FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)

Go down 
+22
konjevodac
AleksKs
alexandar
liman kaba
mirko bratuš
013gonzo
SveJug
VBČ
duci64
Prke
terrra
Vojnik Graničar
vargas
Gringo
Djida
dinosaurus
Max Blitz
ZAGORAC
mornar71
Pero™
lacoš
ercov54
26 posters
Idi na stranicu : 1, 2, 3 ... 10 ... 20  Next
AutorPoruka
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) Icon_minitime03.08.14 23:33

[You must be registered and logged in to see this image.]
Vojdan Matevski ova e sproti karaula? Ako e toa da ti kazam pravo me vrati vo najubavite vreminja! Hmmmmmmmm
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan
Kapetan
lacoš


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3968
ČLAN OD: : 2012-12-07

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) Icon_minitime04.08.14 7:35

ercov54 (citat):
Lacos,da znas da nije losa ideja,samo kada bi mene i tebe pitali,tako bi bilo Wink,nego ja te molih trazih zahtevah da taj tvoj durbin uperis desno od Bituse na samoj granici na mestu bivse karaule,odmah iznad mesta koje se jos uvek vidi,jedna bela pravougaona povrsina tj temelji bivse karaule,a valda jos temelje nisu uspeli da odnesu Evil or Very Mad ,e iznad nje trebas potraziti taj famozni granicni kamen iliti stub,ali "moj".Probao ja nesto da pertljam,ali nisam ti ja za taj svemirski program,jedva se snalazim i sa ovozemaljskim scratch
Na to si mislio?
[You must be registered and logged in to see this image.]

_________________
"Teško nama,Mardonije, kad nas vodiš u borbu protiv takvih ljudi koji se ne bore za novac, nego za slavu."  -Tritantehma
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan
Kapetan
lacoš


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3968
ČLAN OD: : 2012-12-07

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) Icon_minitime04.08.14 7:38

Neznam dali taj dio spada u tvoju nadležnost scratch 
[You must be registered and logged in to see this image.]

_________________
"Teško nama,Mardonije, kad nas vodiš u borbu protiv takvih ljudi koji se ne bore za novac, nego za slavu."  -Tritantehma
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan
Kapetan
lacoš


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3968
ČLAN OD: : 2012-12-07

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) Icon_minitime04.08.14 22:20

Evo ja čekah dosad,počela treča smjena a graničara još nema.A satelit je baš iznad Bituše Laughing  lol!

_________________
"Teško nama,Mardonije, kad nas vodiš u borbu protiv takvih ljudi koji se ne bore za novac, nego za slavu."  -Tritantehma
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) Icon_minitime04.08.14 23:49

lacoš (citat):
Evo ja čekah dosad,počela treča smjena a graničara još nema.A satelit je baš iznad Bituše Laughing  lol!
Upravo tako,pogodak bas u centar,ma nemogu ja da omanem u odabiru prijatelja,tj zahvalan onima kojime kao takvog prihvataju.Hvala prijatelju,jos samo da neko sa terena posalje dokument i da zaokruzimo pitanje tog famoznog granicnog kamena,ukoliko i njega nisu pozajmili za nekakvu drugu po njima prikladniju namenu,ali u svakom slucaju nikako nemislim da to uradili Bitusani Rolling Eyes
Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik
Pero™


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2042
ČLAN OD: : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) Icon_minitime05.08.14 0:18

ercov54 (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]
Sadasnje stanje i izdanje karaule,jako mi drago jer se vide radovi na renoviranju iste.Hvala prijatelju na dostavi slike!


Ercove jedno pitanje, naravno za vreme što si proveo na karauli. 

Dali ste imali bodljikavu žicu postavljenu na ovaj način. Mi smo imali samo na kolcima na klasičan način, ne ovako na V. Bila je oko cele karaule osim ulaza, jedan glavni i jedan manji. 

Smreke smo imali oko cele karaule, opet osim ulaza. 

Kde vam je bila pista? Mi smo imali pistu između karaule i pomočnih objekata. Naravno na pisti ide kučica za stražare i mesto za dizanje zastave.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) Icon_minitime05.08.14 0:33

Pero-u moje vreme,nije bilo bodljikave zice,vec drvena ograda ,doduse i tad je bila trula sto se da primetiti na nekim slikama iz tog vremena,a "pista"bila ispred same karaule.
Tu radjena smotra fiskultura,dok malo dole nize bilo odbojkasko igraliste,a kucica za strazare bila uz samu karaulu,vidise na onim starijim slikama,a nikakvu zastavu niti dizali a ni spustali,koliko mene secanje sluzi,nije ni bila nikad okacena,osim za vreme drzavnih praznika,i to kacena na balkonu!Od pomocnih objekata imali samo konjusnicu za smestaj kobile "Drine",i normalno kucice za pse.Doduse jako desno u samom kraju kruga karaule bilo spremiste za municiju,jedna mala jako niska zidana gradjevina,nesto 2x2x1.5.Bar je meni tako nesto ostalo u secanju!
Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik
Pero™


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2042
ČLAN OD: : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) Icon_minitime05.08.14 1:07

ercov54 (citat):
Pero-u moje vreme,nije bilo bodljikave zice,vec drvena ograda ,doduse i tad je bila trula sto se da primetiti na nekim slikama iz tog vremena,a "pista"bila ispred same karaule.
Tu radjena smotra fiskultura,dok malo dole nize bilo odbojkasko igraliste,a kucica za strazare bila uz samu karaulu,vidise na onim starijim slikama,a nikakvu zastavu niti dizali a ni spustali,koliko mene secanje sluzi,nije ni bila nikad okacena,osim za vreme drzavnih praznika,i to kacena na balkonu!Od pomocnih objekata imali samo konjusnicu za smestaj kobile "Drine",i normalno kucice za pse.Doduse jako desno u samom kraju kruga karaule bilo spremiste za municiju,jedna mala jako niska zidana gradjevina,nesto 2x2x1.5.Bar je meni tako nesto ostalo u secanju!


Mi smo imali bodljikavu žicu, moglo je da se je preskoči, ali na baš na juriš. 

''Moja'' karaula je bila na jedan sprat plus podrum. Podrum je imao neke prozore, tako da je bila karaula malo dignuta od zemlje. Pista je bila ispred glavnog ulaza u karaulu, znači nekoliko stepenica. Ispred je bila pista, čistili smo je zimi od snega,leti od lišča i sličnog. Zastavu smo dizali svaki dan, ali to je obično radio dežurni stražar. Ni fiskulturu nismo radili er je oficir dolazio tek posle vremena za to. Kako se mu je to brojalo u radni staž neznam, znam da mu je zimi trebalo preko sata vremena da dođe do karaule.

Imali smo još i prostor za 2 konja (imali smo samo jednog), svinjac, neko mesto kao za ovce, 2 kučice za pse (imali smo jednog, a neko vreme nijednog), Prostor za ugalj i skladište hrane.

Za sport smo imali jedan koš za košarku, i jedan stol za ping pong (stolni tenis)

Ispod piste se išlo nekoliko stepenica niže do uglja, i hrane. To je bio još grudobran za pražnenje municije i skldište rezervne municije i opreme, nekde oko 2m visine i 1,5x1,1,5m
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) Icon_minitime05.08.14 1:34

Pero™ (citat):
ercov54 (citat):
Pero-u moje vreme,nije bilo bodljikave zice,vec drvena ograda ,doduse i tad je bila trula sto se da primetiti na nekim slikama iz tog vremena,a "pista"bila ispred same karaule.
Tu radjena smotra fiskultura,dok malo dole nize bilo odbojkasko igraliste,a kucica za strazare bila uz samu karaulu,vidise na onim starijim slikama,a nikakvu zastavu niti dizali a ni spustali,koliko mene secanje sluzi,nije ni bila nikad okacena,osim za vreme drzavnih praznika,i to kacena na balkonu!Od pomocnih objekata imali samo konjusnicu za smestaj kobile "Drine",i normalno kucice za pse.Doduse jako desno u samom kraju kruga karaule bilo spremiste za municiju,jedna mala jako niska zidana gradjevina,nesto 2x2x1.5.Bar je meni tako nesto ostalo u secanju!


Mi smo imali bodljikavu žicu, moglo je da se je preskoči, ali na baš na juriš. 

''Moja'' karaula je bila na jedan sprat plus podrum. Podrum je imao neke prozore, tako da je bila karaula malo dignuta od zemlje. Pista je bila ispred glavnog ulaza u karaulu, znači nekoliko stepenica. Ispred je bila pista, čistili smo je zimi od snega,leti od lišča i sličnog. Zastavu smo dizali svaki dan, ali to je obično radio dežurni stražar. Ni fiskulturu nismo radili er je oficir dolazio tek posle vremena za to. Kako se mu je to brojalo u radni staž neznam, znam da mu je zimi trebalo preko sata vremena da dođe do karaule.

Imali smo još i prostor za 2 konja (imali smo samo jednog), svinjac, neko mesto kao za ovce, 2 kučice za pse (imali smo jednog, a neko vreme nijednog), Prostor za ugalj i skladište hrane.

Za sport smo imali jedan koš za košarku, i jedan stol za ping pong (stolni tenis)

Ispod piste se išlo nekoliko stepenica niže do uglja, i hrane. To je bio još grudobran za pražnenje municije i skldište rezervne municije i opreme, nekde oko 2m visine i 1,5x1,1,5m
Kakosi ti temeljan i precizan.Citajuci tebe,setih se da i kod nas imao takodje svinjac,ali nesto montazno sklepano od nekakvod otpada,iz kog je svinja cesto iskakala,i kuda ce,nego kod komsija u vrt.E tad tu nastaju problemi.Ali sudeci po tome sto nas nisu mestani psovali,jesu doduse govorili da obratimo paznju,jer im svinja i ono malo sto uspeli da odrzavaju od baste unistavala,ali KK je takve dogadjaje zestoko kritikovao psovao kaznjavao,ali nije ni imao cime da kazni,jer ionako redosled bio:24h straza,24h kao odmor,ali i tad bilo redarstvo,ciscenje prostorija karaule,spremanje drva za potrebe kuhinje i za vreme zime za lozenje u peci u spavaonama,pa 12h izlazak na reon,doduse  nismo imali nocne patrole samim tim verovatno zbog terena koji bio nepristupacan i po danu,a tek noci nemoguce kretanje.Verovatno desetar Rade imaobi nekakvu ispravku,ali posto isti ne ucestvuje u ovim pricama,nek bude ovako kako rekoh Twisted Evil
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) Icon_minitime05.08.14 22:22

Bituše | Битуше


Битуше е село во Општина Маврово-Ростуше. Битуше се наоѓа во западниот дел на Македонија, во регионот на Долна Река. Оддалечено е 25 километри јужно од Маврово и на дванаесет километри северно од Дебар. Според пописот од 2002 година, селото има 96 жители.




Ne ulazeci u verodostojnost ovog podatka,koji po meni malo nelogican,da u celoj Bitusi samo 96 stanovnika,a gledajuci samo selo i gustinu naselja,ali verovatno to znaci da sve sto moglo da ode negde van,to i otislo.Takva je sudbina ne samo kod Bitusana,vec i kod nas scratch
Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik
Pero™


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2042
ČLAN OD: : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) Icon_minitime05.08.14 22:42

Malo da uskočim opet u tvoju temu/priču. Tamo kde bi morali da imamo ovce smo ispred morali da uradimo ogradu za njih. Glavni posao je odradio jedan drug iz Crne gore. Nije voleo da radi (ni ja nisam) ali kad je radio bio je najbolji. Umesto ovci, dobili smo zečeve. Kako su to sladke životinje kad su male. Uzeli smo jih u ruku i davali Petit Beure keksove, pa kad su se najeli, malo se jim napeo trbuščič i zaspali bi u ruci. Nešto ovako

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na žalost su se tada pojavile i podlasice, pa su nam krale zečiče. Kako se taj eksperiment za zecima završio neznam, posle sam se več skinuo. Pucali smo na njih vazdušnim puškama, ali bez efekta, kad se ju pogodi, malo poskoči pa u zemlju. 

Svinja je bila dosta napolju, ali više su dolazile svinje od najbližeg seljaka da kopaju po našem smeču.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) Icon_minitime05.08.14 22:54

Pero™ (citat):
Malo da uskočim opet u tvoju temu/priču. Tamo kde bi morali da imamo ovce smo ispred morali da uradimo ogradu za njih. Glavni posao je odradio jedan drug iz Crne gore. Nije voleo da radi (ni ja nisam) ali kad je radio bio je najbolji. Umesto ovci, dobili smo zečeve. Kako su to sladke životinje kad su male. Uzeli smo jih u ruku i davali Petit Beure keksove, pa kad su se najeli, malo se jim napeo trbuščič i zaspali bi u ruci. Nešto ovako

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na žalost su se tada pojavile i podlasice, pa su nam krale zečiče. Kako se taj eksperiment za zecima završio neznam, posle sam se več skinuo. Pucali smo na njih vazdušnim puškama, ali bez efekta, kad se ju pogodi, malo poskoči pa u zemlju. 

Svinja je bila dosta napolju, ali više su dolazile svinje od najbližeg seljaka da kopaju po našem smeču.
Jako mi drago kad "uskocis" na temu.Osim kobile "Drine" svinje i 4 kuceta nista vise nije bilo od zivotinja na karauli,a sad malo zanimljivo razmisljanje odkud i zasto zecevi dobijeni,koji razlog bio za dobijanje istih Question
Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik
Pero™


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2042
ČLAN OD: : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) Icon_minitime05.08.14 23:04

Verovatno zbog hrane (za nas), ali niko od nadležnih nije pomislio da smo usred divljine, i da ima i malih i večih predatora. Velikih zečeva podlasice nisu dirale.

Jednom mi je jedan prijatelj rekao da su u toplim krajevima imali i svoje bašte na karaulama. Kod nas je bilo prekratko leto pa nismo mogli uzgajati svoje povrče.  

Bilo je uvek dosta vojnika sa sela pa su znali da kolju životinje. I u našoj septembarskoj klasi. Ja kao gradsko dete pojma nemam o tome. I svinju smo kasnije zaklali, ali tad sam ja bio slučajno u patroli, pa nisam to doživeo. Ali stvarno je bila velika krmača
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) Icon_minitime05.08.14 23:12

Jedna od predhodnih slika je i slika cuvenog kamena "mudrosti" kako neko od prijatelja rece,iliti "ljubavi",sad kako ga neko zove iz sebi znanih razloga,ali zanimljivo da i lokalnim momcima taj isti kamen 

este i ostaje u nekim jako lepim uspomenama,sudeci po pisanju na fb Bituse



 Vojdan Matevski ova e sproti karaula? Ako e toa da ti kazam pravo me vrati vo najubavite vreminja! Hmmmmmmmm
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) Icon_minitime05.08.14 23:21

Pero™ (citat):
Verovatno zbog hrane (za nas), ali niko od nadležnih nije pomislio da smo usred divljine, i da ima i malih i večih predatora. Velikih zečeva podlasice nisu dirale.

Jednom mi je jedan prijatelj rekao da su u toplim krajevima imali i svoje bašte na karaulama. Kod nas je bilo prekratko leto pa nismo mogli uzgajati svoje povrče.  

Bilo je uvek dosta vojnika sa sela pa su znali da kolju životinje. I u našoj septembarskoj klasi. Ja kao gradsko dete pojma nemam o tome. I svinju smo kasnije zaklali, ali tad sam ja bio slučajno u patroli, pa nisam to doživeo. Ali stvarno je bila velika krmača
Nismo imali bastu,ali znam da mestani oko nas imali baste,jer tokom veceri navodnjavali sa nekog potocica koji proticao negde pored karaule,ali imali dogovor kad i u koje vreme svak svoju bastu navodnjava.To mi ostalo u secanju,jer biloje malo probijanje termina pa dolazilo do sitnih prepirki izmedju mestana!
Na vrh Go down
mornar71
Razvodnik
Razvodnik



BROJ POSTOVA: : 202
ČLAN OD: : 2013-03-05
M(j)esto valjevo

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) Icon_minitime06.08.14 20:20

Kako to nocu niste imali patrole, pa kako ste obezbedjivali karaulu.
Sad mi je sinuo odgovor zasto ti svake noci patrolu sprovodis na forumu grize te savest na
proslo vreme kad si trebao biti stalno budan a ti tad spavao u Karauli a Ja mislio da vi cuvate granicu.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) Icon_minitime06.08.14 21:27

mornar71 (citat):
Kako to nocu niste imali patrole, pa kako ste obezbedjivali karaulu.
Sad mi je sinuo odgovor zasto ti svake noci patrolu sprovodis na forumu grize te savest na
proslo vreme kad si trebao biti stalno budan a ti tad spavao u Karauli a Ja mislio da vi cuvate granicu.
Za rezim cuvanja granice pitaj svoje zemljake,prvenstveno Matica jer momak bio pravi vojnik,granicar,kurir i kerovodac,dok Jeremic bio kuvar,i to izvrstan kuvar,a prijatelju moj,nije trebalo ni cuvati karaulu,jer kad bi taj neko i dosao do karaule,znaci vrag odneo salu Batine ,a teren bio takav da jedva i po danu moglo da se krece,a vec po noci nemoguce,a da budemo realni,kobi to jos u ono vreme pozeleo da pobegne u susednu Albaniju kad bila jad i beda od drzave.Njihovi granicari nosili stare okrpljene uniforme,a kolektivno grejanje oko ognjista na sredini karaule.Za uslove u njihovoj karauli kruzila takva prica jer nas KK imao partijski zadatak da ode nenejavljen,pod uslovom neprimetan,u kontrolu stanja i zbivanja kod komsija Wink
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3576
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) Icon_minitime06.08.14 22:41

ercov54 (citat):
mornar71 (citat):
Kako to nocu niste imali patrole, pa kako ste obezbedjivali karaulu.
Sad mi je sinuo odgovor zasto ti svake noci patrolu sprovodis na forumu grize te savest na
proslo vreme kad si trebao biti stalno budan a ti tad spavao u Karauli a Ja mislio da vi cuvate granicu.
Za rezim cuvanja granice pitaj svoje zemljake,prvenstveno Matica jer momak bio pravi vojnik,granicar,kurir i kerovodac,dok Jeremic bio kuvar,i to izvrstan kuvar,a prijatelju moj,nije trebalo ni cuvati karaulu,jer kad bi taj neko i dosao do karaule,znaci vrag odneo salu Batine ,a teren bio takav da jedva i po danu moglo da se krece,a vec po noci nemoguce,a da budemo realni,kobi to jos u ono vreme pozeleo da pobegne u susednu Albaniju kad bila jad i beda od drzave.Njihovi granicari nosili stare okrpljene uniforme,a kolektivno grejanje oko ognjista na sredini karaule.Za uslove u njihovoj karauli kruzila takva prica jer nas KK imao partijski zadatak da ode nenejavljen,pod uslovom neprimetan,u kontrolu stanja i zbivanja kod komsija Wink
 scratch  scratch  scratch  scratch  scratch U nekom drugom vremenu i dosta južnije, to nije bio posao KK.
Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik
Pero™


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2042
ČLAN OD: : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) Icon_minitime06.08.14 22:44

mornar71 (citat):
Kako to nocu niste imali patrole, pa kako ste obezbedjivali karaulu.
Sad mi je sinuo odgovor zasto ti svake noci patrolu sprovodis na forumu grize te savest na
proslo vreme kad si trebao biti stalno budan a ti tad spavao u Karauli a Ja mislio da vi cuvate granicu.
Zdravo, 

Pogledaj kde je Ercov služio. 





Pa razmisli dali ima smisla odlaziti noču. Mi smo obično odlazili i zimi (u 99%) osim ako nije bilo baš strašno nevreme, pa se nije videlo ni 10m. Leti smo uvek išli, iako nije imalo puno smisla ionako nismo sa jednom ili dve patrole da pokrivamo celih 10km.
Na vrh Go down
mornar71
Razvodnik
Razvodnik



BROJ POSTOVA: : 202
ČLAN OD: : 2013-03-05
M(j)esto valjevo

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) Icon_minitime07.08.14 22:21

Za granicare + a desetar vam je bio kao hrabar.
I Ja sam bio desetar i dao sam oko 120h straze a razvodio sam strazare svakih dva sata deset strazarskih mesta.Taman se malo opustis stigne vreme za novo razvodjenje.To je bilo vreme
izmedju dve klase.Pola desetara na strazi a ostali na sredjivanje prostorija dezinfekcija
odnosno priprema za ptijem novih mornara.
Kad sam strazario pored mora i kad je bilo lose vreme drhtao sam od straha da ne izkoce Talijani iz
mora i da me zarobe.More mi je bila granica,pa sad Ercov vidi kome je bilo teze a vi ste jos imali pse
vucijake.
Matic mi je sa uzivanjem pricao da je voleo da ide u patrole i da se susrece sa komsijama na granicnoj liniji.Svaka mu cast.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) Icon_minitime07.08.14 22:48

mornar71 (citat):
Za granicare + a desetar vam je bio kao hrabar.
I Ja sam bio desetar i dao sam oko 120h straze a razvodio sam strazare svakih dva sata deset strazarskih mesta.Taman se malo opustis stigne vreme za novo razvodjenje.To je bilo vreme
izmedju dve klase.Pola desetara na strazi a ostali na sredjivanje prostorija dezinfekcija
odnosno priprema za ptijem novih mornara.
Kad sam strazario pored mora i kad je bilo lose vreme drhtao sam od straha da ne izkoce Talijani iz
mora i da me zarobe.More mi je bila granica,pa sad Ercov vidi kome je bilo teze a vi ste jos imali pse
vucijake.
Matic mi je sa uzivanjem pricao da je voleo da ide u patrole i da se susrece sa komsijama na granicnoj liniji.Svaka mu cast.
 Very Happy  Laughing  Rolling Eyes  Wink Odkud ti vrednujes mog desetara,on je bio hrabar stici i uteci i na strasnom mestu postojati,tako nesto po glavi mi se vrzma Embarassed .Nebih sad da poredim tezinu sluzbovanja na moru i na planinskim vrletima,a za pse,pa i vi na moru imali pse,ali morske affraid ,a sta reci za Matica,izuzetno tih dobar momak,bez ijedne lose osobine,iako se druzili 5 meseci,ali dobrog pozitivnog coveka osetis i prilikom prvog kontakta.Nesto mi se memorija budi,neznam da bas Matic nije bio na cekanju mene i Lakovic Osmana na buskoj stanici Rostuski han,prilikom dolaska iz Debra.Kojesu to bile muke i patnje,doci bogu iza tregera,u sasvim nepoznato mesto,a u glavi odzvanja prica da samim odlaskom u Debar ides u pakao.A put se oduzio dugo pesaciti do karaule.A kada dosli na poljanu gde kilometrima nema nista osim karaule,dize se kosa na glavi i zebnja u srcu.Ali sam docek,taj ljubazni prijateljski stisak ruke zamenika KK Josipovic Josipa,taj savet da se opustis,da ce sve biti ok,da su tu sve samo dobri momci,delije jako umirujuce pale
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) Icon_minitime07.08.14 22:55

Pa razmisli dali ima smisla odlaziti noču. Mi smo obično odlazili i zimi (u 99%) osim ako nije bilo baš strašno nevreme, pa se nije videlo ni 10m. Leti smo uvek išli, iako nije imalo puno smisla ionako nismo sa jednom ili dve patrole da pokrivamo celih 10km.




Za Perovo razumevanje +,mada mornar to ne razume,nemu u glavi dubina mora,a meni visina planine,ipak njemu lakse potonuti,nego meni popetise,mislim na Krcin Wink 
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) Icon_minitime07.08.14 22:55

mornar71 (citat):
Kad sam strazario pored mora i kad je bilo lose vreme drhtao sam od straha da ne izkoce Talijani iz mora i da me zarobe....

 Laughing 

Ajde reci da se šališ.
Nije valjda da su vam govorili da postoji šansa za tako nešto??  Laughing
Na vrh Go down
mornar71
Razvodnik
Razvodnik



BROJ POSTOVA: : 202
ČLAN OD: : 2013-03-05
M(j)esto valjevo

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) Icon_minitime07.08.14 23:30

Max ne salim se.Bila su tri strazerska mesta vrlo teska na Muzilu levo i desno od Fora i na samom Foru.
N isam ja jedini imao strah ali me je to sacuvalo od dubokog mora ,ajkula i kjekakvih diverzanata
sto su plasili regrute pa i nas desetare.
Ercov osvojio sam ja Rudnik,Suobor,Maljen,Povlen,Jablanik,Medvednik,Gucevo,Taru,Zlatibor vrh Tornik,Kopaonik,Avalu,Kosmaj, pa se nadam da cu sledece godine povsti Matica da me provede
po okolini Bitusa i do tvog kamena na Krcinu.
Zaista divan predeo pa kao da ste letovali a zimi su vam nedostajale skije.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) Icon_minitime07.08.14 23:41

mornar71 (citat):
Max ne salim se.Bila su tri strazerska mesta vrlo teska na Muzilu levo i desno od Fora i na samom Foru.
N isam ja jedini imao strah ali me je to sacuvalo od dubokog mora ,ajkula i kjekakvih diverzanata
sto su plasili regrute pa i nas desetare.

Talijani su svakodnevno vršili povredu državne granice baveći se krivolovom kočama, i to je bio posao za patrolne čamce graničare.

Ali da bi nešto vojno Talijani onda pokušali je u domeni fantastike i bilo je potpuno nemoguće i plašili su vas kao što se djeca plaše babarogama.
Dobro si me nasmijao, ma kakvi talijanski diverzanti, moj Mornaru.
Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik
Pero™


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2042
ČLAN OD: : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) Icon_minitime07.08.14 23:55

Ma plašili su i nas. Možda su mislili da čemo time dobiti malo ozbiljnosti. 

Ali ja sam se pomirio sa sudbinom. Ako če neko stvarno hteti da me ubije (od neprijatelja) mogao bi da me nekde sačeka i napuca.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) Icon_minitime08.08.14 0:03

Pero™ (citat):
Ma plašili su i nas. Možda su mislili da čemo time dobiti malo ozbiljnosti.

Dobro, ali je realno bila nekakva bar mala teoretski moguća opasnost od incidenta ili je bila ranije na kopnenim granicama s Bugarskom i Albanijom, ali ovo s Talijanima je smjehotresno.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) Icon_minitime08.08.14 1:24

[You must be registered and logged in to see this image.]Rostuski han-Sa ovog mesta pocelo moje bitisanje na karauli -Bituse-
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) Icon_minitime08.08.14 1:45

Ercov,da li je lokal sa slike radio u to vreme?! ...kafana...prodavnica??
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) Icon_minitime08.08.14 17:09

dinosaurus (citat):
Ercov,da li je lokal sa slike radio u to vreme?! ...kafana...prodavnica??
Tu je Drug Ercov cepnuo pivo,pa uhvatio pravac ka njegovoj karauli Very Happy  Very Happy  Very Happy  Very Happy 
                                stražar
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) Icon_minitime08.08.14 20:12

Da samo jedno.....dva za obje noge!!!!

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) Icon_minitime08.08.14 21:21

Gringo (citat):
Da samo jedno.....dva za obje noge!!!!
Tako je Druže Gringo,toga se nisam setio Exclamation
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) Icon_minitime08.08.14 23:34

dinosaurus (citat):
Ercov,da li je lokal sa slike radio u to vreme?! ...kafana...prodavnica??
Ni tada lokal nije radio,bar koliko mene secanje sluzi,a vec sam rekao kakvo osecanje izgubljenosti imao kad iz Sumadije dodjes u Debar,gde ti nos stipa nekakav sasvim drugi miris sa kojimse pre nisam sretao affraid
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) Icon_minitime08.08.14 23:43

Djida (citat):
dinosaurus (citat):
Ercov,da li je lokal sa slike radio u to vreme?! ...kafana...prodavnica??
Tu je Drug Ercov cepnuo pivo,pa uhvatio pravac ka njegovoj karauli Very Happy  Very Happy  Very Happy  Very Happy 
                                stražar
Nema pivo,nas dvojica sisli sa busa sa komplet opremom i naoruzanjem,a bejahu nekakvi automati,pojma nema koji model,samo znam da bili sa drvenim kundacima,dok drugovi staresinski kadar,imali sa sklapajucim kundakom stražar,ovu tematiku oko naoruzanja verovatno desetar zna,ali negostuje on odavno ovde,tako da cekamo nekog drugog,a imam u najavi momka koga nasao na nekom drugom forumu,jako mladje generacije,ali najbitnije da bio na Bitusi sunny
Na vrh Go down
mornar71
Razvodnik
Razvodnik



BROJ POSTOVA: : 202
ČLAN OD: : 2013-03-05
M(j)esto valjevo

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) Icon_minitime08.08.14 23:59

Ako nije bilo piva bile su NAPOLITANKE.
Jesteli iz Palanke nosili te automate i ostalu ratnu opremu.
Mornari iz Pule su isli brodom Galeb u prekomandu i to sve klase do 91god.Bili smo pravi putnici na tom
lepom brodu.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) Icon_minitime09.08.14 0:17

mornar71 (citat):
Ako nije bilo piva bile su NAPOLITANKE.
Jesteli iz Palanke nosili te automate i ostalu ratnu opremu.
Mornari iz Pule su isli brodom Galeb u prekomandu i to sve klase do 91god.Bili smo pravi putnici na tom
lepom brodu.
U prekomandu poneli samo uniformu na sebi,a sve ostalo zaduzili u novoj komandi u Debru,a kad krenulu i prekomandu bio pun voz vojnika koji otisli na razne strane,samo ja i jos dvojica momaka otisli u Debar.Ja i Lakovic otisli na Bitusu.a Kobal Marino,sjajan momak iz Kopra,otisao u Zirovnicu!
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) Icon_minitime13.08.14 23:35

 Ливада во подножјето на Дешат над с.Битуше / Meadow o...[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) Icon_minitime20.08.14 22:36

Prijatelju kakav je to zastoj na Bituši??
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
mornar71
Razvodnik
Razvodnik



BROJ POSTOVA: : 202
ČLAN OD: : 2013-03-05
M(j)esto valjevo

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) Icon_minitime20.08.14 23:05

Nije zastoj cekamo da ercov trimerom pokosi ovo malo trave pa da mi balirkom pokupimo.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) Icon_minitime21.08.14 21:45

Prijatelju,zamor materijala Wink ,potrosio svu rezervu od podataka,sav net pretumbao,dostavna sluzba nesto zatajila,a da je pritezem,bijimse bice sasvim drugaciji efekat.Nema nikog od klase,a i ovaj sto povremeno svracao,i njega nestalo.Neznam bejase nekakvih poplava,da ga Ibar ne odnese,ali culobise to da nestalo Rada,djece onaku gromadu od coveka odneti,njega ni kramer nemoze pomeriti sa mesta,koliko taj covek stamen i postojan.Ali imam ja vas moje drugove i prijatelje,ima tu i mornara izvidjaca granicara,nekao budemo izgurali do kraja! Twisted Evil
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan
Kapetan
lacoš


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3968
ČLAN OD: : 2012-12-07

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) Icon_minitime21.08.14 21:56

ercov54 (citat):
Prijatelju,zamor materijala Wink ,potrosio svu rezervu od podataka,sav net pretumbao,dostavna sluzba nesto zatajila,a da je pritezem,bijimse bice sasvim drugaciji efekat.Nema nikog od klase,a i ovaj sto povremeno svracao,i njega nestalo.Neznam bejase nekakvih poplava,da ga Ibar ne odnese,ali culobise to da nestalo Rada,djece onaku gromadu od coveka odneti,njega ni kramer nemoze pomeriti sa mesta,koliko taj covek stamen i postojan.Ali imam ja vas moje drugove i prijatelje,ima tu i mornara izvidjaca granicara,nekao budemo izgurali do kraja! Twisted Evil
Koji zamor? Wink Graničar pa se umorio,neče proči ta prića Very Happy .
Moraču ja malo pogurat svoje Bitušane,pa makar morao poslati čokoladu da ih oraspoložim Wink .
Sad im je prošla slava,pa nek se malo potrude I love you

_________________
"Teško nama,Mardonije, kad nas vodiš u borbu protiv takvih ljudi koji se ne bore za novac, nego za slavu."  -Tritantehma
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) Icon_minitime21.08.14 22:18

lacoš (citat):
ercov54 (citat):
Prijatelju,zamor materijala Wink ,potrosio svu rezervu od podataka,sav net pretumbao,dostavna sluzba nesto zatajila,a da je pritezem,bijimse bice sasvim drugaciji efekat.Nema nikog od klase,a i ovaj sto povremeno svracao,i njega nestalo.Neznam bejase nekakvih poplava,da ga Ibar ne odnese,ali culobise to da nestalo Rada,djece onaku gromadu od coveka odneti,njega ni kramer nemoze pomeriti sa mesta,koliko taj covek stamen i postojan.Ali imam ja vas moje drugove i prijatelje,ima tu i mornara izvidjaca granicara,nekao budemo izgurali do kraja! Twisted Evil
Koji zamor? Wink Graničar pa se umorio,neče proči ta prića Very Happy .
Moraču ja malo pogurat svoje Bitušane,pa makar morao poslati čokoladu da ih oraspoložim Wink .
Sad im je prošla slava,pa nek se malo potrude I love you
Postovanje prijatelju lacose,ocekujem i ja ovog momka da nesto odradio,obecaoje nesto poradit.Toje taj praznik koga se ja secam da je prilicno naporan bio za nas granicare,bas za preobrezenje jer tad kolektivno izlaze na planinu i granicu,a mi dobili instrukcije da mora sve da bude pod budnim okom granicara,svaki civil i njegovo kretanje,kao da ce taj neko da predje u takvu tadasnju jadnu i bednu komsijsku drzavu scratch ,a ti bi mogao prijatelju da skines sadasnje trenutno stanje karaule i mesta koje vec odradjeno za novu crkvu,a koliko ja primetih da crkvu prave na mestu odbojkaskog igralista.Danima tj nocima pokusavam ja to da odradim ,ali kad covek glup,pa nikako da mi to podje za rukom study
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) Icon_minitime21.08.14 22:54

[You must be registered and logged in to see this image.]
Поглед кон врвот Голем Крчин од Веливар
Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik
Pero™


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2042
ČLAN OD: : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) Icon_minitime22.08.14 1:25

Ercove, nema odmora, dok traje obnova Exclamation 

Ti mora da si tu na straži, ali i da nadgledaš rejone drugih karauli. Nači če se nešto pa ti uskoči. Uvek ima neka sitnica da se doda. 

Inače prema ovim ''tvojim'' brdima, ja se osečam kao mali miš u Vojvodini, pa iako sam imao do skoro 1800 nadmorske.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) Icon_minitime23.08.14 0:01

Pero™ (citat):
Ercove, nema odmora, dok traje obnova Exclamation 

Ti mora da si tu na straži, ali i da nadgledaš rejone drugih karauli. Nači če se nešto pa ti uskoči. Uvek ima neka sitnica da se doda. 

Inače prema ovim ''tvojim'' brdima, ja se osečam kao mali miš u Vojvodini, pa iako sam imao do skoro 1800 nadmorske.
 Very Happy  Laughing Stose tice obnove moj druze Pero,to bi ti bilo kao zidanje  Skadra na Bojani,sto preko dana napravis,to preko noci poruse,pa tako i NASA obnova,ali mismo imali nase vreme,e vec uveliko drugo poluvreme odavno traje,a jasam odavno kraj aut linije,samo posmatram utakmicu,ali sudeci po igri,sumoran rezultat bude affraid
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan
Kapetan
lacoš


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3968
ČLAN OD: : 2012-12-07

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) Icon_minitime25.08.14 11:04

[You must be registered and logged in to see this image.]

_________________
"Teško nama,Mardonije, kad nas vodiš u borbu protiv takvih ljudi koji se ne bore za novac, nego za slavu."  -Tritantehma
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan
Kapetan
lacoš


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3968
ČLAN OD: : 2012-12-07

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) Icon_minitime25.08.14 11:07

[You must be registered and logged in to see this image.]

_________________
"Teško nama,Mardonije, kad nas vodiš u borbu protiv takvih ljudi koji se ne bore za novac, nego za slavu."  -Tritantehma
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) Icon_minitime25.08.14 21:44

Sta reci,kad u startu vidim da prijatelj Lacos bo u Bitusi,to znaci da bez poklona nije dosao,a ja kao i celog svog zivota ziveo skromno i uvek raspolagao sa skromnim sredstvima,tako da nicim nemogu da se revansiram osim sa +,ali ja mislim da nisam potrosio svo moje vreme predvidjeno za zivljenje,tako da mislim da bude i nekih prakticnih opipljivih poklona,bar uz kaficu,domacu rakijicu i nesto za prezalogajiti:sunny:
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan
Kapetan
lacoš


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3968
ČLAN OD: : 2012-12-07

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) Icon_minitime26.08.14 11:49

ercov54 (citat):
Sta reci,kad u startu vidim da prijatelj Lacos bo u Bitusi,to znaci da bez poklona nije dosao,a ja kao i celog svog zivota ziveo skromno i uvek raspolagao sa skromnim sredstvima,tako da nicim nemogu da se revansiram osim sa +,ali ja mislim da nisam potrosio svo moje vreme predvidjeno za zivljenje,tako da mislim da bude i nekih prakticnih opipljivih poklona,bar uz kaficu,domacu rakijicu i nesto za prezalogajitisunny
Uto ime prijatelju evo još jedna sličica,zimska idila Very Happy,ali gore,na Krčinu
[You must be registered and logged in to see this image.]

_________________
"Teško nama,Mardonije, kad nas vodiš u borbu protiv takvih ljudi koji se ne bore za novac, nego za slavu."  -Tritantehma
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) Icon_minitime26.08.14 22:30

ercov54 (citat):
Sta reci,kad u startu vidim da prijatelj Lacos bo u Bitusi,to znaci da bez poklona nije dosao,a ja kao i celog svog zivota ziveo skromno i uvek raspolagao sa skromnim sredstvima,tako da nicim nemogu da se revansiram osim sa +,ali ja mislim da nisam potrosio svo moje vreme predvidjeno za zivljenje,tako da mislim da bude i nekih prakticnih opipljivih poklona,bar uz kaficu,domacu rakijicu i nesto za prezalogajiti☀
Zovite i nas vojnike Prizrena na kaficu,domaću rakicu i naravno pršutu.Muziku dovodimo ja i Dinosaurus Exclamation
Pozdrav drugovi Exclamation
Na vrh Go down
Sponsored content





Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)
Na vrh 
Stranica 1/20Idi na stranicu : 1, 2, 3 ... 10 ... 20  Next
 Similar topics
-
» Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)
»  Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme)
» Karaula BITUŠE 73/74 (treći dio teme)
» Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)
» Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR MAKEDONIJA-
Idi na: