FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)

Go down 
+33
Slobodan.
missar
sone
Berbo
burt
vladimir
stari FAZAN
Dule 021
ercov54
SveJug
milutins
bujo
MikiJovanovic
sarics
sarentica
sasa staza
brkanovac
lacoš
Max Blitz
East&West
Stazio
Ican
dinosaurus
kiriku44
alexandar
prolece
sasa x
andrija
vargas
ZAGORAC
dpuric
DejanDjergovic
Djida
37 posters
Idi na stranicu : 1, 2, 3 ... 10 ... 20  Next
AutorPoruka
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) Icon_minitime05.04.13 22:39

Sluzio sam u Prizrenu od novembra 88 do septembra 89
Veliki pozdrav iz Krusevca.
Djida


Max Blitz: komentar modifikovan dana: 05.07.14 20:30; prepravljeno ukupno 2 puta (Reason for editing : pojašnjenje razdvajanja teme)
Na vrh Go down
DejanDjergovic
Gušter
Gušter



Prim(j)eran Vojnik Značka PV
BROJ POSTOVA: : 49
ČLAN OD: : 2013-01-31
DOB : 53
M(j)esto Smed. Palanka

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) Icon_minitime09.04.13 22:20

Djidjo koji rod i vp?
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) Icon_minitime10.04.13 19:06

Gorane,
U Prizren sam dosao u novembru 88 iz Kiceva kao vozac i bio rasporedjen u divizion pvo.Komandant kasarne u to vreme je bio p.puk. Himzo Pecenkovic,a njegov zamenik major Ilija Isak.Komandir mog diviziona bese kap. prve kl. Krstic a komandir moje baterije kap. prve klase Zoran Knezevic.Secam se dobro i ostalih oficira iz tog doba.To su bili teski dani posto smo veci deo proveli po terenu zbog varednog stanja na Kosovu.
Ali ipak bese lepo jer smo bili mladi,dinamicno i puno svakojakih desavanja za nase ko sto rekoh mlade godine.
Prizren mi je ostao u lepom secanju,divan carski grad.
Pozdrav iz Krusevca
Djida


Djida: komentar modifikovan dana: 10.04.13 19:27; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) Icon_minitime10.04.13 19:24

Djida, dobrodosao na forum!
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) Icon_minitime10.04.13 19:32

Hvala, na dobrodoslici druze GENERALE


Djida: komentar modifikovan dana: 02.05.13 13:15; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
DejanDjergovic
Gušter
Gušter



Prim(j)eran Vojnik Značka PV
BROJ POSTOVA: : 49
ČLAN OD: : 2013-01-31
DOB : 53
M(j)esto Smed. Palanka

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) Icon_minitime11.04.13 18:05

Djidjo Isak je 1990 bio komadant kasarne u Prizrenu da bi 1999 dogurao do komandanta odbrane Beograda!
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) Icon_minitime13.04.13 20:51

Ej Dejane,
Pratio sam tvoje pisanje i ako se ne varami bio si granicar,ne znam samo koje si godine bio u Prizrenu.
Moj divizion je bio smesten u zgradi na spratu,a u prizemlju je bila komanda granicnog bataljona.Mislim tada je komadir bio major Hinic.Ta zgrada je sravljena sa zemljom '99. godine.
Sto se tice majora Isaka opasan bio,znam da smo ga zaobilazili kad god smo mogli,a vidim da je daleko dogurao..
Od februara 89' ja a i vecina vojnika nismo znali kako izgleda krevet jer smo bili non stop na terenu Velika Hoca,Malisevo.... a pri povratku u kasarnu opet u satore jer je policija bila po zgradama.
Iz satora smo i otisli kuci u septembru.
Pozdrav za sve Prizrence.

Na vrh Go down
DejanDjergovic
Gušter
Gušter



Prim(j)eran Vojnik Značka PV
BROJ POSTOVA: : 49
ČLAN OD: : 2013-01-31
DOB : 53
M(j)esto Smed. Palanka

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) Icon_minitime13.04.13 23:53

ja sam Djidjo bio januarac 1990-1991 a komandat bataljona major Dragisic ,komandat cete kap.Milic .20 maja odlazim na karaulu "Besko" i ostajem do kraja vojnog roka 17 januara!Inace u grad sam izasao svega3-4 puta jer su bile demostracije.Kasarna je bila puna savezne policije.Redovi u kuhinji posat vremena,hrana losa i u malim kolicinama!Najebo sam!Zgrada kasarne stara prozori ne dihtuju pec ona mala na drva pa smo se smzrli!!!!
Shocked
Na vrh Go down
DejanDjergovic
Gušter
Gušter



Prim(j)eran Vojnik Značka PV
BROJ POSTOVA: : 49
ČLAN OD: : 2013-01-31
DOB : 53
M(j)esto Smed. Palanka

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) Icon_minitime14.04.13 0:25

Eh da pvo je i u moje vreme bio na spratu
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) Icon_minitime20.04.13 15:15

Ja sam pogresio,tacno da je major Dragisic bio glavni za granicare,a Hinic za pozadinu




Djida: komentar modifikovan dana: 05.05.13 14:24; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) Icon_minitime21.04.13 13:56

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ovo na slici gore su ostaci kuhinje posle dejstva nato-a.

Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) Icon_minitime21.04.13 14:26

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ovde se najbolje vidi
Za sve drugove od Vardara do Triglava, sadasnji izgled nekadasnje kasarne Jna Ramiz Sadiku

Na vrh Go down
DejanDjergovic
Gušter
Gušter



Prim(j)eran Vojnik Značka PV
BROJ POSTOVA: : 49
ČLAN OD: : 2013-01-31
DOB : 53
M(j)esto Smed. Palanka

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) Icon_minitime21.04.13 19:18

Gde crni Djidjo iskopa ove slike?Dragisic je 1991 penzionisan u cino potpukovnika i kolko sam cuo umro je .Vidim na slikama neki novi objekti,verovatno za NATO.
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) Icon_minitime21.04.13 21:29

[You must be registered and logged in to see this image.]

Evo jos jedne fotke,neposredno posle dolaska kfora u kasarnu.Vidi se da su je lepo udesili avioni nato pakta.
 Evil or Very Mad

Na vrh Go down
DejanDjergovic
Gušter
Gušter



Prim(j)eran Vojnik Značka PV
BROJ POSTOVA: : 49
ČLAN OD: : 2013-01-31
DOB : 53
M(j)esto Smed. Palanka

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) Icon_minitime22.04.13 13:51

affraid
ako se ne varam ovo je bila pista za postrojavanje! odakle ti ove slike Djidjo?
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) Icon_minitime23.04.13 11:12

[You must be registered and logged in to see this image.]



Dejane,evo jos jedne
Vidim da ti se svidjaju,a sve su sa interneta
Pozdrav......


purger: komentar modifikovan dana: 23.04.13 11:32; prepravljeno ukupno 1 puta (Reason for editing : purger resize(obrati pažnju na veličinu slike))
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) Icon_minitime28.04.13 15:23

[You must be registered and logged in to see this image.]

Dejane, evo slike prema nasim paviljonima koji naravno ne postoje vise.Gore desno je prema kuhinji,poznaces sigurno.Ovo ti je od paviljona pesadije ka nama.Sredili su nemci opasno kasarnu ovo ti je pravi mali grad.
Pozdrav za 4445

Na vrh Go down
DejanDjergovic
Gušter
Gušter



Prim(j)eran Vojnik Značka PV
BROJ POSTOVA: : 49
ČLAN OD: : 2013-01-31
DOB : 53
M(j)esto Smed. Palanka

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) Icon_minitime01.05.13 20:44

Svaka im cast ! Izgleda da ce tu zauvek i ostati!
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) Icon_minitime02.05.13 18:19

Ja sam sluzbeno 95. isao u Prizren i tada su bili neki novi paviljoni ispod kuhinje,u nase vreme nisu izgradjeni siguran sam.A nemci za sebe napravili sve novo,vidis da onu centralnu zgradu ne obnavljaju ostala onako srusena i tu parkiraju vozila.
Ti si bio na granici a moj divizion od februara nije spavao u krevetu.Skinuli smo se i otisli kucama iz onih satora kod starog kps-a.
Sad sam se setio[kako naviru secanja] kako me ispostrojavao komandant kasarne p.puk Himzo Pecenkovic 5 dana pred kucu,zato sto njegovom vozacu kao dezurni na Kps-u nisam pregledao putni nalog.Nije bilo zajebancije u nase vreme.Iako golobradi mladici podnosili smo veliki teret.
Pozdrav.......

[You must be registered and logged in to see this image.]

Iza ove bele zgrade bese nas paviljon

Na vrh Go down
DejanDjergovic
Gušter
Gušter



Prim(j)eran Vojnik Značka PV
BROJ POSTOVA: : 49
ČLAN OD: : 2013-01-31
DOB : 53
M(j)esto Smed. Palanka

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) Icon_minitime05.05.13 22:49

santa E moj druze, sad kad vidim ove klince od 18-19 godina cini mi se kao da imaju 15! Ja sam sa 18 godina zaposlio se i odmah nocna smena!Sam u kotlarnici!Otisao u JNA sa radnim navikama i osecajem za odgovornost.kada sam dosao iz vojske upisao visu,radio i doskolavao se.Sada primim momka od 32 godine a on svako drugo jutro uspavao se!Mama ga nije probudila.Nas je JNA celicila,lisavala nas konfora i udobnosti.seti se samo koliko si puta zvao tvoje telefonm iz vojske? Ja2--3 puta za godinu dana,a sto se tice karaule najebao sam zesce!Sara 2000 metara,sneg od sentebra do maja,reon 18km... e zato je stara dobra JNA vredela!
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3574
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) Icon_minitime06.05.13 10:37

DejanDjergovic (citat):
santa E moj druze, sad kad vidim ove klince od 18-19 godina cini mi se kao da imaju 15! Ja sam sa 18 godina zaposlio se i odmah nocna smena!Sam u kotlarnici!Otisao u JNA sa radnim navikama i osecajem za odgovornost.kada sam dosao iz vojske upisao visu,radio i doskolavao se.Sada primim momka od 32 godine a on svako drugo jutro uspavao se!Mama ga nije probudila.Nas je JNA celicila,lisavala nas konfora i udobnosti.seti se samo koliko si puta zvao tvoje telefonm iz vojske? Ja2--3 puta za godinu dana,a sto se tice karaule najebao sam zesce!Sara 2000 metara,sneg od sentebra do maja,reon 18km... e zato je stara dobra JNA vredela!

Ako si bio na "Šari",onda smo bili skoro pa susjedi,mom 31.graničnom odsjeku Debar 82/83,susjed je bio 30.granični odsjek Plav.
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) Icon_minitime06.05.13 22:25

DejanDjergovic (citat):
santa E moj druze, sad kad vidim ove klince od 18-19 godina cini mi se kao da imaju 15! Ja sam sa 18 godina zaposlio se i odmah nocna smena!Sam u kotlarnici!Otisao u JNA sa radnim navikama i osecajem za odgovornost.kada sam dosao iz vojske upisao visu,radio i doskolavao se.Sada primim momka od 32 godine a on svako drugo jutro uspavao se!Mama ga nije probudila.Nas je JNA celicila,lisavala nas konfora i udobnosti.seti se samo koliko si puta zvao tvoje telefonm iz vojske? Ja2--3 puta za godinu dana,a sto se tice karaule najebao sam zesce!Sara 2000 metara,sneg od sentebra do maja,reon 18km... e zato je stara dobra JNA vredela!

Za klince je kriva trenutna situacija.Verujem da bi i oni kao mi bili bili na visini zadatka i preuzeli neku odgovornost,kad bi im se ukazala.Licno meni je to koristilo kao i tebi nauciti se nekom redu i poretku,hijerarhiji,postovanju.Mene i koliko vidim tebe vojska je lisila ko sto rece konfora ali....mnogi su imali izuzetne uslove tokom sluzenja vojnog roka,bolje nego kuci.Ej da znas da sam zaboravio al ti me podseti telefona.Telefoniranje je bila misaona imenica iz kasarne,telefoni behu zelene boje i nekako cudnog oblika,secam se da je postojao raspored po jedinicama.Ja sam jedno 5-6 puta zvao kuci iz kasarne legalno a posle zahvaljujuci mom zemljaku pomocu nekih sifri. Zvali smo sa sluzbenih telefona nebrojeno puta dok nas nije nahvatao neko iz centrale i prijavio dezurnom operativnom,ali smo se uspesno izvukli a taj dogadjaj dan danas prepricavamo.
Pozdrav druze......
salutiranje

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
DejanDjergovic
Gušter
Gušter



Prim(j)eran Vojnik Značka PV
BROJ POSTOVA: : 49
ČLAN OD: : 2013-01-31
DOB : 53
M(j)esto Smed. Palanka

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) Icon_minitime13.05.13 20:59

To si u pravu.Koliko je njih u JNA zavrsilo zanate.Koliko dobilo vozacke dozvole,koliko njih tenkista postalo rukovaoci gradjevinskih masina,koliko izaslo kuvara,pekara,bolnicara! Zamisli samo koja je praksa bila u vojsci tek svrsenm automehanicaru!ili muskom frizeru!Sta je bilo u tome lose sluziti JNA!E a sad neki su dolazili potpuno nepismeni.neki su prvi put imali tusiranje jednom nedeljno,neki prvi put pristojan obrok tri puta dnevno!Svasta je tu bilo!Imalo je ljudi koji su prvi put prekoracili atar svog sela dolaskom u JNA!Imao sam klasica koji te 1990 nije imao struju!TV je za njega bila carobna sprava.
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) Icon_minitime26.05.13 15:17

[You must be registered and logged in to see this image.]

Fotografija je mislim iz avgusta 89.Desno u gornjem uglu vidi se malo spomenik ''Bori i Ramizu'' narodnim herojima inace simbolima bratstva i jedinstva na Kosovu.Mesto se zove Landovica na putu Prizren-Djakovica.Borci iz 4445 iz Lad Pvo
Lasica Zeljko- Sarajevo- krajnje levo,Saric Nedzad iz okoline Sarajeva,sledecoj dvojici se ne secam imena mislim da su iz okoline Novog Pazara,Knezevic Goran-Aleksandrovac Zupski zagrljen sa drugom iz Bjelovara.
Lipic Milan i Spasojevic Spasoje negde iz Bosne i ja Djidic Dejan - Krusevac.
Tad smo bili pred skidanjem iz vojske,iza nas su bili tereni Velika Hoca,Malisevo,aerodrom Slatina kod Pristine,Krivolak...golobradi decaci kojima nista nije bilo tesko u vanrednom stanju na nemirnom Kosovu.......
Pozdrav

salutiranje

Na vrh Go down
vargas
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 374
ČLAN OD: : 2013-05-29
DOB : 55
M(j)esto Ludbreg

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) Icon_minitime30.05.13 0:00

Bio sam graničar u graničnom vodu VP 6899 od septembra 88 do maja 89. Komandir nam je bio poručnik Nešković Spomenko prava ljudina. Strog ali pošten. I veliki švaler, imao je po cijeloj Prizrenskoj granici švalerke.Jedno vrijeme sam bio čato i kurir majora Dragišić Dragana, mislim da od decembra 88 kad smo se vratili sa karaule Stojanović koju smo zaposjeli zbog pizdarija oko Čašuše Jašari i prosvjeda naroda.Dragišiću je pomočnik za vojsku u to doba bio kapetan Salihbašić Đevad-Sale.Pravi vojnik. Za politički rad je bio kapetan Sreten Nikolić, još i sad se pitam kako je on upao u vojsku. Imali smo i obavještajca poručnika Čanović Veska, pravu zmiju. Taj se samo šuljao oko vojske i glavno pitanje mu je bili ima li šta novo. Njega smo izbjegavali svi i vojska a i oficiri. Za odeljenje veze je bio zadužen vodnik Joksimović Dejan, 70,godište a ja 68, onda znate kako smo se odnosili prema njemu.Za pozadinu (opskrbu ) zaduženi su bili stariji vodnik l klase Dragan prezime nisam zapamtio i vodnik po nadimku Rile.Pred kraj vojnog roka došao nam je iz Komande brigade zastavnik Sokolj Nuhaj i taj nam se napio živaca u komandi GO .Moj desetar je bio slovenac Lipar Roman.

Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) Icon_minitime30.05.13 14:14

Vargas,
Posto si bio cata kod Dragisica,secas se i mojih oficira jer smo bili smesteni u istoj zgradi,ti na prizemlju ja na spratu.Cata u mojoj jedinici bese Lacic Milan visok decko negde iz Bosne.
Komandir moje baterije kap.1 klase Knezevic Zoran brka sa piskavim glasom,a komandir druge baterije kap.Hodza Iljaz non stop vikao na vojsku i stalno bio nesto nezadovoljan.Tu su jos bili stariji vodnik Toskic,vodnik Jovanovic Milan izuzetno fer i dobar covek.Komandant diviziona Lad Pvo kap.1 klase Krstic.Ne mogu se setiti imena vozaca iz komande za granicare,iz Bosne negde, martovac 87/88 ljudina od coveka,lepo smo se druzili.Mi smo u feb.89 izasli iz paviljona i otisli na teren a dosla je policija.
Pozdrav druze....

Na vrh Go down
andrija
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2013-05-31

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) Icon_minitime31.05.13 22:45

Bio sam u Prizrenu 1987/88, tada je zapovjednik bio Dragoljub Ojdanić, zamjenik Ilija Isak. Iljaz Hođa je bio komandir LAB PVO (baterija), u 3.mjesecu dolazi kapetan 1.klase Krstić za komandanta LAD PVO (divizion), jednu bateriju vodi Hođa, a drugu kapetan Knežević. Kod Hođe je bila disciplina (bio sam prvih 6 mjeseci tamo), a kod Kneževića smo spavali do 7 drugih 6 mjeseci. Pri kraju vojnog roka (ljeto 1988) odlazi Ojdanić, dolazi Himzo. Radio sam u CVOJ-u u komandi, sjećam se kapetana Cvijića, majora Vladisavljeva, zastavnika koji je bio KOS-ovac...onda kapetan Arapović, imao je automobil s makarskim tablicama, pa poručnik Rajko Krstonijević iz Inžinjerije... Sjećam se i sela Ljubižda i Gjinovci, tamo su bile straže. Na strelište smo išli kroz albanska sela. Preko ceste je bio stacionar, tamo sam bio par dana. U gradu hotel Theranda i foto Petrović... Ima li tko da je bio u ovom periodu?

Na vrh Go down
vargas
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 374
ČLAN OD: : 2013-05-29
DOB : 55
M(j)esto Ludbreg

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) Icon_minitime02.06.13 17:10

Djida, izvini ali na Vas iz LAD PVO nisam baš obraćao previše pozornosti, ono mimoilazili smo se na ulazu u paviljon i ništa više. Inače bili ste "jebena stranka" kad su Vas iselili iz paviljona i dovukli plave batinaše iz drugih republika. Sječam se događaja kad je ispod kasarne išao prosvjed u vezi Azima Vlasija i Kačuše Jašari i kad ste vi ispalili nekoliko granata iz trocjevaca postavljenih na položaju iznad nogometnog igrališta. KOja je to bila bežanija po ulici! Onda nam je to bilo smiješno, a za kratko vrijeme poslije skidanja iz JNA smo na žalost sami osjetili kako je to kad netko puca na tebe. Ovo pišem općenito za prostor cijele YU, jer smo to osjetili manje-više svi ovisno o sreći. Sjećam se i kad ste najebali zbog helikopterskog desanta koji je podigao takvu prašinu kod vašeg položaja da ste morali ponovno čistiti pljuce .Imam negdje slike sa naše piste gdje se lijepo vidi vozni park "združenog odreda milicije".

Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) Icon_minitime02.06.13 22:19

Vargas,
U pravu si da smo se samo mimoilazili na zajednickom ulazu.Retko kad smo i imali vremena za pricu.Od tog vozaca iz Bosne sam cuo kako je zajebano bilo na karaulama,kako je vladao zakon jaceg i nije se znao red i poredak.Znam da su ovi moji iz baterije non stop imali neke uzbune,a cela kasarna pod nekom tenzijom-iscekivanjem rata,napada iz Albanije,te napada na kasarnu.Nagutali smo se suzavca od policije koji je bio namenjen demostrantima al vetar neki put zajebe stvar.
Ne secam se ili nisam bio tu kad se pucalo iz topova.Setih se i polozaja trocevaca uvek bese neko blato,a vojska u nekoj drvenoj baraci oko razvaljene peci se greje.Uslovi katastrofalni najblaze receno.
Divizion Pvo je imao zadatak da odbrani Prizren i naravno SFRJ od vazdusnog udara iz Albanije Question
koga smo svakodnevno iscekivali.
Bilo bi mi drago da postavis te slike da se podsetimo starih vremena.
Pozdrav........

Na vrh Go down
DejanDjergovic
Gušter
Gušter



Prim(j)eran Vojnik Značka PV
BROJ POSTOVA: : 49
ČLAN OD: : 2013-01-31
DOB : 53
M(j)esto Smed. Palanka

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) Icon_minitime06.06.13 22:31

vargas .por Neskovic nije bio u moje vreme januar 1990-1991 a takodje ni Salihbasic a major Dragisic komandat bataljona jeste. Dragisic je u decembru 1991 postao pod. pukovnik a onda u penziju.Kazu da je umro od alkohola!Sreten Nikolic nije imao jedno oko mali debeo lik! Canovic je bio i meni bezbedjak,jeben tip!zastavnik 1klase sokolj takodje je bio u moje vreme.Ja sam bio na BESKU komandir karaule Dejan Pavlovic Paja. 1999 ranjen i sada je u Beogradu penzioner.Za sada od mene toliko.
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) Icon_minitime07.06.13 16:05

andrija (citat):
Bio sam u Prizrenu 1987/88, tada je zapovjednik bio Dragoljub Ojdanić, zamjenik Ilija Isak. Iljaz Hođa je bio komandir LAB PVO (baterija), u 3.mjesecu dolazi kapetan 1.klase Krstić za komandanta LAD PVO (divizion), jednu bateriju vodi Hođa, a drugu kapetan Knežević. Kod Hođe je bila disciplina (bio sam prvih 6 mjeseci tamo), a kod Kneževića smo spavali do 7 drugih 6 mjeseci. Pri kraju vojnog roka (ljeto 1988) odlazi Ojdanić, dolazi Himzo. Radio sam u CVOJ-u u komandi, sjećam se kapetana Cvijića, majora Vladisavljeva, zastavnika koji je bio KOS-ovac...onda kapetan Arapović, imao je automobil s makarskim tablicama, pa poručnik Rajko Krstonijević iz Inžinjerije... Sjećam se i sela Ljubižda i Gjinovci, tamo su bile straže. Na strelište smo išli kroz albanska sela. Preko ceste je bio stacionar, tamo sam bio par dana. U gradu hotel Theranda i foto Petrović... Ima li tko da je bio u ovom periodu?

Andrija,
Pri kraju mog vojnog roka,Hodza dobija cin kap.1.klase.Kod njega u bateriji bese neki vodnik Aleksic sav nikakav-50 kg.sa odelom a uvek strog kao i Hodza.U moioj bateriji druga prica jer su Knezevic i vodnik Jovanovic bili dobri ljudi.Ne znam odakle je dosao Krstic ali se pricallo da je bivsi major,da je kaznjen skidanjem cina i poslat u Prizren.Od martovaca 88/89 koje si i ti znao secam se vozaca Galica iz Mostara lik je bio prva liga a desetari su bili bolesni ljudi veruj mi,trojicu pamtim dan danas.Jedan je izigravao strogocu al mu nije posebno uspevalo,drugi imao brkove najveci manijak i cinkaros non stop primecivao nepravilnosti i trcao kod oficira,treci jedan plavi lik iz Bosne bio najzajebaniji ali na kraju u martu 89 svi smo ga zalili.Obuko on civilku i doso da se pravi vazan.....ima li ko lepsi i jaci,sto je toliko iziritiralo vojnika Cvetkovica iz Vranja da ga je razvalio od batina-jedva smo ga odvojili.
Secam se i ja kapetana Nedeljka Cvijica komandanta pesadijskog bataljona ,izuzetno krupnog coveka uvek nasmejanog i spremnog za salu.

Na vrh Go down
sasa x
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 80
ČLAN OD: : 2013-01-05
DOB : 54
M(j)esto Sremska Mitrovica

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) Icon_minitime07.06.13 19:28

Pozdrav Đidi, i ostalima naravno, evo na tvoj poziv da se oglasim ovde.

Ja sam generacija sept 88/89, OMJ, U Prizren smo došli u maju 89 iz Petrovca na Mlavi sa 10 BVPa.

Bili smo smešteni u toj velikoj zgradi, u prizemlju, kad gledaš sa zadnje strane, u levom krilu, zajedno sa tenkistima. Iskreno, moje uspomene su uglavnom vezane za Petrovac, mala kasarna, svi se znaju, bilo je izlazaka, bežanja, opijanja, svega što u Prizrenu nije bilo.

Prizren mi je ostao u pamćenju po onom terenu u avgustu, i dosta sam vremena proveo u Ljubiždi, cepajući stražu. Imao sam jedan jedini izlazak u grad, koji pamtim po dobrim ćevapima u nekoj ćevabdžinici, i da, jednom smo valjda išli kolektivno u bioskop. Kući naravno nisam išao, u Petrovcu sam poslat na redovno u martu, tačno na polovini vojnog roka, tako da sam samo jednom otišao.

Nisam siguran, ali mislim da sam te čitao na forumu u leksikonu yu mitologije, koji je netragom nestao, a baš šteta, bilo je tu more informacija.

Zasad toliko, pozdrav

Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) Icon_minitime07.06.13 22:23

Sasa x,
I ja sam prekomandovan u Prizren,mogao sam ostati u Kicevu ali....da ne objasnjavam.Isti slucaj kao kod tebe kad uporedjujes Petrovac.Sluzenje u Kicevu i Prizrenu ne moze se uporediti,ali me jake uspomene vezuju za Prizren bas zbog vremena u kome smo sluzili i uslova koje smo imali,bolje reci nemali.Tada sam shvatio da covek moze da izdrzi i radi neverovatne stvari.Sada kada gledamo sa ove vremenske distance cini se kao jedna velika uspomena i jos vece iskustvo.
Lepo si primetio za Leksikon yu mitologije nema ga vise ali bice i ovde jos prica i prisecanja na stara vremena.
Pozdrav
salutiranje

Na vrh Go down
vargas
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 374
ČLAN OD: : 2013-05-29
DOB : 55
M(j)esto Ludbreg

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) Icon_minitime07.06.13 23:23

Dejan, koliko sam imao informacija o Neškoviću, njega je navodno sjebao vozač one FAP cisterne u kojoj su vozili vodu na karaule. Navodno su sletjeli s ceste (ako se oni puteljci prema karaulama mogu tako zvati) i završio je u invalidskim kolicima.Inaće o Neškoviću imam lijepo mišljenje iako je bio zajebani grubijan.Njega su prekomandirali sa karaule baš prije naše prekomande iz Peći.Htjeli su ga imati na oku u graničnom vodu jer je na karauli ganjao kuhara sa pištoljem i ispalio dva metka za njim.Kuhar se spasio skokom kroz prozor i bijegom u šumu.Dva dana je trajala potraga za njim. Povod tome je bio idiotizam kuhara. Nije spremio jelo za patrolu koja je bila u zasjedi zajedno s Neškovićem. Osobno sam prisustvovao sličnom događaju u kasarni u Prizrenu. Po dolasku u Prizren imali smo skoro svaki tjedan terensku obuku- upoznavanje rajona karaula 28 GO. Ipak smo mi bili granični vod i u slučaju incidenta na bilo kojoj karauli išli bi im u pomoć. Obićno smo iz Prizrena išli u četvrtak a vraćali bi se u subotu popodne. Nešković bi nam uvijek naručio jelo da nas čeka na povratku u kasarnu. Jednom su nas zaboravili. Postrojio je kuhare i vodnika iz pozadine i očitao im takvu bukvicu da je i dežurni kasarne imao posla s nama. Bio je grub, ali pošten čovjek od 35 godina i s pravim debelim brčinama. Jednom prilikom jedan naš vozač pokupio je picajzle negdje u kurvarluku. Postrojio nas je u spavaoni , doveo neke svoje doktore sa onim smiješnim prašilicama i naredba GAČE DOLJE. Koji je to prizor bio. Pregled za pamčenje.Na sreću samo je vozač imao picajzle. Njega su zaprašili ,svu odjeću i posteljinu je morao mijenjati. I dobio je zabranu vožnje. Nije bio problem što se sexao, nego što nije pazio .

Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) Icon_minitime11.06.13 15:51

Danima sam se prisecao i setio se vecine ja mislim vojnika iz moje baterije Lad Pvo 4445 Prizren.
Komandir baterije kap. 1 klase Knezevic Zoran sa njim zajedno vodnik Jovanovic Milan,kasnije sa akademije dolazi p.porucnik Vucurovic sve skupa dobri ljudi.
-Pasalic Tomislav Cepin,Osijek
-Glavicevski Dragan Struga ,Makedonija
-Raimovic Sladjan Lebane,Srbija svirao harmoniku razbijao
-Kahrimanovic Zehrudin,Bosna,
-Saric Nedzad okolina Sarajeva,vedar lik uvek spreman za salu i zajebanciju
-Hadzimehmedovic Admir,Bosna
-Cojzer Izidor,Slovenija
-Braca Cvetkovici Dragan i Dejan iz Vranja
-Ciric Zoran,Topola Srbija,negde na polovini vojnog roka otpusten iz vojske iz zdravstvenih razloga
-Ojdanic Zoran,Beograd,pricalo se da mu je Dragoljub Ojdanic stric
-Lasica Zeljko,Sarajevo
-Tomic Dejan Bosna
-Vujovic Zoran sa Cetinja
-Bugarski Kosta iz Sombora
-Iklic Dejan iz Sokobanje
-Lacic Milan cata iz Bosne
-Dosenovic Rade iz Sanskog Mosta,jedno vreme kafe kuvar
-Selimbasic Suljo iz Doboja
-Knezevic Goran iz Aleksandrovca Zupskog
-Lipic Milan negde iz Bosne
-Spasojevic Spasoje negde iz Bosne
-Manojlovic Dragan iz Vinkovaca
Vozaci sa kojima sam dosao iz Kiceva u Prizren Fagnjen Zeljko negde iz Hrvatske i Taskov Tome iz Zemuna.Vozac martovac 88/89 Galic iz Mostara,vozac jun 88/89 Gojkovic Gojko negde iz Bosne.
U bateriju ja mislim negde u februaru 89 dolaze vozaci decembarci 88/89 Dizdarevic Safet i Dukic Zeljko obojica iz Bosne.Uprolece 89. dolaze vozaci Kovac Zoran iz Djakova i Spasic Vojkan iz Gnjilana.
Ne mogu se setiti imena vojnika iz Zagreba koji je zaglavio Vojni sud i zatvor na terenu u Malisevu.Naime on je na strazi dozvolio detetu da uzme pusku,a mali repetira i ubije rodjenog brata i brata od strica....kakva je to tuga i nesreca bila strasno.Posle tog dogadjaja vise ga nismo videli niti culi ista o njemu,samo se nadam da je i dan danas ziv i zdrav.
Svih gore navedenih faca se dobro secam i mislim da bi ih prepoznao i danas jer smo zajedno proziveli mnoge ruzne i lepe dogadjaje.
Pozdrav iz Krusevca

Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) Icon_minitime15.06.13 21:29

[You must be registered and logged in to see this image.]

Malo sam nevesto ispisao brojeve, izvinjavam se,ali na ovoj fotografiji se lepo vidi gornji deo kasarne gde je bila stacionirana vojska.
1-mesto gde se nalazila zgrada u prizemlju komanda Granicnog odseka a na spratu Lad pvo
2-mesto gde je bila komanda stana,po povrsini je i ova slicna.
3-zgrada Had-a,vezista....
4-paviljon pesadijskog bataljona,jedini objekat koi nije menjao zgled i nije srusen u nato dejstvima.
5-otprilike se nalazila kuhinja a malo ulevo bese kupaonica.
6-ispod pesadije polozaji topova Lad-a, trocevci.
7-stari Kps
8-ispod bese prijavnica.
Ovo je po mom secanju ako sam se negde prevario ispravite me.

Na vrh Go down
DejanDjergovic
Gušter
Gušter



Prim(j)eran Vojnik Značka PV
BROJ POSTOVA: : 49
ČLAN OD: : 2013-01-31
DOB : 53
M(j)esto Smed. Palanka

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) Icon_minitime20.06.13 21:37

Djidjo svaka cast!
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) Icon_minitime21.06.13 13:27

DejanDjergovic (citat):
Djidjo svaka cast!

Hvala imenjace Dejane,
To je  po mom secanju,ko sto sam napisao ako  imas primedbu-oko rasporeda objekata,ako sam pogresio,napisi.
Cuo sam da su Nemci srusili i ostatke velike zgrade na pisti za postrojavanje,nema je vise.Nadam se da sam svima doprineo podrejavanju secanja na JNA.
Pozdravljam te.......

salutiranje

Na vrh Go down
vargas
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 374
ČLAN OD: : 2013-05-29
DOB : 55
M(j)esto Ludbreg

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) Icon_minitime24.06.13 22:35

Momci šta mislite  zašto pešadijski paviljon nije srušen? Pa jednostavno ni natovci nisu toliko ludi da ruše novu zgradu kad su znali da će im kasnije dobro doći. A stare drnde još iz turskog doba je jednostavnije srušiti bombom nego bagerom.Kad čovjek pogleda što se sve događalo na ovim našim prostorima puno godina poslije slika postaje puno jasnija. Nama je kapetan Sreten  Nikolić držao bukvicu prije odlaska na rejon karaula. Jednom prilikom rekao je da je CIA predvidjela da će se Jugoslavija raspasti. Pazite to je negdje na jesen 1988. godine. Mi smo se na to nasmijali, pa pobogu kakav raspad pa ima nas iz svih krajeva zemlje i svi smo si prijatelji. Sve su to crne duše preko Atlantika već isplanirale kako da nas sjebu i opljačkaju.
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) Icon_minitime08.07.13 22:12

Druze Vargas,
Potpuno si u pravu za sve gore napisano,ni mene ne interesuje ko je koje nacionalnosti.Ljude delim na dobre i lose i nikako drugacie.Nama ostaje da se putem ovog foruma podsecamo nase mladosti i jedni drugima ''podgrejemo secanja'' na Jna.
Pozdrav....
Na vrh Go down
prolece
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2013-07-15

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) Icon_minitime15.07.13 16:05

Pozdrav svima, ja sam dete jednog oficira koji je od 1984. bio na službi u Prizrenu, kao tenkista. Nažalost, on je poginuo kod Švanjskog mosta (na putu Đakovica-Prizren) 1990. februara meseca, kada je navodno, njegov tenk "sleteo" sa puta jer je vozač vozio neprilagođenom brzinom.
Volela bih da čujem ako ga je neko od vas poznavao ili je možda čuo za taj slučaj, jer sam ja bila jako mala kad se to desilo.
Veliki pozdrav
Na vrh Go down
alexandar
Kapetan I klase
Kapetan I klase



Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 4561
ČLAN OD: : 2011-06-23

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) Icon_minitime15.07.13 19:45

Lepo je sto si se javila  prolece Very Happy 
Verujem da ce neko  procitati tvoj post i prepoznati dogadjaj! Ne verujem da ce ti biti lakse, ali Ti zelim dobrodoslicu na Forum cheers
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) Icon_minitime15.07.13 22:45

Prolece, i ja ti zelim dobrodoslicu na ovaj forum.
O tenkistima iz Prizrena kada sam ja sluzio Jna 88 i 89 znam da su bili i previse angazovani,stalno su bili po terenu,kako se to kaze vrsili su demonstraciju sile vozeci tenkove po Kosovu.
Siguran sam u to da ces  saznati nesto o tvom ocu i o tom nesrecnom dogadjaju,jer mislim da mnogi bivsi oficiri i podoficiri iz Prizrenske kasarne citaju ovaj forum,ali se ne oglasavaju.
Pozdravljam te
Na vrh Go down
prolece
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2013-07-15

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) Icon_minitime16.07.13 16:03

Hvala na dobrodošlici. Smile 
Pričala mi je mama da je baš te '89. tata više bio u kasarni i na zadacima nego što je bio kod kuće.
Nadam se i ja da će se naći i neko ko će moći da mi kaže nešto više o mom ocu i o tom događaju.
Na vrh Go down
DejanDjergovic
Gušter
Gušter



Prim(j)eran Vojnik Značka PV
BROJ POSTOVA: : 49
ČLAN OD: : 2013-01-31
DOB : 53
M(j)esto Smed. Palanka

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) Icon_minitime22.07.13 22:13

Druze Prolece,ja sam tada bio u Prizrenu kao mlad vojnik i cuo sam za taj slucaj.Pricalo se da je isao na razbijanje demonstracija.Kazu da je stradao neki vodnik,iz mog grada Sm Palanke.Nazalost,to su bila teska vremena i vojska nije smela mnogo o tome da prica,a kamoli janost da zna i komentarise.Ja sam nazalost bio tada u ceti za obuku granicara i neznam nista sto bi ti pomoglo.Znam da ti je sigurno bilo tesko da rastes bez oca,ali budi ponosan na njega jer je casno poginuo vrseci svoj zadatak.
Na vrh Go down
DejanDjergovic
Gušter
Gušter



Prim(j)eran Vojnik Značka PV
BROJ POSTOVA: : 49
ČLAN OD: : 2013-01-31
DOB : 53
M(j)esto Smed. Palanka

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) Icon_minitime22.07.13 22:17

Izvini za druze,trebalo je drugarice
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) Icon_minitime23.07.13 21:33

[You must be registered and logged in to see this image.]

Drugarice Prolece,
Poznaces ove stambene zgrade prekoputa kasarne,jer su vecinom bili oficirski stanovi a vidi se i deo kasarne.
Tragajuci za istimom o ocu verovatno povredjujes stare rane,nije to lako ,a naci ce se valjda neko da progovori o tome.

Na vrh Go down
prolece
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2013-07-15

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) Icon_minitime24.07.13 7:00

@DejanDjergovic: Bio je poručnik, ali jeste iz Smed. Palanke. Maja meseca te godine je trebalo da ga unaprede... A upravo zbog tih ćutanja, u svom prvom postu sam i rekla "navodno sleteo"...

@Djida: Sećam se tih zgrada, tu su živeli neki moji drugovi. Mi smo imali stan kod Doma JNA. A moji baba i deda su imali kuću kod kasarne, tamo smo živeli posle '90. Sećam se i kasarne i prijavnice, a jednom prilikom i perunika koje mi je kao maloj devojčici ubrao jedan vojnik sa prijavnice. Smile
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) Icon_minitime24.07.13 22:56

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ej Prolece,
Mozda si vec videla negde ovu fotografiju,ovako izgleda Dom Jna danas.Posto je u vreme mog sluzenja vojnog roka bilo vanredno stanje jednom sam sa posetom proveo dosta vremema tamo,i upoznao neke ljude koji sticajem okolnosti sada zive u Krusevcu i sa kojima sam u prijateljskim odnosima i dan danas.
Preko puta Doma secam se bese jedna opasna cevabdzinica.
Na netu sam procitao da je Dom Jna sada rezidencija gradonacelnika Prizrena i da se zove bela kuca.
Pozdrav........Smile

Na vrh Go down
DejanDjergovic
Gušter
Gušter



Prim(j)eran Vojnik Značka PV
BROJ POSTOVA: : 49
ČLAN OD: : 2013-01-31
DOB : 53
M(j)esto Smed. Palanka

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) Icon_minitime24.07.13 23:27

Prolece,ne znam da li si cula za Stojana Konjihovca tadasnjeg kapetana pesadije,koji je sredinom osamdesetih sluzbovao u Palanci a u vreme pogibije tvog starog u prizrenu.Stojan je sada general u penziji,mislim da zivi u BG .Sobzirom da su relativno bili generacija i sigurno se poznavali,moguce da on zna vise o tome.Vojska je pricala da su ga ubili na kupoli tenka Albanci.Znam da je to bilo u vreme "krvavog utorka".
Na vrh Go down
Sponsored content





Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)
Na vrh 
Stranica 1/20Idi na stranicu : 1, 2, 3 ... 10 ... 20  Next
 Similar topics
-
» Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)
» Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)
» Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme)
» Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)
» Ramiz Sadiku Prizren 90/91

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR SRBIJA :: SAP KOSOVO-
Idi na: