FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 KATARINA I MONUMENTI - HOTELI

Go down 
4 posters
AutorPoruka
bežigrad
Gušter
Gušter



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 74
ČLAN OD: : 2012-03-10

KATARINA I MONUMENTI - HOTELI Empty
KomentarNaslov komentara: KATARINA I MONUMENTI - HOTELI   KATARINA I MONUMENTI - HOTELI Icon_minitime16.04.12 19:53

Pozdrav svima,
Pravoslavnim vjernicima želim sretan Uskrs, ne zamjerite, malo je kasno, htio sam jučer ali nisam stigao, pa eto sad sam "ušao" ovdje i čestitam..
Naime, ja nisam bio u JNA u Katarini i Monumentima ali sam (rijetko) dolazio kasnije u nju i kad je napuštena, pa kad sam vidio na što liči a na kakvom lijepom mjestu i kakvi su to bili objekti i koliko je para uloženo u sve to u vojarni, muka me hvatala kad sam vidio kako je sve devastirano, ali ništa čudno tako je sa skoro svim bivšim vojnim objektima.
Kad vidim koliki je interes vas koji ste bili u njoj, htio sam vam javiti da je VLADA RH DONIJELA ODLUKU O PRODAJI U TURISTIČKE SVRHE JOŠ PROŠLE JESENI PRED IZBORE (JACA I JAKOVČIĆ POTPISALI) A UPRAVO OVIH DANA JE OBJAVLJENO NA HTV DNEVNIKU DA SE TO I REALIZIRA, DA ĆE ONA VELIKA ZGRADA NA JUGOZAPADNOJ STRANI UZ MORE BITI HOTEL, A I SAM OTOK KATARINA NA KOJEM ĆE SE GRADITI HOTELI.  
PA ETO, KO JOŠ ŽELI DA SVE TO VIDI I SAČUVA U USPOMENI ONAKO KAKO JE NEKAD BILO, NEKA POŽURI, JOŠ OVO LJETO KO BUDE DOLAZIO U PULU DA VIDI...

Ja bih usput iskoristio priliku pa pitao nešto što možda nije uobičajeno. ali mislim da bi moglo biti korisno, pa molim ako iko išta zna o tome da napiše ovdje, bez ikakvih drugih primisli i razloga pitam ovo:
Da li ima na forumu neko ko je bio tamo (ili zna na neki drugi način) 1991, godine pred odlazak JNA, tj. da li iko zna je li vojarna Monumenti bila minirana na onoj strani tj. uz ogradu koja je dijeli od Vala Lunge i pogotovo uz onu vanjsku ogradu gore na sjevernoj strani i da ne nabrajam sve redom.. Nakon što ju je napustila HV (a HV je koristila samo objekte i onaj uži dio oko objekata) tamo se kreću mnogi ljudi civili, beru šparoge, šeću pse itd..)
Dakle ima li iko iz tadašnje JNA, od inženjeraca pioniraca ili bilo ko drugi a da zna vojnici, ml. of. oficiri.. da na bilo koji način zna da li je igdje bilo minirano, pa i ona druga vojarna istočno Vala Lunga, pa da možemo to prijaviti Centu i firmama koje se bave razminiranjem dok neko nije stradao. Unaprijed Hvala. i još jednom pozdrav svima, a ja ću u "svoju"  vojarnu za koju čujem da je više nema, izgrađeni stanovi..
Eto ako neko nešto zna ili sazna učinite dobro i humano djelo pa javite ovdje a ja znam što i kome dalje. Da ne bude zabune, ne zanimaju me imena niti išta drugo    već samo je li bilo mina i gdje i možda vrsta.
HVALA, POZDRAV.

Na vrh Go down
Mikoyan
Gušter
Gušter
Mikoyan


BROJ POSTOVA: : 44
ČLAN OD: : 2011-09-19

KATARINA I MONUMENTI - HOTELI Empty
KomentarNaslov komentara: Re: KATARINA I MONUMENTI - HOTELI   KATARINA I MONUMENTI - HOTELI Icon_minitime18.04.12 8:38

Jedini objekti koji su bili minirani su bili aerodrom i Muzil ali za Muzil nisam 100% siguran Wink
Na vrh Go down
bežigrad
Gušter
Gušter



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 74
ČLAN OD: : 2012-03-10

KATARINA I MONUMENTI - HOTELI Empty
KomentarNaslov komentara: Monumenti - Katarina 2   KATARINA I MONUMENTI - HOTELI Icon_minitime18.04.12 23:35

Hvala Mikojan na trudu i informaciji,
mada sam ja mislio "ako neko nešto zna da napiše ovdje" na ljude koji su bili u kasarni u ona gadna vremena ljeto i jesen 1991. kad je u većini kasarni vršeno miniranje, kao dodatno osiguranje,
pogotovo u onim velikima gdje nije bilo moguće sve kontrolirati stražom. Pa sam zato mislio da ti ljudi ipak najbolje znaju je li miniranje vršeno ili nije, pogotovo onaj sjeverni dio uz cestu, od stražarske kule
i spoja sa Valalungom, pa sve unutar i duž ograde kroz onaj dugački pošumljeni dio do glavnog ulaza u Monumente, te od glavnog cestovnog ulaza duž ograde dalje zapadno pored (mislim) pekare i onog visokog dimnjaka do mora. Na te dijelove mislim da su možda bili minirani. Jer OK je ti kažeš sve si prešao, al ne vjerujem da je baš neko tamo šetao duž tolike ograde po kupini i šikari, a mine i budu koji metar uz ogradu, najčešće unutar ograde,
a ono oko objekata nije ni sumnjivo. Zato sam mislio na ljude koji su tad bili tamo, inženjerci, ili na bilo koji način ljudi zaduženi za stražu, osiguranje kasarne, sigurnjaci itd. Svakako hvala svima ko nešto javi.
Znam da je aerodrom Pula bio miniran i to dobro.... poginulo je tamo ljudi od mina.....ali vidiš ko bi rekao da je bila minirana Petrovija kod Umaga a koliko sam čuo, bila je, a to je bila neka ekonomija.
A za Muzil ne znam, al bi isto bilo dobro da se neko javi ako zna. Možda je HV to razminirala, ali inače te udaljene dijelove kasarni kao što je ograda Monumenata nije baš niko pregledavao.
Pozdrav

Na vrh Go down
T-55
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 31
ČLAN OD: : 2012-01-31
M(j)esto Umag - Hrvatska

KATARINA I MONUMENTI - HOTELI Empty
KomentarNaslov komentara: Re: KATARINA I MONUMENTI - HOTELI   KATARINA I MONUMENTI - HOTELI Icon_minitime08.05.12 14:58

bežigrad (citat):
Hvala Mikojan na trudu i informaciji,
mada sam ja mislio "ako neko nešto zna da napiše ovdje" na ljude koji su bili u kasarni u ona gadna vremena ljeto i jesen 1991. kad je u većini kasarni vršeno miniranje, kao dodatno osiguranje,
pogotovo u onim velikima gdje nije bilo moguće sve kontrolirati stražom. Pa sam zato mislio da ti ljudi ipak najbolje znaju je li miniranje vršeno ili nije, pogotovo onaj sjeverni dio uz cestu, od stražarske kule
i spoja sa Valalungom, pa sve unutar i duž ograde kroz onaj dugački pošumljeni dio do glavnog ulaza u Monumente, te od glavnog cestovnog ulaza duž ograde dalje zapadno pored (mislim) pekare i onog visokog dimnjaka do mora. Na te dijelove mislim da su možda bili minirani. Jer OK je ti kažeš sve si prešao, al ne vjerujem da je baš neko tamo šetao duž tolike ograde po kupini i šikari, a mine i budu koji metar uz ogradu, najčešće unutar ograde,
a ono oko objekata nije ni sumnjivo. Zato sam mislio na ljude koji su tad bili tamo, inženjerci, ili na bilo koji način ljudi zaduženi za stražu, osiguranje kasarne, sigurnjaci itd. Svakako hvala svima ko nešto javi.
Znam da je aerodrom Pula bio miniran i to dobro.... poginulo je tamo ljudi od mina.....ali vidiš ko bi rekao da je bila minirana Petrovija kod Umaga a koliko sam čuo, bila je, a to je bila neka ekonomija.
A za Muzil ne znam, al bi isto bilo dobro da se neko javi ako zna. Možda je HV to razminirala, ali inače te udaljene dijelove kasarni kao što je ograda Monumenata nije baš niko pregledavao.
Pozdrav

Lijep pozdrav, Petrovija je bila vojna ekonomija ali su 89 dovezeni tenkovi (ako se dobro sjećam) jedna tenkovska četa, komandant je bio jedan kapetan koji je ranije sluzbovao u Ilirskoj Bistrici, i ja sam tada bio tenkista u bistrici i dobro sam poznavao tog kapetana,i ponovno smo se sreli (ja sam iz Umaga) prije napada na Sloveniju ali smo bili na različitim stranama. Spremali su se izaći na sadašnju granicu između Hrvatske i Slovenije - GP Plovanija ali smo ih blokirali. Nije bilo brobenih djelovanja a tenkovi su nakon nekog vremena ukrcani na brod i otišli za Crnu Goru.

Na vrh Go down
Jozo Trklja
Vodnik I klase
Vodnik I klase



BROJ POSTOVA: : 502
ČLAN OD: : 2013-02-27
M(j)esto Zagreb

KATARINA I MONUMENTI - HOTELI Empty
KomentarNaslov komentara: Re: KATARINA I MONUMENTI - HOTELI   KATARINA I MONUMENTI - HOTELI Icon_minitime27.03.13 15:21

Mislim da Muzil nije bio miniran
Na vrh Go down
Mikoyan
Gušter
Gušter
Mikoyan


BROJ POSTOVA: : 44
ČLAN OD: : 2011-09-19

KATARINA I MONUMENTI - HOTELI Empty
KomentarNaslov komentara: Re: KATARINA I MONUMENTI - HOTELI   KATARINA I MONUMENTI - HOTELI Icon_minitime19.04.13 22:44

Niti jedna kasarna u Puli nije bila minirana osim aerodroma Wink
Na vrh Go down
Sponsored content





KATARINA I MONUMENTI - HOTELI Empty
KomentarNaslov komentara: Re: KATARINA I MONUMENTI - HOTELI   KATARINA I MONUMENTI - HOTELI Icon_minitime

Na vrh Go down
 
KATARINA I MONUMENTI - HOTELI
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Pula - Katarina, mornarička pešadija
» Kasarna Katarina - klasa decembar/prosinac '90.
» PULA JNA KASARNA KATARINA 1987-1988
» VP 1159, VP 6030, Saura, Katarina, Vojna Bolnica, sve PULA 1977/1978
» PULA(07.01.1981. FIZELA), PREKOMANDA: BRIONI, PREKOMANDA: KATARINA- PETA CETA PLOVNIH SREDSTAVA, TRANSPORTER PT- ???

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR HRVATSKA-
Idi na: