FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)

Go down 
+16
sarentica
Kuhar-Debar.
Prke
duci64
Dener Tihomir
brkanovac
Bojanstan
mureZE
lacoš
Mister Havana
vargas
MikiJovanovic
ercov54
Djida
dinosaurus
slavonski brod
20 posters
Idi na stranicu : Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 13 ... 20  Next
AutorPoruka
Mister Havana
Vodnik
Vodnik
Mister Havana


BROJ POSTOVA: : 446
ČLAN OD: : 2014-07-11

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 7 Icon_minitime29.05.15 2:16

Citat :
Mure,morao sam da ti dam plus za ovo pisanje,isti slučaj beše i kod mene.Premišljao sam se danima sabirao i oduzimao i na kraju odlučio da se registrujem.
To sam i ja ranije napisao da sam gotovo siguran da mnogi naši drugovi sve ovo čitaju,ali iz nekog njima znanog razloga se ne oglašavaju.
To nije druže greh biti JUGONOSTALGIĆAR.
Pozdrav tebi iz Kruševca.
(Anti)propaganda koja se vodi poslednjih, evo, četvrt veka učinila je da je u našim postkomunističkim društvima  bolje biti gej nego Jugonostalgičar. Konstantno se uteruje osećaj krivice ljudima koji se sasvim ljudski i normalno sa simpatijama sećaju perioda života koji je većini nesumnjivo bio bolji nego danas. Kao da su oni krivi za sve negativnosti koje su postojale u ONOJ zemlji. Ovaj forum je mesto gde je sasvim u redu biti nostalgičar i njegov moto je, ako nisi primetio, "Sva(t)ko ima pravo na s(j)ećanje". I to je suština.
Zato, dobrodošao mureZE.
Na vrh Go down
mureZE
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
mureZE


BROJ POSTOVA: : 375
ČLAN OD: : 2015-05-22
DOB : 53
M(j)esto zenica

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 7 Icon_minitime29.05.15 8:50

[You must be registered and logged in to see this image.]

Hvala Djida i Mister Havana na razumijevanju. Za Djidu njegov sugrađanin (zaokružen) sa čijim roditeljima sam izašao drugi put u Prizren. Sada smo stariji ali možda ga prepoznaš, imena mu se ne mogu sjetiti iako lupam glavom već nekoliko dana.
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 7 Icon_minitime30.05.15 20:06

mureZE (citat):

Hvala Djida i Mister Havana na razumijevanju. Za Djidu njegov sugrađanin (zaokružen) sa čijim roditeljima sam izašao drugi put u Prizren. Sada smo stariji ali možda ga prepoznaš, imena mu se ne mogu sjetiti iako lupam glavom već nekoliko dana.
Mure,razumemo se mi na prvu,vidi se to po svemu.
Gledao sam sliku,ali ne vidi se lepo faca mog zemljaka,skinuo sam sliku u kompijuteru pa sam je uvećavao i opet ništa.Možda se ti setiš,a setićeš se sigurmo,samo polako ne žurimo se mi Exclamation .
Slika sa zakletve je dobra,vidi se trava koja je sva izgorela od sunca koje je dobro pržilo leta 89.godine.
Pozdrav druže tebi i svim našim PRIZRENCIMA salutiranje.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
mureZE
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
mureZE


BROJ POSTOVA: : 375
ČLAN OD: : 2015-05-22
DOB : 53
M(j)esto zenica

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 7 Icon_minitime31.05.15 15:48

[You must be registered and logged in to see this image.]

Djida, evo jedne malo bolje. Zemo ti je onaj sa prekrštenim rukama na grudima. Sam vrag će ga znati koji je razlog za ovu fotografiju, ali ona potiče iz kasarne Ramiz Sadiku odnosno nekakve učionice. Ja sam onaj iz prvog reda u sredini.
Na vrh Go down
mureZE
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
mureZE


BROJ POSTOVA: : 375
ČLAN OD: : 2015-05-22
DOB : 53
M(j)esto zenica

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 7 Icon_minitime31.05.15 15:53

Zbog ovog desetara su me znali u kasarni gotovo svi, koji su tu boravili do decembra 89. godine. Da se ispravim nisu me znali po imenu, ali kada se spomene jedan događaj odmah su svi znali da je to onaj gušter iz Graničnog odsjeka.
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 7 Icon_minitime31.05.15 18:15

mureZE (citat):
Zbog ovog desetara su me znali u kasarni gotovo svi, koji su tu boravili do decembra 89. godine. Da se ispravim nisu me znali po imenu, ali kada se spomene jedan događaj odmah su svi znali da je to onaj gušter iz Graničnog odsjeka.

Vidim kolega da su vam čizme prašnjave sigurno vas ganjali na obuci po Golom brdu Very Happy
Na vrh Go down
mureZE
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
mureZE


BROJ POSTOVA: : 375
ČLAN OD: : 2015-05-22
DOB : 53
M(j)esto zenica

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 7 Icon_minitime31.05.15 19:43

Kad smo kod Golog brda, već sam rekao da smo jurišali uzbrdo i nizbrdo mnogo puta, ali nisu samo čizme nastradale, kolega iz Slovenije (ne mogu se sjetiti imena stoji prvi s desna) je jedne prilike kada smo jurišali prema podnožju brda, pogrešno procjenio jednu obalu tako da je "poletio kroz zrak" držeći snajper čvrsto na boku sa okrenutom cijevi ispred sebe. Posljedica je bila, cijev snajpera zabijena u oranicu gotovo do optike, Slovenac zalijepljen za zemlju, a mi dobili ostav zbog prekida juriša kada smo u čudu zastali zbog gubitka u našim redovima.
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 7 Icon_minitime01.06.15 18:50

mureZE (citat):
Kad smo kod Golog brda, već sam rekao da smo jurišali uzbrdo i nizbrdo mnogo puta, ali nisu samo čizme nastradale, kolega iz Slovenije (ne mogu se sjetiti imena stoji prvi s desna) je jedne prilike kada smo jurišali prema podnožju brda, pogrešno procjenio jednu obalu tako da je "poletio kroz zrak" držeći snajper čvrsto na boku sa okrenutom cijevi ispred sebe. Posljedica je bila, cijev snajpera zabijena u oranicu gotovo do optike, Slovenac zalijepljen za zemlju, a mi dobili ostav zbog prekida juriša kada smo u čudu zastali zbog gubitka u našim redovima.

Kolega poznata mi je obuka jer sam dosta puta promatrao obuku jedinica iz naše kasarne a koliko me sjećanje služi i naši dečki imali su obuku od ukopavanja mina do juriša. Dečki iz izviđačke čete imali su tu prednost jer smo imali dosta terena i terenske obuke za razliku od ostalih kolega koji su morali jurišati gore dolje. stražar stražar
Na vrh Go down
mureZE
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
mureZE


BROJ POSTOVA: : 375
ČLAN OD: : 2015-05-22
DOB : 53
M(j)esto zenica

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 7 Icon_minitime01.06.15 22:32

Izgleda da neće biti lako pronaći nekog svog klasića, drugovi se osipaju iako znam da ova tema ide već dugo ipak nema predaje. Da bi pobudio vaše interesovanje postaviću jednu fotografiju a vi pokušajte pogoditi o kojem mjestu se radi. Mjesto je pominjano više puta na ovom forumu, ali još se niko nije javio ko je bio tu.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Prvi na fotografiji je Đokić Toplica iz BGD, ja pravim "špagu", treći je Vulić Nenad iz Jagodine i najvažniji član društva je pas Fedor .
Na vrh Go down
brkanovac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 38
ČLAN OD: : 2013-12-09
DOB : 61
M(j)esto Nova Gradiška

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 7 Icon_minitime02.06.15 16:52

S koje je to karaule snimak i ima li tko snimke sa "Stojanovića"
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 7 Icon_minitime02.06.15 18:57

Mure,gledao sam sliku i ne vredi,nije mi poznat lik.
Možda se vremenom i setim ili sretnem tu facu.Moj ti je savet samo budi strpljiv,javiće se već neko.
Do tog vremena mi ovako evociramo uspomene i čuvamo ih od zaborava.
Glavu gore i samo napred druže,dajem ti plus za sliku i pozdravljam salutiranje.
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 7 Icon_minitime02.06.15 19:02

SLAVONSKI,šta je sa našim generalom a tvojim klasićem DINOSAURUSOM.
Naučio sam na njega....baš je neobično što ga nema.
Ako se čuješ sa njim pozdravi ga puno,naravno veliki pozdrav i tebi starom prizrensko-slavonskom vuku.
Na vrh Go down
mureZE
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
mureZE


BROJ POSTOVA: : 375
ČLAN OD: : 2015-05-22
DOB : 53
M(j)esto zenica

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 7 Icon_minitime02.06.15 22:34

Nema veze druže Djida, zbog truda i riječi podrške dobijaš plus od mene, ja ću povremeno postavljati fotografije pa valjda će se neko javiti. Imam ih ukupno oko 40.

Druže brkanovac, ovo nije s karaule Stojanović, ali toliko je vruće da evo pržim prste dok ovo pišem. To ti je sa susjedne karaule.
Na vrh Go down
mureZE
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
mureZE


BROJ POSTOVA: : 375
ČLAN OD: : 2015-05-22
DOB : 53
M(j)esto zenica

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 7 Icon_minitime02.06.15 22:35

pogledaj podatke s profila
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 7 Icon_minitime03.06.15 18:38

Djida (citat):
SLAVONSKI,šta je sa našim generalom a tvojim klasićem DINOSAURUSOM.
Naučio sam na njega....baš je neobično što ga nema.
Ako se čuješ sa njim pozdravi ga puno,naravno veliki pozdrav i tebi starom prizrensko-slavonskom vuku.
Prati on sve događaje u tajnosti i imate svi pozdrave od mog brata Dinosaurusa i mene. Drugarski pozdrav salutiranje salutiranje
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 7 Icon_minitime03.06.15 18:40

mureZE (citat):
Nema veze druže Djida, zbog truda i riječi podrške dobijaš plus od mene, ja ću povremeno postavljati fotografije pa valjda će se neko javiti. Imam ih ukupno oko 40.

Druže brkanovac, ovo nije s karaule Stojanović, ali toliko je vruće da evo pržim prste dok ovo pišem. To ti je sa susjedne karaule.

Kolega mureZE pohvala za slike i nastavi sa postavljanjem novih vjerojatno će se netko pojaviti iz tvoje generacije. vojničina
Na vrh Go down
mureZE
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
mureZE


BROJ POSTOVA: : 375
ČLAN OD: : 2015-05-22
DOB : 53
M(j)esto zenica

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 7 Icon_minitime04.06.15 11:31

[You must be registered and logged in to see this image.]

odmor u sadrvanu ali ne prizrenskom
Na vrh Go down
brkanovac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 38
ČLAN OD: : 2013-12-09
DOB : 61
M(j)esto Nova Gradiška

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 7 Icon_minitime04.06.15 14:13

mureZE (citat):
pogledaj podatke s profila
toje sa druge strane Koritnika. i u ljeti smo morali na "spoj" sa njima, ali nikad se to nije desilo. Čast svima sa karaula ali Stojanović je bio za elitne postrojbe. Tamo ni najvećeg neprijatelja ne bih poslao
Na vrh Go down
mureZE
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
mureZE


BROJ POSTOVA: : 375
ČLAN OD: : 2015-05-22
DOB : 53
M(j)esto zenica

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 7 Icon_minitime04.06.15 14:49

Bravo druže brkanovac. Ovo je zaista sa druge strane Koritnika. Na kraju našeg reona, na vrhu Koritnika, nalazila se stara, mi smo je zvali ljetna, karaula Stojanović, tu je bila tačka spajanja patrola sa ove dvije karaule. Inače u vrijeme kada sam ja služio JNA ova karaula je bila uveliko napuštena, a nekoliko puta smo dolazili do nje gdje smo točili vodu sa nekog zapuštenog bunara. Na ovom mjestu sam  sa kolegom Djurić Tomislavom iz BGD uhvatio jednog "ilegalca" iz Albanije pred kraj služenja vojnog roka. Ti si dosad najbliži mjestu gdje sam ja proveo vojni rok.

Ovo bi trebalo da bude ta stara karaula na Koritniku

[You must be registered and logged in to see this link.]
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 7 Icon_minitime04.06.15 22:40

Mure,tvoje slike su fenomenalne,pravo su bogatstvo....rekao bi kao vino što starije to bolje.
PLUS DRUŽE PRIZRENSKI lol! .
Na vrh Go down
mureZE
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
mureZE


BROJ POSTOVA: : 375
ČLAN OD: : 2015-05-22
DOB : 53
M(j)esto zenica

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 7 Icon_minitime05.06.15 10:50

Djida (citat):
Mure,tvoje slike su fenomenalne,pravo su bogatstvo....rekao bi kao vino što starije to bolje.
PLUS DRUŽE PRIZRENSKI lol! .

Djida ja mislim da bi ove fotografije imale veću vrijednost ako bi se neko prepoznao na njima, šta misliš ti.

Na vrh Go down
mureZE
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
mureZE


BROJ POSTOVA: : 375
ČLAN OD: : 2015-05-22
DOB : 53
M(j)esto zenica

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 7 Icon_minitime05.06.15 10:54

[You must be registered and logged in to see this image.]

međutim mene više ovo boli
Na vrh Go down
mureZE
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
mureZE


BROJ POSTOVA: : 375
ČLAN OD: : 2015-05-22
DOB : 53
M(j)esto zenica

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 7 Icon_minitime05.06.15 10:59

[You must be registered and logged in to see this image.]  [You must be registered and logged in to see this image.]

žalosno, a mogao je biti bar lijep planinarski dom ali....
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 7 Icon_minitime05.06.15 18:18

mureZE (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]  [You must be registered and logged in to see this image.]

žalosno, a mogao je biti bar lijep planinarski dom ali....
Kolega takva ti je situacija na svim prostorima bivše Yuge ili je uništeno ili napušteno. Jedino kod mene se uredila bivša vojarna JNA i sad je smještena gradska uprava koja se još uvijek dotjeruje i uređuje te vraća u prvobitan položaj, jer je naša tvrđava bila dosta i zapuštena od stanara JNA koji su u njoj živjeli 45. godina. bounce bounce Nama u sjećanju ostati će objekti u izgledu kakvi su bili jer u njima smo proveli nezaboravno druženje, drugarstvo i upoznavanje kolega koji sada prate naš forum iz zaklona.
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 7 Icon_minitime05.06.15 18:53

mureZE (citat):
Djida (citat):
Mure,tvoje slike su fenomenalne,pravo su bogatstvo....rekao bi kao vino što starije to bolje.
PLUS DRUŽE PRIZRENSKI lol! .

Djida ja mislim da bi ove fotografije imale veću vrijednost ako bi se neko prepoznao na njima, šta misliš ti.

Ma prepoznaće se druže videćeš,ima vremena.
Meni su se javili neki ,bude drago čoveku kada podeliš utiske sa ljudima s kojima si delio vojničko mladalače dane.
Nisu svi isti,neki se jave par puta i odustanu...ali redovno prate dešavanja na forumu.
Drugu grupu čine ljudi koji se ne javljaju i ne oglašavaju javno ali onako stidljivo svrate da vide šta ima novo.
Trećoj grupi pripadamo mi ko što reče jugonostalgičari.
Vraćamo se na našu kasarnu i Prizren,ja sam neko vreme bio u istoj zgradi sa graničarima koji su pripadali komandi graničnog bataljona,pisao sam o tome već ranije.
Komanda je bila u prizemlju a mi na spratu,sve dok nas tadašnja savezna milicija nije iselila.
Sećam se tvog majora Dragišića komandanta graničnog bataljona.
Interesuje me da li je Himzo Pečenković bio komandant kasarne i u tvoje vreme.
I zanima me da li je Lad Pvo spavao u istoj zgradi sa vama graničarima.
Pozdrav tebi salutiranje i naravno Slavonskom i naravno DINOSAURUSU Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 7 Icon_minitime05.06.15 19:01

Evo da nije ovog našeg foruma moj brat Dinosaurus i ja ne bi oživjeli sjećanja nakon 27 godina ali kolega mureZE moraš biti strpljen netko će se pojaviti od jugonostalgičara koji nemaju hrabrosti da objave registraciju već kao obavještajci prate forum iz zaklona. Samo naprijed kolege PRIZRENCI i imate velike pozdrave od brata DINOSAURUSA i mene, najjači smo cheers cheers
Na vrh Go down
Bojanstan
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2015-05-24
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 7 Icon_minitime06.06.15 0:00

[You must be registered and logged in to see this link.]
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 7 Icon_minitime06.06.15 11:39

Bojane,dobrodošao u kasarnu Ramiz Sadiku,al si i ti naš Prizrenac Question
Na vrh Go down
mureZE
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
mureZE


BROJ POSTOVA: : 375
ČLAN OD: : 2015-05-22
DOB : 53
M(j)esto zenica

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 7 Icon_minitime06.06.15 18:03


Djida, mi graničari smo bili smješteni u paviljonu koji se nalazio naspram Golog jajeta. Sva moja saznanja za kasarnu i oficire vežu se za ovaj kompleks, te nešto dalje niz put do glavne piste. Imena oficira se slabije sjećam, ali mislim da je komandant kasarne bio Pečenković. Od ostalih znam za KIK Milić-a i bezbjednjaka iz graničnog odsjeka, mislim da se zvao Sinan, o kojem su kružile urbane legende o njegovoj sposobnosti. Sama njegova pojava i kretanje umnogome su podgrijavali te priče, jer je bio lik koji kao da je sišao sa filmskog platna i od istog su strahovali ama baš svi oficiri u graničnom odsjeku. Desetari su nam bili majska klasa i sjećam se Alekse, negdje sa granice prema Rumuniji pričao je tako da ga niko živ nije mogao razumjeti, Slovenac Srećko Krajnc mnogo dobar čovjek i staže iz Hrvatske negdje iz Benkovca. Mi smo spavali na spratu dok su u prizemlju u lijevom krilu bili stariji graničari odnosno granični vod, dok je u desnom krili bila takođe vojska ali se ne mogu sjetiti koji su oni VES bili.
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 7 Icon_minitime06.06.15 19:38

Bojanstan dobro nam došao na forum o našem Prizrenu Very Happy i kasarni Ramiz Sadiku Very Happy
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 7 Icon_minitime06.06.15 19:45

mureZE (citat):

Djida, mi graničari smo bili smješteni u paviljonu koji se nalazio naspram Golog jajeta. Sva moja saznanja za kasarnu i oficire vežu se za ovaj kompleks, te nešto dalje niz put do glavne piste. Imena oficira se slabije sjećam, ali mislim da je komandant kasarne bio Pečenković. Od ostalih znam za KIK Milić-a i bezbjednjaka iz graničnog odsjeka, mislim da se zvao Sinan, o kojem su kružile urbane legende o njegovoj sposobnosti. Sama njegova pojava i kretanje umnogome su podgrijavali te priče, jer je bio lik koji kao da je sišao sa filmskog platna i od istog su strahovali ama baš svi oficiri u graničnom odsjeku. Desetari su nam bili majska klasa i sjećam se Alekse, negdje sa granice prema Rumuniji pričao je tako da ga niko živ nije mogao razumjeti, Slovenac Srećko Krajnc mnogo dobar čovjek i staže iz Hrvatske negdje iz Benkovca. Mi smo spavali na spratu dok su u prizemlju u lijevom krilu bili stariji graničari odnosno granični vod, dok je u desnom krili bila takođe vojska ali se ne mogu sjetiti koji su oni VES bili.

Kolega to se sve promjenilo jer u moje vrijeme graničari su bili u paviljonu samostalni a izgleda da je tvoja generacija po pisanju mlađih kolega već bila u novim paviljonima, kao što je i izviđačka četa prebačena u novi paviljon. Da li je u tvoje vrijeme bio kapetan Salibašić u graničarima jer pred sam kraj mog vojnog roka prelazi u graničare / oko 11 mjeseca 1987 godine /
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 7 Icon_minitime06.06.15 20:16

mureZE (citat):

Djida, mi graničari smo bili smješteni u paviljonu koji se nalazio naspram Golog jajeta. Sva moja saznanja za kasarnu i oficire vežu se za ovaj kompleks, te nešto dalje niz put do glavne piste. Imena oficira se slabije sjećam, ali mislim da je komandant kasarne bio Pečenković. Od ostalih znam za KIK Milić-a i bezbjednjaka iz graničnog odsjeka, mislim da se zvao Sinan, o kojem su kružile urbane legende o njegovoj sposobnosti. Sama njegova pojava i kretanje umnogome su podgrijavali te priče, jer je bio lik koji kao da je sišao sa filmskog platna i od istog su strahovali ama baš svi oficiri u graničnom odsjeku. Desetari su nam bili majska klasa i sjećam se Alekse, negdje sa granice prema Rumuniji pričao je tako da ga niko živ nije mogao razumjeti, Slovenac Srećko Krajnc mnogo dobar čovjek i staže iz Hrvatske negdje iz Benkovca. Mi smo spavali na spratu dok su u prizemlju u lijevom krilu bili stariji graničari odnosno granični vod, dok je u desnom krili bila takođe vojska ali se ne mogu sjetiti koji su oni VES bili.
I ja sam tu bio dok smo boravili u kasarni,dok nas milicija nije iselila.Verovatno su se kasnije za vreme tvog služenja vratili u paviljone.Ja sam se sa mojim klasićima oprostio od kasarne i Jna iz šatora pored Kps-a.
Kao i tebi i meni najpoznatija staza beše od naših paviljona do glavne piste,pored kuhinje,kantine,kupaonice,mada izuzetno dobro pamtim i ostale delove kasarne.
Pečenković p.pukovnik je ispratio mene a dočekao tebe...pešadinac izuzetno strog oficir,kako i ne bi kada je pričalo se došao iz Bileće.
Pozdrav za Zenicu.
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 7 Icon_minitime06.06.15 20:42

slavonski brod (citat):
Evo da nije ovog našeg foruma moj brat Dinosaurus i ja ne bi oživjeli sjećanja nakon 27 godina ali kolega mureZE moraš biti strpljen netko će se pojaviti od jugonostalgičara koji nemaju hrabrosti da objave registraciju već kao obavještajci prate forum iz zaklona. Samo naprijed kolege PRIZRENCI i imate velike pozdrave od brata DINOSAURUSA i mene, najjači smo cheers cheers
Slavonski,dao sam plus.........tebi I DINOSAURUSU Exclamation
Podelite onako burazerski Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy .
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 7 Icon_minitime07.06.15 15:01

Djida (citat):
mureZE (citat):

Djida, mi graničari smo bili smješteni u paviljonu koji se nalazio naspram Golog jajeta. Sva moja saznanja za kasarnu i oficire vežu se za ovaj kompleks, te nešto dalje niz put do glavne piste. Imena oficira se slabije sjećam, ali mislim da je komandant kasarne bio Pečenković. Od ostalih znam za KIK Milić-a i bezbjednjaka iz graničnog odsjeka, mislim da se zvao Sinan, o kojem su kružile urbane legende o njegovoj sposobnosti. Sama njegova pojava i kretanje umnogome su podgrijavali te priče, jer je bio lik koji kao da je sišao sa filmskog platna i od istog su strahovali ama baš svi oficiri u graničnom odsjeku. Desetari su nam bili majska klasa i sjećam se Alekse, negdje sa granice prema Rumuniji pričao je tako da ga niko živ nije mogao razumjeti, Slovenac Srećko Krajnc mnogo dobar čovjek i staže iz Hrvatske negdje iz Benkovca. Mi smo spavali na spratu dok su u prizemlju u lijevom krilu bili stariji graničari odnosno granični vod, dok je u desnom krili bila takođe vojska ali se ne mogu sjetiti koji su oni VES bili.
I ja sam tu bio dok smo boravili u kasarni,dok nas milicija nije iselila.Verovatno su se kasnije za vreme tvog služenja vratili u paviljone.Ja sam se sa mojim klasićima oprostio od kasarne i Jna iz šatora pored Kps-a.
Kao i tebi i meni najpoznatija staza beše od naših paviljona do glavne piste,pored kuhinje,kantine,kupaonice,mada izuzetno dobro pamtim i ostale delove kasarne.
Pečenković p.pukovnik je ispratio mene a dočekao tebe...pešadinac izuzetno strog oficir,kako i ne bi kada je pričalo se došao iz Bileće.
Pozdrav za Zenicu.
Djida ja se uopće lika Pečenkovića ne sjećam možda je došao poslije mene u Prizren iz Bileće ili je već i bio za moje vrijeme. Imao sam dosta kontakata sa starješinama kad sam bio dežurni vozač u kasarni ali njega nikako ne mogu nigdje smjestiti ili su prošle godine ili uopće nisam imao ikakav kontakt s njime.
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 7 Icon_minitime07.06.15 15:18

Djida (citat):
slavonski brod (citat):
Evo da nije ovog našeg foruma moj brat Dinosaurus i ja ne bi oživjeli sjećanja nakon 27 godina ali kolega mureZE moraš biti strpljen netko će se pojaviti od jugonostalgičara koji nemaju hrabrosti da objave registraciju već kao obavještajci prate forum iz zaklona. Samo naprijed kolege PRIZRENCI i imate velike pozdrave od brata DINOSAURUSA i mene, najjači smo cheers cheers
Slavonski,dao sam plus.........tebi I DINOSAURUSU Exclamation
Podelite onako burazerski Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy .
Normalno kolega Djida da ćemo sve podijeliti burazerski kao što smo i dijelili prije 27 godina i hvala lijepa na podršci imaš veliki plus od nas Very Happy bounce Basketball cheers salutiranje
Na vrh Go down
MikiJovanovic
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 196
ČLAN OD: : 2013-12-01
DOB : 49
M(j)esto jug srbije

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: ramiz sadiku   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 7 Icon_minitime07.06.15 21:36

Pozdrav za najacu ekipu na forumu i to za 549 MTB i COG 6899 hajde oglasite se PRIZRENCI bounce bounce bounce
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan
Kapetan
lacoš


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3968
ČLAN OD: : 2012-12-07

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 7 Icon_minitime08.06.15 12:43

Kasarna 50tih godina i sad


[You must be registered and logged in to see this image.]

_________________
"Teško nama,Mardonije, kad nas vodiš u borbu protiv takvih ljudi koji se ne bore za novac, nego za slavu."  -Tritantehma
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 7 Icon_minitime08.06.15 14:07

Slavonski,ja mislim da je sigurno p.pukovnik Himzo Pečenković posle tebe došao u Prizren.
On je komandovanje kasarnom preuzeo od pukovnika Dragoljuba Ojdanića,a pričalo se među vojskom da je došao iz Bileće.
Imao je brkove,visok čovek...ulivao je neko strahopoštovanje,vojska ga je zaobilazila.
Sećam ga se jer me ispostrojavao pred kraj vojnog roka što njegovom vozaču nisam zatražio putni radni list kao dežurni na Kps-u.
Na vrh Go down
mureZE
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
mureZE


BROJ POSTOVA: : 375
ČLAN OD: : 2015-05-22
DOB : 53
M(j)esto zenica

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 7 Icon_minitime08.06.15 14:25

Uh baš ste sretni najveći čin kojeg pamtim iz JNA je zastavnik, Pepić Bajro koji je bio komandir karaule rodom negdje iz Sandžaka, a živio je u Dragašu. Svi ostali činovi u kasarni koje sam sretao su mi u magli, ostala su samo blijeda sjećanja na neka imena. Mislim da je Pepić Bajro početkom 90- tih otišao u penziju.
Na vrh Go down
mureZE
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
mureZE


BROJ POSTOVA: : 375
ČLAN OD: : 2015-05-22
DOB : 53
M(j)esto zenica

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 7 Icon_minitime08.06.15 14:31

[You must be registered and logged in to see this image.]

Jedna fotografija u sjećanje na drugove sa karaule
Gornji red lijevo Mure- Zenica, desno Zejnilović zvani Čiko- Sarajevo
Donji red vezista Đokić Toplica BGD, desno Vulić Nenad- Jagodina

Fotografija nastala u metrou na stanici Dragaš (čekajući prevoz za granicu).
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 7 Icon_minitime08.06.15 14:45

Mure,dobru kolekciju slika poseduješ,dao sam ti plus.
Drugarstvo je to bilo........a vaši naivni dečački osmesi govore više od hiljadu reči.
Eee za koliko lepih stvari su današnje generacije mladih ljudi uskraćene.Ne vredi objašnjavati.
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 7 Icon_minitime08.06.15 18:18

MureZE slike za pohvalu samo bi bilo još bolje kad bi uspio stupiti u kontakt s nekim od tih drugova, ali vrijeme će pokazati svoje. Sadašnja generacija nema pojma što su propustili jer s nekim dijeliti godinu dana od doručka, marende, ručka i večere to je neopisivo samo nam ostaje lijepa uspomena na provedene dane. Very Happy
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 7 Icon_minitime08.06.15 18:26

Djida (citat):
Slavonski,ja mislim da je sigurno p.pukovnik Himzo Pečenković posle tebe došao u Prizren.
On je komandovanje kasarnom preuzeo od pukovnika Dragoljuba Ojdanića,a pričalo se među vojskom da je došao iz Bileće.
Imao je brkove,visok čovek...ulivao je neko strahopoštovanje,vojska ga je zaobilazila.
Sećam ga se jer me ispostrojavao pred kraj vojnog roka što njegovom vozaču nisam zatražio putni radni list kao dežurni na Kps-u.
Djida takve osobe se ne sjećam znam da je najveći čin imao pukovnik Ojdanić a zatim čin majora Isaka Ilije, a ostao mi u sjećanju pukovnik prilikom skidanja smo se susreli na prijavnici i drugarski pozdravili te stisnuli ruku jedan drugome i zaželjeli uspjeh u daljem životu. cheers Sjećam se kao da se danas dogodilo salutiranje
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 7 Icon_minitime08.06.15 18:28

lacoš (citat):
Kasarna 50tih godina i sad


[You must be registered and logged in to see this image.]
Lacoš svaka ti čast pohvala od mene za objavljivanje slika naše kasarne Very Happy
Na vrh Go down
mureZE
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
mureZE


BROJ POSTOVA: : 375
ČLAN OD: : 2015-05-22
DOB : 53
M(j)esto zenica

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 7 Icon_minitime08.06.15 19:42

Djida, rekao sam da imam oko 40 fotografija koje ću s vremena na vrijeme postavljati, ali one su većinom sa karaule pa se nadam da to nikome neće smetati.

Slavonski, sve si u pravu što se tiče dijeljenja svega u toj godini služenja vojnog roka, međutim poseban je osjećaj biti na karauli, drugarstvo koje se gore stekne je neopisivo. Zamisli od golobradih dječaka postajemo toliko samostalni, teret odgovornosti pada ne samo zbog "branika otadžbine" već i zbog druga koji u tamnoj i hladnoj noći korača 15 metara iza tebe oslanjajući se na tebe i tvoje poznavanje patrolne staze i uvijek spremni da reagujemo kako bi se zaštitili. Mnogo je osam mjeseci nositi borbeni komplet bez incidenta, a uzaludna je sva obuka u kasarni kada se odraste u jednoj noći koju provedeš noću na granici. Nas su zvali Vukovi sa Koritnika, pitam se samo što li...



Na vrh Go down
mureZE
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
mureZE


BROJ POSTOVA: : 375
ČLAN OD: : 2015-05-22
DOB : 53
M(j)esto zenica

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 7 Icon_minitime08.06.15 19:45

Znam da ste i vi obilazili karaule pa bi zbog toga volio da čujem vaše mišljenje o granici i graničarima. Inače da se zna graničari su imali duplo veću platu od ostalih vojnika, a buđenje smo imali sat poslije ostale vojske u kasarni.
Na vrh Go down
brkanovac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 38
ČLAN OD: : 2013-12-09
DOB : 61
M(j)esto Nova Gradiška

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 7 Icon_minitime10.06.15 7:03

mureZE (citat):
Djida, rekao sam da imam oko 40 fotografija koje ću s vremena na vrijeme postavljati, ali one su većinom sa karaule pa se nadam da to nikome neće smetati.

Slavonski, sve si u pravu što se tiče dijeljenja svega u toj godini služenja vojnog roka, međutim poseban je osjećaj biti na karauli, drugarstvo koje se gore stekne je neopisivo. Zamisli od golobradih dječaka postajemo toliko samostalni, teret odgovornosti pada ne samo zbog "branika otadžbine" već i zbog druga koji u tamnoj i hladnoj noći korača 15 metara iza tebe oslanjajući se na tebe i tvoje poznavanje patrolne staze i uvijek spremni da reagujemo kako bi se zaštitili. Mnogo je osam mjeseci nositi borbeni komplet bez incidenta, a uzaludna je sva obuka u kasarni kada se odraste u jednoj noći koju provedeš noću na granici. Nas su zvali Vukovi sa Koritnika, pitam se samo što li...



 
velika je razlika biti na Stojanoviću nego na ostalima karaulama. U moje vrijeme 81/82 zapovjednik karaule je bio desetar jer nitko od aktivnih starješina nije htio u ovu vukojebinu. Najbliža kuća je bilo selo Brezna koja je cca 15-16 kilometara. Karaulaje bila na 1500 metara nadmorske visine a struje nije bilo po mjesec dana. Koliko ja znam nas sa Stojanoviću su zvali "vukovi sa Koritnika" a za ostale ne znam. Koliko znam da je karaula 25. maj bila u blizini sela i bar je djelovalo normalno a kod nas kraj svijeta. Ne želim reći da je ostalima bilo lako ali ipak je na Stojanoviću bilo jeb..o
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 7 Icon_minitime10.06.15 15:43

mureZE (citat):
Znam da ste i vi obilazili karaule pa bi zbog toga volio da čujem vaše mišljenje o granici i graničarima. Inače da se zna graničari su imali duplo veću platu od ostalih vojnika, a buđenje smo imali sat poslije ostale vojske u kasarni.
Kapa dole graničarima.Za vreme služenja vojske naslušao sam se raznih priča o životu vojnika na granici sa Albanijom.
O velikom snegu,jakim i hladnim zimama,neprohodnim putevima do nekih karaula,susretima sa divljim životinjama i o maltretiranju starijih vojnika i nekih podoficira.
Izvesno je sigurno da je velka razlika bila služiti u komandi G.O Prizren i na karaulama oko Prizrena,Đakovice i Peći.
To ti Mure i Drug Vargas najbolje znate da uporedite.
Pozdrav za sve graničare 6899 Prizren.
Na vrh Go down
mureZE
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
mureZE


BROJ POSTOVA: : 375
ČLAN OD: : 2015-05-22
DOB : 53
M(j)esto zenica

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 7 Icon_minitime10.06.15 18:24


  [/quote]
velika je razlika biti na Stojanoviću nego na ostalima karaulama. U moje vrijeme 81/82 zapovjednik karaule je bio desetar jer nitko od aktivnih starješina nije htio u ovu vukojebinu. Najbliža kuća je bilo selo Brezna koja je cca 15-16 kilometara. Karaulaje bila na 1500 metara nadmorske visine a struje nije bilo po mjesec dana. Koliko ja znam nas sa Stojanoviću su zvali "vukovi sa Koritnika" a za ostale ne znam. Koliko znam da je karaula 25. maj bila u blizini sela i bar je djelovalo normalno a kod nas kraj svijeta. Ne želim reći da je ostalima bilo lako ali ipak je na Stojanoviću bilo jeb..o[/quote]

I u moje vrijeme karaula Stojanović je važila za nepoželjno odredište za služenje vojnog roka. Što se tiče karaule 25 Maj ona je takođe bila na 1400 metara nadmorske visine a najbliže selo je bilo Gornji Krstac, nekoliko kuća, koje je od karaule bilo udaljeno cca 5 kilometara, tako da ni mi nismo ništa profitirali zbog blizine naselja. Stanovništvo je bilo korektno prema nama vojnicima samo što isti nisu bili baš raspoloženi za druženje sa vojskom. Iste si mogao vidjeti samo kad ideš na odsustvo odnosno kada se vraćaš i tom prilikom prolaziš kroz selo. Inače, tako sam mogao da zaključim, na bolje karaule su išli vojnici koji su bili malo nedisciplinovani u kasarni i obratno. Karaula na kojoj sam ja bio je bila među boljim karaulama, pa se može zaključiti da sam bio malo problematičan u kasarni. Isto je bilo i sa 50 % mojih kolega na karauli. Međutim sve kasarnske bubice su izašle iz glave po dolasku na karaulu gdje smo, kako sam već rekao, odrasli maltene za jednu noć na granici. Što se triče nadimka "Vukovi sa Koritnika" slažem se naše karaule su bile na planini Koritnik i kraj rejona nam je bio na njenom vrhu 2395 metara n/v, pa je bilo i logično da imamo iste nadimke.
Na vrh Go down
mureZE
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
mureZE


BROJ POSTOVA: : 375
ČLAN OD: : 2015-05-22
DOB : 53
M(j)esto zenica

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 7 Icon_minitime10.06.15 19:07

Djida, vojnički život na granici je bio super, bar što se mene tiče. Te priče koje si ti čuo su samo jedan veliki bonus. I ja sam imao raznih doživljaja od hapšenja "ilegalca" iz Albanije, preko dubokog snijega i hladnoća,graničnih incidenata počinjenih s naše strane, do susreta sa lisicama i vukovima koji su dolazili do karaule u potrazi za hranom. Hijerarhija se strogo poštovala među vojnicima, tako da ako si obavljao svoje poslove pošteno nisi imao nikakvih problema sa starijim vojnicima. Ovdje kazna nije bila prekoredno dežurstvo i sl. jednostavno budeš u patroli gdje se striktno primjenjuje PS, tako da kada se vratiš sa rejona više ti ne pada na pamet da se praviš "pametan".

Na vrh Go down
Sponsored content





Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 7 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)
Na vrh 
Stranica 7/20Idi na stranicu : Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 13 ... 20  Next
 Similar topics
-
» Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme)
» Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)
» Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)
» Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)
» Ramiz Sadiku Prizren 90/91

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR SRBIJA :: SAP KOSOVO-
Idi na: