FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeEventsRegistracijaLogin

Artiljerijski školski centar Zadar

Go down 
Idi na stranicu : Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18
AutorPoruka
Sloba1
Poručnik
Poručnik
Sloba1

Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2649
REPUTACIJA : 88
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 57
M(j)esto Petrovaradin

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 18 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 18 Icon_minitime15.09.19 19:21

Krivo mi za sliku. Bila kod roditelja ali se oštetila. To je bio prvi čin u ŠROA Zadar.Artiljerijski školski centar Zadar - Page 18 64728210
Na vrh Go down
Lafet
Gušter
Gušter

BROJ POSTOVA: : 1
REPUTACIJA : 0
ČLAN OD: : 2019-08-18

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 18 Icon_minitime23.09.19 16:37

Pozdrav za artiljerce iz ŠRO-a u Zadru i ostale forumaše!

Malo da osvežimo sećanja na 85. klasu pitomaca (decembar 88 god.) koji su služili vojni rok u 2. divizionu sa starešinama; k-dant diviziona major Milivoje Petković, k-dir baterije kap. Tahiraj Zymer,i k-dir voda kap. Kremić Aco. Ako se neko prepoznaje na slici može da se javi na pp pa da malo proćaskamo!

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 18 Ero_za10

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 18 Ero_za12
Na vrh Go down
dpuric
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
dpuric

Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3444
REPUTACIJA : 564
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 54
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 18 Icon_minitime24.09.19 9:14

Lafet, dobro dosao na forum!. Kremic Aco je clan ovog foruma (mada ga dugo nije bilo)
Na vrh Go down
Sloba1
Poručnik
Poručnik
Sloba1

Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2649
REPUTACIJA : 88
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 57
M(j)esto Petrovaradin

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 18 Icon_minitime03.10.19 22:10

@Lafet (citat):

Malo da osvežimo sećanja na 85. klasu pitomaca (decembar 88 god.) koji su služili vojni rok u 2. divizionu sa starešinama; k-dant diviziona major Milivoje Petković, k-dir baterije kap. Tahiraj Zymer,i k-dir voda kap. Kremić Aco. Ako se neko prepoznaje na slici može da se javi na pp pa da malo proćaskamo!

Ja sam otišao juna 88 g. Poznajem sve starešine koje si nabrojao jer su bili u moje vreme služenja, tj. najkraće znam Petkovića koji je došao a ja bio pri kraju. Na mesto moga Klepe, došao je taj Petković.

mzoran voli ovaj upis

Na vrh Go down
jozl52
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase
jozl52

Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 719
REPUTACIJA : 43
ČLAN OD: : 2016-09-07
DOB : 69
M(j)esto kočevje

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 18 Icon_minitime14.12.19 14:02

pa dobro lafet, pa gdje su sva slova onog "čuvenog" gesal, puno šta slova falllliiii, uau..., ma sve se je naslućivalo..., haha..., niste vi bili više ono što smo bili mi tamo 72- druge, dobro malo se šalim....
Na vrh Go down
jozl52
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase
jozl52

Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 719
REPUTACIJA : 43
ČLAN OD: : 2016-09-07
DOB : 69
M(j)esto kočevje

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 18 Icon_minitime14.12.19 14:07

sloba: bio si ljep...
Na vrh Go down
SLOVENIJA
Gušter
Gušter

BROJ POSTOVA: : 46
ČLAN OD: : 2016-06-20

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 18 Icon_minitime31.12.19 21:50

Poštovani drugovi pitomci Škole rezervnih oficira artiljerije Zadar!

Želim vam sretnu novu godinu 2020. V novoj godini vam želim sreče, zdravja i ličnog zadovoljstva.

Pozdrav svima iz Slovenije!
Na vrh Go down
dpuric
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
dpuric

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3444
REPUTACIJA : 564
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 54
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 18 Icon_minitime01.01.20 15:30

Hvala! Takodje.
Na vrh Go down
Jadranko
Gušter
Gušter

BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2020-07-06

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 18 Icon_minitime07.07.20 7:34

sunny Poštovani topnici,

ja sam nov na ovom portalu, na koji sam slučajno nabasao.
Bio sam 66. klasa ŠRO AŠC, travanj 1981. - listopad 1981. Bio sam u 2. divizionu, 2. bitnici, 2. vodo. Komandir voda bio je poručnik Hajrudin Hasanović (otišao u prekomandu taman uoči odlaska na završno logorovanje na Slunju), a njegov zamjenik vodnik stažista Slovenac Miloš Garbas.
Na žalost nemam niti jednu sliku iz Zadra. Pamtim nekolicinu kolega: Vladimir Batinić, Duplančić Petar (Splićo), Nenad Protić (Prota), Jonić Miroslav (nadimak Lejla po svojoj djevojci).
Za sada toliko.
Pozdrav Jadranko

PORUCNIK and 47/74 vole ovaj upis

Na vrh Go down
Jadranko
Gušter
Gušter

ČLAN OD: : 2020-07-06

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 18 Icon_minitime07.07.20 9:03

Opet ja, da nadopunim svoj prvi post.
Bio sam u žutom paviljonu. Sada je to plavi i u njemu se nalaze sudovi.
Na obuci je osnovno oruđe bio B1, a dopunsko ZIS 76 mm i T-12.
Načelnik klase bio je Slovenac Albert Šešelja.
Vlado Batinić ostao je na kursu za raketaše, a vodnik stažista za novu, 67. klasu bio je Slovenac Tomo. Prezime sam mu zaboravio, a nadimak mu je bio Toma Sex.
Sjetio sam se kolege iz Smedereva. Bio je boksač u BK a zvali smo ga Toša kojot.
Ispit za desetara polagali smo u Benkovcu, a za mlađeg vodnika na Slunju.
U prekomandu sam otišao u Banja Luku i bio zapovjednik raketnog voda na sistemu LUNA-9.
Ako me tko prepoznaje, neka se javi.
Ako se još nečega sjetim, eto me opet.
Pozdrav
Na vrh Go down
zikunjako
Gušter
Gušter

ČLAN OD: : 2020-08-06

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 18 Icon_minitime06.08.20 19:27

@chex (citat):
@Miodrag Vujović (citat):
santa
pozdrav moji artiljerci , ja sam 78.klasa mart-septembar 1987 , s tim da sam zbog odličnog uspjeha izabrao sebi da ostanem u K-1 u svom ATC-u kako smo ga zvali(artiljerijsko turistički centar)jer mi je zaista bilo super.Došao sam doduše na samoj granici sa godinama -27 i nije nas bilo puno-4-5 i imali smo u odnosu na mlade izvjesne povlastice.Komandant kasarne bio je Momo Perišić , Toth komandant škole , šef diviziona moga Cvetko Savić , zamjenik Rade Medić , u bateriji glavni Zlatko Mančić i poručnici Dragan Biorac i Darko Biuklić .Ja sam po završetku škole bio u kancelariji sa Dudakom i meni je bilo extra , i iako sam iz daleka bio -Sarajevo svaki mjesec me on nakon što završim neke administrativne poslove puštao kući po 7-8 dana.
Mi staže koji smo ostali smo neki i dan danas u dobrom kontaktu - Dino Ćišić iz Bugojna i Boris Korbar iz Zagreba.Za ostale staže ne znam -Slobodan Torlak (Beograd) , Peđa Bojović(B.Palanka 9 i Štefane Metod negdje iz Slovenije.I dan danas mogu nabrojati sve ljude koji su bili sa mnom u 1.vodu 1.baterije 78.klase pitomaca AŠC Zadar-zemaljska artiljerija VP 5835/19-1, a to ću drugi put , svima pozdrav

A Mene spominjes Druze  Deda mislim da smo te tako zvali pozdrav od d. Dragicevica i
Pozdrav, 87,klasa- septembarac. Vod porucnika Biorca i staze Torlaka. Svih likova iz gornjeg citata se sjecam, ukljucujuci i autora citata. Cijele ekipe iz voda se ne sjecam, osim likova koji su imali i trunku sebe u pitomcu,a ne samo pitomca u sebi. Ali odlicno se sjecam Torlaka, Smrad na smradovima...to je onaj tip koji vojsku shvati kao BIG DEAL, ufura se max u ulogu i nastoji biti veci gad, nego sto je realno da bude. Levat nikada nije mogao da shvati da je mogao doci 6 mjesec kasnije i da bi uloge bile potpuno drugacije. Naravno da sam mu to rekao u njusku. Uvlacio se nafuranom Biorcu u pakaš, tako da su ovom iskakali hemoroidi. Poručnik Biorac nije bio levat, iako je trazio zrtvu da potvrdi autoritet, koji je nesumnjivo imao i bez toga. Imao sam priliku ga vidjeti ispred kapetana Čatića(K4), kad ga je ovaj zbog bahacenja pomnozio sa ništicom. Nekoliko godina kasnije ce Ćatić to i pokazati u ratu, a Draganče je, nadam se, uspio naguliti iz Zadra u Srbiju i ratovati na poligonima ili mozda i vikendima u Bosni. Adjutant Torlak je garant bio strastveni navijač i ja ga iz nekog razloga vezem za Knin, a ne za Bg, u kojem je anyway
 zavrsio.
 Zadar, povijesna Jadera, mi je ostao u dugotrajnom sjecanju, ne toliko zbog pitomackog zivota, vec zbog niza dogadjaja koji su se nastavili i nakon odlaska...
Pozdrav pa ako neko zaluta neka slobodno pokuca
Na vrh Go down
mzoran
Gušter
Gušter

BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2021-02-26

KomentarNaslov komentara: Pozdrav    Artiljerijski školski centar Zadar - Page 18 Icon_minitime26.02.21 17:26

@Sloba1 (citat):
@Lafet (citat):

Ja sam otišao juna 88 g. Poznajem sve starešine koje si nabrojao jer su bili u moje vreme služenja, tj. najkraće znam Petkovića koji je došao a ja bio pri kraju. Na mesto moga Klepe, došao je taj Petković.
Ja sam u tom vodu bio malo pre tebe jun 88.
Na vrh Go down
mzoran
Gušter
Gušter

BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2021-02-26

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 18 Icon_minitime26.02.21 17:41

@Kompasm53 (citat):
Neko je pisao o pokaznoj vežbi "Protivoklopni odred u napadu" koja je izvedena na Crvenim zemljama kod Knina 1988, vežbu je izveo vod kojim je komandovao Dudak. Ista takva vežba je izvedena godinu dana kasnije Slunju samo što je tada komandir voda bio geodeta Ćurčić. Ta vežba na Slunju je izvedena za kraće vreme, najbolje je gađao jedan slovenac i pohvaljen ili možda i nagrađen od komandanta diviziona Alberta Šešelje. U tom vodu su bili još Ivica Nuić, Miloš Madić, Rakić, Tadić, Vojnović iz Podgorice... Seća li se neko te vežbe i tih divnih momaka.
88. novembar ili decembar smo izvodili vežbu protivoklopni odred u napadu, k-dir voda kap Kremić Aco staža Š Kardumović, došao i Momčilo Perišić da nas gleda... u mom odelenju Žužić Đankarlo bio nišandžija... Ta zima je bila blaga do jutra kada smo krenuli na gađanje onda je zaduvalo da smo se posmrzavali  do koske.
Na vrh Go down
vIk
Gušter
Gušter

ČLAN OD: : 2021-03-25

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 18 Icon_minitime25.03.21 23:20

@insider (citat):
@bojnik (citat):
Dragan Kovačević je negdje 1990.g. dogurao do čina kapetana i bio je k-dir baterije a njegov zamjenik je bio poručnik Stevo Medić, tada je k-dir diviziona bio major Atif Dudaković

Sa 75. klasom por. Kovačević završio je u ŠRO i prekomandovan je u Akademiju za KV. Ja sam umjesto njega bio postavljen za k-dira 2. voda klase septembar 86, a zamjenik bio mi je klasić Živković (Damir?) iz Knina. Ima netko info o Draganu Kovačeviću ?
Poštovanje svim članovima ovog foruma.
Prelistao sam celu temu o AŠC Zadar, jer me je interesovala zbog karakteristične VP 5835, jer je tu istu VP nasledio i AŠC u Kragujevcu.
Vidim da se mnogi sećate oficira koji su vam bili komandiri vodova i da vas interesuje šta je sa njima i gde su. Pa da vam dam neka obaveštenja koliko sam u mogućnosti.
*kap. Kovačević, sada u penziji, kao pukovnik radio je u AŠC Kragujevac kao komandant školskog diviziona.
*ppuk Gižarovski takodjer je radio u AŠC Kragujevac mislim da je predavao taktiku artiljerije.
*ppuk Senaid Grbo, AŠC Kragujevac, predavao Art. pravilo gradjana.
* Ako se ne varam takođe je neko pitao ppor. Stanković Stevan.. ako je on za koga ste pitali takodjer je dogurao do čina ppuk kao nastavnik Art. pravila gradjana
* I informacija za Tupuzovića, takodjer je bio kod nas u AŠC Kragujevac otišao je u penziju kao pukovnik, bio je i zamenik komandanta AŠC Kragujevac.
* Komandant AŠC Kragujevac bio je puk. Desimir Garovic, kasnije general major u GŠ kao načelnik 4. uprave za vojno školstvo.

Ako vas još nešto interesuje postavite pitanje pokušaću da vam odgovorim.
Na vrh Go down
vladimir
Kapetan
Kapetan

Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3021
REPUTACIJA : 150
ČLAN OD: : 2011-01-25

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 18 Icon_minitime01.04.21 20:11

bas tako. i da se podsetimo na neka bolja vrememena kad smo bili klinci od 18-20 godina.
Na vrh Go down
Brkakougar
Zastavnik
Zastavnik

Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 810
REPUTACIJA : 56
ČLAN OD: : 2015-01-15

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 18 Icon_minitime01.04.21 21:32

Zato je uvek ono....ipak nije onako kako izgleda...
Na vrh Go down
Štef 76
Gušter
Gušter

ČLAN OD: : 2021-04-14

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 18 Icon_minitime14.04.21 18:27

Nebojsa Vršas, ajd se javi
Na vrh Go down
Štef 76
Gušter
Gušter

ČLAN OD: : 2021-04-14

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 18 Icon_minitime14.04.21 18:31

@Nebojsa Vrsac (citat):
Evo i moje klase Septembar 1986./ Mart 1987 + 1 mesec obuka za raketaše
Moj vod
Bertić Marijan
Jakšić Dejan
Nikitović Vladimir
Mrkić Josip
Ginovski Vitomir
Rupnik Bojan
Tomaž Simončič
Jovanović Nenad
Mihajlović Saša
Hajrulahović Hajrudin
JAkus Alen
Zec Rijad
e sad godine čine svoje, pa navodim imena
Mitar , iz Valjeva
Miodrag, iz Kuršumlije
Nestorović, iz Beograda
Ratko, iz Krupnja
Siniša, iz Sarajeva
Za vreme obuke za raketaše tu su još bili Škevin Igor, Sarapa Predrag
Bilo je tu još zaista mnogo izuzetnih momaka, i zaista mi je žao što sam zaboravio njihova imenaArtiljerijski školski centar Zadar - Page 18 Scan_210
Ja sam drugi s desna

ako ima nekoga, bilo bi mi drago da se čujemo
Javi se Nebojša 😄
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 18 Icon_minitime

Na vrh Go down

Artiljerijski školski centar Zadar
Na vrh 
Stranica 18/18Idi na stranicu : Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18