FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)

Go down 
+16
sarentica
Kuhar-Debar.
Prke
duci64
Dener Tihomir
brkanovac
Bojanstan
mureZE
lacoš
Mister Havana
vargas
MikiJovanovic
ercov54
Djida
dinosaurus
slavonski brod
20 posters
Idi na stranicu : Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 16 ... 20  Next
AutorPoruka
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 12 Icon_minitime13.07.15 19:16

dinosaurus (citat):
Orčuša pod snegom...

[You must be registered and logged in to see this link.]

Brate snimak za pohvalu da to nije snimano onog dana kad je snijeg ujutro zabijelio Orčušu kad smo zadnji puta bili cheers
Na vrh Go down
mureZE
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
mureZE


BROJ POSTOVA: : 375
ČLAN OD: : 2015-05-22
DOB : 53
M(j)esto zenica

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 12 Icon_minitime13.07.15 20:46

dinosaurus (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Ovo mi izgleda kao moj Koritnik, dobio si plus koji sam ti obećao za fotografije sela Krstac
Na vrh Go down
mureZE
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
mureZE


BROJ POSTOVA: : 375
ČLAN OD: : 2015-05-22
DOB : 53
M(j)esto zenica

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 12 Icon_minitime13.07.15 20:51

druze slavonski, vidim da si vozao Pinca na sve moguće terene, posjećivao karaule itd. Pa daj me obraduj i reci da si dolazio i na moju karaulu na "25 Maj" Krstac.

Nešto mi nije poznato da li je u našoj kasarni bila jedinica inžinjerije, jer su neki tokom ljeta 90 bili na karauli i spavali u šatorima u našem dvorištu i mislim da su gradili nekakav put do i od karaule prema planini
Na vrh Go down
mureZE
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
mureZE


BROJ POSTOVA: : 375
ČLAN OD: : 2015-05-22
DOB : 53
M(j)esto zenica

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 12 Icon_minitime13.07.15 20:57

[You must be registered and logged in to see this image.]

slavonski, evo jedan da te odobrovoljim.
Na vrh Go down
mureZE
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
mureZE


BROJ POSTOVA: : 375
ČLAN OD: : 2015-05-22
DOB : 53
M(j)esto zenica

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 12 Icon_minitime13.07.15 21:14

[You must be registered and logged in to see this image.]

Dok se neko ne javi ja ću malo vježbati psa
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 12 Icon_minitime13.07.15 21:21

[You must be registered and logged in to see this link.]
Razvodnik
[You must be registered and logged in to see this image.]

A biosi u moje vreme kerovodac,a u vase vodic pasa?
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 12 Icon_minitime13.07.15 21:27

mureZE (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Dok se neko ne javi ja ću malo vježbati psa
Odlična slika Mure,plus od mene lol!
Na vrh Go down
mureZE
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
mureZE


BROJ POSTOVA: : 375
ČLAN OD: : 2015-05-22
DOB : 53
M(j)esto zenica

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 12 Icon_minitime13.07.15 21:34

ercov54 (citat):
[You must be registered and logged in to see this link.]
Razvodnik
[You must be registered and logged in to see this image.]

A biosi u moje vreme kerovodac,a u vase vodic pasa?

Ma i ja sam bio kerovodac, mada su to tamo neki zvali "vodič službenog psa".

Eh kao da sam ja njega vodao po granici a ne on mene lol!

Proživio sam ja lijepog vremena sa svojim Devilom
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 12 Icon_minitime14.07.15 19:18

mureZE (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

slavonski, evo jedan da te odobrovoljim.
Hvala kolega Mure najviše kilometara u JNA prešao u ovome vozilu cheers
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 12 Icon_minitime14.07.15 19:25

mureZE (citat):
druze slavonski, vidim da si vozao Pinca na sve moguće terene, posjećivao karaule itd. Pa daj me obraduj i reci da si dolazio i na moju karaulu na "25 Maj" Krstac.

Nešto mi nije poznato da li je u našoj kasarni bila jedinica inžinjerije, jer su neki tokom ljeta 90 bili na karauli i spavali u šatorima u našem dvorištu i mislim da su gradili nekakav put do i od karaule prema planini  

Kolega koliko me sjećanje služi sve karaule na području naše VP sam posjetio i to sa dežurnim oficirima s kojima sam išao u obilazak a u vrijeme moje koliko mi se čini nije bilo inženjerije / nisam vidio pontonske mostove, velike metalne čamce / znam da sam u krugu kasarne vidio jedan buldožer i bager.
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 12 Icon_minitime14.07.15 19:29

mureZE (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Dok se neko ne javi ja ću malo vježbati psa
Slika za pohvalu poznato mi je da su za vodiče službenih pasa išli na seminar u Niš jer iz obučnog centra dobio sam davnih osamdesetih godina na poklon psa kao ovaj tvoj na slici samo potpuno crne boje. Very Happy
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 12 Icon_minitime14.07.15 19:36

[You must be registered and logged in to see this image.]

Za našeg vodiča službenih pasa Mure Razz
Na vrh Go down
mureZE
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
mureZE


BROJ POSTOVA: : 375
ČLAN OD: : 2015-05-22
DOB : 53
M(j)esto zenica

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 12 Icon_minitime14.07.15 21:48

slavonski brod (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Za našeg vodiča službenih pasa Mure Razz
[You must be registered and logged in to see this image.]

zar me ne vidis druze slavonski
Na vrh Go down
mureZE
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
mureZE


BROJ POSTOVA: : 375
ČLAN OD: : 2015-05-22
DOB : 53
M(j)esto zenica

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 12 Icon_minitime14.07.15 21:55

slavonski brod (citat):
mureZE (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Dok se neko ne javi ja ću malo vježbati psa
Slika za pohvalu poznato mi je da su za vodiče službenih pasa išli na seminar u Niš jer iz obučnog centra dobio sam davnih osamdesetih godina na poklon psa kao ovaj tvoj na slici samo potpuno crne boje. Very Happy


Ej moj druze,moja obuka za kerovođu trajala je čitavih 5 minuta, odnosno samo onoliko koliko je trebalo da zapamtim osnovne glasovne naredbe i određene naredbe tijelom, te način, količina i vrsta hrane koju mogu da dajem psu. mogu da kažem da je mnogo veći problem bio sa hranjenjem psa.
Na vrh Go down
mureZE
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
mureZE


BROJ POSTOVA: : 375
ČLAN OD: : 2015-05-22
DOB : 53
M(j)esto zenica

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 12 Icon_minitime14.07.15 23:08

Nakon nekoliko dana pošto smo se upoznali sa određenim stvarima na karauli, dođe vrijeme da vidimo šta znaju i naši psi, kojih smo uzgred na karauli imali četvoricu (Fedor, Blaf, Devil i još jedan ali mu se ne mogu sjetiti imena). Fedor , Blaf i ovaj pas kojem ne znam ime su bili formacijski raspoređeni na karaulu, a Devil je bio pas koji je već trebao da ide u zasluženu penziju, što ja u tom trenutku nisam znao. Nakon što su nam demonstrirali šta psi znaju, stariji kerovodci su izabrali po jednog mladog vojnika tj. nas koji su ih u dogledno vrijeme trebali zamijeniti na tom mjestu, a do tada mlada vojska treba da se brine o ishrani i higijeni zaduženih pasa. U pokaznoj vježbi su učestvovala tri psa koja su nakon toga dobila nove skrbnike u vidu mladih vojnika, dok jedini Devil nije učestvovao u tim prezentacijama, ali do tada smo već znali da njega duži ZKK (koji je inače moj sugrađanin), pa nam to nije bilo ni čudno.

Nakon završene obuke kod pasa, moji klasići, koji su zadužili psa, su se šepurili sa svojim novim ljubimcima i uvježbavali novonaučene komande. Negdje poslije podne možda u vrijeme ručka iz karaule izlazi ZKK i poziva mene i govori mi o tradiciji koju ima pas Devil. Tradicija se ogledala u tome da je u zadnjih nekoliko godina ovog psa uvijek dužio neko iz Zenice, a pošto sam ja jedini Zeničanin moram da nastavim tu tradiciju. Uporedo s tim mi je objasnio da se radi o najboljem i najpouzdanijem psu na karauli i da ću prije nego što ja ručam, morati nahraniti svog psa. Tu njegovu  "molbu" nisam mogao odbiti i tada sam zvanično postao ne zamjenik kerovođe, već kerovođa koji je imao vlastitog psa (graničari znaju šta znači biti kerovođa u patroli).

U svom nekom zanosu, nisam ni primjetio da je stražar  bio više usredotečen na mene nego na obezbjeđenje karaule, a da stara vojska visi na prozorima, te da posmatraju moju avanturu.

Kao što sam rekao prva lekcija je bila hranjenje Devila, ZKK (Hajdarević Samir) je otvorio konzervu sa psećom hranom istresao u posudu i stavio pred psa kojem je prije toga naredbom "sjedi"  i pokretom ruke pokazao gdje da sjedne. Pas je sjedio i gledao je u ZKK ne obraćajući pažnju na hranu, našto mi je ZKK rekao da pravi pas neće pokušati ništa da pojede dok mu to on odnosno njegov "gazda" ne kaže. Nakon toga izdaje naredbu "jedi" i pas počinje da jede, da bi on ubrzo rekao "fuj to" i pas se vratio u prvobitni položaj, a on se sageo i izmakao hranu. Poslije toga meni daje posudu sa hranom i govori da ja učinim isto. Sav važan a nastojeći da ponovim sve što sam vidio uzimam posudu i prilazim betonskom podestu gdje je ostavljam u neposrednoj blizini psa. Pas stoji i gleda u mene i ne obraća pažnju na hranu. Okuražen izdajem naredbu "jedi", pas se ni ne počeše da me posluša i dalje gleda u mene ili ZKK jer ja stojim pored njega, istu naredbu ponavljam više puta ali ništa. ZKK me ohrabruje da nastavim jer je vidio da me počinje bivati stid, a vidim da se i on  kao malo smješka. Predlaže mi da on izda naredbu, a da ja mu kažem "fuj to" i da odmah uzmem posudu. Nemajući kud dalje prikupljam ono malo samopouzdanja što mi je ostalo i pristajem, a ZKK izdaje naredbu i pas počinje jesti. Poslije par psećih zalogaja, nastaje najveličanstveniji trenutak moje obuke za kerovođu, jer izdajem naredbu "fuj to" i saginjem se da uzmem posudu sa hranom. Sljedeće što osjećam su moj pad, komadići hrane koji padaju po mom licu, zatim nešto ljepljivo (kasnije konstatovano pseća slina), vidim okrugle oči i nečije zube i režanje i zadnje primjećujem da mi je otežano disanje jer me nešto pritišće u grudima. Za mene je to bio početak sukoba sa nekom neprijateljskom vojskom a ja sam ranjen, a krv mi je razlivena po licu. To je onaj osjećaj kada sekunda itraje vječnost.

Polako postajem svjestan da ležim na leđima, sa psom na svojim grudima i da mi Devil pokazuje dva reda svojih besprijekornih zuba, a negdje kao kroz san čujem i nekakav smijeh. Ustajem ili pužem (nije važno) i vidim da mi se svi smiju, a ja demonstrativno saopštavam ZKK da nikada neću biti kerovođa, Naravno poslije mi je ZKK objasnio da je to inicijacija koju prolaze oni koji duze tog psa i poslije kratkog "ubjeđivanja" ja sam "dobrovoljno" pristao da sa obukom nastavimo sutra. Tu noć sam bio predmet dobronamjerne zajebancije, a ja kao stari flegman sve to iskulirao i jedva čekao da odem na noćno bdijenje- spavanje.

Ipak na kraju sam bio kerovođa i dužio sam tog psa- kako sam to uspio e........     to je druga priča.
Na vrh Go down
semsudin
Podporučnik
Podporučnik
semsudin


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1435
ČLAN OD: : 2013-03-11
DOB : 56
M(j)esto GRABOVAC, VELIKA KLADUSA

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 12 Icon_minitime15.07.15 16:09

MureZE ova iskrena priča zaslužuje + i naravno čekamo nastavak priče cheers 
Uz vaš grad mjesto služenja,ime kasarne nazvane po narodnom heroju prikladna je i ova pjesma koju ste sigurno slušali preko razglasa povodom kakvih svečanosti.

Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 12 Icon_minitime15.07.15 18:35

mureZE (citat):
Nakon nekoliko dana pošto smo se upoznali sa određenim stvarima na karauli, dođe vrijeme da vidimo šta znaju i naši psi, kojih smo uzgred na karauli imali četvoricu (Fedor, Blaf, Devil i još jedan ali mu se ne mogu sjetiti imena). Fedor , Blaf i ovaj pas kojem ne znam ime su bili formacijski raspoređeni na karaulu, a Devil je bio pas koji je već trebao da ide u zasluženu penziju, što ja u tom trenutku nisam znao. Nakon što su nam demonstrirali šta psi znaju, stariji kerovodci su izabrali po jednog mladog vojnika tj. nas koji su ih u dogledno vrijeme trebali zamijeniti na tom mjestu, a do tada mlada vojska treba da se brine o ishrani i higijeni zaduženih pasa. U pokaznoj vježbi su učestvovala tri psa koja su nakon toga dobila nove skrbnike u vidu mladih vojnika, dok jedini Devil nije učestvovao u tim prezentacijama, ali do tada smo već znali da njega duži ZKK (koji je inače moj sugrađanin), pa nam to nije bilo ni čudno.

Nakon završene obuke kod pasa, moji klasići, koji su zadužili psa, su se šepurili sa svojim novim ljubimcima i uvježbavali novonaučene komande. Negdje poslije podne možda u vrijeme ručka iz karaule izlazi ZKK i poziva mene i govori mi o tradiciji koju ima pas Devil. Tradicija se ogledala u tome da je u zadnjih nekoliko godina ovog psa uvijek dužio neko iz Zenice, a pošto sam ja jedini Zeničanin moram da nastavim tu tradiciju. Uporedo s tim mi je objasnio da se radi o najboljem i najpouzdanijem psu na karauli i da ću prije nego što ja ručam, morati nahraniti svog psa. Tu njegovu  "molbu" nisam mogao odbiti i tada sam zvanično postao ne zamjenik kerovođe, već kerovođa koji je imao vlastitog psa (graničari znaju šta znači biti kerovođa u patroli).

U svom nekom zanosu, nisam ni primjetio da je stražar  bio više usredotečen na mene nego na obezbjeđenje karaule, a da stara vojska visi na prozorima, te da posmatraju moju avanturu.

Kao što sam rekao prva lekcija je bila hranjenje Devila, ZKK (Hajdarević Samir) je otvorio konzervu sa psećom hranom istresao u posudu i stavio pred psa kojem je prije toga naredbom "sjedi"  i pokretom ruke pokazao gdje da sjedne. Pas je sjedio i gledao je u ZKK ne obraćajući pažnju na hranu, našto mi je ZKK rekao da pravi pas neće pokušati ništa da pojede dok mu to on odnosno njegov "gazda" ne kaže. Nakon toga izdaje naredbu "jedi" i pas počinje da jede, da bi on ubrzo rekao "fuj to" i pas se vratio u prvobitni položaj, a on se sageo i izmakao hranu. Poslije toga meni daje posudu sa hranom i govori da ja učinim isto. Sav važan a nastojeći da ponovim sve što sam vidio uzimam posudu i prilazim betonskom podestu gdje je ostavljam u neposrednoj blizini psa. Pas stoji i gleda u mene i ne obraća pažnju na hranu. Okuražen izdajem naredbu "jedi", pas se ni ne počeše da me posluša i dalje gleda u mene ili ZKK jer ja stojim pored njega, istu naredbu ponavljam više puta ali ništa. ZKK me ohrabruje da nastavim jer je vidio da me počinje bivati stid, a vidim da se i on  kao malo smješka. Predlaže mi da on izda naredbu, a da ja mu kažem "fuj to" i da odmah uzmem posudu. Nemajući kud dalje prikupljam ono malo samopouzdanja što mi je ostalo i pristajem, a ZKK izdaje naredbu i pas počinje jesti. Poslije par psećih zalogaja, nastaje najveličanstveniji trenutak moje obuke za kerovođu, jer izdajem naredbu "fuj to" i saginjem se da uzmem posudu sa hranom. Sljedeće što osjećam su moj pad, komadići hrane koji padaju po mom licu, zatim nešto ljepljivo (kasnije konstatovano pseća slina), vidim okrugle oči i nečije zube i režanje i zadnje primjećujem da mi je otežano disanje jer me nešto pritišće u grudima. Za mene je to bio početak sukoba sa nekom neprijateljskom vojskom a ja sam ranjen, a krv mi je razlivena po licu. To je onaj osjećaj kada sekunda itraje vječnost.

Polako postajem svjestan da ležim na leđima, sa psom na svojim grudima i da mi Devil pokazuje dva reda svojih besprijekornih zuba, a negdje kao kroz san čujem i nekakav smijeh. Ustajem ili pužem (nije važno) i vidim da mi se svi smiju, a ja demonstrativno saopštavam ZKK da nikada neću biti kerovođa, Naravno poslije mi je ZKK objasnio da je to inicijacija koju prolaze oni koji duze tog psa i poslije kratkog "ubjeđivanja" ja sam "dobrovoljno" pristao da sa obukom nastavimo sutra. Tu noć sam bio predmet dobronamjerne zajebancije, a ja kao stari flegman sve to iskulirao i jedva čekao da odem na noćno bdijenje- spavanje.

Ipak na kraju sam bio kerovođa i dužio sam tog psa- kako sam to uspio e........     to je druga priča.
Kolega odlično si opisao svoj kurs za vodiča službenih pasa a jednom riječju tko je volio životinje taj je volio i ljude jer si dijelio dobro i zlo s tim psom do kraja svoga vojnog roka. Ti si čuvao, mazio, pazio, timario njega a on je tebi uzvraćao svu tvoju poklonjenju ljubav u radnim zadacima bez obzira koje je bilo doba dana ili noći i bez obzira na vremenske prilike ili neprilike.  Very Happy cheers
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 12 Icon_minitime15.07.15 18:38

mureZE (citat):
slavonski brod (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Za našeg vodiča službenih pasa Mure Razz
[You must be registered and logged in to see this image.]

zar me ne vidis druze slavonski
To sam namjerno stavio da vidim hoće li naš vodič prepoznati svoj dio rejona čuvanja državne granice pirat, vidim te preko Google karta upravo si na zadatku. Veliki pozdrav kolega ti bi mogao podsjetiti svog bivšeg starješinu Saleta Razz Basketball nije velika udaljenost između vas dvojice salutiranje
Na vrh Go down
mureZE
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
mureZE


BROJ POSTOVA: : 375
ČLAN OD: : 2015-05-22
DOB : 53
M(j)esto zenica

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 12 Icon_minitime18.07.15 23:57

ja  upalio  svjetlo
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 12 Icon_minitime19.07.15 17:18

Mure,plus za onaj sjajan tekst kao i za paljene svetla u KASARNI.
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 12 Icon_minitime19.07.15 18:46

mureZE (citat):
ja  upalio  svjetlo
Bilo je i vrijeme da netko upali svjetlo kolega samo da nisi upalio svjetlo za uzbunu / požarno / Razz na zasluženom odmoru smo  Very Happy
Na vrh Go down
mureZE
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
mureZE


BROJ POSTOVA: : 375
ČLAN OD: : 2015-05-22
DOB : 53
M(j)esto zenica

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 12 Icon_minitime20.07.15 12:16

Kakav odmor druže slavonski nisam vidio izlaznicu
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 12 Icon_minitime20.07.15 18:11

mureZE (citat):
Kakav odmor druže slavonski nisam vidio izlaznicu

Ovu dozvolu što imam druže Mure ne smijem objaviti nije za ovu temu Razz
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 12 Icon_minitime25.07.15 22:47

[You must be registered and logged in to see this image.]
Prizrenci,mučna slika.....šta da kažem Exclamation
Na vrh Go down
mureZE
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
mureZE


BROJ POSTOVA: : 375
ČLAN OD: : 2015-05-22
DOB : 53
M(j)esto zenica

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 12 Icon_minitime26.07.15 20:23

Mučna nego šta Djida.

Koliko sam puta sa ove piste trčao do graničnog odsjeka zbog brijanja, a bilo je bogami brijanja i na suho.
Na vrh Go down
mureZE
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
mureZE


BROJ POSTOVA: : 375
ČLAN OD: : 2015-05-22
DOB : 53
M(j)esto zenica

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 12 Icon_minitime26.07.15 20:37

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ovih dana vas nesto nije bilo, sretan povratak Djida. Vidite kako sam ja provodio vrijeme.
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 12 Icon_minitime26.07.15 22:02

Opasne slike imaš Druže Mure,pravo su blago,čini mi se da su iste kao vino što starije više vrede.
Gledajući ovu tvoju sliku i nameće mi se konstatacija da si  pored ovog kera bio siguran sasvim u svoju bezbednost.Voleo bih da opišeš taj osećaj.
Što se tiče piste i vraćanja-trčanja na brijanje dešavalo se i meni,opisao sam to u nekom ranijem postu.
Na vrh Go down
mureZE
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
mureZE


BROJ POSTOVA: : 375
ČLAN OD: : 2015-05-22
DOB : 53
M(j)esto zenica

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 12 Icon_minitime27.07.15 19:48

Djida, bilo je mnogo dogodovština sa psima, ali ako kažem da sam znao na granicu otići sam sa psom, bez oružja onda možeš pretpostaviti koliko sam imao povjerenja u svog psa kojeg sam duzio. Inače u jednom ranijem postu sam opisao svoj prvi susret s Devilom ali i naveo sam da je Devil bio pas pred "penziju". Negdje u maju Devila su odveli s karaule kod nekog oficira bezbjednjaka u K.Mitrovicu gdje je trebao da čuva njegovo imanje i "porodicu".
Na vrh Go down
mureZE
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
mureZE


BROJ POSTOVA: : 375
ČLAN OD: : 2015-05-22
DOB : 53
M(j)esto zenica

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 12 Icon_minitime27.07.15 19:58

Kad kažem da sam išao na granicu sam bez oružja, samo sa psom, to se dešavalo u situacijama kada sam Devila izvodio da se istrči a jednom sam izgubio kapu pa sam se vratio iz karaule prema granici u društvu sa Devilom.

Volio bih kada bi se neko javio ko je bio na mojoj karauli u to vrijeme pa da on kaže kakav je bio Devil, ja sam možda malo i subjektivan, pa se sjećam samo finih stvari.

Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 12 Icon_minitime27.07.15 21:17

Orčuša....

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 12 Icon_minitime27.07.15 22:24

mureZE (citat):
Kad kažem da sam išao na granicu sam bez oružja, samo sa psom, to se dešavalo u situacijama kada sam Devila izvodio da se istrči a jednom sam izgubio kapu pa sam se vratio iz karaule prema granici u društvu sa Devilom.

Volio bih kada bi se neko javio ko je bio na mojoj karauli u to vrijeme pa da on kaže kakav je bio Devil, ja sam možda malo i subjektivan, pa se sjećam samo finih stvari.

Vidise da jako volis psa,a kod nas vazi misljenje da covek koji voli zivotinje,nikako nemoze biti los covek,a to se ocitava i u tvom primeru salutiranje
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 12 Icon_minitime28.07.15 11:51

ercov54 (citat):
mureZE (citat):
Kad kažem da sam išao na granicu sam bez oružja, samo sa psom, to se dešavalo u situacijama kada sam Devila izvodio da se istrči a jednom sam izgubio kapu pa sam se vratio iz karaule prema granici u društvu sa Devilom.

Volio bih kada bi se neko javio ko je bio na mojoj karauli u to vrijeme pa da on kaže kakav je bio Devil, ja sam možda malo i subjektivan, pa se sjećam samo finih stvari.

Vidise da jako volis psa,a kod nas vazi misljenje da covek koji voli zivotinje,nikako nemoze biti los covek,a to se ocitava i u tvom primeru salutiranje

Prijatelji moji malo da se nadovežem na temu o psima kod mene se kaže " Tko ne voli životinje ne voli niti ljude " a u to sam se i osobno uvjerio, jer sam vlasnik kućnog ljubimca carskog pekinezera starog trinaest godina, tko ih nije imao ne zna što je radost i sreća kad vas ugledaju  Very Happy pogotovo s vojnim psima koji su toliko vjerni bez obzira na vremenske uvjete i doba dana ili noći Razz
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 12 Icon_minitime28.07.15 11:55

dinosaurus (citat):
Orčuša....

[You must be registered and logged in to see this image.]
Brate ovo je novo selo Orčuša jer sam pretraživao na google maps i primjetio sam da još ima onakvih kuća koje su bile u našem vremenu / limeni krovovi /
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 12 Icon_minitime28.07.15 12:04

Izgradilo se brate,puno je godina prošlo...
Uskoro dobijam slike Orčuše iz prve ruke,a tražio sam i da mi se donese
kamen sa razrušene karaule,nadam se da će obećanje biti održano...
Na vrh Go down
mureZE
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
mureZE


BROJ POSTOVA: : 375
ČLAN OD: : 2015-05-22
DOB : 53
M(j)esto zenica

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 12 Icon_minitime28.07.15 12:53

Dosta se toga promijenilo u tamošnjim selima. Neke dijelove sela Krstac mogu prepoznati samo po konfiguraciji terena i ako su vidljivi ostaci starih građevina. Evo jedne fotografije koja prikazuje izlaz iz sela Krstac prema karauli "25.Maj". Ovako kako sada izgleda taj dio nikako ne bih mogao da kažem da se radi o tom selu. Sada su putevi dosta širi i lijepo uređeni za razliku od onog vremena. Negdje oko gornjeg vozila a ispod puta trebalo bi se nalaziti betonsko korito s vodom, koje je u moje vrijeme bilo zaraslo i do istog se teško dolazilo, a sa obe strane puta bile su nadvijene grane, tako da nije bilo jednostavno proći u po dana, a danas je to sve lijepo uređeno.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 12 Icon_minitime28.07.15 13:09

[You must be registered and logged in to see this image.]
Kolega Mure pronašao sliku svoga nekadašnjeg psa  cheers
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 12 Icon_minitime28.07.15 13:12

dinosaurus (citat):
Izgradilo se brate,puno je godina prošlo...
Uskoro dobijam slike Orčuše iz prve ruke,a tražio sam i da mi se donese
kamen sa razrušene karaule,nadam se da će obećanje biti održano...

Brate čuvaj kamen valjda ću i ja dobiti neki dio!
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 12 Icon_minitime28.07.15 13:47

mureZE (citat):
Dosta se toga promijenilo u tamošnjim selima. Neke dijelove sela Krstac mogu prepoznati samo po konfiguraciji terena i ako su vidljivi ostaci starih građevina. Evo jedne fotografije koja prikazuje izlaz iz sela Krstac prema karauli "25.Maj". Ovako kako sada izgleda taj dio nikako ne bih mogao da kažem da se radi o tom selu. Sada su putevi dosta širi i lijepo uređeni za razliku od onog vremena. Negdje oko gornjeg vozila a ispod puta trebalo bi se nalaziti betonsko korito s vodom, koje je u moje vrijeme bilo zaraslo i do istog se teško dolazilo, a sa obe strane puta bile su nadvijene grane, tako da nije bilo jednostavno proći u po dana, a danas je to sve lijepo uređeno.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Da nije ovo?

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 12 Icon_minitime28.07.15 13:48

slavonski brod (citat):

Brate čuvaj kamen valjda ću i ja dobiti neki dio!

Ako stigne,podelićemo bratski
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 12 Icon_minitime28.07.15 13:58

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
mureZE
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
mureZE


BROJ POSTOVA: : 375
ČLAN OD: : 2015-05-22
DOB : 53
M(j)esto zenica

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 12 Icon_minitime28.07.15 14:34


Da nije ovo?

[You must be registered and logged in to see this image.][/quote]

Moguće je, znam da je na koritu bila petokraka ali ovako sada je skroz drugačije
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 12 Icon_minitime28.07.15 21:37

Ovo je jedna od dve koliko ima u selu,skoro je obnovljena kako stoji u tekstu...
Na vrh Go down
mureZE
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
mureZE


BROJ POSTOVA: : 375
ČLAN OD: : 2015-05-22
DOB : 53
M(j)esto zenica

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 12 Icon_minitime29.07.15 9:11

Znam druze, drugo korito s vodom je bilo negdje u selu i to van puta kojim smo se kretali mi vojnici.
Na vrh Go down
mureZE
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
mureZE


BROJ POSTOVA: : 375
ČLAN OD: : 2015-05-22
DOB : 53
M(j)esto zenica

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 12 Icon_minitime29.07.15 9:30

[You must be registered and logged in to see this image.]

Evo te druge česme zovu je Rajkina česma
Na vrh Go down
mureZE
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
mureZE


BROJ POSTOVA: : 375
ČLAN OD: : 2015-05-22
DOB : 53
M(j)esto zenica

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 12 Icon_minitime29.07.15 22:09

[You must be registered and logged in to see this image.]

Kolega slavonski jel se tvoj pas znao ovako zabavljati
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 12 Icon_minitime30.07.15 21:56

Malo prirode,trebalo bi da je sa reona Čestaka ili Restalice...
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 12 Icon_minitime30.07.15 21:59

Orčuša...
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 12 Icon_minitime30.07.15 22:03

Orčuša...Mure ovo bi trebalo da je slikano sa vašeg reona?
Koliko se sećam vaš reon bio je do Plavske reke...

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 12 Icon_minitime31.07.15 11:52

mureZE (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Kolega slavonski jel se tvoj pas znao ovako zabavljati
Kolega Mure kad vidim ovu tvoju sliku i ovaj skok podsjeća me na nezaboravno druženje s bivšim psom  cheers
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 12 Icon_minitime31.07.15 11:56

dinosaurus (citat):
Orčuša...
[You must be registered and logged in to see this image.]
Brate nešto te jako veže za Orčušu i njezinu okolinu jer smo na toj karauli proveli dosta vojnog roka / teren cca 40 dana koliko me sjećanje služi /.
Na vrh Go down
Sponsored content





Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 12 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)
Na vrh 
Stranica 12/20Idi na stranicu : Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 16 ... 20  Next
 Similar topics
-
» Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme)
» Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)
» Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)
» Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)
» Ramiz Sadiku Prizren 90/91

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR SRBIJA :: SAP KOSOVO-
Idi na: