FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Pula - Katarina, mornarička pešadija

Go down 
+116
damjan72
pera84
barbican
Nikica1973
oktagon
dunja963
Berač šparuga na utvrdama
vojniks
semsudin
Charapan
Jaroslav
pula84
PORUCNIK
drzarkoff
Simonoski
slonche
aries
misamld
BORKO
opatija
jun87
toni105
Kapetan56
trc 79/80
Komandni vod
taneski goran
petrovic mirko
DŠKM
Zoran.jancevski
navyblue
Suljić Irfan
zastavnik
vlado nikolovski
goran9030
beka bucan
kasup
sulja
Mile65
pulajna
Smoki
split
mornar71
Katarina 1983
scout88
Minolovac
Vojnik Graničar
Brajić
dpuric
BRKA
milutins
Radovan Radovanovic
Rasko'
Blagoje
Neša
more6
toma82
lacoš
Anes suno secondo
Djole71
Alef
marioslo
janeztrdi
damjan 72
kg-88
MUSHOKI
SveJug
flexi
missar
lutfi m
kapija
dragisa lazic
davor1
Max Blitz
Stazio
vojnik231
slisko
brioni 82
Gringo
Milan1
vickyvicky
bežigrad
vadragan
Mikoyan
milan55
vladimir era uzice
Boban88
maks
vladimir
vlade021
alexandar
Slaviša Makso
Kap. Stanimirović
generacija80
johnny b
pelister1
dragnik
marinac
mario5
slavi
rade09
vojnik1984
Korto
Prasac
m@x
Gerr
Giuliano
nesa65
bravid
mgalic2
Marduk
BUNKERMAN
purger
mad-max
VBČ
kole
madamov
120 posters
Idi na stranicu : Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 13 ... 17  Next
AutorPoruka
Blagoje
Džomba
Džomba



Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 137
ČLAN OD: : 2014-01-29
DOB : 58
M(j)esto Temerin

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 9 Icon_minitime10.02.14 17:50

[You must be registered and logged in to see this image.]

Uuspeoooooo sam. Dođe mi da sebi kažem Vi.

Sad sam video da sam u avgustu 86.g. opet malo bio kurir kod dež operativnog. Odatle i ovih 5 dana. Nisam ostao poslednji iz generacije u kasarni. Bio sam pretposlednji!

Na vrh Go down
Kap. Stanimirović
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 77
ČLAN OD: : 2011-12-13

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 9 Icon_minitime11.02.14 1:15

Nedostaje ti samo zabrana kupanja na moru,rekamai jezerima.Mala šala ne zameri.
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan I klase
Kapetan I klase
SveJug


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4341
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 9 Icon_minitime11.02.14 13:20


Na info pisalo:Katarina.

[You must be registered and logged in to see this image.]

_________________
Više ne krivim ljude koji me razočaraju, od sad krivim sebe što očekujem previše!
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 9 Icon_minitime11.02.14 15:18

SveJug (citat):
Po informaciji i ove slike su Valdebek.

[You must be registered and logged in to see this image.]
 
Slike su iz 1984. Mislim da će se netko od sudionika ove teme moći prepoznati.  Wink
 
Kako to da se gađalo iz zračne puške?
Nisam je nigdje vidio u JNA.  scratch

Na vrh Go down
Blagoje
Džomba
Džomba



Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 137
ČLAN OD: : 2014-01-29
DOB : 58
M(j)esto Temerin

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 9 Icon_minitime11.02.14 19:19

Srećom nije bila sveopšta zabrana kupanja. Mislim na kupatilo.

Zabrane su i bile da bi se kršile!

Oficir (bez brkova) na slici me nešto podseća na kap Radovanović Rašu iz veze. Da li grešim? Prođe toliko godina...
Na vrh Go down
Rasko'
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2014-02-08
DOB : 55
M(j)esto Srbija

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 9 Icon_minitime11.02.14 19:36

decembar 88/89 ARJPVO
por.Goran Kostic
maj.Dusan Tatalovic
presao u komandu kod nacelnika intendantske sluzbe 
maj.Petar Antonijevic
vod.Sead Inajetovic
Imali neko informaciju o njima
Srdacan i veliki pozdrav iz Ivanjice salutiranje
Na vrh Go down
Radovan Radovanovic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 28
ČLAN OD: : 2014-02-11

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 9 Icon_minitime11.02.14 22:17

Pozdrav svima,
Evo i mene da se pridruzim.

Pratio sam ove diskusije na forumu odavno, ali nikako da se registrujem, pa da se i ja ukljucim u diskusiju.

Srdacno pozdravljam Vladu Stanimirovica, dragog kolegu iz Pulskih dana, pogotovo sa Katarine, Pula.
Drago mi je da me Blagoje posle toliko godina prepoznao na gore prikazanim fotografijama.

Inace SveJug i MaxBlitz, bas su vam dobre ove fotografije...ha, ha!  Pogotovo sto su moje, a vi ih skinuli sa jednog drugog foruma gde sam ih postavio na temi o mornarickoj pesadiji... Ne ljutim se sto ste ih i ovde preneli, drago ce mi biti ako su se neki prepoznali na njima...

Eto, toliko za pocetak...

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 9 Icon_minitime11.02.14 22:50

Radovan Radovanovic (citat):
Pozdrav svima,
Pratio sam ove diskusije na forumu odavno, ali nikako da se registrujem, pa da se i ja ukljucim u diskusiju.
 
Dobro došli na forum Radovane, druže kapetane!  Wink 
 
Eto, vrijeme je i da napišete nešto...
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan I klase
Kapetan I klase
SveJug


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4341
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 9 Icon_minitime12.02.14 7:25

Radovan Radovanovic (citat):
Pozdrav svima,
Evo i mene da se pridruzim.

Pratio sam ove diskusije na forumu odavno, ali nikako da se registrujem, pa da se i ja ukljucim u diskusiju.

Srdacno pozdravljam Vladu Stanimirovica, dragog kolegu iz Pulskih dana, pogotovo sa Katarine, Pula.
Drago mi je da me Blagoje posle toliko godina prepoznao na gore prikazanim fotografijama.

Inace SveJug i MaxBlitz, bas su vam dobre ove fotografije...ha, ha!  Pogotovo sto su moje, a vi ih skinuli sa jednog drugog foruma gde sam ih postavio na temi o mornarickoj pesadiji... Ne ljutim se sto ste ih i ovde preneli, drago ce mi biti ako su se neki prepoznali na njima...

Eto, toliko za pocetak...

Dobro nam dosao i pozdrav iz daleke Svedske !  salutiranje

_________________
Više ne krivim ljude koji me razočaraju, od sad krivim sebe što očekujem previše!
Na vrh Go down
Blagoje
Džomba
Džomba



Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 137
ČLAN OD: : 2014-01-29
DOB : 58
M(j)esto Temerin

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 9 Icon_minitime12.02.14 9:11

Ovo je opet trenutak za priču.  Veliki pozdrav.  Prosto ne znam sta da Vam napišem. Odnos  kap Radivanovića prema meni, a mislim i prema ostalim vojnicima, je bio izuzetno korektan. Ja sam radio-amater telegrafista koji je samo cekao trenutak da iz pesadije skokne u vezu. Sa svima sam bio u dobrim odnosima, nekoliko  Vasih vojnika sam i posle sretao na amaterskim  opsezima u takmičenjima.
Na vrh Go down
Kap. Stanimirović
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 77
ČLAN OD: : 2011-12-13

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 9 Icon_minitime12.02.14 12:52

Pozdrav za tada por.Rašu.Kako si prošao posle Kumbora.Nemoj u detalje samo da li ste svi mislim porodično na okupu? to je naj bitnije.Ja uživam skromno penzionerske dane u jednom selu i ne žalim se.Ono u šta sam siguran i ubedjen da je naša jedinica bila vrhunska u svakom smislu,moj utisak.Neznam da li ga deliš samnom.Ako želiš da mi saopštih neke detalje onda idi na pp.Bar ti znaš kakve je zadatke i koje težine je izvršavao.
Na vrh Go down
Radovan Radovanovic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 28
ČLAN OD: : 2014-02-11

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 9 Icon_minitime12.02.14 19:12

Kad sam se vec prijavio na forum, red je da se predstavim i nesto kazem o sebi.

Kao potporucnik vezista (zavrsio VA KoV) 1979.g. rasporedjen sam u 139.gbrmp, u ceti veze i OSOJ (specificna jedinica, ali tako se zvala). Imala je vod veze i vod OSOJ (obalska sluzba osmatranja i javljanja). Ceta je bila locirana na foru koji se zvao Teget. Tito je tad bio na o.Vanga i na otoku je bila "pripravnost" i poseban rezim zivota i rada. Kad Tito nije bio na Brionima procedura je unekoliko bila jednostavnija. (O tome kap.Stanimirovic moze daleko vise reci, jer je on stariji od mene, a i duze je vremena proveo na otoku). Godine su prosle, ali u secanju ostanu neke slike, dogodovstine.. Meni je ostala jedna interesantna stvar: dok sam prvi put cekao brod za Brione u Fazani, sretnem mornara Nikolu Manakovskog (iz Beograda je bio) koji mi u slobodnom, neformalnom razgovoru kaze da je vezista, da se u ceti prica da treba da im dodje novi k-dir voda ovih dana, ali ga jos nema, "dolaze samo prasinari". Mozete misliti njegovo zaprepascenje kad me je video u ceti i jos mu ja k-dir. U to vreme kad sam ja bio na o.Brionima, vojnici mornari su nosili svoju uniformu-zimi tamno plavu sa dolamicom i mornarskom kapom, leti drap boje, a prilikom izlaska u grad belu. Vojnici KoV radnu klasicnu KoV sa beretkom, a kod izlaska u grad izlazno odelo sa beretkom i tamno plavom kravatom, vojnici RV-klasicna sa titovkom. Sto se staresina tice, svako je nosio svoju uniformu u zavisnost kom vidu je pripadao. Ja sam nosio klasicnu uniformu smb karakteristicnu za KoV. Kapetan Vladimir Stanimirovic je dosta toga napisao o zivotu i radu na o.Brini, pa da se ne ponavljam.

Jos nesto moram dodati. Kao potporucnik bio sam strucno osposobljen za svoj posao (nije da se hvalim), ali pravim, zivotnim stvarima u radu sa vojskom naucio sam od starijih kolega (oficira i podoficira). U vojnickoj karijeri sam sreo podoficire koji su bili sposobni da komanduju i vode jedinice bolje nego neki oficiri sa najvisim cinovima. Na Brionima, iz cete veze i OSOJ se secam por.b.b. Stevana Kostova, legendarnih zastavnika Blagoja Micunovica i  Jemec Franca, te svIk Milanka Ivanisa, Petrik Juraja, Stanka Drandica, vodnika Cvetka Radivojevica, Steve Vlacica, Zorana Milica, Uzelac Borislava ... Bila je to izvanredna ekipa.

Ja se raspricao, na Brionima sam proveo 4 godine, do 1983.godine, kada je 139.gbrmp preformirana u 139.brmp a komanda sa najvecim delom jedinica predislocirana sa o.Brioni u Pulu, na Katarinu u kasarnu "1.maj".

O zivotu, rezimu i radu na Katarini, pisacu nekom drugom prilikom !

Na vrh Go down
SveJug
Kapetan I klase
Kapetan I klase
SveJug


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4341
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 9 Icon_minitime12.02.14 20:41

Radovan Radovanovic (citat):
Kad sam se vec prijavio na forum, red je da se predstavim i nesto kazem o sebi.

Strucno i fino napisano +.  salutiranje

_________________
Više ne krivim ljude koji me razočaraju, od sad krivim sebe što očekujem previše!
Na vrh Go down
Stazio
Major
Major
Stazio


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 5085
ČLAN OD: : 2012-11-24
DOB : 57
M(j)esto HN

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 9 Icon_minitime12.02.14 23:48

Radovan Radovanovic, dobro došao.

 cheers
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 9 Icon_minitime13.02.14 3:21

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
rade09
Gušter
Gušter
rade09


BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2011-05-13
DOB : 64
M(j)esto Beograd

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 9 Icon_minitime13.02.14 8:52

Doro došao druže por. Radovanoviću.Sa ponosom se sećam tih dana.

Vojnik u Puli na obuci od 09.02.1980 god 4 meseca i 20 dana komandir čete V.Stanimirović.Ostatak na Brionima komandir čete Andrija Milinković.Po dolasku na Brione nakon 2 meseca kinooperater(pošto sam završio kurs na Katarini) u vojničkom klubu komandir kluba zastavnik..... jako mi je žao blokirao sam, nemogu se setiti neka mi neko pomogne bio je genijalac voleo podvodni ribolov mislim da je rodom iz Vojvodine ,a pazio nas kao svoju decu.Ostaće mi u najlepšim uspomenama.
Na vrh Go down
Kap. Stanimirović
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 77
ČLAN OD: : 2011-12-13

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 9 Icon_minitime13.02.14 11:33

Rade,Načelnik VK je bio zast.Gorjanac.
Na vrh Go down
rade09
Gušter
Gušter
rade09


BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2011-05-13
DOB : 64
M(j)esto Beograd

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 9 Icon_minitime13.02.14 13:18

Kap.Stanimiroviću hvala na pomoći ,mislim da jeste bio Gojanac .Da li možda znate i njegovo ime to bi mi više značilo ovako još nisam potpuno siguran.Zna li neko šta se sa njim dogodilo u "ludilu" koje kasnije nastupilo.
Na vrh Go down
more6
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 450
ČLAN OD: : 2013-11-16

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 9 Icon_minitime13.02.14 20:00

Poštovani Radovane Radovanoviću drago mi je da se netko javlja na forumu a da ima veze sa
četom OSOj-a.Ja sam nažalost u vojsci bio godinu dana nakon vašeg odlaska iz Briona.Ja sam naime bio u 5.četi OSOJ-a u komandi 5.VPS,gdje smo u centru pratili pomorsku situaciju tog sektora.Jeste li
vi bili u jedinici koja je pokrivala i radar na Brionima iz kojeg su nam slali pozicije brodova kao i
sa OROST-a Mali Lošinj,i Savudrija.Od oficira koje spominjete čuo sam samo za Stanka Drandića
ali ga nisam upoznao pa sam povezao da ste bili u jedinici koja je malo kasnije bila u sastavu 5.
čete OSOJ-a.Jesu li vam poznata imena nekih stariješina koji su recimo meni bili pretpostavleni.
Maksimović Dragan,Ivanović Miloš,Nakić Mate,Čopić Vladimir,Cvetko Danijel,Arnautović Desimir,
Vuković Mato,Karan Željko,Dejanović,Štoković.Pozdrav.

Na vrh Go down
Rasko'
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2014-02-08
DOB : 55
M(j)esto Srbija

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 9 Icon_minitime13.02.14 20:08

fotografije prekrasne.
Na vrh Go down
Radovan Radovanovic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 28
ČLAN OD: : 2014-02-11

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 9 Icon_minitime13.02.14 22:09

more6 (citat):
Poštovani Radovane Radovanoviću drago mi je da se netko javlja na forumu a da ima veze sa
četom OSOj-a.Ja sam nažalost u vojsci bio godinu dana nakon vašeg odlaska iz Briona.Ja sam naime bio u 5.četi OSOJ-a u komandi 5.VPS,gdje smo u centru pratili pomorsku situaciju tog sektora.Jeste li
vi bili u jedinici koja je pokrivala i radar na Brionima iz kojeg su nam slali pozicije brodova kao i
sa OROST-a Mali Lošinj,i Savudrija.Od oficira koje spominjete čuo sam samo za Stanka Drandića
ali ga nisam upoznao pa sam povezao da ste bili u jedinici koja je malo kasnije bila u sastavu 5.
čete OSOJ-a.Jesu li vam poznata imena nekih stariješina koji su recimo meni bili pretpostavleni.
Maksimović Dragan,Ivanović Miloš,Nakić Mate,Čopić Vladimir,Cvetko Danijel,Arnautović Desimir,
Vuković Mato,Karan Željko,Dejanović,Štoković.Pozdrav.

"more6" evo da ti odgovorim:
Kod preformacije 139.gbrmp u 139.brmp ceta veze i OSOJ je rasformirana, tako da je vod veze ostao u 139.brmp, a vod OSOJ presao u sastav 5.cOSOJ. Kako sam ja po struci bio vezista KoV-a, ostao sam u satavu 139.brmp. Inace dok smo bili jedna jedinica u sastavu voda OSOJ je bila radarska stanica na o.Brioni i kontrolno propusna stanica na Kristu (rt na ulazu u Pulsku luku).
Sto se tice gore pomenutih staresina: Dragan Maksimovic, je bio k-dir voda OSOJ na Brionima i kod preformacije je presao u 5.cOSOJ, kasnije smo se sretali u Beogradu, dok je bio u Sektoru RM GS, mislim da je i on vec uveliko penzioner. Milos Ivanovic (moj zemljak) je bio k-dir 5.cOSOJ, sada je u penziji i po mojim saznanjima zivi u Ubu. Vladimir Copic je bio sef centra OSOJ u k-di 5.VPS gde ste vi pratili situaciju, u penziji je i zivi u nekom mestu u Vojvodini, naziva se nikako ne mogu setiti.... Cvetko Danijel je bio referent opstih poslova u k-di 5.cOSOJ, mislim da je u penziji i u Puli. Karan Zeljko je bio k-dir pokretnih OROSt-a, a koliko se secam Arnautovic, Vukovic staresine u tom vodu. kap.Dejanovic je bio referent za tehniku u c.OSOJ. Stanko Drandic je takodje bio u centru OSOJ k-de 5.VPS, ali ga ti nisi tada sretao zato sto je koliko se secam bio na kursu stranih jezika ili na nekom usavrsavanju, pa je kasnije dosao. Zivi u Puli.

Eto tako, mislim da sam ti dosta toga rekao. Mozda sam negde i omanuo, ali znas kako je... vreme cini svoje, a i stari se...

Pozdrav!

Na vrh Go down
more6
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 450
ČLAN OD: : 2013-11-16

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 9 Icon_minitime13.02.14 22:44

Radovan Radovanovic (citat):
"more6" evo da ti odgovorim...

Puno vam hvala na informacijama.Budući da ste raspoloženi za davanje meni dragih informacija a i pamčenje vas jako dobro služi iskoristit ću priliku da vas još ponešto pitam.Moj vojnički put je dosta zanimljiv jer sam nakon dolaska u Karlo Rojc dobio otkomandu na Premanturu u kasarnu veze,pa zatim u 5.četu OSOJ-a,komanda 5.VPS itd.U svom vojnom roku upoznao sam mnoge stariješine na raznim mjestima i imam samo dobre uspomene.Od ovih stariješina što ste naveli neke stvari sam znao neke nisam.Znate li možda nešto o stariješinama iz Premanture.Kanurić Slobodan u moje vrijeme 1984. godine kapetan mogao bi biti vaša klasa iz vojne akademije,zatim Josifović Ljubomir tada poručnik za njega sam čuo da je šef jedne katedre na vojnoj akademiji u Beogradu danas je pukovnik ako je točno.Možda poznajete Červar Nenada u Premanturu došao iz Sinja,Žmak Mladen tada poručnik,Spasić Dragan tada kapetan sve kvalitetni kadar i dobri ljudi.I nešto za vas Čopić Vladimir živi u Vojvodini u mjestu Kucura,a neznam dali znate da je kap.Dejanović prošle godine umro u Puli gdje je i sahranjen.Radujem se vašim informacijama.

Na vrh Go down
Radovan Radovanovic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 28
ČLAN OD: : 2014-02-11

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 9 Icon_minitime14.02.14 7:47

More, evo da ti opet odgovorim:
 
U kasarni Premantura nalazio se tih osamdesetih godina smesten 5.bataljon veze, 5.VPS. To vreme sto si proveo tamo, verovatno je u pitanju bila neka obuka pre nego si stigao u 5.c.OSOJ. K-dant bv je bio Vlado Jankovic, (zivi u Puli) a zamenik Slobodan Kanuric (klasici smo). Kanuric je u penziji i zivi u Somboru. Ljuba Josifovic je jos aktivan, pukovnik je i nacelnik je katedre na VA, zivi u BG. Sto se tice Cervar Nenada, Zmak Mladena poznavao sam ih, ali nema nikakvu informaciju o njima, gde bi sada mogli biti i sta rade. Pomenuo si Dragana Spasica, on nazalost vise nije medju zivima. Bio je iz Dobanovaca, iz Pule je otisao za Bar, da bi napokon dosao u BG, nazalost pre desetak godina poginuo je u BG u saobracajnoj nesreci. Od ostalih staresina koje znam iz Premanture, Pera Damjanovic je penzioner, zivi u BG, Dragoljub Pejcic takodje penzioner... Mirko Hinic, zivi u Puli i radi kao preduzetnik...
 
I to ti je to.

Na vrh Go down
Blagoje
Džomba
Džomba



Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 137
ČLAN OD: : 2014-01-29
DOB : 58
M(j)esto Temerin

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 9 Icon_minitime14.02.14 11:16

Pozdrav svima, kako vidim da nisam prepozano kap Radovanovića na slikama ništa ne bi bilo od svežih informacija. Pitanje je da li imamo još nekoga ko sa strane posmatra?

Uključite se i biće puno zanimljivije svima.

Kap Radovanović mi je u trenucima dok sam bio na ,,letovanju,, spasao život, iz tadašnjeg ugla gledanja, i mislim da je red da ga bar prepoznam na slici.  Nije vredno spominjanja, ali je nezaboravno.

Da nastavimo sa vedrijim temama. Po mom povratku sa redovnog odsustva raspored je bio MKŠK tzv MiKiŠiKi sa stalnim druženjem sa maj. Nogićem. Ture u sistemu upoznaj svoju domovinu da bi je više voleo su bile: Fažana, Vodnjan, sv Kiril, Autokamp Stupice, Banjole, ... Vozač je bio Ivica (Sokač?)

Nagradno pitanje je (ne mogu da se setim) ima kap Vučićevića. 

I naravno ako neko ima info o vodnicima Fodor i Alić, zast Makovec, Vukojević, Rodić i Pejčić??

Spisak je poveći, al laganim tempom napredujem.

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 9 Icon_minitime14.02.14 13:31

Pogledajte što se dogodilo ovim britanskim marincima:  Very Happy 




Na vrh Go down
Kap. Stanimirović
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 77
ČLAN OD: : 2011-12-13

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 9 Icon_minitime14.02.14 15:10

Milomir.
Na vrh Go down
Kap. Stanimirović
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 77
ČLAN OD: : 2011-12-13

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 9 Icon_minitime14.02.14 15:14

Alić Djevad živi u Puli kao i zast.Vukojević Vjekoslav.
Na vrh Go down
Blagoje
Džomba
Džomba



Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 137
ČLAN OD: : 2014-01-29
DOB : 58
M(j)esto Temerin

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 9 Icon_minitime14.02.14 17:48

Hvala na informacijama. Godine lete, zaboravi se!

Nadam se da vas ne zamaram....
Na vrh Go down
Kap. Stanimirović
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 77
ČLAN OD: : 2011-12-13

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 9 Icon_minitime14.02.14 19:44

Naravno da NE, naprotiv.Srdačan pozdrav.
Na vrh Go down
more6
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 450
ČLAN OD: : 2013-11-16

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 9 Icon_minitime16.02.14 10:16

Veliki ste igrač Radovane.Izgleda da ste vi dosta toga obišli u svojoj Pulskoj karijeri,slično kao i ja samo naravno u različitim ulogama.Žao mi je što pored mnogih dobrih nisam imao priliku upoznati i vas jer se očito vidi vaš kalibar stariješine i čovjeka.Za vrijeme moje obuke u Premanturi komandant je bio major Dragutin Milenković a Janković zamjenik.Drago mi je da ste spomenuli legendarnog teleprinteristu Damjanovića kao i vrsnog telegrafistu Pejčića,neka su dobro živo i zdravo.Mirko Hinić bio je kod relejaca meni osobno "faca"na svoj način.Žao mi je što je Spasić nažalost nesretno poginuo.Inače kasnije u komandi sam često bio dežurni skupa sa potpukovnikom Miloševskim Slavom koji je o Premanturi imao samo hvalospjeve.To mu je bila slaba tačka.Još kad asam mu rekao da sam završio tamo obuku kod njega su mi bila otvorena "vrata raja",uh što sam "lebdio"ha..ha.
Dali je Radovane ovo vaš zemljak Miloš na slici ,ovaj sa brkovima?

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Radovan Radovanovic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 28
ČLAN OD: : 2014-02-11

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 9 Icon_minitime17.02.14 19:36

Ma nisam ti ja More, neki poseban igrac! Samo sam igrom sudbine proveo nezaboravnih 11 godina u Puli. Dovoljno vremena da se upozna grad, sredina, okolina, ljudi...

U pravu si. Dragutin Milenkovic je bio k-dant na Premanturi, a pre njega Damljanovic... Milenkovica je nasledio Jankovic i tako to redom... Koliko se secam Milenkovic je pre onog "ludila" otisao u prekomandu za BG. Sretali smo se kasnije u BG, kad sam i ja bio tamo.

Slave Milosevski je legenda od coveka! Ostao mi je divnoj uspomeni. Bio je nacelnik veze u k-di 5.VPS. Ja sam ga upamtio, izmedju ostalog, i po tome sto na stolu u kancelariji nikada nije drzao sem radne beleznice i telefona! Nikada nikakav drugi papir, dokumenat kod njega nisam video...

Bilo je jos staresina sa Premature koje bi trebalo spomenuti... Ljuba Zunic, relejac... Mile Cacic, Bogdan Gardasevic, Milos Veljovic... por.Stojanovski Zoran. No, nije bilo vezista samo na Premanturi, bilo ih je jos...

Mornaricki oficir sa brkovima je Milos Ivanovic, k-dir pominjane bivse 5.c.OSOJ. Dobar covek i dobar oficir. Veliki strucnjak i poznavalac sluzbe OSOJ.

Pozdrav svima!

Na vrh Go down
more6
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 450
ČLAN OD: : 2013-11-16

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 9 Icon_minitime17.02.14 20:53

Ma ja to za vas Radovane kažem zato jer ste spremni pomoći sa svojim informacijama i sugestijama pa smatram da ste takvi bili i kao stariješina,a i drugi vas hvale koliko vidim.Što se vezista tiće nisam mislio samo hvaliti OSOJ-ce i Premanturce bilo je dakako sjajnih vezista itekako puno okolo pa i vi ste jedan od njih ali ja sam spominjao one koje sam poznavao ili čuo za njih.Bilo mi je zanimljivo sjetiti se kad sam dežurao u komandi kao razvodnik i komandir smjene sve važne i nevažne informacije davao sam dežurnom operativnom koji je bio zajedno sa nama,pa sam jedno popodne skuhao čaj i popio ga sa Miloševskim za stolom,pa se sjetim kakvo je opsadno stanje bilo u Premanturi dok je Miloševski dolazio u posjete i kontrole,Milenković gazi strojevi korak,predaje raport itd.a sad ja "mali"razvodnik pijem čaj sa njim.Ali sve je to vojska bila.Mene je recimo fascinirao i odnos između pojedinih stariješina.Primjer Kanurić je bio čin više od Josifovića i vjerojatno su i generacijski blizu sa akademije ali nije bilo šale dok je Kanurić prstom pokazao sve je bilo jasno.Htio sam vas još pitati o selidbi OSOJ-aca po raznim mjestima i kasarnama u Puli.Navodno su bili nekad smješteni i u Premanturi.Pred kraj čujem i u kasarni Vladimir Gortan što mi je čudno jer je Gortan spadao u Zagrebačku armijsku oblast.

Na vrh Go down
Radovan Radovanovic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 28
ČLAN OD: : 2014-02-11

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 9 Icon_minitime18.02.14 19:25

O selidbi OSOJ-aca po raznim mestima i kasarnama u Puli nebih ti mogao nesto posebno reci. Koliko mene secanje sluzi oni su bili smesteni u jednoj manjoj kasarni koja je bila naspram zeleznicke pruge na ulazu ka zeleznickoj stanici iz pravca Divace. Mislim da se radi o ulici koja danas nosi naziv Trscanska. O smestaju na Premanturi i kasarni V.Gortan, nesto se ne secam. Valjda ce se neko naci ko bolje poznaje tu problematiku i dati pravi odgovor.
Na vrh Go down
more6
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 450
ČLAN OD: : 2013-11-16

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 9 Icon_minitime20.02.14 7:12

Hvala vam svejedno.Dosta ste mi i dosad dali informacija koje su me zanimale,i više nego što sam i
mislio da ću dobiti kad sam se počeo javljati na ovom forumu.Inače kasarna koju spominjete iznad
želj.stanice zvala se je "MLIN" i tu su bili smješteni pripadnici 5.čete OSOJ-a.Međutim čuo sam da je
prije početka kako netko kaže "balkanskog cunamija"ova četa bila smještena u kasarni Vladimir Gortan
što mi je doista čudno ponavljam.Danas više Gortan ne postoji kao zgrada.Nadam se da ćete još puno korisnih informacija davati nekog koga će zanimati vaš rad u Puli i rod veze.Nisam vas samo pitao koja vam je specijalnost bila u rodu veze? Pozdrav.
Na vrh Go down
Radovan Radovanovic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 28
ČLAN OD: : 2014-02-11

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 9 Icon_minitime20.02.14 7:38

Podsetio si me! Tacno tako, kasarna se zvala "MLIN".
 
U bivsem rodu veze specijalnosti su postojali za vojnike i podoficire. Oficiri nisu imali konkretnu specijalnost. Ajde da kazem da su bili univerzalne specijalnosti, odnosno pokrivali su sve specijalnosti. Tako sam i ja po potrebi bio: radiotelegrafista, radioteleprinterista, teleprinterista, telefonista, radiorelejac... A kad smo kod specijalnosti, ja sam imao polozene II klase radiotelegrafske i teleprinterske specijalnosti... ali to je bilo davno..
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 9 Icon_minitime20.02.14 15:26

[You must be registered and logged in to see this image.]
Slike sa mycity-military.com:

Fotografije su nastale polovinom 1984. na Hidrobazi, zapravo točnije na uzvišenju koje se nalazi između kasarne '1.maj' na Katarini i Hidrobaze. Pojam Hidrobaza se odnosi na prostor Puntižele gde se nalazila hidrobaza aviona za vrijeme Austrougarske...

Na vrh Go down
Kap. Stanimirović
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 77
ČLAN OD: : 2011-12-13

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 9 Icon_minitime20.02.14 16:58

Samo da dopunim,Radi se o koti 28.
Na vrh Go down
more6
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 450
ČLAN OD: : 2013-11-16

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 9 Icon_minitime20.02.14 17:53

Radovan Radovanovic (citat):
Podsetio si me! Tacno tako, kasarna se zvala "MLIN".
 
U bivsem rodu veze specijalnosti su postojali za vojnike i podoficire. Oficiri nisu imali konkretnu specijalnost. Ajde da kazem da su bili univerzalne specijalnosti, odnosno pokrivali su sve specijalnosti. Tako sam i ja po potrebi bio: radiotelegrafista, radioteleprinterista, teleprinterista, telefonista, radiorelejac... A kad smo kod specijalnosti, ja sam imao polozene II klase radiotelegrafske i teleprinterske specijalnosti... ali to je bilo davno..

Hvala vam Radovane na ovoj informaciji.Ovo nisam znao,Ali mi je sada mnogo toga jasnije.Jasno mi je zašto je recimo st.vodnik Pero Damjanović "rasturao"teleprinter,ali je Kanurić zato donosio odluke i zapovijedi.Viši nivo obrazovanja i znanja kod vas oficira sa završenom vojnom akademijom bio je vidljiv.Pri tome ne obezvrijeđujem rad bilo kojeg podoficira.Naravno da su i oni radili kvalitetno svoj posao.Možda su vas zamarala moja pitanja ali mi je svaki vaš odgovor značio još jedan novi mozaik u slaganju slike mog boravka u Puli,rada sa raznim službama,objekti sa kojim sam imao doticaj,položaj i lokacija tih objekata,kao i puno toga što sam saznao novo o rodu veze od vas,kao i o sudbini stariješina za koje ste znali a ja sam ih poznavao.Nadam se da ću i ubuduće nešto novo saznati od vas kad se eto nitko od "mojih"stariješina ne javlja na forum. Pozdrav.

Na vrh Go down
Radovan Radovanovic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 28
ČLAN OD: : 2014-02-11

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 9 Icon_minitime21.02.14 11:45

Max Blitz (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]
Slike sa mycity-military.com:

Fotografije su nastale polovinom 1984. na Hidrobazi, zapravo točnije na uzvišenju koje se nalazi između kasarne '1.maj' na Katarini i Hidrobaze. Pojam Hidrobaza se odnosi na prostor Puntižele gde se nalazila hidrobaza aviona za vrijeme Austrougarske...
 
Postovani [You must be registered and logged in to see this link.],
Samo da te dopunim u vezi ovih fotografija. Fotografije su sa mycity-military.com, moje su licno vlasnistvo i ja sam ih postavio u temi o mornarickoj pesadiji. Nastale su u toku obuke voda veze 139.brmp na Hidrobazi.

Cisto da se zna!

Na vrh Go down
Stazio
Major
Major
Stazio


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 5085
ČLAN OD: : 2012-11-24
DOB : 57
M(j)esto HN

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 9 Icon_minitime21.02.14 11:52

Pozdrav za Radovana Radovanovica, drago mi je što ste sa nama na forumu.

 cheers 
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 9 Icon_minitime21.02.14 13:32

Radovan Radovanovic (citat):
Fotografije su sa mycity-military.com, moje su licno vlasnistvo i ja sam ih postavio u temi o mornarickoj pesadiji.

Ok, naglasili ste.
Kako sam mogao znat da ste i 'pion'?

Stavite sami vlastite slike ako želite, obratit ću ubuduće pažnju da nisu vaše.
Želim potkrijepiti temu s fotografijama, ništa drugo.
Hvala na razumijevanju.
Na vrh Go down
Blagoje
Džomba
Džomba



Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 137
ČLAN OD: : 2014-01-29
DOB : 58
M(j)esto Temerin

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 9 Icon_minitime21.02.14 18:16

Vidim da smo raspoloženi u priči.

Samo malo pitanje imam za RADE09: Da li si uspeo od kap. Stanimirovića da dobiješ kafu? Ili nisi bio spavalica? 

Ako neko misli ozbiljno, da ga uverim da je šala u pitanju. Retko kad me uhvati ozbiljnost.


Priča iz života u kasarni...
Izlazak u grad, proleće 1986. Vreme lepo, da lepše ne može biti. Ko je imao dozvolu vratio se barkasom, a ostali na autobus! Ulazak i postojavanje. Zastavnik Komić otvara tefter, dozvolu za izlazak dobilo 17, vraća se 26. (Nemam podatak ko je bio DOf malo izmaknut) Komić:,,Na desno, napred ....., ama kapetane uvek je bilo više muške dece, a i ko bi ovde ulazio da ne mora,, 
Nismo znali da li da se smejemo ili da se damo u trk prema 1.maju i bataljonu. Ipak, odabrali smo ovo drugo!

Ako se neko prepoznao, plaća piće!
Na vrh Go down
Radovan Radovanovic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 28
ČLAN OD: : 2014-02-11

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 9 Icon_minitime22.02.14 19:35

Max Blitz (citat):
Radovan Radovanovic (citat):
Fotografije su sa mycity-military.com, moje su licno vlasnistvo i ja sam ih postavio u temi o mornarickoj pesadiji.

Ok, naglasili ste.
Kako sam mogao znat da ste i 'pion'?

Stavite sami vlastite slike ako želite, obratit ću ubuduće pažnju da nisu vaše.
Želim potkrijepiti temu s fotografijama, ništa drugo.
Hvala na razumijevanju.

Postovani Max Blitz, taman posla da se ljutim! Ni najmanje. Samo sam "dopunio podatke". Naprotiv, bilo bi veoma drago kada bi se neko sa tih fotografija prepoznao i javio, ovde na forumu, pa da iznese svoja secanja, zapazanja, misljenje.
I meni samom bilo bi drago da se preko foruma sretnem sa nekim od mojih bivsih vojnika.

Pozdrav svima...

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 9 Icon_minitime22.02.14 19:49

Radovan Radovanovic (citat):
Postovani Max Blitz, taman posla da se ljutim! Ni najmanje. Samo sam "dopunio podatke". Naprotiv, bilo bi veoma drago kada bi se neko sa tih fotografija prepoznao i javio, ovde na forumu, pa da iznese svoja secanja, zapazanja, misljenje.

Ok, drago mi je da se ne ljutite.

Evo, npr. mojih vlasitih slika ovdje:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Nalazio sam neke na mcmf poslije i sve ok.
Nekolicina je također završila na FB pod rubrikom 'Pripadnici JNA o kojima nemamo nikakvih podataka', iako sam uvijek uz slike davao barem neke podatke koje znam, a zna se i gdje i kad su snimljene.  Very Happy
Na vrh Go down
milutins
Kapetan
Kapetan



Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3646
ČLAN OD: : 2009-08-19
DOB : 62

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 9 Icon_minitime22.02.14 19:53

Ziveo Radovane.
Vrlo rado citam tvoje postove,chim se vrati stari fazan odmah idemo na tvoje coordinate.Necemo provjeravati borbenu gotovost.

_________________
ko istinu gudi,gudalom ga po prstima biju
Na vrh Go down
Radovan Radovanovic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 28
ČLAN OD: : 2014-02-11

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 9 Icon_minitime23.02.14 9:25

Max Blitz podstakao si me da i ja "okacim" par fotografija kako bih docarao ondasnju aktivnosti, zivot i rad na Katarini. Bas sam se namucio dok sam ih iskopao iz mojih "arhiva" !
 
Medjutim, nesto mi ne uspeva da ih postavim na forum! Molim za pomoc kako to da uradim. Moze i na PP.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 9 Icon_minitime23.02.14 14:38

Radovan Radovanovic (citat):
Medjutim, nesto mi ne uspeva da ih postavim na forum! Molim za pomoc kako to da uradim. Moze i na PP.

Imate PP.  Very Happy

I druže kap. Stanimirović, imate PP.
Na vrh Go down
kg-88
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 13
ČLAN OD: : 2013-04-01

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 9 Icon_minitime04.03.14 14:22

ima li na forumu nekog od izvidjaca iz 9030\02 posebno iz klase 88-89god. poz svima.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 9 Icon_minitime14.03.14 4:00

[You must be registered and logged in to see this image.]

Nikica1973 voli ovaj upis

Na vrh Go down
Blagoje
Džomba
Džomba



Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 137
ČLAN OD: : 2014-01-29
DOB : 58
M(j)esto Temerin

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 9 Icon_minitime15.03.14 19:57

Gospodine Načelniče fotka je extra sa sve Pulom i Uljanikom. Hvala.
Na vrh Go down
Sponsored content





Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 9 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Pula - Katarina, mornarička pešadija
Na vrh 
Stranica 9/17Idi na stranicu : Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 13 ... 17  Next
 Similar topics
-
» Mornaricka pesadija Trebinje 1988\89
» KATARINA I MONUMENTI - HOTELI
» VP 1159, VP 6030, Saura, Katarina, Vojna Bolnica, sve PULA 1977/1978
» PULA(07.01.1981. FIZELA), PREKOMANDA: BRIONI, PREKOMANDA: KATARINA- PETA CETA PLOVNIH SREDSTAVA, TRANSPORTER PT- ???
» PULA(07.01.1981. FIZELA), PREKOMANDA: BRIONI, PREKOMANDA: KATARINA- PETA CETA PLOVNIH SREDSTAVA, TRANSPORTER PJT-401

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR HRVATSKA-
Idi na: