FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)

Go down 
+16
sarentica
Kuhar-Debar.
Prke
duci64
Dener Tihomir
brkanovac
Bojanstan
mureZE
lacoš
Mister Havana
vargas
MikiJovanovic
ercov54
Djida
dinosaurus
slavonski brod
20 posters
Idi na stranicu : Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19, 20  Next
AutorPoruka
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 18 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 18 Icon_minitime27.09.15 19:28

Djida (citat):


Meni je druže ostala hala sportova u sećanju jer smo organizovano posetili neku kulturno-zabavnu manifestaciju gde je između ostalih pevača zvezda večeri bio Dejan Petković rođeni brat glumice Zlate Petković poznatije kao Marije iz serije Otpisani,ne pamtim koji je povod bio ali znam da smo se lepo proveli.Potpuno sam smetnuo sa uma taj deo ali zahvaljujući tebi Dinosauruse i tvojim sećanjima cheers isplivaše na površinu ne znam odakle i moja vezano za halu sportova,plus imaš više nego zaslužen sunny .

Djida,puno je vremena prošlo,sećanja blede...ali eto,imatrenutaka koji nam vrate sećanja..
Ja se redovno čujem sa bratom Slavonskim i puno stvari sam se uz njega prisetio..
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 18 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 18 Icon_minitime28.09.15 18:30

dinosaurus (citat):
Djida (citat):


Meni je druže ostala hala sportova u sećanju jer smo organizovano posetili neku kulturno-zabavnu manifestaciju gde je između ostalih pevača zvezda večeri bio Dejan Petković rođeni brat glumice Zlate Petković poznatije kao Marije iz serije Otpisani,ne pamtim koji je povod bio ali znam da smo se lepo proveli.Potpuno sam smetnuo sa uma taj deo ali zahvaljujući tebi Dinosauruse i tvojim sećanjima cheers isplivaše na površinu ne znam odakle i moja vezano za halu sportova,plus imaš više nego zaslužen sunny .

Djida,puno je vremena prošlo,sećanja blede...ali eto,imatrenutaka koji nam vrate sećanja..
Ja se redovno čujem sa bratom Slavonskim i puno stvari sam se uz njega prisetio..

Djida nadam se da će se netko i od tvojih kolega klasića pojaviti, pa kad onda raspalite po sjećanjima gdje će nam onda biti kraj.
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 18 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 18 Icon_minitime28.09.15 21:27

slavonski brod (citat):
dinosaurus (citat):
Djida (citat):


Meni je druže ostala hala sportova u sećanju jer smo organizovano posetili neku kulturno-zabavnu manifestaciju gde je između ostalih pevača zvezda večeri bio Dejan Petković rođeni brat glumice Zlate Petković poznatije kao Marije iz serije Otpisani,ne pamtim koji je povod bio ali znam da smo se lepo proveli.Potpuno sam smetnuo sa uma taj deo ali zahvaljujući tebi Dinosauruse i tvojim sećanjima cheers isplivaše na površinu ne znam odakle i moja vezano za halu sportova,plus imaš više nego zaslužen sunny .

Djida,puno je vremena prošlo,sećanja blede...ali eto,imatrenutaka koji nam vrate sećanja..
Ja se redovno čujem sa bratom Slavonskim i puno stvari sam se uz njega prisetio..

Djida nadam se da će se netko i od tvojih kolega klasića pojaviti, pa kad onda raspalite po sjećanjima gdje će nam onda biti kraj.
Hvala na lepim željama Druže Slavonski,raspaljujem ja i ovako po sećanjima najviše uz tebe i Dinosaurusa.
Javilo se  nekioloko njih.....ali polako strpljenje mi ne manjka.
Uz svakog ko je bio u Prizrenu ima se nešto čuti i videti po neka fotografija.
Javio se na forumu čitao si verovatno moj sapatnik Slobodan,isti put smo prevalili...iz Kičeva za Prizren,ostavio mnogo zanimljivih slika iz Prizrena.
Pozdrav za dva druga Slavonskog i naravno Dinosaurusa kome dugujem puno....zahvaljujući njegovom učešću i drugarskoj podršci u najtežim trenucima nisam odustao od ovog foruma.
Živeli vojnici Prizrena
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 18 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 18 Icon_minitime29.09.15 18:23

Djida (citat):
slavonski brod (citat):
dinosaurus (citat):
Djida (citat):


Meni je druže ostala hala sportova u sećanju jer smo organizovano posetili neku kulturno-zabavnu manifestaciju gde je između ostalih pevača zvezda večeri bio Dejan Petković rođeni brat glumice Zlate Petković poznatije kao Marije iz serije Otpisani,ne pamtim koji je povod bio ali znam da smo se lepo proveli.Potpuno sam smetnuo sa uma taj deo ali zahvaljujući tebi Dinosauruse i tvojim sećanjima cheers isplivaše na površinu ne znam odakle i moja vezano za halu sportova,plus imaš više nego zaslužen sunny .

Djida,puno je vremena prošlo,sećanja blede...ali eto,imatrenutaka koji nam vrate sećanja..
Ja se redovno čujem sa bratom Slavonskim i puno stvari sam se uz njega prisetio..

Djida nadam se da će se netko i od tvojih kolega klasića pojaviti, pa kad onda raspalite po sjećanjima gdje će nam onda biti kraj.
Hvala na lepim željama Druže Slavonski,raspaljujem ja i ovako po sećanjima najviše uz tebe i Dinosaurusa.
Javilo se  nekioloko njih.....ali polako strpljenje mi ne manjka.
Uz svakog ko je bio u Prizrenu ima se nešto čuti i videti po neka fotografija.
Javio se na forumu čitao si verovatno moj sapatnik Slobodan,isti put smo prevalili...iz Kičeva za Prizren,ostavio mnogo zanimljivih slika iz Prizrena.
Pozdrav za dva druga Slavonskog i naravno Dinosaurusa kome dugujem puno....zahvaljujući njegovom učešću i drugarskoj podršci u najtežim trenucima nisam odustao od ovog foruma.
Živeli vojnici Prizrena
[You must be registered and logged in to see this image.]
Eto vidiš kolega ista situacija i kod nas brata Dinosaurusa i mene jer smo stupili u kontakt s cca 10 drugova i kolega s kojima smo dijelili nezaboravne dane u krugu ili van kasarne. Prilikom razgovora s njima skrenuli smo im pažnju da se registriraju na naš forum pa neka raspale o svemu što im je ostalo u sjećanju. Znaš kako ide ona poslovica - Obećanje ................... ali od toga obećanja niti slova, vjerojatno ih ponese želja pa i oni nekada posjete forum pa vide o čemu se sve piše i priča, Nema veze ali mi smo tu neću pojedinačno nabrajati da nekoga ne preskočim s našim komentarima i sjećanjima bez obzira koja smo bili generacija. Svi vi na forumu o našem Prizrenu ste mi kao braća i meni osobno je drago kada vidim i pročitam bilo čiji komentar ili vidim koju objavljenu fotografiju bez obzira da li je to od dijelova naše kasarne, grada ili osobna fotografija. Mogao bi napisati knjigu zajedno s vama i vašim sjećanjima, ali možda se i to nekada objavi. Drugarski i bratski pozdrav svim Prizrencima  cheers
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 18 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 18 Icon_minitime29.09.15 23:01

Prizrenci moji!Staste i kuda poslali Mura iz Zenice,nesto nema momka na prozivci,a bioje uredan i redovan scratch
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 18 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 18 Icon_minitime29.09.15 23:08

Djida (citat):
slavonski brod (citat):
dinosaurus (citat):
Djida (citat):


Meni je druže ostala hala sportova u sećanju jer smo organizovano posetili neku kulturno-zabavnu manifestaciju gde je između ostalih pevača zvezda večeri bio Dejan Petković rođeni brat glumice Zlate Petković poznatije kao Marije iz serije Otpisani,ne pamtim koji je povod bio ali znam da smo se lepo proveli.Potpuno sam smetnuo sa uma taj deo ali zahvaljujući tebi Dinosauruse i tvojim sećanjima cheers isplivaše na površinu ne znam odakle i moja vezano za halu sportova,plus imaš više nego zaslužen sunny .

Djida,puno je vremena prošlo,sećanja blede...ali eto,imatrenutaka koji nam vrate sećanja..
Ja se redovno čujem sa bratom Slavonskim i puno stvari sam se uz njega prisetio..

Djida nadam se da će se netko i od tvojih kolega klasića pojaviti, pa kad onda raspalite po sjećanjima gdje će nam onda biti kraj.
Hvala na lepim željama Druže Slavonski,raspaljujem ja i ovako po sećanjima najviše uz tebe i Dinosaurusa.
Javilo se  nekioloko njih.....ali polako strpljenje mi ne manjka.
Uz svakog ko je bio u Prizrenu ima se nešto čuti i videti po neka fotografija.
Javio se na forumu čitao si verovatno moj sapatnik Slobodan,isti put smo prevalili...iz Kičeva za Prizren,ostavio mnogo zanimljivih slika iz Prizrena.
Pozdrav za dva druga Slavonskog i naravno Dinosaurusa kome dugujem puno....zahvaljujući njegovom učešću i drugarskoj podršci u najtežim trenucima nisam odustao od ovog foruma.
Živeli vojnici Prizrena
[You must be registered and logged in to see this image.]
 
Prijatelju Djida,znam ja da ti umes i mozes,valjalobi ukoliko mozes da mi nadjes u krupnom snimku crkvu koja se nalazi na ovoj slici u zadnjem delu izdvojena u ovoj sumi Wink
Na vrh Go down
alexandar
Kapetan I klase
Kapetan I klase



Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 4561
ČLAN OD: : 2011-06-23

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 18 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 18 Icon_minitime29.09.15 23:24

Potkaljaja, Crkva Svetog Spasa iz prve polovine 14.veka..........
Vrlo vredna zaduzbina .
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 18 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 18 Icon_minitime29.09.15 23:45

ercov54 (citat):
 
Prijatelju Djida,znam ja da ti umes i mozes,valjalobi ukoliko mozes da mi nadjes u krupnom snimku crkvu koja se nalazi na ovoj slici u zadnjem delu izdvojena u ovoj sumi Wink

Evo prijatelju dok Djida ne stigne...da ti ispunim želju Very Happy..

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 18 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 18 Icon_minitime29.09.15 23:46

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 18 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 18 Icon_minitime29.09.15 23:47

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 18 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 18 Icon_minitime30.09.15 0:10

[You must be registered and logged in to see this image.]

Maloje reci hvala,a Djida  bio na tom deli Prizrena,pa reko da to malo bolje uslika da se bolje i pazljivije pogleda!Punomi srce kad vidim da jos uvek ima nasih pravoslavaca da obilaze i cuvaju nase svetinje!
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 18 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 18 Icon_minitime30.09.15 0:23

alexandar (citat):
Potkaljaja, Crkva Svetog Spasa iz prve polovine 14.veka..........
Vrlo vredna zaduzbina .
Shvatio ja da ovde na forumu osim opustenog preturanja po pitanjima JNA,moze i puno stosta da se nauci!
Sto rece Mira Vasiljevic-Godinesu prolazile,mladost moja snjima ode-ali ovde puno toga i naucih,verovatno to ucitelji nekad pricali,ali ja ili nisam tad bio u skoli,ili nije moglo da se duze zadrzi u memoriji!
A sad me matematika i ostala znanja ne zanimaju,jer meni racun odavno otkucan,jos samo da mi ga uruce Rolling Eyes
Hvala vama mladjima,uz vas nesto i naucih!
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 18 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 18 Icon_minitime30.09.15 0:29

ercov54 (citat):


Maloje reci hvala,a Djida  bio na tom deli Prizrena,pa reko da to malo bolje uslika da se bolje i pazljivije pogleda!Punomi srce kad vidim da jos uvek ima nasih pravoslavaca da obilaze i cuvaju nase svetinje!

Uz naše ljude čuva ih i Bog...jer Nemci grizu kobasice a ameri šmrkaju belo...a nisu ni navikli da sačuvaju nešto...
Ne čuva se straža punih usta i zapušenog nosa Smile
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 18 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 18 Icon_minitime30.09.15 18:35

ercov54 (citat):
Citat :

[You must be registered and logged in to see this image.]
 
Prijatelju Djida,znam ja da ti umes i mozes,valjalobi ukoliko mozes da mi nadjes u krupnom snimku crkvu koja se nalazi na ovoj slici u zadnjem delu izdvojena u ovoj sumi Wink
Evo i mene Druže Ercove,drago mi je da je umesto mene moj prijatelj Dinosaurus odradio zadatak i prikazao ti Crkvu Svetog Spasa iz raznih uglova.
Video si da ona dominira Carskim gradom Prizrenom,svako ko je makar jednom dolazio ili prošao kroz Prizren morao je da vidi vrednu zadužbinu iz 14. veka.
O našem Prizrenu i našoj kasarni mnogo toga smo rekli...............napravili su mu veliki ožiljak,ali dušu mu uzeli nisu.
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 18 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 18 Icon_minitime30.09.15 19:42

Crkva Svetog Spasa Prizren

Crkva Svetog Spasa u Prizrenu, posvećena Vaznesenju Gospodnjem je podignuta oko 1330. godine. Crkva Svetog Spasa nalazi se u jugozapadnom delu nekadasnjeg srpskog carskog [url=http://www.panacomp.net/uploaded/centrum dodatno/prizren-kosovo-i-metohija.jpg]grada Prizrena[/url], najlepsem gradu Kosova i Metohije. Crkva Svetog Spasa je smeštena na maloj zaravni ispod [url=http://www.panacomp.net/uploaded/centrum dodatno/prizren-kaljalja79.jpg]gradske tvrđave Kaljaje[/url], koja dominira nad gradom, odakle se pruza velicanstven pogled na Prizren, u delu koji je nekada bila srpska i cincarska sredina /Podkaljaja/, gde se danas vide samo tužni ostaci porušenih, zapaljenih i unistenih kuća i crkava.
Crkvu Svetog Spasa je podigao vlastelin Mladen Vladojević sa porodicom, koji ju je 1348. godine priložio obližnjoj zadužbini Cara Dušana, [url=http://www.panacomp.net/srbija?mesto=srbija_sveti arhandjeli]manastiru Svetih Arhangela[/url] u kanjonu Prizrenske Bistrice. Crkva Svetog Spasa u Prizrenu ima osnovu sažetog upisanog krsta sa trostranom oltarskom apsidom i pripratom, dok se nad njom uzdiže osmostrano kube. Sa spoljašnje strane je bogato ukrašena plastičnim keramičkim ukrasima i dekorativnim smenjivanjem sige i opeke, kakvo se može videti na Crkvi Bogorodice Ljeviške. Tokom turske okupacije, crkva Svetog Spasa je zapustela i korišćena je jedno vreme kao štala, usled čega je pretrpela znatna oštećenja. Od sredine 18. veka prizrenski Cincari poreklom iz Moskopoja, preuzeli su upravu nad crkvom. Oni su 1836. godine započeli veliku obnovu i proširenje crkve Svetog Spasa, koje je trebalo da poprimi oblik trobrodne bazilike. Ova obnova crkve Svetog Spasa nikada nije završena, tako da se danas oko prvobitne srednjovekovne crkvice nalaze visoki zidovi bez krova. Podignuta je nova oltarska sedmostrana apsida, a prvobitna srednjovekovna crkvica je postala deo severnog broda.
Najstariji sloj fresaka crkve Svetog Spasa u Prizrenu potice iz perioda oko 1335. godine i nalazi se u oltarskom delu. Njihov autor je pripadao istoj radionici koja je freskopisala i Crkvu Svetog Nikole, koju je u isto doba podigao vlastelin Dragoslav Tutić. Nakon toga, prizrenski majstori su u vizantijskom stilu, do 1348. godine, oslikali preostali deo crkve Svetog Spasa. Završnu fazu u oslikavanju crkve Sveto Spasa u Prizrenu predstavljaju freske Hrista i Bogorodice Paraklise, urađene u priprati. Crkva Svetog Spasa Prizren je sredinom 19. veka stradala u požaru, kada su freske teško oštećene i znatno promenile boje. Konzervatorski radovi na crkvi Svetog Spasa i njenom živopisu obavljeni su u periodu od 1953. do 1963. godine. Republika Srbija je Crkvu Svetog Spasa u Prizrenu 1990. godine uvrstila među spomenike kulture od izuzetnog značaja, zajedno sa drugim prizrenskim crkvama. Albanski ekstremisti su crkvu Svetog Spasa u Prizrenu zapalili i teško oštetili tokom martovskih nemira i pogroma 2004. godine, od kada se ispred same crkve, ograđene bodljikavom žicom, nalazi nemački KFOR-a. Krajem aprila 2014. godine su uspešno privedeni kraju radovi na obnovi platoa ispred Crkve Svetog Spasa u prizrenskoj Podkaljaji. Akciju, koju je pokrenulo i uspešno završilo Udruženje Sveti Spas, uz blagoslov Vladike Teodosija, ne bi bilo moguće izvesti bez velikog angažovanja i pomoći paroha prizrenskog Slobodana Đorića, Udruženja Sveti Spas, na čelu sa gospodinom Zlatkom Mavrićem, Danskog Saveta za izbeglice, koji je obezbedio najveći deo sredstava i Zavoda za zaštitu spomenika Kosova i Metohije.
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 18 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 18 Icon_minitime30.09.15 22:28

slavonski brod (citat):

Eto vidiš kolega ista situacija i kod nas brata Dinosaurusa i mene jer smo stupili u kontakt s cca 10 drugova i kolega s kojima smo dijelili nezaboravne dane u krugu ili van kasarne. Prilikom razgovora s njima skrenuli smo im pažnju da se registriraju na naš forum pa neka raspale o svemu što im je ostalo u sjećanju. Znaš kako ide ona poslovica - Obećanje ................... ali od toga obećanja niti slova, vjerojatno ih ponese želja pa i oni nekada posjete forum pa vide o čemu se sve piše i priča, Nema veze ali mi smo tu neću pojedinačno nabrajati da nekoga ne preskočim s našim komentarima i sjećanjima bez obzira koja smo bili generacija. Svi vi na forumu o našem Prizrenu ste mi kao braća i meni osobno je drago kada vidim i pročitam bilo čiji komentar ili vidim koju objavljenu fotografiju bez obzira da li je to od dijelova naše kasarne, grada ili osobna fotografija. Mogao bi napisati knjigu zajedno s vama i vašim sjećanjima, ali možda se i to nekada objavi. Drugarski i bratski pozdrav svim Prizrencima  cheers
Slavonski posle ovog pisanja,dajem plus,šta drugo reći sunny
IDEMO DALJE salutiranje
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 18 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 18 Icon_minitime30.09.15 22:47

[You must be registered and logged in to see this link.]
KONTRA ADMIRAL Sav(j)etodavni član Foruma
[You must be registered and logged in to see this image.]






[You must be registered and logged in to see this link.]
Poručnik
[You must be registered and logged in to see this image.]





Hvala momci na ovako iscrpnom pojasnjenju.Trebate mene razumeti,vec rekoh,mozda to ucitelji pricao,ali ja ili nisam slusao,ili neki drugi zivotni podaci izbacili te tako bitne podatke,ali sad sam u prilici da propusteno i zaboravljeno ponovo spoznam,a valda ta potreba znati,gdesmo stasmo i kudasmo,dolazi kad se polako podvlaci crta ispod zivotnog racuna Wink




.napravili su mu veliki ožiljak,ali dušu mu uzeli nisu.,,vredi mnogo vise od+
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 18 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 18 Icon_minitime01.10.15 18:48

Čestitke bratu Dinosaurusu  cheers na činu Kontra Admirala salutiranje
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 18 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 18 Icon_minitime01.10.15 19:09

slavonski brod (citat):
Čestitke bratu Dinosaurusu  cheers na činu Kontra Admirala salutiranje

E BRATE MOJ SLAVONSKI,baš me nasmeja Very Happy,čestitam ja tebi što sa svojim BRDM om nisi napao Albaniju '87
dok smo bili u JNA...pa hebem mu ''jutarnju fiskulturu'' tvoj brat je admiral na papiru već godinu dana a ovo KONTRA
su zasluge na forumu za predan rad..
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 18 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 18 Icon_minitime01.10.15 19:12

ercov54 (citat):
[You must be registered and logged in to see this link.]
KONTRA ADMIRAL Sav(j)etodavni član Foruma
[You must be registered and logged in to see this image.]






[You must be registered and logged in to see this link.]
Poručnik
[You must be registered and logged in to see this image.]





Hvala momci na ovako iscrpnom pojasnjenju.Trebate mene razumeti,vec rekoh,mozda to ucitelji pricao,ali ja ili nisam slusao,ili neki drugi zivotni podaci izbacili te tako bitne podatke,ali sad sam u prilici da propusteno i zaboravljeno ponovo spoznam,a valda ta potreba znati,gdesmo stasmo i kudasmo,dolazi kad se polako podvlaci crta ispod zivotnog racuna Wink




.napravili su mu veliki ožiljak,ali dušu mu uzeli nisu.,,vredi mnogo vise od+

Samo ti prijatelju pitaj sve što te interesuje a na nama je da ti odgovorimo na sve što se tiče Carskog grada Prizrena..
Samo gradivo je obimno,treba vremena ispisati skoro hiljadu godišnju istoriju grada muzeja Srpske kulture i baštine..


dinosaurus: komentar modifikovan dana: 01.10.15 19:54; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 18 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 18 Icon_minitime01.10.15 19:14

dinosaurus (citat):
slavonski brod (citat):
Čestitke bratu Dinosaurusu  cheers na činu Kontra Admirala salutiranje

E BRATE MOJ SLAVONSKI,baš me nasmeja Very Happy,čestitam ja tebi što sa svojim BRDM om nisi napao Albaniju '87
dok smo bili u JNA...pa hebem mu ''jutarnju fiskulturu'' tvoj brat je admiral na papiru već godinu dana a ovo KONTRA
su zasluge na forumu za predan rad..

Znam brate ali sad si postao kao što bi rekao pok. Dino Dvornik Kontra Splita..................
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 18 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 18 Icon_minitime01.10.15 19:16

Djida (citat):
Evo i mene Druže Ercove,drago mi je da je umesto mene moj prijatelj Dinosaurus odradio zadatak i prikazao ti Crkvu Svetog Spasa iz raznih uglova.
Video si da ona dominira Carskim gradom Prizrenom,svako ko je makar jednom dolazio ili prošao kroz Prizren morao je da vidi vrednu zadužbinu iz 14. veka.
O našem Prizrenu i našoj kasarni mnogo toga smo rekli...............napravili su mu veliki ožiljak,ali dušu mu uzeli nisu.

Hvala DJIDA...zadovoljostvo je našim prijateljima ispuniti želju da saznaju sve o našem Prizrenu.. Very Happy
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 18 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 18 Icon_minitime01.10.15 21:43

dinosaurus (citat):
Djida (citat):
Evo i mene Druže Ercove,drago mi je da je umesto mene moj prijatelj Dinosaurus odradio zadatak i prikazao ti Crkvu Svetog Spasa iz raznih uglova.
Video si da ona dominira Carskim gradom Prizrenom,svako ko je makar jednom dolazio ili prošao kroz Prizren morao je da vidi vrednu zadužbinu iz 14. veka.
O našem Prizrenu i našoj kasarni mnogo toga smo rekli...............napravili su mu veliki ožiljak,ali dušu mu uzeli nisu.

Hvala DJIDA...zadovoljostvo je našim prijateljima ispuniti želju da saznaju sve o našem Prizrenu.. Very Happy
Dinosauruse,čestitam na unapređenju.
Drago mi je da je moj drug PRIZRENAC ovoliko dogurao,čestitke od srca prijatelju.

[You must be registered and logged in to see this image.]Ž I V E O    D R U Ž E salutiranje
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 18 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 18 Icon_minitime01.10.15 22:05

Djida prijatelju,hvala na lepim rečima ali nisam napredovao,a nije ni bilo razloga.. Very Happy
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 18 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 18 Icon_minitime01.10.15 22:13

slavonski brod (citat):
Čestitke bratu Dinosaurusu  cheers na činu Kontra Admirala salutiranje
Upecao sam se na čestitku Druga Slavonskog,a ozbiljno sam mislio da si bio samo Admiral Very Happy
Sutra sledi PLUS za Slavonskog salutiranje
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 18 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 18 Icon_minitime01.10.15 22:17

Very Happy.....hvala za muziku
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 18 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 18 Icon_minitime01.10.15 22:26

dinosaurus (citat):
Very Happy.....hvala za muziku
Žurka se nastavlja,nema veze......samo veselo,za svirku i dobru muziku uvek ima razloga Exclamation
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 18 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 18 Icon_minitime01.10.15 23:01

[You must be registered and logged in to see this link.]
KONTRA ADMIRAL Sav(j)etodavni član Foruma
[You must be registered and logged in to see this image.]



Hej kontras,iskrene cestitke za uzoran rad i trud,i shodno zalugama stiglo unapredjenje,samo kad bi se to nekako moglo materijalizovati Evil or Very Mad Rolling Eyes
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 18 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 18 Icon_minitime01.10.15 23:39

Nisam prijatelju [You must be registered and logged in to see this image.]  [You must be registered and logged in to see this image.]    Very Happy
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 18 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 18 Icon_minitime02.10.15 19:33

Djida (citat):
slavonski brod (citat):
Čestitke bratu Dinosaurusu  cheers na činu Kontra Admirala salutiranje
Upecao sam se na čestitku Druga Slavonskog,a ozbiljno sam mislio da si bio samo Admiral Very Happy
Sutra sledi PLUS za Slavonskog salutiranje

Kolege Prizrenci malo sam se našalio da vidim da li je vojska budna ili spava  cheers, nadam se da se ne ljutite Basketball.
NAJBOLJI SMO MI PRIZRENCI...............................
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 18 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 18 Icon_minitime02.10.15 21:35

slavonski brod (citat):
Djida (citat):
slavonski brod (citat):
Čestitke bratu Dinosaurusu  cheers na činu Kontra Admirala salutiranje
Upecao sam se na čestitku Druga Slavonskog,a ozbiljno sam mislio da si bio samo Admiral Very Happy
Sutra sledi PLUS za Slavonskog salutiranje

Kolege Prizrenci malo sam se našalio da vidim da li je vojska budna ili spava  cheers, nadam se da se ne ljutite Basketball.
NAJBOLJI SMO MI PRIZRENCI...............................
Kao što sam i obećao plus  Slavonski,dobar ti je način provere borbene gotovosti cheers
Po reakciji  može se reći da smo dobili prelaznu ocenu.
[You must be registered and logged in to see this image.]
NAŠA KASARNA.....PRIZREN  I  PAŠTRIK U OBLACIMA
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 18 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 18 Icon_minitime03.10.15 17:45

Djida (citat):
slavonski brod (citat):
Djida (citat):
slavonski brod (citat):
Čestitke bratu Dinosaurusu  cheers na činu Kontra Admirala salutiranje
Upecao sam se na čestitku Druga Slavonskog,a ozbiljno sam mislio da si bio samo Admiral Very Happy
Sutra sledi PLUS za Slavonskog salutiranje

Kolege Prizrenci malo sam se našalio da vidim da li je vojska budna ili spava  cheers, nadam se da se ne ljutite Basketball.
NAJBOLJI SMO MI PRIZRENCI...............................
Kao što sam i obećao plus  Slavonski,dobar ti je način provere borbene gotovosti cheers
Po reakciji  može se reći da smo dobili prelaznu ocenu.
[You must be registered and logged in to see this image.]
NAŠA KASARNA.....PRIZREN  I  PAŠTRIK U OBLACIMA
Kolega Djida borbena gotovost i spremnost iznad prosjeka, Svaka čast još smo u odličnoj formi. Very Happy
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 18 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 18 Icon_minitime03.10.15 19:24

Kolege ima li tko kakvih informacija o kolegi MureZe već dugo nedostaje na forumu on i njegove prekrasne fotografije s karaule cheers
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 18 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 18 Icon_minitime03.10.15 19:27

Na današnji dan 03.10.1987 godine polaganje svečane obveze kolega septembaraca 87. Very Happy Very Happy
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 18 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 18 Icon_minitime03.10.15 19:44

Ako se dobro sjećam tekst zakletve (svečane obaveze) glasio je

Ja vojnik..
Svečano se obavezujem
Da ću braniti nezavisnost, nepovredivost i cjelokupnost Socijalističke Federativne Republike Jugoslavije
Uvijek ću savjesno i disciplinirano
Izvršavati obaveze branioca domovine
I biti spreman da se borim
Za njenu slobodu i čast
Ne žaleći da u toj borbi
Dam i svoj život!


Koliko me sjećanje služi nadam se da nisam pogriješio, ako jesam molim ispravak točnog navoda!!
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 18 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 18 Icon_minitime03.10.15 20:36

slavonski brod (citat):
Na današnji dan 03.10.1987 godine polaganje svečane obveze kolega septembaraca 87. Very Happy Very Happy
Srećan jubilej ,ja sam zakletvu položio 1.10.1988 godine,potpuno sam zaboravio.......ti me podseti Slavonski,zaslužio si plus Exclamation
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 18 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 18 Icon_minitime04.10.15 13:09

Svečanu obvezu položio 07.02.1987. godine, u Banja Luci!! Very Happy Razz
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 18 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 18 Icon_minitime04.10.15 18:21

[You must be registered and logged in to see this image.]
Moja slika sa zakletve u Kičevu 1.10.1988 godine
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 18 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 18 Icon_minitime04.10.15 18:24

Djida (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]
Moja slika sa zakletve u Kičevu 1.10.1988 godine
Veliki plus za objavljenu fotografiju e što je bila mladost bivše SFRJ / svi za jednog jedan za sve / cheers
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 18 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 18 Icon_minitime04.10.15 18:51

Slavonski,tako je bilo svi za jednog jedan za sve.
Dosta ljudi sam zaboravio,face znam i danas bi ih poznao sigurno Exclamation
Prošle godine na službenom putu za Loznicu na benzinskoj pumpi u Osečini prepoznam klasića iz Kičeva Gačić Žiku.
Ispričali se i razmenili telefone,rekao bih neverovatan splet okolnosti,sudbina ili nešto drugo.
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 18 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 18 Icon_minitime04.10.15 20:29

Za DJidu i njegove klasiće +
Lepa zajednička slika....ja se ne mogu setiti dali smo mi imali takvu sliku nakon
zakletve...ja nemam...
Na vrh Go down
mureZE
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
mureZE


BROJ POSTOVA: : 375
ČLAN OD: : 2015-05-22
DOB : 53
M(j)esto zenica

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 18 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 18 Icon_minitime05.10.15 14:42

veliki pozdrav za sve koji su se pitali gdje sam nestao. tu sam bio cijelo vrijeme u velikim obavezama. evo i moj doprinos sa fotografijom iz kasarne Ramiz Sadiku nakon polaganja zakletve

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 18 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 18 Icon_minitime05.10.15 18:14

mureZE (citat):
veliki pozdrav za sve koji su se pitali gdje sam nestao. tu sam bio cijelo vrijeme u velikim obavezama. evo i moj doprinos sa fotografijom iz kasarne Ramiz Sadiku nakon polaganja zakletve

Sretan i uspješan povratak na radne zadatke i obveze a što se tiče fotografije veliki +  Basketball
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 18 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 18 Icon_minitime05.10.15 18:19

dinosaurus (citat):
Za DJidu i njegove klasiće +
Lepa zajednička slika....ja se ne mogu setiti dali smo mi imali takvu sliku nakon
zakletve...ja nemam...

Brate nije mi poznato da li ste se slikali ali ja je imam iz Banja Luke, a što se tiče septembarske klase znam da smo se svi iz izviđačke čete slikali. Ti si bio na straži tako da si stigao poslije svečanog čina u kasarnu a gdje je slika završila moram se potruditi pa je pronaći i objaviti cheers
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 18 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 18 Icon_minitime05.10.15 18:50

Gde si Mure stari druže,radujem se i ja tvom povratku u kasarnu salutiranje
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 18 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 18 Icon_minitime05.10.15 18:58

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nastavak na prethodnu fotografiju kolege Djide za dobrodošlicu kolegi Mure Very Happy
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 18 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 18 Icon_minitime05.10.15 19:16

[You must be registered and logged in to see this image.]

Nisam siguran da li se ova fotografija objavljena te nezaboravan pogled na paviljon i Golo jaje cheers
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 18 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 18 Icon_minitime05.10.15 19:26

Svaka čast momci za slike...prosto mirišu na dane koje smo proveli u toj našoj kasarni..
Mure dobro nam došao...
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 18 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 18 Icon_minitime05.10.15 19:32

slavonski brod (citat):

Brate nije mi poznato da li ste se slikali ali ja je imam iz Banja Luke, a što se tiče septembarske klase znam da smo se svi iz izviđačke čete slikali. Ti si bio na straži tako da si stigao poslije svečanog čina u kasarnu a gdje je slika završila moram se potruditi pa je pronaći i objaviti cheers

Tačno brate,bio sam komandir izdvojene straže u Ljubiždu i poručnik Sretenović me je toga dana 
zamenio,zbog provokacije iredente na objekat,a ja se vratio u kasarnu neposredno posle čina zakletve...
Hajde se potrudi pronaći tu sliku,bilo bi lepo videti sve te momke na okupu..
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 18 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 18 Icon_minitime05.10.15 19:46

dinosaurus (citat):
slavonski brod (citat):

Brate nije mi poznato da li ste se slikali ali ja je imam iz Banja Luke, a što se tiče septembarske klase znam da smo se svi iz izviđačke čete slikali. Ti si bio na straži tako da si stigao poslije svečanog čina u kasarnu a gdje je slika završila moram se potruditi pa je pronaći i objaviti cheers

Tačno brate,bio sam komandir izdvojene straže u Ljubiždu i poručnik Sretenović me je toga dana 
zamenio,zbog provokacije iredente na objekat,a ja se vratio u kasarnu neposredno posle čina zakletve...
Hajde se potrudi pronaći tu sliku,bilo bi lepo videti sve te momke na okupu..

Moram još kod majke pogledati gledao sve albume kod sebe za sada nula bodova!
Na vrh Go down
Sponsored content





Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 18 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 18 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)
Na vrh 
Stranica 18/20Idi na stranicu : Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19, 20  Next
 Similar topics
-
» Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)
» Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)
» Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)
» Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme)
» Ramiz Sadiku Prizren 90/91

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR SRBIJA :: SAP KOSOVO-
Idi na: