FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeEventsRegistracijaLogin

Kasarna Dugo Selo

Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6
AutorPoruka
Srdjan Avramov
Gušter
Gušter

BROJ POSTOVA: : 97
REPUTACIJA : 0
ČLAN OD: : 2009-10-10
DOB : 54
M(j)esto Novi Sad - Churug

Kasarna Dugo Selo - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 6 Icon_minitime27.09.20 21:25

@avgust 85 (citat):
Kučkar na mestu voljno,da li znaš gde su  Glišić, Cvjetinović,Pašoli- valjda se setim još nekog?
Glisa je u Loznici, povremeno de vidimo, Cvjetinovica i Pasholija ne sretoh nigde.....
Na vrh Go down
rudolf
Gušter
Gušter

BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2021-01-11
DOB : 62
M(j)esto Osijek

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 6 Icon_minitime11.01.21 23:49

POZ Vozač sam bio u oklopnim jedinicama BVPM80 Obuka u Zalužanima 3 mjeseca od 02.04.1981 zatim stigao u Dugo Selo u 07. mj. i služio do 29.03.1982.  Kapetan mi bio tada Gnjidić Zlatomir i poručnik Ilija Ristov..Nije mi bilo teško ...volio ići na stražu u šumu Rudinšćak pa tamo kad smo slobodni išli kroz žicu u voćni rasadnik po jabuke...svačega je bilo... cheers
Na vrh Go down
joža82
Gušter
Gušter

BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2021-01-31
DOB : 59
M(j)esto Bistrica ob Sotli

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 6 Icon_minitime31.01.21 11:12

Pozdravljeni Dugoselci!
Pišem iz Slovenije. Bio sam u četi veze-radio relejna. Komandir čete je bio Keća Đorđe, a komandir voda Dragan Mitrović. Došao sam aprila 82, skidao se maja 83. Između sam bio  na doobuki u Varaždinu V.P. 5340-2 pod poručnikom Matijević Predragom. Tražim druga sa kojim sam služio jna Ćuk Radenka. Rodom je iz Bosne a do služenja je živeo u Zagrebu. Lijepo molim za informacije.

Loše se zaboravlja a ljepo ostaje u sječanju!

lep pozdrav svima!
Na vrh Go down
Mirko Dobrnjac
Gušter
Gušter

ČLAN OD: : 2021-02-05

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 6 Icon_minitime05.02.21 13:12

@Tenkić (citat):
Ha, nisam posve siguran kakav je bio ustroj tadašnje brigade. Mislim da su u Dugom Selu bili jedan okb i jedan mb koji su formacijski bili u sastavu 140 mbr (kasarna Maršal Tito u Novom Zagreb). Komandant brigade tada je bio pukovnik Radomir Tomić a komandant svojevrsne podređene formacije u Dugom Selu potpukovnik Josip Tomšić. Negdje u srpnju 1991., početkom ratnih sukoba Josipa Tomšića iz meni kao vojniku nepoznatih razloga zamjenjuje potpukovnik Mustafa Tuholjak. Tomšića se sjećam kao tihog, kulturnog i uglađenog gospodina, sitnije građe, prosijede kose, koji je dosta držao do čistoće i urednosti. E sada, ili govorimo o istoj osobi ili su bila dva potpukovnika Josipa Tomšića. Ako si već u telefonskom kontaktu, provjeri ove navode izravno pa ćemo otkloniti sve nedoumice.
Na vrh Go down
Mirko Dobrnjac
Gušter
Gušter

ČLAN OD: : 2021-02-05

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 6 Icon_minitime05.02.21 13:41

Veliki pozdrav...
Klasa decembar 1990...ajde da riješimo situaciju...
Na početku 91 su bile promjene, kao što svi navodite, istina je da je namjesto Tomića došao Mustafa Tuholjak,. Komandant tenkićima" "i bvpejcima" je bio Čaber Zijad,bio sam njegov kurir tako da sam zapisivao u crvenu knjigu njegove dnevne zapovijedi i nosio komandirima na potpis.. komandiri u prvom paviljonu su bili Djordjević ljubiša, Glišović Želimir, Maneski Stojan... Kad se već vrtimo oko prvog paviljona.. Na prvom spratu je bio Zizaku Adem jbezbednjak a skupa sa njim u kancelariji je bio Vukić Gojko zadužen za moral... Čiplić je bio u prizemlju...
Mustafa je dezertirao sredinom 91...auto mu je ostao u kasarni... Namjesto njega je došao Petrović Milan koji je poslije 14 dana dezertirao i to je to ukratko o komandi stana...
Drugačije pozdrav za tebe,, drago mi je da si svirao u orkestru.. Ja sam marta 91 na zahtjev čiplića organizovao orkestar i skupljao muzičare tako da te se ne sjećam jer si vjerovatno prije odustao od orkestra kao i Alen... Mislim da je tvoje pojačalo još bilo u domu i da su mi rekli kad sam pitao za tebe da si džomba i da se ti već neda svirati... U novom orkestru je Šahbaz svirao bas... Bilo bi mi drago te upoznati...
Na vrh Go down
Zoran L.
Gušter
Gušter

BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2021-04-21

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 6 Icon_minitimeYesterday at 23:44

Pozdrav svima, otac mi je bio u Dugom Selu 87/88, ako ima neko od njegovih prijatelja da ga znaju, da mozda opet stupe u kontakt..
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 6 Icon_minitime

Na vrh Go down

Kasarna Dugo Selo
Na vrh 
Stranica 6/6Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6