FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 MUZIL - PULA

Go down 
+95
goran9030
Brkakougar
anves
dunja963
Zoran I
Berač šparuga na utvrdama
PT104
BojanPla
Bucko1812
drzarkoff
Anubis
Janez125
KORISNIK
IGORP
arcibald01
POOPVIĆ ZORAN
PORUCNIK
Kiki Lončar
Medobrunda
smcagic
Milan Vranješ
Ica Nina
bosancerosss
Prodanici.1
alojzij
Mad Max
MIODRAG Mikovanovic
Habek88KL
ROBIS
goncz
Giovanni Damjanović
rock83
Scorpio
podmornicar
boror
almanaha
bije
jazbac
VP 5053
mornar53klasa
mariborcan
Radivoj
Vojnik Graničar
Suljić Irfan
tomerc
bog
Mornar971
Kuhar-Debar.
tunelski
Kuhar1
boban.stojanov
teo31
neven64
Gringo
pera84
Zoran Francuski
kulja
ercov54
Edyklasa43
Mikoyan
more6
dtm215
HogarViking
blackbarry
komodor
pukovnik
darko d
miro-miro
dejan-deki
milutins
bajapedja
janeztrdi
Matrix
mornar71
bojnik
Max Blitz
Stazio
dpuric
Jozo Trklja
flexi
SveJug
missar
jure
alexandar
ZAGORAC
jun91 osijek
jesen
stole
mgalic2
purger
Ivanm
dragan koja
BUNKERMAN
szlatko
Spyra
99 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
AutorPoruka
mornar71
Razvodnik
Razvodnik



BROJ POSTOVA: : 202
ČLAN OD: : 2013-03-05
M(j)esto valjevo

MUZIL - PULA - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 8 Icon_minitime02.01.16 21:42

Podmonicar koja si klasa i da li si bio na Muzilu
Na vrh Go down
podmornicar
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2015-12-05
DOB : 74
M(j)esto Beograd,batajnica

MUZIL - PULA - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 8 Icon_minitime18.01.16 21:58

37 klasa
Na vrh Go down
http://jrmn812@gmail.com
podmornicar
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2015-12-05
DOB : 74
M(j)esto Beograd,batajnica

MUZIL - PULA - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 8 Icon_minitime24.01.16 20:14

podmornica
Na muzilu sam bio od 5.12.71 do 05.01 72 pa prekomandovan u Split na podmornicu 812
Na vrh Go down
http://jrmn812@gmail.com
podmornicar
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2015-12-05
DOB : 74
M(j)esto Beograd,batajnica

MUZIL - PULA - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 8 Icon_minitime07.02.16 21:22

podmornica
Pozdrav svim mornarima  37 klase a posebno podmornicarima 35,36,37 i38 klase
Na vrh Go down
http://jrmn812@gmail.com
szlatko
Gušter
Gušter
szlatko


Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2009-08-05

MUZIL - PULA - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 8 Icon_minitime09.02.16 21:48

szlatko (citat):
Ja bio takodje na Muzilu 59 klasa februar 1980 do juna 1980  protivpodmornicki vod
[You must be registered and logged in to see this image.]
APRIL 1980(59kl) izlazak u grad na slici lijevo sam ja kao 19-godisnjak Very Happy u sredine momak iz bg i Brano(tolosi)Podgorica


alexandar: komentar modifikovan dana: 11.02.16 22:38; prepravljeno ukupno 1 puta (Reason for editing : resize)
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

MUZIL - PULA - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 8 Icon_minitime25.02.16 12:43

Pridružite se projektu: I ja sam bio u vojsci u Puli!

Kao jedan od finalista natjecanja za Europsku prijestolnicu kulture 2020., Grad Pula poziva sve koji su vojni rok služili upravo u Puli da sudjeluju u realizaciji i pripremi višegodišnje izložbe na temu „I ja sam bio u vojsci u Puli“.
Cilj je na jednom mjestu prikupiti što veći broj fotografija, pisama, sjećanja i svjedočanstava bivših vojnika koji su mjesece provodili na pulskom Muzilu, sv. Katarini ili na području neke pulske bivše vojarne kako bismo na koncu 2016. godine zajednički započeli višegodišnju izložbu na javnim mjestima u gradu.
Materijali će se prikupljati sve do 2020. godine, a sve ideje, kontakti i različiti oblici svjedočanstava molimo da se šalju na: (kontakt u linku)


[You must be registered and logged in to see this link.]

[You must be registered and logged in to see this image.]

Dražen Petrović u vojsci u Puli

Na vrh Go down
Scorpio
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2014-08-06

MUZIL - PULA - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: re   MUZIL - PULA - Page 8 Icon_minitime25.02.16 19:54

mornar53klasa (citat):
Evo došlo i mojih 38 godina, kad sam prvi put stigao na Muzil - 53. klasa, RM - lahka protiv avionska artiljerija. Na muzilu smo u to doba bili tri i pol mjesece, a onda prekomanda negdje oko 24. marta 78 godine. Večinom sa Galebom prema jugu. Ja sam dobio prekomandu na Vargarolu, na DTM - 228. Jer je bio brod u Boki Kotarskoj (a Galeb je več odplovio) nas je šest guštera iz Pule odputovalo avtobusom za Boku, gde smo stigli sledečeg dana poslije podne. U Hercegnovom nas je na avtobuskoj stanici pričekao čuveni (u to vreme) stari vodnik I. klase Mate i nekoliko starih mornara, koji su nas pratili na brod. Naravno, jedini crnogorac koji je bio u našoj grupi, Zoran, odmah iz avtobusa je samovoljno otišao kuči, i za nekoliko dana ga vratila policija, pa se tek onda naš brod kompletnom posadom, nakom tjedan dana, vratio u Pulu - prva velika plovidba za guštere na brodu...

I ja sam bio isto na muzilu 53 klasa, a prekomanda Šibinik, Split itd, Galeb tada nije vozio jer je bio Tito negdje vani, tada su nas iz Pule odveli patrolni čamci.
Na vrh Go down
rock83
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2016-03-20

MUZIL - PULA - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Šta pronađoh... I klasa žena mornara... u to vreme sam došao iz Rojca na Fizelu... kapetan Cerovac tražio da se napravi orkestar u kojem sam svirao. Zene dolazile na probu. Imali smo i neki nastup... bilo je zaljubljivanja, izlazaka...ostalo su detalji   MUZIL - PULA - Page 8 Icon_minitime20.03.16 17:27

Zoran Francuski (citat):
Mojoj braći pripadnicima JRM u svim republikama ex Jugoslavije i u svetu, iz srca želim sve najbolje u novoj godini !!!

Zoran Francuski (Muzil 72. klasa mornara i 1. klasa žena mornara – časopis Front)

 [You must be registered and logged in to see this image.]

 [You must be registered and logged in to see this image.]


rock83: komentar modifikovan dana: 21.03.16 23:30; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
rock83
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2016-03-20

MUZIL - PULA - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Muzil-Fizela 1983, aprilska klasa   MUZIL - PULA - Page 8 Icon_minitime20.03.16 17:59

Posle obuke u Rojcu, staža mi je smestio kurs za desetara koji je vodio kapetan Cerovac.
Kasnije sam shvato zašto je to dobro. Došla I klasa žene mornara , kasarna do naše. Cerovac je hteo svoj orkestar u
koji sam i ja upao. Posle obuke ceo orkestar je ostao kod njega. Probe i nastupi sa ženama. Zaljubljivanje, izlasci...
Došli su i pitomci sa akademije na obuku.Dosta godina kasnije na tv-u sam prepoznao jednog ex pitomca a tada već officira na 
nekom brodu u C.Gori. Orkestar je rasformiran kada je Cerovac dobio unapređenje ako se dobro secam i u kasnu jesen vratio sam se u Rojc.
Ni sa kim od tada nisam bio u kontaktu...ni  sa drugaricom mornarem B. Nadam se da je dobro.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

MUZIL - PULA - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 8 Icon_minitime24.03.16 22:37

10.08.1991., zadnja svečana obaveza mornara JRM na Muzilu...

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

MUZIL - PULA - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 8 Icon_minitime27.03.16 4:23

Svečana obaveza 36. klase... to je (cca) 1972.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
almanaha
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2015-09-18

MUZIL - PULA - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 8 Icon_minitime01.05.16 11:00

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
almanaha
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2015-09-18

MUZIL - PULA - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 8 Icon_minitime01.05.16 11:05

[You must be registered and logged in to see this image.]

Evo,konačno stavljam slike,možda se neko prepoznaje.Malo se lošije vidi,ali bolje to nego ništa Very Happy Very Happy


alexandar: komentar modifikovan dana: 05.06.16 22:35; prepravljeno ukupno 1 puta (Reason for editing : resize)
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

MUZIL - PULA - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 8 Icon_minitime15.05.16 1:16

Muzil 1989. - odlazak kući nakon odsluženja vojnog roka.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

MUZIL - PULA - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 8 Icon_minitime02.06.16 2:36

Muzil 1976., imaju zastavicu 'Najbolja jedinica'...

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
Giovanni Damjanović
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2016-06-20
M(j)esto Rijeka

MUZIL - PULA - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: re   MUZIL - PULA - Page 8 Icon_minitime01.07.16 2:02

dragan koja (citat):
Ja sam bio 05 05 1985 samo dan ipo U kasarni Carlo Rojc a poslije na Muzilu kao Artiljerac i to sam ti bas bio na prvom katu u istoj zgradi sa kuvarima

13 05 sam primljen u Karlo Rojc i nakon nekoliko sati prebačeni smo na muzil i još se dobro sječam zapovjednika Pantić Dragana koji nas je obučavao na poligonu iznad kasarne naravno 1985 godine poslije sam završio kao ronioc na barkasi u Divuljama

wer1969 ne voli ovaj upis

Na vrh Go down
Jozo Trklja
Vodnik I klase
Vodnik I klase



BROJ POSTOVA: : 502
ČLAN OD: : 2013-02-27
M(j)esto Zagreb

MUZIL - PULA - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 8 Icon_minitime04.07.16 16:14

Klaso malo si kasnio!
Na vrh Go down
mornar53klasa
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 15
ČLAN OD: : 2015-07-28
M(j)esto Ljubljana

MUZIL - PULA - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 8 Icon_minitime02.08.16 12:34

Scorpio (citat):
mornar53klasa (citat):
Evo došlo i mojih 38 godina, kad sam prvi put stigao na Muzil - 53. klasa, RM - lahka protiv avionska artiljerija. Na muzilu smo u to doba bili tri i pol mjesece, a onda prekomanda negdje oko 24. marta 78 godine. Večinom sa Galebom prema jugu. Ja sam dobio prekomandu na Vargarolu, na DTM - 228. Jer je bio brod u Boki Kotarskoj (a Galeb je več odplovio) nas je šest guštera iz Pule odputovalo avtobusom za Boku, gde smo stigli sledečeg dana poslije podne. U Hercegnovom nas je na avtobuskoj stanici pričekao čuveni (u to vreme) stari vodnik I. klase Mate i nekoliko starih mornara, koji su nas pratili na brod. Naravno, jedini crnogorac koji je bio u našoj grupi, Zoran, odmah iz avtobusa je samovoljno otišao kuči, i za nekoliko dana ga vratila policija, pa se tek onda naš brod kompletnom posadom, nakom tjedan dana, vratio u Pulu - prva velika plovidba za guštere na brodu...

I ja sam bio isto na muzilu 53 klasa, a prekomanda Šibinik, Split itd, Galeb tada nije vozio jer je bio Tito negdje vani, tada su nas iz Pule odveli patrolni čamci.
Pozdrav,
Nisam siguran kako je išla 53. klasa u prekomandu, jer je naša grupa išla pješke u Vargarolu (pulsku vojnu luku), a nama su još na Muzilu rekli da ostali, koji idu prema jugu, idu Galebom (možda je bilo i drugčije). Ako ima ovde još neko iz te klase če možda objasniti. LP
Na vrh Go down
goncz
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 16
ČLAN OD: : 2015-09-02
DOB : 53
M(j)esto Lendava,

MUZIL - PULA - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Pozdrav svima!   MUZIL - PULA - Page 8 Icon_minitime05.08.16 23:55

Bilo je davno, ali pre koji dan sam prolazio na području "Valovina" v Puli. Pa sam pogledo, što ostalo je od djela Musila.
Možda ču uspjeti i koju fotku da dodajem ovdje
Na vrh Go down
mornar53klasa
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 15
ČLAN OD: : 2015-07-28
M(j)esto Ljubljana

MUZIL - PULA - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 8 Icon_minitime17.10.16 10:09

mornar71 (citat):
Zoran Francuski (citat):
Na drugom kraju Muzila u kasarni, duž obale bila su postavljena neka trofejna artiljeriska oružja. Ja mislim da su oni bili kao neki muzeski eksponati i da se sa njima nikakva obuka nije vršila, ali nisam siguran jer sam tamo retko išao.

Zorane,nisu to bili muzejski esponati vec postolja za top 20mm,za erlikon,pa bofors na koji se montirala
breda od 12mm i vrseno gadjanje na metu daljine 800m,i top nesecam se kalibra 76mm ili neki drugi kalibar.Ta linija topova je bila okrenuta prema Brionoma a tu je bilo 4 strazarsko mesto gde sam dao oko
 sto sati strazarenja i drhtanja od straha da mi neko ne ukrade topove koji su bili zacementurani.
Na Muzilu su solidno obuceni mornari odlazili u prekomandu iako smo malo proveli na trenazeru
na Katarini.
Gadjanje je bio pravi dozivljaj.Na brdu sedi ceo drugi bat.trista mornara,kao da se snima film.Remorker
vuce metu na daljini oko 8000km,odabrane posade iz svake cete po redu zauzimaju mesto pored topa
zastavnik je iz Fora dopremio bojeva zrna.Pada prvi hitac drugi treci ali meta putuje dalje.Okolni mornari navijaju za svoje ekipe.Na kraju izvestaj nema pogotka.
Mozda ce oni u prekomandi vise vezbati i imati vise uspeha tako smo se tesili.

Ovo što je napisao mornar71 mogu da potvrdim iz svog osobnog izkustva. Tačno ovako gadjanje imali smo na obuki zimi 1978 godine (53 klasa), bio sam u posadi na 76 mm topu (koliko znam to su američki topovi iz ratnih brodova u II svjetskom ratu. Za gadjanje vejerovatno sam bio odabran jer sam bilo malo jače konstitucije - bojevu granatu je trebalo sa desnom rukom jako gurnuti v cjev i preko toga se avtomatski zatvorio vrlo jaki zatvarač, i ako nisi dovoljno gurnuo moglo je doči do problema. I mi nismu pogodili metu, ali su granate padale vrlo blizu - još danas neznam, da li je granata kad je pala u vodu eksplodirala ili se vidio samo plusak vode - znam da je voda išla u zrak gotovo 20 ili više metara. Gadjali jesmo brez ikakve zaštite uha i posle gdjanja sigurno još nekoliko dana "zujilo" mi u ušima (pa i danas slabu čujem , možda i zbog toga). Pošto je bila moja posaba vrlo dobra (koliko se sječam u jednoj posadi bili smo po 4 mornara - možda i 6), i gadjanje išlo je prema kraju, pa bile su neke poteškoče sa drugima posadama, pustili si nama, da smo se izmjenili svi na svim mjestima na topu, tako, da smo ukupno izpalili oko 15 projektila ili više, i stvarno je izgledalo kao da smo u pravom ratu, u zraku je bilo puno nekih mrvica, dima,... i samo navijači u pozadini su nas podsječivali, da jesmo još uvek na obuci v kasarni. Kasnije ovakih topova (76 mm) nisam video nikad više, i neznam bili su ikada namontirani na bilo kojem  brodu u JRM (možda prije toga u 50 ili 60tim godinama). Posebno izkustvo sa tog gadjanja je bilo i čiščenje tih topova. Dekonzervacija prije gadjanja, čiščenje posle i ponova konzervacija. Cev topa je dugačka oko 5-6 metara i unutrašnjost cevi se čistilo tako, da se jkim stapom, kiji se mogao produžavati, nabijalo par kila krpa in sličnih materiala preko ckelokupne dužine cjevi, i to više puta, najmanje 10 puta, tako da smu svi imali žuljave ruke, koje su mi bile produžene do koljena.
Istog dana kasnije bilo je i bojevo gadjanje na 40 mm Boforsima, koji su bili malo niže izpod velikih topova.
Da je bilo gadjanja na lakim 20 mm Oerlikonima na Muzilu se ne sječam - tim sam topom gdjajo najmanje tri - četiti puta kasnije na brodu, na minopolagaču (DTM 228) gde sam išao u prekomadu marca 78. I tu je bilo zanimljivo, pa o tome možda neki drugi put.
Na vrh Go down
mornar53klasa
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 15
ČLAN OD: : 2015-07-28
M(j)esto Ljubljana

MUZIL - PULA - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 8 Icon_minitime17.10.16 10:19

Kad sam več aktivan na forumu evo neke stare vjesti o Muzilu:

[You must be registered and logged in to see this link.]
Na vrh Go down
mornar53klasa
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 15
ČLAN OD: : 2015-07-28
M(j)esto Ljubljana

MUZIL - PULA - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 8 Icon_minitime17.10.16 10:40

Imam pitanje, sigurno neko zna:

Dolina suza (na donjoj karti) i uvala Jamica.
U toj dolini decembra 77 godine više stotina mornara sa Muzila radilo je na čiščenju terena, sve od vrha pa do uvale. Alat je bila sekira. Sve smo posekli do tla, u širini nekoliko 10 metara, i spalili, tako, da je nastao prijehod (čistina), koji se još danas, kad plovim ispod Muzila, vrlo dobor vidi, jer se vrlo malo zaraslo. Ne znam dali su to čiščenje radile i generacije prije ili poslije, i zanima me osnovni namjen tog posla. Izgledalo je kao pristup do uvale u primeru ukrcavanja večeg broja vojnika.... na desantne brodove. Mi smo radili u rahloj kiši i vjetru više dana, sve smu ruke imali ispraskane, bili smo mokri u potpunosti. Umorni. krajemm zadnjeg dana (oficiri su očito išli u neki zaklon ili na čaj, desetari su bili negdje na strani) više desetak nas je onako obučenih i mokrih te premraženih jednostavno išlo u more na plaži u uvali Jamica (ima ljepa pješčana plaža). I stvarno je bilo toplije nego vani na vjetru u mokrim odjelima. Skinuli smo samo dolamice, hlače i čizme (ionako je sve bilo mokro). More je imalo vjerovatno oko 15-16 stupnjeva. Posle nekoliko minuta je doašo neki oficir i poludeo. Hteo je pucati u nas i u desetare, jer su nam dozvolili ovako kupanje usred zime. Srečom se sve rešilo na miran način, ali nikad više naša jedinica nije išla na taj zadatak, ionako čini mi se, da još nije bilo to čiščenje sasvim završeno.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
ROBIS
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2016-08-10

MUZIL - PULA - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 8 Icon_minitime08.11.16 20:32

Max Blitz (citat):
Muzil, 90 klasa 1988.

[You must be registered and logged in to see this image.]


Jesu to kuvari? 6 bat. marec 1988
Na vrh Go down
Zoran Francuski
Gušter
Gušter
Zoran Francuski


BROJ POSTOVA: : 21
ČLAN OD: : 2014-07-16
DOB : 64
M(j)esto Zrenjanin

MUZIL - PULA - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 8 Icon_minitime02.12.16 13:35

Zaboravio sam kako se slike postavljaju na ovom forumu !!!
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

MUZIL - PULA - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 8 Icon_minitime08.12.16 16:37

Interesantan slučaj, prenosim članak u cijelosti...

‘ZAMALO SAM UMRO U MUZILU’: Nevjerojatan slučaj ročnika JNA kojem Hrvatska nakon 33 godine mora platiti odštetu
Novi nevjerojatan slučaj, star više od 20 godina, dobio je svoj rasplet na Općinskom sudu u Puli.
Taj sud donio je presudu prema kojoj će Hrvatska bivšem ročniku JNA koji je služio u Muzilu morati platiti odštetu jer je umalo tijekom obuke izgubio život. Iako je u pitanju događaj iz 1983. godine danas 54-godišnji Milan K. još uvijek osjeća posljedice.
"Bio je 28. kolovoza 1983. godine. Nešto više od mjesec i pol dana nakon što sam došao služiti vojni rok u Pulu. Tog dana bio sam na poligonu, kada je iznenada naišla ljetna oluja. Podigao se vrlo jak vjetar i počela je pljuštati kiša. Bilo je to pravo ljetno nevrijeme. Svaki od vojnika u uniformi je imao šatorsko krilo kako bi se zaštitio od kiše. Svi smo ih imali osim desetara. Naš desetar bio je Zoran Marmat. S obzirom na to da je kiša jako padala svi smo potrčali u zaklon, a ja sam desetaru ponudio da se skloni pod moje šatorsko krilo. Bio sam potpuno mokar. Takvom mi nisu dopustili da se odem presvući već sam morao ostati u zgradi koja se renovirala i zato nije imala prozora, pa me vjetar propuhao. Nekoliko dana kasnije počeo sam se osjećati loše", počeo se na sudu prisjećati dramatičnih trenutak iz svoje mladosti 54-godišnjak.
"Počeo sam kašljati i gušiti se. Poslijepodne sam malo spavao, a kada sam se probudio bio sam sav mokar. Vojnici su me odnijeli u ambulantu jer nisam mogao stajati. Imao sam temperaturu. U stacionaru sam bio jedan dan, no kako mi se stanje pogoršavalo jer nisam uopće mogao disati prebacili su me u vojnu bolnicu. Utvrdili su da mi se stvaraju naslage gnoja u plućima, pa je otac tražio da me prevezu u vojnu bolnicu u Zagrebu. Tamo su mi doslovno spasili život", opisuje teške dane u JNA Milan koji je tri godine kasnije, iako mu je dio poplućnice odstranjen, morao zavšiti služenje vojnog roka.
Sud je njegovim riječima povjerovao, jer su ih potvrdila još dvojica tadašnjih ročnika, kao i liječnička dokumentacija.
Na presudu nisu utjecala svjedočenja dvojice tadašnjih zapovjednika koji su tvrdili da su pokislim ročnicima dopustili da se najprije presvuku. "Oni su željeli umanjiti svoju odgovornost", smatra sud.
Vještaci koji su analizirali medicinsku dokumentaciju utvrdili su da je 21-godišnji ročnik zaradio tuberkuloznu upalu pluća, a kasnije je dobio i 30-postotni vojni invaliditet. Probleme s disanjem osjeća i danas, a nosi i veliki ožiljak od operacije na prsnom košu.
Iako je odmah pokrenuo postupak protiv države želeći dobiti odštetu za ono što je tijekom vojnog roka proživio, Milan K. morao je na presudu čekati sve do sada. Naime, 1992. godine postupak što ga je pokrenuo protiv bivše države tražeći milijun dinara odštete prekinut je jer je SFRJ prestala postojati. Novu šansu za aktiviranje tužbe dobio je tek nakon što je donijet Zakon o odgovornosti Republike Hrvatske za štetu nastalu u bivšoj SFRJ, pa je to i učinio u veljači ove godine. Republika Hrvatska sada je tužena kao pravna nasljednica bivše SFRJ.
Nepravomoćnom presudom Općinskog suda u Puli Milan K. dobio je 43 tisuće kuna odštete, a država mu mora platiti i sudske troškove.

[You must be registered and logged in to see this link.]

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
Habek88KL
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2016-12-29
DOB : 55
M(j)esto Koprivnica, HR

MUZIL - PULA - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 8 Icon_minitime29.12.16 14:08

Pozdrav svima ..bio sam "septembarac" 1987....88 kLASA ...VES kuhar.. 6 bataljun ..kod kapetana Zorana Radenković ... svima pozdrav a "klasići" neg mi se jave

..u 12 mj su nas poslali u prekomandu ..ja sam završio u Divuljama, za na PS 12 ( Spasilac) kao kuhar i kantinjer ( intendant)
Na vrh Go down
ROBIS
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2016-08-10

MUZIL - PULA - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 8 Icon_minitime19.01.17 9:38

Pozdrav
I ja sam bio u to doba septembar 87 na Muzilu 1 ceta 6 bataljon
ostao na muzilu do kraja u kuhinji
Robert Širca Sežana Slo.
Na vrh Go down
Habek88KL
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2016-12-29
DOB : 55
M(j)esto Koprivnica, HR

MUZIL - PULA - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 8 Icon_minitime19.01.17 9:58

ROBIS (citat):
Pozdrav
I ja sam bio u to doba septembar 87 na Muzilu 1 ceta 6 bataljon
ostao na muzilu do kraja u kuhinji
Robert Širca Sežana Slo.

Pozdrav Robert iz Koprivnice od Dražena ( HR )
Na vrh Go down
MIODRAG Mikovanovic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2017-02-19

MUZIL - PULA - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 8 Icon_minitime21.02.17 13:46

Miodrag Milovanovic
Klasa 1985 decembar
Muzil obuka,prekomanda Fizela, miner☺
12 meseci u Puli,V.P 8858
Na vrh Go down
Mad Max
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2017-03-26

MUZIL - PULA - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 8 Icon_minitime26.03.17 18:59

Srdačan pozdrav, Max iz Kopra V.P. 11.59 93C - Jun. 86 klasa Muzil 17-06 1986 - sept. 86 prekomanda u Divulje na BRM 87 ... mornar signalista .
Na vrh Go down
Jozo Trklja
Vodnik I klase
Vodnik I klase



BROJ POSTOVA: : 502
ČLAN OD: : 2013-02-27
M(j)esto Zagreb

MUZIL - PULA - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 8 Icon_minitime15.05.17 20:42

Ima li itko iz 80 klase
Na vrh Go down
alojzij
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2017-05-23

MUZIL - PULA - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 8 Icon_minitime23.05.17 19:19

Živjeli drugovi vojnici...slučajno sam našao ovaj forum i baš mi je drago da se neko setio starih vojnika JNA. Najverovatnije sam među najstarijima, došao na Muzil u martu 1971, ostao do juna 1972,. Bili smo prva generacija koja je dobila skračenje od 18 na 15 mjeseci. Bio sam na kursu za kuvara in onda bio inštruktor. U toku služenja bio sam i na manevru na Kordunu  skoro 40 dana. U kasarni je bio komandir čete mislim da Srbin Anđelković, a moj "šef" Josip Zimet. Sečam se nekih svojih kolega desetara, Varo Stevan, Bosak Pavle, Denis Kovačević, Ljubo Ajduković, pa Huljić iz Hvara. Bio je i jedan oficir, mislim da muzičar, zanimljivog imena i prezimena Medo Mendovič...tako nekako. Inače sam iz Slovenije, iz Novog mesta. Pozdrav svima
Na vrh Go down
alojzij
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2017-05-23

MUZIL - PULA - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 8 Icon_minitime23.05.17 19:37

mornar71 (citat):
Yaboravio si Max da su kuvari udarna snaga JRM a oni su se obucavali na Muyilu u 6 bataljonu.
Jedna ceta u mornarskim uniformi u ygradi preko puta trperyarije na prvom spratu a druge dve cete iza ove u SMB UNIFORMI i sakracim rokom sluzenja vojske.Ovi drugi su odlazili u kopnene VP.
Pa mislim da na slici su kuvari,pekari poslasticari i ostali  iz tog zanimanja.
Istina! Evo, ja sam bio prva generacija na Muzilu koja je bila u SMB uniformama, prva sa skračenjem vojnog roka sa 18 na 15 mjeseci, ( 1972). Učili za kuvare, ja ostao kao inštruktor kuvarstva, na Muzil stigao 26. 3. 1971.
Na vrh Go down
mornar71
Razvodnik
Razvodnik



BROJ POSTOVA: : 202
ČLAN OD: : 2013-03-05
M(j)esto valjevo

MUZIL - PULA - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 8 Icon_minitime13.06.17 23:54

Alojzij bili smo blizu ali se nismo upoznali.Bio sam desetar u drugom bataljonu treca ceta bas u zgradi gde su bili kuvari mornari ali u prizemlju.
Na vrh Go down
alojzij
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2017-05-23

MUZIL - PULA - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 8 Icon_minitime14.06.17 9:52

mornar71 (citat):
Alojzij bili smo blizu ali se nismo upoznali.Bio sam desetar u drugom bataljonu treca ceta bas u zgradi gde su bili kuvari mornari ali u prizemlju.


mornar71, baš mi je drago da smo senšli iako se ne poznajemo, siguran pa sam da smo se sretali u trpezariji, na krugu, Mene su zvali Donald, nosio sam naočale. Pre 14 dana sam nakon 45 godina išao u Pulu i svratio do Muzila. Došao sam samo do prve kapije, dalje je zabranjeno. Lp[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
mornar71
Razvodnik
Razvodnik



BROJ POSTOVA: : 202
ČLAN OD: : 2013-03-05
M(j)esto valjevo

MUZIL - PULA - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 8 Icon_minitime25.06.17 23:51

Pozdrav Alojz, ti si nakratko osetio provedeno vreme na Muzilu.Ja pokusavam se organizovati da krenem za Pulu ali bi hteo ici istim vlakom kao kad sam dolazio.Stigli smo medju prvima 27/3/71god i na putu noci za Muzil docekala nas bura i kisa i tako je bilo lose vreme cele nedelje.Tu u prizemlju sam bio do zakletve 17/4/71god. i sutradan kao odabran odlazim na kurs za desetare Fizela a tog leta kurs je bio na Katarini.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

MUZIL - PULA - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 8 Icon_minitime26.06.17 1:34

mornar71 (citat):
Pozdrav Alojz, ti si nakratko osetio provedeno vreme na Muzilu. Ja pokusavam se organizovati da krenem za Pulu ali bi hteo ici istim vlakom kao kad sam dolazio.

Koliko znam nema više vlaka Beograd - Pula, nema ni vlaka Zagreb - Pula, tj. ima neka komplicirana varijanta Pula -  Lupoglav, zatim organizirano HŽ autobusima do Rijeke odakle vlak vozi za Zagreb i obratno.
Linija vlaka za Pulu je išla preko Ljubljane, (ne postoji kontinuirana željeznička pruga Rijeka - Pula), a sad je to jednostavno presporo. Mislim, može se preko Ljubljane s presjedanjima, nema direktno.

Na vrh Go down
Prodanici.1
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2017-08-19

MUZIL - PULA - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 8 Icon_minitime21.08.17 17:02

teo31 (citat):
Pozdrav svima.

Sijeti li se tko na Velikog čovjeka i stariješinu

VOJKA (VOJTEHA ) PIVKA

Slava Mu
Vojko Pivk  1976 .stari vodnik mislim u trećem bataljonu čuvena njegova uputa desetarima "ako regrut ne sluša ili je previše bezobrozan udri da svi znaju ali da niko ne vidi. 
baš Veliki čovjek

Medobrunda ne voli ovaj upis

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

MUZIL - PULA - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 8 Icon_minitime27.08.17 23:58

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

MUZIL - PULA - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 8 Icon_minitime09.10.17 19:50

U travnju 1977. otkrivena je bista nh Sergeju Mašeri na Muzilu u istoimenoj kasarni.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
bosancerosss
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2017-10-26

MUZIL - PULA - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 8 Icon_minitime26.10.17 18:54

Muzil 24 11 1984 [You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
bosancerosss
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2017-10-26

MUZIL - PULA - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: 1984 lijepa vremena intedant obuka u ovom niskom objektu   MUZIL - PULA - Page 8 Icon_minitime26.10.17 19:06

Max Blitz (citat):
Iz vremena dok je još bilo vojske na Muzilu.
Vojnici u redu za večeru 1997.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Ica Nina
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2018-01-21

MUZIL - PULA - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Ljubiša   MUZIL - PULA - Page 8 Icon_minitime21.01.18 13:12

Služio u Muzilu sep.'71-mart '72. Artiljerac. K-čete kap. Kovačević, ako me sećanje drži.
Na vrh Go down
Milan Vranješ
Gušter
Gušter
Milan Vranješ


BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2018-01-23
DOB : 57
M(j)esto Vojka, Stara Pazova, Vojvodina

MUZIL - PULA - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 8 Icon_minitime23.01.18 2:21

Dobar dan, i ja sam bio na Muzilu i to od juna 1986- maja 1987. VP 1159/91bn što će reći prvi nastavni bataljon, druga četa, PALUBARAC.
Na vrh Go down
Milan Vranješ
Gušter
Gušter
Milan Vranješ


BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2018-01-23
DOB : 57
M(j)esto Vojka, Stara Pazova, Vojvodina

MUZIL - PULA - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 8 Icon_minitime23.01.18 4:17

Radivoj (citat):
Baš je fino pronači mornare sa Muzila.

Evo i sam sam tu služio od dec. 1985 pa do nov. 1986, najprije u osnovnoj obuci tri mjeseca i kasnije još devet u mornarskom klubu na Muzilu.

Siječam se da mi je bio komandant moje druge čete PBB Milošević, da je bio jedan od komandanta za MNC Pula kapetan fregate Feranda a drugi kapetan bojnog broda Čevapović, obojica sa sedištem u Rojcu.
Zastavnik nadležan za mornarski klub na Muzilu je bio Papić (rodom iz Zadra).

Više toga slijedi.

Radiv
Zastavnik Papić je negde u oktobru 1986 organizovao folklornu sekciju, za koju sam ja bio zadužen a imali smo i mali tamburaški bend
Na vrh Go down
Milan Vranješ
Gušter
Gušter
Milan Vranješ


BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2018-01-23
DOB : 57
M(j)esto Vojka, Stara Pazova, Vojvodina

MUZIL - PULA - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 8 Icon_minitime23.01.18 4:22

komodor (citat):
17.12.1986/87 došao na Muzil nakon toga Šibenik "Minerska" ima li tko iz te klase??
u kojoj jedinici si bio
Na vrh Go down
Milan Vranješ
Gušter
Gušter
Milan Vranješ


BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2018-01-23
DOB : 57
M(j)esto Vojka, Stara Pazova, Vojvodina

MUZIL - PULA - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 8 Icon_minitime23.01.18 4:40

almanaha (citat):
Pozdrav iz Slovenije.Evo,konačno sam se i ja odlučio,da napišem nešto o Muzilu.Bio sam tamo od juna 1986 do juna 1987.V.P 1159/93a,prvo sasvim gore,3.bataljon,3.četa.Glavni je bio Trpe Stefanovski,a onda sam otišao dole na Fizelu na kurs za desetare i tamo ostao,do kraja.Obučavao buduče desetare.Šef je bio poručnik fregate Zlatko Šimonović a njegov zamjenik ili pomočnik ili nešto tako zastavnik Došen.Imam dosta fotki od tada,jer smo jih i sami pravili u tamnici.Ako neko zna Lozina Milana,neka mi javi.Fotke stavim sledeči puta.
dragi kolega na kursu smo bili zajedno. Ja sam junska klasa 1986 i posle osnovne obuke otišao na kurs za desetare ali sam se ja vratio u početnu jedinicu, tako da smoo na Fizeli bili zajedno. Bilo bi mi drago da postaviš neku sliku iz tog perioda.
Na vrh Go down
smcagic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2016-06-20

MUZIL - PULA - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Mrtva straža   MUZIL - PULA - Page 8 Icon_minitime29.01.18 14:23

mornar71 (citat):
Bio sam desetar na Muzilu a nisam znao za obalsku artiljeriju.Od prijavnice pa prema STOJI zimi smo davali nekakve patrole do odredjenog mesta.Na brdu je bilo 9 strazarsko mesto i radarska stanica u kojoj su bili plavci.To mesto mi je uvek bilo mracno i zagonetno.

Ne znam kako nisi znao za obalsku artiljeriju kad se tamo davala tzv. mrtva straža... odnosno, tako smo je zvali pošto tu stražu nisu davali regruti kao na ostalim stražarskim mestima, pa je zato oko nje bilo malo te mistifikacije. Ali, svi smo znali da je tamo prava artiljerija, za razliku od one ukrasne na ispustu ispod platoa kod kasarne trećeg nastavnog bataljona.

Patrole smo davali uglavnom leti, čisto fore radi... mada se sećam da sam jednom priveo neku četvoricu civila koji su se iskrcali nekim gumenim čamcem, svi u šorcevima i majicama, unutar kasarne, otprilike pola kilometra od one žičane ograde što se spuštala do mora kod plaže kampa Valovine. Tamo smo voleli da odemo u patrolu jer je uvek bilo šta da se vidi :-) A bila je i jedna mala uvala među visokim stenama u kojoj smo se i mi kupali dok "patroliramo"...
Na vrh Go down
smcagic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2016-06-20

MUZIL - PULA - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Desetar s brčićima   MUZIL - PULA - Page 8 Icon_minitime29.01.18 14:34

Max Blitz (citat):
Muzil, travanj/april 1985., VII klasa žena s desetarima i oficirima...

[You must be registered and logged in to see this image.]


Sećam se ovog desetara sa brčićima, jer sam ga u avgustu 1984. primio kao regruta u 1nč/3nb, gde sam bio zamenik komandira voda. Ali nemam pojma ni kako se zove ni odakle je.


smcagic: komentar modifikovan dana: 29.01.18 14:41; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
smcagic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2016-06-20

MUZIL - PULA - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 8 Icon_minitime29.01.18 14:40

Milan Vranješ (citat):
almanaha (citat):
Pozdrav iz Slovenije.Evo,konačno sam se i ja odlučio,da napišem nešto o Muzilu.Bio sam tamo od juna 1986 do juna 1987.V.P 1159/93a,prvo sasvim gore,3.bataljon,3.četa.Glavni je bio Trpe Stefanovski,a onda sam otišao dole na Fizelu na kurs za desetare i tamo ostao,do kraja.Obučavao buduče desetare.Šef je bio poručnik fregate Zlatko Šimonović a njegov zamjenik ili pomočnik ili nešto tako zastavnik Došen.Imam dosta fotki od tada,jer smo jih i sami pravili u tamnici.Ako neko zna Lozina Milana,neka mi javi.Fotke stavim sledeči puta.
dragi kolega na kursu smo bili zajedno. Ja sam junska klasa 1986 i posle osnovne obuke otišao na kurs za desetare ali sam se ja vratio u početnu jedinicu, tako da smoo na Fizeli bili zajedno. Bilo bi mi drago da postaviš neku sliku iz tog perioda.

Da se pridružim: takođe mi je matična jedinica bila 1/3, komandir pbb Trpe Stefanovski. Na kursu za desetare je u moje vreme (74.klasa) komandir bio pbb Edin Mlivić, sećam se tog zastavnika Došena i sećam se još bolje zastavnika Šnajdera koji je bio komandir mog voda na kursu.

Pošto sam sa junskom klasom 1986. imao da doslužim dva meseca vojske, biće da se sa tobom, almanaha, poznajem jer smo bili u istoj četi ako si bio u 1159/93a.

Što se Trpeta Stefanovskog tiče, on je sada kapetan korvete u penziji i živi u Tivtu gde uživa, a Mlivić sa kursa je u Švedskoj i ima i neki blog.
Na vrh Go down
Sponsored content





MUZIL - PULA - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL - PULA   MUZIL - PULA - Page 8 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
MUZIL - PULA
Na vrh 
Stranica 8/10Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 Similar topics
-
» Muzil VP1159
» MUZIL SLIKE DANAS
» MUZIL SLIKE DANAS
» Muzil 87. klasa 1987/88
» Aerodrom Pula (vojno civilni)

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: 
VOJNA PLATFORMA
 :: Ratna mornarica
-
Idi na: