FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Mariologija

Go down 
+10
VBČ
PORUCNIK
arcibald01
gerard ford
vladimir
Sloba1
Brkakougar
NebojsaB
Max Blitz
milutins
14 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
AutorPoruka
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Mariologija - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Mariologija   Mariologija - Page 6 Icon_minitime14.07.18 13:06

VBČ (citat):
Zna biskup šta je a šta nije. Treba poštivat njegov sud.

Ma ako treba proglasi se biskup, pa i sam Papa komunjarom i sve riješeno. tongue

Ne bi opstali na tom području da nisu tako tvrdi, sve ima svoje zašto.

Crkva će ići niz dlaku koliko god može jer više nema svoj ozbiljan represivni aparat kako je bilo u davnijoj prošlosti, a nema ni državni kako je imala npr. u režimima Franca ili Pinocheta.

Na vrh Go down
gerard ford
Podporučnik
Podporučnik



Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1636
ČLAN OD: : 2014-03-12
M(j)esto Jaska

Mariologija - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Mariologija   Mariologija - Page 6 Icon_minitime14.07.18 13:39

Max Blitz (citat):
VBČ (citat):
Zna biskup šta je a šta nije. Treba poštivat njegov sud.

Ma ako treba proglasi se biskup, pa i sam Papa komunjarom i sve riješeno. tongue

Ne bi opstali na tom području da nisu tako tvrdi, sve ima svoje zašto.

Crkva će ići niz dlaku koliko god može jer više nema svoj ozbiljan represivni aparat kako je bilo u davnijoj prošlosti, a nema ni državni kako je imala npr. u režimima Franca ili Pinocheta.

Još više i još bolje ni država konačno nema represivni i ideološki aparat kakav je imala u kratko vrijeme Francuske revolucije ili u ono  nešto duže vrijeme Stanjina,Tita,Čaušeskua Branka M. u početku Međugorskih događanja ili Hitlera koji je također progonio i ubijao duhovne ljude iz svih konfesija ne samo Židove..ima ih još puno jer ,,u početku bijaše Riječ,, ali bijahu braća Abel i Kajin.
Na vrh Go down
gerard ford
Podporučnik
Podporučnik



Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1636
ČLAN OD: : 2014-03-12
M(j)esto Jaska

Mariologija - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Mariologija   Mariologija - Page 6 Icon_minitime23.07.18 12:04

- Želim vam zahvaliti što smo zajedno mogli slaviti ovu svetu misu na čast Bogu i Blaženoj Djevici Mariji. Započnimo ovo naše zajedničko hodočašće, jednu novu etapu u životu Međugorja na putu koji vodi do vječnosti. Započnimo to putovanje s uvjerenjem da ćemo biti hrabri, puni nade i radosni – poručio je mons. Henryk Hoser, koji je predsjedao euharistijskom slavlju, na čijem je kraju zahvalio „franjevcima koji brinu i čuvaju ovo svetište i to čine s mnogo ljubavi i na onakav način koji je upravo onakav ako želimo biti istinski pastiri“. Foto: Hrvoje Jelavić/PIXSELL - Međugorje je djelo svih onih koji ovdje dolaze i donose svoje srce, svoju ljubav i svoju vjernost i neprestanu otvorenost obraćenju. Na ovom Marijanskom putu želim vam dati Božji blagoslov – rekao je mons. Hoser, dodavši kako u Međugorje dolaze hodočasnici iz dalekih krajeva, iz oko 80 zemalja svijeta te da ta daljina predstavlja prostor mjeren određenim kilometrima. - Kako biste ih prošli potrebna je čvrsta motivacija kao i raspolagati prijevoznim sredstvima. Riječ daljina predstavlja i egzistencijalnu situaciju mnogih koji su se udaljili od Boga, Krista, od svoje Crkve i od svjetla koje daje smisao životu i daje mu dostojanstven cilj, a to je život koji se isplati živjeti. Sada možemo bolje razumjeti zašto je Sveti otac poslao apostolskog vizitatora u Međugorje. Pastoralna skrb zahtijeva osigurati stabilnu i kontinuiranu pratnju župnoj zajednici u Međugorju te vjernicima koji dolaze na hodočašće – rekao je mons. Hoser, izrazivši i blizinu župljanima Međugorja koji „ove posebne događaje žive 37 godina“.  Zahvalni smo Svetomu Ocu što je prepoznao Međugorje na zemljovidu Katoličke crkve Po njemu hodočasnici u Međugorje dolaze kako bi „susreli nekoga, da susretnu Boga, Krista, njegovu majku, a potom da otkriju put koji vodi do radosti življenja oca i majke i konačno da otkriju marijanski put kao najsigurniji put, to je put štovanja Marije koji se godinama ovdje odvija tj. sveto bogoslužje u kojemu teče vrhunac mudrosti i vrhunac vjere te je to stoga i primarni zadatak Božjega naroda“. - Radi se kristocentričnom štovanju, jer porijeklo i djelotvornost dolazi iz Krista, u Kristu nalazi svoj potpuni izričaj i po Kristu u duhu vodi k ocu, govorio je papa Pavao VI. – rekao je mons. Hoser, citirajući i Drugi vatikanski koncil da dok se časti Djevicu Mariju istodobno se časti i Krista te da upravo u tome vidu valja rastjerati sumnje „kako bi se pomoglo onoj pobožnosti prema Blaženoj Djevici koja se u Crkvi, potaknuta Božjom riječju ostvaruje u duhu Kristovu, kao što je govorio Pavao VI.“ . Ovako izgleda narodna pobožnost u Međugorju: u središtu je sveta misa, klanjanje Presvetom Oltarskom Sakramentu, masovno pristupanje sakramentu pomirenja (ispovijedi) i sve to praćeno ostalim oblicima pobožnosti kao što su krunica i križni put koji su u početku oštro kamenje pretvorili u glatke staze – rekao je mons. Hoser, objasnivši kako „hodočasnici izdvajaju svoje vrijeme kako bi mogli boraviti u prostoru Međugorja“. - S tim u vezi papa Ivan Pavao II. je govorio: „Jednako kao što vrijeme može biti obilježeno kairosima, velikim događajima, posebnim trenucima milosti, na isti način neki prostor može biti obilježen posebnim Božjim spasenjskim interventima“. Uostalom, to je slutnja prisutna u svim religijama u kojima se ne nalaze samo sveti trenuci nego i sveta mjesta u kojima se susret s božanskim može iskusiti na intenzivniji način nego što je to uobičajeno u prostranstvima svemira – rekao je mons. Hoser.  Zabrinjava odlazak Hrvata iz BiH - Međugorje nam daje vrijeme i prostor božanske milosti po zagovoru Blažene Djevice Marije, majke Božje i majke Crkve, koja se ovdje časti nazivom Kraljice mira, koji je poznat iz Lauretanskih litanija. Svijet silno treba mir, mir u vlatitom srcu, u obitelj, u društvu i međunarodni mir, kojega svi toliko žele, a posebice građani ove zemlje silno napaćene zbog rata na Balkanu – poručio je sa svoje prve svete mise apostolski vizitator za Međugorje.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Mariologija - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Mariologija   Mariologija - Page 6 Icon_minitime24.07.18 1:07

Mostarsko-duvanjski biskup Ratko Perić poručio je apostolskom vizitatoru za Međugorje, poljskom nadbiskupu Henryku Hoseru, kako drži da su ukazanja Gospe u Međugorju "nevjerodostojna", objavila je u ponedjeljak biskupija.

"Mjesni ordinarij... na temelju brojnih ispitivanja ne drži vjerodostojnim nijedno 'ukazanje', nijednu poruku, nijednu tajnu, nijednu pergamenu", stoji u priopćenju.
"U ta nevjerodostojna ukazanja 'međugorskoga fenomena' uključena su i ona navodna u prvih sedam ili deset dana 1981.", dodaje Mostarsko-duvanjska biskupija.
Hoser je ranije rekao kako je on imenovan isključivo za pastoralno djelovanje u Međugorju i da njegova zadaća služi učvršćenju jedinstva Crkve.

[You must be registered and logged in to see this link.]

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
VBČ
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
VBČ


Veteran Foruma SP
Forumska Spomenica 2009 FS
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 14533
ČLAN OD: : 2009-05-01

Mariologija - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Mariologija   Mariologija - Page 6 Icon_minitime24.07.18 19:05


Jako razborit biskup koji je pod velikim pritiskom neukog puka i šarlatana. Svaku potporu mu treba iskazat.

_________________
Inta ilaahi, inta abuye, Inta habibi wikullil muna...
Na vrh Go down
https://jna-sfrj.forumbo.net
gerard ford
Podporučnik
Podporučnik



Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1636
ČLAN OD: : 2014-03-12
M(j)esto Jaska

Mariologija - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Mariologija   Mariologija - Page 6 Icon_minitime01.08.18 16:57


[size=47]U zatvoru mi se ukazivala Gospa, ali to su bili privatni susreti

Fra Jozo otkrio je kako mu se Gospa ukazivala dok je bio u zatvoru. To su bili privatni susreti, kratko je rekao o tome
 
[/size]


















Rano ujutro, dva dana nakon blagdana Velike Gospe, prije 36 godina, međugorski župnik fra Jozo Zovko bio je u kupaonici kada je čuo kako ga fra Ferdo Vlašić (urednik magazina „Naša ognjišta“), koji je samo prenoćio u župnom uredu, doziva i kaže mu: „Čekaju te!“



– Izašao sam iz kupaonice u svome mantilu. K meni dolazi jedan krupan čovjek, vadi osobnu iskaznicu i traži da idem s njim. Ja sam ušao u sobu, obukao se, oblačim habit, jer to moja odjeća, to sam ja. „Nemojte, ne smijete habit, skinite ga!“… Ja zaista nikad nisam bio bez svog habita. Ali tada sam morao izaći u civilnoj odjeći – prisjeća se fra Jozo Zovko trenutka svoga uhićenja, ni mjesec dana nakon što su počela ukazanja u Međugorju, u knjizi „Susreti s fra Jozom“ Sabrine Čović.
Komunistički režim svim je silama, naime, odlučio zaustaviti međugorski fenomen pa je nekoliko dana nakon ukazanja u Međugorje poslao specijalne policijske snage koje su zapriječile ulaz u Međugorje. Kada im nije uspjelo zaustaviti tisuće ljudi da dolaze u to tada nepoznato hercegovačko selo, odlučili su uhititi međugorskog župnika i montirati mu politički proces jer je tobože u svojim propovijedima slao i političke poruke. Naime, on je u svojoj propovijedi govorio o narodu koji „40 godina luta u pustinji“, što su komunisti preveli kao 40 godina njihova režima, dok je fra Jozi to bila tema tek kao komentar čitanja iz evanđelja te kaže kako je komunistima samo trebao izgovor da ga uhite.
– Pokušavali su stvoriti javno mišljenje protiv mene, da se ja tobože bavim politikom, da imam političke propovijedi, da sam zlorabio mjesto svećenika. Stvaraju takvu sliku kroz medije. U međuvremenu je Međugorje postalo uistinu mjesto posta, žrtve, kateheze, ispovijedanja, propovijedanja, krunice, molitve… da, molitve! Političke su vlasti strahovale i sve pokušavale da zaustave djecu, ali im nije išlo. Maltretirali su i roditelje i seljane, ali nije išlo. Zaustavljaju hodočasnike, na svakih deset metara kontrole, non-stop kontrole. Ali ljudi su išli. Ljudi su dolazili i riskirali. A u to vrijeme doći u Međugorje značilo je izgubiti stan, državni stan, izgubiti radno mjesto u poduzeću… Ali ljudi su se pokazali jakima. Bilo je velikih i hrabrih svjedoka, kaže fra Jozo Zovko, koji ove nedjelje slavi svoju „zlatnu misu“ na otočiću Badiji pokraj Korčule, tj. 50 obljetnicu ređenja.
Zašto baš na Badiji? Zato što ga je nakon nekadašnjeg komunističkog progona kasnije snašao i onaj crkveni pa mu je zabranjeno služiti mise i boraviti u rodnoj Hercegovini. No on strpljivo nosi i taj svoj križ.
Policijsko uhićenje bilo je kao na filmskom platnu, policajci su ga utrpali u golf koji je bio parkiran ispred župnog ureda, a u pratnji su bila još dva automobila: dva ispred i jedan iza golfa.
Rekao sam ti, dolijat ćeš!
– Kad smo došli na Tromeđu, na izlazu iz Međugorja, rekli su mi da izađem iz automobila. Izgledalo je kao da je veliki broj policije i vojske bio tu, bila ih je puna šuma. Kasnije su mi rekli da su mislili da ću pokušati bježati, a oni su imali naredbu da pucaju u mene ako išta pokušam. Rekli su mi: “Eno, sada te gore čeka auto.” Polako sam se spustio prema kombiju. Vozač mi je otvorio stražnja vrata i ubacio me unutra. Unutra su bile neke gume, dva kotača koja su se kotrljala u svim smjerovima. Gledam van. Udaraju me te gume koje se kotrljaju po autu, ali ja samo šutim – prisjeća se fra Jozo.
Nakon toga počelo je saslušanje. Ispitivao ga je policajac kojega je poznavao iz Posušja. Rekao mu je: “Davno sam ti rekao, dolijat ćeš ti!” No fra Jozo samo je šutio. Policajci su se izmjenjivali u toj sobi, beskrajno ga ispitivali i provocirali, a on je samo šutio. Odnijeli su mu sve stvari iz kuće.
– Baš sve! Bilo im je važno dokazati da sam povezan s političkim grupama, s inozemstvom, da bih dobio što veću kaznu. Paragraf 133 zakona kaže: verbalni delikt – poticanje na mržnju, na rat, na ustanak, na rušenje sistema… Trebala im je optužnica. Taj dan ništa mi nisu dali jesti. Proveo sam noć u zatvoru. Oduzeli su mi sve stvari i od toga dana više ništa nisam čitao. Nisu mi dali da čitam novine tako da ništa više nisam znao. Nisam znao što se događa u Međugorju ni oko Međugorja – govori fra Jozo dodajući kako bi ipak tu i tamo nešto doznao, kao kada mu je nakon nekoliko mjeseci u zatvoru prišao čuvar i, tiho otvarajući vrata njegove ćelije, rekao: “Moja je majka hodočastila u Međugorje.”
– U tom sam trenutku shvatio da se sve nastavlja. Tako sam bio sretan. Toga stražara kasnije sam krstio – prisjeća se fra Jozo koji mjesecima u zatvoru nije imao nikakvog kontakta ni s kim izvana. Osim kada je jednom vidio svoju sestru Fabijanu, koja je bila časna sestra i danima je u habitu štrajkala pred zatvorom dok joj nisu dopustili susret. No mogli su se samo vidjeti jer je između njih bio stakleni zid.
Saslušavali su ga u svako doba dana i noći. Ismijavali, rugali mu se, bjesnili na njega, dovodili mu svakakve svjedoke, od kojih većinu nije ni poznavao.
– Moraju svjedočiti. Neki su odbijali svjedočiti protiv mene te su svjedočili za mene. Grgo Kozina im je rekao: “Mi nismo nikad imali takvog fratra. On je najbolji fratar kojega smo imali.” Njega su, naravno, prekinuli u svjedočenju – govori fra Jozo Zovko svjedočeći i to da su se u zatvoru događale i neke misteriozne i neobjašnjive stvari, poput onih da su mu se stalno otključavala vrata ćelije, tj. da ih nitko nije mogao do kraja zaključati.
– To je nešto što ja ne bih znao protumačiti, nisam to promatrao kao poseban fenomen. Sjećam se toga velikog čuvara. Imao je jedan ključ koji je sve otvarao. Kad se otvaraju zatvorska vrata, bilo koja vrata da se otvaraju, to tako zvoni da čuješ težak, užasan, porazan zvuk. Zastrašujući zvuk. Onako kao na strelištu kad čuješ hice. Kad se vrata ćelije otvaraju, cijeli prostor odzvanja… Čuješ prvo bravu, pa drugu, treću… Te brave tako razlamaju tišinu da to stvarno djeluje zastrašujuće na zatvorenika – kaže fra Jozo dodajući kako je bilo dana kad se njegova brava nije dala zaključati, što je čuvare uzrujavalo, ali njega nimalo nije diralo.
O tim njegovim zatvorskim danima u svojoj knjizi „Moje će srce pobijediti“ piše i vidjelica Mirjana Dragičević Soldo, koja je tada, kao i ostali vidioci, teško doživjela fra Jozino uhićenje.
“Kada sam ga otišla posjetiti, nije govorio o zatvoru. Je li osjećao traume u svezi s vremenom koje je tamo proveo, uspješno je skrivao, iako su ožiljci na njegovu licu ukazivali na to kako je prošao jedno nasilnije iskustvo od onoga što je sugerirao njegov osmijeh. Bila sam se molila za fra Jozu svaki dan, a i izgledalo je kako su priče koje sam slušala o njegovu tamnovanju potvrđivale da ga je Gospa zaštitila, kao što je i bila obećala. Bio je u zatvoru s ubojicama, lopovima i različitim vrstama kriminalaca o kojima se samo čuje u vijestima. Stražari su ga batinali i vrijeđali, silili su ga na težak fizički rad, a i namjerno su među zatvorenicima širili strašne neistine o njemu. No fra Jozo čvrsto se držao svoje vjere i nikada nije zanijekao ono za što je vjerovao da se događalo u Međugorju. Zatvorenici, među kojima je bilo mnogo nevjernika, te muslimana i pravoslavaca, počeli su primjećivati nešto posebno u svezi s njime pa su ga počeli ispitivati o Bogu. On im je govorio o Gospi, o Međugorju i o Isusovu milosrđu. Fra Jozo je kasnije govorio kako je bio sretan i spokojan u zatvoru jer je imao prigodu dovesti neke nesretne ljude k Isusu. Najveća patnja je bila ta što nije imao svoju Bibliju, svoju krunicu ili dopuštenje slaviti sv. misu”, piše Mirjana Dragičević Soldo dodajući kako su ga se ubrzo neki zatvorski čuvari počeli bojati tvrdeći kako su viđali neka čudna svjetla u njegovoj ćeliji i kako bi mnogo puta ujutro pronašli vrata njegove ćelije neobjašnjivo otključana.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Fra Jozo kasnije je otkrio kako mu se Gospa ukazivala dok je bio u zatvoru, no nikada nije detaljnije govorio o tim susretima. To su bili privatni susreti, zaključio je, susreti koji su mu pružali veliku utjehu. Čak i nakon što je pušten na slobodu komunisti su ga nastavili uznemiravati, ali je on i dalje ostao nepokolebljivi zagovornik Međugorja, piše vidjelica Mirjana.
Na izravno pitanje u knjizi „Susreti s fra Jozom“ o ukazanjima u zatvoru fra Jozo je rekao da je to istina.
– Zatvor je bio jedno veliko i čudno iskustvo. To je mukotrpno isto kao da si u blatu. Nemaš ti kuda, u blatu si. Ja jesam bio fizički zatvoren, fizički sam trpio, ali ja sam duhovno bio sretan, sretan i spokojan. Vjera, razumiješ li? Znaš, osjećao sam da imam most za te močvare, da se kroz to sve ja ne kaljam, da tu prolazim čist. Ja sam bio sretan. Osjećao sam da mogu pridobiti nekoga za Isusa i učiniti ih vjernicima, govoriti o Isusu. Radi se o tisućama ljudi – govori fra Jozo koji je ponekad i ispovijedao u zatvoru.
– Ljudi su dolazili da me vide i da razgovaraju sa mnom. Ja sam promatrao taj svijet na posve drugačiji način nego oni sami sebe. To su ljudi očajni, frustrirani, ljudi bez nade. Nekada ljudi koji su ostavili sve svoje drage, koji su se bavili kriminalom, ili su bili nasilnici. Sve je to proradilo kasnije u mojoj glavi i u mom srcu. Njima je trebala utjeha – kaže fra Jozo prisjećajući se jednoga pravoslavca koji je došao u zatvor kao sekretar partije, a ujak mu je bio veliki komunist, Cvijetin Mijatović, no on je završio u zatvoru jer je pokrenuo srpsko pitanje.
– On je jednostavno slušao svim srcem kada sam govorio o Isusu, o Bogu, osvetom Franji, o evanđelju. Počeo je razmišljati, diviti se. Kada je završio svoju robiju, otišao je na Atos u Grčkoj i tamo živio u velikom pravoslavnom samostanu. Odlazi biti monah, zamonašio se! – svjedoči fra Jozo.
No bilo je i neugodnih i opasnih situacija za njega jer su čuvari huškali zatvorenike protiv njega, no on je odlučio biti miran i živjeti i u zatvoru kao svećenik. Kada je to vidjela zatvorska uprava, kako bi mu ugrozila život, odredila mu je teški rad u pilani.
– U toj pilani, zagušljivoj i bez prozora, trebalo je rezati i tovariti velike balvane. Sve se to radilo na zastarjelim strojevima bez ikakvih zaštitnih mjera. Moglo se tu vrlo lako izgubiti prst, ruka, noga. U zatvoru si posve nezaštićen i, ako imaš nesreću i ostaneš bez prsta, bez ruke, bez noge, tko te pita – prisjeća se fra Jozo dodajući da je bilo i zatvorenika koji su bili silno solidarni s njime, poput jednog muslimana Muje, koji nije mogao trpjeti kako čuvar  vrijeđa i ponižava fra Jozu Zovka pa mu je rekao: „Zemljače, kaži ako hoćeš da ga ubijem.“
– On je to ozbiljno mislio jer je vidio da taj , čuvar, mene vrijeđa i da sve čini da se ozlijedim ili poginem. I vidiš, taj musliman meni govori: „Ja ću ga ubiti!“ I da znaš, on bi to kao od šale učinio! On je osjećao nepravdu koja je mi je bila nanošena – govori o svojim zatvorskim danima fra Jozo, kojega su ipak ranije od predviđenog pustili iz zatvora.
– Osuđen sam na tri i pol godine zatvora na sudu u Mostaru. U Sarajevu je kazna smanjena na dvije godine, dok je u Beogradu kazna smanjena na godinu i pol. Čak je bila tražena i smrtna kazna! Pisali su parole po zidovima duž ceste u kojima se tražila smrtna kazna! Ali bilo je i velikih pritisaka iz svijeta da se kazna ukine. Govorilo se o političkom progonu – govori fra Jozo koji, kada je izašao iz zatvora, nije želio da itko dođe po njega.
– Htio sam ići javnim prijevozom. Pitao sam jednog prolaznika za autobusni kolodvor. Sjeo sam u autobus za Sarajevo, a potom za Mostar. Kad sam došao u Bijelo polje (dio Mostara), bila je puna cesta časnih sestara, fratara… Autobus je zatrubio, pozdravio ih, a ja sam tu izašao. Već je bila večer kad sam stigao u samostan u Bijelom polju. Sve su me sestre čekale. Ondje je živjela i moja sestra Fabijana. Pozdravio sam se sa svima i potom smo otišli u kapelicu, moliti, častiti Boga. Slaviti svetu misu. Koja radost… Neopisivo! Puna crkva sestara. Pune oči, duša puna boli i sućuti, ali i velika zadovoljština. To je bila moja prva misa od 16. kolovoza 1981. – kaže fra Jozo koji se nakon toga javio biskupu u Mostar te svome provincijalu, koji mu je rekao kako je župa u Međugorju zauzeta i kamo će sada.
Poslan u župu bez telefona
– Ne bojim se, Bog će providjeti. Neće biti problema – odgovorio mu je fra Jozo, koji je nakon kratkog vremena dobio župu Bukovicu, u kojoj nije bilo ni telefona ni puta, bez svega, kako je rekao, no u nju su, usprkos tome, počeli hrliti hodočasnici iz cijeloga svijeta kako bi se susreli s njime. Dakako, bilo mu je teško što se nije mogao vratiti u Međugorje.
– Bilo je to trpljenje, moje unutarnje trpljenje koje me nije rušilo, nego možda ponijelo jednim drugim putem, a to je: Međugorje jest i Međugorje bi trebalo biti tamo gdje sam ja. Ako ja živim poruke i ako ja svjedočim poruke, onda ja ostvarujem Međugorje. I uzeo sam sebi u zadatak: gdje budem, moram stvoriti klimu Međugorja. U svakoj sredini, u župi, u srcima ljudi, svjedočio je fra Jozo Zovko tada, prije točno 36 godina, a njegove su se ondašnje riječi i obistinile jer je Međugorje doista ondje gdje je on. Bez obzira na to radi li se o zagrebačkoj Dubravi, gdje sada živi u samostanu hercegovačkih fratara ili u samostanu na otočiću Badiji, gdje je odlučio proslaviti svoju zlatnu misu. Opet fizički daleko od Međugorja, sada zbog crkvene zabrane, ali s Međugorjem u srcu i molitvama.
Na vrh Go down
VBČ
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
VBČ


Veteran Foruma SP
Forumska Spomenica 2009 FS
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 14533
ČLAN OD: : 2009-05-01

Mariologija - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Mariologija   Mariologija - Page 6 Icon_minitime13.08.18 10:55

Mostarski biskup: Nijedno ukazanje Gospe nije vjerodostojno!

Mostarsko-duvanjski biskup Ratko Perić poručio je apostolskom vizitatoru za Međugorje, poljskom nadbiskupu Henryku Hoseru kako drži da su ukazanja Gospe u Međugorju "nevjerodostojna", objavila je u ponedjeljak biskupija.

>>>SLOBODNA DALMACIJA

_________________
Inta ilaahi, inta abuye, Inta habibi wikullil muna...
Na vrh Go down
https://jna-sfrj.forumbo.net
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Mariologija - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Mariologija   Mariologija - Page 6 Icon_minitime15.08.18 18:05

Na današnji dan, 15. kolovoza - blagdan Velike Gospe ili svetkovina Uznesenja Blažene Djevice Marije na nebo.
Vjernici se prisjećaju dogme da je Blažena Djevica Marija dušom i tijelom po završetku zemaljskog života uznesena u slavu neba u društvo svog uskrslog sina Isusa Krista.
Bladgan danas obilježavaju i anglikanci i luterani, ali bez službenog spominjanja riječi "uznesenje". SPC slavi blagdan Velike Gospojine ili Uspenje Presvete Bogorodice 28. kolovoza. Pravoslavne crkve koje koriste novi kalendar ovaj blagdan obilježavaju 15.08.
Današnja procesija sa slikom Čudotvorne Gospe Sinjske u Sinju:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
VBČ
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
VBČ


Veteran Foruma SP
Forumska Spomenica 2009 FS
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 14533
ČLAN OD: : 2009-05-01

Mariologija - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Mariologija   Mariologija - Page 6 Icon_minitime15.08.18 21:42

.

Sukladno Crkvenom otcu Epifaniju Salamijskomu ( 315 - 403 ) koji je rodom iz Sv. Zemlje, gdje je i živio i jako dobro poznavao rano kršćanstvo, ne zna se ni kada, ni gdje, ni na koji način je okončala život sluškinja Gospodnja Marija (Adversus haereses 78,11.24.).

Tek od 528 godine u Bizantu se počinje slaviti uzdignuće Marijino na nebo, a na dan kad je Car Mauricije pobijedio Perzijance 15. augusta.

U Svetom Pismu ne nalazimo ništa o tome, pa je to samo jedna od dogmi koje je Crkva uvela na temelju predanja. Za suditi je da se ovo vjerovanje razvilo tek krajem četvrtoga i početkom petoga stoljeća. Nema dokaza da ga je rana Crkva poznavala.

_________________
Inta ilaahi, inta abuye, Inta habibi wikullil muna...
Na vrh Go down
https://jna-sfrj.forumbo.net
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Mariologija - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Mariologija   Mariologija - Page 6 Icon_minitime16.08.18 15:55

Jučerašnja procesija za Veliku Gospu u Kaštel Novom je interesantna jer su u pratnji bili i rimski vojnici.
Ujedno se slavila Gospa od Stomorije.
Nedaleko, u zapadnom dijelu Kaštelanskog polja napravljen je Biblijski vrt Gospe od Stomorije...

[You must be registered and logged in to see this link.]

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
VBČ
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
VBČ


Veteran Foruma SP
Forumska Spomenica 2009 FS
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 14533
ČLAN OD: : 2009-05-01

Mariologija - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Mariologija   Mariologija - Page 6 Icon_minitime16.08.18 16:17

Oblik pučke pobožnosti kako to Crkva voli nazvat.

_________________
Inta ilaahi, inta abuye, Inta habibi wikullil muna...
Na vrh Go down
https://jna-sfrj.forumbo.net
PORUCNIK
Pukovnik
Pukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10461
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 62
M(j)esto Bijelo Polje

Mariologija - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Mariologija   Mariologija - Page 6 Icon_minitime16.08.18 19:38

Koliko znam, Rimljani tog doba su je progonili, kao i ostale sledbenike Hristovog učenja. Liči na reviziju vjere scratch

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Mariologija - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Mariologija   Mariologija - Page 6 Icon_minitime16.08.18 19:54

PORUCNIK (citat):
Koliko znam, Rimljani tog doba su je progonili, kao i ostale sledbenike Hristovog učenja. Liči na reviziju vjere scratch

Ne misli se samo na Rimljane 'tog doba', a pojam Rimsko Carstvo je vrlo rastezljiv, a odnosi se i na Bizant sve do 1461.
Rimski car Konstantin I. Veliki, rođen u Naissusu, (danas Niš), je 313. godine priznao kršćanstvo kao ravnopravnu vjeru u carstvu Milanskim ediktom (ne još jedinu), pa možemo tu godinu uzimati kao prestanak progona kršćana, iako ga je još ponegdje bilo.
U istočnom kršćanstvu je ovaj car i svetac.
380. uredbom cara Teodozija I. kršćanstvo je postalo državnom religijom u Rimskom Carstvu, te nešto kasnije kršćani počinju progoniti i zabranjivati starije politeističke religije.

Prethodni, nama poznati car Dioklecijan, najviše zbog njegove palače, je bio jedan od zadnjih koji je progonio kršćane (mučenje, ubijanje), pa da netko kaže da su na slici njegovi vojnici, onda ne bi povijesno baš štimalo.
To s rimskim carevima nije ni najjednostavnije jer su u nekim periodima istovremeno vladala po četvorica.

Na vrh Go down
PORUCNIK
Pukovnik
Pukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10461
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 62
M(j)esto Bijelo Polje

Mariologija - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Mariologija   Mariologija - Page 6 Icon_minitime16.08.18 20:49

Max Blitz (citat):
PORUCNIK (citat):
Koliko znam, Rimljani tog doba su je progonili, kao i ostale sledbenike Hristovog učenja. Liči na reviziju vjere scratch

Ne misli se samo na Rimljane 'tog doba', a pojam Rimsko Carstvo je vrlo rastezljiv, a odnosi se i na Bizant sve do 1461.
Rimski car Konstantin I. Veliki, rođen u Naissusu, (danas Niš), je 313. godine priznao kršćanstvo kao ravnopravnu vjeru u carstvu Milanskim ediktom (ne još jedinu), pa možemo tu godinu uzimati kao prestanak progona kršćana, iako ga je još ponegdje bilo.
U istočnom kršćanstvu je ovaj car i svetac.
380. uredbom cara Teodozija I. kršćanstvo je postalo državnom religijom u Rimskom Carstvu, te nešto kasnije kršćani počinju progoniti i zabranjivati starije politeističke religije.

Prethodni, nama poznati car Dioklecijan, najviše zbog njegove palače, je bio jedan od zadnjih koji je progonio kršćane (mučenje, ubijanje), pa da netko kaže da su na slici njegovi vojnici, onda ne bi povijesno baš štimalo.
To s rimskim carevima nije ni najjednostavnije jer su u nekim periodima istovremeno vladala po četvorica.

Mislio sam na vrijeme Marijinog života i smrti. Pri obilježavanju Uskrsa, "rimski vojnici" igraju uloge onih koji su pospali u vrijeme otvaranja groba. A ovdje djeluju kao počasna straža.

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Mariologija - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Mariologija   Mariologija - Page 6 Icon_minitime16.08.18 21:10

PORUCNIK (citat):
Mislio sam na vrijeme Marijinog života i smrti. Pri obilježavanju Uskrsa, "rimski vojnici" igraju uloge onih koji su pospali u vrijeme otvaranja groba. A ovdje djeluju kao počasna straža.

Koje je točno povijesno, bolje reći vjersko utemeljenje i od kada se prakticira baš ta tradicija prisutnosti rimskih vojnika uz procesiju s Marijinom slikom, ne znam, ali nije od prije 6. stoljeća.

Dioklecijana sam spomenuo jer je možda jedna od prvih asocijacija na Rimsko Carstvo kod nas, a posebno u ovo turističko doba je njegov lik, i ostala scenografija poput vojnika vrlo prisutna u Splitu i oko Splita.
Eto, kako rekoh možda će netko pomisliti da su i ovo Dioklecijanovi vojnici, a ne mogu biti.

Na vrh Go down
Brkakougar
Podporučnik
Podporučnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1557
ČLAN OD: : 2015-01-15

Mariologija - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Mariologija   Mariologija - Page 6 Icon_minitime16.08.18 21:14

Rimljanima treba oprostiti, nisu znali sta rade.
Na vrh Go down
PORUCNIK
Pukovnik
Pukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10461
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 62
M(j)esto Bijelo Polje

Mariologija - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Mariologija   Mariologija - Page 6 Icon_minitime16.08.18 21:34

Max Blitz (citat):

Koje je točno povijesno, bolje reći vjersko utemeljenje i od kada se prakticira baš ta tradicija prisutnosti rimskih vojnika uz procesiju s Marijinom slikom, ne znam, ali nije od prije 6. stoljeća.

Dioklecijana sam spomenuo jer je možda jedna od prvih asocijacija na Rimsko Carstvo kod nas, a posebno u ovo turističko doba je njegov lik, i ostala scenografija poput vojnika vrlo prisutna u Splitu i oko Splita.
Eto, kako rekoh možda će netko pomisliti da su i ovo Dioklecijanovi vojnici, a ne mogu biti.

I ja sam sklon da sumnjam da se prije Konstantina nosila bilo čija slika.

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness


PORUCNIK: komentar modifikovan dana: 05.09.18 5:10; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Mariologija - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Mariologija   Mariologija - Page 6 Icon_minitime16.08.18 21:37

PORUCNIK (citat):
Mislio sam na vrijeme Marijinog života i smrti. Pri obilježavanju Uskrsa, "rimski vojnici" igraju uloge onih koji su pospali u vrijeme otvaranja groba. A ovdje djeluju kao počasna straža.

Možda te još nešto buni, a buni i mene, jer je komplicirano.

Ovdje se ne slavi Marijino uskrsnuće, koje je vezano samo za Isusa pod tim imenom i na taj način, već kako katolici nazivaju, Uznesenje, pravoslavni Uspenje, a koliko sam ja shvatio katolici ostavljaju čak otvorenom mogućnost da je Marija otišla na nebo kao živa.
Protestanti i to ne svi, ovaj dan slave Mariju (Mary) kao takvu bez ovih dilema kako je otišla na nebo.
A kada je i kako Marija umrla (ako je), koje godine, ne zna se, ne piše ni u jednom izvoru.

Na vrh Go down
PORUCNIK
Pukovnik
Pukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10461
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 62
M(j)esto Bijelo Polje

Mariologija - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Mariologija   Mariologija - Page 6 Icon_minitime16.08.18 21:47

Max Blitz (citat):
PORUCNIK (citat):
Mislio sam na vrijeme Marijinog života i smrti. Pri obilježavanju Uskrsa, "rimski vojnici" igraju uloge onih koji su pospali u vrijeme otvaranja groba. A ovdje djeluju kao počasna straža.

Možda te još nešto buni, a buni i mene, jer je komplicirano.

Ovdje se ne slavi Marijino uskrsnuće, koje je vezano samo za Isusa pod tim imenom i na taj način, već kako katolici nazivaju, Uznesenje, pravoslavni Uspenje, a koliko sam ja shvatio katolici ostavljaju čak otvorenom mogućnost da je Marija otišla na nebo kao živa.
Protestanti i to ne svi, ovaj dan slave Mariju (Mary) kao takvu bez ovih dilema kako je otišla na nebo.
A kada je i kako Marija umrla (ako je), koje godine, ne zna se, ne piše ni u jednom izvoru.

Znam da Marija nije uskrsnula, kao što znam da joj rimski lgionari nisu odavali nikakvu počast, bar u prvom vijeku.

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
VBČ
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
VBČ


Veteran Foruma SP
Forumska Spomenica 2009 FS
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 14533
ČLAN OD: : 2009-05-01

Mariologija - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Mariologija   Mariologija - Page 6 Icon_minitime16.08.18 22:36

_

Sveta Katolička i Apostolska Crkva Istoka naučava da je sluškinja Gospodnja Marija bila
samo majka Krista, onog čovječijeg u Kristu. Stoga čitav teološki brimborij oko Marije otpada. Nikakva posebna grana u vidu mariologije nije potrebna.

_________________
Inta ilaahi, inta abuye, Inta habibi wikullil muna...
Na vrh Go down
https://jna-sfrj.forumbo.net
gerard ford
Podporučnik
Podporučnik



Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1636
ČLAN OD: : 2014-03-12
M(j)esto Jaska

Mariologija - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Mariologija   Mariologija - Page 6 Icon_minitime04.09.18 23:46

[You must be registered and logged in to see this image.]

 Preveo medjugorje-info.com/lalucedimaria.it 21 Siječanj 2018
 

JOŠ JEDNO ČUDO U MEĐUGORJU Dječak ozdravio od tumora nakon molitve međugorske vidjelice, liječnici ne nalaze objašnjenja



Vicka je molila i tumor na srcu dječaka je nestao, liječnici ne nalaze objašnjenja.
Dariu se u dobi od devet godina javljaju simptomi netipični za zdravo dijete njegove dobi.

Vicka moli nad bolesnim dječakom i ono sto je uslijedilo zaista je nevjerovatno, vidjelica iz Međugorja čiji je poziv upravo moliti za bolesne, to čini sa silnom ljubavlju, predanjem i snažnom vjerom. Više o Vicki pročitajte OVDJE.
Alessandro, otac malenog Daria, pripovijeda još uvijek duboko dirnut, iako je od toga sudbonosnog dana koji se sad već trajno urezao u njegovo pamćenje prošlo nekoliko mjeseci.

Zabrinuti roditelji vode ga na dodatne pretrage. Rezultati tih pretraga su uznemirujući i slijedi dijagnoza koju nikad ne bi želio čuti niti jedan roditelj, piše talijanski portal La Luce di Maria.

Maleni Dario boluje od vrlo rijetkog tumora na srcu, koji se u nekim okolnostima očituje tek pri iznenadnoj smrti oboljelog.

Postoji rizik pada u očaj pokusavajući razuvjeriti roditelje koji gube svojeg ljubljenog sina.




Ne može tu pomoći niti medicina niti istraživanje, i što čovjeku onda preostaje nego se uhvatiti svega za što se može uhvatiti.

Rastužuje pomisao da ćes se uskoro morati odreći osobe koja ti je najdraža i najdragocjenija u životu.

Tako počinje duga kalvarija za malenog Daria i njegove roditelje koji su proputovali cijelu Europu u potrazi za nekim tko će im moći vratiti nadu. No u cijeloj Europi ne postoje klinike adekvatno  opremljene za  praćenje ovog vrlo rijetkog slucaja, pa ne preostaje drugo nego okrenuti se vjeri i molitvi, što nije neznačajno, sve dok im jednoga dana njihov obiteljski prijatelj ne ispriča o Međugorju, točnije o Vicki, jednoj od vidioca koja je prosvijetljena od Blažene Djevice Marije a moli upravo za bolesne.

Stigavši u Međugorje susreću se s Vickom koja ih prima u jednoj sobici i intenzivno moli nad Dariom, privijajući ga čvrsto uza se s toliko ljubavi.  U tom trenutku imali smo osjećaj da se Gospa brine o nama, priča dirnuti Alessandro.
Vrativši se iz Međugorja dočekala ih je lijepa vijest.

Sicilija je odlučila donirati 400 000 eura potrebnih za Darijevu operaciju u Americi
Čim su onamo stigli Dario biva podvrgnut preliminarnim pretragama kako bi ga se moglo operirati. Na operaciji ce biti podvrgnut kirurškoj intervenciji na otvorenom srcu.
Nakon samo četiri sata operacije kirurg na čelu medicinskog tima prekida operaciju dajuci potresnu izjavu.
Tumoru nema ni traga, kao da ga nikada nije ni bilo, nemam što operirati, dječak je zdrav! Čudo!."
Pogledajte i video prilog dostupan na talijanskom.

Preveo medjugorje-info.com/lalucedimaria.it
Na vrh Go down
gerard ford
Podporučnik
Podporučnik



Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1636
ČLAN OD: : 2014-03-12
M(j)esto Jaska

Mariologija - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Mariologija   Mariologija - Page 6 Icon_minitime16.01.19 12:23

[You must be registered and logged in to see this link.]

Bogu hvala!
Na vrh Go down
gerard ford
Podporučnik
Podporučnik



Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1636
ČLAN OD: : 2014-03-12
M(j)esto Jaska

Mariologija - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Mariologija   Mariologija - Page 6 Icon_minitime18.01.19 14:12

[size=35]Slijepa žena progledala u Međugorju i čula Sotonu: Evo što joj je rekao![/size]

Dan prije čudesnog ozdravljenja, Sotona ju je pokušao spriječiti u tome, evo kako


Ovo je prekrasno svjedočanstvo ozdravljenja iz Međugorja, slijepe žene koja je progledala. Međutim, ono sadrži i nešto uznemirujuće, susret s glasom sotone koji ju je želio omesti i spriječiti je da primi tu milost. Riječi koje joj je rekao važne su jer ih svakodnevno govori svima koji traže milost od Boga. Ova žena nije ga poslušala, ali tko zna koliko je onih koji jesu!
Pročitajte svjedočanstvo:
U subotu 16. listopada 2010., četrdeset i šest osoba, većim dijelom iz župe sv. Franje Saleškoga i sv. Terezije, pošlo je na privatno hodočašće u Međugorje. Bilo je to naše dvadeseto privatno hodočašće, koje se dogodilo u vrijeme kad smo obilježavali dvadesetu obljetnicu osnivanja molitvene skupine Kraljice Mira. Za našu skupinu bila je to predivna prigoda zahvaliti Gospodinu, jer je Marija svakoga od nas vodila za ruku i podržavala usprkos poteškoćama na koje smo nailazili tijekom tih dvadeset godina.
Doista, sotona ne podnosi Djevicu Mariju, pa zato i mrzi molitvene skupine koje ona tako žarko želi potaknuti u svim župama. Po Božjoj milosti, mi smo ostali vjerni i svakoga smo se ponedjeljka okupljali na molitvu, meditaciju otajstava Kristova života, popraćenu porukama koje je Marija dala svijetu, i koje još uvijek daje svakoga mjeseca u Međugorju.
Dva smo dana proveli u autobusu moleći i upoznajući se s događajima koji se odvijaju od 1981. do danas. U Međugorje smo stigli u nedjelju navečer oko 20 sati. U ponedjeljak 18. listopada, po kišnom vremenu ali s radošću u srcu uspeli smo se skliskim stazom na Brdo ukazanja. Svi su svima pomagali. Među hodočasnicima bile su i Joëlle, potpuno slijepa pedesetogodišnjakinja, njezina dvanaestogodišnja kćer Vinciane, kao i njihova uvijek skromna i nasmiješena prijateljica Claudia, koja je Joëlle posvuda pratila s ljubavlju i pažnjom. Joëlle je bila sretna, činilo se da lebdi preko kamenitih puteljaka. Pred Gospinim kipom izgovorila je predivnu molitvu punu ljubavi i povjerenja u nebesku Majku. Cijela skupina na brdu je ostala dvadesetak minuta u tišini, zatim zajedno sišla, da bi se svi opet našli u 17 sati u crkvi sv. Jakova na večernjem molitvenom programu.
Tu se Joëlle dogodilo nešto čudno: osjetila je kako je neka ruka guši – a upravo je bila primila sv. pričest – i čula kako joj neki predbacujući glas prigovara: „Htjela si imati dijete – dobila si kćer. Tražila si posao – dobila si ga. Dosta je sada, hoćeš li konačno zašutjeti? Kad je hladno imaš topli stan, kad si gladna uvijek imaš nešto u tanjuru, kad sniježi imaš toplu odjeću, hoćeš li konačno zašutjeti, sada je već stvarno dosta?!“
Joëlle je bila duboko uznemirena. Iste je večeri o tome razgovarala s vlč. Fabijanom, koji joj je rekao da je sam Bog u hostiji, da nam On želi dobro, i da to sigurno ne dolazi od Njega. Rekao joj je neka se moli Bogu, i neka ga moli da uzmogne činiti Njegovu volju. To ju je smirilo.
Sutradan, 19. listopada, odlučili smo moliti Križni put, uspinjući se sve do velikog križa na brdu Križevcu. Starije osobe i Joëlle molili su Križni put s vlč. Olivierom u dolini, dok se skupina pod laganom kišom, i na još skliskijem i težem terenu nego prethodnoga dana, uspinjala na Križevac. Pred svakom smo postajom dugo molili na sve naše nakane. Luc nam je predložio da se u molitvi sjedinimo s malom skupinom koja nije mogla na brdo s nama, i da Križni put napose prikažemo za Joëlle, da za nju molimo posebne milosti – zašto ne i iscjeljenje – budući da Bogu ništa nije nemoguće. Bio je to vrlo intenzivan Križni put, bila je to duboka molitva u kojoj smo razmatrali sve kristove patnje koje je prikazao za naše grijehe. Trajao je od 9 do 15 sati. U 17 sati ponovno smo se svi našli u međugorskoj župnoj crkvi na večernjem programu.
Tu se dogodilo veliko čudo. U trenutku kad je Joëlle primila sv. Euharistiju, vidjela je svećenika i njegovu bijelu albu. Sva iznenađena, pogledala je uvis i primijetila svjetiljke, visoki strop crkve, vitraje. Kao da je bila izbačena iz svojeg crnog omotača, i osjećala se loše. Rekla je Claudiji, koja je stajala uz nju: „Molim te, izvedi me odavde, ne osjećam se dobro“. Kad su izašle, Joëlle je rekla Claudiji: „Vidim svjetlo!“ Pošle su prema sakristiji odakle je upravo izlazio vlč. Olivier. Upitao ih je: „Pa što vi ovdje radite?“ Joëlle mu je odgovorila: „Ja vidim!“ Duboko ganut, vlč. Olivier im je predložio neka se vrate u crkvu gdje je upravo završavala treća krunica. Ljudi su izašli iz crkve, a mi smo okružili Joëlle. Svećenik, kao pravi pastir, predložio joj je neka zahvali Gospodinu, pa su zajedno pošli prema stepenicama pred glavnim oltarom, kleknuli i zahvalili Bogu za veliki dar koji joj je upravo udijelio.
Ta nas je gesta podsjetila na odlomak iz Evanđelja u kojem je Isus iscijelio deset gubavaca, od kojih se samo jedan vratio zahvaliti mu. Poslije toga pošli smo prema Gospinu kipu da i njoj zahvalimo za njezin zagovor. Zatim smo se vratili u pansion. Nekoliko žena iz Italije, kao i neki hodočasnici iz Plymoutha ispričali su nam da su se nalazili iza Joëlle dok je primala pričest, i da je iz nje zračio snažan miris ruža. Joëlle nam je poslije priznala da ju je taj miris ruža pratio danima i da traje. Vincianne, koja je bila na Misi, u međuvremenu se već bila vratila u pansion pa nije znala kakvu je milost primila njezina majka. Treba naglasiti da Joëlle nikada očima nije vidjela svoju kćer, budući da je slijepa već 42 godine.
Vlč. Olivier, presretan, otrčao je u pansion i pozvao sve ljude da siđu u predvorje jer im želi priopćiti jednu dobru vijest. Kad je stigla Joëlle, svi su hodočasnici već bili okupljeni. Joëlle je ušla, ugledala svoju kćer i rekla joj: „Oprala si kosu?“ Vinciane, ne primjećujući ništa, odgovori: „Ma jesam“, te upita: „A zašto smo svi morali sići ovamo?“ Joëlle odvrati: „Zar ne vidiš na meni nikakvu promjenu?“ Vinciane pogleda i kaže: „Ne“. „Pogledaj bolje“, reče joj mama, a Vinciane uzvike: „Ti vidiš!“ Koje ganuće! Od radosti pale su jedna drugoj u zagrljaj i tako ostale nekih pet minuta. Vinciane nam je poslije priznala: „Nisam prestajala moliti da se mami vrati vid, i rekla sam Mariji da ne ću otići iz Međugorja dok ona ne progleda“.
Koja predivna vjera! Marija čuje vapaje svoje djece. Cijela je skupina bila presretna i molitvom zahvaljivala Gospodinu i Njegovoj Majci Mariji. Iako je već bilo deset sati navečer, s Joëlle na čelu pošli smo na Plavi križ, na mjesto gdje se Gospa redovito ukazuje Mirjani i Ivanu.
Ne mogu sakriti duboku radost koju osjećamo, radost što smo primili taj dragocjeni znak koji nam je Marija dala za dvadesetu obljetnicu postojanja naše molitvene skupine. To je doista znak koji nam daje Marija, naša Majka, znak koji nam pomaže da ustrajemo.
Marija nas vodi, osnažuje, drži nas za ruku, ljubi nas i želi da se po molitvenim skupinama šire i žive poruke koje nam daje već skoro trideset godina. Kad pođemo na hodočašće u Međugorje, krećemo u Marijinu školu po kojoj nas ona vodi svom Sinu Isusu.
„Ljudima je to nemoguće, ali Bogu je sve moguće“ (Mt 19,26).

Christiane Claessens
Na vrh Go down
arcibald01
Poručnik
Poručnik
arcibald01


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2963
ČLAN OD: : 2013-12-19

Mariologija - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Mariologija   Mariologija - Page 6 Icon_minitime18.01.19 17:19

gerald, pa ti te slepe, ki spregledajo, tiste s tumorjem, ki v Međugorju izgine sam od sebe, invalide, ki v trenutku ko pridejo v Međugorje niso več invalidi, da ne naštevam dalje, osebno poznaš? Ali pa je to v stilu, "ko smo bili v gostilni nam je Štefek, ko je spil 5 litrov vina, to povedal"
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Mariologija - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Mariologija   Mariologija - Page 6 Icon_minitime25.03.19 19:04

Uskoro ćemo saznat što je sve točno bilo...

Vidjelica Vicka čeka Gospino odobrenje da objavi njezin životopis

Vidjelica Vicka Ivanković-Mijatović iz Bijakovića-Međugorja završila je Gospin životopis u kojem će biti prikazan čitav Njezin zemaljski život od rođenja do uznesenja na nebo, potvrdila je sama Vicka.

Radi se o tri bilježnice koje su već duže vrijeme gotove, no sada Vicka od Gospe čeka odobrenje, odnosno vrijeme kada će ih objaviti. Knjiga će prvo biti tiskana na hrvatskome jeziku na kojemu se Gospa Vicki i obraća, a zatim i na svim ostalim svjetskim jezicima. Kako je izjavila sama Vicka, njoj se Gospa ukazuje svaki dan od 20 do 7 sati, a u zadnje je vrijeme Gospa na poseban način zabrinuta za mlade i obitelji, koji se nalaze u jako teškoj situaciji. Vicka smatra kako im mi možemo pomoći svojom ljubavlju i molitvom srca.

[You must be registered and logged in to see this link.]

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
gerard ford
Podporučnik
Podporučnik



Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1636
ČLAN OD: : 2014-03-12
M(j)esto Jaska

Mariologija - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Mariologija   Mariologija - Page 6 Icon_minitime29.03.19 13:16

+
-
[size=35]MJESTO KOJE MIJENJA ŽIVOTE! Ateist i poznati novinar časopisa ‘Rolling Stone’ imao viziju u Međugorju![/size]

Po dolasku u Međugorje toliko ga je ismijavao da ga je vidjelica Mirjana izbacila iz svoje kuće, a tad se dogodilo....


Pisac, Randall Sullivan bivši je ateist te novinar popularnog časopisa Rolling Stoneu kojem je radio više od 20 godina. Također, autor je nekoliko knjiga između ostalog i knjige pod nazivom: Međugorje – detektiv čudesa, koja je nastala tako da je ovaj novinar išao u Međugorje s ciljem da ga ismije, i uvjeri se da ne postoje čuda. Međutim, kako se Bog i inače smije našim planovima, tako se i ovaj pomalo izjalovio. Ispalo je da je nakon puta u Međugorje ovaj novinar povjerovao u čuda ali i u Gospu te Katoličku crkvu i promijenio svoj život. On danas nije ateist, već uvjereni kršćanin, i to zato što je u Međugorju doživio mistično iskustvo.
Dogodilo se to za vrijeme uspona na brdo Križevac, nakon razgovora s vidjelicom Mirjanom. Kako svjedoči, razgovor je zbog njegove oholosti i bahatosti završio tako da ga je vidjelica doslovce izbacila iz kuće.
‘Bio sam zbunjen i imao slobodnog vremena i što ću, nego popeti se na Križevac. Bio je to nenormalno vruć dan. Nitko nije bio dovoljno lud da se tog popodneva penje na planinu pa sam išao sam,’ priča Sullivan koji je odmah na početku uspona svjedočio nečemu što ga je ostavilo bez daha.
‘Nebo je bilo bez i jednog oblaka, kao što sam već spomenuo, običan vrući dan. No, u jednom trenutku svjedočio sam najintenzivnijem nevremenu ikada u mom životu, ali bez mraka. Bila je to jedna vrsta svjetlosne oluje. Svijetlo je bilo toliko veliko, toliko nadnaravno i što je najbolje od svega toliko blizu meni da sam osjećao njegovu toplinu. Osjetio sam kao da je ta oluja samo radi mene. Bio je to trenutak kad sam prvi put u životu pomislio: Ok, možda je vrijeme da pomislim da Bog postoji – toliko me ta svijetlost prožela! Pomislio sam, dobro, ako Bog postoji moram stići do vrha bez obzira na oluju, to je moj put, te nastavio hodati.
Malo dalje, iako potpuno siguran da nikoga nije bilo na tom brdu odjednom sam čuo prekrasnu pjesmu na francuskom. Tada sam naišao na skupinu časnih sestara koje su klečale u blatu i pjevale kao anđeli dok je oluja kidala sve oko nas ali ne i nas – mi smo bili nedodirljivi. Gledajući njih kako kleče srce mi se napunilo radošću te sam i sam pao na koljena osjetivši snažnu potrebu za molitvom, prvi put u životu. Moram li vam reći da je već ta situacija di ja klečim i molim se Bogu kojeg sam ismijavao do prije samo sat vremena, bila čudo koje mi je promijenilo život. No, čudo tek dolazi.
Nakon molitve, nastavio sam s časnim sestrama prema vrhu, zaustavljajući se s njima na svakoj stanici križnog puta – moleći, sve dok nismo stigli do vrha. Tamo sam ugledao mladu ženu za koju nisam bio siguran postoji li, koliko je bila lijepa. Ona me tješila, prebacila je svoj plašt preko mojih ramena i stavila mi šešir na glavu. Imala je posebnu milost, kad sam je pogledao preplavio me nevjerojatan osjećaj mira. Počeo sam se smijati, ludo – od radosti. Zatvorio sam oči i u mislima analizirao sve što se sada dogodilo – svjetlosna oluja, pjesma anđela, redovnice, moja prva molitva, klečanje u blatu, mlada žena… bio sam tako radostan.
A onda sam otvorio oči. I shvatio da sam sam. Naime, na brdu nije bilo ni oluje, ni redovnica ni mlade žene. Shvatio sam da se dogodilo nešto nevjerojatno. Ja sam bio sam, a sve ovo bila je – vizija. Tresao sam se kad sam shvatio što mi se dogodilo. Nisam mogao vjerovati da ih nema. Počeo sam trčati nizbrdo u potrazi za redovnicama, mislio sam da su možda otišle ali nije ih bilo nigdje, nikoga. Trčao sam sve do grada i sve pitao za skupinu francuskih redovnica, ušao u svaki hotel potpuno izbezumljen. Ali ne, tog dana nitko nije znao ništa o redovnicama.
Tada sam opet kleknuo i prihvatio da je sve što sam doživio bilo mistično iskustvo samo za mene i od Boga koji me na ovaj čudesan način uvjerio da postoji, ne samo on već i čudesa koja mijenjaju ljudska srca. Čudesa koja sam došao u Međugorje opovrgnuti. Shvatio sam koliko je Bog velik kad je sve to pripremio poradi mene malog ateiste koji je došao u Međugorje potvrditi da čuda ne postoje. On je promijenio moj život iz temelja!
Molim vas vjerujete da Bog postoji i što je najvažnije od svega – on čini čuda – to vam danas želim reći!’ – poruka je Sullivana koji je o svom čudesnom iskustvu pričao svuda po svijetu a i u Oprah Showu.
Na vrh Go down
gerard ford
Podporučnik
Podporučnik



Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1636
ČLAN OD: : 2014-03-12
M(j)esto Jaska

Mariologija - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Mariologija   Mariologija - Page 6 Icon_minitime07.06.19 13:34

Jedno od narazglašenijih čudesa u Međugorju svakako je ozdravljenje malog Joshue o kojemu su izvještavale sve talijanske televizije i mnogi europski mediji. Riječ je o djetetu koje je posve zbunilo znanost čudesnim ozdravljenjem od mnoštva tumora. Osam mjeseci, dvogodišnji Joshua borio se protiv posljednjeg stadija raka koji ga je proveo kroz transplantaciju, 80 kemoterapija, 17 terapija radioterapijom. A kad ništa od toga nije uspjelo, njegovi roditelji koji uopće nisu katolici, odveli su ga u Međugorje. Vrativši se kući, testovi su pokazali kako je 19 tumora od 20 koliko je sveukupno imao, te metastaze po kostima nestalo, te je počeo čudesni oporavak malenog djetešca.
Liječnici su mu prije odlaska u Međugorje dali svega nekoliko tjedana života. Uslijed tumora nije mogao hodati, no došavši u mjestašce u Bosni i Hercegovini, čim je sišao s autobusa počeo je trčati na veliko čudo roditelja, priča reporter RAI3 televizije i dodaje: ‘Uslijedila su klinička testiranja koja su pokazala nestanak tumora, smanjenje tumorne mase od 7,5 i 3 cm i zacjeljivanje metastaze na kostima.’
Ovo čudo probudilo je veliko zanimanje svih onih koji su poznavali užasan i bolan put kojeg je prolazio mali Joshua od svog rođenja, ali najviše iznenađuje to što njegovi roditelji, otac Manuel (poznati glumac sit coma “Family very strong”) i majka Elisabetta de Venera, koji su ga odveli u Međugorje nisu prakticirali katoličku vjeru već pripadaju skupini kršćana pod nazivom ‘kršćani uradi sam’.
Padre Pio posredovao putu u Međugorje
No, kako je ova obitelj završila u Međugorju? Tu priču ispričao je otac Manuel: Nakon tolikih medicinskih problema i obuzet očajem mislio sam odvesti Joshuu u Lourdes’ – priča otac Manuel za talijanske novine.
Jedino marijansko svetište koje mi je bilo poznato. Ali jednog dana dok sam bio u San Giovanni Rotondu (maleni je bio u bolnici u San Giovanni Rotondu koju je podignuo sam Padre Pio), otišao sam u kriptu Oca Pia i u trenutku očaja pitao sam ga s knedlom u grlu: “Zašto baš mom sinu? Daj mi jedan znak kako bih se opet mogao nadati”.
Nakon susreta s Ocem Piom vratio sam se u bolnicu i dok sam hodao hodnikom odjela, na kompjuteru se upalio jedan totem gdje mi se prikazalo Gospino lice. Bio je to jedan blic koji me je smeo. Kada sam ušao u sobu zatekao sam moju suprugu koja mi je ispričala da Joshua nije htio spavati i da je zahvaljujući marijanskim pjesmama pronašao spokoj i mir.
Informirali smo se o glazbi koja je uspavala našeg sina.
Bile su to pjesme posvećene Gospi iz Međugorja. Nismo čak niti znali da postoji mjesto Međugorje. Ali Gospa nas je zvala i dala nam je drugi znak. Među razbacanim časopisima u bolničkoj čekaonici nalazio se jedan poseban “Danas” u kojem se govorilo o Gospi koja se prikazala 6 vidiocima 1981. i o njezinim čudima ozdravljenja. Nakon što smo pročitali taj članak odlučili smo odmah otputovati. Liječnici su nam savjetovali suprotno jer je Joshua imao vrlo niske trombocite u krvi (5.000), ali mi smo čvrsto odlučili ići.
ČUDO S trombocitima …
Čudo se dogodilo već na dan polaska jer taj dan trombociti u krvi našeg sina čudesno su porasli na 160.000. ‘Već sam u ovom vidjela čudo. Dijete nije moglo putovati u tim uvjetima, no povećanje trombocita preko noći bio nam je prvi znak da moramo ići’, rekla je majka Elizabeth de Nicolo za RaiUno.
Također, njegovi roditelji su primijetili da se Joshua osjećao bolje čim je stigao u Međugorje. ‘Dijete nije moglo uopće hodati prije puta, a on je hodao po izlasku iz autobusa’. Nadalje, obitelj je zbog poznanstva s poznatom talijanskom novinarkom Paolom Brassi prisustvovalo ukazanju vidjelice Mirjane. ‘Nakon ukazanja primijetili smo da Joshua, kao da ne osjeća više bol, on je bio radostan’, priča otac talijanskim medijima i dodaje da je pravi šok uslijedio tek nakon povratka u Italiju. Vratili smo se u bolnicu u San Giovanni Rotondo i pronašli liječnike koji bi nam mogli objasniti što se događa. Klinički testovi pokazali su da je 19 tumora nestalo a metastaze kostiju su posve izliječene. Ostao je samo jedan neuroblastom čija je veličina drastično smanjena sa 7 na 3 cm. Dr. Xavier Ladogana, direktor onkološkog odjela, za talijanske medije je rekao : ’Ono što se dogodilo Joshui je znanstveno neobjašnjivo. S obzirom na resurse i znanje koje imamo na raspolaganju ne možemo dati točno i neosporivo objašnjenje ovog događaja. Možemo samo reći da Joshua nema istu dijagnozu koju je imao prije hodočašća u Međugorje. ‘
Slijede mistična iskustva
S obzirom da je posljednji tumor koji se nalazio iza pluća smanjen za 4 cm, to je omogućilo liječnicima da obave opasnu operaciju. ‘Operacija je bila u potpunosti uspješna i liječnici su rekli da je čak i to čudo jer je operacija trajala manje od jednog sata a bila je predviđena kao operacija koja će trajati 4-5 sati. Nakon operacije dijete je je trebalo provesti nekoliko dana na odjelu intenzivne njege međutim, nakon pola sata Joshua se probudio i počeo disati bez problema, daleko bolje od predviđenog. Nakon buđenja od operacije Joshua je rekao da je bio s Isusom i da mu je on dao veliki veliki dar života’ ispričala je majka, koja se nakon godinu dana vratila sa potupno zdravim sinom u Međugorje – zahvaliti. Tamo je Joshua gledao u nebo i radosno se smiješio. Kad smo ga pitali čemu se smiješi on je odgovorio:
Vidio sam Majku!
Na vrh Go down
arcibald01
Poručnik
Poručnik
arcibald01


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2963
ČLAN OD: : 2013-12-19

Mariologija - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Mariologija   Mariologija - Page 6 Icon_minitime07.06.19 14:45

Za Božjo voljo, tri krat odlikovani Gerald, kako ti uspe v nekaj stavkih napisati toliko neumnosti.
Na vrh Go down
VBČ
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
VBČ


Veteran Foruma SP
Forumska Spomenica 2009 FS
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 14533
ČLAN OD: : 2009-05-01

Mariologija - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Mariologija   Mariologija - Page 6 Icon_minitime17.06.19 17:15

[You must be registered and logged in to see this image.]
NAKON »RASTAVE« RELIGIJE I ZNANOSTI Pojava Marijinih ukazanja

Gospina ukazanja širih razmjera događaju se u vrijeme kada se već dogodio lom između vjere i razuma, kad dolazi do »rastave« religije i znanosti. A to je vrijeme neposredno nakon Francuske revolucije.

[You must be registered and logged in to see this link.]

_________________
Inta ilaahi, inta abuye, Inta habibi wikullil muna...
Na vrh Go down
https://jna-sfrj.forumbo.net
gerard ford
Podporučnik
Podporučnik



Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1636
ČLAN OD: : 2014-03-12
M(j)esto Jaska

Mariologija - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Mariologija   Mariologija - Page 6 Icon_minitime27.06.19 13:33

Gospa u Međugorju prema riječima vidjelica ukazuje se svakog 25. u mjesecu. Ovog puta u poruci Gospa ponovno poziva na molitvu, suradnju s Bogom i Duhom Svetim kako bi Bog mogao obnociti lice zemlje za – nova vremena!
Evo poruke:
“Draga djeco! Zahvaljujem Bogu za svakoga od vas. Na poseban način, dječice, hvala vam što ste se odazvali mome pozivu. Ja vas pripremam za nova vremena da budete čvrsti u vjeri i ustrajni u molitvi kako bi preko vas Duh Sveti djelovao i obnovio lice zemlje. Molim s vama za mir koji je najdragocjeniji dar, iako sotona želi rat i mržnju. Vi, dječice, budite moje ispružene ruke i ponosno idite s Bogom. Hvala vam što ste se odazvali mome pozivu. ”
Na vrh Go down
arcibald01
Poručnik
Poručnik
arcibald01


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2963
ČLAN OD: : 2013-12-19

Mariologija - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Mariologija   Mariologija - Page 6 Icon_minitime27.06.19 13:49

gerard ford (citat):
Gospa u Međugorju prema riječima vidjelica ukazuje se svakog 25. u mjesecu. 


Ob kateri uri? Pa bolj točno določi kraj, n. r. v vaški gostilni.
Na vrh Go down
gerard ford
Podporučnik
Podporučnik



Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1636
ČLAN OD: : 2014-03-12
M(j)esto Jaska

Mariologija - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Mariologija   Mariologija - Page 6 Icon_minitime28.06.19 13:18

Najpoznatija španjolska spisateljica Maria Vallejo Nagera slučajno se našla u Međugorju i to u stanju nevjere, nerazumjevanja i kritike prema crkvi. Sam put ju je živcirao, svete mise su je živcirale kao i sve aktivnosti koje je tamo trebala obaviti. Sve do jednog čudesnog trenutka, doista čudesnog jer je čula Isusa Krista koji je promijenio njezin život! Ovo, vrlo moćnio svjedočanstvo o Međugorju obišlo je svijet a objavljeno je prvotno u međugorskom Glasniku mira iz kojeg ga mi prenosimo u cijelosti. Pa pročitajte:
‘Prigovarala sam od prvog trenutka kad sam stala na međugorsko tlo i odmah sam zaključila da će moje putvanje biti posljedica jednog glupog poteza nezrelosti. Iako sam se tako osjećala, pokušala sam biti pažljiva i pristojna. Imala sam ugodne razgovore s mojom novom grupom avanturista, i nastojala sam iskoristiti mudrost jednog simpatičnog i inteligentnog (i k tome svetog) irskog svećenika koji je bio vođa naše grupe.
Taj dobri čovjek se pokazao vrlo ljubaznim prema meni, dok je s neizmjernom strpljivošću odgovarao na moja bezbrojna pitanja o Međugorju. Bio je toliko pažljiv da me je predstavio onim prekrasnim ocima franjevcima u Međugorju.



TEKST SE NASTAVLJA NAKON OGLASA




Prvoga dana smo učinili sve što redovito čine hodočasnici u Međugorju. Prisustvovali smo jutarnjoj Misi u župnoj crkvi sv. Jakova (na engleskom). Dok smo se uspinjali na Podbrdo (po znato kao “mjesto ukazanja”) molili smo krunicu. Ručali smo u restoranu Colombo, u središtu Međugorja, u samoj blizini crkve. Nisam znala moliti krunicu Poslije podne smo hodali po trgovinama i zatim se pridružili velikoj grupi hodočasnika u molitvi sv. krunice u crkvi.
Moram priznati da do tada nikada nisam molila krunicu, nitko me nije naučio moliti. Molitva krunice toga dana mi se činila jako dugačkom i dosadnom. Uistinu sam se iznenadila kako mi je bilo dosadno i kom- plicirano moliti. Zato sam sljedećeg dana ustala neraspoložena, mrzovoljna i htjela sam se prepirati sa svojom prijateljicom koja mi je rekla da bismo opet trebale ići na Misu…
“Opet trebamo ići na Misu? Zar nismo bile jučer?”, prosvjedovala sam neraspoloženo. “Ja danas ne idem… Ići ću u sljedeću nedjelju; danas je ponedjeljak i nije obvezatno, pusti me na miru”.
Budući da sam po prirodi kao pas koji laje ali ne ugriza, na Misu sam otišla kad su me iz grupe zamolili da ih pratim. Išla sam i bilo mi je jako dosadno: osim što sam gle-dala svećenike koji su koncelebrirali, mi- slila sam na svoje stvari… Na koncu Mise obavijestili su nas da požurimo kako bismo išli u dvoranu za konferencije iza crkve, jer je najmlađi od šest vidjelaca, Jakov, toga dana trebao pred hodočasnicima svjedočiti o svojim posebnim iskustvima susreta s Gospom. To mi se učinilo privlačnijim, tako da sam brzo krenula zajedno sa svojim novim prijateljima, vođena više znatiželjom nego vjerom.
Sjećam se, dok smo išli prema dvorani, morali smo proći pokraj ispovjedaonica postavljenih vani, onog sunčanog i vedrog jutra skoro dodirujući ljude koji su čekali za ispovijed u dugom redu.
Dan je bio vedar i topao. Najednom, ne znam kako ni zašto, osjetila sam silnu potrebu dignuti pogled prema onom čistom proljetnom nebu. Nisam primijetila ništa posebno, kao što mnogi hodočasnici kažu da su vidjeli u Međugorju, ali imala sam poseban osjećaj ljubavi. Činilo mi se da je taj osjećaj trajao deset minuta, ali u stvarnosti bilo je to samo tri sekunde. Vjerujte mi da su te tri sekunde promijenile moj život zauvijek.
Imala sam osjećaj kao da se blaga rosa spustila na moju kosu, moje ruke, na cijelo tijelo… Nešto neopisivo lijepo izlilo se na mene. Ne mogu to opisati, jer nije neka materijalna ili fizička stvarnost. Nije to bila voda ni zemlja… Bila je to bezbojna rosa, nježna poput lahora ili dječjeg uzdaha. Moć te rose ili taj osjećaj imao je izvan- rednu snagu. Bila je to samo ljubav, ali ljubav u najvišem stupnju, neizmjerna… Ostala sam ukočena i pogledala sam prema nebu, gledajući sunce i oblake… Činilo se kao da se vrijeme zaustavilo. Ništa se nije micalo oko mene: ni ljudi, ni ptice, nije bilo buke… sve je utihnulo, smirilo se, u nekom očekivanju…
Ljubav koja me okruživala, koja je prožimala moje tijelo, bila je tako jaka da sam to željela iskusiti do kraja. Osjetila sam nutarnje razumijevanje, jedno neopisivo svjetlo koje mi je navijestilo da je ono što se izlijevalo na mene bila vječna i savršena ljubav Božja. Zatim je jedan glas progovorio mom srcu. Bio je to muški, nježan, a u isto vrijeme zapovjednički glas. Ne mogu ga točno opisati, jer nemam prave riječi da to izrazim…
Čula sam: “Kćeri moja, ovako kako tebe ljubim, SVE VAS I SVAKOGA POJEDINOGA ovako ljubim”.
Najednom je nešto eksplodiralo u mom srcu. Htjela sam plakati, umrijeti. Zatvorila sam oči i svom dušom rekla: “Moj Gospodine, jadni moj Bože. Ako je to način na koji nas ljubiš, kako je nepravedna ljudska ljubav, jer je ljudski nemoguće odgovoriti na tako savršenu, potpunu i vječnu ljubav. Nije pravo prema samom Bogu…”
Tada mi je ta živa ljubav odgovorila: “Ne možeš, niti ćeš ikada razumjeti veličinu ljubavi tvoga Boga, ali je to istinita ljubav i darujem je besplatno svakom ljudskom stvoru.” Prije nego sam mogla reagirati, sve se opet vratilo u “normalu”.
Taj osjećaj da sam ispunjena neizmjernom ljubavlju nestao je naglo kao što se i pojavio. Našla sam se potpuno zbunjena, prestrašena, sumnjajući, a u isto vrijeme sam imala želju svima pričati o tom nevjerojatnom i prekrasnom iskustvu. Samo znam da sam to morala reći, pa ako treba i vikati, koliko nas Bog ljubi. Osjetila sam poticaj da trčim, da se sakrijem pred tim novim prijateljima, kako nitko ne bi otkrio moju zbunjenost.
Strašno sam se sramila kad sam shvatila da Bog sve vidi i sve zna o nama. Kako sam bila nezahvalna… Nikad nisam ni za što Bogu zahvalila, niti sam ga ljubila. Osjetila sam neodoljivu želju da se sakrijem od Božjeg pogleda. Toliko grijeha, toliko sebičnosti prema bližnjemu i toliko prijezira prema Crkvi i svećenstvu! Koliko kajanja…
Htjela sam vikati od boli ali, hvala Bogu, suzdržala sam se… Nikomu nisam rekla što mi se dogodilo. Željela sam razmišljati, analizirati u sebi ono što sam proživjela i bol koju sam doživjela preko te ljubavi. Nitko oko mene nije primijetio da sam što doživjela, jer su to bile samo tri sekunde. Prešla sam kratak put koji me dijelio od dvorane, pokunjena i zbunjena, srce mi je bilo puno proturječnih osjećaja, i duša puna straha.
U isto vrijeme sam osjećala sram i sreću. Konačno sam sjela da čujem prekrasno svjedočanstvo mladića koji je prisutne uvjeravao da vidi Blaženu Djevicu Mariju. Jakovljevo svjedočanstvo bilo je prekrasno i duhovno. Tada sam dopustila da rijeka suza preplavi moje oči. Primijetila sam da su mnogi od hodočasnika koji su me okruživali plakali od uzbuđenja. Moji prijatelji su mislili da su me riječi tog mladog vidioca duboko dirnule. Ist na je da se me dirnule, ali to nije bio razlog mojih suza.
Nakon šest mjeseci sam pričala o svom iskustvu dragom irskom svećeniku i najbližoj obitelji. Sigurna sam da se moje obraćenje dogodilo toga proljetnog jutra, u trenutku kada mi je Bog otkrio svoju neizmjernu ljubav prema ljudima, ušavši tako u moj život kao jedan uragan osjećaja koji me nisu ostavili do sada. Znam da je to stvarnost koja se dogodila u Međugorju, dok sam prolazila pokraj ispovjedaonica smještenih u blizini crkve.
Znam da nikad ne ću biti ista osoba. Nakon onog udara nježnosti u meni živi druga žena. Vratila sam se svojoj kući u London puna ushićenja i novih saznanja o katolicizmu. Nakon tog izvanrednog doživljaja osjetila sam veliku potrebu znati nešto više o Bogu. Jedna nezasitna i nerazumljiva žeđ za Bogom prati me cijelo vrijeme. Prije nego sam postala svjesna toga, jedan nježan utjecaj približio me sv. Misi. I tako se to slavlje pretvorilo u najveće čudo u mom životu. Nikad ne ću zaboraviti veliki dar ljubavi koji sam primila u međugorju. Važne informacije o mojoj vjeri ulazile su u moj život poput tornada. Nastojala sam naći ispovjednika kod kojega bih se mogla ispovjediti svakoga mjeseca, drugog mudrog svećenika kojega bih mogla pitati za savjet, kao i pronaći trenutke za molitvu kod kuće sa svojom predivnom obitelji. U našoj obitelji put rasta u vjeri nije uvijek bio lagan.
Trebalo je proći pet godina i tri hodočašća u Međugorje (prilikom jednog hodočašća obavila sam duhovne vježbe s fra Jozom) kako bih razumjela što mi se stvarno dogodilo. Kao posljedica mog obraćenja, moja djeca mole srcem s nama. Oni su vjernici i bez sumnje smo jedna sretna, skladna kršćanska obitelj. Blažena Djevica je prisutna u našoj obitelji. Ona je naša stalna i časna gošća i odaziva se na naš poziv preko molitve i posta. U našoj se obitelji razgovara o Bogu i ponekad trpimo radi toga. Danas mogu biti sretna jer znam da je Gospodin izbrisao grijehe moje prošlosti u sa- kramentu pomirenja. Isto tako znam da do dana kad ću ići u nebo, moram davati zadovoljštinu. Stigla su me poniženja i izrugivanja radi nasljedovanja Krista. Ima čak osoba koje su rekle da sam izgubila razum. Kad čujem takve kritike, ne mogu a da se ne nasmijem i mislim: “Kad bi zna- li kako ih Bog ljubi, oni bi također izgubili glavu da ga nasljeduju.” Nikad ne ću zaboraviti taj veliki dar ljubavi koji sam primila u Međugorju. Samo molim Gospodina da ustrajem kako bih radila za Njega, s Njim i u Njemu.
Na vrh Go down
arcibald01
Poručnik
Poručnik
arcibald01


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2963
ČLAN OD: : 2013-12-19

Mariologija - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Mariologija   Mariologija - Page 6 Icon_minitime28.06.19 13:31

gerard ford (citat):
.............................
Bio je toliko pažljiv 



TEKST SE NASTAVLJA NAKON OGLASA




Prvoga dana ...................................

Gerald, kje pa imaš oglas?
Na vrh Go down
gerard ford
Podporučnik
Podporučnik



Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1636
ČLAN OD: : 2014-03-12
M(j)esto Jaska

Mariologija - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Mariologija   Mariologija - Page 6 Icon_minitime30.06.19 22:28

[You must be registered and logged in to see this image.]

  

Svjedočanstvo liječnika koji je sudjelovao u ispitivanjima na vidiocima




Primo Martinuzzi je kao liječnik sudjelovao u ispitivanjima na vidiocima. Na njega je to ostavilo toliki dojam da je počeo razmišljati o promjeni svoga poziva premda je već bio zaručen i pripremao se za brak.U dogovoru sa svojom zaručnicom 1985. godine napustio je svoj liječnički poziv i počeo studirati bogosloviju. Za svećenika je zaređen 1991. godine.



"Međugorje je ušlo u moj život čim sam čuo o ukazanjima. Odmah sam sve povjerovao i prihvatio, te počeo prenositi poruke svećenicima i biskupima koje sam susreo. Svoj svećenički život i rod ne mogu zamisliti bez susreta s Međugorjem. Dijelim mišljenje nekih teologa i mariologa koji u Međugorju vide ispunjenje Lourdesa i Fatime. Nakon godina kušnje, ratova i trpljenja, uvjeren sam da će biti vrijeme velikoga povratka mnogih rasispnih sinova. Oni će tražiti posebice nas svećenike i govoriti: Želim upoznati Isusa, treba mi Marija. Upravo je Međugorje pripremilo ovo vrijeme velikog povratka Bogu“ – rekao je vlč Martinuzzi.
Na vrh Go down
VBČ
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
VBČ


Veteran Foruma SP
Forumska Spomenica 2009 FS
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 14533
ČLAN OD: : 2009-05-01

Mariologija - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Mariologija   Mariologija - Page 6 Icon_minitime08.07.19 21:31

Sveta Fatima – marijansko svetište koje posjećuju i muslimani


_________________
Inta ilaahi, inta abuye, Inta habibi wikullil muna...
Na vrh Go down
https://jna-sfrj.forumbo.net
gerard ford
Podporučnik
Podporučnik



Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1636
ČLAN OD: : 2014-03-12
M(j)esto Jaska

Mariologija - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Mariologija   Mariologija - Page 6 Icon_minitime11.07.19 0:26

JOŠ JEDNO ČUDO U MEĐUGORJU







Vicka je molila i tumor na srcu dječaka je nestao, liječnici ne nalaze objašnjenja.
Dariu se u dobi od devet godina javljaju simptomi netipični za zdravo dijete njegove dobi.

Vicka moli nad bolesnim dječakom i ono sto je uslijedilo zaista je nevjerovatno, vidjelica iz Međugorja čiji je poziv upravo moliti za bolesne, to čini sa silnom ljubavlju, predanjem i snažnom vjerom. 
Alessandro, otac malenog Daria, pripovijeda još uvijek duboko dirnut, iako je od toga sudbonosnog dana koji se sad već trajno urezao u njegovo pamćenje prošlo nekoliko mjeseci.

Zabrinuti roditelji vode ga na dodatne pretrage. Rezultati tih pretraga su uznemirujući i slijedi dijagnoza koju nikad ne bi želio čuti niti jedan roditelj, piše talijanski portal La Luce di Maria.

Maleni Dario boluje od vrlo rijetkog tumora na srcu, koji se u nekim okolnostima očituje tek pri iznenadnoj smrti oboljelog.

Postoji rizik pada u očaj pokusavajući razuvjeriti roditelje koji gube svojeg ljubljenog sina.

Ne može tu pomoći niti medicina niti istraživanje, i što čovjeku onda preostaje nego se uhvatiti svega za što se može uhvatiti.




Rastužuje pomisao da ćes se uskoro morati odreći osobe koja ti je najdraža i najdragocjenija u životu.

Tako počinje duga kalvarija za malenog Daria i njegove roditelje koji su proputovali cijelu Europu u potrazi za nekim tko će im moći vratiti nadu. No u cijeloj Europi ne postoje klinike adekvatno  opremljene za  praćenje ovog vrlo rijetkog slucaja, pa ne preostaje drugo nego okrenuti se vjeri i molitvi, što nije neznačajno, sve dok im jednoga dana njihov obiteljski prijatelj ne ispriča o Međugorju, točnije o Vicki, jednoj od vidioca koja je prosvijetljena od Blažene Djevice Marije a moli upravo za bolesne.

Stigavši u Međugorje susreću se s Vickom koja ih prima u jednoj sobici i intenzivno moli nad Dariom, privijajući ga čvrsto uza se s toliko ljubavi.  U tom trenutku imali smo osjećaj da se Gospa brine o nama, priča dirnuti Alessandro.
Vrativši se iz Međugorja dočekala ih je lijepa vijest.

Sicilija je odlučila donirati 400 000 eura potrebnih za Darijevu operaciju u Americi
Čim su onamo stigli Dario biva podvrgnut preliminarnim pretragama kako bi ga se moglo operirati. Na operaciji ce biti podvrgnut kirurškoj intervenciji na otvorenom srcu.
Nakon samo četiri sata operacije kirurg na čelu medicinskog tima prekida operaciju dajuci potresnu izjavu.
Tumoru nema ni traga, kao da ga nikada nije ni bilo, nemam što operirati, dječak je zdrav! Čudo!."
.



Na vrh Go down
PORUCNIK
Pukovnik
Pukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10461
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 62
M(j)esto Bijelo Polje

Mariologija - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Mariologija   Mariologija - Page 6 Icon_minitime01.08.19 14:38

Nešto tu...


DEVASTACIJA NA HVARU


MEĐUGORSKA VIDJELICA U ČUDU NAKON ŠTO JE OTKRIVENO KAKO JE BETONIRALA PLAŽU 'Kakva kuća? Koja plaža? Kakvo betoniranje? Prvi put čujem za sve to'


[You must be registered and logged in to see this image.]


[You must be registered and logged in to see this link.]

[You must be registered and logged in to see this image.]

ČUDO U SUĆURJU


OVO JE VILA VIDJELICE IZ MEĐUGORJA PRED KOJOM JE BETONIRANA PLAŽA, A ZA KOJU ONA KAŽE 'KAKVA KUĆA, KOJA PLAŽA?' Sedam dana luksuza naplaćuje 25.000 kn


[You must be registered and logged in to see this link.]

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
VBČ
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
VBČ


Veteran Foruma SP
Forumska Spomenica 2009 FS
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 14533
ČLAN OD: : 2009-05-01

Mariologija - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Mariologija   Mariologija - Page 6 Icon_minitime01.08.19 14:46

PORUCNIK (citat):


'Kakva kuća? Koja plaža? Kakvo betoniranje? Prvi put čujem za sve to'


Vidiš da ni ona sama ne zna gdje šta ima clown

Inače su vidjelice iz Medjugorja u medjuvremenu oglavnom dobro situirane osobe...

_________________
Inta ilaahi, inta abuye, Inta habibi wikullil muna...
Na vrh Go down
https://jna-sfrj.forumbo.net
PORUCNIK
Pukovnik
Pukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10461
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 62
M(j)esto Bijelo Polje

Mariologija - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Mariologija   Mariologija - Page 6 Icon_minitime01.08.19 15:00

VBČ (citat):
PORUCNIK (citat):


'Kakva kuća? Koja plaža? Kakvo betoniranje? Prvi put čujem za sve to'


Vidiš da ni ona sama ne zna gdje šta ima clown

Inače su vidjelice iz Medjugorja u medjuvremenu oglavnom dobro situirane osobe...
Nek imaju, i treba da imaju, da im turističke organizacije daju dio kolača...

Ali, ako se dokaže da je lažljivica, sumnjam d ju je Hazreti Mejrema nagovorila da to bude.
Njen Sin, Isa a.s. je govorio: "Bogu božje, caru carevo!"

A ako zaista ne zna šta i gdje šta ima, moguće je i to, onda nije lazljivica,

Znam ženu sa Brača, koja je ateista i često smo se prepirali oko vjere, koja je oformila NVO "Iznajmljivači sa srcem" i u bliskoj je saradnji sa NVO "Vozači velikog srca" već treću sezonu organizuju besplatno ljetovanje za porodice koje imaju djecu sa posebnim potrebama.

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
gerard ford
Podporučnik
Podporučnik



Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1636
ČLAN OD: : 2014-03-12
M(j)esto Jaska

Mariologija - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Mariologija   Mariologija - Page 6 Icon_minitime05.08.19 23:46

Colleen: Tumur je nestao



Osjetila sam da se nešto događa, mužu sam rekla da me ne boli i da me izvadi iz kolica Colleen Willard već je 35 godina u braku i majka je trojice odraslih sinova.
Nedavno je sa suprugom Johnom ponovno hodočastila u Međugorje i tom nam je prigodom ispričala kako je ozdravila od tumora na mozgu, za koji su liječnici ustvrdili kako ga nije moguće operirati. Colleen tvrdi da je njezin oporavak počeo nakon što je, 2003., posjetila Međugorje. Njezino svjedočanstvo prevedeno je na više jezika i objavljeno u 92 zemlje diljem svijeta. Collen je, priča nam, učiteljica i radila je u školi. Godine 2001. imala je problema s leđima, nije mogla ustati iz kreveta i trpjela je velike bolove. Ubrzo je operirana.

Ustala iz kolica
Liječnik joj je rekao da će se nakon šest tjedana potpuno oporaviti, ali se to nije dogodilo: liječnici su kazali da je operacija uspjela, no ona je i dalje imala velike bolove. Nakon toga učinjeni su brojni testovi i otkriveno je da ima tumor na mozgu. ‘’Ne, to se nama ne događa’’ - bile su prve reakcije Colleen, njezina supruga Johna i njihove djece. Govorila sam kako mi je sve oduzeto. „Što sam učinila, odrasla sam u katoličkoj obitelji, zašto mi se to događa, kako ću se nositi s ovim – stalno sam se pitala. Muž i ja smo se odlučili posavjetovati i s drugim liječnicima te dobiti njihovo mišljenje. No, i to drugo mišljenje je glasilo da ne mogu biti operirana jer je tumor velik. Mijenjali su bolnice i svi su im isto govorili. Tada su odlučili otići u kliniku u Minnesoti, gdje su joj otkrili i druge bolesti. 

Već iscrpljena, odlučila je sa suprugom poći u Međugorje. Kaže da nisu znali što ih u njemu očekuje, ali već na dolasku su osjetili da je Bog ovdje. Tvrde da se na svetoj Misi u crkvi sv. Jakova dogodilo čudo: nestala je njena bol. Coleen je osjetila da se nešto događa, mužu je rekla da je više ne boli te ga je zamolila da je izvadi iz bolesničkih kolica. Po povratku u Ameriku posjetila je svoje liječnike i kazala im što joj se dogodilo. John kazuje: ‘’Ne postoji slučajnost, danas smo ovdje hodočasnici, svi smo se upisali u Gospinu školu, dolazimo s toliko toga u srcima, s tolikim bolestima, s križevima. Nismo mogli ni zamisliti da ćemo se suočiti s njima. Dne 4. rujna 2003. supruga i ja bili smo prvi put na Brdu ukazanja.

Dan ranije Colleen je bila ozdravila i bez poteškoća se popela na mjesto blagoslovljeno ukazanjima Kraljice Mira. Ova kao i druga svjedočanstva pripovjedaju hodočasnici koji su osjetili snagu Međugorja na vlastitim iskustvima. Guy Murphy, 49-godišnji kemijski inženjer iz Chicaga, SAD, koji se proteklih petnaest godina posvetio vođenju hodočasnika u Međugorje i druga svetišta, početkom studenoga ove godine ponovno je boravio u Međugorju. - Od svih svetišta, najviše čuda i obraćenja događa se ovdje, što je uistinu za sve blagoslov.

Međugorje je za sve nas, iz cijelog svijeta, dom. No, nisam oduvijek tako osjećao za Međugorje, a danas sam vrlo sretan što mogu biti ovdje, zahvalan Gospi na njenim riječima ohrabrenja kojima nas poziva, kazao je Guy, prenosi Međugorje.hr. - Moje obraćenje se dogodilo 1989. Netko mi je pričao o Međugorju, a čuo sam i o znakovima te različitim stvarima vezanim za vjeru. Sebi sam kazao da se moram u to uvjeriti. Kad sam odlučio poći u Međugorje, shvatio sam da moram dosta pročitati o svojoj rimokatoličkoj vjeri. Kad sam počeo čitati, iznenadio sam se da, unatoč činjenici što sam osam godina išao u katoličku osnovnu školu, četiri godine u katoličku srednju školi i čak dvije godine pohađao katolički fakultet prije nego sam pošao za kemijskog inženjera, nisam bio sposoban reći niti jednu jedinu suvislu riječ o svojoj vjeri.

Shvatio sam da moram pozorno slušati ono što svećenik govori u crkvi, ali još uvijek nisam bio u stanju ništa razumjeti. To me je dovelo do spoznaje da napokon moram čitati Bibliju, i prva priča u Bibliji na mene je ostavila vrlo snažan dojam: Biblija nam daje smjernice kako otkriti, odnosno prepoznati stablo života. To mi je dalo poticaj ići dalje. Kraj Knjige Otkrivenja govori o velikoj borbi koja se događa, predstavljaju se ljudi koji jedu voće sa stabla života i nastaje mir. Još jedan putokaz.

Završio sam čitanje Biblije no opet ništa nisam mogao reći o svojoj katoličkoj vjeri. Neki su nam učitelji rekli da je lijevi dio mozga za znanstvenike i matematičare, a desni za liberalnu umjetnost, pa sam pomislio da je vjera vjerojatno na desnoj strani mozga i to neću moći nikada dokučiti. Tada sam rekao da Međugorju pristupam na pogrješan način - ne mogu mu se približiti ni s vjerskog a ni sa znanstvenog stajališta. Odustao sam od tih svojih dvojbi i odlučio s jednom skupinom hodočasnika doći u Međugorje. U zrakoplovu su mi neki ljudi govorili o čudu sunca u Međugorju i objašnjavali mi da sunce na neki način pleše, vrti se.

Čudo sunca u Međugorju



S obzirom da je bila riječ o dobrim ljudima, vjerovao sam im. Ipak sam pomislio, ovi ljudi iz zemalja Trećeg svijeta nemaju razvijenu tehnologiju lasera i tome slično pa zasigurno govore istinu.

Kada sam došao u Međugorje istraživao sam kojim putem struja ovamo dolazi i mislio koja bi to mjesta mogla biti na kojima se koristi laser. Dok su moji suputnici tražili čudo sunca, ja sam tražio gdje bi mogli biti postavljeni laseri. Mislio sam: ‘’Sad sam vas uhvatio, mislili ste mene preveslati’’. Ali prvi i drugi dan čudo se nije dogodilo. Pomislio sam, koja šteta, neću vidjeti čudo. I onda sam se uspeo na Križevac i tu po prvi put izmolio molitvu, bila je upućena Nebeskoj Majci. Imao sam svoj stav, mislio sam, molit ću se Bogu, ta što će mi Gospa.

I mislio sam da je krunica molitva za starice. Rekao sam: A što je s nama inženjerima, i mi trebamo molitvu. I onda sam čuo kako vidioci opisuju Gospu kao predivnu osamnaestogodišnjakinju duge kose, plavih očiju, predivna glasa. Sramota me danas i reći kako sam bio arogantan prema njoj. Moja prva molitva upućena Gospi bila je: ‘’Hej, Gospe, ovo sam ja, Guy iz Chichaga! Iskušaj me na najbolji mogući način, a onda ću ja iskušati tebe. Ako ti pobijediš, učinit ću sve što kažeš, a ako ja pobijedim, branit ću Međugorje.

Mislio sam da su poruke istinite, ali sam još bio zbunjen pitanjima vjere. Podigao sam krunicu i pomislio što je bitno u tom smiješnom oružju. Ali, to je prva zanimljiva stvar koja se dogodila, nešto mi nije dopuštalo da to izgovorim. Osjetio sam kako je izazov prihvaćen. Sljedećeg dana, 8. prosinca, dolazeći u crkvu na englesku Misu, vidjeli smo čudo sunca. Pogledao sam i rekao da za to mora postojati neko logično objašnjenje; čeprkao sam po zemlji tražeći žice koje uzrokuju ples sunca misleći da je to ipak samo laserska igra. Približio sam se svojoj skupini i stavio naočale. Bilo je 13 sati, i nisam mogao gledati. To mi je bilo zagonetno jer sam iz zakona fizike znao da ne postoji ništa što bi moglo zaustaviti sunčeve zrake da ti spale oči ukoliko gledaš izravno u sunce. Potom sam pomislio ja sam jedini koji gleda u sunce, ostali sigurno žmire. Otišao sam ispred njih i pogledao ih u oči.

Njihove su oči bile širom otvorene. Pomislio sam da postoji nešto što blokira sunčeve zrake da dopru do njihovih očiju. Pogledao sam prema suncu i opet me je zaslijepilo. I svaki put kad bih ponovno pokušao pogledati u sunce, ono bi me zaslijepilo. Bio sam zbunjen. Poslije Mise odlazim na Križevac. Neprestano sam ponavljao svoje ime i adresu stanovanja jer sam bio toliko zbunjen. Zaključio sam da će moji suputnici oslijepiti jer dugo gledaju u sunce. Mislio sam da bih i ja trebao biti slijep s obzirom koliko sam gledao u sunce. Upao sam u jednu udubinu na putu. Hvtala me nesvjestica i, logično, pomislio sam da sam oslijepio.

Moji roditelji i prijatelji su me odvraćali od puta u Međugorje i sad razmišljam, kad se vratim doma pa me pitaju kako je bilo, a ja im trebam kazati da sam slijep. Bio sam ljut jer sam, mislio sam, trebao znati da se u sunce ne smije gledati. Odlazim prema Brdu ukazanja, a vid mi se još ne vraća. Počeo sam strahovati i molio sam Boga da mi vrati vid, a ja ću učiniti sve što od mene bude tražio. Razmišljao sam što se dogodilo pred crkvom, i u mom srcu počelo se događati nešto čudno: U dubini srca osjetio sam da Gospa pita želim li pomoć. Rekao sam da, svakako. U tom trenutku osjetio sam nešto kao poljubac na svom čelu. Kad gledate u sunce, ne samo da će vam oči zaslijepiti, nego ćete osjetiti i bol iznad nosa. I ta je bol bila toliko jaka, osjećao sam bol kao da me netko udario bejzbol palicom u čelo. Ali kad sam osjetio taj poljubac, osjetio sam opuštanje.

U jednom trenutku vid mi se vratio pa sam, presretan, strčao niz Brdo ukazanja. Vrativši se kući, Guy je osjećao da svoje iskustvo mora podijeliti s prijateljima inženjerima pa je napisao pismo u kojem je govorio o svemu što je doživio.

Ispovijed poslije 10 god.
Shvatio sam da trebam započeti živjeti Gospine poruke. Problem je bio u tome što uopće nisam sumnjao da je Međugorje istina, ali još uvijek sam bio uvjeren kako je krunica molitva za starice. Dok bih molio krunicu, smetalo me je ponavljanje molitava. I onda, kad bih izgovarao riječi: Zdravo Marijo, milosti puna, osjećao sam da je to uvrjeda za moju inteligenciju. Moleći, ponavljalo se ono iskustvo osjećaja potpune poniženosti kad su moje oči bile zaslijepljene od sunca. Shvatio sam konačno: to je nebo činilo.

Po povratku iz Međugorja bio sam svjestan, shvatio sam: kada ideš na Križevac onda se ne raspravljaš s Gospom i, drugo, ono što je vidjelica Vicka podijelila s nama, iako ne mislimo tako, Isus i Marija su svakome od nas vrlo blizu. Kad sam se vratio iz Međugorja to mi je bilo tako očito, no još nisam prihvaćao krunicu. I nakon tri mjeseca možda sam uspio jedan desetak krunice reći kao istinsku molitvu, a onda bih opet proživio ono iskustvo poniženja i zazvao Gospu nadajući se da je blizu mene. Kao da se svjetlo upalilo, sjetio sam se kako je vidjelica krunicu nazvala oružjem.

I dok sam držao križ i krunicu, govorio sam, poniznost je ono što si mi učinila u Međugorju. Kazao sam: Bože, pogodio si me u glavu kao što je David pogodio Golijata. Tijekom cijelog procesa svog obraćenja, prije nego sam došao u Međugorje, mislio sam da sam dobra osoba i ako umrem ići ću u raj. No, prava je istina da sam u Međugorju prvi put nakon deset godina otišao na ispovijed, prepričao je Guy svoju ispovijest nakon dolaska u Međugorje. 
Na vrh Go down
arcibald01
Poručnik
Poručnik
arcibald01


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2963
ČLAN OD: : 2013-12-19

Mariologija - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Mariologija   Mariologija - Page 6 Icon_minitime06.08.19 10:48

Pa je že kdo temu predlagal pregled pri točno določenem specialistu?
Na vrh Go down
gerard ford
Podporučnik
Podporučnik



Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1636
ČLAN OD: : 2014-03-12
M(j)esto Jaska

Mariologija - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Mariologija   Mariologija - Page 6 Icon_minitime15.08.19 14:25

[You must be registered and logged in to see this link.]
Na vrh Go down
VBČ
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
VBČ


Veteran Foruma SP
Forumska Spomenica 2009 FS
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 14533
ČLAN OD: : 2009-05-01

Mariologija - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Mariologija   Mariologija - Page 6 Icon_minitime15.08.19 19:01

gerard ford (citat):
[You must be registered and logged in to see this link.]

Teške blasfemije zasnovane na kultu Diane Efeške.

_________________
Inta ilaahi, inta abuye, Inta habibi wikullil muna...
Na vrh Go down
https://jna-sfrj.forumbo.net
gerard ford
Podporučnik
Podporučnik



Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1636
ČLAN OD: : 2014-03-12
M(j)esto Jaska

Mariologija - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Mariologija   Mariologija - Page 6 Icon_minitime01.09.19 23:27


[You must be registered and logged in to see this link.]
Na vrh Go down
Doktor Živago
Pukovnik
Pukovnik
Doktor Živago


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 13028
ČLAN OD: : 2020-07-15
DOB : 57
M(j)esto Vinkovci

Mariologija - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Mariologija   Mariologija - Page 6 Icon_minitime18.09.20 17:35

Ja sam katolik i vjerujem u nauk Crkve. Što se tiče Međugorja,crkva i sam Papa nisu zauzeli čvrst i konačan stav oko možebitnih ukazanja u Međugorju. Meni se čini da je to čisti biznis i prilika za dobru zaradu. U sama ukazanja ne vjerujem jer tzv.vidjelice kako kome padne napamet zakazuju susret sa Gospom. Mi katolici moramo vjerovati iz srca a ne gledati da se dogodi ukazanje ili čudo.
O tome je sjajnu knjigu napisao biskup Dražen Kutleša koji je taj fenomen Međugorja u knjizi sjajno argumentirao. U jutarnjem je listu prije nekoliko dana objavljen tekst o spomenutom biskupu,pa je između ostalog spomenuta i njegova knjiga i stav o Međugorju.
Na vrh Go down
gerard ford
Podporučnik
Podporučnik



Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1636
ČLAN OD: : 2014-03-12
M(j)esto Jaska

Mariologija - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Mariologija   Mariologija - Page 6 Icon_minitime15.10.20 0:30

Nisam pročitao knjigu.Šta on to sjajno argumentirao crni rade?
Na vrh Go down
Doktor Živago
Pukovnik
Pukovnik
Doktor Živago


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 13028
ČLAN OD: : 2020-07-15
DOB : 57
M(j)esto Vinkovci

Mariologija - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Mariologija   Mariologija - Page 6 Icon_minitime15.10.20 8:09

On je napisao da je Međugorje čista izmišljotina ljudi koji su dobili priliku da dobro zarade na inteligentan način. O tome zorno govori i sad nedavno objavljena vijest da je u Hercegovini, a Međugorje spada u Hercegovinu, pronađen lijek protiv Covida-19.
Inače su ti kod nas Hercegovci prepoznati kao ljudi koji vole materijalno ida će sve napraviti da do novca dođu.
Također je dokazao da je fikcija i bolesna mašta kod tzv. " vidjelica " da točno na određeni dan objave kada će ime Gospa javiti, a te poruke Gospe, su dnevno-političkog karaktera.
Na vrh Go down
VBČ
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
VBČ


Veteran Foruma SP
Forumska Spomenica 2009 FS
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 14533
ČLAN OD: : 2009-05-01

Mariologija - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Mariologija   Mariologija - Page 6 Icon_minitime15.10.20 21:31

Pa nije to baš izmišljotina, moguće je da se djeci nešto ukazalo. Ali ne blažena sluškinja gospodnja Marija.

_________________
Inta ilaahi, inta abuye, Inta habibi wikullil muna...

PORUCNIK voli ovaj upis

Na vrh Go down
https://jna-sfrj.forumbo.net
Doktor Živago
Pukovnik
Pukovnik
Doktor Živago


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 13028
ČLAN OD: : 2020-07-15
DOB : 57
M(j)esto Vinkovci

Mariologija - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Mariologija   Mariologija - Page 6 Icon_minitime15.10.20 22:35

U to vrijeme oni nisu bili bas djeca. A tko pozna situaciju zna o čemu govorim. Pa ne ukazuje se Gospa svakome na tel.poziv i da komentira borbe u Nagorno Karabahu i situaciji u Sj.Koreji.
To su glupisti da se od naivnog naroda iskamči novac
Na vrh Go down
VBČ
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
VBČ


Veteran Foruma SP
Forumska Spomenica 2009 FS
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 14533
ČLAN OD: : 2009-05-01

Mariologija - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Mariologija   Mariologija - Page 6 Icon_minitime15.10.20 23:32

A tko kaže da se Gospa ukazala?

_________________
Inta ilaahi, inta abuye, Inta habibi wikullil muna...
Na vrh Go down
https://jna-sfrj.forumbo.net
Sponsored content





Mariologija - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Mariologija   Mariologija - Page 6 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Mariologija
Na vrh 
Stranica 6/10Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: 
OTVORENA CIVILNA PLATFORMA
 :: DUHOVNA NADGRADNJA
-
Idi na: