FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Artiljerijski školski centar Zadar

Go down 
+116
pitomac88
Štef 76
Brkakougar
vIk
mzoran
zikunjako
Jadranko
Lafet
bežigrad
Mirkucije
SLOVENIJA
Vojnik Graničar
PORUCNIK
vojniks
Sloba1
Branko.Paravan
vale67
Punisa
Quark
Engels
sale1966
Igor71
tane14
DavorT
strikan
djuki1
shapa
Nebojsa Vrsac
Robert Seme
zoran81
Slaviša 91
Kompasm53
zejo
Stažo 18
Vršac 2
Banjaluka1
chex
47/74
RADISA JADRANKO
2.klasa VVS
Milan66
tale.bh
jozl52
Gandi21-2
fortopus
odaaaa
arcibald01
KikiGM
Sasa Rajkovic
Gams
Miodrag Vujović
makedonecresen
Pero85
milutins
pintaSLO
expurger
Micky67
d30y71
portir
bartsimpson
b1zis76
komstan
LBFC
vdrum
baca71
zagor89
nostalgija
013gonzo
pitomac MK
ZAGORAC
93.klasa ŠROA
insider
Vlada Mijajlović
bendžo
mitaw111
SveJug
drogan
Pera-Sopot
Srdjan Radovanov
lacoš
pera84
fordmondeo
Matrix
saban
Srdjan Avramov
gajic
kremna
dpuric
Dudakovci
Zex
stepa
Maljutka-1
BOMBA
pukovnik
GRANATA
davor1
sulubura
int3r
alexandar
vladimir
East&West
Stazio
Boske
ajdedadanimaajdedanocima
Gringo
Max Blitz
bojnik
litvaš
ijo
zagi
lafomamone
Pitomac Vodnik
mgalic2
Zoran Milisavljevic
purger
Senad Gegic
120 posters
Idi na stranicu : 1, 2, 3 ... 9 ... 18  Next
AutorPoruka
Senad Gegic
Gušter
Gušter
Senad Gegic


BROJ POSTOVA: : 34
ČLAN OD: : 2010-12-06
DOB : 54
M(j)esto Tutin

Artiljerijski školski centar Zadar Empty
KomentarNaslov komentara: ŠRO artiljerije Zadar jun - decembar 1988.   Artiljerijski školski centar Zadar Icon_minitime15.12.10 13:49

Imali ko od klasica?
Na vrh Go down
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 58
M(j)esto ZAGREB

Artiljerijski školski centar Zadar Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar Icon_minitime16.12.10 0:41

Biće neko samo malo strpljenja bounce

_________________
Tko pjeva često zlo i misli
Na vrh Go down
Senad Gegic
Gušter
Gušter
Senad Gegic


BROJ POSTOVA: : 34
ČLAN OD: : 2010-12-06
DOB : 54
M(j)esto Tutin

Artiljerijski školski centar Zadar Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar Icon_minitime16.12.10 9:01

Da se nije nista naucilo - naucilo se, to se mora priznati ali, voleo bih da sam poslusao jednog vodnika koji me je savetovao kad sam bio na regrutaciji i kad mi je IQ test bio iznad prosecnih. On me je savetovao jer je ukapirao da sam kapacitet da se pravim kao foll da ne cujem dobro na jedno uvo cini mi se da je fora bila desno uvo i da ce me proglasiti nesposobnim za sluzenje JNA. To bi bila bruka u mom kraju, zamislite deda-artiljerac, otac -artiljerac a sin mora nastaviti tradiciju i ja ga ne poslusam. To mi je najgora odluka u mom zivotu i sad se kajem sto sam mlatio tu godinu dana u JNA. Bilo ne povratilo se, nista lepo, damo dranje zajebancija u zdrav mozak itd, oficiri su bili polupijani sto mi nikad nije bilo jasno zasto??? ali sam odmah ukapirao da su naseli u zivotu i da jedino uz alkohol mogu zaboraviti i ublaziti bol. Jednom recju obicno sranje i ponizavanje ljudi, u Zadru je bilo pa mora se reci tu i tamo ali posle prekomanda pa .... bolje da ne pricam.. Jedino mogu reci hvala Bogu sto je nestala vojska, i sto je moj sin nece sluziti nikad....

Sokol 13 voli ovaj upis

Na vrh Go down
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 58
M(j)esto ZAGREB

Artiljerijski školski centar Zadar Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar Icon_minitime16.12.10 12:29

Kad malo bolje razmisliš koji je bio njihov posao?
Zajebancija sa golobradim mladićima kojima je na pameti bila samo zajebancija.
Kakvih su briga imali?Ma nikakvih plaća sigurna i dobra za ono vrijeme,posao siguran......

_________________
Tko pjeva često zlo i misli
Na vrh Go down
Zoran Milisavljevic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2011-02-02
M(j)esto Zemun

Artiljerijski školski centar Zadar Empty
KomentarNaslov komentara: Klasic   Artiljerijski školski centar Zadar Icon_minitime02.02.11 11:40

Pozdrav, ja sam bio "junac" 88. , jun-decembar 1988, nemogu da se setim mislim III baterija I pitomački vod
Na vrh Go down
mgalic2
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
mgalic2


Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 695
ČLAN OD: : 2009-08-02

Artiljerijski školski centar Zadar Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar Icon_minitime02.02.11 17:37

Zorane, pozdrav i dobrodošao!
Na vrh Go down
Senad Gegic
Gušter
Gušter
Senad Gegic


BROJ POSTOVA: : 34
ČLAN OD: : 2010-12-06
DOB : 54
M(j)esto Tutin

Artiljerijski školski centar Zadar Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar Icon_minitime03.02.11 8:56

Djesi Zoki, ja sam tad bio II Haubicka Baterija I pitomacki vod a komandir baterije je bio kap Lazarevic Aca (sjecas se valjda cica-mace), sta ima kod tebe?
Na vrh Go down
Zoran Milisavljevic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2011-02-02
M(j)esto Zemun

Artiljerijski školski centar Zadar Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar Icon_minitime03.02.11 16:12

mgalic2 (citat):
Zorane, pozdrav i dobrodošao!

Pozdrav , bolje vas našao
Na vrh Go down
Zoran Milisavljevic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2011-02-02
M(j)esto Zemun

Artiljerijski školski centar Zadar Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar Icon_minitime03.02.11 16:16

Senad Gegic (citat):
Djesi Zoki, ja sam tad bio II Haubicka Baterija I pitomacki vod a komandir baterije je bio kap Lazarevic Aca (sjecas se valjda cica-mace), sta ima kod tebe?


Sećam se Lazarevića, ja sam bio kod Kremić Ace na ZIS-u , k-dir bat Tahiraj Zumer ...
Na vrh Go down
Senad Gegic
Gušter
Gušter
Senad Gegic


BROJ POSTOVA: : 34
ČLAN OD: : 2010-12-06
DOB : 54
M(j)esto Tutin

Artiljerijski školski centar Zadar Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar Icon_minitime03.02.11 20:43

onda se secas i potporucnika Marcete, pa kap I klase djordje, pa major vilotic, pa pukovnik Koturovic, pa zastavnika Josip Peterko (koga smo svi na terenu kad smo gadjali na dinari mrzeli jer nas je budio u 3h da guramo tamic koji nije hteo da upali a on je sa njim isao po hranu u knin i donosio nam na teren, i tu smo ga prozvali JOSIP PEDERKO) pa kap I klase Pavlovic, nego ko ti je bio vodnik stazist meni je bio Horvat Zelimir?
Zamalo zaboravih da te pitam da slucajno neznas Miljkovic Pavla on je iz boegrada a bio je u mom vodu?
Na vrh Go down
Zoran Milisavljevic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2011-02-02
M(j)esto Zemun

Artiljerijski školski centar Zadar Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar Icon_minitime04.02.11 3:39

Senad Gegic (citat):
onda se secas i potporucnika Marcete, pa kap I klase djordje, pa major vilotic, pa pukovnik Koturovic, pa zastavnika Josip Peterko (koga smo svi na terenu kad smo gadjali na dinari mrzeli jer nas je budio u 3h da guramo tamic koji nije hteo da upali a on je sa njim isao po hranu u knin i donosio nam na teren, i tu smo ga prozvali JOSIP PEDERKO) pa kap I klase Pavlovic, nego ko ti je bio vodnik stazist meni je bio Horvat Zelimir?
Zamalo zaboravih da te pitam da slucajno neznas Miljkovic Pavla on je iz boegrada a bio je u mom vodu?

E dobri moj Senade, bas mi se bude lepe uspomene, secas li se da smo skolski centar zvali "VOZ" VOJNO ODMARALISTE ZADAR... da secam se staresina koje spominjes, sa tamicem sam i ja jedno jutro isao po dorucak cak se secam da su virsle bile za dorucak... to jutro dok je vozac otvarao vrata na karoseriji nije video da ja stojim pored, a kako je bio parkiran nizbrdo da bi mogao da upali, tako su me pukla vrata da mi je pola sata bilo sve crno pred ocima... Stariji vodnik nam je bio S. Kardumovic, sigurno ga se secas drzao je muzicku sekciju i svirao u domu JNA, iz Prijedora rodom, kad sam pre neko vreme bio u Prijedoru cuo sam da je ziv i zdrav. Horvata se takodje secam , a mogu ti reci da Pavla sporadicno sretnem u ovom velikom selu, Beograd ,covek se nemenja uvek isti, nasmejan odmeren razborit ... to je Pavle Miljkovic... Jos sam sretao stazistu (klasa ispred nas) Sackas Davor on je na potezu Zemun-Batajnica...
Covece, sada dok pisem, secam se cak i konobarice iz kafica Bristol, na poluotoku iza poste, Jadranka...

Na vrh Go down
Pitomac Vodnik
Gušter
Gušter
Pitomac Vodnik


BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2011-07-03
DOB : 54
M(j)esto Vinkovci

Artiljerijski školski centar Zadar Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar Icon_minitime04.07.11 17:22

[Pozdrav klasici. jan sam isto Decembarska klasa u ASC Zadar. . Sad neznam vise tocno Koja Baterija znam dab sam bio 3 Vod, Zapovjednik Baterije je bio Kapetan Dragan Kisin, a zapovjednik voda porucnik Boris Dimitrijev.

pitomac88 voli ovaj upis

Na vrh Go down
lafomamone
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2011-07-15

Artiljerijski školski centar Zadar Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar Icon_minitime15.07.11 5:39

Poz svima ja sam bio Martovska klasa 1990
Haubica 122mm m38 stara ruska i haubica 122mm D30
prva baterija treci vod (pitomacki) komandir voda je bio mladji vodnik Amir sabotic iz Modrice i mladji vodnik Predrag Markovic iz Pule komandir baterije je bio Kapetan Garunovic a komandant diviziona Major Atif Dudakovic (onda je dobio cin Podpukovnika i dobio prekomandu u k1) ja mislim da sam bio 90 klasa. Imena kojih se sjecam

Musanovic Fuad Banja Luka
Demirovic Sarajevo
Dimovski Sasa Prilep
Strumf Maribor
Spek LJubljana
Kojic Sabac
Zecevic Sokolac
Lacic Vinkovci
Gavric Predrag Celinac kod BL
Dzanic Rogatica
Pirocanac nemogu da se sjetim imena
Brus LI iz Dervente (Bosna)

Na vrh Go down
zagi
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 61
ČLAN OD: : 2011-03-17
DOB : 52
M(j)esto Zagreb i okolica

Artiljerijski školski centar Zadar Empty
KomentarNaslov komentara: Zadar, lipanj (jun) 1990-91, prekomanda iz Čapljine   Artiljerijski školski centar Zadar Icon_minitime22.07.11 12:52

Kasarna A. Banina , pa onda komanda AŠC. Vozač komadanta M. Perišića. Da nisu bila takva turbulentna vremena, sve bi mi ostalo u lijepom sječanju.
Na vrh Go down
zagi
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 61
ČLAN OD: : 2011-03-17
DOB : 52
M(j)esto Zagreb i okolica

Artiljerijski školski centar Zadar Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar Icon_minitime22.07.11 12:57

Senad Gegic (citat):
onda se secas i potporucnika Marcete, pa kap I klase djordje, pa major vilotic, pa pukovnik Koturovic, pa zastavnika Josip Peterko (koga smo svi na terenu kad smo gadjali na dinari mrzeli jer nas je budio u 3h da guramo tamic koji nije hteo da upali a on je sa njim isao po hranu u knin i donosio nam na teren, i tu smo ga prozvali JOSIP PEDERKO) pa kap I klase Pavlovic, nego ko ti je bio vodnik stazist meni je bio Horvat Zelimir?
Zamalo zaboravih da te pitam da slucajno neznas Miljkovic Pavla on je iz boegrada a bio je u mom vodu?

Meni je on bio kratko nadređeni u auto-vodu. Slavonac, nebi rekao da je bio loš čovjek, ali preferirao je najviše slavonce. Mi iz večih gradova ( konkretno ja iz Zagreba ) bili smo šminkeri i grebsoni.
Na vrh Go down
zagi
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 61
ČLAN OD: : 2011-03-17
DOB : 52
M(j)esto Zagreb i okolica

Artiljerijski školski centar Zadar Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar Icon_minitime22.07.11 13:02

Zamjenik komadanta AŠC je bio puk. Potpara Milić.
Na vrh Go down
zagi
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 61
ČLAN OD: : 2011-03-17
DOB : 52
M(j)esto Zagreb i okolica

Artiljerijski školski centar Zadar Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar Icon_minitime22.07.11 13:03

lafomamone (citat):
Poz svima ja sam bio Martovska klasa 1990
Haubica 122mm m38 stara ruska i haubica 122mm D30
prva baterija treci vod (pitomacki) komandir voda je bio mladji vodnik Amir sabotic iz Modrice i mladji vodnik Predrag Markovic iz Pule komandir baterije je bio Kapetan Garunovic a komandant diviziona Major Atif Dudakovic (onda je dobio cin Podpukovnika i dobio prekomandu u k1) ja mislim da sam bio 90 klasa. Imena kojih se sjecam

Musanovic Fuad Banja Luka
Demirovic Sarajevo
Dimovski Sasa Prilep
Strumf Maribor
Spek LJubljana
Kojic Sabac
Zecevic Sokolac
Lacic Vinkovci
Gavric Predrag Celinac kod BL
Dzanic Rogatica
Pirocanac nemogu da se sjetim imena
Brus LI iz Dervente (Bosna)
Dudak je definitivno bio naprasit tip.

Na vrh Go down
zagi
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 61
ČLAN OD: : 2011-03-17
DOB : 52
M(j)esto Zagreb i okolica

Artiljerijski školski centar Zadar Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar Icon_minitime22.07.11 13:06

Jel netko zna šta je sa Burazom , onim otkačenim civilom koji je vozio autobus !?
Na vrh Go down
ijo
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2011-07-16
DOB : 67
M(j)esto Krapina

Artiljerijski školski centar Zadar Empty
KomentarNaslov komentara:    Artiljerijski školski centar Zadar Icon_minitime22.07.11 21:20

Ja sam bio 65 klasa (10 mjesec 1980 ), 1. baterija 1. diviziona. Komadir baterije kapetan Rade Medić. Komandir moga 4. voda je bio pitomac vodnik Srećko Ferenčak.

ijo voli ovaj upis

Na vrh Go down
mgalic2
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
mgalic2


Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 695
ČLAN OD: : 2009-08-02

Artiljerijski školski centar Zadar Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar Icon_minitime23.07.11 10:14

Dobro nam došao!
Na vrh Go down
litvaš
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2011-10-16

Artiljerijski školski centar Zadar Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar Icon_minitime16.10.11 0:24

lafomamone (citat):
Poz svima ja sam bio Martovska klasa 1990
Haubica 122mm m38 stara ruska i haubica 122mm D30
prva baterija treci vod (pitomacki) komandir voda je bio mladji vodnik Amir sabotic iz Modrice i mladji vodnik Predrag Markovic iz Pule komandir baterije je bio Kapetan Garunovic a komandant diviziona Major Atif Dudakovic (onda je dobio cin Podpukovnika i dobio prekomandu u k1) ja mislim da sam bio 90 klasa. Imena kojih se sjecam

Musanovic Fuad Banja Luka
Demirovic Sarajevo
Dimovski Sasa Prilep
Strumf Maribor
Spek LJubljana
Kojic Sabac
Zecevic Sokolac
Lacic Vinkovci
Gavric Predrag Celinac kod BL
Dzanic Rogatica
Pirocanac nemogu da se sjetim imena
Brus LI iz Dervente (Bosna)

3 vod 3 pitomačka baterija 1 divizion na čelu sa tadašnjim majorom Atifom Dudakovićem.Komandir baterije kap.I kl.Josip Pokornik,te komandir voda poručnik Željko Ribić mart-septembar 1990 god.Baterija je bila sastavljena od 3 voda brdskih topova 76 mm M-48 B-1.
Pripadnici tog voda su:
pit.ml.vod Nazif Suljkanović Lukavac
pit.ml.vod Martin Terdin Maribor
pit.ml.vod.Dobrica Stanojlović
pit.ml.vod Bobi Smileski Skoplje
pit.ml.vod Amel Herceg Maglaj
pit.ml.vod.Mirza Šišić Breza
pit.Abdulov Sunaj Makedonija
pit.Nikola Drobnjak Podgorica
pit.ml.vod.Aleksić Dragan Valjevo
trenutno se nemogu sjetiti ostalih pripadnika pa ih molim da se jave POZDRAV


litvaš: komentar modifikovan dana: 10.11.11 21:12; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
zagi
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 61
ČLAN OD: : 2011-03-17
DOB : 52
M(j)esto Zagreb i okolica

Artiljerijski školski centar Zadar Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar Icon_minitime17.10.11 6:54

Sad se i ja sjetih kapetana Pokornika i pukovnika Koturovića ( zvanog Kotur ).
Na vrh Go down
Senad Gegic
Gušter
Gušter
Senad Gegic


BROJ POSTOVA: : 34
ČLAN OD: : 2010-12-06
DOB : 54
M(j)esto Tutin

Artiljerijski školski centar Zadar Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar Icon_minitime01.05.12 14:02

NArode vec duze vreme nisam bio na forumu, pa evo sad navratih sasvim slucajno, naime setio sam se 1.maja 1989.god dok sam sluzio JNA i prisetih sa klasica pa da priupitam ako neko od vas nekog poznaje nek se javne ... bili smo svi skupa u Zadru od juna do decembra 1988.
- Jakovljevic Zeljko
- Tomic Milorad
- Dukic Andrija
- Hajdarevic Senad
- Berdavs Sasa
- Masaroto Hrvoje
- Kolja Fabris
- Zoran Tuta
- Cimisic Vitomir
- Jovanovic Goran
- Drole Damjan
- Sejmenovic Rasid
- Horvat Zelimir
- Miljkovic Pavle
- Kap I klase Lazarevic Aca

Slavan Karanac ne voli ovaj upis

Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

Artiljerijski školski centar Zadar Empty
KomentarNaslov komentara: Novi član foruma   Artiljerijski školski centar Zadar Icon_minitime22.10.12 15:16

Pozdrav od novog clana, pitomca 74. kl SRO artiljerije Zadar 1985/86. K-dir voda Aca Lazarevic, bat. Melenko Todorovic - Tosa, k-dant diviziona Klepo Ekrem.
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

Artiljerijski školski centar Zadar Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar Icon_minitime23.10.12 18:46

Evo još podataka o AŠC iz tog vremena (onako kako me pamćenje služi). AŠC je bio smešten u K-1. Tu su bili paviljoni i tu se izvodila teoretska nastava. U dva paviljopna su bili smešteni Škola rezervnih oficira i kursevi Rez.of. koji su se povremeno održavali. U jednom zasebnom paviljonu smestene su bilie završne godine Srednje vojne škole i Vojne akademije - smer artiljerije.
Komandant Centra u to vreme bio je Puk. od jeseni 1985. godi general-major Branko Banjanin.Komandant ŠKROa bio je Grbić Rajko. Bila su dva pitomačka diviziona u ŠRO. Drugim u kome sam bio komandovao je kap.I kl. Klepo Ekrem. K-diri baterija bili su Kap. Todorivić i Brojčin- Komandiri vodiva baterije čiji je k-dir bio M.Todorović-Toša bili su: Pokornik Josip, Lazarević Aca. Garunović Momir i Kremoć Aco.
Nastavnici su bili:
kap I kl. Uzelac Mirko- Topografija i URVAJ (tzv Pravili gadjanja)
major Topuzović - Opšta taktika i taktika artiljerije
kap. Žuvela Franc i maj. Langus - Veza i ABHO
Obaveštajno-bezb.sistem - Kap I kl Šarić...
Praktičan deo rada sa orudjima i taktike Kasarna 2 i Bokanjac, Tereni Knin i Slunj. Toliko za početak.


Mirkucije voli ovaj upis

Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik
bojnik


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2691
ČLAN OD: : 2012-11-13
DOB : 59
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

Artiljerijski školski centar Zadar Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar Icon_minitime13.11.12 11:16

Izbrisano


bojnik: komentar modifikovan dana: 17.05.13 6:58; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

Artiljerijski školski centar Zadar Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar Icon_minitime13.11.12 19:10

bojnik (citat):
Pozdrav generaciji 74 klase ŠROA Zadar 1985/86, bio sam kod kapetana Garunovića, iznimno pošten i dobar čovjek, neznam što je s njime i gdje je. Staža mi je bio mlađi vodnik Aleksander Petrič. Pozdrav i svako dobro.

Pozdrav za klasu iz iste pitomacke baterije.
Ne znam sta je bilo sa kap.Garunovicem. Inace A Petric je menjao mog vodnika-stazistu - Vlacic Milomira kada je ovaj odsustvovao. Nas k-dir baterije M.Todorovic karijeru je zavrsio kao ppk u Valjevu.

Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik
bojnik


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2691
ČLAN OD: : 2012-11-13
DOB : 59
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

Artiljerijski školski centar Zadar Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar Icon_minitime13.11.12 21:33

Izbrisano


bojnik: komentar modifikovan dana: 17.05.13 6:59; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

Artiljerijski školski centar Zadar Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar Icon_minitime14.11.12 12:37


Zadar je i meni ostao u lepoj uspomeni.Jos uvek se, cini mi se, secam svakog dela kasarne. Bokanjac mi nesto i nije tesko padao, vise one silne uzbune i pesacenje do K-4 pod punom opremom (ukljucujuci plansetu sa priborom i Uputstvima- koji ne smeju pasti neprijatelju u ruke). Za mene je najtezi bio zavrsni teren na Slunju - marsevanje po onoj hladnoci i boravak gore na onom snegu. Inace kap. Tosa je prvo bio u Loznici k-dant diviziona a onda u Valjevu nacelnik artiljerije u diviziji (no, to vise nije bila YU) Pozdrav.
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik
bojnik


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2691
ČLAN OD: : 2012-11-13
DOB : 59
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

Artiljerijski školski centar Zadar Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar Icon_minitime14.11.12 16:20

Twisted Evil


bojnik: komentar modifikovan dana: 17.05.13 6:59; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

Artiljerijski školski centar Zadar Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar Icon_minitime14.11.12 18:52

Do K-4 i nazad sa pesmom -U tunelu usred mraka, pesma o Loli Ribaru, Bella cao..., iz sveg glasa sto je, bilo je ocigledno, prilicno nerviralo Zadrane.Prvi teren nam je bio na Kninu, secas se kada smo zapalili onu makiju pa jedva ugasili, a na Benkovcu smo bili vanredno- k-dant ASC-a Branko Banjanin je tada polagao ispit za generala. Zavrsni teren je bio na Slunju u onim barakama.Ja sam u prekomandu otisao u Aleksinac (inace sam kraljevcanin) - preko veze a da to nisam ni znao. Naime, subotom dok su svi isli u K-4-rad sa orudjima- ja sam, posto sam mislim jedini u divizionu bio vantehnickog usmerenja (zavrsio gimnaziju), znao kucati na pisacoj masini, ostajao kod K-danta diviziona Klepe Ekrema , kucao i redigovao jedan scenario za nastavni film. Kada smo se postrojili za prekomandu prisao je da se pozdravimo i rekao *Puricu, vidis da moze da se sredi prekomanda* Hvala, sta sam drugo mogao da kazem.
U Aleksincu je bio MAP, tamo sam bio k-dir izvidjackoh odeljenja diviziona-puka i nagrabusio- kompletnu specijalisticku obuku - 5 meseci potpuno sam samostalni izvodio- uglavnom peske do poligona svaki dan 10-15 km. Poz.

Slavan Karanac ne voli ovaj upis

Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

Artiljerijski školski centar Zadar Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar Icon_minitime14.11.12 18:56

Sta bih dao da mogu posetiti kasarnu u Zadru
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Artiljerijski školski centar Zadar Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar Icon_minitime14.11.12 19:02

affraid a zašto ne?? affraid pa dođeš na ljetovanje!!!

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

Artiljerijski školski centar Zadar Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar Icon_minitime14.11.12 19:32



Ne znam da li su sazreli uslovi
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik
bojnik


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2691
ČLAN OD: : 2012-11-13
DOB : 59
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

Artiljerijski školski centar Zadar Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar Icon_minitime14.11.12 20:52

Twisted Evil


bojnik: komentar modifikovan dana: 17.05.13 7:00; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik
bojnik


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2691
ČLAN OD: : 2012-11-13
DOB : 59
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

Artiljerijski školski centar Zadar Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar Icon_minitime14.11.12 21:03

Twisted Evil


bojnik: komentar modifikovan dana: 17.05.13 7:00; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

Artiljerijski školski centar Zadar Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar Icon_minitime15.11.12 15:05

bojnik (citat):
Prijatelju, prvo ako se sjećaš bila je i pjesma Sivi sokole, uvjek kada smo se vraćali iz K4 u Centar, drugo uslovi sazrijevaju kako za koga, tko je kriv po Bogu i vojnim načelima ratovanja netreba ni da dođe neka se samo sjeća, uostalom koliko je lako odgovoriti na to pitanje tako je i teško odgovoriti. Neznam dali je Gringo mislio isto kao i ja. neželim koristiti ovaj forum za prepucavanja, onda nebi ni pristupio istom. Vezano za stare kolege pitomce slućajno sam se preko intrneta našao sa kolegom iz Slovenije koji me je povezao sa kolegom iz Čačka i nema nikakvih problema, politiku smo stavili sa strane. a da mogu (ili znam) poslao bih ti par slika sadašnjeg stanja AŠC-a. Toliko za sada imam večeru pa pripreme za počinak. Pozdrav.

Licno, nemam razloga bojiti se Boga a nisam se ogresio ni o vojna nacela ratovanja (a mozda sam upravo zbog toga cin rez. porucnika dobio posle 11 godina i to kao civil rasporedjen na ratnu duznost u drzavnu
ustanovu) iako sam SRO zavrsio sa odlicnim uspehom i bio najbolji stazista u puku. Kada sam rekao uslovi to su vise okolnosti koje svremena nastaju i ovde i tamo kada je o turistima rec (ako je verovati stampi)

Toliko o tome. Ako ikada budes u prilici da mi posaljes neke fotografije ASC-a na E-mail, bici ti zahvalan. Poz.

Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Artiljerijski školski centar Zadar Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar Icon_minitime15.11.12 15:23

dpuric (citat):
Ne znam da li su sazreli uslovi

Pa ako je istina što navodiš doista se nemaš čega bojati ima kod nas na Jadranu svake godine sve više registracija iz tvoje zemlje i nitko doista nikog ne dira, prolaze tuda biviši "krajišnici" i staju kod svojih rođaka znanaca usput onako starom cestom a mnogi su se vratili i svatko tko nije uprljao ruke ni obraz dobrodošao je!!!
Malo smo of topic, ali doista nije uzgred spomenuti kako doista svatko tko dolazi na naše more kao gost je kao takav i prihvaćen!

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  

Sokol 13 voli ovaj upis

Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik
bojnik


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2691
ČLAN OD: : 2012-11-13
DOB : 59
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

Artiljerijski školski centar Zadar Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar Icon_minitime15.11.12 16:48

Twisted Evil


bojnik: komentar modifikovan dana: 17.05.13 7:01; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

Artiljerijski školski centar Zadar Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar Icon_minitime15.11.12 19:58

Ako nesto saznam za Garunovica javljam. Cica-maca * Aca Lazarevic* bio je moj k-dir voda. Videli smo se 1998.g.u Kragujevcu bio je major i dalje u SRO i predavao mislim URVAJ
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik
bojnik


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2691
ČLAN OD: : 2012-11-13
DOB : 59
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

Artiljerijski školski centar Zadar Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar Icon_minitime15.11.12 21:20

Ajde, neka prijatelju da je Aca živ cat , imam njegovu sliku kada je završio vojnu školu, ma moram savladati postavljanje slika ima sve da ti pošaljem. Pozdrav, pitomci, povečerje, gasi svjetla. Sleep

_________________
Quidquid latine dictum sit, altum videtur. – Šta god se kaže na latinskom, zvuči mudro.
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik
bojnik


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2691
ČLAN OD: : 2012-11-13
DOB : 59
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

Artiljerijski školski centar Zadar Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar Icon_minitime23.11.12 12:00

Very Happy


bojnik: komentar modifikovan dana: 17.05.13 7:09; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Artiljerijski školski centar Zadar Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar Icon_minitime23.11.12 13:03

Zdravo drugovi stažisti, na temi 'ŠRO OMJ Banja Luka....' se povela rasprava općenito o životu pitomaca ŠRO na školovanju i poslije u službi, za vrijeme trajanja vojnog roka. Postavljeno je puno pitanja. Slobodno se priključite s komentarima na toj temi. Pitajte što god vas zanima, ali i dajte svoje mišljenje o do sada izrečenom. Živjeli! Very Happy
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik
bojnik


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2691
ČLAN OD: : 2012-11-13
DOB : 59
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

Artiljerijski školski centar Zadar Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar Icon_minitime23.11.12 15:56

zagi (citat):
Zamjenik komadanta AŠC je bio puk. Potpara Milić.

Pozdrav zagi, dali znaš što je sa kapetanom Momirom Garunovićem, komandir pitomačkog diviziona žuti paviljon, lp. Very Happy
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik
bojnik


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2691
ČLAN OD: : 2012-11-13
DOB : 59
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

Artiljerijski školski centar Zadar Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar Icon_minitime23.11.12 15:59

Druže vodniće odmah idemo u Banja Luku na sat: tema "Život i rad pitomaca na stažiranju u jedinicama JNA", pozdrav, study

_________________
Quidquid latine dictum sit, altum videtur. – Šta god se kaže na latinskom, zvuči mudro.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Artiljerijski školski centar Zadar Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar Icon_minitime23.11.12 16:02

To je odgovor! Vrlo dobro, stažo! Odlično čak! Exclamation Arrow
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik
bojnik


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2691
ČLAN OD: : 2012-11-13
DOB : 59
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

Artiljerijski školski centar Zadar Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar Icon_minitime23.11.12 16:07

Laughing


bojnik: komentar modifikovan dana: 17.05.13 7:09; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Artiljerijski školski centar Zadar Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar Icon_minitime23.11.12 17:25

ijo (citat):
Ja sam bio 65 klasa (10 mjesec 1980 ), 1. baterija 1. diviziona. Komadir baterije kapetan Rade Medić. Komandir moga 4. voda je bio pitomac vodnik Srećko Ferenčak.
 

Pozdrav i dobrodošao!!!
Odakle je taj Ferenčak da to nije naš HNS iz Zagrebu, daj se zmisli!!!

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik
bojnik


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2691
ČLAN OD: : 2012-11-13
DOB : 59
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

Artiljerijski školski centar Zadar Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar Icon_minitime23.11.12 18:13

affraid


bojnik: komentar modifikovan dana: 17.05.13 7:10; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Artiljerijski školski centar Zadar Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar Icon_minitime23.11.12 18:20

Uhvati ga ......[You must be registered and logged in to see this image.] pak ima da prizna!!!!

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
Sponsored content





Artiljerijski školski centar Zadar Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Artiljerijski školski centar Zadar
Na vrh 
Stranica 1/18Idi na stranicu : 1, 2, 3 ... 9 ... 18  Next
 Similar topics
-
» ŠRO ARJ/PVO Zadar/Šepurine
» Centar OSOJ-a Pula
» ŠRO ARJ PVO Zadar
» Zadar Dom JNA '77
» ZADAR 1985

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR HRVATSKA-
Idi na: