FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'

Go down 
+80
srdic
tovariš
bladika
Artiljerac1990
Damir Clay
Splicho
deki sd
R.S.
sheksi
blaf
goran man
Sini
vojnik 87-88
tonci
Robit
lastmi
Zeljko Mitrich
Piba71
aleksandar.al
RobiR
Zurkolomac
stažo1
vatrogasac
zimonjicjovo
feniks48
zastavnik
Osječanin13
rakogor
Vozac OTM60
bestrzajac2
Pam-Pam
vlada1
mjesec
bivsipripadnikjna
milan djordjevic
nelkan
transporter
Mostarac_juni'89
garaj
Civil
Jukio
nitrowinja
marčlj
GSZN
dpuric
sapkon
kobi
sisko8868
izvidjac 90/91
ZAGORAC
ivanino
ristovski_sk
Štule
MilanVranjes
2tc 2okb
Popara
pajo55
Boske
Max Blitz
bojnik
Ahmet Smajilbasic
SveJug
flado
Panic
rega
Zmajček
Zorge
BAKI
bokios
VBČ
jun91 osijek
Mali
veroljub
zwrkan
vladimir
malena
Marduk
purger
mgalic2
kompas
84 posters
Idi na stranicu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
AutorPoruka
kompas
Gušter
Gušter
kompas


BROJ POSTOVA: : 20
ČLAN OD: : 2011-06-19

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' Empty
KomentarNaslov komentara: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' Icon_minitime19.06.11 10:13

Zdravo, sluzio sam u Osijeku -bijela kasarna 'Milan Stanivukovic' 1985-1986.Izvidjaci.Odlicna uspomena od Osijeka(poligon C, copacabana,RandeVous,Trojka,...).Zimna obuka Jahorina,ljetna obuka Drinjaca - Zvornik.Hteo bih da pronagjem Stari vodnik I klase Jure Culjak,kao i komandira ceta Lazukic Pero.Poslednje sto znam je kad je bilo gusto(devedesetih) da je moja ceta napadnuta u kasarni pa nadam se da su svi OK.Veoma mi je drago da ovde na forumu popricam sa neko ko je bio u istoj jedinici. Jedna Osijecka plavusa mi je ostavila duboki rez u srcu i uvijek kad se setim na nju setim se pesme Na morskomu plavom zalu..
Na vrh Go down
mgalic2
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
mgalic2


Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 695
ČLAN OD: : 2009-08-02

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' Icon_minitime19.06.11 11:01

Kompas, dobro nam došao.
Na vrh Go down
kompas
Gušter
Gušter
kompas


BROJ POSTOVA: : 20
ČLAN OD: : 2011-06-19

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' Icon_minitime19.06.11 11:17

mgalic2 (citat):
Kompas, dobro nam došao.

pozdrav i tebi, Very Happy
Na vrh Go down
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 58
M(j)esto ZAGREB

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' Icon_minitime19.06.11 23:18

Pozdrav Kompas cheers
Ispričaj nam nešto o toj plavuši.

_________________
Tko pjeva često zlo i misli
Na vrh Go down
kompas
Gušter
Gušter
kompas


BROJ POSTOVA: : 20
ČLAN OD: : 2011-06-19

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' Icon_minitime20.06.11 22:49

purger (citat):
Pozdrav Kompas cheers
Ispričaj nam nešto o toj plavuši.

sta da ti pricam,kao da je bog stvorio savrsenstvo bez mana.Lepotica.Duga plava kosa koja pada na ramena,crni fustan,a ona bela kao sneg,nezna kao pamuk,miris kao neven.Iako sam sluzio u A-edinici ila kako su je zvali specijalna koja je bila nekoliko puta nagradjivana na nivo Jugoslavije(izvigjaci) uspeo sam barem negde oko 8-10 puta da izagjem u Osijek za vremevojnog roka u JNA.Desilo se prvi put oko 20.30 da je sretnem kad je ulazila u tramvaj prema stari grad.Bila je sa jos dve prijateljice i ostavila mi je veoma jak i drag utisak.Kao neka sudbina na drugom izlasku u grad u isto vreme u tramvaju sreli smo se po drugi put,ali opet nisam nista uradio jer mi je bilo moram priznati malo straha jer znas kako je kad te devojka vidi u uniformi uopste i ne razgovara.Moram reci da je bila mnogo lepa,i poceo sam sanjariti.Posle jedan mesec uspeo sam nagovoriti SV I klase da moram u grad i uspeo sam.Cekao sam i dosla je.Usli smo zajedno u tramvaj,prisao i rekao:zdravo jas sam taj i taj i dolazim iz te republike i molim te hteo bih da znam tvoje ime jer te vec nekoliko puta vidim i veoma si mi lepa a vreme mi je takvo da se moram vratiti do 21.00 u kasarni,bi li htela da se druzimo upoznamo jer si mi mnogo lepa.Pocela se smejati a primetio sam da bas i nije bilo tako ugodno(ko zna sta je pomislila).Vojnice jos koliko imas do kraj upita me,jos nekoliko meseca,E pa javi se kad izagjes i to je blo to tramvaj stane a ja brzim korakom u kasarni.Zakasnio 10min.Aj da ne bude ovo neki roman da skratim malo,da posle mesec-dva sam je ponovo sreo u RandeVouz i prisao i opet prestavio i ponudio pice kako i za prijateljice.Nije mogla poverovati da sam toliko zapeo.Posle nekoliko vicova,uspeo sam je nagovoriti prosetati pokraj reke i POLJUBIO sam je.Nije mogla poverovati da sam ja taj isti od tramvaja.Videli smo se jos koji put(nije se desilo nista osim ljubakanje)ali sta da va, pricam IMALA je DUSU,Lepa - prelepa.Kad sam izasao(skinuo uniformu)potrazio sam je na telefonu i eto odbila da se vidimo.Javio sam se i od kuce posle nekoliko dana ali nije htela da joj se javljam.Proslo je nekoliko meseca od kad sam zavrsio vojni rok kad je zazvonio tel.kod kuce i otac mi kaze da me trazi neka cura,BILA ja ONA.Plakala je,nisam mogao verovati da je to ona.Rekla mi je da se strasno zaljubila u mene i da joj bilo strah da ide korak dalje.Da skratim,rekla je da ima novog decka a da postojano misli na meni.Shvato sam de mora da je razubedim o meni i rekao sam joj da sam se ja ozenio.Mozda malo surovo ali bolje od prve nego da je mucim.Ljudi moji posle tog razgovora tri dana sam bio pijan.Sta da radim kad mi je rekla da je imala drugog momka pokraj sebe.To je bilo to, uvijek se setim na nju iako sam ozenjen i imam dvoje dece, ostavila je mnogo u meni.Nadam se da je sada dobro i sretna.Imali smo mnogo lepih momenata(osmeha,poljubci,drzanje za ruku...) iako je moje vrijeme kao vojnik bilo ograniceno.

Na vrh Go down
Marduk
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
Marduk


Veteran Foruma Spomenica Prvoborca
Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 311
ČLAN OD: : 2009-05-01
M(j)esto Njemacka

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' Icon_minitime20.06.11 23:14

Ah koja romansa, a nasa malena ovo propusta Basketball

Ipak, kompas, zavidim ti na tako lijepoj uspomeni iz vojske - meni se nista takvo nije desilo vo Makedonija Very Happy
Na vrh Go down
kompas
Gušter
Gušter
kompas


BROJ POSTOVA: : 20
ČLAN OD: : 2011-06-19

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' Icon_minitime20.06.11 23:28

Marduk (citat):
Ah koja romansa, a nasa malena ovo propusta  Basketball

Ipak, kompas, zavidim ti na tako lijepoj uspomeni iz vojske - meni se nista takvo nije desilo vo Makedonija  Very Happy
 
Da,poneo sam puno lepih uspomena.Moram priznati i da Osijek je veoma lep grad,neznam dali jos postoe RandeVou,Trojka,Bambi...Copacabana,ima veoma lepa ktedrala.Moram spomenuti poligon C,tamo je bilo glavno mesto broj 1.Jahorina i Drinjaca su me napravili mnogo cvrstiji a i sve ono sto sam naucio sam veoma zahvalan.Svi drugovi iz voda su bili pozrtvovani kao vistinski drugovi koi znas da te nikad nece ostaviti.

Na vrh Go down
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 58
M(j)esto ZAGREB

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' Icon_minitime21.06.11 10:59

Kompas ti si kralj Exclamation
Moram priznat imao si jebena muda napravit tako nešto u uniformi!
Odmah sam namirisao da bi to mogao biti neki ljubavni bestseler zato sam te i cimnuo.
Ali zašto kompas No zašto si je lagao No Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question

_________________
Tko pjeva često zlo i misli
Na vrh Go down
kompas
Gušter
Gušter
kompas


BROJ POSTOVA: : 20
ČLAN OD: : 2011-06-19

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' Icon_minitime21.06.11 13:14

zasto? i sam neznam zasto.To je gotova prica,uvek kad nesto cujem za Hrvatsku,setim se Osijeka i nju.

Zar niko nezna sta je bilo sa Izvigjackoj ceti?Niko nema ko je sluzio u toj jedinici?Sekam se kad se raspadala YU imalo je nekih snimaka na TV-u kako je neki tenk pregazio fico a imalo je i snimaka bas od komandira ceta Lazukic Pero kako ide u hodnik izvigjackom hodniku(drugi sprat) bas onaj deo koji gleda prema MIO Standard a i pokazali su puno rupa od metaka.Mozda ima neko koja kakva info?

p.s. nesto slabo na forum-u ima clanova(koja je ta malena)
Na vrh Go down
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 58
M(j)esto ZAGREB

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' Icon_minitime21.06.11 23:34

Malena je bezbednjak lol!

_________________
Tko pjeva često zlo i misli
Na vrh Go down
malena
Vodnik I klase
Vodnik I klase
malena


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 585
ČLAN OD: : 2010-09-27
DOB : 44
M(j)esto drava-city

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' Icon_minitime22.06.11 7:51

Marduk malena ne propušta postove na forumu Razz
I koga vraga ste mene uvukli ovdje? Evil or Very Mad
Kompas wellcome kao i ostali novi članovi...
Na vrh Go down
kompas
Gušter
Gušter
kompas


BROJ POSTOVA: : 20
ČLAN OD: : 2011-06-19

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' Icon_minitime22.06.11 9:22

malena (citat):
Marduk malena ne propušta postove na forumu Razz
I koga vraga ste mene uvukli ovdje? Evil or Very Mad
Kompas wellcome kao i ostali novi članovi...

pozdrav Malena,a ja sam pomislio da si iz Osijeka jer te neko spomenuo pogore.Hmm,znaci ima i zensko na forumu nadam se da nisi samo ti nego da ima i drugih.Kao i sto sam poceo Pozdrav Malena Smile
Na vrh Go down
malena
Vodnik I klase
Vodnik I klase
malena


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 585
ČLAN OD: : 2010-09-27
DOB : 44
M(j)esto drava-city

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' Icon_minitime23.06.11 6:55

Pozdrav i tebi kompas.. da spomenuli su me ali nevezano uz temu ...
Na vrh Go down
vladimir
Podpukovnik
Podpukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6132
ČLAN OD: : 2011-01-25

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' Empty
KomentarNaslov komentara: Osijek    Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' Icon_minitime24.06.11 23:58

kompas secas se kap.nedeljka spirica koji je stalno pobedjivao na trkama 1000 vojnika?
Na vrh Go down
kompas
Gušter
Gušter
kompas


BROJ POSTOVA: : 20
ČLAN OD: : 2011-06-19

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' Icon_minitime25.06.11 8:54

vladimir (citat):
kompas secas se kap.nedeljka spirica koji je stalno pobedjivao na trkama 1000 vojnika?


nesto mi je kao u magli.Pomogni i kazi nesto poveke da bih se setio.U prvom vodu (T-34) bio je kapetan Zemanic,nizak a veoma atletski kroj.Drugi vod(BRDM-2 i motociklisticko odeljenje) stariji vodnik I klase Jure Culjak,u trecem(pesadija o Pincgauret) se bas najbolje ne secam Stojkov Rade ijos neko?? ne mogu se setiti,u cetvrtom(RPU - RGU) je bio Porucnik Aco, visok imao je tanke brkove-ako se tako moze reci,kom. cete prvo je bio Borivoje Ristic kap.I klase a posle njega je bio Lazukic Pero.Koja klasa si bio tamo Vladimire?
Na vrh Go down
zwrkan
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 57
ČLAN OD: : 2011-07-20

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' Empty
KomentarNaslov komentara: 12.mehanizirana brigada   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' Icon_minitime21.07.11 9:53

nekoh 6 godina sam bio u 12.mehaniziranoj u Osijeku....
Na vrh Go down
zwrkan
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 57
ČLAN OD: : 2011-07-20

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' Icon_minitime21.07.11 14:26

kompas (citat):
Zdravo ,sluzuio sam u Osijeku -bijela kasarna 'Milan Stanivukovic' 1985-1986.Izvidjaci.Odlicna uspomena od Osijeka(poligon C, copacabana,RandeVous,Trojka,...).Zimna obuka Jahorina,ljetna obuka Drinjaca - Zvornik.Hteo bih da pronagjem Stari vodnik I klase Jure Culjak,kao i komandira ceta Lazukic Pero.Poslednje sto znam je kad je bilo gusto(devedesetih) da je moja ceta napadnuta u kasarni pa nadam se da su svi OK.Veoma mi je drago da ovde na forumu popricam sa neko ko je bio u istoj jedinici. Jedna Osijecka plavusa mi je ostavila duboki rez u srcu i uvijek kad se setim na nju setim se pesme Na morskomu plavom zalu..

st.vod Jure Čuljak je umro od posljedica moždanoga udara 1989. godine.

kapetan Špirić je bio u bojni veze divizije i nije bio u navedenoj vojarni nego u crvenoj, pa ga navedeni forumaš nije mogao poznavati.

Na vrh Go down
vladimir
Podpukovnik
Podpukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6132
ČLAN OD: : 2011-01-25

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' Empty
KomentarNaslov komentara: osijek   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' Icon_minitime21.07.11 18:08

Oliver Mlakar nije bio pripadnik Osjecke bojne ali je imao priliku da upozna kap. Nedeljka Spirica.legendu JNA imali su priliku da upoznaju mnogi pripadnici JNA ne samo oni iz Osjeka. U JNA ostao je do njenog kraja kada se kao pripadnik tuzlanskog korpusa sa JNA povukao iz BIH. posle napustanja JNA odlazi u KIJEV gde radi predstavnik jedne firme.kap. Nedeljko Spiric nikad nije bio pripadnik satnije ili ,bojne iz Osjeka vec pripadnik JNA do njenog kraja
Na vrh Go down
kompas
Gušter
Gušter
kompas


BROJ POSTOVA: : 20
ČLAN OD: : 2011-06-19

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' Icon_minitime21.07.11 22:07

nemam reci,mislim da mi se srusio svet.Mnogo sam naucio od st.vod.I klase Jure Culjak.Mnogo mi je zao.Puno uspomena imam od Jahorina,drinjaca..poligon C.Steta.Ne mogu da verujem.Znam da je imao mali problem sa bubrezima.Mislim da imam sliku od drinjace,pokusacu sutra da je postavim.
Na vrh Go down
kompas
Gušter
Gušter
kompas


BROJ POSTOVA: : 20
ČLAN OD: : 2011-06-19

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' Icon_minitime22.07.11 21:23


[You must be registered and logged in to see this image.]



kompas: komentar modifikovan dana: 22.07.11 22:01; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
kompas
Gušter
Gušter
kompas


BROJ POSTOVA: : 20
ČLAN OD: : 2011-06-19

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' Icon_minitime22.07.11 21:58


[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
veroljub
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2011-10-24
DOB : 52
M(j)esto Drugovac Smederevo

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' Empty
KomentarNaslov komentara: OSIJEK 89/90   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' Icon_minitime24.10.11 21:54

IMA LI KOGA DA JE BIO U BELOJ KASARNI 89/90 OKLOPNE 3 MEHANIZOVANE CETE KOD KAPETANA VLAJKA VIDOVICA NEKA MI SE JAVI


Max Blitz: komentar modifikovan dana: 28.05.13 4:49; prepravljeno ukupno 4 puta (Reason for editing : veroljub - gdeste bre gusteri)
Na vrh Go down
Mali
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2011-11-19
M(j)esto Sombor

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' Icon_minitime19.11.11 9:50

Služio sam u Osijeku 1987/88. u Beloj kasarni,u I OKB-u.Obuka decembaraca je bila katastrofa.Od Pampasa,C poligona do Nabrđa.Kad se samo setim onih smrdljivih šinjela koje smo nosili...Polovina vojske se porazboljevala jer je nekom palo na pamet da je -20 prava temperatura za spavanje u prirodi.na tom terenu počinje pravi šou za mene.Prvo su me postavili na neku isturenu stražu nakojoj sam kad je granulo sunce zaspao kao klada.Tad je artiljerija trebala imati bojevo gađanje,a ja naravno da zaustavim sva vozila koja naiđu.I baš tad je onaj pukovnik Ivanović morao da prođe u obilazak i zamalo da ih oprže.Za kaznu su me prvo izveli pred celu kasarnu,pa se major malo iživljavao na meni,a kao šlag na tortu su me naterali da ceo dan na terenu nosim šlem na glavi i to bez potkape.Pa ispiranje mozga u kasarni tipa-spremi se za Sarajevo na Vojni sud,pa kazna,pa produžetak vojnog roka u Našicama..i kad sam već pomislio da je stvar rešena,prebace me u Pozadinski vod.Ponekad pomislim da bi i Sarajevo bila lepša varijanta.Kapetan Ango Smilanov se potrudio da mi zagorčava život do kraja vojnog roka.Ostatak vojnog roka sam proveo kao šef Intendantskog magacina pošto nisu imali ni jednog starešinu da stave na to mesto.Tek negde pred kraj vojnog roka su pronašli nekog zastavnika...Baš te godine Keljmendi pobio one u Paraćinu,a u kasarni počinjala da se oseća neka netrpeljivost svega i svakoga.Niko ipak nije ni pomišljao šta tek sledi...Kad je počeo rat,poslednje što sam očekivao je da u Somboru vidim kpl. prebačen Oklopni bataljon i tako mi omražene oficirske face.A šlag na tortu što su me iz prve prepoznali na ulici.Pošto tih grebatora nisam mogao da se rešim u magacinu.Na kvarnjaka sam skupio 29 dana za raniju bežaniju iz kasarne,kad poslednje veče taman kad sam se razdužio i obukao civilku svira uzbuna i odlazak na dvonedeljnu "ekskurziju".Da tad nije bilo zemljaka iz Novog Sada-komandanta Pozadinskog bataljona...ko zna kako bi se to sve završilo.Na kraju poslednje maltretiranje mog kapetana,pretresanja do gole kože i otpremanje do kapije...Toliko u kratkim crtama o vojnom roku....

Na vrh Go down
jun91 osijek
Džomba
Džomba
jun91 osijek


BROJ POSTOVA: : 137
ČLAN OD: : 2011-11-21
M(j)esto subotica

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' Icon_minitime21.11.11 14:31

kompas (citat):
Zdravo ,sluzuio sam u Osijeku -bijela kasarna 'Milan Stanivukovic' 1985-1986.Izvidjaci.Odlicna uspomena od Osijeka(poligon C, copacabana,RandeVous,Trojka,...).Zimna obuka Jahorina,ljetna obuka Drinjaca - Zvornik.Hteo bih da pronagjem Stari vodnik I klase Jure Culjak,kao i komandira ceta Lazukic Pero.Poslednje sto znam je kad je bilo gusto(devedesetih) da je moja ceta napadnuta u kasarni pa nadam se da su svi OK.Veoma mi je drago da ovde na forumu popricam sa neko ko je bio u istoj jedinici. Jedna Osijecka plavusa mi je ostavila duboki rez u srcu i uvijek kad se setim na nju setim se pesme Na morskomu plavom zalu..

poydrav svima

Na vrh Go down
jun91 osijek
Džomba
Džomba
jun91 osijek


BROJ POSTOVA: : 137
ČLAN OD: : 2011-11-21
M(j)esto subotica

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' Empty
KomentarNaslov komentara: 5530/33   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' Icon_minitime24.11.11 16:05

tražim gentuse 91/92
Na vrh Go down
vladimir
Podpukovnik
Podpukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6132
ČLAN OD: : 2011-01-25

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' Empty
KomentarNaslov komentara: Osijek   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' Icon_minitime26.11.11 10:05

ako sam dobro razumeo bio si u Palaci 1991?
Na vrh Go down
jun91 osijek
Džomba
Džomba
jun91 osijek


BROJ POSTOVA: : 137
ČLAN OD: : 2011-11-21
M(j)esto subotica

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' Icon_minitime26.11.11 11:37

DA BIO SAM U PALAČI 91.-E
Na vrh Go down
vladimir
Podpukovnik
Podpukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6132
ČLAN OD: : 2011-01-25

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' Empty
KomentarNaslov komentara: Osijek   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' Icon_minitime26.11.11 13:02

moj skolski drug iz osnovne skole Dusan Markovic je poginuo u Palaci 1991.
Na vrh Go down
jun91 osijek
Džomba
Džomba
jun91 osijek


BROJ POSTOVA: : 137
ČLAN OD: : 2011-11-21
M(j)esto subotica

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' Empty
KomentarNaslov komentara: re   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' Icon_minitime26.11.11 16:32

nemogu se setit njega,odakle je bio? dali je bio redovan vojnik ili dobrovoljac,koji rod je bio? ja sam tenkista i nesecam se njega tj siguran sam da nije iz moje čete ali bilo je tamo dosta vojske,žao mi tvog druga iskreno mi žao
Na vrh Go down
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 58
M(j)esto ZAGREB

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' Icon_minitime27.11.11 11:46

Vladimire žuti karton Exclamation
Za sada.

_________________
Tko pjeva često zlo i misli
Na vrh Go down
jun91 osijek
Džomba
Džomba
jun91 osijek


BROJ POSTOVA: : 137
ČLAN OD: : 2011-11-21
M(j)esto subotica

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' Icon_minitime27.11.11 12:39

zašto je dobio žuti?
Na vrh Go down
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 58
M(j)esto ZAGREB

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' Icon_minitime27.11.11 12:52

Nikom od članova foruma nisam se dužan opravdavat osim adminu.(tako da se zna i za ubuduće jer neću odgovarat čak ni u ovom obliku)
Inače opće poznato pravilo SVIH foruma!
Njegov post kao i komentar nije primjeren temi kao ni ovom forumu.
Zdravi i veseli bili!

_________________
Tko pjeva često zlo i misli
Na vrh Go down
vladimir
Podpukovnik
Podpukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6132
ČLAN OD: : 2011-01-25

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' Empty
KomentarNaslov komentara: Osijek   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' Icon_minitime27.11.11 18:17

Purger ovo je bilo nekorektno sa tvoje strane.
Na vrh Go down
jun91 osijek
Džomba
Džomba
jun91 osijek


BROJ POSTOVA: : 137
ČLAN OD: : 2011-11-21
M(j)esto subotica

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' Icon_minitime27.11.11 18:46

ništa loše nije rekao neznam čemu ovo?
Na vrh Go down
VBČ
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
VBČ


Veteran Foruma SP
Forumska Spomenica 2009 FS
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 13042
ČLAN OD: : 2009-05-01

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' Icon_minitime28.11.11 19:27

Moderator je ispravno postupio, jer je pomenuti post grubo krsio pravila foruma. Kako je izrečen samo "žuti karton", ja ću poštivati odluku moderatora, ubuduće slijedi "crveni" bez najave i objašnjenja!
Na vrh Go down
https://jna-sfrj.forumbo.net
vladimir
Podpukovnik
Podpukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6132
ČLAN OD: : 2011-01-25

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' Empty
KomentarNaslov komentara: Osijek   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' Icon_minitime28.11.11 22:45

pomenuti post grubo krsio pravila foruma. ako sam nenamerno krsio neko pravilo foruma voleo bih znati koje? u mom postu nije bilo nikakve politike,demagogie,niti sam ikoga vredjao ni omalovazavao niti je moj post bio uvredljiv .toliko od mene.
Na vrh Go down
jun91 osijek
Džomba
Džomba
jun91 osijek


BROJ POSTOVA: : 137
ČLAN OD: : 2011-11-21
M(j)esto subotica

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' Icon_minitime30.11.11 16:30

Korigirano!

PS: Te informacije potrazi na netu, ne na ovome forumu!


Korekcija od strane Administratora
Na vrh Go down
bokios
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 39
ČLAN OD: : 2012-01-18

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' Icon_minitime18.01.12 21:58

Moj djeda je bio major u "bijeloj kasarni", umirovljen negdje 1978/79.

Danas su u "bijeloj kasarni" fakulteti. Sve zgrade su obnovljene, izgrađeno je nešto i novih, skladišta i barake unutar kruga su uglavnom srušena.
Na poligonu C mislim da nema danas ništa.

Ako se slaže administracija postavio bih neke slike bivših vojarni u Osijeku, da malo pobudim sjećanja onima koji su služili vojni rok u Osijeku.

Pozdrav!





bokios: komentar modifikovan dana: 19.01.12 17:33; prepravljeno ukupno 1 puta

Keri voli ovaj upis

Na vrh Go down
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 58
M(j)esto ZAGREB

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' Icon_minitime19.01.12 10:29

Pozdrav Bokios cheers
Ljepi slike Exclamation

_________________
Tko pjeva često zlo i misli
Na vrh Go down
bokios
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 39
ČLAN OD: : 2012-01-18

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' Icon_minitime19.01.12 11:50

kompas (citat):
Marduk (citat):
Ah koja romansa, a nasa malena ovo propusta  Basketball

Ipak, kompas, zavidim ti na tako lijepoj uspomeni iz vojske - meni se nista takvo nije desilo vo Makedonija  Very Happy

Da,poneo sam puno lepih uspomena.Moram priznati i da Osijek je veoma lep grad,neznam dali jos postoe RandeVou,Trojka,Bambi...Copacabana,ima veoma lepa ktedrala.Moram spomenuti poligon C,tamo je bilo glavno mesto broj 1.Jahorina i Drinjaca su me napravili mnogo cvrstiji a i sve ono sto sam naucio sam veoma zahvalan.Svi drugovi iz voda su bili pozrtvovani kao vistinski drugovi koi znas da te nikad nece ostaviti.

Copacabana postoji- kupalište s bazenima i velikom pješčanom plažom na lijevoj obali drave
Trojka-ne znam na šta misliš, vjerovatno na cafee bar TRICA na promenadi kod hotela Osijek??? Trica postoji i dalje ako misliš na to?
Bambi-također ne znam šta je?
RandeVou-također ne znam šta je ali pitat ću moje starce oni bi trebali znati.

Pitanje za administraciju: Ne mogu da stavim nikakve slike i linkove (piše jer sam novi član i da ne mogu 7 dana stavljati ništa)???

Na vrh Go down
jun91 osijek
Džomba
Džomba
jun91 osijek


BROJ POSTOVA: : 137
ČLAN OD: : 2011-11-21
M(j)esto subotica

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' Icon_minitime19.01.12 15:50

Ufff taj C poligon mi uzeo 10 godina života No Mad ,tamo sam bio kad je napadnut jebote jedva ostao živ!
Na vrh Go down
bokios
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 39
ČLAN OD: : 2012-01-18

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' Icon_minitime19.01.12 17:37

Rendez vous- kultni kafić u Osijeku u ono vrijeme (kafić više ne radi, ali postoji ta kuća gdje je bio-postavit ću sliku).
Na vrh Go down
jun91 osijek
Džomba
Džomba
jun91 osijek


BROJ POSTOVA: : 137
ČLAN OD: : 2011-11-21
M(j)esto subotica

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' Icon_minitime20.01.12 13:13

Boki,dal postoji jos u Tenju onaj magacin nekad je bio vojni objekat(vojni magacin),tamo sam se nadavao straže i straže!!!!!!?Tamo preko puta od tog magacina u tim njivama imam nedelju dana mrtve straže Neutral
Na vrh Go down
bokios
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 39
ČLAN OD: : 2012-01-18

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' Icon_minitime20.01.12 17:11

Ne znam na šta točno misliš? Ima nekakvo napušteno skladište u Tenji kod bezninske pumpe, samo ne znam koja mu je namijena bila prije rata. Sad ne znam jel mislimo na isto???
Na vrh Go down
jun91 osijek
Džomba
Džomba
jun91 osijek


BROJ POSTOVA: : 137
ČLAN OD: : 2011-11-21
M(j)esto subotica

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' Icon_minitime20.01.12 17:14

e jbg nemogu se setit pumpe,ali verovatno je to u pitanju ako je napušteno
Na vrh Go down
BAKI
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2012-01-23

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' Empty
KomentarNaslov komentara: Osijek 1988/1989 junska klasa - Bijela Kasarna OMJ   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' Icon_minitime25.01.12 3:55

Ako ima neko od ove generacije da mi se javi.
Na vrh Go down
jun91 osijek
Džomba
Džomba
jun91 osijek


BROJ POSTOVA: : 137
ČLAN OD: : 2011-11-21
M(j)esto subotica

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' Icon_minitime25.01.12 11:29

skoro sam to drugar Very Happy razlika je samo u godini 91 sam
Na vrh Go down
bokios
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 39
ČLAN OD: : 2012-01-18

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' Icon_minitime27.01.12 14:20

Evo par slika bivše bijele kasarne:

Zgrada uz ulicu Cara Hadrijana (što gleda na tramvajsku prugu) nekada:

[You must be registered and logged in to see this image.]


...ista zgrada sada obnovljena:

[You must be registered and logged in to see this image.]


Ulaz u vojarnu na križanju ulica Cara Hadrijana i Kralja Petra Svačića (zgrada isto obnovljena):

[You must be registered and logged in to see this image.]


Zgrada pred obnovu (također gleda na Ulicu cara Hadrijana uz tramvajsku prugu):

[You must be registered and logged in to see this image.]


...ista zgrada obnovljena:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
bokios
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 39
ČLAN OD: : 2012-01-18

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' Icon_minitime27.01.12 14:27

slikano iz dvorišta:

[You must be registered and logged in to see this image.]


Ovdje su nekad bila igrališta i neki poligon:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
jun91 osijek
Džomba
Džomba
jun91 osijek


BROJ POSTOVA: : 137
ČLAN OD: : 2011-11-21
M(j)esto subotica

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' Icon_minitime28.01.12 10:31

Boki legenda si cheers cheers cheers cheers
Na vrh Go down
Sponsored content





Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'
Na vrh 
Stranica 1/9Idi na stranicu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 Similar topics
-
» Izvidjaca Ceta Osijek 1990-1991 , Bijela Kasarna - Milan Stanivukovic
» Osijek - Crvena kasarna
» Kragujevac VP 9166 komanda puka
» UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91
» Vojno skladište Čepin VP 5530 Osijek 1991.

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR HRVATSKA-
Idi na: