FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 ŠROV Beograd Banjica mart 90/91

Go down 
+6
Milovan Rajković
E.Lelic
bežigrad
Bogart
sasa staza
piker
10 posters
AutorPoruka
piker
Gušter
Gušter
piker


BROJ POSTOVA: : 12
ČLAN OD: : 2011-03-04
DOB : 52
M(j)esto Makedonija

ŠROV Beograd Banjica mart 90/91 Empty
KomentarNaslov komentara: ŠROV Beograd Banjica mart 90/91   ŠROV Beograd Banjica mart 90/91 Icon_minitime04.03.11 20:59

SROV-Beograd-Banjica
Mart 90-91god.
1 vod.
komandant skole Desimir Savic
kom.cete Hodzic Naser
Anastasov Goran-Makedonac,Kuc Slavise,Djuran Renato,Brezner Renato,Kojic Dusko,Miroljub Cekic,Bukelic Zoran,Maksudovski Enser,

moj FB profil Anastasov Goran-Piker
Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik



Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1231
ČLAN OD: : 2013-02-06
M(j)esto Svuda po malo

ŠROV Beograd Banjica mart 90/91 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ŠROV Beograd Banjica mart 90/91   ŠROV Beograd Banjica mart 90/91 Icon_minitime11.02.13 16:14

Pozdrav kolega Piker. Ja sam bio SRO inzenjerija Karlovac,mart 91 god. Prvi vod druge cete, k.dir voda por.Ganic Zaim. Kako si prosao u ovim desavanjima devedesetih godina ?
Na vrh Go down
Bogart
Vodnik
Vodnik
Bogart


BROJ POSTOVA: : 435
ČLAN OD: : 2012-06-07

ŠROV Beograd Banjica mart 90/91 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ŠROV Beograd Banjica mart 90/91   ŠROV Beograd Banjica mart 90/91 Icon_minitime11.02.13 17:31

Da se primetiti da su se nase kolege staze iz zapadnih krajeva nekadasnje drzave vise popele na lestvicama vojne hijerarhije nego mi sa istoka, bas me zanima kako su prosli momci sa juga.
Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik



Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1231
ČLAN OD: : 2013-02-06
M(j)esto Svuda po malo

ŠROV Beograd Banjica mart 90/91 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ŠROV Beograd Banjica mart 90/91   ŠROV Beograd Banjica mart 90/91 Icon_minitime11.02.13 18:34

Trebalo bi da znas Bogarte da je zapad uvek isao ispred istoka i juga a ja sam ti u sredini i reci cu samo ovo .Vojska u Makedoniji je prosla 100 puta bolje nego u ostalim republikama,zato sto su makedonci voleli vojsku za razliku od drugih.
Na vrh Go down
piker
Gušter
Gušter
piker


BROJ POSTOVA: : 12
ČLAN OD: : 2011-03-04
DOB : 52
M(j)esto Makedonija

ŠROV Beograd Banjica mart 90/91 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ŠROV Beograd Banjica mart 90/91   ŠROV Beograd Banjica mart 90/91 Icon_minitime11.02.13 21:10

U pravu si prijatelju,za Makedonce vojska je bila zakon.
Morali su da nas razdele,zasto ih je bilo strah,skupa smo bili VELE SILA

_________________
Anastasov Goran-Makedonac
SROV Beograd 90/91
Pirot 91 god.
Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik



Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1231
ČLAN OD: : 2013-02-06
M(j)esto Svuda po malo

ŠROV Beograd Banjica mart 90/91 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ŠROV Beograd Banjica mart 90/91   ŠROV Beograd Banjica mart 90/91 Icon_minitime12.02.13 9:48

Sve sto si rekao je tacno.U hrvatskoj sam imao tri druga iz Makedonije i mogu ti reci da su bili bolje drustvo nego neki moji Sumadinci .
Na vrh Go down
bežigrad
Gušter
Gušter



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 74
ČLAN OD: : 2012-03-10

ŠROV Beograd Banjica mart 90/91 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ŠROV Beograd Banjica mart 90/91   ŠROV Beograd Banjica mart 90/91 Icon_minitime29.03.16 23:02

Pozdrav svim ŠROV-ovcima sa Banjice,

Čitajući neke postove na ovom forumu bacio sam malo misli na ŠROV i kasarnu gdje sam nekad bio...
Počeo sam se nešto prebrojavati i iznenada zaključim da sam upravo ovih dana, krajem 3. mj. 1976.
u ŠROV-u polagao zakletvu. Ne mogu sam sebi vjerovati ali je istina je, bilo je to prije 40 godina, na pisti od Vojne Akademije. Generacija februarska 1976.god.  51. klasa, sjećam se da smo zakletvu polagali točno nakon mjesec dana od dolaska. Unatoč tolikih godina dobro i rado se sjećam vremena, događaja i vojnika  s kojima sam bio, vod. stažista a naravno i oficira.
Ovdje od Pikera vidim da mu je 90/91. komandant škole bio Desimir Savić, e meni je 76. kao ppor. bio komandir voda. Bio je ok čovjek i oficir i učitelj, u svakom smislu pozitivan.
U moje vrijeme načelnik ŠROV-a bio je major Svetislav Nišević.
Žao mi je što se jako malo polaznika ŠROV-a javlja na forum. Od vezista se očekuje da se više služe ovim mogućnostima interneta.Gdje su nestali svi ti telegrafisti, teleprinteristi, telefonisti, relejci...,
pa se ne javljaju a siguran sam da je većini u ŠROV-u bilo dobro. Beograd - mogućnosti za izlazak koliko hoćeš, puno zajedničkog druženja i učenja, nogomet na onoj crnoj šljaki kod zadnje smještajne  barake (tad je bila nova), niko nikoga nije pitao što je i tko je, svi mladi i neopterećeni koječim....,
ali da, to je ipak bilo pred 40 godina..
ŠROV-ovci svih generacija javljajte se, ima vas puno i svugdje, pozdrav svima.
Na vrh Go down
E.Lelic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2016-06-20
DOB : 53

ŠROV Beograd Banjica mart 90/91 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ŠROV Beograd Banjica mart 90/91   ŠROV Beograd Banjica mart 90/91 Icon_minitime05.07.16 23:17

Edin Lelić
ŠROV Beograd-Banjica
Mart 90-91god.
2. vod.
Komandant škole Desimir Savić
Kom.čete Ratko Zindović
Boško Vasilevski, Ekreš Imre, Hodak Damir, Kadunc Gregor... Sjećanje mi blijedi ali sjetit ću se još meni dragih ljudi.
Na vrh Go down
Milovan Rajković
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2016-10-09
M(j)esto Celje, SLO

ŠROV Beograd Banjica mart 90/91 Empty
KomentarNaslov komentara: ŠROV BANJICA 82. KLASA MART 89/90.-te   ŠROV Beograd Banjica mart 90/91 Icon_minitime10.10.16 18:13

Pozdrav!
Služio sam vojsku u kasarni Banjica ŠRO veze, 82. klasa mart 89/90-te. Komandant Desimir Savić, komandir čete Marko Kvartuč, komandir mog (drugog) voda Ratko Zindović. Ako netko od znanih slučajno naleti, kao ja - neka javi!
Lijep pozdrav iz Slovenije [You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

ŠROV Beograd Banjica mart 90/91 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ŠROV Beograd Banjica mart 90/91   ŠROV Beograd Banjica mart 90/91 Icon_minitime10.10.16 18:57

[You must be registered and logged in to see this link.], dobro dosao na forum!
Na vrh Go down
VDanilo
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2016-11-08
DOB : 56
M(j)esto Vršac

ŠROV Beograd Banjica mart 90/91 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ŠROV Beograd Banjica mart 90/91   ŠROV Beograd Banjica mart 90/91 Icon_minitime08.11.16 13:43

Milovan Rajković (citat):
Pozdrav!
Služio sam vojsku u kasarni Banjica ŠRO veze, 82. klasa mart 89/90-te. Komandant Desimir Savić, komandir čete Marko Kvartuč, komandir mog (drugog) voda Ratko Zindović. Ako netko od znanih slučajno naleti, kao ja - neka javi!
Lijep pozdrav iz Slovenije [You must be registered and logged in to see this image.]
Pozdrav Milovane. Ja sam služio vojsku isto u kasarni Banjica. I moj komandir voda je bio Ratko Zindović. Samo sam služio ranije i ne znam koja sam klasa ali služio sam septembra 86/87 godine. Nemam ni "bukvicu". Izgleda da je u vojnovm odseku i nisu mi je vratili u "to vreme" a nisam zbog tadašnjih lokalnih moćnika žele ni da je uzmem. Znači ne sećam se ni VP, ni klase, ničega. A bilo je dobro.... Smile
Na vrh Go down
Milovan Rajković
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2016-10-09
M(j)esto Celje, SLO

ŠROV Beograd Banjica mart 90/91 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ŠROV Beograd Banjica mart 90/91   ŠROV Beograd Banjica mart 90/91 Icon_minitime15.11.16 20:24

VDanilo (citat):
Milovan Rajković (citat):
Pozdrav!
Služio sam vojsku u kasarni Banjica ŠRO veze, 82. klasa mart 89/90-te. Komandant Desimir Savić, komandir čete Marko Kvartuč, komandir mog (drugog) voda Ratko Zindović. Ako netko od znanih slučajno naleti, kao ja - neka javi!
Lijep pozdrav iz Slovenije [You must be registered and logged in to see this image.]
Pozdrav Milovane. Ja sam služio vojsku isto u kasarni Banjica. I moj komandir voda je bio Ratko Zindović. Samo sam služio ranije i ne znam koja sam klasa ali služio sam septembra 86/87 godine. Nemam ni "bukvicu". Izgleda da je u vojnovm odseku i nisu mi je vratili u "to vreme" a nisam zbog tadašnjih lokalnih moćnika žele ni da je uzmem. Znači ne sećam se ni VP, ni klase, ničega. A bilo je dobro.... Smile
Zdravo Danilo! Drago mi je da si se javio. Ma nisu važne VP, klase i ostalo, samo je važno da nam ostaju u sjećanju nezaboravni dani (meni bar) koje smo proveli zajedno skupljeni odasvud iz ex Yuge. Kojih sve "modela" nije bilo tu - u pozitivnom smislu naravno. Zbog toliko zivotnog izkustva u jednoj godini, stvarno bi mi bilo žao da je nisam na taj način proživio. Ne kažem da je sve bilo "med i mlijeko" ali kao što ti reče:...a bilo je dobro...! Very Happy
Drži se majstore!
Na vrh Go down
bežigrad
Gušter
Gušter



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 74
ČLAN OD: : 2012-03-10

ŠROV Beograd Banjica mart 90/91 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ŠROV Beograd Banjica mart 90/91   ŠROV Beograd Banjica mart 90/91 Icon_minitime02.01.19 23:38

Pozdrav svim vezistima - polaznicima ŠROV na Banjici.
Posebno pozdravljam 51. klasu ŠROV (veljača - rujan)/(februar-septembar) 1976.
Da, da, 1976. bilo je to davno ali dosta se toga još sjećam i mnogih vojnika i tadašnjih starješina.
Žao mi je i zaista ne znam zašto se nitko iz generacija 49. 50. 51. klase ne javlja na ovaj forum.
Svima želim sretnu i uspješnu Novu 2019.godinu, dobro zdravlje i mir....
Na vrh Go down
gorchilo
Gušter
Gušter
gorchilo


BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2016-07-05
DOB : 61
M(j)esto Дервента - Република Српска/БиХ

ŠROV Beograd Banjica mart 90/91 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ŠROV Beograd Banjica mart 90/91   ŠROV Beograd Banjica mart 90/91 Icon_minitime13.06.19 10:26

Pozdrav svim vezistima,...ja sam bio pitomac u 69. klasi ŠROV,...to je bila oktobarska klasa 1982. godine, a u aprilu 1983. sam otišao na stažiranje u VNC Sombor (VP 3065/36).

Bio sam pripadnik 1. voda 2. čete ŠROV (VP 2143/13). U to vrijeme k.dant ŠCV je bio puk. Funduk  Branko, k-dant ŠROV je bio major Mihajlović Tomislav, a k-dir moje čete je bio kap. Gloginjić Slavko, dok je k-dir voda bio por. Vuletić Dragan.

Primjećujem da momci iz 82. klase pominju Desimira Savića kao komandanta,...u moje vrijeme je bio kap. I kl. i bio mi je nastavnik iz predmeta taktika veze...bio je sjajan predavač i od njega sam mnogo naučio.
Na vrh Go down
Pitomac ŠROV
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2020-09-02

ŠROV Beograd Banjica mart 90/91 Empty
KomentarNaslov komentara: ŠRO Veze 80. klasa, Beograd, Školski centar na Banjici   ŠROV Beograd Banjica mart 90/91 Icon_minitime02.09.20 13:33

ŠRO Veze 80. klasa, mart - septembar 1988. godine,
Komandant škole - major Desimir Savić (ljudina)
Komandir čete - kapetan I klase ... ne mogu se nikako sjetiti imena
Komandir voda - poručnik Nasir Hodžić
Komandir odjeljenja - Stažista pitomac ml.vodnik/vodnik Goran Kankaraš iz Tivta
Najbolji prijatelj u klasi - Veljko Tutuš iz mjesta Jabuka kod Pančeva
Sjećam se imena još nekih pitomaca - Momčilo Gnjatović iz Banja Luke, Bećo Hadžipašić iz Bosanske Otoke, Bulajić iz Crne Gore...Sjećam se dosta likova, ali imena sam zaboravio...Stažisti u mom vodu su još bili Radusinović i Simić...
Na vrh Go down
piker
Gušter
Gušter
piker


BROJ POSTOVA: : 12
ČLAN OD: : 2011-03-04
DOB : 52
M(j)esto Makedonija

ŠROV Beograd Banjica mart 90/91 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ŠROV Beograd Banjica mart 90/91   ŠROV Beograd Banjica mart 90/91 Icon_minitime16.04.22 6:48

piker (citat):
SROV-Beograd-Banjica
Mart 90-91god.
1 vod.
komandant skole Desimir Savic
kom.cete Hodzic Naser
Anastasov Goran-Makedonac,Kuc Slavise,Djuran Renato,Brezner Renato,Kojic Dusko,Miroljub Cekic,Bukelic Zoran,Maksudovski Enser,

moj FB profil Горан Анастасов

_________________
Anastasov Goran-Makedonac
SROV Beograd 90/91
Pirot 91 god.

goran9030 voli ovaj upis

Na vrh Go down
Sponsored content





ŠROV Beograd Banjica mart 90/91 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ŠROV Beograd Banjica mart 90/91   ŠROV Beograd Banjica mart 90/91 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
ŠROV Beograd Banjica mart 90/91
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» ŠROV 69. klasa Beograd
» Banjica - Beograd
» ŠROV 75 klasa Beograd
» Banjica - Beograd kuhinja junska 88/89
» 63. klasa - ŠROV Beograd - Decembar 1979. - Jul 1980. godine

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR SRBIJA-
Idi na: