FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 MUZIL - PULA

Go down 
+95
goran9030
Brkakougar
anves
dunja963
Zoran I
Berač šparuga na utvrdama
PT104
BojanPla
Bucko1812
drzarkoff
Anubis
Janez125
KORISNIK
IGORP
arcibald01
POOPVIĆ ZORAN
PORUCNIK
Kiki Lončar
Medobrunda
smcagic
Milan Vranješ
Ica Nina
bosancerosss
Prodanici.1
alojzij
Mad Max
MIODRAG Mikovanovic
Habek88KL
ROBIS
goncz
Giovanni Damjanović
rock83
Scorpio
podmornicar
boror
almanaha
bije
jazbac
VP 5053
mornar53klasa
mariborcan
Radivoj
Vojnik Graničar
Suljić Irfan
tomerc
bog
Mornar971
Kuhar-Debar.
tunelski
Kuhar1
boban.stojanov
teo31
neven64
Gringo
pera84
Zoran Francuski
kulja
ercov54
Edyklasa43
Mikoyan
more6
dtm215
HogarViking
blackbarry
komodor
pukovnik
darko d
miro-miro
dejan-deki
milutins
bajapedja
janeztrdi
Matrix
mornar71
bojnik
Max Blitz
Stazio
dpuric
Jozo Trklja
flexi
SveJug
missar
jure
alexandar
ZAGORAC
jun91 osijek
jesen
stole
mgalic2
purger
Ivanm
dragan koja
BUNKERMAN
szlatko
Spyra
99 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
AutorPoruka
mornar71
Razvodnik
Razvodnik



BROJ POSTOVA: : 202
ČLAN OD: : 2013-03-05
M(j)esto valjevo

MUZIL - PULA - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 2 Icon_minitime08.03.13 16:11

U NC Muzil nisam cuo rec GUSTER ni u Segetu.Oficiri ipodoficiri i desetari na Muzilu korektno vaspitavali mlade.kako sad Ja guster.
Na vrh Go down
mornar71
Razvodnik
Razvodnik



BROJ POSTOVA: : 202
ČLAN OD: : 2013-03-05
M(j)esto valjevo

MUZIL - PULA - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 2 Icon_minitime09.03.13 2:24

Ispratih ovu noc na proslavi 8 marta.Nije bilo one pesme Kad bi curice ljubile MORNARE.Opet smo Ja i moja zena otplesali i ocitali lekciju modernog plesa.U Puli sam bio odusevljen kako civili plesu u letnjim bastama.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

MUZIL - PULA - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 2 Icon_minitime09.03.13 2:40

mornar71 (citat):
U NC Muzil nisam cuo rec GUSTER ni u Segetu.Oficiri ipodoficiri i desetari na Muzilu korektno vaspitavali mlade.kako sad Ja guster.

Zdravo Mornar71! Very Happy
Ja sam inače iz Trogira, pa mi je Seget Donji veoma blizu kad odem dolje preko ljeta. Tamo nema više vojske.

Svi smo bili 'gušteri' na forumu!
Brojem postova se napreduje!
Nakon 50-tog posta ćeš bit džomba, nakon još 50 razvodnik, nakon još 50 desetar...itd...
Tako se stječu činovi na forumu.
Dakle, to smo SVI prošli, bez obzira koliko netko imao godina sada i je li u JNA imao neki čin i kakav.
Kad se neki bivši oficir JNA uključi na forum, u početku je i on - 'gušter'. Zato se nemoj ljutit, već - piši! Very Happy

Na vrh Go down
mornar71
Razvodnik
Razvodnik



BROJ POSTOVA: : 202
ČLAN OD: : 2013-03-05
M(j)esto valjevo

MUZIL - PULA - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 2 Icon_minitime09.03.13 19:36

U Segetu sam zateko veci broj staresina sa onih isecenih razaraca krajem 60god.Ja sam bio podredjen st. vodniku, zastavniku i kap.fregate.Seget je bio RRskladiste primali smo robu prepakivali skladistilli po oznakama brodova.Prvo sam radio sa brodo opremom a zatim u masinskom odeljenju.Pristiglu opremu smo raspakivali ivrsili sortiranje i po zahtevima VP slali.Postao sam kurir sa stalnom objavom.Bicikl mi je bio prevoz do TROGIRA u koji sam odlazio i pre podne i popodne okrenem jedan krug oko starog dela grada pokupujem sto treba pa se vratim.Tako sam upoznao puno ljudi koji su mi pomagali da bolje trgujem.Lep Ti je Trogir ali Seget je imao dobro crno vinoU nase molu niko nije pristajao pa smo tu lovili sipe i bacali tajno vrskare skidali musule atoj vestini su nas naucili dezurne staresineDa li sada tu pristaju turisticki brodovi.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

MUZIL - PULA - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 2 Icon_minitime09.03.13 19:48

mornar71 (citat):
 Bicikl mi je bio prevoz do TROGIRA u koji sam odlazio i pre podne i popodne okrenem jedan krug oko starog dela grada pokupujem sto treba pa se vratim.Tako sam upoznao puno ljudi koji su mi pomagali da bolje trgujem.Lep Ti je Trogir ali Seget je imao dobro crno vinoU nase molu niko nije pristajao pa smo tu lovili sipe i bacali tajno vrskare skidali musule atoj vestini su nas naucili dezurne staresineDa li sada tu pristaju turisticki brodovi.
 
[You must be registered and logged in to see this image.]
 
[You must be registered and logged in to see this link.]  
 
P.S. A da otvoriš posebnu temu o Segetu Donjem sa brojem VP i osnovnim podacima? Bilo bi bolje. Ovdje je ipak Muzil kod Pule..... Very Happy


Max Blitz: komentar modifikovan dana: 23.07.13 6:00; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Jozo Trklja
Vodnik I klase
Vodnik I klase



BROJ POSTOVA: : 502
ČLAN OD: : 2013-02-27
M(j)esto Zagreb

MUZIL - PULA - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 2 Icon_minitime12.03.13 13:43

To je izvrstan i ugodan način služenja JNA bio
Na vrh Go down
mornar71
Razvodnik
Razvodnik



BROJ POSTOVA: : 202
ČLAN OD: : 2013-03-05
M(j)esto valjevo

MUZIL - PULA - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 2 Icon_minitime13.03.13 21:41

Kad se prodje srazara sa leve strane je nova zgrada.Po dolasku na Muzil 1971god prvi staresina mi je bio st.vod.FORENBAHER IVO koji me je zapazio da se prvih dana isticem u svi aktivnostima pa me posla na kurs KKodeljenjaZahvaln sam mu sto me je naucio mnogim vestinama.On je bio komandir 2voda 3cete 2artiljeriskog bataljona koja je bila smestena u zgradi preko puta trpezarije u prizemlju.Na spratu je bila ceta mornara kuvara.St.vod.Stojanovic je bio komandir 1vod.desetari Cakarmis,Radic,Zecevic.Kom. kasarne porucnik bojnog broda Ristic Milan.Mozda ce jos neko zaviriti u ovaj forum punog emocija.Tek ove stvari oko citanja ipisanja ucim pa mi nemjte zameriti.
Na vrh Go down
mornar71
Razvodnik
Razvodnik



BROJ POSTOVA: : 202
ČLAN OD: : 2013-03-05
M(j)esto valjevo

MUZIL - PULA - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 2 Icon_minitime19.03.13 21:22

Hvala Mah na panorami Segeta.Jozo kao da sam bio na letovanju skladan odnos staresina i mornara je doprimeo da uzivam.Da se vratim na MUZIL.Voleo sam jutarnju fisklturu ali 5vezbu sklekovi jedva sam odvezbao 6komada.Kao desetar 2vod sam vodio na trcanje skoro do same prijavnice.M ORNARIMA se to dopadalo.Zasto smo imali mali broj casova veslanja.Samo dva tokom cele klase a o plivanju da i ne pricam.Kako se zove mesto gde su bili camci za veslanje.To je put koji se skrece od prijavnice desno.
Na vrh Go down
mornar71
Razvodnik
Razvodnik



BROJ POSTOVA: : 202
ČLAN OD: : 2013-03-05
M(j)esto valjevo

MUZIL - PULA - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 2 Icon_minitime20.03.13 20:59

Pricu o Muzilu prenosim onima koji su sluzili u JRM.Ovi klasici iz 70god.slabo posecuju ove lepe price.26 3 71god krenuo sam vlakom iz Valjeva za BEOGRAD,ZAGREB,LJUBLJANA,Divaca PULA uVP1159 94C.Dali fukcionise ovaj vid saobracaja,pa da ovog leta doputujem u Pulu kao pre 40god.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

MUZIL - PULA - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 2 Icon_minitime21.03.13 1:05

mornar71 (citat):
Pricu o Muzilu prenosim onima koji su sluzili u JRM.Ovi klasici iz 70god.slabo posecuju ove lepe price.26 3 71god krenuo sam vlakom iz Valjeva za BEOGRAD,ZAGREB,LJUBLJANA,Divaca PULA uVP1159 94C.Dali fukcionise ovaj vid saobracaja,pa da ovog leta doputujem u Pulu kao pre 40god.

Naravno Mornar da funkcionira, već neko vrijeme, imaš tu, pa odaberi opciju koja ti odgovara:

[You must be registered and logged in to see this link.]
sunny
Na vrh Go down
mornar71
Razvodnik
Razvodnik



BROJ POSTOVA: : 202
ČLAN OD: : 2013-03-05
M(j)esto valjevo

MUZIL - PULA - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 2 Icon_minitime21.03.13 20:03

U prizemlju zgrade sam bio Ja 1159 94 3ceta art.2bat.Na spratu su bili kuvari mornari 6bataljon a2cete SB iza nase zgrade.U prizemlju levo je bila kantina a levo dole stepenicama je bila komanda kasarne Muzil.
Na vrh Go down
Jozo Trklja
Vodnik I klase
Vodnik I klase



BROJ POSTOVA: : 502
ČLAN OD: : 2013-02-27
M(j)esto Zagreb

MUZIL - PULA - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 2 Icon_minitime25.03.13 13:57

Ovo je legendarno i meni je 85 godine bio zapovjednik voda zastavnik Ivo Forenbaher a ja sam bio 80 klasa i taj je na muzilo proveo ljiepe godine
Na vrh Go down
Jozo Trklja
Vodnik I klase
Vodnik I klase



BROJ POSTOVA: : 502
ČLAN OD: : 2013-02-27
M(j)esto Zagreb

MUZIL - PULA - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 2 Icon_minitime06.04.13 22:31

Ja sam bio 80 klasa na muzilu od 5, 08, 1985 godine u četi PBB Krešo Pauka zastavnika IVE Forenbahera i starjeg vodnika Koste Medića
Na vrh Go down
mornar71
Razvodnik
Razvodnik



BROJ POSTOVA: : 202
ČLAN OD: : 2013-03-05
M(j)esto valjevo

MUZIL - PULA - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 2 Icon_minitime07.04.13 0:24

36 klasa JRM Pula 1971god.Muzil VP.1159. Desetar 2bataljona 3cete 1vod.Posle 4ogod nekih od svojih mornara sam pronasao.
Na vrh Go down
janeztrdi
Vodnik I klase
Vodnik I klase
janeztrdi


BROJ POSTOVA: : 547
ČLAN OD: : 2012-12-29
DOB : 54
M(j)esto Ljubljana

MUZIL - PULA - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 2 Icon_minitime07.04.13 9:27

Dobrodošli svi veterani,lp od Janeza
Na vrh Go down
mornar71
Razvodnik
Razvodnik



BROJ POSTOVA: : 202
ČLAN OD: : 2013-03-05
M(j)esto valjevo

MUZIL - PULA - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 2 Icon_minitime16.04.13 22:35

Komandir 1voda je bio st.vod.Nedeljkovic.IVO je bio u2vodu ostale sam zaboravio.Da li si zatekao kom.kasarne Milana RISTICA i njegovog zamenika Milivoja Radosavljevica.Za ovog drugog cuo sam da je dogurao do visokih cinova.
Na vrh Go down
Jozo Trklja
Vodnik I klase
Vodnik I klase



BROJ POSTOVA: : 502
ČLAN OD: : 2013-02-27
M(j)esto Zagreb

MUZIL - PULA - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 2 Icon_minitime17.04.13 14:23

Ja mislim da je kap bojnog broda Zoran Sakić bio komandant kasarne a meni je zapovjednik voda bio starji vodnik Kosta Medić Koja si bio klasa ja sam 80
Na vrh Go down
mornar71
Razvodnik
Razvodnik



BROJ POSTOVA: : 202
ČLAN OD: : 2013-03-05
M(j)esto valjevo

MUZIL - PULA - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 2 Icon_minitime21.04.13 20:53

Ja sam 36 klasa JRM.Kao desetar izveo sam 37.Sa njima sam otisao u prekomandu.Ovaj forum me je podstakao da pronadjem mornare koje sam Ja obucavao.Imam uspeha ali ljudi ostareli pa zaboravili.Ja mog des.Cergolj Ivana koji je ucio kako je biti prvo covjek pa onda mornar ne zaboravljam.Bio je 33klasa iz Rjeke.
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

MUZIL - PULA - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 2 Icon_minitime21.04.13 21:45

mornar71 (citat):
Ja sam 36 klasa JRM.Kao desetar izveo sam 37.Sa njima sam otisao u prekomandu.Ovaj forum me je podstakao da pronadjem mornare koje sam Ja obucavao.Imam uspeha ali ljudi ostareli pa zaboravili.Ja mog des.Cergolj Ivana koji je ucio kako je biti prvo covjek pa onda mornar ne zaboravljam.Bio je 33klasa iz Rjeke.

Nemoj odustajati,kad se najmanje nadaš netko naleti  Wink

_________________
RIJEČI KOJE NISU POPRAČENE DJELIMA,BEZNAČAJNE SU..
CHE ......    [You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Jozo Trklja
Vodnik I klase
Vodnik I klase



BROJ POSTOVA: : 502
ČLAN OD: : 2013-02-27
M(j)esto Zagreb

MUZIL - PULA - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 2 Icon_minitime09.05.13 21:40

Kad je to bilo
Na vrh Go down
mornar71
Razvodnik
Razvodnik



BROJ POSTOVA: : 202
ČLAN OD: : 2013-03-05
M(j)esto valjevo

MUZIL - PULA - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 2 Icon_minitime14.05.13 15:52

Kao da sam sad na MUZILU.Miris borovine kao pre 42god.Nesto lepo za decake od 18 god.leva desna,leva desna,marsevskim korakom pravac kapija pa u grad.
Na vrh Go down
mornar71
Razvodnik
Razvodnik



BROJ POSTOVA: : 202
ČLAN OD: : 2013-03-05
M(j)esto valjevo

MUZIL - PULA - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 2 Icon_minitime19.05.13 21:40

Jozo seti se imena staresina ked si ti bio.Ako si bio u 3ceti 2bataljona artiljerija.
Na vrh Go down
bajapedja
Gušter
Gušter
bajapedja


BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2013-05-27
DOB : 59
M(j)esto Beograd

MUZIL - PULA - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 2 Icon_minitime27.05.13 20:52

Pozdrav svima na forumu od mornara Predraga Pavlovića iz Beograda, generacija '83-'84. Došao sam na Muzil u oktobru (listopadu) 1983, i bio tu do posle dočeka Nove 1984. Posle sam sa još par klasića imao sreću i čast da budem na Galebu do kraja vojnog roka, osim jednog perioda na obuci u Zadru, na Šepurinama.
Ja sam bio smešten u zgradi na samom kraju, najbližoj rubu stene, odakle se gledalo na lukobran i ulaz u Pulu. Sećam se zaista divnih dana na Muzilu. Stražarenja oko magacina ukopanog u zemlju, ka izlazu iz kasarne (kada zamalo nisam upucao jednu kravu koja je tako zastrašujuće disala i šuškala u žbunju Smile ), fudbala na onom platou gde smo polagali zakletvu, Kremipana za marendu, piva, hot-doga i (Olimpijskog)TOPS keksa u tada novoj kantini, obuke veslanja u onim velikim čamcima vezanim za dok u podnožju Muzila, užasne bure i 2cm snega, i gledanja legendarnog meča Jugoslavija-Bugarska sa Poljuda i onog Mladenovog "ljudi, pa jeli to moguće?" Very Happy Ali se, i pored svih napora ne mogu da se setim imena ama baš nikoga iz tih dana. Ni starešina, ni mornara. Sećam se samo jednog momka iz Sremske Mitrovice i jednog Gruje iz Novog Sada, kojima su od kuće stizali paketi sa najukusnijim kobasicama na svetu. Smile
Prošlog leta bio sam prvi put posle tih godina u Puli, a planiram da odem i za 20-ak dana. Žao mi je što čujem da na Muzil ne može da se udje. Šteta... Otići ću barem do ulazne kapije, pa očekujte i neke fotke.
Ako ima nekoga ko je bio na Muzilu u vreme kad i ja, voleo bih da se ovde javi. Pozdrav !

dunja963 voli ovaj upis

Na vrh Go down
Stazio
Major
Major
Stazio


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 5085
ČLAN OD: : 2012-11-24
DOB : 57
M(j)esto HN

MUZIL - PULA - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 2 Icon_minitime27.05.13 21:23

bajapedja dobro došao. cheers
Na vrh Go down
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 58
M(j)esto ZAGREB

MUZIL - PULA - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 2 Icon_minitime27.05.13 21:30

Dobrodošao cheers
Možeš nešto i o kobasicama tamo dole Very Happy

_________________
Tko pjeva često zlo i misli
Na vrh Go down
bajapedja
Gušter
Gušter
bajapedja


BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2013-05-27
DOB : 59
M(j)esto Beograd

MUZIL - PULA - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 2 Icon_minitime28.05.13 3:05

Bolje vas našao Wink
Eh, kobasice... Cool One su bile samo za uski krug povlaštenih ljudi. Ostatak paketa sa suvim kolačima i kiflicama od sira podeli se ostalim mornarima, a onda mi sednemo kod ograde, gledamo ka moru i krkamo kobasice... Twisted Evil Ma ne mora ni pogled ka moru, važne su kobaje. Very Happy
Žao mi je samo što u vreme kad sam bio u JNA nije bilo ove moderne tehnologije, pa imam vrlo malo slika. Fotka koju ću staviti u post, čim budem mogao, je moja jedina s Muzila. Napravljena je neposredno posle polaganja zakletve, na onom platou. I meni je sad mnogo smešna, jer na njoj imam one paperjaste "brčiće", simbol svih nas koji smo tih godina iz gimnazije otišli u vojsku. Tako smo, valjda, sami sebi izgledali stariji i ozbiljniji... Very Happy
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

MUZIL - PULA - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 2 Icon_minitime28.05.13 5:31

Bajapedja dobro došao na forum!
Bio sam na obuci na Fizeli, nešto kasnije, '86. Nadam se da znaš gdje je Fizela. Very Happy
Imali smo zakletvu baš na tom platou Muzila, u stvari, mi smo bili izdvojena četa prvog bataljona s Muzila.
Poslije prekomanda - Kumbor! Very Happy
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

MUZIL - PULA - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 2 Icon_minitime28.05.13 5:32

bajapedja (citat):
Posle sam sa još par klasića imao sreću i čast da budem na Galebu do kraja vojnog roka, osim jednog perioda na obuci u Zadru, na Šepurinama.

Pričaj nam malo i o službi na Galebu, to me baš živo zanima, jer sam čuo različite zgode, i dobro i manje dobro.
Ima tema 'Brodovi i podmornice JRM' za to, ili čak otvori novu, kako god ti se čini bolje.
Pozdrav! Very Happy
Na vrh Go down
Jozo Trklja
Vodnik I klase
Vodnik I klase



BROJ POSTOVA: : 502
ČLAN OD: : 2013-02-27
M(j)esto Zagreb

MUZIL - PULA - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 2 Icon_minitime28.05.13 10:02

Max koja si ti bio klasa ja sam bio 80 a ti si tu negdje
Na vrh Go down
Jozo Trklja
Vodnik I klase
Vodnik I klase



BROJ POSTOVA: : 502
ČLAN OD: : 2013-02-27
M(j)esto Zagreb

MUZIL - PULA - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 2 Icon_minitime28.05.13 10:03

Je li na Fizeli bio desetarski kurs
Na vrh Go down
Jozo Trklja
Vodnik I klase
Vodnik I klase



BROJ POSTOVA: : 502
ČLAN OD: : 2013-02-27
M(j)esto Zagreb

MUZIL - PULA - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 2 Icon_minitime28.05.13 10:06

Bio sam 2 četa 2 bataljuna to je bilo topništvo artirljerija i postrojavali smo se na prvom platou kod starog restorana zapovjednik je bio pbb Krešo Pauk i Pavloviću ne mogu vjerovat da se ne sjećaš baš nikoga
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

MUZIL - PULA - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 2 Icon_minitime28.05.13 14:35

Jozo Trklja (citat):
Je li na Fizeli bio desetarski kurs

Tako je, na Fizeli je bio desetarski kurs i prva četa prvog bataljona s Muzila. Samo mi.
Bilo je još nešto sitno smb vojske - stražara.
Gušteri na obuci nisu držali stražu. Ne sjećam se koja smo klasa bili, došao sam u sept. '86.
Ok je bilo na Fizeli, baš zato jer nas nije bilo tako puno, kad god bih išao na Muzil, nije mi se baš svidjelo što sam vidio...(previše vojske i gužva).
Npr. uvijek redovi na tel. govornicama.
Na vrh Go down
bajapedja
Gušter
Gušter
bajapedja


BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2013-05-27
DOB : 59
M(j)esto Beograd

MUZIL - PULA - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 2 Icon_minitime28.05.13 20:16

Pozdrav Max Wink Naravno da znam gde je Fizela. Smile I zavideo sam tada onima koji su tu bili, jer ih je bilo malo. Kao i kasnije, onima na manjim brodovima, gde su živeli kao porodica, a ne mi na ogromnom Galebu. Smile Mada, kad ga već spominjem, a i ti si mi pitao, ne mogu da se žalim. Meni je bilo sjajno. Neću ovde da pišem o Galebu, planiram da otvorim posebnu temu, jer nisam baš video da ima mnogo baš o njemu na ovom izvanrednom forumu.
Hehehe - redovi na govornicama. Kako to danas, kad svako ima mobilni telefon, to zvuči nestvarno... Šta bih tada dao za neku takvu spravicu. Ali iz ovog ugla gledanja - i to je imalo nekog šmeka, preživljavao si svaki (retki) razgovor sa svojima, i sanjao sledeći.
Kad smo kod moje klase, ja mislim da je ona bila prva (ili medju prvima) koja je imala i devojke koje su služile vojni rok. Bile su u onoj zgradi/baraci odmah desno kod glavne kapije na ulazu u Muzil. Daleko od očiju... Wink Jedino smo im bili blizu kad smo vežbali onu idiotsku odbranu i napad, posle kog smo svi bili odrani i prljavi, a o čišćenju pušaka od manevarske da i ne pričam...
Na vrh Go down
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 58
M(j)esto ZAGREB

MUZIL - PULA - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 2 Icon_minitime28.05.13 21:06

Da li znate značenje te riječi MUZIL?
Što bi bila neka izvedenica Question

_________________
Tko pjeva često zlo i misli
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

MUZIL - PULA - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 2 Icon_minitime28.05.13 21:40

purger (citat):
Da li znate značenje te riječi MUZIL?

Evo, pokušao sam pronaći znači li ta riječ nešto posebno, pa izgleda da ne.
Nije ni skraćenica. Jednostavno je ime poluotoka i gradskog kvarta Pule.

[You must be registered and logged in to see this link.]

Na vrh Go down
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 58
M(j)esto ZAGREB

MUZIL - PULA - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 2 Icon_minitime28.05.13 21:48

Hvala na trudu,mislio sam čak da je neka skračenica.

_________________
Tko pjeva često zlo i misli
Na vrh Go down
Jozo Trklja
Vodnik I klase
Vodnik I klase



BROJ POSTOVA: : 502
ČLAN OD: : 2013-02-27
M(j)esto Zagreb

MUZIL - PULA - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 2 Icon_minitime30.05.13 22:13

Mislim da si bio 85 klasa
Na vrh Go down
Jozo Trklja
Vodnik I klase
Vodnik I klase



BROJ POSTOVA: : 502
ČLAN OD: : 2013-02-27
M(j)esto Zagreb

MUZIL - PULA - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 2 Icon_minitime30.05.13 22:14

Purgeru ti si mi i generacija a možda i klasa
Na vrh Go down
Jozo Trklja
Vodnik I klase
Vodnik I klase



BROJ POSTOVA: : 502
ČLAN OD: : 2013-02-27
M(j)esto Zagreb

MUZIL - PULA - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 2 Icon_minitime30.05.13 22:15

i ja sam pomalo purger jer od odlaska iz JNA manje više stalno živim u Zagrebu
Na vrh Go down
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 58
M(j)esto ZAGREB

MUZIL - PULA - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 2 Icon_minitime30.05.13 22:27

Ja sam bio 85 klasa?Ja stvarno neznam koja sam bio klasa.
Od kuda ti to?

_________________
Tko pjeva često zlo i misli
Na vrh Go down
milutins
Kapetan
Kapetan



Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3650
ČLAN OD: : 2009-08-19
DOB : 62

MUZIL - PULA - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 2 Icon_minitime31.05.13 3:07

Jozo Trklja (citat):
i ja sam pomalo purger jer od odlaska iz JNA manje više stalno živim u Zagrebu

Nema sansi.Cak ni Max nije purger.
Iz pouzdanih izvora sam saznao(ovdje na forumu)da izraz "purger"nose oni zagrebcani cije su barem tri generacije unazad rodjene u Zagrebu,i to po muskoj i Smile zenskoj liniji.

lol!

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

MUZIL - PULA - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 2 Icon_minitime31.05.13 3:22

Jozo Trklja (citat):
Mislim da si bio 85 klasa

Ovo se na mene odnosilo, pretpostavljam... Very Happy


milutins (citat):
Nema sansi. Cak ni Max nije purger.

Nikad mi nije palo napamet tako se predstavljat.
Ja sam Dalmatinac s dugogodišnjim boravkom u Zagrebu, i tako će i ostat.
Kćer mi je rođena u Zagrebu i odgaja se kao Zagrepčanka, štogod to značilo.
Meni ne smeta ako govori 'kaj' kao druga djeca u vrtiću.

Na vrh Go down
milutins
Kapetan
Kapetan



Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3650
ČLAN OD: : 2009-08-19
DOB : 62

MUZIL - PULA - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 2 Icon_minitime31.05.13 3:32

Meni su oba dijalekta( zagrebacki I dalmatinski)simpaticni.Priznajem dalmatinski daleko bolje razumem,nekada kada cujem zagrebcane desava mi se da ih ne razumem u potpunosti.
Na vrh Go down
dejan-deki
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2013-05-31

MUZIL - PULA - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 2 Icon_minitime31.05.13 8:26

jure (citat):
Gdje je oktobarska klasa iz 1980.g? Ja sam bio priobalna artiljerija i sa "Muzila" sam 24.prosinca (decembra) 1980. Titovim "Galebom" prevezen u "Loru" a zatim na Korčulu. Imam neke slike i iz Pule i nešto više sa Korčule koje ću kasnije staviti za pogledati ako netko bude zainteresiran.

Ja sam oktobarska klasa 1980. Bio sam u vodu minera a prekomanda je bila Lepetane, Crna Gora.

Na vrh Go down
Stazio
Major
Major
Stazio


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 5085
ČLAN OD: : 2012-11-24
DOB : 57
M(j)esto HN

MUZIL - PULA - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 2 Icon_minitime31.05.13 8:35

dejan-deki, dobro došao. cheers
Na vrh Go down
dejan-deki
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2013-05-31

MUZIL - PULA - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 2 Icon_minitime31.05.13 8:56

Ja sam oktobarska klasa 1980.
Rekrutiran kao ronilac a zbog dioptrije prabaćen u vod minera.
Prekomanda je bila Lepetane - Crna Gora.

Sjećam se nekih imena:

Dario Ezgeta, Vladimir Miloš - Barakuda, Višić Ivica, Sirovec Damir, Suljagić Damir, Labinjan Mario,
Jeremijaš Lazslo

Ima li koga iz ove klase ovdje ?



Na vrh Go down
SveJug
Kapetan I klase
Kapetan I klase
SveJug


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4341
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

MUZIL - PULA - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 2 Icon_minitime31.05.13 9:23

dejan-deki (citat):
Ja sam oktobarska klasa 1980.
Rekrutiran kao ronilac a zbog dioptrije prabaćen u vod minera.
Prekomanda je bila Lepetane - Crna Gora.

Sjećam se nekih imena:

Dario Ezgeta,  Vladimir Miloš - Barakuda, Višić Ivica, Sirovec Damir, Suljagić Damir, Labinjan Mario,
Jeremijaš Lazslo

Ima li koga iz ove klase ovdje ?
 
dejan-deki dobro nam dosao, evo jedna slika za dobrodoslicu  Smile
 
[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
janeztrdi
Vodnik I klase
Vodnik I klase
janeztrdi


BROJ POSTOVA: : 547
ČLAN OD: : 2012-12-29
DOB : 54
M(j)esto Ljubljana

MUZIL - PULA - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 2 Icon_minitime31.05.13 10:38

Pozdrav dejan-deki,
Dobrodošao
Na vrh Go down
Stazio
Major
Major
Stazio


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 5085
ČLAN OD: : 2012-11-24
DOB : 57
M(j)esto HN

MUZIL - PULA - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 2 Icon_minitime31.05.13 11:07

SveJug (citat):
dejan-deki dobro nam dosao, evo jedna slika za dobrodoslicu  Smile

Lepetane su druga strana zaliva, kolega. Very Happy

[You must be registered and logged in to see this image.]

cheers
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan I klase
Kapetan I klase
SveJug


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4341
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

MUZIL - PULA - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 2 Icon_minitime31.05.13 12:35

Stazio (citat):
SveJug (citat):
dejan-deki dobro nam dosao, evo jedna slika za dobrodoslicu  Smile

Lepetane su druga strana zaliva, kolega. Very Happy

[You must be registered and logged in to see this image.]
 
Steta sto nije malo vise udesno, videla bi se bivsa kasarna. Ili?

Na vrh Go down
Sponsored content





MUZIL - PULA - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 2 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
MUZIL - PULA
Na vrh 
Stranica 2/10Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 Similar topics
-
» Muzil VP1159
» MUZIL SLIKE DANAS
» MUZIL SLIKE DANAS
» Muzil 87. klasa 1987/88
» Aerodrom Pula (vojno civilni)

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: VOJNA PLATFORMA :: Ratna mornarica-
Idi na: