FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme)

Go down 
+21
LUPE44
semsudin
PORUCNIK
DejanDjergovic
lacoš
miro81
Tvrdy
alexandar
SveJug
MikiJovanovic
ari gorozup
sarentica
Max Blitz
Tonča
ercov54
slavonski brod
Mister Havana
vargas
dinosaurus
Gringo
Djida
25 posters
Idi na stranicu : Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 15 ... 20  Next
AutorPoruka
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme) - Page 11 Icon_minitime12.01.15 20:33

Djida (citat):
slavonski brod (citat):
Drugovi,

uniforma razdužena kolegi Dinosaurusu vraćena njegova svečana uniforma civilka obučena. Kolege isprobavaju civilku, ujutro izlazak i napuštanje Prizrena prije 27 godina. alien alien alien alien
Ajde neka je sa srećom druže Slavonski,PRIJATNO JANUAR Exclamation
 Hvala kolega Djida ali i dalje ostajemo vjerni našem Prizrenu i kasarni Ramiz Sadiku  cheers cheers salutiranje salutiranje
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme) - Page 11 Icon_minitime12.01.15 20:35

Djida (citat):
Mister Havana (citat):
A grejanje, jedna "Kraljica peći" na celu spavaonu od 100 kvadrata.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Dobro sam zapamtio zimu početkom 1991. godine i snežni pokrivač koji se nije merio centimetrima, nego metrima. Kraljica je morala na povečerje kad i mi, dakle u 22h je morala da bude prazna i očišćena što je proveravao dež. oficir svake večeri. Kad nam je zapretilo smrzavanje kao na Igmanskom maršu, jedva su nam dozvolili da se pokrivamo onim trećim ćebetom koje dođe između kocki dušeka i plahte. 

Žicanje parketa ne bih spominjao ovom prilikom, uspomene su previše bolne, a ožiljci su ostali za ceo život...  Sad
E druže Havana kao da je slikano u Prizrenu u spavaoni Lad Pvo.
Opisivao sam ranije moja iskustva sa ovim grejnim telom u Prizrenu,i sad kada negde vidim kraljicu peći mene asocira na JNA.
Veliki plus imaš za ovo affraid
Svaka čast nedavno sam je vidio kolega Havana u vikendici kod kolege te je i mene podsjetila na JNA i spavaonice izviđačke čete u starom paviljonu.
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme) - Page 11 Icon_minitime12.01.15 20:45

Tvrdy (citat):
Da, u usporedbi s ostalim zgradama to je bio hotel. Sjećam se da su pješadijske čete bile u prizemlju i dijelu 1. kata, minobacačka je bila na zadnjem katu.
Koliko se sjećam formacije, bataljon je imao 3 čete, vod minobacača 82 mm, protuoklopnu četu (BST i maljutke) i minobacačku bateriju 120 mm. U početku sam dužio šarac i to je bilo stvarno lijepo iskustvo pucati iz te mrcine. Išlo se na gađanje pješke par kilometara od kasarne na desno, ne sjećam se više kako se zvala lokacija.
Sjeća se netko onih krda šarplaninaca (lutalica?) koji su se motali oko smeća tj. onog dijela gdje su ovi iz kuhinje bacali otpad? To mi je bilo nadrealno.
Kakve su vam uspomene na hranu? Meni je bila loša i odvratna, svaki dan večera drnč, bureka nisam vidio uopće, preživljavao od paketa poslanih od kuće. I išlo se po salame i kekse u onaj dućan preko ceste, tamo blizu magacina (naravno, na "crno", preko žice).

Kolega i u moje vrijeme služenja Prizren je bio pun pasa lutalica čak mi je i jedan podletio pod BRDM po povratku sa terena, a što se tiče hrane mi smo dosta imali terena pa smo imali svoga kuhara Zvonka. Po povratku u kasarnu imao sam sreće da je jedan od kuhara bio zemljak pa je bilo bureka i jogurta a imali smo i rješenje kantina oficirska / čips, keksi, pivo i sokovi / zna moj kolega Dinosaurus koji se ušutio u posljednje vrijeme. Po izlasku u grad išlo se na burek, ćevape, miješano meso, pivo ......................... elephant elephant
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme) - Page 11 Icon_minitime12.01.15 20:50

Mister Havana (citat):
A grejanje, jedna "Kraljica peći" na celu spavaonu od 100 kvadrata.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Dobro sam zapamtio zimu početkom 1991. godine i snežni pokrivač koji se nije merio centimetrima, nego metrima. Kraljica je morala na povečerje kad i mi, dakle u 22h je morala da bude prazna i očišćena što je proveravao dež. oficir svake večeri. Kad nam je zapretilo smrzavanje kao na Igmanskom maršu, jedva su nam dozvolili da se pokrivamo onim trećim ćebetom koje dođe između kocki dušeka i plahte. 

Žicanje parketa ne bih spominjao ovom prilikom, uspomene su previše bolne, a ožiljci su ostali za ceo život...  Sad
 Što se tiče snijega u Prizrenu ne pamtim ga u velikim količinama vjerojatno je u vaše vrijeme bilo globalno zahlađenje ja pamtim da sam par puta obukao duge gaće ili mi nije bilo hladno jer sam stalno bio u BRDM ili Pinzgaueru.
Na vrh Go down
sarentica
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 81
ČLAN OD: : 2013-12-25
DOB : 54
M(j)esto Bugojno

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme) - Page 11 Icon_minitime13.01.15 22:41

[You must be registered and logged in to see this link.]
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme) - Page 11 Icon_minitime14.01.15 19:26

sarentica (citat):
[You must be registered and logged in to see this link.]

Kolega lijepa reportaža o kasarni ali više niti približno kao što je bilo nekada jedino lijepo kuhinjsko osoblje.
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme) - Page 11 Icon_minitime14.01.15 21:42

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme) - Page 11 Icon_minitime14.01.15 22:06

Над Призренском Бистрицом, на путу Призрен - Средска, половином 14. века, цар Душан је подигао лучни мост од [You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme) - Page 11 Icon_minitime15.01.15 19:03

[You must be registered and logged in to see this image.]
Pogled na Šar planinu iz Prizrena.
Pisali ste drugovi o zimi u Prizrenu,Slavonski kaže da je bila blaga u njegovo vreme.Ja sam godinu dana kasnije osetio poprilično žestoku zimu,kao i drug Havana.
I sada se pri hladnim danima uvek prisetim te Prizrenske zime 88/89 i temperature od skoro 30 u minusu i velikog snega.
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme) - Page 11 Icon_minitime16.01.15 21:11

Kolege Prizrenci gdje ste se izgubili ove godine slabo ste mi aktivni još nije vrijeme za umirovljenje...................
Na vrh Go down
miro81
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 136
ČLAN OD: : 2015-01-08
DOB : 62
M(j)esto Ljubljana

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme) - Page 11 Icon_minitime16.01.15 21:33

Pa neki su se mozda ipak izgubili. No ja se nisam,a neznam sta bi mogli govorit,posto nisi moja klasa.
No pa mozda bi moglo i to.
Lp. Miro:-)
Na vrh Go down
http://miroslav.korosec@gmail.com
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme) - Page 11 Icon_minitime16.01.15 22:16

slavonski brod (citat):
Kolege Prizrenci gdje ste se izgubili ove godine slabo ste mi aktivni još nije vrijeme za umirovljenje...................
Druže Slavonski za tvoju aktivnost imaš plus od meme.
Nekako se uspavaše naši drugovi Sleep ,ostadosmo sami,ali borimo se junački da održimo temu.
Imam ja u njih poverenje,najviše me zabrinjava drug Dinosaurus Exclamation
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
vargas
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 374
ČLAN OD: : 2013-05-29
DOB : 55
M(j)esto Ludbreg

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme) - Page 11 Icon_minitime16.01.15 22:16

Sastav vojske u Ramizu danas isti ko i 41. Švabe i Talijani.
Na vrh Go down
miro81
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 136
ČLAN OD: : 2015-01-08
DOB : 62
M(j)esto Ljubljana

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme) - Page 11 Icon_minitime16.01.15 22:25

E pa Djida kako mozes Slovenca zamjeniti za Slavonca?
No i tamo sam bio,kad smo sa konjickom klubom Ljubljana takmilici se po citavoj YU.
Lp.:-)
Na vrh Go down
http://miroslav.korosec@gmail.com
Mister Havana
Vodnik
Vodnik
Mister Havana


BROJ POSTOVA: : 446
ČLAN OD: : 2014-07-11

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme) - Page 11 Icon_minitime16.01.15 22:30

vargas (citat):
Sastav vojske u Ramizu danas isti ko i 41. Švabe i Talijani.
Dobro zapažanje.
I Ramiz je tu, jedino je Boro odsutan...
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme) - Page 11 Icon_minitime16.01.15 22:37

miro81 (citat):
E pa Djida kako mozes Slovenca zamjeniti za Slavonca?
No i tamo sam bio,kad smo sa konjickom klubom Ljubljana takmilici se po citavoj YU.
Lp.:-)
Miro,pozdrav za tebe i Sloveniju i naravno Ljubljanu.
Moram priznati da nisam baš razumeo ove tvoje pisanje.
U svakom slučaju želim ti dobrodošlicu na naše druženje o NAŠEM PRIZRENU Exclamation
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme) - Page 11 Icon_minitime16.01.15 22:39

vargas (citat):
Sastav vojske u Ramizu danas isti ko i 41. Švabe i Talijani.
Dobar si Vargase,nešto si posustao sa onim tvojim odličnim fotkama Exclamation
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme) - Page 11 Icon_minitime16.01.15 22:42

[You must be registered and logged in to see this link.]
Zastavnik I klase
[You must be registered and logged in to see this image.]



Sto se mene tice,tusam ja uvek.Necu da vam smetam previse,ipak viste sto bi kod mene rekli,jeli istu corbu,tako da imate i zajednickih tema,a jasam tu da nesto  naucim,bar istoriju.Izgleda kad to trebalo uciti,ja tad nisam bio na casu:evil:
A po svemu sudeci i to sto ucili izgleda nije validno,pa ovde puno toga naucim i shvatim.study
A vidim da i vi malo preturate po istoriji,pa i ja ponekad kazem koju rec;)
DINOSAURUS,e to nesto nije dobro.Nema prijatelja odavno,nadamse da ok.A VAS Prizrence sve pozravljam,zivi i zdravi jos dugooo bili salutiranje 
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme) - Page 11 Icon_minitime16.01.15 22:54

ercov54 (citat):
[You must be registered and logged in to see this link.]
Zastavnik I klase
[You must be registered and logged in to see this image.]



Sto se mene tice,tusam ja uvek.Necu da vam smetam previse,ipak viste sto bi kod mene rekli,jeli istu corbu,tako da imate i zajednickih tema,a jasam tu da nesto  naucim,bar istoriju.Izgleda kad to trebalo uciti,ja tad nisam bio na casu:evil:
A po svemu sudeci i to sto ucili izgleda nije validno,pa ovde puno toga naucim i shvatim.study
A vidim da i vi malo preturate po istoriji,pa i ja ponekad kazem koju rec;)
DINOSAURUS,e to nesto nije dobro.Nema prijatelja odavno,nadamse da ok.A VAS Prizrence sve pozravljam,zivi i zdravi jos dugooo bili salutiranje 
Hvala na lepim rečima Ercove,ti si uvek sa nama,a Dinosaurusa nema pa nema Exclamation
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme) - Page 11 Icon_minitime17.01.15 19:29

miro81 (citat):
Pa neki su se mozda ipak izgubili. No ja se nisam,a neznam sta bi mogli govorit,posto nisi moja klasa.
No pa mozda bi moglo i to.
Lp. Miro:-)
 Pa kolega Miro 81 nema veze što nismo ista klasa ali svi smo služili JNA u istoj kasarni u istomu mjesto i za istu državu SFRJ. bounce bounce
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme) - Page 11 Icon_minitime17.01.15 19:33

Djida (citat):
ercov54 (citat):
[You must be registered and logged in to see this link.]
Zastavnik I klase
[You must be registered and logged in to see this image.]



Sto se mene tice,tusam ja uvek.Necu da vam smetam previse,ipak viste sto bi kod mene rekli,jeli istu corbu,tako da imate i zajednickih tema,a jasam tu da nesto  naucim,bar istoriju.Izgleda kad to trebalo uciti,ja tad nisam bio na casu:evil:
A po svemu sudeci i to sto ucili izgleda nije validno,pa ovde puno toga naucim i shvatim.study
A vidim da i vi malo preturate po istoriji,pa i ja ponekad kazem koju rec;)
DINOSAURUS,e to nesto nije dobro.Nema prijatelja odavno,nadamse da ok.A VAS Prizrence sve pozravljam,zivi i zdravi jos dugooo bili salutiranje 
Hvala na lepim rečima Ercove,ti si uvek sa nama,a Dinosaurusa nema pa nema Exclamation
U kontaktu sam sa kolegom DINOSAURUSOM sve vas pozdravlja ima nekih problema sa ruterom, Drugarski pozdrav u ime najboljega kolege!! vojničina vojničina
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme) - Page 11 Icon_minitime17.01.15 19:38

Djida (citat):
slavonski brod (citat):
Kolege Prizrenci gdje ste se izgubili ove godine slabo ste mi aktivni još nije vrijeme za umirovljenje...................
Druže Slavonski za tvoju aktivnost imaš plus od meme.
Nekako se uspavaše naši drugovi Sleep ,ostadosmo sami,ali borimo se junački da održimo temu.
Imam ja u njih poverenje,najviše me zabrinjava drug Dinosaurus Exclamation
[You must be registered and logged in to see this image.]
Druže Djida veliki plus za sliku ovo me podsjeća na dane provedene u kasarni i pogledu iz spavaonice prema gradu kojega sam upoznao i uzduž i poprijeko, a i ostala naselja i sela oko našega Prizrena. Dosta kilometara prevalio u BRDM-u.
Na vrh Go down
miro81
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 136
ČLAN OD: : 2015-01-08
DOB : 62
M(j)esto Ljubljana

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme) - Page 11 Icon_minitime17.01.15 20:32

Drugovi Prizrena,drago mi je,da se "cujemo"!
Kad sam video fotografiju "moje"kasarne postao sam tuzan. Fali citav desni dio(gledajuci sa piste) tamo sam imao spavaonu svih 13meseci! Prva ceta bila je na prizemlju,a kancelarija kapetana gde sam bio zadnjih sest meseci cato,jos je citava pored komande garnizona.
Lp.:-)
Pa sta da kazem? Bila su vremena pa sam zaboravio (kad sam dosao iz vojske rekao sam -bolje konopac nego jos jednom u JLA!)
A poslje sam premisljio i kazao:da sam isto godiste htjeo bi jos jednom da sluzim domovini i da opet sretnem moje drugare-s kime sam bio na terenu i novu klasu koju sam ko cato "mirio"i "zdravio prehladzu... sa ljekovima koje mi poslala majka.
Tako mi ostalo u uspomeni samo moj prvi kapetan Dragan Nikic i decko guster nov.82iz Zagreba kojem sam pustil transistor i posjetio ga za dva dana u Zagrebu.


miro81: komentar modifikovan dana: 19.01.15 21:33; prepravljeno ukupno 2 puta
Na vrh Go down
http://miroslav.korosec@gmail.com
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme) - Page 11 Icon_minitime18.01.15 15:01

miro81 (citat):
Drugovi Prizrena,drago mi je,da se "cujemo"!
Kad sam video fotografiju "moje"kasarne postao sam tuzan. Fali citav desni dio(gledajuci sa piste) tamo sam imao spavaonu svih 13meseci! Prva ceta bila je na prizemlju,a kancelarija kapetana gde sam bio zadnjih sest meseci cato,jos je citava pored komande garnizona.
Lp.:-)

Miro veliki plus i za tebe što podržavaš ovaj naš forum ali malo više komentara i sjećanja iz tvoga druženja sa Prizrenom i oficirima u tvoje vrijeme. Možda se pojavi i neki kolega iz tvoga vremena. study study study study
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme) - Page 11 Icon_minitime18.01.15 15:04

vargas (citat):
Sastav vojske u Ramizu danas isti ko i 41. Švabe i Talijani.

Nikako da se Prizren riješi Nijemaca i Talijana, kako je bilo lijepo u naše vrijeme jedna vojska, sloga, društvo i svi za jednoga jedan za sve.
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan I klase
Kapetan I klase
SveJug


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4341
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme) - Page 11 Icon_minitime18.01.15 15:16

slavonski brod (citat):
vargas (citat):
Sastav vojske u Ramizu danas isti ko i 41. Švabe i Talijani.

Nikako da se Prizren riješi Nijemaca i Talijana, kako je bilo lijepo u naše vrijeme jedna vojska, sloga, društvo i svi za jednoga jedan za sve.

Decki, Kosovo je velikim vremenskim periodom bili pod protektijatom Italije. Prema tome su i delovi stanovnistva katolici.

_________________
Više ne krivim ljude koji me razočaraju, od sad krivim sebe što očekujem previše!
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme) - Page 11 Icon_minitime18.01.15 16:35

slavonski brod (citat):
Djida (citat):
ercov54 (citat):
[You must be registered and logged in to see this link.]
Zastavnik I klase
[You must be registered and logged in to see this image.]



Sto se mene tice,tusam ja uvek.Necu da vam smetam previse,ipak viste sto bi kod mene rekli,jeli istu corbu,tako da imate i zajednickih tema,a jasam tu da nesto  naucim,bar istoriju.Izgleda kad to trebalo uciti,ja tad nisam bio na casu:evil:
A po svemu sudeci i to sto ucili izgleda nije validno,pa ovde puno toga naucim i shvatim.study
A vidim da i vi malo preturate po istoriji,pa i ja ponekad kazem koju rec;)
DINOSAURUS,e to nesto nije dobro.Nema prijatelja odavno,nadamse da ok.A VAS Prizrence sve pozravljam,zivi i zdravi jos dugooo bili salutiranje 
Hvala na lepim rečima Ercove,ti si uvek sa nama,a Dinosaurusa nema pa nema Exclamation
U kontaktu sam sa kolegom DINOSAURUSOM sve vas pozdravlja ima nekih problema sa ruterom, Drugarski pozdrav u ime najboljega kolege!! vojničina vojničina
I ja uzvraćam pozdrav drugu Dinosaurusu,održavamo mi ostali Prizrenci temu,ali Dinosaurus je jedini general u kasarni Ramiz Sadiku salutiranje .
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme) - Page 11 Icon_minitime18.01.15 16:46

slavonski brod (citat):
Djida (citat):
slavonski brod (citat):
Kolege Prizrenci gdje ste se izgubili ove godine slabo ste mi aktivni još nije vrijeme za umirovljenje...................
Druže Slavonski za tvoju aktivnost imaš plus od meme.
Nekako se uspavaše naši drugovi Sleep ,ostadosmo sami,ali borimo se junački da održimo temu.
Imam ja u njih poverenje,najviše me zabrinjava drug Dinosaurus Exclamation
[You must be registered and logged in to see this image.]
Druže Djida veliki plus za sliku ovo me podsjeća na dane provedene u kasarni i pogledu iz spavaonice prema gradu kojega sam upoznao i uzduž i poprijeko, a i ostala naselja i sela oko našega Prizrena. Dosta kilometara prevalio u BRDM-u.
Ovaj forum je mesto na kome osvežavamo sećanja iz doba služenja u Prizrenu.Jedni drugima pomažemo u tome,zato Slavonski samo napred ka NAŠOJ KASARNI.
Meni je drug Vargas sa njegovom kolekcijom fotografija najviše pomogao da se setim nekih neverovatnih stvari iz Jna.
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme) - Page 11 Icon_minitime18.01.15 19:19

SveJug (citat):
slavonski brod (citat):
vargas (citat):
Sastav vojske u Ramizu danas isti ko i 41. Švabe i Talijani.

Nikako da se Prizren riješi Nijemaca i Talijana, kako je bilo lijepo u naše vrijeme jedna vojska, sloga, društvo i svi za jednoga jedan za sve.

Decki, Kosovo je velikim vremenskim periodom bili pod protektijatom Italije. Prema tome su i delovi stanovnistva katolici.
Znam kolega da je Kosovo bilo velikim periodom po sastavom Italije, jer poznata mi je povijest država na prostoru bivše Jugoslavije. Pohvala i tebi jer odlično poznaje povijest ili historiju prostora bivše Yuge.
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme) - Page 11 Icon_minitime18.01.15 19:20

Djida (citat):
slavonski brod (citat):
Djida (citat):
ercov54 (citat):
[You must be registered and logged in to see this link.]
Zastavnik I klase
[You must be registered and logged in to see this image.]



Sto se mene tice,tusam ja uvek.Necu da vam smetam previse,ipak viste sto bi kod mene rekli,jeli istu corbu,tako da imate i zajednickih tema,a jasam tu da nesto  naucim,bar istoriju.Izgleda kad to trebalo uciti,ja tad nisam bio na casu:evil:
A po svemu sudeci i to sto ucili izgleda nije validno,pa ovde puno toga naucim i shvatim.study
A vidim da i vi malo preturate po istoriji,pa i ja ponekad kazem koju rec;)
DINOSAURUS,e to nesto nije dobro.Nema prijatelja odavno,nadamse da ok.A VAS Prizrence sve pozravljam,zivi i zdravi jos dugooo bili salutiranje 
Hvala na lepim rečima Ercove,ti si uvek sa nama,a Dinosaurusa nema pa nema Exclamation
U kontaktu sam sa kolegom DINOSAURUSOM sve vas pozdravlja ima nekih problema sa ruterom, Drugarski pozdrav u ime najboljega kolege!! vojničina vojničina
I ja uzvraćam pozdrav drugu Dinosaurusu,održavamo mi ostali Prizrenci temu,ali Dinosaurus je jedini general u kasarni Ramiz Sadiku salutiranje .
Drug general Dinosaurus prati negdje iz prikrajka kao što nas je major Isak pratio po kasarni!!
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme) - Page 11 Icon_minitime19.01.15 20:27

Generale vrijeme je da se pokreneš još nisi dobio zasluženu mirovinu Sleep Sleep
Na vrh Go down
Mister Havana
Vodnik
Vodnik
Mister Havana


BROJ POSTOVA: : 446
ČLAN OD: : 2014-07-11

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme) - Page 11 Icon_minitime21.01.15 19:37

Za jubilarni 300-ti post:

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme) - Page 11 Icon_minitime21.01.15 20:12

Mister Havana (citat):
Za jubilarni 300-ti post:

[You must be registered and logged in to see this image.]
Super fotka samo naprijed!!
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme) - Page 11 Icon_minitime21.01.15 20:14

Druže generale još mi spavaš vrijeme je da se krene pionir
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme) - Page 11 Icon_minitime22.01.15 11:04

Mister Havana (citat):
Za jubilarni 300-ti post:

[You must be registered and logged in to see this image.]
Hvala Druže Havana,plus od mene Exclamation
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme) - Page 11 Icon_minitime22.01.15 20:39

[You must be registered and logged in to see this image.]
У њој су Призрен, престоница цара Душана, Приштина и Паун-Поље, престонице краља Милутина, Ново Брдо, најзнатније рударско средиште средњевековне српске ...




Vi momci Prizrenci odrzavajte blizu proslost i sadasnjost;),a jacu kao starac Foco od stotinu ljeta,malo brisati prasinu sa starih slika istorije,jer kazu ko nezna istoriju,taj nema buducnosti:study:
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme) - Page 11 Icon_minitime23.01.15 19:46

ercov54 (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]
У њој су Призрен, престоница цара Душана, Приштина и Паун-Поље, престонице краља Милутина, Ново Брдо, најзнатније рударско средиште средњевековне српске ...




Vi momci Prizrenci odrzavajte blizu proslost i sadasnjost;),a jacu kao starac Foco od stotinu ljeta,malo brisati prasinu sa starih slika istorije,jer kazu ko nezna istoriju,taj nema buducnosti:study:
Samo nastavi brisati prašinu i nastavi objavljivanje fotki ++++++++
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme) - Page 11 Icon_minitime24.01.15 14:07

Halo drugovi Prizrenci gdje ste nešto ste se uspavali izgleda da ove promjene vremena utječu na vas. Neću pojedinačno navoditi imena ali znate o kome se radi, tko dugo nije bio na našem forumu  Sleep Sleep Sleep Sleep
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme) - Page 11 Icon_minitime24.01.15 20:35

[You must be registered and logged in to see this image.] salutiranje salutiranje salutiranje salutiranje salutiranje salutiranje salutiranje
Drugovi Prizrenci,šta kažete na ovu fotku affraid ,direkt iz NAŠE KASARNE.
Jesu sadašnji stanovnici izgradili dosta objekata,ali ne mogu nas zbuniti nikako,pamtimo mi cheers cheers cheers cheers .
SLAVONSKI,ne vredi upozorenje Drugu DINOSAURUSU,možda se nešto naljutio.
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan
Kapetan
lacoš


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3968
ČLAN OD: : 2012-12-07

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme) - Page 11 Icon_minitime24.01.15 20:43

Djida (citat):

SLAVONSKI,ne vredi upozorenje Drugu DINOSAURUSU,možda se nešto naljutio.

Drugovi Prizrenci izgleda da vam drug Dino otišao na redovno Very Happy

_________________
"Teško nama,Mardonije, kad nas vodiš u borbu protiv takvih ljudi koji se ne bore za novac, nego za slavu."  -Tritantehma
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme) - Page 11 Icon_minitime24.01.15 22:01

lacoš (citat):
Djida (citat):

SLAVONSKI,ne vredi upozorenje Drugu DINOSAURUSU,možda se nešto naljutio.

Drugovi Prizrenci izgleda da vam drug Dino otišao na redovno Very Happy
Drugovi Prizrenci nije se ništa naljutio čuli smo se danas pati ga nešto internet dok ne otkloni zastoj sve vas pozdravlja  salutiranje vojnik salutiranje
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme) - Page 11 Icon_minitime24.01.15 22:04

Djida (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.] salutiranje salutiranje salutiranje salutiranje salutiranje salutiranje salutiranje
Drugovi Prizrenci,šta kažete na ovu fotku affraid ,direkt iz NAŠE KASARNE.
Jesu sadašnji stanovnici izgradili dosta objekata,ali ne mogu nas zbuniti nikako,pamtimo mi cheers cheers cheers cheers .
SLAVONSKI,ne vredi upozorenje Drugu DINOSAURUSU,možda se nešto naljutio.
Živio kolega Djida misle da nas mogu zavarati novim izgledom kasarne ali naše oko sokolovo sve prepoznaje što je jednom ostalo u memoriji rijetko se briše cheers No Basketball
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme) - Page 11 Icon_minitime24.01.15 22:10

Djida (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.] salutiranje salutiranje salutiranje salutiranje salutiranje salutiranje salutiranje
Drugovi Prizrenci,šta kažete na ovu fotku affraid ,direkt iz NAŠE KASARNE.
Jesu sadašnji stanovnici izgradili dosta objekata,ali ne mogu nas zbuniti nikako,pamtimo mi cheers cheers cheers cheers .
SLAVONSKI,ne vredi upozorenje Drugu DINOSAURUSU,možda se nešto naljutio.
Još sam zaboravio napisati koliko sam puta prošao kroz KPS sa BRDM i Pinzgauerom da novi korisnici nisu niti svjesni naše provedene mladosti u kasarni i Prizrenu. lol!
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme) - Page 11 Icon_minitime25.01.15 15:26

slavonski brod (citat):
Još sam zaboravio napisati koliko sam puta prošao kroz KPS sa BRDM i Pinzgauerom da novi korisnici nisu niti svjesni naše provedene mladosti u kasarni i Prizrenu. lol!
Druže Slavonski,nisu ni svesni niti mogu biti jer misle da sve počinje i završava sa njima.
Našu mladost i vreme provedeno u Prizrenu i okolini ko može da objasni sadašnjim stanovnicima kasarne Ramiz Sadiku.
Ipak to drugarstvo,razumevanje više se neće i ne može vratiti.
Ko da objasni njima naše vreme,našu mladost bez mobilnih telefona,interneta,fejsbuka.......
Nikad ta plaćenička vojska u našoj kasarni neće saznati kako mlado srce drhti prilikom dobijanja pisma,koliko traje večnost otvaranja pisma a o čitanju da ne pričam.
Stari KPS su ostavili u životu,pisao sam ranije koliko me lepih uspomena vezuje za tu zgradu,koliko dežurstava,a pri povratku sa terena sam je posebno doživljavao.
salutiranje
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme) - Page 11 Icon_minitime25.01.15 15:29

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme) - Page 11 Icon_minitime25.01.15 17:54

Djida (citat):
slavonski brod (citat):
Još sam zaboravio napisati koliko sam puta prošao kroz KPS sa BRDM i Pinzgauerom da novi korisnici nisu niti svjesni naše provedene mladosti u kasarni i Prizrenu. lol!
Druže Slavonski,nisu ni svesni niti mogu biti jer misle da sve počinje i završava sa njima.
Našu mladost i vreme provedeno u Prizrenu i okolini ko može da objasni sadašnjim stanovnicima kasarne Ramiz Sadiku.
Ipak to drugarstvo,razumevanje više se neće i ne može vratiti.
Ko da objasni njima naše vreme,našu mladost bez mobilnih telefona,interneta,fejsbuka.......
Nikad ta plaćenička vojska u našoj kasarni neće saznati kako mlado srce drhti prilikom dobijanja pisma,koliko traje večnost otvaranja pisma a o čitanju da ne pričam.
Stari KPS su ostavili u životu,pisao sam ranije koliko me lepih uspomena vezuje za tu zgradu,koliko dežurstava,a pri povratku sa terena sam je posebno doživljavao.
salutiranje
[You must be registered and logged in to see this image.]
Kada su pametne i usijane glave išle rasturiti bivšu Jugoslaviju takvu snagu, mladost i volju za životom nitko nam ne može vratiti ali je lijepo sjetiti se provedenih dana i noći u kasarni.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme) - Page 11 Icon_minitime25.01.15 20:17

slavonski brod (citat):
Djida (citat):
slavonski brod (citat):
Još sam zaboravio napisati koliko sam puta prošao kroz KPS sa BRDM i Pinzgauerom da novi korisnici nisu niti svjesni naše provedene mladosti u kasarni i Prizrenu. lol!
Druže Slavonski,nisu ni svesni niti mogu biti jer misle da sve počinje i završava sa njima.
Našu mladost i vreme provedeno u Prizrenu i okolini ko može da objasni sadašnjim stanovnicima kasarne Ramiz Sadiku.
Ipak to drugarstvo,razumevanje više se neće i ne može vratiti.
Ko da objasni njima naše vreme,našu mladost bez mobilnih telefona,interneta,fejsbuka.......
Nikad ta plaćenička vojska u našoj kasarni neće saznati kako mlado srce drhti prilikom dobijanja pisma,koliko traje večnost otvaranja pisma a o čitanju da ne pričam.
Stari KPS su ostavili u životu,pisao sam ranije koliko me lepih uspomena vezuje za tu zgradu,koliko dežurstava,a pri povratku sa terena sam je posebno doživljavao.
salutiranje
[You must be registered and logged in to see this image.]
Kada su pametne i usijane glave išle rasturiti bivšu Jugoslaviju takvu snagu, mladost i volju za životom nitko nam ne može vratiti ali je lijepo sjetiti se provedenih dana i noći u kasarni.
DJida i Slavonski citajuci vase reci iliti vec post,ostaosam bez teksta.Ja delim isto takvo misljenje,ali jos su vase reci jako vrednije jer su rekli mnogo mladji momci od mene.Malosam zatecen,znam sta mislim,ali nemogu da nadjem adekvatne reci,a da nebudem pogresno shvacen.U svakom slucaju obojici hvala.Imam jedan +,znam da to nista ne menja,ali bar da izrazim zahvalnost na ovakvim recima. salutiranje
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme) - Page 11 Icon_minitime25.01.15 21:32

ERCOVE,hvala na razumevanju,veliki PLUS od mene.
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik
slavonski brod


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1119
ČLAN OD: : 2014-08-31
DOB : 56
M(j)esto Slavonski Brod

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme) - Page 11 Icon_minitime26.01.15 19:14

Djida (citat):
ERCOVE,hvala na razumevanju,veliki PLUS od mene.

Kolega ERCOV i od mene imaš veliki + ali vrijeme je pokazalo da smo u pravu što smo kolega i ja napisali te da ja naša riječ na svakom mjestu salutiranje
Na vrh Go down
vargas
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 374
ČLAN OD: : 2013-05-29
DOB : 55
M(j)esto Ludbreg

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme) - Page 11 Icon_minitime26.01.15 22:12

Gledajući Djidinu zadnju sliku vidi se da su "spasioci" prešli i na drugu stranu one jaruge što je išla nekadašnjim rubom kasarne. Raširili su se i uz cestu koliko su god mogli, treba im prostora da mogu glumiti "spasioce".  Pored toga, uništili su i najveću svetinju na prostorima bivše nam države, važniju od svih spomenika, crkava i ostalog što je srušeno. Uništili su nogometno igralište. A igralište u Prizrenu je stvarno bilo za svaku pohvalu, ugodno sam bio iznenađen u kakvom je stanju bilo. Ajde po istini sam teren nije ni mogao biti u boljem stanju, ali onih betonskih tribina i atletske staze oko igrališta ne bi se sramio ni kakav republički ligaš u bivšoj YU. 

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Sponsored content





Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme) - Page 11 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme)
Na vrh 
Stranica 11/20Idi na stranicu : Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 15 ... 20  Next
 Similar topics
-
» Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)
» Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)
» Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)
» Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)
» Ramiz Sadiku Prizren 90/91

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR SRBIJA :: SAP KOSOVO-
Idi na: