FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Artiljerijski školski centar Zadar

Go down 
+116
pitomac88
Štef 76
Brkakougar
vIk
mzoran
zikunjako
Jadranko
Lafet
bežigrad
Mirkucije
SLOVENIJA
Vojnik Graničar
PORUCNIK
vojniks
Sloba1
Branko.Paravan
vale67
Punisa
Quark
Engels
sale1966
Igor71
tane14
DavorT
strikan
djuki1
shapa
Nebojsa Vrsac
Robert Seme
zoran81
Slaviša 91
Kompasm53
zejo
Stažo 18
Vršac 2
Banjaluka1
chex
47/74
RADISA JADRANKO
2.klasa VVS
Milan66
tale.bh
jozl52
Gandi21-2
fortopus
odaaaa
arcibald01
KikiGM
Sasa Rajkovic
Gams
Miodrag Vujović
makedonecresen
Pero85
milutins
pintaSLO
expurger
Micky67
d30y71
portir
bartsimpson
b1zis76
komstan
LBFC
vdrum
baca71
zagor89
nostalgija
013gonzo
pitomac MK
ZAGORAC
93.klasa ŠROA
insider
Vlada Mijajlović
bendžo
mitaw111
SveJug
drogan
Pera-Sopot
Srdjan Radovanov
lacoš
pera84
fordmondeo
Matrix
saban
Srdjan Avramov
gajic
kremna
dpuric
Dudakovci
Zex
stepa
Maljutka-1
BOMBA
pukovnik
GRANATA
davor1
sulubura
int3r
alexandar
vladimir
East&West
Stazio
Boske
ajdedadanimaajdedanocima
Gringo
Max Blitz
bojnik
litvaš
ijo
zagi
lafomamone
Pitomac Vodnik
mgalic2
Zoran Milisavljevic
purger
Senad Gegic
120 posters
Idi na stranicu : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 18  Next
AutorPoruka
SLOVENIJA
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 51
ČLAN OD: : 2016-06-20

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 13 Icon_minitime20.07.16 15:08

dpuric (citat):
Evo još podataka o AŠC iz tog vremena (onako kako me pamćenje služi). AŠC je bio smešten u K-1. Tu su bili paviljoni i tu se izvodila teoretska nastava. U dva paviljopna su bili smešteni Škola rezervnih oficira i kursevi Rez.of. koji su se povremeno održavali. U jednom zasebnom paviljonu smestene su bilie završne godine Srednje vojne škole i Vojne akademije - smer artiljerije.
Komandant Centra u to vreme bio je Puk. od jeseni 1985. godi general-major Branko Banjanin.Komandant ŠKROa bio je Grbić Rajko. Bila su dva pitomačka diviziona u ŠRO. Drugim u kome sam bio komandovao je kap.I kl. Klepo Ekrem. K-diri baterija bili su Kap. Todorivić i Brojčin- Komandiri vodiva baterije čiji je k-dir bio M.Todorović-Toša bili su: Pokornik Josip, Lazarević Aca. Garunović Momir i Kremoć Aco.
Nastavnici su bili:
kap I kl. Uzelac Mirko- Topografija i URVAJ (tzv Pravili gadjanja)
major Topuzović - Opšta taktika i taktika artiljerije
kap. Žuvela Franc  i maj. Langus - Veza i ABHO
Obaveštajno-bezb.sistem - Kap I kl Šarić...
Praktičan deo rada sa orudjima i taktike Kasarna 2 i Bokanjac, Tereni Knin i Slunj. Toliko za početak.


Dobar dan. Zamolio bi vas za jedno objašnjenje i to da ste imali praktični dio sa orudjima i taktike u Kasarni 2. Kde je to bilo, zbog toga što smo mi imali svu nastavu ( ja sam bio 54. klasa) o topovima u Kasarni-4 (zvani Novi logor)? Pa ali možda znate koja je bila K-3?

Lep pozdrav iz Slovenije!
Na vrh Go down
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6181
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 60
M(j)esto Petrovaradin

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 13 Icon_minitime20.07.16 23:03

K-3 ne znam šta je bilo. U k-2 je bila vojna policija koliko se sećam, K-1 sam ja služio kod Klepa, Brojčina i Milenkovića. Tada su komandiri baterija u drugom divizionu bili Brojčin-Ordžanovski-Tahiraj... u K-4  su bila oruđa i tamo smo išli na praktičnu obuku, kao i na uzbune, pa se onda vratimo u K-1. Poligon interni da ga tako nazovem beše Bokanjac a tereni su u moje vreme bili na Kninu, Badanj-Crvena zemlja.
Na vrh Go down
SLOVENIJA
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 51
ČLAN OD: : 2016-06-20

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 13 Icon_minitime21.07.16 13:20

Sloba1 (citat):
K-3 ne znam šta je bilo. U k-2 je bila vojna policija koliko se sećam, K-1 sam ja služio kod Klepa, Brojčina i Milenkovića. Tada su komandiri baterija u drugom divizionu bili Brojčin-Ordžanovski-Tahiraj... u K-4  su bila oruđa i tamo smo išli na praktičnu obuku, kao i na uzbune, pa se onda vratimo u K-1. Poligon interni da ga tako nazovem beše Bokanjac a tereni su u moje vreme bili na Kninu, Badanj-Crvena zemlja.
Hvala za informaciju. Imam samo jedno pitanje dali je bila K-2 (vojna policija) pored K-1 ili na drugom mestu? Možda je bila u K-3 ŠRO ARJ PVO (kasarna Đuro Đaković)? Tereni su bili Bokanjac, Poljice ovi krači i Udbina više od 20 dana.

Pozdrav!
Na vrh Go down
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6181
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 60
M(j)esto Petrovaradin

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 13 Icon_minitime21.07.16 14:48

Mislim da je vojna policija bila na drugom objektu. To za Đ.Đaković, moguće da je tako ali stvarno ne znam. Što se tiče terena, ja sam služio 87 i tada se išlo na Bokanjac (lokalnog tipa) i dalji tip Knin... Ranije generacije išle su na Slunj, tako sam čuo tamo.
Na vrh Go down
SLOVENIJA
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 51
ČLAN OD: : 2016-06-20

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 13 Icon_minitime22.07.16 18:05

013gonzo (citat):
dpuric (citat):
Evo još podataka o AŠC iz tog vremena (onako kako me pamćenje služi). AŠC je bio smešten u K-1. Tu su bili paviljoni i tu se izvodila teoretska nastava. U dva paviljopna su bili smešteni Škola rezervnih oficira i kursevi Rez.of. koji su se povremeno održavali. U jednom zasebnom paviljonu smestene su bilie završne godine Srednje vojne škole i Vojne akademije - smer artiljerije.
Komandant Centra u to vreme bio je Puk. od jeseni 1985. godi general-major Branko Banjanin.Komandant ŠKROa bio je Grbić Rajko. Bila su dva pitomačka diviziona u ŠRO. Drugim u kome sam bio komandovao je kap.I kl. Klepo Ekrem. K-diri baterija bili su Kap. Todorivić i Brojčin- Komandiri vodiva baterije čiji je k-dir bio M.Todorović-Toša bili su: Pokornik Josip, Lazarević Aca. Garunović Momir i Kremoć Aco.
Nastavnici su bili:
kap I kl. Uzelac Mirko- Topografija i URVAJ (tzv Pravili gadjanja)
major Topuzović - Opšta taktika i taktika artiljerije
kap. Žuvela Franc  i maj. Langus - Veza i ABHO
Obaveštajno-bezb.sistem - Kap I kl Šarić...
Praktičan deo rada sa orudjima i taktike Kasarna 2 i Bokanjac, Tereni Knin i Slunj. Toliko za početak.

Evo podataka malo ranije
K-1 zajedno i sa k-dom garnizona i salom za priredbe filmove.
školovao se i služio okt.'77-sep.'78.
U januaru '78 uglancali spavonicu i učionicu, izvršena smotra i preselili se u kasarnu "Novi logor" u dva metalna hangara.
Pod prekriven daskama koje nisu mogle da škripe, zaledila voda ispod njih. WC u drvenoj baraci pored, a česme za umivanje: nekoliko redova drvenih valova pored WC'a.
Osim dva vojnička ćebeta (zaduženih pri dolasku u vojsku), dobili i po dva "konjska" ćebeta iz RR. Obični vojnici iz Novog logora nisu mogli da se načude čime se "elitni" pitomci pokrivaju.

Pitomački paviljoni su tada počeli da se preuređuju i kada sam došao na obuku za k-dira raketne baterije januar-februar '80. nisam video razliku između pitomačkih paviljona ŠRO i redovnih pitomaca Vojne akademije.
Drago mi je, da je jedan na blogu iz onog vremena u Zadru kao ja. Ja se sečam kako su se pitomci ŠROA preselili v kasarnu "Novi logor". Ja sam za to vreme bio na stažiranju u MAD-u (mešoviti artiljerijski divizion). Komandant MAD-a bio je major Mulčan, a moj komandir 1. baterije bio je poručnik Milan Ljubanić. Sve je bilo tačno tako kao što ste napisali. Eto toliko za početak, pa se možda još čujemo.

Pozdrav!
Na vrh Go down
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6181
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 60
M(j)esto Petrovaradin

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 13 Icon_minitime22.07.16 22:12

Ipak deset godina kasnije, sve je bilo drugačije. Spavali smo u K-1 u uređenom prostoru, čistom, a u K-4 bila su oruđa. Što se tiče akademaca, o tome sam ranije već pisao, ono što smo zapazili, kada idemo u menzu, Mi sa jedne strane a Oni sa druge strane. Mi u onim običnim SMB uniformama, a Oni u lepim svečanim uniformama sa epoletama. Kod hrane sve je bilo isto, jedino su oni imali plus kolač u sastavu obroka, dok smo mi imali onaj redovan izbor hrane, mislim da su tri vrste jela bile.
Na vrh Go down
SLOVENIJA
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 51
ČLAN OD: : 2016-06-20

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 13 Icon_minitime23.07.16 20:25

V ŠROA sam bio u letnom periodu mart-septembar 1977, pa smo ponekad išli za vreme fizičke nastave na kupanje na plažu kod Kolovara (tamo kde je hotel sa istim imenom) kde je bilo puno turista. Moram reči, da smo bili prava atrakcija (najviše za strane turiste) zbog toga što smo došli na "vojničku" plažu po svim pravilima strojeve obuke. V letnoj sezoni je tada išlo nedeljom u grad samo 10% pitomaca i to od onih koji nisu imali negativne ocene (največji problem je bio za neke URVARJ) oni su morali učiti i ispraviti ocenu. Dali se možda neko seča hotela "IŽ" kde su "spavali" oni koji su dobili posetu žene ili devojke! Dali ova zgrada još postoji ili je tamo nešto drugo?

Pozdrav za sada pa se još čujemo!
Na vrh Go down
SLOVENIJA
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 51
ČLAN OD: : 2016-06-20

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 13 Icon_minitime24.07.16 20:26

013gonzo (citat):
Dobrodošao bežigrad  bounce

Nadimak ti je verovatno od gradske opštine u Ljubljani i možda sada tamo živiš?
Ja sam bio u AŠC ZA Zadar od okt.77, do sep.78 u drugom pitomačkom divizionu, prva baterija, prvi vod
Kdir baterije Sredojević Dragan negde iz okoline ili samog Kragujevca, a kdir voda ppor Milenković tek završio akademiju.
jedan si od retkih koji su stariji (po boravku u Zadru) od mene!

slikaj komandu stana, zgrada desno od piste za postrojavanje gde je bila i vojna policija (ako još postoji mislim zgrada
i stražaru.

Evo i mene od starijih pitomaca AŠČ Zadar od mart 1977 do oktobar 1977 (54- klasa). Ja sam bio 3 vod 1 baterije, mislim da je i meni bio d-dir baterije Sredojević (neznam koji je čin imao) i k.dir voda mi je bio tek na kraju školovanja ppor. Milenković, prije sta tu dužnost opravljala dva vodnika-stažista. Možda znate koju dužnost je opravljao Lončar Milan, dali je možda bio k-dant 1. ili 2. pitomačkog diviziona? Više puta sam zamolio učesnike na blogu kde v Zadru su bile K-2 i K-3 i šta je bilo u njima (koji rod vojske), dali možda znate vi?

Pozdrav!
Na vrh Go down
bežigrad
Gušter
Gušter



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 74
ČLAN OD: : 2012-03-10

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 13 Icon_minitime29.07.16 0:29

Pozdrav SLOVENIJI,

OK, vidio sam pitanje i doći ću do informacije za K-2 i K-3 ali i za ostale kasarne, mada sam sigurno vidio jedan post na ovoj stranici AŠC, davno napisan, gdje neko navodi baš sve kasarne u Zadru  s punim imenom i oznakom K... samo treba malo pročitati stranice unazad...
Kad dobijem info s popisom, javit ću se....
Dotle SLOVENIJO, ne dangubi, pogledaj mi je li stanje tamo u "Šerceru" pod kontrolom, je li moral na visini, ima li unutarnjeg neprijatelja, bježi li vojska na pivo preko puta u gostilnu "Planica" i tako redom, da li je tamo sve po PS-u, pa ćemo se ovdje sresti da razmotrimo stanje...
Pozdrav
Na vrh Go down
SLOVENIJA
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 51
ČLAN OD: : 2016-06-20

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 13 Icon_minitime29.07.16 11:00

bežigrad (citat):
Pozdrav SLOVENIJI,

OK, vidio sam pitanje i doći ću do informacije za K-2 i K-3 ali i za ostale kasarne, mada sam sigurno vidio jedan post na ovoj stranici AŠC, davno napisan, gdje neko navodi baš sve kasarne u Zadru  s punim imenom i oznakom K... samo treba malo pročitati stranice unazad...
Kad dobijem info s popisom, javit ću se....
Dotle SLOVENIJO, ne dangubi, pogledaj mi je li stanje tamo u "Šerceru" pod kontrolom, je li moral na visini, ima li unutarnjeg neprijatelja, bježi li vojska na pivo preko puta u gostilnu "Planica" i tako redom, da li je tamo sve po PS-u, pa ćemo se ovdje sresti da razmotrimo stanje...
Pozdrav

E pa ovako kolega "bežigrad". Prvo pozdrav i lepo, da si vidio moje pitanje. Ja sam vidio onaj post kde su nabrojane sve kasarne (mislim da nisu baš sve, pre svega one manje) ali neki na forumu pišu kasarne sa punim imenom , a neki samo sa oznakom K.... Zbog toga te molim, ako si u mogučnosti da pripremiš spisak kasarni sa punim imeno i koja je bila "K".
U "Šerceru" ide sve po propisima. Več davno je otišla u istoriju. Tamo je sada podpuno drugi izgled ima puno blokova, trgovina i lokala. Što se "Planice" tiče neznam tačno dali još postoji, a danas bi vojska imala veči izbor za bježanje i hvatanje krivina!

Lep pozdrav!
Na vrh Go down
fortopus
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2016-09-20
DOB : 52

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: POZDRAV SVIMA   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 13 Icon_minitime20.09.16 12:00

SLUČAJNO SAM OTKRIO OVAJ FORUM I NISAM ODOLIO ISKUŠENJU DA SE NE ULOGIRAM. 93 KLASA ŠROA U ZADRU. HAUBICE 105 MM. KOM. VODA POTPORUČNIK JASMIN ČILAŠ, KOM. BATERIJE KPT. 1 KL. DRAGAN KOVAČEVIĆ...
Na vrh Go down
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6181
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 60
M(j)esto Petrovaradin

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 13 Icon_minitime20.09.16 12:18

Koja je to godina bila služenja, jer ne poznajem oficira k-dira baterije, i u kom si divizionu bio, prvom ili drugom, da se lakše snađem Smile
Na vrh Go down
fortopus
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2016-09-20
DOB : 52

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 13 Icon_minitime20.09.16 12:26

Sloba1 (citat):
Koja je to godina bila služenja, jer ne poznajem oficira k-dira baterije, i u kom si divizionu bio, prvom ili drugom, da se lakše snađem Smile
Godina 1991. Mjesec 3, došao 16.03.
Na vrh Go down
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6181
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 60
M(j)esto Petrovaradin

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 13 Icon_minitime20.09.16 12:43

Aha, ti si bio u jako teškom vremenu, u mom slučaju bilo je daleko bolje 87/88 godina.
Na vrh Go down
insider
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 31
ČLAN OD: : 2014-05-19

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 13 Icon_minitime21.09.16 10:58

fortopus (citat):
SLUČAJNO SAM OTKRIO OVAJ FORUM I NISAM ODOLIO ISKUŠENJU DA SE NE ULOGIRAM. 93 KLASA ŠROA U ZADRU. HAUBICE 105 MM. KOM. VODA POTPORUČNIK JASMIN ČILAŠ, KOM. BATERIJE KPT. 1 KL. DRAGAN KOVAČEVIĆ...

Sa 75. (mojom) klasom (1986) tada por. Kovačević završio je dužnost k-dira voda u ŠROA i prešao u akademiju za k-dira voda.
Kasnije se, izgleda, vratio na dužnost k-dira baterije.
Pozdrav artiljercima.
Na vrh Go down
SLOVENIJA
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 51
ČLAN OD: : 2016-06-20

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 13 Icon_minitime21.09.16 15:51

Pozdrav kolega "bežigrad"!

Dali si možda posle godišnjeg odmora dobio kakve informacije o kasarna K-2 i K-3 u Zadru? Kde su bile locirane i koji rod vojske je bio u mjima.

Hvala i lep pozdrav
Na vrh Go down
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6181
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 60
M(j)esto Petrovaradin

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 13 Icon_minitime22.09.16 0:25

Nije za mene, ali da se "malo" umešam, K-2 je bila vojna policija, koliko se sećam, a za k-3 se ne sećam Very Happy
Na vrh Go down
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6181
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 60
M(j)esto Petrovaradin

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 13 Icon_minitime22.09.16 0:27

A, oficir Kovačević... Da nije to bio starešina koga su zvali "Rambo", ako je to taj, onda ga poznajem iz K-1 kao oficira, tako su ga zvali i imao je lepu građu baš kao i rambo.
Na vrh Go down
stepa
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 27
ČLAN OD: : 2013-06-24
DOB : 59
M(j)esto kikinda

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 13 Icon_minitime22.09.16 7:49

SLOVENIJA (citat):
Pozdrav kolega "bežigrad"!

Dali si možda posle godišnjeg odmora dobio kakve informacije o kasarna K-2 i K-3 u Zadru? Kde su bile locirane i koji rod vojske je bio u mjima.

Hvala i lep pozdrav
Ja sam nio u istoj klasi na B-1,komandir Kremić Aca
Na vrh Go down
stepa
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 27
ČLAN OD: : 2013-06-24
DOB : 59
M(j)esto kikinda

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 13 Icon_minitime22.09.16 7:56

 22
Član od : 2014-05-19

[You must be registered and logged in to see this image.]
Naslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   [You must be registered and logged in to see this image.]Yesterday at 21:58 [You must be registered and logged in to see this link.] [You must be registered and logged in to see this link.] [You must be registered and logged in to see this link.]


[You must be registered and logged in to see this link.] (citat):SLUČAJNO SAM OTKRIO OVAJ FORUM I NISAM ODOLIO ISKUŠENJU DA SE NE ULOGIRAM. 93 KLASA ŠROA U ZADRU. HAUBICE 105 MM. KOM. VODA POTPORUČNIK JASMIN ČILAŠ, KOM. BATERIJE KPT. 1 KL. DRAGAN KOVAČEVIĆ...
Sa 75. (mojom) klasom (1986) tada por. Kovačević završio je dužnost k-dira voda u ŠROA i prešao u akademiju za k-dira voda.
Kasnije se, izgleda, vratio na dužnost k-dira baterije.
Pozdrav artiljercima.


Ovaj posr sam hteo da citiram
Na vrh Go down
SLOVENIJA
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 51
ČLAN OD: : 2016-06-20

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 13 Icon_minitime22.09.16 8:56

Sloba1 (citat):
Nije za mene, ali da se "malo" umešam, K-2 je bila vojna policija, koliko se sećam, a za k-3 se ne sećam Very Happy


Dobro kolega kažeš, da je bila K-2 vojna policija, a kde je bila kasarna?

Hvala lep pozdrav!
Na vrh Go down
insider
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 31
ČLAN OD: : 2014-05-19

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 13 Icon_minitime22.09.16 9:12

Sloba1 (citat):
A, oficir Kovačević... Da nije to bio starešina koga su zvali "Rambo", ako je to taj, onda ga poznajem iz K-1 kao oficira, tako su ga zvali i imao je lepu građu baš kao i rambo.

Por. Kovačević bio je moj komandir voda. Nekadašnji košarkaš, YU reprezentativac. Oko 2m visok, tako da ni slučajno nije ličio na Ramba. Pa i nazivao ga nije nitko tako.
Barem njega ne. Ima i fotka u nekom od prošlih postova.
Pozdrav artiljercima.
Na vrh Go down
insider
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 31
ČLAN OD: : 2014-05-19

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 13 Icon_minitime22.09.16 9:48

stepa (citat):
SLOVENIJA (citat):
Pozdrav kolega "bežigrad"!

Dali si možda posle godišnjeg odmora dobio kakve informacije o kasarna K-2 i K-3 u Zadru? Kde su bile locirane i koji rod vojske je bio u mjima.

Hvala i lep pozdrav
Ja sam nio u istoj klasi na B-1,komandir Kremić Aca

Znači mi smo ista klasa - 75?

Pozdrav artiljercima.
Na vrh Go down
stepa
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 27
ČLAN OD: : 2013-06-24
DOB : 59
M(j)esto kikinda

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 13 Icon_minitime23.09.16 17:29

Da.mart 86
Na vrh Go down
bežigrad
Gušter
Gušter



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 74
ČLAN OD: : 2012-03-10

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 13 Icon_minitime10.10.16 19:42

[You must be registered and logged in to see this link.] [You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
Pozdrav kolega "bežigrad"!

Dali si možda posle godišnjeg odmora dobio kakve informacije o kasarna K-2 i K-3 u Zadru? Kde su bile locirane i koji rod vojske je bio u mjima.

Hvala i lep pozdrav





Citat :

Pozdrav SLOVENIJI,

Za imena i br. kasarni u Zadru, čovjek koji to dobro zna kaže mi da je bilo ovako:

K1 - Marko Orešković (i ul. M. Oreškovića) - u njoj je bio AŠC tj. Akademija i ŠROA,  artiljerije, sa svim
       kabinetima, zadnjih godina i suvremeno opremljenom salom s amfiteatrom, garnizona ambulanta, itd.. 

K2 - kasarna Đuro Đaković, uz cestu Put Stanova, u kojoj su bili "plavci" - raketaši, ŠRO RJ PVO,  a da li je            bila i Akademija za to isto, to ne znam..  
       Komanda garnizona bila je (sedamdesetih i dio osamdesetih)  u kasarni K1 - M. Orešković a mislim
       kasnije u K2.     Gdje je bila VP - to ne znam.

K3- Tehnčka radiona, kod bolnice, uz cestu prema Elektri.

K4 - Kasarna Novi logor ili "Ante Banina" - (po partizanskom kdantu sa ZD otoka), zadrani je i danas tako
       zovu "Banina". U njoj su bila oruđa za praktično uvježbavanje prije gađanja itd.. velika popločana pista
       za postrojavanje (i sad je živa), zgrade su pretvorene u škole i vrtiće, bilo je i malo pištoljsko? strelište,
       hangari i benz. pumpa a na njihovom mjestu je sagrađena velika nova košarkaška dvorana "Višnjik",
       gdje je HR nedavno odigrala tenis polufinale Davis kupa protiv Francuske....
       Zapadna strana te kasarne je u stvari veliki sportski centar sa svim mogućim igralištima, travnatim
       nogomet. igralištem, tartan stazom i manjom sportskom dvoranom. To je ostalo isto kakvo je i nekad
       bilo ali sve se zaista uredno održava i koristi. 
       
Kolega SLOVENIJA,  ima u Zadru još puno kasarni ali druge koliko ja znam nisu imale brojeve već samo imena, pa ako te interesiraju , napisat ću ti ih sve...  Jedna velika, ne znam joj pravo ime ali narod je zvao "Konjušnica" . Ta više ne postoji, na njoj su izgrađena dva velika prodajna centra "Interšpar"  i "Merkator" koji to više nije, nego je sad "Konzum", jer ga je Jankovič (ć) prodao Todoriću, veš?

Ako te še nekaj interesira, slobodno pa prašaj,
Lepo pozdravleni,

Bežigrad 



 

Na vrh Go down
bežigrad
Gušter
Gušter



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 74
ČLAN OD: : 2012-03-10

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 13 Icon_minitime10.10.16 19:47

Vauuu,

Jesam ga ubrljao s pisanjem, odavno nisam ništa pisao ovdje pa sam se malo zaigrao na početku pisanja i tako i završio...
Ispričavam se svima, vidio sam tek kad je "indigo primio". 
Godine, ljudi, godine....
Pozdrav
Na vrh Go down
SLOVENIJA
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 51
ČLAN OD: : 2016-06-20

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 13 Icon_minitime10.10.16 21:59

bežigrad (citat):

[You must be registered and logged in to see this link.] [You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
Pozdrav kolega "bežigrad"!

Dali si možda posle godišnjeg odmora dobio kakve informacije o kasarna K-2 i K-3 u Zadru? Kde su bile locirane i koji rod vojske je bio u mjima.

Hvala i lep pozdrav





Citat :

Pozdrav SLOVENIJI,

Za imena i br. kasarni u Zadru, čovjek koji to dobro zna kaže mi da je bilo ovako:

K1 - Marko Orešković (i ul. M. Oreškovića) - u njoj je bio AŠC tj. Akademija i ŠROA,  artiljerije, sa svim
       kabinetima, zadnjih godina i suvremeno opremljenom salom s amfiteatrom, garnizona ambulanta, itd.. 

K2 - kasarna Đuro Đaković, uz cestu Put Stanova, u kojoj su bili "plavci" - raketaši, ŠRO RJ PVO,  a da li je            bila i Akademija za to isto, to ne znam..  
       Komanda garnizona bila je (sedamdesetih i dio osamdesetih)  u kasarni K1 - M. Orešković a mislim
       kasnije u K2.     Gdje je bila VP - to ne znam.

K3- Tehnčka radiona, kod bolnice, uz cestu prema Elektri.

K4 - Kasarna Novi logor ili "Ante Banina" - (po partizanskom kdantu sa ZD otoka), zadrani je i danas tako
       zovu "Banina". U njoj su bila oruđa za praktično uvježbavanje prije gađanja itd.. velika popločana pista
       za postrojavanje (i sad je živa), zgrade su pretvorene u škole i vrtiće, bilo je i malo pištoljsko? strelište,
       hangari i benz. pumpa a na njihovom mjestu je sagrađena velika nova košarkaška dvorana "Višnjik",
       gdje je HR nedavno odigrala tenis polufinale Davis kupa protiv Francuske....
       Zapadna strana te kasarne je u stvari veliki sportski centar sa svim mogućim igralištima, travnatim
       nogomet. igralištem, tartan stazom i manjom sportskom dvoranom. To je ostalo isto kakvo je i nekad
       bilo ali sve se zaista uredno održava i koristi. 
       
Kolega SLOVENIJA,  ima u Zadru još puno kasarni ali druge koliko ja znam nisu imale brojeve već samo imena, pa ako te interesiraju , napisat ću ti ih sve...  Jedna velika, ne znam joj pravo ime ali narod je zvao "Konjušnica" . Ta više ne postoji, na njoj su izgrađena dva velika prodajna centra "Interšpar"  i "Merkator" koji to više nije, nego je sad "Konzum", jer ga je Jankovič (ć) prodao Todoriću, veš?

Ako te še nekaj interesira, slobodno pa prašaj,
Lepo pozdravleni,

Bežigrad 



 


Pozdrav Bežigrad!
Puno ti hvala za ove podatke, baš si sve lepo nabrojijo. Pa ako ti nije pretežko pa mi napiši i ostale, da vidim šta je sve bilo u tom gradu.

Lep pozdrav iz Slovenije
Na vrh Go down
SLOVENIJA
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 51
ČLAN OD: : 2016-06-20

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 13 Icon_minitime10.10.16 22:24

Kolega Bežigrad!

Nešto sam se setio. Čini mi se, da su vojni policajci bili v posenoj zgradi u sklopu kasarne K-1. Ako se dobro sečam je bila to zgrada tamo gde je bila staza sa preprekama. Stvarno je to bilo davno, pa ako možeš proveriti kot tvog prijatelja ako možda zna.

Još jednom lep pozdrav!

Slovenija
Na vrh Go down
odaaaa
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 30
ČLAN OD: : 2015-01-01

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 13 Icon_minitime10.10.16 22:38

Bezigrad kasarna konjusnica je nekadasnja K9 I sem tovarnog odjeljenja Sa dva vojnika bio I jedan zastavnik zaduzen za magacine ,a strazu je davala kasarna Sepurine .U kasrni je bilo skladiste TO I magacini hrane I intendanske opreme I posebno za nas vojnike zanimljivo skladiste hrane gdje se ulazilo kroz klimu I intendanske opreme gdje se ulazilo preko krova Sa zadnje strane do restorana Stari krovovi Ili tako nekako I to se sve radilo oko dva tri ujutro.(Sta se sve radi za kosulju Ili carape.)lijeva strana je bila cistina I Na sredini Te cistine je bio ulaz u podzemni objekat Koji je Na kraju bio zazidan negdje isppd strokirada.pozdrav
Na vrh Go down
bežigrad
Gušter
Gušter



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 74
ČLAN OD: : 2012-03-10

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 13 Icon_minitime11.10.16 14:17

SLOVENIJA,
Da, to je sasvim moguće i vrlo vjerojatno da je VP bila u K1, kako kažeš u posebnoj zgradi i to negdje tamo na zapadnom kraju kasarne, iznad stražare, u zgradi ispod koje je veliki prolaz i sporedni izlaz na cestu. Tu je za vrijeme rata bila i VP HV.
Ostale kasarne:
"Konjušnica" - (baš sve je točno naveo kolega odaaaa,) "Konjušnica" (nisam znao da se zvala i K9), bila je uz jadransku "magistralu" iza tad poznatog restorana "Stari krovovi".   
"Crvene kuće"- nalazila se oko 500 m istočno od "Konjušnice", preko magistrale, bila je manja kasarna sa 4 - 5 većih skladišnih zidanih objekata i stražarom.  
"Turske kuće" - oko 500 m južnije od "Turskih kuća", uz "bulevar", glavnu cestu koja ulazi u grad.
Imala je nekoliko manjih skladišnih objekata i stražaru. U tim skladištima je bilo uskladišteno naoružanje i municija (pješačko, Bst, PAM, PAT, MB) od TO, rezervna brigada TO Zadar.
Tehnička radiona "Mocire" (naziv po tom dijelu grada), ne znam da li je imala svoj broj ili neki drugi naziv.
Skladišta (mislim intendantske opreme) navodno se zvala Bokanjac 1, u zapadnom predjelu grada. 
Skladišta, navodno Bokanjac 2, izvan grada uz cestu kuda se išlo na poligon za gađanje Bokanjac.
Jedna od ove dvije se zvala i "Barutana" ali nisam siguran koja.
Kasarna "Šepurine", zapadno izvan Zadra, uz cestu za Nin i danas turistički kompleks Zaton, zapadnom stranom se naslanja na obalu mora. U njoj je bio razmješten raketni puk sa PVO sistemom KUB, u stalnoj pripravnosti i obrani zračnog prostora sa zapada...
Velika kasarna sa puno objekata, kuhinjom i skladišnim objektima, hangarima... Danas je napuštena i devastirana kao i mnoge druge, ali će zbog odlične pozicije sigurno biti prodana u turističke svrhe.
Postoji u gradu  (uz put prema plaži i hotelu "Kolovare") samo zgrada, koja se zvala "Dom pilota".
Tu su u garsonjerama stanovali piloti i drugi oficiri samci koji nisu imali stan.
Pitao si za hotel "IŽ", uz njega je u vrijeme JNA bio i restoran i trgovina vojne odjeće - uniformi.
Od prije 2 godine taj hotel je zatvoren i sve uz njega, mislim da ga državna agencija prodaje...

Kompleks aerodroma "Zemunik" koji je 10-tak km izvan Zadra ti neću pisati jer je on posebna cjelina i priča.....

Ako sam nešto krivo napisao, molim one koji znaju bolje od mene (a sigurno ih ovdje ima) da me isprave, dopune, itd.

Pozdrav SLOVENIJI, odaaaa  i svima na forumu.
Na vrh Go down
Gandi21-2
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 51
ČLAN OD: : 2016-10-12
DOB : 55
M(j)esto Deutschland

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 13 Icon_minitime12.10.16 12:49

Trazis jednu sasvim drugu stvar na NET-u, i naletis na svoju proslost.

Prelistao sam svih 26 Stranica i kada sam video imena kao npr. Edin Cisic, Rasim Delic, Rambo, Atif Dudak, velim, daj da i ja ostavim svoj trag.

U ASC-u sam boravio kao Pitomac 87/88, 80.Klasa (Najbolja). Staziranje sam obavio na Otoku VIS (nisam bio u Titovoj Spilji). Komandir Voda (prvih mesec-dva) mi je bio Sima Delic.
Neznam sta se desilo sa Porucnikom Delic, u svakom slucaju Vod je onda preuzeo Staza (bio je iz Slavonskog Broda???) Ime mu 100% za sigurno neznam (Milic Zeljko???) zajedno sa Stazom Edin Cisic. Tu je bio i Stazo Vrban iz Splita.

Bili smo tada Super Klapa, Ja, Lakota iz Karlovca, Murn iz Kocevja, Loncarevic iz Cazme, Zuber iz Zagreba. Mene su svi u ASC-u znali kao Gandi.
Na vrh Go down
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6181
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 60
M(j)esto Petrovaradin

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 13 Icon_minitime12.10.16 17:29

Samo gore jedna ispravka, vojna policija nije bila u K-1 već u K-2, bar u moje vreme a to je bio jun 87 na jun 88 godine. Inače bio sam 79 klasa.
Na vrh Go down
Gandi21-2
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 51
ČLAN OD: : 2016-10-12
DOB : 55
M(j)esto Deutschland

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 13 Icon_minitime15.10.16 12:01

[You must be registered and logged in to see this image.]
Septembar 1987 ASC Zadar (s leva na desna)
Goran D. iz Karlovca, Ja, Nermin C. "Cure" iz Gorazda


[You must be registered and logged in to see this image.]

Dezembar 1987 KNIN. Kao Razvodnici na prvom Manevru (s leva na desno)
Sasa L. iz Cazme, Ja
Na vrh Go down
Gandi21-2
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 51
ČLAN OD: : 2016-10-12
DOB : 55
M(j)esto Deutschland

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 13 Icon_minitime15.10.16 12:16

[You must be registered and logged in to see this image.]Dezembar 1987 Knin. Manevar gotov, idemo natrag za Zadar (s leva na desno)
Leon M. iz Kocevja, Sasa L. iz Cazme, Ja

[You must be registered and logged in to see this image.]
Knin. Kao Desetari na drugom Manevru. Na Cevi, s leva na desno
levo (zaboravio Ime i Lik), desno Djuro R. iz S.Crnje. Pre par godina umro. R.I.P Djuro

Stoje, s leva na desno
Leon M. iz Kocevja, Stazo Legenda Edin C., Edmond "Edi" S. iz Maribora
Ja
Na vrh Go down
Gandi21-2
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 51
ČLAN OD: : 2016-10-12
DOB : 55
M(j)esto Deutschland

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 13 Icon_minitime15.10.16 12:24

[You must be registered and logged in to see this image.]
Knin. Drugi Manevar. S leva na desno
Edmond, Nepoznati Lik, Leon, Stazo Edi, Sasa, Ja


[You must be registered and logged in to see this image.]

ZBOGOM ASC Zadar, Halo Otok Vis. Idemo na Staziranje.
Kapetan (moje Baterije) Josip Pokornik i Ja.
Likovi u pozadini neka se jave.
Na vrh Go down
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6181
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 60
M(j)esto Petrovaradin

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 13 Icon_minitime16.10.16 8:25

Gandi, u kom si bio divizionu, pretpostavljam Prvom kod Dudakovića...
Na vrh Go down
Gandi21-2
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 51
ČLAN OD: : 2016-10-12
DOB : 55
M(j)esto Deutschland

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 13 Icon_minitime16.10.16 9:38

Neznam Slobo. Stvarno vise nemam pojma. Idu *ebote 50-e. Nego sta mene zanima, je moj tadasnji K-dir voda, Porucnik Sima Delic.
On sa nama nije bio ni mesec dana. Koliko se secam bio je svega 2-3 nedelje i onda nestao. Preuzeli nas 2 Staze. Cisic Edin i cini mi se Milic Zeljko. Ni Staze nisu hteli ili nisu znali reci sta je bilo sa por.delic.

Pozdrav, Gandi.
Na vrh Go down
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6181
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 60
M(j)esto Petrovaradin

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 13 Icon_minitime16.10.16 13:40

Ta lica ne znam, tako da mi sve govori da si bio kod Atifa Dudakovića u prvom divizionu. Tamo je jedan od koman. baterije bio i kapetan Mančić. Njega bi trebao da znaš. Ja sam bio tada u žutoj zgradi, drugi divizion.
Na vrh Go down
Gandi21-2
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 51
ČLAN OD: : 2016-10-12
DOB : 55
M(j)esto Deutschland

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 13 Icon_minitime16.10.16 17:52

Da, bio sam Dudakov. A ova Imena koja pak ti navodis su za mene Spanska sela. Bilo je lepo. Cesto pomislim, Boze...
ma *ebi ga. Sta je bilo bilo je.

"Mis smo Artiljerci...". Nikad necu zaboraviti prvi put kada smo isli gore na ono brdo (gde su nam bila orudja) URLAJUCI Wink
Pitao sam se odmah, kako ovo ne dojadi jadnim Zadranima heheh. Pa mora da su dobijali zestoke migrene Wink

Pozdrav Gandi.
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 13 Icon_minitime16.10.16 17:57

dpuric (citat):
Do K-4 i nazad sa pesmom -U tunelu usred mraka, pesma o Loli Ribaru, Bella cao..., iz sveg glasa sto je, bilo je ocigledno, prilicno nerviralo Zadrane.Prvi teren nam je bio na Kninu, secas se kada smo zapalili onu makiju pa jedva ugasili, a na Benkovcu smo bili vanredno- k-dant ASC-a Branko Banjanin je tada polagao ispit za generala. Zavrsni teren je bio na Slunju u onim barakama.Ja sam u prekomandu otisao u Aleksinac (inace sam kraljevcanin) - preko veze a da to nisam ni znao. Naime, subotom dok su svi isli u K-4-rad sa orudjima- ja sam, posto sam mislim jedini u divizionu bio vantehnickog usmerenja (zavrsio gimnaziju), znao kucati na pisacoj masini, ostajao kod K-danta diviziona Klepe Ekrema , kucao i redigovao jedan scenario za nastavni film. Kada smo se postrojili za prekomandu prisao je da se pozdravimo i rekao *Puricu, vidis da moze da se sredi prekomanda* Hvala, sta sam drugo mogao da kazem.
U Aleksincu je bio MAP, tamo sam bio k-dir izvidjackoh odeljenja diviziona-puka i nagrabusio- kompletnu specijalisticku obuku - 5 meseci potpuno sam samostalni izvodio- uglavnom peske do poligona svaki dan 10-15 km. Poz.

Po ne bas odobravajucim pogledima moglo se naslutiti kako su bili raspolozeni Very Happy
Na vrh Go down
SLOVENIJA
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 51
ČLAN OD: : 2016-06-20

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 13 Icon_minitime16.10.16 22:28

Bežigrad


Puno ti hvala za sve podatke o kasarnama v Zadru. V to vreme kad sam bio kao pitomac ovo me nije interesovalo. Sada kad smo stariji, su došla sečanja na one dane pa ti je žao da se tada nisi zanimao šta sve je bilo u tom gradu. Mnogo podataka se dobije ovako na forumu ako ima takvih kao što si ti, koji se trudi i deli informacije sa ostalima.

Još jednom hvala i lep pozdrav iz Slevenije
Na vrh Go down
bežigrad
Gušter
Gušter



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 74
ČLAN OD: : 2012-03-10

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 13 Icon_minitime16.10.16 23:01

SLOVENIJA,
Nema na čemu, nije to bilo nešto teško jer većinu tih stvari znam (ne sve) ali dovoljno da ti opišem ono što si tražio...

Pozdrav
Na vrh Go down
SLOVENIJA
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 51
ČLAN OD: : 2016-06-20

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 13 Icon_minitime17.10.16 12:45

Bežigrad


Zamolio bi te, ako se setiš još pojedinih interesantnih stvari iz onog vremena pa jih molim napiši. Dali se možda sečaš gostionice "Škorpion" u starom delu grada, gde kao nije smelo da se ide itd.....?

Pozdrav!

Slovenija
Na vrh Go down
jozl52
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase
jozl52


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 788
ČLAN OD: : 2016-09-07
DOB : 72
M(j)esto kočevje

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 13 Icon_minitime17.10.16 14:59

gandi:
leon je moj teniški sparing..., haha, super...
pozz
Na vrh Go down
Gandi21-2
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 51
ČLAN OD: : 2016-10-12
DOB : 55
M(j)esto Deutschland

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 13 Icon_minitime17.10.16 15:26

[You must be registered and logged in to see this link.]

Puno pozdravi Leona. Jedna zanimljiva prica. Leon kad je jeo Voj. Pasulj je prdeo da smo mislili da ce da umremo. Bilo je i razmisljanja da se izbaci iz spavaone ili da mu se ne dozvoli jest voj. pasulj. Boze koji smrad.
Mozes mu poruciti da je Sasa sa slike na jugu juzne amerike (Tierra del Fuego) iznajmljuje Apartmane za Bagpacker i ugodno zivotari.
Laki (zna on. spavao je iznad njega) je 91' otisao iz Karlovca za Nemacku studirati masinstvo. studirao, zavrsio i prije 3 godine doktorirao. radi sada nesto u vezi materijala i opita.
Poruci Leonu da se javi ili budem dosao u Kocevje. Pitaj ga dali se cuje sa Edmondom iz Maribora?

Pozdrav, Gandi.
Na vrh Go down
jozl52
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase
jozl52


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 788
ČLAN OD: : 2016-09-07
DOB : 72
M(j)esto kočevje

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 13 Icon_minitime17.10.16 17:14

ko skuham "bre pasuljće" za po tenisu, da ni samo pivo drunken , ja leon ne zna nehati jesti, samo "čuti i mezi", ne sme se ga motit, ja je pa rad

ja mu bom povedal vse kar si napisal, a ti si na drugi strani "kugle"

pozz...
Na vrh Go down
tale.bh
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2015-03-14

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 13 Icon_minitime19.10.16 14:18

insider (citat):
fortopus (citat):
SLUČAJNO SAM OTKRIO OVAJ FORUM I NISAM ODOLIO ISKUŠENJU DA SE NE ULOGIRAM. 93 KLASA ŠROA U ZADRU. HAUBICE 105 MM. KOM. VODA POTPORUČNIK JASMIN ČILAŠ, KOM. BATERIJE KPT. 1 KL. DRAGAN KOVAČEVIĆ...

Sa 75. (mojom) klasom (1986) tada por. Kovačević završio je dužnost k-dira voda u ŠROA i prešao u akademiju za k-dira voda.
Kasnije se, izgleda, vratio na dužnost k-dira baterije.
Pozdrav artiljercima.
Pozdrav za sve mart 91 k-dir voda atanas panovski  k-dir baterije hajrudin grabovica 2 vod 3 baterija
Na vrh Go down
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6181
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 60
M(j)esto Petrovaradin

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 13 Icon_minitime19.10.16 18:33

[You must be registered and logged in to see this link.] ti si služio u već "vrućem" periodu, za razliku od mene i dosta drugih kolega, koji smo imali tu sreću da nas zakači mirnodopsko vreme. Po ovim starešinama koje navodiš, zaključujem da si najverovatnije bio u Prvom pitomačkom divizionu kod Atifa Dudakovića.
Na vrh Go down
Milan66
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2016-10-19

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 13 Icon_minitime19.10.16 22:59

74.klasa
Atif kdir, potom Mančić, Vučenov komandir voda
Jovović, Jovanović, Morić, Atlagić, Milojević, Hanić, Zobenica, Georgievski, Marković,...
Na vrh Go down
Gandi21-2
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 51
ČLAN OD: : 2016-10-12
DOB : 55
M(j)esto Deutschland

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 13 Icon_minitime21.10.16 21:20

[You must be registered and logged in to see this link.]

jozl ti si genije.stop.stupio u kontakt sa leon.stop. lud je i dalje kao struja.stop.
svaka 4-7 tjedna je poslovno u gradu u kojem zivim.stop.radimo na tome da se vidimo.stop.

puno hvala, pozdrav gandi.
Na vrh Go down
Sponsored content





Artiljerijski školski centar Zadar - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 13 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Artiljerijski školski centar Zadar
Na vrh 
Stranica 13/18Idi na stranicu : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 18  Next
 Similar topics
-
» ŠRO ARJ/PVO Zadar/Šepurine
» ŠROV Beograd Banjica mart 90/91
» ŠRO ARJ PVO Zadar
» Zadar Dom JNA '77
» ZADAR 1985

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR HRVATSKA-
Idi na: