FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)

Go down 
+16
sarentica
Kuhar-Debar.
Prke
duci64
Dener Tihomir
brkanovac
Bojanstan
mureZE
lacoš
Mister Havana
vargas
MikiJovanovic
ercov54
Djida
dinosaurus
slavonski brod
20 posters
Idi na stranicu : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 16 ... 20  Next
AutorPoruka
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 13 Icon_minitimeSun Aug 02, 2015 5:55 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]
Evo zgrade pešadije,jedine prepoznatljive iz našeg vremena.
Na mestu gde je parkiran ovaj crni auto beše naša kuhinja,sećajte se i ne zaboravite drugovi vojnici Exclamation
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 13 Icon_minitimeSun Aug 02, 2015 7:21 pm

Eto da se malo pohvalim...
Juče sam se sreo sa klasićem posle 27 godina...Neverovatno iskustvo...
želim svakom od Vas prizrenaca da sretnete svoje drugare,vredi...
Takodje,danas posle isto toliko godina ispijeno Pećko pivo...i dalje 
mu nema ravnog...


Djida opet iz centra kasarne Laughing....imam utisak da je stražarska 
služba kod nemaca tradicionalno loša Laughing...ako ovako nastaviš
biće slika i iz kancelarije kom.garnizona lično....
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 13 Icon_minitimeSun Aug 02, 2015 7:39 pm

slavonski brod (citat):
Brate nešto te jako veže za Orčušu i njezinu okolinu jer smo na toj karauli proveli dosta vojnog roka / teren cca 40 dana koliko me sjećanje služi /.

A brate,od svih terena taj mi se činio naj bezazlenijim,jbg na skijanju se polomiš ili te
mogu naći negde nasmejanog sa busolom i kartom u rukama u nekom snegu,daleko od kote
koju nisi mogao naći jer nisi pazio na ''časovima''...
Na plivanju,nikada nisam imao poverenje u sredstva koja smo pravili za forsiranje reke,
nisam bio ni siguran da nas kap.Sale neće pobacati iz čamca sa sve opremom pri onom veslanju...
tako da su mi karaule Orčuša i Planeja bile kao ekskurzija...
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 13 Icon_minitimeSun Aug 02, 2015 7:49 pm

dinosaurus (citat):
Eto da se malo pohvalim...
Juče sam se sreo sa klasićem posle 27 godina...Neverovatno iskustvo...
želim svakom od Vas prizrenaca da sretnete svoje drugare,vredi...
Takodje,danas posle isto toliko godina ispijeno Pećko pivo...i dalje 
mu nema ravnog...


Djida opet iz centra kasarne Laughing....imam utisak da je stražarska 
služba kod nemaca tradicionalno loša Laughing...ako ovako nastaviš
biće slika i iz kancelarije kom.garnizona lično....
Kakosi ti najpre srecan i snalazljiv momak sunny
Uspeo da nadjes nekog od svojih drugova,kojih sada u ovom vremenu kao takvih iz tog vremena neces naci salutiranje
A ja sam prijatelju sto kazu u nasem narodu,kad u pitanju nalazenje drugova,kurate srece
Naime dvojicu koje uspeo Prke da locira vec pocivsi.Nadamse da ipak nekog stignem jos upotrebljivog+ Wink
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 13 Icon_minitimeSun Aug 02, 2015 7:51 pm

dinosaurus (citat):
Eto da se malo pohvalim...
Juče sam se sreo sa klasićem posle 27 godina...Neverovatno iskustvo...
želim svakom od Vas prizrenaca da sretnete svoje drugare,vredi...
Takodje,danas posle isto toliko godina ispijeno Pećko pivo...i dalje 
mu nema ravnog...


Djida opet iz centra kasarne Laughing....imam utisak da je stražarska 
služba kod nemaca tradicionalno loša Laughing...ako ovako nastaviš
biće slika i iz kancelarije kom.garnizona lično....
Na koga si brate naletio....
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 13 Icon_minitimeSun Aug 02, 2015 7:55 pm

Dinosaurese,kako ne vredi susret posle toliko godina,verovatno zaigra srce.Meni se druže desilo skoro putujući za Loznicu u Mionici da sretnem druga iz vojske iz Kičeva Gačić Žiku.
Poznao sam ga na pumpi gde radi,svratio i našoj sreći nije bilo kraja,pogotovo što smo se setili jedan drugog iako smo proveli samo nepuna dva meseca zajedno.
Što se tiče naše kasarne,prepravili su nemci sve,ali pamtimo mi dobro kako je to nekad lepo izgledalo i funkcionisalo.
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 13 Icon_minitimeSun Aug 02, 2015 7:57 pm

ercov54 (citat):
Kakosi ti najpre srecan i snalazljiv momak sunny
Uspeo da nadjes nekog od svojih drugova,kojih sada u ovom vremenu kao takvih iz tog vremena neces naci salutiranje
A ja sam prijatelju sto kazu u nasem narodu,kad u pitanju nalazenje drugova,kurate srece
Naime dvojicu koje uspeo Prke da locira vec pocivsi.Nadamse da ipak nekog stignem jos upotrebljivog+ Wink

E moj prijatelju,malo je bilo sreće,više bratska saradnja nekadašnjih izvidjadjača Very Happy...
Žao mi je tvojih drugara,koloko god da je vremena prošlo od naših služenja,čovek se
mora rastužiti kad dodje da takvih informacija,ali šta da se radi,život ide dalje a ostaje
jedna lepa uspomena na sve te ljude....
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 13 Icon_minitimeSun Aug 02, 2015 8:02 pm

slavonski brod (citat):
Na koga si brate naletio....

Javio mi se Jovke i dogovorili vidjenje....malo je teže bilo uklopiti sve ali smo uspeli
provesti četri sata zajedno ....nisam mogao verovati da čovek sedi preko puta mene...
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 13 Icon_minitimeSun Aug 02, 2015 8:10 pm

Djida (citat):
Dinosaurese,kako ne vredi susret posle toliko godina,verovatno zaigra srce.Meni se druže desilo skoro putujući za Loznicu u Mionici da sretnem druga iz vojske iz Kičeva Gačić Žiku.
Poznao sam ga na pumpi gde radi,svratio i našoj sreći nije bilo kraja,pogotovo što smo se setili jedan drugog iako smo proveli samo nepuna dva meseca zajedno.
Što se tiče naše kasarne,prepravili su nemci sve,ali pamtimo mi dobro kako je to nekad lepo izgledalo i funkcionisalo.

Šta da ti kažem Djida...jednostavno,kao da je tek sada ''zatvoren'' nekav zamišljeni sled onoga što je
trebalo biti normalno u našim životima,a to je da se povremeno vidimo posle odsluženja JNA...
a sve to nam je bilo uskraćeno zbog tih prošlih u.ranih vremena...
Slede i nova vidjenja,sa nekoliko sam u telefonskom kontaktu...kao sa bratom Slavonskim
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 13 Icon_minitimeSun Aug 02, 2015 8:31 pm

dinosaurus (citat):
slavonski brod (citat):
Na koga si brate naletio....

Javio mi se Jovke i dogovorili vidjenje....malo je teže bilo uklopiti sve ali smo uspeli
provesti četri sata zajedno ....nisam mogao verovati da čovek sedi preko puta mene...

Svaka čast brate i meni je obećao da će navratiti kad bude došao do susjednog Bosanskoga Broda cheers krenulo okupljanje izviđača  Very Happy
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 13 Icon_minitimeSun Aug 02, 2015 8:32 pm

Djida (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]
Evo zgrade pešadije,jedine prepoznatljive iz našeg vremena.
Na mestu gde je parkiran ovaj crni auto beše naša kuhinja,sećajte se i ne zaboravite drugovi vojnici Exclamation
Ta zgrada od pješadije nije bila u moje vrijeme to je građeno poslije za vrijeme tvoga služenja kolega Djida Razz
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 13 Icon_minitimeSun Aug 02, 2015 8:39 pm

ercov54 (citat):
dinosaurus (citat):
Eto da se malo pohvalim...
Juče sam se sreo sa klasićem posle 27 godina...Neverovatno iskustvo...
želim svakom od Vas prizrenaca da sretnete svoje drugare,vredi...
Takodje,danas posle isto toliko godina ispijeno Pećko pivo...i dalje 
mu nema ravnog...


Djida opet iz centra kasarne Laughing....imam utisak da je stražarska 
služba kod nemaca tradicionalno loša Laughing...ako ovako nastaviš
biće slika i iz kancelarije kom.garnizona lično....
Kakosi ti najpre srecan i snalazljiv momak sunny
Uspeo da nadjes nekog od svojih drugova,kojih sada u ovom vremenu kao takvih iz tog vremena neces naci salutiranje
A ja sam prijatelju sto kazu u nasem narodu,kad u pitanju nalazenje drugova,kurate srece
Naime dvojicu koje uspeo Prke da locira vec pocivsi.Nadamse da ipak nekog stignem jos upotrebljivog+ Wink
Tu je njegov brat koji je vješt u pronalaženju brojeva mobitela kolega nakon toliko godina ali doći će i vrijeme kad se i nas dvojica da sretnemo. Sada imam nekih problema s prelaskom granice za svoga kućnog ljubimca za kojega trebam posebne dozvole jer Srbija nije članica EU pa mi je potrebno pored putovnice i dodatni pregled krvi za psića koji ima 13 godina Very Happy
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 13 Icon_minitimeSun Aug 02, 2015 8:41 pm

slavonski brod (citat):

Svaka čast brate i meni je obećao da će navratiti kad bude došao do susjednog Bosanskoga Broda cheers krenulo okupljanje izviđača  Very Happy

Bilo je krajnje vreme brate,dok smo još u pristojnim godina za pojesti i popiti i malo zdrave priče,
jer za koju godinu možemo popričati ko je na kojoj terapiji i gde nas šta žiga Razz
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 13 Icon_minitimeSun Aug 02, 2015 8:58 pm

slavonski brod (citat):
Djida (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]
Evo zgrade pešadije,jedine prepoznatljive iz našeg vremena.
Na mestu gde je parkiran ovaj crni auto beše naša kuhinja,sećajte se i ne zaboravite drugovi vojnici Exclamation
Ta zgrada od pješadije nije bila u moje vrijeme to je građeno poslije za vrijeme tvoga služenja kolega Djida Razz
Slavonski,kada sam došao u Prizren 11.novembra 88 zgrada je bila izgrađena i useljena,kada je useljena nije mi poznato.Ranije kada se na forum javljao drug Krešo iz Vinkovaca inače martovac 88. znao je i bio mu je poznat paviljon pešadije.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 13 Icon_minitimeSun Aug 02, 2015 8:59 pm

dinosaurus (citat):
slavonski brod (citat):

Svaka čast brate i meni je obećao da će navratiti kad bude došao do susjednog Bosanskoga Broda cheers krenulo okupljanje izviđača  Very Happy

Bilo je krajnje vreme brate,dok smo još u pristojnim godina za pojesti i popiti i malo zdrave priče,
jer za koju godinu možemo popričati ko je na kojoj terapiji i gde nas šta žiga Razz
Dragi moji,imate vi jos vremena za popiti pojesti i jos dodatnih delatnosti,jer jasam garant da i u ovim godinama,a jacisam od vas oko 20 godina,jos uvek mozese pojesti popiti i ostalo Rolling Eyes ,a nema jos uvek izrazitog ziganja,a samim tim ni terapija Wink
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 13 Icon_minitimeMon Aug 03, 2015 9:50 am

Djida (citat):
slavonski brod (citat):
Djida (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]
Evo zgrade pešadije,jedine prepoznatljive iz našeg vremena.
Na mestu gde je parkiran ovaj crni auto beše naša kuhinja,sećajte se i ne zaboravite drugovi vojnici Exclamation
Ta zgrada od pješadije nije bila u moje vrijeme to je građeno poslije za vrijeme tvoga služenja kolega Djida Razz
Slavonski,kada sam došao u Prizren 11.novembra 88 zgrada je bila izgrađena i useljena,kada je useljena nije mi poznato.Ranije kada se na forum javljao drug Krešo iz Vinkovaca inače martovac 88. znao je i bio mu je poznat paviljon pešadije.
Djida to ti je građeno od kraja 02/1988 godine jer sam se ja skinuo 13.01.1988 godine i nije bilo nikakve naznake o gradnji a s bratom Dinosaurusom u razgovoru on je rekao da su se počeli graditi novi paviljoni pred samo njegovo skidanje 03/1988 godine. Te godine koliko se sjećam bila je blaga zima u Prizrenu tako da su izvođači radova mogli raditi u navedenom periodu.
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 13 Icon_minitimeTue Aug 04, 2015 4:39 pm

slavonski brod (citat):
Djida to ti je građeno od kraja 02/1988 godine jer sam se ja skinuo 13.01.1988 godine i nije bilo nikakve naznake o gradnji a s bratom Dinosaurusom u razgovoru on je rekao da su se počeli graditi novi paviljoni pred samo njegovo skidanje 03/1988 godine. Te godine koliko se sjećam bila je blaga zima u Prizrenu tako da su izvođači radova mogli raditi u navedenom periodu.
Razjasnili smo druže dilemu Very Happy .
Pri dolasku u Prizren prespavao sam dve noći u tom paviljonu,sve je mirisalo na novo,ali disciplina je bila na nivou,opisao sam jednom prvi susret sa pešadincima.
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 13 Icon_minitimeTue Aug 04, 2015 4:44 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]
Da upotpunimo temu,za sve pešadince Prizrena.
Evo jedne slike iz 99. po dolasku stranaca u Prizren.
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 13 Icon_minitimeTue Aug 04, 2015 4:53 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]
Evo jedan pogled iz gornjeg dela kasarne na grad salutiranje
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 13 Icon_minitimeTue Aug 04, 2015 5:03 pm

Djida svaka čast,
Za gornju sam pomenuo da je zgrada pravljena negde pred naše skidanje...verujem da su 
uslovi bili fenomenalni u odnosu na staru zgradu...ali sam srećan što se mi nismo morali
seliti,jer stara zgrada je bila na lepšem mestu,sa lepim pogledom na Paštrik.Koritnik i grad..
Pista ispred i uvek prisutan vetrić sa padina Šare su priča za sebe...

Druga slika je jako lepa,Prizren je lep u sumrak...rekao bi da je slikano iz okoline tvoje zgrade?

Nemam trenutno ali sledi + za ove slike iz NAŠE KASARNE
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 13 Icon_minitimeTue Aug 04, 2015 6:15 pm

Djida (citat):
Razjasnili smo druže dilemu Very Happy .
Pri dolasku u Prizren prespavao sam dve noći u tom paviljonu,sve je mirisalo na novo,ali disciplina je bila na nivou,opisao sam jednom prvi susret sa pešadincima.

Nemoj da se srdiš druže  Very Happy tebi tvoja kasarna meni moja u sjećanju cheers
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 13 Icon_minitimeTue Aug 04, 2015 7:28 pm

slavonski brod (citat):
Djida (citat):
Razjasnili smo druže dilemu Very Happy .
Pri dolasku u Prizren prespavao sam dve noći u tom paviljonu,sve je mirisalo na novo,ali disciplina je bila na nivou,opisao sam jednom prvi susret sa pešadincima.

Nemoj da se srdiš druže  Very Happy tebi tvoja kasarna meni moja u sjećanju cheers
Taman posla da se ljutim Druže,važno je da razradimo sve detalje oko svakog dela kasarne,da ne zaboravimo.
Pozdrav salutiranje .
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 13 Icon_minitimeFri Aug 07, 2015 7:07 pm

Prizrenci gledajte dok slika ne nestane usled stručnog postavljanja.... Smile

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 13 Icon_minitimeFri Aug 07, 2015 8:25 pm

Uh Dinosauruse koje slike,obe su dobre,ali ova prva je strava.
Slika je za vojsku Prizrena,za uživanciju.
Meni je zaparalo oči -bor pored akumulatorske stanice koji postojano odoleva vremenu kao nemi svedok mnogih generacija vojnika.
Plus cheers cheers cheers cheers
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 13 Icon_minitimeFri Aug 07, 2015 9:42 pm

Djida (citat):
Uh Dinosauruse koje slike,obe su dobre,ali ova prva je strava.
Slika je za vojsku Prizrena,za uživanciju.
Meni je zaparalo oči -bor pored akumulatorske stanice koji postojano odoleva vremenu kao nemi svedok mnogih generacija vojnika.
Plus cheers cheers cheers cheers
Iskocisemi oci trazeci taj bor,ali ja nisam uspeo da ga nadjem Embarassed
A za tako ostro oko izvidjacko+,a verovatno bor u nekim od predhodnih fotki Wink .
Sta reci,sjajniste kao i uvek,uveksam ja tu,ali nebih da kvarim pricu,bar ne zasad dok ne naucim jos puno stosta o NASEM PRIZRENU!
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 13 Icon_minitimeSat Aug 08, 2015 5:30 pm

Ercove,obradujem se uvek kada te vidim u Prizrenskoj kasarni,daleko od toga da kvariš nešto,uvek si dobrodošao druže Exclamation
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 13 Icon_minitimeSat Aug 08, 2015 5:36 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]
Dinosauruse,Slavonski,verovatno poznajete dobro ovaj deo blizu vašeg paviljona.
Ova žica malo buni ali poznaćete vi Exclamation
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 13 Icon_minitimeSat Aug 08, 2015 5:38 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 13 Icon_minitimeSat Aug 08, 2015 5:44 pm

Djida (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]
Dinosauruse,Slavonski,verovatno poznajete dobro ovaj deo blizu vašeg paviljona.
Ova žica malo buni ali poznaćete vi Exclamation
Sjajna slika,
Deo ispod nekadašnje piste i put ka selu Grnčare...U naše vreme put je išao 
višlje jer je i kasarna zauzimala veći deo tog prostora...
Inače ostao mi je u dobrom sećanju taj pogled sa piste garnizona...
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 13 Icon_minitimeSat Aug 08, 2015 5:57 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]
Ovo je put od kuhinje prema pisti,blaga nizbrdica salutiranje
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 13 Icon_minitimeSat Aug 08, 2015 5:59 pm

Djida majstore pazi da te stranci ne uhvate Laughing
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 13 Icon_minitimeSat Aug 08, 2015 5:59 pm

dinosaurus (citat):

Sjajna slika,
Deo ispod nekadašnje piste i put ka selu Grnčare...U naše vreme put je išao 
višlje jer je i kasarna zauzimala veći deo tog prostora...
Inače ostao mi je u dobrom sećanju taj pogled sa piste garnizona...
Dobro si primetio da su prostor malo skratili Exclamation
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 13 Icon_minitimeSat Aug 08, 2015 6:05 pm

dinosaurus (citat):
Djida majstore pazi da te stranci ne uhvate Laughing
Ne verujem za hvatanje Very Happy,slabo primećuju oni pored tolike silne tehnike jer im je glavni motiv novac i novac i ništa više Exclamation
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 13 Icon_minitimeSat Aug 08, 2015 6:13 pm

Djida (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]
Ovo je put od kuhinje prema pisti,blaga nizbrdica salutiranje
Koliko smo samo puta prošli ovo mesto...Levo je bila intedantska služba,
sećam se tog mesta kada sam prve večeri još u civilu sa gomilom kolega
guštera čekao da udjemo na ''sredjivanje'' a stara vojska je baš tada tabanala 
ti putem ka kuhinji na večeru..
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 13 Icon_minitimeSat Aug 08, 2015 8:22 pm

dinosaurus (citat):
Koliko smo samo puta prošli ovo mesto...Levo je bila intedantska služba,
sećam se tog mesta kada sam prve večeri još u civilu sa gomilom kolega
guštera čekao da udjemo na ''sredjivanje'' a stara vojska je baš tada tabanala 
ti putem ka kuhinji na večeru..
Intendanska služba je bila u pravu si levo od ovih vojnika.
Što se tiče šišanja nisam se nikad šišao u Prizrenu jer me jedan drug Ilić Dejan redovno uređivao tako da sa bricama nisam sarađivao.
Ti intendanti prilikom kupanja su me par puta izludeli praveći se budale kad u sred kupanja puste hladnu vodu.
Košulje sam u letnjem periodu samostalno prao,a i veliki deo smo proveli po terenima pa smo se tamo i kupali.
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 13 Icon_minitimeSun Aug 09, 2015 7:00 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]


Djida: komentar modifikovan dana: Sun Aug 09, 2015 7:06 pm; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 13 Icon_minitimeSun Aug 09, 2015 7:01 pm

Djida (citat):
Dinosauruse,kada je već reč o intendantima o kupaonici,kupatilu,vešeraju evo slike  affraid
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 13 Icon_minitimeSun Aug 09, 2015 7:01 pm

Djida (citat):
Intendanska služba je bila u pravu si levo od ovih vojnika.
Što se tiče šišanja nisam se nikad šišao u Prizrenu jer me jedan drug Ilić Dejan redovno uređivao tako da sa bricama nisam sarađivao.
Ti intendanti prilikom kupanja su me par puta izludeli praveći se budale kad u sred kupanja puste hladnu vodu.
Košulje sam u letnjem periodu samostalno prao,a i veliki deo smo proveli po terenima pa smo se tamo i kupali.

Ja sam jednom iskoristio priliku da se podšišam u gradu,frizura za svoju dušu,
ali već sutradan ujutru na jutarnjoj smotri vod.Erdeljan primeti i pošalje me 
na ''doradu'' po PS-u...više nisam ni pokušavao,a nije mi nešto ni bilo stalo do 
frizure...Zanimljivo da sam imao utisak da smo se često šišali ali kad 
pogledam slike iz JNA,retko gde sam podšišan po pravilu..
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 13 Icon_minitimeSun Aug 09, 2015 7:04 pm

Djida (citat):
Kad je već reč o intendantima o kupaonici,kupatilu,vešeraju evo slike drugovi affraid
[You must be registered and logged in to see this image.]
Dužnik sam ti za + Djida  cheers
Davno je bilo kada sam imao zadnji put priliku da vidim tu zgradu..
Izgleda da je preživela majmunsko bombardovanje....
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 13 Icon_minitimeSun Aug 09, 2015 7:10 pm

dinosaurus (citat):

Dužnik sam ti za + Djida  cheers
Davno je bilo kada sam imao zadnji put priliku da vidim tu zgradu..
Izgleda da je preživela majmunsko bombardovanje....
Samo polako DRUŽE,obradićemo mi svaki kutak naše kasarne Exclamation Exclamation Exclamation
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 13 Icon_minitimeSun Aug 09, 2015 7:10 pm

Djida (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]
Ovo je put od kuhinje prema pisti,blaga nizbrdica salutiranje

Imam utisak da ova tri morona nemaju pojma da sam ja tu služio vojni rok scratch
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 13 Icon_minitimeSun Aug 09, 2015 7:12 pm

Djida (citat):
dinosaurus (citat):

Dužnik sam ti za + Djida  cheers
Davno je bilo kada sam imao zadnji put priliku da vidim tu zgradu..
Izgleda da je preživela majmunsko bombardovanje....
Samo polako DRUŽE,obradićemo mi svaki kutak naše kasarne Exclamation Exclamation Exclamation

Djida na tebi je da pronalaziš ove slike NAŠE KASARNE...
zaista je neverovatno koliko vraćaju sećanja...
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 13 Icon_minitimeSun Aug 09, 2015 7:16 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]
Evo još jedne iz donjeg dela naše kasarne Ramiz Sadiku salutiranje
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 13 Icon_minitimeSun Aug 09, 2015 7:23 pm

dinosaurus (citat):
Djida (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]
Ovo je put od kuhinje prema pisti,blaga nizbrdica salutiranje

Imam utisak da ova tri morona nemaju pojma da sam ja tu služio vojni rok scratch
Druže za radni naslov slike plussssss
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 13 Icon_minitimeSun Aug 09, 2015 7:44 pm

Djida (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]
Evo još jedne iz donjeg dela naše kasarne Ramiz Sadiku salutiranje
Gde su ovi naši Prizrenci,nešto slabo komentarišu....
Drvo sa leve strane je iz našeg vremena,slabo mogu tačno sve 
prepoznati,ali imam utisak da je pored tog drveta nekada bila 
manja zgrada u kojoj je bila nekakva radionica za popravku streljačkog 
naoružanja....
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 13 Icon_minitimeSun Aug 09, 2015 8:01 pm

dinosaurus (citat):
Gde su ovi naši Prizrenci,nešto slabo komentarišu....
Drvo sa leve strane je iz našeg vremena,slabo mogu tačno sve 
prepoznati,ali imam utisak da je pored tog drveta nekada bila 
manja zgrada u kojoj je bila nekakva radionica za popravku streljačkog 
naoružanja....
Nema naših drugova danima već,ali javiće se verujem i imaće o čemu da pišu,da daju neku sugestiju i sećanje podele sa nama.
Za ovu sliku mogu reći sigurno da je nastala u delu prekoputa stacionara,to mislim po udaljenosti brda iznad kasarne,u pravu si da su tu bile neke radionice,ali nisam siguran koje.
Na vrh Go down
mureZE
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
mureZE


BROJ POSTOVA: : 375
ČLAN OD: : 2015-05-22
DOB : 53
M(j)esto zenica

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 13 Icon_minitimeWed Aug 12, 2015 7:22 pm

Djida (citat):
Djida (citat):
Dinosauruse,kada je već reč o intendantima o kupaonici,kupatilu,vešeraju evo slike  affraid
[You must be registered and logged in to see this image.]
Ja bih se vrlo rado uključio u diskusiju ali ja vam moram priznati da je meni kasarna potpuna nepoznanica. Znam neke dijelove od kojih bi ovo mogla biti glavna pista, a šta je ono preko puta to ne mogu prepoznati. Znam za kuhinju i kako izgleda, granični odsjek, jednom sam bio u vojničkom klubu ali to ne bi mogao ni napipat gdje je i kako izgleda, znam da je negdje ispod kuhinje kad ideš od GO s desne strane bila kupaona kako ona izgleda to je upitnik, znam dobro gdje je pritvor na glavnom KPS s druge strane te zgrade i eto to je uglavnom sve. Jednom sam pitao a još mi niko nije odgovorio , gdje smo to mi išli na gađanje i kroz koja sela smo prolazili odnosno gdje je ovdje strelište. e onda kada vi kažete za neku fotografiju da bi to moglo biti to, jas to pokušam povezati na google mapi, zato vas molim kad objašnjavate nešto molim vas da ta mjesta vežete sa stadionom (znam gdje je i on), glavnom pistom, kuhinjom, KPS i sl.
Na vrh Go down
mureZE
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
mureZE


BROJ POSTOVA: : 375
ČLAN OD: : 2015-05-22
DOB : 53
M(j)esto zenica

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 13 Icon_minitimeWed Aug 12, 2015 7:24 pm

Znam dasu ispod našeg paviljona bili neki kontejneri od neke građevinske firme koja je nešto radila po kasarni, tu je ljeta 90 godine bila i nekakva improvizovana kuhinja koju su koristili graničari a koja nije bila tu kada sam ja bio na obuci. Glavni u kuhinji je bio moj klasić iz MKD prezivao se Ajvaz
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 13 Icon_minitimeWed Aug 12, 2015 8:34 pm

Strelište je bilo iza sela Ljubižda..Uglavnom se izlazilo na KPS i išlo se putem ka Ljubiždu,put je vodio uz korito
nekog kanala.Nije se ulazilo u selo gde je inače bio i objekat izdvojene straže sa naoružanjem za T.O.Prizrena..
Samo strelište bilo je uz put..Prizren-Priština...
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 13 Icon_minitimeThu Aug 13, 2015 7:57 pm

mureZE (citat):
Ja bih se vrlo rado uključio u diskusiju ali ja vam moram priznati da je meni kasarna potpuna nepoznanica. Znam neke dijelove od kojih bi ovo mogla biti glavna pista, a šta je ono preko puta to ne mogu prepoznati. Znam za kuhinju i kako izgleda, granični odsjek, jednom sam bio u vojničkom klubu ali to ne bi mogao ni napipat gdje je i kako izgleda, znam da je negdje ispod kuhinje kad ideš od GO s desne strane bila kupaona kako ona izgleda to je upitnik, znam dobro gdje je pritvor na glavnom KPS s druge strane te zgrade i eto to je uglavnom sve. Jednom sam pitao a još mi niko nije odgovorio , gdje smo to mi išli na gađanje i kroz koja sela smo prolazili odnosno gdje je ovdje strelište. e onda kada vi kažete za neku fotografiju da bi to moglo biti to, jas to pokušam povezati na google mapi, zato vas molim kad objašnjavate nešto molim vas da ta mjesta vežete sa stadionom (znam gdje je i on), glavnom pistom, kuhinjom, KPS i sl.
Dinosaurus ti je objasnio nepoznanicu oko strelišta,ja ću pomoći da ti se izbistre sećanja oko kasarne
[You must be registered and logged in to see this image.] Glavna pista[You must be registered and logged in to see this image.]ako skreneš desno ovim putem ideš prema

[You must be registered and logged in to see this image.]kupaonici[You must be registered and logged in to see this image.] U prudužetku je kuhinja
To bi bilo druže Mure moj pokušaj da ti refrešujem memoriju Very Happy ,setićeš se samo polako salutiranje
Na vrh Go down
Sponsored content





Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 13 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)
Na vrh 
Stranica 13/20Idi na stranicu : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 16 ... 20  Next
 Similar topics
-
» Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme)
» Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)
» Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)
» Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)
» Ramiz Sadiku Prizren 90/91

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR SRBIJA :: SAP KOSOVO-
Idi na: