FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)

Go down 
+25
Stazio
Gringo
missar
purger
stari FAZAN
humka83
milutins
Nikola-lav
oficir s ruzom
dražen
duci64
ercov54
emir
šepa
miran cvilak
SveJug
Max Blitz
ćato2
alexandar
dojran
kukulje
Pero™
lacoš
ZAGORAC
Vojnik Graničar
29 posters
Idi na stranicu : Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20  Next
AutorPoruka
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3578
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 19 Icon_minitime13.10.14 19:12

Vojnik Graničar (citat):
ZAGORAC (citat):
Ako bog da zdravlja,otišel bum drugo leto dolje.
ZAGORAC (citat):
Rado bih pogledao što je sad unutra....

Zagorac.
Kad kreneš prema karauli "Drenok" naoružaj se digitalnim fotoaparatom.
Želio bi vidjeti fotografije slikane na istim pozicijama koje si slikao 1982/1983 godine u JNA, tj. na principu nekad i sada.

A opet doći do karaule "Drenok" a da zatekneš zaključana vrata tj. ne ući u karaulu, a prevalio toliko kilometara......!?
Kada bi ja zatekao zaključanu karaulu ja u nju nebi mogao ući ona je oklopljena metalnim (mi smo to zvali) kapcima.
Nema šanse provući mali prst a kamoli ruku da bi otvorio neki od prozora.!

Fotoaparat i gojzerice obavezno nosim.
Neće biti zaključano,"pripremam teren". Laughing
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3578
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 19 Icon_minitime14.10.14 8:09

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
konjevodac
Razvodnik
Razvodnik
konjevodac


BROJ POSTOVA: : 206
ČLAN OD: : 2014-10-12
M(j)esto Celje-Laško

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 19 Icon_minitime14.10.14 22:07

Zagorac u pravu si.

Moja soba za spavanje je na zadnjoj slici. Moj krevet je bio donji pored drugog okna. U našoj spavaoni so se grupirali intelektualci iz svih republika. Imali smo manje tranzistore i slušali moderno muziko. U desnoj spavaoni so slušali više narodnjake, pa smo se zato i razdvojili.

Ona zgrada od crvene cigle je bila sagrađena ljetom 1984 za svrhe kuvara. Pošto smo imali dva kuvara jedan je bio izključivo za peku kruha. Peč so izgradili majstori ali veoma slabo. Kad je bila nova več je pukla. Nešto smo bili krivi ja i moj kompa kuvar Štef. Žurili smo zagrijavati peč, za burek ali peč se morala polako sušiti. Jebi ga sjebali smo je.

Zagorac molim te za jedan podatak. Pošto sam dužio konja, imao sam i dvoje svinje, kokoške, zečeve i veliko njivu. Zašto niste imali vi svinje. Svinjac ste imali postavljen iznad zgrade za konja.

Još nešto me zanima. Dali si bio ikada na smetištu od karaule.
Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik
Pero™


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2042
ČLAN OD: : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 19 Icon_minitime14.10.14 23:42

Zagorac,  (i ostali)

''moja''karaula je bila slična. Izgleda da su bile izgrađene sličnih godina. Samo, mi nismo imali gore osmatračnicu, WC i tuševi su bili postavljeni drugače nego kod tebe, ulaz je bio sa stepenicama, jer smo imali i podru,, taj podrum je imao izlaz koji bi bio na tvojoj slici na desnoj strani. 

Konjevodac: mi smo imali samo jednog konja i jednu svinju. Nismo imali bašte ni kokoška. Pred moje skidanje smo dobili zečeve, ali mislim da je taj eksperiment propao. 

Mi smo imali samo jednog kuvara, drugi što je radio u kuhinji i pekao hleb je bio običan vojnik.  Burek na granici? Shocked  Šta je to, mi ga nikad nismo imali. 

Smetišta mi nismo imali. Imali smo izkopanu rupu pa su se tamo bacale konzerve i ostali otpad. Hrana je išla za svinju. Dolazili su vukovi, svinje od komšije i slično. Kad se rupa napunila, zatrpali smo je, izkopali novu, pa opet dalje.
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 19 Icon_minitime15.10.14 5:43

konjevodac (citat):

Zagorac molim te za jedan podatak.
Pošto sam dužio konja, imao sam i dvoje svinje, kokoške, zečeve i veliko njivu.
Zašto niste imali vi svinje.
Svinjac ste imali postavljen iznad zgrade za konja.
Još nešto me zanima.
Dali si bio ikada na smetištu od karaule.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Konjevodac.
Nisam ni ovo još čuo.
Mislio sam da je moja karaula bila pravo životinjsko carstvo u bivšoj JNA imali smo 10-ak svinja i 2 pasa.
Ali vidim da si mi sada karaulu potukao sa ovim životinjskim rekordom: konj, dvije svinje, kokoške, zečeve.!!
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
konjevodac
Razvodnik
Razvodnik
konjevodac


BROJ POSTOVA: : 206
ČLAN OD: : 2014-10-12
M(j)esto Celje-Laško

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 19 Icon_minitime15.10.14 8:15

Sve životinje sam zadužio pošto sam se javio za konjevodca. Istina je bila ta, da se je vojnik, koji je dužio konja i ostale životinje u maju 1984 završio dužnost. U to vreme je bilo na karauli veoma čudno stanje. Našog komandata nije bilo jer je dužio pored Drenoka još jedno karaulo. Tražili so čoveka, koji če bit "čato" dužiti skladišta i stoku. Ja sam jim izgleda bio najprimerniji. Istina je bila, da sam nikada nisam imao te životinje, samo saj jih gledao iz daleka kod babe i dede. Ali služba je bila interesantna. Bilo je tu mnogo prigoda, koje vam mogu izpričati.

Tako sam zadužio:
- dve svinje ( bile su več na karauli u moj dolazak), konja ( Jadrana), kokoške i dva zeca,
- komplet uređenje za vodovod ( dve pumpe i rezervoar ),
- magacine,
- pisanje dnevne zapovjesti ( šifriranja) i kurirsko službo.

A izlaz na granicu, kad sam sam menjao kog vojnika.
Na vrh Go down
konjevodac
Razvodnik
Razvodnik
konjevodac


BROJ POSTOVA: : 206
ČLAN OD: : 2014-10-12
M(j)esto Celje-Laško

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 19 Icon_minitime15.10.14 8:33

Vojnici na karauli so prekopali njivo v veličini cca 10 x 20 metara. Na toj smo imali krompir, korenje, salato i začine.

Svinje smo prvi put klali po naredbi veterinara kad so imali oko 120 kg. To je bilo julija. Na karaulo je s pincem došao oficir iz Debra, mesar i vojnik vozač. Mesar je svinje najprija streljao s puškom MK potom zaklao.

Dve svinje so otišle mi smo dobili iznutrice jetru, vranice i bubrege. Želudca i vranice so bile extra za REXa i " Odiseja".  Mi so dobili za sledovanje smrznuto meso.

Nešto je tu bilo čudno, pa smo iz knjižnice preučili PS. Tad smo ugotovili, da su nas pokrali, jer bi po PS JNA morali dobili 1/4 svežog mesa za nagradu, 1/4 svežog mesa umesto sledovanja a ostalo bi djelili po garniziji. Suspect

Jebi ga nepoznavanje "prava" boli Evil or Very Mad
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3578
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 19 Icon_minitime15.10.14 8:45

konjevodac (citat):
Zagorac u pravu si.

Moja soba za spavanje je na zadnjoj slici. Moj krevet je bio donji pored drugog okna. U našoj spavaoni so se grupirali intelektualci iz svih republika. Imali smo manje tranzistore i slušali moderno muziko. U desnoj spavaoni so slušali više narodnjake, pa smo se zato i razdvojili.

Ona zgrada od crvene cigle je bila sagrađena ljetom 1984 za svrhe kuvara. Pošto smo imali dva kuvara jedan je bio izključivo za peku kruha. Peč so izgradili majstori ali veoma slabo. Kad je bila nova več je pukla. Nešto smo bili krivi ja i moj kompa kuvar Štef. Žurili smo zagrijavati peč, za burek ali peč se morala polako sušiti. Jebi ga sjebali smo je.

Zagorac molim te za jedan podatak. Pošto sam dužio konja, imao sam i dvoje svinje, kokoške, zečeve i veliko njivu. Zašto niste imali vi svinje. Svinjac ste imali postavljen iznad zgrade za konja.

Još nešto me zanima. Dali si bio ikada na smetištu od karaule.

Mi smo 82" bili najbolja karaula u 3.AO. Po nekim pismima koje sam dobio sa karaule kad sam već bio doma mislim da su spominjali svinju. Izgleda da je poslije nas karaula pretvorena u farmu. Laughing Laughing Laughing Laughing

Smetlište je bilo u šumi ispod poljskog WC-a. Tamo je kuhar bacao ostatke hrane koji nisu bili ni za pse(grah i slično).
Nisam imao potrebe ići na smetlište.
Možda ste na smetlištu našli čudne kosti? Laughing (taj dio je neka druga priča)
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3578
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 19 Icon_minitime15.10.14 8:52

konjevodac (citat):
Sve životinje sam zadužio pošto sam se javio za konjevodca. Istina je bila ta, da se je vojnik, koji je dužio konja i ostale životinje u maju 1984 završio dužnost. U to vreme je bilo na karauli veoma čudno stanje. Našog komandata nije bilo jer je dužio pored Drenoka još jedno karaulo. Tražili so čoveka, koji če bit "čato" dužiti skladišta i stoku. Ja sam jim izgleda bio najprimerniji. Istina je bila, da sam nikada nisam imao te životinje, samo saj jih gledao iz daleka kod babe i dede. Ali služba je bila interesantna. Bilo je tu mnogo prigoda, koje vam mogu izpričati.

Tako sam zadužio:
- dve svinje ( bile su več na karauli u moj dolazak), konja ( Jadrana), kokoške i dva zeca,
- komplet uređenje za vodovod ( dve pumpe i rezervoar ),
- magacine,
- pisanje dnevne zapovjesti ( šifriranja) i kurirsko službo.

A izlaz na granicu, kad sam sam menjao kog vojnika.
 Kako se zvao zapovjednik i je li ta druga karaula koju je dužio bila STREZIMIR?

Pisanje dnevne zapovjedi u moje vrijeme je bila dužnost dežurnog,a bio je odgovoran i za skladište BTS-a.
Na vrh Go down
konjevodac
Razvodnik
Razvodnik
konjevodac


BROJ POSTOVA: : 206
ČLAN OD: : 2014-10-12
M(j)esto Celje-Laško

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 19 Icon_minitime15.10.14 8:54

Zagorac tačna lokacija.

A pitam se dali si ikada išao putem pored smetišta u dolino, jer nas kurire je neki đomba vodio prečicom do glavne ceste. Nizbrdo su bio čas posla na cesti, a vračali smo se glavnim putem do karaule. 

A farma je bila izključivo za nas graničare. Kokoške so završile na terenu kod. Izvještaj garniziji je bilo " došla lisica". Sam sam imao čast, da sam na na rejonu nekdje pored srušene stare karaule pojeo jedno kokošku. Koliko se sečam, je bilo tamo izvir vode a vojnik je kokoško izpekau u ilovici, koju je dao u rupu puno izgorelog uglja. Kokoška, kakvu nikad nisam više jeo.  Very Happy Za lokaciju bi vjerovatni ti više znao, jer moje je bilo sve drugo sem patruljiranja.
Na vrh Go down
konjevodac
Razvodnik
Razvodnik
konjevodac


BROJ POSTOVA: : 206
ČLAN OD: : 2014-10-12
M(j)esto Celje-Laško

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 19 Icon_minitime15.10.14 8:59

Kako se zvala karaula neznam točno, sječam se izvešča, da so na toj karauli imali u blizini selo " cigana" koji so slali na karaulo djevojke a graničari so za zamjenu iz skaldišta davali konzerve. Mic po mic pa se to saznalo i neki dan kontrola i frka.....

našo karaulo je vodio u to vreme stažist " slovenac". Iz garnizije skoro niko više nije dolazio. ja sam dobio te zadatke da vodim knjige, šifrirana poročila i kontakte s garnizijom.
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3578
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 19 Icon_minitime15.10.14 9:07

konjevodac (citat):
Zagorac tačna lokacija.

A pitam se dali si ikada išao putem pored smetišta u dolino, jer nas kurire je neki đomba vodio prečicom do glavne ceste. Nizbrdo su bio čas posla na cesti, a vračali smo se glavnim putem do karaule. 

A farma je bila izključivo za nas graničare. Kokoške so završile na terenu kod. Izvještaj garniziji je bilo " došla lisica". Sam sam imao čast, da sam na na rejonu nekdje pored srušene stare karaule pojeo jedno kokošku. Koliko se sečam, je bilo tamo izvir vode a vojnik je kokoško izpekau u ilovici, koju je dao u rupu puno izgorelog uglja. Kokoška, kakvu nikad nisam više jeo.  Very Happy Za lokaciju bi vjerovatni ti više znao, jer moje je bilo sve drugo sem patruljiranja.
[You must be registered and logged in to see this image.]

Crveno ti je označena sraza koju spominješ.
Pod 1 je vidljivo sve, ali pod  2 je označen smjer ali nije sve vidljivo je na tom dijelu se ne vidi jaruga kojom je išla staza.
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3578
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 19 Icon_minitime15.10.14 9:16

konjevodac, sjećaš li se natpisa na stijeni na rejonu 1, dubinska patrolna staza, u blizini E-24/4?
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3578
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 19 Icon_minitime15.10.14 12:17

konjevodac (citat):


Moja soba za spavanje je na zadnjoj slici. Moj krevet je bio donji pored drugog okna. U našoj spavaoni so se grupirali intelektualci iz svih republika. Imali smo manje tranzistore i slušali moderno muziko. U desnoj spavaoni so slušali više narodnjake, pa smo se zato i razdvojili.

U "moje vrijeme" sastav karaule je bio jačine jednog SV, četiri odjeljenja.
Dva odjeljenja u svakoj spavaoni, nema grupiranja po muzičkim sklonostima, samo po rasporedu odjeljenja.
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3578
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 19 Icon_minitime15.10.14 13:28

konjevodac (citat):
 

 Sam sam imao čast, da sam na na rejonu nekdje pored srušene stare karaule pojeo jedno kokošku. Koliko se sečam, je bilo tamo izvir vode a vojnik je kokoško izpekau u ilovici, koju je dao u rupu puno izgorelog uglja. Kokoška, kakvu nikad nisam više jeo.  Very Happy Za lokaciju bi vjerovatni ti više znao, jer moje je bilo sve drugo sem patruljiranja.

Kokoš si jeo na rejonu 2 kod napuštene karaule Veternik, iznad nje je Desetarov grob, blizu je i E-26.
Druga lokacija i vjerojatnija zbog izvora, je na rejonu 1,tamo je izvor sa betonskim koritom,kamenim zidom iz kojeg je virila cijev kroz koju je tekla voda. Tu me skoro sredio poskok  affraid
Kod napuštene karaule Veternik nije bilo izvora.
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 19 Icon_minitime15.10.14 19:11

konjevodac (citat):
Vojnici na karauli so prekopali njivo v veličini cca 10 x 20 metara.
Na toj smo imali krompir, korenje, salato i začine.
Svinje smo prvi put klali po naredbi veterinara kad so imali oko 120 kg.
To je bilo julija.
Na karaulo je s pincem došao oficir iz Debra, mesar i vojnik vozač.
Mesar je svinje najprija streljao s puškom MK potom zaklao.
Dve svinje so otišle mi smo dobili iznutrice jetru, vranice i bubrege.
Želudca i vranice so bile extra za REXa i " Odiseja".
Mi so dobili za sledovanje smrznuto meso.
Nešto je tu bilo čudno, pa smo iz knjižnice preučili PS.
Tad smo ugotovili, da su nas pokrali, jer bi po PS JNA morali dobili 1/4 svežog mesa za nagradu, 1/4 svežog mesa umesto sledovanja a ostalo bi djelili po garniziji.
Suspect
Jebi ga nepoznavanje "prava" boli Evil or Very Mad

[You must be registered and logged in to see this image.]

Konjevodac.
Baš vas je oficir iz Debra prevario.
Sebi je uzeo najbolje meso a vama ostavio iznutrice, ha ha ha ha....
Postavlja se pitanje kad je vas tako prevario, da li je tako prevario i komandu graničnog odsjeka u debru pa je dio mesa odnio sebi kući.!
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
konjevodac
Razvodnik
Razvodnik
konjevodac


BROJ POSTOVA: : 206
ČLAN OD: : 2014-10-12
M(j)esto Celje-Laško

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 19 Icon_minitime15.10.14 19:47

Vojnik Graničar imaš pravo, nas je prevario a kako je prevario ostale neznam. Drugi put, kad su dolazili po nove svinje je bila drugčija pjesma. Sami smo ukrali vveči deo svinje ( vratovine ). Pored toga smo jim pokazali PS JNA, zato sam nam odstupili nekoliko svežog mesa.

Zagorac: več sam pisao, da na karauli nije bilo više aktivne komande zbog toga smo mi imali tako uredžene spavaone, jer je došlo tekom bivanja do svađa. Spominjem se i svesplošne tučnave, koja je bila uzrokovana baš zbog glasbe. To so dogodilo u vreme velikih nevremena, ljudi so bili nervozni zbog oluje, koja se razvila i trajala dva dana. Mis po mic i svađa je pretvorena u tučnavo. Neko je slomio gramofonsko ploču koja se je svirala. Posle nekoliko udaraca smo se smirili i popravljali stolove i mize u trpezariji. Niko za to nije znao, jer nikoga nije ni bilo od komande na karauli.
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3578
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 19 Icon_minitime15.10.14 19:58

Koliko dugo ste bili bez aktivnog zapovjednika?
Sjećaš li se imena ili opisa?
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3578
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 19 Icon_minitime15.10.14 20:07

konjevodac, sjećaš li se tko vam je sve došao u posjet za dan graničara 84"?
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan
Kapetan
lacoš


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3968
ČLAN OD: : 2012-12-07

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 19 Icon_minitime15.10.14 21:06

A da nije MK,malokalibarska puška,cal 22(5,6mm).
U ono vrijeme nije bilo baš tih mesarskih pištolja Very Happy

_________________
"Teško nama,Mardonije, kad nas vodiš u borbu protiv takvih ljudi koji se ne bore za novac, nego za slavu."  -Tritantehma
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3578
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 19 Icon_minitime15.10.14 21:24

lacoš (citat):
A da nije MK,malokalibarska puška,cal 22(5,6mm).
U ono vrijeme nije bilo baš tih mesarskih pištolja Very Happy
Nemam pojma,bude pojasnil konjevodac.
Zašto malokalibarka pored toliko pušaka na Drenku?
Na vrh Go down
konjevodac
Razvodnik
Razvodnik
konjevodac


BROJ POSTOVA: : 206
ČLAN OD: : 2014-10-12
M(j)esto Celje-Laško

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 19 Icon_minitime16.10.14 9:36

Puška je bila MK i doneo ju je sa sobom mesar, jer nije smeo pucati iz drugog vatrenog oružja.  A ostalo oružje je ostalo izza vas Zagorac. Pa i municija koju ste ostavil pirat
Na vrh Go down
konjevodac
Razvodnik
Razvodnik
konjevodac


BROJ POSTOVA: : 206
ČLAN OD: : 2014-10-12
M(j)esto Celje-Laško

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 19 Icon_minitime16.10.14 9:41

Evo REX je bio još tamo u moje vreme a i na istom mjestu je bio jer istina Zagorac 

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
konjevodac
Razvodnik
Razvodnik
konjevodac


BROJ POSTOVA: : 206
ČLAN OD: : 2014-10-12
M(j)esto Celje-Laško

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 19 Icon_minitime16.10.14 9:46

Dan graničara mislim, da je 15/8. A na karaulo je došao iz ganizije Debar. Mislim, da je to bio komandant, koji je izvršijo naredbu....
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
konjevodac
Razvodnik
Razvodnik
konjevodac


BROJ POSTOVA: : 206
ČLAN OD: : 2014-10-12
M(j)esto Celje-Laško

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 19 Icon_minitime16.10.14 10:09

Krajem Oktobra 1984 je zbog velike pizdarije na našoj karauli došao ativni starešina ime i prezime se ne sječam, iz Beograda. To je bio po činu vodnik. Taj je sve izmenio, pa som posle razdužio sve svoje zadatke osim pisanja dnevne zapovjesti i šifriranja. Tako, da sam zadnih 30 dana služenja JNA više puta otišao na rejon. Najviše sam imao posla kako objasniti novom komandiru zašto je bio manjak u magacinima, ( SDO bez voča i konzervi ) u magacinu hrane manjak svježog mesa za potrebe izhrane pasa. Za konzerve se je znalo, kdje so se izgubile ali kako to objasniti, jel tako Zagorac. Broj SDo je bio ograničen za potrebe izlazka na granicu i rezerva u slučaju nevremena ili vojnog stanja.
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan
Kapetan
lacoš


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3968
ČLAN OD: : 2012-12-07

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 19 Icon_minitime16.10.14 10:12

Pa na toj granici je stalno bilo vanredno stanje Very Happy 
I kako si opravdao manjak zaliha?

_________________
"Teško nama,Mardonije, kad nas vodiš u borbu protiv takvih ljudi koji se ne bore za novac, nego za slavu."  -Tritantehma
Na vrh Go down
konjevodac
Razvodnik
Razvodnik
konjevodac


BROJ POSTOVA: : 206
ČLAN OD: : 2014-10-12
M(j)esto Celje-Laško

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 19 Icon_minitime16.10.14 10:50

Lacoš to je bio odgovor za milion dolara. jednostavno sam priznao, da nam je ponestalo hrane, jer ona koja je bila smrznuta nije bila dobra za jelo. Istina je bila, da je smrznuta hrana bila užasna - neka tvrda govedina, to hrano su dobili psi a mi smo cepali svježe meso od psa i konzerve. A i malo previše smo si dozvolili. Znaš kako je nema komande nema reda. A ponešto je bilo zbog manjka izpred nas....  Izgleda, da so se magaciji i zalihe vršile po primopredaji, da su brojili samo kutije, a šta je bilo u kutiji niko nije ni gledao. Wink Možda da mi je na kraju falilo nešto, što je " Zagorac " jeo na granici What a Face 

Kolaps je počeo, kad je nekog jutra došla kontrola na karaulo a nismo bili o tom obavešteni iz garnizije ( uvek nam je neko prišapnuo) a tamo vojska spava, osim kuvara i straže na granici. To je bila pizdarija. Najpreije je najebao naš stažist >>> a pošto se nije predao i slao svoje izvešče u Skoplje došla je iz neba velika komisija. Sleteli so na karaulo s Gazelom, a činovi, da te ubije grom. Sve samo zlato i vjenci. Posle toga je bila na karauli u trpezariji izredno zasjedanje i saslužavanje svih odgovornih. Mene su imali tamo, jer sam pisao dnevne zapovjesti. Možete zamisliti mene -19 godina- velike oči i več sam se video nekoliko meseci u zatvoru.... a da ste videli one iz garnizije, tek tada sam video šta je značila komanda i atoriteta majora, pukovnika i generala. Na kraju je bila komisija v Skoplju, naš stažist je bilo tamo i nije bio osuđen. Za ostale nisam saznao. Epilog je bilo taj, da je na karaulo došla komplet novo sledovanje od hrane za dva psa, konja, magacine hrane, municije, a svaki vojnik je dobio novu odječu. Sve su dali ali i mi smo posle najebali.
Na vrh Go down
konjevodac
Razvodnik
Razvodnik
konjevodac


BROJ POSTOVA: : 206
ČLAN OD: : 2014-10-12
M(j)esto Celje-Laško

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 19 Icon_minitime16.10.14 11:09

Imam pitanje za sve: jel il imate svoje nožiće iz vremena služenja. Ovo je moja i još uvjek je u funkciji. Dobio sam je 1982 g. u dar od sosjeda.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3578
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 19 Icon_minitime16.10.14 12:14

konjevodac (citat):
Evo REX je bio još tamo u moje vreme a i na istom mjestu je bio jer istina Zagorac 

[You must be registered and logged in to see this image.]

Je, i drva su još tu,na ovoj brezi sa slike je bila kučica za ptice
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3578
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 19 Icon_minitime16.10.14 12:23

konjevodac (citat):
Krajem Oktobra 1984 je zbog velike pizdarije na našoj karauli došao ativni starešina ime i prezime se ne sječam, iz Beograda. To je bio po činu vodnik. Taj je sve izmenio, pa som posle razdužio sve svoje zadatke osim pisanja dnevne zapovjesti i šifriranja. Tako, da sam zadnih 30 dana služenja JNA više puta otišao na rejon. Najviše sam imao posla kako objasniti novom komandiru zašto je bio manjak u magacinima, ( SDO bez voča i konzervi ) u magacinu hrane manjak svježog mesa za potrebe izhrane pasa. Za konzerve se je znalo, kdje so se izgubile ali kako to objasniti, jel tako Zagorac. Broj SDo je bio ograničen za potrebe izlazka na granicu i rezerva u slučaju nevremena ili vojnog stanja.

Tako ti je to,sve smo mi ostavili na broju,samo smo promijenili sadržaje SDO-a.
Moram priznati da nama broj SDO-a nije bio ograničen,kuhar je jednostavno naručio kad je smatrao da treba.
Bili smo najbolji i to nas je oslobodilo određenih pitanja.
Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik
Pero™


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2042
ČLAN OD: : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 19 Icon_minitime16.10.14 12:31

Konjevodac, ja verovatno još imam nožič iz JNA, kde je pojma nemam. Imao sam jedan multipraktik ''švajcarski'' nož, znači pored nožiča, još otvarač za knzerve i nekoliko drugih sitnic. 

Inače kod nas je svako dužio svoju životinju, jedan psa, jedan konja, jedan svinju. Naravno da smo si pomagali, tako sam i ja nezvanično zadužio psa. 

Kod nas (1987) pas nije imao nikakvog sledovanja mesa. Bile su dve vrste konzervi, jedne nije hteo ni da pomiriše. Spasirali smo mu konzervu sa malo hleba i dolili tople vode. Za ekstra je dobiva i ostanke od nas, naravno ono što je za psa, slanina, jaja,salame, hrenovke, meso...

Svinja je dobivala sve ostale ostatke hrane, šta je još dobivala se ne sečam, nisam je dužio, jedino što sam dobi nekoliko ''nagradnih'' čiščenja svinjca. Kad je ohoho narasla zaklali smo ju. Ja to nisam video, jer sam bio u patroli. Svo meso je ostalo za nas. Prošlo je još nekoliko meseci  do mog završetka, ali druge svinje nismo dobili ? Question

Konj je jeo zob i slamu. 

Imali smo i mi frke sa hranom, Iako smo uvek donosili neke sitnice, jednom kad je došla neka viša kontrola, stvari su se sredili i počinjali smo dobijati hranu kakvu smo imali u kasarni. Ipak moram da kažem da nikad nismo bili gladni.
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3578
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 19 Icon_minitime16.10.14 12:35

konjevodac (citat):
Lacoš to je bio odgovor za milion dolara. jednostavno sam priznao, da nam je ponestalo hrane, jer ona koja je bila smrznuta nije bila dobra za jelo. Istina je bila, da je smrznuta hrana bila užasna - neka tvrda govedina, to hrano su dobili psi a mi smo cepali svježe meso od psa i konzerve. A i malo previše smo si dozvolili. Znaš kako je nema komande nema reda. A ponešto je bilo zbog manjka izpred nas....  Izgleda, da so se magaciji i zalihe vršile po primopredaji, da su brojili samo kutije, a šta je bilo u kutiji niko nije ni gledao. Wink Možda da mi je na kraju falilo nešto, što je " Zagorac " jeo na granici What a Face 

Kolaps je počeo, kad je nekog jutra došla kontrola na karaulo a nismo bili o tom obavešteni iz garnizije ( uvek nam je neko prišapnuo) a tamo vojska spava, osim kuvara i straže na granici. To je bila pizdarija. Najpreije je najebao naš stažist >>> a pošto se nije predao i slao svoje izvešče u Skoplje došla je iz neba velika komisija. Sleteli so na karaulo s Gazelom, a činovi, da te ubije grom. Sve samo zlato i vjenci. Posle toga je bila na karauli u trpezariji izredno zasjedanje i saslužavanje svih odgovornih. Mene su imali tamo, jer sam pisao dnevne zapovjesti. Možete zamisliti mene -19 godina- velike oči i več sam se video nekoliko meseci u zatvoru.... a da ste videli one iz garnizije, tek tada sam video šta je značila komanda i atoriteta majora, pukovnika i generala. Na kraju je bila komisija v Skoplju, naš stažist je bilo tamo i nije bio osuđen. Za ostale nisam saznao. Epilog je bilo taj, da je na karaulo došla komplet novo sledovanje od hrane za dva psa, konja, magacine hrane, municije, a svaki vojnik je dobio novu odječu. Sve su dali ali i mi smo posle najebali.
Prije bih rekao stara ovčetina,a ne govedina.

Mi nismo krali od Rexa i Bina, nismo imali potrebe. Laughing

Mogli ste malo prošvrljati po rejonima,možda je zaostala koja kutija sa eurocremom(poput čokolade,proizvođač Agrokomerc) Wink
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan
Kapetan
lacoš


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3968
ČLAN OD: : 2012-12-07

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 19 Icon_minitime16.10.14 12:36

ZAGORAC (citat):


Tako ti je to,sve smo mi ostavili na broju,samo smo promijenili sadržaje SDO-a.
Moram priznati da nama broj SDO-a nije bio ograničen,kuhar je jednostavno naručio kad je smatrao da treba.
Bili smo najbolji i to nas je oslobodilo određenih pitanja.
Očeš reći da su oni bili najgori kad ih je dopala inspekcija Wink

_________________
"Teško nama,Mardonije, kad nas vodiš u borbu protiv takvih ljudi koji se ne bore za novac, nego za slavu."  -Tritantehma
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3578
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 19 Icon_minitime16.10.14 12:44

lacoš (citat):
ZAGORAC (citat):


Tako ti je to,sve smo mi ostavili na broju,samo smo promijenili sadržaje SDO-a.
Moram priznati da nama broj SDO-a nije bio ograničen,kuhar je jednostavno naručio kad je smatrao da treba.
Bili smo najbolji i to nas je oslobodilo određenih pitanja.
Očeš reći da su oni bili najgori kad ih je dopala inspekcija Wink


Kontrola smo imali i mi, Suspect televizor koji su gledali,knjige koje su čitali,novi kreveti i još neke sitnice,te su stvari došle na Drenak kao nagrada
najboljima. Laughing
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan
Kapetan
lacoš


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3968
ČLAN OD: : 2012-12-07

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 19 Icon_minitime16.10.14 12:51

ZAGORAC (citat):



Kontrola smo imali i mi, Suspect  televizor koji su gledali,knjige koje su čitali,novi kreveti i još neke sitnice,te su stvari došle na Drenak kao nagrada
najboljima. Laughing
Ali valjda su vama šapnuli Wink iz komande, pa ste se pripremili.
A konjovodac kaže da su njima došli iznenada,i to Gazelom.
Dobro da nisu došli sa MI 8,Još bi sad služili Laughing

_________________
"Teško nama,Mardonije, kad nas vodiš u borbu protiv takvih ljudi koji se ne bore za novac, nego za slavu."  -Tritantehma
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3578
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 19 Icon_minitime16.10.14 12:58

Nisu šapnuli,kad su došli, nisu ni mogli odma preko rampe dok nismo obavijestili Gavru i komandu u
Debru.
Drugovi pukovnici,podpukovnici,major i dva kik-a čekali su više od sat vremena,nije im bilo dozvoljeno
napuštanje pinca i kamiona,pratnja je pišala uz kamione.
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3578
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 19 Icon_minitime16.10.14 14:44

konjevodac (citat):
Dan graničara mislim, da je 15/8. A na karaulo je došao iz ganizije Debar. Mislim, da je to bio komandant, koji je izvršijo naredbu....
[You must be registered and logged in to see this image.]


Po rukopisu vidim da je zastavnik isti kao i 83",međutim,major nije,tko zna kud je "Jezda" otišao? scratch
Na vrh Go down
konjevodac
Razvodnik
Razvodnik
konjevodac


BROJ POSTOVA: : 206
ČLAN OD: : 2014-10-12
M(j)esto Celje-Laško

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 19 Icon_minitime16.10.14 15:00

Ko bi znao. Gdje je završio. Koliko sam vidio, ste bili vi zaslužni za neše nadstandardne krevete. Ali izza nas so dobile generacije peč za kruh i koliko sam saznao iz nepreverljivih informatora, čak veš mašino. 

Zagorac kdje ste zimi ili u nevreme sušili veš i oprane djelove uniforme. Dali ste to radili na osmatračnici ini u preostoru kod peči za centralno grijanje.
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3578
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 19 Icon_minitime17.10.14 7:37

konjevodac (citat):
Ko bi znao. Gdje je završio. Koliko sam vidio, ste bili vi zaslužni za neše nadstandardne krevete. Ali izza nas so dobile generacije peč za kruh i koliko sam saznao iz nepreverljivih informatora, čak veš mašino. 

Zagorac kdje ste zimi ili u nevreme sušili veš i oprane djelove uniforme. Dali ste to radili na osmatračnici ini u preostoru kod peči za centralno grijanje.

Ono što se trebalo brzo osušiti stavili bi na peć u kotlovnici (bile su dvije)ili na radijatore u spavaonama, a što nije bilo hitno vješali bi na osmatračnici.
Na vrh Go down
konjevodac
Razvodnik
Razvodnik
konjevodac


BROJ POSTOVA: : 206
ČLAN OD: : 2014-10-12
M(j)esto Celje-Laško

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 19 Icon_minitime17.10.14 22:07

Drugovi, šta kažete na ovu moju kolekcijo. Jučer sam je našao, i odmah izprobao. Moram priznati, da sam se malo porezao, ali bilo je predivno, sečati se. ( "rezircajg" mi je dao otac i još radi) Brijanje sam počeo u nepunoj 17 g. tako, da nije bilo bog zna šta, ali za armijo nije bilo to bitno. Od kolonske sam koristijo stari Italijanski "BRUT" a krema obična Nivea. 

A šta ste vi koristili?


[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3578
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 19 Icon_minitime17.10.14 22:17

konjevodac,kad postavljaš slike rezolucija mora biti 800x600. No
U zadnje vrijeme ja ti ih popravljam,ako nastaviš tako slijedi te sedam dana noćne do E-27 Batine
Na vrh Go down
konjevodac
Razvodnik
Razvodnik
konjevodac


BROJ POSTOVA: : 206
ČLAN OD: : 2014-10-12
M(j)esto Celje-Laško

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 19 Icon_minitime17.10.14 22:33

Uzeo na znanje, samo da skontam, i smanjim fotke.

A ti bi mene nočnom tako daleko. Sad sam oko 55 kg teži i 30 godina stariji. Ipak polako bi stigao.

Bilo bi zanimljivo, kako je stanje na Albanskoj strani.
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3578
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 19 Icon_minitime17.10.14 22:34

Jesi li išao do gore?
Na vrh Go down
konjevodac
Razvodnik
Razvodnik
konjevodac


BROJ POSTOVA: : 206
ČLAN OD: : 2014-10-12
M(j)esto Celje-Laško

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 19 Icon_minitime17.10.14 23:15

Koliko se sječam, tek par puta. A to je bilo kad smo stigli na karaulo, kasnije sam zadužio konja i ostalo. Sječam se da je bilo daleko. Po moje oko 10 km ili više.

Ti izgleda, da si bio tamo puno više puta.
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3578
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 19 Icon_minitime17.10.14 23:21

konjevodac (citat):
Koliko se sječam, tek par puta. A to je bilo kad smo stigli na karaulo, kasnije sam zadužio konja i ostalo. Sječam se da je bilo daleko. Po moje oko 10 km ili više.

Ti izgleda, da si bio tamo puno više puta.

Našetao sam se ja do Raduča.


[You must be registered and logged in to see this image.]








Možda se možeš sjetiti gdje je to
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3578
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 19 Icon_minitime18.10.14 0:02

[You must be registered and logged in to see this image.]
konjevodac, evo ti Albanije iza njihovih leđa. Laughing
Na vrh Go down
konjevodac
Razvodnik
Razvodnik
konjevodac


BROJ POSTOVA: : 206
ČLAN OD: : 2014-10-12
M(j)esto Celje-Laško

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 19 Icon_minitime18.10.14 0:21

dali se izpred vidi Struga i Ohridsko
Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik
Pero™


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2042
ČLAN OD: : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 19 Icon_minitime18.10.14 8:08

konjevodac (citat):
Drugovi, šta kažete na ovu moju kolekcijo. Jučer sam je našao, i odmah izprobao. Moram priznati, da sam se malo porezao, ali bilo je predivno, sečati se. ( "rezircajg" mi je dao otac i još radi) Brijanje sam počeo u nepunoj 17 g. tako, da nije bilo bog zna šta, ali za armijo nije bilo to bitno. Od kolonske sam koristijo stari Italijanski "BRUT" a krema obična Nivea. 

A šta ste vi koristili?


Ja se još uvek brijem sa sličnim ''aparatom'' Samo da sam tad (i sad) imao penu u spreju.
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3578
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 19 Icon_minitime18.10.14 10:59

konjevodac (citat):
dali se izpred vidi Struga i Ohridsko
[You must be registered and logged in to see this image.]
Malo Ohridskog kod lijeve čizme.. Laughing
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3578
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 19 Icon_minitime18.10.14 11:01

[You must be registered and logged in to see this image.]

Rex i u daljini Debar i Debarsko jezero.
Na vrh Go down
Sponsored content





Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 19 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)
Na vrh 
Stranica 19/20Idi na stranicu : Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20  Next
 Similar topics
-
» Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme)
» Karaula Drenak 82/83 (prvi dio teme)
»  Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme)
» Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)
» Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR MAKEDONIJA-
Idi na: