FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 ŠRO RM Split

Go down 
+24
stazo71
dule52kl
stanislavk
tomerc
Minolovac
more6
Mikula 67
bugmenot2013
Jozo Trklja
aleš 69
sea972
lacoš
purger
East&West
missar
Kemo Specijalac
bojnik
Stranac
Bogart
ajdedadanimaajdedanocima
Max Blitz
Boske
Gringo
Stazio
28 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
AutorPoruka
Stazio
Major
Major
Stazio


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 5085
ČLAN OD: : 2012-11-24
DOB : 57
M(j)esto HN

ŠRO RM Split - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO RM Split   ŠRO RM Split - Page 3 Icon_minitime28.11.12 0:33

Ako misliš na onu baš staru dolamicu, bila je odlična. Topla i skoro nepromočiva ali teška kao pun borbeni ranac.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

ŠRO RM Split - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO RM Split   ŠRO RM Split - Page 3 Icon_minitime28.11.12 0:48

Stazio (citat):
Ako misliš na onu baš staru dolamicu, bila je odlična.


Bio sam zadnja generacija mornara koja je dužila dolamice. Prije prekomande u Kumbor, razdužili smo dio opreme (pješadijske čizme, naravno, više ih nisam obukao) u Puli. Te dolamice smo razdužili na posebno mjesto, na neku hrpu i dalje ih nisu davali novim mornarima. Mislim da su ih spalili ili bacili. Surprised Od tada smo imali dvije vjetrovke, jednu radnu i jednu za izlaz. Plus onu 'ratnu-radnu' uniformu, ti to znaš Stazio, ta mi je bila najljepša i najudobnija. Very Happy
Na vrh Go down
Stazio
Major
Major
Stazio


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 5085
ČLAN OD: : 2012-11-24
DOB : 57
M(j)esto HN

ŠRO RM Split - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO RM Split   ŠRO RM Split - Page 3 Icon_minitime28.11.12 0:55

Tih dolamica je bilo na otpadu ali su bile u užasnom stanju pa nisam kupio. Imao sam jednu malo više "šik" iz trgovačke mornarice.
Ratno radnu nisam dužio, dobijala se samo na brodovima, koliko se sjećam. Meni je to najbolja uniforma u JNA uopšte.
Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik
East&West


Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2557
ČLAN OD: : 2012-11-06
DOB : 68
M(j)esto BG

ŠRO RM Split - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO RM Split   ŠRO RM Split - Page 3 Icon_minitime28.11.12 0:57

Stazio (citat):
Ako misliš na onu baš staru dolamicu, bila je odlična. Topla i skoro nepromočiva ali teška kao pun borbeni ranac.

Davno je bilo, verovatno mislimo na istu!?
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

ŠRO RM Split - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO RM Split   ŠRO RM Split - Page 3 Icon_minitime28.11.12 1:01

Stazio (citat):
Ratno radnu nisam dužio, dobijala se samo na brodovima, koliko se sjećam. Meni je to najbolja uniforma u JNA uopšte.

Nego što! Vidim da sam ja jedini pravi mornar ovdje.... o tempora, o mores! Very Happy
Na vrh Go down
Stazio
Major
Major
Stazio


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 5085
ČLAN OD: : 2012-11-24
DOB : 57
M(j)esto HN

ŠRO RM Split - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO RM Split   ŠRO RM Split - Page 3 Icon_minitime28.11.12 1:04

A brodske "čizmice". Koji manekeni. Wink
Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik
East&West


Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2557
ČLAN OD: : 2012-11-06
DOB : 68
M(j)esto BG

ŠRO RM Split - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO RM Split   ŠRO RM Split - Page 3 Icon_minitime28.11.12 1:08

Max Blitz (citat):
Nego što! Vidim da sam ja jedini pravi mornar ovdje.... o tempora, o mores! Very Happy

Kapetan bele lađe Smile
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

ŠRO RM Split - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO RM Split   ŠRO RM Split - Page 3 Icon_minitime28.11.12 1:11

Stazio (citat):
A brodske "čizmice". Koji manekeni. Wink

Čitaš mi misli! Upravo sam ih htio spomenuti, samo što nisam počeo pisati, da, bile su lakše, kraće, tanje, udobnije. Savršene za brod. Vidio sam slike crnogorskih 'mornara' na VPBR 34 u zelenim maskirnim uniformama i nekim čizmetinama. Je li to još tako? Ili je to bilo privremeno rješenje? Možeš par rečenica, ako znaš....... Question Druže KBB, meni se malo opširnije priča, pa ako....biste....i vi...Very Happy
Na vrh Go down
Stazio
Major
Major
Stazio


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 5085
ČLAN OD: : 2012-11-24
DOB : 57
M(j)esto HN

ŠRO RM Split - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO RM Split   ŠRO RM Split - Page 3 Icon_minitime28.11.12 1:15

Nisam ni ja bez mornarskog iskustva, makar malo.
Između ostalog mi smo učili navigaciju a praktično čak i manevrisanje i pristajanje remorkerom. Da ne pričam koliko sam samo veslao oko Marjana.
Na vrh Go down
Stazio
Major
Major
Stazio


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 5085
ČLAN OD: : 2012-11-24
DOB : 57
M(j)esto HN

ŠRO RM Split - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO RM Split   ŠRO RM Split - Page 3 Icon_minitime28.11.12 1:17

Nisam obraćao pažnju kakvu opremu sada nose ali SMB ili maskirna stvarno ne ide sa brodom.
Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik
East&West


Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2557
ČLAN OD: : 2012-11-06
DOB : 68
M(j)esto BG

ŠRO RM Split - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO RM Split   ŠRO RM Split - Page 3 Icon_minitime28.11.12 1:29

Max Blitz (citat):
Stazio (citat):
A brodske "čizmice". Koji manekeni.  Wink

Čitaš mi misli! Upravo sam ih htio spomenuti, samo što nisam počeo pisati, da, bile su lakše, kraće, tanje, udobnije. Savršene za brod. Vidio sam slike crnogorskih 'mornara' na VPBR 34 u zelenim maskirnim  uniformama i nekim čizmetinama. Je li to još tako?  Ili je to bilo privremeno rješenje? Možeš par rečenica, ako znaš....... Question Druže KBB, meni se malo opširnije priča, pa ako....biste....i vi...Very Happy
 
Mornarička uniforma je  i po boji i po kroju valjda u celom svetu ista, kako za mornare tako i za starešinski sastav. Zastupljene tri boje: tamno plava, bela i svetlo-drap (kaki).
Kod mornarskih kapa ima razlika,  one američke "Popaj" kape, dok je u JNA  bila "palačinka".
 
Brodske ćizmice: između ostalog antiklizni đon, lako se obuvaju i nedaj bože, lako se izuvaju u slučaju potonuća plovila. To za "čizmetine" bila je štednja i nužda jer nije imao ko napraviti kvalitetnu brodsku čizmicu. Nošenje maskirnih uniformi u mornarici bio čist "promašaj" , takođe doprinela štednja i propast tekstilne industrije. Nekada je " Jadran " Perast šio fenomenalne mornaričke uniforme............

Na vrh Go down
Stazio
Major
Major
Stazio


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 5085
ČLAN OD: : 2012-11-24
DOB : 57
M(j)esto HN

ŠRO RM Split - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO RM Split   ŠRO RM Split - Page 3 Icon_minitime28.11.12 1:34

Ta firma je propala. Bio sam nedavno poslom tamo, strava, i njih su kupili da prave hotel od fabrike.
Sve mornaričke uniforme su "izašle" iz Britanske tradicije, zato i jesu slične.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

ŠRO RM Split - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO RM Split   ŠRO RM Split - Page 3 Icon_minitime28.11.12 1:42

Mislim da su mornarske dolčevite pravljene u Makedoniji, Teteks Tetovo. Ponio sam jednu za uspomenu, ali mi je u Trogiru. Evo što sam sve ponio iz vojske za uspomenu: opasač s uprtačima, beretku, par zvijezda (dvije sa srpom i čekićem), jaknu od ratno-radne uniforme, dvije mornarske majice i spomenutu dolčevitu. Razz I sve se može još nosit! Dio sam kupio u u magacinu.....


Max Blitz: komentar modifikovan dana: 28.11.12 2:56; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Stazio
Major
Major
Stazio


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 5085
ČLAN OD: : 2012-11-24
DOB : 57
M(j)esto HN

ŠRO RM Split - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO RM Split   ŠRO RM Split - Page 3 Icon_minitime28.11.12 1:51

Ja samo one "mačeve" - oznake stažista. Sašuvao sam samo jedan komad.
Znaš šta me "ubilo u pojam", prva rezerva i zaduže mi SMB uniformu. Tek nakon nekoliko godina sam dobio maskirnu i mornarsku beretku.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

ŠRO RM Split - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO RM Split   ŠRO RM Split - Page 3 Icon_minitime28.11.12 1:59

Volio bih čut i tvoju priču o rezervi. Meni su isto dali SMB, ali me nikad nisu pozvali na vojne vježbe. Mornara je bilo malo u rezervi. Vidio sam ih par puta u Kumboru. Ne moraš sad o tome, stavi kad budeš ipak na 'rezervni oficiri u JNA', tamo bi se takvo iskustvo savršeno uklopilo. Like a Star @ heaven
Na vrh Go down
Stazio
Major
Major
Stazio


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 5085
ČLAN OD: : 2012-11-24
DOB : 57
M(j)esto HN

ŠRO RM Split - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO RM Split   ŠRO RM Split - Page 3 Icon_minitime28.11.12 2:04

Ovoga puta je poenta bila na uniformi a ne na rezervi. Nekako sam bio ponosan na plavu uniformu.
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

ŠRO RM Split - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO RM Split   ŠRO RM Split - Page 3 Icon_minitime28.11.12 2:18

Max Blitz (citat):
Stazio (citat):
bojim se da nas ne povede na strojevu obuku prije povečerja.

To vam ne gine ovako i onako! Nevezano je za prethodne direktive...... bom

idem ja u magacin da nadjem ćebe za svaki slucaj Smile Smile Smile

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

ŠRO RM Split - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO RM Split   ŠRO RM Split - Page 3 Icon_minitime28.11.12 2:27

Kemo Specijalac (citat):
Max Blitz (citat):
Stazio (citat):
bojim se da nas ne povede na strojevu obuku prije povečerja.

To vam ne gine ovako i onako! Nevezano je za prethodne direktive...... bom


idem ja u magacin da nadjem ćebe za svaki slucaj Smile Smile Smile





cheers cheers cheers Ah, onda neće na zakletvu strojevim korakom, rodbina će bit razočarana! Sad
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

ŠRO RM Split - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO RM Split   ŠRO RM Split - Page 3 Icon_minitime28.11.12 9:15

bojnik (citat):
Da se pridružim temi o plaćanju prijevoza prekomande. Ja sam fino dobio novce za kartu vlakom, relacija Zadar-Benkovac-Knin-Zagreb, i to je to, jedino u Kninu vojna policija postavljala pitanja, no dečki su radili svoj posao bili fer i korektni.Došao u ZG smjestio se i otišao doma na par dana. Sleep

Zdravo KK-bojniče, dobro jutro! Jeste svi tako išli u prekomandu, svak na svoju stranu? Koliko vas je uopće bilo u Zadru, možda mi je promaknuo taj podatak. Kako u Maršalku u prekomandu? Cool
Na vrh Go down
Stazio
Major
Major
Stazio


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 5085
ČLAN OD: : 2012-11-24
DOB : 57
M(j)esto HN

ŠRO RM Split - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO RM Split   ŠRO RM Split - Page 3 Icon_minitime28.11.12 9:50

Šta je ovo Max, treba neko da podvikne "USTAJ VOJSKO" Wink
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik
bojnik


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2691
ČLAN OD: : 2012-11-13
DOB : 59
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

ŠRO RM Split - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO RM Split   ŠRO RM Split - Page 3 Icon_minitime28.11.12 15:34

Pozdrav druže stariji vodniće, objasnio sam na str br 2. kako sam se našao u ŠRO i o prekomandi iz Zadra u Zagreb, zanimljiva prića, velim ti tek sam desetak godina poslije saznao o čemu je riječ, i još jednom da napomenem nisam imao nikakvih beneficija niti sam bio za vrijeme obuke u povlaštenom položaju, čak dapaće. alien

_________________
Quidquid latine dictum sit, altum videtur. – Šta god se kaže na latinskom, zvuči mudro.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

ŠRO RM Split - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO RM Split   ŠRO RM Split - Page 3 Icon_minitime28.11.12 15:39

bojnik (citat):
Pozdrav druže stariji vodniće, objasnio sam na str br 2. kako sam se našao u ŠRO i o prekomandi iz Zadra u Zagreb, zanimljiva prića, velim ti tek sam desetak godina poslije saznao o čemu je riječ, i još jednom da napomenem nisam imao nikakvih beneficija niti sam bio za vrijeme obuke u povlaštenom položaju, čak dapaće. alien

Ma čitao sam to, ali mi je opet malo nejasno ostalo, dobro, nije sad najbitnije pitanje. A otkud si ako nije vojna tajna, barem kraj, ili to nisam stvarno zapazio?..... ja sam sve svoje rekao....skoro sve Very Happy
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik
bojnik


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2691
ČLAN OD: : 2012-11-13
DOB : 59
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

ŠRO RM Split - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO RM Split   ŠRO RM Split - Page 3 Icon_minitime28.11.12 15:54

Very Happy iz zemlje kulena, čvaraka i tamburice drunken

_________________
Quidquid latine dictum sit, altum videtur. – Šta god se kaže na latinskom, zvuči mudro.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

ŠRO RM Split - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO RM Split   ŠRO RM Split - Page 3 Icon_minitime28.11.12 16:01

bojnik (citat):
Very Happy iz zemlje kulena, čvaraka i tamburice drunken

Malo si dalje onda, ja već htio neku kavu predložit. Ja u Hr 'metropoli', a i piše. Malo me zbunjuješ s nickom svaki put, vuče me da ti postavim koje pitanje o HV, pa se sjetim da ne može. Da me krivo ne shvatiš, nemam ništa protiv nicka, ni protiv bilo koga. Malo sam te zezao u početku, neću više (tako jako), a nismo ni popričali 'face to face' kako treba još. Znači nije ti dosadno u penziji, bravo, znam ih koji cijelu mirovinu ostave u birtiji i kladionici, nažalost... ali bolje ne o tome. : silent
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik
bojnik


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2691
ČLAN OD: : 2012-11-13
DOB : 59
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

ŠRO RM Split - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO RM Split   ŠRO RM Split - Page 3 Icon_minitime28.11.12 16:18

Potpuno si u pravu što se tiće mirovine, znam puno dobrih dečki kojh je birtija uništila. Ja srećom imam stabilnu obitelj, nismo bogati, prosjek smo, a hobiji su mi militarija (odlikovanja i oprema), pisanje pjesama, slikanje i što je najvažnije uživanje u svakome novome danu. Forum mi je OK, ima svega ali u malim zanemarivim postotcima (mislim na loše), malo skaćemo sa teme na temu, no dobro, ZG mi je u lijepome sjećanju, nekada sam bio redovit gost, dok mi je uža rodbina bila živa, muvao sam se oko centra. Kava može, jedino kada svratim u metropolu, a kod nas u istoćnim provincijama, stigla jesen, a sutra kako je red način i obićaj pošto je 29. studeni iliti novembar (Dan Republike) mi ti masovno idemo na svinjokolje, biti će svega, jedva čekam sutra ujutro. drunken

_________________
Quidquid latine dictum sit, altum videtur. – Šta god se kaže na latinskom, zvuči mudro.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

ŠRO RM Split - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO RM Split   ŠRO RM Split - Page 3 Icon_minitime28.11.12 16:23

bojnik (citat):
Što se tiće hrane bilo je OK, dijelili smo kuhinju zajedno sa polaznicima srednje vojne škole artiljerije


Kakvi su bili ti dečki? Iz kojih krajeva? Pričamo inače na temi 'Zašto ste upisali VA (školu)...', o razlozima zašto je netko išao u profesionalne vojnike. Koji su tvoji dojmovi? Ovi su bili budući podoficiri, je li tako? Samo najbolji su išli direktno na VA dalje, ostali na posao po jedinicama. Ako ćeš nadugo i sistematski, radije osvrt daj na ovoj drugoj temi (bilo bi nam drago), za prilog 'profilu starješine'.... Like a Star @ heaven
Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik
East&West


Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2557
ČLAN OD: : 2012-11-06
DOB : 68
M(j)esto BG

ŠRO RM Split - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO RM Split   ŠRO RM Split - Page 3 Icon_minitime28.11.12 16:39

bojnik (citat):
Very Happy iz zemlje kulena, čvaraka i tamburice drunken

I ja sam iz te zemlje, u toj zemlji nikada nije dosadno da bi se čovek odao težim porocima. Dovoljna su ova tri pobrojana, uz dodatak malo snaša (nekad bilo) i "nameštaja".
A sutra će na svinjokoljima stvarno biti zabavno. Siroti rovokopači:


Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

ŠRO RM Split - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO RM Split   ŠRO RM Split - Page 3 Icon_minitime28.11.12 17:08

bojnik (citat):
malo skaćemo sa teme na temu, no dobro

Moramo se toga držati (ajde ne baš jako strogo), jer se ne bi znalo tko što piše ni tko što odgovara,... ni tko pije, ni tko plaća.... drunken
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik
bojnik


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2691
ČLAN OD: : 2012-11-13
DOB : 59
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

ŠRO RM Split - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO RM Split   ŠRO RM Split - Page 3 Icon_minitime28.11.12 17:31

Odgovor za Max Blitza:
Dečki su bili iz svih krajeva bivše Juge, većina ih je bila OK, no bilo je i onih koji su bili malo prepotentni a glede one bijele dodatne trakice naepoletama i šapki, no dobro svakom svoje. Neke sam kasnije i susretao što u civilstvu a što u ratu.O tome na zadanoj temi. clown

Odgovor za East&West:
eh snaše, ali one prave punašnije, rumenih obraza, ma kakve bavarke za vrijeme Oktoberfesta, domaća šljiva i sve delicije koje idu uz to, pa kolaći, nego dečki sutra idem na svinjokolju pripreme su u tijeku, samo što necugam više (puno). Inaće od svih životinja najviše volim one koje mi iz rerne izađu. pig

_________________
Quidquid latine dictum sit, altum videtur. – Šta god se kaže na latinskom, zvuči mudro.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

ŠRO RM Split - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO RM Split   ŠRO RM Split - Page 3 Icon_minitime28.11.12 17:40

bojnik (citat):
Inaće od svih životinja najviše volim one koje mi iz rerne izađu. pig

Ribu jedi bojniče, morsku, sve ću gnjavit sad s tim, za zdravlje svekolikog pučanstva.... cheers Znaš one, omega 3 masne kiseline, za mozak i pamćenje....


P.S. Pohvali se na svinjokolji gdje si se ulogirao i dovedi nam još guštera, može i džombi u kasarnu. To ti je zadatak za sutra i čestitaj svima Dan Republike! Very Happy
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

ŠRO RM Split - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO RM Split   ŠRO RM Split - Page 3 Icon_minitime28.11.12 21:29

East&West (citat):
Nije, bio sam KoV i pomalo se bavio vojnim manekenstvom. Very Happy
 
Mislim da ova rečenica zaslužuje malo opširniju priču... Gledao sam jednom davno, čak prije služenja u JNA, emisiju 'Dozvolite da se obratimo' gdje su 'manekeni' šetali u novim vojnim odorama. Znači vi ste bili među njima. Kako je to išlo? Bilo 'džeparca' od toga?
 
P.S. East&West je jučer ovdje postavio i slike iz tih dana, ali ih je nažalost uklonio. Sad Vidjeh na tren i stvaaarno.... za pet. Cool


Max Blitz: komentar modifikovan dana: 23.07.13 6:43; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik
East&West


Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2557
ČLAN OD: : 2012-11-06
DOB : 68
M(j)esto BG

ŠRO RM Split - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO RM Split   ŠRO RM Split - Page 3 Icon_minitime28.11.12 22:06

Odgovor Max-u i ako još nekoga interesuje.
Prvo trebao sam staviti "vojnim manekenstvom". Za časopis "FRONT" se te 1975. godine radila foto reportaža o pitomačkim uniformama u JNA. Bio što danas kažu "kasting" i odabrali mene i još jednog kolegu. Kakvi crni džeparci, sve za čast i slavu.

Eto ti Max u pogrešnoj temi moj odgovor "Zašto sam otišao u vojnu školu". Sve za čast i slavu, iz kuće sam "pobegao" od traktora, voleo sam svinjokolje, ali ne i gajiti svinje, kada sam polazio u VA moj, pre nekoliko dana preminuli, otac pokušao me odvratiti predračunom za novi traktor. Ništa nije pomoglo. I u trupi sam radio za čast i slavu, dok su drugi za svoj rad očekivali novčane nagrade, ja sam se najviše radovao poveljama, diplomama, plaketama, medaljama, ordenju.......i naravno dobrom druženju sa vojnicima i starešinama i rajom u mestu gde sam službovao.

Vratiću sliku u mornarskoj uniformi pitomca rednje škole. Malo samo da je smanjim, možda je stavim u avatar. Eto, ko veruje. Ko ne veruje, šteta vremena!
Na vrh Go down
Stazio
Major
Major
Stazio


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 5085
ČLAN OD: : 2012-11-24
DOB : 57
M(j)esto HN

ŠRO RM Split - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO RM Split   ŠRO RM Split - Page 3 Icon_minitime28.11.12 23:44

Tako je E&W, mornaričku nego što. Wink
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

ŠRO RM Split - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO RM Split   ŠRO RM Split - Page 3 Icon_minitime29.11.12 1:56

Max Blitz (citat):
Ribu jedi bojniče, morsku, sve ću gnjavit sad s tim, za zdravlje svekolikog pučanstva.... cheers Znaš one, omega 3 masne kiseline, za mozak i pamćenje....
 
 
Ja bih u JRM umro od gladi...ne jedem nista na 2 noge i sto pliva...nikad i nisam...mozda malo i probam Smile
Na vrh Go down
Stazio
Major
Major
Stazio


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 5085
ČLAN OD: : 2012-11-24
DOB : 57
M(j)esto HN

ŠRO RM Split - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO RM Split   ŠRO RM Split - Page 3 Icon_minitime29.11.12 1:58

Školjke druže, one ne plivaju a dobre su za potenciju. Wink
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

ŠRO RM Split - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO RM Split   ŠRO RM Split - Page 3 Icon_minitime29.11.12 2:01

Stazio (citat):
Školjke druže, one ne plivaju a dobre su za potenciju. Wink

Tako je, a zbog čega? Zbog cinka! Very Happy


Kamenice ili ostrige su odlične za potenciju, a i druge školjke zbog priisutnosti kemijskog elementa cinka (Zn) u njima, za kojeg je dokazano da pomaže u spomenute svrhe. Laughing

[You must be registered and logged in to see this image.]



Max Blitz: komentar modifikovan dana: 27.12.12 3:43; prepravljeno ukupno 2 puta
Na vrh Go down
Stazio
Major
Major
Stazio


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 5085
ČLAN OD: : 2012-11-24
DOB : 57
M(j)esto HN

ŠRO RM Split - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO RM Split   ŠRO RM Split - Page 3 Icon_minitime29.11.12 2:04

Mušlje "na buzaru" ili ostrige, njima ni brom ništa ne može.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

ŠRO RM Split - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO RM Split   ŠRO RM Split - Page 3 Icon_minitime29.11.12 2:09

Stazio (citat):
Mušlje "na buzaru" ili ostrige, njima ni brom ništa ne može.

Druže razvodniče, prvi čvarak u kasarni! Bravo! Mislim da sam bio sporiji od tebe u početku. Runda u kantini, brzo.. drunken
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

ŠRO RM Split - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO RM Split   ŠRO RM Split - Page 3 Icon_minitime29.11.12 2:12

Mušlje? Nisam čuo za izraz. Pedoče ili dagnje, jel' to to? Ima milijun naziva za istu vrstu školjki, u svakom mjestu na obali barem još dva nova. Very Happy

[You must be registered and logged in to see this image.]



Max Blitz: komentar modifikovan dana: 02.12.12 4:03; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Stazio
Major
Major
Stazio


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 5085
ČLAN OD: : 2012-11-24
DOB : 57
M(j)esto HN

ŠRO RM Split - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO RM Split   ŠRO RM Split - Page 3 Icon_minitime29.11.12 2:15

Pivo sutra na marendi. drunken (kad ćato donese pare)
Tako je dagnje ali i ovdje ima raznih naziva.
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

ŠRO RM Split - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO RM Split   ŠRO RM Split - Page 3 Icon_minitime29.11.12 2:21

Stazio (citat):
Mušlje "na buzaru" ili ostrige, njima ni brom ništa ne može.


Zapisacu ovo u backup...dobro da si mi rekao...posluzice za 10 godina Smile
Na vrh Go down
Stazio
Major
Major
Stazio


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 5085
ČLAN OD: : 2012-11-24
DOB : 57
M(j)esto HN

ŠRO RM Split - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO RM Split   ŠRO RM Split - Page 3 Icon_minitime29.11.12 2:22

A tu si, a mi se zabrinuli da skidaš tekstove sa youtoube-a.
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

ŠRO RM Split - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO RM Split   ŠRO RM Split - Page 3 Icon_minitime29.11.12 2:25

Stazio (citat):
A tu si, a mi se zabrinuli da skidaš tekstove sa youtoube-a.

tu sam jos malo dok gusteri pociste palubu...ili vec kako ide redarstvo na brodu...Smile


ne skidam textove sa Youtube, ja samo tovarim na isti Smile
Na vrh Go down
Stazio
Major
Major
Stazio


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 5085
ČLAN OD: : 2012-11-24
DOB : 57
M(j)esto HN

ŠRO RM Split - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO RM Split   ŠRO RM Split - Page 3 Icon_minitime29.11.12 2:29

Ribaju četkom, sružu rđu, farbaju i t.d. Very Happy
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

ŠRO RM Split - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO RM Split   ŠRO RM Split - Page 3 Icon_minitime29.11.12 2:36

Stazio (citat):
Ribaju četkom, sružu rđu, farbaju i t.d. Very Happy

Ja sam htio farbat barkasu, da bude lijepa. Kaže zastavnik ne treba još. Šta ne treba, vadi boju iz magacina, vidiš da se ljušti stara. Stvarno tako bilo. I obojali je prije nego što su bili predvidili. PBB rekao ok, radite šta hoćete. On je bio zakon. king
Na vrh Go down
Stazio
Major
Major
Stazio


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 5085
ČLAN OD: : 2012-11-24
DOB : 57
M(j)esto HN

ŠRO RM Split - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO RM Split   ŠRO RM Split - Page 3 Icon_minitime29.11.12 2:38

Koja joj je bila oznaka, da je nađem u "knjizi mornarske mudrosti".
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

ŠRO RM Split - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO RM Split   ŠRO RM Split - Page 3 Icon_minitime29.11.12 2:40

Max Blitz (citat):
Stazio (citat):
Ribaju četkom, sružu rđu, farbaju i t.d. Very Happy

Ja sam htio farbat barkasu, da bude lijepa. Kaže zastavnik ne treba još. Šta ne treba, vadi boju iz magacina, vidiš da se ljušti stara. Stvarno tako bilo. I obojali je prije nego što su bili predvidili. PBB rekao ok, radite šta hoćete. On je bio zakon. king
 
To je ista procedura kao kad se farba stara ograda? Smile
 
Ostrugati, pa temeljna boja, pa koliko slojeva prave boje?
 
i, na sta je to licilo posle vaseg farbanja, i koliko je trajalo?

Na vrh Go down
Stazio
Major
Major
Stazio


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 5085
ČLAN OD: : 2012-11-24
DOB : 57
M(j)esto HN

ŠRO RM Split - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO RM Split   ŠRO RM Split - Page 3 Icon_minitime29.11.12 2:46

AU.. ljudi ja ujutro moram na posao.
Laku noć vojsko Sleep
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

ŠRO RM Split - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO RM Split   ŠRO RM Split - Page 3 Icon_minitime29.11.12 2:48

Kemo, to su bile drvene barkase, drvene. Treba ostrugat staru boju (dobro, ne baš do golog drva) i namazat 2-3 sloja boje. I zakitat ponegdje prije. Very Happy

Bile su tri, BMT 6, BMT 12 i BMT 13. Ja sam dužio BMT 12. Al' vozio i ostale, bilo nas je više posada, mijenjali smo se. A znala bi koja i ostat u kvaru. Pa dok to civilni majstori ne riješe. I ČM-ove smo imali, i to sam vozio. Stazio, pogledaj male barkase. Arrow
Na vrh Go down
Stazio
Major
Major
Stazio


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 5085
ČLAN OD: : 2012-11-24
DOB : 57
M(j)esto HN

ŠRO RM Split - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO RM Split   ŠRO RM Split - Page 3 Icon_minitime29.11.12 9:30

Kao klincu iz osnovne škole su mi prilikom jedne posjete kasarni dali da "malo vozim" jednu od tih barkasa. Kako sam bio ponosan. Very Happy
Na vrh Go down
Sponsored content





ŠRO RM Split - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO RM Split   ŠRO RM Split - Page 3 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
ŠRO RM Split
Na vrh 
Stranica 3/9Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 Similar topics
-
» VPO Split '83.
» Karaula BITUŠE 73/74 (treći dio teme)
» Lora - Split
» Split, Lovrinac LS 22 '91.
» PR-36 83. klasa v Lori - Split

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: VOJNA PLATFORMA :: Ratna mornarica-
Idi na: