FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Pula - Katarina, mornarička pešadija

Go down 
+116
damjan72
pera84
barbican
Nikica1973
oktagon
dunja963
Berač šparuga na utvrdama
vojniks
semsudin
Charapan
Jaroslav
pula84
PORUCNIK
drzarkoff
Simonoski
slonche
aries
misamld
BORKO
opatija
jun87
toni105
Kapetan56
trc 79/80
Komandni vod
taneski goran
petrovic mirko
DŠKM
Zoran.jancevski
navyblue
Suljić Irfan
zastavnik
vlado nikolovski
goran9030
beka bucan
kasup
sulja
Mile65
pulajna
Smoki
split
mornar71
Katarina 1983
scout88
Minolovac
Vojnik Graničar
Brajić
dpuric
BRKA
milutins
Radovan Radovanovic
Rasko'
Blagoje
Neša
more6
toma82
lacoš
Anes suno secondo
Djole71
Alef
marioslo
janeztrdi
damjan 72
kg-88
MUSHOKI
SveJug
flexi
missar
lutfi m
kapija
dragisa lazic
davor1
Max Blitz
Stazio
vojnik231
slisko
brioni 82
Gringo
Milan1
vickyvicky
bežigrad
vadragan
Mikoyan
milan55
vladimir era uzice
Boban88
maks
vladimir
vlade021
alexandar
Slaviša Makso
Kap. Stanimirović
generacija80
johnny b
pelister1
dragnik
marinac
mario5
slavi
rade09
vojnik1984
Korto
Prasac
m@x
Gerr
Giuliano
nesa65
bravid
mgalic2
Marduk
BUNKERMAN
purger
mad-max
VBČ
kole
madamov
120 posters
Idi na stranicu : Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 13 ... 17  Next
AutorPoruka
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 10 Icon_minitime15.03.14 22:37

Blagoje (citat):
Gospodine Načelniče fotka je extra sa sve Pulom i Uljanikom. Hvala.

Molim lijepo, iako bi mi bilo draže da sam drug ovdje...  Very Happy 
Na vrh Go down
Kap. Stanimirović
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 77
ČLAN OD: : 2011-12-13

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 10 Icon_minitime16.03.14 13:39

Bravo Maks jer gospodu ne možeš da biraš a Drugove možeš.U tome je bitna razlika.
Na vrh Go down
Blagoje
Džomba
Džomba



Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 137
ČLAN OD: : 2014-01-29
DOB : 58
M(j)esto Temerin

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 10 Icon_minitime17.03.14 15:32

Naravno. Ali da sam ja napisao DRUžE, onda se nacelnik ne bi javio.

Kako podnosite ovo lepo vreme. Kao u Puli 1986. Za pred odlazak na redovno u aprilu 86.g. sam bio pocrneo kao da sam bio 15 dana na moru, a kao da nisam ha ha ha. 

Pitanje: U proleće 86.g. je u predelu (gledano od ulazne kapije) sa leve strane vršeno geodetsko merenje visine zemljišta. Sad vidim da je tu fudbalski teren. To je posle poligona sa preprekama. Kada je teren zavrsen?

A  vidim i da su prepreke završile u topionici....
Na vrh Go down
BRKA
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2014-03-24

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 10 Icon_minitime24.03.14 14:37

Nedavno sam pronasao  ovaj forum ja sam bio u Puli od avgusta 1984 do septembra 1985  vp9030/61 kod kap.Lalovića a komandir voda mi je bio Kukić Nuradin mislim da je bio poručnik po činu bio sam u pratećem vodu mb odeljenje .Poydrav svima
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 10 Icon_minitime24.03.14 15:16

[You must be registered and logged in to see this link.], dobro dosao na forum!
Na vrh Go down
Brajić
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2014-03-26

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 10 Icon_minitime26.03.14 20:29

Drago mi je da vidim toliko poznatih imena ovde, kao i da se neki od vas još sećaju mog pokojnog supruga, kapetana Ranka Brajića, koji je bio komandir čete i na Brionima i na Katarini. Volela bih da čujem još vaših uspomena iz vojničkih dana vezanih za Ranka. 
Dodala bih još neke informacije o pokojnom suprugu, ako nekoga zanima. Puno pozdrava, Nevenka Brajić.
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 10 Icon_minitime26.03.14 21:41

Brajić (citat):
Drago mi je da vidim toliko poznatih imena ovde, kao i da se neki od vas još sećaju mog pokojnog supruga, kapetana Ranka Brajića, koji je bio komandir čete i na Brionima i na Katarini. Volela bih da čujem još vaših uspomena iz vojničkih dana vezanih za Ranka. 
Dodala bih još neke informacije o pokojnom suprugu, ako nekoga zanima.
Puno pozdrava, Nevenka Brajić.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Nevenka.
Dobro došla na stranice F.B.P.N. JNA.!!
Ja osobno nisam poznavao vašega pokojnog supruga Ranka Brajića.
Jedino što bi me zanimalo imate li možda neke njegove slike iz doba JNA, to bi volio pogledati.!!!

Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
kg-88
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 13
ČLAN OD: : 2013-04-01

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 10 Icon_minitime01.04.14 22:44

Postovana gospodjo Brajic ja sam Cvetic Radoje iz Kragujevca sluzio sam vojni rok 88-89 na Katarini u izvidjackoj ceti tada porucnika Radovic Sinise i pod.por. Nacevskog Sase.U jednom periodu menjao sam nekog catu u komandi tamo preko mosta i tu sam upoznao u to vreme cini mi se porucnika Ranka Brajica koji mi je ostao u najlepsem secanju. Pamtim ga kao staresinu mozda u to vreme i jedinog koji je znao da sa nama obicnim vojnicima popije kafu poprica o obicnim stvarima.Bio je vedar COVEK kome smo se obracali i mi kojima nije bio direktni staresina za razne stvari cak i za novac na zajam i uvek bi nas rado saslusao i pomogao. Pamtim ga i kao vrlo srcanog coveka i kao jednog od naj kvalitetnih ljudi koje sam sreo u zivotu, na zalost izgleda da i bog uzima najbolje. Za smrt porucnika Brajica saznao sam ovde na forumu, i to me je jako rastuzilo. Ako ste u mogucnosti da postavite voleo bih da vidim fotografije tog COVEKA. Srdacan pozdrav
Na vrh Go down
slavi
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 14
ČLAN OD: : 2011-05-23

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 10 Icon_minitime07.04.14 23:14

Blagoje (citat):
Pitanje za sve : KO je najpoznatija faca iz vase klase?

Moj drugar koji je bio na Katarini je Svetislav Goncic Bule

sećam se da sam viđao Goncića.
u mojoj bateriji (kap.Lokas) klasić mi je bio Branislav Bane Prelević, košarkaš C.Zvezde. Odigrao je utakmicu života u polufinalu plejofa (prvenstva Jugoslavije) u jesen 1986. kada je Zvezda zaprepastila u Zagrebu moćnu Cibonu (sa braćom Petrović na čelu). Posle je otišao da igra u Grčku gde je dobio i državljanstvo. Imao je uspešnu karijeru i mislim da je sada košarkaški trener (takođe u Grčkoj).

Na vrh Go down
Kap. Stanimirović
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 77
ČLAN OD: : 2011-12-13

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 10 Icon_minitime18.04.14 15:45

Svojim bivšim vojnicima katoličke i pravoslavne veroispovesti čestitam i želi srećene predstojeće Uskršnje praznike.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 10 Icon_minitime20.04.14 0:38

Zgrada komande 657. mornaričke pozadinske baze 5. vojnopomorskog sektora u Puli, Stoja...

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Kap. Stanimirović
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 77
ČLAN OD: : 2011-12-13

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 10 Icon_minitime30.04.14 14:34

Mojim bivšim vojnicima koji slave 1.Maj,čestitam praznik.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 10 Icon_minitime07.05.14 9:29

Radovan Radovanovic (citat):
Ja se raspricao, na Brionima sam proveo 4 godine, do 1983.godine, kada je 139.gbrmp preformirana u 139.brmp a komanda sa najvecim delom jedinica predislocirana sa o.Brioni u Pulu, na Katarinu u kasarnu "1.maj".

[You must be registered and logged in to see this image.]

Kasarna '1. maj'
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 10 Icon_minitime07.05.14 9:38

BUNKERMAN (citat):
Od kasarne na otoku Katarina-Pula (puno ime je SVETA KATARINA). ostali su samo zidovi .."ekipa" je sve pokrala, devastirala, spičkala, cijeli "otok" (ali ipak spojen energetskim mostom sa Monumentima/Mulimenti) najblaže rečeno izgleda više nego jadno... ima fotografija...

[You must be registered and logged in to see this image.]

Kasarna Katarina
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 10 Icon_minitime07.05.14 10:14

Pogled s otoka sv. Katarina na Monumente:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Zgrada koja se nalazi iza prethodne
Na vrh Go down
Radovan Radovanovic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 28
ČLAN OD: : 2014-02-11

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 10 Icon_minitime08.05.14 20:46

Max Blitz, fotografije su ti izvrsne!

Ovakve fotografije me uvek podsete na neko proslo vreme, i u meni probude divne uspomene na neke drage dogadjaje, ljude...

Priznajem, kad god vidim fotografije Briona, Pule, Katarine... postanem patetican.

Veliki pozdrav !
Na vrh Go down
more6
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 450
ČLAN OD: : 2013-11-16

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 10 Icon_minitime08.05.14 20:54

Radovan Radovanovic (citat):
Max Blitz, fotografije su ti izvrsne!

Ovakve fotografije me uvek podsete na neko proslo vreme, i u meni probude divne uspomene na neke drage dogadjaje, ljude...

Priznajem, kad god vidim fotografije Briona, Pule, Katarine... postanem patetican.

Veliki pozdrav !

Pula,Brioni,Katarina,ljeto,more vi kao mlad oficir pun znanja elana volje za poslom i životom to se zove prava nostalgija zar ne Radovane?

Na vrh Go down
Radovan Radovanovic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 28
ČLAN OD: : 2014-02-11

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 10 Icon_minitime08.05.14 21:02

Eh...


Radovan Radovanovic: komentar modifikovan dana: 08.05.14 21:04; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Radovan Radovanovic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 28
ČLAN OD: : 2014-02-11

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 10 Icon_minitime08.05.14 21:04

more6 (citat):
Pula,Brioni,Katarina,ljeto,more vi kao mlad oficir pun znanja elana volje za poslom i životom to se zove prava nostalgija zar ne Radovane?
 
Da,da... Upravo tako.

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 10 Icon_minitime08.05.14 23:31

Radovan Radovanovic (citat):
Ovakve fotografije me uvek podsete na neko proslo vreme, i u meni probude divne uspomene na neke drage dogadjaje, ljude...

Priznajem, kad god vidim fotografije Briona, Pule, Katarine... postanem patetican.

Druže kapetane, dajte neku ekskluzivu iz privatne arhive ovdje.  Smile
Na vrh Go down
Radovan Radovanovic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 28
ČLAN OD: : 2014-02-11

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 10 Icon_minitime12.05.14 20:01

Nazalost gotovo da i nemam fotografija sa Briona. Pokusacu nesto naci u svojoj arhivi (ali ne obecavam).

( Moram da priznam da nisam bas uspesno savladao gradivo oko postavljanja fotografija... Nesto mi ne ide. Moracu da ponovim gradivo i budem uporan. Videcemo ko ce pobediti...
Na vrh Go down
Radovan Radovanovic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 28
ČLAN OD: : 2014-02-11

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 10 Icon_minitime18.05.14 18:02

Max Blitz, postupio sam po tvom "naredjenju" za postovanje fotografija, sad cemo videti jesam li dobro savladao "nastavu"!!!


[You must be registered and logged in to see this image.]

Na fotografiji je postrojavanje na Ktarini (na platou ispred zgrade k-de brigade) u cast dana JNA (22.decembar) 198... i neke godine!
Na vrh Go down
Stazio
Major
Major
Stazio


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 5085
ČLAN OD: : 2012-11-24
DOB : 57
M(j)esto HN

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 10 Icon_minitime18.05.14 18:08

Radovane, dobro je za početak. Evo malo pomoći.  cheers 

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Radovan Radovanovic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 28
ČLAN OD: : 2014-02-11

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 10 Icon_minitime18.05.14 18:09

O, super! napokon sam i to savladao. Evo odmah cu postovati neke fotografije koje sam pronasao u svojoj arhivi, a koje mogu biti interesantne za one koji su nekada radili ili sluzili vojni rok na Katarini.


Za pocetak, kapetan I klase Ante Nogic, k-dir cete vojne policije na o.Brioni, a kasnije na Katarini k-dant bataljona pesadije.



[You must be registered and logged in to see this image.]


Radovan Radovanovic: komentar modifikovan dana: 18.05.14 18:23; prepravljeno ukupno 2 puta
Na vrh Go down
Radovan Radovanovic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 28
ČLAN OD: : 2014-02-11

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 10 Icon_minitime18.05.14 18:12

Nacelnik staba u komandi brigade, potpukovnik Branko Kravic.



[You must be registered and logged in to see this image.]


Radovan Radovanovic: komentar modifikovan dana: 18.05.14 18:22; prepravljeno ukupno 2 puta
Na vrh Go down
Radovan Radovanovic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 28
ČLAN OD: : 2014-02-11

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 10 Icon_minitime18.05.14 18:14

Komandant brigade, pukovnik Pero Kodzo.

[You must be registered and logged in to see this image.]



Ove fotografije ondasnjih NS i K-danta brigade, po mom misljenju su nastale u periodu 1983-84.godine.


Radovan Radovanovic: komentar modifikovan dana: 18.05.14 18:21; prepravljeno ukupno 2 puta
Na vrh Go down
Radovan Radovanovic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 28
ČLAN OD: : 2014-02-11

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 10 Icon_minitime18.05.14 18:17

Komandant 5.VPS, kontraadmiral Vjekoslav Culic.


[You must be registered and logged in to see this image.]

Mislim da je ova fotografija nastala prilikom vec prikazanog postrojavanja povodom dana JNA, 1983-84.godine.

Na vrh Go down
madamov
Gušter
Gušter



Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 66
ČLAN OD: : 2009-05-19
DOB : 58
M(j)esto Beograd

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 10 Icon_minitime19.05.14 13:32

Blagoje (citat):
Pitanje za sve : KO je najpoznatija faca iz vase klase?

Moj drugar koji je bio na Katarini je Svetislav Goncic Bule
Znate ga iz raznih filmova, pamtimo ga kao Rašu u ,,Salas u malom ritu,, i mislim da ima fantasticnu karijeru. Naravno da smo i na takmicenju kasarni u Puli u Domu vojske pobedili sve ostale na cemu nam je k-dant Kodžo Pero čestitao (bez nagradnih dana). Ne mogu a da ne pohvalim majstora za rasvetu u sali Doma JNA u Puli - sebe!

Ja ga poznajem još sa Banovog brda, doduše stariji je od mene dosta pa nam se putevi nisu ukrštali, ali sam ga viđao po kraju ("šumica" kako smo je zvali, preko puta Doma zdravlja pa do pijace, mislim da je živeo u nekom od solitera na obodu šumice)

Ali me sada podseti, činilo mi se da je to bilo ranije tokom 1985., ali sada posle tvojih poruka vidim da je to onda bilo možda čak i u septembru. Delim ja hleb na liniji u trpezariji na Brionima, podignem glavu, kad ono Bule. Probao sam posle smene da ga nađem, ali je to izgleda bilo neko dešavanje kod nas u kasarni pa su došli i neki sa Katarine, jer ga posle nisam viđao, a skinuh vrlo brzo posle toga.

Na vrh Go down
http://milan.adamov.rs
madamov
Gušter
Gušter



Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 66
ČLAN OD: : 2009-05-19
DOB : 58
M(j)esto Beograd

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 10 Icon_minitime19.05.14 13:35

Stazio (citat):
Blagoje, koje je godište Goncić? Rekao bih da je on malo stariji otišao u vojsku.  scratch 

Bule Goncić je 1960. godište.
Na vrh Go down
http://milan.adamov.rs
madamov
Gušter
Gušter



Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 66
ČLAN OD: : 2009-05-19
DOB : 58
M(j)esto Beograd

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 10 Icon_minitime19.05.14 14:01

slavi (citat):
Blagoje (citat):
Pitanje za sve : KO je najpoznatija faca iz vase klase?

Moj drugar koji je bio na Katarini je Svetislav Goncic Bule

sećam se da sam viđao Goncića.
u mojoj bateriji (kap.Lokas) klasić mi je bio Branislav Bane Prelević, košarkaš C.Zvezde. Odigrao je utakmicu života u polufinalu plejofa (prvenstva Jugoslavije) u jesen 1986. kada je Zvezda zaprepastila u Zagrebu moćnu Cibonu (sa braćom Petrović na čelu). Posle je otišao da igra u Grčku gde je dobio i državljanstvo. Imao je uspešnu karijeru i mislim da je sada košarkaški trener (takođe u Grčkoj).

Mali svet, sa Banetom sam zajedno trenirao u pionirima Zvezde tamo s kraja sedamdesetih, izvanredan čovek.

Na vrh Go down
http://milan.adamov.rs
madamov
Gušter
Gušter



Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 66
ČLAN OD: : 2009-05-19
DOB : 58
M(j)esto Beograd

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 10 Icon_minitime19.05.14 14:02

BRKA (citat):
Nedavno sam pronasao  ovaj forum ja sam bio u Puli od avgusta 1984 do septembra 1985  vp9030/61 kod kap.Lalovića a komandir voda mi je bio Kukić Nuradin mislim da je bio poručnik po činu bio sam u pratećem vodu mb odeljenje .Poydrav svima

Dobrodošao, klaso!

Znači da si do kraja ostao na Katarini?
Na vrh Go down
http://milan.adamov.rs
Kap. Stanimirović
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 77
ČLAN OD: : 2011-12-13

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 10 Icon_minitime29.05.14 16:07

Nažalost,uz uvažavanje mog mladjeg kolege,što se tiče dotičnog NŠ nemam baš najbolje mišljenje o imenovanom kao čoveku.Ovo je iznošenje samo ličnog stava,proisteklog iz zajedničkog rada i nebih iznosio detalje.Morao sam da reagujem na ovakav način i nemojte mi zameriti i tražiti odgovore.Zahvaljujem.
Na vrh Go down
Radovan Radovanovic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 28
ČLAN OD: : 2014-02-11

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 10 Icon_minitime30.05.14 20:48

Kap. Stanimirović (citat):
Nažalost,uz uvažavanje mog mladjeg kolege,što se tiče dotičnog NŠ nemam baš najbolje mišljenje o imenovanom kao čoveku.Ovo je iznošenje samo ličnog stava,proisteklog iz zajedničkog rada i nebih iznosio detalje.Morao sam da reagujem na ovakav način i nemojte mi zameriti i tražiti odgovore.Zahvaljujem.

Vlado, razumeo sam sta si hteo reci...

Slazem se sa tobom, ali da ne bi otisli van teme necemo nista komentarisati.

Na vrh Go down
Kap. Stanimirović
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 77
ČLAN OD: : 2011-12-13

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 10 Icon_minitime31.05.14 10:55

Samo jedan mali detalj vezan za pomenutog.Nakon sahrane Kardelja bio sam komandir ešelona u združenom odredu JNA kao predstavnik JRM,kada je naš ešelon proglašen najboljim ešelonom,naredbomKomandanta 9.A koja nije pročitana pred strojem naše brigade.ne zbog mene već zbog vojnika koji su to svojim izuzetnim zalaganjem tokom uvežbavanja i defilea ZASLUŽILI.Ti dobro znaš da sam prema vojnicima bio veoma strog sa razlogom ali podtupak pomenutog je bez presedana,bar za mene.Samo toliko, a tebe srdačno pozdravljam i zahvaljujwm ti na fotografijama,jer si me vratio u mladost koje se sa ponosom sećam.
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan I klase
Kapetan I klase
SveJug


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4341
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 10 Icon_minitime03.06.14 21:00

Slika iz 60-ih.

[You must be registered and logged in to see this image.]

_________________
Više ne krivim ljude koji me razočaraju, od sad krivim sebe što očekujem previše!
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan I klase
Kapetan I klase
SveJug


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4341
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 10 Icon_minitime03.06.14 21:01

[You must be registered and logged in to see this image.]

_________________
Više ne krivim ljude koji me razočaraju, od sad krivim sebe što očekujem previše!
Na vrh Go down
Kap. Stanimirović
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 77
ČLAN OD: : 2011-12-13

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 10 Icon_minitime04.06.14 11:40

U pravu ste,ali dozvolite da to zna malo i da zaboli,posebno kada zastupate i štitite interese svojih vojnika koji su tu pohvalu zaslužili.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 10 Icon_minitime04.06.14 14:53

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan I klase
Kapetan I klase
SveJug


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4341
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 10 Icon_minitime06.06.14 20:09

SveJug (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Dopuna: Slika skinuta sa [You must be registered and logged in to see this link.]

_________________
Više ne krivim ljude koji me razočaraju, od sad krivim sebe što očekujem previše!
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 10 Icon_minitime07.06.14 2:38







Na vrh Go down
Blagoje
Džomba
Džomba



Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 137
ČLAN OD: : 2014-01-29
DOB : 58
M(j)esto Temerin

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 10 Icon_minitime09.06.14 10:34

Cestitam na snimcima.

Uz prvi sam (iskreno) ocekivao trubu ,,budjenje,, ili eventualno ,,podizanje zastave,,.

U drugom  snimku nisam video da li jos tamo telefonska govornica (kad udjes pa na levom zidu) jer kako se narod verao po njoj mislim da nije mogla da se skine!!! I kako to da u onoj gore kancelariji nema kap. Vucicevica. Bas cudno da je prazna, bez brkova! Vidim da provetravanje ne fali, malo nisu uglancani podovi, sve ostalo (zidovi) je tu.

Pitanje je da li kantina radi, ili mozda nisi navracao. Da nije Gašnjani Kadruš sa admiralski epoletama negde zagrlio pivsku flašu?
Na vrh Go down
Kap. Stanimirović
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 77
ČLAN OD: : 2011-12-13

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 10 Icon_minitime09.06.14 11:45

Hvala na podsećanju,posebno na moju kancelariju koja je bila na spratu u levom hodniku,prva levo.
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 10 Icon_minitime09.06.14 15:17

SveJug (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Nije li to na slici Admiral Ante Budimir......nekako mi jako sliči no ne vidim lice od ruke.....ali stasom??

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
Kap. Stanimirović
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 77
ČLAN OD: : 2011-12-13

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 10 Icon_minitime09.06.14 18:57

Na slici je kbb,Vjekoslav Ćulić,kasnije Kontra Admiral.Iznešena misao izuzetna!
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 10 Icon_minitime26.06.14 3:29

Podmornice P-802 Sava i P-811 Sutjeska na Katarini:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Uplovljavanje P-802


[You must be registered and logged in to see this image.]

Ukrcaj torpeda na P-811
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 10 Icon_minitime06.07.14 16:09

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Blagoje
Džomba
Džomba



Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 137
ČLAN OD: : 2014-01-29
DOB : 58
M(j)esto Temerin

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 10 Icon_minitime07.07.14 9:31

Ovo je izvestaj sa lica mesta!! Ne kradu se samo prozori, krenulo i kamenje??
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 10 Icon_minitime16.07.14 4:14

Slikano poviše minske radionice i skladišta na Muzilu 80-tih.
Tamo je tad bio na vezu razarač R-11 'Split'.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Kap. Stanimirović
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 77
ČLAN OD: : 2011-12-13

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 10 Icon_minitime16.07.14 10:30

Mislim da je u pitanju Fizela.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 10 Icon_minitime16.07.14 14:26

Kap. Stanimirović (citat):
Mislim da je u pitanju Fizela.

Hajdemo probat točno locirat položaj broda prema satelitskoj snimci, i ove dvije fotografije.
Prema lukobranu, rekao bih da nije Fizela, ako se Fizelom nije zvao nešto veći dio tog dijela poluotoka Muzila.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Zadnja fotografija je Fizela gdje sam bio na obuci, iako ova slika na pokriva cijeli njen dio, ali obuhvaća dio koji nas zanima da vidimo gdje je slikana stara fotografija.

Na vrh Go down
Sponsored content





Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 10 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Pula - Katarina, mornarička pešadija
Na vrh 
Stranica 10/17Idi na stranicu : Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 13 ... 17  Next
 Similar topics
-
» Mornaricka pesadija Trebinje 1988\89
» KATARINA I MONUMENTI - HOTELI
» VP 1159, VP 6030, Saura, Katarina, Vojna Bolnica, sve PULA 1977/1978
» PULA(07.01.1981. FIZELA), PREKOMANDA: BRIONI, PREKOMANDA: KATARINA- PETA CETA PLOVNIH SREDSTAVA, TRANSPORTER PT- ???
» PULA(07.01.1981. FIZELA), PREKOMANDA: BRIONI, PREKOMANDA: KATARINA- PETA CETA PLOVNIH SREDSTAVA, TRANSPORTER PJT-401

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR HRVATSKA-
Idi na: