FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Pula - Katarina, mornarička pešadija

Go down 
+116
damjan72
pera84
barbican
Nikica1973
oktagon
dunja963
Berač šparuga na utvrdama
vojniks
semsudin
Charapan
Jaroslav
pula84
PORUCNIK
drzarkoff
Simonoski
slonche
aries
misamld
BORKO
opatija
jun87
toni105
Kapetan56
trc 79/80
Komandni vod
taneski goran
petrovic mirko
DŠKM
Zoran.jancevski
navyblue
Suljić Irfan
zastavnik
vlado nikolovski
goran9030
beka bucan
kasup
sulja
Mile65
pulajna
Smoki
split
mornar71
Katarina 1983
scout88
Minolovac
Vojnik Graničar
Brajić
dpuric
BRKA
milutins
Radovan Radovanovic
Rasko'
Blagoje
Neša
more6
toma82
lacoš
Anes suno secondo
Djole71
Alef
marioslo
janeztrdi
damjan 72
kg-88
MUSHOKI
SveJug
flexi
missar
lutfi m
kapija
dragisa lazic
davor1
Max Blitz
Stazio
vojnik231
slisko
brioni 82
Gringo
Milan1
vickyvicky
bežigrad
vadragan
Mikoyan
milan55
vladimir era uzice
Boban88
maks
vladimir
vlade021
alexandar
Slaviša Makso
Kap. Stanimirović
generacija80
johnny b
pelister1
dragnik
marinac
mario5
slavi
rade09
vojnik1984
Korto
Prasac
m@x
Gerr
Giuliano
nesa65
bravid
mgalic2
Marduk
BUNKERMAN
purger
mad-max
VBČ
kole
madamov
120 posters
Idi na stranicu : Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 12 ... 17  Next
AutorPoruka
Anes suno secondo
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2013-09-30

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 8 Icon_minitime30.09.13 12:48

Pozdrav svima
Pratim postove o mornarički pešadiji i Malim Brijonima više od godine i odlučio da se registriram i dam svoj prilog.


V.P. 9030/32 Mali Brijoni aprila 1984 do septembra 1984.

K-dir čete kap. Spasić, komandiri vodova: p-por./por. Marković, st. vodnik Cicmil, st. vodnik Bugarski.
Stažista

Na vrh Go down
lacoš
Kapetan
Kapetan
lacoš


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3968
ČLAN OD: : 2012-12-07

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 8 Icon_minitime30.09.13 13:32

Bravo za tebe Anes suno secondo,dobro došao na forum.Pošto nas pratiš već godinu dana sve znaš,pa opali.lumpovanje
Na vrh Go down
Anes suno secondo
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2013-09-30

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 8 Icon_minitime30.09.13 15:25

Kako sam došao na Male Brijone?

Nabacit ču malo činjenica, pa možemo onda i diskutirati, izvinjavam se, ako sam nešto pobrljao, ipak če biti oktobra 30 godina od mog ulaska u JNA.

ŠRO pešadije završio sam u Ljubljani (možda je malo poznato, ali ŠRO Bileća imala je jedan odjel i u Ljubljani, Kasarna Boris Kidrič.) Pitomačka četa u to vreme bila je jednonaciojnalna (sami Slovenci), šta mislim da je bio unikum u JNA. Komandiri voda nisu bili Slovenci, a dvojica od naših završila je u Hagu (svako uradio karijeru u svojoj vojsci).
Na kraju obuke (u martu 1984 mogli smo napisati želje gde želimo ići u prekomandu na stažiranje. Neke naivčine pisali su kasarne što bliže kući a neki nisu. Sam sam napisao more, ako može onda ostrvo. (U stvari imao sam želju Lastovo ili Vis)
Kad su nama podelili pisma sa prekomandom na mojoj je omotnici stajalo V.P.9030 Brijoni, koju je moj zKČ popratio rećima: "A ti pitomac, pravo na Brijone, je-li?" Nit' nisam želio, nit' izbjegavao, i krenu sam sa vozom.

Prvi problem bio je stići na Brijone. Pojma nisam ima kako, i stigao sam do Fažane, gde su mi na policijskoj stanici, koja je bila i prijavnica za Brijone rekli, da se moram javiti na Katarini. Vratio sam se u Pulu i javio se dežurnom oficiru.
Tamo je bila još trojica pitomaca-stažista, koji su došli pravo iz Bileće i ekipno su nas slali na Brijone.
MČ jem do 560 a onda na Penedu, gde smo se odmah javili zKB kap. Čurčiču. Bio je prvi april, duvao je jak jugo i barkasa se ljuljaj, dvojici od kolega pozlilo. Pošto sam se u to vreme bavio surfingom bio sam oduševljen nad morem i bez ikakvih problema.
Kad nas kap. primio vidio je dvojicu zaprljani od povraćanja, jedino ja sam izgledao bez problema. Dočekao nas rećima: "Ti si pravi vojnik. Trojica od vas ostane na Penedi, a jednog stažistu trebam za Male Brijone. Pošto tamo posle podne nema aktivnog oficira, trebam jednog svesnog, samostalnog i izgrađenog ćoveka!"- i gledao mene. "Ima li dobrovoljca?" Javio sam se. Nasmešio se i rekao: "Tebe sam imao u mislima"
Pa opet natrag na 560 i na barkasu i pravac Mali Brijoni.

Na vrh Go down
toma82
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2013-11-05

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 8 Icon_minitime05.11.13 21:40

pozdrav svima posebno klasa 82|83 vp9030|35! Nadam se ako ima jos ko iz te jedinice da se javi ili bilo ko ima informacije o ljudima i komandirima iz te jedinice,da razmjenimo sjecanja i uspomene...pozz
Na vrh Go down
toma82
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2013-11-05

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 8 Icon_minitime08.11.13 9:03

posto vidim da se niko ne javlja probat cu opet  od oktobra 82 do decembra 83 vp 9030\35 samostalni vod mb 82 kavarola \peneda\ brioni komandir voda alic dzevad ako ovo procita volio bih da se javi jer ga cijenim i kao covjeka i kao starjesinu komandant kasarne je bio major grujic radoslav spasic je tada bio porucnik a poslije dobio cin kapetana neznam tacno i bio komandir 1 cete  komandant petog vps bio kap bojnog broda gojkovic \zvani cune\ neznam dali je spasic bio komandir 1 ili pratece cete ili je to isto  spavaona do nas su bili bestrzajci isto samostalni vod kom jacimovic dobivoje\jacko\ u cetama su bili vod stankovic vod orlovic vod gavranovic vod cvitanovic zast dimic zast trajkovic na jednoj barkasi je bio zast barudzija tata od izolde ieleonore a vodnik bugarski je bio na malim brionima bugi kako smo ga zvali neznam dali kome znace imena lidija mare  i persa bila su kantinjerke na penedi divne zene posto sam odao kompletnu vojnu tajnu toliko vise drugi put ako ne odem na vojni sud pozdrav svima uz izvinjenje za pisanje jer nisam bas ekspert a nema nikog u blizini da pomogne ovaj forum je divna stvar svaka cast pozdrav

Na vrh Go down
Kap. Stanimirović
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 77
ČLAN OD: : 2011-12-13

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 8 Icon_minitime08.11.13 9:33

Skoro je sve tako osim što je Gojković bio komandant brigade a maj.Grujić koliko je meni poznato radio je saamnom u štabu brigade kao pomoćnik načelnika štaba.Da ksntinjerke su bile super a Liduja je kasnije prešla u kantinu na Katarinu.Alić je ostao u Puli kao i Jaćimović.prateća četa nije postojala kao jedinica po formaciji.Gojković je umro pre par godina a Grujić je kasnije premešten u Gospić i neznam šta se u toku rata sa njim dogodilo?Dozvoljavam da sam i ja napravio grešku jer je dosta vremena prošlo pa ovaj razlog uvaži kao objektivan.Srdačan pozdrav.
Na vrh Go down
toma82
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2013-11-05

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 8 Icon_minitime08.11.13 10:34

prvo da vam se zahvalim na odgovoru puno mi znaci sto se tice majora grujica on je sigurno tada bio komandant kasarne 82 ili83 neznam tacno bila je nekakva vjezba pa smo u sklopu te vjezbe imali bojevo gadjanje na otoku cresu dnevno inocno mislim da je to bilo davne 83 bila je gina\generalna inspekcija\ kako se vec zvala imali smo odlicno gadjane znam da je tada grujic preko veze rekao alicu da niko iz naseg voda nece u prekomandu i nije svi smo do kraja ostali na brionima tada su bile samo dvije klase oktobar i mart   sto se tice uniforme tada je bila smb osim beretke\tamno plava\ i kravate\crna\ bili smo face tada ali su mi pricali  da su klase prije nas imali komplet tamno plave uniforme mislim da je to bilo dok je tito bio ziv inace brioni su mi ostaki u lijepoj uspomeni drago mi je da sam cuo za alica jer je to bio nadam se i ostao divan covjek i ako ovo procita ili cuje od nekoga volio bih da se i privatno cujemo uz jos jedno hvala pozdrav

Na vrh Go down
more6
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 450
ČLAN OD: : 2013-11-16

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 8 Icon_minitime19.11.13 5:34

Pozdrav bivšim katarincima augustovske klase 1984. godine posebno Petković M. Stanković G.
Johman K. Vrdoljak D. Marinov S. Manojlović D. i mnogim ostalima koje nisam spomenuo a koji
su završili elitnu obuku u elitnoj kasarni Premantura a potom se vratili nazad u matičnu kasarnu
na Katarini.

goran9030 voli ovaj upis

Na vrh Go down
Neša
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2013-11-19

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 8 Icon_minitime19.11.13 17:16

Pozdrav,klasi avgust 85 VP 9030/33 Katarina pešadijski bataljon,i svima ostalim, ima li koga iz čete kap. Vučičevića - Vučka.
Na vrh Go down
Kap. Stanimirović
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 77
ČLAN OD: : 2011-12-13

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 8 Icon_minitime30.12.13 9:59

Svim forumašima a posebno mojim bivšim vojnicima čestita, Novu godinu i želim im ličnu i porodičnu sreću.
Na vrh Go down
brioni 82
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2012-08-16

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 8 Icon_minitime01.01.14 21:52

za tomu82 
to je bilo gađanje na Cresu na kraju obuke mart 83
a poslije toga pokretno logorovanje po Istri
bio je i kap. Cekić bezbjednjak
JNA Brioni / Brijuni VP 9030 grupa na FB
Na vrh Go down
toma82
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2013-11-05

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 8 Icon_minitime10.01.14 10:51

hvala na novogodisnjim cestitkama i puno srece i ydravlja svim  forumasima pogotovo ydravlja jer su neki od nas vec u lijepim godinama ali iygleda da nas pamcenje jos dobro sluyi da se prisjetimo svih onih lijepih trenutaka i ljudi iy tog perioda nasih yivota a bilo ih je dosta mislim da je ovaj forum prava stvar ya to  da se  cuju ljudi koje je vrijeme i tamo neki udaljili ali nemogu da iybrisu lijepa sjecanja i uspomene koje ostaju u nama do kraja yivota tako je gusteru drago mi je da se jos neko sjeca svega toga a taj hljeb sto si ga djelio u trpeyariji bio je sladak pogotovo poslije logorovanja
poydrav svima iy vp 9030
Na vrh Go down
madamov
Gušter
Gušter



Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 66
ČLAN OD: : 2009-05-19
DOB : 58
M(j)esto Beograd

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 8 Icon_minitime28.01.14 18:16

Kap. Stanimirović (citat):
Svim forumašima a posebno mojim bivšim vojnicima čestita, Novu godinu i želim im ličnu i porodičnu sreću.

Hvala, kapetane, i tebi.
Na vrh Go down
http://milan.adamov.rs
Blagoje
Džomba
Džomba



Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 137
ČLAN OD: : 2014-01-29
DOB : 58
M(j)esto Temerin

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 8 Icon_minitime29.01.14 10:45

Pozdrav svima. Bio sam u VP 9030/62  od sep 85   poslednja klasa 15 meseci. Jos nisam procitao ceo forum. Da li je aktivan forum?
Na vrh Go down
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 58
M(j)esto ZAGREB

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 8 Icon_minitime29.01.14 10:52

Dobrodošao Blagoje  cheers 
U ovo doba kad si se javio vojska je aktivna ali u učionici Smile

_________________
Tko pjeva često zlo i misli
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan
Kapetan
lacoš


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3968
ČLAN OD: : 2012-12-07

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 8 Icon_minitime29.01.14 11:05

purger (citat):
Dobrodošao Blagoje  cheers 
U ovo doba kad si se javio vojska je aktivna ali u učionici Smile

Upravo su zavrišila 2 sata POVa i sad prelazimo na specijalističku obuku(ako dozvole vremenski uvjeti) Laughing
Na vrh Go down
Blagoje
Džomba
Džomba



Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 137
ČLAN OD: : 2014-01-29
DOB : 58
M(j)esto Temerin

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 8 Icon_minitime29.01.14 13:06

Veliki pozdrav za KOLETa. Mislim da smo bili zajedno kada je Culic sa ekipom presao iz 1.maja u  zgradu bataljona? Sa malim i velikim  minobacacima?  U Beceju sam bio sa Sladicem i u Kikindo sa Cedom i Bodom.  Nas 4 u maloj sobi, mala Vojvodina!
Na vrh Go down
Stazio
Major
Major
Stazio


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 5085
ČLAN OD: : 2012-11-24
DOB : 57
M(j)esto HN

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 8 Icon_minitime29.01.14 13:32

Blagoje (citat):
Pozdrav svima. Bio sam u VP 9030/62  od sep 85   poslednja klasa 15 meseci. Jos nisam procitao ceo forum. Da li je aktivan forum?

Blagoje dobro došao.

 cheers

Septembar ili avgust '85?  scratch
Na vrh Go down
madamov
Gušter
Gušter



Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 66
ČLAN OD: : 2009-05-19
DOB : 58
M(j)esto Beograd

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 8 Icon_minitime29.01.14 14:16

Blagoje (citat):
Pozdrav svima. Bio sam u VP 9030/62  od sep 85   poslednja klasa 15 meseci. Jos nisam procitao ceo forum. Da li je aktivan forum?

Dobrodošao, kao što vidiš jeste aktivan. B) Nego, kako septembarska klasa, zar nije avgustovska kao i ja godinu dana ranije?
Na vrh Go down
http://milan.adamov.rs
madamov
Gušter
Gušter



Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 66
ČLAN OD: : 2009-05-19
DOB : 58
M(j)esto Beograd

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 8 Icon_minitime29.01.14 14:17

Stazio (citat):
Blagoje (citat):
Pozdrav svima. Bio sam u VP 9030/62  od sep 85   poslednja klasa 15 meseci. Jos nisam procitao ceo forum. Da li je aktivan forum?
Septembar ili avgust '85?  scratch

Mislim da se zbunio, mora da je bio avgust.
Na vrh Go down
http://milan.adamov.rs
Stazio
Major
Major
Stazio


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 5085
ČLAN OD: : 2012-11-24
DOB : 57
M(j)esto HN

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 8 Icon_minitime29.01.14 14:42

madamov (citat):
Stazio (citat):
Blagoje (citat):
Pozdrav svima. Bio sam u VP 9030/62  od sep 85   poslednja klasa 15 meseci. Jos nisam procitao ceo forum. Da li je aktivan forum?
Septembar ili avgust '85?  scratch

Mislim da se zbunio, mora da je bio avgust.

Ili se kolega zbunio ili je kasnio. Avgust '85 smo bili "zadnji Mohikanci" od 15 mjeseci i koji smo živjeli u nadi da će nam neko povećati onih 45 dana skraćenja.  Rolling Eyes
Na vrh Go down
madamov
Gušter
Gušter



Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 66
ČLAN OD: : 2009-05-19
DOB : 58
M(j)esto Beograd

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 8 Icon_minitime29.01.14 14:47

Stazio (citat):
Ili se kolega zbunio ili je kasnio. Avgust '85 smo bili "zadnji Mohikanci" od 15 mjeseci i koji smo živjeli u nadi da će nam neko povećati onih 45 dana skraćenja.  Rolling Eyes

E dugo je i trajalo, ja sam bio prvi Mohikanac od 15 meseci avgusta 1984. Je li tih 45 dana sa uključenim neodlaženjem na redovno ili su nešto povećali skraćenje? Mi smo imali 30 dana.
Na vrh Go down
http://milan.adamov.rs
Stazio
Major
Major
Stazio


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 5085
ČLAN OD: : 2012-11-24
DOB : 57
M(j)esto HN

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 8 Icon_minitime29.01.14 14:52

45 + redovno i ostalo.  Smile 
Na vrh Go down
Blagoje
Džomba
Džomba



Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 137
ČLAN OD: : 2014-01-29
DOB : 58
M(j)esto Temerin

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 8 Icon_minitime29.01.14 15:52

Dobro, de, jeste potpuno ste u pravu avgust i to 4. avgust 85.
Taman kad je kap. Stanimirovic predao 9030/31 por. Brajovicu.
Moj duuuuboki naklon sa laganim zmarcima duz cele kicme postovani gospodine Stanimirovicu. Sreli smo se na metar dok smo nesto prenosili,  ,,pozajmili ste nas,, od por. Brajovica. Nisam znao ko ste, jer sam upao sa Panonskog na obale Jadranskog moreta.
Izvinjavam se svima, secanja naviru, beleske postoje, slike, sem bukvice, nazalost ne.
Procitah sve na ovom delu foruma. Informacije cu polako davati i traziti, da ne bih opteretio i sebe i vas.
Sa tugom sam procitao da je por. Brajic poginuo. Molim da mi neko to zaista i potvrdi.
Njegova porodica??
Veliki pozdrav za Nesu iz Vuckovog tima. Sta se desilo sa kap. Vucicevicem?
Takodje vidim da su KOLE i JOHNY B bili u skoro istim terminima na ,,letovanju,,
Slavi  je bio u vreme  puk. Pere Kodze, sta se desilo sa njim?
Upoznali smo se kad sam bio kurir dez operat na ostrvu.
Srdacan pozdrav svima, ne mogu da opisem svoje osecaje u ovom trenutku, kao da sam opet u stroju pred izlazak u grad...
Na vrh Go down
Blagoje
Džomba
Džomba



Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 137
ČLAN OD: : 2014-01-29
DOB : 58
M(j)esto Temerin

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 8 Icon_minitime31.01.14 17:55

Izvin`te jel to barkasa otisla na Katarinu jos u 18, a autobus se pokvario pa se pesaka vracate na zborno mesto. Nigde nikog!
Ili je weekend termin za okupljanje?
Na vrh Go down
Kap. Stanimirović
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 77
ČLAN OD: : 2011-12-13

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 8 Icon_minitime04.02.14 11:49

Dragi Blagoje nažalost je istina da je por.BRAJIĆ poginuo a puk.Kodjo je ostao u Puli i radio na osiguranju dok je Vučko duže godina zaposlen u jednoj privatnoj firmi kao vozač autobusa.Toliko od mene.Srdačan pozdrav.
Na vrh Go down
Blagoje
Džomba
Džomba



Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 137
ČLAN OD: : 2014-01-29
DOB : 58
M(j)esto Temerin

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 8 Icon_minitime05.02.14 13:43

Poštovani kap. Stanimiroviću,
hvala na obaveštenjima. Malo me je opet odvelo u ,,minus,, fazu.  Kako je neko na forumu pisao da Vam se javio sa ,,dobar dan,, ja sam se tako javio por. Brajicu na prvom susretu u njegovoj kancelariji. Samo se nasmejao i nastavili smo dalje razgovor.
Prilikom dolaska u Pulu 1985. sam posetio ,,našu tetku,, (rođenu sestru moje komšinice iz Bačkog Jarka) koja je bila redak gost u Vojvodini, a verujem da ste je poznavali jer je radila kao GL u vešeraju na Katrini  - Rajić Koviljka ili kako smo je zvali tetka KOKA. Bila je jedno veliko srce. Nije dočekala raspad SFRJ. 
Welcome party je prošao kao i kod svih, doživeo sam i prvi izlazak u grad, gađanja, desante sa DJČ, DTM. Bilo je gusto, interesantno, zanimljivo, ....  Polušaću da vas upoznam sa mojim sećanjima na te dane, moje viđenje.
Nisam iznenađen što ovde nema toliko ,,klasića,, iz svih generacija jer jedva da mogu da iskopam nekoga na Fbooku gde bi trebalo da je gužva. Pronalazim samo imenjake mojih drugara.
Čitaćemo se mi još!

goran9030 voli ovaj upis

Na vrh Go down
Blagoje
Džomba
Džomba



Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 137
ČLAN OD: : 2014-01-29
DOB : 58
M(j)esto Temerin

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 8 Icon_minitime05.02.14 16:09

Pitanje za sve : KO je najpoznatija faca iz vase klase?

Moj drugar koji je bio na Katarini je Svetislav Goncic Bule
Znate ga iz raznih filmova, pamtimo ga kao Rašu u ,,Salas u malom ritu,, i mislim da ima fantasticnu karijeru. Naravno da smo i na takmicenju kasarni u Puli u Domu vojske pobedili sve ostale na cemu nam je k-dant Kodžo Pero čestitao (bez nagradnih dana). Ne mogu a da ne pohvalim majstora za rasvetu u sali Doma JNA u Puli - sebe!
Na vrh Go down
Stazio
Major
Major
Stazio


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 5085
ČLAN OD: : 2012-11-24
DOB : 57
M(j)esto HN

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 8 Icon_minitime05.02.14 17:22

Blagoje, koje je godište Goncić? Rekao bih da je on malo stariji otišao u vojsku.  scratch 
Na vrh Go down
Blagoje
Džomba
Džomba



Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 137
ČLAN OD: : 2014-01-29
DOB : 58
M(j)esto Temerin

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 8 Icon_minitime06.02.14 9:00

Vid, tada je jos uvek imao cime da napravi frizuru. Mislim da je bio na vreme, što bi značilo 1966. godište, možda mali + - 3 god
Ma svi smo bili mladi i lepi. Sad smo samo lepi.
Na vrh Go down
rade09
Gušter
Gušter
rade09


BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2011-05-13
DOB : 64
M(j)esto Beograd

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 8 Icon_minitime06.02.14 9:51

Pozdrav za Blagoja, Ja sam taj koji je kap. Stanimiroviću  rekao "dobro jutro". Na Katarini sam bio od 09.02.1980 do 01.07.1980 a ostatak do maja 1981 na Brionima nosili smo tada mornaričku uniformu osim kada smo na terenu radno-ratnu teget uniformu i beretke.Svima želim prijatno druženje na forumu a kap. Stanimiroviću poseban pozdrav i ličnu sreću.
Na vrh Go down
Stazio
Major
Major
Stazio


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 5085
ČLAN OD: : 2012-11-24
DOB : 57
M(j)esto HN

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 8 Icon_minitime06.02.14 10:54

Blagoje (citat):
Vid, tada je jos uvek imao cime da napravi frizuru. Mislim da je bio na vreme, što bi značilo 1966. godište, možda mali + - 3 god
Ma svi smo bili mladi i lepi. Sad smo samo lepi.

Bule je rođen, 5.maj 1960. (wikipedija). Nedavno sam ga vidio na TV u emisiji kod N. Koja, kosa mu je stvarno postala stvar prošlih vremena.  Very Happy 
Na vrh Go down
Kap. Stanimirović
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 77
ČLAN OD: : 2011-12-13

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 8 Icon_minitime06.02.14 15:38

Hvala na pozdravu.U to vreme Bule je radio u vojničkom klubu i uporedo snimao neki film u Istri ne sećam se koji,ali znam da je bio vrlo korektan i solidan vojnik.Do skoro smo bili u kontaktu a 99 za vreme bombardovanja posetio je moju komandu i zabavljao vojnike.Sve u svemu dobar čovek,nema šta.
Na vrh Go down
Blagoje
Džomba
Džomba



Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 137
ČLAN OD: : 2014-01-29
DOB : 58
M(j)esto Temerin

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 8 Icon_minitime07.02.14 9:02

Eto znao sam ja da je dobar covek. Sigurno ste i svi vi ostali u svoje vreme imali nekog za pohvalu.
Za rade09  :   mislim da nisi gledao sat. Znam, znam da je tebi jutro do 12, ali kap. Stanimirovicu je jutro do 08,30    Trebao si da kazes ,,dobar dan,,
Na vrh Go down
rade09
Gušter
Gušter
rade09


BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2011-05-13
DOB : 64
M(j)esto Beograd

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 8 Icon_minitime07.02.14 14:59

E moj Blagoje kada si prvih par dana u vojsci ne znaš ni gde si ni ko si.Kada me je to jutro "Stanimirović"isprepadao nije mi bilo ni jutro ni dan već mi je pao mrak-smrklo mi se .Možeš da zamisliš kako me je sva vojska kasnije zafrkavala .Svi živi su mu mi govorili "dobro jutro".Tek kada sam posle 4 meseca i 20 dana otišao na Brione  su me ostavili na miru.
Na vrh Go down
Kap. Stanimirović
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 77
ČLAN OD: : 2011-12-13

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 8 Icon_minitime07.02.14 18:02

Evo jedne anegdote vezane za ustajanje.Tog jutra kada sam došao na ustajanje,svi osim jednog nisu ustali jer je još mislio da je kod kuće.Seo sam pored njega na krevet i rekao mu da je Stanimirović u kontroli a on misleći da je desetar opsovao naravno mene.Pitao sam ga šta bi sada najviše vole odgovorio je jednu sladju kafu.Naredim evidentičaru da mu je donese i kada me je napokon ugledao ukočio se.Ja sam mu rekao da na tenane ispije kafu,no on je istu onako vruću ispio i ne verujući ni samom sebi ustao i otišao na umivanje.Razumeo sam ga jer naravno to je period prilagodjavanja i takvi dogadjaji su razumljivi.Kasnije je postao primeran vojnik,Vi sami izvucite zaključak.

goran9030 voli ovaj upis

Na vrh Go down
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 58
M(j)esto ZAGREB

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 8 Icon_minitime07.02.14 19:21

Prepošteno!

_________________
Tko pjeva često zlo i misli
Na vrh Go down
Blagoje
Džomba
Džomba



Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 137
ČLAN OD: : 2014-01-29
DOB : 58
M(j)esto Temerin

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 8 Icon_minitime08.02.14 9:53

Eto lepo. Malo sam vas naveo na veselije teme.  Kad sam stigao u 9030/31 u jedinici su ostale džombe od kap. Stanimirovića. Treći dan (još uvek ne znaš ni kako se zoveš) u  ranu zoru požarni viče USTAJ VOJSKO i naravno sveopšte skakanje. Kad 5 sekundi kasnije desetar Ratkovski Petar viče NAZAD VOJSKO U KREVETE KIŠA POADA NAPOLJU.  I ajd ti sad budi pametan. Koga poslušati. Pa desetar je majka!!

Desetara sam sreo par puta u Vrbasu na žel stanici. Tamo je zaposlen, ali radi i još 5 poslova usput. JOš uvek je pun fazona i sretan sam kad se vidimo.
Na vrh Go down
Kap. Stanimirović
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 77
ČLAN OD: : 2011-12-13

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 8 Icon_minitime08.02.14 11:20

Za Blagoja.Verovatno si bio u 1.čmp jer je moja četa imala oznaku 32.U to vreme je komandir  1.čmp bio kap.Jovanović a njegov zamenik Bogunić Vahid i admiral tj.zast.Djuka.kao i dežurna lpab i posada ČMP na m.Brionima.
Na vrh Go down
Blagoje
Džomba
Džomba



Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 137
ČLAN OD: : 2014-01-29
DOB : 58
M(j)esto Temerin

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 8 Icon_minitime08.02.14 18:39

Smisljam danas pre podne kako da uputim izvinjenje kap. Stanimiroviću.
Eto i ovi mladji od 48 godina da nešto nauče. Nemojte se oslanjati na pamćenje. Ako čujete nekoga da kaže ove godine je hladnije nego ikad do sada (ili slično), molim vas, nasmejte se ili ga priupitajte ,,jesi li siguran u TO?,,

Pronašao sam beleške i od njih napravio beleške. Sa kap. Stanimirovićem sam proveo nekoliko (i malo više od toga) neprospavanih noći. Vi ste bili za radnim stolom i telefonom, ja pored Vas na stolici, ispred nas TV (nepoznata god. proizvodnje) i desno od nas jedan momak koji je pravio crteže na nekom pleksiglasu ili staklu. Crtao je, pisao i brisao. I to od 13.12.85.  do aprila 86.

Da popravim znanje iz istorije:
11.12.   nisam otišao u prekomandu u Šibenik
20.12.   por. Brajić odlazi na Brione
22.12.   Potpuk.  Kodžo postaje puk.

Tih dana sam presao dostigao viši nivo. Iz 9030/31 sam prešao u /33 na sprat kod kap. Vučićevića
Sledeće spuštanje je bilo opet u prizemlje u martu 86. u  /35 u MMB kod  kap.Lalića sa promenjenim 11101 strelac u 11801 radio-telegrafista. 

Nezaboravni su trenuci prvih postrojavanja ispred bataljona. Himna svira, zastava se podiže a neko kašlje. Pojavljuje se K1k (ili već major) Lakić i svojim baritonom (ili neki drugi umetnički izraz) kaže: ,,Dok svira himna, zmija oči da ti pije, moraš da stojiš mirno,,  To se naravno ponavljalo.
Ponavljanje je majka učenja!

Za danas je dovoljno. Izvinjavam se jer sam se oslonio na sećanje. Bili smo dobri drugovi, saradnici, radnici i učenici koji su voleli svoj posao i sve oko sebe. Pisaću još, teme su neizbežne. Drugarstva su sklopljena, vredi ih obnoviti.

Na vrh Go down
Blagoje
Džomba
Džomba



Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 137
ČLAN OD: : 2014-01-29
DOB : 58
M(j)esto Temerin

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 8 Icon_minitime08.02.14 18:50

E sad da se prisetim. Eto ne vredi. Da li je 31 ili 32.  Komandir čete por Brajić.  Kad se ulazi u bataljon, skrene se desno, prizemlje.
Ma kažem vam da sećanje ne vredi, a papira nema.
Piše lepo: Svečanu obavezu dao dana 17.08.1985. godine u VP 9030 Brioni. K-dir čete Brajić Ranko. Pečat i potpis. Šteta što ne mogu da postavim sliku.
 
Priznajem, 9030/32
Na vrh Go down
Kap. Stanimirović
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 77
ČLAN OD: : 2011-12-13

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 8 Icon_minitime08.02.14 19:01

Blagoje verovatno sam ja bio dežurni operativni a ti kurir,a momak za planšetom je upisivao avio polete i rute.Srdačan pozdrav.
Na vrh Go down
Kap. Stanimirović
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 77
ČLAN OD: : 2011-12-13

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 8 Icon_minitime09.02.14 12:02

Želeo bih da purger javno objasni svoja dva komentara,možda sam ih ja pogrešno razumeo?
Na vrh Go down
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 58
M(j)esto ZAGREB

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 8 Icon_minitime09.02.14 12:11

Ja stvarno neznam što si ti shvatio scratch
Ali da bi mu ja kavu nosio  Mad  pa nebi da je neznam čiji!

_________________
Tko pjeva često zlo i misli
Na vrh Go down
Kap. Stanimirović
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 77
ČLAN OD: : 2011-12-13

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 8 Icon_minitime09.02.14 13:31

Važan je rezultat a ja sam tim gestom postigao odredjen psihološki efekat,to je bitno.
Na vrh Go down
Blagoje
Džomba
Džomba



Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 137
ČLAN OD: : 2014-01-29
DOB : 58
M(j)esto Temerin

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 8 Icon_minitime09.02.14 14:11

Tako je  kap. Stanimiroviću, druženje je trajalo cele zime do mog odlaska na redovno odsustvo. Jedino kod kap Vučićevića se nije palila grejalica u prostoriji (brrrr) uvek mu je bilo vrućina. Kaficu su svi obožavali i upražnjavali. Najinteresantniji deo posla je bio kad je naručivano buđenje, ja gušter podviknem USTAJ VOJSKO u 3,15  pukovniku. E ništa slađe!

Moram samo da se vratim na deo pre tog perioda.
Uz obuku koju smo upražnjavali svaki dan po ceo dan, bilo je i krčenja šumice na prostoru prema Dugoj uvali (pored zida), zatim istovaranje uglja iz vagona i naj.....(ne znam baš šta je bilo naj) najneizbežniji posao je bio ,,sređivanje,, prostora oko kontejnera preko puta zaliva od bataljona.

Ispravljam grešku da napišem i sastav društva koje je pobedilo na takmičenju u DOMU JNA u Puli. Od milja smo ih zvali ,,LOKICE,, jer su svojom igrom podsećali na tada extra grupu Lokice Stefanović. Setićete se već. Igračka skupina je : Cestnik Samo iz  Slov Gradec, Tekavec Dušan LJU, Govlja Vladimir KG, Bule Goncić i izgleda da me ni sećanje ni papiri više ne slušaju...

U to vreme obuke neizbrisiv trag je ostavio i vodnik (da li prvoklasni ili ne) Salkan Butković. Neko ga je spominjao na forumu. Video sam ga na TV prilikom dešavanja u CG. Nekoliko godina kasnije smo se sreli u Tuzli na autobuskoj stanici. Eh ...

Bliski drugari iz jedinice /32 su bili destari Perić Milan slavonac, Jozić Pero šumadinac i Ratkovski Petar. Da se na zaboravi. Postoji i spisak drugara, sitnih guštera, paćenika, ali ima dana....

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 8 Icon_minitime09.02.14 18:19

Mala upadica na temi, mislim da je interesantno: ex-DJČ kao hidrografski brod Jadrija 2010.
 
[You must be registered and logged in to see this image.]
Opremljen je podvodnom TV kamerom, dizalicom... ima ekipu ronilaca.
Nekolicina drugih DJČ-a JRM je danas prerađena za civilne potrebe.
 
Evo još jedan na ušću rijeke Cetine kod Omiša 2011.
 
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 8 Icon_minitime09.02.14 18:23

Članak iz 'Slododne Dalmacije' iz 1976., kada je prvi DJČ ušao u operativnu upotrebu u JRM.
 
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Blagoje
Džomba
Džomba



Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 137
ČLAN OD: : 2014-01-29
DOB : 58
M(j)esto Temerin

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 8 Icon_minitime10.02.14 10:22

E to je bilo kupanje.... kad ne pristane blizu plaže!!
Na vrh Go down
Blagoje
Džomba
Džomba



Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 137
ČLAN OD: : 2014-01-29
DOB : 58
M(j)esto Temerin

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 8 Icon_minitime10.02.14 16:43

Trenutno mi fali jos samo 2 godine aktivne obuke za korišćenje kompjutora. Ali, mlad sam ja i nedam se. Našao sam kako ubaciti sliku. Sad ćemo da je ubacimo.
Samo da vam kažem da su mi knjižicu danas tražili u PIORu da mi slučajno ne bi priznali vreme provedeno u JNA u radni staž. Drugaru koji je uplaćivao staž preko zemlje su skinuli godinu staža provedeno u uniformi (iako je uplaćivao za to vreme).

[You must be registered and logged in to see this image.]

Da li se slika vidi ili ne. Ja je ne vidim, ako neko ima uputstvo...ovo na forumu mi ne pomaže mnogo.

Na vrh Go down
Sponsored content





Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 8 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Pula - Katarina, mornarička pešadija
Na vrh 
Stranica 8/17Idi na stranicu : Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 12 ... 17  Next
 Similar topics
-
» Mornaricka pesadija Trebinje 1988\89
» KATARINA I MONUMENTI - HOTELI
» VP 1159, VP 6030, Saura, Katarina, Vojna Bolnica, sve PULA 1977/1978
» PULA(07.01.1981. FIZELA), PREKOMANDA: BRIONI, PREKOMANDA: KATARINA- PETA CETA PLOVNIH SREDSTAVA, TRANSPORTER PT- ???
» PULA(07.01.1981. FIZELA), PREKOMANDA: BRIONI, PREKOMANDA: KATARINA- PETA CETA PLOVNIH SREDSTAVA, TRANSPORTER PJT-401

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR HRVATSKA-
Idi na: