FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme)

Go down 
+25
oficir s ruzom
Doktor Živago
PORUCNIK
ćato2
milutins
Sloba1
Benka K.
Mladjo
Lala Basaid
gerard ford
liman kaba
humka83
Kuhar-Debar.
Prke
SveJug
terrra
ercov54
013gonzo
zeljoni
Kemo Specijalac
Vojnik Graničar
Max Blitz
lacoš
ZAGORAC
konjevodac
29 posters
Idi na stranicu : Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 12 ... 17  Next
AutorPoruka
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 8 Icon_minitime29.01.15 3:41

Vojnik Graničar (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

konjevodac (citat):
Taj tranzistor mi je poklonio đomba 28.06.1984, kad je otišao kuči.
Njegovo ime je vidno iznad napisa FM.
Konjevodac.
Kad si preuzeo taj radio 28.06.1984. godine, pa do danas 12.01.2015. godine prošlo je ravno 30 godina, 6 mjeseci, 2 tjedna i 1 dan ili 11155 dana.
Nevjerojatno.!
Konjevodac, svaka čast na čuvanju malog radio uređaja od doba bivše države i bivše JNA.
Od mene za ovo danas zaslužuješ jedan +.

Pokušavao sam pročitari ime vlasnika ovog maloga radio prijemnika ali...... ne ide.
Vidi se prvo veliko slovo V i veliko slovo A, drugo mi je nečitljivo.!
Slike i price kojima zaista zastaje dah,svaka cast vjecne Dzombe.
Na vrh Go down
konjevodac
Razvodnik
Razvodnik
konjevodac


BROJ POSTOVA: : 206
ČLAN OD: : 2014-10-12
M(j)esto Celje-Laško

Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 8 Icon_minitime29.01.15 7:19

ZAGORAC (citat):
konjevodac (citat):
ZAGORAC (citat):


Kod E-27,PM i borbeni ranac sa rezervnim streljivom.

Evo primerno opremljeni graničari. Zveze nije bilo, jer se na nju nije ništa čulo. Signalnog pištolja nije bio, jer nije niko vidio rakete. Gdje je čutara druže "Zagorac" jel i nje nije bilo. Gdje je bila torba z SDO, ili ste imali nešto sveže ulovljeno. Ipak kad se bolje pogleda neko ima ranac izpred sebe u travi. Daj "Zagorac" objasni kako je potekao dan u patroli E-27. Što se pilo, šta se jelo?
Sredstva veze su kod onog što drži fotoaparat.
SDO je u drugom rancu kao i čuture. Laughing
Kako je protekao dan? Onaj kad smo izgubili antenu sa sredstva veze?
Ili onaj kad smo "čopili" lovce kod karaule Veternik?
Možda jedan od onih dana kad smo duboko ušli u zonu odgovornosti karaule Lakavica?
Onaj dan kad sam ja otišao u Modrić, pa smo se opet našli kod "desetarevog groba"?
Ili možda onaj dan kad smo jeli kod karaule Veternik a jedan od "sisa" je u lišću ostavio 2 okvira jer su mu
bili teški za nositi do E-27?(naknadno je bio specijalno tretiran od moje strane)
Jedan od onih dana kad smo išli graničnom linijom,samo zato da malo poškakljamo kolege sa 
druge strane?
Možda onaj dan kad smo u zoni odgovornosti karaule Lakavica "imali posla" sa jednim starijim gospodinom
i njegovim konjem dok su uz samu granicu albanski seljaci kosili travu?

U moje vreme smo imali slučaj, da su nam albanski seljaci pokosili i ukrali seno na rejonu. Nešto smo napisali, ja sam s konjem otišao na teren, narisao skico i posle odneo u garniziju. U stvari bilo je malo drugčije. Zagorac, koliko puta se otišlo na tom mjestu do granične linije. Na tom mjestu nije bilo to mnogo puta, jer je bila staza nešto niže. To nam je olakšalo poročilo o stanju.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
konjevodac
Razvodnik
Razvodnik
konjevodac


BROJ POSTOVA: : 206
ČLAN OD: : 2014-10-12
M(j)esto Celje-Laško

Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 8 Icon_minitime29.01.15 7:26

Pokrajina iz googla, malo više od tog mjestu su nam susjedi krali travo.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3574
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 8 Icon_minitime29.01.15 7:33

konjevodac (citat):

U moje vreme smo imali slučaj, da su nam albanski seljaci pokosili i ukrali seno na rejonu. Nešto smo napisali, ja sam s konjem otišao na teren, narisao skico i posle odneo u garniziju. U stvari bilo je malo drugčije. Zagorac, koliko puta se otišlo na tom mjestu do granične linije. Na tom mjestu nije bilo to mnogo puta, jer je bila staza nešto niže. To nam je olakšalo poročilo o stanju.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Dok sam ja bio dolje albanci nikad nisu kosili na našoj strani.To je onda bilo nezamislivo.
Kosili su uz granicu iza onih stijena kod E-27 i to strogo na svojoj strani.
Mjesto koje si označio,mi tu nismo nikad kosili.
Kosili smo oko karaule i na poligonu ispod karaule.
Na vrh Go down
konjevodac
Razvodnik
Razvodnik
konjevodac


BROJ POSTOVA: : 206
ČLAN OD: : 2014-10-12
M(j)esto Celje-Laško

Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 8 Icon_minitime29.01.15 7:58

ZAGORAC (citat):
konjevodac (citat):

U moje vreme smo imali slučaj, da su nam albanski seljaci pokosili i ukrali seno na rejonu. Nešto smo napisali, ja sam s konjem otišao na teren, narisao skico i posle odneo u garniziju. U stvari bilo je malo drugčije. Zagorac, koliko puta se otišlo na tom mjestu do granične linije. Na tom mjestu nije bilo to mnogo puta, jer je bila staza nešto niže. To nam je olakšalo poročilo o stanju.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Dok sam ja bio dolje albanci nikad nisu kosili na našoj strani.To je onda bilo nezamislivo.
Kosili su uz granicu iza onih stijena kod E-27 i to strogo na svojoj strani.
Mjesto koje si označio,mi tu nismo nikad kosili.
Kosili smo oko karaule i na poligonu ispod karaule.

Kosilo se je, drugčije bi sve zaraslo, ali na samoj gornjoj strani kraj granične linije so Albanci pokosili na našoj strani cca 10 do 20 metara. Kad si hodao po poti linije nisi vidio. Na toj jasi sam redevno s konjem trenirao, posle se je on hranio, ja malo razmišljao izpod drveča. S kojem sam "patruljirao" još dalje po stazi sve do goste šume, kdje više niso mogao jahati.
Na vrh Go down
konjevodac
Razvodnik
Razvodnik
konjevodac


BROJ POSTOVA: : 206
ČLAN OD: : 2014-10-12
M(j)esto Celje-Laško

Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 8 Icon_minitime29.01.15 8:02

Zagorac, dali ste predali gospodina s konjem policiji, jer ako je on kršio granične predpise, trebali ste. Osim ako vi niste bili više pristojni...zbog rejona.
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3574
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 8 Icon_minitime29.01.15 8:09

konjevodac (citat):
Zagorac, dali ste predali gospodina s konjem policiji, jer ako je on kršio granične predpise, trebali ste. Osim ako vi niste bili više pristojni...zbog rejona.
Pustili smo ga.
Baš bi bio lijepi cirkus da smo ga priveli,netko bi nas vjerojatno pitao zašto smo bili tamo gdje nismo trebali biti, a pitao bi i zašto
netko nije bio tamo gdje je trebao biti.
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3574
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 8 Icon_minitime29.01.15 8:46

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3574
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 8 Icon_minitime29.01.15 10:46

drenok

Odgovori: 990
Viđeno: 29515
Search in: [You must be registered and logged in to see this link.]   [You must be registered and logged in to see this image.]Naslov komentara: [You must be registered and logged in to see this link.]    [You must be registered and logged in to see this image.]Mon Jun 03, 2013 11:36 am
Ne brini te se nisam vas napustio samo imam puno obveza pa ne stignem .
Što se tiče ove slike na njoj je jedan moj prijatelj inače školski kolega
Neznam točno na kojoj je karauli slikano kad saznam objavit ću.
Imam još dosta marerijala za objaviti međutim slike ću objavljivati na kapaljku jer ipak su to slike koje su neponovljive i ako bi objavio sve to bi bio kraj našem drženju. L.P [You must be registered and logged in to see this image.]
Ovoga isto odavno nema No
Na vrh Go down
konjevodac
Razvodnik
Razvodnik
konjevodac


BROJ POSTOVA: : 206
ČLAN OD: : 2014-10-12
M(j)esto Celje-Laško

Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 8 Icon_minitime29.01.15 10:57

Gdje su kosili ti Albanci??

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
konjevodac
Razvodnik
Razvodnik
konjevodac


BROJ POSTOVA: : 206
ČLAN OD: : 2014-10-12
M(j)esto Celje-Laško

Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 8 Icon_minitime29.01.15 10:58

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3574
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 8 Icon_minitime29.01.15 11:03

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
konjevodac
Razvodnik
Razvodnik
konjevodac


BROJ POSTOVA: : 206
ČLAN OD: : 2014-10-12
M(j)esto Celje-Laško

Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 8 Icon_minitime29.01.15 11:07

ZAGORAC (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Dosta blizu. Jeli su bili sami ili s vojskom? Dosta brisan prostor, dovoljno, da ti pojaća puls iz 76 na 160 ( tad smo bili mladi cheers ) kad vidiš nešto novo na granici.
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3574
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 8 Icon_minitime29.01.15 11:11

Bili su sami, bez njihovih graničara.
To je u zoni odgovornosti karaule Lakavica(32.GO)
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3574
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 8 Icon_minitime29.01.15 11:20

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
konjevodac
Razvodnik
Razvodnik
konjevodac


BROJ POSTOVA: : 206
ČLAN OD: : 2014-10-12
M(j)esto Celje-Laško

Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 8 Icon_minitime29.01.15 21:50

Nemaš kontakta, da bi bili na forumu.
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3574
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 8 Icon_minitime30.01.15 7:27

Onaj sa brkovima zna za forum......
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3574
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 8 Icon_minitime04.02.15 10:06

[You must be registered and logged in to see this image.]

Tko se toga još sjeća.....
Na vrh Go down
konjevodac
Razvodnik
Razvodnik
konjevodac


BROJ POSTOVA: : 206
ČLAN OD: : 2014-10-12
M(j)esto Celje-Laško

Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 8 Icon_minitime06.02.15 18:38

ZAGORAC (citat):


Tko se toga još sjeća.....
Nisam bio mnogo puta tamo gore zato se tog puta ne sječam.
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 8 Icon_minitime06.02.15 19:24

ZAGORAC (citat):

Konjevodac, jeste li se i vi tako oblačili?
Neki na ovom forumu tome prigovaraju. Laughing
Pa ja sam očekivao od onih najboljih da se drže pravila službe a ne onako da uvode neku novu JNA modu.!
Izgleda da je jedino vaša karaula na prostoru bivše države imala taj novi "modni krik".!!!
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3574
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 8 Icon_minitime07.02.15 7:37

Vojnik Graničar (citat):
ZAGORAC (citat):

Konjevodac, jeste li se i vi tako oblačili?
Neki na ovom forumu tome prigovaraju. Laughing
Pa ja sam očekivao od onih najboljih da se drže pravila službe a ne onako da uvode neku novu JNA modu.!
Izgleda da je jedino vaša karaula na prostoru bivše države imala taj novi "modni krik".!!!

Bolje prekršiti PS nego imati ozebline pa ne biti sposoban za službu.(najbolji su to znali Laughing)
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 8 Icon_minitime09.02.15 18:53

[You must be registered and logged in to see this image.]

ZAGORAC (citat):
Bolje prekršiti PS nego imati ozebline pa ne biti sposoban za službu. (najbolji su to znali Laughing)
Ma kad smo kod najbolji pripadnika iz karaule "Drenok" u pravila službe evo jedno pitanje za Konjevodca.
Konjevodac.!
Daj mi reci da li ste ikada po planu osiguranja državne granice bili raspoređeni u patrolu ili zasjedu a iz karaule se niste ni pomakli.
Tj. niste otišli na izvršenje službenog zadatka.
Zbog kojeg razloga.
Koliko često se to radilo.
Tko je donosio odluku da se ne ide po predviđenim zadacima.
Jel vas bilo strah.
Jesu li vam dolazile kontrole u provjeru da vide da li se krijete ili stvarno radite po predviđenim zadacima.!?
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
konjevodac
Razvodnik
Razvodnik
konjevodac


BROJ POSTOVA: : 206
ČLAN OD: : 2014-10-12
M(j)esto Celje-Laško

Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 8 Icon_minitime09.02.15 19:25

Vojnik Graničar (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

ZAGORAC (citat):
Bolje prekršiti PS nego imati ozebline pa ne biti sposoban za službu. (najbolji su to znali Laughing)
Ma kad smo kod najbolji pripadnika iz karaule "Drenok" u pravila službe evo jedno pitanje za Konjevodca.
Konjevodac.!
Daj mi reci da li ste ikada po planu osiguranja državne granice bili raspoređeni u patrolu ili zasjedu a iz karaule se niste ni pomakli.
Tj. niste otišli na izvršenje službenog zadatka.
Zbog kojeg razloga.
Koliko često se to radilo.
Tko je donosio odluku da se ne ide po predviđenim zadacima.
Jel vas bilo strah.
Jesu li vam dolazile kontrole u provjeru da vide da li se krijete ili stvarno radite po predviđenim zadacima.!?

Kao što sam več pisao, na karauli nije bilo aktivne starešine, sem stažista, koji je bio s nama. Dnevnu zapovjest sam pisao svaki dan, jer to je moralo biti, zbog moguče kontrole. 

- Straža je bila oko karaule, osim stražara na kapiji, koji je ponekad stražario na samom ulazu u karaulo, zbog nevremena ili mraza. 

- Ponekad se dogodilo, da je patrola izašla na teren ali na zadatak nije otšla. Sakrili su se u štalu, strojnicu za vodovod, na sektoru II u bunker koji je bio sagrađen iz kamena ili su se sakrili bog zda kdje. 

- Razlog, da se nije išlo na granicu po planu je bio veoma jednostavan. Nema komande nima rada. Neki su se bojali nevremena, neki su bili jednostavno ljeni, .....

- Da se nije izvršio zadatak je bilo u dogovoru između vođe patrole i pratioca, nikog više. 

- Strah je bio uvjek prisutan. Strah od šume, životinja, tame, nevremena, Albanaca...

- Kontrola je dolazila redko, ili je nije bilo. Kad je neko dolazio u kontrolo je samo otišao do osmatračnice na sektrou II, kdje je malo posmatrao. Između je razgovarao s vojnicima i samnom. Pitanja su bila rutinska, kde ste išli?, šta de događa na granic?, ima problema?, jel sve po "PS"? a odgovor uvjek isti "Izvršili smo naređenja" "Staramo se druže majore, podpukovniče"... 

Bilo je tu svašta. I ja sam bio poneki put krivinaš. Jos se sječam,kdje sam poneki put "krivinašio"

Drugovi nemojte misliti, da je to bilo svaki dan ali ponekad je to bilo. 

Izvinjavam se narodu, što zbog nas niso dobro spavali.
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 8 Icon_minitime10.02.15 7:17

konjevodac (citat):

Kao što sam več pisao, na karauli nije bilo aktivne starešine, sem stažista, koji je bio s nama.
Dnevnu zapovjest sam pisao svaki dan, jer to je moralo biti, zbog moguče kontrole.
- Straža je bila oko karaule, osim stražara na kapiji, koji je ponekad stražario na samom ulazu u karaulo, zbog nevremena ili mraza.
- Ponekad se dogodilo, da je patrola izašla na teren ali na zadatak nije otšla.
Sakrili su se u štalu, strojnicu za vodovod, na sektoru II u bunker koji je bio sagrađen iz kamena ili su se sakrili bog zda kdje.
- Razlog, da se nije išlo na granicu po planu je bio veoma jednostavan.
Nema komande nima rada. Neki su se bojali nevremena, neki su bili jednostavno ljeni, .....
- Da se nije izvršio zadatak je bilo u dogovoru između vođe patrole i pratioca, nikog više.
- Strah je bio uvjek prisutan. Strah od šume, životinja, tame, nevremena, Albanaca...
- Kontrola je dolazila redko, ili je nije bilo. Kad je neko dolazio u kontrolo je samo otišao do osmatračnice na sektrou II, kdje je malo posmatrao. Između je razgovarao s vojnicima i samnom.
Pitanja su bila rutinska, kde ste išli?, šta de događa na granic?, ima problema?, jel sve po "PS"? a odgovor uvjek isti "Izvršili smo naređenja" "Staramo se druže majore, podpukovniče"...
Bilo je tu svašta.
I ja sam bio poneki put krivinaš. Jos se sječam,kdje sam poneki put "krivinašio"
Drugovi nemojte misliti, da je to bilo svaki dan ali ponekad je to bilo.
Izvinjavam se narodu, što zbog nas niso dobro spavali.

Konjevodac.
Naveo si da kada ne bi išli na teren da bi se krili u objektima oko klaraule ili negdje na terenu.!
Jeste li ikada ostajali u samoj karauli "Drenok".
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
konjevodac
Razvodnik
Razvodnik
konjevodac


BROJ POSTOVA: : 206
ČLAN OD: : 2014-10-12
M(j)esto Celje-Laško

Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 8 Icon_minitime10.02.15 20:41

Vojnik Graničar (citat):
konjevodac (citat):

Kao što sam več pisao, na karauli nije bilo aktivne starešine, sem stažista, koji je bio s nama.
Dnevnu zapovjest sam pisao svaki dan, jer to je moralo biti, zbog moguče kontrole.
- Straža je bila oko karaule, osim stražara na kapiji, koji je ponekad stražario na samom ulazu u karaulo, zbog nevremena ili mraza.
- Ponekad se dogodilo, da je patrola izašla na teren ali na zadatak nije otšla.
Sakrili su se u štalu, strojnicu za vodovod, na sektoru II u bunker koji je bio sagrađen iz kamena ili su se sakrili bog zda kdje.
- Razlog, da se nije išlo na granicu po planu je bio veoma jednostavan.
Nema komande nima rada. Neki su se bojali nevremena, neki su bili jednostavno ljeni, .....
- Da se nije izvršio zadatak je bilo u dogovoru između vođe patrole i pratioca, nikog više.
- Strah je bio uvjek prisutan. Strah od šume, životinja, tame, nevremena, Albanaca...
- Kontrola je dolazila redko, ili je nije bilo. Kad je neko dolazio u kontrolo je samo otišao do osmatračnice na sektrou II, kdje je malo posmatrao. Između je razgovarao s vojnicima i samnom.
Pitanja su bila rutinska, kde ste išli?, šta de događa na granic?, ima problema?, jel sve po "PS"? a odgovor uvjek isti "Izvršili smo naređenja" "Staramo se druže majore, podpukovniče"...
Bilo je tu svašta.
I ja sam bio poneki put krivinaš. Jos se sječam,kdje sam poneki put "krivinašio"
Drugovi nemojte misliti, da je to bilo svaki dan ali ponekad je to bilo.
Izvinjavam se narodu, što zbog nas niso dobro spavali.

Konjevodac.
Naveo si da kada ne bi išli na teren da bi se krili u objektima oko klaraule ili negdje na terenu.!
Jeste li ikada ostajali u samoj karauli "Drenok".
I to se desilo, ali vrlo redko. Koliko se sječam, nekoliko puta.
Na vrh Go down
humka83
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik



BROJ POSTOVA: : 368
ČLAN OD: : 2013-01-09

Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 8 Icon_minitime10.02.15 21:03

U svim GO je bila razlika izmedju karaula kaj se tice stege, PS-a, uzrok tome je sam komandir karaule pa i dilom o kome se GO radilo, a na kraju i samim granicarima, kao sto navodi konjevodac bilo je strasivih ljudi, a bilo je i hrabrih koje niste mogli nagovoriti da se negdje blize skrase, nego se islo tocno od- do i ako si cesto sa takvim granicarom i ti postajes takav vodja te isto nastavis kada dojdu mlade snage. Zivotinja se nikada nije trebalo bojati jer bjeze naravno, samo se covjeka trebalo bojati, da nebi tko puko a zna se da je bila bojeva municija i kakve bi bile posljedice. Kako su pojedine karaule bile dosta bez KK sreca je kaj se nije toga nadogadjalo. Strah od Albanaca nisam o tome tada razmisljao, razmisljao sam kao prezivjeti u divljini, na karauli di sam dosao bilo je vise od pola Albanaca, ali sve se je to izdrzalo na srecu nas golobradih mladih, iz koje smo izasli zreli ljudi.
Na vrh Go down
liman kaba
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 25
ČLAN OD: : 2014-12-25

Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 8 Icon_minitime11.02.15 11:50

humka83 (citat):
U svim GO je bila razlika izmedju karaula kaj se tice stege, PS-a, uzrok tome je sam komandir karaule pa i dilom o kome se GO radilo, a na kraju i samim granicarima, kao sto navodi konjevodac bilo je strasivih ljudi, a bilo je i hrabrih koje niste mogli nagovoriti da se negdje blize skrase, nego se islo tocno od- do i ako si cesto sa takvim granicarom i ti postajes takav vodja te isto nastavis kada dojdu mlade snage. Zivotinja se nikada nije trebalo bojati jer bjeze naravno, samo se covjeka trebalo bojati, da nebi tko puko a zna se da je bila bojeva municija i kakve bi bile posljedice. Kako su pojedine karaule bile dosta bez KK sreca je kaj se nije toga nadogadjalo. Strah od Albanaca nisam o tome tada razmisljao, razmisljao sam kao prezivjeti u divljini, na karauli di sam dosao bilo je vise od pola Albanaca, ali sve se je to izdrzalo na srecu nas golobradih mladih, iz koje smo izasli zreli ljudi.

Ma bilo je svega, išlo se po ps - u, a bili smo i u krivini. 
U moje doba je par puta bilo i pojačano obezbeđenje državne granice, pa je KK skroz bio na karauli.
Jednom u zimi 89, normalno bilo je  puno snjega, tad se gazilo sve po ps - a najviše zbog tragova, i bojazni da nas KK ne bi uhvatio u krivini,  jer u snjegu se na žalost sve vidi. Drugi put, na prolječe, tad je KK došla u posjetu i žena:D več smo hvatali i krivine ( nije bilo snjega ) ali si nismo dozvoljavali da smo ostajali u krugu karaule. Bili smo na rajonu, pa je vođa patrole bio odgovoran kako se ide, a da je patrola ostala u krugu karaule onda je sve palo na dežurnog, a to si kao drugari nismo dozvoljavali, ako si več u krivini onda odgovaraj sam. 
A inače smo krivine hvatali po raznim mjestima na rajonu i po raznim stajama za ovce, čak i u stanici vodovoda za karaulu smo ponekad znali đonjati, ako je vani bilo hladno....ma bilo je svega, ali se nije išlo u krivinu zbog straha i sličnih stvari, nego zbog toga što si đomba, pa ti se jednostavno neda gaziti:)
Na vrh Go down
humka83
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik



BROJ POSTOVA: : 368
ČLAN OD: : 2013-01-09

Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 8 Icon_minitime11.02.15 11:57

Mislim da smo imali srecu sto je ta " nasa ", Grcka granica bila mirna pa se je moglo tako nesto i priustiti, neodlaziti, zaspati itd. Ponavljam jako puno stavri je ovisilo tko je i kakav je KK i dali je cesto boravio na istoj.
Na vrh Go down
konjevodac
Razvodnik
Razvodnik
konjevodac


BROJ POSTOVA: : 206
ČLAN OD: : 2014-10-12
M(j)esto Celje-Laško

Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 8 Icon_minitime12.02.15 11:28

Kad sad malo stariji gledam, kako stoje stvari na granici u današnjom vremenu vidi se, da je bila sama obhodnja granice po patrolama bez neke konkretnog rezultata. Više se uradi u zasjedi a najviše s dobrim kontaktima s ljudima na granici, koji svaki prelaz zaznaju i vide kad rade oko kuče ili na polju. 

U vreme 1984 se sve previše pričalo o neki agresiji Albanske armije, samo zato, da se je stvarala neka priča, kako su svi spremni da nas napadnu.

U istini sve so to bile samo priče osim pojedinih malih incidenata.
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3574
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 8 Icon_minitime12.02.15 12:44

[You must be registered and logged in to see this image.]

U blizini E-26 sa patrolne staze skreneš lijevo prema napuštenoj karauli Veternik,ideš ravno,izađeš
iz šume i onda si tu. Laughing 
Od tud, trgovina nije daleko... cheers
Na vrh Go down
konjevodac
Razvodnik
Razvodnik
konjevodac


BROJ POSTOVA: : 206
ČLAN OD: : 2014-10-12
M(j)esto Celje-Laško

Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 8 Icon_minitime15.02.15 10:45

Da u pravu si, hladno pivce je uvjek najbolja nagrada. A kako ste pili pivce, jer izpred trgovine nije bilo baš po PS. Evil or Very Mad
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3574
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 8 Icon_minitime15.02.15 12:14

konjevodac (citat):
Da u pravu si, hladno pivce je uvjek najbolja nagrada. A kako ste pili pivce, jer izpred trgovine nije bilo baš po PS. Evil or Very Mad
Kako glasi PS za ispijanje pive? Laughing
Popiješ dvije,tri ispred trgovine u hladovini onih stabla(više ih nema,porušili ih No) popušiš isto toliko
cigareta,a ostalo u ranac,pa put pod noge. Wink
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 8 Icon_minitime17.02.15 16:17

ZAGORAC (citat):

Kako glasi PS za ispijanje pive? Laughing
Popiješ dvije, tri ispred trgovine u hladovini onih stabla (više ih nema, porušili ih No) popušiš isto toliko
cigareta, a ostalo u ranac, pa put pod noge.
Wink

Otkada su otišli graničari iz karaule "Drenok" mislim da je i promet trgovini znatno opao.!
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
konjevodac
Razvodnik
Razvodnik
konjevodac


BROJ POSTOVA: : 206
ČLAN OD: : 2014-10-12
M(j)esto Celje-Laško

Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 8 Icon_minitime17.02.15 21:25

Da izgleda, da nije ni više stanovnika na novo u Modriću.
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan
Kapetan
lacoš


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3968
ČLAN OD: : 2012-12-07

Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 8 Icon_minitime17.02.15 21:48

konjevodac (citat):
Da izgleda, da nije ni više stanovnika na novo u Modriću.
Ali Stanka još čeka svoje mušterije Laughing

_________________
"Teško nama,Mardonije, kad nas vodiš u borbu protiv takvih ljudi koji se ne bore za novac, nego za slavu."  -Tritantehma

Doktor Živago voli ovaj upis

Na vrh Go down
konjevodac
Razvodnik
Razvodnik
konjevodac


BROJ POSTOVA: : 206
ČLAN OD: : 2014-10-12
M(j)esto Celje-Laško

Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 8 Icon_minitime17.02.15 21:53

Pa mislim, da još uvjek čeka svog princa na konju. Ako ove gosine navratim dole, moram do nje, da vidimo, šta se desilo u tih 30 i više godina Sad
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3574
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 8 Icon_minitime18.02.15 7:29

lacoš (citat):
konjevodac (citat):
Da izgleda, da nije ni više stanovnika na novo u Modriću.
Ali Stanka još čeka svoje mušterije Laughing
 Stvarno nije bilo baš tako kako sugerira ova gore riječ.
.
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan
Kapetan
lacoš


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3968
ČLAN OD: : 2012-12-07

Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 8 Icon_minitime18.02.15 7:36

ZAGORAC (citat):

 Stvarno nije bilo baš tako kako sugerira ova gore riječ.
.
Kolega, evo ja potražio značenje riječi koje sam naveo.Ja sam mislio na ovo značenje pod 1.i 2. Wink

mušterija(tur. müšteri) 1.kupac uopće; 2. stalan kupac; 3. klijent, štićenik; 4. prosac, udvarač

_________________
"Teško nama,Mardonije, kad nas vodiš u borbu protiv takvih ljudi koji se ne bore za novac, nego za slavu."  -Tritantehma
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3574
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 8 Icon_minitime18.02.15 7:38

Da, samo si zaboravio da Stanka živi u Drenku a trgovina je u Modriću.
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan
Kapetan
lacoš


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3968
ČLAN OD: : 2012-12-07

Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 8 Icon_minitime18.02.15 7:42

ZAGORAC (citat):
Da, samo si zaboravio da Stanka živi u Drenku a trgovina je u Modriću.
Ebiga,ja sam shvatio da je ona trgovac,prodavač
[You must be registered and logged in to see this image.]

_________________
"Teško nama,Mardonije, kad nas vodiš u borbu protiv takvih ljudi koji se ne bore za novac, nego za slavu."  -Tritantehma
Na vrh Go down
konjevodac
Razvodnik
Razvodnik
konjevodac


BROJ POSTOVA: : 206
ČLAN OD: : 2014-10-12
M(j)esto Celje-Laško

Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 8 Icon_minitime18.02.15 21:01

U trgovini je bio trgovac, ime mu nisem zapamtio. A imao je odvarač za pivo, to znam.
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3574
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 8 Icon_minitime03.03.15 8:34

Vojnik Graničar (citat):

Otkada su otišli graničari iz karaule "Drenok" mislim da je i promet trgovini znatno opao.!

Ne znam radi li još ta trgovina  scratch
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 8 Icon_minitime03.03.15 23:03

Vojnik Graničar (citat):
Otkada su otišli graničari iz karaule "Drenok" mislim da je i promet trgovini znatno opao.!
ZAGORAC (citat):
Ne znam radi li još ta trgovina  scratch
Ostala trgovina bez svojih vjernih mušterija pripadnika Graničnih jedinica JNA.
Koliko ste iz nje iznijeli borbenih ranaca punih pića.!?
Zato se ne bih ni čudio da je ta trgovina danas zatvorena ha ha ha ha....
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3574
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 8 Icon_minitime05.03.15 14:03

Drenok: Upozorenje za teške vremenske uvjete
Jaka kiša
Očekivani teški vremenski uvjeti: 5. ožujka 2015. Noć

Vrijeme Drenok, 7-dnevna vremenska prognoza



Danas05 ožu

maks.: 5°Cmin.: 2°C
Kiša ili susnježica

12 Km/h

Oborine
35,2 mm

petak06 ožu

maks.: 4°C[You must be registered and logged in to see this image.]min.: -1°C
Mogući snijeg

13 Km/h

Oborine
3 mm

subota07 ožu

maks.: 3°C[You must be registered and logged in to see this image.]min.: -3°C
Mogući snijeg

14 Km/h

Oborine
0,5 mm

nedjelja08 ožu

maks.: 4°C[You must be registered and logged in to see this image.]min.: -3°C
Oblačno nebo

13 Km/h

Oborine
0 mm

ponedjeljak09 ožu

maks.: 5°C[You must be registered and logged in to see this image.]min.: -3°C
Nekoliko oblaka

10 Km/h

Oborine
0 mm

utorak10 ožu

maks.: 7°C[You must be registered and logged in to see this image.]min.: -2°C
Vedro vrijeme

8 Km/h

Oborine
0 mm

srijeda11 ožu

maks.: 9°C[You must be registered and logged in to see this image.]min.: 1°C
Nekoliko oblaka

9 Km/h

Oborine
0 mm
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3574
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 8 Icon_minitime06.03.15 7:30

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ovako je to bilo na današnji dan prije točno 32 godine.
Po vremenskoj prognozi danas je moguć snijeg,temperatura od-1 do 4.
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 8 Icon_minitime06.03.15 20:13

ZAGORAC (citat):
Ovako je to bilo na današnji dan prije točno 32 godine.
Po vremenskoj prognozi danas je moguć snijeg, temperatura od-1 do 4.

A danas tamo nit tko dolazi, nit tko prolazi.!!!
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
zeljoni
Džomba
Džomba
zeljoni


BROJ POSTOVA: : 180
ČLAN OD: : 2014-11-12
DOB : 56
M(j)esto Novi Sad

Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 8 Icon_minitime06.03.15 22:02

ZAGORAC (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Ovako je to bilo na današnji dan prije točno 32 godine.
Po vremenskoj prognozi danas je moguć snijeg,temperatura od-1 do 4.
Lepa slika , interesuje me koliko je ovo iznad karaule , izgleda baš jako visoko.
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3574
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 8 Icon_minitime07.03.15 16:35

zeljoni (citat):
Lepa slika , interesuje me koliko je ovo iznad karaule , izgleda baš jako visoko.
To je na vrhu Raduč, nm oko 2150-2200m.
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3574
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 8 Icon_minitime09.03.15 14:29

Prirodni uslovi

Naselje Drenok je smešteno u krajnje zapadnom delu Republike Makedonije, blizu državne granice sa Albanijom (1 km zapadno od naselja). Od najbližeg grada, Struge, naselje je udaljeno 35 km severno.
Drenok se nalazi u istorijskoj oblasti Drimkol, koja obuhvata gornji tok Crnog Drima. Naselje je smešteno visoko, na severoistočnim visovima planine Jablanica. Istočno se tlo spušta u klisuru Crnog Drima. Nadmorska visina naselja je približno 1.070 metara.
Klima u naselju je planinska.

Istorija

Stanovništvo

Drenok je prema poslednjem popisu iz 2002. godine imao 2 stanovnika.
Pretežno stanovništvo u naselju su etnički Makedonci (100%).
Većinska veroispovest je pravoslavlje.
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3574
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 8 Icon_minitime19.03.15 14:22

[You must be registered and logged in to see this image.]

Tko zna gdje si ti "Miki" sada......
Na vrh Go down
Sponsored content





Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 8 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme)
Na vrh 
Stranica 8/17Idi na stranicu : Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 12 ... 17  Next
 Similar topics
-
» Karaula BITUŠE 73/74 (treći dio teme)
» Karaula Drenak 82/83 (prvi dio teme)
» Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)
» Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)
» Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR MAKEDONIJA-
Idi na: