FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)

Go down 
+16
sarentica
Kuhar-Debar.
Prke
duci64
Dener Tihomir
brkanovac
Bojanstan
mureZE
lacoš
Mister Havana
vargas
MikiJovanovic
ercov54
Djida
dinosaurus
slavonski brod
20 posters
Idi na stranicu : Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18, 19, 20  Next
AutorPoruka
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 17 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 17 Icon_minitime17.09.15 21:04

dinosaurus (citat):
Prepozajete li ovo mesto...

[You must be registered and logged in to see this image.]
To je mjesto samo nama izviđačima poznato a posebno tebi jer ti si uvijek bio u prvim borbenim redovima tongue
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 17 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 17 Icon_minitime17.09.15 21:08

Pa to ti kažem....ja sve po nekim vukojebinama....što je naj gore još ih prepoznajem..
To ti je staza iz sela Grnčare koja je išla ka kasarni pa dalje ka gradu..a potok se slivao uz kasarnu
ispod ograde kod zgrade graničnog voda..
I ta daska je još iz našeg vremena...
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 17 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 17 Icon_minitime17.09.15 21:11

[You must be registered and logged in to see this image.]


Još jedna za brata Dinosaurusa i kolege Prizrence ako se sjećaju ovoga mjesta Very Happy Razz
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 17 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 17 Icon_minitime17.09.15 21:13

dinosaurus (citat):
Pa to ti kažem....ja sve po nekim vukojebinama....što je naj gore još ih prepoznajem..
To ti je staza iz sela Grnčare koja je išla ka kasarni pa dalje ka gradu..a potok se slivao uz kasarnu
ispod ograde kod zgrade graničnog voda..
I ta daska je još iz našeg vremena...

Brate jer sam ti ja rekao jednom izviđač uvijek izviđač oko sokolovo još uvijek odlično cheers
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 17 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 17 Icon_minitime17.09.15 21:15

slavonski brod (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]


Još jedna za brata Dinosaurusa i kolege Prizrence ako se sjećaju ovoga mjesta Very Happy Razz

Izdvojena straža u Ljubiždu... zatvor
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 17 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 17 Icon_minitime17.09.15 21:17

[You must be registered and logged in to see this image.]
Evo i pogleda na selo Ljubižda cyclops
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 17 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 17 Icon_minitime17.09.15 21:19

[You must be registered and logged in to see this image.]
Da se ne zaboravi  vojničina
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 17 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 17 Icon_minitime17.09.15 21:23

slavonski brod (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]
Evo i pogleda na selo Ljubižda cyclops
Lepa slika....slikano je sa puta Ljubižde-Grnčare..
Negde u prvom redu kuća je bio izdvojeni objekat...
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 17 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 17 Icon_minitime17.09.15 21:24

[You must be registered and logged in to see this image.]
Da se ne zaboravi vojničina vojničina vojničina vojničina :vjnc:i AUTOBUSKA STANICA   P R I Z R E N
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 17 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 17 Icon_minitime18.09.15 19:46

[You must be registered and logged in to see this image.]
 Podsjetnik za mjesta koja sam obišao za vrijeme služenja u Prizrenu Very Happy
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 17 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 17 Icon_minitime18.09.15 19:48

[You must be registered and logged in to see this image.]
Dodatak na gornji post!!
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 17 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 17 Icon_minitime18.09.15 19:54

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ovu fotografiju postavljam za kolegu Djidu da ne zaboravi što je nekada koristio kao prijevozno sredstvo cheers
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 17 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 17 Icon_minitime18.09.15 23:41

slavonski brod (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Ovu fotografiju postavljam za kolegu Djidu da ne zaboravi što je nekada koristio kao prijevozno sredstvo cheers
Hvala druže,u Prizrenu sam dužio i vozio  Tam 110 t7.
Šta bi dao da se ponovo vratim i provozam putevima ludu mašinu cheers
[You must be registered and logged in to see this image.]
Mogu da kažem da je to izuzetno vozilo po karakteristikama.Najduža vožnja mi beše do Makedonije,tačnije do vojnog poligona Krivolak.
Naježim se pri pomisli gledajući ovu sliku po kakvim smo terenima vozili,ali rekoh da je odlično vozilo po karakteristikama najsličnije pinzgaueru.
A najteže mazanje guma imalinom pre dolaska generalne inspekcije Gine u našu kasarnu  Very Happy
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 17 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 17 Icon_minitime19.09.15 11:48

Djida (citat):
slavonski brod (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Ovu fotografiju postavljam za kolegu Djidu da ne zaboravi što je nekada koristio kao prijevozno sredstvo cheers
Hvala druže,u Prizrenu sam dužio i vozio  Tam 110 t7.
Šta bi dao da se ponovo vratim i provozam putevima ludu mašinu cheers
[You must be registered and logged in to see this image.]
Mogu da kažem da je to izuzetno vozilo po karakteristikama.Najduža vožnja mi beše do Makedonije,tačnije do vojnog poligona Krivolak.
Naježim se pri pomisli gledajući ovu sliku po kakvim smo terenima vozili,ali rekoh da je odlično vozilo po karakteristikama najsličnije pinzgaueru.
A najteže mazanje guma imalinom pre dolaska generalne inspekcije Gine u našu kasarnu  Very Happy
A kako je bilo nama pri povratku s terena s BRDM-ovima naš poručnik Sretenović bio je veliki zaljubljenik u njih da su poslije svake vožnje bila uglancana kao da su stigli s tvorničke trake, a što se tiče Pinzgauera njega nisam toliko glancao jer sam s njime bio stalno u pokretu.  Smile
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 17 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 17 Icon_minitime21.09.15 22:10

[You must be registered and logged in to see this image.]   [You must be registered and logged in to see this image.]

Eeee kada ovo vidi kapetan Sale....Najzad da neko iz naše generacije
dobije značku primernog vojnika posle tolikih godina....Čestitam brate...
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 17 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 17 Icon_minitime21.09.15 22:35

[You must be registered and logged in to see this link.]
Zastavnik I klase
[You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this link.]

[You must be registered and logged in to see this image.]



Cestitke od srca za znacku !
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 17 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 17 Icon_minitime21.09.15 23:16

Prke (citat):
[You must be registered and logged in to see this link.]
Zastavnik I klase
[You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this link.]

[You must be registered and logged in to see this image.]



Cestitke od srca za znacku !
Nista manje cestitke i od moje malenkosti. i svih prijatelja sa Bituse.SRECNO cheers sunny
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 17 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 17 Icon_minitime22.09.15 15:10

Hvala dečki na čestitkama povodom dodjele značke primjerenog vojnika od strane Generala dpuric Načelnika Operativnog odjeljenja.

Pozdrav Prizrencima i generalu!!
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 17 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 17 Icon_minitime22.09.15 15:56

dinosaurus (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]   [You must be registered and logged in to see this image.]

Eeee kada ovo vidi kapetan Sale....Najzad da neko iz naše generacije
dobije značku primernog vojnika posle tolikih godina....Čestitam brate...
Hvala brate od srca znaš da sam iznenađen kad sam vidio dodjelu značke Smile
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 17 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 17 Icon_minitime22.09.15 18:12

[You must be registered and logged in to see this image.]][You must be registered and logged in to see this image.]   [You must be registered and logged in to see this image.]


Čestitam DRUŽE SLAVONSKI,baš mi je drago da još jedan iz garnizona Ramiz Sadiku nosi ovo obeležje,iskreno se radujem.
Želim ti svako dobro,pozdrav salutiranje
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 17 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 17 Icon_minitime22.09.15 20:05

Djida (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]][You must be registered and logged in to see this image.]   [You must be registered and logged in to see this image.]


Čestitam DRUŽE SLAVONSKI,baš mi je drago da još jedan iz garnizona Ramiz Sadiku nosi ovo obeležje,iskreno se radujem.
Želim ti svako dobro,pozdrav salutiranje
Hvala druže DJIDA znaš da je i meni drago ali mislim da će se još netko pridružiti. Tebi i tvojoj obitelji sve najbolje od druga PRIZRENCA cheers
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 17 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 17 Icon_minitime22.09.15 20:19

Slavonski druže,veruj mi da mi ovo nekad deluje po malo nestvarno,barem takav osećaj imam.
Ovolika energija nekolicine bivših vojnika Prizrena me čudi,iznenađuje i raduje da se sećamo nekih detalja od pre skoro tri decenije.
Uvek imam i ja taj osećaj druže da će nam se još neko pridružiti sunny sunny sunny sunny sunny sunny sunny sunny
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 17 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 17 Icon_minitime22.09.15 21:01

Djida druže Prizrenac mome bratu Dinosaurusu i meni svaki puta kad se čujemo uvijek nailaze događaji koje smo proveli zajedno s drugarima izviđačima u kasarni ili na terenu. Mogu ti reći stupili smo s dosta kolega ali pojedinci nemaju toliku volju kao mi i vjerojatno neće nikada ni pristupiti forumu ne znam iz bilo kojega razloga. Meni osobno nema dana da na poslu ili kući ne posjetim forum u iščekivanju novih kolega. Kao što si naveo skoro tri desetljeća od rastanka s kasarnom i kolegama ali pojedinci su mi uvijek ostali u srcu kao što se nadam da sam i ja njima. bounce bounce
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 17 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 17 Icon_minitime23.09.15 19:10

Drugovi prizrenci,stigla je jesen pa da se malo prisetimo jeseni u našem Prizrenu..mokre kaldrme
Na snazi je još zapovest o letnjoj uniformi,tako da nemoj neko da se zatekne u dugim gaćama na smotri Smile

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 17 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 17 Icon_minitime23.09.15 19:51

[You must be registered and logged in to see this image.]

Pogled na nezaboravnu poštu i telefoniranje što je nekada bila jedina veza s kućom i nezaboravna govornica u kasarni u sklopu paviljona s ona 2 zelena ili crvena telefona Exclamation Exclamation
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 17 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 17 Icon_minitime23.09.15 19:53

dinosaurus (citat):
Drugovi prizrenci,stigla je jesen pa da se malo prisetimo jeseni u našem Prizrenu..mokre kaldrme
Na snazi je još zapovest o letnjoj uniformi,tako da nemoj neko da se zatekne u dugim gaćama na smotri Smile

[You must be registered and logged in to see this image.]
Drugovi pripremite kišobrane koje ste zadužili po dolasku bounce bounce
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 17 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 17 Icon_minitime23.09.15 20:50

slavonski brod (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Pogled na nezaboravnu poštu i telefoniranje što je nekada bila jedina veza s kućom i nezaboravna govornica u kasarni u sklopu paviljona s ona 2 zelena ili crvena telefona Exclamation Exclamation
Gotovo sam siguran da su bili zelene boje lol!
Na vrh Go down
MikiJovanovic
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 196
ČLAN OD: : 2013-12-01
DOB : 49
M(j)esto jug srbije

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 17 Empty
KomentarNaslov komentara: ramiz sadiku   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 17 Icon_minitime23.09.15 21:15

Tako je DJida da su telefoni bili zelene boje.Pozdrav Slavonski i neka ti je sa srecom znacka PV ,to ti od srca zelim.POZDRAV PRIZRENCI
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 17 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 17 Icon_minitime23.09.15 22:51

Ne sećam se koje su boje bili telefoni,ali bilo ih je dva u potkrovlju stare zgrade...

Zna li neko za ovaj broj??...029-32 444  lok-741
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 17 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 17 Icon_minitime24.09.15 18:19

dinosaurus (citat):
Ne sećam se koje su boje bili telefoni,ali bilo ih je dva u potkrovlju stare zgrade...

Zna li neko za ovaj broj??...029-32 444  lok-741

Brate da to nije lokal 741 od naše kancelarije Very Happy.
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 17 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 17 Icon_minitime24.09.15 18:22

MikiJovanovic (citat):
Tako je DJida da su telefoni bili zelene boje.Pozdrav Slavonski i neka ti je sa srecom znacka PV ,to ti od srca zelim.POZDRAV PRIZRENCI

Hvala kolega Miki a što se tiče telefona u pravu ste bili su zelene boje " ISKRA "
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 17 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 17 Icon_minitime24.09.15 18:27

slavonski brod (citat):
dinosaurus (citat):
Ne sećam se koje su boje bili telefoni,ali bilo ih je dva u potkrovlju stare zgrade...

Zna li neko za ovaj broj??...029-32 444  lok-741

Brate da to nije lokal 741 od naše kancelarije Very Happy.

Nije brate...
Broj je od dežurnog oficira kasarne Ramiz Sadiku...Imali smo ga upisanog kada idemo kući..
Ja sam tri puta koristio ovaj broj,jer sam sva tri puta kasnio u povratku sa odsustva a bio je
red da obavestim dežurnog oficira da mi je pobegao autobus.. Smile....posle bi sve to objasnio 
i našim starešinama lično...ali u stavu MIRNO...
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 17 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 17 Icon_minitime24.09.15 19:31

[You must be registered and logged in to see this image.]

Podsjetnik za generaciju i sve pripadnike JNA!!
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 17 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 17 Icon_minitime24.09.15 19:34

dinosaurus (citat):
slavonski brod (citat):
dinosaurus (citat):
Ne sećam se koje su boje bili telefoni,ali bilo ih je dva u potkrovlju stare zgrade...

Zna li neko za ovaj broj??...029-32 444  lok-741

Brate da to nije lokal 741 od naše kancelarije Very Happy.

Nije brate...
Broj je od dežurnog oficira kasarne Ramiz Sadiku...Imali smo ga upisanog kada idemo kući..
Ja sam tri puta koristio ovaj broj,jer sam sva tri puta kasnio u povratku sa odsustva a bio je
red da obavestim dežurnog oficira da mi je pobegao autobus.. Smile....posle bi sve to objasnio 
i našim starešinama lično...ali u stavu MIRNO...
Brate sjećam se da si jednom zakasnio kad su bile loše veze prema Prizrenu.
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 17 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 17 Icon_minitime24.09.15 19:39

[You must be registered and logged in to see this image.]

Da se podsjetimo i na Vrhovnog Komandanta iako u naše vrijeme nije bio s nama!!
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 17 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 17 Icon_minitime24.09.15 20:01

[You must be registered and logged in to see this image.]
Drugarski pozdrav Prizrencima!!
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 17 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 17 Icon_minitime24.09.15 20:02

[You must be registered and logged in to see this image.]
Jedna iz davnih godina!!
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 17 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 17 Icon_minitime24.09.15 20:15

[You must be registered and logged in to see this image.]

Pogled na nezaboravni dio Prizrena!!
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 17 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 17 Icon_minitime24.09.15 20:34

slavonski brod (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Podsjetnik za generaciju i sve pripadnike JNA!

Čuvam i ja svoju,malo je izgužvana ali čitava
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 17 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 17 Icon_minitime25.09.15 18:09

dinosaurus (citat):
slavonski brod (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Podsjetnik za generaciju i sve pripadnike JNA!

Čuvam i ja svoju,malo je izgužvana ali čitava
Vjerojatno ima još kolega koji je čuvaju te povremeno pogledaju  Razz
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 17 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 17 Icon_minitime25.09.15 20:43

slavonski brod (citat):
dinosaurus (citat):
slavonski brod (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Podsjetnik za generaciju i sve pripadnike JNA!

Čuvam i ja svoju,malo je izgužvana ali čitava
Vjerojatno ima još kolega koji je čuvaju te povremeno pogledaju  Razz

Citajuci prijatelji sta vi pisete i kakve fotke postavljate pitamse,pa gde ja to sluzih JNA,jer od svega toga u moje vreme ne bese scratch .
Izgleda ukoliko bolje razmislim,ja sluzio kod kralja affraid
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 17 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 17 Icon_minitime25.09.15 21:34

ercov54 (citat):

Citajuci prijatelji sta vi pisete i kakve fotke postavljate pitamse,pa gde ja to sluzih JNA,jer od svega toga u moje vreme ne bese scratch .
Izgleda ukoliko bolje razmislim,ja sluzio kod kralja affraid

Prijatelju,ne znam kada je to uvedeno,ali mi smo dobijali ove ''pohvalnice'' nakon date zakletve..
Bilo je nešto slično i za dobijanje čina razvodnika,od komandanta garnizona..
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 17 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 17 Icon_minitime25.09.15 22:23

[You must be registered and logged in to see this image.]
Pored kasarne Ramiz Sadiku sportska hala Ramiz Sadiku.
Dobro poznat i nezaboravan pogled kao podsetnik bivšim vojnicima Prizrena.
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 17 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 17 Icon_minitime25.09.15 22:29

[You must be registered and logged in to see this image.]
Zumirajući pogled na Našu kasarnu.
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 17 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 17 Icon_minitime26.09.15 17:27

Djida (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]
Pored kasarne Ramiz Sadiku sportska hala Ramiz Sadiku.
Dobro poznat i nezaboravan pogled kao podsetnik bivšim vojnicima Prizrena.
U sportskoj hali sam bio jednom za vreme odsluženja JNA.
Za doček štafete mladosti '87 godine,kasarna je formirala jednu četu koja je prisustvovala
tom činu na Landovici kraj Prizrena...Nakon dočeka bila je održana priredba u organizaciji
grada Prizrena u toj hali.Program je trajao do jutra i provod je bio fenomenalan sobzirom  
da smo bili u vojsci već 2 meseca...
Iz izvidjačke čete poručnik Sretenović je odredio nas trojicu,ja i Marašević smo se ušikali
sa Pećkim pivom,tako da se ne sećam ko je bio treći kolega
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 17 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 17 Icon_minitime26.09.15 18:24

Djida (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]
Pored kasarne Ramiz Sadiku sportska hala Ramiz Sadiku.
Dobro poznat i nezaboravan pogled kao podsetnik bivšim vojnicima Prizrena.
Za Dan Armije održan turnir u malom nogometu imao čast biti u ekipi kasarne zajedno s još jednim kolegom iz III voda  Very Happy
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 17 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 17 Icon_minitime26.09.15 18:27

dinosaurus (citat):
Djida (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]
Pored kasarne Ramiz Sadiku sportska hala Ramiz Sadiku.
Dobro poznat i nezaboravan pogled kao podsetnik bivšim vojnicima Prizrena.
U sportskoj hali sam bio jednom za vreme odsluženja JNA.
Za doček štafete mladosti '87 godine,kasarna je formirala jednu četu koja je prisustvovala
tom činu na Landovici kraj Prizrena...Nakon dočeka bila je održana priredba u organizaciji
grada Prizrena u toj hali.Program je trajao do jutra i provod je bio fenomenalan sobzirom  
da smo bili u vojsci već 2 meseca...
Iz izvidjačke čete poručnik Sretenović je odredio nas trojicu,ja i Marašević smo se ušikali
sa Pećkim pivom,tako da se ne sećam ko je bio treći kolega
Brate sjećam se da ste bili vas dvojica iz izviđača jer sam u to vrijeme bio kući na nagradnom odsustvu i po povratku ste mi pričali da je bilo super od organizacije do popularnog Pećkog piva. cheers
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 17 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 17 Icon_minitime26.09.15 18:31

dinosaurus (citat):
ercov54 (citat):

Citajuci prijatelji sta vi pisete i kakve fotke postavljate pitamse,pa gde ja to sluzih JNA,jer od svega toga u moje vreme ne bese scratch .
Izgleda ukoliko bolje razmislim,ja sluzio kod kralja affraid

Prijatelju,ne znam kada je to uvedeno,ali mi smo dobijali ove ''pohvalnice'' nakon date zakletve..
Bilo je nešto slično i za dobijanje čina razvodnika,od komandanta garnizona..

To je uvedeno poslije smrti druga Tita  Razz tako da kolega Ercov i ti si služio u istoj vojsci salutiranje samo što ste vi imali priliku da Tito dođe u posjet  vojnik
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 17 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 17 Icon_minitime26.09.15 20:35

dinosaurus (citat):
Djida (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]
Pored kasarne Ramiz Sadiku sportska hala Ramiz Sadiku.
Dobro poznat i nezaboravan pogled kao podsetnik bivšim vojnicima Prizrena.
U sportskoj hali sam bio jednom za vreme odsluženja JNA.
Za doček štafete mladosti '87 godine,kasarna je formirala jednu četu koja je prisustvovala
tom činu na Landovici kraj Prizrena...Nakon dočeka bila je održana priredba u organizaciji
grada Prizrena u toj hali.Program je trajao do jutra i provod je bio fenomenalan sobzirom  
da smo bili u vojsci već 2 meseca...
Iz izvidjačke čete poručnik Sretenović je odredio nas trojicu,ja i Marašević smo se ušikali
sa Pećkim pivom,tako da se ne sećam ko je bio treći kolega
Meni je druže ostala hala sportova u sećanju jer smo organizovano posetili neku kulturno-zabavnu manifestaciju gde je između ostalih pevača zvezda večeri bio Dejan Petković rođeni brat glumice Zlate Petković poznatije kao Marije iz serije Otpisani,ne pamtim koji je povod bio ali znam da smo se lepo proveli.Potpuno sam smetnuo sa uma taj deo ali zahvaljujući tebi Dinosauruse i tvojim sećanjima cheers isplivaše na površinu ne znam odakle i moja vezano za halu sportova,plus imaš više nego zaslužen sunny .
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 17 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 17 Icon_minitime27.09.15 19:05

[You must be registered and logged in to see this image.]
Naša kasarna nekada i sada Basketball
Na vrh Go down
Sponsored content





Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 17 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 17 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)
Na vrh 
Stranica 17/20Idi na stranicu : Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18, 19, 20  Next
 Similar topics
-
» Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme)
» Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)
» Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)
» Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)
» Ramiz Sadiku Prizren 90/91

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR SRBIJA :: SAP KOSOVO-
Idi na: