FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)

Go down 
+33
Slobodan.
missar
sone
Berbo
burt
vladimir
stari FAZAN
Dule 021
ercov54
SveJug
milutins
bujo
MikiJovanovic
sarics
sarentica
sasa staza
brkanovac
lacoš
Max Blitz
East&West
Stazio
Ican
dinosaurus
kiriku44
alexandar
prolece
sasa x
andrija
vargas
ZAGORAC
dpuric
DejanDjergovic
Djida
37 posters
Idi na stranicu : Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 15 ... 20  Next
AutorPoruka
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 11 Icon_minitime07.03.14 15:46

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 11 Icon_minitime07.03.14 15:52

[You must be registered and logged in to see this image.]

Svitanje nad Carskim Prizrenom...Paštrik u oblacima...a mi smo drugovi u to vreme bili na jutarnjoj fiskulturi  Laughing
Trčali ''ukorak'' ulicama kasarne Ramiz Sadiku...


Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 11 Icon_minitime07.03.14 16:06

[You must be registered and logged in to see this image.]

Pogled na Grnčare pod snegom...čizme su već mokre.. Laughing 

Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 11 Icon_minitime07.03.14 16:10

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 11 Icon_minitime07.03.14 16:19

[You must be registered and logged in to see this image.]

Staza koja je iz Grnčara preko ove jaruge,pa pored kasarne vodila u Prizren...
Jaruga je donjim delom išla ispod kasarne...


Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 11 Icon_minitime07.03.14 16:32

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 11 Icon_minitime07.03.14 16:35

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 11 Icon_minitime07.03.14 16:39

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 11 Icon_minitime07.03.14 16:45

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 11 Icon_minitime07.03.14 16:51

Ne znam ko je ''mangup''..ali kasarna je iza... Laughing 
Na vrh Go down
MikiJovanovic
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 196
ČLAN OD: : 2013-12-01
DOB : 49
M(j)esto jug srbije

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 11 Icon_minitime07.03.14 17:49

dule dobro nam dosao pozdrav.
Na vrh Go down
stari FAZAN
Vodnik I klase
Vodnik I klase
stari FAZAN


BROJ POSTOVA: : 556
ČLAN OD: : 2013-12-11
M(j)esto JUZNA AUSTRALIA, ADELAIDE

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 11 Icon_minitime07.03.14 21:12

ti mora da si se dobro napio te VODE sa izvora SADRVANA 
a i ko zna sta je tu jos bilo !!!
Dinosaurus !!! POZDRAV !!! slike su strasne !!! 
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 11 Icon_minitime07.03.14 21:26

stari FAZAN (citat):
ti mora da si se dobro napio te VODE sa izvora SADRVANA 
a i ko zna sta je tu jos bilo !!!
Dinosaurus !!! POZDRAV !!! slike su strasne !!! 

stari FAZAN.....sliku tog izvora tražim mesecima po netu,
najzad sam je danas pronašao!!!Oduševio sam se kao dete.....

Mnogo sam vremena provodio po terenima,Brezovica,Batlavsko jezero,
karaule Orčuša i Planeja...Ali nigde nisam osetio neku vrstu slobode,
kao na toj česmi..izvoru...

Na slici se ne vidi,ali takav je pogled sa tog mesta...
da se ne može zaboraviti...

A ima i istine u tvojoj konstataciji...
Svraćale su tu i devojke iz Grnčara na putu za Prizren..
pa smo se malo gledali..

Šta su one razmišljale ne znam ali se sećam naših misli...

Pozdrav Fazan...hvala za tvoj let..odužiću se plusevima


Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 11 Icon_minitime08.03.14 15:45

[You must be registered and logged in to see this image.]

DINOSAURUSE,VELIKO PLUS IMAŠ ZA OVU SLIKU.
Ne znam ko je ovaj lik,ali ugao je odličan.Ja mislim da ove kuće nisu postojale u vreme mog služenja JNA  Question A vidim da su nemci srušili sve zgrade u gornjem delu kasarne.Sad su ove bele montažne ,ne postoji više zgrada komande stana i one dve stare poviše komande.Na mestu gde se nekad nalazio paviljon komande Go i Lad Pvo je isto neki objekat.A vidite li drugovi koji put ide po obodu kasarne. affraid
Jedino nisu izvadili ove četinare koji još uvek tu postojano stoje i kao nemi svedoci pamte skoro sve generacije Jna unazad tridesetak godina  salutiranje
POZDRAV ZA SVE.....

Na vrh Go down
MikiJovanovic
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 196
ČLAN OD: : 2013-12-01
DOB : 49
M(j)esto jug srbije

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 11 Icon_minitime08.03.14 15:49

dule, meni je bora kuzmanovic bio komandant kasarne a njegov zamenik je bio bozidar delic.bora je bio malo zajeban trazio je disciplinu uvek nesto zakero.Bozu sam upozno kasnije ko rezervista bio legenda od coveka i pravi borac. Jos jednom pozdrav za sve forumase a naj za nas PRIZREN.
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 11 Icon_minitime08.03.14 15:52

Ako se dobro sećam,u naše vreme naj bliže kuće su bile negde iza piste za postrojavanje...
Neke straćare,sećam se da je samo jedan prozor bio okrenut ka kasarni..
Sa gornja strane je bila ta staza koja je iz Grnčara,niz jarugu pa pored kasarne vodila u Prizren..

Morao bi da se sećaš Djida...
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 11 Icon_minitime08.03.14 15:54

MikiJovanović (citat):
. Jos jednom pozdrav za sve forumase a naj za nas PRIZREN.

Lepo rečeno Miki...pozdrav i tebi
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 11 Icon_minitime08.03.14 16:05

Dule 021 (citat):
Hvala druze Djido. salutiranje 
Secam se dezurstva u auto parku gde sam u decembru mesecu na -17  proveo samo 8 sati jer su se ovi moji nesto obezobrazili iako sam do tad bio kao i svi ostali i nisam se izdvajao.Valjda su hteli da provere koliko mogu da izdrzim jer je smena bila svaka 2h a ja sam izgurao 4 smene.Tih dana je bilo vanredno stanje i mi smo bili u bunkerima  koji su bili pored auto parka. Video sam ih kroz zicu a i oni mene i dozivao da posalju smenu i kad sam video da ne fermaju lepo sam napustio strazarsko mesto i otisao u paviljon i izvalio se. Milite da me je iko pitao sta? 
To je jedan od razloga zasto sam i napustio kasarnu i otisao u dom jer nisam ja stoka pa da se izivljava na meni. Glavni problem je sto nas je u celu PVO jedinicu doslo svega 24 pa smo bili u velikoj manjini naspram stare vojske i morali cutati inace pada cebovanje.
Lepsi momenti u kasarni su bili u kuhinji ,kantini i posti a vidim da se nesto ne hvalite sa kvalitetom hrane mada je meni bila bas dobra.Mozda su je poboljsali te 91'-92'.
Ono sto sam redovno radio,kao i dosta vojske,je da sam u onaj keks tj kolutice sipao vodu i onako u najlonu ga gnjecio dok ne postane kao testo i onda sa slascu pojeo cedeci ga iz kesice.
Poslednja dva meseca u kasarni nisam radio jutarnje vezbe ali sam za to vreme bio zaduzen za krug oko paviljona da ga ocistim.To je ustvari bio onaj kanal u kom sam svega i svacega nalazio jer se bacalo kroz prozor samo tako.
Jednom prilikom sam trebao do udaljenog stacionara i porucnik Vojislav Krstovic me vidi i hoce da me odveze kolima i nisam nikako mogao da ga odbijem a onda je cekao ispred stacionara jer sam rekao da idem kod ujaka na rucak.Covek se uvlacio samo tako i otvoreno pitao dali ujak prica povoljno o njemu na sta sam ja rekao  da me ne bi stavio kod njega u jedinicu da je mislio nesto lose.
To uvlacenje  me je strasno nerviralo jer sam to video kod svih oficira da rade a jednom prilikom i moj rodjeni ujak  kad je general Ojdanic dolazio u kasarnu  i dom JNA pa kad mu je otvarao vrata kao da ovaj to ne moze sam.Pa nije zensko majku mu zar ne?

Druže Dule,ako viđaš ujaka uputi mu pozdrav.
Majora Isaka je vojska zaobilazila u velikom luku,delovao je izuzetno strogo i ljutito non-stop,mada nismo imali nikakav kontakt sa njim.Više smo imali kontakta sa tadašnjim komandantom kasarne p.pukovnikom Pečenković Himzom koji se mnogo više kretao po kasarni i nekoliko puta vršio obilazak po terenu.U ono vreme se pričalo da su neki oficiri bili po kazni prebačeni u garnizon Prizren.
Pošto pominješ Pvo jedinicu interesuje me ko je u to vreme od oficira bio tamo.
Pozdrav druže ......
 salutiranje

Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 11 Icon_minitime08.03.14 16:09

dinosaurus (citat):
Ako se dobro sećam,u naše vreme naj bliže kuće su bile negde iza piste za postrojavanje...
Neke straćare,sećam se da je samo jedan prozor bio okrenut ka kasarni..
Sa gornja strane je bila ta staza koja je iz Grnčara,niz jarugu pa pored kasarne vodila u Prizren..

Morao bi da se sećaš Djida...

Sećam se Dinosauruse te jaruge jer je bila iza mog paviljona
Na vrh Go down
MikiJovanovic
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 196
ČLAN OD: : 2013-12-01
DOB : 49
M(j)esto jug srbije

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 11 Icon_minitime08.03.14 16:18

tako je djida i u moje vreme se pricalo za kazne .POZDRAV
Na vrh Go down
burt
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2014-03-08
M(j)esto obrenovac

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 11 Icon_minitime08.03.14 16:20

pozdrav ljudi od skoro pratim ovaj forum sad sam i clan posmatram ove slike od kasarne nista nije kao pre podsecam ja sam sluzio 99 god kasarna se zvala dusan silni a komadand je bio pukovnik bozidar delic sta da kazem bilo je ludo i nezaboravno
Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik
East&West


Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2557
ČLAN OD: : 2012-11-06
DOB : 68
M(j)esto BG

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 11 Icon_minitime08.03.14 16:27

Djida (citat):
U ono vreme se pričalo da su neki oficiri bili po kazni prebačeni u garnizon Prizren.

Drugovi vojnici,
Kako koji? Recimo, za vreme JNA Prizren je, kao i Štip što kaže jedan moj kolega, bio "čistilište" za generale. Pečenković, Ojdanić, Isak i mnogi pre njih u JNA, i posle njih u svojim vojskama postali su generali.

Nadam se da nećete zameriti moju upadicu na vašu temu.  Embarassed

_________________
Bata Nidža, zvani Đole, u slobodno vreme iskusni politički radnik
Na vrh Go down
MikiJovanovic
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 196
ČLAN OD: : 2013-12-01
DOB : 49
M(j)esto jug srbije

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 11 Icon_minitime08.03.14 16:30

Burt pozdrav i tebi a i vukovima sa PASTRIKA mada i ja tu spadam, mozda smo zajedno bili.
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 11 Icon_minitime08.03.14 16:46

Citat :
Drugovi vojnici,
Kako koji? Recimo, za vreme JNA Prizren je, kao i Štip što kaže jedan moj kolega, bio "čistilište" za generale. Pečenković, Ojdanić, Isak i mnogi pre njih u JNA, i posle njih u svojim vojskama postali su generali.

Nadam se da nećete zameriti moju upadicu na vašu temu.  Embarassed 

Druže,ako nešto znaš o Isaku i Pečenkoviću i o njihovim daljim vojničkim karijerama posle devedesetih ajd napiši,baš me interesuje.
Taman posla da ti neko zameri  Exclamation 
Veliki pozdrav.....
 salutiranje

Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 11 Icon_minitime08.03.14 16:49

East&West (citat):
Drugovi vojnici,
Kako koji? Recimo, za vreme JNA Prizren je, kao i Štip što kaže jedan moj kolega, bio "čistilište" za generale. Pečenković, Ojdanić, Isak i mnogi pre njih u JNA, i posle njih u svojim vojskama postali su generali.

Nadam se da nećete zameriti moju upadicu na vašu temu.  Embarassed 

Ja nisam čuo da je neko od starešina službovao u Prizrenu po kazni.
Imajući u vidu starešine Izvidjačke jedinice..kap.Salibašića,por.Sretenovića,st.vod.Erdeljana
sve su to bili izvrni ljudi i oficiri.
Nemam ni jedan detalj u sećanju koji bi oslikavao suprotno.

Imali su profesionalan odnos prema vojnicima,u svakom trenutku smo imali slobodu i
poverenje da im se obratimo za svaki problem koji bi iskrsnuo,problemi kući,potrebe za vikend odsustva,
vanredni izlasci u grad...
Posebno sam zapamtio njihov trud vezan za našu obuku,koja je bila veoma složena,
u velikom delu i rizična,da se svi živi i zdravi vratimo svojim roditeljima,porodici

O tim ljudima i danas imam visoko mišljenje..
Koje mogu izneti samo ovde,neka ostane mali trag...

Weste vi ste uvek dobrodošli...

Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 11 Icon_minitime08.03.14 16:55

MikiJovanovic (citat):
tako je djida i u moje vreme se pricalo za kazne .POZDRAV

Gde si bre DRUŽE MIKI,nema te danima

[You must be registered and logged in to see this image.]

Specijalno za DINOSAURUSA I TEBE i naravno za sve vojnike Prizrena

Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 11 Icon_minitime08.03.14 16:58

Djida,cveće i kasarna na 8 mart.. Very Happy 

Ove nedelje moram deliti pluseve tebi i Fazanu...
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 11 Icon_minitime08.03.14 17:21

East&West (citat):
Ojdanić, Isak i mnogi pre njih u JNA, i posle njih u svojim vojskama postali su generali.

Pukovnika Ojdanića se sećam po rečima koje je uputio sa bine celoj brigadi,prvih dana u JNA...
Ako neko od Vas kojim slučajem dobije batine u gradu,da se ne vraća u kasarnu...

A na kraju odsluženja...
Sećajte se svojih drugova,starešina i dana provedenih u JNA samo nemojte izmišljati nešto što se nije dogodilo...


Major Isak Ilija je bio bezbednjak i zaista je delovao strogo,ali sa njim se nije imalo nekog čestog kontakta...


Na vrh Go down
MikiJovanovic
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 196
ČLAN OD: : 2013-12-01
DOB : 49
M(j)esto jug srbije

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 11 Icon_minitime08.03.14 17:38

Druze Djida tu sam ja svakog dana pratim forum , hvala za ove ruze.Cekam dusana i burta da se jave.
Na vrh Go down
MikiJovanovic
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 196
ČLAN OD: : 2013-12-01
DOB : 49
M(j)esto jug srbije

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 11 Icon_minitime08.03.14 18:19

BURT dali su ti ovi oficiri poznati potp PAUNOVIC KIK BUKVIC,STV.MAKSIC , VODNICI DRINIC,JOVANOVIC,PAVLOVIC I OSTALI.
Na vrh Go down
burt
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2014-03-08
M(j)esto obrenovac

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 11 Icon_minitime08.03.14 18:51

MikiJovanovic (citat):
BURT dali su ti ovi oficiri poznati potp PAUNOVIC KIK BUKVIC,STV.MAKSIC , VODNICI DRINIC,JOVANOVIC,PAVLOVIC I OSTALI.

vodnik drinic mi je bio komandir odeljenja pio covek za sve pare ja mu popravio ficu kad je pocelo povlacenje,jovanovica znam ostale nisam siguran
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 11 Icon_minitime08.03.14 18:53

[You must be registered and logged in to see this image.]

Levo od ovih vojnika se nalazio poligon Pvo,kako su nemci promenili izgled kasarne pa to nije normalno,ali zahvaljujući nama koji se sećamo dobro kasarne Ramiz Sadiku i putem ovog foruma ne damo zaboravu NAŠU KASARNU i onaj izgled od pre dvadeset i kusur godina.

Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 11 Icon_minitime08.03.14 18:57

Često prave istu grešku.. Evil or Very Mad
Na vrh Go down
burt
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2014-03-08
M(j)esto obrenovac

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 11 Icon_minitime08.03.14 18:57

MikiJovanovic (citat):
Burt pozdrav i tebi a i vukovima sa PASTRIKA mada i ja tu spadam, mozda smo zajedno bili.

moguce da se gde si bio rasporedjen!
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 11 Icon_minitime08.03.14 18:59

[You must be registered and logged in to see this image.]

Pogled sa Kaljaje na KASARNU

Na vrh Go down
MikiJovanovic
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 196
ČLAN OD: : 2013-12-01
DOB : 49
M(j)esto jug srbije

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 11 Icon_minitime08.03.14 19:11

Burt ja sam bio pri komandi karaule GOROZUP,PLANEJA,PASTRIK.dali je tada bio vodnik ljubisa stojanovic on je prizrenac.
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 11 Icon_minitime08.03.14 19:13

Kolege Miki i burt....Vreme Vašeg služenja izlazi iz okvira foruma
Sudelujte na temi ali bez konkretnih dešavanja i datuma...
Možete putem PP razmeniti sve informacije koje Vas interesuju..
Na vrh Go down
burt
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2014-03-08
M(j)esto obrenovac

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 11 Icon_minitime08.03.14 19:17

MikiJovanovic (citat):
Burt ja sam bio pri komandi karaule GOROZUP,PLANEJA,PASTRIK.dali je tada bio vodnik ljubisa stojanovic on je prizrenac.

neznam tog vodnika bio je vodnik kozlina ,vodnik drinic ,jovanovic ,bio je kapetan gligoric, kik gavrilovic ,porucnik jacimovic,civilni majstor je bio boban bucalo
Na vrh Go down
burt
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2014-03-08
M(j)esto obrenovac

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 11 Icon_minitime08.03.14 19:20

dinosaurus (citat):
Kolege Miki i burt....Vreme Vašeg služenja izlazi iz okvira foruma
Sudelujte na temi ali bez konkretnih dešavanja i datuma...
Možete putem PP razmeniti sve informacije koje Vas interesuju..

ok izvinjavam se svim forumasima !!!
Na vrh Go down
MikiJovanovic
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 196
ČLAN OD: : 2013-12-01
DOB : 49
M(j)esto jug srbije

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 11 Icon_minitime08.03.14 19:21

OKEJ
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 11 Icon_minitime08.03.14 19:39

[You must be registered and logged in to see this image.]

DINOSAURUSE,vidi ovo, vidi staze i puteve naše mladosti,to neće i ne može da promene  Laughing

Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 11 Icon_minitime08.03.14 19:41

Djida slika je odlična  Very Happy ,gledaj kakva je to priroda...
Na vrh Go down
MikiJovanovic
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 196
ČLAN OD: : 2013-12-01
DOB : 49
M(j)esto jug srbije

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 11 Icon_minitime08.03.14 19:42

DINOSAURUS jel mozemo dalje nastaviti ka nasem PRIZRENU VELIKI POZDRAV.
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 11 Icon_minitime08.03.14 19:43

[You must be registered and logged in to see this image.]

Evo su krajnje dve zgrade u kasarni iznad bivše zgrade komande stana
            cheers

Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 11 Icon_minitime08.03.14 19:44

MikiJovanovic (citat):
DINOSAURUS jel mozemo dalje nastaviti ka nasem PRIZRENU VELIKI POZDRAV.

NARAVNO MIKI..
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 11 Icon_minitime08.03.14 19:47

[You must be registered and logged in to see this image.]

EVO JE

Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 11 Icon_minitime08.03.14 19:53

[You must be registered and logged in to see this image.] 

DINOSAURUSE, Ispod ove bolnice je fudbalski teren,tako da će ti sad biti jasnije gde se nalazi  Idea

Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 11 Icon_minitime08.03.14 19:56

Teren gde smo polagali zakletvu  cheers 

A zbog jutarnje fiskulture i gušterovog leta nije mi baš omiljeni deo kasarne..
Na vrh Go down
MikiJovanovic
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 196
ČLAN OD: : 2013-12-01
DOB : 49
M(j)esto jug srbije

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 11 Icon_minitime08.03.14 19:59

DJIDA, nemogu se orijentisati levo ili desno je fudbalski teren.
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 11 Icon_minitime08.03.14 20:00

Djida (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Dinosauruse,kažeš da nisi prepoznao gde se nalazi ovo mesto.Ja mislim da je ovo od ovih vozila pa nadesno bila pista za postrojavanje,ako se ne varam Question
Pogledaj ti ali mislim da je to mesto Exclamation

Na vrh Go down
Sponsored content





Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 11 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)
Na vrh 
Stranica 11/20Idi na stranicu : Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 15 ... 20  Next
 Similar topics
-
» Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)
» Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)
» Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)
» Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme)
» Ramiz Sadiku Prizren 90/91

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR SRBIJA :: SAP KOSOVO-
Idi na: