FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Špijunaža u JNA

Go down 
+48
Tuki
jozl52
Doktor Živago
Mladjo
Brkakougar
gungaba
GSZN
mat jaz
gerard ford
PORUCNIK
arcibald01
Četni evidentičar
Kaplar M
dražen
SveJug
Delboy
dinosaurus
Kemo Specijalac
Matrix
BORUTUS
pera84
milutins
pukovnik
lacoš
Colonelo54
BEOGRAD
dojran
Sekeres Dragan
Miroslav Jovanović
bojnik
Stazio
vladimir
Pero™
pozdravigasokoleejsokole
Atila
missar
Rodic Zeljko
East&West
dpuric
purger
Gargamel
Boske
VBČ
Max Blitz
zastavnik64
alexandar
Gringo
ajdedadanimaajdedanocima
52 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
AutorPoruka
oficir s ruzom
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 106
ČLAN OD: : 2012-12-16

Špijunaža u JNA - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Špijunaža u JNA   Špijunaža u JNA - Page 9 Icon_minitime15.04.22 19:34

U pravu si samo talent za jezike....
Na vrh Go down
oficir s ruzom
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 106
ČLAN OD: : 2012-12-16

Špijunaža u JNA - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Špijunaža u JNA   Špijunaža u JNA - Page 9 Icon_minitime15.04.22 19:35

Ali svako ima svoj par očiju koji ga prati..

Doktor Živago voli ovaj upis

Na vrh Go down
Gargamel
Gušter
Gušter
Gargamel


BROJ POSTOVA: : 83
ČLAN OD: : 2012-11-19

Špijunaža u JNA - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Špijunaža u JNA   Špijunaža u JNA - Page 9 Icon_minitime07.01.24 19:14

zastavnik64 (citat):
U Vranju je načelnik za bezbednost bio ordinarni alkos  i peder po pričanju drugova oficira  od kojih je želeo sexsualne usluge,poručnik Jovanović.Neki Albanci su završili na vojnom sudu zbog kontrarevolucije , samo zbog njega jer su mu uskratili sexualne usluge.

To je grozno. Da li mozes nesto vise da kazes o tome.
Na vrh Go down
oficir s ruzom
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 106
ČLAN OD: : 2012-12-16

Špijunaža u JNA - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Špijunaža u JNA   Špijunaža u JNA - Page 9 Icon_minitime10.01.24 10:56

kako kažu u filmu Tesna koža-Svi smo mi špijuni samo je pitanje ko za koga radi
Na vrh Go down
Kukuriku
Desetar
Desetar
Kukuriku


BROJ POSTOVA: : 297
ČLAN OD: : 2013-03-07

Špijunaža u JNA - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Špijunaža u JNA   Špijunaža u JNA - Page 9 Icon_minitime10.01.24 17:14

Ma nismo bas svi. Ima nas finih.

_________________
Pero, stvarno ne znam zašto, valjda neki tehnički problemi. By Max Blitz
Na vrh Go down
splico70
Razvodnik
Razvodnik
splico70


BROJ POSTOVA: : 238
ČLAN OD: : 2009-09-13

Špijunaža u JNA - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Špijunaža u JNA   Špijunaža u JNA - Page 9 Icon_minitime13.01.24 13:28

Špijunaža je sastavni dio svake vojske. Ne treba oko toga stvarati neke misterije.
Na vrh Go down
vladimir
Podpukovnik
Podpukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6594
ČLAN OD: : 2011-01-25

Špijunaža u JNA - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Špijunaža u JNA   Špijunaža u JNA - Page 9 Icon_minitime13.01.24 15:27

jna te skoluje hrani i oblaci  a ti radis protv nje. za takve stvar u SSSR streljacki vod i kraj
Na vrh Go down
Kukuriku
Desetar
Desetar
Kukuriku


BROJ POSTOVA: : 297
ČLAN OD: : 2013-03-07

Špijunaža u JNA - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Špijunaža u JNA   Špijunaža u JNA - Page 9 Icon_minitime18.01.24 21:45

Ko je radio protiv JNA?

_________________
Pero, stvarno ne znam zašto, valjda neki tehnički problemi. By Max Blitz
Na vrh Go down
Mostarac
Gušter
Gušter



Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 47
ČLAN OD: : 2009-05-03
DOB : 52
M(j)esto Mostar

Špijunaža u JNA - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Špijunaža u JNA   Špijunaža u JNA - Page 9 Icon_minitime19.01.24 14:26

Moje iskustvo sa potpukovnikom Stojanoskim u kasarni Morača i nije bio baš ugodan, mada se on cijelo vrijeme smješkao. Vrlo inteligentan čovjek ali ni tada a ni sada nisam posebno cijenio tu branšu. Meni se čini da oni više izmišljaju sebi posao nego što ga stvarno imaju. I kada se zakuhalo na proljeće 1991. me zove i pita hoću li ja ili netko drugi od Hrvata zatrovati tijesto i potrovati sve u kasarni. Odgovaram kako bih otrovao samo njega kad bih mogao, a za drugo se ne moraju bojati dok sam ja u kasarni.  [You must be registered and logged in to see this image.]  Dobio sam malo zatvora i čistio krug par dana, taman se odmorio.
Na vrh Go down
Kukuriku
Desetar
Desetar
Kukuriku


BROJ POSTOVA: : 297
ČLAN OD: : 2013-03-07

Špijunaža u JNA - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Špijunaža u JNA   Špijunaža u JNA - Page 9 Icon_minitime19.01.24 15:14

Ti si imao jaja.

_________________
Pero, stvarno ne znam zašto, valjda neki tehnički problemi. By Max Blitz
Na vrh Go down
vladimir
Podpukovnik
Podpukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6594
ČLAN OD: : 2011-01-25

Špijunaža u JNA - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Špijunaža u JNA   Špijunaža u JNA - Page 9 Icon_minitime20.01.24 12:24

Mostarac (citat):
Moje iskustvo sa potpukovnikom Stojanoskim u kasarni Morača i nije bio baš ugodan, mada se on cijelo vrijeme smješkao. Vrlo inteligentan čovjek ali ni tada a ni sada nisam posebno cijenio tu branšu. Meni se čini da oni više izmišljaju sebi posao nego što ga stvarno imaju. I kada se zakuhalo na proljeće 1991. me zove i pita hoću li ja ili netko drugi od Hrvata zatrovati tijesto i potrovati sve u kasarni. Odgovaram kako bih otrovao samo njega kad bih mogao, a za drugo se ne moraju bojati dok sam ja u kasarni.  [You must be registered and logged in to see this image.]  Dobio sam malo zatvora i čistio krug par dana, taman se odmorio.
da li ti je poznato ime Kikas Tomo sluzio Jna  sa mnom u Nisu a dobio prekomandu Vis?
Na vrh Go down
splico70
Razvodnik
Razvodnik
splico70


BROJ POSTOVA: : 238
ČLAN OD: : 2009-09-13

Špijunaža u JNA - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Špijunaža u JNA   Špijunaža u JNA - Page 9 Icon_minitime20.01.24 22:44

Bilo je ii dvostrukih špijuna.
Na vrh Go down
The author of this message was banned from the forum - See the message
vladimir
Podpukovnik
Podpukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6594
ČLAN OD: : 2011-01-25

Špijunaža u JNA - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Špijunaža u JNA   Špijunaža u JNA - Page 9 Icon_minitime21.01.24 14:49

ne samo da su odavali tajne JNA vec i trecih zemalja.Onaj nesretnik Kadijevic se stavio na raspolaganje Amerima pa otkrivao sta su sve nase firme gradile i radile u iraku. kad i to nije pomoglo da se spase Haga pobegao u Rusiju. sljam obican
Na vrh Go down
VBČ
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
VBČ


Veteran Foruma SP
Forumska Spomenica 2009 FS
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 13597
ČLAN OD: : 2009-05-01

Špijunaža u JNA - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Špijunaža u JNA   Špijunaža u JNA - Page 9 Icon_minitime21.01.24 14:55

Nisam znao da je on radio za Amerikance  Shocked

_________________
Bit će ovo sve dobro!
Na vrh Go down
https://jna-sfrj.forumbo.net
splico70
Razvodnik
Razvodnik
splico70


BROJ POSTOVA: : 238
ČLAN OD: : 2009-09-13

Špijunaža u JNA - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Špijunaža u JNA   Špijunaža u JNA - Page 9 Icon_minitime21.01.24 15:59

Nije samo Kadijević, ima tona takvih iz Hrvatske.
Na vrh Go down
The author of this message was banned from the forum - See the message
vladimir
Podpukovnik
Podpukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6594
ČLAN OD: : 2011-01-25

Špijunaža u JNA - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Špijunaža u JNA   Špijunaža u JNA - Page 9 Icon_minitime21.01.24 17:10

WEst POINT AMERICKI DJAK. Zato je i postavljen gde nista nije pametno uradio da spreci raspad zemlje
Na vrh Go down
VBČ
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
VBČ


Veteran Foruma SP
Forumska Spomenica 2009 FS
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 13597
ČLAN OD: : 2009-05-01

Špijunaža u JNA - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Špijunaža u JNA   Špijunaža u JNA - Page 9 Icon_minitime21.01.24 18:04

Uistinu ništa pametno nije uradio. Ali jeste zato onaj inscenirani sastanak predsjedništva u hladnoj vojnoj sali i s vojnim mantilima.

_________________
Bit će ovo sve dobro!
Na vrh Go down
https://jna-sfrj.forumbo.net
vladimir
Podpukovnik
Podpukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6594
ČLAN OD: : 2011-01-25

Špijunaža u JNA - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Špijunaža u JNA   Špijunaža u JNA - Page 9 Icon_minitime21.01.24 23:27

VBČ (citat):
Uistinu ništa pametno nije uradio. Ali jeste zato onaj inscenirani sastanak predsjedništva u hladnoj vojnoj sali i s vojnim mantilima.
nije odatle nikog trebao pustiti dok se ne postigne dogovor pa cak i miran razlaz a ne ovako kako je bilo
Na vrh Go down
Mostarac
Gušter
Gušter



Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 47
ČLAN OD: : 2009-05-03
DOB : 52
M(j)esto Mostar

Špijunaža u JNA - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Špijunaža u JNA   Špijunaža u JNA - Page 9 Icon_minitime22.01.24 12:04

vladimir (citat):
Mostarac (citat):
Moje iskustvo sa potpukovnikom Stojanoskim u kasarni Morača i nije bio baš ugodan, mada se on cijelo vrijeme smješkao. Vrlo inteligentan čovjek ali ni tada a ni sada nisam posebno cijenio tu branšu. Meni se čini da oni više izmišljaju sebi posao nego što ga stvarno imaju. I kada se zakuhalo na proljeće 1991. me zove i pita hoću li ja ili netko drugi od Hrvata zatrovati tijesto i potrovati sve u kasarni. Odgovaram kako bih otrovao samo njega kad bih mogao, a za drugo se ne moraju bojati dok sam ja u kasarni.  [You must be registered and logged in to see this image.]  Dobio sam malo zatvora i čistio krug par dana, taman se odmorio.
da li ti je poznato ime Kikas Tomo sluzio Jna  sa mnom u Nisu a dobio prekomandu Vis?

Ne
Na vrh Go down
Mostarac
Gušter
Gušter



Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 47
ČLAN OD: : 2009-05-03
DOB : 52
M(j)esto Mostar

Špijunaža u JNA - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Špijunaža u JNA   Špijunaža u JNA - Page 9 Icon_minitime22.01.24 12:07

vladimir (citat):
WEst POINT AMERICKI DJAK. Zato je i postavljen gde nista nije pametno uradio da spreci raspad zemlje

On je čuvao Jugoslaviju, ali sa nekim drugim granicama.
Na vrh Go down
The author of this message was banned from the forum - See the message
vladimir
Podpukovnik
Podpukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6594
ČLAN OD: : 2011-01-25

Špijunaža u JNA - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Špijunaža u JNA   Špijunaža u JNA - Page 9 Icon_minitime22.01.24 17:49

svi smo mi polozili zakletvu da ce mo braniti ustav i ustavni poredak. ako je neko hteo nesto da menja prvo je trebalo menjati ustav. do tada i Kadijevic kao najodgovorniji morao je da postupi po ustavu. a ne da bruka JNA u Sloveniji
Na vrh Go down
Mostarac
Gušter
Gušter



Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 47
ČLAN OD: : 2009-05-03
DOB : 52
M(j)esto Mostar

Špijunaža u JNA - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Špijunaža u JNA   Špijunaža u JNA - Page 9 Icon_minitime24.01.24 11:52

Još u svibnju 1991. JNA podiže rezervu i smješta je na ono polje kod Titograda. Pošto sam radio u pekari znam da se dnevno pravilo oko 2000 vekni kruha prije mobilizacije. Poslije smo pravili oko 8000 vekni dnevno a nekada i više. Tamo je bilo svačega pa i vojnika koji nisu bili u tada važećim obilježjima i nitko se baš nije bunio od nadređenih. O tome što se dešavalo sa Hrvatima koji su pokušali pobjeći iz JNA iz Titograda smo se naslušali svakakvih priča još dok sam bio u kasarni Morača. Uglavnom uhvaćeni u Trebinju a neki i ubijeni. Tko nije bio ubijen bio je teško prebijen i pojma nitko nema kakva je bila njihova daljna sudbina. Albanci su uglavnom bježali prema Ulcinju i nijednog nisu pronašli. Moja sreća je bila da sam unatoč produžetku vojnog roka izašao na lažnu potvrdu za prijemni na fakultetu jer je to bio jedini način. Potvrda je bila lažna jer sam već imao upisan fakultet. Da nije bilo toga i ja sam već imao planiran način bijega.

splico70 and gerard ford vole ovaj upis

Na vrh Go down
splico70
Razvodnik
Razvodnik
splico70


BROJ POSTOVA: : 238
ČLAN OD: : 2009-09-13

Špijunaža u JNA - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Špijunaža u JNA   Špijunaža u JNA - Page 9 Icon_minitime25.01.24 9:14

Bilo bi zanimljivo pročitati da netko iz prve ruke opiše bijeg iz JNA. Ako ima takvih neka se jave.
Na vrh Go down
The author of this message was banned from the forum - See the message
gungaba
Gušter
Gušter
gungaba


BROJ POSTOVA: : 47
ČLAN OD: : 2014-04-15

Špijunaža u JNA - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Špijunaža u JNA   Špijunaža u JNA - Page 9 Icon_minitime28.01.24 20:34

Mene nisu uhvatili.
Na vrh Go down
http://www.gungaba.com
vladimir
Podpukovnik
Podpukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6594
ČLAN OD: : 2011-01-25

Špijunaža u JNA - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Špijunaža u JNA   Špijunaža u JNA - Page 9 Icon_minitime23.03.24 13:11

gerard ford (citat):
splico70 (citat):
Bilo bi zanimljivo pročitati da netko iz prve ruke opiše bijeg iz JNA. Ako ima takvih neka se jave.
I to ali i koliko je ročnika tadašnje vojske moralo ostati i boriti se za novu  vojsku koju više  nisu osjećali svojom ,neki se nisu vratili a drugi su opet  doživjeli razne  traume?
kako to mislis novu vojsku? JNA je uvek bila JNA . e sad je to neko drugo pitanje da li je neko dozivljavao Jna  kao svoju vojsku ili neke druge novoformirane  vojske.
Na vrh Go down
Mostarac
Gušter
Gušter



Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 47
ČLAN OD: : 2009-05-03
DOB : 52
M(j)esto Mostar

Špijunaža u JNA - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Špijunaža u JNA   Špijunaža u JNA - Page 9 Icon_minitime23.03.24 13:23

Pa bas i nije. Za vrijeme mog sluzenja gledao sam u kasarni ljude pod drugim simboliima poslije one velike mobilizacije u Crnoj Gori na proljece 1991. JNA se stavila na stranu jednog naroda . Meni je danom izlaska iz JNA , to je 30.08.1991. bilo jasno da cu ratovati protiv nje u Hercegovini i Mostaru. I da ce Dubrovnik i Konavle biti napadnuti vrlo brzo.

gerard ford voli ovaj upis

Na vrh Go down
The author of this message was banned from the forum - See the message
vladimir
Podpukovnik
Podpukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6594
ČLAN OD: : 2011-01-25

Špijunaža u JNA - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Špijunaža u JNA   Špijunaža u JNA - Page 9 Icon_minitime23.03.24 13:33

Mostarac (citat):
Pa bas i nije. Za vrijeme  mog sluzenja gledao sam u kasarni ljude pod drugim simboliima poslije one velike mobilizacije u Crnoj Gori na proljece 1991. JNA se stavila na stranu jednog naroda . Meni je danom izlaska iz JNA , to je 30.08.1991. bilo jasno da cu ratovati protiv nje  u Hercegovini i Mostaru. I da ce Dubrovnik i Konavle biti napadnuti vrlo brzo.
mnogo pre tog datuma sirom Sfrj formirane su neke druge vojske samo sa jednim ciljem  razbijanje drzave i oruzani sukob sa JNA. Pa sta je Jna trebala da uradi?
Na vrh Go down
Mostarac
Gušter
Gušter



Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 47
ČLAN OD: : 2009-05-03
DOB : 52
M(j)esto Mostar

Špijunaža u JNA - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Špijunaža u JNA   Špijunaža u JNA - Page 9 Icon_minitime23.03.24 14:17

Kad sam. dosao u Skopje 22.09.1990. na prvom postrojavanju nam je receno da je zemllja u vanrednom stanju jer je 15.08.1990. u Kninu nestala velika zeljeznicka kompozicija sa naoruzanjem. Poslije smo vidjeli kod koga je to naoruzanje zavrsillo.A posao JNA je bio naci to naoruzanje a ne ga dijeliti po Kninu i sire.I posao JNA je braniti sve a ne neke napadati a neke braniti.Zasto JNA nije napadala cetnicke formacije nego ih je ukljucivala u svoj ustroj?!

gerard ford voli ovaj upis

Na vrh Go down
splico70
Razvodnik
Razvodnik
splico70


BROJ POSTOVA: : 238
ČLAN OD: : 2009-09-13

Špijunaža u JNA - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Špijunaža u JNA   Špijunaža u JNA - Page 9 Icon_minitime23.03.24 14:27

JNA se raspala kad se raspala i država, nije to bilo u jednom danu. Raspad je trajao godinama. Vojska koja je stvorila tu državu je nestala s njom. Što je tu toliko čudno?

Mostarac voli ovaj upis

Na vrh Go down
vladimir
Podpukovnik
Podpukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6594
ČLAN OD: : 2011-01-25

Špijunaža u JNA - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Špijunaža u JNA   Špijunaža u JNA - Page 9 Icon_minitime23.03.24 14:53

Mostarac (citat):
Kad sam. dosao u Skopje 22.09.1990. na prvom postrojavanju nam je receno da je zemllja u vanrednom stanju jer je 15.08.1990. u Kninu nestala velika zeljeznicka kompozicija sa naoruzanjem. Poslije smo vidjeli kod koga je to naoruzanje zavrsillo.A posao JNA je bio naci to naoruzanje a ne ga dijeliti po Kninu i sire.I posao JNA je braniti sve a ne neke napadati a neke braniti.Zasto JNA nije napadala cetnicke formacije nego ih je ukljucivala u svoj ustroj?!
nestala je kompozicija i u Slavonskom Brodu Zna se i ko je opljackao voz i gde je zavrsilo oruzije i sta sad?
Na vrh Go down
vladimir
Podpukovnik
Podpukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6594
ČLAN OD: : 2011-01-25

Špijunaža u JNA - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Špijunaža u JNA   Špijunaža u JNA - Page 9 Icon_minitime23.03.24 14:55

splico70 (citat):
JNA se raspala kad se raspala i država, nije to bilo u jednom danu. Raspad je trajao godinama. Vojska koja je stvorila tu državu je nestala s njom. Što je tu toliko čudno?
prvo uopste se JNA nije   raspala . raspad je ono sto se desilo Natovcima u Afganistanu


vladimir: komentar modifikovan dana: 23.03.24 15:02; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
gungaba
Gušter
Gušter
gungaba


BROJ POSTOVA: : 47
ČLAN OD: : 2014-04-15

Špijunaža u JNA - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Špijunaža u JNA   Špijunaža u JNA - Page 9 Icon_minitime23.03.24 14:57

JNA je bila dobro naoružana ali je imala loš kvalitet obuke. Sve je to bilo više masa nego klasa.
Na vrh Go down
http://www.gungaba.com
vladimir
Podpukovnik
Podpukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6594
ČLAN OD: : 2011-01-25

Špijunaža u JNA - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Špijunaža u JNA   Špijunaža u JNA - Page 9 Icon_minitime23.03.24 15:03

gungaba (citat):
JNA je bila dobro naoružana ali je imala loš kvalitet obuke. Sve je to bilo više masa nego klasa.
potpuno se slazem da je tako bilo.
Na vrh Go down
gungaba
Gušter
Gušter
gungaba


BROJ POSTOVA: : 47
ČLAN OD: : 2014-04-15

Špijunaža u JNA - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Špijunaža u JNA   Špijunaža u JNA - Page 9 Icon_minitime23.03.24 15:04

gerard ford (citat):
splico70 (citat):
JNA se raspala kad se raspala i država, nije to bilo u jednom danu. Raspad je trajao godinama. Vojska koja je stvorila tu državu je nestala s njom. Što je tu toliko čudno?
U Širokom i jednom zabitom  selu Rakitnu planinama Oni su imali puno zetova u JNA i žene su im vodile paralelni rat i tamo su svratili oko dvjesto tenkova JA.

Pa šta?
Na vrh Go down
http://www.gungaba.com
gungaba
Gušter
Gušter
gungaba


BROJ POSTOVA: : 47
ČLAN OD: : 2014-04-15

Špijunaža u JNA - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Špijunaža u JNA   Špijunaža u JNA - Page 9 Icon_minitime23.03.24 15:06

vladimir (citat):
gungaba (citat):
JNA je bila dobro naoružana ali je imala loš kvalitet obuke. Sve je to bilo više masa nego klasa.
potpuno se slazem da je tako bilo.

Šteta što smo dozvolili da nam drugi kapu kroje.
Na vrh Go down
http://www.gungaba.com
vladimir
Podpukovnik
Podpukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6594
ČLAN OD: : 2011-01-25

Špijunaža u JNA - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Špijunaža u JNA   Špijunaža u JNA - Page 9 Icon_minitime23.03.24 15:13

gungaba (citat):
vladimir (citat):
gungaba (citat):
JNA je bila dobro naoružana ali je imala loš kvalitet obuke. Sve je to bilo više masa nego klasa.
potpuno se slazem da je tako bilo.

Šteta što smo dozvolili da nam drugi kapu kroje.
 pre 5 dana sam bio u mojoj kasarni u Slavonskom Brodu. posle 38 godina. 550 stalnih gostiju kafica restorana klubova nema vise. da pitate jednog brodjanina da li sad zive bolje kad nema JNA Sta mislite da bi rekli? Djakovo pre 10 god 26000ljudi po popisu danas 16000 ljdi po popisu. kako zasto cemu to ? da budem iskren i posten svuda sam lepo primljen i ljubazno docekan  i od RH  policije.
Na vrh Go down
gungaba
Gušter
Gušter
gungaba


BROJ POSTOVA: : 47
ČLAN OD: : 2014-04-15

Špijunaža u JNA - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Špijunaža u JNA   Špijunaža u JNA - Page 9 Icon_minitime23.03.24 15:23

Samo ti putuj kamo te srce nosi. To je bila i tvoja zemlja. I Niš je bio u mojoj zemlji.
Na vrh Go down
http://www.gungaba.com
vladimir
Podpukovnik
Podpukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6594
ČLAN OD: : 2011-01-25

Špijunaža u JNA - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Špijunaža u JNA   Špijunaža u JNA - Page 9 Icon_minitime23.03.24 15:29

gungaba (citat):
Samo ti putuj kamo te srce nosi. To je bila i tvoja zemlja. I Niš je bio u mojoj zemlji.
tamo sam bio prosle godine u poseti mojoj kasarni Filip Kljajic iz koje sam dosao u Slavonski Brod
Na vrh Go down
gungaba
Gušter
Gušter
gungaba


BROJ POSTOVA: : 47
ČLAN OD: : 2014-04-15

Špijunaža u JNA - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Špijunaža u JNA   Špijunaža u JNA - Page 9 Icon_minitime23.03.24 15:44

Ja bih otišao u Niš. Zaista. To mi je velika želja.
Na vrh Go down
http://www.gungaba.com
vladimir
Podpukovnik
Podpukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6594
ČLAN OD: : 2011-01-25

Špijunaža u JNA - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Špijunaža u JNA   Špijunaža u JNA - Page 9 Icon_minitime23.03.24 15:57

gungaba (citat):
Ja bih otišao u Niš. Zaista. To mi je velika želja.
gde si bio u Nisu
Na vrh Go down
The author of this message was banned from the forum - See the message
gungaba
Gušter
Gušter
gungaba


BROJ POSTOVA: : 47
ČLAN OD: : 2014-04-15

Špijunaža u JNA - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Špijunaža u JNA   Špijunaža u JNA - Page 9 Icon_minitime23.03.24 16:14

Na karauli u Bosilegradu.

vladimir voli ovaj upis

Na vrh Go down
http://www.gungaba.com
Sponsored content





Špijunaža u JNA - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Špijunaža u JNA   Špijunaža u JNA - Page 9 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Špijunaža u JNA
Na vrh 
Stranica 9/9Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
 Similar topics
-
» obrisani komentari sa teme spijunaza u jna

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: 
VOJNA PLATFORMA
 :: Осматрачница
-
Idi na: