FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)

Go down 
+16
sarentica
Kuhar-Debar.
Prke
duci64
Dener Tihomir
brkanovac
Bojanstan
mureZE
lacoš
Mister Havana
vargas
MikiJovanovic
ercov54
Djida
dinosaurus
slavonski brod
20 posters
Idi na stranicu : Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 15 ... 20  Next
AutorPoruka
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 10 Icon_minitime04.07.15 22:15

Hvala Djida,lepo je videti kako tema napreduje,ekipa je strašna,nemam reči...
Na vrh Go down
MikiJovanovic
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 196
ČLAN OD: : 2013-12-01
DOB : 49
M(j)esto jug srbije

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: ramiz sadiku   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 10 Icon_minitime04.07.15 22:47

Generale dobro ti nama doso u  nas CARSKI GRAD PRIZREN nadam se da ti je drago sto smo svakog dana sve jaci i jaci i MNOGO SMO JAKI   i jos jednom POZDRAV ZA SLOZNU EKIPU PRIZRENACA salutiranje salutiranje
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 10 Icon_minitime04.07.15 22:48

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 10 Icon_minitime04.07.15 22:54

MikiJovanovic (citat):
Generale dobro ti nama doso u  nas CARSKI GRAD PRIZREN nadam se da ti je drago sto smo svakog dana sve jaci i jaci i MNOGO SMO JAKI   i jos jednom POZDRAV ZA SLOZNU EKIPU PRIZRENACA salutiranje salutiranje

Hvala Miki,bolje Vas našao..
lepo je videti da tema svakim danom napreduje,da se pojavljuju novi
prizrenci sa svojim sećanjima na dane provedene u Prizrenu ali moram 
priznati i da se ''stara generecija'' još dobro drži...Samo napred momci..
Na vrh Go down
mureZE
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
mureZE


BROJ POSTOVA: : 375
ČLAN OD: : 2015-05-22
DOB : 53
M(j)esto zenica

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 10 Icon_minitime05.07.15 20:12

Rupovka savladana, pozdrav za Prizrence.
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 10 Icon_minitime06.07.15 19:30

[You must be registered and logged in to see this image.]

Naša nezaboravna zgrada kasarne nakon NATO bombardovanja!!
Na vrh Go down
sarentica
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 81
ČLAN OD: : 2013-12-25
DOB : 54
M(j)esto Bugojno

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 10 Icon_minitime06.07.15 20:20

Veliki plus za tebe druže Slavonski.E sad, koliko me sjećanje služi,ovo je suprotna strane zgrade ako je orjentir  velika pista.Sa ove strane je bio i ulaz za vojnike,ili kako smo mi zvali tzv.mala pista.(oficiri si u imali poseban ulaz  sa glavne piste).I danas sa ove vremenske distance od dvadeset i kusur godina sa ponosom prićam kako je nama bilo u Prizrerenu odnosno JNA.Ovaj srušeni dio je bio taćno ulaz a ja i moja ekipa iz VP 7357/2  je odmah bila smještena desno u prizemlju.Iskoristio bih priliku da još jednom pozdravim sve ljude dobre volje koji su sa mnom djelili zajednićki vojnićki kruh.
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 10 Icon_minitime06.07.15 20:35

slavonski brod (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Naša nezaboravna zgrada kasarne nakon NATO bombardovanja!!
Kakva slika!!!!
Ćesto smo marendali na stepenicama koje su vodile od parka do ove piste,
vide se i prozori našeg RR magacina,levo..podrumski prozori...

A svaka čast strelcu kao nagradu može da pojede sve iz prostorije koju je pogodio,
jer su generacije i generacije izvidjača u njoj ostavili deo sebe svakodnevno...
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 10 Icon_minitime06.07.15 20:40

dinosaurus (citat):
slavonski brod (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Naša nezaboravna zgrada kasarne nakon NATO bombardovanja!!
Kakva slika!!!!
Ćesto smo marendali na stepenicama koje su vodile od parka do ove piste,
vide se i prozori našeg RR magacina,levo..podrumski prozori...

A svaka čast strelcu kao nagradu može da pojede sve iz prostorije koju je pogodio,
jer su generacije i generacije izvidjača u njoj ostavili deo sebe svakodnevno...
brate sjećaš li se našeg Pinzgauera kojeg sam uvijek parkirao kod našeg ulaza kad bi se vratio s vožnje / nikada nije bio zaključan / cheers
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 10 Icon_minitime06.07.15 20:43

sarentica (citat):
Veliki plus za tebe druže Slavonski.E sad, koliko me sjećanje služi,ovo je suprotna strane zgrade ako je orjentir  velika pista.Sa ove strane je bio i ulaz za vojnike,ili kako smo mi zvali tzv.mala pista.(oficiri si u imali poseban ulaz  sa glavne piste).I danas sa ove vremenske distance od dvadeset i kusur godina sa ponosom prićam kako je nama bilo u Prizrerenu odnosno JNA.Ovaj srušeni dio je bio taćno ulaz a ja i moja ekipa iz VP 7357/2  je odmah bila smještena desno u prizemlju.Iskoristio bih priliku da još jednom pozdravim sve ljude dobre volje koji su sa mnom djelili zajednićki vojnićki kruh.
 Hvala kolega sjećanje te još dobro služi mi smo generacija koja je ponosna na našu kasarnu i na vojničko druženje koje smo proveli s svojim nezaboravnim kolegama i starješinama.
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 10 Icon_minitime06.07.15 20:48

Brate još uvijek me služi oko izviđačko i nezaboravno druženje u Prizrenu!!
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 10 Icon_minitime06.07.15 20:51

Brate moj Slavonski,pregledao sam FB bivšeg pripadnika 549. IZ '99 godine,
pored fotografije našeg vodnika Save Erdeljana,koji je poginuo na Paštriku,
pronašao sam i sliku naših kolega izvidjača,izvidjačke grupe su izvršavale te 
zadatke za koje smo mi obučavani,prebacivani su preko u zagranično područje 
albanije i pravac Kuks,baš onako kako je i nama bilo rečeno da nam je to glavna
namena..Sada vidim da smo zaista bili ozbiljna jedinica...
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 10 Icon_minitime06.07.15 21:02

Brate vidiš pronalazimo i sklapamo prijateljstva na FB s kolegama koji su služili u našem Prizrenu poslije nas a tragična sudbina prvo pogodila našeg poručnika Sretenovića da bi potom i nesretne 1999 godine nastradao naš vodnik Erdeljan na Paštriku.
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 10 Icon_minitime06.07.15 21:50

Jao Slavonski koja fotka,sa ove zadnje strane kako je izgledala zgrada već sam zaboravio,ali sad su proradila sećanja.Nekoliko puta sam iz magacina u Đinovcima vozio nešto kamionom,šta pitam se i dan danas.Do nekog magacina tu sa zadnje strane zgrade,parkirao bi kamion i pravac da nastavim spavanje u mom paviljonu.
Iako je mučna slika razrušene zgrade,dao sam plus ti plus druže jer osvežava memoriju.
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 10 Icon_minitime06.07.15 23:29

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 10 Icon_minitime06.07.15 23:30

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 10 Icon_minitime07.07.15 18:12

Djida (citat):
Jao Slavonski koja fotka,sa ove zadnje strane kako je izgledala zgrada već sam zaboravio,ali sad su proradila sećanja.Nekoliko puta sam iz magacina u Đinovcima vozio nešto kamionom,šta pitam se i dan danas.Do nekog magacina tu sa zadnje strane zgrade,parkirao bi kamion i pravac da nastavim spavanje u mom paviljonu.
Iako je mučna slika razrušene zgrade,dao sam plus ti plus druže jer osvežava memoriju.

Kolega Djida mogu ti reći kad sam vidio sliku na profilu od FB prijatelja da sam se naježio a tebi hvala na pohvali na mojoj objavi. Bio sam par puta u našim magacinima jer pred sam kraj služenja vojnog roka s kapetanom Janoš Sunjog sam dovezao pištolje Schorpione kojima su trebali biti zaduženi izviđači.
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 10 Icon_minitime07.07.15 18:13

dinosaurus (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]
Brate koja slika i kakav pogled na naš Prizren cheers
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 10 Icon_minitime07.07.15 20:30

Kolege Prizrenci a što danas ugrijalo ne pamtim takve vrućine da su bile u Prizrenu,danas kod mene +38 stupnjeva u jednom trenutku.
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 10 Icon_minitime07.07.15 22:11

slavonski brod (citat):
Djida (citat):
Jao Slavonski koja fotka,sa ove zadnje strane kako je izgledala zgrada već sam zaboravio,ali sad su proradila sećanja.Nekoliko puta sam iz magacina u Đinovcima vozio nešto kamionom,šta pitam se i dan danas.Do nekog magacina tu sa zadnje strane zgrade,parkirao bi kamion i pravac da nastavim spavanje u mom paviljonu.
Iako je mučna slika razrušene zgrade,dao sam plus ti plus druže jer osvežava memoriju.

Kolega Djida mogu ti reći kad sam vidio sliku na profilu od FB prijatelja da sam se naježio a tebi hvala na pohvali na mojoj objavi. Bio sam par puta u našim magacinima jer pred sam kraj služenja vojnog roka s kapetanom Janoš Sunjog sam dovezao pištolje Schorpione kojima su trebali biti zaduženi izviđači.
Još sam pod utiskom slike drzuže Slavonski,i danas još jedan plus za divnu sliku Naše kasarne.
Kada ste ti i DINOSAURUS ovde ne brinem ja,stari ste vukovi vi Exclamation
Koliko značite niste svesni,pozdravljam vas drugari salutiranje
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 10 Icon_minitime07.07.15 23:16

[You must be registered and logged in to see this image.]
Za sve Prizrence....... Autobuska stanica Prizren sunny
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 10 Icon_minitime08.07.15 18:34

Djida (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]
Za sve Prizrence....... Autobuska stanica Prizren sunny
Kolega Djida s autobusnim kolodvorom vratio si me u dane kad sam zadnji put bio u Prizrenu 13.01.1988. godine drunken
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 10 Icon_minitime08.07.15 18:40

Djida (citat):
slavonski brod (citat):
Djida (citat):
Jao Slavonski koja fotka,sa ove zadnje strane kako je izgledala zgrada već sam zaboravio,ali sad su proradila sećanja.Nekoliko puta sam iz magacina u Đinovcima vozio nešto kamionom,šta pitam se i dan danas.Do nekog magacina tu sa zadnje strane zgrade,parkirao bi kamion i pravac da nastavim spavanje u mom paviljonu.
Iako je mučna slika razrušene zgrade,dao sam plus ti plus druže jer osvežava memoriju.

Kolega Djida mogu ti reći kad sam vidio sliku na profilu od FB prijatelja da sam se naježio a tebi hvala na pohvali na mojoj objavi. Bio sam par puta u našim magacinima jer pred sam kraj služenja vojnog roka s kapetanom Janoš Sunjog sam dovezao pištolje Schorpione kojima su trebali biti zaduženi izviđači.
Još sam pod utiskom slike drzuže Slavonski,i danas još jedan plus za divnu sliku Naše kasarne.
Kada ste ti i DINOSAURUS ovde ne brinem ja,stari ste vukovi vi Exclamation
Koliko značite niste svesni,pozdravljam vas drugari salutiranje
Kolega velika ti hvala na komentar i ti spadaš u generaciju starih vukova iako si mlađa generacija od brata Dinosaurusa i mene.
Svi mi na našem forumu kolega smo vukovi s ili ispod Paštrika.
Pukovnički pozdrav svima od mene salutiranje
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 10 Icon_minitime08.07.15 22:04

slavonski brod (citat):
Kolega Djida s autobusnim kolodvorom vratio si me u dane kad sam zadnji put bio u Prizrenu 13.01.1988. godine drunken
Ja sam iz Kičeva u Prizren stigao vozom 8.novembra 1988,a sa autobuske stanice otišao kući 15.septembra 1989.
Kasnije sam putovao u Prizren službeno 1994. u maju i mogu ti reći da sam bio po malo zbunjen ulazeći u grad iz pravca Suve Reke,pogledao sam ka kasarni a ono neki novi paviljoni,slični kao pešadijski u naše vreme.
To je bio moj poslednji susret sa Prizrenom i Našom kasarnom.Susrećem se povremeno nekim Prizrencima i mogu ti reći da se prijatno osećam u njihovom društvu,par puta sam bio u društvu sa nekim oficirima koji su nekada službovali u kasarni Ramiz Sadiku.
Pozdrav salutiranje
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 10 Icon_minitime09.07.15 17:56

Djida (citat):
slavonski brod (citat):
Kolega Djida s autobusnim kolodvorom vratio si me u dane kad sam zadnji put bio u Prizrenu 13.01.1988. godine drunken
Ja sam iz Kičeva u Prizren stigao vozom 8.novembra 1988,a sa autobuske stanice otišao kući 15.septembra 1989.
Kasnije sam putovao u Prizren službeno 1994. u maju i mogu ti reći da sam bio po malo zbunjen ulazeći u grad iz pravca Suve Reke,pogledao sam ka kasarni a ono neki novi paviljoni,slični kao pešadijski u naše vreme.
To je bio moj poslednji susret sa Prizrenom i Našom kasarnom.Susrećem se povremeno nekim Prizrencima i mogu ti reći da se prijatno osećam u njihovom društvu,par puta sam bio u društvu sa nekim oficirima koji su nekada službovali u kasarni Ramiz Sadiku.
Pozdrav salutiranje
Kolega Djida u moje vrijeme od paviljona bila je zgrada kod piste, zgrada graničara, komanda garnizona, kuhinja, kantina, vojnički klub i hangari gdje su se držala vozila te one zgrade oko KPS-a. Nikakvih paviljona što navodiš sličnih pješadijskim nije bilo to se vjerojatno gradilo poslije brata Dinosaurusa i mene. Stupio sam u kontakt s jednim kapetanom preko FB koji su stigao u Prizren 1989 godine koji sada ima čin generala i rado se sjeća provedenih dana u Prizrenu a možda ga se i ti sjećaš imenom Stojan. Mislim da nije zgodno da navodim prezime i sada živi i službuje u Beogradu.
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 10 Icon_minitime09.07.15 18:17

slavonski brod (citat):
Kolega Djida u moje vrijeme od paviljona bila je zgrada kod piste, zgrada graničara, komanda garnizona, kuhinja, kantina, vojnički klub i hangari gdje su se držala vozila te one zgrade oko KPS-a. Nikakvih paviljona što navodiš sličnih pješadijskim nije bilo to se vjerojatno gradilo poslije brata Dinosaurusa i mene. Stupio sam u kontakt s jednim kapetanom preko FB koji su stigao u Prizren 1989 godine koji sada ima čin generala i rado se sjeća provedenih dana u Prizrenu a možda ga se i ti sjećaš imenom Stojan. Mislim da nije zgodno da navodim prezime i sada živi i službuje u Beogradu.

Tačno nabrojano,i još objekat koji je bio desno od prijavnice,nešto u vezi protiv požarne zaštite..
Medjutim,možda si zaboravio a možda je i izgradnja počela posle tvog skidanja brate,ali bilo
je možda dve nove zgrade završeno ili pri kraju u martu kada sam ja napustio Prizren..
Ne znam tačno lokaciju,koliko se sećam negde ispod kuhinje i koliko sam uspeo pročitati
ovde negde,i naši su odmah prešli u te paviljone...možda su zato i celu našu klasu pustili 11 marta..
a u knjižici mi je upisano da se otpuštam ranije iz JNA zbog 4.dana nagradnog koje nisam iskoristio...
za šta sam ja mogao dobiti nagradno?????ipak hvala im,to mi je jedina verifikovana nagrada,crno na belo....
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 10 Icon_minitime09.07.15 18:24

Djida (citat):
Još sam pod utiskom slike drzuže Slavonski,i danas još jedan plus za divnu sliku Naše kasarne.
Kada ste ti i DINOSAURUS ovde ne brinem ja,stari ste vukovi vi Exclamation
Koliko značite niste svesni,pozdravljam vas drugari salutiranje

Hvala Djida na pohvali...ipak ti si komandant ovog garnizona,kao nekada pukovnik Ojdanić...
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 10 Icon_minitime09.07.15 18:46

Jedna slika za kolegu MUREZE,verovatno pće prepoznati...Gornji Krstac...

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 10 Icon_minitime09.07.15 18:51

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 10 Icon_minitime09.07.15 18:52

dinosaurus (citat):
slavonski brod (citat):
Kolega Djida u moje vrijeme od paviljona bila je zgrada kod piste, zgrada graničara, komanda garnizona, kuhinja, kantina, vojnički klub i hangari gdje su se držala vozila te one zgrade oko KPS-a. Nikakvih paviljona što navodiš sličnih pješadijskim nije bilo to se vjerojatno gradilo poslije brata Dinosaurusa i mene. Stupio sam u kontakt s jednim kapetanom preko FB koji su stigao u Prizren 1989 godine koji sada ima čin generala i rado se sjeća provedenih dana u Prizrenu a možda ga se i ti sjećaš imenom Stojan. Mislim da nije zgodno da navodim prezime i sada živi i službuje u Beogradu.

Tačno nabrojano,i još objekat koji je bio desno od prijavnice,nešto u vezi protiv požarne zaštite..
Medjutim,možda si zaboravio a možda je i izgradnja počela posle tvog skidanja brate,ali bilo
je možda dve nove zgrade završeno ili pri kraju u martu kada sam ja napustio Prizren..
Ne znam tačno lokaciju,koliko se sećam negde ispod kuhinje i koliko sam uspeo pročitati
ovde negde,i naši su odmah prešli u te paviljone...možda su zato i celu našu klasu pustili 11 marta..
a u knjižici mi je upisano da se otpuštam ranije iz JNA zbog 4.dana nagradnog koje nisam iskoristio...
za šta sam ja mogao dobiti nagradno?????ipak hvala im,to mi je jedina verifikovana nagrada,crno na belo....
Brate hvala na ispravku zaboravio sam prijavnicu i PP gdje su se nalazili ali i radionicu za popravak vozila, što se tiče novih objekata sigurno su krenuli u izgradnju poslije mene jer te godine bila je blaga zima tako da se moglo raditi.
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 10 Icon_minitime09.07.15 18:53

Orčuša...

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 10 Icon_minitime09.07.15 18:54

Orčuša...

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 10 Icon_minitime09.07.15 18:59

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 10 Icon_minitime09.07.15 19:00

MUREZE evo je još jedna...

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 10 Icon_minitime09.07.15 19:02

[You must be registered and logged in to see this image.]

Karaula Gorožup koji je se sjećaju poslije NATO bombardiranja.
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 10 Icon_minitime09.07.15 19:16

Taj NATO šljam mi poruši sve gde sam bio,šta je tim budalama,grade li oni nešto???
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 10 Icon_minitime09.07.15 19:25

dinosaurus (citat):
Taj NATO šljam mi poruši sve gde sam bio,šta je tim budalama,grade li oni nešto???

Ova ti je brate odlična imaš podršku rušili sve gdje smo mi provodili dane naše mladosti, ali ne mogu da poruše naše osjećaje i drugarstva!
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 10 Icon_minitime09.07.15 19:28

dinosaurus (citat):
Orčuša...

[You must be registered and logged in to see this image.]
 Brate stalno te nešto vuče prema Orčuši izgleda da ti ostalo u sjećanju proslava rođendana na karauli gdje smo bili na terenu Very Happy Razz
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 10 Icon_minitime09.07.15 19:33

slavonski brod (citat):
 Brate stalno te nešto vuče prema Orčuši izgleda da ti ostalo u sjećanju proslava rođendana na karauli gdje smo bili na terenu Very Happy Razz

Da znaš da si u pravu,na Orčuši sam napunio 19 godina brate,lepo je bilo kad vratim film i setim se svih naših drugara
uhvati me neka nostalgija za tim vremenom,kada smo bili klinci
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 10 Icon_minitime09.07.15 20:15

dinosaurus (citat):
Djida (citat):
Još sam pod utiskom slike drzuže Slavonski,i danas još jedan plus za divnu sliku Naše kasarne.
Kada ste ti i DINOSAURUS ovde ne brinem ja,stari ste vukovi vi Exclamation
Koliko značite niste svesni,pozdravljam vas drugari salutiranje

Hvala Djida na pohvali...ipak ti si komandant ovog garnizona,kao nekada pukovnik Ojdanić...
Zahvaljujem se Dinosauruse,mada isčekujem da nam se onako javno imenom i prezimenom priključi neko od bivših starešina.
Bilo bi lepo,a verujem da neki od njih sve ovo čitaju i sa pažnjom prate naše prepiske.
Slavonski je pomenuo jednog starešinu,znam o kome je reč i molba za tebe da ga uputiš da pogleda ove naše pisanije i fotografije.
Reći ću samo da mislim da je bio u pešadijskom bataljonu  88. i 89. godine.
Živeli drugovi vojnici Prizrena lol!
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 10 Icon_minitime09.07.15 20:19

[You must be registered and logged in to see this image.]
Evo brate slike s prvog terena na Orčuši a možda je i slikana na tvoj rođendan!!
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 10 Icon_minitime09.07.15 20:24

Djida (citat):
dinosaurus (citat):
Djida (citat):
Još sam pod utiskom slike drzuže Slavonski,i danas još jedan plus za divnu sliku Naše kasarne.
Kada ste ti i DINOSAURUS ovde ne brinem ja,stari ste vukovi vi Exclamation
Koliko značite niste svesni,pozdravljam vas drugari salutiranje

Hvala Djida na pohvali...ipak ti si komandant ovog garnizona,kao nekada pukovnik Ojdanić...
Zahvaljujem se Dinosauruse,mada isčekujem da nam se onako javno imenom i prezimenom priključi neko od bivših starešina.
Bilo bi lepo,a verujem da neki od njih sve ovo čitaju i sa pažnjom prate naše prepiske.
Slavonski je pomenuo jednog starešinu,znam o kome je reč i molba za tebe da ga uputiš da pogleda ove naše pisanije i fotografije.
Reći ću samo da mislim da je bio u pešadijskom bataljonu  88. i 89. godine.
Živeli drugovi vojnici Prizrena lol!
Slavonski je sve pregledao ali ipak sam i ja dogurao do dosta velikog čina pa ne bi bilo fer od mene da napišem prezime kolege koji je još uvijek aktivni član vojske, bez obzira što sam navodio starješine koji su bili u naše vrijeme.
Pozdrav salutiranje
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 10 Icon_minitime09.07.15 20:37

slavonski brod (citat):
Djida (citat):
dinosaurus (citat):
Djida (citat):
Još sam pod utiskom slike drzuže Slavonski,i danas još jedan plus za divnu sliku Naše kasarne.
Kada ste ti i DINOSAURUS ovde ne brinem ja,stari ste vukovi vi Exclamation
Koliko značite niste svesni,pozdravljam vas drugari salutiranje

Hvala Djida na pohvali...ipak ti si komandant ovog garnizona,kao nekada pukovnik Ojdanić...
Zahvaljujem se Dinosauruse,mada isčekujem da nam se onako javno imenom i prezimenom priključi neko od bivših starešina.
Bilo bi lepo,a verujem da neki od njih sve ovo čitaju i sa pažnjom prate naše prepiske.
Slavonski je pomenuo jednog starešinu,znam o kome je reč i molba za tebe da ga uputiš da pogleda ove naše pisanije i fotografije.
Reći ću samo da mislim da je bio u pešadijskom bataljonu  88. i 89. godine.
Živeli drugovi vojnici Prizrena lol!
Slavonski je sve pregledao ali ipak sam i ja dogurao do dosta velikog čina pa ne bi bilo fer od mene da napišem prezime kolege koji je još uvijek aktivni član vojske, bez obzira što sam navodio starješine koji su bili u naše vrijeme.
Pozdrav salutiranje
Ma u redu je Slavonski druže,taman posla,nije fer da pišemo prezime.
Slažem se u potpunosti Exclamation
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 10 Icon_minitime09.07.15 20:46

Djida (citat):
slavonski brod (citat):
Djida (citat):
dinosaurus (citat):
Djida (citat):
Još sam pod utiskom slike drzuže Slavonski,i danas još jedan plus za divnu sliku Naše kasarne.
Kada ste ti i DINOSAURUS ovde ne brinem ja,stari ste vukovi vi Exclamation
Koliko značite niste svesni,pozdravljam vas drugari salutiranje

Hvala Djida na pohvali...ipak ti si komandant ovog garnizona,kao nekada pukovnik Ojdanić...
Zahvaljujem se Dinosauruse,mada isčekujem da nam se onako javno imenom i prezimenom priključi neko od bivših starešina.
Bilo bi lepo,a verujem da neki od njih sve ovo čitaju i sa pažnjom prate naše prepiske.
Slavonski je pomenuo jednog starešinu,znam o kome je reč i molba za tebe da ga uputiš da pogleda ove naše pisanije i fotografije.
Reći ću samo da mislim da je bio u pešadijskom bataljonu  88. i 89. godine.
Živeli drugovi vojnici Prizrena lol!
Slavonski je sve pregledao ali ipak sam i ja dogurao do dosta velikog čina pa ne bi bilo fer od mene da napišem prezime kolege koji je još uvijek aktivni član vojske, bez obzira što sam navodio starješine koji su bili u naše vrijeme.
Pozdrav salutiranje
Ma u redu je Slavonski druže,taman posla,nije fer da pišemo prezime.
Slažem se u potpunosti Exclamation
Nemoj da se ljutiš/ selo gori a baba se češlja / ako kolega da suglasnost slijedi objava bounce
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 10 Icon_minitime09.07.15 21:05

slavonski brod (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]
Evo brate slike s prvog terena na Orčuši a možda je i slikana na tvoj rođendan!!
Pa može biti....stigli smo 10.Juna...
Pamtim sva imena momaka koji smo na slici...
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 10 Icon_minitime09.07.15 21:16

dinosaurus (citat):
slavonski brod (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]
Evo brate slike s prvog terena na Orčuši a možda je i slikana na tvoj rođendan!!
Pa može biti....stigli smo 10.Juna...
Pamtim sva imena momaka koji smo na slici...
Nezaboravne kolege 549. izviđačke čete kao da je jučer brate cheers  a tolike godine prošle Very Happy
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 10 Icon_minitime09.07.15 21:25

Djida (citat):
dinosaurus (citat):
Djida (citat):
Još sam pod utiskom slike drzuže Slavonski,i danas još jedan plus za divnu sliku Naše kasarne.
Kada ste ti i DINOSAURUS ovde ne brinem ja,stari ste vukovi vi Exclamation
Koliko značite niste svesni,pozdravljam vas drugari salutiranje

Hvala Djida na pohvali...ipak ti si komandant ovog garnizona,kao nekada pukovnik Ojdanić...
Zahvaljujem se Dinosauruse,mada isčekujem da nam se onako javno imenom i prezimenom priključi neko od bivših starešina.
Bilo bi lepo,a verujem da neki od njih sve ovo čitaju i sa pažnjom prate naše prepiske.
Slavonski je pomenuo jednog starešinu,znam o kome je reč i molba za tebe da ga uputiš da pogleda ove naše pisanije i fotografije.
Reći ću samo da mislim da je bio u pešadijskom bataljonu  88. i 89. godine.
Živeli drugovi vojnici Prizrena lol!

Burazer Slavonski je stručnjak za ovu tehnologiju,na forumu nema boljeg...mnoge naše drugare je pronašao.

P.S.
Ako iko uspostavi kontakt sa vanzemaljcima,biće to moj brat Slavonski... Very Happy Very Happy
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 10 Icon_minitime10.07.15 17:58

Brate moj,ima li kakvog napretka u vezi pronalaženja Avdić Fikreta?
Veoma mi je stalo da ga pronadjemo,bio mi je kao brat,koliko smo samo vremena 
provodili zajedno,skoro da nema dana a da mi on ne padne na pamet...Kada bi 
barem saznao da je živ i zdrav posle svih ovih usranih vremena


[You must be registered and logged in to see this image.]
Fikret,desno gornji red,Sloba pa ja...Sećam se ove slike kao da je juče bilo,
Krsto mi je stavio dva prsta na rame,zezao me da ću biti desetar...vidi se i naša oprema..
Desetar Mladen je našu IG vodio na reon,išao je ispred nas kroz tu vukojebinu...uvežbavali
smo to kretanje izvidjačke grupe,u jednom trenutku je povikao,,masku stavi,,i izvukao patron 
suzavca...još pamtim kako smo se u trenutku razbežali,bežali smo koliko nas noge nose,
neki su jednom rukom pridržavali šlem na glavi,drugima je padao sa glave jer su rukama 
krčili put kroz taj gustiš....Desetar se u trenutku zbunio,nije očekivao takvu reakciju ali je
u deliću sekunde sa patronom u ruci krenuo da nas juri,kakva je jurnjava nastala samo,još 
je ludak urlikao kao indijanci...
Jbg sutradan smo to morali ponoviti,ali sa poručnikom Sretenovićem,na mestu gde se nije 
moglo bežati,aktivirao je suzavac i svi smo morali proći...
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 10 Icon_minitime10.07.15 18:49

I ovo je slikano na Orčuši,takodje jedno uvežbavanje prebacivanja izvidjačke grupe
preko granice...Moram reći da je desetar Mladen posedovao znanje za komandira IG.
Ozbiljno je shvatao to zaduženje,i sećam se u više navrata tokom tih višednevnih 
kretanja,da je tačno znao kako stići na zadate kote,gde prenoćiti,kako urediti
sklonište...za razliku od njega,kada sam ga nasledio na tom mestu ja pojma nisam
imao...dzabe su me poslali u Zaječar na kurs...

[You must be registered and logged in to see this image.]

Voleo bi da se Kotarac priključi forumu,on mi je bio vezista u IG,čuli smo se i pamti
dosta stvari..
Ovo kod mene u dzepu je topografska karta,ali više mi je tada trebala autobuska
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 10 Icon_minitime10.07.15 21:13

Dinosauruse evo za tebe i tvog brata Slavonskog jedan snimak sa karaule Orčuša.
[You must be registered and logged in to see this link.]
Na vrh Go down
Sponsored content





Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 10 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)
Na vrh 
Stranica 10/20Idi na stranicu : Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 15 ... 20  Next
 Similar topics
-
» Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme)
» Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)
» Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)
» Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)
» Ramiz Sadiku Prizren 90/91

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR SRBIJA :: SAP KOSOVO-
Idi na: