FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Artiljerijski školski centar Zadar

Go down 
+116
pitomac88
Štef 76
Brkakougar
vIk
mzoran
zikunjako
Jadranko
Lafet
bežigrad
Mirkucije
SLOVENIJA
Vojnik Graničar
PORUCNIK
vojniks
Sloba1
Branko.Paravan
vale67
Punisa
Quark
Engels
sale1966
Igor71
tane14
DavorT
strikan
djuki1
shapa
Nebojsa Vrsac
Robert Seme
zoran81
Slaviša 91
Kompasm53
zejo
Stažo 18
Vršac 2
Banjaluka1
chex
47/74
RADISA JADRANKO
2.klasa VVS
Milan66
tale.bh
jozl52
Gandi21-2
fortopus
odaaaa
arcibald01
KikiGM
Sasa Rajkovic
Gams
Miodrag Vujović
makedonecresen
Pero85
milutins
pintaSLO
expurger
Micky67
d30y71
portir
bartsimpson
b1zis76
komstan
LBFC
vdrum
baca71
zagor89
nostalgija
013gonzo
pitomac MK
ZAGORAC
93.klasa ŠROA
insider
Vlada Mijajlović
bendžo
mitaw111
SveJug
drogan
Pera-Sopot
Srdjan Radovanov
lacoš
pera84
fordmondeo
Matrix
saban
Srdjan Avramov
gajic
kremna
dpuric
Dudakovci
Zex
stepa
Maljutka-1
BOMBA
pukovnik
GRANATA
davor1
sulubura
int3r
alexandar
vladimir
East&West
Stazio
Boske
ajdedadanimaajdedanocima
Gringo
Max Blitz
bojnik
litvaš
ijo
zagi
lafomamone
Pitomac Vodnik
mgalic2
Zoran Milisavljevic
purger
Senad Gegic
120 posters
Idi na stranicu : Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 14 ... 18  Next
AutorPoruka
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 11 Icon_minitime23.09.15 3:05

int3r (citat):
Za ljubitlje google mapa ,adresa K1 Zadar .

[You must be registered and logged in to see this link.]


Prilikom otvaranja mape vidi se sadašnja knjižnica a u samom produžetku(nije vidljivo)s desne strane je pista,ulica gledajući pravo vodi prema mostu dok prema gore do semafora skrečući lijevo dolaziš do nekadašnjeg glavnog ulaza a paviljon desno od ulaza je sad jedna ustanova gdje sude "zaigranom narodu",dalje se mogu orijentirati oni koji su služili u kasarni Marka Oreškovića kasnije vojarni Stjepana Radića ili kako kaže sam naslov teme.

_________________
RIJEČI KOJE NISU POPRAČENE DJELIMA,BEZNAČAJNE SU..
CHE ......    [You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6181
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 60
M(j)esto Petrovaradin

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 11 Icon_minitime11.10.15 14:02

Za Bojnika...Momir Garunović nije više živ...Radio je u kasarni u Rumi a rodom je iz sela Jazak...zatekao sam ga u zadru te 87 g kad sam došao i kasnije saznao da smo zemljaci tj. iz srema.
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik
bojnik


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2691
ČLAN OD: : 2012-11-13
DOB : 59
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 11 Icon_minitime11.10.15 17:29

Sloba1 (citat):
Za Bojnika...Momir Garunović nije više živ...Radio je u kasarni u Rumi a rodom je iz sela Jazak...zatekao sam ga u zadru te 87 g kad sam došao i kasnije saznao da smo zemljaci tj. iz srema.
Sloba1, hvala ti za podatak, no putem ovoga Foruma sam već prije saznao da je Gari preminuo, odlićan oficir, dobar starješina i nadasve čovjek. salutiranje

_________________
Quidquid latine dictum sit, altum videtur. – Šta god se kaže na latinskom, zvuči mudro.
Na vrh Go down
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6181
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 60
M(j)esto Petrovaradin

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 11 Icon_minitime11.10.15 19:16

Da...Pored tog dela u Zadru, vidjao sam ga u Kasarni u Rumi i u razgovoru odličan čovek, jedan od retkih narodnih ljudi koji nije patio od visine...Ja sam kasnije čuo da je preminuo i to par godina kasnije..Reci mi kako ovde da napišem podatke, a da ostanu kao ti što imaš...Ja sam upisao ono što treba ali nema nigde da piše "potvrdi" i ne znam kako da sliku stavim i čin..Kako si ti uspeo da napraviš profil..
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 11 Icon_minitime11.10.15 19:30

Sloba1 (citat):
Da...Pored tog dela u Zadru, vidjao sam ga u Kasarni u Rumi i u razgovoru odličan čovek, jedan od retkih narodnih ljudi koji nije patio od visine...
Ja sam kasnije čuo da je preminuo i to par godina kasnije..
Reci mi kako ovde da napišem podatke, a da ostanu kao ti što imaš...
Ja sam upisao ono što treba ali nema nigde da piše "potvrdi" i ne znam kako da sliku stavim i čin..
Kako si ti uspeo da napraviš profil.
.

Ovako čin dobivaš što više napišeš "postova" ovih članaka a krečeš bez čina upravo ovako kao što ti imaš.
A podatke gdje si služio možeš postaviti kada gore na vrhu foruma pritisneš PROFIL i kada si sve napisao na dnu ti piše potvrdi.!
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6181
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 60
M(j)esto Petrovaradin

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 11 Icon_minitime11.10.15 19:55

Uspeo sam....ali kako sliku da stavim, još to mi objasni Smile
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 11 Icon_minitime11.10.15 20:15

Sloba1 (citat):
Uspeo sam....ali kako sliku da stavim, još to mi objasni Smile

Za postavljanje slika hajde prvo pokušaj hoće li ti ovo pomoći.!

[You must be registered and logged in to see this link.]

Ako ne uspiješ pokušat će mo nešto drugo.!
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6181
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 60
M(j)esto Petrovaradin

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 11 Icon_minitime11.10.15 20:54

Šta je sa onim Major Špadina Jakov, njega niko ne pominje. Bio mi je predavač u školi te 87-88 godine
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik
bojnik


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2691
ČLAN OD: : 2012-11-13
DOB : 59
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 11 Icon_minitime11.10.15 21:00

Taman da krenem objasniti, kada me kolega preduhitrio, samo polako, nemoj žuriti, što se tiće činova krečeš kao u vojsci od nule, pa onda svojim pisanjem tj. aktivnošću, dobivaš činove. Samo obrati pozornost na pravila Foruma, malo si daj vremena pa ih proući, a posebice novu Uredbu, da ne bude kasnije nisam znao. Vjeruj mi znam iz iskustva, mene znaju kao brzog na okidaču, što na umu to na drumu. jebaji ga stekneš tako i prijatelje, a i neprijatelje, a ima ih koliko hočeš, svega ti ima na Forumu. Batine
hajde uživaj, ufff skoro da zaboravim imaš i opciju PP (privatne poruke) koje upućuješ članovima Foruma, one nisu vidljive za široki auditorijum, a kažu mi iz administracije da ih ni oni ne mogu čitati, ajde valjda je tako, kada kažu, moraš generalima vjerovati. salutiranje

_________________
Quidquid latine dictum sit, altum videtur. – Šta god se kaže na latinskom, zvuči mudro.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 11 Icon_minitime16.10.15 5:02

Je li ovo u Zadru?
(Tako piše na aukcije.hr.)

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik
bojnik


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2691
ČLAN OD: : 2012-11-13
DOB : 59
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 11 Icon_minitime16.10.15 10:55

Max Blitz (citat):
Je li ovo u Zadru?
(Tako piše na aukcije.hr.)

[You must be registered and logged in to see this image.]

iz AŠC-a nije, jer smo tamo imali drugačiju binu

[You must be registered and logged in to see this image.]

_________________
Quidquid latine dictum sit, altum videtur. – Šta god se kaže na latinskom, zvuči mudro.
Na vrh Go down
insider
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 31
ČLAN OD: : 2014-05-19

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 11 Icon_minitime16.10.15 14:18

bojnik (citat):
Max Blitz (citat):
Je li ovo u Zadru?
(Tako piše na aukcije.hr.)

[You must be registered and logged in to see this image.]

iz AŠC-a nije, jer smo tamo imali drugačiju binu

[You must be registered and logged in to see this image.]
Možda je to neka starija varianta (vidi uniforme oficira), drukčije orientisana bina - okrenuta 90 stepeni. Ako pogledaš one zgrade u pozadini nije baš isključeno ...
Pozdrav artiljercima ...
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik
bojnik


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2691
ČLAN OD: : 2012-11-13
DOB : 59
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 11 Icon_minitime16.10.15 14:24

kada bolje pogledam, može biti da si u pravu, možda je po starome stajala na putu od plavoga paviljona prema kantini, okrenuta ćelom prema žutome paviljonu, iza nje bi bio onaj mali parkić i parking kada se ide prema stacionaru. No samo nagađam, moja verzija bi bila slijedeća, kada stojiš na bini:

iza stacionar, lijevo plavi paviljon, ispred po dužini piste žuti paviljon (prema izlazu iz AŠC-a), desno paviljon pitomaca SVŠA (prema trpezariji i kantini)

otprilike ova pozicija

[You must be registered and logged in to see this image.]

_________________
Quidquid latine dictum sit, altum videtur. – Šta god se kaže na latinskom, zvuči mudro.
Na vrh Go down
insider
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 31
ČLAN OD: : 2014-05-19

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 11 Icon_minitime16.10.15 14:33

bojnik (citat):
kada bolje pogledam, može biti da si u pravu, možda je po starome stajala na putu od plavoga paviljona prema kantini, okrenuta ćelom prema žutome paviljonu, iza nje bi bio onaj mali parkić i parking kada se ide prema stacionaru. No samo nagađam, moja verzija bi bila slijedeća, kada stojiš na bini:

iza stacionar, lijevo plavi paviljon, ispred po dužini piste žuti paviljon (prema izlazu iz AŠC-a), desno paviljon pitomaca SVŠA (prema trpezariji i kantini)

otprilike ova pozicija

[You must be registered and logged in to see this image.]
Tako je ...
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik
bojnik


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2691
ČLAN OD: : 2012-11-13
DOB : 59
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 11 Icon_minitime16.10.15 14:39

možda kolega Matrix kada bude imao vremena postavi novije slike, ove moje su iz 2008.g. A sjećaš se kako je izgledala pista, ni travke ni opuška, mada sam ja znao ugurati opušak u cijev od jednog od ona dva topa koja su stajala do bine sa jedne i druge strane.
Vrijeme prolazi, sve se mijenja, a i namjena AŠC-a je danas druga, i za svaku pohvalu da nije vojna, već da služi pučanstvu.

_________________
Quidquid latine dictum sit, altum videtur. – Šta god se kaže na latinskom, zvuči mudro.
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 11 Icon_minitime16.10.15 14:46

Ajd se strpite da stane padati ova voda s neba pa da ponovo uslikam,na Bojnikovoj slici(po meni starija slika) iza bine je sad u plavom paviljonu zgrada Suda.Ova pozicija mi se čini prava ali pričekaćemo.Ovakva ista bina je bila i u vojarni/kasarni nasuprot bolnice..

_________________
RIJEČI KOJE NISU POPRAČENE DJELIMA,BEZNAČAJNE SU..
CHE ......    [You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
bežigrad
Gušter
Gušter



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 74
ČLAN OD: : 2012-03-10

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 11 Icon_minitime17.10.15 23:52

Pozdrav svima iz AšC.
Bojniče, cijenom Vaša sjećanja i napore da se bina "usjeveri" ali čini mi se da nije baš "legla" onako kako ste rekli, iz razloga što:
da je stara bina bila okrenuta i pozicionirana tako kako ste naveli onda na staroj slici ne bi na lijevoj strani bila ona zgrada u pozadini...
Čini mi se da ona zgrada samo izgleda kao da je jedna od onih duž ulice (tada M. Oreškovića) sada Stjepana Radića, tj. iza žutog paviljona. Da je tako onda bi se vidjela i sada na novoj slici iza žute zgrade. Ima ljudi koji to mogu provjeriti pa kad se provjeri, bit će javljeno ovdje. Po bijelim šiltovima na kapama i ostalim detaljima na staroj slici, mislim da potječe iz
50. tih - početka 60-tih.
Bojniče, vjerujem i sam znam da nije smjelo biti opuška na pisti, ne samo tu nego na ni jednoj pisti.
Za usporedbu, dio popločane piste se vidi na novoj slici a ostali dio piste je pregrađen zidom i novom ogradom radi Suda, tako da su sad nekadašnja bina i dio piste ostali u ograđenom prostoru tj. nigdje.
Kako taj dio piste sad izgleda, vidljivo je ! Mad Preko puta joj je kulturna ustanova  - knjižnica.
Dobro kaže "Poručnik" sa ovog foruma: Bili smo veća gospoda kad smo bili drugovi.
Inače, za one koji sada na novim slikama možda ne prepoznaju sadašnje stanje u vojarni,
da, ona plava zgrada je sada Trgovački sud s ulazom sa sjeverne strane gdje je i nekad bio.
Žuta zgrada preko puta knjižnice (duž ul. M. Oreškovića) je obnovljena ali nije useljena, nešto čeka.
Knjižnica je lijevo od ulaza iz ul. M. Oreškovića / S. Radića.
Zgrada zapovjedništva je u funkciji, neke institucije su u njoj.
Paviljon pitomaca SVŠA, trpezarija, kuhinja itd... su devastirani, zjape i ruglo su grada koji upravlja s tim objektima....
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik
bojnik


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2691
ČLAN OD: : 2012-11-13
DOB : 59
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 11 Icon_minitime18.10.15 7:18

bežigrad (citat):
Pozdrav svima iz AšC.
Bojniče, cijenom Vaša sjećanja i napore da se bina "usjeveri" ali čini mi se da nije baš "legla" onako kako ste rekli, iz razloga što:
da je stara bina bila okrenuta i pozicionirana tako kako ste naveli onda na staroj slici ne bi na lijevoj strani bila ona zgrada u pozadini...
Čini mi se da ona zgrada samo izgleda kao da je jedna od onih duž ulice (tada M. Oreškovića) sada Stjepana Radića, tj. iza žutog paviljona. Da je tako onda bi se vidjela i sada na novoj slici iza žute zgrade. Ima ljudi koji to mogu provjeriti pa kad se provjeri, bit će javljeno ovdje. Po bijelim šiltovima na kapama i ostalim detaljima na staroj slici, mislim da potječe iz
50. tih - početka 60-tih.
Pozdrav, što se mene tiće može bina da bude i na sred poluotoka, malo smo eto na glas razmišljali, a može biti da je jedna od mnogih koje su tada bile u gradu, a možda čak nije ni iz Zadra, vrag će ga znati.
Što se tiće sadašnjeg stanja objekata, već smo pisali da je osnovni problem u svemu NOVAC, i ništa drugo. No biti će bolje. bounce

_________________
Quidquid latine dictum sit, altum videtur. – Šta god se kaže na latinskom, zvuči mudro.
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 11 Icon_minitime18.10.15 19:18

bežigrad (citat):
Pozdrav svima iz AšC.
Bojniče, cijenom Vaša sjećanja i napore da se bina "usjeveri" ali čini mi se da nije baš "legla" onako kako ste rekli, iz razloga što:
da je stara bina bila okrenuta i pozicionirana tako kako ste naveli onda na staroj slici ne bi na lijevoj strani bila ona zgrada u pozadini...
Čini mi se da ona zgrada samo izgleda kao da je jedna od onih duž ulice (tada M. Oreškovića) sada Stjepana Radića, tj. iza žutog paviljona. Da je tako onda bi se vidjela i sada na novoj slici iza žute zgrade.
Ima ljudi koji to mogu provjeriti pa kad se provjeri, bit će javljeno ovdje. Po bijelim šiltovima na kapama i ostalim detaljima na staroj slici, mislim da potječe iz
50. tih - početka 60-tih.
Bojniče, vjerujem i sam znam da nije smjelo biti opuška na pisti, ne samo tu nego na ni jednoj pisti.
Za usporedbu,dio popločane piste se vidi na novoj slici a ostali dio piste je pregrađen zidom i novom ogradom radi Suda, tako da su sad nekadašnja bina i dio piste ostali u ograđenom prostoru tj. nigdje.
Kako taj dio piste sad izgleda, vidljivo je ! Mad Preko puta joj je kulturna ustanova  - knjižnica.
Dobro kaže "Poručnik" sa ovog foruma: Bili smo veća gospoda kad smo bili drugovi.
Inače, za one koji sada na novim slikama možda ne prepoznaju sadašnje stanje u vojarni,
da, ona plava zgrada je sada Trgovački sud s ulazom sa sjeverne strane gdje je i nekad bio.
Žuta zgrada preko puta knjižnice (duž ul. M. Oreškovića) je obnovljena ali nije useljena, nešto čeka.
Knjižnica je lijevo od ulaza iz ul. M. Oreškovića / S. Radića.
Zgrada zapovjedništva je u funkciji, neke institucije su u njoj.
Paviljon pitomaca SVŠA, trpezarija, kuhinja itd... su devastirani, zjape i ruglo su grada koji upravlja s tim objektima....



Iz prve ni meni nije legla ta bina i već sam napomenuo da je vjerovatno ako ne i 100% iz već navedenog razdoblja u vojarni/kasarni nasuprot bolnice i tamo još uvijek na parkingu stoji donji kameni dio što ću prvom prilikom uslikati.Da sad ne ulazimo u političke vode ali kako se bliže izbori tako će se i napokon dovršiti zadnja faza tj. kompletna restauracija i prenamjena navedenih objekata.Pista će biti park,zidovi oko nje se ruše i spajaju sa ostalim ustanovama.U žutu zgradu treba preseliti Mirovinski sa poluotoka,paviljon pitomaca za nazovimo rehabilitaciju adolescenata sa već poznate lokacije.Trpezariju i kuhinju po nekoj koncesiji dobijaju dva sportska kluba.Kad a vjerovatno hoće zbog borbe za vlast ovo bude završeno dobija se jedna nova itekako funkcionalna cjelina.Slično i sa vojarnom/kasarnom plavaca koju sam uslikao negdje u isto vrijeme kad i AŠC i u njoj ima jedan objekt za rušenje(Pitomački restoran tik uz cestu)te prenamjenu i s tim te dvije lokacije završavaju vojnu te počinju novu povjest.U AŠC će biti jedan mali vodić kroz povijest objekta do određene godine tj. gašenja samog objekta 2001 godine.Već 2 godine se čeka iako je projekt gotov ali kod nas je to uvijek tako dok ne počne borba za vlast,hbga kao i svugdje.Kroz obadvije prošetam s guštom i na klupi zapalim cigaret gledajući klince i poslovne ljude rado se prisječajući mojeg boravka u AŠC iako nije bio za vrijeme JNA ali je bio potpuno isti kao i tad.

_________________
RIJEČI KOJE NISU POPRAČENE DJELIMA,BEZNAČAJNE SU..
CHE ......    [You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 11 Icon_minitime18.10.15 20:09

Sloba1 (citat):
Šta je sa onim Major Špadina Jakov, njega niko ne pominje. Bio mi je predavač u školi te 87-88 godine

Sloba1.
Reci mi je li ova "Artiljerijski školski centar Zadar" isto kao i što su bili vojnici u ŠRO u Bileći.
U toj kasarni sam bio jedanput.!
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
bojnik
Poručnik
Poručnik
bojnik


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2691
ČLAN OD: : 2012-11-13
DOB : 59
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 11 Icon_minitime18.10.15 21:55

U Artiljerijskome školskome centru u Zadru bili su i pitomci Škole rezervnih oficira artiljerije, kao u Bileći Škola rezervnih oficira pješadije.

_________________
Quidquid latine dictum sit, altum videtur. – Šta god se kaže na latinskom, zvuči mudro.
Na vrh Go down
bežigrad
Gušter
Gušter



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 74
ČLAN OD: : 2012-03-10

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 11 Icon_minitime18.10.15 22:23

Bojniče,
Sve u redu, malo sam se i šalio ali nisam ni ja odgonetnuo koja je i odakle je ta stara bina, samo sam pokušao posložiti okolne objekte u odnosu na nju... Tražit ćemo je.

Matrix,
Admirale dobro si informiran, ali bez brige, sve će to biti riješeno tj. obećano ovih dana do izbora...

Sloba 1,
Špadina Jakov je od davno u penziji.

Pozdrav
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 11 Icon_minitime18.10.15 23:27

bežigrad (citat):
Bojniče,
Sve u redu, malo sam se i šalio ali nisam ni ja odgonetnuo koja je i odakle je ta stara bina[b], samo sam pokušao posložiti okolne objekte u odnosu na nju... [b] Tražit ćemo je.

Matrix,
Admirale dobro si informiran, ali bez brige, sve će to biti riješeno tj. obećano ovih dana do izbora...

Sloba 1,
Špadina Jakov je od davno u penziji.

Pozdrav



Bez zamjerke ali vidim da si i ti dobro informiran bez obzira odakle si.Dok ne odem tih 20-tak minuta vožnje i dalje sam siguran da je bina iz one vojarne/kasarne nasuprot bolnice a nadam se da znate ime iste iako nije bitno za ovu temu ali je ipak povezano.Dali će se riješiti ostatak ŠRO vjerujem da hoće jer su što kaže kolega Bojnik novci već odavno spremni ali samo se čeka trenutak a ti trenutci su nam svima jako dobro poznati.
Da u pravu si,Jakov je odavno u mirovini/penziji.Za kraj uključi se česće iako mislim da si bio kratko u AŠC,dobra i kulturna polemika je uvijek dobrodošla,lijep pozdrav.

_________________
RIJEČI KOJE NISU POPRAČENE DJELIMA,BEZNAČAJNE SU..
CHE ......    [You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6181
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 60
M(j)esto Petrovaradin

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 11 Icon_minitime19.10.15 22:33

Marenda je isto u Zadru bila lepa, sokići, napolitanke i čokoladica mislim "kremipan"...Mislim da je proizvodnja bila u Agrokomercu iz Velike Kladuše....Zatim mesni naresci behu dobri, mislim da su bili iz Agromurke...ili tako nešto, i iz Gavrilovića koliko se sećam..
Nije agromurka, stao mi je mozak ali slično nešto...
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 11 Icon_minitime20.10.15 14:39

Sloba1 (citat):
Imao sam jednog kolegu iz okoline Kraljeva, sad se setih, iz mesta Ratina....Možda ga admin Purić i poznaje, a prezivao se Čolović...Imam jedno pismo sačuvano od njega koje mi je poslao kada je otišao u prekomandu mislim u Ćupriju..Čim nadjem pismo, obavestiću vas...
Hajde, Puriću, ako ti Ratina nije daleko i to prezime Čolović nešto podseća, da mi ga nekako nadješ..Jel, važi.. Embarassed
Vazi, posalji mi ime na pp.
Na vrh Go down
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6181
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 60
M(j)esto Petrovaradin

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 11 Icon_minitime27.10.15 20:32

Špadina je u penziji, hvala na odg. meni je predavao TA..Što se tiče bine, koliko se sećam, iza ledja bili su paviljoni drugog pitomačkog diviziona, ispred je bio pogled ka objektima vojne škole i menze, levo od bine bio je prvi pitomački divizion pod komandom Dudaka, a desno od njega beše stacionar..Na toj bini u par navrata skupljena su oba diviziona i čitala se kazna za neposlušne vojnike a čitao je lično komandant puk. Tot...Zamislite taj osećaj, pred oba diviziona, pukovnik Tot javno "žigoše" pojedinca ili pojedince i Mi svi to slušamo.
Ja sam bio miran i pristojan, inače bi u zemlju propao od sramote da mi se to desilo...
Na vrh Go down
013gonzo
Podporučnik
Podporučnik
013gonzo


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1958
ČLAN OD: : 2014-08-16
DOB : 73
M(j)esto Beograd

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 11 Icon_minitime28.10.15 11:00

Sloba1 (citat):
Špadina je u penziji, hvala na odg. meni je predavao TA..Što se tiče bine, koliko se sećam, iza ledja bili su paviljoni drugog pitomačkog diviziona, ispred je bio pogled ka objektima vojne škole i menze, levo od bine bio je prvi pitomački divizion pod komandom Dudaka, a desno od njega beše stacionar..Na toj bini u par navrata skupljena su oba diviziona i čitala se kazna za neposlušne vojnike a čitao je lično komandant puk. Tot...Zamislite taj osećaj, pred oba diviziona, pukovnik Tot javno "žigoše" pojedinca ili pojedince i Mi svi to slušamo.
Ja sam bio miran i pristojan, inače bi u zemlju propao od sramote da mi se to desilo...
U moje vreme 77'-78' bio je major Tot.

_________________
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam 
Što se ostaloga tiče, smatram da Kartaginu treba razoriti
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik
bojnik


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2691
ČLAN OD: : 2012-11-13
DOB : 59
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 11 Icon_minitime28.10.15 23:15

Teško da će se netko u Zadru okupiti i obilježiti xxx klasu ŠRO.

_________________
Quidquid latine dictum sit, altum videtur. – Šta god se kaže na latinskom, zvuči mudro.
Na vrh Go down
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6181
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 60
M(j)esto Petrovaradin

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 11 Icon_minitime28.10.15 23:28

Slažem se, za Zadar gotovo mogu potpisati da nema ništa od toga. Što se mene lično tiče, ja nemam taj problem i mogu otići, ako ništa da vidim bivšu kasarnu, kao i onu gde je bila tehnika Ante Banina, i recimo poligon Bokanjac obići..To bi bilo ovako solidno videti.
Pokušavam da sagledam, ima li za nas oficire mesta u ovim uslovima života, jer niko nas nigde ne pominje, a to je bila čast služiti, isto kao služiti u gardi npr...
Na vrh Go down
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6181
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 60
M(j)esto Petrovaradin

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 11 Icon_minitime29.10.15 0:05

Sada ne, jer se desilo ono što se desilo..Ja dok sam tamo služio, nisam primetio neljubaznost. Ne računam ono dobacivanje..FRRRR...kao gušteri i fazani, ali to je bilo normalno..Ako to izuzmem, nijedan problem nisam imao a da vas podsetim ceo rok bio sam tamo, i izlazio u grad svaki dan u drugom delu vojske znači od januara do juna 1988 godine, stalno sam bio u gradu, jer imao sam slobodu kretanja, pošto sam radio kao kulturnjak u kancelariji kod Milenkovića tj. Klepa.
Na vrh Go down
vladimir
Podpukovnik
Podpukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6179
ČLAN OD: : 2011-01-25

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 11 Icon_minitime29.10.15 1:00

promenila se vremena. nekad bilo sad se spominjalo.
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 11 Icon_minitime29.10.15 22:23

Sloba1 (citat):
Sada ne, jer se desilo ono što se desilo..Ja dok sam tamo služio, nisam primetio neljubaznost. Ne računam ono dobacivanje..FRRRR...kao gušteri i fazani, ali to je bilo normalno..Ako to izuzmem, nijedan problem nisam imao a da vas podsetim ceo rok bio sam tamo, i izlazio u grad svaki dan u drugom delu vojske znači od januara do juna 1988 godine, stalno sam bio u gradu, jer imao sam slobodu kretanja, pošto sam radio kao kulturnjak u kancelariji kod Milenkovića tj. Klepa.


Sloba1 tebi je onda bilo dobro a i Klep je bio cijenjen i u uniformi i u civilu jer bio isti - jednostavan.


_________________
RIJEČI KOJE NISU POPRAČENE DJELIMA,BEZNAČAJNE SU..
CHE ......    [You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6181
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 60
M(j)esto Petrovaradin

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 11 Icon_minitime29.10.15 22:55

Ne mogu se požaliti, dobro sam prošao, jer ostatak roka bukvalno sam proveo u cipelama a bez uprtača i čizama i onih smotri koje su bile obavezne kao pitomac..Spavao sam sa kolegama u vodničkoj sobi ali ujutru oni obuvaju čizme pa na pistu sa vojskom i dalje a Ja to nisam morao raditi jer nisam vojsku dužio već taj kulturni rad...Nema dana a da nisam išao u Zadar u šetnju, ili na sladoled ili kafić, pa na lignje..uh, što su bile dobre, pa šetnja kraj mora, pa odlazak u Nin malo mesto.
Klepo je bio narodni čovek, dok je Milenković bio sav pedantan i suprotnost od Klepa.
Na vrh Go down
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6181
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 60
M(j)esto Petrovaradin

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 11 Icon_minitime29.10.15 23:02

Imao sam sreću, pot.puk Vilotić primetio je moju sklonost ka organizovanju tih društveno kult. manifestacija i imao sam njegovu punu podršku u radu i kad god je došao u divizion kod nas, uvek je bio oduševljen mojim idejama i radu. Noći sam provodio kucajući Klepi sve i svašta, da bi jednog dana došao ujutru i sve što je otkucano uzeo i pocepao uz reči..ti si se trudio i sve je to dobro, ali ne treba tako, ima nekih promena, i na moje oči iscepa nekih desetak strana i baci u korpu..Uveče u početku dolazili su dež oficiri i vide sija svetlo u kanc. i pitaju šta ja radim i kad sam rekao da radim kod komand. onda me više nisu pitali jer su me zapamtili.
Na vrh Go down
milutins
Kapetan
Kapetan



Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3649
ČLAN OD: : 2009-08-19
DOB : 62

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 11 Icon_minitime29.10.15 23:11

Sloba1 (citat):
Ja to nisam morao raditi jer nisam vojsku dužio već taj kulturni rad..

Sloba ako nije tajna kakvim si se kulturnim radom bavio?

_________________
ko istinu gudi,gudalom ga po prstima biju
Na vrh Go down
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6181
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 60
M(j)esto Petrovaradin

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 11 Icon_minitime29.10.15 23:29

To se tako zvalo, ne baš bukvalno kultura tipa civilstva, već onim što je vezana za vojsku, rad na panoima, pravljenje amblema za divizion od stiropora koji se nalazio okačen na ulaz u zgradu, organizovanje priredbi za vojsku sa civilnim delovima grada Zadra, kao npr. dolazak plesne grupe Kiks-Miks iz Zadra, zatim zaduženja oko razglasa i puštanja muzike...Zatim ono što je Klepo i Milenković tražili i zamislili, ja sam to sprovodio u delo sa mladim pitomcima.
Tačna moja funkcija bila je neka vrsta referenta za taj društveno moralni rad, sad se i više ne sećam tačno tog naziva ali su me zvali "kulturnjak"..
Na vrh Go down
milutins
Kapetan
Kapetan



Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3649
ČLAN OD: : 2009-08-19
DOB : 62

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 11 Icon_minitime29.10.15 23:46

Dao sam ti +,dobro si ti prosao u vojsci.Bolje je to nego da si zaduzio mladu vojsku i snjima prosao jos jednu obuku.

_________________
ko istinu gudi,gudalom ga po prstima biju
Na vrh Go down
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6181
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 60
M(j)esto Petrovaradin

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 11 Icon_minitime30.10.15 0:01

Hvala na plusu i zaista sam dobro prošao to priznajem ovako javno. Moje kolege, kao mladji vodnici, po dolasku mlade vojske, uzeše one iste knjige i dobiše vodove i obuka kao na početku. Oni ujutru ustaju i obuvaju čizme i idu sa vojskom da vrše obuku a ja obuvam cipele i selim se dole kod starešina u kancelariju, a kad nije bilo ništa, onda sam bio i malo potrčko, te donesi mi cigare iz kantine reče Klepo, pa sam mu nosio nešto u stan privatno...I tako..Moje kolege eh, kad se setim...
Na vrh Go down
013gonzo
Podporučnik
Podporučnik
013gonzo


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1958
ČLAN OD: : 2014-08-16
DOB : 73
M(j)esto Beograd

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 11 Icon_minitime31.10.15 18:38

Sloba1 (citat):
Sada ne, jer se desilo ono što se desilo..Ja dok sam tamo služio, nisam primetio neljubaznost. Ne računam ono dobacivanje..FRRRR...kao gušteri i fazani, ali to je bilo normalno..Ako to izuzmem, nijedan problem nisam imao a da vas podsetim ceo rok bio sam tamo, i izlazio u grad svaki dan u drugom delu vojske znači od januara do juna 1988 godine, stalno sam bio u gradu, jer imao sam slobodu kretanja, pošto sam radio kao kulturnjak u kancelariji kod Milenkovića tj. Klepa.
Meni je 77'-78' bio k-dir voda tada ppor Milenković i bili smo mu prva klasa posle završene akademije,   bounce 
znači imao je tada 22-23 godine. Ne mogu da se setim imena.
Kada sam 80' u februaru došao na obuku nije više bio u kasarni ŠRO ZA.
Pa da dodam i ja već spomenutog k-dira baterije kap Dragan Sredojević.

_________________
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam 
Što se ostaloga tiče, smatram da Kartaginu treba razoriti


013gonzo: komentar modifikovan dana: 31.10.15 19:06; prepravljeno ukupno 2 puta (Reason for editing : dodao druga kapetana)
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik
bojnik


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2691
ČLAN OD: : 2012-11-13
DOB : 59
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 11 Icon_minitime31.10.15 18:42

kod mene ti je bila ova poveznica:
74 klasa, mlađi vodnik stažista Aleksander Petrič, k-dir voda prč. Momir Garunovič, k-dir baterije KIK Milenko Todorović, k-dir diviziona KIK Ekrem Klepo, a dalje pk Grbić, gm Banjan.

_________________
Quidquid latine dictum sit, altum videtur. – Šta god se kaže na latinskom, zvuči mudro.
Na vrh Go down
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6181
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 60
M(j)esto Petrovaradin

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 11 Icon_minitime31.10.15 20:01

Meni je komandir voda bio vodnik stažista, jedini tada a svi ostali imalu su aktivne oficire, samo je meni zapao vodnik koji se u septembru skinuo. Tri meseca bio je sa nama i svemu nas naučio, jako je dobro savladao sve veštine i bio jako ozbiljan. Komandant škole bio je puk. Stjepan Tot, komandant AŠC Momčilo Perišić a posle je došao Koturović, Klepo je bio komandant diviziona, a Brojčin komandir baterije, Milenković je imao zaduženje za papirologiju i moralni rad, ono tipa, sveske, bojice, planovi i tako fini poslovi..
Od oficira bili su još komandiri baterija Ordžanovski i Tahiraj. Maca Lazarević bio mi na prijemu po dolasku u Zadar tog 21.6.1987 godine. Sećam se još oficira Grbo, Bobić, Meštrović, Filipović (mislim da se tako prezivao) imao je jak i grmen glas, čuo se do pola Zadra. Bio je i jedan starešina, dal su ga zvali "Rambo"..baš onako bio je faca, ne znam mu prezime sada, ne mogu se setiti...Čeku je isto bio ali nisam imao dodira sa njim.
Na vrh Go down
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6181
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 60
M(j)esto Petrovaradin

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 11 Icon_minitime31.10.15 20:54

Posle toga vodnika, vod je zadužio aktivni oficir jedan poručnik, mali ali brz i okretan, ali da me ubijete, ne mogu se setiti prezimena ?
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: aSC   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 11 Icon_minitime01.11.15 8:21

Nebi bilo loše da ste o ovome pisali tu [You must be registered and logged in to see this link.]

_________________
RIJEČI KOJE NISU POPRAČENE DJELIMA,BEZNAČAJNE SU..
CHE ......    [You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Pero85
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2015-12-12

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 11 Icon_minitime12.12.15 2:17

U SRO Zadar kao generacija Augustovci '85 smo ucili istim intenzitetom kao sto sam morao poslje na faksu (Elektrotehnika, napr. 1. i 2. godina), dakle nije bilo sale. Zanimljivo iskustvo, mada sam poslje u prekomandi jedva cekao da ona zavrsi, iako ni tamo nije bilo lose. Steta sto mi od tada nije ostala nijedna strucna knjiga. A bilo je dobrih predavaca: Major X nas je naucio misliti o svakom problemu. Uvijek je to naglasavao. U SRO-u se sjecam kolega Jovovic, Vojinovic, porucnik Vucenov, njegov zamjenik stazo slovenac, itd. bilo je puno drugih ljudi od svukuda, nazalost ne sjecam im se imena vise. Sve najbolje o SRO-u Zadar '85, mada sam se na kampiranju u Kninu nasmrzavo ko nigdje drugdje. A ni Bokanjac u 10 mjesecu nije bio topal. U Zadru po zimi je hladno, pogotovo je gadno kad puse bura. Covjek misli da je dosao na more, na rivijeru, pa se onda po zimi iznenadi. Pozdrav svim bivsim pitomcima SRO-a Zadar, pogotovo generaciji Augustovcima 85'.
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 11 Icon_minitime12.12.15 13:14

[You must be registered and logged in to see this link.], Klaso, dobro dosao na forum! Ti si verovatno bio u 1. pit.divizionu (Plava zgrada)?
Na vrh Go down
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6181
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 60
M(j)esto Petrovaradin

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 11 Icon_minitime18.12.15 23:24

Ja sam bio drugi pit. divizion, žuta zgrada koliko se sećam
Na vrh Go down
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6181
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 60
M(j)esto Petrovaradin

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 11 Icon_minitime18.12.15 23:27

Meni nije bilo hladno u Zadru, čak šta više prijatno u odnosu na Vojvodinu i ostali deo Srbije koji je uglavnom bio zakovan snegom. Zimu u Zadru nisam ni osetio, bila je blaga i nisam se nigde iskaljao pošteno jer sve su ploče one čiste i kliske...
Na vrh Go down
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6181
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 60
M(j)esto Petrovaradin

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 11 Icon_minitime18.12.15 23:31

Nudili su nam da se aktiviramo i postanemo aktivni oficiri, ali mi smo se rukovodili onim da brojimo sitno i da idemo svojim kućama. Ko zna, kako bi kasnije prošli. Rekli su nam ko hoće, ostao bi još 6 meseci u Zadru i potom bio raspoređen negde u državi ali posle mog služenja vrlo brzo izbio je prokleti rat i ko zna u kom smeru bi život išao da sam ostao i pristao da se aktiviram.
Na vrh Go down
makedonecresen
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2015-12-16
DOB : 54

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 11 Icon_minitime21.12.15 23:14

Crying or Very sad
Na vrh Go down
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6181
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 60
M(j)esto Petrovaradin

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 11 Icon_minitime23.12.15 19:46

Ja sam bio generacija jun ali 1987 do juna 1988 godine. Neko je pomenuo Tahiraja i u moje vreme bio je jedan od komandira baterije zajedno sa kolegama Orđžanovskim i Brojčinom. To je bio drugi pit. divizion pod Klepom, a Tahiraj beše zaista duša i ljudina od čoveka, što je tačno kako je jedan od učesnika gore i naveo.
Na vrh Go down
Sponsored content





Artiljerijski školski centar Zadar - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 11 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Artiljerijski školski centar Zadar
Na vrh 
Stranica 11/18Idi na stranicu : Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 14 ... 18  Next
 Similar topics
-
» ŠRO ARJ/PVO Zadar/Šepurine
» ŠROV Beograd Banjica mart 90/91
» ŠRO ARJ PVO Zadar
» Zadar Dom JNA '77
» ZADAR 1985

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR HRVATSKA-
Idi na: