FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)

Go down 
+16
sarentica
Kuhar-Debar.
Prke
duci64
Dener Tihomir
brkanovac
Bojanstan
mureZE
lacoš
Mister Havana
vargas
MikiJovanovic
ercov54
Djida
dinosaurus
slavonski brod
20 posters
Idi na stranicu : Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 20  Next
AutorPoruka
mureZE
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
mureZE


BROJ POSTOVA: : 375
ČLAN OD: : 2015-05-22
DOB : 53
M(j)esto zenica

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 15 Icon_minitime16.08.15 17:30

Juče je bio 15.avgust inače dan kada je granično kamenje na čitavoj granici SFRJ bilo lijepo uređeno i okićeno, a to se i proslavljalo makar i skromno, a ponegdje i kroz švercovanu pivu. E pa ja sam juče to isto obilježio uz lijep "mezetluk" a danas čestitam svima Dan Graničara.
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 15 Icon_minitime16.08.15 18:28

mureZE (citat):
Juče je bio 15.avgust inače dan kada je granično kamenje na čitavoj granici SFRJ bilo lijepo uređeno i okićeno, a to se i proslavljalo makar i skromno, a ponegdje i kroz švercovanu pivu. E pa ja sam juče to isto obilježio uz lijep "mezetluk" a danas čestitam svima Dan Graničara.  
Kolega Mure tebi i ostalim pripadnicima graničnih postrojbi sretan Dan graničara cheers
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 15 Icon_minitime16.08.15 18:35

mureZE (citat):
slavonski brod (citat):
dinosaurus (citat):
Strelište je bilo iza sela Ljubižda..Uglavnom se izlazilo na KPS i išlo se putem ka Ljubiždu,put je vodio uz korito
nekog kanala.Nije se ulazilo u selo gde je inače bio i objekat izdvojene straže sa naoružanjem za T.O.Prizrena..
Samo strelište bilo je uz put..Prizren-Priština...

Brate da te još malo nadopunim znaš da se prema strelištu moglo isto pored stražarskog mjesta između graničnog voda i KPS-a ovo sve si odlično opisao memorija služi disku još nije potrebna reinstalacija.

Eto toga se ja sjećam, mi iz GO smo iz kasarne izlazili na nekom sporednom izlazu ne na kapiji, a potom smo pored nekakvog otpada (smetlišta) prolazili i ulazili u naselje te kroz nekakve sokake dolazili do strelišta. Znam da smo uvijek žurili dok smo prolazili kroz naselje a razlog je bila tadašnja bezbjedonosna situacija na Kosovu.

Što se tiče lubenica i ostalog, druze slavonski, vidim da je kod tebe preovladavao izviđački duh, pa si tako išao u izviđanje onog mjesta koje ti je povjereno tako da si imao priliku da sve to vidiš a i vjerovatno se počastiš, dok sam ja zapamtio samo mjesto gdje su me ostavili i veliko blato u koje me je desetar tjerao da se bacim komandujući "atomski ovda" i atomski onda" a sve zbog toga što me je vidio odnosno nije me vidio tamo gdje su me ostavili.
Evo malo po malo i došli smo do strelišta jer sam jednom prilikom išao pješice s dečkima iz čete kad je mlada vojska imala prvo bojevo gađanje tako da nije trebalo voziti više sanduka municije nego se nosio samo jedan ili dva pa da mi ne bude dosadno u kasarni išao sa svojim kolegama na svježi zrak. A što se tiče lubenica kolega svi smo se počastili kako su pukle u tren oka onako sočne i osvježavajuće.
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 15 Icon_minitime16.08.15 18:45

mureZE (citat):
dinosaurus (citat):
mureZE (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Nikad on neće biti vojnik kao ja
Sećaš li brojeva graničnog kamenja?...verovatno grešim,imam utisak da je nešto kao D-15/....bilo na reonu Orčuše...
+za sliku...

druze dinosaurus, granični kamen pored kojeg sam se slikao je D14/VIII i nalazi se kod naše osmatračnice, a nasuprot sela Pakisht, Kosharisht i Zapod u ALB. Kraj našeg reona je bio na Plavskoj rijeci kod graničnog kamena D15/II a dalje se nastavljala Orčuša, što znači da se dobro sjećaš na toj karauli su bili ti brojevi graničnog kamenja
Nama iz izviđačke čete najviše u sjećanju je ostala karaula Orčuša jer smo na njoj proveli najviše terena tako da bratu Dinosaurusu a i meni je ostalo u sjećanju oznaka D-15--- a što se tiče karaule Planeje na njoj smo bili cca 10 dana zajedno s dečkima graničarima koji su služili vojni rok na njoj. Ostalo mi je u sjećanju da je u sklopu karaule bila i ambulanta od sela te su svaki dan dolazili kod mlade i lijepe doktorice mještani iz okolnih sela, zar ne brate kako nam je i na toj karauli bilo lijepo i ugodno druženje s dečkima graničarima.
Na vrh Go down
MikiJovanovic
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 196
ČLAN OD: : 2013-12-01
DOB : 49
M(j)esto jug srbije

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: ramiz sadiku   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 15 Icon_minitime16.08.15 21:45

Drugovi Prizrenci hvala vam na zeljama za oporavak mog oca .Mure tako pricaju Pirocanci a mogu i ja nikakav problem nije.                          Ja sam seosko dete i toga se ne stidim.Ima jedno selo ovde kod mene u blizini i dosta bugarske reci pricaju npr pozovi ga oni kazu OKNI GA ili za merdevine oni kazu SLABA.. pozdrav.
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 15 Icon_minitime16.08.15 22:42

mureZE (citat):
slavonski brod (citat):
dinosaurus (citat):
Strelište je bilo iza sela Ljubižda..Uglavnom se izlazilo na KPS i išlo se putem ka Ljubiždu,put je vodio uz korito
nekog kanala.Nije se ulazilo u selo gde je inače bio i objekat izdvojene straže sa naoružanjem za T.O.Prizrena..
Samo strelište bilo je uz put..Prizren-Priština...

Brate da te još malo nadopunim znaš da se prema strelištu moglo isto pored stražarskog mjesta između graničnog voda i KPS-a ovo sve si odlično opisao memorija služi disku još nije potrebna reinstalacija.

Eto toga se ja sjećam, mi iz GO smo iz kasarne izlazili na nekom sporednom izlazu ne na kapiji, a potom smo pored nekakvog otpada (smetlišta) prolazili i ulazili u naselje te kroz nekakve sokake dolazili do strelišta. Znam da smo uvijek žurili dok smo prolazili kroz naselje a razlog je bila tadašnja bezbjedonosna situacija na Kosovu.

Što se tiče lubenica i ostalog, druze slavonski, vidim da je kod tebe preovladavao izviđački duh, pa si tako išao u izviđanje onog mjesta koje ti je povjereno tako da si imao priliku da sve to vidiš a i vjerovatno se počastiš, dok sam ja zapamtio samo mjesto gdje su me ostavili i veliko blato u koje me je desetar tjerao da se bacim komandujući "atomski ovda" i atomski onda" a sve zbog toga što me je vidio odnosno nije me vidio tamo gdje su me ostavili.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Mure,evo gore pomenuto  smetlište Mad iza stražarske kućice.
Objasnićemo ti mi sve,moraš da se setiš.Verujem da ti se osvežava memorija.
Gore iznad porušenog pešadijskog paviljona beše naš i vaš paviljon.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 15 Icon_minitime16.08.15 23:16

[You must be registered and logged in to see this image.]



  • [You must be registered and logged in to see this image.]
    Zoran Jovanovic

    20. јун 2011. ·

     



    =100001642553760&p[1]=466914&sharer_type=all_modes]Подели


    • 2 особе кажу да им се свиђа ово.
    • 1 објављивање

    • Прикажи још 7 коментара
    • [You must be registered and logged in to see this image.]


  • Zoltan Sz pitam se sto niko ne lajkuje ovu zgradu???
    20. јун 2011. у 21:42
  • [You must be registered and logged in to see this image.]
  • Mekso Dzidic pa lajkuj ti ja nemogu
    20. јун 2011. у 21:45
  • [You must be registered and logged in to see this image.]
  • Zoltan Sz neradimi lajk dugme.....
    20. јун 2011. у 21:45
  • [You must be registered and logged in to see this image.]
  • Mekso Dzidic hahahaha ko li je pozarni nocas
    20. јун 2011. у 21:46
  • [You must be registered and logged in to see this image.]
  • Dragutin Guta Vuksanović poznato itekako! Gde si ikopao ovu sliku?
    20. август 2012. у 13:55
  • [You must be registered and logged in to see this image.]
    Zoran Jovanovic naso na internetu!!!
    20. август 2012. у 14:11
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 15 Icon_minitime17.08.15 20:05

slavonski brod (citat):
Nama iz izviđačke čete najviše u sjećanju je ostala karaula Orčuša jer smo na njoj proveli najviše terena tako da bratu Dinosaurusu a i meni je ostalo u sjećanju oznaka D-15--- a što se tiče karaule Planeje na njoj smo bili cca 10 dana zajedno s dečkima graničarima koji su služili vojni rok na njoj. Ostalo mi je u sjećanju da je u sklopu karaule bila i ambulanta od sela te su svaki dan dolazili kod mlade i lijepe doktorice mještani iz okolnih sela, zar ne brate kako nam je i na toj karauli bilo lijepo i ugodno druženje s dečkima graničarima.

Ja se brate sećam ove stavke sa doktoricom...bila je nešto starija od nas,ali to nije bila smetnja,
prava smetnja je bilo to što uopšte nije bila zainteresovana za nas..do duše nismo ni mi za nju,
jer nam je bilo strogo zabranjeno,više puta smo na to upozoravani...
E sada,ovih momaka se ne sećam,koliko pamtim bili smo sami..Karaulu smo zaposeli zbog 
navodnog početka Univerzijade u Zagrebu,tako mi je barem ostalo u sećanju...
Pamtim i uzbunu koju smo popili u toku noći,kada je lično poručnik Sretenović delio okvire
sa bojevom municijom.Navodno je javljeno za prebeg dva albanska vojnika i mi smo kao trebali 
da ih nahvatamo...Čekali smo ih do jutarnjih sati raštrkani po onoj vrleti iznad Planeje ali ništa...
Mi smo se dobro proveli,dremali na travici,krišom palili pljugu,došaptavali se i zajebavali stažu
koji je bio u nekom grmu malo dalje od nas,bacajući kamenčiće...
Sećam se i upozorenja preko radio veze,da se smirimo i uozbiljimo...
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 15 Icon_minitime17.08.15 20:07

[You must be registered and logged in to see this link.]
Major
[You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this link.]  Za prijatelja i njegov trud....+
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 15 Icon_minitime17.08.15 20:10

MikiJovanovic (citat):
Drugovi Prizrenci hvala vam na zeljama za oporavak mog oca .Mure tako pricaju Pirocanci a mogu i ja nikakav problem nije.                          Ja sam seosko dete i toga se ne stidim.Ima jedno selo ovde kod mene u blizini i dosta bugarske reci pricaju npr pozovi ga oni kazu OKNI GA ili za merdevine oni kazu SLABA.. pozdrav.
Miki samo napred....sve naj bolje i od mene...
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 15 Icon_minitime17.08.15 20:24

mureZE (citat):

druze dinosaurus, granični kamen pored kojeg sam se slikao je D14/VIII i nalazi se kod naše osmatračnice, a nasuprot sela Pakisht, Kosharisht i Zapod u ALB. Kraj našeg reona je bio na Plavskoj rijeci kod graničnog kamena D15/II a dalje se nastavljala Orčuša, što znači da se dobro sjećaš na toj karauli su bili ti brojevi graničnog kamenja

Dobro je Mure,već sam pomislio da zaboravljam Smile
Da kod Plavske reke se završavao vaš reon,a nastavljao kararaule Orčuša,
tačnije to je bi početak reona karaule Čestak jer Orčuša nije bila stalno zaposednuta..
Sećam se i vaše osmatračnice,a nešto niže u albaniji je bila i njihova karaula Pakiš,
koja je imala svoju kamenu osmatračnicu do samog mekog pojasa na njihovoj teritoriji..
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 15 Icon_minitime18.08.15 18:43

dinosaurus (citat):
slavonski brod (citat):
Nama iz izviđačke čete najviše u sjećanju je ostala karaula Orčuša jer smo na njoj proveli najviše terena tako da bratu Dinosaurusu a i meni je ostalo u sjećanju oznaka D-15--- a što se tiče karaule Planeje na njoj smo bili cca 10 dana zajedno s dečkima graničarima koji su služili vojni rok na njoj. Ostalo mi je u sjećanju da je u sklopu karaule bila i ambulanta od sela te su svaki dan dolazili kod mlade i lijepe doktorice mještani iz okolnih sela, zar ne brate kako nam je i na toj karauli bilo lijepo i ugodno druženje s dečkima graničarima.

Ja se brate sećam ove stavke sa doktoricom...bila je nešto starija od nas,ali to nije bila smetnja,
prava smetnja je bilo to što uopšte nije bila zainteresovana za nas..do duše nismo ni mi za nju,
jer nam je bilo strogo zabranjeno,više puta smo na to upozoravani...
E sada,ovih momaka se ne sećam,koliko pamtim bili smo sami..Karaulu smo zaposeli zbog 
navodnog početka Univerzijade u Zagrebu,tako mi je barem ostalo u sećanju...
Pamtim i uzbunu koju smo popili u toku noći,kada je lično poručnik Sretenović delio okvire
sa bojevom municijom.Navodno je javljeno za prebeg dva albanska vojnika i mi smo kao trebali 
da ih nahvatamo...Čekali smo ih do jutarnjih sati raštrkani po onoj vrleti iznad Planeje ali ništa...
Mi smo se dobro proveli,dremali na travici,krišom palili pljugu,došaptavali se i zajebavali stažu
koji je bio u nekom grmu malo dalje od nas,bacajući kamenčiće...
Sećam se i upozorenja preko radio veze,da se smirimo i uozbiljimo...
Kako se brate ne sjećaš znaš da su na karauli bila i ona dva psa njemačka ovčara. Nisu bili u cijelom sastavu ali koliko se sjećam da ih je bilo cca 10 graničara jer sam i za njih donosio poštu iz kasarne. Sjećam se i uzbune i svega jer i moj BRDM je bio u noćnoj akciji hvatanja / sačekuša / a vi ste dobili noćne dalekozore. Znaš da slijedeće jutro je bio strogi pregled civila na kapiji od strane dežurnog karaule.  cheers
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 15 Icon_minitime18.08.15 21:59

Ne,ne sećam se tog detalja...Zato se sećam da su uslovi na karauli
bili jako loši...morali smo spavati u našim vrećama za spavanje,postavljenim
na pod...
Na vrh Go down
mureZE
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
mureZE


BROJ POSTOVA: : 375
ČLAN OD: : 2015-05-22
DOB : 53
M(j)esto zenica

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 15 Icon_minitime19.08.15 12:27

dinosaurus (citat):
mureZE (citat):

druze dinosaurus, granični kamen pored kojeg sam se slikao je D14/VIII i nalazi se kod naše osmatračnice, a nasuprot sela Pakisht, Kosharisht i Zapod u ALB. Kraj našeg reona je bio na Plavskoj rijeci kod graničnog kamena D15/II a dalje se nastavljala Orčuša, što znači da se dobro sjećaš na toj karauli su bili ti brojevi graničnog kamenja

Dobro je Mure,već sam pomislio da zaboravljam Smile
Da kod Plavske reke se završavao vaš reon,a nastavljao kararaule Orčuša,
tačnije to je bi početak reona karaule Čestak jer Orčuša nije bila stalno zaposednuta..
Sećam se i vaše osmatračnice,a nešto niže u albaniji je bila i njihova karaula Pakiš,
koja je imala svoju kamenu osmatračnicu do samog mekog pojasa na njihovoj teritoriji..

U pravu si druze, albanska karaula je bila nešto izvan sela Pakish (i sada se može vidjeti na google mapi ima crni krov), čitavom dužinom granice bile su tranšeje a na svako malo u tim tranšejama vidjele su se kupole njihovih bunkera, to je bilo malo dalje od mekog pojasa. A za njihovu kamenu osmatračnicu koju spominješ ona se nalazila uz meki pojas u nivou sa našim graničnim kamenom D15 i to je u stvari bio bunker- osmatračnica visine par metara.
Na vrh Go down
mureZE
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
mureZE


BROJ POSTOVA: : 375
ČLAN OD: : 2015-05-22
DOB : 53
M(j)esto zenica

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 15 Icon_minitime19.08.15 12:33

dinosaurus (citat):
slavonski brod (citat):
Nama iz izviđačke čete najviše u sjećanju je ostala karaula Orčuša jer smo na njoj proveli najviše terena tako da bratu Dinosaurusu a i meni je ostalo u sjećanju oznaka D-15--- a što se tiče karaule Planeje na njoj smo bili cca 10 dana zajedno s dečkima graničarima koji su služili vojni rok na njoj. Ostalo mi je u sjećanju da je u sklopu karaule bila i ambulanta od sela te su svaki dan dolazili kod mlade i lijepe doktorice mještani iz okolnih sela, zar ne brate kako nam je i na toj karauli bilo lijepo i ugodno druženje s dečkima graničarima.


Pamtim i uzbunu koju smo popili u toku noći,kada je lično poručnik Sretenović delio okvire
sa bojevom municijom
.Navodno je javljeno za prebeg dva albanska vojnika i mi smo kao trebali 
da ih nahvatamo...Čekali smo ih do jutarnjih sati raštrkani po onoj vrleti iznad Planeje ali ništa...
Mi smo se dobro proveli,dremali na travici,krišom palili pljugu,došaptavali se i zajebavali stažu
koji je bio u nekom grmu malo dalje od nas,bacajući kamenčiće...
Sećam se i upozorenja preko radio veze,da se smirimo i uozbiljimo...
Ovo mi nije jasno, na granici su svi vojnici uvijek imali pun borbeni komplet koji su nosili uvijek sa sobom, tako da nam niko nije trebao dijeliti municiju kada su nekakve uzbune ili vanredne situacije. Tada je samo više patrola bilo na granici al smo uvijek imali standarnu opremu.
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 15 Icon_minitime19.08.15 13:04

mureZE (citat):
Ovo mi nije jasno, na granici su svi vojnici uvijek imali pun borbeni komplet koji su nosili uvijek sa sobom, tako da nam niko nije trebao dijeliti municiju kada su nekakve uzbune ili vanredne situacije. Tada je samo više patrola bilo na granici al smo uvijek imali standarnu opremu.

Mure,ništa nije tu sporno....
Mi smo bili izvidjačka jedinica,uz svu neophodnu obuku za te jedinice,morali smo proći i
graničnu obuku.Pri zaposedanju karaula Orčuša i Planeja vršili smo obezbedjenje državne granice
ali to nije bio glavni razlog našeg boravka na tim karaulama.
Radio izvidjači su imali svoj plan i program obuke,takodje i izvidjači na motornim vozilima a 
moj vod je bio sastavljen od dve izvidjačke grupe IG..od po 10 ljudi,čija je namena u datim okolnostima
bila prebacivanje preko i pravac Kuks...Tako da smo mi to vreme provodili u upoznavanju terena,jer su
to ustvari bili pravci izvršenja tog zadatka..uglavnom,kao IG uvežbavali smo kretanje po tim terenima
po zadatim kotama,orjentaciju,topografiju graničnog i zagraničnog područja...
tako da nam je patroliranje granicom bila zadnja rupa na svirali,a i kada smo to radili bilo je jako 
neozbiljno...
Na tom delu granice postojala je i dobro uredjena podzemna baza a siguran sam da to ni vi niste znali?
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 15 Icon_minitime19.08.15 13:19

mureZE (citat):

U pravu si druze, albanska karaula je bila nešto izvan sela Pakish (i sada se može vidjeti na google mapi ima crni krov), čitavom dužinom granice bile su tranšeje a na svako malo u tim tranšejama vidjele su se kupole njihovih bunkera, to je bilo malo dalje od mekog pojasa. A za njihovu kamenu osmatračnicu koju spominješ ona se nalazila uz meki pojas u nivou sa našim graničnim kamenom D15 i to je u stvari bio bunker- osmatračnica visine par metara.

Da,bunkera je bilo na sve strane,u zimskom periodu kad drveće ogoli,mogao sam ih gledati iz 
kreveta....jer je karaula bila u graničnom pojasu...
Što se tiče njihove osmatračnice,ostalo mi je u sećanju da su mi jednom prilikom dali nekoliko
kutija manevarske municije i da sa svojom grupom odem iznad sela Orčuša i raspalimo rafalno...
Raspalili smo za sve pare,praštalo je na sve strane u tim planinama...a potom smo sa tog mesta
posmatrali kako albanci puše uzbunu na karauli i u grupama trče ka toj osmatračnici..i zaležu uz 
taj deo granice....bilo je baš simpatično...
Na vrh Go down
mureZE
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
mureZE


BROJ POSTOVA: : 375
ČLAN OD: : 2015-05-22
DOB : 53
M(j)esto zenica

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 15 Icon_minitime19.08.15 15:02

[You must be registered and logged in to see this image.]

ovako su izgledali ti bunkeri u tranšejama,
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 15 Icon_minitime19.08.15 19:02

dinosaurus (citat):
mureZE (citat):

U pravu si druze, albanska karaula je bila nešto izvan sela Pakish (i sada se može vidjeti na google mapi ima crni krov), čitavom dužinom granice bile su tranšeje a na svako malo u tim tranšejama vidjele su se kupole njihovih bunkera, to je bilo malo dalje od mekog pojasa. A za njihovu kamenu osmatračnicu koju spominješ ona se nalazila uz meki pojas u nivou sa našim graničnim kamenom D15 i to je u stvari bio bunker- osmatračnica visine par metara.

Da,bunkera je bilo na sve strane,u zimskom periodu kad drveće ogoli,mogao sam ih gledati iz 
kreveta....jer je karaula bila u graničnom pojasu...
Što se tiče njihove osmatračnice,ostalo mi je u sećanju da su mi jednom prilikom dali nekoliko
kutija manevarske municije i da sa svojom grupom odem iznad sela Orčuša i raspalimo rafalno...
Raspalili smo za sve pare,praštalo je na sve strane u tim planinama...a potom smo sa tog mesta
posmatrali kako albanci puše uzbunu na karauli i u grupama trče ka toj osmatračnici..i zaležu uz 
taj deo granice....bilo je baš simpatično...
Brate točno tako je bilo a tek kad se i iz BRDM raspalilo to je bilo prvi puta na onoj noćnoj vježbi a kasnije ih je bilo dosta pa su susjedi Albanci često pušili uzbune kad smo mi bili na karauli Orčuša Very Happy
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 15 Icon_minitime19.08.15 19:09

dinosaurus (citat):
Ne,ne sećam se tog detalja...Zato se sećam da su uslovi na karauli
bili jako loši...morali smo spavati u našim vrećama za spavanje,postavljenim
na pod...

Točno je brate da se spavalo u vrećama jer nije bilo dovoljan broj kreveta za razliku od karaule Orčuša gdje smo bili sami a ovdje je bilo i kolega iz graničnog voda tako da nije bilo dovoljan broj kreveta pa se moralo i u vrećama spavati. Tu smo imali najlošije uslove terenske obuke za razliku od plivanja gdje smo spavali u šatorima ali uvjeti spavanja u vrećama su bili bolji nego možda što su pojedinci imali na krevetima. Sjećaš se da smo imali one spužve koje su bile posložene na zemlju a u vrećama smo spavali Laughing Surprised
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 15 Icon_minitime19.08.15 19:13

mureZE (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

ovako su izgledali ti bunkeri u tranšejama,
Kolega Mure slika za pohvalu točno tako su izgledali bunkeri naših susjeda Albanaca  salutiranje
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 15 Icon_minitime19.08.15 19:14

slavonski brod (citat):
Brate točno tako je bilo a tek kad se i iz BRDM raspalilo to je bilo prvi puta na onoj noćnoj vježbi a kasnije ih je bilo dosta pa su susjedi Albanci često pušili uzbune kad smo mi bili na karauli Orčuša Very Happy

Zato su brate pisali peticije da ne dolazimo često  Laughing...
Samo ni vama nije bilo lako,trebalo je čistiti oružje 
na BRDM-u posle...Poručnik Žikica je vodio računa 
da tehnika u svim uslovima bude po PS.u
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 15 Icon_minitime19.08.15 19:59

dinosaurus (citat):
slavonski brod (citat):
Brate točno tako je bilo a tek kad se i iz BRDM raspalilo to je bilo prvi puta na onoj noćnoj vježbi a kasnije ih je bilo dosta pa su susjedi Albanci često pušili uzbune kad smo mi bili na karauli Orčuša Very Happy

Zato su brate pisali peticije da ne dolazimo često  Laughing...
Samo ni vama nije bilo lako,trebalo je čistiti oružje 
na BRDM-u posle...Poručnik Žikica je vodio računa 
da tehnika u svim uslovima bude po PS.u

Sjećaš se da su kolege nišandžije i pomoćnici čistili sljedeći dan mitraljeze mijenjajući krpice i drnč neznam koliko puta sa onim konopom za čišćenje skoro cijeli dan. Znaš da mi nije bilo teško pomoći kolegama oko čišćenja mitraljeza KPVT 14,5 mm i PKT 7,62 mm jer moj je zadatak bio dovesti ih i vratiti a po povratku u kasarnu slijedilo je generalno čišćenje i pranje BRDM-ova na hidrantima. Svi smo brate pomagali jedni drugima jer smo bili složna ekipa. Živjeli drugovi Prizrenci Razz Very Happy Smile
Na vrh Go down
vladimir
Podpukovnik
Podpukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6180
ČLAN OD: : 2011-01-25

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 15 Icon_minitime19.08.15 21:13

iz ravne slavonije u ovakve planine. respect +
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 15 Icon_minitime21.08.15 19:25

vladimir (citat):
iz ravne slavonije u ovakve planine. respect +
Tako je Vladimire ali sve prepreke smo uspješno savladali cheers
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 15 Icon_minitime28.08.15 21:03

[You must be registered and logged in to see this image.]

Kosare-pocela prica .......
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 15 Icon_minitime29.08.15 15:16

+ ZA KOŠARE....uvek plus... cheers
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 15 Icon_minitime29.08.15 20:39

dinosaurus (citat):
+ ZA KOŠARE....uvek plus... cheers
Hvala prijatelju,ali nijemi bila to namera da izvlacim pozitivne ocene Rolling Eyes ,i kad je trebalo da se malo promeni ponasanje zarad nekih pozitivnih reakcija,ja nisam podlegao izazovima Twisted Evil
Cak stavise pravio sam sebi kontru,samo da taj neko nebi likovao da sam ponizan affraid
Ali ti znas da se ovo sto rekoh ne odnosi na tebe.Razumemose mi i bez puno dodatnih reci Wink
Naime postavljena slika imala i prateci tekst,ali verovatno momci iz uprave to nebi propustili zbog povrede pravila foruma,moj prijatelju cheers
A vama Prizrencima pozdrav sunny
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 15 Icon_minitime30.08.15 11:46

ercov54 (citat):
dinosaurus (citat):
+ ZA KOŠARE....uvek plus... cheers
Hvala prijatelju,ali nijemi bila to namera da izvlacim pozitivne ocene Rolling Eyes ,i kad je trebalo da se malo promeni ponasanje zarad nekih pozitivnih reakcija,ja nisam podlegao izazovima Twisted Evil
Cak stavise pravio sam sebi kontru,samo da taj neko nebi likovao da sam ponizan affraid
Ali ti znas da se ovo sto rekoh ne odnosi na tebe.Razumemose mi i bez puno dodatnih reci Wink
Naime postavljena slika imala i prateci tekst,ali verovatno momci iz uprave to nebi propustili zbog povrede pravila foruma,moj prijatelju cheers
A vama Prizrencima pozdrav sunny

Evo i od brata izviđača + za Košare i podrška kolegi Ercov salutiranje
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 15 Icon_minitime30.08.15 11:47

Ne znam što je s ovim mojim Prizrencima dečki izgleda koriste redovno odsustvo Very Happy Cool
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 15 Icon_minitime30.08.15 19:34

ercov54 (citat):
dinosaurus (citat):
+ ZA KOŠARE....uvek plus... cheers
Hvala prijatelju,ali nijemi bila to namera da izvlacim pozitivne ocene Rolling Eyes ,i kad je trebalo da se malo promeni ponasanje zarad nekih pozitivnih reakcija,ja nisam podlegao izazovima Twisted Evil
Cak stavise pravio sam sebi kontru,samo da taj neko nebi likovao da sam ponizan affraid
Ali ti znas da se ovo sto rekoh ne odnosi na tebe.Razumemose mi i bez puno dodatnih reci Wink
Naime postavljena slika imala i prateci tekst,ali verovatno momci iz uprave to nebi propustili zbog povrede pravila foruma,moj prijatelju cheers
A vama Prizrencima pozdrav sunny
Opušteno prijatelju... Cool
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 15 Icon_minitime30.08.15 19:37

slavonski brod (citat):

Evo i od brata izviđača + za Košare i podrška kolegi Ercov salutiranje

Vidi brata Slavonskog vratio se u kasarnu.... cheers.....
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 15 Icon_minitime31.08.15 19:29

dinosaurus (citat):
slavonski brod (citat):

Evo i od brata izviđača + za Košare i podrška kolegi Ercov salutiranje

Vidi brata Slavonskog vratio se u kasarnu.... cheers.....

Pa brate situacija sa majkom ide nabolje sada slijedi rehabilitacija, oporavak i ugradnja proteze noge nakon 6 mjeseci ako bude sve OK.
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 15 Icon_minitime31.08.15 20:16

slavonski brod (citat):
dinosaurus (citat):
slavonski brod (citat):

Evo i od brata izviđača + za Košare i podrška kolegi Ercov salutiranje

Vidi brata Slavonskog vratio se u kasarnu.... cheers.....

Pa brate situacija sa majkom ide nabolje sada slijedi rehabilitacija, oporavak i ugradnja proteze noge nakon 6 mjeseci ako bude sve OK.
Drago mi je što je majka bolje,hvala Bogu ...brate moj
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 15 Icon_minitime31.08.15 20:50

slavonski brod (citat):
ercov54 (citat):
dinosaurus (citat):
+ ZA KOŠARE....uvek plus... cheers
Hvala prijatelju,ali nijemi bila to namera da izvlacim pozitivne ocene Rolling Eyes ,i kad je trebalo da se malo promeni ponasanje zarad nekih pozitivnih reakcija,ja nisam podlegao izazovima Twisted Evil
Cak stavise pravio sam sebi kontru,samo da taj neko nebi likovao da sam ponizan affraid
Ali ti znas da se ovo sto rekoh ne odnosi na tebe.Razumemose mi i bez puno dodatnih reci Wink
Naime postavljena slika imala i prateci tekst,ali verovatno momci iz uprave to nebi propustili zbog povrede pravila foruma,moj prijatelju cheers
A vama Prizrencima pozdrav sunny

Evo i od brata izviđača + za Košare i podrška kolegi Ercov salutiranje
Hvala Slavonski!Dobre momke prati sreca,pa tako nebrini,bice sa majkom sve ok,jer to zasluzuje kad ima tako dobrog sinka! sunny
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 15 Icon_minitime01.09.15 18:45

ercov54 (citat):
slavonski brod (citat):
ercov54 (citat):
dinosaurus (citat):
+ ZA KOŠARE....uvek plus... cheers
Hvala prijatelju,ali nijemi bila to namera da izvlacim pozitivne ocene Rolling Eyes ,i kad je trebalo da se malo promeni ponasanje zarad nekih pozitivnih reakcija,ja nisam podlegao izazovima Twisted Evil
Cak stavise pravio sam sebi kontru,samo da taj neko nebi likovao da sam ponizan affraid
Ali ti znas da se ovo sto rekoh ne odnosi na tebe.Razumemose mi i bez puno dodatnih reci Wink
Naime postavljena slika imala i prateci tekst,ali verovatno momci iz uprave to nebi propustili zbog povrede pravila foruma,moj prijatelju cheers
A vama Prizrencima pozdrav sunny

Evo i od brata izviđača + za Košare i podrška kolegi Ercov salutiranje
Hvala Slavonski!Dobre momke prati sreca,pa tako nebrini,bice sa majkom sve ok,jer to zasluzuje kad ima tako dobrog sinka! sunny
Ne jednog nego dva i plus brat Dinosaurus Very Happy
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 15 Icon_minitime01.09.15 22:52

slavonski brod (citat):
ercov54 (citat):
slavonski brod (citat):
ercov54 (citat):
dinosaurus (citat):
+ ZA KOŠARE....uvek plus... cheers
Hvala prijatelju,ali nijemi bila to namera da izvlacim pozitivne ocene Rolling Eyes ,i kad je trebalo da se malo promeni ponasanje zarad nekih pozitivnih reakcija,ja nisam podlegao izazovima Twisted Evil
Cak stavise pravio sam sebi kontru,samo da taj neko nebi likovao da sam ponizan affraid
Ali ti znas da se ovo sto rekoh ne odnosi na tebe.Razumemose mi i bez puno dodatnih reci Wink
Naime postavljena slika imala i prateci tekst,ali verovatno momci iz uprave to nebi propustili zbog povrede pravila foruma,moj prijatelju cheers
A vama Prizrencima pozdrav sunny

Evo i od brata izviđača + za Košare i podrška kolegi Ercov salutiranje
Hvala Slavonski!Dobre momke prati sreca,pa tako nebrini,bice sa majkom sve ok,jer to zasluzuje kad ima tako dobrog sinka! sunny
Ne jednog nego dva i plus brat Dinosaurus Very Happy

Takvi kakviste,da je srece da VAS ima sto vise,nekste sva troica zivi i zdravi sunny
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 15 Icon_minitime04.09.15 20:56

Upravo sam se sjetio riječi komandanta kasarne pukovnika Dragoljuba Ojdanića da su izviđačke jedinice " OČI I UŠI KOMANDANTA " koje je rekao prilikom polaganja svečane obveze mladih vojnika septembaraca 1987 godine prilikom predstavljanja jedinica u sastavu naše kasarne.
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 15 Icon_minitime05.09.15 20:14

slavonski brod (citat):
Upravo sam se sjetio riječi komandanta kasarne pukovnika Dragoljuba Ojdanića da su izviđačke jedinice " OČI I UŠI KOMANDANTA " koje je rekao prilikom polaganja svečane obveze mladih vojnika septembaraca 1987 godine prilikom predstavljanja jedinica u sastavu naše kasarne.

Brate moj to sam ti i ja mogao reči Very Happy....a bilo bi dobro da se sada 
okupimo i vidimo kako bi to danas bilo...
Što se tiče ušiju...pa nešto bi i čuo....a za oči....e to bi komandant morao sam da osmotri i javi meni..
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 15 Icon_minitime05.09.15 20:23

slavonski brod (citat):
Ne jednog nego dva i plus brat Dinosaurus Very Happy

Šta napisati za ovo...osim...veliko hvala Slavonski brate cheers
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 15 Icon_minitime06.09.15 11:44

dinosaurus (citat):
slavonski brod (citat):
Upravo sam se sjetio riječi komandanta kasarne pukovnika Dragoljuba Ojdanića da su izviđačke jedinice " OČI I UŠI KOMANDANTA " koje je rekao prilikom polaganja svečane obveze mladih vojnika septembaraca 1987 godine prilikom predstavljanja jedinica u sastavu naše kasarne.

Brate moj to sam ti i ja mogao reči Very Happy....a bilo bi dobro da se sada 
okupimo i vidimo kako bi to danas bilo...
Što se tiče ušiju...pa nešto bi i čuo....a za oči....e to bi komandant morao sam da osmotri i javi meni..

A brate moj još bi mi mogli puno toga dati netko u jelu netko u piću a mogli bi i u sportu, što se tiče očiju dobro reagiraju kad primijete mlado meso na cesti salutiranje
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 15 Icon_minitime06.09.15 11:52

dinosaurus (citat):
slavonski brod (citat):
Ne jednog nego dva i plus brat Dinosaurus Very Happy

Šta napisati za ovo...osim...veliko hvala Slavonski brate cheers

Brate braća su braća a dočekati ćemo i mi taj dan našeg sastanka Very Happy
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 15 Icon_minitime07.09.15 21:54

Drugovi Dinosauruse,Slavonski dobri ste,održavate budnost u kasarni,pozdravljam vas,a da ne zaboravim i našeg prijatelja Ercova,sve pohvale dobri ljudi.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Jedna fotka iz naše kasarne-iznad prijavnice prema pisti salutiranje
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 15 Icon_minitime08.09.15 0:16

[You must be registered and logged in to see this image.]

 pozdrav za moje iz Prizrena i hvala DJIDI na ovako lepim fotkama iz njegovog vremena,a ova je iz mog vremena.Ali bilo kako bilo Prizren bio jeste i bice nas u proslom ili buducem vremenu!
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 15 Icon_minitime08.09.15 21:16

[You must be registered and logged in to see this image.]

Još jedna za uspomenu iz naše JNA!! cheers
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 15 Icon_minitime08.09.15 21:26

Djida (citat):
Drugovi Dinosauruse,Slavonski dobri ste,održavate budnost u kasarni,pozdravljam vas,a da ne zaboravim i našeg prijatelja Ercova,sve pohvale dobri ljudi.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Jedna fotka iz naše kasarne-iznad prijavnice prema pisti salutiranje
Jedino kolega Ercov, Djida i braća Dinosaurus i Slavonski aktivni ostali izgleda prikupljaju dokumentaciju za umirovljenje. Pozdrav za sve drugove Prizrence salutiranje
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 15 Icon_minitime08.09.15 21:31

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nisam mogao da ne objavim i sliku brata Dinosaurusa  cheers
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 15 Icon_minitime08.09.15 21:36

slavonski brod (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Još jedna za uspomenu iz naše JNA!! cheers
E ovo je olicenje pravog vojnika,a ne kao Luzajic sa Bituse sunny
Pa da takvu ocenu potkrepim i cinjenicama Exclamation
Vojnik jako uredan obijan i bas podsisan po ps,dok nas Luzajic ima vise kose van kape nego pod kapom,a usi nemozes da primetis od kose Rolling Eyes
Pada u oci i polozaj kape iliti titovke,bas kako treba,dva prsta iznad ociju,dok kod naseg jedva ugledas oci jer kapa pokrila. Twisted Evil
Uniforma uredna zategnuta,ma sta reci,momak za reprezentaciju salutiranje
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 15 Icon_minitime08.09.15 21:39

[You must be registered and logged in to see this image.]
Još jedna za podsjetnik na fotografe naše generacije Very Happy
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 15 Icon_minitime08.09.15 21:41

ercov54 (citat):
slavonski brod (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Još jedna za uspomenu iz naše JNA!! cheers
E ovo je olicenje pravog vojnika,a ne kao Luzajic sa Bituse sunny
Pa da takvu ocenu potkrepim i cinjenicama Exclamation
Vojnik jako uredan obijan i bas podsisan po ps,dok nas Luzajic ima vise kose van kape nego pod kapom,a usi nemozes da primetis od kose Rolling Eyes
Pada u oci i polozaj kape iliti titovke,bas kako treba,dva prsta iznad ociju,dok kod naseg jedva ugledas oci jer kapa pokrila. Twisted Evil
Uniforma uredna zategnuta,ma sta reci,momak za reprezentaciju salutiranje
Hvala kolega na svim pohvalama to je slikano pred odlazak u prekomandu za Prizren u Banja Luci, zato smo kasnije u Prizrenu zapustili kosu nije bilo po ps!!
Na vrh Go down
Sponsored content





Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme) - Page 15 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)
Na vrh 
Stranica 15/20Idi na stranicu : Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 20  Next
 Similar topics
-
» Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme)
» Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)
» Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)
» Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)
» Ramiz Sadiku Prizren 90/91

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR SRBIJA :: SAP KOSOVO-
Idi na: