FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'

Go down 
+80
srdic
tovariš
bladika
Artiljerac1990
Damir Clay
Splicho
deki sd
R.S.
sheksi
blaf
goran man
Sini
vojnik 87-88
tonci
Robit
lastmi
Zeljko Mitrich
Piba71
aleksandar.al
RobiR
Zurkolomac
stažo1
vatrogasac
zimonjicjovo
feniks48
zastavnik
Osječanin13
rakogor
Vozac OTM60
bestrzajac2
Pam-Pam
vlada1
mjesec
bivsipripadnikjna
milan djordjevic
nelkan
transporter
Mostarac_juni'89
garaj
Civil
Jukio
nitrowinja
marčlj
GSZN
dpuric
sapkon
kobi
sisko8868
izvidjac 90/91
ZAGORAC
ivanino
ristovski_sk
Štule
MilanVranjes
2tc 2okb
Popara
pajo55
Boske
Max Blitz
bojnik
Ahmet Smajilbasic
SveJug
flado
Panic
rega
Zmajček
Zorge
BAKI
bokios
VBČ
jun91 osijek
Mali
veroljub
zwrkan
vladimir
malena
Marduk
purger
mgalic2
kompas
84 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
AutorPoruka
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 7 Icon_minitime10.09.15 20:12

[You must be registered and logged in to see this link.], dobro dosao na forum!
Na vrh Go down
transporter
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 99
ČLAN OD: : 2015-03-09

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 7 Icon_minitime11.09.15 20:49

Pozdrav Vozac OTM60 i dobrodošao! Spomenuo si krupnog zastavnika da nije možda Rajko Bužanin? Držao je neko skladište ne sjećam se čega, možda hrana. Kako je Hoti Gani za 2 god.od p.poručnika dogurao do kapetana? Pretpostavljam da si meh. pješadija? ali mi nije jasna VP 5530/15, koliko se sjećam ta VP nije postojala ili ako je, nije bila u pješadiji. Kad spominješ bataljon da li je to 1 MB ili je u međuvremenu došlo do preustroja?
Na vrh Go down
rakogor
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2015-09-11
DOB : 53
M(j)esto Novi Sad

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Ovaj forum budi uspomene !!!   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 7 Icon_minitime12.09.15 0:06

Srdačan pozdrav za sve učesnike foruma !!!

LSARD - komandni vod - Jun 1988/89 - vojnik Goran Rakočević iz Novog Sada - desetar Roberto Čehić - komandir voda Poručnik Gorjup Boris - komandant diviziona major Kovačević - kasnije kapetan I klase Dragan Antić.
Na vrh Go down
transporter
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 99
ČLAN OD: : 2015-03-09

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 7 Icon_minitime12.09.15 21:06

Pozdrav Rakogor i dobro došao na forum. Sjećam se Tebe iako neznam po kojoj "liniji". Da li si bio kurir ili ćato, dolazio u vojnički klub nekim poslom? Da li ti je poznat vojnik iz LSARD-A,svirao je gitaru u vojničkon orkestru? Možda je bio razvodnik ili desetar, ne sjećam se.
Na vrh Go down
Osječanin13
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2015-11-08

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 7 Icon_minitime08.11.15 20:40

rega (citat):
pozdrav svima,decembarac 86,bijela kasarna 5530/41,kod kapetana Slobodana Petkovića,pa ako se neko sjeća bilo bi mi drago
pozdrav ja ga se sećam

Keri voli ovaj upis

Na vrh Go down
Osječanin13
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2015-11-08

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 7 Icon_minitime08.11.15 20:46

pajo55 (citat):
prvi okb mehanizirana četa pješadije treći kat u zgradi do kapije preko puta bolnice,petković,malen sitan ali ljut
kIk petković slobodan
Na vrh Go down
zastavnik
Zastavnik
Zastavnik
zastavnik


BROJ POSTOVA: : 899
ČLAN OD: : 2010-12-07
DOB : 62
M(j)esto Bačka Topola

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 7 Icon_minitime23.11.15 13:22

Obaveštavam sve pripadnike PVO diviziona da je juče preminuo kapetan Menkovski Vinko.
Sahrana je sutra, 24.11.2015. godine u Osijeku na Donjogradskom groblju u 12 sati

tovariš ne voli ovaj upis

Na vrh Go down
GSZN
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 47
ČLAN OD: : 2014-10-21

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 7 Icon_minitime24.11.15 19:48

zastavnik (citat):
Obaveštavam sve pripadnike PVO diviziona da je juče preminuo kapetan Menkovski Vinko.
Sahrana je sutra, 24.11.2015. godine u Osijeku na Donjogradskom groblju u 12 sati

Upravo sam pročitao vest. Moj komandir voda (u doba dok je bio poručnik),vršnjak po godinama,Ohriđanin, gde je moj bliski rođak niz godina bio komandant puka i kome sam bio čest gost,i bio sused sa Menkovskim,te su nas vezivale i neke zajedničke uspomene otud,lafčina,drugar,lirska duša i nadasve Čovek.....Prerano je otišao...Saućešće njegovoj porodici i bližnjima.Osećam da je i mene je sada manje...
Na vrh Go down
zwrkan
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 57
ČLAN OD: : 2011-07-20

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 7 Icon_minitime07.12.15 18:32

Vinko je bija dobar i častan čovik. Napustija je JNA krajem lipnja ili početkom srpnja 91.godine.
Na vrh Go down
zwrkan
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 57
ČLAN OD: : 2011-07-20

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 7 Icon_minitime07.12.15 18:34

transporter (citat):
Pozdrav Vozac OTM60 i dobrodošao! Spomenuo si krupnog  zastavnika da nije možda Rajko Bužanin? Držao je neko skladište ne sjećam se čega, možda hrana. Kako je Hoti Gani za 2 god.od p.poručnika dogurao do kapetana? Pretpostavljam da si meh. pješadija? ali mi nije jasna VP 5530/15, koliko se sjećam ta VP nije postojala ili ako je, nije bila u pješadiji. Kad spominješ bataljon da li je to 1 MB ili je u međuvremenu došlo do preustroja?
debeli zajo je Rajko Bužanin. a Hoti je za 3 godine posta kapetan-to je redovan proces unaprijeđenja kod svih nižih činova.
Na vrh Go down
zwrkan
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 57
ČLAN OD: : 2011-07-20

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 7 Icon_minitime07.12.15 18:37

Pam-Pam (citat):
Pozdrav ! Služio sam 90/91 dec. OMJ kod KIK Đorđević , poručnik Čavkušić , SV Trifunović  i mislim SV Martin Ivan ili sl. Volio bi da se javi neki gene i malo mi osvježi sjećanja !
aha....mč kod krakatog Đoke....nije Martin nego Matin Ivan....
Na vrh Go down
zwrkan
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 57
ČLAN OD: : 2011-07-20

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 7 Icon_minitime07.12.15 18:40

Pam-Pam (citat):
Transporter sve se izmijenilo . Čava i Žika su bili u pješadiji kod nas a poslije i Dekić ! Mislim čak i poručnik Hoti ! Slabo se sjećam ostalih osim onog ppuk. doktora i majora Lončara a ostalo sve u magli !
lončar je bija potpukovnik-načelnik štaba brigade.  Dekić je bika komndant 1.mb.
Na vrh Go down
zwrkan
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 57
ČLAN OD: : 2011-07-20

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 7 Icon_minitime07.12.15 18:49

transporter (citat):
NASTAVAK PRETHODNOG KOMENTARA- NISAM SIGURAN ZA RAZVOĐENJE ALI JE RAZVOĐEN NEZAVISNO O KASARNSKOJ STRAŽI, NEGDJE U ISTO VRIJEME. NISAM SIGURAN DA LI JE BILO STALNO STRAZARSKO MJESTO ILI JE ZAVISILO OD VARIJANTE STRAZE KAO I STRAŽ. MJESTA NA PRIJAVNICAMA, ZAKOJA MISLIM DA SU BILA VIŠE U NOĆNIM SATIMA. STRAŽAR NA ST. MJESTU BR.1 KOLIKO SE SJEĆAM JE RAZVOĐEN POSLJEDNJI IZ SMJENE. VOLIO BIH DA SE JAVI JOS NETKO, U VEZI STRAŽE
najprije neka objašnjenja....u kasarni-vojarni M.stanivuković i Sl.brigada-bila je locirana većina 12.meh.bridade-komanda,komanda stana,vod ABHO,ič,čv,1.mb,1.okb.,2.okb,shad,lsard PZO i pozbataljun. uz njih je bila i auto četa i četa VP,operativno potčinjeni 12.mbr-ali ne i u njenom sastavu. van Osijeka je bija inž bataljun u Vukovaru i u Našicama 2.mb i POtrd.
u Crvenoj kasarni je bila poz baza i bataljun veze-koji nisu pripadali 12.mbr nego nekada12.diviziji a poslije 17.korpusu.
glede straže-stražu u vojarnama MS i Slbr-davali su sastavi iz iste vojarne. Isti su davali stražarsko osiguranje u skladištima u Čepinu i Tenji.
stražu u Tvrđi je davalo straž.osiguranje van vojarničke straže.
Na vrh Go down
zwrkan
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 57
ČLAN OD: : 2011-07-20

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: vodnik makedonac-Duško Mitrovski   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 7 Icon_minitime07.12.15 19:01

milan djordjevic (citat):
eh drago mi je da sam cuo vas dvoicu evo kako stoje stvari boris jeste posle dobio cin porucnika al kad je dosao 86 bio je potporucnik sto se tice ostalih ovako stoje stvari da u pravu si jednom baterijom praga je komandovao kapetan prve klase antic vezano za njega mogu reci da 90 kad je poceo rat bio je na tvu izvestaj sa ratista i u jednom trenutku prikazuju BTR 60 inace vozilo u kome sam proveo vojni rok i u njemu kapetana antica inace to je izvestaj bio iz vukovara iz kasarne gde smo vozili BTR na proveru ispravnosti i povezivanjem sa radarom , takodje si u pravu i za kapetana prveklase ilica njega sam zaboravio on je bio komandir druge baterije praga . sto se tice komandanta diviziona bio je kad sam ja otisao medjutim posle nekog vremena otisao je on i komandant kasarne gde stvarno neznam znam da je tu duznost posle preuzeo major kovacevic ona je bio i komandant kasarne i diviziona do kraja mog vojnog roka naravno zaboravio sam pomenuti da u to vreme u raketnoj bateriji su bili i zastavnik gal i vodnik makedonac al imena se nemogu setiti . sto se tice jos antica evo neceg sto se secam jedne letnje veceri je bilo haous u spavaoni pa se nismo pokrivali cebetom samo plahtom antic je bio dezurni kasarne posto nam je bilo vruce naterao nas je da se skinemo goli i tako spavamo naravno ujutro je isao na raport ' sto se tice ostalih aktivnosti evo jedne zanimljivosti dal je istinita to ne mogu potvrditi jer smo tako culi od drugih vojnika u pitanju je podzemni magacin cepin pricalo se da je tu cela straza bila pobijena osim komandira straze koji je dosao u kasarnu u osjek i prijavio sta se desilo kazu da ga je na pisti ubio dezurni oficir jer je napustio strazarsko mesto inace iz nekih mojih izvora u cepinu su bile i rakete za pvo koje su se vozile na granicu sa madjarskom a i prica se da je ispod bilo od nauruzanja sve duplo kao i u kasarni samim tim sto vojnici nisu smeli ulaziti u kaponire vec je oficir uvozio kamione u kaponire znaci da je mozda i istina tamo smo bili jednom cistili krug i po mom misljenju tesko da je bilo sta od toga istina mada ne mogu tvrditi stoposto jer smo bili ograniceni u kretanju unutar objeta. ako se jos neceg setim napisacu mada je to bio lep i poucan deo mog zivota imam mnogo prijatelja raznih nacionalnosti i drago mi je sto je tako
Na vrh Go down
zwrkan
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 57
ČLAN OD: : 2011-07-20

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: matešić je bija potpukovnik i nije išao u mirovinu već je išao na dužnost pomoćnika komandanta brigade za pozadinu. Petković je bija kapetan a ne pukovnik!   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 7 Icon_minitime07.12.15 19:07

pajo55 (citat):
sisko8868 (citat):
kompas (citat):
pozdrav sisko8868...ti si bio u izvidzackoj ceti?Kapetan Zemanic je bio mali po rast ali pravi atleta i bio komandir I vod tenkiste 1985-1986.Jas sam se skinuo u decembru 1986.Dali je bio i komandir II voda izvidzaca Jure Culjak?Lazukic Pero je bio komandir cete.

Pozdrav kompas, jeste kap.Zemanic je bio komandir cete mehanizovane pesadije, u prvom vodu je bio st. vodnik Milosevic Rodoljub,u drugom mladji vodnik tesic Zoran,a u trecem vodnik Markovic. Komandant bataljona puk. Valent Matesic, ako se ne varam.Kasnije ga zamenio puk. Petkovic. Ne secam se za izvidjace. salutiranje
Valent matešić otišao u mirovinu 1985 naslijedio ga je major simić gmitar to ti je bio prvo OKB
Na vrh Go down
zwrkan
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 57
ČLAN OD: : 2011-07-20

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: nakon Cvetkovića došao je Šebenik, Ivanović-konj nije bija bezbednjak-već je bezveznjak-bija kdant brigade nakon Šebenika.   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 7 Icon_minitime07.12.15 19:13

pajo55 (citat):
GSZN (citat):
Kasarnu ''Milan Stanivuković'' pamtim pre svega po besprekornoj disciplini (samo je četa ABHO odskakala po ''kaubojštini'' ali oni nisu pripadali brigadi,već su bili vezani direktno za komandu divizije,pa njima puk.Cvetković nije bio komandant).Disciplina se ogledala u izvrsnoj fizičkoj i mentalnoj spremnosti,te obučenosti vojnika,vojničkom ponašanju i držanju,besprekornosti opšteg izgleda i stanja opreme,do ponašanja prilikom izlazaka u grad i roka povratka u jedinicu.Naravno,bilo je pojedinačnih iskakanja i incidenata,ali se to oštro kažnjavalo.Recimo,bekstvo u grad je bilo mislena imenica,a ilegalni odlazak van Osijeka - nemoguća misija.Puk. Cvetković je znao da se ''šunja'' po kasarni i ''iskače'' pred oficire i vojnike i ako im oprema slučajno ne bi bila u besprekornom stanju sledilo je ''ribanje'' urlanjem, a oficire je umeo da ''lupi'' po plati.Onako,opšti utisak imam,kada uporedim režim koji je vladao u ''Mianu Staivukoviću'' i ''Slavonskim brigadama'' sa režim iz vojničkih priča većine osoba koje poznajem,stičem utisam da je disciplina bila skoro pa kao u Gardi.U ''Slavonskim brigadama'' je bila i četa vojne policije,što je imalo svoje posledice.Međutim,sve zajedno gledano,mišljenja sam da je takav način služenja vojnog roka izvrsna stvar u formiranju ličnosti čoveka.Nekako,popravi se red u glavi i čovek se samodisciplinuje.
istina Cvele je bio gad,a u moje vrijeme je bezbednjak mislim bio boro konj,zločesti lik kao iz crtanog filma,ličio je na taličnog toma samo sa šapkom.
slažem se dril je bio na visini,fizička sprema na visini...............
nakon Cvetkovića došao je Šebenik, Ivanović-konj nije bija bezbednjak-već je  je bezveznjak-bija kdant brigade nakon Šebenika.
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 7 Icon_minitime07.12.15 20:29

[You must be registered and logged in to see this link.], moras urediti postove!. Posle citata treba da sledi tvoj komentar a ne u naslovu posta! Takodje citat bez bilo kakovog komentara smatra se spamom.
Na vrh Go down
zwrkan
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 57
ČLAN OD: : 2011-07-20

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 7 Icon_minitime08.12.15 20:38

6 godina sam proveo u Osijeku u 12.pmbr,vojarna=kasarna M.Stanivuković. gotovo pa se svih oficira i mlađih oficira sjećam.
Na vrh Go down
transporter
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 99
ČLAN OD: : 2015-03-09

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 7 Icon_minitime08.12.15 21:41

zwrkan (citat):
6 godina sam proveo u Osijeku u 12.pmbr,vojarna=kasarna M.Stanivuković. gotovo pa se svih ofi
cira i mlađih oficira sjećam.
Pozdrav zwrkan. Da li si bio 88/ 89 . Ako nije tajna koju duznost si obavljao? Možda te se sjećam.
Na vrh Go down
GSZN
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 47
ČLAN OD: : 2014-10-21

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 7 Icon_minitime22.12.15 9:58

Eto,setio sam se još jedne zanimljive anegdote.Doduše,u vreme njenog odigravanja ja sam već bio van kasarne,u Domu JNA na otkomandi,ali sam održavao čvrste veze sa svojom jedinicom LSARD-RB u kojoj se događaj odigrao.Kao što svi koji smo služili u Beloj kasarni znamo,disciplina u njoj je bila na zavidnom nivou.I kada se desi nešto što je poremeti,a pri tom je manje -više duhovito,onda je to vredno priče. Zima 1984/85 je bila izuzetno hladna,a ona je važan deo priče.Neko od vojnika jedinice, više se ne sećam tačno ko,ali sve nešto mislim da je reč o desetaru Rajku Marinkoviću,imao je izuzetno čvrst san.Toliko čvrst da su mu i uzbune malo šta mogle.Elem,društvu u spavaoni padne na pamet da se malo prozezaju na taj račun i toko noći,negde pred jutro,ceo krevet sa sve duboko usnulom žrtvom,iznesu iz spavaone,snesu niz stenice (?!!!), prenesu preko cele piste i parkiraju ga ispred učionice RB i tamo ostave.Naravno, za sve vreme se žrtva nije probudila,sve do jutarnje trube.
Nakon šokantnog buđenja i neverice,žrtva je morala bosa i u pidžami preko cele piste,uz gromoglasan smeh svih,da ode do spavaone i vojničkog odela i čizama.Krevet je tokom dana bio sakriven,prvo u učionici,a odmah posle zastave prenet u hangar,da bi u sumrak bio vraćen u spavaonu.Koliko se sećam,spoljna temparatura je u to vreme već bila u minusu,što je celom događaju dalo poseban šmek.Istina,mislim da je zbog cele stvari bilo neke vike na odgovorne (nisam siguran da li je bilo i kažnjavanja),jer je moralo,da pored ''nosača'' u celoj stvari učestvuju,dežurni na hodniku i dežurni LSARD-a.Ali,ko te pita kad je dobar štos u pitanju.Takve stvari se pamte.
Na vrh Go down
Štule
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 27
ČLAN OD: : 2013-08-16

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 7 Icon_minitime25.12.15 11:36

GSZN (citat):
Eto,setio sam se još jedne zanimljive anegdote.Doduše,u vreme njenog odigravanja ja sam već bio van kasarne,u Domu JNA na otkomandi,ali sam održavao čvrste veze sa svojom jedinicom LSARD-RB u kojoj se događaj odigrao.Kao što svi koji smo služili u Beloj kasarni znamo,disciplina u njoj je bila na zavidnom nivou.I kada se desi nešto što je poremeti,a pri tom je manje -više duhovito,onda je to vredno priče. Zima 1984/85 je bila izuzetno hladna,a ona je važan deo priče.Neko od vojnika jedinice, više se ne sećam tačno ko,ali sve nešto mislim da je reč o desetaru Rajku Marinkoviću,imao je izuzetno čvrst san.Toliko čvrst da su mu i uzbune malo šta mogle.Elem,društvu u spavaoni padne na pamet da se malo prozezaju na taj račun i toko noći,negde pred jutro,ceo krevet sa sve duboko usnulom žrtvom,iznesu iz spavaone,snesu niz stenice (?!!!), prenesu preko cele piste i parkiraju ga ispred učionice RB i tamo ostave.Naravno, za sve vreme se žrtva nije probudila,sve do jutarnje trube.
Nakon šokantnog buđenja i neverice,žrtva je morala bosa i u pidžami preko cele piste,uz gromoglasan smeh svih,da ode do spavaone i vojničkog odela i čizama.Krevet je tokom dana bio sakriven,prvo u učionici,a odmah posle zastave prenet u hangar,da bi u sumrak bio vraćen u spavaonu.Koliko se sećam,spoljna temparatura je u to vreme već bila u minusu,što je celom događaju dalo poseban šmek.Istina,mislim da je zbog cele stvari bilo neke vike na odgovorne (nisam siguran da li je bilo i kažnjavanja),jer je moralo,da pored ''nosača'' u celoj stvari učestvuju,dežurni na hodniku i dežurni LSARD-a.Ali,ko te pita kad je dobar štos u pitanju.Takve stvari se pamte.


Sjećam se i ja te priče, ali sam bio vezist pa nisam neposredno vidio. A zima je zbilja bila za popizdit,
snijeg je pao negdje u 10 mjesecu a nestao dogodine u svibnju čini mi se. Hladnije mi je samo tokom
rata bilo na Velebitu

Kod nas je na zakletvi bio vic sa jednim vojnikom (kojem sam zaboravio ime) koji je i sam zaboravio svoje ime...
kad smo primali oružje bila je ona priča "ja, vojnik taj i taj...", a on samo "Ja vojnik..." pa tišina, nakon valjda 10
sekundi neko mu došapnuo kako se zove Smile
Na vrh Go down
transporter
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 99
ČLAN OD: : 2015-03-09

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 7 Icon_minitime25.01.16 22:06

Sjetio sam se paunova koji su šetali kasarnom, malih pijetlova i kokica tzv. "Jureka i katica" koji su se gnijezdili u živoj ogradi i ostalim grmovima. Njihovo kukurikanje je značilo da će uskoro jutarnja truba, i sa njom povik dežurnog "Ustaj vojsko"! Pričalo se da je postojao požarni kod gnijezda kada su u gnijezdu bila jaja,  da ih mangupi ne razbijaju. Neki bi uhvatili jureka i napili ga pivom, što je isto bilo zabranjeno i kažnjivo. Te životinje su bile svojevrstan ukras kasarne, i činile su boravak u njoj ugodnijim.
Na vrh Go down
vladimir
Podpukovnik
Podpukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6179
ČLAN OD: : 2011-01-25

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 7 Icon_minitime26.01.16 0:02

transporter svaka ti cast. posle toliko godina podsetio si me da je I u nasoj kasarni bilo paunova. ne znam dali ih je bilo I na drugim mestima ili je to bilo uobicajeno samo za slavoniju.
Na vrh Go down
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 58
M(j)esto ZAGREB

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 7 Icon_minitime26.01.16 17:28

Bilo ih je i u Benkovcu.

_________________
Tko pjeva često zlo i misli
Na vrh Go down
transporter
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 99
ČLAN OD: : 2015-03-09

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 7 Icon_minitime20.04.16 18:38

bokios (citat):
Evo par videa šetnje kroz bivšu bijelu kasarnu (nije baš najbolja kvaliteta).
Dosta baraka i skladišta unutra samog kruga je srušeno, i isto tako na zadnjem snimku se vide i 2 nove zgrade - tako da vas to ne buni.

[You must be registered and logged in to see this link.]
Probao sam pokrenuti ovih par videa ali ne ide. U TEHNIČKOJ SLUŽBI nisam uspio pronaći mjesto da napišem pitanje,pa pitam ovdje iako znamda nije mjesto za pitanja u vezi teh.problema. Unaprijed HVALA.
Na vrh Go down
ivanino
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2014-02-10
M(j)esto OSIJEK

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 7 Icon_minitime25.04.16 23:47

jun91 osijek (citat):
Boki,dal postoji jos u Tenju onaj magacin nekad je bio vojni objekat(vojni magacin),tamo sam se nadavao straže i straže!!!!!!?Tamo preko puta od tog magacina u tim njivama imam nedelju dana mrtve straže Neutral
ne postoji više..to je na kraju sela..a onaj objekat kod benzinske je u centru
Na vrh Go down
transporter
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 99
ČLAN OD: : 2015-03-09

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 7 Icon_minitime07.05.16 22:49

zwrkan (citat):
transporter (citat):
NASTAVAK PRETHODNOG KOMENTARA- NISAM SIGURAN ZA RAZVOĐENJE ALI JE RAZVOĐEN NEZAVISNO O KASARNSKOJ STRAŽI, NEGDJE U ISTO VRIJEME. NISAM SIGURAN DA LI JE BILO STALNO STRAZARSKO MJESTO ILI JE ZAVISILO OD VARIJANTE STRAZE KAO I STRAŽ. MJESTA NA PRIJAVNICAMA, ZAKOJA MISLIM DA SU BILA VIŠE U NOĆNIM SATIMA. STRAŽAR NA ST. MJESTU BR.1 KOLIKO SE SJEĆAM JE RAZVOĐEN POSLJEDNJI IZ SMJENE. VOLIO BIH DA SE JAVI JOS NETKO, U VEZI STRAŽE
najprije neka objašnjenja....u kasarni-vojarni M.stanivuković i Sl.brigada-bila je locirana većina 12.meh.bridade-komanda,komanda stana,vod ABHO,ič,čv,1.mb,1.okb.,2.okb,shad,lsard PZO i pozbataljun. uz njih je bila i auto četa i četa VP,operativno potčinjeni 12.mbr-ali ne i u njenom sastavu. van Osijeka je bija inž bataljun u Vukovaru i u Našicama 2.mb i POtrd.
u Crvenoj kasarni je bila poz baza i bataljun veze-koji nisu pripadali 12.mbr nego nekada12.diviziji a poslije 17.korpusu.
glede straže-stražu u vojarnama MS i Slbr-davali su sastavi iz iste vojarne. Isti su davali stražarsko osiguranje u skladištima u Čepinu i Tenji.
stražu u Tvrđi je davalo straž.osiguranje van vojarničke straže.

Kojoj jedinici su pripadali plavci sa  radarima sa "C" poligona?
Na vrh Go down
feniks48
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 55
ČLAN OD: : 2016-02-23

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 7 Icon_minitime14.05.16 18:21

zwrkan (citat):
pajo55 (citat):
GSZN (citat):
Kasarnu ''Milan Stanivuković'' pamtim pre svega po besprekornoj disciplini (samo je četa ABHO odskakala po ''kaubojštini'' ali oni nisu pripadali brigadi,već su bili vezani direktno za komandu divizije,pa njima puk.Cvetković nije bio komandant).Disciplina se ogledala u izvrsnoj fizičkoj i mentalnoj spremnosti,te obučenosti vojnika,vojničkom ponašanju i držanju,besprekornosti opšteg izgleda i stanja opreme,do ponašanja prilikom izlazaka u grad i roka povratka u jedinicu.Naravno,bilo je pojedinačnih iskakanja i incidenata,ali se to oštro kažnjavalo.Recimo,bekstvo u grad je bilo mislena imenica,a ilegalni odlazak van Osijeka - nemoguća misija.Puk. Cvetković je znao da se ''šunja'' po kasarni i ''iskače'' pred oficire i vojnike i ako im oprema slučajno ne bi bila u besprekornom stanju sledilo je ''ribanje'' urlanjem, a oficire je umeo da ''lupi'' po plati.Onako,opšti utisak imam,kada uporedim režim koji je vladao u ''Mianu Staivukoviću'' i ''Slavonskim brigadama'' sa režim iz vojničkih priča većine osoba koje poznajem,stičem utisam da je disciplina bila skoro pa kao u Gardi.U ''Slavonskim brigadama'' je bila i četa vojne policije,što je imalo svoje posledice.Međutim,sve zajedno gledano,mišljenja sam da je takav način služenja vojnog roka izvrsna stvar u formiranju ličnosti čoveka.Nekako,popravi se red u glavi i čovek se samodisciplinuje.
istina Cvele je bio gad,a u moje vrijeme je bezbednjak mislim bio boro konj,zločesti lik kao iz crtanog filma,ličio je na taličnog toma samo sa šapkom.
slažem se dril je bio na visini,fizička sprema na visini...............
nakon Cvetkovića došao je Šebenik, Ivanović-konj nije bija bezbednjak-već je  je bezveznjak-bija kdant brigade nakon Šebenika




pozdrav svima, vidim spominjete boru Ivanovića-konja radio sam sa njim u prištini  interesantno od tamo nosi naziv "konj", jako arogantan i gadan tip, karijerista, znam ga od 1967. kada je završio vojnu akademiju, ako netko više zna šta o njemu molio bih u pp, hvala
Na vrh Go down
feniks48
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 55
ČLAN OD: : 2016-02-23

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 7 Icon_minitime14.05.16 18:29

ispričavam se dva puta sam postao isti post
Na vrh Go down
zimonjicjovo
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2016-06-20

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 7 Icon_minitime20.06.16 16:58

Pozdrav svima na forumu,u kasarni Milan Stanivukovic bio sam od septembra 1986 do maja 1987,V.P.5530/67(protivpozarac),ako ima neko da je bio u to vrijeme neka se javi,pozdrav
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 7 Icon_minitime20.06.16 17:20

[You must be registered and logged in to see this link.],  dobro dosao na forum!
Na vrh Go down
vatrogasac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2016-07-05

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 7 Icon_minitime05.07.16 18:55

nelkan (citat):
Sluzio u Osijeku, u beloj kasarni, od novembra 1984, do decembra 1985. Bio u raketrnoj bateriji Kapetana Juranovica- Kepija ili Napoleona, tako smo ga zvali. Bio sam u komandnom odeljenju, a od starijih vojnika, u istom odeljenju je bio Ibrahimi Danjoli, kao vozac. Pri dolasku sam zatekao sledece vojnike: Ruzic Edina Labin, Trandafilovic Bratislava Nis, Sulejmani Ramiza Kosovo, Zunjic Jovana Zemun, Kapikul Dragana - Fudo , Visoko, Becir Hadzovic Ulcinj, Marinkovic Rajko  iz Zvornika, .... Ne secam se vise ali cu napisati, ako se setim.
 Samnom u klasi su bili Risimovic Bratislav Beograd, Zrinjanin  Damir Zapresic, Slobodan Pinosava (Avala), Joco iz Orasija (Bosna), Hasan Azir Skopje. Kasnije su nam iz Capljine stigla dva vozaca , Momcilo (Siokolac Jagodina) I Goran Stankovic iz Nisa. Vodnik stazista Vrabec Igor iz Kopra.
 Klasa koju smo obucavali i ostala za nama su sacinjavali sledeci vojnici: Aleksandar Jankovic Beograd, Rocek Branko Hrvatska,  Rakic Miodrag Uzice, Jagus Stevo Koprivnica, Dumanic Edi Split, Kun Zoltan Kikinda, Kasnije stigao vozac iz Capljine Birovljev Branko Sremska Mitrovica.
Neka mi oproste “drugovi” vojnici, sto se nisam setio svih, ipak je proslo 30 godina.
 Vodnik se cini mi se prezivao Jovanovski.
 Niko nije pomenuo porucnika Menkovski Vinka.
Komandir mi je bio zastavnik Vrtaca Veljko.
pozdrav  nelkane ,zajedno  smo  bili do  25  dec.  1985 tj.  ja   sam se tad  '  skinuo'  kako  se  to  govorilo  tad -,ja  sam  prije  koji  dan  naisao  na  ovaj  forum i  bilo  mi  je  drago  kad  sam  vidio  poznata  imena   a  i  sam  forum je  dobar. ja  sam  se  uspio cuti  sa  nekoliko  njih  iz  nase  baterije.

nelkan voli ovaj upis

Na vrh Go down
vatrogasac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2016-07-05

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 7 Icon_minitime05.07.16 19:14

pozdravljam  sve  na forumu  a  najvise  ljude  koji  se  trude  da  odrze ovakav  jedan forum  .jesmo  stariji  ali  mozda je  i  to razlog  vise da se ispricamo .
Na vrh Go down
vatrogasac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2016-07-05

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 7 Icon_minitime05.07.16 19:17

sluzio  u  osijeku  1.11.1984 do  25.12. 1985  raketna baterija  -
Na vrh Go down
vladimir
Podpukovnik
Podpukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6179
ČLAN OD: : 2011-01-25

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 7 Icon_minitime08.07.16 12:19

vatrogasac (citat):
sluzio  u  osijeku  1.11.1984 do  25.12. 1985  raketna baterija  -

prijatno novembarac
Na vrh Go down
stažo1
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2016-07-11

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 7 Icon_minitime13.07.16 21:37

služio u Slavonskim brigadama kao stažista od 02/86 do 09/86 mislim da je bio 1 okb(kap. Droždžek ??), mnogo vremena proživio kao komandir straže na Čepinu i straže u kasarni.
Smile
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 7 Icon_minitime13.07.16 21:43

[You must be registered and logged in to see this link.], dobro dosao na forum!
Na vrh Go down
Zurkolomac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2016-07-11

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Zastavnik 1. klase, Toma Lukovic   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 7 Icon_minitime14.07.16 3:47

Pozdrav,

ja sam pre rata ziveo u Osijeku i otac mi je radio u ovoj kasarni vise od 20 godina.
Zvao se je Toma Lukovic, inace po cinu je bio Zastavnik 1. klase.

Hteo sam samo da pitam da li je neko odavde bio sa njim u kontaktu dok je sluzio vojni rok u toj kasarni ili ako je u toj kasarni radio kao oficir JNA?

Goran
Na vrh Go down
RobiR
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2016-10-11

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 7 Icon_minitime11.10.16 20:23

Lijepi pozdrav! Ja sam bio decembarac '90, lsard pvo, 2 četa mislim, 2 vod, zapovjednik Gorjup Boris, Boki. Dobar je bio samo se derao ko jarac :-) On se skinuo u 4-5 mjesecu '91, naslijedio ga je Vinko Menkovski. Ljudina od komandira. I on se razdužio negdje u 6-7 mjesecu. Negdje u 6 mjesecu, ako me pamćenje služi, preseljeni smo na Cecu, i još par puta smo znali doći na kupanje u Bijelu ali je ubrzo i to prestalo. U 9 mjesecu sam dezertirao s Cece.
Na vrh Go down
aleksandar.al
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2016-10-14
DOB : 47

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 7 Icon_minitime14.10.16 9:58

pajo55 (citat):
jel bilo onda Gajinov Gavrica vodnik čuo sam da je poginuo u tenju,neka netko odgovori ako zna
Gajinov je bio moj komšija u Osijeku, stanovao je u bivšoj ulici Mihajla Klajna....sada Kneza Trpimira...poginuo u Tenju spašavajući hrvatskog vojnika koji je bio ranjen.....sahranjen je u rodnom Srbobranu, Vojvodina, R. Srbija....imao je ženu i sina....eto....bio je dobar čovek.....
Na vrh Go down
Piba71
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2012-01-11
DOB : 52
M(j)esto Maribor slo

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 7 Icon_minitime23.10.16 18:46

Pozdrav svima... služio sam 89/90 12 Lsard PVO... 5530/47 ... bio mi nadređeni kapetan Milija Iljič... a kapetan Antič komandant divizije...puno siječanja... bio sam komandir odeljenja na pragi a zvali su me Piba... pronašao sam neke na fejsu i molim sve vas iz moje generacije da se mi jave.... a riješio sam da idem na izlet do moje kasarne jer mi to puno znači...lijep pozdrav svima iz Maribora
Na vrh Go down
bokios
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 39
ČLAN OD: : 2012-01-18

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 7 Icon_minitime24.10.16 13:21

Piba71 (citat):
Pozdrav svima... služio sam 89/90  12 Lsard PVO... 5530/47 ... bio mi nadređeni kapetan Milija Iljič... a kapetan Antič komandant  divizije...puno siječanja... bio sam komandir odeljenja na pragi  a zvali su me Piba... pronašao sam neke na fejsu i molim sve vas iz moje generacije da se mi jave.... a riješio sam da idem na izlet do moje kasarne jer mi to puno znači...lijep pozdrav svima iz Maribora

Ako već ideš, gledaj ako si u mogućnosti da to bude radni dan jer ćeš tako moći ući u većinu zgrada.
Na vrh Go down
Zeljko Mitrich
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2016-11-09

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 7 Icon_minitime09.11.16 14:40

Robi secas se cate iz komandnog voda.Taj sam.Zeljko.
Na vrh Go down
RobiR
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2016-10-11

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 7 Icon_minitime09.11.16 17:15

Pozdrav Željko, ljudino stara !!!! Baš neki dan pričao sa Bobanom o tebi, kako bi te volio čuti :-) Imaš fejs ili nešto?
Na vrh Go down
Zeljko Mitrich
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2016-11-09

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 7 Icon_minitime09.11.16 17:23

Ima facebook profil Mitric Zeljko.Pozdrav
Na vrh Go down
lastmi
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2015-03-02

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 7 Icon_minitime14.11.16 9:45

Pozdrav svima na Forumu.
U Beloj kasarni sam služio 75/76 kao pripadnik ČTO.
Po dolasku komandir je bio kIk. Stošić, a nasledio ga kIK Petrušić.
Komandant je bio čuveni puk.Kokeza Ante,
Voleo bih da se na Forum jave oni koji pamte to vreme, likove i događaje.
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 7 Icon_minitime14.11.16 13:46

[You must be registered and logged in to see this link.], dobro dosao na forum!
Na vrh Go down
zwrkan
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 57
ČLAN OD: : 2011-07-20

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 7 Icon_minitime17.11.16 10:08

bokios (citat):
Piba71 (citat):
Pozdrav svima... služio sam 89/90  12 Lsard PVO... 5530/47 ... bio mi nadređeni kapetan Milija Iljič... a kapetan Antič komandant  divizije...puno siječanja... bio sam komandir odeljenja na pragi  a zvali su me Piba... pronašao sam neke na fejsu i molim sve vas iz moje generacije da se mi jave.... a riješio sam da idem na izlet do moje kasarne jer mi to puno znači...lijep pozdrav svima iz Maribora

Ako već ideš, gledaj ako si u mogućnosti da to bude radni dan jer ćeš tako moći ući u većinu zgrada.
antić je bio zap.diviziona PZO-a ne kdant divizije!  Boris G. je bio zap zapovjednoga voda!
Na vrh Go down
Piba71
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2012-01-11
DOB : 52
M(j)esto Maribor slo

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 7 Icon_minitime21.11.16 19:11

Tako je izvinjavam se... zapovijednik diviziona bio kapetan Antič a Boki bio zapoviednik 2 baterije tada
Na vrh Go down
nelkan
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2013-03-12
DOB : 59
M(j)esto Velika Plana

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 7 Icon_minitime24.11.16 23:28

vatrogasac (citat):
sluzio  u  osijeku  1.11.1984 do  25.12. 1985  raketna baterija  -
Ime i prezime Very Happy
Na vrh Go down
Sponsored content





Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 7 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'
Na vrh 
Stranica 7/9Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 Similar topics
-
» Izvidjaca Ceta Osijek 1990-1991 , Bijela Kasarna - Milan Stanivukovic
» Osijek - Crvena kasarna
» Kragujevac VP 9166 komanda puka
» Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89
» Vojno skladište Čepin VP 5530 Osijek 1991.

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR HRVATSKA-
Idi na: