FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)

Go down 
+33
Slobodan.
missar
sone
Berbo
burt
vladimir
stari FAZAN
Dule 021
ercov54
SveJug
milutins
bujo
MikiJovanovic
sarics
sarentica
sasa staza
brkanovac
lacoš
Max Blitz
East&West
Stazio
Ican
dinosaurus
kiriku44
alexandar
prolece
sasa x
andrija
vargas
ZAGORAC
dpuric
DejanDjergovic
Djida
37 posters
Idi na stranicu : Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 13 ... 20  Next
AutorPoruka
lacoš
Kapetan
Kapetan
lacoš


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3968
ČLAN OD: : 2012-12-07

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 7 Icon_minitime10.01.14 19:47

Bila je samo kafana,služili su samo piće,ili je bilo i nešto za pojest?

_________________
"Teško nama,Mardonije, kad nas vodiš u borbu protiv takvih ljudi koji se ne bore za novac, nego za slavu."  -Tritantehma
Na vrh Go down
MikiJovanovic
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 196
ČLAN OD: : 2013-12-01
DOB : 49
M(j)esto jug srbije

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 7 Icon_minitime10.01.14 19:48

krupan brkove nosio uvek pod dejstvo alkohola izigravo strogocu jadna ona pesadija brate dupe im je pomero.99 nas upute na planeju ,nas leskovcane jebiga otadzbina zove pri komandi karaule gorozup tek prvi dan pola nas pijano a cipiripi poludeo kad nas vido kaze daga jebem ko vas poslao a moj jedan zemljak mu kaze a jadaga jebem ko nas primi tako da je pokusavo da nas postrojava ali nije mu poslo za rukom sutra dan nam dolazi gen. boza delic prava vojnicina .
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 7 Icon_minitime10.01.14 19:52

lacoš (citat):
Bila je samo kafana,služili su samo piće,ili je bilo i nešto za pojest?

Lacoš pravo da ti kažem i ne sećam se za klopu,uglavnom bi smazali Sarajevski burek tu na trgu,pa pravo u Šadrvan na pivo a znala se nekad i popiti kafica u bašti ako je toplo i uz cigaru blenemo u devojke koje šetaju kaldrmom....tu im je bio korzo pa se lepo moglo nagledati Very Happy
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 7 Icon_minitime10.01.14 19:56

Miki piši malo o Prizrenu ne pominji godine

Miki ne sećam ga se po liku...ali sam čuo da je maltrtirao vojsku.
Meni su starešine bili Salibašić,Sretenović i Erdeljan svi su bili izvrsni i ljudi i oficiri,i dan danas ih pamtim samo po dobru..
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan
Kapetan
lacoš


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3968
ČLAN OD: : 2012-12-07

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 7 Icon_minitime10.01.14 20:29

dinosaurus (citat):
Lacoš pravo da ti kažem i ne sećam se za klopu,uglavnom bi smazali Sarajevski burek tu na trgu,pa pravo u Šadrvan na pivo a znala se nekad i popiti kafica u bašti ako je toplo i uz cigaru blenemo u devojke koje šetaju kaldrmom....tu im je bio korzo pa se lepo moglo nagledati Very Happy

Zašto burek,zbog love ili nije bilo nešto bolje u blizini,neki roštilj naprimjer Laughing .
Mi smo imali dozvoljene lokale u koje smo smjeli zalaziti,izgleda da su to znali i vlasnici pa je tu bilo dosta loše,toplo pivo i hladne kobasice.Zbog toga smo znali otiči u lokalnu kafanu i najest se domicilne hrane.Još i sad pričam kolegama o Šarskom siru,nezaboravno.Ili pojest kolače u slastičarnici,nemogu se sjetiti koliko je Pečenović mogao smazat Šampita Laughing  Laughing .U Uroševcu nije bilo takovog šetališta,bio je neki korzo ali ne ko Šadrvan.A i te 81/82 nije se baš nešto šetalo,mislim onako normalno, ne uz suzavac. Laughing  Laughing

Na vrh Go down
MikiJovanovic
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 196
ČLAN OD: : 2013-12-01
DOB : 49
M(j)esto jug srbije

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 7 Icon_minitime10.01.14 20:34

prizren lep grad ustvari stari grad ali mene su ubijale one dzamije kad pocnu u 5 sati njihove one ceremonije tako da me to najvise ubijalo.dinosauruse bas razmisljam za erdeljana koji je razlog sto nije imao cin zastavnik .
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 7 Icon_minitime10.01.14 20:51

lacoš (citat):
Zašto burek,zbog love ili nije bilo nešto bolje u blizini,neki roštilj naprimjer Laughing .
Mi smo imali dozvoljene lokale u koje smo smjeli zalaziti,izgleda da su to znali i vlasnici pa je tu bilo dosta loše,toplo pivo i hladne kobasice.Zbog toga smo znali otiči u lokalnu kafanu i najest se domicilne hrane.Još i sad pričam kolegama o Šarskom siru,nezaboravno.Ili pojest kolače u slastičarnici,nemogu se sjetiti koliko je Pečenović mogao smazat Šampita Laughing  Laughing .U Uroševcu nije bilo takovog šetališta,bio je neki korzo ali ne ko Šadrvan.A i te 81/82 nije se baš nešto šetalo,mislim onako normalno, ne uz suzavac. Laughing  Laughing

Nije se baš stalno jeo burek,znalo se svratiti i na ćevape u lepinji ali je sve to nekako bilo s'nogu...znaš kako,bio je možda malo problem i novac,neko ima malo više,neko malo manje pa se nalazilo neko rešenje da se niko ne nadje povredjenim ili da se počne sam izdvajati iz društva zbog toga.Uglavnom sve su to bili dobri momci i delili smo sve što smo mogli a niko od nas nije ni imao previše.
Pravo da ti kažem nije ni bilo bitno ni gde pijemo ili jedemo,znaš i sam da je naj vrednije bilo to zezanje uz piće i razne priče momaka iz svih krajeva zemlje,bili smo mladi,vedri,nasmejani i bez ikakvih predrasuda medju nama.To je bilo vreme kojeg se vredi sećati...

Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 7 Icon_minitime10.01.14 21:07

MikiJovanovic (citat):
prizren lep grad ustvari stari grad ali mene su ubijale one dzamije kad pocnu u 5 sati njihove one ceremonije tako da me to najvise ubijalo.dinosauruse bas razmisljam za erdeljana koji je razlog sto nije imao cin zastavnik .

Savo Erdeljan je bio veliki čovek,imao je poseban smisao za humor mada je delovao ozbiljno i retko se smejao...svi smo ga u vodu veoma poštovali,bio je dobar starešina ali se nikada nije laktao,za njega nisam čuo da je zakerao po kasarni vojnicima drugih četa kao što su većinom znali.Sećam se da je stalno nosio naočare za sunce''lenonke'',čak ih je nosio i kad smo igrali košarku dole na terenu
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan
Kapetan
lacoš


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3968
ČLAN OD: : 2012-12-07

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 7 Icon_minitime10.01.14 21:09

Možda si me krivo shvatio,kad sam spomenuo lovu mislio sam na visoke cijene u restoranima.Naravno da smo i mi dijelili što smo imali.Ako ima samo za pivo popili smo koliko je bilo love.Kad je bilo i za klopu izabrali bi tako da se najedemo svi.
Ni ja nisam imao među kolegama,kako da kažem, lovaša,pa da se po tome izdvaja iz društva.Družili smo se baš kako ti kažeš, bez ikakovih predrasuda,baš spontano.
Kad bi bila plača izašao bi maksimalan dozvoljen broj vojnika i tad bi tražili skrivena mjesta.Bilo bi nezgodno da ljudi vide kako je cijela kasarna pijana na jednom mjestu Laughing  Laughing

_________________
"Teško nama,Mardonije, kad nas vodiš u borbu protiv takvih ljudi koji se ne bore za novac, nego za slavu."  -Tritantehma
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 7 Icon_minitime10.01.14 21:21

Nisam Lacoš  Very Happy  nego sam više kao žaljenje za prošlim vremenima napisao,što kaže Pera iz Slovenije možda će neka omladina ove naše tekstove nekad pročitati pa možda i shvate šta je to bila JNA i šta je to bilo drugarstvo i koliko treba poštovati različitosti Naroda
Na vrh Go down
MikiJovanovic
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 196
ČLAN OD: : 2013-12-01
DOB : 49
M(j)esto jug srbije

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 7 Icon_minitime11.01.14 16:26

dinosaurus u vase vreme dali ste isli u hotel putnik i dali vam je uopste poznat taj hotel.
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 7 Icon_minitime11.01.14 17:19

MikiJovanovic (citat):
dinosaurus u vase vreme dali ste isli u hotel putnik i dali vam je uopste poznat taj hotel.

Mislim da smo išli par puta ali se nešto ne sećam,čak mislim da je u to vreme i napravljen ali nisam baš siguran.
Išli smo često u neku rupu gde je bila živa muzika ali je bilo zabranjeno za vojsku,tako da nas je patrola često izbacivala,neznam kako se zvala a baš me zanima
Na vrh Go down
MikiJovanovic
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 196
ČLAN OD: : 2013-12-01
DOB : 49
M(j)esto jug srbije

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 7 Icon_minitime11.01.14 17:24

bio jedan kafic ispod mosta bellami se zvao imam jednu razglednicu i na njoj se vidi taj kafic
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 7 Icon_minitime11.01.14 17:29

Miki nije kafić,neka rupa negde malo u brdu,sada mi pade na pamet da se nije zvao Turist.
Teška rupa,pevaljke polu gole ali je vojska stalno dolazila pa dok nas ne izbace.
Mi smo se malo švercovali jer smo mi davali patrole po gradu kada nismo bili negde na terenu ali ako patrola dodje sa oficirom i mi bi nadrljali
Na vrh Go down
MikiJovanovic
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 196
ČLAN OD: : 2013-12-01
DOB : 49
M(j)esto jug srbije

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 7 Icon_minitime11.01.14 17:43

I nama su vazile zabrane znase gde se moglo ici mi smo imali v policiju ma nismo mogli da mrdnemo ako se malo odvojimo eto ih jel ima problema pa dali ste konzumirali alkohol bila policija zajebana, sve neki dvometrasi. e sad se setih ona ulica ka prijavnici sa desne strane je bila srpska kafana dali je u vase vreme ona postojala.
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 7 Icon_minitime11.01.14 17:56

Mislim da nije,koliko se sećam lokali i kafane su počinjali na kraju te ulice,bio je niz kuća i sportski centar.Na kraju mog služenja u Prizren su stigli vojna policija i tenkisti...Novi paviljoni su se gradili a koliko se ja sećam u uptrebi je bila samo stara zgrada uz pistu i mislim da je bila putem iznad kuhinje još jedna.
Što se tiče zabrana i mi smo ih kao i svi na Kosovu i Metohiji imali,vodilo se računa gde se izlazi i u koje kafane,recimo uz Šadrvan znali smo otići u Maraš ali je bio malo skuplji i kamerna atmosfera
Na vrh Go down
MikiJovanovic
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 196
ČLAN OD: : 2013-12-01
DOB : 49
M(j)esto jug srbije

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 7 Icon_minitime11.01.14 20:18

Dinosaurus,kad sam sluzio vojsku vasa ceta ili jedinica sta je vec bili smesteni u srednjem paviljonu, levi paviljon je bio za pesadiju a ooinajdesno za civilnu muriju kolko se ja secam tu su bili..Pvo,Okb,izvidjaci,inzinjerija,v. policija mozda jos neka jedinica tako da su ti tri paviljona bili novije gradnje.
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 7 Icon_minitime11.01.14 20:25

Da verovatno posle,na slici stare zgrade na drugom spratu vide se prozori naše dve spavaone...
Mi smo bili 549. izvidjačka četa
Na vrh Go down
MikiJovanovic
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 196
ČLAN OD: : 2013-12-01
DOB : 49
M(j)esto jug srbije

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 7 Icon_minitime11.01.14 20:31

I u moje vreme se tako zvala..puno puta sam cuo da je nasa kasarna kaznena zbog cega dali zbog oficira stvarno neznam da li se to i kod vas o tome pricalo.
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 7 Icon_minitime11.01.14 20:39

Ne,prvi put čujem za to..Prizren je naj lepši grad na Kosovu i Metohiji,garnizon nije bio veliki,tako da neznam za to da se dolazilo po kazni..a imajući u vidu moje starešine siguran sam da nisu tu bili iz tog razloga...
Sećaš li se nekog oficira koga su zvali ''čokoladni''
Na vrh Go down
MikiJovanovic
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 196
ČLAN OD: : 2013-12-01
DOB : 49
M(j)esto jug srbije

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 7 Icon_minitime11.01.14 20:46

mozda posto su oficiri dosli iz bivsih republika pa je vojska komentarisala. Nisam cuo za cokoladnog ili se ne secam  a jel znas kako se zvao
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 7 Icon_minitime11.01.14 20:54

Ne znam ime, postao je poručnik u moje vreme a bio je u haubičkom divizionu koji su bili smešteni na istom spratu sa nama,pa je stalno nešto zakerao.Bio je tamnije puti pa su ga njegovi zvali čokoladni a mi prihvatili..
Da li ste išli na izdvojenu stražu u Ljubižde? i na obuku ka selu Grnčare i onoj česmi..
Na vrh Go down
MikiJovanovic
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 196
ČLAN OD: : 2013-12-01
DOB : 49
M(j)esto jug srbije

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 7 Icon_minitime11.01.14 21:12

Ja mislim da je to Jovanovic imena nemogu da se setim..a sto se straze tice tu je pesadija bila odgovorna i u kasarni jednom smo vozili neku hranu tako da mi nismo ni usli osim oficira . Nisa bio u selo Grncare ,jer meni je obuka bila u kanal sa majstorima mehanicari popravljajuci vozila tockase i gusenicare..imam par slika kod benzinske pumpe i radionice , ali neznam ih ubaciti bez klinaca.
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 7 Icon_minitime11.01.14 21:37

Verovatno i naše BRDM-ove
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 7 Icon_minitime11.01.14 21:49

vargas (citat):
Za razliku od tebe Djida, nas graničare su utrpali 16. maja 1989. u autobuse i uz oružanu pratnju pravac željeznički kolodvor. Nismo smjeli da izlazimo iz vlaka na kolodvor, bili smo kao pod nekakvim osiguranjem, stražom, šta li? Granični vod je s terena došao u petak, prestalo je vanredno stanje, i većina oficira je uzelo krivinu i pravac kućama, jer mjesecima nisu bili s familijama. Nas vojsku jednostavno nije imao tko razdužiti pa smo čekali ponedjeljak da se razdužimo. Majska klasa nije otišla doma, a iz Peći nam je došla smjena. U spavaoni je bila takva gužva da su gušteri spavali po podu.

Vargas,ja sam krajem maja otišao prvi put kući na redovno odsustvo,i koliko me sećanje služi u pravu si potpuno- prestalo je jebeno vanredno stanje.I dalje su bili nemiri po Kosovu demonstracije i samo demonstracije.Oficiri su uzimali godišnje odmore jer su i oni bili sjebani načisto,a vojska jadna li je i bedna bila,posle silnih terena ponovo civilizacija.Meni i mojoj jedinici - divizionu opet ŠATORI pored Kpsa.
Kako sam srećan bio kada sam posle skoro 9 meseci došo kući,NEOPISIV OSEĆAJ.
Sećam se kada su graničari dolazili sa karaula kako su izgledali ko zveri,i njihovih priča o maltretiranju starijih vojnika i nazovi starešina na karaulama a verovatno o tome ti bolje znaš da su tamo vladali posebni nepisani zakoni.
Pozdrav druže vojničina


Djida: komentar modifikovan dana: 11.01.14 22:10; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 7 Icon_minitime11.01.14 21:54

dinosaurus (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Djida sećaš li se ove kuće..kad ideš od autobuske stanice ka gradu...

Na žalost slabo se sećam druže dinosauruse   Mad

Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 7 Icon_minitime11.01.14 22:02

EJ Drugovi polako se omasovljavamo sve je više i više Prizrenaca,baš se okupljamo opasno.
POZDRAV SVIMA  stražar
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 7 Icon_minitime11.01.14 22:34

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
MikiJovanovic
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 196
ČLAN OD: : 2013-12-01
DOB : 49
M(j)esto jug srbije

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 7 Icon_minitime12.01.14 10:10

DJida gde si se sakrio nesto te nema.
Na vrh Go down
vargas
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 374
ČLAN OD: : 2013-05-29
DOB : 55
M(j)esto Ludbreg

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 7 Icon_minitime12.01.14 10:33

Djida, kad smo mi došli u GO u septembru iz Peći starija klasa su nam bili januarci. Šta su njima radili septembarci koji su se skinuli nebih komentirao, ali nas su januarci pokušali porobiti da im budemo sluge, ali im to nije uspjelo. Prvih nekoliko tjedana bilo je na rubu fizičkog obračuna, ali zahvaljujući našoj slozi i tome što smo se međusobno poznavali, što lično, što iz viđenja, jer u Peći je bio jedan bataljun pješadije i mali garnizon tako da smo se stalno mimoilazili po kasarni, plan januaraca nije uspio. Veliku ulogu je odigrao i poručnik Spomenko Nešković jer njega nije bilo briga koja si klasa kad bi izdavao zapovjedi. Mir je nastao nakon prvog izlaska na granicu kad smo dobili bojevu municiju. Tad smo im objasnili da bi moglo doći do "neshvatljive tragedije" po njih, i dalje smo si bili dobri. Naj gori od svih su bili vezisti Decembarci, imali su malo do skidanja, a cijele dane su bili na dežurstvu u stalnoj službi kod telefonske centrale i radio stanice. Znali su nam po noći paliti bicikle trakom od teleprintera koja se talila prilikom gorenja pa je ostavljala gadne opekotine. Naj gore opekotine je dobio naš desetar Roman Lipar njemu su zapalili obje noge i bio je u stacionaru i onda je Nešković poludio i rekao je vezistima da će ih odvesti na granicu da ih tamo postreljamo. Znali su spojiti poljski telefon na palčeve pa kad bi zavrtili telefon žrtva bi skočila ko spajderman do plafona. A naj gori je bio neki Biščević, mislim Izet da mu je bilo ime. Taj nije imao božjeg mira tako dugo dok nije zapalio desetara Lipara. Htio je zapaliti i mene, ali se zajebao jer sam došao kasno iz komande GO i nisam izuo čizme jer su mi u komandi rekli da budem u pripravnosti jer ću im trebati u noći. Tip je došao naj ljepše kad sam počeo loviti prvi sančujem podiže deku, d ja ga šekam na punu nogu. Ritnuo sam ga u glavu da je pao na guzicu.Drugo jutro nije ni beknuo.

Na vrh Go down
MikiJovanovic
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 196
ČLAN OD: : 2013-12-01
DOB : 49
M(j)esto jug srbije

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 7 Icon_minitime12.01.14 13:42

DJida, pogledaj na 13oj strani one betonske staze ja se njih nesto ne secam da je to bilo u moje vreme.
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 7 Icon_minitime12.01.14 14:38

[You must be registered and logged in to see this image.]

Umesto kafane Šadrvan sada je izgleda kladionica  scratch

Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 7 Icon_minitime12.01.14 15:18

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 7 Icon_minitime12.01.14 15:28

MikiJovanovic (citat):
DJida, pogledaj na 13oj strani one betonske staze ja se njih nesto ne secam da je to bilo u moje vreme.

Te betonske staze su nemci uredili nije to nekad postojalo.
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 7 Icon_minitime12.01.14 15:33

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ovo je fotografisano bas ispred samog ulaza u kasarnu,sve je ispred meni se cini ostalo isto.

Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 7 Icon_minitime12.01.14 15:34

[You must be registered and logged in to see this image.]

Paštrik

Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 7 Icon_minitime12.01.14 15:38

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 7 Icon_minitime12.01.14 15:41

Djida dobra je...još da je kamera ka drugoj strani okrenuta  Very Happy pa da se javimo na prijavnicu
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 7 Icon_minitime12.01.14 15:50

dinosaurus (citat):
Djida dobra je...još da je kamera ka drugoj strani okrenuta  Very Happy pa da se javimo na prijavnicu

Mozda se jednog dana i to desi,da kao stari borci prodjemo jos jednom putevima nase mladosti i javimo se na prijavnicu Kasarne Ramiz Sadiku.EJ PA TO NIJE NEMOGUCE Exclamation Druze Dinosauruse
Pozdrav za Dejana Djergovica vidim da je trenutno na forumu


Djida: komentar modifikovan dana: 12.01.14 15:53; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 7 Icon_minitime12.01.14 15:51

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 7 Icon_minitime12.01.14 15:52

Djida (citat):
dinosaurus (citat):
Djida dobra je...još da je kamera ka drugoj strani okrenuta  Very Happy pa da se javimo na prijavnicu

Mozda se jednog dana i to desi,da kao stari borci prodjemo jos jednom putevima nase mladosti i javimo se na prijavnicu Kasarne Ramiz Sadiku.EJ PA TO NIJE NEMOGUCE Exclamation Druze Dinosauruse

Daleko od toga da je nemoguće  cheers

Na vrh Go down
MikiJovanovic
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 196
ČLAN OD: : 2013-12-01
DOB : 49
M(j)esto jug srbije

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 7 Icon_minitime12.01.14 16:49

Bio sam na vrh pastrika,toje bilo do 5 juna secate se koje godine i jos je bilo snega.
Isto glavna ulica ka prijavnici sa leve strane tako prljava bila kao da je deponija tusu stocne kosti djubre uzas.
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 7 Icon_minitime12.01.14 18:32

Mi smo bili na Paštriku na karauli Planeja,karaula je bila dubinska i kako nije uvek bila zaposednuta u jednoj od kancelarija je bila smeštena doktorica za to selo.Sećam se da su nas upozorili da slučajno ne dobacujemo nešto ženama koje su dolazile na preglede..
Naj više što pamtim sa te karaule je pogled na Prizrensku dolinu koji je noću bio nezaboravan
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 7 Icon_minitime12.01.14 18:56

[You must be registered and logged in to see this image.]

Drugovi vojnici iz ove pošte se nekad zvalo kući

Na vrh Go down
MikiJovanovic
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 196
ČLAN OD: : 2013-12-01
DOB : 49
M(j)esto jug srbije

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 7 Icon_minitime12.01.14 20:14

Dinosaurus, dali se mozda secas  neke velike rupe tu u selo Planeja..a dole ispod  selo je bila karaula Gorozup,svaka cast momcima koji su tu bili mislim na karauli.
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 7 Icon_minitime12.01.14 20:28

Miki koliko se sećam ispod karaule je bila velika rupa ili uvala,čini mi se da je Gorožup bio dalje od Planeje,ispod je bilo selo Šeh mahala
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 972
ČLAN OD: : 2013-04-05

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 7 Icon_minitime12.01.14 21:06

Dinosaurus u pravu si za postu imas jedan  PLUS VELIKI
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 7 Icon_minitime12.01.14 21:11

Hvala Djida sećam se koliko sam puta samo čekao da se javim kući iz pošte pa zatim uobičajeno za izlazak u grad....ali pošta obavezno
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 7 Icon_minitime12.01.14 21:33

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 7 Icon_minitime12.01.14 21:38

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
Sponsored content





Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)   Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme) - Page 7 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)
Na vrh 
Stranica 7/20Idi na stranicu : Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 13 ... 20  Next
 Similar topics
-
» Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)
» Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)
» Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)
» Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme)
» Ramiz Sadiku Prizren 90/91

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR SRBIJA :: SAP KOSOVO-
Idi na: