FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 MUZIL - PULA

Go down 
+95
goran9030
Brkakougar
anves
dunja963
Zoran I
Berač šparuga na utvrdama
PT104
BojanPla
Bucko1812
drzarkoff
Anubis
Janez125
KORISNIK
IGORP
arcibald01
POOPVIĆ ZORAN
PORUCNIK
Kiki Lončar
Medobrunda
smcagic
Milan Vranješ
Ica Nina
bosancerosss
Prodanici.1
alojzij
Mad Max
MIODRAG Mikovanovic
Habek88KL
ROBIS
goncz
Giovanni Damjanović
rock83
Scorpio
podmornicar
boror
almanaha
bije
jazbac
VP 5053
mornar53klasa
mariborcan
Radivoj
Vojnik Graničar
Suljić Irfan
tomerc
bog
Mornar971
Kuhar-Debar.
tunelski
Kuhar1
boban.stojanov
teo31
neven64
Gringo
pera84
Zoran Francuski
kulja
ercov54
Edyklasa43
Mikoyan
more6
dtm215
HogarViking
blackbarry
komodor
pukovnik
darko d
miro-miro
dejan-deki
milutins
bajapedja
janeztrdi
Matrix
mornar71
bojnik
Max Blitz
Stazio
dpuric
Jozo Trklja
flexi
SveJug
missar
jure
alexandar
ZAGORAC
jun91 osijek
jesen
stole
mgalic2
purger
Ivanm
dragan koja
BUNKERMAN
szlatko
Spyra
99 posters
Idi na stranicu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
AutorPoruka
Spyra
Gušter
Gušter



Veteran Foruma Spomenica Prvoborca
Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2009-05-01

MUZIL - PULA Empty
KomentarNaslov komentara: Muzil - Pula, VP 1159/97   MUZIL - PULA Icon_minitime01.05.09 18:17

Bio na obuci na Muzilu, 04.08.1985.-26.10.1985, kuvar.
Na vrh Go down
szlatko
Gušter
Gušter
szlatko


Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2009-08-05

MUZIL - PULA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA Icon_minitime05.08.09 13:52

Ja bio takodje na Muzilu 59 klasa februar 1980 do juna 1980 protivpodmornicki vod

dunja963 voli ovaj upis

Na vrh Go down
BUNKERMAN
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 28
ČLAN OD: : 2010-03-03

MUZIL - PULA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA Icon_minitime03.03.10 20:07

.. ako se dobro sijećam MUZIL su zvali i HOTEL MUZIL.
Na vrh Go down
BUNKERMAN
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 28
ČLAN OD: : 2010-03-03

MUZIL - PULA Empty
KomentarNaslov komentara: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA Icon_minitime10.03.10 23:02

MUZIL - PULA

Kasarna "narodni heroj pbb Sergej Mašera" nalazi se u predjelu Pule zvanom Muzil
Na vrh Go down
BUNKERMAN
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 28
ČLAN OD: : 2010-03-03

MUZIL - PULA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA Icon_minitime10.03.10 23:03

DRUGOVI VOJNICI, .. ZDRAVO
Na vrh Go down
BUNKERMAN
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 28
ČLAN OD: : 2010-03-03

MUZIL - PULA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA Icon_minitime10.03.10 23:13

Već neka baza podataka o Muzilu:

[You must be registered and logged in to see this link.]
Na vrh Go down
dragan koja
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 14
ČLAN OD: : 2011-05-23
DOB : 58
M(j)esto Topolovnik/ Srbija/ Trst/ Italia

MUZIL - PULA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA Icon_minitime23.05.11 18:05

Ja sam bio 05 05 1985 samo dan ipo U kasarni Carlo Rojc a poslije na Muzilu kao Artiljerac i to sam ti bas bio na prvom katu u istoj zgradi sa kuvarima
Na vrh Go down
dragan koja
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 14
ČLAN OD: : 2011-05-23
DOB : 58
M(j)esto Topolovnik/ Srbija/ Trst/ Italia

MUZIL - PULA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA Icon_minitime23.05.11 18:19

Drago mi je sto vidim da ima i malo zainteresovanih za stara lijepa poznanstva i druzenja pa bih u to ime zamolio sve vas koji imate i neke fotografije da ih iskoristite.Mozda ce se netko u njima i prepoznati.
Na vrh Go down
Ivanm
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2011-06-24

MUZIL - PULA Empty
KomentarNaslov komentara: Pula - junij 1980.   MUZIL - PULA Icon_minitime24.06.11 12:14

Izgleda, da sem najstarejši član tega foruma, ki je služil vojsko od junija 1980 do maja 1981 v Puli. Ima li ko stariji ???? Od junija 1980 do septembra 1980 sem bil na obuki za kuharja na Muzilu, od septembra dalje pa na Katarini. Na Katarini mi je bil šef zastavnik Kenđelić, ki je bil zelo dober človek čeprav ga je rad dal na jezik. Moje delovno mesto je bilo šef magazina z oblekami, moj pomočnik pa je bil Albanec iz Tetova Remzi Kasami (odličen prijatelj). Vsekakor bi bil vesel, če bi se oglasil še kdo iz te generacije. Naj povem, da sem z ženo pred tremi leti ponovno obiskal to kasarno in bil zelo presenečen saj je vse uničeno in razbito. Škoda!
Lep pozdrav vsem, ki ste preživeli del življenja v tej kasarni!
Na vrh Go down
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 59
M(j)esto ZAGREB

MUZIL - PULA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA Icon_minitime24.06.11 18:22

Pozdrav ivanm cheers
Pravi si veteran glede godinje služenja,iskreno se nadamo da će ti se neko javit.

_________________
Tko pjeva često zlo i misli
Na vrh Go down
mgalic2
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
mgalic2


Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 695
ČLAN OD: : 2009-08-02

MUZIL - PULA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA Icon_minitime27.06.11 20:54

Trebaju nam veterani ovdje, pa se javi još koji put Ivane!
Na vrh Go down
stole
Gušter
Gušter
stole


BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2011-04-03
DOB : 68
M(j)esto Kragujevac

MUZIL - PULA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA Icon_minitime20.07.11 20:20

Ivanm (citat):
Izgleda, da sem najstarejši član tega foruma, ki je služil vojsko od junija 1980 do maja 1981 v Puli. Ima li ko stariji ????

Ja sam stariji Wink

11 Novembar 1978 do 17 januara 1980 Wink Vinkovci
Na vrh Go down
jesen
Gušter
Gušter
jesen


BROJ POSTOVA: : 18
ČLAN OD: : 2012-04-05
DOB : 72
M(j)esto Muta

MUZIL - PULA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA Icon_minitime05.04.12 11:40

stole (citat):
Ivanm (citat):
Izgleda, da sem najstarejši član tega foruma, ki je služil vojsko od junija 1980 do maja 1981 v Puli. Ima li ko stariji ????

Ja sam stariji Wink

11 Novembar 1978 do 17 januara 1980 ;)Vinkovci

Mladi ste,mladi, sam sem služil v Puli 1970/1971 v kasarni Vladimir Gortan in to v MPTAD (mešoviti artiljeriski divizijon) v komandnom vodu (izvidžač).

Na vrh Go down
jun91 osijek
Džomba
Džomba
jun91 osijek


BROJ POSTOVA: : 137
ČLAN OD: : 2011-11-21
M(j)esto subotica

MUZIL - PULA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA Icon_minitime05.04.12 18:45

Pozdrav VETERANIMA I DUBOKO POŠTOVANJE lol! lol! lol!
Na vrh Go down
jesen
Gušter
Gušter
jesen


BROJ POSTOVA: : 18
ČLAN OD: : 2012-04-05
DOB : 72
M(j)esto Muta

MUZIL - PULA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA Icon_minitime06.04.12 8:21

Pa u stvari nije ni najbitnije to,da je prošlo toliko godina od kad sam služio u JNA,ali tada sam bio ubedžen,da če sve generacije koje slede,proživeti u armiji još bolje dane kao smo to proživjeli mi tada. Ali sve to je prošlo nekim putem koji nije bio dobar za male ljude. Umesto da nam bude iz godine u godino bolje - pa sve pada i pada.
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3583
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

MUZIL - PULA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA Icon_minitime06.04.12 17:57

Živi bili, drago mi je vidjeti da je netko stariji!
Na vrh Go down
jesen
Gušter
Gušter
jesen


BROJ POSTOVA: : 18
ČLAN OD: : 2012-04-05
DOB : 72
M(j)esto Muta

MUZIL - PULA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA Icon_minitime07.04.12 20:18

Bilo bi i meni drago da imam barem dvadeset godina manje. Nikad nisam o tome vodio računa ali od jednom sam shvatio,da je ono najbolje prošlo.
Na vrh Go down
alexandar
Kapetan I klase
Kapetan I klase



Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 4561
ČLAN OD: : 2011-06-23

MUZIL - PULA Empty
KomentarNaslov komentara: Re   MUZIL - PULA Icon_minitime07.04.12 22:47

Ma ,ajte vas dvojica.....glavu gore Wink
U najboljim godinama smo Smile
Na vrh Go down
mgalic2
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
mgalic2


Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 695
ČLAN OD: : 2009-08-02

MUZIL - PULA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA Icon_minitime08.04.12 14:31

Šteta što nam veterani nisu baš aktivni, bilo bi lijepo čuti iskustva 10-20 godina prije naših.
Na vrh Go down
jure
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2012-10-01
M(j)esto SLATINA

MUZIL - PULA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA Icon_minitime07.10.12 11:52

Gdje je oktobarska klasa iz 1980.g? Ja sam bio priobalna artiljerija i sa "Muzila" sam 24.prosinca (decembra) 1980. Titovim "Galebom" prevezen u "Loru" a zatim na Korčulu. Imam neke slike i iz Pule i nešto više sa Korčule koje ću kasnije staviti za pogledati ako netko bude zainteresiran.
Na vrh Go down
missar
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase
missar


BROJ POSTOVA: : 735
ČLAN OD: : 2012-05-21
DOB : 71

MUZIL - PULA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA Icon_minitime07.10.12 20:30

jure (citat):
Gdje je oktobarska klasa iz 1980.g? Ja sam bio priobalna artiljerija i sa "Muzila" sam 24.prosinca (decembra) 1980. Titovim "Galebom" prevezen u "Loru" a zatim na Korčulu. Imam neke slike i iz Pule i nešto više sa Korčule koje ću kasnije staviti za pogledati ako netko bude zainteresiran.

Jure, Dobro došao na forum. Prošetaj malo po "kasarni " ovih dana, a onda očekujemo da postaviš fotografije.
Svi smo zainteresirani da ih pogledamo. Very Happy
pozdrav cheers
Na vrh Go down
jure
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2012-10-01
M(j)esto SLATINA

MUZIL - PULA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA Icon_minitime08.10.12 21:32

Nažalost, predaleko sam da bih mogao prošetati po kasarni iako bih volio (živim u Slavoniji u gradu Slatina). Nikako da me put navede u Pulu, ali kada budem u blizini sigurno ću obići Muzil ako se bude moglo. Inače, bio sam 61. klasa (prva generacija koja je iz srednje škole prije fakulteta išla služiti vojni rok i bili smo u zgradi nasuprot zgrade u kojoj su bili kuhari. Sjećam se tučnjave između Zorana Pjanića i nekog Albanca kojemu savršeno pamtim lice ali se ne mogu sjetiti imena, To je bila tučnjava u našoj zgradi i o njoj je u ono vrijeme pričala cijela kasarna. Od fotogtafija imam nekoliko osobnih i jedne s ondašnjim prijateljima, jedan je bio iz Makedonije (Aco Georgijevski), a drugi iz Vojvodine (Jožef Keseg ).
Na vrh Go down
missar
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase
missar


BROJ POSTOVA: : 735
ČLAN OD: : 2012-05-21
DOB : 71

MUZIL - PULA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA Icon_minitime08.10.12 22:40

jure (citat):
Nažalost, predaleko sam da bih mogao prošetati po kasarni iako bih volio (živim u Slavoniji u gradu Slatina). Nikako da me put navede u Pulu, ali kada budem u blizini sigurno ću obići Muzil ako se bude moglo. Inače, bio sam 61. klasa (prva generacija koja je iz srednje škole prije fakulteta išla služiti vojni rok i bili smo u zgradi nasuprot zgrade u kojoj su bili kuhari. Sjećam se tučnjave između Zorana Pjanića i nekog Albanca kojemu savršeno pamtim lice ali se ne mogu sjetiti imena, To je bila tučnjava u našoj zgradi i o njoj je u ono vrijeme pričala cijela kasarna. Od fotogtafija imam nekoliko osobnih i jedne s ondašnjim prijateljima, jedan je bio iz Makedonije (Aco Georgijevski), a drugi iz Vojvodine (Jožef Keseg ).

Ukoliko se ne varam ,to je nekdašnja Podravska Slatina, ne. Ja sam služio u Bijeljini 79/80g. i sećam se da je bilo sitnih čarki na
početku,dok se ljudi ne upozaju ,ali ozbiljnih tuča nije bilo. U to vreme ,to je bilo prosto nezamislivo. Takođe, nisam nikada više
otišao u Bijeljinu Embarassed . Desilo se da sam par godina nakon vojske otišao u inostranstvo i ostao baš predugo. Sad sam doma
i planiram da naproleće odem i posetim kasarnu. Da se posle trideset i kusur godina, na pisti sretnem sa svojim najlepšim
uspomenama iz tog vremena. Very Happy I da nešto popijemo, normalno.... Laughing
pozz cheers
Na vrh Go down
jure
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2012-10-01
M(j)esto SLATINA

MUZIL - PULA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA Icon_minitime09.10.12 7:50

Da missar, to je bivša Podravska Slatina, a o ovome Pjaniću uguglaj "Feljton – Najzagonetnije jugoslovenske ubice (4)" pa ćeš vidjeti o kavom je čovjeku riječ. Ja sam bio na katu zgrade a on u prizemlju i mogu ti reći i da u ono vrijeme tamo nitko nije mirno spavao.
poz.

Na vrh Go down
missar
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase
missar


BROJ POSTOVA: : 735
ČLAN OD: : 2012-05-21
DOB : 71

MUZIL - PULA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA Icon_minitime09.10.12 21:40

jure (citat):
Da missar, to je bivša Podravska Slatina, a o ovome Pjaniću uguglaj "Feljton – Najzagonetnije jugoslovenske ubice (4)" pa ćeš vidjeti o kavom je čovjeku riječ. Ja sam bio na katu zgrade a on u prizemlju i mogu ti reći i da u ono vrijeme tamo nitko nije mirno spavao.
poz.

Pročitao , i mogi ti reći da vama, zaista nije bilo svejedno... Shocked  Ma, lik bez grama mozga u glavi . I takvi su služili JNA,
e sad što je vama zapao takav lik .... valjda nedostatak sreće.   Wink  Mogu misliti kako je bilo onim "nesretnicima" u njegovoj
spavaoni.. affraid
poz   cheers
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan I klase
Kapetan I klase
SveJug


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4341
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

MUZIL - PULA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA Icon_minitime17.12.12 9:08

Stole: Izgleda da te ja "sijem" za jedan dan. Naime ovo sam napisa pod rubrikom Osijek:

Te davne 1978 god uputi se iz daleke Svedske na odluzenje vojnog roka posto je to bilo patriotski i 10.11.1978 odo u Ljubljanu na obuku "Tehnicka sluzba za vozila tockase". Posle obuke dobi prekomandu u Osijek, Crvena kasarna VP 2212. Komandant kasarne Slobodan Eric a porucnik Culibrk Lazo. Taj period mi je bio jedan od najlepsi sto se tice drugarstva i lepih secanja. Puno toga se desilo za to vreme a i posle toga. Kao cata nisam imao privilegije vec i ja i vod. stazista smo spavali sa vojskom. Danas posle toliko godina spontano odrzavam kontakt sa jednig vojnim drugom iz Cantavira.
Hvala Boki za slike iz Osijeka. Vidim da se puno sto sta promenilo. Mogu jos dodati da sam sam u JNA proveo 3 kalendarske godine a da sam bio kuci na odsustvo za obe nove godine.
Veliki pozdrav svima vama iz daleke Svedske.

_________________
Više ne krivim ljude koji me razočaraju, od sad krivim sebe što očekujem previše!
Na vrh Go down
flexi
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
flexi


BROJ POSTOVA: : 669
ČLAN OD: : 2013-02-05
M(j)esto Aleksinac

MUZIL - PULA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA Icon_minitime21.02.13 1:53

Ko je bio na Muzilu prepoznace Smile


[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
Jozo Trklja
Vodnik I klase
Vodnik I klase



BROJ POSTOVA: : 502
ČLAN OD: : 2013-02-27
M(j)esto Zagreb

MUZIL - PULA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA Icon_minitime27.02.13 12:02

Izvrsne slike vojarna je uvijek bila lijepa služio sam tamo na obuci od 5, 08, 1985 do negdje 1, 11, 1985 dakle bio sam 80 klasa JRM zapovjednik mi je bio PBB Krešo Pauk. Ako neko ima na forumu neka mi se javi. Hvala
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 58
M(j)esto Kraljevo

MUZIL - PULA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA Icon_minitime27.02.13 12:08

Dobro dosao na forum *Jozo Trklja*
Na vrh Go down
Stazio
Major
Major
Stazio


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 5085
ČLAN OD: : 2012-11-24
DOB : 57
M(j)esto HN

MUZIL - PULA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA Icon_minitime27.02.13 12:17

Jozo Trklja (citat):
Izvrsne slike vojarna je uvijek bila lijepa služio sam tamo na obuci od 5, 08, 1985 do negdje 1, 11, 1985 dakle bio sam 80 klasa JRM zapovjednik mi je bio PBB Krešo Pauk. Ako neko ima na forumu neka mi se javi. Hvala

Pozdrav Jozo, dobro došao avgust '85. Gdje si pošao u prekomandu iz Pule? cheers
Na vrh Go down
Jozo Trklja
Vodnik I klase
Vodnik I klase



BROJ POSTOVA: : 502
ČLAN OD: : 2013-02-27
M(j)esto Zagreb

MUZIL - PULA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA Icon_minitime27.02.13 14:59

Otišao sam u VP 5153 Ploče tada Kardeljevo u 16 minolovački divizion u odred velikih minolovaca na ML 151 Vukov Klanac gdje sam proveo 9 zanimljivih mjeseci
Na vrh Go down
Stazio
Major
Major
Stazio


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 5085
ČLAN OD: : 2012-11-24
DOB : 57
M(j)esto HN

MUZIL - PULA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA Icon_minitime27.02.13 15:03

Jozo Trklja (citat):
Otišao sam u VP 5153 Ploče tada Kardeljevo u 16 minolovački divizion u odred velikih minolovaca na ML 151 Vukov Klanac gdje sam proveo 9 zanimljivih mjeseci

Nismo bili daleko, ja sam bio na Korčuli, od februara '86 do pred kraj avgusta. cheers
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

MUZIL - PULA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA Icon_minitime27.02.13 15:03

Jozo, dobro došao na forum! Very Happy

Ja sam klasa sept. '86., obuka na Fizeli! (Jesi li bio tamo?)
Poslije Kumbor, barkase BMT i ČM-ovi, desetar-komandir..... cheers
Na vrh Go down
Jozo Trklja
Vodnik I klase
Vodnik I klase



BROJ POSTOVA: : 502
ČLAN OD: : 2013-02-27
M(j)esto Zagreb

MUZIL - PULA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA Icon_minitime27.02.13 21:40

Ja sam puno vremena proveo u remontnom zavodu Velimir Škorpik u Šibeniku jer je taj minolovac tada bio na modernizaciji i velikom remontu.U Šibenik nas je doveo zapovjednik Miro Vukasović danas admiral HRM a zatim ga je naslijedio Jefto Blagojević mislim da je bio kasnije časnik vojske Republike Srpske ili njihove policije eto što ti je život u ovim krajevima a o mom putu pisat ću drugi put jer je isto usko vezan za tu dvojicu ljudi
Na vrh Go down
Stazio
Major
Major
Stazio


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 5085
ČLAN OD: : 2012-11-24
DOB : 57
M(j)esto HN

MUZIL - PULA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA Icon_minitime28.02.13 13:49

ML - 151

[You must be registered and logged in to see this image.]

Imena:
M-151 Vukov klanac
M-152 Podgora
M-153 Blitvenica
M-161 Gradac
Prva tri su građena u Francuskoj a ML-161 u Lošinju 1960 (po uzoru na "Francuze")

Like a Star @ heaven



Stazio: komentar modifikovan dana: 28.02.13 14:22; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Stazio
Major
Major
Stazio


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 5085
ČLAN OD: : 2012-11-24
DOB : 57
M(j)esto HN

MUZIL - PULA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA Icon_minitime28.02.13 13:51

Ova je za Max-a, ML - 153 u Kumboru

[You must be registered and logged in to see this image.]

pirat

Na vrh Go down
Jozo Trklja
Vodnik I klase
Vodnik I klase



BROJ POSTOVA: : 502
ČLAN OD: : 2013-02-27
M(j)esto Zagreb

MUZIL - PULA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA Icon_minitime28.02.13 21:29

Ovo je Blitvenica sa njom smo išli iz Splita u Ploče u prekomandi tada je sa njom zapovjedao poručnik fregate Dragan Jurić
Na vrh Go down
Stazio
Major
Major
Stazio


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 5085
ČLAN OD: : 2012-11-24
DOB : 57
M(j)esto HN

MUZIL - PULA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA Icon_minitime28.02.13 21:36

Jozo Trklja (citat):
Ovo je Blitvenica sa njom smo išli iz Splita u Ploče u prekomandi tada je sa njom zapovjedao poručnik fregate Dragan Jurić

A od Pule do Splita vjerovatno "Galebom"?
Na vrh Go down
Jozo Trklja
Vodnik I klase
Vodnik I klase



BROJ POSTOVA: : 502
ČLAN OD: : 2013-02-27
M(j)esto Zagreb

MUZIL - PULA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA Icon_minitime28.02.13 22:06

A s čim bi drugo nismo pješice zar ne
Na vrh Go down
Stazio
Major
Major
Stazio


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 5085
ČLAN OD: : 2012-11-24
DOB : 57
M(j)esto HN

MUZIL - PULA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA Icon_minitime28.02.13 22:12

Dočekao sam Galeb u Lori na gatu kada ste došli, čekao sam drugove iz škole.
Na vrh Go down
Jozo Trklja
Vodnik I klase
Vodnik I klase



BROJ POSTOVA: : 502
ČLAN OD: : 2013-02-27
M(j)esto Zagreb

MUZIL - PULA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA Icon_minitime01.03.13 14:19

Moguće mada se sjećam da smo došli negdje oko 10 navečer i odmah smo minolovcom otišli prema Pločama i u bračkom kanalu je gadno ljuljala bura
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik
bojnik


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2743
ČLAN OD: : 2012-11-13
DOB : 59
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

MUZIL - PULA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA Icon_minitime01.03.13 14:29

Ma obnovit će se "Galeb", prošao je on štošta, samo neka se novci skupe, još će mnogo valova lomit. Moje je geslo da se neke pozitivne vrijednosti moraju saćuvati, a u jednu od tih spada i ovaj brod.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik
bojnik


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2743
ČLAN OD: : 2012-11-13
DOB : 59
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

MUZIL - PULA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA Icon_minitime01.03.13 14:32

Evo i dodatak, da pokrijepe moju tvrdnju:
Riječki gradonačelnik Vojko Obersnel najavio je da će biti raspisan natječaj za koncesiju za gospodarsko korištenje bivšeg Titova broda 'Galeba' na rok od 20 godina. Brod 'Galeb' proglašen je pokretnim kulturnim dobrom, a od prošle godine je u vlasništvu grada Rijeke.
Po prijedlogu, koji još treba prihvatiti Gradsko vijeće, godišnja naknada za koncesiju bila bi u nepromjenjivu dijelu 14.112 kuna, a u promjenjivu tri posto od prihoda ostvarena obavljanjem gospodarske djelatnosti na kulturnom dobru.

Ako bi se godišnji indeks potrošačkih cijena, koji objavljuje Državni zavod za statistiku, povećao ili smanjio za više od tri posto, promijenio bi se nepromjenjivi dio naknade.

Koncesija će biti izdana na temelju zakona o zaštiti i očuvanju kulturnih dobara i zakona o koncesijama, a brod mora biti uređen u skladu s uvjetima konzervatora.

Po Obersnelovim riječima, zainteresiranih za koncesiju ima, a u uvjetima za koncesiju bila bi i odredba da dio broda koji ima memorijalnu vrijednost mora ostati nepromijenjen, a da se drugi dio može urediti za gospodarske djelatnosti.

Brrod Galeb, izgrađen 1938., prvotno je služio za prijevoz banana, a 1944. je, tada pod njemačkom zastavom, potopljen u riječkoj luci. Iz mora je izvađen 1948. te obnovljen. Nakon obnove služio je kao školski brod, a potom kao jahta Josipa Broza Tita. Galeb je 90-ih prodan, ali ga je vlasnik, tvrtka iz Liberije, ostavila da propada u Brodogradilištu Viktor Lenac. Proglašen je hrvatskim kulturnim dobrom, a onda ga je na sudskoj dražbi 2009. kupio grad Rijeka.


Mjerodavno ministarstvo bilo je odredilo da na brodu treba provesti hitne mjere zaštite pa je 2008. i 2009. saniran i konzerviran. Za kupnju i sanaciju broda i druge troškove do sada je riječka gradska uprava utrošila ukupno 3,5 milijuna kuna.

Za takav poduhvat nije mi žao novca, imat će se koristi, kako grad, tako i država.

Na vrh Go down
Jozo Trklja
Vodnik I klase
Vodnik I klase



BROJ POSTOVA: : 502
ČLAN OD: : 2013-02-27
M(j)esto Zagreb

MUZIL - PULA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA Icon_minitime01.03.13 15:49

On može služit kao muzejski eksponat i sjećanje na neko vrijeme koje je nama Hrvatima a i svim ostalim bilo nekom dobro nekom loše ali sa ove vremenske distance ne budi neke posebne emocije
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik
bojnik


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2743
ČLAN OD: : 2012-11-13
DOB : 59
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

MUZIL - PULA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA Icon_minitime05.03.13 12:31

tako je prijatelju nije u pitanju nostalgija za prošlim vremenima, no ovakvi resursi se moraju maksimalno iskoristiti na dobrobit cijele zajednice. Ukratko ako se može zaraditi nekakve pare zašto ne. bounce

_________________
Quidquid latine dictum sit, altum videtur. – Šta god se kaže na latinskom, zvuči mudro.
Na vrh Go down
mornar71
Razvodnik
Razvodnik



BROJ POSTOVA: : 202
ČLAN OD: : 2013-03-05
M(j)esto valjevo

MUZIL - PULA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA Icon_minitime07.03.13 21:19

Uzivam u slici MUZILA.1971god. mornar,desetar.Muzil,Katarina a zatim Donji Seget.Puno lepih dozivljaja.
Na vrh Go down
mornar71
Razvodnik
Razvodnik



BROJ POSTOVA: : 202
ČLAN OD: : 2013-03-05
M(j)esto valjevo

MUZIL - PULA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA Icon_minitime07.03.13 21:29

Ovo sa Galebom je lepa ideja.Ja sam putovao od Pule do Splita.Meni je putovanje bilo prijatno jer su me moji mornari smestili u njihovu kabinu.
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

MUZIL - PULA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA Icon_minitime07.03.13 21:37

mornar71 (citat):
Ovo sa Galebom je lepa ideja.Ja sam putovao od Pule do Splita.Meni je putovanje bilo prijatno jer su me moji mornari smestili u njihovu kabinu.

Dobrodošao mornar71.Uključi se sa svojim iskustvima.

_________________
RIJEČI KOJE NISU POPRAČENE DJELIMA,BEZNAČAJNE SU..
CHE ......    [You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Jozo Trklja
Vodnik I klase
Vodnik I klase



BROJ POSTOVA: : 502
ČLAN OD: : 2013-02-27
M(j)esto Zagreb

MUZIL - PULA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA Icon_minitime08.03.13 15:09

Ti 71 a ja 85 isto galebom ta krnzija je neuništiva
Na vrh Go down
mornar71
Razvodnik
Razvodnik



BROJ POSTOVA: : 202
ČLAN OD: : 2013-03-05
M(j)esto valjevo

MUZIL - PULA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA Icon_minitime08.03.13 16:01

28 2 72god GALEB uplovljava u Loru,sunce zalazi za Mosor,posade brodova R11,Visa,Jadrana i ostalih brodova nas docekuju.Sav srecan smesti se me u autobus i pravac za Donji Seget.Pre 4meseca bio sam u Splitu.Setajuci Marijanom gledajuci u pravcu Lore prisecao sam .Sta je sa VP5012Seget.
Na vrh Go down
Sponsored content





MUZIL - PULA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA Icon_minitime

Na vrh Go down
 
MUZIL - PULA
Na vrh 
Stranica 1/10Idi na stranicu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 Similar topics
-
» Muzil VP1159
» MUZIL SLIKE DANAS
» MUZIL SLIKE DANAS
» Muzil 87. klasa 1987/88
» Aerodrom Pula (vojno civilni)

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: 
VOJNA PLATFORMA
 :: Ratna mornarica
-
Idi na: