FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Kratke priče

Go down 
+19
semsudin
VBČ
mirko bratuš
milutins
Lazo30/2
PORUCNIK
Sloba1
Vojnik Graničar
hercog
vlade021
mgalic2
mad-max
nerona
jelen pivo
Slaviša Makso
pera84
purger
alexandar
Kaplar M
23 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
AutorPoruka
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 59
M(j)esto ZAGREB

Kratke priče - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kratke priče   Kratke priče - Page 2 Icon_minitime30.11.11 23:07

Slažem se s tobom i sa Ivo Andrićem lol!

_________________
Tko pjeva često zlo i misli
Na vrh Go down
alexandar
Kapetan I klase
Kapetan I klase



Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 4561
ČLAN OD: : 2011-06-23

Kratke priče - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re   Kratke priče - Page 2 Icon_minitime30.11.11 23:16

Evo jos jedna misao Ive Andrica...i ako je moguce tudje misli posvetiti drugima, ja ovu posvecujem ..MOM DRUGU SA FORUMA... SPLITU.... Smile


"Mi smo uvijek manje ili više skloni da osudimo one koji mnogo govore, naročito o stvarima koje ih se ne tiču neposredno, čak i da sa prezirom govorimo o tim ljudima kao o brbljivcima i dosadnim pričalicama. A pri tome ne mislimo da ta ljudska, toliko ljudska i tako česta mana ima i svoje dobre strane. Jer, šta bismo mi znali o tuđim dušama i mislima, o drugim ljudima, pa prema tome i o sebi, o drugim sredinama i predjelima koje nismo nikad vidjeli niti ćemo imati prilike da ih vidimo, da nema takvih ljudi koji imaju potrebu da usmeno ili pismeno kazuju ono što su vidjeli i čuli, i što su s tim u vezi doživjeli ili mislili?......" lol!
Na vrh Go down
The author of this message was banned from the forum - See the message
The author of this message was banned from the forum - See the message
The author of this message was banned from the forum - See the message
The author of this message was banned from the forum - See the message
The author of this message was banned from the forum - See the message
alexandar
Kapetan I klase
Kapetan I klase



Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 4561
ČLAN OD: : 2011-06-23

Kratke priče - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kratke priče   Kratke priče - Page 2 Icon_minitime01.12.11 14:50

nerona (citat):
''SLAVA TI, BOŽE, ZA MUKU DANA I MIR NOĆI, ZA KRATKI ŽIVOT I VELIKU ZAGONETKU SMRTI, NEKA SU BLAGOSLOVLJENE ODLUKE TVOJE PO KOJIMA DOLAZIMO NA SVIJET I ODLAZIMO S NJEGA. OGROMNI SU I NESHVATLJIVI PLANOVI TVOJI. ALI, TEŠKO JE BITI ČOVJEK, GOSPODE.''
Ivo Andrić

cheers cheers cheers
Na vrh Go down
alexandar
Kapetan I klase
Kapetan I klase



Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 4561
ČLAN OD: : 2011-06-23

Kratke priče - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re   Kratke priče - Page 2 Icon_minitime02.12.11 0:09

Pre mnogo vremena BOJE su se gotovo posvadjale u strasnoj prepirci.
Svaka se boja proglasavala apsolutno najboljom, najvaznijom, najpotrebnijom, najdrazom...

ZELENA tako rece:" Jasno, ja sam najbitnija. Ja sam simbol zivota i nade. Izabrana sam od trave, od drveca, bez mene bi i zivotinje uginule, pogledajte oko sebe prema prostranstvima suma i livada, i videcete da me ima najvise....." Smile

PLAVA je prekine i kaze:"Ti mislis samo na zemlju, a ne uzimas u obzir nebo i more. Voda je izvor zivota i dolazi nam iz nebeskih oblaka sve do morskih dubina. Plavetnilo neba daje nam prostor, mir i vedrinu. Bez mene vi ostale boje ne biste bile nista...." Smile

ZUTA tada dobaci:"Vi ste sve tako ozbiljne boje. Ja donosim osmeh, veselje i toplinu svetu. Sunce je zuto, mesec je zut, zvezde su zute... Kada procvetaju suncokreti kao da se celi svet smeje. Znajte da bez mene ne bi bilo radosti......" Smile

Tada se probije i NARANDZASTA:" Ja sam boja zdravlja i snage. Mozda sam malo oskudna, nema me tako puno i bas sam zato dragocena jer sluzim potrebama ljudskog zivota....." Smile

Malo podalje CRVENA povice:"Kraljica sam medju vama. Ja sam boja krvi, a krv je zivot......" Smile


Podigne se GRIMIZ u svoj svojoj velcini:" Ja sam boja vladajucih i moci. Kraljevi i vodje uvek su mene birali jer ja sam simbol vlasti i mudrosti. Ljudi ne pitaju kada sam ja u blizini...samo slusaju i sluze......." Smile

Na kraju INDIGO vrlo mirno, ali jasno progovori:"Pomislite samo na mene, ja sam boja tsine i vi me tesko primecujete, ali bez mene svi biste bili povrsini. Ja predstavljam misao i beskonacne dubine. Potrebna sam vam za molitvu i za pokretanje mira......" Smile

I tako su boje nastavile diskusiju u uverenju da je svaka vaznija i superiornija od ostalih, svadjajuci se na kraju i ne primecujuci da su pocele gubiti svoje pravo znacenje. Odjednom munja zapara nebom i zacuje se zaglusujuci zvuk. Grom i silovit pljusak prestrasili su ih do te mere da su se boje stisle jedan uz drugu kako bi se zastitile ... Exclamation
Zacule su boje tada KISU kako im se obraca:" Vi glupe boje svadjate se medjusobno u zelji da dominirate nad drugima...zar ne znate da je svaka od vas stvorena za odredjeni zadatak, jedinstven i razlicit od drugih. Drzite se za ruku i dodjite sa mnom"
KISA nastavi:" Od sada kad god budem padala, svaka od vas protegnuce se nebom i stvoriti tako velicanstveni luk boja koji ce vas podsetiti da ste najlepse kad ste zajedno" Smile

DUGA je znak nade i mira za bolje sutra.
I tako, kada god jedna lepa kisa umije lice sveta, a duga se pojavi na nebeskom svodu setimo se da cenimo, postujemo i volimo jedni druge... Smile Smile Smile

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
The author of this message was banned from the forum - See the message
alexandar
Kapetan I klase
Kapetan I klase



Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 4561
ČLAN OD: : 2011-06-23

Kratke priče - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re   Kratke priče - Page 2 Icon_minitime11.12.11 22:04

Ovih dana se navrsilo tacno sto godina od prvog objavljenog dela, i pedeset godina od urucenja Nobelove nagrade Ivi Andricu Exclamation
Ispod spomenika velikom piscu na Andricevom vencu ispisane su njegove reci: “Otisao sam. Iza mene je ostalo sve sto su ljudi rekli, kao pramicak magle koji se gubi. A sve sto su uradili, poneo sam na dlanu jedne ruke”.
Ovaj nobelovac je jednom prilikom napisao misao koja je toliko velika a u isto vreme primerena nasem vremenu ,a ona kaze: " Dodju tako vremena, kada pamet zacuti, budala progovori, a fukara se obogati.''

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
mad-max
Vodnik
Vodnik
mad-max


Veteran Foruma Spomenica Prvoborca
Forumska Spomenica 2009 FS
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 403
ČLAN OD: : 2009-05-01
DOB : 56
M(j)esto zagreb hrvatska

Kratke priče - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: crvenkapica   Kratke priče - Page 2 Icon_minitime28.12.11 19:59


Crvenkapicina mama: Čuj mala, ovu teglu meda i ovo oraha odnijet ćeš kod bake. I brzo da si se vratila kući, nemoj da dolazim po tebe!
Crvenkapica: (obučena u bijelu majicu kratkih rukava i crnu, jako kratku suknjicu; potvrdno klima glavom)
Crvenkapicina mama: I što si se tako obukla pička ti materina?! Samo ti izazivaj vraga!
Idi sada pa ćemo popričati o tome kad se vratiš. I pazi se kad budeš išla kroz šumu znaš da se u posljednjih nekoliko godina svaka djevojka iz te šume vrati trudna.
Crvenkapica: Pa lijepo sam ti jučer tražila pare za kondome.
Crvenkapicina mama: Znaš da nemamo para za toga. Otkako ti je otac otišao u Sloveniju radit, ni traga ni glasa. Crko dabogda!
Idi sada!!

Nakon nekih 5 minuta hoda, onako nogu pred nogu, Crvenkapica uđe u gustu, po priči njene mame jako zloglasnu, šumu.
Nije se žurila. Veselo je pjevušila radujući se što će nakon nekoliko mjeseci opet vidjeti baku.

Crvenkapica: (pjevuši) Dođi i uzmi me, grubo i nježno u jedan isti mah...

Nije ni slutila da je, kada je već zašla duboko u šumu, skriven iza drveta posmatra čovjek koji je imao skoro dvostruko više godina od nje. Posmatrao je oblizujući svoje suhe, ispucale usne a srce mu je počelo brže kucati. Odjednom se pojavio ispred nje.

Vuk: Đe s' mala?
Crvenkapica: ( zastade na trenutak, pomalo iznenađena)
Evo me..Šta ima?
Vuk: Ima, ima hihihiihi ( nasmijao se) Šta ti treba?
Crvenkapica: Meni ništa. Ali baka mi je nešto bolesna, pa sam joj ponijela malo meda i oraha.
Vuk: Meda i oraha? ( opet se nasmijao) Misliš da će tvojoj staroj bakici to pomoći?
Crvenkapica: Nadam se. ( malo je došla sebi i nastavila se lagano kretati uskom stazom koja je vodila prema kući njene bake)
Vuk: (njezin parfem mu još više uzburka krv u žilama) Nego..kako se ti ono zoveš?
Crvenkapica: Severina, ali me svi zovu Crvenkapica. A ti?
Vuk: Ja sam Vuk.
Crvenkapica: OK, i šta radiš ovdje sam u ovoj šumi..Vuče?
Vuk : Ja jebem..ovaj, jedem ljude..ja sam ljudožder.
Crvenkapica: A je li? Hoćeš li i mene da pojeb..mislim pojedeš?
Vuk: Od kako sam te ugledao razmišljam o tome. ( pređe nekoliko puta vrhom jezika preko svojih usana). Gladan sam k'o vuk.
Crvenkapica: (vidjela je neki čudan sjaj u njegovim zakrvavljenim očima i nešto joj je govorilo da se tip uopšte ne šali. Počeo ju je obuzimati strah.)
Vuk: Mislim da si baš slastan zalogaj. (rekao je potapšavši je po maloj, lijepo oblikovanoj stražnjici)
Crvenkapica: (iznenada se dade u plač) Nemoj me pojesti Vuče, molim te! Molim te nemoj!
Vuk: Moram! Gladan sam! Nisam jeo ništa 2 dana ( reče nekim neobično tužnim glasom)
Crvenkapica: Daću ti meda i oraha. ( preklinjala je)
Vuk: Ne jedem to ( nasmijao se) Hoću mesaaaaaa!
Crvenkapica: Imam ideju!
Vuk: Da čujem. (stajao je ispred nje ne dozvoljavajući joj da nastavi put)
Crvenkapica: Baka!
Vuk: Šta s njom?
Crvenkapica: Pa, pojedi moju baku. I onako je odveć stara.
Vuk: (češka se prstima po bradi – razmišlja) Hmm...Stara je vjerovatno jako žilava i masna, ali duže će me držati ako nju pojedem. Ova mala je sigurno mnogo ukusnija, ali ona mi je više za ražnja. Hmm..sa njom bih mogao zasladiti.
OK, Crvenkapice..imaš sreće. Neću te pojesti. ( konačno reče i pomjeri se u stranu kako bi je propustio da prođe)
Crvenkapica: O hvala, hvala dobri Vuče
Vuk: Ma ništa...Sitnica. Nego, idem ti ja, a ti nastavi svojim putem. Žao mi je što sam te uznemirio. ( nakon što to reče otrča u gustu šumu, ubrzo se izgubivši Crvenkapici iz vida)
Crvenkapica: (Konačno joj se krv poče vraćati u poblijedjelo lice) Uh dobro sam prošla.

Dotrčavši do bakine kuće, koja se nalazila na samom izlazu iz šume, Vuk dvaput pokuca.
Baka: Ko je?
Vuk: Tom Kruz.
Baka: De ne zajebaji. Ko je ozbiljno?
Vuk: Robert de Niro (stavlja ruku na usta kako bi prikrio smijeh)
Baka: O hvala ti Bože što si uslišio moje molitve. Uđi jadan, otključano je.

15-tak minuta kasnije je prao ruke i zube nakon obilnog ručka, prethodno počistivši stol i bacivši bakine ostatke u kantu za smeće. Obukao je bakinu spavaćicu, stavio njenu periku i naočare i legao u njen krevet. Baš na vrijeme jer se uskoro na vratima začulo tiho kucanje.

Vuk: Ko je? ( promuklim će ti glasom, oponašajući crvenkapicinu baku)
Crvenkapica: Ja sam bako, Crvenkapica. Donijela sam ti meda i oraha da mi ozdraviš.
Vuk: Oh duša bakina. Uđi sunce moje maleno.
Crvenkapica: ( uđe u kuću, spusti kesu na stol i priđe bakinom krevetu) Kako si mi draga bako?
Vuk: Nisam ti najbolje sunce moje. Tako mi je hladno. Dođi lezi do svoje bake, zagrij me svojim mladim tijelom.
Crvenkapica: (Ništa ne sumnjajući, uvuče se pod topli jorgan. Samo što je legla osjeti kako joj bakine ruke preko majice stežu čvrste grudi. Iz pristojnosti prema staroj i onemoćaloj baki Crvenkapica htjede uzvratiti na isti način)
Bako, bako a gdje su tvoje grudi?
Vuk: Odnijele godine dijete moje (tužno će vajna baka)
Crvenkapica: Jao, hoće li i moje godine odnijeti?
Vuk: Hoće lijepo moje, ali otom potom. ( spustio je ruku niže..kliznuvši preko njenog glatkog trbuha nježno je zavukao ruku pod njenu malenu suknjicu)
Crvenkapica: (opet pokuša uzvratiti..i..iznenađenje!) Bako, bakice otkud ti ovo? Pa ti..ti nisi žensko?
Vuk: Jesam mila moja. No, moderna su vremena.
Crvenkapica: Ali...
Vuk: (Baci se požudno na Crvenkapicu)

Dok su se Vuk i Crvenkapica pobliže upoznavali vrata se iznenada otvoriše i na njima se pojavi lovac s puškom.
Vuk: (Skoči iz kreveta i pokri svoju uzdignutu muškost rukama) O jebem ti život, ko je sad ovaj?!
Lovac: (Opali iz puške i usmrti Vuka)
Crvenkapica: (Vrisnu, navlačeći jorgan preko svojih golih grudi)
Lovac: Kujo mala! Zakasnim 5 minuta i ti odmah s drugim.
Crvenkapica: Nisam htjela, navratio me je.
Lovac: (Odloži pušku i baci se na Crvenkapicu)
Crvenkapica: Čekaj, čekaj!!
Lovac : Šta je sad?
Crvenkapica: Deder prvo uzmi meda i oraha, da se ne baca.

Od toga dana Crvenkapica je svakog vikenda išla do bakine kuće kako bi se sastajala s lovcem. Tek nakon 5 mjeseci je rekla svojoj mami da se zahvaljujući medu i orasima baka navodno jako oporavila
i da se udala za nekog italijanskog turistu, te da je obećala da će se javiti.

O djelu:

Crvenkapica je jedna od najljepših i najpoznatijih bajki svijeta. Prevedena je na ogroman broj svjetskih jezika uključujući i srpski, bosanski i hrvatski jezik.

Likovi u ovoj bajci:

Crvenkapicina mama – 43 godine, ali još uvijek jako živahno radi kao konobarica u restoranu „Kod Avdage“ Udala se vrlo mlada i rodila Severinu. Muž Omer je godinama ganjao papire za Sloveniju kako bi je se konačno oslobodio. Na kraju mu je to pošlo za rukom.

Crvenkapica - Nepune 23 godine. Upisala medicinski fakultet u Tuzli, ali se zbog slabe finansijske situacije ipak odlučila za posao sponzoruše.

Vuk - 38 godina...Rat je ostavio velike traume na njegovu psihu. Iako mnogo stariji od nje imao je mnogo manje seksualnog iskustva nego li Crvenkapica.

Lovac - 44 godine. Vec 24 godine se bavi lovom i ribolovom. Pokatkad okrene nešto mlado ( kao u ovoj bajci), ali većinom suh i napaljen mastrubira u šumi, napušten od svih ( žena se udala za 1. komšiju, a kćerka prebjegla u Albaniju)

Baka – U svom 62-godišnjem životu tri puta se udavala i sve trojicu dostojno pokopala. Obožavala filmove Roberta de Nira, a pri samom kraju svog života najviše je uživala gledajući „Sex i grad“

O autoru:
z.m.zlaja ili samo ZlaJa je jedan od najpoznatijih bosanskohercegovačkih pisaca današnjice, naročito kada su u pitanju bajke za djecu iznad 18 godina. Svojim pričama liječi svoje privatne frustracije, osvetoljubivo pišući o svim onima koje mu nisu dale niti imaju tu namjeru ( barem ne u ovom životu ). Inače autor mnogih poznatih djela kao što su „Romeo i Julija (Bosnia version)“, „Snjeguljica i 7 narkomana“ i mnoga druga.

Na vrh Go down
mgalic2
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
mgalic2


Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 695
ČLAN OD: : 2009-08-02

Kratke priče - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kratke priče   Kratke priče - Page 2 Icon_minitime28.12.11 20:57

Ti Maxe ovo nazivaš kratkom pričom? lol!
Na vrh Go down
The author of this message was banned from the forum - See the message
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 59
M(j)esto ZAGREB

Kratke priče - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kratke priče   Kratke priče - Page 2 Icon_minitime28.12.11 23:42

mgalic2 (citat):
Ti Maxe ovo nazivaš kratkom pričom? lol!
Daj zamisli kad nas dvoje odemo na kavu lol!

_________________
Tko pjeva često zlo i misli
Na vrh Go down
mgalic2
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
mgalic2


Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 695
ČLAN OD: : 2009-08-02

Kratke priče - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kratke priče   Kratke priče - Page 2 Icon_minitime29.12.11 6:31

Stavljaju kotao kave pred vas? Smile
Na vrh Go down
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 59
M(j)esto ZAGREB

Kratke priče - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kratke priče   Kratke priče - Page 2 Icon_minitime29.12.11 19:57

mgalic2 (citat):
Stavljaju kotao kave pred vas? Smile
lol!

_________________
Tko pjeva često zlo i misli
Na vrh Go down
alexandar
Kapetan I klase
Kapetan I klase



Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 4561
ČLAN OD: : 2011-06-23

Kratke priče - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re   Kratke priče - Page 2 Icon_minitime03.01.12 21:59

....."ANTIDEPRESIV - kratke price za bolji zivot
Sto posto prirodno sredstvo ,te dobre vibracije, upotrebljivati svakodnevno, popravlja raspolozenje, deluje kod melanholije, osecanja besmisla, nema kontraindikacija, rok upotrebe - neograncen, moze se nabaviti u svakoj boljoj knjzari, izdaje se bez recepta.....".
(a pun ih je i net.... Wink )...(protiv losih vesti, besmisla, straha i "velikog brata"... Wink )

Mirjana Bobic Mojsilovic
u zagradi Ja dodao Wink
Na vrh Go down
alexandar
Kapetan I klase
Kapetan I klase



Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 4561
ČLAN OD: : 2011-06-23

Kratke priče - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re   Kratke priče - Page 2 Icon_minitime03.01.12 22:09

STARA JERMENSKA PRICA
Na samrti pozva stari Jermenin svoga sina, pa ga dovede do prozora i upita sta vidi.
- Ljude, odgovori on.
Zatim mu pruzi ogledalo da se pogleda i upita ga sta vidi.
- Vidim sebe, odgovori on.
- Eto, sine! I prozor i ogledalo su od istog stakla, s tom razlikom sto se na staklu od
ogledala nalazi tanak sloj srebra. I u zivotu je tako: gde god se srebro nadje izmedju
ljudi, tu covek vidi samo sebe. Exclamation

Na vrh Go down
alexandar
Kapetan I klase
Kapetan I klase



Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 4561
ČLAN OD: : 2011-06-23

Kratke priče - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re   Kratke priče - Page 2 Icon_minitime04.01.12 0:16

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
vlade021
Džomba
Džomba
vlade021


BROJ POSTOVA: : 107
ČLAN OD: : 2011-11-06

Kratke priče - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kratke priče   Kratke priče - Page 2 Icon_minitime04.01.12 8:52

Gledaoci

Naš tržni centar danas je bio ispunjen do poslednjeg mesta. Gledalaca je bilo više nego ikada!

Osiguranje

Šta je to dobrovoljno penzijsko osiguranje? To je kad deca ostanu da žive sa roditeljima penzionerima!

autor B.Ljubenović
Na vrh Go down
mad-max
Vodnik
Vodnik
mad-max


Veteran Foruma Spomenica Prvoborca
Forumska Spomenica 2009 FS
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 403
ČLAN OD: : 2009-05-01
DOB : 56
M(j)esto zagreb hrvatska

Kratke priče - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kratke priče   Kratke priče - Page 2 Icon_minitime05.01.12 12:27

mgalic2 (citat):
Stavljaju kotao kave pred vas? Smile


ma ne !

dobijemo svako po jednu cjev u gubicu direktno spojenu na cafe aparat
Na vrh Go down
mad-max
Vodnik
Vodnik
mad-max


Veteran Foruma Spomenica Prvoborca
Forumska Spomenica 2009 FS
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 403
ČLAN OD: : 2009-05-01
DOB : 56
M(j)esto zagreb hrvatska

Kratke priče - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: snjeguljica i 7 narkomana   Kratke priče - Page 2 Icon_minitime05.01.12 12:47

KRALJICA: sjeda pred ogledalo i tepa mu k'o djetu
"Ogledalo ogledalce ko je najljepši na svijetu?"
Ogledalo: Kraljice draga znam da si dala svima
ali Snjeguljica bolje od tebe " sifone" ima
Kraljica: (bijesno u ogledalo šako lupi)
"Puuu,jebo te onaj ko te kupi!"
Kraljica: (zove lovca i daje mu nešto novca)
Vidiš kako ove moje grudi vise
provjeri jesu li u Snježe prave sise!

II čin LOVAC I SNJEGULJICA

Lovac: Snjeguljice,Snjeguljice bem ti miša
hajmo u šumu dok nije kiša.
Ako mi ne dadneš moraću te ubit
jer će nas kraljica oboje pogubit.
Hajde sad samnom,ponesi deku
i nemoj da čujem nikakvu dreku.
Snjeguljica: Znam kaka je zla ta moja mati
Znači moraću ti dati.
Ali ako hoćeš da ti dam
osim tebe za to samo ja mogu da znam.
Neka naša tajna bude zauvjek
nek' kraljevstvo misli da nevina sam još uvjek.

III čin ŠUMA TRIBOROVA

LOVAC: Jesi prsata Snjeguljice mila
mora da si kozije mlijeko pila.
Ove mi moje blesave glave
još ne mogu da vjerujem da su prave.
SNJEGULJICA: (sa sebe odjeću skida)
LOVAC: Uh,uhh Snježo očinjeg mi vida!
Ti si bogme mačka prava
a ne kao ona debela krava.

IV čin AKCIJA

LOVAC: oh,ohh Snježo
vješta si mi pravo
blago onom ko je
tebe...jeeeeeeeee.

(rez)

V čin ZALUTALA

SNJEGULJICA:Joj,joj,joj!Jadna li sam ja!
I silovana vaka!
Niđe nisam prispila!
Takva mi nafaka.
(baci papirić od žvakaće gume
ugledavši kućicu na kraju šume)
Ha,vid' kuće
kao iz bajke
to mora da je vila
onog "Ede Maajke".
Nikog nema jer subota je radna
omoriću se malo,žedna sam i gladna.
Haljina je moja nova bila prije
a sad samo što mi "sisa" ispala nije.
E seljačine Lovca haljinu mi sjeba.
Ma kad se fucam sa svakim tako mi i treba.

VI čin SOBA OD 7 NARKOMANA

SNJEGULJICA: 7 Krevetića,7 stolića
na svakom stolu smotana džoja
gdje sam ja ovo došla,majko moja!
Zapaliću jednu dok nisu došli ovi!
(duboko uvlači dim,započinju snovi).
Kako je ovo dobro,kako je ovo fino
(uzima daljinski,pali "Kućno kino")

VII čin DOLAZE MALI NARKOSI

GURKO: Šta je ovo?
SVRŠKO: Koje ba?!
TRPKO: Neko mi je erotike dir'o!
MALECKI: I meni je neko po vešu prebir'o!
VELIKAČKI: Ko nije ugasio DVD?!
SREDNJAK: Ja sam jutros sve.
DUGAČKI: Eno neka treba leži kod mene!
GURKO: U jes' dobra jebo te Tito!
SVRŠKO: Da se zabavljamo ja bih je pit'o.
TRPKO: E baš si mi ti neka faca.
MALECKI: Nebi te ni pogledala ovak'a maca.
VELIKAČKI: Hajd' mojne svađe ja ću prvi.
SREDNJAK: Pazi bratac! Biće krvi!
DUGAČKI: Stan'te ljudi! Evo je se budi!

VIII čin SNJEGULJICA I MALA RAJA / DO JAJA

GURKO: Ko si ti djevojko mila?
SVRŠKO: Bi l' šta jela,bi l' šta pila?
TRPKO: Danas je boga mi vrjeme teško.
MALECKI: Mi odavno nismo vidjeli žensko.
VELIKAČKI: Raskomoti se slobodno,nemoj se stidit!
SREDNJAK: Bjež' te! Da i ja mogu šta vidit
DUGAČKI: Od tvoje ljepote ponestalo mi daha!
Pridruži nam se za ručkom,imamo graha.

GURKO: Neka si baš kraj mene sjela!
Vidim da nisi odavno ništa jela.
SVRŠKO: (Gurku) Joj al' ću ti šamarčinu pljesnut!
TRPKO: Ja ću je ipak prvi kresnut.
MALECKI: Ma hoćeš RACKU! Ona je moja!
VELIKAČKI: Ma nemoj mi reć da je tvoja!
SREDNJAK: Ja sam joj se odma svidio.
DUGAČKI: Ma ja sam je ljudi prvi vidio.
SNJEGULJICA: Polako momci.
Sve vas Snježa voli.
Samo da me od graha
stomak ne zaboli.

IX čin SNJEGULJICA I MALA RAJA / DO JAJA 2

SNJEGULJICA: Malecki ti hajd' prvi
radi zagrijavanja!
Ostali u red!
I bez zajebavanja!
MALECKI: Joj mene je stid.
Hajd' okrente se!
Gledajte u zid!
SNJEGULJICA: Ccccc Malecki baš ti se ne sviđam?
MALECKI: Tako nešto rjetko viđam.
GURKO: Prije nego što krenemo
možda bi se trebali prvo nadrogirati.
SVRŠKO: Imaš ga pravo Gurko brate
Trave ima k'o salate.
TRPKO: Pa daj Malecki kad si smotan
bolje nam džoint smotaj!
MALECKI: Zar uvjek ja?!Hajd' nema veze.
I onako bez trave je bezveze.
VELIKAČKI: Ovaj Malecki vazda slini.
A ti mala,daj se skini!
SREDNJAK: Jest vala,to što kažeš
(Snjeguljici) jedva čekamo da nam je pokažeš.
DUGAČKI: Staviću svoju kitu pod voz
ako nije obrijana skroz.
SNJEGULJICA: Vid' vraga kako zna!
Pa redovno je brijem ja.
(Bez imalo stida
Snjeguljica se skita)
GURKO: Joj sisa majko moja!
SVRŠKO: ja ću lijevu,a desna je tvoja.
TRPKO: Pustite mene malo bliže!
MALECKI: Ooooo to bi Trpko malo da liže?
VELIKAČKI: Pa nek' se Snjeguljica spusti niže!
SREDNJAK: JoooooJ ljudi meni se diže!
DUGAČKI: JoJ mala,JoJ mala koda si s' neba pala!
(Svi odma zaboraviše na travu
kad viđoše pičku pravu)
GURKO: Hajd' raširi noge draga!
SVRŠKO: Ja ću ti ga zabit straga!
TRPKO: (K'o ćuko joj picu njuši)
MALECKI: Moj je najmanji,meni nek' puši!
VELIKAČKI: De,de i ja malo!
SNJEGULJICA: To tvoje čudo nebi ni stalo!
DUGAČKI: Ma može ona nas sve primit.
Joj da bi kameru pa ovo snimit!

(I tako se njih sedmorica izmjenjaše u stroju
Snjeguljica se jadna kupa u znoju,
pica joj triput promjeni boju.)

SNJEGULJICA: Joj razvališe mi ovu moju!
GURKO: Baš si neka djevojka čudna
SNJEGULJICA: Joooj nemoj u mene,ostaću trudna.

(Baš kad je velikački karat stade,
iznemogla Snjeguljica u nesvjest pade.)

GURKO: (Velikačkom): Šta uradi jadan bio!
Nisi joj cjelog gurnut smio!
SVRŠKO: Bjež'mo sad svi u šumu
policiski auto čuje se na drumu.
TRPKO: Čujjj,stvarno policiska sirena!!
Pa to bi čula i moja gluha nena.
MALECKI: (Pokazuje na Snjeguljicu)
Ova koda je mrtva,uopšte ne mrda
ljudi moji hvatajte se brda.
VELIKAČKI: Majke mi moje,nisam kriv!
Htio sam samo nešto jebat dok sam živ!
SREDNJAK: Mani sad te priče
misliš da se to murije tiče.
DUGAČKI: Ja ovdje ništa ne shvatam,
ali se ipak "NOŽNE" hvatam!


(Pred kućom se zaustaviše policiska kola.
narkosi pbjegoše,ostade Snjeguljica nepomična,
gola)


(Iz auta izlazi Dževad policajac
glup i odvratan - pravi Bosanac)

Policajac Dževo: Na svaki sumnjiv pokret ima da pucam!
Razvaljujem vrata, neću da kucam

Pročitaj više: [You must be registered and logged in to see this link.]

Na vrh Go down
vlade021
Džomba
Džomba
vlade021


BROJ POSTOVA: : 107
ČLAN OD: : 2011-11-06

Kratke priče - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kratke priče   Kratke priče - Page 2 Icon_minitime05.01.12 14:44

Obaveštenje

U 2012. godini očekuju nas smak sveta i izbori.
Građani će blagovremeno biti obavešteni kako da ih razlikuju!
Na vrh Go down
The author of this message was banned from the forum - See the message
alexandar
Kapetan I klase
Kapetan I klase



Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 4561
ČLAN OD: : 2011-06-23

Kratke priče - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re   Kratke priče - Page 2 Icon_minitime07.01.12 19:06

Citat :
hercog
............ i dvanaest
gostiju koji su sjedili za stolom u glas je uzviknulo:
- 'Sretan rođendan!'

Nije ti ni los odabir price hercog,..."rodjendanska",...ali gle cuda danas je neki drugi rodjendan Question
..KAKVA KOINCIDENCIJA.... No

Na vrh Go down
The author of this message was banned from the forum - See the message
The author of this message was banned from the forum - See the message
alexandar
Kapetan I klase
Kapetan I klase



Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 4561
ČLAN OD: : 2011-06-23

Kratke priče - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re   Kratke priče - Page 2 Icon_minitime07.01.12 20:03

Citat :
hercog
...Sory nisam mislio na to!
Tebi i svim pravoslavnim vjernicima na forumu želim sretan i blagoslovljen Božić!
Kristos se rodi!

VAISTINU SE RODI, HERCOG......ZIVI BILI cheers
Na vrh Go down
alexandar
Kapetan I klase
Kapetan I klase



Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 4561
ČLAN OD: : 2011-06-23

Kratke priče - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re   Kratke priče - Page 2 Icon_minitime14.01.12 23:40

Prica jedne svece......slobodni prevod price A. L. BALLING-a
Zapalili ste me i gledate moje svetlo. Radujete se jasnoci i toplini koju darujem. Veselim se da smem goreti za vas.
Da nije tako lezala bih u nekoj kutiji bez koristi. Smisao dobijam tek potom sto izgorim.Ali, dobro znam, sto duze gorim, to
kraca postajem, to se vise blizim svome kraju. "Izgorela je", reci cete, a sto je ostalo bacicete.Znam, za mene postoje dve mogucnosti. Ili da ostanem u kutiji, u tami, ili gorenjem postajem kraca, dajem sve sto imam u korist svetla, a time dovodim samu sebe svrsetku.Ipak, lepse je ako smem nesto dati....... Vidite, isto je tako sa vama ljudima!
Ili se povucete, ostajete sami za sebe i sve je hladno i prazno, ili se priblizite ljudima i darujete im od svoje topline i ljubavi i onda vas zivot dobija smisao. Ali, znajte i to, da za ovo morate dati nesto od vas samih, nesto od vase radosti, od vase srdacnosti,ljudskosti, od vaseg smeha, mozda nesto i od vase tuge. I ne treba bojazjivo da razmisljate o tome kako da sacuvate sami sebe. Mislim da samo onaj koji druge veseli, postaje sam veseliji. Samo onaj koji je svetlo drugima, sam ce primiti svetlo.Sto vise gorite za druge, to ce svetlije biti u vama samima.
Mnogi su ljudi samo zato tmurni i neraspolozeni, jer se boje biti ovde za druge, tuze se i neprestano gundjaju na teska vremena i zivot.
Jos uvek nisu shvatili ovo:
Jedno jedino svetlo koje gori, vise je i vrednije nego sva tama sveta. Dopustite dakle da vas malo ohrabrim, ja mala sveca


[You must be registered and logged in to see this image.]







Na vrh Go down
alexandar
Kapetan I klase
Kapetan I klase



Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 4561
ČLAN OD: : 2011-06-23

Kratke priče - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: RE   Kratke priče - Page 2 Icon_minitime12.02.12 22:32

uvod:Za svu decu koja su rodjena i prezivela 60-te , 70-te i 80-te .....a i za sve ostale Wink Na kraju je pruka koja izricito kaze KAKO, a ne U KOM SISTEMU smo odrastali....
Prvo, preziveli smo i rodjeni smo normalni iako su nase majke kad ih je bolela glava pile aspirine, jele hranu iz konzervi, pusile i radile do zadnjeg dana trudnoce i nikad nisu bile testirane na dijabetes.U to vreme nisu postojala upozorenja u stilu "Cuvati daleko od domasaja dece" na bocicama sa lekovima, vratima i ormarima.Mi, kada smo imali 10-11 godina nismo nosili Pampers-e i nismo piskili tada u krevet.
Kao deca, vozili smo se u autima bez pojasa i vazdusnih jastuka i nismo morali imati kacige na glavi kad se vozimo biciklom ili na rolsulama.Pili smo vodu iz creva za zalivanje baste a ne iz flasica kupljenih u
supermarketu. Delili smo flasicu Kole sa nasim prijateljima i NIKO nije umro zbog toga.
Jeli smo mlecne sladolede, beli hleb i pravi puter, pili kole koje su i tada
bile pune secera ali nismo bili debeli zato sto smo se STALNO IGRALI NAPOLJUIzlazili smo iz kuce ujutro i igrali se celi dan, sve dok se ne upale svetla na ulici,zmurke, planova, klisa, klikera, partizana i nemaca, kauboja i Indijanaca, zaloga i svega ostalog sto je samo decija masta bila u stanju da smisli,Neretko, niko nije mogao da nas nadje po celi dan. I nikad nije bilo problema...
Provodili smo cele dane praveci trokolice od otpada iz podruma, spustali seniz ulice zaboravljajuci da nismo napravili kocnice.
Nakon par padova, slomljenih prstiju i modrica naucili smo kako da resimo problem.Mi nismo imali imaginarne prijatelje ni probleme sa koncentracijom u skoli.Nama nisu davali tablete protiv hiperaktivnosti. Mi nismo imali skolskog psihologa i usmerivaca pa smo ipak zavrsavali nekakve skole.Nama nisu prodavali drogu ispred skole...
Mi nismo imali Playstation, Nintendo, X-box,nikakve video igrice,nismo imali 99 kanala na televiziji(vec samo dva), nismo imali video rekordere, surround sound, celularne telefone, kompjutere,internet....
MI SMO IMALI PRIJATELJEI MI SMO ISLI NAPOLJE DA SE DRUZIMO S NJIMA !
Padali smo sa drveca, znali se poseci na staklo, slomiti zub, nogu ili ruku, ali nasi roditelji nikada nisu isli na sud zbog toga.
Igrali smo se lukovima i strelama, pravili katapulte i bacali petarde za Novu Godinu i sve smo to preziveli bez posledica!
Isli smo biciklom ili peske do prijateljeve kuce, zvonili na vrata ili jednostavno ulazili u njihovu kucu da se druzimo i budemo zajedno!Kad upadnemo u probleme sa zakonom, roditelji nisu placali kauciju da nas izvuku. U stvari, bili su cesto stroziji nego sam zakon!
Mi nismo provodili jedan vikend sa mamom a jedan sa tatom. Mi smo imali jednu kucu i jednu porodicu.
Poslednjih 50 godina su bile najplodonosnije godine u istoriji covecanstva. Nase generacije su proizvele najbolje izumitelje
i naucnike do danas.Imali smo slobodu, pravo na greske, uspeh i odgovornost.I naucili smo da zivimo s tim !
I ti pripadas toj generaciji?
CESTITAM!

MOZDA CES ZELETI DA PODELIS OVO SA OSTALIMA KOJI SU IMALI SRECE DA ODRASTU KAO PRAVA DECA, PRE NEGO STO SU "NOVO DOBA i NEKI LJUDI" POCELI DA ODREDJUJU KAKO TREBA DA SE ZIVI !
ZAO MI JE SVIH LJUDI KOJE SAM NEKADA POZNAVAO, A KOJI OVAJ TEKST NIKADA NECE MOCI PROCITATI !

mozda bi bilo dobro poslati ovu poruku i vasoj deci da vide KAKO su njihovi roditelji odrastali
Na vrh Go down
The author of this message was banned from the forum - See the message
alexandar
Kapetan I klase
Kapetan I klase



Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 4561
ČLAN OD: : 2011-06-23

Kratke priče - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re   Kratke priče - Page 2 Icon_minitime17.02.12 23:38

moc majcine ljubavi

U plodnoj dolini podno Anda, zivelo je miroljubivo pleme.Jednog je dana grupa pljackasa koja se skrivala u planinama, napala selo.U otetom plenu naslo se i jedno dete,pa su i njega poveli sa sobom u planinu.Ljudi nisu znali kako da dodju do decaka, jer u stenovita bespuca nije vodio nikakav put,a ni tragova nije bilo.Ipak ,grupa najboljih ratnika je krenula da potrazi dete i da ga vrati kuci.Ratnici su pokusavali na jedan, pa na drugi nacin.....penjali se levom pa desnom stranom.Ni nakon nekoliko dana mukotrpnog hoda nisu daleko odmakli.Videvsi da su potpuno nemocni i da im je trud uzaludan,odlucise da se vrate u selo neobavljena posla....
Iznenada....ugledase decakovu majku koja je silazila sa planine koju oni nisu mogli preci.Na ledjima je u vreci nosila svoga sina.Kako je uspela Question
Jedan od ljudi iz grupe pozdravi je i rece:"Mi smo najjaci ljudi u selu, a ne mogosmo preci planinu.Kako si ti uspela?"
Zena slegnu ramenima i odgovori:"Nije to bilo vase dete...."...i srecna ode niz planinu Smile
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Kratke priče - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Kratke priče   Kratke priče - Page 2 Icon_minitime18.02.12 19:46

Citat :
Arrow General podpukovnik Aleksandar Obradović.!! sunny

Iznenada....ugledase decakovu majku koja je silazila sa planine koju oni nisu mogli preci.
Na ledjima je u vreci nosila svoga sina.Kako je uspela
Jedan od ljudi iz grupe pozdravi je i rece:"Mi smo najjaci ljudi u selu, a ne mogosmo preci planinu.Kako si ti uspela?"
Zena slegnu ramenima i odgovori:"Nije to bilo vase dete...."...i srecna ode niz planinu

Arrow General potpukovniče Aleksandar Obradović.!!! scratch Very Happy Laughing

Arrow General podpukovniče,
imaš
+ sa moje strane za tu priću,
samo bi volio da upoznam tu ženu,
Arrow takva meni treba.!!! bounce queen king Very Happy Twisted Evil Rolling Eyes
Rolling Eyes Wink sunny
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
pera84
Podpukovnik
Podpukovnik
pera84


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
BROJ POSTOVA: : 6178
ČLAN OD: : 2011-03-17
M(j)esto USA

Kratke priče - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kratke priče   Kratke priče - Page 2 Icon_minitime19.02.12 0:22

Takve, Granicaru, postoje samo u pricama Laughing
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Kratke priče - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Kratke priče   Kratke priče - Page 2 Icon_minitime20.02.12 2:28

Citat :
Arrow Stariji vodnik I klase Pera 84.!! bounce

Arrow Takve, Granicaru, postoje samo u pricama. sunny

Arrow Ne znam Stariji vodniče I klase Pera 84.!! scratch Rolling Eyes
Arrow Možda kod kod nas da (Balkonu) he he he, takve nema.!!! No Rolling Eyes Wink Exclamation Very Happy
Arrow Ali mislim da bar kod tebe tj. u zemlji zalazećeg sunca sunny toga ima kao što su ove žene iz:
anda, amazonke, inke, indijanke, sve neke močne žene.!! queen Wink Very Happy No
Arrow Ja za ovu ženu od Generala potpukovnika Alaksandra Obradovića dajem svoju vojnu knjižicu i značku primjeran vojnik samo da je upoznam i da odigramo jednu partiju.... scratch Rolling Eyes Wink No na karte.!! Very Happy Smile Laughing bounce king sunny


Vojnik Graničar: komentar modifikovan dana: 21.02.12 9:23; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
pera84
Podpukovnik
Podpukovnik
pera84


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
BROJ POSTOVA: : 6178
ČLAN OD: : 2011-03-17
M(j)esto USA

Kratke priče - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kratke priče   Kratke priče - Page 2 Icon_minitime20.02.12 2:55

Jel' za ovu iz price, il' za Obradovicevu zenu. Question Pojasni to malo, brate, da nebi radila sjekira,a sve "nesporazum" lol!
Na vrh Go down
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 59
M(j)esto ZAGREB

Kratke priče - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kratke priče   Kratke priče - Page 2 Icon_minitime20.02.12 10:48

Hi,hi,ha,ha ........ups silent

_________________
Tko pjeva često zlo i misli
Na vrh Go down
alexandar
Kapetan I klase
Kapetan I klase



Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 4561
ČLAN OD: : 2011-06-23

Kratke priče - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re   Kratke priče - Page 2 Icon_minitime20.02.12 13:27

Hmmmmm......nece da radi sekira....vec prekomanda u mirovnu misiju na Ande.... za obadvojicu.... Wink Wink Wink
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Kratke priče - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Kratke priče   Kratke priče - Page 2 Icon_minitime21.02.12 10:42

Citat :
Arrow Stariji vodnik I klase Pera 84.!!! bounce

Jel' za ovu iz price, il' za Obradovicevu zenu. Pojasni to malo, brate, da nebi radila sjekira,a sve "nesporazum".
Citat :


Arrow Purger General Armije.!! bounce

Hi,hi,ha,ha ........ups.

Citat :
General potpukovnik Aleksandar Obradović.

Hmmmmm......nece da radi sekira....vec prekomanda u mirovnu misiju na Ande.... za obadvojicu....

_________________
BONA FIDE..


Arrow Arrow Arrow Pa da vidim šta to piše.. Exclamation Question Question Question . scratch Rolling Eyes sunny

Citat :
Arrow Arrow Vojnik Graničar. bounce

Ne znam Stariji vodniče I klase Pera 84.!! scratch Rolling Eyes
Možda kod kod nas da (Balkonu) he he he, takve nema.!!! No Rolling Eyes Wink Exclamation Very Happy
Ali mislim da bar kod tebe tj. u zemlji zalazećeg sunca sunny toga ima kao što su ove žene iz:
anda, amazonke, inke, indijanke, sve neke močne žene.!! queen Wink Very Happy No
Ja za ovu ženu od Generala potpukovnika Alaksandra Obradovića dajem svoju vojnu knjižicu i značku primjeran vojnik samo da je upoznam i da odigramo jednu partiju.... scratch Rolling Eyes Wink No na karte.!! Very Happy Smile Laughing bounce king sunny


Arrow Paaaa, No ovajjjjjj, No mislimmm, No daaaaa, No stariji vodnik I klase Pera 84, kada ima prvi let do zemlje zalazećeg sunca tj. do Anda.!!! Sad No
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
alexandar
Kapetan I klase
Kapetan I klase



Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 4561
ČLAN OD: : 2011-06-23

Kratke priče - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re   Kratke priče - Page 2 Icon_minitime21.02.12 14:16

Misija otkazana..... Wink
Na vrh Go down
pera84
Podpukovnik
Podpukovnik
pera84


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
BROJ POSTOVA: : 6178
ČLAN OD: : 2011-03-17
M(j)esto USA

Kratke priče - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kratke priče   Kratke priče - Page 2 Icon_minitime21.02.12 15:23

aleksandar obradovic (citat):
Misija otkazana..... Wink

e sto mi je krivo. a ja taman nabavio knjigu da ucim Andski lol!
Na vrh Go down
The author of this message was banned from the forum - See the message
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Kratke priče - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: ČOVJEK I MAGARAC   Kratke priče - Page 2 Icon_minitime04.03.12 15:51

[You must be registered and logged in to see this image.]

Arrow Arrow Arrow ČOVJEK I MAGARAC.!!! sunny bounce

Arrow Čovjek na magarcu jaše svojoj kući, a njegov sin trči pored njega.

Sustiže ih jedan putnik i reče:
„Pa to nije u redu da vi jašete, a vaš sin da trči za vama.
Vi ste ipak snažniji.”
Otac odmah (kao po naređenju) siđe s magarca i prepusti mjesto sinu.
No, ne prođe dugo, naiđe i drugi putnik i reče:
“Dječače, nije u redu da ti jašeš, a tvoj otac da pješači.
Ti ipak imaš mlađe noge. Poštedi svoga oca.”
Dječak razmisli. Shvati da je putnik u pravu i napravi mjesta i za oca, te i jedan i drugi zajašiše magarca.
Naiđu pak na sljedećeg putnika koji im isto reče:
„Kakva sramota! Vas dvojica na toj jadnoj životinji.
Trebalo bi uzeti štap i obojicu vas išibati!”

Tada i otac i sin siđoše i nastaviše ići pješice.
Utom naiđe i četvrti putnik pa i on reče:
“Hahaha, baš ste mi smiješni.
Trojica vas idu pješke!
Zar ne bi bilo normalnije da jednoga poštedite hodanja, a samo dvojica da pješače?”
Tada i otac i sin napraviše kolac na koji svezaše magarcu noge te ga zajedno ponesoše.
Njih dvojica su hodali, a magarca su nosili.


Arrow Arrow Arrow TAKO JE TO KADA ČOVJEK SLIJEPO I NEPROMIŠLJENO SLIJEDI TUĐE PRIJEDLOGE. Twisted Evil Rolling Eyes Wink Very Happy Smile Laughing Exclamation
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Kaplar M


BROJ POSTOVA: : 657
ČLAN OD: : 2010-11-06
DOB : 58
M(j)esto Belgrade

Kratke priče - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kratke priče   Kratke priče - Page 2 Icon_minitime04.03.12 15:54

Vezano za ovu pricu, secam se jedne lepe i pametne izreke koju sam cuo osamdesetih godina u Dalmaciji... "Covek i magarac su pametniji nego samo jedan covek!"
Na vrh Go down
alexandar
Kapetan I klase
Kapetan I klase



Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 4561
ČLAN OD: : 2011-06-23

Kratke priče - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re   Kratke priče - Page 2 Icon_minitime04.03.12 16:49

A ima i ona Ezopova basna:
KONJ I MAGARAC

Imao neki covek konja i magarca. Kad su jednom putem putovali, rece magarac konju: “Preuzmi malo od mojeg bremena ako hoces da ostanem ziv ”, no konj ga ne poslusa. Magarac od umora pade i uginu. Gospodar tada sve natovari na konja, pa i samu magarcevu kozu, a konj stade na sav glas zapomagati: “Jao meni jadnome! Sto li mi se bednome dogodilo! Zato sto nisam hteo preuzeti mali teret, sada, evo, nosim sve, pa i magarcevu oderanu kozu.”

Basna pokazuje kako ce, udruze li se veliki s malima, i jedni i drugi u zivotu dobro proći. Smile







Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Kratke priče - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: KRATKE PRIĆE - MIŠ I MIŠOLOVKA   Kratke priče - Page 2 Icon_minitime07.03.12 13:46

Arrow Arrow Arrow M I Š Arrow I Arrow M I Š O L O V K A.!!! sunny bounce

[You must be registered and logged in to see this image.]

Jednog dana, miš je gledao kroz pukotinu na zidu farmera i njegovu ženu kako otvaraju neki paket.
Kakvu hranu bi to moglo sadržavati?
Pitao se.
Ali kad je otkrio da je u pitanju mišolovka, bio je užasnut.
Trčeći kroz dvorište farme upozoravao je ostale vičući: “U kući je mišolovka! U kući je mišolovka!”
Kokoš, kvocajući i čeprkajući, podigne glavu i reče:“Gospodine Miš, to je ozbiljan problem za tebe, ali nema baš nikakve posljedice po mene. Ja se zbog toga ne mogu uzrujavati.”
Miš se okrene svinji i vikne: “Mišolovka je u kući! MIšolovka je u kući!”
Svinja je suosjećala, ali reče: “Vrlo mi je žao, gospodine Miš, ali ja tu ne mogu ništa učiniti osim moliti.
Budi siguran da si u mojim molitvama.”
Miš tada krene prema kravi: “Mišolovka je u kući! Mišolovka je u kući!”
Krava reče: “Oh, gospodine Miš, žao mi je zbog tebe, ali s mog nosa neće faliti koža.”
Tako se miš vratio odbijen pognute glave u kuću kako bi se sam suočio s farmerovom mišolovkom.
Te noći začuo se čudan zvuk u kući – kao zvuk kad mišolovka uhvati svoj plijen.
Farmerova žena požurila je vidjeti što se uhvatilo.
U mraku nije vidjela da je mišolovka uhvatila rep otrovne zmije.
Zmija ju je ugrizla.
Farmer ju je brzo odvezao u bolnicu i kući se vratila s vrućicom.
Znamo da se vrućica liječila svježom kokošjom juhom, pa je farmer zaklao kokoš.
Ali bolest njegove žene se nastavila pa su je došli posjetiti prijatelji i susjedi.
Da bi ih nahranio, farmer je zaklao svinju.
Farmerova žena, nažalost, nije se oporavila, umrla je.
Došlo je toliko ljudi na njen sprovod, da je farmer morao zaklati i kravu kako bi osigurao dovoljno mesa za sve njih.

Miš je to sve gledao s velikom tugom kroz svoju pukotinu na zidu.

¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤

Kad sljedeći put čuješ da se neko suočio s problemom i misliš da te se to ne tiče, sjeti se – kad je jedan od nas ugrožen, svi smo u opasnosti.
Brinite o drugima i drugi će vam vratiti – kad se najmanje nadate. bounce
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
The author of this message was banned from the forum - See the message
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Kratke priče - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Kratke priče   Kratke priče - Page 2 Icon_minitime14.03.12 9:56

[You must be registered and logged in to see this image.]

DVA PRIJATELJA I RAZJARENI BIK

Arrow Dva čovjeka prelazila su preko polja kada je pred njima iskrsnuo razjareni bik.
Bezglavo su počeli da bježe ka najbližem utočištu, dok je bik tutnjao za njima.
U trenutku, shvatili su da mu ne mogu pobjeći.
Jedan je doviknuo drugome.
Gotovo je!
Nema nam spasa!
Brzo, reci neku molitvu!
A ovaj mu je uzvratio.
Nikada se u životu nisam molio i ne znam kakva bi molitva odgovarala ovoj situaciji.
Ma nije važno!
Bik nas sustiže, reci bilo šta!
Dobro onda, kazaću ono što je moj otac govorio prije svakog obroka: Gospode, hvala ti na onome što nam sleduje. Very Happy Smile Laughing bounce
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 59
M(j)esto ZAGREB

Kratke priče - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kratke priče   Kratke priče - Page 2 Icon_minitime14.03.12 11:35

Toro mu skinuo junf lol!

_________________
Tko pjeva često zlo i misli
Na vrh Go down
Sponsored content





Kratke priče - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kratke priče   Kratke priče - Page 2 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Kratke priče
Na vrh 
Stranica 2/7Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-
» Lov i lovačke priče

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: 
OTVORENA CIVILNA PLATFORMA
 :: RAZNO
-
Idi na: