FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme)

Go down 
+25
oficir s ruzom
Doktor Živago
PORUCNIK
ćato2
milutins
Sloba1
Benka K.
Mladjo
Lala Basaid
gerard ford
liman kaba
humka83
Kuhar-Debar.
Prke
SveJug
terrra
ercov54
013gonzo
zeljoni
Kemo Specijalac
Vojnik Graničar
Max Blitz
lacoš
ZAGORAC
konjevodac
29 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11 ... 17  Next
AutorPoruka
terrra
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 139
ČLAN OD: : 2014-11-19
DOB : 53
M(j)esto Zemun

Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 5 Icon_minitime26.11.14 20:45

konjevodac (citat):
Na karauli Drenak neznam, da je bilo koji ilegalac. Više su bili na udaru u okolini Srezimira.
Ni ja nisam video ni cuo za ilegalce ceo vojni rok, sve do prvih dana septembra 90-te, skoro do skidanja. Tad sam bio na karauli Bituse. Covek, seljak se vracao sa konjem iz sume i doveo dva albanska civila, prebega do karaule. E, to su bile muke.
Na vrh Go down
konjevodac
Razvodnik
Razvodnik
konjevodac


BROJ POSTOVA: : 206
ČLAN OD: : 2014-10-12
M(j)esto Celje-Laško

Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 5 Icon_minitime26.11.14 22:42

Znači Albanci su prebegli u našu lepo Jugo, koja se več pripremala na razpad....

Dali je bilo na svim karauloma deficit vojnika. Jer ako ste hodali iz karaule na karaulo, znači, da je bilo vojnika 1/4 manje od punog sastava.
Na vrh Go down
terrra
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 139
ČLAN OD: : 2014-11-19
DOB : 53
M(j)esto Zemun

Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 5 Icon_minitime26.11.14 22:53

konjevodac (citat):
Znači Albanci su prebegli u našu lepo Jugo, koja se več pripremala na razpad....

Dali je bilo na svim karauloma deficit vojnika. Jer ako ste hodali iz karaule na karaulo, znači, da je bilo vojnika 1/4 manje od punog sastava.
Ne znam koliko je ranije bilo vojnika po karaulama, ali nisu izgledale prazne. Mozda oko 25 vojnika, pa nas 7-8 novih nismo bili visak. To je bilo u toku leta, kad se najvise koriste redovna odsustva, pa neki OPP, pa vikend...  Sto se tice emigranata iz Albanije, kod nas je bila "Antina" godina, a kod njih severnokorejski komunizam.
Na vrh Go down
konjevodac
Razvodnik
Razvodnik
konjevodac


BROJ POSTOVA: : 206
ČLAN OD: : 2014-10-12
M(j)esto Celje-Laško

Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 5 Icon_minitime26.11.14 23:22

Vi ste tad služili 12 meseci, mi 14. Poloko se je smanjivao broj vojnih nabornika. I oprema je bila drugčija na granici. Jeste li vi dužili opremo graničara ili običnog pešadinca. Razika je bila očitna. Nova uniforma je bila nešto modernija i funkcionalno bolja od stare.
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3576
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 5 Icon_minitime27.11.14 9:28

terrra (citat):
Nasa komanda u Debru, komanda granicnog odseka nas je poslala kao ispomoc na karaule. Pre polaska smo imali ozbiljan razgovor sa komandantom odseka Lozanovskim Josifom i zamenikom kapetanom Cvetkovicem. Rekli su nam onako drugarski, da se pazimo jer ovo sad nije zajebancija. Da ne razmisljamo o eventualno potrosenim mecima, nego da prvo mi pucamo...Od nekud su dobijali informacije  na kojim se reonima ocekuju prelasci, pa smo i isli na te karaule. Secam se da su pominjali neka Korabska vrata ili Korabsko sedlo na reonu Strezimira ili Zirovnice. Neki momci su isli tamo, a neki drugi i ja na Drenak.  Bilo je neka 2-3 hvatanja i nagradnih odsustava tog leta 90-te na celoj duzini 31.og granicnog odseka.
Korabska vrata i sedlo su bili u zoni odgovornosti karaule Strezimir.
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3576
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 5 Icon_minitime27.11.14 9:40

terrra (citat):
konjevodac (citat):
Dobro nam došao terrra. I mene zanima šta se dešavalo na karauli posle nas.
Ne secam se mnogo karaule, jer sam tamo bio samo nekoliko dana. Secam se da su nam pre polaska iz Debra podelili po dvadesetak velikih mesnih narezaka. Kad smo pitali zasto to, rekli su nam:"To cete jesti sedam dana. Sad su nam javili sa Drenka da su sve pojeli!" Tako da smo morali uz svu opremu, municiju, oruzje, borbeni ranac, transportnu vrecu sa onom letnjom maskirnom uniformom,...da nosimo i hranu. Secam se i onog cik-cak puta od 5-6 km uzbrdo do karaule sa svim tim. Na karauli nismo jeli nareske, vec nas je kuvar pitao svakog dana sta da kuva sutra. Klopa verovatno nije bila bog zna sta, ali nama iz voda je bila OK.
Ovo je dio tog puta Laughing 



[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
terrra
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 139
ČLAN OD: : 2014-11-19
DOB : 53
M(j)esto Zemun

Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 5 Icon_minitime27.11.14 14:09

konjevodac (citat):
Vi ste tad služili 12 meseci, mi 14. Poloko se je smanjivao broj vojnih nabornika. I oprema je bila drugčija na granici. Jeste li vi dužili opremo graničara ili običnog pešadinca. Razika je bila očitna. Nova uniforma je bila nešto modernija i funkcionalno bolja od stare.
Jos u Ohridu na obuci smo dobili onu planinarsku, alpsku uniformu. Onu "domobransku" kapu, bermude, stucne, drugacije bluze...Samo smo imali obicne crne cizme, pesadinke. One braon gojzerice, "tolminke", smo dobili kad smo isli u Debar. Pred ovu setnju po karaulama smo zaduzili i letnju maskirnu uniformu. Onu sto se oblaci preko uniforme.
Na vrh Go down
konjevodac
Razvodnik
Razvodnik
konjevodac


BROJ POSTOVA: : 206
ČLAN OD: : 2014-10-12
M(j)esto Celje-Laško

Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 5 Icon_minitime27.11.14 20:49

terrra (citat):
konjevodac (citat):
Vi ste tad služili 12 meseci, mi 14. Poloko se je smanjivao broj vojnih nabornika. I oprema je bila drugčija na granici. Jeste li vi dužili opremo graničara ili običnog pešadinca. Razika je bila očitna. Nova uniforma je bila nešto modernija i funkcionalno bolja od stare.
Jos u Ohridu na obuci smo dobili onu planinarsku, alpsku uniformu. Onu "domobransku" kapu, bermude, stucne, drugacije bluze...Samo smo imali obicne crne cizme, pesadinke. One braon gojzerice, "tolminke", smo dobili kad smo isli u Debar. Pred ovu setnju po karaulama smo zaduzili i letnju maskirnu uniformu. Onu sto se oblaci preko uniforme.

Kakve su bile te "tolminke" za nosit? Jel so bile udobnije za pohode po kamenju? Kako dugo so izdržale?

Planinske hlače s štucnama so bile dobre kvalitete?  Zanima me kvaliteta nove uniforme, jer posle služenja sam bio u rezervi, a uniforma još uvjek stara. Bio u sastavu garnizije Celje,  odsek snajperista.
Na vrh Go down
terrra
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 139
ČLAN OD: : 2014-11-19
DOB : 53
M(j)esto Zemun

Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 5 Icon_minitime27.11.14 22:04

Tolminke su bile izdrzljive, nepoderive, ali mnogo mnogo teske! Doneo sam moje iz vojske i jos ih imam. Mislim da imaju oko 1,5kg svaka. U normalnoj civilnoj upotrebi mogu da traju 100 godina. Radilo ih je "Borovo" samo za vojsku. Bile su bolje za kamenje i za noge, jer ucvrste zglobove, ali nisu mnogo funkcionalne leti. Jer nije svaki reon samo uspon i kamen. Za normalnu setnju od par kilometara su bile bolje obicne pesadinke. Uniforma je bila mnogo kvalitetnija od obicne. Imala je ojacanja na kolenima, ramenima (zbog kise). Kape su se mogle spustiti da stite usi. I bila je mnogo lepse skrojena. Kao da je nisu radili nasi, nego Italijani. Pored ove nove, stara pesadijska uniforma izgleda smesno. Sad sam se setio da je uniforma bila u dve debljine, zimska i letnja.
Na vrh Go down
konjevodac
Razvodnik
Razvodnik
konjevodac


BROJ POSTOVA: : 206
ČLAN OD: : 2014-10-12
M(j)esto Celje-Laško

Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 5 Icon_minitime29.11.14 7:16

terrra (citat):
Tolminke su bile izdrzljive, nepoderive, ali mnogo mnogo teske! Doneo sam moje iz vojske i jos ih imam. Mislim da imaju oko 1,5kg svaka. U normalnoj civilnoj upotrebi mogu da traju 100 godina. Radilo ih je "Borovo" samo za vojsku. Bile su bolje za kamenje i za noge, jer ucvrste zglobove, ali nisu mnogo funkcionalne leti. Jer nije svaki reon samo uspon i kamen. Za normalnu setnju od par kilometara su bile bolje obicne pesadinke. Uniforma je bila mnogo kvalitetnija od obicne. Imala je ojacanja na kolenima, ramenima (zbog kise). Kape su se mogle spustiti da stite usi. I bila je mnogo lepse skrojena. Kao da je nisu radili nasi, nego Italijani. Pored ove nove, stara pesadijska uniforma izgleda smesno. Sad sam se setio da je uniforma bila u dve debljine, zimska i letnja.

Hvala za podatke, samo me zanima ako znaš od koje tkanine je bila ( pamuk, vuna, poliester..) Jer stara je bila skoro sva od vune.
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3576
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 5 Icon_minitime05.12.14 17:22

Mene nema par dana,odmah se "krivinaši",nigdje nikoga... Batine
Na vrh Go down
konjevodac
Razvodnik
Razvodnik
konjevodac


BROJ POSTOVA: : 206
ČLAN OD: : 2014-10-12
M(j)esto Celje-Laško

Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 5 Icon_minitime06.12.14 21:27

ZAGORAC (citat):
Mene nema par dana,odmah se "krivinaši",nigdje nikoga... Batine

Samo smo skupljali informacije,

1988 je bio komandir karaule g. Nikolić ili Nikolovski iz Beograda a njegova žena je bila več u Debru, tako, da je gospodin doveo familio u Debar. U moje vreme je bio sam, Izgleada, da si ti Zagorac razgovarao s gospodinom koji je bio moj komandant krajem godine 1984 ili nekom, koji ga je nadomeščao.
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3576
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 5 Icon_minitime18.12.14 8:44

konjevodac (citat):
ZAGORAC (citat):
Mene nema par dana,odmah se "krivinaši",nigdje nikoga... Batine

Samo smo skupljali informacije,

1988 je bio komandir karaule g. Nikolić ili Nikolovski iz Beograda a njegova žena je bila več u Debru, tako, da je gospodin doveo familio u Debar. U moje vreme je bio sam, Izgleada, da si ti Zagorac razgovarao s gospodinom koji je bio moj komandant krajem godine 1984 ili nekom, koji ga je nadomeščao.

Vjerojatno je tako.
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3576
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 5 Icon_minitime02.01.15 8:29

local time Drenok: 08:28:24petak, 2. siječnja 2015.
Updated: Fri, 2 Jan 2015 08:00:00 CET
[You must be registered and logged in to see this image.]Partly Oblačan







Temperatura:-10°C (14°F)
Vlažnost:49%
Tlak:stabilan 30.36 inč Hg / 772.9 mmHg / 1028 hPa
Wind Direction:North [You must be registered and logged in to see this image.]
Brzina vjetra:3.1 ms / 11 km / h / 7 milja/h

Drenok on Google Maps



ZAGORAC: komentar modifikovan dana: 02.01.15 9:00; prepravljeno ukupno 2 puta
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3576
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 5 Icon_minitime02.01.15 8:57

[You must be registered and logged in to see this image.]




Tako bi sada to trebalo izgledati dolje.
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan
Kapetan
lacoš


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3968
ČLAN OD: : 2012-12-07

Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 5 Icon_minitime02.01.15 10:50

A kad se snijeg otopi Very Happy

[You must be registered and logged in to see this image.]

_________________
"Teško nama,Mardonije, kad nas vodiš u borbu protiv takvih ljudi koji se ne bore za novac, nego za slavu."  -Tritantehma
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3576
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 5 Icon_minitime02.01.15 10:57

Od kuda ti je ta slika?
Liči mi na onaj ravni dio prije samog sela,kad se spustiš sa brda i onog oštrog zavoja iznad sela.
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan
Kapetan
lacoš


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3968
ČLAN OD: : 2012-12-07

Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 5 Icon_minitime02.01.15 12:17

ZAGORAC (citat):
Od kuda ti je ta slika?
Liči mi na onaj ravni dio prije samog sela,kad se spustiš sa brda i onog oštrog zavoja iznad sela.
Otkud?
Iz arhive Very Happy

_________________
"Teško nama,Mardonije, kad nas vodiš u borbu protiv takvih ljudi koji se ne bore za novac, nego za slavu."  -Tritantehma
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan I klase
Kapetan I klase
SveJug


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4341
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 5 Icon_minitime02.01.15 16:07

lacoš (citat):
ZAGORAC (citat):
Od kuda ti je ta slika?
Liči mi na onaj ravni dio prije samog sela,kad se spustiš sa brda i onog oštrog zavoja iznad sela.
Otkud?
Iz arhive
Very Happy

Jesi mangup Wink , pravis im zazubicu? Smile

_________________
Više ne krivim ljude koji me razočaraju, od sad krivim sebe što očekujem previše!
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 5 Icon_minitime03.01.15 0:29

ZAGORAC (citat):
local time Drenok: 08:28:24petak, 2. siječnja 2015.
Updated: Fri, 2 Jan 2015 08:00:00 CET
[You must be registered and logged in to see this image.]Partly Oblačan







Temperatura:-10°C (14°F)
Vlažnost:49%
Tlak:stabilan 30.36 inč Hg / 772.9 mmHg / 1028 hPa
Wind Direction:North [You must be registered and logged in to see this image.]
Brzina vjetra:3.1 ms / 11 km / h / 7 milja/h

Drenok on Google Maps


I onda po naredbi komandira karaule kažu: "Danas idete u patrolu i zasjedu do spoja rejona naše i susjedne karaule.
Tamo će te biti 5-6 sati".
A ono snijeg do koljena a temperatura kao ova gore -10.!!!!
Pa kad mi kažu bio sam u kasarni na straži nekoliko dana, he he he he.....!?
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3576
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 5 Icon_minitime03.01.15 12:10

Vojnik Graničar (citat):



I onda po naredbi komandira karaule kažu: "Danas idete u patrolu i zasjedu do spoja rejona naše i susjedne karaule.
Tamo će te biti 5-6 sati".
A ono snijeg do koljena a temperatura kao ova gore -10.!!!!
Pa kad mi kažu bio sam u kasarni na straži nekoliko dana, he he he he.....!?
Zasjeda je zimi po dnevnoj zapovjedi bila najduže do 2h na jednoj lokaciji.
Zbog hladnoće nije bila često u zapovjedi.
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan
Kapetan
lacoš


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3968
ČLAN OD: : 2012-12-07

Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 5 Icon_minitime03.01.15 14:00

SveJug (citat):
lacoš (citat):
ZAGORAC (citat):
Od kuda ti je ta slika?
Liči mi na onaj ravni dio prije samog sela,kad se spustiš sa brda i onog oštrog zavoja iznad sela.
Otkud?
Iz arhive
Very Happy

Jesi mangup Wink , pravis im zazubicu? Smile
Imam svoje ljude koje zamolim da uz posao naprave koju fotografiju Very Happy

[You must be registered and logged in to see this image.]

_________________
"Teško nama,Mardonije, kad nas vodiš u borbu protiv takvih ljudi koji se ne bore za novac, nego za slavu."  -Tritantehma
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 5 Icon_minitime03.01.15 20:39

lacoš (citat):
SveJug (citat):
lacoš (citat):
ZAGORAC (citat):
Od kuda ti je ta slika?
Liči mi na onaj ravni dio prije samog sela,kad se spustiš sa brda i onog oštrog zavoja iznad sela.
Otkud?
Iz arhive
Very Happy

Jesi mangup Wink , pravis im zazubicu? Smile
Imam svoje ljude koje zamolim da uz posao naprave koju fotografiju Very Happy

[You must be registered and logged in to see this image.]
Pa kokosu naoruzani ti tvoji ljudi,kad ovi momci na slici bas dobro opremljeni,a tebi za hrabrost sto uspeo da im se priblizis + Wink
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan
Kapetan
lacoš


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3968
ČLAN OD: : 2012-12-07

Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 5 Icon_minitime05.01.15 9:32

ercov54 (citat):

Pa kokosu naoruzani ti tvoji ljudi,kad ovi momci na slici bas dobro opremljeni,a tebi za hrabrost sto uspeo da im se priblizis + Wink
Pa to su sad novi čuvari karaule Very Happy .Drugog oružja nemaju osim ovih par sjekira,sve odnjela Zagorčeva ekipa Wink

_________________
"Teško nama,Mardonije, kad nas vodiš u borbu protiv takvih ljudi koji se ne bore za novac, nego za slavu."  -Tritantehma
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3576
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 5 Icon_minitime05.01.15 9:40

lacoš (citat):
ercov54 (citat):

Pa kokosu naoruzani ti tvoji ljudi,kad ovi momci na slici bas dobro opremljeni,a tebi za hrabrost sto uspeo da im se priblizis + Wink
Pa to su sad novi čuvari karaule Very Happy .Drugog oružja nemaju osim ovih par sjekira,sve odnjela Zagorčeva ekipa Wink
Naoružanje je ostalo,jedino je bio manjak streljiva.
Da mi je znati,jesu li i kada otkrili manjak. Laughing
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 5 Icon_minitime05.01.15 18:06

ZAGORAC (citat):

Zasjeda je zimi po dnevnoj zapovjedi bila najduže do 2h na jednoj lokaciji.
Zbog hladnoće nije bila često u zapovjedi.
Nikada u zasjedi i patroli na rejonima karaule "Ceršak" 1988 - 1989 godine nismo bili 2 sata.
Ni ljeti ni zimi.!
I bez obzira na temperaturu bila ona - ili +.

Ali bez obzira na tih -10°C.
Zamisli snijeg do koljena i tu temperaturu.
Pa obiđi rejon do kraja i vratiti se u karaulu bez da se negdje zaustaviš.
Tko bi danas tako što napravio.
I tako čitavu zimu.
Pa kad se sjetim straže u kasarni i nečega ovakvog.

A što se tiče zasjede eto za razliku od tvoje karaule "Drenok" moja karaula "Ceršak" kao i karaula "Šentilj" su zasjede imali svaki dan.
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3576
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 5 Icon_minitime06.01.15 19:11

Vojnik Graničar (citat):
ZAGORAC (citat):

Zasjeda je zimi po dnevnoj zapovjedi bila najduže do 2h na jednoj lokaciji.
Zbog hladnoće nije bila često u zapovjedi.
Nikada u zasjedi i patroli na rejonima karaule "Ceršak" 1988 - 1989 godine nismo bili 2 sata.
Ni ljeti ni zimi.!
I bez obzira na temperaturu bila ona - ili +.

Ali bez obzira na tih -10°C.
Zamisli snijeg do koljena i tu temperaturu.
Pa obiđi rejon do kraja i vratiti se u karaulu bez da se negdje zaustaviš.

Tko bi danas tako što napravio.
I tako čitavu zimu.
Pa kad se sjetim straže u kasarni i nečega ovakvog.

A što se tiče zasjede eto za razliku od tvoje karaule "Drenok" moja karaula "Ceršak" kao i karaula "Šentilj" su zasjede imali svaki dan.
Ne zamišljam,samo se prisjetim.....
Kako je to kad se vratiš sa smrznutom jaknom,kapom,obrvama,a krenuli smo prema E-27
kad je na karauli bila južina i oblačno,mirisalo samo na kišu.
To sigurno nisu zaboravili "miki" i "cajper".
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3576
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 5 Icon_minitime08.01.15 7:33

[You must be registered and logged in to see this image.]
konjevodac, dali je netko u tvoje vrijeme imao ovakav "stroj"(bez ručke)?
Mislim,da li ga je netko kupio ili naslijedio od onih koji su odlazili sa Drenka?
Na vrh Go down
konjevodac
Razvodnik
Razvodnik
konjevodac


BROJ POSTOVA: : 206
ČLAN OD: : 2014-10-12
M(j)esto Celje-Laško

Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 5 Icon_minitime11.01.15 19:21

ZAGORAC (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]
konjevodac, dali je netko u tvoje vrijeme imao ovakav "stroj"(bez ručke)?
Mislim,da li ga je netko kupio ili naslijedio od onih koji su odlazili sa Drenka?


Nekako mi je poznat. Dok sam gledao tvojo fotografiju odmah otišao do magacina, gde sam našao moj radio, koji sam dobio od Đombe.


Zagorac, kome ste ostavili taj kasetofon.
Na vrh Go down
konjevodac
Razvodnik
Razvodnik
konjevodac


BROJ POSTOVA: : 206
ČLAN OD: : 2014-10-12
M(j)esto Celje-Laško

Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 5 Icon_minitime11.01.15 19:49

[You must be registered and logged in to see this image.]

Taj tranzistor mi je poklonio đomba 28.06.1984, kad je otišao kuči. Njegovo ime je vidno iznad napisa FM.
Na vrh Go down
konjevodac
Razvodnik
Razvodnik
konjevodac


BROJ POSTOVA: : 206
ČLAN OD: : 2014-10-12
M(j)esto Celje-Laško

Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 5 Icon_minitime11.01.15 19:53

[You must be registered and logged in to see this image.]

preradili smo ga na druge baterije, koje so bile jeftinije..... Na rejenu si slušao sve stanice na AM. Lepo je bilo slušati domače stanice 1000 km od kuče Crying or Very sad
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 5 Icon_minitime12.01.15 14:59

[You must be registered and logged in to see this image.]

konjevodac (citat):
Taj tranzistor mi je poklonio đomba 28.06.1984, kad je otišao kuči.
Njegovo ime je vidno iznad napisa FM.
Konjevodac.
Kad si preuzeo taj radio 28.06.1984. godine, pa do danas 12.01.2015. godine prošlo je ravno 30 godina, 6 mjeseci, 2 tjedna i 1 dan ili 11155 dana.
Nevjerojatno.!
Konjevodac, svaka čast na čuvanju malog radio uređaja od doba bivše države i bivše JNA.
Od mene za ovo danas zaslužuješ jedan +.

Pokušavao sam pročitari ime vlasnika ovog maloga radio prijemnika ali...... ne ide.
Vidi se prvo veliko slovo V i veliko slovo A, drugo mi je nečitljivo.!
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 5 Icon_minitime12.01.15 16:43

Viši Atila ?
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3576
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 5 Icon_minitime12.01.15 19:21

konjevodac (citat):


Nekako mi je poznat. Dok sam gledao tvojo fotografiju odmah otišao do magacina, gde sam našao moj radio, koji sam dobio od Đombe.


Zagorac, kome ste ostavili taj kasetofon.

Ja sam "Barbi" za njega dao 50 din.kad je odlazio(plača je bila 60 din).
Kad sam ja odlazio,ostavio sam ga besplatno.
Ne sjećam se kome,kad bi se javio "Marica" on zna kome sam ga ostavio.On se valjda sjeća,bio je klasa
travanj 82" i tvoj zemljak iz mjesta kod Rogaca.
Na vrh Go down
konjevodac
Razvodnik
Razvodnik
konjevodac


BROJ POSTOVA: : 206
ČLAN OD: : 2014-10-12
M(j)esto Celje-Laško

Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 5 Icon_minitime13.01.15 10:06

Kemo Specijalac (citat):
Viši Atila ?
Vig Atila, imam ga i na fotografiji, kad se njegova klasa skidala, kdje je sad drugar neznam. Radio bi mu vratio, jer mi je dao mnogo lepih uspomena na granici.
Na vrh Go down
konjevodac
Razvodnik
Razvodnik
konjevodac


BROJ POSTOVA: : 206
ČLAN OD: : 2014-10-12
M(j)esto Celje-Laško

Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 5 Icon_minitime13.01.15 10:09

ZAGORAC (citat):
konjevodac (citat):


Nekako mi je poznat. Dok sam gledao tvojo fotografiju odmah otišao do magacina, gde sam našao moj radio, koji sam dobio od Đombe.


Zagorac, kome ste ostavili taj kasetofon.

Ja sam "Barbi" za njega dao 50 din.kad je odlazio(plača je bila 60 din).
Kad sam ja odlazio,ostavio sam ga besplatno.
Ne sjećam se kome,kad bi se javio "Marica" on zna kome sam ga ostavio.On se valjda sjeća,bio je klasa
travanj 82" i tvoj zemljak iz mjesta kod Rogaca.

Koliko se sječam, podoban kasetofon je imao neko u karauli.
Na vrh Go down
zeljoni
Džomba
Džomba
zeljoni


BROJ POSTOVA: : 180
ČLAN OD: : 2014-11-12
DOB : 56
M(j)esto Novi Sad

Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 5 Icon_minitime13.01.15 17:39

Mi nismo smeli imati bilo kakav radio aparat imali smo jedan tv i gramofon i nešto jako malo ploča . U Celju sam imao nešto slično i to sam kasnije poklonio nekom sa karaule . Vama na karaulama je ipak bio potrebniji hehe
Na vrh Go down
konjevodac
Razvodnik
Razvodnik
konjevodac


BROJ POSTOVA: : 206
ČLAN OD: : 2014-10-12
M(j)esto Celje-Laško

Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 5 Icon_minitime14.01.15 11:38

zeljoni (citat):
Mi nismo smeli imati bilo kakav radio aparat imali smo jedan tv i gramofon i nešto jako malo ploča . U Celju sam imao nešto slično i to sam kasnije poklonio nekom sa karaule . Vama na karaulama je ipak bio potrebniji hehe

U pravu si, na karauli, ti je tranzistor kratio vreme, da izdržiš samoču i težke dane. S tranzistorom i si bio samo svobodniji zbog muzike koju si sam izabrao i sam slušao. Vjesti si slušao po komandi na TV.
Na vrh Go down
terrra
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 139
ČLAN OD: : 2014-11-19
DOB : 53
M(j)esto Zemun

Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 5 Icon_minitime14.01.15 14:13

[You must be registered and logged in to see this image.] Put od Drenka
Na vrh Go down
terrra
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 139
ČLAN OD: : 2014-11-19
DOB : 53
M(j)esto Zemun

Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 5 Icon_minitime14.01.15 14:41

[You must be registered and logged in to see this image.] Desetarov grob 1990
Na vrh Go down
terrra
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 139
ČLAN OD: : 2014-11-19
DOB : 53
M(j)esto Zemun

Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 5 Icon_minitime14.01.15 14:43

[You must be registered and logged in to see this image.] Na reonu
Na vrh Go down
terrra
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 139
ČLAN OD: : 2014-11-19
DOB : 53
M(j)esto Zemun

Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 5 Icon_minitime14.01.15 14:45

[You must be registered and logged in to see this image.] Na reonu
Na vrh Go down
terrra
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 139
ČLAN OD: : 2014-11-19
DOB : 53
M(j)esto Zemun

Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 5 Icon_minitime14.01.15 14:49

[You must be registered and logged in to see this image.] Kod kamena
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 5 Icon_minitime14.01.15 18:58

terrra (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.] Kod kamena
Hvala za ovako divne slike,podrazumevase i za Bitusu,a + je sasvim malo,ali sta da se radi. Rolling Eyes
E to je pravi granicni kamen,verovatno sa Drenka:(.Pokusaj da nadjes neku i sa reona Bituse☀
Na vrh Go down
terrra
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 139
ČLAN OD: : 2014-11-19
DOB : 53
M(j)esto Zemun

Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 5 Icon_minitime14.01.15 19:12

[You must be registered and logged in to see this image.] Kamen ispred karaule
Na vrh Go down
terrra
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 139
ČLAN OD: : 2014-11-19
DOB : 53
M(j)esto Zemun

Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 5 Icon_minitime14.01.15 19:17

ercov54 (citat):
terrra (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.] Kod kamena
Hvala za ovako divne slike,podrazumevase i za Bitusu,a + je sasvim malo,ali sta da se radi. Rolling Eyes
E to je pravi granicni kamen,verovatno sa Drenka:(.Pokusaj da nadjes neku i sa reona Bituse☀
Sad sam pogledao sve. Imam kamenje samo sa Drenka i neko dole oko Debra, u ravnici. Ne znam da li je Liman Kaba ili Mitrovic.
Na vrh Go down
konjevodac
Razvodnik
Razvodnik
konjevodac


BROJ POSTOVA: : 206
ČLAN OD: : 2014-10-12
M(j)esto Celje-Laško

Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 5 Icon_minitime14.01.15 19:39

terrra (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.] Na reonu
Kako je bilo ime psu, koga ste imeli sa sobom. A uniforma je bila maskirna jer je bilo bolje s njom po vručini ljetom.
Na vrh Go down
konjevodac
Razvodnik
Razvodnik
konjevodac


BROJ POSTOVA: : 206
ČLAN OD: : 2014-10-12
M(j)esto Celje-Laško

Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 5 Icon_minitime14.01.15 19:47

"terrra" ne vidi se ko je nosio radio vezu. Dali ste ju nosili?. A i s municijom niste bili baš založeni... Very Happy Very Happy Very Happy
Na vrh Go down
terrra
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 139
ČLAN OD: : 2014-11-19
DOB : 53
M(j)esto Zemun

Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 5 Icon_minitime14.01.15 19:56

konjevodac (citat):
"terrra" ne vidi se ko je nosio radio vezu. Dali ste ju nosili?. A i s municijom niste bili baš založeni... Very Happy Very Happy Very Happy
Veruj mi da se ja uopste ne secam veze! Bila su dva vojnika sa karaule i dva iz granicnog voda, nigde veze! Municija, po dva okvira svaki.
Na vrh Go down
konjevodac
Razvodnik
Razvodnik
konjevodac


BROJ POSTOVA: : 206
ČLAN OD: : 2014-10-12
M(j)esto Celje-Laško

Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 5 Icon_minitime14.01.15 20:08

terrra (citat):
konjevodac (citat):
"terrra" ne vidi se ko je nosio radio vezu. Dali ste ju nosili?. A i s municijom niste bili baš založeni... Very Happy Very Happy Very Happy
Veruj mi da se ja uopste ne secam veze! Bila su dva vojnika sa karaule i dva iz granicnog voda, nigde veze! Municija, po dva okvira svaki.

Dobri ste bili, Za vreme "zagorca" je bilo vse po PS, posle nas sve manje, a posle vas, mislim da ze nekoliko godina,  graničara više nije bilo. salutiranje
Na vrh Go down
Sponsored content





Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme) - Page 5 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme)
Na vrh 
Stranica 5/17Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11 ... 17  Next
 Similar topics
-
» Karaula BITUŠE 73/74 (treći dio teme)
» Karaula Drenak 82/83 (prvi dio teme)
» Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)
» Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)
» Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR MAKEDONIJA-
Idi na: