FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Artiljerijski školski centar Zadar

Go down 
+116
pitomac88
Štef 76
Brkakougar
vIk
mzoran
zikunjako
Jadranko
Lafet
bežigrad
Mirkucije
SLOVENIJA
Vojnik Graničar
PORUCNIK
vojniks
Sloba1
Branko.Paravan
vale67
Punisa
Quark
Engels
sale1966
Igor71
tane14
DavorT
strikan
djuki1
shapa
Nebojsa Vrsac
Robert Seme
zoran81
Slaviša 91
Kompasm53
zejo
Stažo 18
Vršac 2
Banjaluka1
chex
47/74
RADISA JADRANKO
2.klasa VVS
Milan66
tale.bh
jozl52
Gandi21-2
fortopus
odaaaa
arcibald01
KikiGM
Sasa Rajkovic
Gams
Miodrag Vujović
makedonecresen
Pero85
milutins
pintaSLO
expurger
Micky67
d30y71
portir
bartsimpson
b1zis76
komstan
LBFC
vdrum
baca71
zagor89
nostalgija
013gonzo
pitomac MK
ZAGORAC
93.klasa ŠROA
insider
Vlada Mijajlović
bendžo
mitaw111
SveJug
drogan
Pera-Sopot
Srdjan Radovanov
lacoš
pera84
fordmondeo
Matrix
saban
Srdjan Avramov
gajic
kremna
dpuric
Dudakovci
Zex
stepa
Maljutka-1
BOMBA
pukovnik
GRANATA
davor1
sulubura
int3r
alexandar
vladimir
East&West
Stazio
Boske
ajdedadanimaajdedanocima
Gringo
Max Blitz
bojnik
litvaš
ijo
zagi
lafomamone
Pitomac Vodnik
mgalic2
Zoran Milisavljevic
purger
Senad Gegic
120 posters
Idi na stranicu : Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 13 ... 18  Next
AutorPoruka
fordmondeo
Gušter
Gušter
fordmondeo


BROJ POSTOVA: : 25
ČLAN OD: : 2013-12-13
DOB : 57
M(j)esto Nis

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 8 Icon_minitime15.08.14 2:47

Za Brojcina i Kovacevica sve naj naj ! Neko pomenu onog Kovacevicevog plavog keca mi smo bili u paviljonu do kapije gde su ulazili kolima uvek je voleo da ga zgazi malo da zaslajfuje !
Na vrh Go down
013gonzo
Podporučnik
Podporučnik
013gonzo


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1958
ČLAN OD: : 2014-08-16
DOB : 73
M(j)esto Beograd

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 8 Icon_minitime16.08.14 22:01

Dobro veće Forumaši
ŠRO Zadar Zemaljska artiljerija, oktobar 1977 - septembar 1978.
Davno bilo ne sećam se broja klase.
k-dir voda potpotučnik Milenković
k-dir baterije kapetan Sredojević Dragan
Na vrh Go down
013gonzo
Podporučnik
Podporučnik
013gonzo


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1958
ČLAN OD: : 2014-08-16
DOB : 73
M(j)esto Beograd

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 8 Icon_minitime16.08.14 22:34

dpuric (citat):
Evo još podataka o AŠC iz tog vremena (onako kako me pamćenje služi). AŠC je bio smešten u K-1. Tu su bili paviljoni i tu se izvodila teoretska nastava. U dva paviljopna su bili smešteni Škola rezervnih oficira i kursevi Rez.of. koji su se povremeno održavali. U jednom zasebnom paviljonu smestene su bilie završne godine Srednje vojne škole i Vojne akademije - smer artiljerije.
Komandant Centra u to vreme bio je Puk. od jeseni 1985. godi general-major Branko Banjanin.Komandant ŠKROa bio je Grbić Rajko. Bila su dva pitomačka diviziona u ŠRO. Drugim u kome sam bio komandovao je kap.I kl. Klepo Ekrem. K-diri baterija bili su Kap. Todorivić i Brojčin- Komandiri vodiva baterije čiji je k-dir bio M.Todorović-Toša bili su: Pokornik Josip, Lazarević Aca. Garunović Momir i Kremoć Aco.
Nastavnici su bili:
kap I kl. Uzelac Mirko- Topografija i URVAJ (tzv Pravili gadjanja)
major Topuzović - Opšta taktika i taktika artiljerije
kap. Žuvela Franc  i maj. Langus - Veza i ABHO
Obaveštajno-bezb.sistem - Kap I kl Šarić...
Praktičan deo rada sa orudjima i taktike Kasarna 2 i Bokanjac, Tereni Knin i Slunj. Toliko za početak.

Evo podataka malo ranije
K-1 zajedno i sa k-dom garnizona i salom za priredbe filmove.
školovao se i služio okt.'77-sep.'78.
U januaru '78 uglancali spavonicu i učionicu, izvršena smotra i preselili se u kasarnu "Novi logor" u dva metalna hangara.
Pod prekriven daskama koje nisu mogle da škripe, zaledila voda ispod njih. WC u drvenoj baraci pored, a česme za umivanje: nekoliko redova drvenih valova pored WC'a.
Osim dva vojnička ćebeta (zaduženih pri dolasku u vojsku), dobili i po dva "konjska" ćebeta iz RR. Obični vojnici iz Novog logora nisu mogli da se načude čime se "elitni" pitomci pokrivaju.

Pitomački paviljoni su tada počeli da se preuređuju i kada sam došao na obuku za k-dira raketne baterije januar-februar '80. nisam video razliku između pitomačkih paviljona ŠRO i redovnih pitomaca Vojne akademije.

_________________
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam 
Što se ostaloga tiče, smatram da Kartaginu treba razoriti
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 8 Icon_minitime16.08.14 22:37

[You must be registered and logged in to see this link.], dobro dosao na forum!
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 8 Icon_minitime16.08.14 22:39

013gonzo (citat):
Dobro veće Forumaši
ŠRO Zadar Zemaljska artiljerija, oktobar 1977 - septembar 1978.
Davno bilo ne sećam se broja klase.
k-dir voda potpotučnik Milenković
k-dir baterije kapetan Sredojević Dragan

Pozdrav i dobrodošao...ajde ipak ima i malo starijih, nadamo se da ćeš s nama podijeliti i koju uspomenu!!!

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
013gonzo
Podporučnik
Podporučnik
013gonzo


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1958
ČLAN OD: : 2014-08-16
DOB : 73
M(j)esto Beograd

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 8 Icon_minitime16.08.14 23:12

bojnik (citat):
Ajde da idem ne baš nekim redom, a ti me podsjeti ako sam što izostavio:
Kasarna "Ante Banina" K4
Kasarna "Đuro Đaković"
Kasrna "Marko Orešković", Artiljerijski školski centar, Škola za rezervne oficire
Karasrna "Turske kuće" na Smiljevcu
Kasarna "Crvene kuće"
Objekat "Barutana" na Vidikovcu
Kasarna "Šepurine"
Dom JNA na poluotoku
e da me opizdiš sa planšetom o glavu više se nesjećam. scratch

A kasarna "Novi logor" gde su bili sportski tereni i hangari za oruđa (i pitomce jan'78-dec'78)

_________________
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam 
Što se ostaloga tiče, smatram da Kartaginu treba razoriti
Na vrh Go down
013gonzo
Podporučnik
Podporučnik
013gonzo


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1958
ČLAN OD: : 2014-08-16
DOB : 73
M(j)esto Beograd

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 8 Icon_minitime16.08.14 23:20

bojnik (citat):
int3r (citat):
Jel bi mogao neki hrabar vojnik da slika unutar zgrade SRO-a,K-1,vidim da neke slike ima ,al samo van zgrade.hvala !

Možda kolega Matrix uleti u objekte i snimi par slika, no to su ti obnovljeni objekti, namjena im je druga, tako da nema ništa od starog rasporeda.
Nego dali je netko od pitomaca bio u Zgradi komande AŠC-a u sobi br. 33 na razgovoru kod bezbednjaka, ja jesam i nije bilo ugodno, većinom pitanja o porodici u inozemstvu. Twisted Evil

Ne samo da sam bio već skoro i odleteo iz Zadra zbog komentara kolege dok smo "stranca" vodili kod doktora.
Posle kada sam ostao kao prevodilac na kursu stranih oficira upoznao sam se sa bezbednjacima i oni samnom i nije više bilo frke ni problema.
Svako vodi i radi posao za koji je zadužen.

_________________
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam 
Što se ostaloga tiče, smatram da Kartaginu treba razoriti
Na vrh Go down
fordmondeo
Gušter
Gušter
fordmondeo


BROJ POSTOVA: : 25
ČLAN OD: : 2013-12-13
DOB : 57
M(j)esto Nis

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 8 Icon_minitime17.08.14 0:25

Ljudi ja ne vidim nijednu sliku na postovima  No
Na vrh Go down
013gonzo
Podporučnik
Podporučnik
013gonzo


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1958
ČLAN OD: : 2014-08-16
DOB : 73
M(j)esto Beograd

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Neke vidim večinu ne vidim   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 8 Icon_minitime17.08.14 12:20

fordmondeo (citat):
Ljudi ja ne vidim nijednu sliku na postovima  No

Ajde što ja nisam video večinu slika, kao novi gušter, ali ti si stariji po stažu od mene i ne vidiš NI JEDNU ????

_________________
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam 
Što se ostaloga tiče, smatram da Kartaginu treba razoriti
Na vrh Go down
insider
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 31
ČLAN OD: : 2014-05-19

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 8 Icon_minitime19.08.14 11:05

fordmondeo (citat):
Za Brojcina i Kovacevica sve naj naj ! Neko pomenu onog Kovacevicevog plavog keca mi smo bili u paviljonu do kapije gde su ulazili kolima uvek je voleo da ga zgazi malo da zaslajfuje !

E Forde, ja sam spomenuo tog famoznog keca, zajedno smo ga promatrali, kako ulazi kroz kapiju. Pročitaj malo unazad, što sam ti odgovarao, pa da vidiš, da smo (98%) bili klasa.
Šalji privatnu poruku, ako želiš ....
Pozdrav artiljercima.

Na vrh Go down
insider
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 31
ČLAN OD: : 2014-05-19

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 8 Icon_minitime28.08.14 22:16

fordmondeo (citat):
Ma Bokanjacko blato sa Langusom i jednim visokim sa brkovima stalno je bio zalizan kapetan valjda predavao upravljanje vatrom zeludac se skupljao mogo sam masnu krpu da pojedem  drunken 

KIK Pavlović
Na vrh Go down
insider
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 31
ČLAN OD: : 2014-05-19

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 8 Icon_minitime28.08.14 22:29

fordmondeo (citat):
Senad Grbo secate se njega mislim da je bio porucnik ? Ja sa bio na MB 120 mm teski Brojcin mi je bio komandant baterije tada kapetan .

por. Grbo bio je kdir 4.voda, mi smo bili 2. Ja sam sa njime djelio kancelariju, dok sam stažirao.

Zajedno smo bili na vežbi u Otočcu 14 dana. Tamo smo bili instruktori rezervistima na MB120 mm i vježbu završili gađanjem na Slunju.
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 8 Icon_minitime28.08.14 23:04

Matrix (citat):
Nadam se da će se kolega Bojnik vratiti i podijeliti uspomene s kolegom Dpurićem.



[You must be registered and logged in to see this image.]


Slikano u petak dok sam malo bio u điru,ima toga još ali pomalo.Pitajte ako vas što zanima.


Slike su vidljive bar meni kad malo prođe gužva i budem u Zadru napraviću i jedan link - snimku kroz same objekte(ako uspijem i sud  Rolling Eyes ),prilaze,ulaze,promjene a imam slika iz 2000 godine gdje je stanje bilo potpuno isto kao i prije s*anja.Da ne zaboravim onaj tko je ovdje služio prepoznaće svaku sliku kad malo bolje pogleda.Bio sam u prolazu kroz nju(presječem pola puta i zapalim cigaret)negdje 20.07. i vidio samono što sam i znao.Svi objekti pa i trpezarija čekaju 15.09. da počnu sa restauracijom u nove svrhe,zasad toliko.

_________________
RIJEČI KOJE NISU POPRAČENE DJELIMA,BEZNAČAJNE SU..
CHE ......    [You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Stazio
Major
Major
Stazio


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 5085
ČLAN OD: : 2012-11-24
DOB : 57
M(j)esto HN

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 8 Icon_minitime28.08.14 23:37

Matrix, mogao bi napraviti jedan ovakav foto serijal i kada te put odvede do Korčule. Wink
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 8 Icon_minitime29.08.14 7:10

Prepoznatljivo, samo je pista u jadnom stanju. Hvala Matrix
Na vrh Go down
nostalgija
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2014-08-29

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 8 Icon_minitime29.08.14 16:43

Pozdrav svima. Sluzio sam JNA 90-91 u Zadru u K-4 MPOAB te u K-1 u pozadinsoj ceti. Zanima me dali neko zna nesto o zastavniku Ciric Tomislavu radio je u K-4.I dali neko zna sta je sad na mestu K-1 i K-4? Ako ima neko ko je tad sluzio vojsku u ove dve kasarne vrlo rado bih stupio u kontakt sa njim
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 8 Icon_minitime29.08.14 18:55

Pozdrav tebi i dobrodošao....a dok nađeš koga iz svoje klase možeš se malo podružiti i s nama!!!!

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 8 Icon_minitime29.08.14 22:26

nostalgija (citat):
Pozdrav svima. Sluzio sam JNA 90-91 u Zadru u K-4 MPOAB te u K-1 u pozadinsoj ceti. Zanima me dali neko zna nesto o zastavniku Ciric Tomislavu radio je u K-4.I dali neko zna sta je sad na mestu K-1 i K-4? Ako ima neko ko je tad sluzio vojsku u ove dve kasarne vrlo rado bih stupio u kontakt sa njim


Pozdrav i tebi a za početak prolistaj stranice pa ćeš pronaći što tražiš dok ti kolega Dpurić i bojnik sa ekipom ne pomognu.Zastavnik kojeg spominješ je bio dobar čovjek i mislim da je otišao s onim prvim konvojem iz K-4 u BIH-a.Toliko za sad.

_________________
RIJEČI KOJE NISU POPRAČENE DJELIMA,BEZNAČAJNE SU..
CHE ......    [You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
013gonzo
Podporučnik
Podporučnik
013gonzo


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1958
ČLAN OD: : 2014-08-16
DOB : 73
M(j)esto Beograd

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 8 Icon_minitime24.09.14 21:33

Kolega forumašu Matrikse,

Obećao si serijal slikica iz 2000 te da mi koji smo ranije bili možemo da prepoznamo kako je tada izgledalo.
Takođe si rekao da 15.09. počinje nekakva rekonstrukcija. 
Da li je počela i čemu odnosno šta se rekonstruiše ovo što je zapušteno ili po običaju ovo već rekonstruisano?

_________________
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam 
Što se ostaloga tiče, smatram da Kartaginu treba razoriti
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik
bojnik


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2691
ČLAN OD: : 2012-11-13
DOB : 59
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 8 Icon_minitime24.09.14 22:26

Kada Matrix obeća onda će i izvršiti obećanje, samo mu treba vremena. bounce

_________________
Quidquid latine dictum sit, altum videtur. – Šta god se kaže na latinskom, zvuči mudro.
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 8 Icon_minitime25.09.14 2:09

013gonzo (citat):
Kolega forumašu Matrikse,

Obećao si serijal slikica iz 2000 te da mi koji smo ranije bili možemo da prepoznamo kako je tada izgledalo.
Takođe si rekao da 15.09. počinje nekakva rekonstrukcija. 
Da li je počela i čemu odnosno šta se rekonstruiše ovo što je zapušteno ili po običaju ovo već rekonstruisano?


Kolega da ti odgovorim koliko mogu ukratko.Nisam bio već duže u Zadru zbog nekih manjih zdravstvenih problema koji su pri kraju-bar se nadam.
Slike iz 2000 godine imam kao i neke malo ranije a tad je kao što sam napisao negdje u prethodnim stranicama usljedilo gašenje i preseljenje u Antu Baninu i tad kao i sad malo tragikomično tu i tad mi je baš bila zadnja vojna dužnost u ovoj vojarni/kasarni i zbogom vojnom životu uz zadnju jutarnju kavu i cigaretu pred buđenje pomočnika kao dežurni bojne/bataljona  scratch iste godine nakon dosta provedenih godina u njoj kao matičnoj.Ipak postoji i jedan problem,trebao bih malo više retuširati slike zbog obilježja tj. državne zastave i grba RH-a,vojnih karata i ostalih vojnih za ovu temu nevažnih stvari po prostorijama,hodnicima,na pisti i.t.d.Čak bih morao jedne od najljepših slika s piste,klupa,spavaonica,restorana,učionica,Bokanjca,Banine i ostalih morao retuširati zbog odora koje su opet sa oznakama postrojbi HV-a da ne kršimo pravila foruma.Rekonstrukcija odnosno adaptacija je vjerujem počela jer su sredstva odobrena prije 15.06. a odnosi se na uređenje piste u kojoj bi na sredini bila fontana sa okolnim klupama za odmor učenika i prolaznika,koliko znam trpezarija za streljački klub zračnom puškom i pištoljem i paviljona sa slike koji je prazan u novi dio starog odjela s poluotoka Mirovinskog zavoda.Kad stignem napraviću što mogu a čim odem u Zadar čini mi se da je najbolje da odem do knjižnice(odavno renovirane u istom objektu a imaš je i na slici)gdje se nalaze slike u arhivi(što nisam znao do nedavno)o samoj vojarni/kasarni tj. počecima gradnje,prve namjene,slike klasa i klasa koje su prošle kroz nju,vježbi i.t.d.Eto to sam čuo nedavno od kolege koji je bio iznenađen gomilom sačuvanih slika sa podacima,datumima sve do početka kraja.Rekao mi je da puno ljudi interesira povijest samog objekta(kao i svake druge građevine bila ona vojna ili ne)a i slike koje su večinom ozbiljne iako ih ima za nasmijati se do suza.Mislim da te smiješne slike potječu od pitomaca koje su možda tad bile oduzete kao neozbiljne.Toliko za sad.

_________________
RIJEČI KOJE NISU POPRAČENE DJELIMA,BEZNAČAJNE SU..
CHE ......    [You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
013gonzo
Podporučnik
Podporučnik
013gonzo


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1958
ČLAN OD: : 2014-08-16
DOB : 73
M(j)esto Beograd

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 8 Icon_minitime25.09.14 7:22

Ah da to dolazi sa godinama, mislim na više vremena za ispunjavanje obećanja.
Kako sam malkice stariji znam kako je bilo u tvojim godinama koje imaš sada ....
HE HE HE

_________________
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam 
Što se ostaloga tiče, smatram da Kartaginu treba razoriti
Na vrh Go down
013gonzo
Podporučnik
Podporučnik
013gonzo


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1958
ČLAN OD: : 2014-08-16
DOB : 73
M(j)esto Beograd

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 8 Icon_minitime25.09.14 7:52

Matrikse HVALA za objašnjenje  i obrazloženje. Zaboravio sam na tu "sitnicu" pravila foruma i onda retuši. Mislim (bar ja tako cenim) da snimci puno gube na svom kvalitetu kada moramo da ih prepravljamo zbog pravila, pa je bolje da ih ne stavljaš nego da gubiš vreme u prilagođavanju.

Moje sećanje na stvarno "čudnih" da ne kažem lepih 11 meseci boravka 77/78 i jedan mesec 80, ne mogu da se promene zbog drugačijeg korišćenja.

Dovoljno je i ovo sada sa stvarno potpunim objašnjenjem.

Još jednom hvala i što pre ozdravi da svima nama postavljaš lepe slike sa detaljnim objašnjenjima.

_________________
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam 
Što se ostaloga tiče, smatram da Kartaginu treba razoriti
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 8 Icon_minitime25.09.14 8:28

013gonzo (citat):
Ah da to dolazi sa godinama, mislim na više vremena za ispunjavanje obećanja.
Kako sam malkice stariji znam kako je bilo u tvojim godinama koje imaš sada ....
HE HE HE

Kolega,nigdje nisam striktno obećavao nego jednostavno kad sam u šetnji ili odem zbog nekakvih obaveza prošećem kroz par kasarni koje mi ustvari služe kao prečac,sjednem,zapalim cigaret i običnim mobitelom ispucam ono što mi se svidi.Ako si se vraćao unazad mogao si vidjeti i slike Đure Đakovića odnosno tadašnjih pitomaca-plavaca.Što se mene osobno tiče volim pogledati bilo koji bivši vojni objekt u bilo kojoj bivšoj republici pogotovo ako je još uvijek u namjeni ili je prenamjenjen.Najgore od svega su zapušteni i devastirani objekti po centrima gradova kojih skoro više i nema bar u RH-a.Do sad su se MORH,grad i država prepucavali oko vlasništva takvih objekata a zadnjih par godina se to drukčije riješava.Onaj tko ima ideju i investiciju a po starom Balkanskom običaju gurne i "plavu kuvertu" više se ne vodi pitanje tko je pravni nasljednik MORH,grad,država nego - izvoli i radi.Prva koja je tako prenamjenjena već '97-me godine je ona kod bolnice.Talijan bacio vreču lira i radi krevete i madrace-jogije ili kako li ih već tko zove.Ipak najveći dio gdje je bio vozni park je ostao gradu Zadru za parking koji se naplačiva a do sad je grad samo na njemu zaradio toliko da mi se neda niti računati jer su brojke prevelike.Lijep pozdrav do idućeg javljanja.

_________________
RIJEČI KOJE NISU POPRAČENE DJELIMA,BEZNAČAJNE SU..
CHE ......    [You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 8 Icon_minitime25.09.14 8:36

013gonzo (citat):
Matrikse HVALA za objašnjenje  i obrazloženje. Zaboravio sam na tu "sitnicu" pravila foruma i onda retuši. Mislim (bar ja tako cenim) da snimci puno gube na svom kvalitetu kada moramo da ih prepravljamo zbog pravila, pa je bolje da ih ne stavljaš nego da gubiš vreme u prilagođavanju.

Moje sećanje na stvarno "čudnih" da ne kažem lepih 11 meseci boravka 77/78 i jedan mesec 80, ne mogu da se promene zbog drugačijeg korišćenja.

Dovoljno je i ovo sada sa stvarno potpunim objašnjenjem.

Još jednom hvala i što pre ozdravi da svima nama postavljaš lepe slike sa detaljnim objašnjenjima.

Ipak poštivajući vaše godine i godine služenja pokušaću retuširati - kad stignem - samo oznake - jer maskirne i zelene odore su nosili svi i svugdje po ex republikama kao i beretke na glavi.Ako nešto ne bude u redu,obrisaćemo.

_________________
RIJEČI KOJE NISU POPRAČENE DJELIMA,BEZNAČAJNE SU..
CHE ......    [You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik
bojnik


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2691
ČLAN OD: : 2012-11-13
DOB : 59
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 8 Icon_minitime25.09.14 8:37

Bilo bi zanimljivo objaviti one slike iz vremena dok je bio AŠC, kako veliš da ti je jedan prijatelj rekao da ima dosta tih slika koje su nađene tamo.

_________________
Quidquid latine dictum sit, altum videtur. – Šta god se kaže na latinskom, zvuči mudro.
Na vrh Go down
013gonzo
Podporučnik
Podporučnik
013gonzo


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1958
ČLAN OD: : 2014-08-16
DOB : 73
M(j)esto Beograd

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 8 Icon_minitime13.10.14 11:59

I ako je prošlo 36 godina moja zastavica se i dalje seli  sa mnom ! bounce
[You must be registered and logged in to see this image.]

_________________
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam 
Što se ostaloga tiče, smatram da Kartaginu treba razoriti
Na vrh Go down
pukovnik
Poručnik
Poručnik
pukovnik


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2090
ČLAN OD: : 2012-02-29

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 8 Icon_minitime18.11.14 21:43

I da večeras završim sa generalima. Zanemarite stranu vojnu delegaciju. Krajnji desno je artiljerijski pukovnik (kasnije general major) Stanimir Petrović a drugi sa lijeva je jedno vrijeme svoje službe bio i Načelnik Katedre taktike u Artiljerijskom školskom centru. On je................Very Happy . Slika je naravno iz moje kolekcije.Cool

[You must be registered and logged in to see this image.]

_________________
Semper Fidelis
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3577
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 8 Icon_minitime18.11.14 21:46

pukovnik (citat):
I da večeras završim sa generalima. Zanemarite stranu vojnu delegaciju. Krajnji desno je artiljerijski pukovnik (kasnije general major) Stanimir Petrović a drugi sa lijeva je jedno vrijeme svoje službe bio i Načelnik Katedre taktike u Artiljerijskom školskom centru. On je................Very Happy . Slika je naravno iz moje kolekcije.Cool

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nedavno trebao proslaviti imendan.... Laughing
Na vrh Go down
pukovnik
Poručnik
Poručnik
pukovnik


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2090
ČLAN OD: : 2012-02-29

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 8 Icon_minitime18.11.14 21:50

I tebi petica. Cool

_________________
Semper Fidelis
Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik
East&West


Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2557
ČLAN OD: : 2012-11-06
DOB : 68
M(j)esto BG

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 8 Icon_minitime18.11.14 21:52

ZAGORAC (citat):
pukovnik (citat):
I da večeras završim sa generalima. Zanemarite stranu vojnu delegaciju. Krajnji desno je artiljerijski pukovnik (kasnije general major) Stanimir Petrović a drugi sa lijeva je jedno vrijeme svoje službe bio i Načelnik Katedre taktike u Artiljerijskom školskom centru. On je................Very Happy . Slika je naravno iz moje kolekcije.Cool

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nedavno trebao proslaviti imendan.... Laughing

11.11.

_________________
Bata Nidža, zvani Đole, u slobodno vreme iskusni politički radnik
Na vrh Go down
zagor89
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2014-11-20

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 8 Icon_minitime20.11.14 23:10

Pozdrav artiljerci!
Bio sam 89 klasa ŠROA( 12/89-06/90).
Komandant diviziona je bio Milivoj Petković, komandir baterije je bio Miroslav Bobić, voda Aco Kremić, a stažista Vasja Čretnik.
Drago mi je da ima živih, a vidim da je i Kremić aktivan. 
Kasnije je nas nekolicina dobrica završila u Prilepu (prekomanda).Tko zna zašto... Smile
Pozdrav svima od Zagora dvometraša.
Na vrh Go down
013gonzo
Podporučnik
Podporučnik
013gonzo


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1958
ČLAN OD: : 2014-08-16
DOB : 73
M(j)esto Beograd

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 8 Icon_minitime21.11.14 6:09

Dobro došao dvometraški Zagore.
Dosta je nas koji smo bili u AŠC Zadar, ali mnogo je više tvojih generacija 80'tih.
Postuj tj. piši i šalji slike pa će se sigurno javiti neko iz tvoje generacije.

_________________
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam 
Što se ostaloga tiče, smatram da Kartaginu treba razoriti
Na vrh Go down
baca71
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2014-11-24

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 8 Icon_minitime24.11.14 2:16

Pozdrav svima! Ima li koga iz Decembarske klase SRO Zadar-k1 1989. komandir baterije kap. Grbo Senaid?
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 8 Icon_minitime24.11.14 15:32

[You must be registered and logged in to see this link.], dobro dosao na forum. Dok se ne javi neki klasic pridruzi se svojim utiscima bar na ovoj temi
Na vrh Go down
baca71
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2014-11-24

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 8 Icon_minitime25.11.14 19:31

Hvala na toplom doceku Generale! Neznam sta  da kazem osim da mi Zadar i ASC i danas bude veoma lepa osecanja. Jako bih voleo da odem tamo i sve obidjem ponovo. Nisam nesto star, ali zaista su to bile lepe godine!
Na vrh Go down
baca71
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2014-11-24

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 8 Icon_minitime26.11.14 6:12

hvala na dobrodoslici generale! lepo je biti sa ljudima koji dele iste uspomene. meni i danas zadar i asc budi lepa secanja. veoma bih voleo da ga ponovo obidjem i vidim kako sada izgleda. nisam nesto mator, ali to je bila rana mladost, i moze da kaze ko sta hoce bila su to lepa vremena. pozdrav.
Na vrh Go down
baca71
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2014-11-24

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 8 Icon_minitime26.11.14 6:13

malo se kao sto se vidi slabije snalazim sa ovom novotarijama kao sto je internet. nadam se da mi nece niko zameriti na tome!
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 8 Icon_minitime26.11.14 12:26

Samo ti tipkaj, pametni ljudi brzo shvataju Very Happy
Na vrh Go down
baca71
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2014-11-24

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 8 Icon_minitime26.11.14 12:44

ziveo!
Na vrh Go down
vdrum
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2014-11-30
DOB : 56
M(j)esto Lebane, Srbija

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 8 Icon_minitime30.11.14 2:11

Pozdrav kolege pitomci i artiljerci!
Bio sam 77 klasa ŠROA( 12/86-06/87).
Komandant diviziona je bio klk Ekrem Klepo, komandir baterije je bio kap. Ordžanovski, voda por. Meštrović, a stažiste se ne sećam, drugi divizion, druga baterija, drugi vod, haubica 105mm M56 .Voleo bih ako ima iko na forumu iz ove generacije da se javi. Imam nešto slika pa ću uskoro postaviti na forumu.
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 8 Icon_minitime30.11.14 16:29

[You must be registered and logged in to see this link.], dobro dosao na forum.Bio ista jedinica 3 klase ispred. Klepo Ekrem takodje bio K-dant diviziona.
Na vrh Go down
vdrum
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2014-11-30
DOB : 56
M(j)esto Lebane, Srbija

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 8 Icon_minitime30.11.14 18:24

Hvala g. Generale na lepim rečima, slučajno sam video forum i naravno sa oduševljenjem postao deo Vas. Lepo je setiti se onih lepih dana, divnih ljudi koji su nam učinili neizbrisiva sećanja jednog lepog dela našeg života.
Na vrh Go down
vdrum
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2014-11-30
DOB : 56
M(j)esto Lebane, Srbija

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 8 Icon_minitime30.11.14 18:43

Da li je neko upućen gde se nalaze por. Meštrović, kap Ordžanoski, major Lončar, kap Medvedović?
Na vrh Go down
drogan
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2014-01-14

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 8 Icon_minitime30.11.14 20:43

vdrum (citat):
Da li je neko upućen gde se nalaze por. Meštrović, kap Ordžanoski, major Lončar, kap Medvedović?
znam za medu predavao je na hvu tijekom ratnih godina i bio nacelnik katedre . Ostali ne znam.
Na vrh Go down
LBFC
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2014-12-02
M(j)esto Blizu Novog Sada

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Tražim drugove   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 8 Icon_minitime02.12.14 22:01

Na FB sam pronašao ovaj forum i veoma mi se dopao,pa sam se prijavio. Ja sam "malo" starija generacija i klasa, pa nisam naišao na komentar ni jednog mog klasića. Naime ja sam 42 klasa AŠRO-a Maj 71 -Februar 72 god. 76,2 mm B1 i MB 120mm.Voleo bi da mi se jav neko od mojih drugova iz Zadrra ili sa stažiranja u Leskovcu Februar - August 72 god. Za sada toliko.Pozdrav svim pitomcima bivše AŠRO u Zadru
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 8 Icon_minitime03.12.14 14:08

[You must be registered and logged in to see this link.], dobro dosao na forum. Lepo je imati nekog na forumu iz starije garde. Vasa iskustva i zapazanja iz SRO bila bi nam pravo osvezenje.
Na vrh Go down
insider
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 31
ČLAN OD: : 2014-05-19

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 8 Icon_minitime30.12.14 9:57

vdrum (citat):
Pozdrav kolege pitomci i artiljerci!
Bio sam 77 klasa ŠROA( 12/86-06/87).
Komandant diviziona je bio klk Ekrem Klepo, komandir baterije je bio kap. Ordžanovski, voda por. Meštrović, a stažiste se ne sećam, drugi divizion, druga baterija, drugi vod, haubica 105mm M56 .Voleo bih ako ima iko na forumu iz ove generacije da se javi. Imam nešto slika pa ću uskoro postaviti na forumu.

U toj klasi bio sam stažista u 1. bateriji.
Pozdrav artiljercima.
Na vrh Go down
komstan
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 21
ČLAN OD: : 2015-01-27

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 8 Icon_minitime28.01.15 14:30

Pozdrav svima na forumu . Ima li koga iz 60.klase ( jan 79 ) . K-dir baterije bio je kap.Sredojević Dragan .
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 8 Icon_minitime28.01.15 15:06

[You must be registered and logged in to see this link.], dobro dosao na forum!
Na vrh Go down
Sponsored content





Artiljerijski školski centar Zadar - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 8 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Artiljerijski školski centar Zadar
Na vrh 
Stranica 8/18Idi na stranicu : Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 13 ... 18  Next
 Similar topics
-
» ŠRO ARJ/PVO Zadar/Šepurine
» ŠROV Beograd Banjica mart 90/91
» ŠRO ARJ PVO Zadar
» Zadar Dom JNA '77
» ZADAR 1985

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR HRVATSKA-
Idi na: