FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.

Go down 
+29
mirko bratuš
humka83
Matrix
SveJug
Pero™
miran cvilak
Stazio
kaplar
Max Blitz
Boske
missar
nerona
warpaint
Profa
FOSIL
purger
dixi
šepa
Mateo Žižić
Kemo Specijalac
pera84
ZAGORAC
Nik
graničar šentilj
vladimir
Gringo
alexandar
jelen pivo
Vojnik Graničar
33 posters
Idi na stranicu : Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 15 ... 20  Next
AutorPoruka
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.   Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 11 Icon_minitime18.06.13 9:55

šepa (citat):

AHAHAHHAHA, mi na Špičniku nismo imali takav rov, kod rampe je bilo debelo stablo hrasta, naslonili bi se lijevim ramenom lafo u zaklonu, i viknuli "STOJ".
Smijem se jer sam ja to jednom uradio kad je komandir došao u kontrolu, ali onako natenane, nezainteresovano, pa je on samo prošao pored mene i rekao onako usput "SAV SAM PRETRNUO OD STRAHA VOJNIČE" HEHEH
 
TREŠNJA U KARAULI "CERŠAK"
 
Jedno od pravila koje je uveo komandir karaule "Ceršak" zastavnik I klase Spasković Radoje je i zaustavljanje nepoznatih osoba koje ulaze u krug karaule "Ceršak".
Pravilo je bilo da ukoliko se stražar kod karaule nađe u blizini kapije a tom prilikom u karaulu dolazi nepoznata osoba, stražar je morao da se sakrije iza starog stabla trešnje koje se nalazilo u sjeverozapadnom kutu našeg vrta.
Vireći iza stabla trešnje morao je zaustavljati tu nepoznatu osobu.
Evo nekoliko slika tog strateški važnog stabla trešnje u krugu karaule "Ceršak".
 
[You must be registered and logged in to see this image.]

 
[You must be registered and logged in to see this image.]

 
[You must be registered and logged in to see this image.]
 
Slike su skinute iz dva različita video materijala.
 
Kada sam došao u karaulu "Ceršak" 08.09.1988. godine četvrtak na toj trešnji nije bila niti jedna trešnja, također i kada sam otišao iz karaule "Ceršak" 11.05.1989. godine četvrtak na trešnji nije bila niti jedna trešnja.
Trešnja je svojim plodovima obradovala klasu prije moje kao i klasu poslije moje.
Ja nisam doživio da sa nje uberem i jedem trešnje.
 
Jednom nakon što sam na zasjednom mjestu "Rupa" pucao iz puškomitraljeza M72B1 u karauli sam donio nekoliko čahura te sam se popeo na tu trešnju i u koru stabla sam zakucao nekoliko čahura.
Na novijim slikama mislim da nigdje nisam vidio to stablo trešnje.
Vjerojatno ga je netko posjekao.
Za sve graničare koji pamte to staro stablo trešnje, za one koji su se skrivali iza njega u krugu karaule "Ceršak" a posebno one graničare koji su jeli trešnje sa tog stabla, evo jedna pjesma da ih na podsjeti na tu trešnju.
 


Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
miran cvilak
Vodnik
Vodnik



BROJ POSTOVA: : 443
ČLAN OD: : 2013-01-29
M(j)esto Šentilj

Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.   Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 11 Icon_minitime18.06.13 12:11

Verovatno se trešnja osušila zbog čahura koje si zabio u nju Smile  Smile. A ja nisam ni primetio da je više nema.
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.   Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 11 Icon_minitime18.06.13 13:05

miran cvilak (citat):

Verovatno se trešnja osušila zbog čahura koje si zabio u nju Smile Smile.
A ja nisam ni primetio da je više nema.

Tko bi zaboravio strateški važno stablo trešnje u JNA u karauli "Ceršak".
A trešnja je bila i stara tako da se ne bi iznenadio da se osušila.
Sumnjam da su joj naškodile moje čahure koje sam zakucao i njeno deblo.
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
SveJug
Kapetan I klase
Kapetan I klase
SveJug


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4341
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.   Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 11 Icon_minitime18.06.13 13:29

Vojnik Graničar (citat):
miran cvilak (citat):

Verovatno se trešnja osušila zbog čahura koje si zabio u nju Smile Smile.
A ja nisam ni primetio da je više nema.

Tko bi zaboravio strateški važno stablo trešnje u JNA u karauli "Ceršak".
A trešnja je bila i stara tako da se ne bi iznenadio da se osušila.
Sumnjam da su joj naškodile moje čahure koje sam zakucao i njeno deblo.

Iz izkustva znam da se breza presusi ako zakucas bakarne eksere! Smile
Na vrh Go down
miran cvilak
Vodnik
Vodnik



BROJ POSTOVA: : 443
ČLAN OD: : 2013-01-29
M(j)esto Šentilj

Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.   Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 11 Icon_minitime18.06.13 14:58

Vojnik Graničar (citat):
miran cvilak (citat):

Verovatno se trešnja osušila zbog čahura koje si zabio u nju Smile Smile.
A ja nisam ni primetio da je više nema.
Tko bi zaboravio strateški važno stablo trešnje u JNA u karauli "Ceršak".
A trešnja je bila i stara tako da se ne bi iznenadio da se osušila.
Sumnjam da su joj naškodile moje čahure koje sam zakucao i njeno deblo.
 
 
Graničar. ja nisam završio takve vojne škole ko Spale,pa mi zato to drvo nije bilo strateški važno i zato sam ga zaboravio.A da još stoji ja bi ti izvadio te čaure i poslao ti ih. Smile Smile

Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.   Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 11 Icon_minitime18.06.13 20:52

miran cvilak (citat):

Verovatno se trešnja osušila zbog čahura koje si zabio u nju SmileSmile.
A ja nisam ni primetio da je više nema.
 
 
Vojnik Graničar (citat):
 
Tko bi zaboravio strateški važno stablo trešnje u JNA u karauli "Ceršak".
A trešnja je bila i stara tako da se ne bi iznenadio da se osušila.
Sumnjam da su joj naškodile moje čahure koje sam zakucao i njeno deblo.
 
 
miran cvilak (citat):
 
Graničar.
Ja nisam završio takve vojne škole ko Spale, pa mi zato to drvo nije bilo strateški važno i zato sam ga zaboravio.
A da još stoji ja bi ti izvadio te čaure i poslao ti ih. SmileSmile
 
 
[You must be registered and logged in to see this image.]
 
Tko zna čiju je kuću strateški važna JNA trešnja grijala zimi u mjestu Ceršaku.
Taj bi čovjek bar iz zahvalnosti prema njoj bar zasadio neku drugu trešnju na njenom mjestu.
A toliko nam je značila da nam spasi život od mrskog neprijatelja.
Dobro je došla generacijama graničara prije mene da se najedu trešanja.
Ja nisam niti jedne dočekao.
Meni je jedino pravila hlad ispred karaule kad sunce upeče.
A što se tiče Spasković Radoja i njegove JNA škole..... he he he he he
Ma kad smo kod JNA škole i komandira karaule "Ceršak" Spasković Radoja da te pitam, dobro si me  sjetio...
Imaš li možda neku njegovu sliku u uniformi JNA da ga predstavim ljudima na F.B.P.N. JNA da vide tko je komandirao karaulom „ Ceršak“.

Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
miran cvilak
Vodnik
Vodnik



BROJ POSTOVA: : 443
ČLAN OD: : 2013-01-29
M(j)esto Šentilj

Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.   Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 11 Icon_minitime18.06.13 21:48

Nemam ,Ali ču se potruditi da je dobijem.Pitaču sina da mi je pozajmi.
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.   Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 11 Icon_minitime19.06.13 21:30

miran cvilak (citat):

Nemam.
Ali ču se potruditi da je dobijem.
Pitaču sina da mi je pozajmi.

Ako ti Dušan da sliku dobro.
Ako ti je ne da isto dobro.
Ima načina kako ću doći do nje.
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.   Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 11 Icon_minitime20.06.13 10:51

KAKO UNIŠTITI KARAULU "CERŠAK".!!!
 
[You must be registered and logged in to see this image.]
 
Krenimo od toga da se radnja događa 1988/1989 godine i da je stanje u Jugoslaviji kao u to vrijeme.
Najveća prijetnja karauli je tada bila teroristička grupa.
 
Svaki vojni objekt JNA je imao svoje slabosti.
Tako i karaula "Ceršak".
Da bi ste uništili karaulu skupa sa graničarima treba izabrati naj povoljniji trenutak.
Primjer 10.01.1989 godine utorak.
Već nekoliko dana iz karaule "Ceršak" odlazi genaracija koja je u JNA došla u siječnju - septembru 1988 godine.
Nova vojska još nije došla.
Osjeti se da u karauli nedostaje vojske.
Naj bolje doba dana za napasti karaulu je negdje od 03:00 sati - 04:00 sata ujutro.
Nema toga vojnika tko je u to vrijeme budan i oprezan.
Za napad je najbolje da sudjeluje minimalno 5 osoba.
Do karaule trebaju prići iz sjevero-zapadnog smjera na slici sam označio strelicama.
 
[You must be registered and logged in to see this image.]

 
Jer stražar je uvijek na oprezu kad netko prilazi karauli sa južne strane (gdje je ulazna kapija).
Dok sa ove strane nikada nikoga ne očekujemo da će doći osim patrola koje odlaze u patrole i zasjede i sa te strane se vračaju u karaulu.
 
Za uči u karaulu "Ceršak" a da ga stražar kod karaule ne vidi najbolje je sa zadnje strane objekta gdje je bio otvor kroz kojeg smo ubacivali ugljen u podrum karaule.
Taj otvor koji je bio u razini zemlje, bio je uvijek otvoren.
Mada se ti otvori na ovoj slici baš ne vide ja sam strelicom označio gdje je otprilike bio jedan od dva otvora kroz koje smo u karaulu ubacivali ugljen.
 
[You must be registered and logged in to see this image.]

 
Ulaskom u prostor gdje se nalazi ugljen dolazi se do prostorije gdje je kotlovnica, zatim hodnik podruma, zatim se stepenicama penje do prizemlja karaule.
Prva i najvažnije stvar je eliminacija stražara koji je ispred karaule.
 
[You must be registered and logged in to see this image.]

 
Jer je on jedini u tom trenutku naoružan i mogao bi stvoriti problem.
Izlaskom ispred karaule u mrak stražar će se zbuniti, neće mu biti jasno tko je izišao iz karaule kao ni što hoće taj tko je izišao iz karaule.
Tu je više za stražara kasno da bilo što poduzme jer se ne bi snašao u tom trenutku niti bi shvatio što se događa.
 
Zatim se treba riješiti dežurnog karaule koji se nalazi na prvom katu u sjeveroistočnom kutu karaule u prostoriji dežurane.
Na ovoj slici sam označio strelicom gdje je bila dežurana u karauli "Ceršak".

[You must be registered and logged in to see this image.]

 
Tada pokupite iz soški koje se nalaze u hodnika sve puške i municiju.
Karaula ima 5 soba.
Svaki terorista otvara vrata jedne sobe i "zarobljava" graničare u njoj.
Karaula "Ceršak" je gotova.
Možete od nje i graničara uraditi što vas je god volja.
 
[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
miran cvilak
Vodnik
Vodnik



BROJ POSTOVA: : 443
ČLAN OD: : 2013-01-29
M(j)esto Šentilj

Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.   Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 11 Icon_minitime20.06.13 10:59

Jeli Spale znao za taj tvoj plan ? Smile Smile
Na vrh Go down
šepa
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
šepa


BROJ POSTOVA: : 384
ČLAN OD: : 2012-04-27
DOB : 54
M(j)esto ZENICA

Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.   Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 11 Icon_minitime20.06.13 11:18

miran cvilak (citat):
Jeli Spale znao za taj tvoj plan ? Smile Smile
Nije mi jasno što bi se terorista zajebavao sa otvorom za ugalj, hodnicima, stepenicama i sl. kad je mogao krenuti od stražara i ući na ulazna vrata ko' "faca".
Na vrh Go down
šepa
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
šepa


BROJ POSTOVA: : 384
ČLAN OD: : 2012-04-27
DOB : 54
M(j)esto ZENICA

Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.   Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 11 Icon_minitime20.06.13 11:24

šepa (citat):
miran cvilak (citat):
Jeli Spale znao za taj tvoj plan ? SmileSmile
Nije mi jasno što bi se terorista zajebavao sa otvorom za ugalj, hodnicima, stepenicama i sl. kad je mogao krenuti od stražara i ući na ulazna vrata ko' "faca".
 
 
Ima i lakši način, pet teroristkinja u pet soba i svi bi se vi predali, kakav Ceršak i odbrana hahhahah!
 
 
[You must be registered and logged in to see this image.]
 
Jeste li vi imali ovakve na karauli Ceršak?
 
 
Ovakve predlažem za osvajanje karaule Ceršak!
 
[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.   Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 11 Icon_minitime20.06.13 11:41

miran cvilak (citat):
Jeli Spale znao za taj tvoj plan ? SmileSmile
 
 
Znao je komandir karaule Spasković Radoje da smo "šuplji" zato nam je i često dolazio u kontrolu.
Sreća što je stanje u državi (osim kosova) tada bilo dobro.
Odnijeli bi iz karaule i nas i oružje.
 
[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.   Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 11 Icon_minitime20.06.13 11:48

miran cvilak (citat):
Jeli Spale znao za taj tvoj plan ? SmileSmile

šepa (citat):

Nije mi jasno što bi se terorista zajebavao sa otvorom za ugalj, hodnicima, stepenicama i sl. kad je mogao krenuti od stražara i ući na ulazna vrata ko' "faca".

Sam izlazak terorista iz karaule pred stražara koji je ispred karaule, sigurno bi zbunio stražara vjeruj mi da bi i mene zbunilo.
Nema šanse da se snađem.
Dok bi shvatio što se događa bilo bi kasno.
Stavi sebe u tu poziciju.
Očekivao bi da je netko od tvojih iz karaule, da je neka šala, ili tako nešto.
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
alexandar
Kapetan I klase
Kapetan I klase



Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 4561
ČLAN OD: : 2011-06-23

Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.   Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 11 Icon_minitime20.06.13 22:08

Splite......fotografiju karaule posle napada terorista , si obradio kao da su vas napali Romelovi "panceri" Wink
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.   Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 11 Icon_minitime21.06.13 8:41

alexandar (citat):
Splite......fotografiju karaule posle napada terorista , si obradio kao da su vas napali Romelovi "panceri" Wink

Napad na karaulu "Ceršak" su napravili Miran i Zagorac dok sam ja bio u patroli uz granicu.
Samo Miran kaže da nije mogao napasti sa tenkom jer da sa njim ne zna upravljati i pucati.
Kaže da se bolje snalazi sa bestrzajnim topom.
Samo topa nigdje.
Prevrni, okrenu, bestrzajnom topu ni traga ni glasa, he he he he he
A Zagorac kaže da bi on to taktički.
Kaže da bi on meni prvo isključio u karauli struju i vodu.
Karaula "Ceršak" bi se predala tada za maksimalno 2-3 dana.
Bez ispaljenoga metka.
A da ja karaulu ne bi prepustio slučaju, pozovem ti ja Šepu telefonom da mi minira okolne putove.
Kaže Šepa, prijatelju dok ti ja dođem sa "Špičnika" tko živ tko mrtav, naj bolje ti je da se izvučeš iz karaule smjerom koji je predvidio komandir karaule "Ceršak" zastavnik I klase Spasković Radoje.
Onda nazovem ja NIK-a da mi on pomogne.
Kad kaže NIK, slušaj prijatelju mi smo naj bolja karaula u graničnom odsjeku Dravograd ali mi kao pripadnici graničnih jedinica ti ne sudjelujemo u ratnim operacijama, snađi se kako znaš i umiješ.
Tako ja odlučio da svoju karaulu sam uništim prije nego padne u neprijateljske ruke.
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
alexandar
Kapetan I klase
Kapetan I klase



Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 4561
ČLAN OD: : 2011-06-23

Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.   Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 11 Icon_minitime21.06.13 9:04

E jbg......pa kud ne pozva mene?!
Ja bih sa mojim bataljonom doleteo sto je pre moguce.......i zacas bi potrovali teroriste i gotova stvar!!!Very Happy
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.   Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 11 Icon_minitime21.06.13 9:24

alexandar (citat):
E jbg......pa kud ne pozva mene?!
Ja bih sa mojim bataljonom doleteo sto je pre moguce....... i zacas bi potrovali teroriste i gotova stvar!!!Very Happy
 
 
[You must be registered and logged in to see this image.]
 
Alexandar.
Nemoj sa kemijom ništa poduzimati.
Sazna li ovaj kauboj da si upotrijebio kemiju, gotov si.
Pogledaj ga kako se naoružao.
Već sam vas upozorio da on to na daljinu sa đojstikom rješava, nema više jurišššššš  i huraaaaaaa.
Zbog kemijskog oružja je sada i Bašar al-Asad u Siriji na tapetu.
Pusti neka sruše karaulu, neš ti objekta, napravit će vojska novu ako joj bude trebala.

Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Pero™
Poručnik
Poručnik
Pero™


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2042
ČLAN OD: : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.   Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 11 Icon_minitime21.06.13 9:28

Potrovali? kako? dali bi jim SDO ? Rolling Eyes

Nemoj, nije humano Laughing
Na vrh Go down
alexandar
Kapetan I klase
Kapetan I klase



Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 4561
ČLAN OD: : 2011-06-23

Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: re   Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 11 Icon_minitime21.06.13 10:14

Ma kakav SDO, kakva hemija.......IDEOLOSKI bre. Raspametili bi se za cas!!!
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3578
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.   Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 11 Icon_minitime21.06.13 11:46

Vojnik Graničar (citat):
alexandar (citat):
Splite......fotografiju karaule posle napada terorista , si obradio kao da su vas napali Romelovi "panceri" Wink
Napad na karaulu "Ceršak" su napravili Miran i Zagorac dok sam ja bio u patroli uz granicu.
Samo Miran kaže da nije mogao napasti sa tenkom jer da sa njim ne zna upravljati i pucati.
Kaže da se bolje snalazi sa bestrzajnim topom.
Samo topa nigdje.
Prevrni, okrenu, bestrzajnom topu ni traga ni glasa, he he he he he
A Zagorac kaže da bi on to taktički.
Kaže da bi on meni prvo isključio u karauli struju i vodu.
Karaula "Ceršak" bi se predala tada za maksimalno 2-3 dana.
Bez ispaljenoga metka.
A da ja karaulu ne bi prepustio slučaju, pozovem ti ja Šepu telefonom da mi minira okolne putove.
Kaže Šepa, prijatelju dok ti ja dođem sa "Špičnika" tko živ tko mrtav, naj bolje ti je da se izvučeš iz karaule smjerom koji je predvidio komandir karaule "Ceršak" zastavnik I klase Spasković Radoje.
Onda nazovem ja NIK-a da mi on pomogne.
Kad kaže NIK, slušaj prijatelju mi smo naj bolja karaula u graničnom odsjeku Dravograd ali mi kao pripadnici graničnih jedinica ti ne sudjelujemo u ratnim operacijama, snađi se kako znaš i umiješ.
Tako ja odlučio da svoju karaulu sam uništim prije nego padne u neprijateljske ruke.
 

 
Kakva struja i voda,nemam ja toliko vremena.
Samo jedan minobacač od 60mm i to je to.

Na vrh Go down
šepa
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
šepa


BROJ POSTOVA: : 384
ČLAN OD: : 2012-04-27
DOB : 54
M(j)esto ZENICA

Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.   Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 11 Icon_minitime21.06.13 12:39

ZAGORAC (citat):
Vojnik Graničar (citat):
alexandar (citat):
Splite......fotografiju karaule posle napada terorista , si obradio kao da su vas napali Romelovi "panceri" Wink
Napad na karaulu "Ceršak" su napravili Miran i Zagorac dok sam ja bio u patroli uz granicu.
Samo Miran kaže da nije mogao napasti sa tenkom jer da sa njim ne zna upravljati i pucati.
Kaže da se bolje snalazi sa bestrzajnim topom.
Samo topa nigdje.
Prevrni, okrenu, bestrzajnom topu ni traga ni glasa, he he he he he
A Zagorac kaže da bi on to taktički.
Kaže da bi on meni prvo isključio u karauli struju i vodu.
Karaula "Ceršak" bi se predala tada za maksimalno 2-3 dana.
Bez ispaljenoga metka.
A da ja karaulu ne bi prepustio slučaju, pozovem ti ja Šepu telefonom da mi minira okolne putove.
Kaže Šepa, prijatelju dok ti ja dođem sa "Špičnika" tko živ tko mrtav, naj bolje ti je da se izvučeš iz karaule smjerom koji je predvidio komandir karaule "Ceršak" zastavnik I klase Spasković Radoje.
Onda nazovem ja NIK-a da mi on pomogne.
Kad kaže NIK, slušaj prijatelju mi smo naj bolja karaula u graničnom odsjeku Dravograd ali mi kao pripadnici graničnih jedinica ti ne sudjelujemo u ratnim operacijama, snađi se kako znaš i umiješ.
Tako ja odlučio da svoju karaulu sam uništim prije nego padne u neprijateljske ruke.

Kakva struja i voda,nemam ja toliko vremena.
Samo jedan minobacač od 60mm i to je to.
 
 
Što bi rekao moj komandir karaule vodnik prve klase Suljkanović Mersim "VOJNIK JE ČUDNA BILJKA".
I drugi njegov biser, šeta po dvorištu karaule i govori "VOLIM PI&KU KO' MAJMUN BANANU"

Na vrh Go down
miran cvilak
Vodnik
Vodnik



BROJ POSTOVA: : 443
ČLAN OD: : 2013-01-29
M(j)esto Šentilj

Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.   Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 11 Icon_minitime21.06.13 13:41

Napad na karaulu "Ceršak" su napravili Miran i Zagorac dok sam ja bio u patroli uz granicu.
Samo Miran kaže da nije mogao napasti sa tenkom jer da sa njim ne zna upravljati i pucati.
Kaže da se bolje snalazi sa bestrzajnim topom.
Samo topa nigdje.
Prevrni, okrenu, bestrzajnom topu ni traga ni glasa, he he he he he
 
 
----------------------------------------------------------------------------------------------
 
 
 
Graničaru ima u tome puno istine he he he

Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.   Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 11 Icon_minitime22.06.13 9:06

Miran.
Nisam te pitao je li u mjestu Ceršak još radi pošta.
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
miran cvilak
Vodnik
Vodnik



BROJ POSTOVA: : 443
ČLAN OD: : 2013-01-29
M(j)esto Šentilj

Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.   Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 11 Icon_minitime24.06.13 10:16

Vojnik Graničar (citat):
Miran.
Nisam te pitao je li u mjestu Ceršak još radi pošta.

Radi,samo tamo više ne radi Slavka Spasković ,nego njena hčerka SmileSmile
Na vrh Go down
šepa
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
šepa


BROJ POSTOVA: : 384
ČLAN OD: : 2012-04-27
DOB : 54
M(j)esto ZENICA

Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.   Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 11 Icon_minitime24.06.13 10:50

miran cvilak (citat):
Vojnik Graničar (citat):
Miran.
Nisam te pitao je li u mjestu Ceršak još radi pošta.

Radi,samo tamo više ne radi Slavka Spasković ,nego njena hčerka SmileSmile

Kad si već pomenuo poštu, interesuje me da li ste imali mogućnost da odete na telefon. Mi smo na Špičniku imali dvije mogućnosti, naime jedan mještanin na desnom rejonu je instalirao na svoj telefon brojilo inpulsa i naplačivao je od vojnika upotrebu telefona, istina nije to bilo skupo, mislim da nije bio cilj zaraditi na nama. Takođe taj isti čovjek je ispred svoje kuće postavio stol sa dvije stolice i njegovi ukučani su kuhali kafu vojnicima.Znači kreneš u patrolu navratiš kroz njegovo dvorište, naručiš kafu, zamoliš za telefon i uđeš u prizemlje kuće kao u svoje, telefoniraš kući poslije popiješ kafu i ideš dalje.Obično je baka pripremala kafu a kad bi bila sama nije naplačivala razgovor jer nije znala računati.E sad taj tip je imao suprugu koja je "voljela" vojnike i mislim da je jedna od rijetkih u Sloveniji koja je žalila za JLA, jer je u svakoj generaciji imala par ljubavnika, i to se odigravalo na očigled supruga i njegove majke i sestre-nikad nije bilo incidenta u vezi s tim.Pozdrav A....!!!
Druga opcija za telefoniranje je bila da neko tvoj nazove milicijsku stanicu i oni bi spojili poziv na karaulu preko poljskog telefona, ali je veza bila lošija i naravno milicija je prisluškivala.Špičnik je zaista bio interesantan salutiranje
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.   Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 11 Icon_minitime24.06.13 16:46

Vojnik Graničar (citat):
Miran.
Nisam te pitao je li u mjestu Ceršak još radi pošta.
miran cvilak (citat):

Radi,samo tamo više ne radi Slavka Spasković ,nego njena kčerka SmileSmile

Znači tradicija obitelji Spasković se nastavlja.
Samo me je iznenadio Dušan.
Neće Dušan u vojsku.
Kod njega nema tradicije.
Ali i tu nikad ne reci nikad.
Čudni su puti gospodnji.
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.   Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 11 Icon_minitime24.06.13 16:54

Miran.
Kad smo kod pošte, maloprije sam čitao što je pisao član F.B.P.N. JNA "Šepa" pa je spomenuo telefonsku govornicu.
Je li još ispred pošte u Ceršaku telefonska govornica (mislim da je bila plave boje) ili su je odnijeli u staro željezo.
Ako se ne varan ona je na onoj video snimci što si mi je poslao.!!!
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.   Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 11 Icon_minitime24.06.13 17:28

šepa (citat):

Kad si već pomenuo poštu, interesuje me da li ste imali mogućnost da odete na telefon. Mi smo na Špičniku imali dvije mogućnosti, naime jedan mještanin na desnom rejonu je instalirao na svoj telefon brojilo inpulsa i naplačivao je od vojnika upotrebu telefona, istina nije to bilo skupo, mislim da nije bio cilj zaraditi na nama. Takođe taj isti čovjek je ispred svoje kuće postavio stol sa dvije stolice i njegovi ukučani su kuhali kafu vojnicima.Znači kreneš u patrolu navratiš kroz njegovo dvorište, naručiš kafu, zamoliš za telefon i uđeš u prizemlje kuće kao u svoje, telefoniraš kući poslije popiješ kafu i ideš dalje.Obično je baka pripremala kafu a kad bi bila sama nije naplačivala razgovor jer nije znala računati.E sad taj tip je imao suprugu koja je "voljela" vojnike i mislim da je jedna od rijetkih u Sloveniji koja je žalila za JLA, jer je u svakoj generaciji imala par ljubavnika, i to se odigravalo na očigled supruga i njegove majke i sestre-nikad nije bilo incidenta u vezi s tim.Pozdrav A....!!!
Druga opcija za telefoniranje je bila da neko tvoj nazove milicijsku stanicu i oni bi spojili poziv na karaulu preko poljskog telefona, ali je veza bila lošija i naravno milicija je prisluškivala.Špičnik je zaista bio interesantan salutiranje
 
 
Šepa.
Prvo evo jedan plus za telefoniranje.
Naravno da smo mogli otići u mjesto Ceršak i telefonirati kući.
Naravno ako te pusti komandir karaule ili dežurni karaule.
Telefonska govornica je bila ispred pošte.
Jedino smo morali ulaziti u poštu po kovanice.
Joj koliko ih je taj telefon progutao.
Dobivali smo ih u nekim papirnatim (crvenim) vrećicama.
Mislim da jednu imam kod sebe u dnevniku.
Kad budem imao volje skenirat ću je.
A ta pošta je bila u centru mjesta Ceršak
Evo njene lokacije.
 
[You must be registered and logged in to see this image.]
 
[You must be registered and logged in to see this link.]
 
Bila je udaljena od karaule nećeš vjerovati.... čitavih 745 metara zračne linije.
Možeš provjeriti na karti sa desne strane imaš nekakav alat i tu ti ima rubrika mjerenje razdaljine.

Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
miran cvilak
Vodnik
Vodnik



BROJ POSTOVA: : 443
ČLAN OD: : 2013-01-29
M(j)esto Šentilj

Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.   Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 11 Icon_minitime24.06.13 18:33

[You must be registered and logged in to see this image.]
 
Evo puta na karaulu iz Tvornice Ceršak Danas
 
 
[You must be registered and logged in to see this image.]
 
Kde je bila vaša klupa za odmaranje sada je to. A Čepeke nisam hteo smetati.

Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.   Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 11 Icon_minitime25.06.13 8:38

[You must be registered and logged in to see this image.]
 
Miran.
Bravo za sliku kuće Čepekovi u Ceršaku.
Tu sam označio strelicom smjer kretanja kojim bi prolazili na putu od karaule "Ceršak" prema tvornici pa dalje na istok.
Na slici se ne vidi taj betonski stol sa klupama, je li ga Čepek srušio ili se krije u onoj maloj kućici što je na sredini slike.

Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
miran cvilak
Vodnik
Vodnik



BROJ POSTOVA: : 443
ČLAN OD: : 2013-01-29
M(j)esto Šentilj

Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.   Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 11 Icon_minitime25.06.13 19:27

Telefonske govornice kao i puno toga više nema (sada imaju svi mobilne telefone) A ona klupa kod čepeka još je tamo samo je kao si pretpostavio oha mala kućica iznad nje.
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.   Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 11 Icon_minitime26.06.13 7:59

miran cvilak (citat):

Telefonske govornice kao i puno toga više nema (sada imaju svi mobilne telefone).
A ona klupa kod Čepeka još je tamo samo je kao si pretpostavio ona mala kućica iznad nje.
 
 
Ja pomislio da je Čepek namjerno uništio stol i klupe samo da mi opet ne bi palo na pamet da se odmaram na njima, he he he he.
Sjećam se da je na vratima (mislim da je to bila soba) koja je bila u prizemlju kuće, tu gdje sam označio strelicom, ima vratima na kojoj su bile (ne znam kako se to kaže na slovenskome) "grilje" ili tako nekako.
 
[You must be registered and logged in to see this image.]

 
Ustvari evo slike otprilike kako su izgledala ta vrata sobe, jedino što mi je u sjećanju ostalo je to da je boja bila tamnija od ove na slici.
 
[You must be registered and logged in to see this image.]

 
Kada bi sjedio na klupi ispred Čepekove kuće uvijek bi bacio pogled prema tim vratima sobe na kojima su te grilje bile otvorene te bi gledao hoće li se Čepek probuditi, proviriti kroz te otvorene grilje i izići vani da nas najuri jer smo ga probudili, ali nije nikada to napravio.

Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.   Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 11 Icon_minitime26.06.13 8:10

Miran.
Evo jedno pitanje za tebe.
Možeš li se sjetiti tko je 1988 godine u mjestu Ceršak slavio godišnjicu.!?
Ako ne pogodiš, onda ći tu ja pomoći.!!!
Ustavi postavit ću ti jednu sliku i bit će ti sve jasno.
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
miran cvilak
Vodnik
Vodnik



BROJ POSTOVA: : 443
ČLAN OD: : 2013-01-29
M(j)esto Šentilj

Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.   Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 11 Icon_minitime26.06.13 14:56

Vojnik Graničar (citat):
Miran.
Evo jedno pitanje za tebe.
Možeš li se sjetiti tko je 1988 godine u mjestu Ceršak slavio godišnjicu.!?
Ako ne pogodiš, onda ći tu ja pomoći.!!!
Ustavi postavit ću ti jednu sliku i bit će ti sve jasno.
 
 
Pojma nemam.

Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.   Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 11 Icon_minitime26.06.13 19:47

Vojnik Graničar (citat):
Miran.
Evo jedno pitanje za tebe.
Možeš li se sjetiti tko je 1988 godine u mjestu Ceršak slavio godišnjicu.!?
Ako ne pogodiš, onda ći tu ja pomoći.!!!
Ustavi postavit ću ti jednu sliku i bit će ti sve jasno.
 
 
miran cvilak (citat):

Pojma nemam.
 
 
[You must be registered and logged in to see this image.]
 
Miran, Miran....
Ne mogu vjerovati da to nisi znao.
100 godina "Tovarna Lepenke Ceršak 1888 - 1988".
Pa to se događa samo jednom u 100 godina.
I to baš kad sam ja bio u mjestu Ceršak.
Značku su dobili svi graničari u karauli "Ceršak" dana 22.12.1988. godine ujutro za dan JNA.
Poklon od direktora tvornice.
Ne mogu se sjetiti kako se je zvao.
Ali ako ikada bude ovo čitao, direktore pozdrav od vojnika graničara iz karaule "Ceršak", još čuvam značku koji si mi dao.
Uspomena na neka davna vremena dok sam živio i radio u mjestu Ceršak.

Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
miran cvilak
Vodnik
Vodnik



BROJ POSTOVA: : 443
ČLAN OD: : 2013-01-29
M(j)esto Šentilj

Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.   Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 11 Icon_minitime26.06.13 20:03

Graničaru te sam godine ja več bio u Šentilju,a stvarno mi je to promaklo,jednostavno sam zaboravio (stidim se toga)A direktor tada je bio PETROV FRANC,Ili KAURAN U to su se vreme događale neke promene,pa se tačno ne mogu setiti ko je bio.
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.   Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 11 Icon_minitime27.06.13 8:34

[You must be registered and logged in to see this image.]
 
Miran.
Kada smo kod "Tovarne Lepenke Ceršak" da te i ovo pitam.
Zaboravio sam gdje je točno bila u krugu tvornice ali tu je bila jedna mala prodavaonica u kojoj smo mi graničari jedino mogli kupovati sokove, kekse, sapun, pastu za zube, itd.
Da li je i ta prodavaonica zatvorena skupa sa tvornicom.

Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
miran cvilak
Vodnik
Vodnik



BROJ POSTOVA: : 443
ČLAN OD: : 2013-01-29
M(j)esto Šentilj

Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.   Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 11 Icon_minitime27.06.13 11:45

Dučan kao i sve ostalo u čeršaku zatvoreno.Selo Ceršak sada nema nijedan dučan i ljudi moraju po robu u Šentilj.To ti je EU u koju ulazite za par dana.Čestitam vama i želim puno sreće !!!!
Na vrh Go down
humka83
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik



BROJ POSTOVA: : 368
ČLAN OD: : 2013-01-09

Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.   Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 11 Icon_minitime27.06.13 14:46

hvala miran na ćestitkama, ali u nas su veća zatvoreni dućani tako da mi ulazimo u EU dabi ih ponovno otvorili Very Happy
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.   Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 11 Icon_minitime27.06.13 19:20

ZAGORAC (citat):
Ovo vidim prvi put.
 
ZAGORAC (citat):
Onu značku koja se nosila na poligonki i bluzi imam negdje doma, a ovu sa iglom stvarno nisam vidio.
 
 
[You must be registered and logged in to see this image.]
 
Evo na znanje graničnim jedinicama JNA.
Sva tri znaka koja sam imao ja i ostali graničari iz karaule "Ceršak" V.P. 5457.
Moji su i danas kod mene.
Poredao sam ih po značaju.
Zvijezdu je morao nositi svatko od graničara ma koliko je netko volio ili ne volio.
Nju sam dobio u kasarni "Tone Tomšić" u Mariboru.
Inače ako je nisi želio nositi, onda te se moglo smatrati da si državni neprijatelj broj 1, he he he he...
Streljaju te na zasjednom mjestu "Dol" i onda te samo gurnu u rijeku Muru i gotovo, he he he he he
Graničarsku značku si mogao nositi po volji.
Nju sam u kasarni "Tone Tomšić" u Mariboru dobio od komandira karaule "Ceršak" Spasković Radoja.
Ova značka sa iglom nju sam dobio od komandira karaule Spasković Radoja 22.12.1988. godine za dan JNA, ali je nikada nisam nosio.

Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.   Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 11 Icon_minitime27.06.13 23:27

miran cvilak (citat):

Dučan kao i sve ostalo u čeršaku zatvoreno.
Selo Ceršak sada nema nijedan dučan i ljudi moraju po robu u Šentilj.
To ti je EU u koju ulazite za par dana.
Čestitam vama i želim puno sreće !!!!
 
 
Miran.
Kad si spomenuo trgovinu.
Pogledao sam ovu sliku trgovine koju sam postavio pa sam na njoj vidio sa desne strane pred dnom plastične boce u kojima je voda.
To me je podsjetilo na jedno mjesto kojeg smo mi u karauli "Ceršak" zvali "Izvor".
Ono se nalazi od zasjednog mjesta "Dol" kreneš puteljkom koji vodi prema zasjednom mjestu "Rupa" i na nekih +- 100-tinjak metara uz put sa desne strane se nalazio taj izvor.
Generacije graničara prije moje su oko tog izvora napravili bali bazenčić koji je bio veličine kao 2 nogometne lopte.
I u tome „bazenčiću“ se sakupljala ta voda koja je tu izvirala.
Kada bi se bazenčić napunio vodom onda bi se voda prilijevala i tekla bi uz puteljak kojim bi mi prolazili.
Tako smo mi graničari, a i životinje iz te šume, tu pili vodu na putu za zasjedna mjesta a i na povratku u karaulu "Ceršak".
 
[You must be registered and logged in to see this image.]

 
Ta voda nije tekla nekom velikom brzinom, ona je izvirala tako slabo da bi za 1 minutu možda mogla napuniti čašu vode.
Ali je tu uvijek bilo vode i ta voda je bila hladna i bistra.
I kod toga nesretnog izvora sam jedne noći zamalo poginuo, zamalo me je iz ovakve puške ubio jedan Albanac.
 
[You must be registered and logged in to see this image.]

 
Tako ću to mjesto pamtiti do kraja života po vodi i po tome što sam preživio.

Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
miran cvilak
Vodnik
Vodnik



BROJ POSTOVA: : 443
ČLAN OD: : 2013-01-29
M(j)esto Šentilj

Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.   Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 11 Icon_minitime28.06.13 9:07

Sledeči puta kada idem na teren probat ču ti nači i uslikati to mesto tvog drugog rođenja.Ispričaj priču!!!!!
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.   Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 11 Icon_minitime28.06.13 12:46

miran cvilak (citat):

Sledeči puta kada idem na teren probat ču ti nači i uslikati to mesto tvog drugog rođenja.
Ispričaj priču!!!!!
 
 
Na upozorenje Mirana Cvilka da nisam postavio kartu područja gdje se taj izvor nalazi, zato ispravljam grešku i to radim sada.
 
[You must be registered and logged in to see this image.]
 
Izvor se nalazi od zasjednog mjesta "Dol" kad kreneš puteljkom koji vodi prema zasjednom mjestu "Rupa", te na nekih (+-) 100-tinjak metara uz put sa desne strane se nalazio taj izvor.
Jednu stvar još nisam spomenuo a to je da bi iz tog malog bazenčića u kojem bi se skupljala voda mi graničari bi ga čistili tj. iz njega bi izbacili nakupljeno lišće koje bi palo sa stabala ili bi ga vjetar ubacio u njega.
Taj bazenčić nije napravljen od betona već od zemlje i kamenja.
Uglavnom on bi trebao biti tu ukoliko ga netko nije stušio a ako ga je netko i srušio vjerojatno će se vidjeti na zemlji trag vode koja izvire uz rub puteljka.
Taj izvor je jedino mjesto na području odgovornosti karaule "Ceršak" koje je imalo ime "Izvor" a da nije bilo zasjedno mjesto niti je bilo značajno za JNA.
Jedino je bilo značajno za nas žedne graničare.
 
A događaj kada sam jedne noći skoro poginuo od moga pomoćnika Albanca ću uskoro postaviti na stranice karaule "Ceršak".

Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.   Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 11 Icon_minitime28.06.13 19:41

miran cvilak (citat):

Dučan kao i sve ostalo u čeršaku zatvoreno.
Selo Ceršak sada nema nijedan dučan i ljudi moraju po robu u Šentilj.
To ti je EU u koju ulazite za par dana.
Čestitam vama i želim puno sreće !!!!
 
 
Miran.!!!
Nije svako zlo za zlo.
Ima tu i dobrih stvari.
Nedavno si mi ovo napisao:
 
miran cvilak (citat):


[You must be registered and logged in to see this image.]

Kde ste vi patrolirali sada je put kde su nekada živeli Kelti i naziva se "put izlečenja" i ima tu nekih pozitivnih energija, a kada si tamo hodao to nisi znao.
Znači umrečeš potpuno zdrav he he he he
 
 
Tako i u mjestu Ceršak nije tragedija što više nema niti jedne trgovine u tom mjestu.
Sada neka ljudi malo šetaju "Putem izlječenja" do Šentilja u trgovinu i svima dobro.
Dobro onima što imaju trgovinu.
Dobro ovima što kupuju i kreću se "Putem izlječenja" tako će biti zdravi do kraja života isto kao i ja koji sam hodao tim ljekovitim putevima i danju i noću, he he he he he
A još kad čuju za te ljekovite putove ovi iz "Evrope" , ljudi iz Ceršaka će zarađivati velik novce samo od toga što će naplaćivat šetnje turistima iz Evropske Unuje.

Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.   Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 11 Icon_minitime29.06.13 7:34

[You must be registered and logged in to see this image.]
 
Vojnik Graničar sa karaule "Ceršak" u činu kapetana JNA.
Neka se vidi tko je komandir u karauli.

Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
miran cvilak
Vodnik
Vodnik



BROJ POSTOVA: : 443
ČLAN OD: : 2013-01-29
M(j)esto Šentilj

Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.   Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 11 Icon_minitime29.06.13 8:32

Vojnik Graničar (citat):
miran cvilak (citat):

Dučan kao i sve ostalo u čeršaku zatvoreno.
Selo Ceršak sada nema nijedan dučan i ljudi moraju po robu u Šentilj.
To ti je EU u koju ulazite za par dana.
Čestitam vama i želim puno sreće !!!!
Miran.!!!
Nije svako zlo za zlo.
Ima tu i dobrih stvari.
Nedavno si mi ovo napisao:

miran cvilak (citat):


[You must be registered and logged in to see this image.]

Kde ste vi patrolirali sada je put kde su nekada živeli Kelti i naziva se "put izlečenja" i ima tu nekih pozitivnih energija, a kada si tamo

hodao to nisi znao.


Znači umrečeš potpuno zdrav he he he he
Tako i u mjestu Ceršak nije tragedija što više nema niti jedne trgovine u tom mjestu.
Sada neka ljudi malo šetaju "Putem izlječenja" do Šentilja u trgovinu i svima dobro.
Dobro onima što imaju trgovinu.
Dobro ovima što kupuju i kreću se "Putem izlječenja" tako će biti zdravi do kraja života isto kao i ja koji sam hodao tim ljekovitim putevima i danju i noću, he he he he he
A još kad čuju za te ljekovite putove ovi iz "Evrope" , ljudi iz Ceršaka će zarađivati velik novce samo od toga što će naplaćivat šetnje turistima iz Evropske Unuje.
 
 
Kada bi ljudi u trgovinu bar išli tim putem? A ko bi danas peške kroz šumu,pa nisu oni graničari he he he.A ako pričamo o zaradi tim putem ,ona je manja nego košta u kafiču jedna kafa. SmileSmile

Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3578
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.   Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 11 Icon_minitime29.06.13 12:01

Vojnik Graničar (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Vojnik Graničar sa karaule "Ceršak" u činu kapetana JNA.
Neka se vidi tko je komandir u karauli.
 
 
 
cheers

Na vrh Go down
alexandar
Kapetan I klase
Kapetan I klase



Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 4561
ČLAN OD: : 2011-06-23

Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re   Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 11 Icon_minitime29.06.13 19:18

Ko kosi, a ko vodu nosi cheers
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.   Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 11 Icon_minitime29.06.13 20:34

alexandar (citat):

Ko kosi, a ko vodu nosi cheers
 
Kosilo se na području karaule "Špičnik" tako bar kaže Šepa.
 
šepa (citat):

A onaj manji dio koji je bio na nepristupačnom terenu jedanput dok sam ja bio na Špičniku sa tvojom majskom generacijom je pročistio tvoj drug Pašo Kurtović dobrovoljno, pošto je čovjek bio sa sela uzeo je kosu i pokosio visoku travu na stazi.
 
 
[You must be registered and logged in to see this image.]
 
Na području karaule "Ceršak" nije bilo košenja trave.
 
A vodu nismo kupovali.
Niti nam je netko nosio ili donosio.
Pili smo je u šumi kao i vukovi, na malom izvoru koji bi jedvo napunio čašu vode za 1 minutu.
 
[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Sponsored content





Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.   Karaula "Ceršak"  V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina. - Page 11 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.
Na vrh 
Stranica 11/20Idi na stranicu : Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 15 ... 20  Next
 Similar topics
-
» Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.
» Karaula "ŠPIČNIK" VP 5457, granični odsjek Maribor sept. 1988.-1989.
» Karaula 'Vipolže' VP 2146
» Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991.
» Karaula 'Sladki Vrh'

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR SLOVENIJA-
Idi na: