FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Pula - Katarina, mornarička pešadija

Go down 
+116
damjan72
pera84
barbican
Nikica1973
oktagon
dunja963
Berač šparuga na utvrdama
vojniks
semsudin
Charapan
Jaroslav
pula84
PORUCNIK
drzarkoff
Simonoski
slonche
aries
misamld
BORKO
opatija
jun87
toni105
Kapetan56
trc 79/80
Komandni vod
taneski goran
petrovic mirko
DŠKM
Zoran.jancevski
navyblue
Suljić Irfan
zastavnik
vlado nikolovski
goran9030
beka bucan
kasup
sulja
Mile65
pulajna
Smoki
split
mornar71
Katarina 1983
scout88
Minolovac
Vojnik Graničar
Brajić
dpuric
BRKA
milutins
Radovan Radovanovic
Rasko'
Blagoje
Neša
more6
toma82
lacoš
Anes suno secondo
Djole71
Alef
marioslo
janeztrdi
damjan 72
kg-88
MUSHOKI
SveJug
flexi
missar
lutfi m
kapija
dragisa lazic
davor1
Max Blitz
Stazio
vojnik231
slisko
brioni 82
Gringo
Milan1
vickyvicky
bežigrad
vadragan
Mikoyan
milan55
vladimir era uzice
Boban88
maks
vladimir
vlade021
alexandar
Slaviša Makso
Kap. Stanimirović
generacija80
johnny b
pelister1
dragnik
marinac
mario5
slavi
rade09
vojnik1984
Korto
Prasac
m@x
Gerr
Giuliano
nesa65
bravid
mgalic2
Marduk
BUNKERMAN
purger
mad-max
VBČ
kole
madamov
120 posters
Idi na stranicu : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Next
AutorPoruka
Radovan Radovanovic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 28
ČLAN OD: : 2014-02-11

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 13 Icon_minitime05.04.15 7:37

Za Vladu Stanimirovica:

Hocu da ti odgovorim i dostavim trazene podatke, ali prilikom pokusaja odgovora na tvoju PP dobijam odgovor  da ne želis da primas privatne poruke !!!


"This user or they (a) do not want to receive private messages: Kap. Stanimirović".

Molim te regulisi ovo!

Pozdrav, Rašo
Na vrh Go down
Kap. Stanimirović
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 77
ČLAN OD: : 2011-12-13

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 13 Icon_minitime06.04.15 18:22

Žao mi je Radovane,nisam ni znao.Ako želiš možeš da mi pošalješ i inboks,preko fb-a.Hvala.Iskreno neznam šta treba da uradim da bih i dalje primao pp??H V A L A!!!!!!!!
Na vrh Go down
zastavnik
Zastavnik
Zastavnik
zastavnik


BROJ POSTOVA: : 899
ČLAN OD: : 2010-12-07
DOB : 62
M(j)esto Bačka Topola

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 13 Icon_minitime07.04.15 9:19

Napomena dežurnog oficira: proveriti zašto se odbijaju privatne poruke, verovatno je neka greška u podešavanjima.
Na vrh Go down
goran9030
Podpukovnik
Podpukovnik
goran9030


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 7506
ČLAN OD: : 2015-03-20
DOB : 58
M(j)esto Đakovo

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 13 Icon_minitime07.04.15 16:03

[You must be registered and logged in to see this image.]

zima '85/86

_________________
In medias (t)res...
Na vrh Go down
https://sked.com.hr/shop/
goran9030
Podpukovnik
Podpukovnik
goran9030


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 7506
ČLAN OD: : 2015-03-20
DOB : 58
M(j)esto Đakovo

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 13 Icon_minitime07.04.15 16:20

Kap. Stanimirović (citat):
Žao mi je Radovane,nisam ni znao.Ako želiš možeš da mi pošalješ i inboks,preko fb-a.Hvala.Iskreno neznam šta treba da uradim da bih i dalje primao pp??H V A L A!!!!!!!!

Poštovanje!
Pokušajte otvoriti "Profil" na gornjem izborniku. Tamo izaberite "Postavke". 
U drugom redu imate "Allow members to send me private messages" i tu označite DA. 
Predlažem da i u idućem redu označite da Vam poruke može slati kompletno članstvo. Moguće je da ste postavili filter da Vam poruke mogu slati samo prijatelji ili da ne može slati niko. 
Ako nisu u pitanju te postavke, onda bi netko od administratora trebao provjeriti o čemu se radi.
Pozdrav.
Na vrh Go down
https://sked.com.hr/shop/
Kap. Stanimirović
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 77
ČLAN OD: : 2011-12-13

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 13 Icon_minitime08.04.15 18:07

Hvala na ljubaznom objašnjenju,to je sin uradio umesto mene,ako nije problem?radi provere pošaljite neku poruku.Hvala.
Na vrh Go down
goran9030
Podpukovnik
Podpukovnik
goran9030


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 7506
ČLAN OD: : 2015-03-20
DOB : 58
M(j)esto Đakovo

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 13 Icon_minitime08.04.15 19:16

Nema na čemu, drago mi je ako sam pomogao. Testna poruka Vam je poslana i nadam se da sada sve radi.
Pozdrav

_________________
In medias (t)res...
Na vrh Go down
https://sked.com.hr/shop/
Kap. Stanimirović
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 77
ČLAN OD: : 2011-12-13

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 13 Icon_minitime11.04.15 12:30

ZAHVALJUJEM!!!!!!!!
Na vrh Go down
zastavnik
Zastavnik
Zastavnik
zastavnik


BROJ POSTOVA: : 899
ČLAN OD: : 2010-12-07
DOB : 62
M(j)esto Bačka Topola

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 13 Icon_minitime11.04.15 15:51

zastavnik (citat):
Napomena dežurnog oficira: proveriti zašto se odbijaju privatne poruke, verovatno je neka greška u podešavanjima.
Iz narednih postova kap.Stanimirovića vidljivo je da je problem odbijanja poruka rešen!
Na vrh Go down
goran9030
Podpukovnik
Podpukovnik
goran9030


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 7506
ČLAN OD: : 2015-03-20
DOB : 58
M(j)esto Đakovo

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 13 Icon_minitime15.04.15 15:40

Tek da nam tema ne zaspi...
Mislim da je na slikama proslava dana JRM '85.
Možda se netko prepozna. 
[You must be registered and logged in to see this image.]

Na ovim slikama su pripadnici voda veze i izviđači vp 9030.

_________________
In medias (t)res...
Na vrh Go down
https://sked.com.hr/shop/
Suljić Irfan
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2015-05-23
DOB : 65
M(j)esto Bihać

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 13 Icon_minitime23.05.15 23:14

Evo i mene. Slučajno naletih na forum i rekoh "da se odmah registrujem". Nisam služio u mornaričkoj pješadiji ali sam bio stacioniran u kasarni 1. Maj i bio sam dispečer u auto vodu od početka marta 1986. do 17.12.1986. godine. Ko se još toga sjeća to je prvi objekat sa lijeve strane idući od ulaza u kasarnu. Tamo su bili kamioni i ostala vozila koja su vršila prevoz za cijeli Pulski garnizon. Komandir je bi kap.I kl. Lalić Predrag, a njegov zamjenik zastavnik Bratičić Viktor. Jedinica je u stvari pripadala 5. pozadinskoj bazi i bila podređena direktno komandi 5. VPS-a. Preko puta tog auto voda je bio protivpožarni vod (vatropirci-kako smo ih zvali). Mnogo je vojnika-vozača prošlo kroz taj autovod i da sad ne nabrajam imena (svi će oni sebe tu prepoznati) molim da ako neki od njih ovo pročita neka mi se javi. To su bili divni dani unatoč onome što nas je poslije sve snašlo. Biće mi drago da se čujem sa nekim.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 13 Icon_minitime01.07.15 2:09

Ex BMT barkasa, Pula 2014.
U pozadini kasarna '1.maj' Monumenti.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
navyblue
Gušter
Gušter
navyblue


BROJ POSTOVA: : 11
ČLAN OD: : 2015-07-19
DOB : 61
M(j)esto Sombor

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 13 Icon_minitime19.07.15 21:02

Za početak, služio sam vojni rok u Puli i na Brionima od decembra 1989 do decembra 1990. godine, VP 9030. Na osnovnoj obuci u Puli , kasarna tzv Katarina odnosno pravi naziv 1. maj u 139. motorizovanoj brigadi mornaričke pešadije (MP), 2. četa mornaričke pešadije, protivoklopni vod. Komandant bataljona MP je bio major Ćurčić Radovan, njegov zamenik ili pomoćnik kapetan I klase Čulić Slavko, komandir moje čete kapetan Živko Babić, a komandir voda stariji vodnik Milan Marić. Kad je Marić prekomandovan zamenio ga je potporučnik Jasmin Omerović
Rado se sećam i kapetana Miodraga Kantara koji je bio mislim komandir prvog voda.
Posle osnovne obuke prekomanda u okviru iste brigade na Brione u Mešoviti vod vojne policije za obezbeđenje otoka Vanga. Prvo odeljenje vojne policije, Komandir voda zastavnik I klase Markovski Tomislav. Bio je tu i Zastavnik Stevo Zobenica, Stariji vodnik Ivanovski... 

Menjali smo se nedeljno na obezbeđenju otoka Vanga, policajci i protivpožarci.
Glavni za bezbednost je bio zastavnik Pavlović, a kasnije je došao kapetan I klase Tomo Pribojac.
Ako se dobro sećam komandant kasarne je bio potpukovnik Borojević, načelnik štaba major Pavlović, a pomoćnik komandanta za moralni rad major Jovan Bogićević. Sećam se još nekih visokih oficira u kasarni koji mi nisu bili direktno nadređeni, na primer major Gašić koji je čini mi se bio pri artiljeriji HAD ili tako nekako.


navyblue: komentar modifikovan dana: 21.07.15 2:19; prepravljeno ukupno 2 puta
Na vrh Go down
navyblue
Gušter
Gušter
navyblue


BROJ POSTOVA: : 11
ČLAN OD: : 2015-07-19
DOB : 61
M(j)esto Sombor

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 13 Icon_minitime20.07.15 1:24

Skrenuo bih pažnju da u Puli nije postojala mornaričko desantna pešadija nego samo jenostavno mornarička pešadija. 139. motorizovana brigada je prethodno bila 139. gardijska motorizovana brigada. Ono gardijska je ukinuto.
Što se tiče uniformi i oznaka, prethodno su pripadnici mornaričke pešadije nosili mornaričku uniformu, a kasnije su dobili SMB uniformu, ali umesto titovke su nosili teget plavu beretku, a prilikom izlazaka u grad i teget plavu kravatu. Oznake na rukavu nisu bile obavezne, pojedini vojnici, koji su uspeli da ih dobiju su ih sami prišivali na rukav. Koliko znam, većina ih nije imala. Sećam se da su ih oficiri nosili na oba rukava. Sidro sa ukrštenim puškama na plavoj pozadini.


navyblue: komentar modifikovan dana: 20.07.15 10:22; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
navyblue
Gušter
Gušter
navyblue


BROJ POSTOVA: : 11
ČLAN OD: : 2015-07-19
DOB : 61
M(j)esto Sombor

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 13 Icon_minitime20.07.15 1:39

Ako još uvek postoji neko ko je služio JNA u ovoj jedinici, u ovoj brigadi u toku 1989. godine pa do 1990. godineneka se javi. bez obzira na sve.
Evo nekih imena kojih se sećam iz to perioda, moja klasa, Imamović Omer, Marković Goran, Atanaski Rade, Iker Zlatko, Avdo Rešat, Agron Fazliju, Ćerkinaj MUhamet, Đoševski Orce, Haliloveć Ahmed, ... Svi oni su, uglavnom,  sa mnom bili na obuci i jedino sam ja i Iker zlatko otišli u Vojnu policiju, a oni ostali u mornaričkoj pešadiji ili možda prekomandovani ko zna gde. Bilo je još ljudi iz moje čete koji su sa mnom pekomandovani u Mešoviti vod vojne policije, ali, oni su bili uglavnom protivpožarci...
Na vrh Go down
navyblue
Gušter
Gušter
navyblue


BROJ POSTOVA: : 11
ČLAN OD: : 2015-07-19
DOB : 61
M(j)esto Sombor

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 13 Icon_minitime20.07.15 1:50

Na gornjoj slici je upravo baš kasarna u kojoj sam služio vojni rok.
Na vrh Go down
navyblue
Gušter
Gušter
navyblue


BROJ POSTOVA: : 11
ČLAN OD: : 2015-07-19
DOB : 61
M(j)esto Sombor

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 13 Icon_minitime20.07.15 13:36

Vojni rok naravno 12 meseci. 
Posle obuke od 6 meseci mnogi su išli u prekomandu u gardu u Beograd ili u Šibenik, a neki su ostajali u istoj jedinici. 
Nije bilo odvojene desantne obuke [You must be registered and logged in to see this image.] Desantno jurišnim čamcima (DJČ) smo se vozili često i vršili iskrcavanja na obalu ili na ostrva, a takođe je bilo i iskrcavanja, desant, iz helikoptera, ali ovo samo jednom koliko se sećam. 
Kad DJČ dospe do obale, priđe koliko može bilzu obale, (imao je plitak gaz), zadrži se samo par sekundi i odmah kreće nazad, prilazeći spusti most i svi jurnu napolje. Prvi iskoče na suvo, za njima neki uskoče u vodu do članaka, oni poslednji, ako su dovoljno brzi i ne oklevaju uskoče u vodu do kolena... Desilo se jednom da je jedan ostao, nije smeo da uskoči u vodu i vozali su ga nekoliko sati...
Na vrh Go down
navyblue
Gušter
Gušter
navyblue


BROJ POSTOVA: : 11
ČLAN OD: : 2015-07-19
DOB : 61
M(j)esto Sombor

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 13 Icon_minitime22.07.15 22:46

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
navyblue
Gušter
Gušter
navyblue


BROJ POSTOVA: : 11
ČLAN OD: : 2015-07-19
DOB : 61
M(j)esto Sombor

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 13 Icon_minitime24.07.15 22:04

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
navyblue
Gušter
Gušter
navyblue


BROJ POSTOVA: : 11
ČLAN OD: : 2015-07-19
DOB : 61
M(j)esto Sombor

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 13 Icon_minitime06.08.15 19:51

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Zoran.jancevski
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2015-09-06
DOB : 57
M(j)esto Skopje

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 13 Icon_minitime06.09.15 1:58

Zdravo svima. Jas sam iz Makedonije i služio sam u prvoj četi prvom vodu kod p. Kukiča avgustovska klasa 1985. U decembru sa većinom vojnika prekomandovan sam u Sibenik u kasarni Rade Končar, vojni rok završio sam u ratnoj luci Lora u Splitu. Sa familijom sam tokom ljetovanja posjetio sve lokacije. Od svih, sada postoji samo Lora. U Katarinu sam ušao kolima i doveo porodicu do spavaone voda (tada se lokacija koristila za organiziranje rave zabava).
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 13 Icon_minitime10.09.15 2:18

Sv. Katarina i Monumenti, zima 1918./1919.
(Nema još mosta...)

[You must be registered and logged in to see this image.]


Današnji izgled...

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
DŠKM
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2015-08-07

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 13 Icon_minitime10.09.15 8:38

izgleda gotovo isto kao i pre jednog soljeća.
da nije crno bjela fotka i mosta niko nebi rekao da potječu iz različitog vremena.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 13 Icon_minitime11.09.15 1:09

DŠKM (citat):
izgleda gotovo isto kao i pre jednog soljeća.
da nije crno bjela fotka i mosta niko nebi rekao da potječu iz različitog vremena.

Ipak, ima dosta razlike u samim objektima, kad se pogleda jedan po jedan, samo na prvi pogled je "isto".
Ali, istina, nije ni potpuno drugačije.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 13 Icon_minitime13.09.15 12:35

Iz povijesti:

Godine 1910. u Pulu dolazi konstruktor zrakoplova inženjer Josef Mickl radi konstruiranja i izgradnje mornaričkog zrakoplova. Krajem te godine, naredbom Odjela mornarice Ministarstva rata u Pulu stiže i mornarički časnik, poručnik bojnog broda Viktor Klobučar Rukavina de Bunić sa zadatkom ustrojavanja i organiziranja zrakoplovne postaje.
Krajem iduće godine Ministarstvo rata na otoku Sv. Katarina gradi zrakoplovnu postaju koja se nasipavanjem proširuje, grade se spremišta za zrakoplove i prilazne rampe.
O tome list Naša sloga piše: "Zrakoplovna postaja u Puli - pomorski odsjek ratnog ministarstva uredit će u Puli vojničku aviatičarsku postaju pod upravom linijskog poručnika Klobučara koji će praviti pokuse u letenju sa svojim aeroplanom vlastite konstrukcije. Aeroplan će biti tako udešen da će moći, spustivši se u vodu ploviti poput čamca".
Tijekom 1912. Josef Mickl sastavlja prvi zrakoplov, pod nazivom "Marineapparat I"; ugrađuje Daimlerov motor s vodenim hlađenjem od 35 konjskih snaga sa spojkom, kao i kompas. Nakon nekoliko mjeseci, točno 27. rujna 1912. poletio je i prvi austrougarski mornarički zrakoplov sa pilotom Vikotorom Klobučarom; u tom prvom pokušaju preletio je oko 600 metara, leteći oko 7 metara iznad površine mora.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Source: FB K.u.K. Pula

Na vrh Go down
petrovic mirko
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2015-09-29
DOB : 58
M(j)esto Beograd

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 13 Icon_minitime29.09.15 12:53

Very Happy Very Happy

BUNKERMAN (citat):
Od kasarne na otoku Katarina-Pula (puno ime je SVETA KATARINA). ostali su samo zidovi .."ekipa" je sve pokrala, devastirala, spičkala, cijeli "otok" ( ali ipak spojen energetskim mostom sa Monumentima/Mulimenti )  najblaže rečeno izgleda više nego jadno... ima fotografija...
Na vrh Go down
petrovic mirko
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2015-09-29
DOB : 58
M(j)esto Beograd

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 13 Icon_minitime29.09.15 13:15

slavi (citat):
Mješovita baterija kapetana Lokasa - avgust 85.
Ja sam bio vod topovaca (drugi vod su bili raketaši)
U topovskom vodu je komandir bio st.vodnik Šćekić Dmitar. Kod raketaša su bili vodnici Bosić i Mauzer ( a kasnije je došao potporučnik Knežević).
Naša obuka je bila u faking-autoparku a gađanja su bila na Rtu Kamenjak za koji čujem da je sada elitno turističko odredište.
Ove godine imam namjeru da ljetujem u blizini Pule (vjerovatno Štinjan) pa se nadam da ću moći pristupiti Katarini.
tako je bilo i 84, ja sam bio raketas strela 1m, kap marcetic
Na vrh Go down
petrovic mirko
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2015-09-29
DOB : 58
M(j)esto Beograd

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 13 Icon_minitime29.09.15 13:21

madamov (citat):
Od avgusta 1984. do kraja decembra 1984. Kapetan Stanimirović komandir čete.
imam neke slike , nacicu ih i okaciti , ja sam bio od aprila 84 do maja 85,pvo kapetana marcetica
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 13 Icon_minitime12.10.15 5:10

Max Blitz (citat):
Sv. Katarina i Monumenti, zima 1918./1919.
(Nema još mosta...)

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
taneski goran
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 15
ČLAN OD: : 2015-10-23
DOB : 53
M(j)esto Beograd

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 13 Icon_minitime24.10.15 14:20

Sluzio u Puli na Katarini decembar 1989-90 VP 9030-32 Sa clanom foruma Navyblue sam bio izglrda u istoj ceti.Kom cete Kap Zivko Babic a kom voda Stari vodnik Maric a kasnije je dosao Potporucnik Omerovic.
Na vrh Go down
taneski goran
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 15
ČLAN OD: : 2015-10-23
DOB : 53
M(j)esto Beograd

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 13 Icon_minitime03.11.15 12:05

Moji drugari iz vojske...Decembar 1989-90 Katarina PULA
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Komandni vod
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2015-12-03
DOB : 60
M(j)esto Novi Beograd

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 13 Icon_minitime03.12.15 11:40

Hei ima li nekog iz 9030/51 1982-1983 oktobarska klasa
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 13 Icon_minitime25.02.16 5:00

Monumenti...

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 13 Icon_minitime25.02.16 14:39

... 'u nastavku' se mostom dođe do otočića Sv. Katarina...

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 13 Icon_minitime25.02.16 14:49

Iz austrougarskog doba... i detalj hangara...

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
Radovan Radovanovic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 28
ČLAN OD: : 2014-02-11

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 13 Icon_minitime26.02.16 8:45

Max Blitz (citat):
Monumenti...




Bravo Max za ovu divnu fotografiju....


Uzivao sam gledajuci je... Prisetio sam se vremena provedenog u njoj, ma koliko se branio, ipak izaziva nostalgiju.

A i onaj pogled na predeo van kruga kasarne... Stinjan, Kristo, Hidrobaza.... Eh!

Koliko sam samo puta prepesacio ovim mostom sto spaja kopno i otočić Sv. Katarina do zgrade komande brigade... !!!

Bilo nekada...
Na vrh Go down
m@x
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2010-09-20

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 13 Icon_minitime26.02.16 22:27

Već dosta dugo nisam bio na ovom forumu (skoro sam i zaboravio na njega, ali podsjetila me automatska poruka i inbox-u), i sada nakon što sam pročitao sve ove postove, prisjetio sam se nekih zapovjednika iz vremena kada sam služio JNA XII '87./XII '88.

Zapovjednik kasarne tada je bio pukovnik Ratimir Borojević, a njegov zamjenik potpukovnik Branko Kravić. Ja sam bio u Mješovitom artiljerijskom divizijonu (mi na topovima ZIS, haubice i maljutkaši), koliko se mogu sjetiti) kod kapetana Borislava Lokasa, a zapovjednik moje jedince je bio poručnik Knežević (zaboravih mu ime, ako netko zna, neka me podsjeti).

Prije završene osnovne obuke (i srećom prije povlačenja topa po kamenjaru) nas desetak iz baterije je, zajedno sa poručnikom Kneževićem dobilo prekomandu u Umag gdje smo oformili minobacački vod. Još se sjećam sa kakvim su nas strahopoštovanjem gledali 'prašinari' kad smo došli u Umag, a zbog naše uniforme (modrih beretki i modre kravate) zvali su nas 'plavcima'.

Na Katarini sam bio vrlo kratko, ali se još sjećam one hladnoće na pisti kod jutarnjeg postrojavanja (nisam mogao vjerovati da tako blizu mora može biti tako hladno, iako sam i sam odrastao na moru.

Za starijeg vodnika Bosića (također mu se ne sjećam imena, ako netko zna, neka napiše) me vezuje jedna anegdota, naime još kao 'gušter' prvih dana nakon vojske bio sam pomoćnik dežurnog, a Bosić je bio službujući, dok smo dežurali tijekom noći, pokazao mi je kako se rastavlja i sastavlja pištolj i rekao mi da ga sam rastavim, podmažem i sastavim, kad sam to uspio iz prve, pita me da li znam igrati šah (pravila sam naravno znao, ali nisam bio neki igrač) i odigramo mi partiju i on me naravno pobjedi kao od šale.
Nakon prekomande, jednog dana sam ga ugledao u kasarni u Umagu kako priča sa por. Kneževićem. Ja mu se javim i pozdravim ga (ostali vojnici se čude kako znam koji je čin, jer je bio u donjoj majici), a on me pozdravi, okrenu se poručniku i kaže mu: 'A znači ti si mi ga oteo.'

A zahvaljujući poručniku Kneževiću (i ponekoj čašici rakije viška) saznao sam i da su moj dosje u Uredu za odbranu zamijenili sa mojim imenjakom i prezimenjakom (bila je pogrešna godina rođenja) pa su moje starješine mislile da imaju posla sa kradljivcem, ali sam i to riješio (inače ne bih mogao raditi posao koji sam kasnije obavljao: ćato za cijelu kasarnu).

Oprostite ako sam Vas sve skupa ugnjavio ovako dugim postom, i zahvaljujem svima koji su pročitali ovo do kraja.

P.S. Bilo bi zgodno (ako je to moguće) da se negdje na početku teme 'zalijepi' jedan post sa imenima svih zapovjednika po godinama, jer će se tako mnogi bivši vojnici lakše prisjetiti vremena i događaja od prije više desetak godina.
Na vrh Go down
slavi
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 14
ČLAN OD: : 2011-05-23

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 13 Icon_minitime27.02.16 10:57

Imena starješina u mješovitoj bateriji MAD-a: Borislav Lokas, Branislav Knežević, Predrag Bosić, Dmitar Šćekić.

Takođe sam u bateriji bio ćato (avg.85/avg.86.) a šah sam igrao sa Šćekićem. Very Happy
Na vrh Go down
m@x
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2010-09-20

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 13 Icon_minitime27.02.16 11:30

Da li netko od pristutnih zapovjednika zna koje godište je bio Dmitar Ščekić, jer sam pronašao na netu informaciju o nekom sprovodu u Novom Sadu osobe sa tim imenom i prezimenom?
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 13 Icon_minitime27.02.16 23:30

Panorama zaljeva, vidi se Katarina, Uljanik, Vargarola, cesta kroz Muzil....

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
trc 79/80
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2016-02-18

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 13 Icon_minitime01.03.16 14:33

Pozdrav svima koji su sluzili 79/80 na katarini kod kap.Stanimirovica
Na vrh Go down
rade09
Gušter
Gušter
rade09


BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2011-05-13
DOB : 64
M(j)esto Beograd

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 13 Icon_minitime05.03.16 22:42

Pozdav i tebi klaso .Ja sam na Katarini bio na obici 4m i 20dana ostatak na Brionima.Na Katarinu sam stigao 09.02.1980 u četu kap. Stanimirovića.Već sam to opiso na ovom forumu možeš pogledati.Ja sam Rade iz Beograda, Pozdrav svima sa foruma
Na vrh Go down
MUSHOKI
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2013-03-22
DOB : 64
M(j)esto beograd

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: sve je od 2000 godine unisteno kada je hrvatska vojska izasla sa katarine,Zalosno.   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 13 Icon_minitime17.03.16 9:26

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
http://miloradnenadovic@yahoo.com
goran9030
Podpukovnik
Podpukovnik
goran9030


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 7506
ČLAN OD: : 2015-03-20
DOB : 58
M(j)esto Đakovo

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 13 Icon_minitime17.03.16 10:14

na žalost, u takvom stanju sam i ja zatekao kasarnu kad sam zadnji puta dolazio u pulu. Sad
tužno je kada se nakon puno godina vratiš na mjesto gdje još uvijek pamtiš neka lica i "čuješ" njihove glasove, a onda naiđeš na takvu devastaciju.
u razgovoru sa poslovnim partnerima iz okolice sam doznao da se spremala prenamjena čitavog objekta u turističke svrhe. koliko se u tome odmaklo i da li se nešto napravilo nisam upoznat. ipak, kod idućeg odlaska u pulu ću svakako uzeti malo vremena da odem do "1. maja" i ako bude moguć pristup napravim nekoliko fotografija.

_________________
In medias (t)res...
Na vrh Go down
https://sked.com.hr/shop/
MUSHOKI
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2013-03-22
DOB : 64
M(j)esto beograd

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 13 Icon_minitime18.03.16 11:04

kako mi je drugar rekao ,oni kada su napustili katarinu Hrvatska vojska 2000 god ,namerno je sve ostavljeno bez ikakvog nadzora.Kako on kaze cigani i siptari su za veoma kratko vreme opeljesili sve sto je bilo za upotrebu.Cak su i stepenice odneli a da ne pricam sta nisu.Po njegovoj prici ,jedan ciganin je i poginuo kada je hteo da kablove vadi iz zemlje.Sve je to radjeno sa namerom  da bi njihovi tajkuni kupili sto jeftinije.
Sve u svemu glupost kao i sve sto nam se desilo na ovim prostorima.
Ja cu ici ovog leta u Rovinj pa cu svratiti da vidim i kasarnu.Nadam se da cu pronaci nesto sto sam sakrio u jednoj maslini te 1984,samo da i njih nisu podekli.
Na vrh Go down
http://miloradnenadovic@yahoo.com
goran9030
Podpukovnik
Podpukovnik
goran9030


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 7506
ČLAN OD: : 2015-03-20
DOB : 58
M(j)esto Đakovo

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 13 Icon_minitime18.03.16 13:25

nije devastirana samo ova kasarna. mnogo toga je uništeno širom zemlje, ali to je već neka druga tema. tu je važila ona stara: što je svačije - nije ničije. i tko god je bio dovoljno "ambiciozan" nešto je ukrao. bilo je bitno da se ukrade, a da li će biti neke koristi od toga, to već nije bilo bitno.
što se maslina tiče, to valjda nisu dirali, ali ipak za svaki slučaj ponesi mačetu jer bi se moglo desiti da u traženju pravog drveta moraš glumiti indijanu u amazoni Wink 
vegetacija je pomalo izmakla kontroli jer nitko ne održava taj prostor, osim ako se nešto nije odnedavno promjenilo.

_________________
In medias (t)res...
Na vrh Go down
https://sked.com.hr/shop/
taneski goran
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 15
ČLAN OD: : 2015-10-23
DOB : 53
M(j)esto Beograd

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 13 Icon_minitime18.03.16 16:47

Hvala za slike i posecanje na stara vremana ali je zalosno videti te rusevine
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 13 Icon_minitime10.04.16 14:16

Avionski snimak iz 1968., na mostu su dvije podmornice...

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 13 Icon_minitime13.04.16 21:44

Izlazak u grad barkasom s Monumenata 1971.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
Kapetan56
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2016-05-10

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: M@x   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 13 Icon_minitime10.05.16 0:12

Dmitar Šćekić je moj pokojni otac, bio je 56. godište. Odgovor M@x-u.. ko je bio bolji u šahu?
Na vrh Go down
Sponsored content





Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 13 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 13 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Pula - Katarina, mornarička pešadija
Na vrh 
Stranica 13/17Idi na stranicu : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Next
 Similar topics
-
» Mornaricka pesadija Trebinje 1988\89
» KATARINA I MONUMENTI - HOTELI
» VP 1159, VP 6030, Saura, Katarina, Vojna Bolnica, sve PULA 1977/1978
» PULA(07.01.1981. FIZELA), PREKOMANDA: BRIONI, PREKOMANDA: KATARINA- PETA CETA PLOVNIH SREDSTAVA, TRANSPORTER PT- ???
» PULA(07.01.1981. FIZELA), PREKOMANDA: BRIONI, PREKOMANDA: KATARINA- PETA CETA PLOVNIH SREDSTAVA, TRANSPORTER PJT-401

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR HRVATSKA-
Idi na: