FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Artiljerijski školski centar Zadar

Go down 
+116
pitomac88
Štef 76
Brkakougar
vIk
mzoran
zikunjako
Jadranko
Lafet
bežigrad
Mirkucije
SLOVENIJA
Vojnik Graničar
PORUCNIK
vojniks
Sloba1
Branko.Paravan
vale67
Punisa
Quark
Engels
sale1966
Igor71
tane14
DavorT
strikan
djuki1
shapa
Nebojsa Vrsac
Robert Seme
zoran81
Slaviša 91
Kompasm53
zejo
Stažo 18
Vršac 2
Banjaluka1
chex
47/74
RADISA JADRANKO
2.klasa VVS
Milan66
tale.bh
jozl52
Gandi21-2
fortopus
odaaaa
arcibald01
KikiGM
Sasa Rajkovic
Gams
Miodrag Vujović
makedonecresen
Pero85
milutins
pintaSLO
expurger
Micky67
d30y71
portir
bartsimpson
b1zis76
komstan
LBFC
vdrum
baca71
zagor89
nostalgija
013gonzo
pitomac MK
ZAGORAC
93.klasa ŠROA
insider
Vlada Mijajlović
bendžo
mitaw111
SveJug
drogan
Pera-Sopot
Srdjan Radovanov
lacoš
pera84
fordmondeo
Matrix
saban
Srdjan Avramov
gajic
kremna
dpuric
Dudakovci
Zex
stepa
Maljutka-1
BOMBA
pukovnik
GRANATA
davor1
sulubura
int3r
alexandar
vladimir
East&West
Stazio
Boske
ajdedadanimaajdedanocima
Gringo
Max Blitz
bojnik
litvaš
ijo
zagi
lafomamone
Pitomac Vodnik
mgalic2
Zoran Milisavljevic
purger
Senad Gegic
120 posters
Idi na stranicu : Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 13 ... 18  Next
AutorPoruka
013gonzo
Podporučnik
Podporučnik
013gonzo


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1958
ČLAN OD: : 2014-08-16
DOB : 73
M(j)esto Beograd

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 10 Icon_minitime15.02.15 14:41

b1zis76 (citat):
Koliko vidim, dosta se promenilo. Neki drugi sadržaji. Objekti nisu ruinirani, sad imaju neku namenu. Pista za postrojavanje je asfaltirana. U moje vreme nije bilo asfaltirana, nego su bile kamene ploče, što je bilo malo zeznuto kad se gazio strojevi korak pa ti prsti upadu u proširenje između dve ploče. Maknuta su i onda dva nemačka PAK-a iz rata (protivoklopni topovi 76 mm) što su bili sa obe strane bine, kao i jedno veliko prazno zrno, okačeno na drvo, koje je služilo kao zvono. Od tadašnih vodnika stažista upamtio sam samo Skejića, a od komandira vodova (osim mog Brojčina) Gižarovskog. Staža u mom vodu (zaboravio sam ime) bio je melem dok nije dobio žuti čvarak. Onda je počeo da kaplariše.
ažuriraj profil da vidim kada si bio u ŠRO ZA Zadar  bounce

_________________
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam 
Što se ostaloga tiče, smatram da Kartaginu treba razoriti
Na vrh Go down
portir
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2015-02-15
M(j)esto Litija

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 10 Icon_minitime15.02.15 16:12

Zanima me ali je na tem forumu kdo, ki je služil vojni rok od Avgusta 1985 do Septembra 1986 in sicer v kasarni Ante Banina - K4 v vojni pošti 5835/54?
Hvala za odgovor in lep pozdrav.
Na vrh Go down
fordmondeo
Gušter
Gušter
fordmondeo


BROJ POSTOVA: : 25
ČLAN OD: : 2013-12-13
DOB : 57
M(j)esto Nis

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 10 Icon_minitime15.02.15 20:31

Zar nije Ante Banina K-1 ?
Na vrh Go down
b1zis76
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 21
ČLAN OD: : 2015-02-06

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 10 Icon_minitime16.02.15 18:42

64. klasa ŠROA, VP 5835/16 Zadar, od 30.04.1980. do 24.09.1980., stažiranje u VP 1679/3 Niš od 26.09.1980. do 07.04.1981.
Na vrh Go down
b1zis76
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 21
ČLAN OD: : 2015-02-06

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 10 Icon_minitime16.02.15 19:06

moja klasa je išla na stažiranje uglavnom u istočni deo Jugoslavije (Srbija, Makedonija, nešto u BiH, Crna Gora). pojedinci u kasarni "Ante Banina" u Zadru, u Kninu, u Benkovcu...jedan iz mog voda, Slovenac iz Ljubljane, prezivao se Požar, zaglavio je u Postojni..
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 10 Icon_minitime17.02.15 17:15

bartsimpson (citat):

Moja bivsa kasarna...1991 godina...

[/quote]

Da kasarna/vojarna "plavaca" pitomaca ali sam je ubacio pod ovu temu.Biće još svježih slika.Lijep pozdrav.

_________________
RIJEČI KOJE NISU POPRAČENE DJELIMA,BEZNAČAJNE SU..
CHE ......    [You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
portir
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2015-02-15
M(j)esto Litija

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Ime kasarne   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 10 Icon_minitime17.02.15 20:49

fordmondeo (citat):
Zar nije Ante Banina K-1 ?

Ne K4 je imela ime Ante Banin.
Na vrh Go down
bartsimpson
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2011-02-12
DOB : 53
M(j)esto Krusevac

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 10 Icon_minitime17.02.15 20:58

@Matrix....U   K2..,,Djuro Djakovic''...Osim pitomaca..bilo je i nesto malo vojnika..Bilo je Radarista.
Radaristi su dolazili iz Sombora..po trojica iz svake klase...
Imam nesto malo slika..skeniracu pa cu postaviti...
Lepe uspomene...
Na vrh Go down
Maljutka-1
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2013-03-15

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 10 Icon_minitime25.02.15 14:03

b1zis76 (citat):
U kantini je radila Barica. Moj vod je imao "zadovoljstvo" da sređuje krug (pikavci, papirići i sl.) ispred kantine i ona nam je uvek kuvala kafu - ustajanje je bilo u 5 č., ona je dolazila u kantinu oko 6. Taman sredimo krug, naiđu akademci i opet skupljaj pikavce iza njih.
Inače, najradije sam izlazio na kafu i piće u Kvarner Expres (odmah kad se uđe u stari grad desno) i u jedan kafić na kraj Kalelarge, malo zavučen, prema Domu armije. Tu vojska nije dolazila. Na kupanje išli u stroju (naravno) na deo gradske plaže rezervisan za vojsku.
Najteže mi je padali požarstvo u auto parku u Novom logoru ("Ante Banina") - kako me je zakačilo leto, morali smo često da iz buradi sa vodom zalivamo gume na kamionima (bili oni ruski krazovi). Posebna priča je kad je moja baterija bila dežurna jedinica u AŠC, ceo dan u čizmama i opasačem, spremljeni rančevi u plakarima, doduše imali smo samo par uzbuna, ali zato kad su haubičari i minobacačlije preuzeli to dežustvo (iz plavog paviljona) zapamtili su šta je uzbuna i jurnjava (u ono vreme odmah posle Titove smrti). Njegovu sahranu smo gledali na televiziji u učionicama u stavu mirno. I počasna straža pored knjige žalosti - po dva pitomca u stavu mirno po pola sata. Oružje nam je podeljeno sutradan po Titovoj smrti (dopala mi PAP-ovka) i dužnost pomoćnik nišandžije na pm M53. Tad su bile kragujevke, PAP-ovke, pm M53 i po jedan automat 7,62 na vod (njega smo nosili u nekim PP patrolama noću kroz krug). Moš misliti kako je bilo: leto, tople noći, vas dvojica gluvarite kroz krug, a s druge strane ograde raja se vraća kući.....Ali zato sam se u Nišu na stažiranju proveo.

Koji vod si onda bio, ja sam bio u isto vreme, znači 65. generacija. Naš komandir je bio Milenko Todorovič zvani Toša. I mi smo dužili B1 i ZIS, na gadanju smo imali i T12.
Na vrh Go down
d30y71
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2015-02-28

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 10 Icon_minitime28.02.15 20:14

Pozdrav artiljercima, javlja se stažo ŠRO Zadar - 12 mjeseci ,mislim da sam bio 92 klasa. VP 5835/3 haubice 122mm M38 stare SSSR mislim.. na njima smo imali dnevnu obuku a D30Y 122 mislim da smo samo čistili u K4. Naletio sam na ovaj forum kada sam ukucao na  mr.Googla ime  sada več pokojnog reći ću gospodina Momira Garunovića, iskrenu sućut obitelji, meni je bio komandir baterije tada kapetan I klase. Imam ga u pozitivnom dobrom sjećanju, posebno kada je smjeh sakrio ispod brkova a tek onda kada mi je javio da je stigla prijavnica za upis na treći rok na faks, jer je tada to bio uvjet za "normalan" odlazak kući. Sjećam se da smo se to popodne probukli u civilku ja i moj klasić te nas je Gari tagođe u civilki i to u njegovom fići odvezo do pizzerije 5 bunara gdje smo sve dobro zajedno zapili. 2004 sa porodicom sam ljetovao u Zadru, normalno neizostavna je bila posjeta nekadašnji kasarni K1 ,takođe i pizerije 5 Bunara, ista kelnerica mislim da je u biti vlasnica. 

Inače pohvale za forum, baš čitajuči komentare vratim se u ,menzu, kantinu (koju smo po kazni morali okrečiti), pistu za postrojavanje i normalno Bokanjac te K4.

Poseban pozdrav klasi i svima korisnicima portala dobre volje  Very Happy
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 10 Icon_minitime01.03.15 15:39

[You must be registered and logged in to see this link.], dobro dosao na forum!
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 10 Icon_minitime01.03.15 19:16

d30y71 (citat):
Pozdrav artiljercima, javlja se stažo ŠRO Zadar - 12 mjeseci ,mislim da sam bio 92 klasa. VP 5835/3 haubice 122mm M38 stare SSSR mislim.. na njima smo imali dnevnu obuku a D30Y 122 mislim da smo samo čistili u K4. Naletio sam na ovaj forum kada sam ukucao na  mr.Googla ime  sada več pokojnog reći ću gospodina Momira Garunovića, iskrenu sućut obitelji, meni je bio komandir baterije tada kapetan I klase. Imam ga u pozitivnom dobrom sjećanju, posebno kada je smjeh sakrio ispod brkova a tek onda kada mi je javio da je stigla prijavnica za upis na treći rok na faks, jer je tada to bio uvjet za "normalan" odlazak kući. Sjećam se da smo se to popodne probukli u civilku ja i moj klasić te nas je Gari tagođe u civilki i to u njegovom fići odvezo do pizzerije 5 bunara gdje smo sve dobro zajedno zapili. 2004 sa porodicom sam ljetovao u Zadru, normalno neizostavna je bila posjeta nekadašnji kasarni K1 ,takođe i pizerije 5 Bunara, ista kelnerica mislim da je u biti vlasnica. 

Inače pohvale za forum, baš čitajuči komentare vratim se u ,menzu, kantinu (koju smo po kazni morali okrečiti), pistu za postrojavanje i normalno Bokanjac te K4.

Poseban pozdrav klasi i svima korisnicima portala dobre volje  Very Happy

Da u pravu si,ta ista kelnerica je i dalje gazdarica i večina bivših pitomaca ili prvo svrati do Marka Oreškovića,Đure Đakovića pa nakon toga do 5 bunara,dobrodošao i dobro nam ostao na forumu.

_________________
RIJEČI KOJE NISU POPRAČENE DJELIMA,BEZNAČAJNE SU..
CHE ......    [You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
013gonzo
Podporučnik
Podporučnik
013gonzo


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1958
ČLAN OD: : 2014-08-16
DOB : 73
M(j)esto Beograd

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 10 Icon_minitime01.03.15 19:22

Podsetite me / osvežite mi pamćenje (ubiću onog odvratnog nemca), koja kasarna / lokacija je bila K4?  bounce

_________________
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam 
Što se ostaloga tiče, smatram da Kartaginu treba razoriti
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 10 Icon_minitime01.03.15 19:44

013gonzo (citat):
Podsetite me / osvežite mi pamćenje (ubiću onog odvratnog nemca), koja kasarna / lokacija je bila K4?  bounce

Ne znam kojeg ćeš Njemca ubiti ali K4 je bio Ante Banina,iznad nje je popularna "peka" a sami paviljoni,igralište,nekadašnje pješadinske prepreke su u sklopu cijelog kompleksa SRC Višnjik.

_________________
RIJEČI KOJE NISU POPRAČENE DJELIMA,BEZNAČAJNE SU..
CHE ......    [You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
013gonzo
Podporučnik
Podporučnik
013gonzo


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1958
ČLAN OD: : 2014-08-16
DOB : 73
M(j)esto Beograd

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 10 Icon_minitime02.03.15 6:35

Matrix (citat):
013gonzo (citat):
Podsetite me / osvežite mi pamćenje (ubiću onog odvratnog nemca), koja kasarna / lokacija je bila K4?  bounce

Ne znam kojeg ćeš Njemca ubiti ali K4 je bio Ante Banina,iznad nje je popularna "peka" a sami paviljoni,igralište,nekadašnje pješadinske prepreke su u sklopu cijelog kompleksa SRC Višnjik.
pa Alchajmera što mi sve više krade sećanja u glavi... bounce

_________________
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam 
Što se ostaloga tiče, smatram da Kartaginu treba razoriti
Na vrh Go down
b1zis76
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 21
ČLAN OD: : 2015-02-06

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 10 Icon_minitime02.03.15 16:10

za Maljutku-1. Ja sam bio 64.klasa, žuti paviljon, javio se u kasarnu 30.04.80. uveče (nas 6 iz Crne Gore). Na stažiranje otišao krajem septembra te godine. Osnovno oruđe je bio B1, a dopunsko ZIS. Protivoklopnjaci (u plavom paviljonu, desno od ulaza u Školski centar su bili za podršku, minobacačlije 120 mm i haubičari 105mm). Sa T-12 smo se upoznali na terenu na Dinari i imali gađanje iz UC 20mm (posle sam ga imao na stažiranju u Nišu, posle SO 90 mm M36). Od svih komandira vodova iz moje baterije (k-dir baterije mi je bio kIk. Rodoljub Barić) sećam se samo mog, por. Brojčina, i por. Gižarovskog. Moja klasa nije išla na Slunj, samo Poljica i Crvena zemlja na Dinari (rejon ciljeva Badanj). Na Crvenoj zemlji je bilo veselo prilikom noćnog gađanja kad je neki mangup blizu osmatračnice bacio suzavac, a skoro svi skinuli maske (još došla ekipa starešina iz Školskog centra da posmatra gađanje). Kad su počeli šlemovi da lete po kamenjaru i psovke....Baš je bilo veselo veče! Još se napravila gužva ko će od pitomaca da bude izvršilac gađanja za ocenu, jer, biva, lakše je to noćno nego sutradan po danu. Mene zapalo ujutro rano kao prvog i to na reper. Neki usamljeni bor na prednjem nagibu, u senci, sunce još nije u potpunosti izašlo, pa nađi ga majčin sine!! Konačno - uočio, reper 1! Prvom fulao, a onda se setih da zbog prednjeg nagiba dupliram raklju. Trećom posred njega!
Na vrh Go down
Maljutka-1
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2013-03-15

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 10 Icon_minitime16.03.15 14:57

Šteta, a ja sam bio siguran, da sam konačno pronašao jednog iz moje generacije. Svejedno, naš vodnik stažista je bio iz vaše generacije mali Makedonac iz Kumanova, zaboravio sem ime i prezime.
Na vrh Go down
ijo
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2011-07-16
DOB : 67
M(j)esto Krapina

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Komandant Cetntra general-major Vladimir Banjanin, AVS prestala 1991. godine   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 10 Icon_minitime12.04.15 20:49

dpuric (citat):
Evo još podataka o AŠC iz tog vremena (onako kako me pamćenje služi). AŠC je bio smešten u K-1. Tu su bili paviljoni i tu se izvodila teoretska nastava. U dva paviljopna su bili smešteni Škola rezervnih oficira i kursevi Rez.of. koji su se povremeno održavali. U jednom zasebnom paviljonu smestene su bilie završne godine Srednje vojne škole i Vojne akademije - smer artiljerije.
Komandant Centra u to vreme bio je Puk. od jeseni 1985. godi general-major Branko Banjanin.Komandant ŠKROa bio je Grbić Rajko. Bila su dva pitomačka diviziona u ŠRO. Drugim u kome sam bio komandovao je kap.I kl. Klepo Ekrem. K-diri baterija bili su Kap. Todorivić i Brojčin- Komandiri vodiva baterije čiji je k-dir bio M.Todorović-Toša bili su: Pokornik Josip, Lazarević Aca. Garunović Momir i Kremoć Aco.
Nastavnici su bili:
kap I kl. Uzelac Mirko- Topografija i URVAJ (tzv Pravili gadjanja)
major Topuzović - Opšta taktika i taktika artiljerije
kap. Žuvela Franc  i maj. Langus - Veza i ABHO
Obaveštajno-bezb.sistem - Kap I kl Šarić...
Praktičan deo rada sa orudjima i taktike Kasarna 2 i Bokanjac, Tereni Knin i Slunj. Toliko za početak.



Komandant Cetntra general-major Vladimir Banjanin, AVS prestala 1991. godine


alexandar: komentar modifikovan dana: 12.04.15 23:42; prepravljeno ukupno 1 puta (Reason for editing : quote)
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik
bojnik


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2691
ČLAN OD: : 2012-11-13
DOB : 59
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 10 Icon_minitime12.04.15 22:13

Ijo, što je pjesnik htio kazati ???

_________________
Quidquid latine dictum sit, altum videtur. – Šta god se kaže na latinskom, zvuči mudro.
Na vrh Go down
komstan
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 21
ČLAN OD: : 2015-01-27

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 10 Icon_minitime13.04.15 9:59

bojnik (citat):
Ijo, što je pjesnik htio kazati ???

Valjda da Banjanin nije bio Branko već Vladimir .
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik
bojnik


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2691
ČLAN OD: : 2012-11-13
DOB : 59
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 10 Icon_minitime13.04.15 12:06

komstan (citat):
bojnik (citat):
Ijo, što je pjesnik htio kazati ???

Valjda da Banjanin nije bio Branko već Vladimir .
sada je vidljivo što je Ijo htio reči, kada je modificiran njegov komentar. U moje vrijeme Vlado je dobio čin generala.

_________________
Quidquid latine dictum sit, altum videtur. – Šta god se kaže na latinskom, zvuči mudro.
Na vrh Go down
komstan
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 21
ČLAN OD: : 2015-01-27

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 10 Icon_minitime13.04.15 12:46

bojnik (citat):
komstan (citat):
bojnik (citat):
Ijo, što je pjesnik htio kazati ???

Valjda da Banjanin nije bio Branko već Vladimir .
sada je vidljivo što je Ijo htio reči, kada je modificiran njegov komentar. U moje vrijeme Vlado je dobio čin generala.

A u moje vrijeme je kao puk. postavljen za k-ta garnizona , umjesto puk.Antonijevića koji je otišao u Beograd da bi stekao čin generala .
Ne mogu reći da sam sa Banjaninom imao lijepo iskustvo .
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik
bojnik


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2691
ČLAN OD: : 2012-11-13
DOB : 59
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 10 Icon_minitime13.04.15 13:32

Vlado se znao kao duh prikrasti nama pitomcima, no nikada nije bio neugodan, tražio je ono osnovno u svakome ophođenju prema nadređenima (govorim za nas pitomce). Koji puta je znao i sjesti među nas kod onog parkića između kantine i stacionara i malo popričati, tko je odakle, kakva je situacija u obitelji, dali je teško učiti i sl. Dok pk Grbić i KIK Toša su znali biti neugodni do panja, no o tom potom.
kada rezimiram sve, hrana i smještaj su bili OK, učenje, jebiga moralo se, sredstva za učenje i rad su bili dostupni svima, predavači u večini OK, terenska nastava se podnosila, kantina solidna, grad perfektan, odnosi između pitomaca korektni, jedino su znali pojedini školarci iz vojne škole preko puta piste glumiti šerife, no i to se dalo riješiti.

_________________
Quidquid latine dictum sit, altum videtur. – Šta god se kaže na latinskom, zvuči mudro.
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 10 Icon_minitime13.04.15 19:38

Mozda je ijo u pravu. Mani se nesto mota - Branko
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik
bojnik


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2691
ČLAN OD: : 2012-11-13
DOB : 59
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 10 Icon_minitime13.04.15 21:46

dpuric (citat):
Mozda je ijo u pravu. Mani se nesto mota - Branko
generacijo, Ijo je u pravu zvao se Vladimir. Rođen 04.03.1934, od oca Đure, Ponori/Otočac, umirovljen 1991.g. u činu general potpukovnika, sa zadnjim postavljenjem na dužnost zapovjednika OG-3 (Komanda 5.VO Str.pov.br. 09/75-1043 od 10.studenog 1991.g.). study

_________________
Quidquid latine dictum sit, altum videtur. – Šta god se kaže na latinskom, zvuči mudro.
Na vrh Go down
b1zis76
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 21
ČLAN OD: : 2015-02-06

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 10 Icon_minitime18.04.15 16:19

Tačno je za Banjanina: ime mu je Vladimir. Manji rastom, šapka uvek malo nakrivljena. I uvek sa cigaretom.Tačna je i ona konstatacija bojnika za Banjanina. Za vreme mog boravka u AŠRO bio je jedan major (Albert Šešelja) koji se maltene šunjao po krugu - ideš po krugu, a on se samo stvori ili iza tebe ili ispred tebe. Kako su samo niži činovi hvatali ćoškove da ih on ne vidi. Visok, crn. Ako neko pamti ilustrovani vojni list "Front", njegova slika je izašla u tom listu u ribrici "Zlatni okvir". Vidim, neko od učesnika navodi Ekrema Klepu (tada kIk). Njega sam upoznao ovde u Podgorici kao potpukovnika. U penziji je. Grbić je bio major kad sam završavao Školu (septembar '80.). Zamenio je majora Hrašovca (upamtio sam ga kao dobrog starešinu i čoveka).
Na vrh Go down
komstan
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 21
ČLAN OD: : 2015-01-27

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 10 Icon_minitime20.04.15 12:34

b1zis76 (citat):
Tačno je za Banjanina: ime mu je Vladimir. Manji rastom, šapka uvek malo nakrivljena. I uvek sa cigaretom.Tačna je i ona konstatacija bojnika za Banjanina. Za vreme mog boravka u AŠRO bio je jedan major (Albert Šešelja) koji se maltene šunjao po krugu - ideš po krugu, a on se samo stvori ili iza tebe ili ispred tebe. Kako su samo niži činovi hvatali ćoškove da ih on ne vidi. Visok, crn. Ako neko pamti ilustrovani vojni list "Front", njegova slika je izašla u tom listu u ribrici "Zlatni okvir". Vidim, neko od učesnika navodi Ekrema Klepu (tada kIk). Njega sam upoznao ovde u Podgorici kao potpukovnika. U penziji je. Grbić je bio major kad sam završavao Školu (septembar '80.). Zamenio je majora Hrašovca (upamtio sam ga kao dobrog starešinu i čoveka).

Da li je kad si se skidao još tamo bio i ppor. Kozomara ? Nije bio kdir mojeg voda , ali mi je ostao u dobrom sjećanju .
Na vrh Go down
b1zis76
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 21
ČLAN OD: : 2015-02-06

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 10 Icon_minitime22.04.15 18:02

Za komstana.
Ne sećam se tog prezimena. Ja sam bio u žutom paviljonu. Možda je on bio u onom plavom, desno od ulaza u Centar.
Na vrh Go down
bežigrad
Gušter
Gušter



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 74
ČLAN OD: : 2012-03-10

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 10 Icon_minitime27.04.15 23:57

Komstan: Da li je kad si se skidao još tamo bio i ppor. Kozomara ? Nije bio kdir mojeg voda , ali mi je ostao u dobrom sjećanju.


Komstan, da li si možda nešto pobrkao pa mislio na st. vod. Kozomara koji je radio u garnizonoj ambulanti, mislim kao med. tehničar. ...? 
Ili je baš u AŠC bio neki p.por. Kozomara ili Kozomora (nisam siguran).
St. vod. Kozoma(o)ra mislim da mu je ime Vlado (nisam siguran), napustio je kasarnu krajem 10. mj. 91. i sa familijom i ostalima otišao na Zemunik 
(a odatle kasnije negdje u Srbiju, Sombor ?).
Poznavao sam ga izvan vojske, čovjek je bio OK. Dok je situacija bila normalna družio se sa susjedima u kvartu, a onda je sve postalo drukčije...
Za one koji ne znaju,   nekadašnja "Garnizona ambulanta" (tada nova zgrada na zapadnoj strani kasarne), sada je zgrada Hitne pomoći u ZD.
Velika zgrada uz cestu, u ćošku južno od ambulante, obnovljena je i u njoj su sad administrativne službe Zadarske županije.
Pa artiljerci, ako vas zanimaju pojedinosti i stanje objekata gdje je tko boravio i učio, pitajte, možda vam mogu reći sadašnje stanje. 
Npr. kuhinja je u groznom stanju, sasvim devastirana, čeka investitora.   
Pozdrav svima na forumu...
Na vrh Go down
013gonzo
Podporučnik
Podporučnik
013gonzo


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1958
ČLAN OD: : 2014-08-16
DOB : 73
M(j)esto Beograd

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 10 Icon_minitime28.04.15 6:29

Dobrodošao bežigrad  bounce

Nadimak ti je verovatno od gradske opštine u Ljubljani i možda sada tamo živiš?
Ja sam bio u AŠC ZA Zadar od okt.77, do sep.78 u drugom pitomačkom divizionu, prva baterija, prvi vod
Kdir baterije Sredojević Dragan negde iz okoline ili samog Kragujevca, a kdir voda ppor Milenković tek završio akademiju.
jedan si od retkih koji su stariji (po boravku u Zadru) od mene!

slikaj komandu stana, zgrada desno od piste za postrojavanje gde je bila i vojna policija (ako još postoji mislim zgrada
i stražaru.

_________________
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam 
Što se ostaloga tiče, smatram da Kartaginu treba razoriti
Na vrh Go down
komstan
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 21
ČLAN OD: : 2015-01-27

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 10 Icon_minitime29.04.15 8:43

bežigrad (citat):
Komstan: Da li je kad si se skidao još tamo bio i ppor. Kozomara ? Nije bio kdir mojeg voda , ali mi je ostao u dobrom sjećanju.


Komstan, da li si možda nešto pobrkao pa mislio na st. vod. Kozomara koji je radio u garnizonoj ambulanti, mislim kao med. tehničar. ...? 
Ili je baš u AŠC bio neki p.por. Kozomara ili Kozomora (nisam siguran).
St. vod. Kozoma(o)ra mislim da mu je ime Vlado (nisam siguran), napustio je kasarnu krajem 10. mj. 91. i sa familijom i ostalima otišao na Zemunik 
(a odatle kasnije negdje u Srbiju, Sombor ?).
Poznavao sam ga izvan vojske, čovjek je bio OK. Dok je situacija bila normalna družio se sa susjedima u kvartu, a onda je sve postalo drukčije...
Za one koji ne znaju,   nekadašnja "Garnizona ambulanta" (tada nova zgrada na zapadnoj strani kasarne), sada je zgrada Hitne pomoći u ZD.
Velika zgrada uz cestu, u ćošku južno od ambulante, obnovljena je i u njoj su sad administrativne službe Zadarske županije.
Pa artiljerci, ako vas zanimaju pojedinosti i stanje objekata gdje je tko boravio i učio, pitajte, možda vam mogu reći sadašnje stanje. 
Npr. kuhinja je u groznom stanju, sasvim devastirana, čeka investitora.   
Pozdrav svima na forumu...

Ipak mislim da nisam pobrkao ljude . Provjerio sam sa čovjekom  koji je bio samnom u istom vodu i on ga  isto pamti kao ppor.Kozomaru . Bio je visok, crn i čini mi se  da mu je ŠRO bila prva služba nakon akademije .
Na vrh Go down
b1zis76
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 21
ČLAN OD: : 2015-02-06

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 10 Icon_minitime30.04.15 17:36

Nešto mi se kroz glavu vrti jedan lik po opisu komstana. Da li je taj Kozomara imao brkove? Kad su pitomci AŠRO iz moje klase počeli da daju stražu u Centru (kompletna straža, samo preko vikenda, ostalih dana i do tada su stražu davali vojnici iz kas. "Ante Banina"), ja sam kao komandir straže išao ne neku pripremu kod dežurnog Centra (još je bila kao neka frka posle Titove smrti) i bio je po opisu jedan, da li ppor. ili por., visok, crn, sa brkovma. Dugo posle video sam njegovu sliku u jednom vojnom časopisu kao kapetana I klase.
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik
bojnik


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2691
ČLAN OD: : 2012-11-13
DOB : 59
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 10 Icon_minitime03.05.15 12:13

U 25 kl.SVŠ-KoV Sarajevo - Artiljerija (1976 - 1980) nije bilo Kozomara da bi došao odmah po završetku škole u AŠC kao mlađi oficir, možda je ipak riječ o st.vodniku Kozomaru Vladi.

_________________
Quidquid latine dictum sit, altum videtur. – Šta god se kaže na latinskom, zvuči mudro.
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik
bojnik


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2691
ČLAN OD: : 2012-11-13
DOB : 59
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 10 Icon_minitime03.05.15 12:31

U 26 kl.SVŠ-KoV Sarajevo - Artiljerija (1977 - 1981) nije bilo ppr Kozomara, to mi je potvrdio kolega VŠ, koji je tada završio školu.
Vjerovatno je ili neki drugi rod/služba, ili je riječ o drugoj osobi.
No nije zgorega i dalje provjeriti, pa možda nešto i isčeprkam o dotičnome.

_________________
Quidquid latine dictum sit, altum videtur. – Šta god se kaže na latinskom, zvuči mudro.
Na vrh Go down
b1zis76
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 21
ČLAN OD: : 2015-02-06

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 10 Icon_minitime03.05.15 20:35

Interesuje me da li neko zna za sudbinu Rodoljuba Barića koji mi je bio komandir baterije (april - septembar 1980.). Tada je bio u činu kapetana I klase. Kao i za (tada) majora Alberta Šešelje (pominjao sam ga u nekom ranijem komentaru).
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik
bojnik


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2691
ČLAN OD: : 2012-11-13
DOB : 59
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 10 Icon_minitime03.05.15 22:01

Rodoljub Barić je bio u Zapovjedno stožernoj školi HV 1993/94.g. (časnički centar) kao nastavnik tada u činu brigadira, izuzetan stručnjak i poznavatelj operatike, i 1995.g. kao nastavnik na Hrvatskome vojnom učilištu. Autor je nekoliko stručno vojnih izdanja (poznati podatci). Zadnje što znam da uzgaja masline.
Albert Šešelja kao mladi potporučnik bio je jedan od najboljih u svojoj 19 klasi VA KoV. (Titov pitomac)
ako griješim završio je negdje u Beogradu. (ako netko zna neka me ispravi).

_________________
Quidquid latine dictum sit, altum videtur. – Šta god se kaže na latinskom, zvuči mudro.
Na vrh Go down
komstan
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 21
ČLAN OD: : 2015-01-27

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 10 Icon_minitime04.05.15 13:30

bojnik (citat):
U 26 kl.SVŠ-KoV Sarajevo - Artiljerija (1977 - 1981) nije bilo ppr Kozomara, to mi je potvrdio kolega VŠ, koji je tada završio školu.
Vjerovatno je ili neki drugi rod/služba, ili je riječ o drugoj osobi.
No nije zgorega i dalje provjeriti, pa možda nešto i isčeprkam o dotičnome.
Ovo o dolasku u Zadar odmah nakon VA je samo moja pretpostavka obzirom da je izgledao jako mlad . Bio je definitivno ppor jer je bio zajedno sa svojim vodom na terenu
( poligon Slunj i Knin ) kada i moj vod . Sjećam ga se dobro jer smo jednom moj  kolega iz voda i ja između dvije smjene na straži skočili do restorana odmah  ispod stražare na piće .  
Dok smo bili tamo došao je ppor Kozomara do našeg stola , popio piće sa nama i kad je odlazio rekao da zna da smo bez dozvole u gradu ( čizme )  , ali nas nije prijavio .
Na vrh Go down
b1zis76
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 21
ČLAN OD: : 2015-02-06

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 10 Icon_minitime04.05.15 21:16

bojnik.
Zahvaljujem na informacijama. Barić je kao komandir baterije bio dobar i nas pitomce nije handrio. Za Šešelju sam i ja bio načuo u Zadru da je bio Titov pitomac. Ko zna i seća se lista "Front" i njegovog zlatnog okvira to potvrđuje. Zanimljivo, on je hteo da upiše vojnopomorsku akademiju, ali nije uspeo i upisao je Vojnu akademiju KoV. Da li mu je brat bio pomorski oficir ili ne, ne mogu sad tačno da se setim.
Na vrh Go down
013gonzo
Podporučnik
Podporučnik
013gonzo


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1958
ČLAN OD: : 2014-08-16
DOB : 73
M(j)esto Beograd

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 10 Icon_minitime05.05.15 8:10

@B1zis76 kolega forumašu imaš privatnu poruku  bounce

_________________
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam 
Što se ostaloga tiče, smatram da Kartaginu treba razoriti
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik
bojnik


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2691
ČLAN OD: : 2012-11-13
DOB : 59
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 10 Icon_minitime05.05.15 18:13

komstan (citat):
Sjećam ga se dobro jer smo jednom moj  kolega iz voda i ja između dvije smjene na straži skočili do restorana odmah  ispod stražare na piće . 
Izlaz "u slućaju nužde", kako sam već prije napisao, nalazio se niže od stražarnice na čošku prema trafo stanici, točno na uglu je bio prometni znak, kojega smo koristili kao "lift" i isto tako odlazili u taj restoran na uglu ulice prema parku i obali. Prije par godina sam i bio i uslikao "lift". lol!

_________________
Quidquid latine dictum sit, altum videtur. – Šta god se kaže na latinskom, zvuči mudro.
Na vrh Go down
komstan
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 21
ČLAN OD: : 2015-01-27

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 10 Icon_minitime06.05.15 8:37

bojnik (citat):
komstan (citat):
Sjećam ga se dobro jer smo jednom moj  kolega iz voda i ja između dvije smjene na straži skočili do restorana odmah  ispod stražare na piće . 
Izlaz "u slućaju nužde", kako sam već prije napisao, nalazio se niže od stražarnice na čošku prema trafo stanici, točno na uglu je bio prometni znak, kojega smo koristili kao "lift" i isto tako odlazili u taj restoran na uglu ulice prema parku i obali. Prije par godina sam i bio i uslikao "lift". lol!

Upravo tako bojniče . Još je bio jedan mali lokal na suprotnoj strani gdje smo znali otići na fine ribice ( girice ) i odigrati koju partiju belota .
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik
bojnik


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2691
ČLAN OD: : 2012-11-13
DOB : 59
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 10 Icon_minitime06.05.15 11:08

Najveća stvar je bila ta da smo se znali okupljati iza kantine kod one fontane koja je bila napravljena od MB Mine 120mm, ljeto, vrućina, pivo i keksi u ruci, a niz ulicu kao što Johnny kaže "ljepe žene prolaze kroz grad". bounce

_________________
Quidquid latine dictum sit, altum videtur. – Šta god se kaže na latinskom, zvuči mudro.
Na vrh Go down
Micky67
Gušter
Gušter
Micky67


BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2015-05-10

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: 67. klasa   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 10 Icon_minitime10.05.15 20:01

Zdravo drugovi.
Evo, još jedan Jugonostalgik. Služio sam u Zadru u ŠROA, oktobarska 67.klasa. MM 120 mm UB 52. Dopunsko H 105 mm.  Načelnik škole tada je bio maj. Šešelja, komandant diviziona maj. Obradov, komandir baterije ako sam pravilno zapamtio kap. Momčilo Pavlović i komandir voda bio mi je podporučnik Husein Hajdarevič.
Da li se još neko od vas nađe u ovoj jedinici?

salutiranje
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 10 Icon_minitime10.05.15 20:38

[You must be registered and logged in to see this link.], dobro dosao na forum! Nekoliko godina kasnije (1985) Obradov je, cini mi se, bio nastavnik (ne secam se na kojoj katedri)
Na vrh Go down
Micky67
Gušter
Gušter
Micky67


BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2015-05-10

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 10 Icon_minitime10.05.15 21:27

dpuric (citat):
[You must be registered and logged in to see this link.], dobro dosao na forum! Nekoliko godina kasnije (1985) Obradov je, cini mi se, bio nastavnik (ne secam se na kojoj katedri)

Pozdrav-

_________________
Micky [You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik
bojnik


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2691
ČLAN OD: : 2012-11-13
DOB : 59
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 10 Icon_minitime10.05.15 22:20

Micky67 dobrodošao na Forum! Dobrodošao ponovno makar virtualno u Artiljerijski školski centar Zadar.

[You must be registered and logged in to see this image.]

_________________
Quidquid latine dictum sit, altum videtur. – Šta god se kaže na latinskom, zvuči mudro.
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik
bojnik


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2691
ČLAN OD: : 2012-11-13
DOB : 59
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 10 Icon_minitime10.05.15 22:38

Micky67 (citat):
Zdravo drugovi.
Evo, još jedan Jugonostalgik. Služio sam u Zadru u ŠROA, oktobarska 67.klasa. MM 120 mm UB 52. Dopunsko H 105 mm.  Načelnik škole tada je bio maj. Šešelja, komandant diviziona maj. Obradov, komandir baterije ako sam pravilno zapamtio kap. Momčilo Pavlović i komandir voda bio mi je podporučnik Husein Hajdarevič.
Da li se još neko od vas nađe u ovoj jedinici?

salutiranje
Hus je umirovljen u činu pukovnika, bio je pitomac 22 klase SVŠ KoV Sarajevo

_________________
Quidquid latine dictum sit, altum videtur. – Šta god se kaže na latinskom, zvuči mudro.
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik
bojnik


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2691
ČLAN OD: : 2012-11-13
DOB : 59
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 10 Icon_minitime17.05.15 21:22

Sjetih se nedavno pjesme koju smo kao pitomci pjevali uvijek kada smo išli na vježbu iz AŠC-a prema vojarni "Ante Banina" iliti K4, neka me kolege pitomci isprave ako griješim, a nadam se da će me klasić Dragan podržati. (barem je moj divizion to pjevao).

SIVI SOKOLE
(Partizanska)

Visoka je planina, nebo iznad nje,
A na nebu sivi soko, gleda na mene.

Sivi sokole, prijatelju stari,
Daj mi krila, sokole da preletim planine.

Duboka je Sutjeska, kanjon iznad nje
Na kanjonu Tito stoji, gleda na mene. 
                            
Sivi sokole...

Na kanjonu Tito stoji i poručuje
Sutjeska se mora proči, da spasimo ranjene
 
Sivi sokole...

Sutjeska je probijena, ranjeni su spašeni
Kraj Sutjeske heroj  Sava osta da leži
                               
Sivi sokole...

Hej, haj, brigade, nebojte se rada
Svi smo jedna, samo jedna, Titova brigada
                                
Sivi sokole...

Radili smo, radimo, radit čemo još
Druže Tito, kunemo se, pobedit čemo


Sivi sokole...

_________________
Quidquid latine dictum sit, altum videtur. – Šta god se kaže na latinskom, zvuči mudro.
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 10 Icon_minitime17.05.15 21:30

Da to je ta pesma!
I pesma o Loli Ribaru je bila popularna
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 10 Icon_minitime17.05.15 21:32

Mislim da smo zadranima dojadili deruci se kroz grad cheers
Na vrh Go down
Sponsored content





Artiljerijski školski centar Zadar - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 10 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Artiljerijski školski centar Zadar
Na vrh 
Stranica 9/18Idi na stranicu : Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 13 ... 18  Next
 Similar topics
-
» ŠRO ARJ/PVO Zadar/Šepurine
» ŠROV Beograd Banjica mart 90/91
» ŠRO ARJ PVO Zadar
» Zadar Dom JNA '77
» ZADAR 1985

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR HRVATSKA-
Idi na: