FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)

Go down 
+16
sarentica
Kuhar-Debar.
Prke
duci64
Dener Tihomir
brkanovac
Bojanstan
mureZE
lacoš
Mister Havana
vargas
MikiJovanovic
ercov54
Djida
dinosaurus
slavonski brod
20 posters
Idi na stranicu : Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 14 ... 20  Next
AutorPoruka
mureZE
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
mureZE


BROJ POSTOVA: : 375
ČLAN OD: : 2015-05-22
DOB : 53
M(j)esto zenica

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 8 Icon_minitime10.06.15 19:34

Kada smo kod Vargasa želim mu sretan rodjendan juhu
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 8 Icon_minitime10.06.15 19:53

Svaka čast našim graničarima jer i mi izviđači okusili smo dobre i loše strane života na granici. Koliko mi je ostalo u sjećanju izviđačka četa je bila tri puta po petnaestak dana na karaulama gdje smo dolazili na nepoznate terene ali već prilikom prvog obilaska rejona i susreta s graničarima s susjednih karaula vrlo brzo kolege izviđači su se uklopili na trenutno stanje na terenu. Ali svaka čast trebalo je ići kolegama graničarima u ophodnju i nadzor državne granice u svim uslovima / dan, noć, kiša, vrućina, snijeg, vjetar i ostalo/.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 8 Icon_minitime11.06.15 1:39

Djida (citat):
mureZE (citat):
Znam da ste i vi obilazili karaule pa bi zbog toga volio da čujem vaše mišljenje o granici i graničarima. Inače da se zna graničari su imali duplo veću platu od ostalih vojnika, a buđenje smo imali sat poslije ostale vojske u kasarni.
Kapa dole graničarima.Za vreme služenja vojske naslušao sam se raznih priča o životu vojnika na granici sa Albanijom.
O velikom snegu,jakim i hladnim zimama,neprohodnim putevima do nekih karaula,susretima sa divljim životinjama i o maltretiranju starijih vojnika i nekih podoficira.
Izvesno je sigurno da je velka razlika bila služiti u komandi G.O Prizren i na karaulama oko Prizrena,Đakovice i Peći.
To ti Mure i Drug Vargas najbolje znate da uporedite.
Pozdrav za sve graničare 6899 Prizren.
Pozdrav za Prizrence.Pratim vas rad i sve pohvale za ovako bogat i sadrzajan rad,ali nisam mogao da odolim a da se ne oglasim na ovako divne reci za granicare od velikog Djide cheers
Biosam granicar celih 10 meseci i znam kako bilo tesko odgovoriti zahtevima i pravilima sluzbe na karauli Bituse,a na Makedonsko albanskoj granici salutiranje
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 8 Icon_minitime11.06.15 11:22

ercov54 (citat):

Pozdrav za Prizrence.Pratim vas rad i sve pohvale za ovako bogat i sadrzajan rad,ali nisam mogao da odolim a da se ne oglasim na ovako divne reci za granicare od velikog Djide cheers
Biosam granicar celih 10 meseci i znam kako bilo tesko odgovoriti zahtevima i pravilima sluzbe na karauli Bituse,a na Makedonsko albanskoj granici salutiranje
Baš se radujem Ercove kada se ti oglasiš ovde,a odavno te nije bilo u NAŠEM PRIZRENU.
Pozdrav za sve graničare sa KARAULE BITUŠE,a tebi poseban pozdrav u ime svih Prizrenaca Exclamation
Veliko plus od mene.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 8 Icon_minitime13.06.15 1:43

Djida (citat):
ercov54 (citat):

Pozdrav za Prizrence.Pratim vas rad i sve pohvale za ovako bogat i sadrzajan rad,ali nisam mogao da odolim a da se ne oglasim na ovako divne reci za granicare od velikog Djide cheers
Biosam granicar celih 10 meseci i znam kako bilo tesko odgovoriti zahtevima i pravilima sluzbe na karauli Bituse,a na Makedonsko albanskoj granici salutiranje
Baš se radujem Ercove kada se ti oglasiš ovde,a odavno te nije bilo u NAŠEM PRIZRENU.
Pozdrav za sve graničare sa KARAULE BITUŠE,a tebi poseban pozdrav u ime svih Prizrenaca Exclamation
Veliko plus od mene.
Nista manji pozdrav i za VAS Prizrence salutiranje
Tusam ja uvek sa vama,tusu i neki novi momci,svakim danom sve ste jaci i mocniji vojničina
Nesto nevidim veterana Prizrena DINOSAURUSA scratch ,a Djida svaka tvoja pojava na forumu donosi osvezenje,imam utisak da svaki tvoj post donesen jako sa pozitivnom energijom uz tebi svojstven osmeh cheers ,i ne samo zbog toga,vec zbog svega sto donosi tvoja pojava na forumu,maloje +,ali daj sta das Wink
Na vrh Go down
Dener Tihomir
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 28
ČLAN OD: : 2015-06-13

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 8 Icon_minitime13.06.15 2:03

Pozdrav vojničinama iz kasarne Ramiz Sadiku a posebno vojničinama iz 28. graničnog odsjeka ! Ime mi je Tihomir Dener i rodom sam iz Osijeka. Kao takav služio sam vojni rok u 28. graničnom odsjeku i obišao sve karaule od vrha Paštrika do vrha Koritnika. Pošto imam neke slike koje bih volio objaviti molio bih da mi netko objasni na koji način je to izvedivo. Pozdrav !
Na vrh Go down
Mister Havana
Vodnik
Vodnik
Mister Havana


BROJ POSTOVA: : 446
ČLAN OD: : 2014-07-11

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 8 Icon_minitime13.06.15 2:55

Tihomire dobrodošao na Forum!
Pozdravlja te dežurni na temi. Smile
Mogao bi u sledećem postu da se malo predstaviš, npr. da napišeš koja si klasa i sl.
Što se tiče pravila, tehničkih stvari i sl. korisno je da pročešljaš naslovnu stranu.
Za postavljanje slika imaš više uputstva, npr:

[You must be registered and logged in to see this link.]

ili:

[You must be registered and logged in to see this link.]
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 8 Icon_minitime13.06.15 12:25

Dener Tihomir (citat):
Pozdrav vojničinama iz kasarne Ramiz Sadiku a posebno vojničinama iz 28. graničnog odsjeka ! Ime mi je Tihomir Dener i rodom sam iz Osijeka. Kao takav služio sam vojni rok u 28. graničnom odsjeku i obišao sve karaule od vrha Paštrika do vrha Koritnika. Pošto imam neke slike koje bih volio objaviti molio bih da mi netko objasni na koji način je to izvedivo. Pozdrav !
Tihomire,dobrodošao druže u Prizren na ovo naše lepo druženje i evociranje uspomena iz Jna.
Jedan od mojih najboljih drugova iz vojske Pašalić Tomislav je rodom iz Osijeka,tačnije mesta Čepin.
Pozdravljam te   salutiranje
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 8 Icon_minitime13.06.15 14:40

Tihomire,
lijepi pozdrav i dobro došao na naš forum Very Happy
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 8 Icon_minitime13.06.15 14:44

Samo da vas podsjetim da je danas rođendan mome bratu Dinosaurusu iako smo razgovarali i ovim putem da mu poželim sve najbolje povodom današnjeg dana salutiranje. Živio brate i ugodnu zabavu za tvoj dan cheers
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 8 Icon_minitime13.06.15 21:49

juhu 
STAROM PRIZRENSKOM VUKU  DINOSAURUSU SREĆAN ROĐENDAN,ŽIV BIO GENERALE Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation
salutiranje stražar stražar stražar stražar stražar stražar stražar stražar stražar stražar stražar stražar
Na vrh Go down
MikiJovanovic
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 196
ČLAN OD: : 2013-12-01
DOB : 49
M(j)esto jug srbije

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: ramiz sadiku   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 8 Icon_minitime13.06.15 22:00

Generale srecan rodjendan ziv bio jos sto godina juhu juhu salutiranje salutiranje POZDRAV  ZA SLOZNU EKIPU PRIZRENA
Na vrh Go down
Dener Tihomir
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 28
ČLAN OD: : 2015-06-13

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 8 Icon_minitime14.06.15 14:53

Pozdrav vojničinama iz Prizrena a posebno vojničinama iz 28.graničnog odsjeka ! 88/89. godinu odslužio sam vojni rok u 28-om grnaničnom osjeku u kasarni Ramiz Sadiku a ne depilirao noge i išao u solarij kao ovi današnji balavci. Otišao kao dijete a vratio se kao čovjek ! Stekao prijatelje i uspomene do groba i to uz pomoć Majora Dragišić Dragana kao zapovjednika 28. graničnog odsjeka , Kapetana i ljudine Salibašić Đevada kao zamnjenika zapovjednika I bitange nad bitangama i velike ljudine Poručnika Nešković Spomenka. Neke slike vam dostavljam na uvid pa pogledajte i sami.Na ovoj slici smo ja i moj prijatelj do groba Slaviša stefanović iz Niša koji stoji desno. Na žalost nikada poslje 90-te nismo više ostvarili kontakt. Promjenili su se brojevi telefona kao što je i pošta stala te bi ga ovim putem zamolio da mi se javi na ovom forumu ako ga prati.                   [You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Dener Tihomir
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 28
ČLAN OD: : 2015-06-13

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 8 Icon_minitime14.06.15 14:56

[You must be registered and logged in to see this image.]                                                                            Ja imoj prijatelj Slaviša demonstriramo silu
Na vrh Go down
Dener Tihomir
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 28
ČLAN OD: : 2015-06-13

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 8 Icon_minitime14.06.15 15:02

[You must be registered and logged in to see this image.]                                                           Tulum u graničnom vodu nakon donešene rakije od strane legende Burić Milana iz Banjaluke. I na ovoj slici opet sam najveći problem što sam morao objasniti Salibašiću (Saletu) koji mi je za divno čudo vratio sliku. ( Na samom vrhu sam. Sjedim na ramenima Brković Ivi koji nikada nije prežalio svoju djevojku Anušu Smile )
Na vrh Go down
Dener Tihomir
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 28
ČLAN OD: : 2015-06-13

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 8 Icon_minitime14.06.15 15:04

[You must be registered and logged in to see this image.]                                                                             Ovdje sam ispred zgrade graničnog voda
Na vrh Go down
Dener Tihomir
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 28
ČLAN OD: : 2015-06-13

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 8 Icon_minitime14.06.15 15:06

[You must be registered and logged in to see this image.]                                                                      U ovom slučaju Nešo negdje odrađuje vanbračne dužnosti a ja u njegovoj uniformi postrojavam guštere i vršim nadzor u cijelom paviljonu
Na vrh Go down
Dener Tihomir
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 28
ČLAN OD: : 2015-06-13

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 8 Icon_minitime14.06.15 15:08

[You must be registered and logged in to see this image.]                                                        Umoran od deranja i postrojavanja mlade vojske poziram na pisti
Na vrh Go down
Dener Tihomir
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 28
ČLAN OD: : 2015-06-13

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 8 Icon_minitime14.06.15 15:09

[You must be registered and logged in to see this image.]                                                               Prinova u 28. graničnom vodu ! Štene spremno za obuku
Na vrh Go down
Dener Tihomir
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 28
ČLAN OD: : 2015-06-13

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 8 Icon_minitime14.06.15 15:13

[You must be registered and logged in to see this image.]                                                                         Nakon što su obranjene sve karaule i državna granica pod mojim zapovjedništvom gušteri su u velikom strahu pobjegli na spavanje a ja otišao na zasluženi odmor u Nešinu kancelariju Smile Smile
Na vrh Go down
Dener Tihomir
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 28
ČLAN OD: : 2015-06-13

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 8 Icon_minitime14.06.15 15:15

[You must be registered and logged in to see this image.]                                                     Najpametniji ali i najtvrdoglaviji pas na svijetu ! Gilan
Na vrh Go down
Dener Tihomir
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 28
ČLAN OD: : 2015-06-13

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Poziranje poslje čišćenja nešinog pištolja po kazni   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 8 Icon_minitime14.06.15 15:17

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Dener Tihomir
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 28
ČLAN OD: : 2015-06-13

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 8 Icon_minitime14.06.15 15:18

[You must be registered and logged in to see this image.]                                               Nastavak tulumarenja
Na vrh Go down
Dener Tihomir
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 28
ČLAN OD: : 2015-06-13

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 8 Icon_minitime14.06.15 15:21

[You must be registered and logged in to see this image.]                                                           Najveći problemi 28.go  Very Happy . Brković Ivo,Burić Milan,Herenčić Dragutin,Čivović Salko,Lisica Željko,Alibabić Dedo
Na vrh Go down
Dener Tihomir
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 28
ČLAN OD: : 2015-06-13

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 8 Icon_minitime14.06.15 15:23

[You must be registered and logged in to see this image.]                                         Alibabić Dedo,ja i(mozak mi stao za trećega) sa štencima šarplaninaca
Na vrh Go down
Dener Tihomir
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 28
ČLAN OD: : 2015-06-13

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 8 Icon_minitime14.06.15 15:25

[You must be registered and logged in to see this image.]                                                 Naoružana skupina koja na svu sreću nema municije Very Happy
Na vrh Go down
Dener Tihomir
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 28
ČLAN OD: : 2015-06-13

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 8 Icon_minitime14.06.15 15:28

[You must be registered and logged in to see this image.]                                                                Što si privodio privodio si ! Red je da i tebe privedu ! Alibabić Dedo mi je stavio lisice i pobjegao u kantinu sa ključem.....
Na vrh Go down
Dener Tihomir
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 28
ČLAN OD: : 2015-06-13

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 8 Icon_minitime14.06.15 15:30

[You must be registered and logged in to see this image.] Najdraža igra za Gilana ! Skinuti mi kapu u nevjerovatnom trku !
Na vrh Go down
Dener Tihomir
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 28
ČLAN OD: : 2015-06-13

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 8 Icon_minitime14.06.15 15:30

[You must be registered and logged in to see this image.] Najdraža igra za Gilana ! Skinuti mi kapu u nevjerovatnom trku !
Na vrh Go down
Dener Tihomir
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 28
ČLAN OD: : 2015-06-13

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 8 Icon_minitime14.06.15 15:32

[You must be registered and logged in to see this image.] Ko se nije iz ove cisterne napio vode nije ni bio na karauli ! Ne računajući vozača Nedoklan Branka  Very Happy
Na vrh Go down
Dener Tihomir
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 28
ČLAN OD: : 2015-06-13

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 8 Icon_minitime14.06.15 15:33

[You must be registered and logged in to see this image.]                                    Nešo opet negdje u šteti a meni ostavi cijeli paviljon guštera da se brinem o njima  Very Happy
Na vrh Go down
Dener Tihomir
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 28
ČLAN OD: : 2015-06-13

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 8 Icon_minitime14.06.15 15:35

[You must be registered and logged in to see this image.]                                        Omiljena igračka pripadnika graničnog voda ! Idealno za uletiti u spavaonu u 2 ujutro i nabiti pun gas  Very Happy
Na vrh Go down
Dener Tihomir
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 28
ČLAN OD: : 2015-06-13

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 8 Icon_minitime14.06.15 15:37

[You must be registered and logged in to see this image.] Opet poziranje sa oružjem Very Happy
Na vrh Go down
Dener Tihomir
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 28
ČLAN OD: : 2015-06-13

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 8 Icon_minitime14.06.15 15:39

[You must be registered and logged in to see this image.]                             Kontrola nočne optike za snajper m-76 pred sumrak. Slijedi blejanje po brdima....
Na vrh Go down
Dener Tihomir
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 28
ČLAN OD: : 2015-06-13

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 8 Icon_minitime14.06.15 15:42

[You must be registered and logged in to see this image.]                                           Čišćenje naoružanja i neizostavno poziranje
Na vrh Go down
Dener Tihomir
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 28
ČLAN OD: : 2015-06-13

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 8 Icon_minitime14.06.15 15:45

[You must be registered and logged in to see this image.]                                          Opet naoružana ekipa
Na vrh Go down
Dener Tihomir
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 28
ČLAN OD: : 2015-06-13

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 8 Icon_minitime14.06.15 15:47

[You must be registered and logged in to see this image.]                                                 Opet mi skine kapu.....
Na vrh Go down
Dener Tihomir
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 28
ČLAN OD: : 2015-06-13

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 8 Icon_minitime14.06.15 15:48

[You must be registered and logged in to see this image.]                                         Dedo zadužio novo dijete
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 8 Icon_minitime14.06.15 15:54

Dener Tihomir (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.] Ko se nije iz ove cisterne napio vode nije ni bio na karauli ! Ne računajući vozača Nedoklan Branka  Very Happy
affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid Tihomire,pored tebe je moj kolega po volanu iz Lad pvo Galić iz Mostara cheers cheers cheers cheers cheers cheers
Skinuo se 89.u martu....koji lik Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation
Pluuuuus od mene Druže Exclamation
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 8 Icon_minitime14.06.15 16:07

[You must be registered and logged in to see this image.]
Evo Galića-skroz levo sa kapom.
Pobegli smo sa sprata Pvo i kod vas graničara se slikali i ispratili Galića kući uz nekoliko alkoholnih pića drunken drunken drunken....za srećan put.
Na vrh Go down
Dener Tihomir
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 28
ČLAN OD: : 2015-06-13

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 8 Icon_minitime14.06.15 16:11

Dobro ga se sjećam ! Bio je prava ljudina i dosta često je dolazio kod nas
Na vrh Go down
vargas
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 374
ČLAN OD: : 2013-05-29
DOB : 55
M(j)esto Ludbreg

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 8 Icon_minitime14.06.15 22:53

Poseban pozdrav klasiću Deneru od mene, Herenčić Dragutina, i velika mi je radost što si se uključio u rad Foruma. Ove slike koje postavljaš, dio njih bi trebao biti slikan u Dragišićevoj kancelariji u Komandi GO, jer se dobro sjećam da si "glumio" majora.
Na vrh Go down
Mister Havana
Vodnik
Vodnik
Mister Havana


BROJ POSTOVA: : 446
ČLAN OD: : 2014-07-11

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 8 Icon_minitime15.06.15 0:38

Tihomire + za slike koje prenose atmosferu kasarne Ramiz Sadiku.
Pozdrav.
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 8 Icon_minitime15.06.15 18:12

Tihomire imaš veliki + za postavljene slike samo naprijed Very Happy Razz Shocked Mad
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 8 Icon_minitime15.06.15 22:04

[You must be registered and logged in to see this image.]
Ostaci karaule Restelica...ko je bio poznaće Mad
Na vrh Go down
mureZE
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
mureZE


BROJ POSTOVA: : 375
ČLAN OD: : 2015-05-22
DOB : 53
M(j)esto zenica

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 8 Icon_minitime18.06.15 15:26

[You must be registered and logged in to see this image.]

nek se nadje, 00 do skidanja
Na vrh Go down
mureZE
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
mureZE


BROJ POSTOVA: : 375
ČLAN OD: : 2015-05-22
DOB : 53
M(j)esto zenica

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 8 Icon_minitime18.06.15 15:41

Plus za fotografije druga Tihomira, ali znate šta sam primjetio, gotovo na svim fotografijama u prvom- krupnom planu su osobe, a malo se vide infrastrukturni objekti (kasarne, karaule) gdje smo služili JNA. Sada bi vrednija fotografija bila da se na njoj vide objekti onakvi kakvi su bili u vrijeme našeg služenja vojnog roka, ali ko je tada znao da će doći ova vremena.



Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 8 Icon_minitime19.06.15 1:05

mureZE (citat):
Plus za fotografije druga Tihomira, ali znate šta sam primjetio, gotovo na svim fotografijama u prvom- krupnom planu su osobe, a malo se vide infrastrukturni objekti (kasarne, karaule) gdje smo služili JNA. Sada bi vrednija fotografija bila da se na njoj vide objekti onakvi kakvi su bili u vrijeme našeg služenja vojnog roka, ali ko je tada znao da će doći ova vremena.



   
Sa malo reci puno toga receno + salutiranje
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 8 Icon_minitime21.06.15 21:49

Mure,plus za sliku....i odlično si zaključio da se niko nije nadao ovim vremenima,možda je neko i priželjkivao.Većina se nadala i pričala o ponovnom viđenju i susretu uz bratski zagrljaj i stisak ruke.
Ali dođoše neka druga,nova moderna vremena.
Pozdrav za vernog druga Ercova koji prati naš Prizren.
Živeli PRIZRENCI lol!
Na vrh Go down
mureZE
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
mureZE


BROJ POSTOVA: : 375
ČLAN OD: : 2015-05-22
DOB : 53
M(j)esto zenica

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 8 Icon_minitime22.06.15 21:28

Djida, niko se nije nadao ovim i ovakvim vremenima, kao što si i rekao svi smo se nadali da ćemo jednom da se ponovo sretnemo u mjestu gdje smo proveli godinu dana naše mladosti. Pa ja sam se skinuo 90- te godine, a tada je još dika bila služiti JNA. Ko nije služio vojsku za njega kažu: "Nije služio JNA ne može se ni ženiti". Ovako je bilo bar kod mene na ovim prostorima.

Često pratim postove iz Slovenije i Makedonije (tačnije sa karaula) i ono što "zavidim" drugovima koji su tamo služili vojni rok je to što još, naročito u Sloveniji, mogu da odu i fotografišu bivše karaule, koje su sada dobile drugu namjenu, ali ipak su to naše karaule, za razliku od mjesta gdje smo mi služili, a do karaule gdje sam ja bio čisto sumnjam da bi neko otišao a i tamo bi ga dočekale samo ruševine. No No No
Na vrh Go down
Sponsored content





Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 8 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)
Na vrh 
Stranica 8/20Idi na stranicu : Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 14 ... 20  Next
 Similar topics
-
» Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme)
» Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)
» Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)
» Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)
» Ramiz Sadiku Prizren 90/91

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR SRBIJA :: SAP KOSOVO-
Idi na: