLAN OD: : 2013-01-08
DOB : 60
M(j)esto Zagreb

Karaula Nikolić Dojransko jezero Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero Icon_minitime20.01.13 17:39

Max Blitz (citat):
dojran (citat):
Što mislim......mislim da su vojnici imali ekipu koja se takmičila ,po oblastima ili vojarnama no to je tako malo zastupljeno bilo(compound u "povojima") ????ali u današnje vrijeme,grrrrrrr.....bilo bi svašta,samo ne znam kako ga tamo čuvati...
Haaa....dobra reklama.......za temu.....

Vojnici u JNA su imali ekipu koja se takmičila u 'compound-hunteru'? Jesam li te dobro shvatio?
Bilo bi zanimljivo i o tome tko zna, ali na:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Wink Cool
Ne,uto vrijeme je u glavnoj ulozi bio olimpic-zakrivljeni luk.
Na vrh Go down
dojran
Podporučnik
Podporučnik
dojran


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1334
ČLAN OD: : 2013-01-08
DOB : 60
M(j)esto Zagreb

Karaula Nikolić Dojransko jezero Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero Icon_minitime22.01.13 21:18

U moje vrijeme kroz karaulu je proticao potok,kojim se je navodnjavala proizvodnja rajčica u selu.Kad je došlo ljeto i vodostaj se smanjio izbili su sukobi mještana.Nas su poslali da reguliramo tko trba dobiti vodu i da to ide u redu.Oko karaule su bila polja rajčica,paprike i lubenica.Nama slijedovanje dostavi 30-tak kg za mjesec a mi u danu jeli 10 kg.Naime,ispod karaule je bila otkupna stanica,mi slobodni pa pomagali utovariti gajbe rajčice.Za to smo dobijali iste koliko si mogao nositi.Seljani se nikad nisu bunili ako je netko ubrao poneku rajčicu samo što nisi smio napraviti štetu na biljkama.
Ali,lubenice u graničnom pojasu su priča za sebe.......

Doktor Živago voli ovaj upis

Na vrh Go down
vladimir
Podpukovnik
Podpukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 7546
ČLAN OD: : 2011-01-25

Karaula Nikolić Dojransko jezero Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero Icon_minitime23.01.13 10:39

blago vama mi u slavoniji smo imali samo mlad kukuruz.
Na vrh Go down
Sponsored content





Karaula Nikolić Dojransko jezero Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Karaula Nikolić Dojransko jezero
Na vrh 
Stranica 1/11Idi na stranicu : 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Next
 Similar topics
-
» Graničari Gevgelija '83.
» Karaula Janković
» Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)
» Bataljon veze VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo
» Ponovo u nekadasnjem garnizonu

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: 
SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA
 :: SR MAKEDONIJA
-
Idi na: