FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Karaule JNA u Srbiji

Go down 
+73
Ribarci
daki2311
Rade58
pera84
PORUCNIK
aronija
smoc
Splićanin
joxa
DejaK
privorac
Vojvojan
fofnudl
Kinez93
Nele
ПИ
Letanca
shally
Dejan Jovanović Požarevac
Lala Basaid
vojnik zele
Dzeri1965
Bart
C3PO
Čedomir Bosić
Vide Gajic
milutins
čiko
salezmajster
sipikovo
Sashacarp
bojc
Proteinko
013gonzo
hadzija68
broz
veter
kraljevcanin
karakondja
myki68
tomaz doljak
željko hr
21GO
kruno1811
flexi
Vrba
Požarni
miler
hajduk
Gringo
dpuric
Novica Noni
Die_Nadel
Granicar MK
petačinci 88/89
hadžija1968
daatcho
brko
biznis
Vuksapetacinaca
v.p.2370
stampar
purger
Stazio
Max Blitz
SveJug
Vojnik Graničar
Rodic Zeljko
East&West
Pero™
ZAGORAC
Kemo Specijalac
posavljak
77 posters
Idi na stranicu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
AutorPoruka
posavljak
Vodnik I klase
Vodnik I klase



Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 553
ČLAN OD: : 2013-04-08
DOB : 61
M(j)esto Derventa, Republika Srpska, BiH

Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA u Srbiji   Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Icon_minitime30.05.13 10:07

Svaka čast "Kemo" na aktivnosti i pomoći oko karaula u Srbiji. Ja sam kontaktirao telefonom jednog kolegu koji je služio na karauli u M Jasenovcu ali ni on nema nekih slika sa karaule (posledica ratnih dešavanja) a slabo se i sjeća imena ljudi sa karaule ali ćemo se sastati pa ćemo valjda neštoposle dužeg razgovora iščačkati a valjda se neko još javi od kolega iz naše generacije.
Na vrh Go down
Stazio
Major
Major
Stazio


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 5085
ČLAN OD: : 2012-11-24
DOB : 57
M(j)esto HN

Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA u Srbiji   Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Icon_minitime30.05.13 11:17

Svaka čast generale za trud oko ove teme, veoma je interesantna. cheers
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA u Srbiji   Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Icon_minitime30.05.13 11:51

posavljak (citat):
Svaka čast "Kemo" na aktivnosti i pomoći oko karaula u Srbiji. Ja sam kontaktirao telefonom jednog kolegu koji je služio na karauli u M Jasenovcu ali ni on nema nekih slika sa karaule (posledica ratnih dešavanja) a slabo se i sjeća imena ljudi sa karaule ali ćemo se sastati pa ćemo valjda neštoposle dužeg razgovora iščačkati a valjda se neko još javi od kolega iz naše generacije.

karaule tog granicnog odseka su mi najmanji problem...pozvacemo nekoga iz Zajecara da ode i poslika to kad ima vremena...kad podje po lekovitu vodu u Nikolicevo ili Gradskovo Smile ; sve ce danas ljudi uciniti jedni drugima za 10 cevapa Smile
steta sto je tema pokrenuta posle prvog maja; nesto pre prvomajskih praznika sam poslom/zabavom bio u tim krajevima, mogao sam nesto i da obidjem i slikam
Na vrh Go down
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 58
M(j)esto ZAGREB

Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA u Srbiji   Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Icon_minitime30.05.13 11:52

Nitko nije pitao da li postoje ti isti granični kameni u obliku tog nekog stošca i dalje i što je sa natpisima SFRJ?

_________________
Tko pjeva često zlo i misli
Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik
Pero™


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2042
ČLAN OD: : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA u Srbiji   Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Icon_minitime30.05.13 12:53

purger (citat):
Nitko nije pitao da li postoje ti isti granični kameni u obliku tog nekog stošca i dalje i što je sa natpisima SFRJ?

Pošto sam poslednji put bio na granici dok je SFRJ još postojala ne mogu da tvrdim... ali mislim da je slika kamena 142 iz albuma sa napuštenim kasarnama, moglo bi da bude da još stoji natpis SFRJ.
Na vrh Go down
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 58
M(j)esto ZAGREB

Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA u Srbiji   Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Icon_minitime30.05.13 13:02

Moraćemo zadužit Mirana da izvidi što je sa natpisima Very Happy

_________________
Tko pjeva često zlo i misli
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA u Srbiji   Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Icon_minitime30.05.13 20:20

slike su skoro slikane, verovatno jos stoji sfrj
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA u Srbiji   Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Icon_minitime07.06.13 10:56

posavljak,

Posmatrao sam danas Google mapu; osim Malog JasenOvca, Bracevca i Gradskova, nasao sam na mapi nesto sto lici na karaule pored sela Halovo i Veliki Izvor.

Da li su ti poznata ta mesta i karaule?
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA u Srbiji   Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Icon_minitime08.06.13 14:16

[You must be registered and logged in to see this image.]


Karaula Ravno Bučje, bugarska granica, Stara Planina, Istocna Srbija

Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA u Srbiji   Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Icon_minitime08.06.13 14:30

[You must be registered and logged in to see this image.]


Karaula Topli Do, bugarska granica, Stara Planina, Istocna Srbija

Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik
Pero™


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2042
ČLAN OD: : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA u Srbiji   Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Icon_minitime08.06.13 23:00

Kemo Specijalac (citat):
Ulazimo polako , mislim, i na Perinu teritoriju Smile

karaula Susica, Bosilegrad:

Ako misliš na mene (a ne na mog imenjaka iz USA) dosta si blizu kde sam proveo ''nezaboravnih'' osam meseci života.

Iako pod istom komandom ova karaula je bila puno niže od one kde sam ja bio. Prva slika malo sliči na '''moje'' krajeve, ali je bilo više nadmorske visine do rejona, do najvišeg vrha oko 300m. Predstavljaj si kako to izgleda, stani kde si, pa pogledaj u vazduh, zamisli koliko je 300m, pa razmisli kako je skoro svaki dan preči tu razliku.

Druga slika je verovatno neka puškarnica za praznenjeoružja, mi smo imali to malo prostije izvedeno. Vidi se i neka ograda, kod nas bi se videli i streljački zakloni/rupe, za slučaj da neko napadne kasarnu.

Treča i četvrta slika izgledaju kao tipski objekti kasarne. Samo da je naša bila okrenuta u suprotnu stranu. Zašto zapravo neznam, U mom slučaju su mogli bugari da vide ko je izlazio i ulazio iz karaule. Mislim da nisu ni gledali, ali ipak... I periferija je bila druga, pista je bila asfaltirana, nismo imali nikakvih lampi za osvetlenje noču, ograda iz bodljikave žice je bila bliže...

Što se tiče slika sa drugog posta: i mi smo imali put uz granicu. Mnogo puta je bio doooosta daleko od granice, a po neki put sasvim uz granicu.

Onakviu kolci kao na slici su se zabijali nekde početkom druge polovine osamdesetih. Na našem rejonu smo mi to radili. Kakav smisao ima? NIKAKAV, ionako zimi ni do karaule nije mogao da dođe Pinz, a nebi prošao ni po terenu od jedne do druge karaule. Preiše snega.

142 je bio dosta niže od mene, i očigledno malo više od karaule Sušica. Imena karauli ni neznam, niko nam nije rekao. Zanimljivo je da se vidi ostatak granične linije. Levo od kamena je nešto snega u liniji. To je tada bila granična linija i vojska ju je čistila. Ne mi klasični graničari, nego ''fizikalci'' što su došli da odrade i očiste liniju. Mislim da je to bilo jednom godišnje. Šta je onaj štap uz kamen pojma nemam.

Na trečoj slici je opet ista tipska kasarna, naravno opet druga periferija.

Na vrh Go down
posavljak
Vodnik I klase
Vodnik I klase



Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 553
ČLAN OD: : 2013-04-08
DOB : 61
M(j)esto Derventa, Republika Srpska, BiH

Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA u Srbiji   Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Icon_minitime18.06.13 10:34

"Kemo" nažalost nisam bio nikada ni na jednoj od susjednih karaula karaule Mali Jasenovac jer to tada nije bila praksa, samo su komandiri posjećivali susjedne karaule a mi vojska smo se sastajali na spojnim tačkama rejona koje smo kontrolisali i to je bilo sve. Zbog toga nebih mogao identifikovati prema slikama neku od tih karaula a inače sam čuo za Halovo i Veliki izvor.
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA u Srbiji   Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Icon_minitime29.06.13 2:35

granicni kamen 151 na vrhu Milevske planine Samovilnjak ( Milevec , Bandera ili Kozjak ) 1736mnm ; bugarska granica
 
[You must be registered and logged in to see this image.]

 
[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA u Srbiji   Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Icon_minitime29.06.13 2:57

karaula kod sela Grujinci, bugarska granica, kamen 147
 
[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA u Srbiji   Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Icon_minitime03.08.13 23:40

opet malo u Timocku krajinu...ovo bi trebala biti slika karaule "Ramadan Agusi", selo Novo Korito, bugarska granica, Knjazevac / GO Zajecar...

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA u Srbiji   Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Icon_minitime05.08.13 21:37

Bivsa karaula JNA Dojkinci, bugarska granica, sadasnji unutrasnji izgled (preuredjena u planinarski dom):
 
[You must be registered and logged in to see this image.]

 
[You must be registered and logged in to see this image.]

 
[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
posavljak
Vodnik I klase
Vodnik I klase



Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 553
ČLAN OD: : 2013-04-08
DOB : 61
M(j)esto Derventa, Republika Srpska, BiH

Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA u Srbiji   Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Icon_minitime14.08.13 12:17

Kemo od mene veliki plus za skupljanje materijala vezano za karaule na bugarskoj granici. Drago mi je da su barem neke karaule u nekakvoj korisnoj funkciji ako već ne služe onoj namjeni zbog koje su izgrađene. Najgora je opcija da zbog krutosti odlučivanja i nerazumijevanja vojnog sistema navedeni objekti propadaju a evo vidi se da mogu lijepo poslužiti planinarima, lovcima, ribolovcima, izviđačima i drugim ljubiteljima prirode prilikom obavljanja njihovih aktivnosti. Čim mi se ukaže prilika posjetiću Timočku krajinu i obići svoju karaulu u M Jasenovcu a onda će biti slika za forum !
Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik
Pero™


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2042
ČLAN OD: : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA u Srbiji   Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Icon_minitime17.08.13 18:03

posavljak (citat):
Kemo od mene veliki plus za skupljanje materijala vezano za karaule na bugarskoj granici. Drago mi je da su barem neke karaule u nekakvoj korisnoj funkciji ako već ne služe onoj namjeni zbog koje su izgrađene. Najgora je opcija da zbog krutosti odlučivanja i nerazumijevanja vojnog sistema navedeni objekti propadaju a evo vidi se da mogu lijepo poslužiti planinarima, lovcima, ribolovcima, izviđačima i drugim ljubiteljima prirode prilikom obavljanja njihovih aktivnosti. Čim mi se ukaže prilika posjetiću Timočku krajinu i obići svoju karaulu u M Jasenovcu a onda će biti slika za forum !

Posavljak, nadam se da karaule neče nikad više služiti namenu za koji su bile postavljene. Nije bilo lako biti graničar ali neko je i to morao da odradi.
 
Srce mi se cepa kad gledam slike zaboravljenih karaula. Mi smo proveli tamo deo svog života. Sada se mnoge raspadaju i propadaju. Ipak neke su i tad bile daleko od civilizacije, pa ni nema neke ekonomske koristi da se jih održava.
 
A što se tiče slike od Kema, karaule Dojkinci, mi smo bili u hotelu A kategorije napram ovom. Parket u spavaonama, ravan plafon, više mesta, sve ofarbano i čisto (barem je tad bilo)...

Na vrh Go down
stampar
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2013-07-30
M(j)esto beograd

Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA u Srbiji   Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Icon_minitime19.08.13 21:39

ja sam sluzio 85/86 godine u malom jasenovcu, karaula se zvala LJuba Nesic, komandir je bio vodnik Dragan Karastojkovic, vucjak se zvao Maks(taj je mrzeo macke), kasnije je doveden jos jedan mladi vucjak iz Bele crkve i zvao se Bak. Imam neke crno bele fotografije iz tog vremena pa cu ih postaviti ovih dana.
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA u Srbiji   Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Icon_minitime19.08.13 23:06

pozdrav novom clanu stampar, dobrodosao na forum...

nadam se da cuvas lepe uspomene sa sluzenja u istocnoj srbiji
Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik
Pero™


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2042
ČLAN OD: : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA u Srbiji   Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Icon_minitime20.08.13 0:07

Dobro došao na forum Stampar. Ja sam bio sezona 86/87 daleko ispod tebe, ali još uvek na bugarskoj granici, nekada SFRJ - republika Srbija.

Mačke? šta je to? Naš pas nije imao drugo nego da ganja vukove. Slobodno stavi slike, večina če jih sa interesovanjem pogledati.
Na vrh Go down
stampar
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2013-07-30
M(j)esto beograd

Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA u Srbiji   Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Icon_minitime20.08.13 12:27

Kemo, hvala za dobrodoslicu.
Uspomene iz istocne srbije su divne. Dobri ljudi, odlicni vinogradari a i vinari.
Obuku sam zavrsio u Negotinu gde je bilo super jer sam imao prijatelje
iz civilstva koji su tamo ziveli a i staresine su bile OK.
Pre tri godine sam dobio pozdrav od sadasnjeg komandanta kasarne iz Negotina.
covek me pamti i posle nekih 25 godina, verovatno zbog dobrog zezanja a i provoda.
Na vrh Go down
posavljak
Vodnik I klase
Vodnik I klase



Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 553
ČLAN OD: : 2013-04-08
DOB : 61
M(j)esto Derventa, Republika Srpska, BiH

Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA u Srbiji   Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Icon_minitime20.08.13 15:54

"Stampar" veliki pozdrav od mene i veoma mi je drago da se javio na ovaj forum. Ako si čitao prethodne komentare vidio si da sam ja služio 1982 godine na istoj karauli u M Jasenovcu. Tada smo imali dva graničarska psa: MAKS koji je tada bio mlad pas, tek došao sa obuke i koji je stvarno mrzio mačke i PAK koji je bio stariji i te 1982 godine mu je i prestala služba u skladu sa tadašnjim propisima u JNA. Eto ja sam bio zaboravio da se karaula zvala Ljuba Nešić koja se nalazila između M Jasenovca i Šipova. Ako ima kakvih slika naše karaule i susjednih karaula iz tog vremena ili novijih (moje su uništene usled ratnih dejstava 1992 god) bilo bi nam drago da ih podijeliš sa nama na forumu.
Na vrh Go down
v.p.2370
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 21
ČLAN OD: : 2013-02-16
DOB : 53
M(j)esto Sisak-HR

Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA u Srbiji   Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Icon_minitime21.08.13 11:58

Ima možda netko da je služio na rumunjskoj granici?

Bilo bi lijepo ako ima koja fotografija karaule Markovac ili Vatin.
Na vrh Go down
stampar
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2013-07-30
M(j)esto beograd

Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA u Srbiji   Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Icon_minitime21.08.13 12:06

UPOMOC, kako da okacim slike karaule?
Na vrh Go down
posavljak
Vodnik I klase
Vodnik I klase



Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 553
ČLAN OD: : 2013-04-08
DOB : 61
M(j)esto Derventa, Republika Srpska, BiH

Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA u Srbiji   Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Icon_minitime21.08.13 12:56

Kolega "stampar" ja nekako uspijem postaviti slike ali neznam kako to treba objasniti, mislim da je najbolje da ukucaš na internetu "postavljanje slike na forum" i dobićeš objašnjenja, tako sam se ja naučio ili da upitaš nekog mlađeš i napišeš sebi uputstvo "korak po korak".
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA u Srbiji   Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Icon_minitime21.08.13 12:57

stampar (citat):
UPOMOC, kako da okacim slike karaule?

napisao sam ti u privatnoj poruci, procitaj i probaj Smile
Na vrh Go down
posavljak
Vodnik I klase
Vodnik I klase



Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 553
ČLAN OD: : 2013-04-08
DOB : 61
M(j)esto Derventa, Republika Srpska, BiH

Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA u Srbiji   Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Icon_minitime22.08.13 14:33

Ljudi gdje nestade "stampar", zadnji put je vikao  "UPOMOC", da mu se nije šta desilo.!?  GRANIČARI možemo li nešto preduzeti !
Na vrh Go down
stampar
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2013-07-30
M(j)esto beograd

Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA u Srbiji   Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Icon_minitime26.08.13 17:44

samo opusteno granicari, bio sam na vikend zezanju
Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik
Pero™


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2042
ČLAN OD: : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA u Srbiji   Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Icon_minitime26.08.13 18:33

stampar (citat):
samo opusteno granicari, bio sam na vikend zezanju

Kakav vikend, kakvo zezanje...
 
Nema odmora dok traje obnova.
 
Ma šalim se, nemoj previše ozbiljno da me shvatiš. Uleti na forum svake toliko i podeli tvoja iskustva sa nama.
Na vrh Go down
stampar
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2013-07-30
M(j)esto beograd

Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA u Srbiji   Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Icon_minitime26.08.13 20:01

Pero prijatelju, ja sam pravi granicar i dan danas. Elem, za vikend sam bio u Kikindi, 7 kilometara od rumunske granice. Nisam isao u patrolu ali sam zato kuvao gulas u kotlicu sve vreme budno pazeci da u casici bude rakije. Naravno, posle gulasa sam presao na spricere i verovao ili ne, setio sam se vina iz Sipikova.
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA u Srbiji   Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Icon_minitime26.08.13 20:22

Citat :
setio sam se vina iz Sipikova

Ja se tog vina i dan danas secam sa nostalgijom, iako nisam bio u karaulama negotinsko/zajecarskog granicnog odseka...Sad
 
s obzirom da sam detinjstvo i mladost proveo u tom kraju, bar neko od nas je imao skolskog druga iz Sipikova, Halova, Little & Big jasenovac, ili Velikog Izvora; zimi su bile omiljene degustacije domaceg vina...tada, kao klinac, nisam ni znao da su oko tih sela karaule sa granicarima koji nas budno cuvaju dok mi probamo koje je vino bolje i jace; i koji mozda u isto vreme rade iste strojeve radnje sa vinom kao i mi deca Smile
Na vrh Go down
posavljak
Vodnik I klase
Vodnik I klase



Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 553
ČLAN OD: : 2013-04-08
DOB : 61
M(j)esto Derventa, Republika Srpska, BiH

Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA u Srbiji   Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Icon_minitime16.09.13 15:17

Mi graničari sa karaule Mali Jasenovac smo takođe u vrijeme mog službovanja često koristili vino iz Šipikova, naročito bijelo, kada su bile neke seoske slave u samom Šipikovu ili ga donosili u karaulu i pili sa kiselom vodom, neko kaže špricer i sl.
Nego Kemo ja se sjeti da je Štampar obećao postaviti neke slike na forum pa neznam hoće li biti nešto od toga, posebno me zanimaju jer su vezane za Mali Jasenovac. Valjda ćemo posle ovih godišnjih odmora imati više učinka na forumu a kada budem u prvoj prilici posjetiću Mali Jasenovac i Šipikovo i naravno popiti neku čašicu vina i okačiti sliku na forum.
Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik
East&West


Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2557
ČLAN OD: : 2012-11-06
DOB : 68
M(j)esto BG

Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA u Srbiji   Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Icon_minitime16.09.13 19:28

[You must be registered and logged in to see this image.]

Pero, ovo je negde na bugarskoj granici gde si ti služio. Možda baš i tvoja???

Na vrh Go down
stampar
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2013-07-30
M(j)esto beograd

Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA u Srbiji   Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Icon_minitime16.09.13 20:44

dobro vece, evo stampara ali bez slika. probao ja da okacim slike ali ... bice da sam glup za to.
ovih dana doci ce jedan drugar da mi pokaze pa ako naucim ihaaaaa...
do tada pozdrav za vojnike sa foruma
Na vrh Go down
Vuksapetacinaca
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2013-10-03
M(j)esto cuprija

Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA u Srbiji   Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Icon_minitime03.10.13 16:34

Ja sam bio na Petačincima kuvar septembar 88/89,sada sam video samo jednu sliku na kojoj je karaula
zapuštena
Na vrh Go down
Vuksapetacinaca
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2013-10-03
M(j)esto cuprija

Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA u Srbiji   Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Icon_minitime03.10.13 16:35

ako neko ima neku sliku ili informaciju bilo bi mi dragao da se cujemo
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA u Srbiji   Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Icon_minitime03.10.13 23:17

Vuksapetacinaca, pozdrav i dobrodosao...

i onu sliku sam jedva nasao na internetu...slabo je to ko slikao i slabo slika i dan danas...

Slobodno napisi o svom zivotu na karauli, stavi koju sliku ako imas iz privatne arhive, opisi neki zanimljiv dogadjaj, naci ce se vec granicari sa ovog foruma da postavljaju pitanja...nekoliko njih je sluzilo jna takodje na bugarskoj granici.

Na vrh Go down
posavljak
Vodnik I klase
Vodnik I klase



Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 553
ČLAN OD: : 2013-04-08
DOB : 61
M(j)esto Derventa, Republika Srpska, BiH

Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA u Srbiji   Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Icon_minitime26.12.13 17:16

Stampar, pa gdje nestadoše te slike, daj nekog od ove mlade generacije da to postavi na forum lakše je njima nego nama 50 i nekih.
Na vrh Go down
biznis
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2014-01-02
DOB : 55

Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA u Srbiji   Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Icon_minitime02.01.14 23:15

Pozdrav svima!

Ja sam bio  88/89 na karauli Petačinci.Se pravi od septembra 88 do januara 89. januarska klasa. Je li možda koji ovdje na forumu. ,Koji je tada isto vreme bio na ovoj  karauli. zvali smo se VUKOVI
Na vrh Go down
biznis
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2014-01-02
DOB : 55

Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA u Srbiji   Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Icon_minitime02.01.14 23:27

A izvini, verovatno si bio ti vuksapetačinaca. Nisam prije vidio.
Na vrh Go down
brko
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2014-01-25

Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA u Srbiji   Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Icon_minitime28.01.14 11:02

Pozdravljeni
Bio sam graničar na Srbsko - Bugarsko granici u selu Donja Nelvija 1987 na karauli koja se je tada zvala 12 Februar. Ali kao što sam čuo se sada zove Lazino brdo i vjerovatno ne postoji više zato što tamo nema vojnika. Ja sam iz Slovenije i htio bi pitat dali je još koji na ovem forumu da je bijo na ovoj karauli.
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan I klase
Kapetan I klase
SveJug


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4341
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA u Srbiji   Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Icon_minitime28.01.14 13:12

brko (citat):
Pozdravljeni
Bio sam graničar na Srbsko - Bugarsko granici u selu Donja Nelvija 1987 na karauli koja se je tada zvala 12 Februar. Ali kao što sam čuo se sada zove Lazino brdo i vjerovatno ne postoji više zato što tamo nema vojnika. Ja sam iz Slovenije i htio bi pitat dali je još koji na ovem forumu da je bijo na ovoj karauli.

Pozdrav drugar i dobro dosao. Pero™️ je isto bio na Srb-Bug granicu. Sigurno ce ti se javiti pa dokle procitaj starije postove na forumu.  Smile
Na vrh Go down
daatcho
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2014-01-27
DOB : 62
M(j)esto ljubljana

Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA u Srbiji   Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Icon_minitime28.01.14 22:30

karaula kaluđerovo,bela crkva,granični prelaz yu-rom.1981,por. dragan.j.des.-darko,moca.voj.-branko m.l.fida,dean kuhar iz kopra,bego-rijeka,kapitan ladje,mice mak., mirko,gran.kamen 114-122,marinko,tonči,bikič,opančar,muštikla,bibić,jaz,psa rik in liks.bilo je super,lep pozdrav,če kdo bere,sori,vseh imen se pa ne spomnim
Na vrh Go down
brko
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2014-01-25

Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA u Srbiji   Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Icon_minitime29.01.14 10:45

Komanda nam je bila u Pirotu a granični vod smo imali u Dimitrovgradu.Komandir karavle je bio stari vodnik.

Ramiz Samardzic voli ovaj upis

Na vrh Go down
hadžija1968
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 10
ČLAN OD: : 2014-01-29
DOB : 55
M(j)esto gradacac

Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA u Srbiji   Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Icon_minitime29.01.14 10:58

brko (citat):
Pozdravljeni
Bio sam graničar na Srbsko - Bugarsko granici u selu Donja Nelvija 1987 na karauli koja se je tada zvala 12 Februar. Ali kao što sam čuo se sada zove Lazino brdo i vjerovatno ne postoji više zato što tamo nema vojnika. Ja sam iz Slovenije i htio bi pitat dali je još koji na ovem forumu da je bijo na ovoj karauli.

karaula svoboda,donja nevlja ,dimitrovgrad,1987/1988.

_________________
karaula svoboda donja nevlja dimitrovgrad
Na vrh Go down
hadžija1968
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 10
ČLAN OD: : 2014-01-29
DOB : 55
M(j)esto gradacac

Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: slike   Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Icon_minitime29.01.14 12:11

hadžija1968 (citat):
brko (citat):
Pozdravljeni
Bio sam graničar na Srbsko - Bugarsko granici u selu Donja Nelvija 1987 na karauli koja se je tada zvala 12 Februar. Ali kao što sam čuo se sada zove Lazino brdo i vjerovatno ne postoji više zato što tamo nema vojnika. Ja sam iz Slovenije i htio bi pitat dali je još koji na ovem forumu da je bijo na ovoj karauli.

karaula svoboda,donja nevlja ,dimitrovgrad,1987/1988.

[You must be registered and logged in to see this image.]

_________________
karaula svoboda donja nevlja dimitrovgrad
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA u Srbiji   Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Icon_minitime29.01.14 13:49

pozdrav za clanove hadžija1968 i Brko, koji su verovatno sluzili na istoj karauli u isto vreme...
 
dok clan hadžija1968 ne postavi slike iz prethodnog posta u vecem formatu, evo jedne koje sam nasao na netu; verovatno je to ulaz u vasu bivsu karaulu Donja Nevlja.
 
[You must be registered and logged in to see this image.]
 
tamo gde sam nasao ovu sliku, pise i da "oni tereni i livada ispred karaule polako zarastaju i krecu da rastu jelke."
 
 
I jos nesto...da li je ovo bilo tamo i u vase vreme, ili je napravljeno posle:
 
[You must be registered and logged in to see this image.]
 
 
EDIT: moguce je da su u pitanju dve razlicite karaule; ova karaula na slici se vodi kao Gornja Nevlja, a karaula Svoboda se vodi kao Verzar...
na srecu imamo clanove foruma koji su bili tamo pa ce nam to razjasniti.

Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik
Pero™


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2042
ČLAN OD: : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA u Srbiji   Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Icon_minitime30.01.14 0:46

brko (citat):
Pozdravljeni
Bio sam graničar na Srbsko - Bugarsko granici u selu Donja Nelvija 1987 na karauli koja se je tada zvala 12 Februar. Ali kao što sam čuo se sada zove Lazino brdo i vjerovatno ne postoji više zato što tamo nema vojnika. Ja sam iz Slovenije i htio bi pitat dali je još koji na ovem forumu da je bijo na ovoj karauli.

Zdravo Brko, i svi novi članovi.
 
Pisaču ti slovenački u privatnim porukama, ali neka ovde ostane zvanični jezik SH.
 
Nisam bio na tvojoj karauli, bio sam dosta niže a još uvek u Srbiji.
 
Sve jug, ja nism bio na Srbsko-Bugarskoj granici, ja sam bio na granici SFRJ i ponosim se time, a u pravu si da je bilo na teritoriji republike Srbije. Kako god okreneš obadva smo nekako u pravu, ali ja sam se osečao da branim tada nam još zajedničku zemlju. Nadam se da češ ovaj komentar uzeti bez bilokakve uvrede.
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan I klase
Kapetan I klase
SveJug


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4341
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA u Srbiji   Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Icon_minitime30.01.14 7:50

Pero™ (citat):
Sve jug, ja nism bio na Srbsko-Bugarskoj granici, ja sam bio na granici SFRJ i ponosim se time, a u pravu si da je bilo na teritoriji republike Srbije. Kako god okreneš obadva smo nekako u pravu, ali ja sam se osečao da branim tada nam još zajedničku zemlju. Nadam se da češ ovaj komentar uzeti bez bilokakve uvrede.
 
Embarassed  Pardon, normalno da si ti u pravu. Zbunila me tema " Karaule JNA u Srbiji". Pozdrav pionir
Na vrh Go down
Sponsored content





Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA u Srbiji   Karaule JNA u Srbiji - Page 2 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Karaule JNA u Srbiji
Na vrh 
Stranica 1/9Idi na stranicu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 Similar topics
-
» Karaula Nikolić Dojransko jezero
» Karaula "Jožica Flander"-Gaj G.O.Maribor
» Etiopia - Rodjen U Predgradju 1991.
» Karaule u HR
» Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR SRBIJA-
Idi na: