FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'

Go down 
+80
srdic
tovariš
bladika
Artiljerac1990
Damir Clay
Splicho
deki sd
R.S.
sheksi
blaf
goran man
Sini
vojnik 87-88
tonci
Robit
lastmi
Zeljko Mitrich
Piba71
aleksandar.al
RobiR
Zurkolomac
stažo1
vatrogasac
zimonjicjovo
feniks48
zastavnik
Osječanin13
rakogor
Vozac OTM60
bestrzajac2
Pam-Pam
vlada1
mjesec
bivsipripadnikjna
milan djordjevic
nelkan
transporter
Mostarac_juni'89
garaj
Civil
Jukio
nitrowinja
marčlj
GSZN
dpuric
sapkon
kobi
sisko8868
izvidjac 90/91
ZAGORAC
ivanino
ristovski_sk
Štule
MilanVranjes
2tc 2okb
Popara
pajo55
Boske
Max Blitz
bojnik
Ahmet Smajilbasic
SveJug
flado
Panic
rega
Zmajček
Zorge
BAKI
bokios
VBČ
jun91 osijek
Mali
veroljub
zwrkan
vladimir
malena
Marduk
purger
mgalic2
kompas
84 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
AutorPoruka
vladimir
Podpukovnik
Podpukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6179
ČLAN OD: : 2011-01-25

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 9 Icon_minitime27.12.21 12:16

pa i uspeli su u tome da sklone najsposobnije oficire osim Bore Ivanovica. maj Momir Zec je prekomandovan u Tuzlu pocetkom 1991
Na vrh Go down
extremeparche
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2022-01-08

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 9 Icon_minitime08.01.22 19:06

Popara (citat):
Ja sam sluzio u mehaniziranoj ceti kod petkovica 87 decembarac. javite se
 Parčetić Zoran  3 četa I OKB  87. Decembarac

goran9030 and Keri vole ovaj upis

Na vrh Go down
tovariš
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2016-08-10
M(j)esto Koper

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 9 Icon_minitime09.01.22 9:32

tovariš (citat):
Pozdrav svima. Povremeno pratim forum pa se javljam da sam i ja služio u Bjeloj kasarni Lsard PVO 2 baterija oktobarska 1982. Kapetan je bio  Duško Antič, stari vodnik Lazo Lazar Stanišič i vodnik Zub mislim da je bio Stefanovič. Sječam se vojnih drugova ako  je možda ko prisutan na forumu: Fačko, Fundup, Javorski, Pešić, Tomić, Pantić, Alić, Ćujić, Kostić, Babić, Crnomarković, Mišković, Pajić, Marjanović, Blačkori.... Stažista nam je bio Edvard Oven. VP nisu držali samo raketaši nego i mi po 30 dana. Straža u kasarni se je držala na 24 časa. Tereni od Nabrdja pa do pračenja u Živinicama i gađanja kod Nevesinja.
Na vrh Go down
Keri
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2022-02-15

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 9 Icon_minitime15.02.22 8:27

Došao iz Banja luke (prekomanda) pred Novu 1988. Vp 5530/38. Vozač tenka t 55. Komandir Taskov. Pošto sam bio ekonomista, odlično kucao na mašini, odmah sam bio ćata. Komandant Kokolanski me je uzeo da budem ujedno i njegov kurir. Tada su komandatima bataljona uveli da ne smeju da imaju svoje kurire. Obavljao sam posao u svojoj četi ali i kod majora. Tolerisali su to iz komande ali pri javljanju na telefon sam se predstavljao kao evidentičar 1. čete. 😃Već su ljudi komentarisali da je disciplina bila na nivou, tako da i mene nije mnogo toga zaobišlo. Za sada toliko. Pozdrav svima.

goran9030 and Doktor Živago vole ovaj upis

Na vrh Go down
goran9030
Podpukovnik
Podpukovnik
goran9030


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 7506
ČLAN OD: : 2015-03-20
DOB : 58
M(j)esto Đakovo

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 9 Icon_minitime15.02.22 14:41

Pozdrav i dobro nam došao. Rado bismo pročitali poneku anegdotu "evidentičara 1. čete" Smile

_________________
In medias (t)res...

Keri voli ovaj upis

Na vrh Go down
https://sked.com.hr/shop/
Keri
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2022-02-15

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 9 Icon_minitime15.02.22 17:47

Pošto sam bio zadužen i za poštu, svakog dana sam išao u,, gornju,, kasarnu(Milan Stanivuković) po istu. Pošta se uzimala u prostoriji gde je bio razglas a tu je radio jedan moj zemljak. Ja ga zamolim da ujutru, pre smotre dok je neformalni deo pusti od grupe Magazin pesmu kokolo moj. Tog dana sam išao na odsustvo. Ide pesma a komandant,, donje,, kasarne, major Kokolanski Atanas, prevrće očima i preti mu da neću na odsustvo. Ja se naravno, pravim lud, muzika se pušta iz,, gornje, kasarne, nemam ništa sa tim. Setiću se još ponečega.

goran9030 voli ovaj upis

Na vrh Go down
goran9030
Podpukovnik
Podpukovnik
goran9030


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 7506
ČLAN OD: : 2015-03-20
DOB : 58
M(j)esto Đakovo

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 9 Icon_minitime15.02.22 18:33

Morao sam uključiti plusić za ovu ideju Smile

_________________
In medias (t)res...

Keri voli ovaj upis

Na vrh Go down
https://sked.com.hr/shop/
feniks48
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 55
ČLAN OD: : 2016-02-23

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 9 Icon_minitime21.02.22 12:23

vladimir (citat):
pa i uspeli su u tome da sklone najsposobnije oficire osim Bore Ivanovica. maj Momir Zec je prekomandovan u Tuzlu pocetkom 1991
..... boro ivanović-konj je posebna priča znam ga iz prištine kao potporučnika (zajedno smo radili bili  komadiri vodova)

vladimir voli ovaj upis

Na vrh Go down
extremeparche
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2022-01-08

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 9 Icon_minitime27.02.22 22:13

Keri (citat):
Došao iz Banja luke (prekomanda) pred Novu 1988. Vp 5530/38. Vozač tenka t 55. Komandir Taskov. Pošto sam bio ekonomista, odlično kucao na mašini, odmah sam bio ćata. Komandant Kokolanski me je uzeo da budem ujedno i njegov kurir. Tada su komandatima bataljona uveli da ne smeju da imaju svoje kurire. Obavljao sam posao u svojoj četi ali i kod majora. Tolerisali su to iz komande ali pri javljanju na telefon sam se predstavljao kao evidentičar 1. čete. 😃Već su ljudi komentarisali da je disciplina bila na nivou, tako da i mene nije mnogo toga zaobišlo. Za sada toliko. Pozdrav svima.
Tom istom majoru sam superlepkom izlepio sve što je moglo da se pomeri:Staklo na stolu,zastavicu,telefon,brave svih fioka.Navatao nas da sedimo u njegovoj kancelariji popodne ćata i ja.Pa nas isterao ispred štaba da do sutra ujutro pomerimo neke panjeve od cca 10 kubika.

Keri voli ovaj upis

Na vrh Go down
GSZN
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 47
ČLAN OD: : 2014-10-21

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Poruka za Srdić   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 9 Icon_minitime05.07.22 0:29

srdic (citat):
Pozdrav svim bivsim vojnicima i oficirima... ako si sluzio vojsku 1985, 1986 moj otac general Veso Srdic vam je bio komandant... dolazila sam i ja u Osijek... uvek je pricao sa osmehom i uvek govorio moji vojnici , moji oficiri. Mnogo je voleo JNA i Jugoslaviju. Pred rat je umro iznenada na  Kosovu, bio je komadant tamo, najmladji general potpukovnik JNA. Nisu nam dali ni da ga vidimo niti su nam dali nalaze obdukcije, zahtevali smo ali nista. Ja sam onda napustila zemlju kada je poceo rat... slucajno sam naisla na ovaj forum, vratili ste me na momenat u divna vremena. Sve najbolje svima
Dugo nisam bio na forumu, ima nekoliko godina.Citirani post mi je važan, zbog moje neobično bliske veze sa gen.Srdićem za nekog ko je bio običan vojnik na kadrovskom roku.General-major Veso Srdić je tek postavljen za komandanta divizije (jesen 1984.g.) i ubrzo sam i ja otkomandovan u Dom JNA (po njegovom naređenju,iako uz otpore iz trupe, ali kad general naredi puk.Cvetković je morao da to sprovede). U prvo vreme,dok nije dobio onaj stančić u zgradi preko puta Komande divizije na korišćenje, gen. Srdić je spavao u apartmanu Doma. Samim tim je provodio dobar deo slobodnog vremena u Domu.Da bi izbegao "saletanje" oficira koji su gledali kako da mu se približe,general je počeo da se druži sa vojnikom-razvodnikom koji je bio na stalnom radu u Domu JNA, to jest sa mnom.Pozajmljivao sam generalu peglu,čak i kada se preselio u stančić, nikada nije zahtevao da mu bilo ja bilo neki drugi vojnik pegla delove uniforme ili čisti cipele ili čizme.Bili smo redovni partneri za šah i stoni tenis.Šah je voleo da igra i sa zastavnikom Burom.Kako sam u Dom JNA došao na preporuku (ili preko veze, kako ko smatra,tačno je i jedno i drugo) od generalštabnog generala koji je bio predavač  gen. Srdiću na Ratnoj školi, te je gen. Srdić i naredio moju otkomandu u Dom iz RB LSARD-a,u mene je imao veliko poverenje.To opet nije bilo neobično jer smo, mi koji smo radili na opsluživanju Doma, bilo osobito vezani za oficirski kadar KOS-a i VOS-a,čije je sedište bilo u Domu,pa smo i prošli neke ozbiljne provere, a i izvesnu obuku tog tipa.Veoma se radovao kada su mu dolazila supruga (češće) i kći u posetu.Pošto dosta dobro pamtim, postoji čitav niz zanimljivosti iz tog perioda vezanih za generala Vesu, divnog i dobrog čoveka,vrsnog oficira i beskrajnog patriotu.Bio je najmlađi general KoV-a.Jedna od zanimljivih scena kojoj sam iz bliza prisustvovao bila je kada je gen.Srdić, u čizmama,besprekornog vojničkog držanja, odmarširao strojevi korak i predao raport general - pukovniku Antonu Lukežiću,komandantu VII armije. Ja sam strojevi gazio nekoliko puta u počasnom vodu ( spremao ga kap.Antić, ko je to probao ili gledao, znao je koliko smo bili sjajni), ali moram da skinem kapu generalu Srdiću i zastavniku Vodenskom (upravo je predavao raport gen. Srdiću),takva odsečnost i savršenstvo koraka su samo da se kaže svaka čast.

vladimir, goran9030, Doktor Živago and Keri vole ovaj upis

Na vrh Go down
vladimir
Podpukovnik
Podpukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6179
ČLAN OD: : 2011-01-25

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 9 Icon_minitime05.07.22 11:26

Drago mi je da se na forumu pojavi neko iz 12 proleterske divizije iz vremena kad sam i ja sluzio JNA
Na vrh Go down
Ilija mlinar
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2023-01-25

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 9 Icon_minitime25.01.23 18:01

Vozac OTM60 (citat):
Poz Svima koliko vas ima pogotovo pozdravljam Staresine i  vojnike iz Moje Nekadasnje kasarne  Milan Stanivukic VP 5530/15 
 Jasam Generacija 90/91 znaci 25.12.1990 decembarska klasa meni toliko drago da vidim nesto ovako i pogotovo puno pozdravljam Admin-a
Jedino stvar koji moram reci da sam sanjao sa otvorenim ocima bilo to  u vojnim danima, Secam se  Poligon C  , Cepin  , itd ......   ja imam dosta stvari da kazem za to vreme  i lepe i lose , ali samo jedno moram da kazem najiskrenije od dnu duse, kad sam stupio u JNA ima sam punih 18 god nisam znao kako i sta , u toj vreme bio sam jako drustven i iskren prema svim mojim drugare i staresine druzio se sa svima tako sam vaspitan ne treba gledati sta i koje sta je , znam da sam izgubio druga u toj vreme pokojni Urosevic Zvonimir , a neznam sa jos dvoje koje dan danas trazim njih Pandrc Dejan /Kraljevo/ i  Stefanovic Dejan iz /Smederevo/ ja bi vas molio ko zna nesto za mojih drugovi nek se javljaju  slobodno , sada  samo da ispominjem   pocinjem od 
 
Desetar- Bevcic Klaudija
Desetar - Arben Neziri
Desetar - DJole (spira su ga zvali)

Komandir Voda  Zastavnik ( ne secam se ime bio ogroman krupan)
 
imali smo i jos jednog novog PPorucnika mlad samo sto zavrsio Vojnu akademiju  zvali su  GLISTA

Komandir Cete   Kapetan  Gani Hoti

Komandant bataljona bio Major  ( ne secam se ime  bio mozda 160 cm odpriliketako)   Pandrc Dejan bio ngegov vozac BTR 

datum 04.04 .1991  Napusteli smo kasarnu ........
  voleo bi da citam i da  znam  jos lepi stvari za Bjelu Kasarnu Osijek Nezaboravljeni  ......    poz iz Canade

Zvonimir Urosevic je umro od trovanja alkoholom u selu Palaca. Gledao sam ga svojim ocima kako je izdahnuo. Pokusali smo sve da ga spasimo ali nije islo. Ugusio se povracajuci, vjv se vratilo u pluca

vladimir and Keri vole ovaj upis

Na vrh Go down
Ilija mlinar
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2023-01-25

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 9 Icon_minitime25.01.23 22:23

Ilija mlinar (citat):
Vozac OTM60 (citat):
Poz Svima koliko vas ima pogotovo pozdravljam Staresine i  vojnike iz Moje Nekadasnje kasarne  Milan Stanivukic VP 5530/15 
 Jasam Generacija 90/91 znaci 25.12.1990 decembarska klasa meni toliko drago da vidim nesto ovako i pogotovo puno pozdravljam Admin-a
Jedino stvar koji moram reci da sam sanjao sa otvorenim ocima bilo to  u vojnim danima, Secam se  Poligon C  , Cepin  , itd ......   ja imam dosta stvari da kazem za to vreme  i lepe i lose , ali samo jedno moram da kazem najiskrenije od dnu duse, kad sam stupio u JNA ima sam punih 18 god nisam znao kako i sta , u toj vreme bio sam jako drustven i iskren prema svim mojim drugare i staresine druzio se sa svima tako sam vaspitan ne treba gledati sta i koje sta je , znam da sam izgubio druga u toj vreme pokojni Urosevic Zvonimir , a neznam sa jos dvoje koje dan danas trazim njih Pandrc Dejan /Kraljevo/ i  Stefanovic Dejan iz /Smederevo/ ja bi vas molio ko zna nesto za mojih drugovi nek se javljaju  slobodno , sada  samo da ispominjem   pocinjem od 
 
Desetar- Bevcic Klaudija
Desetar - Arben Neziri
Desetar - DJole (spira su ga zvali)

Komandir Voda  Zastavnik ( ne secam se ime bio ogroman krupan)
 
imali smo i jos jednog novog PPorucnika mlad samo sto zavrsio Vojnu akademiju  zvali su  GLISTA

Komandir Cete   Kapetan  Gani Hoti

Komandant bataljona bio Major  ( ne secam se ime  bio mozda 160 cm odpriliketako)   Pandrc Dejan bio ngegov vozac BTR 

datum 04.04 .1991  Napusteli smo kasarnu ........
  voleo bi da citam i da  znam  jos lepi stvari za Bjelu Kasarnu Osijek Nezaboravljeni  ......    poz iz Canade

Zvonimir Urosevic je umro od trovanja alkoholom u selu Palaca. Gledao sam ga svojim ocima kako je izdahnuo. Pokusali smo sve da ga spasimo ali nije islo. Ugusio se povracajuci, vjv se vratilo u pluca

Sjetio se jos detalja, major je bio Veljkovic Ljubomir iz Nisa, nije me bas volio, desetar neki ludi Đorđevic iz bg ni on me nije volio jer sam ih bas jebo u mozak, onaj skladistar bio jedan kosovar iz Stutgarta,, glista bio pporucnik iz sarajeva, Todic mislim da se prezivao. On me volio, ja brljo po harmonici a on volio sevdah. Veliki zastavnik bio Milosevic, znam da mu unrla zena... Hoti Gani bio fakin, sjecam ga se. Bio i neki ludi Šrmso iz Kalesije. Taj spavo obucen, pjevo ko Kemal Malovcic. 😂

GSZN voli ovaj upis

Na vrh Go down
Sponsored content





Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 9 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'
Na vrh 
Stranica 9/9Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
 Similar topics
-
» Izvidjaca Ceta Osijek 1990-1991 , Bijela Kasarna - Milan Stanivukovic
» Osijek - Crvena kasarna
» Kragujevac VP 9166 komanda puka
» Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89
» Vojno skladište Čepin VP 5530 Osijek 1991.

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR HRVATSKA-
Idi na: